gtkhtml - en to sr translation catalogue (413 entries)

en: URL is %s, Alternative Text is %s
sr: Адреса је %s, алтернативни текст %s

en: URL is %s
sr: Адреса је %s

en: grab focus
sr: уграби фокус

en: Panel containing HTML
sr: Панел који садржи HTML

en: A_ddress
sr: А_дреса

en: Alphabetical List
sr: Азбучни списак

en: Background Color
sr: Боја позадине

en: Blue
sr: Плава

en: Bulleted List
sr: Попис

en: Center justifies the paragraphs
sr: Центрирај пасусе

en: Check spelling of the document
sr: Провери правопис документа

en: Copy
sr: Умножи

en: Copy selection to clipboard
sr: Убаци изабрано међу исечке

en: Copy the selection
sr: Умножи изабрано

en: Cr_ying
sr: Плачљивко

en: Cu_t
sr: И_сеци

en: Cut
sr: Исеци

en: Cut selection to clipboard
sr: Исеци изабрано и смести међу исечке

en: Cut the selection
sr: Исеци изабрано

note: we use CANCEL response for close, because we want Esc to close the dialog - see gtkdialog.c
en: Find
sr: Пронађи

en: Find And Replace
sr: Нађи и замени

en: Find _Again
sr: Нађи _поново

en: Find again
sr: Нађи поново

en: Find and Replace
sr: Нађи и _замени

en: For_mat
sr: _Облик

en: Green
sr: Зелена

en: Header _1
sr: Заглавље _1

en: Header _2
sr: Заглавље _2

en: Header _3
sr: Заглавље _3

en: Header _4
sr: Заглавље _4

en: Header _5
sr: Заглавље _5

en: Header _6
sr: Заглавље _6

en: Image
sr: Слика

en: Insert Crying smiley into document...
sr: Убаци плачљивка у документ...

en: Insert Frown smiley into document...
sr: Убаци мргуда у документ...

en: Insert HTML file into document...
sr: Убаци HTML датотеку у документ...

en: Insert HTML link into document...
sr: Убаци HTML везу у документ...

en: Insert HTML template into document...
sr: Убаци HTML шаблон у документ...

en: Insert Indifferent smiley into document...
sr: Убаци незаинтересованог смешка у документ...

en: Insert Laughing smiley into document...
sr: Убаци веома насмејаног смешка у документ...

en: Insert Lick smiley into document...
sr: Убаци исплаженог смешка у документ...

en: Insert Oh no! smiley into document...
sr: Убаци „О не!“ смешка у документ...

en: Insert Smile smiley into document...
sr: Убаци насмејаног смешка у документ...

en: Insert Surprised smiley into document...
sr: Убаци изненађеног смешка у документ...

en: Insert Undecided smiley into document...
sr: Убаци неодлучног смешка у документ...

en: Insert Wink smiley into document...
sr: Убаци намигујућег смешка у документ...

en: Insert image into document...
sr: Убаци слику у документ...

en: Insert rule into document...
sr: Убаци линију у документ...

en: Insert table into document...
sr: Убаци табелу у документ...

en: Insert text file into document...
sr: Уметни садржај датотеке у документ...

en: Left justifies the paragraphs
sr: Поравнава пасусе на лево

en: Li_ck
sr: _Исплази

en: Link
sr: Веза

en: Make the current Paragraph style Normal
sr: Постави стил текућег пасуса на обичан

en: Make the current Paragraph style Preformat
sr: Постави стил текућег пасуса на преформатиран

en: Make the current paragraph a bulleted list
sr: Постави текући пасус на списак

en: Make the current paragraph a list with roman numerals
sr: Постави текући пасус на списак са римским бројевима

en: Make the current paragraph a numbered list
sr: Постави текући пасус на побројани списак

en: Make the current paragraph an H1 header
sr: Постави текући пасус као H1 заглавље

en: Make the current paragraph an H2 header
sr: Постави текући пасус као H2 заглавље

en: Make the current paragraph an H3 header
sr: Постави текући пасус као H3 заглавље

en: Make the current paragraph an H4 header
sr: Постави текући пасус као H4 заглавље

en: Make the current paragraph an H5 header
sr: Постави текући пасус као H5 заглавље

en: Make the current paragraph an H6 header
sr: Постави текући пасус као H6 заглавље

en: Make the current paragraph an address
sr: Учини текући пасус адресом

en: Make the current paragraph an alphabetical list
sr: Постави текући пасус на азбучни списак

en: Normal
sr: Обичан

en: Numbered List
sr: Набројане ставке

en: Numbered _List
sr: Набројане _ставке

en: Oh _no!
sr: О, _не!

en: Orange
sr: Наранџаста

en: Other...
sr: Друго...

en: Paste
sr: Убаци

en: Paste _Quotation
sr: Убаци _цитат

en: Paste from clipboard
sr: Убаци из списка исечака

en: Paste the clipboard
sr: Убаци из списка исечака

en: Paste the clipboard as a quotation
sr: Убаци из списка исечака као цитат

en: Preformat
sr: Предобликуј

en: Purple
sr: Љубичаста

en: Red
sr: Црвена

en: Redo
sr: Понови

en: Redo previously undone change
sr: Понови претходно опозвану измену

en: Redo the undone action
sr: Поврати опозвану акцију

note: we use CANCEL response for close, because we want Esc to close the dialog - see gtkdialog.c
en: Replace
sr: Замени

en: Right justifies the paragraphs
sr: Поравнај пасусе на десно

en: Roman Numeral List
sr: Побројани списак са римским бројевима

en: Rule
sr: Линија

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select the entire contents of the document
sr: Изабери сав садржај документа

en: Strikeout
sr: Прецртај

en: Su_perscript
sr: _Експонент

en: Su_rprised
sr: И_зненађен

en: Subs_cript
sr: Ин_декс

en: Subscript
sr: Индекс

en: Superscript
sr: Експонент

en: Table
sr: Табела

en: Te_mplate...
sr: Шаблон...

en: Te_xt file...
sr: Текстуална датотека...

en: Typewriter
sr: Куцаћа машина

en: Undo
sr: Опозови

en: Undo previous changes
sr: Опозови претходне измене

en: Undo the last action
sr: Опозови последњу акцију

en: Yellow
sr: Жута

en: _Alignment
sr: _Поравнање

en: _Alphabetical List
sr: _Азбучни списак

en: _Bold
sr: _Масно

en: _Bulleted List
sr: _Списак помоћу тачака

en: _Center
sr: _Центрирај

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Decrease Indent
sr: _Смањи увлачење реда

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Find...
sr: _Пронађи...

en: _Font Size
sr: Величина _писма

en: _Frown
sr: _Намршти

en: _HTML file...
sr: _HTML датотека...

en: _Heading
sr: _Заглавље

en: _Image...
sr: Сл_ика...

en: _Increase Indent
sr: _Повећај увлачење реда

en: _Indifferent
sr: _Незаинтересован

en: _Insert
sr: Уметн_и

en: _Italic
sr: _Курзив

en: _Laughing
sr: _Веома насмејан

en: _Left
sr: _Лево

en: _Link...
sr: _Веза...

en: _Normal
sr: _Обичан

en: _Page...
sr: _Страна...

en: _Paragraph...
sr: _Пасус...

en: _Paste
sr: У_баци

en: _Plain text
sr: О_бичан текст

en: _Preformat
sr: _Преформатирај

en: _Redo
sr: _Понови

en: _Replace...
sr: Зам_ени...

en: _Right
sr: _Десно

en: _Roman Numeral List
sr: Побројани списак са _римским бројевима

en: _Rule...
sr: _Линија...

en: _Smile
sr: _Смешак

en: _Smiley
sr: _Смешко

en: _Spell Check Document...
sr: Провери правопи_с документа...

en: _Strikeout
sr: _Прецртај

en: _Style
sr: _Стил:

en: _Table...
sr: _Табела...

en: _Text...
sr: _Текст...

en: _Undecided
sr: _Неодлучан

en: _Underline
sr: _Подвуци

en: _Undo
sr: Опо_зови

en: _Wink
sr: _Намигује

en: etc...
sr: итд.

en: GNOME HTML Editor
sr: Гномов уређивач HTML-а

en: GNOME HTML Editor Control
sr: Гномов елемент за уређивање HTML-а

en: GNOME HTML Editor Factory
sr: Фабрика Гномовог уређивача HTML-а

en: Insert Sick smiley into document...
sr: Убаци болесног смешка у документ...

en: Make the current Paragraph style Preformatted
sr: Постави стил текућег пасуса на преформатиран

en: Preformatted
sr: Преобликовано

en: S_ick
sr: _Болестан

en: _Wrap Lines
sr: Пре_лом реда

en: None
sr: Ништа

en: Perforated Paper
sr: Перфорирани папир

en: Blue Ink
sr: Плаво мастило

en: Paper
sr: Папир

en: Ribbon
sr: Трака

en: Midnight
sr: Поноћ

en: Confidential
sr: Поверљиво

en: Draft
sr: Нацрт

en: Graph paper
sr: Папир за графике

en: Template
sr: Шаблон

en: T_emplate:
sr: _Шаблон:

note: data->entry_title = gtk_entry_new (); if (gtk_html_get_title (data->cd->html)) { gtk_entry_set_text (GTK_ENTRY (data->entry_title), gtk_html_get_title (data->cd->html)); } g_signal_connect (data->entry_title, "changed", G_CALLBACK (entry_changed), data); editor_hig_attach_row (t1, _("T_itle:"), data
en: General
sr: Опште

en: Automatic
sr: Препознај по наставку

en: _Text:
sr: _Текст:

en: _Link:
sr: _Веза:

en: _Background:
sr: _Позадина:

en: Colors
sr: Боје

en: Background Image
sr: Позадинска слика

en: Background Image File Path
sr: Путања датотеке позадинске слике

en: _Source:
sr: _Извор:

en: Could not load glade file.
sr: Неуспешно позивање glade датотеке

en: Transparent
sr: Провидно

en: Properties
sr: Особине

en: Text
sr: Текст

en: Paragraph
sr: Пасус

en: Page
sr: Страна

en: color preview
sr: преглед боја

note: This is the default custom color
en: custom
sr: произвољна

note: "Custom" color - we'll pop up a GnomeColorPicker
en: Custom Color:
sr: Произвољна боја:

en: Choose Custom Color
sr: Изаберите произвољну боју

en: black
sr: црна

en: light brown
sr: светлобраон

en: brown gold
sr: златнобраон

en: dark green #2
sr: тамнозелена 2

en: navy
sr: морнаричка плава

en: dark blue
sr: тамноплава

en: purple #2
sr: љубичаста 2

en: very dark gray
sr: веома тамносива

en: dark red
sr: тамноцрвена

en: red-orange
sr: црвенонаранџаста

en: gold
sr: златна

en: dark green
sr: тамнозелена

en: dull blue
sr: мутноплава

en: blue
sr: плава

en: dull purple
sr: мутнољубичаста

en: dark grey
sr: тамносива

en: red
sr: црвена

en: orange
sr: наранџаста

en: lime
sr: флуоросцентна зелена

en: dull green
sr: мутнозелена

en: dull blue #2
sr: мутноплава 2

en: sky blue #2
sr: небескоплава 2

en: purple
sr: љубичаста

en: gray
sr: сива

en: magenta
sr: магента

en: bright orange
sr: светлонаранџаста

en: yellow
sr: жута

en: green
sr: зелена

en: cyan
sr: цијан

en: bright blue
sr: светлоплава

en: red purple
sr: црвенољубичаста

en: light grey
sr: светлосива

en: pink
sr: роза

en: light orange
sr: светлонаранџаста

en: light yellow
sr: светложута

en: light green
sr: светлозелена

en: light cyan
sr: светлоцијан

en: light blue
sr: светлоплава

en: light purple
sr: светлољубичаста

en: white
sr: бела

en: purplish blue
sr: љубичастоплава

en: dark purple
sr: тамнољубичаста

en: sky blue
sr: небескоплава

note: set the a11y name
en: Popup
sr: Искачући

en: GtkHTML Editor Control
sr: GtkHTML елемент за уређивање

en: <b>Alignment &amp; Behaviour</b>
sr: <b>Поравнање &amp; понашање</b>

en: <b>Background</b>
sr: <b>Позадина</b>

en: <b>General</b>
sr: <b>Опште</b>

en: <b>Layout</b>
sr: <b>Изглед</b>

en: <b>Scope</b>
sr: <b>Опсег</b>

en: <span weight="bold">General</span>
sr: <span weight="bold">Опште</span>

en: <span weight="bold">Layout</span>
sr: <span weight="bold">Изглед</span>

en: <span weight="bold">Link</span>
sr: <span weight="bold">Веза</span>

en: <span weight="bold">Size</span>
sr: <span weight="bold">Величина</span>

en: <span weight="bold">Style</span>
sr: <span weight="bold">Стил</span>

en: <span weight="bold">Template</span>
sr: <span weight="bold">Шаблон</span>

en: Alignment
sr: Поравнање

en: Bottom
sr: Дно

en: C_ell
sr: Ћ_елија

en: C_olor:
sr: Бо_ја:

en: Cell
sr: Ћелија

en: Center
sr: Центрирај

en: Col_umn
sr: Ко_лона

en: Column span:
sr: Обухвата колоне:

en: Enable
sr: Омогући

en: Hea_der style
sr: С_тил заглавља

en: Horizontal alignment:
sr: Водоравно поравнање:

en: Horizontal:
sr: Водоравно:

en: I_mage:
sr: Сли_ка:

en: Left
sr: Лево

en: Length:
sr: Дужина:

en: Link properties
sr: Особине везе

en: Middle
sr: Средина

en: Percent
sr: Проценат

en: Pixels
sr: Тачака

en: Right
sr: Десно

en: Row span:
sr: Обухвата редове:

en: Shaded
sr: Замотан

en: Si_ze:
sr: _Величина:

en: Standard
sr: Обична

en: Thickness:
sr: Дебљина:

en: Top
sr: Врх

en: Vertical:
sr: Усправно:

en: Width:
sr: Ширина:

en: _Alignment:
sr: Пор_авнање:

en: _Border:
sr: Иви_ца:

en: _Color:
sr: _Боја:

en: _Columns:
sr: _Колоне:

en: _Description:
sr: _Опис:

en: _Height:
sr: В_исина:

en: _Image:
sr: _Слика:

en: _Padding:
sr: _Попуна:

en: _Row
sr: _Ред

en: _Rows:
sr: _Редова:

en: _Spacing:
sr: _Размак:

en: _Table
sr: _Табела

en: _URL:
sr: _Адреса:

en: _Width:
sr: _Ширина:

en: _Wrap Text
sr: Пре_лом реда

en: _X-Padding:
sr: _Вод. попуна:

en: _Y-Padding:
sr: _Усп. попуна:

en: follow
sr: прати

en: px
sr: тч

en: URL:
sr: Адреса:

en: Description:
sr: Опис:

en: Insert image
sr: Убаци слику

en: Insert
sr: Убаци

en: Error loading file '%s': %s
sr: Грешка при учитавању датотеке „%s“: %s

en: Insert: HTML File
sr: Уметни: HTML датотеку

en: Insert: Text File
sr: Уметни: текстуалну датотеку

en: Header 1
sr: Заглавље 1

en: Header 2
sr: Заглавље 2

en: Header 3
sr: Заглавље 3

en: Header 4
sr: Заглавље 4

en: Header 5
sr: Заглавље 5

en: Header 6
sr: Заглавље 6

en: Dot item
sr: Тачка уз ставку

en: Number item
sr: Број уз ставку

en: Roman item
sr: Римски број уз ставку

en: Alphabeta item
sr: Слобо уз ставку

en: Address
sr: Адреса

en: _Style:
sr: _Стил:

en: Paste Quotation
sr: Убаци цитат

en: Insert Link
sr: Убаци везу

en: Remove Link
sr: Уклони везу

en: Style
sr: Стил

en: Text Style...
sr: Стил текста...

en: Paragraph Style...
sr: Стил пасуса...

en: Link Style...
sr: Стил везе...

en: Rule Style...
sr: Стил линије...

en: Image Style...
sr: Стил слике...

en: Cell Style...
sr: Стил ћелије...

en: Table Style...
sr: Стил табеле...

en: Page Style...
sr: Стил стране...

en: Table insert
sr: Убаци табелу

en: Row above
sr: Ред изнад

en: Row below
sr: Ред испод

en: Column before
sr: Колона пре

en: Column after
sr: Колона после

en: Table delete
sr: Обриши табелу

en: Row
sr: Ред

en: Column
sr: Колона

en: Cell contents
sr: Садржај ћелије

en: Check Word Spelling...
sr: Проверите правопис речи...

en: Add Word to
sr: Додај реч у

en: %s Dictionary
sr: %s речник

en: Add Word to Dictionary
sr: Додај реч у речник

en: Ignore Misspelled Word
sr: Занемари погрешно написану реч

en: Input Methods
sr: Начини уноса

note: we use CANCEL response for close, because we want Esc to close the dialog - see gtkdialog.c
en: Replace confirmation
sr: Потврди замену

en: Replace _All
sr: Замени _све

en: _Next
sr: Сле_деће

en: _Replace
sr: _Замени

en: Search _backward
sr: Тражи уна_зад

en: Case _sensitive
sr: Зависно од _величине слова

en: R_eplace:
sr: За_мени:

en: _With:
sr: _Са:

en: _Backward
sr: Уна_зад

en: _Regular Expression
sr: _Регуларни израз

en: Input the words you want to search here
sr: Овде унесите речи које желите да тражите

en: Unable to add word to dictionary,
    language settings are broken.
sr: Не могу да додам реч у речник,
    подешавања језика су неисправна.

en: No misspelled word found
sr: Нисам нашао погрешно написану реч

en: Spell checker
sr: Провера правописа

en: Current _Languages
sr: Текући _језици

en: Note
sr: Белешка

en: Place your text here
sr: Овде унесите текст

en: Image frame
sr: Оквир слике

en: Template Labels
sr: Ознаке шаблона

en: Open file...
sr: Отвори датотеку...

en: Save file as...
sr: Сачувај датотеку као...

en: GtkHTML Editor Test Container
sr: Пробни садржалац GtkHTML уређивача

en: Roman List
sr: Списак са римским бројевима

en: Left align
sr: Лево поравнање

en: Right align
sr: Десно поравнање

en: Toggle typewriter font style
sr: Измени стил писма за куцаћу машину

en: Bold
sr: Масно

en: Makes the text bold
sr: Чини текст масним

en: Italic
sr: Курзив

en: Makes the text italic
sr: Чини текст курзивом

en: Underline
sr: Подвлачење

en: Underlines the text
sr: Подвлачи текст

en: Strikes out the text
sr: Прецртава текст

en: Unindent
sr: Поништи увлачење

en: Indents the paragraphs less
sr: Мање увлачи пасус

en: Indent
sr: Увуци

en: Indents the paragraphs more
sr: Више увлачи пасус

en: Sample
sr: Пример

en: _Visit...
sr: Посе_ти...

en: The editted object was removed from the document.
    Cannot apply your changes.
sr: Измењени објекат је уклоњен из документа.
    Не могу да применим ваше измене.

en: Mozilla url dropped on Composer had wrong format (%d) or length (%d)
sr: Адреса из Мозиле убачена у Састављач је била погрешног облике (%d) или дужине (%d)

en: Editable
sr: Измењив

en: Whether the html can be edited
sr: Да ли се HTML може мењати

en: Document Title
sr: Наслов документа

en: The title of the current document
sr: Наслов текућег документа

en: Document Base
sr: Основа документа

en: The base URL for relative references
sr: Основна адреса за релативне референце

en: Target Base
sr: Циљна основа

en: The base URL of the targe frame
sr: Основна адреса за циљни оквир

en: Fixed Width Font
sr: Писмо утврђене ширине

en: The Monospace font to use for typewriter text
sr: Писмо које треба користити за куцани текст

en: New Link Color
sr: Боја нових веза

en: The color of new link elements
sr: Боја нових веза

en: Visited Link Color
sr: Боја посећених веза

en: The color of visited link elements
sr: Боја посећених веза

en: Active Link Color
sr: Боја активних веза

en: The color of active link elements
sr: Боја активних веза

en: Spelling Error Color
sr: Боја правописних грешака

en: The color of the spelling error markers
sr: Боја за означавање правописних грешака

en: Cite Quotation Color
sr: Боја цитата

en: The color of the cited text
sr: Боја цитираног текста

en: Html test
sr: Проба помоћи

en: Test1
sr: Проба1

en: Test2
sr: Проба2

en: Test3
sr: Проба3

en: Test4
sr: Проба4

en: Test5
sr: Проба5

en: Test6
sr: Проба6

en: Test7
sr: Проба7

en: _Refresh
sr: _Освежи

en: Reload the page
sr: Поново учитај страну

en: Could not initialize Bonobo!
sr: Не може да покрене Бонобо!

en: Submit Query
sr: Пошаљи упит

en: Reset
sr: Поново постави

note: TODO2 dialog instead of warning
en: Cannot allocate default font for printing
sr: Не може да обезбеди подразумевано писмо за штампу

en: GtkHTML Test
sr: ГткХТМЛ проба

en: Print pre_view
sr: Пре_глед пред штампу

en: Print preview
sr: Преглед пред штампу

en: GtkHTML Test Application
sr: ГткХТМЛ програм за испробавање
