YaST2 (x11) - en to sr translation catalogue (53 entries)

note: ============================================= some packages required are missing ---------------------------------------------
en: 
    The following packages are missing:
    %1
    Install them now?
sr: 
    Следећи пакети су недостају:
    %1
    Да инсталирам сада?

note: ============================================= proposal menu and title text ---------------------------------------------
en: Graphics Cards
sr: Графичке картице

en: &Graphics Cards
sr: &Графичке картице

en: 8 Bit / 256 Colors
sr: 8 Бит / 256 Бојан

en: 15 Bit / 32 K Colors (PPC)
sr: 15 Бит / 32 К Боја (ППЦ)

en: 16 Bit / 64 K Colors
sr: 16 Бит / 64 К Боја

en: 24 Bit / 16 M Colors
sr: 24 Бит / 16 М Боја

en: 32 Bit / 16 M Colors
sr: 32 Бит / 16 М Боја

en: KDM
sr: КДМ

en: GDM
sr: ГДМ

en: KDE
sr: &КДЕ

en: GNOME
sr: ГНОМЕ

en: &General Options:
sr: &Глобалне опције

en: &Configure the X Window System
sr: &Конфигура X Window Система

en: &Enable 3D Support if possible
sr: &Укључи 3Д подршку ако је могуће

en: Co&lor Depth
sr: Дубина бо&ја

en: Resol&ution
sr: Резол&уција

en: &Display Manager
sr: &Дисплеј Менаџер

en: X11 Configuration
sr: X11 конфигурација

note: x11 help 1/3
en: <p>Use this dialog to configure the X11 system and the
    display attached to the computer to install.</P>
sr: <п>Користите овај диалог да бис те конфигурисали X11 систем и 
    екран који је прикључен на рачунар на који инсталирате.</П>

note: x11 help 2/3
en: <P>Additionally, configure if the X11 system should
    be started at boot time and what display manager should be used.</p>
sr: <П>Конфигурација X11 система ће бити покренута приликом
    стартовања и дисплеј менаџер који ће се користити.</п>

note: Headline for monitor vendor selection box
en: &Vendor
sr: Произ&вођач

note: Headline for monitor model selection box
en: M&odel
sr: М&одел

note: Frame title for horizontal frequency input fields
en: Horizontal frequency
sr: Хоризонтална фреквенција

en: &min
sr: &мин

en: m&ax
sr: м&акс

note: Unit for horizontal frequency
en: kHz
sr: кХз

note: Frame title for vertical frequency input fields
en: Vertical frequency
sr: Вертикална фреквенција

en: m&in
sr: м&ин

en: ma&x
sr: ма&кс

note: Unit for horizontal frequency
en: Hz
sr: Хз

note: * Help text (HTML like) for X11 video data dialog help part 1 of 8
en: <p>
    Please select your monitor's <b>vendor</b> and <b>model</b>.
    </p>
sr: <п>
    Ваш тип монитора не може бити одређен аутоматски.
    Молимо изаберите <б>произвођача</б> и <б>модел</б> монитора.

note: help part 2 of 8
en: <p>
    If your monitor is not listed here, use <b>VESA</b>.
    Most monitors comply with this standard.
    </p>
sr: <п>
    Уколико ваш монитор није наведен овде, користите <б>ВЕСА</б>
    - већина монитора поштује тај стандард.
    </п>

note: help part 5 of 8
en: <p>
    Modify the monitor's frequencies in the respective input
    fields below the selection boxes.
    Refer to your monitor manual for your monitor's maximum
    frequencies. <b><i>Do not exceed</i></b> the values specified there.
    Otherwise, there is a serious risk of <b><i>damaging your monitor</i></b>.
    </p>
sr: <п>
    Можете променити фреквенцију монитора у одређеним уносним
    пољима испод.
    Погледајте упутство вашег монитора за максималне фреквенције
    монитора. <б><и>Немојте претерати са</и></б> вредностима одређеним овде -
    јер постоји озбиљан ризик <б>оштећења вашег монитора</и></б>.
    </п>

note: help part 6 of 8
en: <p>
    The <b>horizontal frequency</b> (in kHz) specifies how many times
    per second the monitor can write a horizontal scan line. This is a
    hard limit of the monitor, independent of the screen resolution.
    </p>
sr: <п>
    <б>хоризонтална фреквенција</б> (у кХз) одређује колико ће пута
    у секунди монитор моћи да запише хоризонталну сцан линију. То је
    хард лимит монитора, независан од екранске резолуције.
    </п>

note: help part 7 of 8
en: <p>
    The <b>vertical frequency</b> (in Hz) specifies how many times per
    second the image on the screen is refreshed. This value depends on the
    screen resolution and the monitor's maximum horizontal frequency.
    </p>
sr: <п>
    <б>вертикална фреквенција</б> (у Хз) одређује колико ће пута у
    секунди слика бити на екрану освежена. Ова вредност зависи од
    резолуцији екрана и максималне хоризонталне фреквенције монитора.
    </п>

note: help part 8 of 8
en: <p>
    If you experience a constant high frequency beep from your monitor,
    you might wish to use slightly lower frequency values than the maximum
    specified in your monitor's manual. This usually helps a lot to reduce
    the noise.
    </p>
sr: <п>
    Уколико доживите константни високо фреквентни звук из вашег монитора,
    пробајте користити мало мању фреквентну вриедност од максимума
    одређеног у упутству монитора. Ово обично помаже у томе да смањи
    буку.
    </п>

note: Headline for monitor vendor selection box
en: Vendor
sr: Произвођач

note: Headline for monitor model selection box
en: Model
sr: Модел

note: monitor vendor not known
en: unknown vendor
sr: непознат произвођач

note: monitor model not known
en: unknown model
sr: непознат модел

en: Configure Monitor
sr: Конфигурисање монитора

note: A frequency value is not of type numerical. User must correct this.
en: The minimum horizontal frequency is not a numerical value.
    Try again.
sr: Минимална хоризонтална фреквенција није нумеричка вредност.
    Молимо покушајте поново.

note: A frequency value is not of type numerical. User must correct this.
en: Maximum horizontal frequency is not a numerical value.
    Please try again.
sr: Максимална хоризонтална фреквенција није нумеричка вредност.
    Молимо покушајте поново.

note: A frequency value is not of type numerical. User must correct this.
en: The minimum vertical frequency is not a numerical value.
    Try again.
sr: Минимална вертикална фреквенција није нумеричка вредност.
    Молимо покушајте поново.

note: A frequency value is not of type numerical. User must correct this.
en: Maximum vertical frequency is not a numerical value.
    Please try again.
sr: Максимална вертикална фреквенција није нумеричка вредност.
    Молимо покушајте поново.

en: Configure X11
sr: Конфигурисање X11

en: Yes
sr: Да

en: Color Depth
sr: Дубина Боја:

en: Resolution
sr: Резолуција

en: Display Manager
sr: Display Манагер

en: Window Manager
sr: Window Манагер

en: Monitor
sr: Монитора
