evolution-1.2.2 - en to sr translation catalogue (1360 entries)

en: Evolution LDIF importer
sr: Еволуција LDIF уносник

en: LDAP Data Interchange Format (.ldif)
sr: LDAP формат размене података

en: Evolution VCard Importer
sr: Еволуција VCard уносник

en: Evolution VCard importer
sr: Еволуција VCard уносник

en: File As
sr: Смести као

en: Name
sr: Име

en: Email
sr: Е-пошта

en: Primary
sr: Основни

en: Prim
sr: Осн.

en: Assistant
sr: Помоћник

en: Business
sr: Посао

en: Bus
sr: Пос.

en: Callback
sr: Повратни позив

en: Company
sr: Предузеће

en: Comp
sr: Пред.

en: Home
sr: Кућа

en: Organization
sr: Организација

en: Org
sr: Орг.

en: Mobile
sr: Мобилни

en: Car
sr: Кола

en: Business Fax
sr: Пословни факс

en: Bus Fax
sr: Пос. факс

en: Home Fax
sr: Кућни факс

en: Business 2
sr: Посао 2

en: Bus 2
sr: Пос. 2

en: Home 2
sr: Кућа 2

en: Other
sr: Друго

en: Other Fax
sr: Други факс

en: Pager
sr: Пејџер

en: Radio
sr: Радио

en: Telex
sr: Телекс

en: Email 2
sr: Е-пошта 2

en: Email 3
sr: Е-пошта 3

en: Web Site
sr: Интернет адреса

en: Department
sr: Оделење

en: Dep
sr: Одел.

en: Office
sr: Канцеларија

en: Off
sr: Канц.

en: Title
sr: Назив

en: Profession
sr: Занимање

en: Prof
sr: Зан.

en: Manager
sr: Менаџер

en: Man
sr: Мен.

en: Ass
sr: Асис.

en: Nickname
sr: Надимак

en: Nick
sr: Над.

en: Spouse
sr: Супружник

en: Note
sr: Напомена

en: Default server calendar
sr: Подразумевани календар за сервер

en: icsCalendar
sr: icsКалендар

en: Anniversary
sr: Годишњица

en: Anniv
sr: Год.

en: Birth Date
sr: Рођендан

en: Categories
sr: Категорије

en: Family Name
sr: Презиме

en: ECard
sr: ЕКарта

en: Unnamed List
sr: Листа без имена

en: Full Name
sr: Пуно име

en: Address
sr: Адреса

en: Address Label
sr: Ознака адресе

en: Phone
sr: Телефон

en: Birth date
sr: Рођендан

en: Organizational Unit
sr: Организациона јединица

en: Role
sr: Улога

en: Mailer
sr: Пошиљалац

en: Related Contacts
sr: Сличне теме

en: Category List
sr: Листа категорија

en: Wants HTML
sr: Тражи HTML

en: Wants HTML set
sr: Тражи HTML сет

en: List
sr: Листа

en: List Show Addresses
sr: Листа приказаних адреса

en: Arbitrary
sr: Слободно

en: Could not initialize Bonobo
sr: Нисам успео да покренем Бонобо

en: Searching...
sr: Тражим...

en: Loading...
sr: Учитавам...

en: Using Distinguished Name (DN)
sr: Користим посебан назива (DN)

en: Using Email Address
sr: Користим електронску адресу

en: Reconnecting to LDAP server...
sr: Поново успостављам везу са LDAP сервером

en: Adding card to LDAP server...
sr: Додајем карту на LDAP сервер...

en: Removing card from LDAP server...
sr: Бришем карту са LDAP сервера

en: Modifying card from LDAP server...
sr: Мењам карту са LDAP сервера...

en: Receiving LDAP search results...
sr: Примам резултате претраге са LDAP сервера

en: Error performing search
sr: Грешка током претраге

en: Default Sync Address:
sr: Подразумевана адреса за синхронизовање:

en: Cursor could not be loaded
sr: Курсор није могао да буде учитан

en: EBook not loaded
sr: Екњига није учитана

en: Could not start wombat server
sr: Нисам могао да покренем вомбат сервер

en: Could not start wombat
sr: Нисам могао да покренем вомбат

en: Could not read pilot's Address application block
sr: Нисам могао да прочитам програмски блок адреса пилота

en: Configure access to LDAP directory servers here
sr: Овде подеси приступ серверима са LDAP директоријумима

en: Directory Servers
sr: Сервери са директоријумима

en: Evolution Addressbook
sr: Еволуција адресар

en: Evolution Addressbook LDAP Configuration Control
sr: Контрола подешавања за  Еволуцију LDAP адресар

en: Evolution Addressbook address pop-up
sr: Искачући прозор за адресе Еволуција адресара

en: Evolution Addressbook address viewer
sr: Прегледник адреса Еволуција адресара

en: Evolution Addressbook card viewer
sr: Прегледник Еволуција адресара

en: Evolution Addressbook component
sr: Део Еволуција адресара

en: Evolution Addressbook folder viewer
sr: Прегледник директоријума Еволуција адресара

en: Contacts
sr: Контакти

en: Folder containing contact information
sr: Директоријум са подацима о контактима

en: LDAP Server
sr: LDAP сервер

en: LDAP server containing contact information
sr: LDAP сервер са подацима о контактима

en: Public Contacts
sr: Јавни контакти

en: Public folder containing contact information
sr: Јавни директоријум са подацима о контактима

en: New Contact
sr: Нови контакт

en: _Contact
sr: _Контакт

en: Create a new contact
sr: Унеси нови контакт

en: New Contact List
sr: Нова контакт листа

en: Contact _List
sr: Контакт _листа

en: Create a new contact list
sr: Направи нову контакт листу

en: Failed to connect to LDAP server
sr: Неуспешно повезивање са LDAP сервером

en: The server responded with no supported search bases
sr: Сервер је одговорио неподржаним базама за претрагу

en: This server does not support LDAPv3 schema information
sr: Овај сервер не подржава податке LDAPv3 шеме

en: Error retrieving schema information
sr: Грешка у читању података шеме

en: Server did not respond with valid schema information
sr: Сервер није одговорио са исправним подацима шеме

en: Account Name
sr: Име налога

en: Server Name
sr: Име сервера

en: LDAP was not enabled in this build of Evolution
sr: LDAP није омогућен у овој верзији Еволуције

en: Other Contacts
sr: Остали контакти

en: We were unable to open this addressbook.  Please check that the
    path exists and that you have permission to access it.
sr: Нисмо успели да отворимо овај адресар. Молимо проверите да
    путања постоји и да имате права приступа.

en: We were unable to open this addressbook.  This either
    means you have entered an incorrect URI, or the LDAP server
    is unreachable.
sr: Нисмо успели да отворимо овај адресар. То значи или
    да сте унели нетачан URI, или је LDAP сервер недоступан.

en: This version of Evolution does not have LDAP support
    compiled in to it.  If you want to use LDAP in Evolution
    you must compile the program from the CVS sources after
    retrieving OpenLDAP from the link below.
sr: Ова верзија Еволуције нема подршку за LDAP у себи.
    Уколико желите да користите LDAP у Еволуцији морате
    да изградите програм од CVS изворног кода пошто сте
    преузели OpenLDAP са следеће адресе.

en: We were unable to open this addressbook.  This either
    means you have entered an incorrect URI, or the server
    is unreachable.
sr: Нисмо успели да отворимо овај адресар. То значи или
    да сте унели нетачан URI, или је сервер недоступан.

en: Unable to open addressbook
sr: Не могу да отворим адресар

en: Accessing LDAP Server anonymously
sr: Анонимно приступам LDAP серверу

en: Failed to authenticate.
sr: Нисам могао да се пријавим.

en: %sEnter password for %s (user %s)
sr: %sУнеси лозинку за %s (корисник %s)

en: Name begins with
sr: Име почиње са

en: Email begins with
sr: Е-пошта почиње са

en: Category is
sr: Категорија је

note: We attach subitems below
en: Any field contains
sr: Поље које садржи

en: Advanced...
sr: Напредно...

en: More cards matched this query than either the server is 
    configured to return or Evolution is configured to display.
    Please make your search more specific or raise the result limit in
    the directory server preferences for this addressbook.
sr: Више карти одговара упиту који је или сервер тако  
    подешен вратио или Еволуција тако подешена да покаже.
    Молим да прецизније формулишете упит или повећате лимит
    броја резултата у подешавањима адресара за сервер директоријума.

en: The time to execute this query exceeded the server limit or the limit
    you have configured for this addressbook.  Please make your search
    more specific or raise the time limit in the directory server
    preferences for this addressbook.
sr: Време за извршавање овог упита је преко лимита сервера или лимита
    који сте подесили за овај адресар. Молим да прецизније формулишете
    упит или повећате временски лимит у подешавањима адресара
    за сервер директоријума.

en: The backend for this addressbook was unable to parse this query.
sr: Основни процес овог адресара није могао да обради упит.

en: The backend for this addressbook refused to perform this query.
sr: Основни процес овог адресара је одбио да обради овај упит.

en: This query did not complete successfully.
sr: Овај упит није успешно завршен.

note: All, unmatched, separator
en: Any Category
sr: Било која категорија

en: The URI that the Folder Browser will display
sr: URI који ће да читач директоријума приказати

note: * This is the code for the UI thingie that lets you manipulate the e-mail * addresses (and *only* the e-mail addresses) associated with an existing * card.
en: (none)
sr: (празно)

en: Primary Email
sr: Основна Е-пошта

en: Select an Action
sr: Одабери акцију

en: Create a new contact "%s"
sr: Унеси нови контакт "%s"

en: Add address to existing contact "%s"
sr: Додај адресу постојећим контактима "%s"

en: Querying Addressbook...
sr: Претражујем адресар...

en: Edit Contact Info
sr: Промени податке о контакту

en: Add to Contacts
sr: Додај у контакте

en: Merge E-Mail Address
sr: Споји електронске адресе

en: Disable Queries
sr: Онемогући упите

en: Enable Queries (Dangerous!)
sr: Омогући упите (Опасно!)

en:   S_how Supported Bases
sr:  П_окажи подржане базе

en: Add LDAP Server
sr: Додај LDAP сервер

en: Always
sr: Увек

en: Anonymously
sr: Анонимно

en: Congratulations, you are finished setting up this LDAP server. You
    are now ready to access this directory.
    
    Please click the "Finish" button to save the settings you have entered here.
sr: Честитам, завршили сте подешавање овог LDAP сервера. Сада
    можете приступити овом директоријуму.
    
    Молим притисните "Finish" дугме да сачувате подешавања која сте унели овде.

en: Connecting
sr: Повезујем

en: De_lete
sr: О_бриши

en: Distinguished _name:
sr: Посебно _име:

en: Edit LDAP Server
sr: Мењај LDAP сервер

en: Email Address:
sr: Електронска адреса:

en: Evolution will use this DN to authenticate you with the server
sr: Еволуција ће користити овај DN за пријављивање на сервер

en: Evolution will use this email address to authenticate you with the server
sr: Еволуција ће користити ову електронску адресу за пријављивање на сервер

en: Finished
sr: Готово

en: General
sr: Опште

en: LDAP Configuration Assistant
sr: Асистент конфигурације за LDAP

en: Never
sr: Никада

en: Now, you must specify how you want to connect to the LDAP server. The SSL (Secure Sockets Layer)
    and TLS (Transport Layer Security) protocols are used by some servers to cryptographically protect
    your connection. Ask your system administrator if your LDAP server uses these protocols.
sr: Сада, морате одредити како желите да се повежете на LDAP сервер. SSL (Secure Sockets Layer)
    и TLS (Transport Layer Security) протоколе неки сервери користе да криптографски заштите
    вашу везу. Питајте свог систем администратора да ли ваш LDAP сервер користи ове протоколе.

en: One
sr: Један

en: S_earch scope:
sr: Опсег п_ретраге:

note: No time range is set, so don't start a query
en: Searching
sr: Тражим

en: Selected:
sr: Одабрано:

en: Selecting this option means that Evolution will only connect to your LDAP server if
    your LDAP server supports SSL or TLS.
sr: Избор ове опције значи да ће се Еволуција повезати на ваш LDAP сервер само акоi
    он подржава SSL или TLS.

en: Selecting this option means that Evolution will only try to use SSL/TLS if you are in a 
    insecure environment. For example, if you and your LDAP server are behind a firewall
    at work, then Evolution doesn't need to use SSL/TLS because your connection is already
    secure.
sr: Одабирање ове опције значи да ће Еволуција покушати да користи само SSL/TLS ако окружење 
    није безбедно. На пример, ако је ваш LDAP сервер иза заштитног зида на послу,
    онда нема потребе да Еволуција користи SSL/TLS јер је ваша веза већ
    безбедна.

en: Selecting this option means that your server does not support either SSL or TLS.  This 
    means that your connection will be insecure, and that you will be vulnerable to security
    exploits.
sr: Одабирање ове опције значи да ваш сервер не подржава ни SSL ни TLS.  То 
    значи да ће ваша беза бити несигурна, и да ћете бити рањиви на сигурносне
    нападе.

en: Selecting this option will let you change Evolution's default settings for LDAP
    searches, and for creating and editing contacts.
sr: Одабирање ове опције омогућиће промену подразумеваних подешавања  Еволуције
    за LDAP претраге, и за уписивање и мењање контаката.

en: Specifying a display name is the last required step in configuring an LDAP server.
sr: Одабирање имена је последњи обавезан корак у подешавању LDAP сервера.

en: Step 1: Server Information
sr: Корак 1: Информације о серверу

en: Step 2: Connecting to Server
sr: Корак 2: Повезивање на сервер

en: Step 3: Searching the Directory
sr: Корак 3: Претрага директоријума

en: Step 4: Display Name
sr: Корак 4: Име

en: Supported Search Bases
sr: Подржане базе за претрагу

en: The first step in configuring an LDAP server is to provide its name, and your log in
    information. Please ask your system administrator if you are unsure of this information.
sr: Први корак у подешавању LDAP сервера је додела имена, и података о
    пријави на систем. Молим питајте вашег систем администратора ако нисте сигурни за праве податке.

en: The options on this page control how many entries should be included in your
    searches, and how long a search should take. Ask your system administrator if you
    need to change these options.
sr: Опције на овој страни контролишу број уноса укључених у претрагу, и колико
    претрага узима времена. Питајте вашег систем администратора ако хоћете
    да мењате ове опције.

en: The search base is the distinguished name (DN)  of the entry where your searches will 
    begin. If you leave this blank, the search will begin at the root of the directory tree.
sr: База за претрагу је посебно име (DN) уноса одакле ће ваша претрага
    почети. Ако ово оставите празно, претрага ће почети из корена стабла директоријума.

en: The search scope defines how deep you would like the search to extend down the 
    directory tree. A search scope of "sub" will include all entries below your search base.
    A search scope of "one" will only include the entries one level beneath your base.
sr: Опсег претраге одређује дубину претраге по стаблу директоријума. Опсег претраге 
    "sub" ће укључити све уносе испод ваше базе за претрагу. Опсег претраге "one" ће укључити само уносе један ниво испод ваше базе.

en: This assistant will help you to access online directory services
    using LDAP (Lightweight Directory Access Protocol) servers. 
    
    Adding a new LDAP server requires some specialized information
    about the server. Please contact your system administrator if you 
    need help finding this information.
sr: Асистент ће вам помоћи да приступите услугама директоријума
    на мрежи коришћењем LDAP (Lightweight Directory Access Protocol)
    сервера.
    
    Додавање новог LDAP сервера захтева посебне информације о 
    серверу. Молим саветујте вашег систем администратора уколико 
    вам је потребна помоћ да нађете потребне податке.

en: This is the full name of your ldap server. For example, "ldap.mycompany.com".
sr: Ово је пуно име вашег ldap сервера. На пример, "ldap.mojafirma.com".

en: This is the maximum number of entries to download. Setting this number to be 
    too large will slow down your addressbook.
sr: Ово је највећи број уноса за преузимање. Ако унесете сувише велики 
    број, успорићете ваш адресар.

en: This is the method evolution will use to authenticate you.  Note that setting this to "Email Address" requires anonymous access to your ldap server.
sr: Ово је метод који ће Еволуција користити за вашу пријаву. Запазите да укључивање овога на "Email Address" захтева анонимни приступ на ваш ldap сервер.

en: This is the name for this server that will appear in your Evolution folder list.
    It is for display purposes only.
sr: Ово је име сервера које ће се појавити у листи директоријума Еволуције.
    То је само за потребе приказивања.

en: This is the port on the LDAP server that Evolution will try to connect to. A 
    list of standard ports has been provided. Ask your system administrator
    what port you should specify.
sr: Ово је порт LDAP сервера на који ће се Еволуција покушати да повеже. Понуђен
    је списак стандардних портова. Питајте свог систем администратора
    који порт да одаберете.

en: This option controls how long a search will be run.
sr: Ова опција контролише колико ће претрага трајати.

en: U_se SSL/TLS:
sr: К_ористи SSL/TLS:

en: Using distinguished name (DN)
sr: Користим посебно име (DN)

en: Using email address
sr: Користим електронску адресу

en: Whenever Possible
sr: Када је могуће

en: _Add
sr: _Додај

en: _Display name:
sr: _Име:

en: _Download limit:
sr: Лимит за _преузимање:

en: _Edit
sr: _Измени

en: _Log in method:
sr: Метод _пријаве:

en: _Port number:
sr: Број _порта:

en: _Search base:
sr: База _претраге:

en: _Server name:
sr: Име _сервера:

en: _Timeout (minutes):
sr: _Одзив (минути):

en: cards
sr: карте

en: connecting-tab
sr: језичак за везу

en: general-tab
sr: језичак за опште податке

en: searching-tab
sr: језичак за претрагу

en: Evolution Addressbook name selection interface
sr: Алат за одабир имена Еволуција адресара

en: Remove All
sr: Уклони све

en: Remove
sr: Уклони

en: View Contact List
sr: Погледај листу контакт листу

en: View Contact Info
sr: Погледај контакт информације

en: Send HTML Mail?
sr: Пошаљи HTML поруку?

en: Unnamed Contact
sr: Неименовани контакт

en: Source
sr: Извор

en: Select Contacts from Addressbook
sr: Одабрани контакти из Адресара

en: Find contact in
sr: Пронађи контакт у

en: Find
sr: Пронађи

en: Select Names
sr: Одабрана имена

en: Selected Contacts:
sr: Одабрани контакти:

en: Show Contacts
sr: Покажи контакте

en: Type a name into the entry, or
    select one from the list below:
sr: Унеси име у поље, или
    изабери једно из доње листе:

en: _Category:
sr: _Категорија:

en: _Folder:
sr: _Директоријум:

en: A_ssistant's name:
sr: Име а_систента:

en: Anni_versary:
sr: Годи_шњица:

en: Birthda_y:
sr: Рођенда_н

en: Ca_tegories...
sr: Ка_тегорије...

en: Collaboration
sr: Сарадња

note: Construct the app
en: Contact Editor
sr: Уредник контаката

en: D_epartment:
sr: О_делење:

en: Details
sr: Детаљи

en: F_ree/Busy URL:
sr: URL за с_лободан/заузет:

en: File A_s:
sr: Сачувај к_ао:

en: Full _Name...
sr: Пуно _име...

en: If this person publishes free/busy or other calendar information on the Internet, enter the address
    of that information here.
sr: Ако ова особа објави слободан/заузет или друге информације о свом календару на Интернет, унеси
    адресу те информације овде.

en: New phone type
sr: Нови тип телефона

en: No_tes:
sr: Бе_лешке:

en: Organi_zation:
sr: Органи_зација:

en: P_rofession:
sr: З_анимање:

en: S_pouse:
sr: С_упружник:

en: This is the _mailing address
sr: Ово је адреса за _слање

en: Wants to receive _HTML mail
sr: Жели да прима _HTML поруке

en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Job title:
sr: Назив _посла:

en: _Manager's Name:
sr: Име _менаџера:

en: _Nickname:
sr: _Надимак:

en: _Office:
sr: _Канцеларија:

en: _Public Calendar URL:
sr: URL за _јавни календар:

en: _Web page address:
sr: Адреса _стране на Интернету:

en: Editable
sr: Може се мењати

en: United States
sr: Сједињене Државе

en: Afghanistan
sr: Авганистан

en: Albania
sr: Албанија

en: Algeria
sr: Алжир

en: American Samoa
sr: Америчка Самоа

en: Andorra
sr: Андора

en: Angola
sr: Ангола

en: Anguilla
sr: Ангила

en: Antarctica
sr: Антартик

en: Antigua And Barbuda
sr: Антига и Барбуда

en: Argentina
sr: Аргентина

en: Armenia
sr: Јерменија

en: Aruba
sr: Аруба

en: Australia
sr: Аустралија

en: Austria
sr: Аустрија

en: Azerbaijan
sr: Азејрбејџан

en: Bahamas
sr: Бахами

en: Bahrain
sr: Бахреин

en: Bangladesh
sr: Бангладеш

en: Barbados
sr: Барбадос

en: Belarus
sr: Белорусија

en: Belgium
sr: Белгија

en: Belize
sr: Белизе

en: Benin
sr: Бенин

en: Bermuda
sr: Бермуда

en: Bhutan
sr: Бутан

en: Bolivia
sr: Боливија

en: Bosnia And Herzegowina
sr: Босна и Херцеговина

en: Botswana
sr: Боцвана

en: Bouvet Island
sr: Буве Острво

en: Brazil
sr: Бразил

en: British Indian Ocean Territory
sr: Британска Територија Индијског Океана

en: Brunei Darussalam
sr: Брунеј

en: Bulgaria
sr: Бугарска

en: Burkina Faso
sr: Буркина Фасо

en: Burundi
sr: Бурунди

en: Cambodia
sr: Камбоџа

en: Cameroon
sr: Камерун

en: Canada
sr: Канада

en: Cape Verde
sr: Зеленортска Острва

en: Cayman Islands
sr: Кајманска Острва

en: Central African Republic
sr: Централно Афричка Република

en: Chad
sr: Чад

en: Chile
sr: Чиле

en: China
sr: Кина

en: Christmas Island
sr: Божићна острва

en: Cocos (Keeling) Islands
sr: Кокос (Килинг) Острва

en: Colombia
sr: Колумбија

en: Comoros
sr: Комори

en: Congo
sr: Конго

en: Cook Islands
sr: Кук Острва

en: Costa Rica
sr: Костарика

en: Cote d'Ivoire
sr: Обала Слоноваче

en: Croatia
sr: Хрватска

en: Cuba
sr: Куба

en: Cyprus
sr: Кипар

en: Czech Republic
sr: Чешка република

en: Denmark
sr: Данска

en: Djibouti
sr: Џибути

en: Dominica
sr: Доминика

en: Dominican Republic
sr: Доминиканска република

en: East Timor
sr: Источни Тимор

en: Ecuador
sr: Еквадор

en: Egypt
sr: Египат

en: El Salvador
sr: Ел Салвадор

en: Equatorial Guinea
sr: Екваторијална Гвинеја

en: Eritrea
sr: Еритреја

en: Estonia
sr: Естонија

en: Ethiopia
sr: Етиопија

en: Falkland Islands
sr: Фокландска острва

en: Faroe Islands
sr: Фарска острва

en: Fiji
sr: Фиџи

en: Finland
sr: Finska

en: France
sr: Француска

en: French Guiana
sr: Француска Гвајана

en: French Polynesia
sr: Француска Полинезија

en: French Southern Territories
sr: Француске Јужне Територије

en: Gabon
sr: Габон

en: Gambia
sr: Гамбија

en: Georgia
sr: Грузија

en: Germany
sr: Немачка

en: Ghana
sr: Гана

en: Gibraltar
sr: Гибралтар

en: Greece
sr: Грчка

en: Greenland
sr: Гренланд

en: Grenada
sr: Гренада

en: Guadeloupe
sr: Гвадалупе

en: Guam
sr: Гуам

en: Guatemala
sr: Гватемала

en: Guinea
sr: Гвинеја

en: Guinea-bissau
sr: Гвинеја Бисао

en: Guyana
sr: Гвајана

en: Haiti
sr: Хаити

en: Heard And McDonald Islands
sr: Херд и Мекдоналд Острва

en: Holy See
sr: Света Столица

en: Honduras
sr: Хондурас

en: Hong Kong
sr: Хонг Конг

en: Hungary
sr: Мађарска

en: Iceland
sr: Исланд

en: India
sr: Индија

en: Indonesia
sr: Индонезија

en: Ireland
sr: Ирска

en: Israel
sr: Израел

en: Italy
sr: Италија

en: Jamaica
sr: Јамајка

en: Japan
sr: Јапан

en: Jordan
sr: Јордан

en: Kazakhstan
sr: Казахстан

en: Kenya
sr: Кенија

en: Kiribati
sr: Кирибати

en: Korea, Republic Of
sr: Република Кореја

en: Kuwait
sr: Кувајт

en: Kyrgyzstan
sr: Киргистан

en: Laos
sr: Лаос

en: Latvia
sr: Латвија

en: Lebanon
sr: Либан

en: Lesotho
sr: Лесото

en: Liberia
sr: Либерија

en: Liechtenstein
sr: Лихтенштајн

en: Lithuania
sr: Литванија

en: Luxembourg
sr: Луксембург

en: Macau
sr: Макао

en: Macedonia
sr: Македонија

en: Madagascar
sr: Мадагаскар

en: Malawi
sr: Малави

en: Malaysia
sr: Малезија

en: Maldives
sr: Малдиви

en: Mali
sr: Мали

en: Malta
sr: Малта

en: Marshall Islands
sr: Маршалова острва

en: Martinique
sr: Мартиник

en: Mauritania
sr: Мауританија

en: Mauritius
sr: Маурицијус

en: Mayotte
sr: Мејот

en: Mexico
sr: Мексико

en: Micronesia
sr: Микронезија

en: Moldova, Republic Of
sr: Република Молдавија

en: Monaco
sr: Монако

en: Mongolia
sr: Монголија

en: Montserrat
sr: Монсерат

en: Morocco
sr: Мароко

en: Mozambique
sr: Мозамбик

en: Myanmar
sr: Мианмар

en: Namibia
sr: Намибија

en: Nauru
sr: Науру

en: Nepal
sr: Непал

en: Netherlands
sr: Холандија

en: Netherlands Antilles
sr: Холандски Антили

en: New Caledonia
sr: Нова Каледонија

en: New Zealand
sr: Нови Зеланд

en: Nicaragua
sr: Никарагва

en: Niger
sr: Нигер

en: Nigeria
sr: Нигерија

en: Niue
sr: Ниу

en: Norfolk Island
sr: Норфолк Острва

en: Northern Mariana Islands
sr: Острва Северна Мариана

en: Norway
sr: Норвешка

en: Oman
sr: Оман

en: Pakistan
sr: Пакистан

en: Palau
sr: Палау

en: Palestinian Territory
sr: Палестинска Територија

en: Panama
sr: Панама

en: Papua New Guinea
sr: Папуа Нова Гвинеја

en: Paraguay
sr: Парагвај

en: Peru
sr: Перу

en: Philippines
sr: Филипини

en: Pitcairn
sr: Питкрејн

en: Poland
sr: Пољска

en: Portugal
sr: Португал

en: Puerto Rico
sr: Порторико

en: Qatar
sr: Катар

en: Reunion
sr: Реунион

en: Romania
sr: Румунија

en: Russian Federation
sr: Руска Федерација

en: Rwanda
sr: Руанда

en: Saint Kitts And Nevis
sr: Свети Китс и Невис

en: Saint Lucia
sr: Света Луција

en: Saint Vincent And The Grena-dines
sr: Свети Винсент и Гренадини

en: Samoa
sr: Самоа

en: San Marino
sr: Сан Марино

en: Sao Tome And Principe
sr: Сао Томе и Принципе

en: Saudi Arabia
sr: Саудијска Арабија

en: Senegal
sr: Сенегал

en: Seychelles
sr: Сејшели

en: Sierra Leone
sr: Сиера Леоне

en: Singapore
sr: Сингапур

en: Slovakia
sr: Словачка

en: Slovenia
sr: Словенија

en: Solomon Islands
sr: Соломонска острва

en: Somalia
sr: Сомалија

en: South Africa
sr: Јужна Африка

en: South Georgia And The South Sandwich Islands
sr: Јужна Џорџија и Јужна Сендвич Острва

en: Spain
sr: Шпанија

en: Sri Lanka
sr: Шри Ланка

en: St. Helena
sr: Св. Хелена

en: St. Pierre And Miquelon
sr: Св. Пјер и Микелон

en: Sudan
sr: Судан

en: Suriname
sr: Суринам

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
sr: Свалбард и Јан Мајен Острва

en: Swaziland
sr: Свазиленд

en: Sweden
sr: Шведска

en: Switzerland
sr: Швајцарска

en: Taiwan
sr: Тајван

en: Tajikistan
sr: Таџикистан

en: Tanzania, United Republic Of
sr: УР Танзанија

en: Thailand
sr: Тајланд

en: Togo
sr: Того

en: Tokelau
sr: Токелау

en: Tonga
sr: Тонга

en: Trinidad And Tobago
sr: Тринидад и Тобаго

en: Tunisia
sr: Тунис

en: Turkey
sr: Турска

en: Turkmenistan
sr: Туркменистан

en: Turks And Caicos Islands
sr: Туркс и Кокос Острва

en: Tuvalu
sr: Тувалу

en: Uganda
sr: Уганда

en: Ukraine
sr: Украјина

en: United Arab Emirates
sr: Уједињени Арапски Емирати

en: United Kingdom
sr: Велика Британија

en: United States Minor Outlying Islands
sr: Рубна Острва САД

en: Uruguay
sr: Уругвај

en: Uzbekistan
sr: Узбекистан

en: Vanuatu
sr: Вануату

en: Venezuela
sr: Венецуела

en: Viet Nam
sr: Вијетнам

en: Virgin Islands, British
sr: Британска Девичанска Острва

en: Virgin Islands, U.S.
sr: Америчка Девичанска Острва

en: Wallis And Futuna Islands
sr: Волис и Фотуна Острва

en: Western Sahara
sr: Западна Сахара

en: Yemen
sr: Јемен

en: Yugoslavia
sr: Србија и Црна Гора

en: Zambia
sr: Замбија

en: Zimbabwe
sr: Зимбабве

en: Book
sr: Књига

en: Card
sr: Карта

en: Is New Card
sr: Да ли је нова карта

en: Writable Fields
sr: Поља за упис

en: Changed
sr: Промењен

en: Category editor not available.
sr: Уређивач категорија није доступан.

en: This contact belongs to these categories:
sr: Овај контакт припада овим категоријама

en: Save Contact as VCard
sr: Сачувај контакт као VCard

en: Are you sure you want
    to delete these contacts?
sr: Јесте ли сигурни да хоћете
    да обришете ове контакте?

en: Are you sure you want
    to delete this contact?
sr: Јесте ли сигурни да хоћете
    да обришете овај контакт?

en: Could not find widget for a field: `%s'
sr: Нисам могао да пронађем помоћ ђа поље: `%s'

en: Contact Quick-Add
sr: Брзо додавање контакта

en: Edit Full
sr: Пуна измена

en: E-mail
sr: Е-пошта

en: Error saving %s: %s
sr: Грешка код чувања %s: %s

note: This is a filename. Translators take note.
en: card.vcf
sr: karta.vcf

en: list
sr: листа

en: %s already exists
    Do you want to overwrite it?
sr: %s већ постоји
    Желите ли да препишете новим уносом?

en: Overwrite
sr: Препиши

en: Address _2:
sr: Адреса _2:

en: Countr_y:
sr: Држав_а:

en: Full Address
sr: Пуна адреса

en: _Address:
sr: _Адреса:

en: _City:
sr: _Место:

en: _PO Box:
sr: _Поштански број:

en: _State/Province:
sr: _Република/Провинција

en: _ZIP Code:
sr: _ZIP код:

en: Check Full Name
sr: Провери пуно име

en: Dr.
sr: Др.

en: Miss
sr: Г-ђица

en: Mr.
sr: Г.

en: Mrs.
sr: Г-ђа

en: Sr.
sr: Ст.

en: _First:
sr: _Име:

en: _Last:
sr: _Презиме:

en: _Middle:
sr: _Средње:

en: _Suffix:
sr: _Суфикс:

en: _Title:
sr: _Наслов:

en: List _name:
sr: Име _листе:

en: Members
sr: Чланови

en: Type an email address or drag a contact into the list below:
sr: Укуцајте електронску адресу или превуците контакт у доњу листу:

en: _Hide addresses when sending mail to this list
sr: _Сакриј адресе када шаљеш пошту на ову листу

en: _Remove
sr: _Уклони

en: contact-list-editor
sr: уредник-контакт-листе

en: Is New List
sr: Да ли је нова листа

note: Construct the app
en: Contact List Editor
sr: Уредник контакт листе

en: Save List as VCard
sr: Сачувај листу као VCard

en: Contact
sr: Контакт

en: Add Anyway
sr: Свеједно додај

en: Duplicate Contact Detected
sr: Откривен дуплиран контакт

en: New Contact:
sr: Нови контакт:

en: Original Contact:
sr: Оригиналан контакт:

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder.  Would you like to add it anyway?
sr: Име или електронска адреса овог контакта већ постоји
    у овом директоријуму. Желите ли свеједно да додате?

en: Change Anyway
sr: Промени у сваком случају

en: Changed Contact:
sr: Промењен контакт:

en: Conflicting Contact:
sr: Споран контакт:

en: The changed email or name of this contact already
    exists in this folder.  Would you like to add it anyway?
sr: Промењена електронска адреса или име овог контакта
    већ постоји у овом директоријуму. Желите ли свеједно да додате?

note: FIXME: get the toplevel window...
en: Advanced Search
sr: Напредна претрага

en: No cards
sr: Нема карата

en: 1 card
sr: 1 карта

en: %d cards
sr: %d карата

en: Query
sr: Упит

en: Model
sr: Модел

en: Error modifying card
sr: Грешка при измени карте

en: Success
sr: Успех

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Permission denied
sr: Забрањен приступ

en: Card not found
sr: Карта није пронађена

en: Card ID already exists
sr: ID карте већ постоји

en: Protocol not supported
sr: Протокол није подржан

en: Cancelled
sr: Поништено

en: Authentication Failed
sr: Пријава неуспела

en: Authentication Required
sr: Пријава обавезна

en: TLS not Available
sr: TLS није доступан

en: Addressbook does not exist
sr: Адресар не постоји

en: Other error
sr: Друга грешка

en: Do you want to save changes?
sr: Желите ли да сачувате промене?

en: _Discard
sr: _Одбаци

en: Error adding list
sr: Грешка код додавања листе

en: Error adding card
sr: Грешка код додавања карте

en: Error modifying list
sr: Грешка код измене листе

en: Error removing list
sr: Грешка код уклањања листе

en: Error removing card
sr: Грешка код уклањања карте

en: Opening %d cards will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these cards?
sr: Отварање %d карата ће такође отворити %d нових прозора.
    Да ли стварно желите да погледате све ове карте?

en: Move card to
sr: Помери карту у

en: Copy card to
sr: Копирај карту у

en: Move cards to
sr: Помери карте у

en: Copy cards to
sr: Копирај карте у

en: Multiple VCards
sr: Вишеструке VCards

en: VCard for %s
sr: VCard за %s

en: Type
sr: Тип

en: Addressbook
sr: Адресар

en: Save as VCard
sr: Сачувај као VCard

en: New Contact...
sr: Нов контакт...

en: New Contact List...
sr: Нова листа контаката...

en: Go to Folder...
sr: Иди у директоријум...

en: Import...
sr: Увези...

en: Search for Contacts...
sr: Тражим контакте...

en: Addressbook Sources...
sr: Подешавања адресара

en: Pilot Settings...
sr: Подешавања пилота

en: Forward Contact
sr: Проследи контакт

en: Send Message to Contact
sr: Пошаљи контакту поруку

en: Print
sr: Штампај

en: Print Envelope
sr: Штампај коверат

en: Copy to folder...
sr: Копирај у директоријум...

en: Move to folder...
sr: Пренеси у директоријум...

en: Cut
sr: Исеци

en: Copy
sr: Копирај

en: Paste
sr: Уметни

en: Delete
sr: Обриши

en: Current View
sr: Тренутан поглед

note: Minicard view stuff Translators: put here a list of labels you want to see on buttons in addressbook. You may use any character to separate labels but it must also be placed at the begining ot the string
en: ,123,a,b,c,d,e,f,g,h,i,j,k,l,m,n,o,p,q,r,s,t,u,v,w,x,y,z
sr: ,123,а,б,в,г,д,ђ,ж,з,и,ј,к,л,љ,м,н,њ,о,п,р,с,т,ћ,у,ф,х,ц,ч,џ,ш

note: Translators: put here a list of characters that correspond to buttons in addressbook. You may use any character to separate labels but it must also be placed at the begining ot the string. Use lower case letters if possible.
en: ,0,a,b,c,d,e,f,g,h,i,j,k,l,m,n,o,p,q,r,s,t,u,v,w,x,y,z
sr: ,0,а,б,в,г,д,ђ,ж,з,и,ј,к,л,љ,м,н,њ,о,п,р,с,т,ћ,у,ф,х,ц,ч,џ,ш

en: The addressbook backend for
    %s
    has crashed. You will have to restart Evolution in order to use it again
sr: Основни процес адресара за
    %s
    је пао. Мораћете да поново покренете Еволуцију како би наставили
    да је користите

en: * Click here to add a contact *
sr: * Стисните овде да додате контакт *

en: Assistant Phone
sr: Телефон асистента

en: Business Address
sr: Адреса на послу

en: Business Phone
sr: Телефон на послу

en: Business Phone 2
sr: Телефон на послу 2

en: Callback Phone
sr: Повратни телефон

en: Car Phone
sr: Телефон у колима

en: Company Phone
sr: Телефон фирме

en: Home Address
sr: Кућна адреса

en: Home Phone
sr: Кућни телефон

en: Home Phone 2
sr: Кућни телефон 2

en: Mobile Phone
sr: Мобилни телефон

en: Other Address
sr: Друга адреса

en: Other Phone
sr: Други телефон

en: Primary Phone
sr: Главни телефон

en: and %d other cards.
sr: и %d других карата.

en: and one other card.
sr: и још једна карта.

en: Save in addressbook
sr: Сачувај у адресару

en: Width
sr: Ширина

en: Height
sr: Висина

en: Has Focus
sr: Има фокус

en: Field
sr: Поље

en: Field Name
sr: Име поља

en: Text Model
sr: Модел текста

en: Max field name length
sr: Највећа дужина имена поља

en: Column Width
sr: Ширина колоне

en: 
    
    There are no items to show in this view.
sr: 
    
    Нема шта да се покаже у овом погледу.

en: Adapter
sr: Адаптер

en: Selected
sr: Одабрано

en: Has Cursor
sr: Има курсор

en: Card View
sr: Поглед карте

en: GTK Tree View
sr: Поглед GTK стабла

en: Print envelope
sr: Штампај коверту

en: Print cards
sr: Штампај карте

en: Print card
sr: Штампај карту

en: 10 pt. Tahoma
sr: 10 п. Тахома

en: 8 pt. Tahoma
sr: 8 п. Тахома

en: Body
sr: Тело

en: Bottom:
sr: Дно:

en: Dimensions:
sr: Димензије:

en: F_ont...
sr: П_исмо...

en: Fonts
sr: Писма

en: Footer:
sr: Подножје:

en: Format
sr: Формат

en: Header
sr: Заглавље

en: Header/Footer
sr: Заглавље/Подножје

en: Headings
sr: Заглавља

en: Headings for each letter
sr: Заглавља за свако писмо

en: Height:
sr: Висина:

en: Immediately follow each other
sr: Одмах прати једно друго

en: Include:
sr: Укључи:

en: Landscape
sr: Положено

en: Left:
sr: Лево:

en: Letter tabs on side
sr: Језичци са словима са стране

en: Margins
sr: Маргине

en: Number of columns:
sr: Број колона:

en: Options
sr: Опције

en: Orientation
sr: Оријентација

en: Page
sr: Страна

en: Page Setup:
sr: Подешавање стране:

en: Paper
sr: Папир

en: Portrait
sr: Усправно

en: Preview:
sr: Изглед:

en: Print using gray shading
sr: Штампај користећи сиве тонове

en: Reverse on even pages
sr: Обрнуто на парним странама

en: Right:
sr: Десно:

en: Sections:
sr: Одељци:

en: Shading
sr: Сенчење

en: Size:
sr: Величина:

en: Start on a new page
sr: Почни на новој страни

en: Style name:
sr: Име стила:

en: Top:
sr: Врх:

en: Type:
sr: Тип:

en: Width:
sr: Ширина:

en: _Font...
sr: _Писмо...

en: Untitled appointment
sr: Неименовани састанак

en: 1st
sr: 1.

en: 2nd
sr: 2.

en: 3rd
sr: 3.

en: 4th
sr: 4.

en: 5th
sr: 5.

en: 6th
sr: 6.

en: 7th
sr: 7.

en: 8th
sr: 8.

en: 9th
sr: 9.

en: 10th
sr: 10.

en: 11th
sr: 11.

en: 12th
sr: 12.

en: 13th
sr: 13.

en: 14th
sr: 14.

en: 15th
sr: 15.

en: 16th
sr: 16.

en: 17th
sr: 17.

en: 18th
sr: 18.

en: 19th
sr: 19.

en: 20th
sr: 20.

en: 21st
sr: 21.

en: 22nd
sr: 22.

en: 23rd
sr: 23.

en: 24th
sr: 24.

en: 25th
sr: 25.

en: 26th
sr: 26.

en: 27th
sr: 27.

en: 28th
sr: 28.

en: 29th
sr: 29.

en: 30th
sr: 30.

en: 31st
sr: 31.

en: High
sr: Високо

en: Normal
sr: Нормално

en: Low
sr: Ниско

note: An empty string is the same as 'None'.
en: Undefined
sr: Недефинисано

en: Split Multi-Day Events:
sr: Подели вишедневне догађаје:

en: Error while communicating with calendar server
sr: Грешка код комуникације са сервером календара

en: Could not read pilot's Calendar application block
sr: Нисам могао да прочитам програмски блок Календара

en: Default Priority:
sr: Подразумеван приоритет:

en: Could not read pilot's ToDo application block
sr: Нисам могао да прочитам пилотов ToDo програмски блок

en: Calendar and Tasks
sr: Календар и задаци

en: Configure your timezone, Calendar and Task List here
sr: Подесите вашу временску зону, календар и листу задатака овде

en: Evolution Calendar and Tasks
sr: Еволуција календар и задаци

en: Evolution Calendar and Tasks component
sr: Еволуција део за календар и задатке

en: Evolution Calendar configuration control
sr: Контрола подешавања Еволуција календара

en: Evolution Calendar scheduling message viewer
sr: Прегледник заказаних порука Еволуција календара

en: Evolution Calendar viewer
sr: Прегледник Еволуција календара

en: Evolution Calendar/Task editor
sr: Уредник Еволуција календара/задатака

en: Evolution Tasks viewer
sr: Прегледник Еволуција задатака

en: Evolution Calendar alarm notification service
sr: Сервис за аларм обавештења Еволуција календара

en: Starting:
sr: Покрећем:

en: Ending:
sr: Обустављам:

en: invalid time
sr: Погрешно време

en: Evolution Alarm
sr: Еволуција аларм

en: Alarm on %s
sr: Аларм на %s

en: C_lose
sr: З_атвори

en: Snoo_ze
sr: Дре_мај

en: Snooze time (minutes)
sr: Време дремања (минути)

en: _Edit appointment
sr: _Измени састанак

en: No description available.
sr: Нема описа.

en: Warning
sr: Упозорење

en: Evolution does not support calendar reminders with
    email notifications yet, but this reminder was
    configured to send an email.  Evolution will display
    a normal reminder dialog box instead.
sr: Еволуција још не подржава календарске подсетнике
    са обавештењима путем Е-поште, али је овај
    подсетник подешен да пошаље поруку. Еволуција ће
    уместо тога показати нормалан прозор за дијалог.

en: An Evolution Calendar reminder is about to trigger. This reminder is configured to run the following program:
    
            %s
    
    Are you sure you want to run this program?
sr: Подсетник Еволуција календара ће бити покренут. Овај подсетник је подешен да покрене следећи програм:
    
            %s
    
    Сигурно хоћете да покренете овај програм?

en: Do not ask me about this program again.
sr: Не питај ме поново за овај програм.

en: Could not initialize gnome-vfs
sr: Нисам могао да учитам  gnome-vfs

en: Could not create the alarm notify service factory
sr: Нисам могао да покренем стварање сервиса за аларм обавештења

en: Summary contains
sr: Сажетак садржи

en: Description contains
sr: Опис садржи

en: Comment contains
sr: Коментар садржи

en: Unmatched
sr: Нерасподељено

en: Could not create the calendar view.  Please check your ORBit and OAF setup.
sr: Нисам могао да отворим поглед календара. Молим проверите ваше
    ORBit и OAF подешавање.

en: Calendar
sr: Календар

en: Folder containing appointments and events
sr: Директоријум са састанцима и догађајима

en: Public Calendar
sr: Јавни календар

en: Public folder containing appointments and events
sr: Јавни директоријум са састанцима и догађајима

en: Tasks
sr: Задаци

en: Folder containing to-do items
sr: Директоријум са уносима за-урадити

en: Public Tasks
sr: Јавни задаци

en: Public folder containing to-do items
sr: Јавни директоријум са уносима за-урадити

en: New appointment
sr: Нови заказани састанак

en: _Appointment
sr: Заказани _Састанак

en: Create a new appointment
sr: Закажи састанак

en: New meeting
sr: Нови састанак

en: _Meeting
sr: _Састанак

en: Create a new meeting request
sr: Унесите нови захтев за састанком

en: New task
sr: Нови задатак

en: _Task
sr: _Задатак

en: Create a new task
sr: Унеси нови задатак

en: New All Day Appointment
sr: Нови целодневни заказани састанак

en: All _Day Appointment
sr: Цело_дневни заказани састанак

en: Create a new all-day appointment
sr: Унесите нови целодневни састанак

en: Private
sr: Лично

en: Confidential
sr: Поверљиво

en: Public
sr: Јавно

en: N
sr: С

en: S
sr: Ј

en: E
sr: И

en: W
sr: З

en: Free
sr: Слободан

en: Busy
sr: Заузет

en: Not Started
sr: Није покренут

en: In Progress
sr: У току

en: Completed
sr: Готово

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
sr: Географско место мора бити унето у облику: 
    
    45.436845,125.862501

note: An empty string is the same as 'None'.
en: None
sr: Ништа

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: days
sr: дана

en: dialog1
sr: дијалог1

en: minutes
sr: минут(а)

en: Basics
sr: Основе

en: Summary:
sr: Закључак:

en: minute(s)
sr: минут(а)

en: Days
sr: Дани

en: Minutes
sr: Минуте

en: Time
sr: Време

en: _24 hour
sr: _24-очасовни

en: _Display
sr: _Прикажи

en: _General
sr: _Опште

en: Save as...
sr: Сачувај као...

en: Reminder
sr: Подсетник

en: F_ree
sr: _Слободна

en: Language
sr: Језик

en: Status
sr: Стање

en: second
sr: секунда

en: Every
sr: Сваки

en: Exceptions
sr: Изузеци

en: Preview
sr: Приказ

en: _Modify
sr: _Измени

en: for
sr: за

en: Progress
sr: Ток

en: URL:
sr: Адреса (URL):

en: Basic
sr: Основно

en: Assignment
sr: Придруживање

en: Description:
sr: Опис:

en: %d hours
sr: %d сати

en: %d minutes
sr: %d минута

en: %d seconds
sr: %d секунди

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Print...
sr: Штам_пај...

en: C_ut
sr: _Исеци

en: _Copy
sr: _Копирај

en: _Paste
sr: Зале_пи

en: Complete
sr: Завршено

en: Priority
sr: Приоритет

en: Print...
sr: Штампање...

en: Location:
sr: Место:

en: Status:
sr: Стање:

en: Accepted
sr: Прихваћено

en: Unknown
sr: Непознато

en: Update
sr: Ажурирај

en: OK
sr: ¾º

en: Accept
sr: Прихвати

en: Decline
sr: Одбиј

en: Cancel
sr: Одустани

en: Date:
sr: Датум:

en: Group
sr: Група

en: Resource
sr: Ресурси

en: April
sr: Април

en: August
sr: Август

en: December
sr: Децембар

en: February
sr: Фебруар

en: January
sr: Јануар

en: July
sr: Јули

en: June
sr: Јуни

en: March
sr: Март

en: May
sr: Мај

en: November
sr: Новембар

en: October
sr: Октобар

en: September
sr: Септембар

en: Refresh
sr: Освежи

en: %a %b %d
sr: %a, %d. %b

en: Status: %s
sr: Стање: %s

en: Print Preview
sr: Штампај приказ

en: Print Setup
sr: Подеси штампу

en: Parse error
sr: Грешка при обради

en: Failed to create pipe to '%s': %s
sr: Неуспело прављење везе ка '%s': %s

en: Failed to create create child process '%s': %s
sr: Неуспело прављење садржаног процеса '%s': %s

en: Authentication failed.
sr: Неуспешна идентификација.

en: Login
sr: Пријава

en: POP before SMTP
sr: POP пре SMTP идентификација...

en: Operation cancelled
sr: Операција обустављена

en: Folders
sr: Директоријуми

en: Password
sr: Лозинка

en: Sending message
sr: Слање припремљених порука

en: File name:
sr: Назив фајла:

en: MIME type:
sr: МИМЕ тип:

note: * Reply-To: * * Create this before we call create_from_optionmenu, * because that causes from_changed to be called, which * expects the reply_to fields to be initialized.
en: Reply-To:
sr: Одговор-За:

note: * From
en: From:
sr: Одакле:

note: * Subject
en: Subject:
sr: Тема:

en: To:
sr: У:

en: Cc:
sr: Копија:

en: Bcc:
sr: Невидљива копија:

en: Open file
sr: Отвори датотеку

en: address card
sr: картица адресара

en: <b>Status:</b>
sr: <b>Стање:</b>

en: Remember this password
sr: Запамти ову лозинку

en: Choose a file
sr: Изабери датотеку

note: and now for the action area
en: Then
sr: Онда

en: Important
sr: Важно

note: red
en: Work
sr: Посао

note: orange
en: Personal
sr: Лично

en: Test
sr: Проба

en: Untitled
sr: Без имена

en: Edit Filters
sr: Уређивање филтера

en: seconds
sr: секунди

en: Attachments
sr: Прилог

en: contains
sr: садржи

en: Deleted
sr: Обрисан

en: does not contain
sr: не садржи

en: does not end with
sr: не завршава се са

en: does not start with
sr: не почиње са

en: Draft
sr: Припрема

en: ends with
sr: завршава се са

en: is
sr: је

en: is not
sr: није

en: Label
sr: Ознака

en: Read
sr: Читај

en: Recipients
sr: Корисници

en: Score
sr: Резултат

en: Sender
sr: Пошиљалац

en: starts with
sr: почиње са

en: Subject
sr: Тема

en: Rules
sr: Правила

en: Mail
sr: Пошта

note: Fill in the new fields
en: Trash
sr: Смеће

en: Settings
sr: Поставке

en: Properties...
sr: Особине...

en: Connecting...
sr: Конектујем се...

en: Properties for "%s"
sr: Подешавања за „%s‟

en: Properties
sr: Поставке

en: _Print
sr: _Штампај

en: _Forward
sr: На_пред

en: Default
sr: Предефинисано

en: _Host:
sr: _Сервер:

en: _Path:
sr: _Путања:

en: Enable
sr: Омогући

en: Enabled
sr: Омогућено

en: Protocol
sr: Протокол

en: Filters
sr: Филтери

en: Unnamed
sr: Безимена

en: Sending Mail
sr: Слање е-порука

en: Account Editor
sr: Уредник налога

en: Attachment
sr: Прилог

en: Authentication
sr: Идентификација

en: Baltic (ISO-8859-13)
sr: Балтички (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
sr: Балтички (ISO-8859-4)

en: C_olors
sr: _Боје

en: Configuration
sr: Подешавања

en: Done
sr: Извршено

en: Mail Configuration
sr: Подешавања поште

en: Optional Information
sr: Опционе информације

en: Pick a color
sr: Изаберите боју

en: Required Information
sr: Неопходне информације

en: _Name:
sr: _Име:

en: description
sr: опис

en: Hide
sr: Сакрити

en: Copy Link Location
sr: Умножи адресу везе

en: Date
sr: Датум

en: From
sr: Од

en: Reply-To
sr: Одговор-За

en: To
sr: За

en: Cc
sr: Умножак

en: Bcc
sr: Невидљива копија

en: Working
sr: Радан

en: Search
sr: Тражи

en: Find:
sr: Пронађи:

en: Updating...
sr: Освежава...

en: Waiting...
sr: Чекам...

en: Enter Password
sr: Унесите лозинку

en: Name:
sr: Име

en: Lowest
sr: Најнижи

en: Lower
sr: Доња

en: Today %l:%M %p
sr: Данас %k:%M

en: Yesterday %l:%M %p
sr: Јуче %k:%M

en: %a %l:%M %p
sr: %a %k:%M

en: %b %d %l:%M %p
sr: %d. %b, %k:%M

en: %b %d %Y
sr: %d. %b %Y

en: Received
sr: Примљено

en: Size
sr: Величина

en: Forward
sr: Напред

en: Reply
sr: Одговори

en: Reply to All
sr: Одговори свима

en: Folder
sr: Директоријум

en: _Subscribe
sr: Претп_лати се

en: Antigua
sr: Ангиља

en: Bordeaux
sr: Бордо

en: Bristol
sr: Бристол

en: Cork
sr: Плута

en: Europe
sr: Европа

en: Grand Canyon
sr: Велики Кањон

note: HAIL
en: Hail
sr: Град

en: Helsinki
sr: Хелсинки

en: Jamestown
sr: Џејмстаун

en: Kansas
sr: Канзас

en: Libya
sr: Либија

en: Moldova
sr: Молдова

en: Orange
sr: Наранџаста

en: Reading
sr: Читање

en: Russia
sr: Русија

en: Salmon
sr: Ружичасто жут

en: Split
sr: Подели

en: Yukon
sr: Јукон

en: All
sr: Све

en: knots
sr: чворови

en: kph
sr: km/h

en: miles
sr: миља

en: kilometers
sr: километара

en: Broken clouds
sr: Разбијени облаци

en: Scattered clouds
sr: Распирени облаци

en: Few clouds
sr: Местимично облачно

en: Overcast
sr: Облачно

en: Invalid
sr: Неисправно

en: Variable
sr: Променљив

en: North
sr: Северни

en: North - NorthEast
sr: Северни-Североисточни

en: Northeast
sr: Североисточни

en: East - NorthEast
sr: Источни-Североисточни

en: East
sr: Источни

en: East - Southeast
sr: Источни-Југоисточни

en: Southeast
sr: Југоисточни

en: South - Southeast
sr: Југо-Југоисточни

en: South
sr: Јужни

en: South - Southwest
sr: Југо-Југозападни

en: Southwest
sr: Југозападни

en: West - Southwest
sr: Западно-Јужнозападни

en: West
sr: Западни

en: West - Northwest
sr: Западни-Северозападни

en: Northwest
sr: Северозападни

en: North - Northwest
sr: Северно-Северозападни

note: DRIZZLE
en: Drizzle
sr: Ромињање

en: Drizzle in the vicinity
sr: Слаба киша у близини

en: Light drizzle
sr: Слабо ромињање

en: Moderate drizzle
sr: Умерено ромињање

en: Heavy drizzle
sr: Јако ромињање

en: Shallow drizzle
sr: Слабашно ромињање

en: Patches of drizzle
sr: Трагови ромињања

en: Partial drizzle
sr: Делимично ромињање

en: Thunderstorm
sr: Пљусак са грмљавином

en: Windy drizzle
sr: Ветровито ромињање

en: Showers
sr: Пљусак

en: Drifting drizzle
sr: Ромињање се лагано премешта

en: Freezing drizzle
sr: Ледено ромињање

note: RAIN
en: Rain
sr: Киша

en: Rain in the vicinity
sr: Киша у близини

en: Light rain
sr: Кишица

en: Moderate rain
sr: Умерена киша

en: Heavy rain
sr: Јака киша

en: Shallow rain
sr: Слабашна киша

en: Patches of rain
sr: Трагови кише

en: Partial rainfall
sr: Делимично киша

en: Blowing rainfall
sr: Разорна киша

en: Rain showers
sr: Пљусак

en: Drifting rain
sr: Киша се лагано премешта

en: Freezing rain
sr: Ледена киша

note: SNOW
en: Snow
sr: Снег

en: Snow in the vicinity
sr: Снег у близини

en: Light snow
sr: Слаб снег

en: Moderate snow
sr: Умерен снег

en: Heavy snow
sr: Јак снег

en: Shallow snow
sr: Слабашан снег

en: Patches of snow
sr: Трагови снега

en: Partial snowfall
sr: Делимично снежно

en: Snowstorm
sr: Снежна олуја

en: Blowing snowfall
sr: Разарајући снег

en: Snow showers
sr: Снежни пљусак

en: Drifting snow
sr: Снег се лагано премешта

en: Freezing snow
sr: Ледени снег

note: SNOW_GRAINS
en: Snow grains
sr: Трунке снега

en: Snow grains in the vicinity
sr: Трунке снега у близини

en: Light snow grains
sr: Слабе трунке снега

en: Moderate snow grains
sr: Умерене трунке снега

en: Heavy snow grains
sr: Јаке трунке снега

en: Shallow snow grains
sr: Слабашне трунке снега

en: Patches of snow grains
sr: Трагови трунки снега

en: Partial snow grains
sr: Делимичне трунке снега

en: Blowing snow grains
sr: Разарајуће трунке снега

en: Snow grain showers
sr: Пљусак трунки снега

en: Drifting snow grains
sr: Трунке снега се лагано премештају

en: Freezing snow grains
sr: Ледене трунке снега

note: ICE_CRYSTALS
en: Ice crystals
sr: Леденице

en: Ice crystals in the vicinity
sr: Леденице у близини

en: Few ice crystals
sr: Понешто леденица

en: Moderate ice crystals
sr: Умерене леденице

en: Heavy ice crystals
sr: Много леденица

en: Patches of ice crystals
sr: Трагови леденица

en: Partial ice crystals
sr: Делимично леденице

en: Ice crystal storm
sr: Олуја леденица

en: Blowing ice crystals
sr: Разарајуће леденице

en: Showers of ice crystals
sr: Пљусак леденица

en: Drifting ice crystals
sr: Леденице се лагано премештају

en: Freezing ice crystals
sr: Смрзавајуће леденице

note: ICE_PELLETS
en: Ice pellets
sr: Ледене куглице

en: Ice pellets in the vicinity
sr: Ледене куглице у близини

en: Few ice pellets
sr: Понешто ледених куглица

en: Moderate ice pellets
sr: Умерено ледене куглице

en: Heavy ice pellets
sr: Много ледених куглица

en: Shallow ice pellets
sr: Слабашне ледене куглице

en: Patches of ice pellets
sr: Трагови ледених куглица

en: Partial ice pellets
sr: Делимично ледених куглица

en: Ice pellet storm
sr: Олуја ледених куглица

en: Blowing ice pellets
sr: Разарајуће ледене куглице

en: Showers of ice pellets
sr: Пљусак ледених куглица

en: Drifting ice pellets
sr: Ледене куглице се лагано премештају

en: Freezing ice pellets
sr: Смрзавајуће ледене куглице

en: Hail in the vicinity
sr: Град у близини

en: Light hail
sr: Слаб град

en: Moderate hail
sr: Умерен град

en: Heavy hail
sr: Јак град

en: Shallow hail
sr: Слабашан град

en: Patches of hail
sr: Трагови града

en: Partial hail
sr: Делимично град

en: Hailstorm
sr: Олујни град

en: Blowing hail
sr: Разарајући град

en: Hail showers
sr: Пљусак града

en: Drifting hail
sr: Град се лагано премешта

en: Freezing hail
sr: Ледени град

note: SMALL_HAIL
en: Small hail
sr: Мањи град

en: Small hail in the vicinity
sr: Мањи град у близини

en: Moderate small hail
sr: Умерен мањи град

en: Heavy small hail
sr: Јаки мањи град

en: Shallow small hail
sr: Слабашни мањи град

en: Patches of small hail
sr: Трагови мањег града

en: Partial small hail
sr: Делимично мањи град

en: Small hailstorm
sr: Мања олуја града

en: Blowing small hail
sr: Разарајући мањи град

en: Showers of small hail
sr: Пљусак мањег града

en: Drifting small hail
sr: Мањи град се лагано премешта

en: Freezing small hail
sr: Ледени мањи град

note: PRECIPITATION
en: Unknown precipitation
sr: Непознате падавине

en: Precipitation in the vicinity
sr: Падавине у близини

en: Light precipitation
sr: Слабе падавине

en: Moderate precipitation
sr: Умерене падавине

en: Heavy precipitation
sr: Јаке падавине

en: Shallow precipitation
sr: Слабашне падавине

en: Patches of precipitation
sr: Трагови падавина

en: Partial precipitation
sr: Делимично падавине

en: Unknown thunderstorm
sr: Непозната олуја са грмљавином

en: Blowing precipitation
sr: Разарајуће падавине

en: Showers, type unknown
sr: Пљусак непознате врсте

en: Drifting precipitation
sr: Падавине се лагано премештају

en: Freezing precipitation
sr: Ледене падавине

note: MIST
en: Mist
sr: Измаглица

en: Mist in the vicinity
sr: Измаглица у близини

en: Light mist
sr: Слаба измаглица

en: Moderate mist
sr: Умерена измаглица

en: Thick mist
sr: Јака измаглица

en: Shallow mist
sr: Слабашна измаглица

en: Patches of mist
sr: Трагови измаглице

en: Partial mist
sr: Делимично измаглица

en: Mist with wind
sr: Измаглица са ветром

en: Drifting mist
sr: Измаглица се лагано премешта

en: Freezing mist
sr: Ледена измаглица

note: FOG
en: Fog
sr: Магла

en: Fog in the vicinity
sr: Магла у близини

en: Light fog
sr: Слаба магла

en: Moderate fog
sr: Умерена магла

en: Thick fog
sr: Јака магла

en: Shallow fog
sr: Слабашна магла

en: Patches of fog
sr: Трагови магле

en: Partial fog
sr: Делимично магла

en: Fog with wind
sr: Магла са ветром

en: Drifting fog
sr: Магла се лагано премешта

en: Freezing fog
sr: Ледена магла

note: SMOKE
en: Smoke
sr: Смог

en: Smoke in the vicinity
sr: Смог у близини

en: Thin smoke
sr: Мало смога

en: Moderate smoke
sr: Умерено смога

en: Thick smoke
sr: Много смога

en: Shallow smoke
sr: Слабашан смог

en: Patches of smoke
sr: Трагови смога

en: Partial smoke
sr: Делимични смог

en: Smoke with wind
sr: Смог са ветром

en: Drifting smoke
sr: Смог се лагано премешта

note: VOLCANIC_ASH
en: Volcanic ash
sr: Вулкански пепео

en: Volcanic ash in the vicinity
sr: Вулкански пепео у близини

en: Moderate volcanic ash
sr: Умерен вулкански пепео

en: Thick volcanic ash
sr: Много вулканског пепела

en: Shallow volcanic ash
sr: Мало вулканског пепела

en: Patches of volcanic ash
sr: Трагови вулканског пепела

en: Partial volcanic ash
sr: Делимично вулкански пепео

en: Blowing volcanic ash
sr: Разарајући вулкански пепео

en: Drifting volcanic ash
sr: Вулкански пепео се лагано премешта

en: Freezing volcanic ash
sr: Ледени вулкански пепео

note: SAND
en: Sand
sr: Песак

en: Sand in the vicinity
sr: Песак у близини

en: Light sand
sr: Мало песка

en: Moderate sand
sr: Умерно песка

en: Heavy sand
sr: Пуно песка

en: Patches of sand
sr: Трагови песка

en: Partial sand
sr: Делимични песак

en: Blowing sand
sr: Разарајући песак

en: Drifting sand
sr: Песак се лагано премешта

note: HAZE
en: Haze
sr: Сумаглица

en: Haze in the vicinity
sr: Сумаглица у близини

en: Light haze
sr: Слаба сумаглица

en: Moderate haze
sr: Умерена сумаглица

en: Thick haze
sr: Јака сумаглица

en: Shallow haze
sr: Слабашна сумаглица

en: Patches of haze
sr: Трагови сумаглице

en: Partial haze
sr: Делимична сумаглица

en: Haze with wind
sr: Сумаглица са ветром

en: Drifting haze
sr: Сумаглица се лагано премешта

en: Freezing haze
sr: Ледена сумаглица

note: DUST
en: Dust
sr: Прашина

en: Dust in the vicinity
sr: Прашина у близини

en: Light dust
sr: Лагана прашина

en: Moderate dust
sr: Умерена прашина

en: Heavy dust
sr: Тешка прашина

en: Patches of dust
sr: Трагови прашине

en: Partial dust
sr: Делимишно прашњаво

en: Blowing dust
sr: Разарајућа прашина

en: Drifting dust
sr: Прашина се лагано премешта

note: SQUALL
en: Squall
sr: Удар ветра

en: Squall in the vicinity
sr: Удар ветра у близини

en: Light squall
sr: Слаб удар ветра

en: Moderate squall
sr: Умерен удар ветра

en: Heavy squall
sr: Јак удар ветра

en: Partial squall
sr: Делимични удар ветра

en: Thunderous squall
sr: Удар ветра са грмљавином

en: Blowing squall
sr: Разарајући удар ветра

en: Drifting squall
sr: Удар ветра се лагано премешта

en: Freezing squall
sr: Ледени удар ветра

note: SANDSTORM
en: Sandstorm
sr: Пешчана олуја

en: Sandstorm in the vicinity
sr: Пешчана олуја у близини

en: Light standstorm
sr: Слаба пешчана олуја

en: Moderate sandstorm
sr: Умерена пешчана олуја

en: Heavy sandstorm
sr: Јака пешчана олуја

en: Shallow sandstorm
sr: Слабашна пешчана олуја

en: Partial sandstorm
sr: Делимична пешчана олуја

en: Thunderous sandstorm
sr: Пешчана олуја уз грмљавину

en: Blowing sandstorm
sr: Разарајућа пешчана олуја

en: Drifting sandstorm
sr: Пешчана олуја се лагано премешта

en: Freezing sandstorm
sr: Ледена пешчана олуја

note: DUSTSTORM
en: Duststorm
sr: Вртлог од прашине

en: Duststorm in the vicinity
sr: Вртлог од прашине у близини

en: Light duststorm
sr: Слаб вртлог од прашине

en: Moderate duststorm
sr: Умерен вртлог од прашине

en: Heavy duststorm
sr: Јак вртлог од прашине

en: Shallow duststorm
sr: Слабашан вртлог од прашине

en: Partial duststorm
sr: Делимичан вртлог од прашине

en: Thunderous duststorm
sr: Вртлог од прашине са грмљавином

en: Blowing duststorm
sr: Разарајући вртлог од прашине

en: Drifting duststorm
sr: Вртлог од прашине се лагано премешта

en: Freezing duststorm
sr: Ледени вртлог од прашине

note: FUNNEL_CLOUD
en: Funnel cloud
sr: Облак ки димњак

en: Funnel cloud in the vicinity
sr: Облак ки димњак у близини

en: Light funnel cloud
sr: Лагани облак ки димњак

en: Moderate funnel cloud
sr: Умерени облак ки димњак

en: Thick funnel cloud
sr: Дебели облак ки димњак

en: Shallow funnel cloud
sr: Жгољави облак ки димњак

en: Patches of funnel clouds
sr: Трагови облака ки димњака

en: Partial funnel clouds
sr: Делимични облак ки димњак

en: Funnel cloud w/ wind
sr: Облак ки димњак, и још ветар

en: Drifting funnel cloud
sr: Облак ки димњак се лагано премешта

note: TORNADO
en: Tornado
sr: Торнадо

en: Tornado in the vicinity
sr: Торнадо у близини

en: Moderate tornado
sr: Умерени торнадо

en: Raging tornado
sr: Бесни торнадо

en: Partial tornado
sr: Делимични торнадо

en: Thunderous tornado
sr: Торнадо уз грмљавину

en: Drifting tornado
sr: Торнадо се лагано премешта

en: Freezing tornado
sr: Ледени торнадо

note: DUST_WHIRLS
en: Dust whirls
sr: Ковитлаци прашине

en: Dust whirls in the vicinity
sr: Ковитлаци прашине у близини

en: Light dust whirls
sr: Лагани ковитлаци прашине

en: Moderate dust whirls
sr: Умерени ковитлаци прашине

en: Heavy dust whirls
sr: Јаки ковитлаци прашине

en: Shallow dust whirls
sr: Слабашни ковитлаци прашине

en: Patches of dust whirls
sr: Трагови ковитлаца прашине

en: Partial dust whirls
sr: Делимични ковитлаци прашине

en: Blowing dust whirls
sr: Разарајући ковитлаци прашине

en: Drifting dust whirls
sr: Ковитлаци прашине се лагано премештају

en: Show Details
sr: Прикажи детаље

en: Drafts
sr: Недовршено

en: Inbox
sr: Сандуче

en: Outbox
sr: Пошта за слање

en: Sent
sr: Послато

en: Create New Folder
sr: Креирај нови директоријум

en: Automatic
sr: Препознај по наставку

en: Filename:
sr: Име датотеке:

en: Select a file
sr: Одаберите датотеку

en: Select folder
sr: Одаберите директоријум

en: Import
sr: Увоз

en: New
sr: Нова

en: (None)
sr: (ништа)

en: Generic error
sr: Општа грешка

en: Group name:
sr: Назив групе:

en: Open in New _Window
sr: Отвори у новом _прозору

en: _Rename
sr: Преимену_ј

en: Shortcuts
sr: Пречице

en: No error
sr: Нема грешке

en: I/O error
sr: У/И грешка

en: Unsupported operation
sr: Операција није подржана

en: Internal error
sr: Унутрашња грешка

en: Invalid URI
sr: Нетачан URI

en: C_alendar:
sr: К_алендар

en: _Account:
sr: _Налог:

en: _User:
sr: _Корисник:

en: Welcome
sr: Добродошли

en: Copy the selection
sr: Копирај означено

en: Cut the selection
sr: Исеци означено

en: Paste the clipboard
sr: Залепи меморисано

en: Print Pre_view
sr: Пре_глед пред штампу

en: Select All
sr: Изабери све

en: Stop
sr: Заустави

en: Stop Loading
sr: Прекини учитавање

en: _Select All
sr: _Означи све

en: Day
sr: Дан

en: Go To
sr: Иди на

en: Go back
sr: Иди назад

en: Go forward
sr: Иди напред

en: Month
sr: Месец

en: Week
sr: Недељу дана

en: Close
sr: Затвори

en: Main toolbar
sr: Главна палета са алатима

en: Save
sr: Сними

en: _File
sr: Дато_тека

en: Cu_t
sr: И_сеци

en: Select _All
sr: Изабери св_е

en: Save _As...
sr: Сними к_ао...

en: _Save
sr: _Сними

en: Delete...
sr: Брисање...

en: Empty _Trash
sr: Избаци _смеће

en: _Folder
sr: _Директоријум

en: _Properties...
sr: _Подешавања...

en: Move
sr: Помери

en: Next
sr: Следеће

en: Previous
sr: Претходно

en: _Tools
sr: Ала_ти

en: _Undelete
sr: _Поврати

en: Close this window
sr: Затвори овај прозор

en: _Close
sr: _Затвори

en: _View
sr: _Погледај

en: Attach
sr: Додај

en: Close the current file
sr: Затвори тренутну датотеку

en: For_mat
sr: _Формат

en: Open
sr: Отвори

en: Open a file
sr: Отвори датотеку

en: Save As
sr: Сними као

en: Save the current file
sr: Сними тренутну датотеку

en: Save the current file with a different name
sr: Сними тренутну датотеку под другим именом

en: Send
sr: Пошаљи

en: _Insert
sr: Уметн_и

en: _Open...
sr: _Отвори...

en: Subscribe
sr: Претплати се

en: Create a new folder
sr: Додај категорију

en: E_xit
sr: _Излаз

en: Exit the program
sr: Напусти програм

en: Open in New Window
sr: Отвори у новом прозору

en: Toggle
sr: Ознака

en: _Copy...
sr: _Умножи...

en: _Help
sr: Помо_ћ

en: _Move...
sr: _Премести...

en: _New
sr: _Нова

en: _New Folder
sr: _Нови директоријум

en: _New Folder...
sr: _Нови директоријум...

en: _Rename...
sr: _Преименуј...

en: Reload
sr: Освежи

en: Messages
sr: Поруке

en: UTC
sr: УТЦ

note: bonobo displays this string so it must be in locale
en: Custom View
sr: Лично подешен изглед

en: Today
sr: Данас

en: Baltic
sr: Балтички

en: Central European
sr: Централно европски

en: Chinese
sr: Кинески

en: Cyrillic
sr: Ћирилични

en: Greek
sr: Грчки

en: Hebrew
sr: Хебрејски

en: Japanese
sr: Јапански

en: Korean
sr: Корејски

en: Turkish
sr: Турски

en: Unicode
sr: Уникод

en: Traditional
sr: Традиционална

en: Ukrainian
sr: Украјински

en: Other...
sr: Друго...

en: Information
sr: Информације

en: Error
sr: Грешка

en: Question
sr: Питање

en: Message
sr: Порука

en: _Search
sr: Прона_ђи

en: _Clear
sr: _Очисти

en: Text
sr: Текст

en: Clear
sr: Очисти
