YaST2 (network) - en to sr translation catalogue (618 entries)

note: Commandline command help
en: Display configuration summary
sr: Приказ прегледа подешавања

note: Popup text Progress step 1/5
en: Detecting DSL devices...
sr: Проналажење ДСЛ уређаја...

note: RichText label
en: DSL Connections
sr: ДСЛ повезивање

note: Menu label
en: &DSL Connections
sr: &ДСЛ повезивање

note: Commandline help title configuration of hosts Hosts dialog caption
en: Host Configuration
sr: Подешавање сервера

note: Popup text step 1 in reading current ISDN setup
en: Detecting ISDN cards...
sr: Проналажење ИСДН картица...

note: RichText label
en: ISDN Adapters
sr: ИСДН картице

note: Menu label
en: &ISDN Adapters
sr: &ИСДН картице

note: Commandline command help
en: Delete a network card
sr: Обришите мрежну картицу

note: Commandline option help
en: Propose a configuration
sr: Предложите подешавање

note: Commandline option help
en: List only configured cards
sr: Излистај само подешене картице

note: Commandline option help
en: List only unconfigured cards
sr: Излистај само неподешене картице

note: Commandline option help
en: Device identifier
sr: Уређај

note: Commandline option help
en: Device IP address
sr: ИП адреса уређаја

note: Commandline option help
en: Network mask
sr: Мрежна маск-а

note: Popup text
en: Detecting network cards...
sr: Проналажење мрежних картица

note: RichText label
en: Network Interfaces
sr: &Мрежа

note: Menu label
en: &Network Interfaces
sr: &Мрежа

note: Popup text Progress step 1/4
en: Detecting modems...
sr: Проналажење модема...

note: RichText label Table label Confirmation: label text (detecting hardware: xxx)
en: Modems
sr: Модеми

note: Menu label
en: &Modems
sr: &Модеми

note: Network dialog caption
en: Network Configuration
sr: Подешавање мреже

note: Network dialog help
en: <p>Choose one of the available network modules to configure
    the corresponding devices and press <b>Launch</b>.</p>
sr: <п>Изаберите један од расположивих мрежних модула за подешавање
    одговарајућих уређаја и притисните <б>Покрени</б>.</п>

note: Selection box label
en: &Available Network Modules:
sr: Р&асположиви мрежни модули:

note: Selection box item Device type label
en: Modem
sr: Модем

note: Selection box item Device type label
en: DSL Connection
sr: ДСЛ повезивање

note: Label::FinishButton()
en: &Launch
sr: &Покрени

note: Commandline help title Proxy dialog caption
en: Proxy Configuration
sr: Подешавање proxy-а

en: Status of Proxy Configuration
sr: Статус Proxy подешавања

en: Enabled
sr: Укључено

en: HTTP
sr: ХТТП

en: FTP
sr: &ФТП

note: Rich text title
en: Proxy
sr: Прокси

note: MenuButton title MenuButton item
en: &Proxy
sr: &Прокси

note: RichText label
en: VNC Remote Administration
sr: ВНЦ удаљена администрација

note: Menu label
en: VNC &Remote Administration
sr: ВНЦ &удаљена администрација

note: DSL read dialog help 1/2
en: <P><B><BIG>Initializing DSL Configuration
    </BIG></B><BR>Please wait...<BR></P>
sr: <П><Б><БИГ>Покретање ДСЛ подешавања
    </БИГ></Б><БР>Молим сачекајте...<БР></П>

note: DSL write dialog help 1/2
en: <P><B><BIG>Saving DSL Configuration</BIG></B><BR>
    Please wait...<BR></P>
sr: <П><Б><БИГ>Снимање ДСЛ подешавања</БИГ></Б><БР>
    Молим сачекајте...<БР></П>

note: DSL summary dialog help 1/3
en: <p><b><big>DSL Setup</big></b><br>
    Here, you can configure your DSL.<br></p>
sr: <п><б><биг>Подешавање ДСЛ</биг></б><бр>
    Овде можете да подесите ваш ДСЛ.<бр></п>

note: DSL summary dialog help 2/3
en: <p><b><big>Adding a DSL Device:</big></b><br>
    Select a DSL device from the list of detected DSL devices. If your DSL device
    was not autodetected, use <b>Other (not detected)</b>. Then press
    <b>Configure</b>.</p>
sr: <п><б><биг>Додавање ДСЛ уређаја:</биг></б><бр>
    Изаберите ДСЛ уређај са листе препознатих ДСЛ уређаја. Ако ваш ДСЛ уређај
     није препознат користите <б>Остало (није пронађено)</б>. Онда притисните
    <б>Подесити</б>.</п>

note: DSL summary dialog help 3/3 modems summary dialog help 3/3
en: <p><b><big>Editing or Deleting:</big></b><br>
    If you press <b>Change</b>, an additional dialog opens in which to change the
    configuration.</p>
sr: <п><б><биг>Промена и брисање:</биг></б><бр>
    Ако притиснете <б>Промени</б> додатни дијалог ће се отворити у коме
    можете променити подешавања.</п>

note: Frame label
en: DSL Devices to Configure
sr: ДСЛ уређаји за подешавање

note: DSL overview dialog help 1/3
en: <P><B><BIG>DSL Overview</BIG></B><BR>
    Here, get an overview of installed DSL devices. Additionally,
    edit their configuration.<BR></P>
sr: <П><Б><БИГ>Преглед ДСЛ</БИГ></Б><БР>
    Овде можете да прегледате инсталиране ДСЛ уређаје. Додатно,
    можете променити њихова подешавања.<БР></П>

note: DSL overview dialog help 2/3
en: <P><B><BIG>Adding a DSL Device:</BIG></B><BR>
    If you press <B>Add</B>, you can manually configure a DSL device.</P>
sr: <П><Б><БИГ>Додавање ДСЛ уређаја:</БИГ></Б><БР>
    Ако притиснете <Б>Додај</Б> можете ручно да подесите ДСЛ уређај.</П>

note: DSL overview dialog help 3/3
en: <P><B><BIG>Editing or Deleting:</BIG></B><BR>
    Choose a DSL device for which to change or remove the configuration.
    Then press the appropriate button: <B>Edit</B> or <B>Delete</B>.</P>
sr: <П><Б><БИГ>Промена и брисање:</БИГ></Б><БР>
    Изаберите ДСЛ уређај за који желите да промените или обришете подешавања.
    Онда притисните одговарајуће дугме: <Б>Промени</Б> или <Б>Обриши</Б>.</П>

note: Table label Confirmation: label text (detecting hardware: xxx)
en: DSL Devices
sr: ДСЛ уређаји

note: Table header _("No."), Table header 3/4 Table header 4/4
en: Device
sr: Уређај

note: Table header 2/4
en: Type
sr: Тип

note: Table label Table header 2/2
en: Provider
sr: Провајдер

note: Table label
en: Providers
sr: Провајдери

note: Table header Table header 1/2 _("No."),
en: Name
sr: Име

note: Popup text
en: The provider %1 is in use.
sr: У употреби је %1 провадјер.

note: Popup text
en: The provider %1 is in use. Really delete it?
sr: Провајдер %1 је у употреби. Заиста га обрисати?

note: DSL dialog help 2/7
en: <p>First, choose your <b>PPP mode</b>. This is either
    <i>PPP over Ethernet</i> (PPPoE) or <i>PPP over ATM</i> (PPPoATM). Use
    <i>PPP over Ethernet</i> if your DSL modem is connected via ethernet to your
    computer. If you are not sure which mode to use, ask your provider.</p>
sr: <п>Прво, изаберите <б>ППП мод</б>. Он је или
    <и>ППП преко Етхернета</и> (ПППоЕ) или <и>ППП преко АТМ</и> (ПППоАТМ). Користите Усе
    <и>ППП преко Етхернет</и> ако је ваш ДСЛ модем повезан на етхернет преко
    вашег рачунара. Ако нисте сигурни који мод да користите, питајте провајдера.</п>

note: DSL dialog help 3/7
en: <p>If you are using <i>PPP over Ethernet</i>, first configure your
    ethernet card.</p>
sr: <п>Ако користите <и>ППП преко Етхернета</и>, прво подесите
    вашу етхернет картицу.</п>

note: DSL dialog help 5/7
en: <p><b>For PPPoATM, enter your VPI/VCI pair, for example, <i>0.38</i>
    for British Telecom. If unsure, ask your provider.</p>
sr: <п><б>За ПППоАТМ, унесите ваш ВПИ/ВЦИ пар, на пример, <и>0.38</и>
    за Британски Телеком. Ако нисте сигурни питајте провајдера.</п>

note: DSL dialog help 6/7
en: <p>For PPPoE, enter the device of the ethernet card to which your DSL
    modem is connected. If you did not set up your ethernet card yet, do
    so by pressing <b>Configure Network Cards</b>.</p>
sr: <п>За ПППоЕ, унесите уређај етхернет картице за који је ваш ДСЛ
    модем повезан. Ако још нисте подесили вашу етхернет картицу,
    то можете урадити притиском на <б>Подеси мрежне картице</б>.</п>

note: ComboBox item
en: PPP over Ethernet
sr: ППП преко Етхернета

note: ComboBox item
en: PPP over ATM
sr: ППП преко АТМ

note: ComboBox item
en: CAPI for ADSL
sr: ЦАПИ за АДСЛ

note: ComboBox item
en: Point to Point Tunneling Protocol
sr: Протокол тунелирања од тачке до тачке

note: Frame label
en: DSL Connection Settings
sr: ДСЛ подешавања повезивања

note: Frame label
en: PPP Mode-Dependent Settings
sr: ППП мод-зависна подешавања

note: TextEntry label
en: &VPI/VCI
sr: &ВПИ/ВЦИ

note: PushButton label
en: &Configure Network Cards
sr: &Подешавање мрежне картице

note: TextEntry label
en: Modem &IP Address
sr: &ИП адреса модема

note: Popup text
en: Enter the VPI/VCI.
sr: Унесите ВПИ/ВЦИ.

note: Popup text
en: At least one ethernet interface must be configured.
sr: Најмање један етхернет интерфејс мора бити подешен.

note: Popup text
en: Modem IP address is invalid.
sr: ИП адреса модема је неправилна.

note: static text Initial dialog contents
en: Initializing...
sr: YaST2
    Иницијализовање...

note: Heading text
en: Enter Provider Password
sr: &Унесите лозинку:

note: Steps dialog caption
en: Test Internet Connection
sr: Тестирајте Интернет везу

note: Steps dialog caption 1/2
en: <p>Here, validate the Internet connection just
    configured. The test is entirely optional.</p>
sr: <п>Овде проверавате Интернет везу коју сте
    управо подесили. Тест је у потпуности опционалан.</п>

note: Steps dialog caption 2/2
en: <p>A successful result enables you to run
    the YaST Online Update.</p>
sr: <п>Успешан резултат вам дозвољава да покренете
    YaST Ажурирање преко Интернета.</п>

note: Label text (keep lines max. 65 chars long)
en: To validate your Internet access,
    activate the test procedure.
sr: За проверу Интернет приступа,
    покрените тест процедуру.

note: Label text (keep lines max. 65 chars long)
en: To validate your DSL Internet access,
    activate the test procedure.
sr: За проверу ДСЛ Интернет приступа,
    покрените тест процедуру.

note: Label text (keep lines max. 65 chars long)
en: To validate your ISDN Internet access,
    activate the test procedure.
sr: За проверу ИСДН Интернет приступа,
    покрените тест процедуру.

note: Label text (keep lines max. 65 chars long)
en: To validate your modem Internet access,
    activate the test procedure.
sr: За проверу модем Интернет приступа,
    покрените тест процедуру.

note: RadioButton label
en: &Yes, Test Connection to the Internet
sr: &Да, тестирај везу ка Интернету

note: RadioButton label
en: N&o, Skip This Test
sr: &Не, прескочите ово тестирање

note: label text - one step of during network test
en: - Connect to the Internet
sr: - Повежи на Интернет

note: label text - one step of during network test
en: - Download latest release notes
sr: - Преузми последње извештаје о издањима

note: label text - one step of during network test
en: - Check for latest updates
sr: - Провери ажурне додатке

note: label text - one step of during network test
en: - Close connection
sr: - Затворите конекцију

note: Heading text
en: The following steps will be performed:
sr: Обавиће се следећи кораци:

note: Frame label
en: Select:
sr: Изаберите:

note: RadioButton label
en: &Yes, Run Online Update Now
sr: &Да, Покрените сада ажурирање преко Интернета

note: RadioButton label
en: N&o, Skip Update
sr: &Не, прескочите доградњу

note: Heading text
en: Online Updates Available
sr: Расположиви су ажурни додаци

note: Label text
en: Download and install them via the YaST Online Update?
sr: Преузми и инсталирај их преко YaST ажурирања преко Интернета

note: Heading
en: Internet Connection Test Logs:
sr: Тест лог-ови интернет конекције

en: &Select Log:
sr: &Изаберите лог:

note: Progress step 1/4
en: Connecting to Internet...
sr: Повезивање на Интернет...

note: Progress step 2/4
en: Downloading the latest release notes...
sr: Преузимање последњих извештаја о издањима

note: Progress step 3/4
en: Checking for latest updates...
sr: Проверавање последњих додатака...

note: Progress step 4/4
en: Closing connection...
sr: Затварање повезивања...

note: Test dialog caption
en: Running Internet Connection Test
sr: Покретање тестирања Интернет повезивања

note: help for dialog "Running Internet Connection Test"
en: <p>Here, view the progress of the
    Internet connection test.</p>
sr: <п>Овде видите напредовање теста
    Интернет везе.</п>

note: Label for result of internet test
en: Result:
sr: Резултати:

note: Push Button to abort internet test
en: &Abort Test
sr: &Прекид теста

note: Push Button to see logs of internet test
en: &View Logs...
sr: &Погледај извештаје...

note: result of internet test Progress result
en: Success
sr: Успешно

note: result of internet test
en: Failure
sr: Неуспешно

note: label of combobox where the log is selected
en: Kernel Network Interfaces
sr: Кернел мрежни интерфејси

note: label of combobox where the log is selected
en: Kernel Routing Table
sr: Табела кернел рутирања

note: label of combobox where the log is selected
en: Host Name Lookup
sr: Преглед имена хост-а

note: label of combobox where the log is selected
en: Kernel Messages
sr: Кернел поруке

note: label of combobox where the log is selected
en: PPP Daemon
sr: ППП Демон сервис

note: label of combobox where the log is selected
en: Download of Release Notes
sr: Преузмите извештаје о издањима

note: label of combobox where the log is selected
en: Opening of Connection
sr: Отварање повезивања

note: popup to inform user about the failure
en: Connecting to the Internet failed. View
    the logs for details.
sr: Повезивање на Интернет је било неуспешно. Погледајте
    извештаје за више детаља.

note: popup to inform user about the failure
en: Download of latest release notes failed. View
    the logs for details.
sr: Преузимање извештаја о издањима неуспешно. Погледајте
    извештаје за више детаља.

note: label of combobox where the log is selected
en: Check for Patches
sr: Провера закрпа

note: popup to inform user about the failure
en: Check for latest updates failed. View
    the logs for details.
sr: Провера последњих закрпа неуспешан.  Погледајте
    извештаје за више детаља.

note: label of combobox where the log is selected
en: Closing of Connection
sr: Затварање повезивања

note: popup text to select between Interface or Provider
en: Select the item to edit.
sr: Изаберите објекат за промену.

note: popup text to select between Interface or Provider
en: Select the item to delete.
sr: Изаберите објекат за брисање.

note: PushButton label
en: &Interface
sr: &Мрежа

note: PushButton label
en: &Provider
sr: &Провајдер

note: Table label Confirmation: label text (detecting hardware: xxx)
en: ISDN Cards
sr: ИСДН картице

note: Table header 4/4
en: Hardware
sr: Хардвер

note: Table header 2/2
en: Phone
sr: Телефон

note: Popup::Message text
en: You tried to delete a provider that
    is the default provider for interface
    %1. First select another
    default provider for interface %2
    or delete the interface itself.
sr: Покушали сте да обришете провајдера који
    је подразумевани провајдер за интерфејс
    %1. Прво изаберите други
    подразумевани провајдер за интерфејс %2
    или обришите сам интерфејс.

note: DIALOG TEXTS title of ISDN interface detail screen
en: ISDN Detail Settings
sr: ИСДН детаљна подешавања

note: help text 1/7
en: <p>The <b>Remote Phone Number List</b> controls which remote machines are
    allowed to connect to this interface.</p>
sr: <п><б>Листа удаљених телефонских бројева</б> контролише које удаљене машине смеју
    да се повежу на овај интерфејс.</п>

note: help text 6/7
en: <p><b>Callback Delay</b> is the number of seconds between the initial call and the
    callback (server) or the hang-up (client). It should be greater on the server than on
    the client.</p>
sr: <п><б>Време чекања повратног позива</б> је број секунди између почетног позива
    и повратног позива (сервер) ил прекида везе (клијент). Треба да буде веће на серверу
    него на клијенту.</п>

note: RadioButton for callback modes
en: Callback Of&f
sr: Повратни позив &искључен

note: RadioButton for callback modes
en: Callback &Server
sr: Сервер повратног позива

note: RadioButton for callback modes
en: Callback &Client
sr: Клијент повратног позива

note: IntField label
en: Callback &Delay
sr: Време чекања повра&тног позива

note: DIALOG TEXTS title of ISDN service selection dialog
en: ISDN Service Selection
sr: Бирање ИСДН сервиса

note: helptext text 3/4
en: <p>To avoid adding an interface now, use
    <b>Skip</b> not to enter the interface and provider dialogs.</p>
sr: <п>Да бисте избегли додавање интерфејса сада, користите
    <б>Прескочи</б> да не бисте уносили интерфејс и дијалог провајдера.</п>

note: conditional help text 1/1
en: <p>You have a DSL CAPI controller.  Configure your DSL
    connection via <b>Add DSL CAPI Interface</b>. You can also do this later
    in the DSL configuration dialog.</p>
sr: <п>Имате ДСЛ ЦАПИ контролер.  Подесите вашу ДСЛ
    везу преко <б>Додај ДСЛ ЦАПИ Интерфејс</б>. Можете да то урадите касније
    у дијалогу ДСЛ подешавања.</п>

note: PushButton label to select the next Dialog
en: Add &DSL CAPI Interface
sr: Додај &ДСЛ ЦАПИ интерфејс

note: DIALOG PREPARE PushButton label to not enter any sub dialogs
en: S&kip
sr: Прес&кочи

note: help text 1/5
en: <p>My phone number --  As your own telephone number (MSN), put in your 
    telephone number (without area code) if your ISDN card is connected directly
    to the phone company-provided socket. If it is connected to a PBX, put in the
    MSN stored in the PBX (e.g., your phone extension or the last digit or digits
    of your phone extension) . If this fails, try using 0, which normally means
    the default MSN is actually used.</p>
sr: <п>Мој телефонски број --  За ваш телефонски број (МСН), унесите ваш
    телефонски број (без позивног броја) ако је ваша ИСДН картица повезана директно
    на телефонски прикључак компаније. Ако је повезан на PBX, унесите
    МСН снимљен у PBX (нпр. ваш телефонски локал или последња цифра или цифре
    вашег телефонског локала) . Ако ово не успе, покушајте да користите 0, која
     обично значи да се подразумевани МСН користи.</п>

note: ComboBox label
en: D&efault Provider
sr: Подразум&евани провајдер

note: Frame title
en: Connection Settings
sr: Подешавања повезивања

note: CheckBox label
en: Charge&HUP
sr: Напуни &ХУП

note: PushButton label
en: &Details...
sr: &Детаљније...

note: help text 3/3
en: <p>Check <b>Default Route</b> to use this interface as the
    default route. Only one interface can be the default
    route.</p>
sr: <п>Проверите <б>Подразумевану путању</б> за коришћење овог интерфејса
    као подразумеване путање. Само један интерфејс може да буде подразумевана
    путања.</п>

note: CheckBox label Checkbox label
en: D&efault Route
sr: Подразм&евана путања

note: Manual selection caption
en: Manual ISDN Card Selection
sr: &Ручни избор ИСДН картице

note: Manual selection help
en: <p>Select the ISDN card to configure. Filter cards for 
    particular vendors by selecting a vendor.</p>
sr: <п>Изаберите ИСДН картицу за подешавање. Филтрирајте картице за
    одређене произвођаче бирањем произвођача.</п>

en: All
sr: Све

note: Selection box label
en: Select &Vendor
sr: Изаберите &добављача

note: Selection box label
en: Se&lect ISDN Card
sr: Изаберите ИСДН картицу

note: Text entry field
en: &Search
sr: &Претражи

note: AVM T1 CheckBox label
en: &T1B Version
sr: &Т1Б - Стара Верзија

note: ComboBox label
en: &IO Address
sr: &ИО адреса

note: ComboBox label
en: IR&Q
sr: ИР&Q

note: ComboBox label
en: &Membase
sr: &Мрежа

en: Parameter
sr: Параметар

note: ComboBox label to select a driver
en: Dri&ver
sr: Упра&вљачки програм

note: helptext text 1/7
en: <p>If you have an old legacy ISA card, you can enter values for
    IO port or memory addresses and the used interrupt.
    For the correct values, check with your technical manual or contact your salesman.</p>
sr: <п>Ако имате стару ИСА картицу можете да унесете вредности за
    ИО порт меморијске адресе и коришћени интерапт.
    За тачне вредности проверите техничко упутство или контактирајте продавца.</п>

note: helptext text 4/7
en: <p><b>ISDN Protocol: </b>In most cases, the protocol is Euro-ISDN.</p>
sr: <п><б>ИСДН Протокол: </б>У већини случајева протокол је Еуро-ИСДН.</п>

note: helptext text 5/7
en: <p><b>Area Code: </b> Enter your local area code for the ISDN
    line here, without a leading zero and without a country prefix.</p>
sr: <п><б>Позивни број: </б> Унесите локални позивни број за ову ИСДН
    линију без прве нуле и међународног позивног броја.</п>

note: helptext text 7/7
en: <p>If you do not want to log all your ISDN traffic, uncheck <b>Start ISDN Log</b>.</p>
sr: <п>Ако не желите да снимате извештај о свом ИСДН саобраћају искључите <б>Покрени ИСДН извештај</б>.</п>

note: RadioButton label for ISDN protocols
en: &Euro-ISDN (EDSS1)
sr: &Еуро-ИСДН (ЕДСС1)

note: RadioButton label for ISDN protocols
en: 1TR&6
sr: 1ТР&6

note: RadioButton label for ISDN protocols
en: NI&1
sr: НИ&1

note: Country name
en: Austria
sr: Аустрија

note: Country name
en: Germany
sr: Немачка

note: Country name
en: Luxemburg
sr: Еуропа/Луксембург

note: Country name
en: Netherlands
sr: Еуропа/Холандија

note: Country name
en: Norway
sr: Норвешка

note: Country name
en: Poland
sr: Пољска

note: Country name
en: Slovakia
sr: Словачка

note: Country name
en: Switzerland
sr: Швајцарска

note: Country name
en: Czech Republic
sr: Чешка Република

note: other country in list
en: Other
sr: остали

note: ComboBoxlabel for country list
en: &Country
sr: &Земља

note: TextEntry label for phone network Areacode (german Vorwahl)
en: Co&de
sr: Поз&ивни број

note: CheckBox label
en: Start &ISDN Log
sr: Покрени &ИСДН лог

note: short description of card feature
en: binary only CAPI with FAX G3
sr: само бинарно ЦАПИ са FAX Г3

note: short description of card feature
en: under development
sr: у развоју

note: short description of card feature
en: OpenSource without FAX G3
sr: ОпенСоурце без FAX Г3

note: short description of card feature
en: binary only CAPI with FAX G3 and DSL
sr: само бинарно ЦАПИ са FAX Г3 и ДСЛ

note: short description of card feature
en: DSL only card with CAPI2.0
sr: само ДСЛ картица са ЦАПИ2.0

note: short description of card feature
en: Bluetooth Dongle, need ISDN Access point
sr: Блуетоотх приступ, потребан ИСДН приступна тачка

note: frame title
en: ISDN Card Information
sr: Информације о ИСДН картици

en: Vendor
sr: Произвођач

note: multiline Popup::YesNo text
en:  WARNING
    
    You have selected a binary-only driver.
    This driver provides additional features,
    like analog modulation and full CAPI 2.0 and Fax G3
    support for this card.
    This driver works only on systems with an i386 
    architecture. 
    SUSE LINUX AG cannot check
    the source code of this driver, so we cannot do
    any debugging if there are problems in the system.
    SUSE LINUX AG is also not responsible for any 
    serious problems if this driver is used.
    
    
    Do you accept this?
sr: УПОЗОРЕЊЕ
    
    Изабрали сте само бинарни управљачки програм.
    Овај упр. програм омогућује додатне особине,
    попут аналогне модулације и целог ЦАПИ 2.0 и Fax Г3
    подршке за ову картицу
    Овај упр. програм ради само на и386 
    архитектури. 
    СУСЕ LINUX АГ не може да провери
    извор овог упр. програма, тако да не можемо да
    урадимо отклањање грешака ако буде проблема са системом.
    СУСЕ LINUX АГ такође није одговоран за било какве
    озбиљне грешке ако се користи овај управљачки програм.
    
    
    Да ли ово прихватате?

note: Button label for details about the HW test Button label
en: &Details
sr: &Детаљније

note: Address dialog help 1/8
en: <p>Configure your IP address.</p>
sr: <п>Подесите вашу ИП адресу.</п>

note: Address dialog help 3/8
en: <p>Also select this if you do not have a static IP address assigned
    by the system administrator or your cable or DSL provider.</p>
sr: <п>Такође изаберите ово ако немате статичку ИП адресу додељену
    од стране систем администратора или вашег кабла или ДСЛ провајдера.</п>

note: Address dialog help 5/8
en: <p>Clicking <b>Next</b> completes the configuration.</p>
sr: <п>
    Изаберите <б>Следеће</б> за завршавање подешавања.
    </п>

note: Address dialog help 6/8
en: <p>Otherwise, network addresses must be assigned <b>manually</b>.</p>
sr: <п>У супротном, мрежна адреса се мора доделити <б>ручно</б>.</п>

note: Address dialog help 7/8
en: <p>Enter the IP address (e.g., 192.168.100.99) for your computer,
    the network mask (usually 255.255.255.0), and, optionally, the default gateway
    IP address.</p>
sr: <п>Унесите ИП адресу (нпр. 192.168.100.99) за ваш рачунар,
    мрежну маску(обично 255.255.255.0), и опционо ИП адресу
    подразумеваног гејтвеја.</п>

note: Address dialog help 8/8
en: <p>Contact your <b>network administrator</b> for more information about
    the network configuration.</p>
sr: <п>Контактирајте вашег <б>мрежног администратора</б> за више информација о
    подешавању мреже.</п>

note: ComboBox label
en: &Device Type
sr: Тип уређаја

note: TextEntry label ComboBox label
en: &Configuration Name
sr: Име подешавања

note: Text entry label for IP address Text entry label TextEntry label
en: &IP Address
sr: &ИП адреса

note: Address dialog help 3/8
en: <p>Also select this if you do not have a static
    IP address assigned by the system administrator or your cable or DSL provider.
    </p>
sr: <п>Такође одаберите ово ако немате статичку ИП адресу
    додељену од стране систем администратора или вашег кабла или ДСЛ провајдера.
    </п>

note: Address dialog help 5/8
en: <p>Otherwise, network addresses must be assigned
    <b>manually</b>.</p>
sr: <п>У супротном, мрежне адресе се морају доделити
    <б>ручно</б>.</п>

note: Address dialog help 6/8
en: <p>Enter the <b>IP Address</b> (e.g., 192.168.100.99)
    for your computer and the <b>Remote IP Address</b> (e.g., 192.168.100.254)
    of your peer.</p>
sr: <п>Унесите <б>ИП адресу</б> (нпр. 192.168.100.99)
    за ваш рачунар и <б>Удаљену ИП адресу</б> (нпр. 192.168.100.254)
    за вашег члана.</п>

note: Address dialog help 6/8
en: <p>Enter the IP address (e.g., 192.168.100.99) for
    your computer, the network mask (usually 255.255.255.0), and, optionally, the
    default gateway IP address.</p>
sr: <п>Унесите <б>ИП адресу</б> (нпр. 192.168.100.99)
    за ваш рачунар , мрежну маску (обично 255.255.255.0) и опционо
    ИП адресу подразумеваног мрежног гејтвеја.</п>

note: Address dialog help 7/8
en: <p>Contact your <b>network administrator</b>
    for more information about the network configuration.</p>
sr: <п>Контактирајте вашег <б>мрежног администратора</б>
    за више информација о подешавању мреже.</п>

note: Frame label
en: Static Address Setup
sr: Подешавање статичке адресе

note: Text entry label
en: R&emote IP Address
sr: Удаљ&ена ИП адреса

note: MenuButton item
en: H&ardware Details
sr: Х&ardware детаљи

note: MenuButton item
en: DHCP &Client Options
sr: Опције ДХЦП &клијента

note: MenuButton item
en: &Detailed Settings
sr: &Детаљан избор...

note: MenuButton item Push button label
en: R&outing
sr: Рутирање

note: MenuButton item
en: Host&s
sr: &Сервери:

note: MenuButton label
en: &Advanced...
sr: Напредне опције

note: Popup text Popup::Error text
en: The IP address is invalid.
sr: ИП адреса је неправилна.

note: Popup text
en: The remote IP address is invalid.
sr: Удаљена ИП адреса је неправилна.

note: Network card name (wireless)
en: Cisco/Aironet 802.11 wireless ISA/PCI and PCMCIA ethernet cards
sr: Цисцо/Аиронет 802.11 бежични ИСА/ПЦИ и ПЦМЦИА етхернет картице

note: Network card name (wireless)
en: Wireless LAN cards using direct PCI interface
sr: Бежичне ЛАН картице са коришћењем директног ПЦИ интерфејса

note: Network card name (wireless)
en: Wireless LAN cards using the PLX9052 PCI bridge
sr: Бежичне ЛАН картице са коришћењем PLX9052 ПЦИ моста

note: Network card name (wireless)
en: Wireless device using kernel module p80211.o
sr: Бежични уређаји са коришћењем кернел модула п80211.о

note: Network card name (wireless)
en: Wireless device using kernel module prism2_cs.o
sr: Бежични уређаји са коришћењем кернел модула присм2_цс.о

note: Network card name (wireless)
en: Wireless device using kernel module prism2_pci.o
sr: Бежични уређаји са коришћењем кернел модула присм2_пци.о

note: Network card name (wireless)
en: Wireless device using kernel module prism2_plx.o
sr: Бежични уређаји са коришћењем кернел модула присм2_plx.о

note: Network card name (wireless)
en: Wireless device using kernel module prism2_usb.o
sr: Бежични уређаји са коришћењем кернел модула присм2_усб.о

note: Network card name
en: Apple onboard Ethernet mace
sr: Аппле на Етхернет маце

note: Network card name
en: Apple onboard Ethernet bmac
sr: Аппле на Етхернет бмац

note: Network card name
en: Apple onboard Ethernet gmac
sr: Аппле на Етхернет гмац

note: Network card name
en: 3Com 3c90x/3c980 B/C series
sr: 3Цом 3c90x/3c980 Б/Ц серије

note: Network card name
en: Apricot Xen-II onboard ethernet
sr: Априцот Xen-ИИ на етхернет

note: Network card name
en: AT-LAN-TEC/RealTek pocket adapter
sr: АТ-ЛАН-ТЕЦ/РеалТек џепни адаптер

note: Network card name
en: D-Link DE600 pocket adapter
sr: Д-Линк ДЕ600 џепни адаптер

note: Network card name
en: D-Link DE620 pocket adapter
sr: Д-Линк ДЕ620 џепни адаптер

note: Network card name
en: ICL EtherTeam 16i/32 (experimental)
sr: ИЦЛ ЕтхерТеам 16и/32 (експериментални)

note: Network card name
en: Intel PRO/100 / EtherExpress PRO/100 (alternate driver)
sr: Интел ПРО/100 / EtherExpress ПРО/100 (алтернативни упр. програм)

note: Network card name
en: iSeries Virtual Network
sr: иСериес Виртуелна мрежа

note: Network card name
en: IBM Tropic chipset token ring
sr: ИБМ Тропиц сет чипова токен ринг

note: Network card name
en: IBM Olympic chipset PCI Token Ring
sr: ИБМ Olympic сет чипова ПЦИ токен ринг

note: Network card name
en: ARCnet COM90xx (standard)
sr: АРЦнет COM90xx (стандард)

note: Network card name
en: ARCnet COM90xx (in IO-mapped mode)
sr: АРЦнет COM90xx (у ИО-мапираним модом)

note: Network card name
en: Digital Equipment Corporation FDDI controller
sr: Дигитал Equipment Цорпоратион ФДДИ контролер

note: Network card name
en: SysKonnect FDDI adapter (SK-55xx, SK-58xx, Netelligent 100)
sr: SysKonnect ФДДИ адаптер (СК-55xx, СК-58xx, Нетеллигент 100)

note: Network subsystem name
en: Channel-to-Channel (CTC) network
sr: Цханнел-то-Цханнел (ЦТЦ) мрежа

note: Network subsystem name
en: Hippersockets (HSI) network
sr: Хипперсоцкетс (ХСИ) мрежа

note: Network subsystem name
en: Enterprise System Connector (ESCON) network
sr: Ентерприсе System Цоннецтор (ЕСЦОН) мрежа

note: Network subsystem name Device type label
en: Inter User Communication Vehicle (IUCV)
sr: Интер Усер Цоммуницатион Вехицле (ИУЦВ)

note: Network card name
en: CI7000 adapter
sr: ЦИ7000 адаптер

note: Headline
en: Network Configuration Summary:
sr: Мрежни преглед подешавања

note: Headline
en: Available Devices:
sr: Расположиви уређаји:

note: Network cards summary dialog help 3/3
en: <p><b><big>Editing or Deleting:</big></b><br>
    If you press <b>Change</b>, an additional dialog in which
    to change the configuration opens.</p>
sr: <п><б><биг>Промена или брисање:</биг></б><бр>
    Ако притиснете промена<б>Цханге</б>, појавиће се додатни дијалог
    у коме ћете моћи да мењате подешавања.</п>

note: _("Type"), Table header label
en: IP Address
sr: &ИП адреса

note: Details dialog caption Frame label
en: Detailed Network Card Settings
sr: Детаљано подешавање мрежне картице

note: Details dialog help 1
en: <p>Configure the detailed network card settings here.</p>
sr: <п>Подесите детаље о мрежној картици овде.</п>

note: TextEntry label
en: &MTU
sr: &МТУ

note: DHCP dialog caption Frame label
en: DHCP Client Options
sr: Опције ДХЦП клијента

note: DHCP dialog help 1/8
en: <p>Configure the DHCP client options here.</p>
sr: <п>Подесите ДХЦП клијента овде.</п>

note: DHCP dialog help 2/8
en: <p><b>Request Broadcast Response</b> causes the DHCP client
    to ask the server always to broadcast its responses. You may need this,
    for example, if your machine is a mobile client moving between different
    networks.</p>
sr: <п><б>Захтев за емитовањем одговора</б> изазива да ДХЦП клијент
    пита сервер увек за слање својих одговора. Ако вам ово затреба,
    на пример, ако је ваша машина мобилни клијент између различитих
    мрежа.</п>

note: DHCP dialog help 3/8
en: <p>The <b>DHCP Client Identifier</b>, if left empty, defaults to
    the hardware address of the network interface. It must be different for each
    DHCP client on a single network. Therefore, specify a unique free-form
    identifier here if you have several (virtual) machines using the same
    network interface and thus the same hardware address.</p>
sr: <п><б>Идентификатор ДХЦП клијента</б>, ако је остављен празан, подразумевана је
    хардверска адреса мрежног интерфејса. Мора бити различита за сваки
    ДХЦП клијент на једној мрежи. Стога, дефинишите јединствени
    идентификатор овде ако имате неколико (виртуелних) машина које користе исти
    мрежни интерфејс и стога исте хардверске адресе.</п>

note: DHCP dialog help 4/8
en: <p>The <b>Host Name to Send</b> specifies a string used for the
    host name option field when dhcpcd sends DHCP messages. Some DHCP servers
    update name server entries according to this host name (dynamic DNS).
    
    Also, some DHCP servers require the <b>Host Name to Send</b> option field to
    contain a specific string in the DHCP messages from clients. Leave <i>AUTO</i>
    to send the current host name. Leave empty not to send a host name.</p>
sr: <п><б>Име хоста за слање</б> дефинише стринг који се користи за опцију име хоста
    када дхцпцд шаље ДХЦП поруке. Неки ДХЦП сервери
    ажурирају записе сервера имена према имену хостова (динамички ДНС).
    
    Такође, неки ДХЦП сервере захтевају опцију <б>Име хоста за слање</б>
    за добијање специфичних стрингова у ДХЦП порукама од клијената. Оставите <и>АУТО</и>
    за слање тренутног имена хоста. Оставите празно ако не желите да шаљете име хоста</п>

note: CheckBox label
en: Request Broad&cast Response
sr: Захтев за емитовањем од&говора

note: TextEntry label
en: DHCP Client &Identifier
sr: &Идентификатор ДХЦП клијента

note: TextEntry label
en: &Host Name to Send
sr: &Име сервера за слање

note: Manual dialog help 2/4
en: <p><b>Options</b> for the module should be written in the format
    <i>option</i>=<i>value</i>. Each entry should be space separated,
    for example, <i>io=0x300 irq=5</i>. <b>Note:</b> If  two cards are configured
    with the same module name, options will be merged while saving.</p>
sr: <п><б>Опције</б> за модул се требају снимити у формат
    <и>опција</и>=<и>вредност</и>. Сваки запис треба да буде раздвојен размаком,
    на пример, <и>ио=0x300 irq=5</и>. <б>Напомена:</б> Ако су две картице подешене
    са истим именом модула, опције ће се помешати приликом снимања.</п>

note: FIXME: unique || Lan::unique != "" Manual dialog help 3/4
en: <p>Get a list of available network cards by pressing
    <b>Select from List</b>.</p>
sr: <п>За добијање листе расположивих мрежних картица притисните
    <б>Изаберите са листе</б>.</п>

note: Manual dialog help 6/4
en: <p>Options for the module should be written in the format specified
    in the <b>IBM Device Drivers and Installation Commands</b> manual.</p>
sr: <п>Опцјие за модул требају да буду снимљене у формат дефинисан
    у упутству п <б>ИБМ управљачким програмима уређаја и инсталационим командама</б>.</п>

note: CheckBox label
en: &PCMCIA
sr: &ПЦМЦИА

note: CheckBox label
en: &USB
sr: &УСБ

note: CheckBox label
en: P&CI
sr: П&ЦИ

note: Pushbutton label
en: Select from &List
sr: Изаберите са &листе

note: Frame label
en: &Kernel Module
sr: &Кернел модули

note: Text entry label
en: &Hardware Configuration Name
sr: Име hardware подешавања

note: Text entry label
en: &Module Name
sr: &Име модула

note: TextEntry label
en: M&aximum Transfer Unit (MTU)
sr: Јединиц&а максималног трансфера (МТУ)

note: Frame label
en: Network &Configuration
sr: &Мрежно подешавање

note: Frame label Label text
en: Configuration Name
sr: Име подешавања

note: Label text
en: Device Type:
sr: Тип уређаја

note: Label text
en: Hardware Name
sr: Име hardware-а

note: Popup text
en: You changed the default device number.
    
    This possibility is only intended for systems with built-in network cards
    or cards with multiple interfaces. If you do not have such network card,
    this would probably result in a nonfunctional network configuration.
    
    Really continue?
sr: Променилисте подразумевани број уређаја.
    
    Ова могућност је само намењена системима са уграђеним мрежним картицама
    или картицама са више интерфејса. Ако немате такву картицу,
    ово би резултирало до нефункционалног мрежног подешавања.
    
    Стварно наставити?

note: Manual selection help
en: <p>Select the network card to configure. Search
    for a particular network card by entering the name in the search entry.</p>
sr: <п>Изаберите мрежну картицу за подешавање. Нађите
    одређену мрежну картицу куцањем њеног имена у поље за претрагу.</п>

note: S/390 dialog caption
en: S/390 Network Card Configuration
sr: С/390 подешавање мрежне картице

note: Frame label
en: S/390 Device Settings
sr: С/390 подешавање уређаја

note: TextEntry label
en: &Port Name
sr: &Име порта

note: TextEntry label
en: &Protocol
sr: П&ротокол

note: FIXME: here it does not complain about missing shortcuts
en: Address
sr: Адреса

note: Device type label
en: Wireless
sr: Бежично

en: DNS
sr: ДНС

note: Aliases dialog help 2/3
en: <p>Enter an <b>Alias Name</b>, an <b>IP Address</b>, and
    the <b>Netmask</b>.</p>
sr: <п>Унесите <б>Име алијаса</б>, <б>ИП адресу</б>, и
    <б>Мрежну маску</б>.</п>

note: Table header label
en: Alias Name
sr: Име алиас-а

note: Table header label Table header 3/4
en: Netmask
sr: Мрежна маска

note: PushButton label
en: Ad&d
sr: До&дај

note: PushButton label Pushbutton label
en: &Edit
sr: &Промени

note: PushButton label Pushbutton label
en: De&lete
sr: &Обриши

note: TextEntry label
en: Alias &Name
sr: И&ме алијаса

note: TextEntry label
en: Net&mask
sr: Нет&маск

note: Popup::Error text
en: IP address %1 is already present.
sr: ИП адреса %1 већ постоји.

note: Wireless dialog caption
en: Wireless Network Card Configuration
sr: Подешавање бежичне мрежне картице

note: Wireless dialog help
en: <p>Here, set the most important settings
    for wireless networking.</p>
sr: <п>Овде можете да подесите најважније опције
    за бежично умрежавање.</п>

note: Wireless dialog help
en: <p>These values will be written to the interface configuration file
    'ifcfg-*' in '/etc/sysconfig/network'. If you need additional settings,
    add them manually. Refer to the file 'wireless' in the same directory for all
    available options.</p>
sr: <п>Ове вредности биће снимљене у датотеку подешавања интерфејса
    'ифцфг-*' у '/etc/sysconfig/network'. Ако вам требају додатна подешавања,
    можете их ручно додати. Погледајте у датотеку 'wireless' у истом директоријуму
    за све расположиве опције.</п>

note: PushButton label
en: &Multiple Keys
sr: &Вишеструки кључеви

note: Frame label
en: Wireless Device Settings
sr: Подешавање бежичних уређаја

note: ComboBox label
en: O&perating Mode
sr: Начин рада

note: ComboBox item
en: Managed
sr: Управљани

note: ComboBox item
en: Master
sr: Примарни

note: Text entry label
en: Ne&twork Name (ESSID)
sr: Име м&реже (ЕССИД)

note: Text entry label
en: &Encryption Key
sr: Кључ &енкрипције

note: PushButton label
en: E&xpert Settings
sr: &Напредна подешавања

note: Popup text
en: The network name must be shorter than 32 characters.
sr: Име мреже мора бити мање од 32 слова.

note: Popup text
en: The encryption key is invalid.
sr: Шифровани кључ је неисправан.

note: Wireless expert dialog caption Frame label
en: Wireless Expert Settings
sr: Напредна бежична подешавања

note: Wireless expert dialog help 1/5
en: <p>Here, set additional configuration parameters
    (rarely needed).</p>
sr: <п>Овде можете да изаберете додатна подешавања
    (стварно потребно).</п>

note: Wireless expert dialog help 3/5
en: <p>In some rare cases, you may want to set a transmission
    <b>Bit Rate</b> explicitly. The default is to go as fast as possible.</p>
sr: <п>У неким ретким случајевима можда ћете желети да подесите пренос
    <б>Стопе Бита</б> експлицитно. Подразумевано је да иде што је могуће брже.</п>

note: Wireless expert dialog help 4/5
en: <p>In an environment with multiple <b>Access Points</b>, you may want to
    define the one to which to connect by entering its MAC address.</p>
sr: <п>У окружењу са вишеструким <б>приступним тачкама</б>, ћете можда
    желети да дефинишете онај на који желите да се повежете преко уношења МАЦ адресе.</п>

note: Combobox label
en: &Frequency
sr: &Фреквенција

note: Combobox item
en: Automatic
sr: Аутоматски

note: Combobox label
en: &Channel
sr: &Канал

note: Combobox label
en: B&it Rate
sr: Стопа Б&ита

note: Text entry label
en: &Access Point
sr: Приступн&а тачка

note: CheckBox label
en: Use &Power Management
sr: Управљање &енергијом

note: Translators: popup title
en: Help
sr: Помоћ

note: Wireless keys dialog help 1/3
en: <p>In this dialog, define your WEP keys used
    to encrypt your data before it is transmitted. You can have up to four keys,
    although only one key is used to encrypt the data. This is the default key.
    The other keys can be used to decrypt data. Usually you have only
    one key.</p>
sr: <п>У овом дијалогу дефинишите своје WEP кључеве за
    шифровање својих података које шаљете. Можете да имате до четири кључа,
    иако се само један користи за шифровање података. Ово је подразумевани кључ.
    Остали кључеви се могу користити за дешифровање подетака. Обично имате само
    један кључ.</п>

note: Wireless keys dialog help 2/3
en: <p><b>Key Length</b> defines the bit length of your WEP keys.
    Possible are 64 and 128 bit, sometimes also referred to as 40 and 104 bit.
    Some older hardware might not be able to handle 128 bit keys, so if your
    wireless LAN connection does not establish, you may need to set this
    value to 64.</p>
sr: <п><б>Дужина кључа</б> дефинише дужину у битовима ваших WEP кључева.
    Могући су 64 и 128 битова, некада се означавају и као 40 и 104 бит.
    Неки старији хардвер можда неће моћи да подржи 128 битне кључеве, тако да ако се ваша
    бежична ЛАН веза не успостави, мораћете да подесите ову вредност
    на 64.</п>

note: Table header label
en: Key
sr: Кључ

note: Table header label
en: Default
sr: Подразумевано

note: modems read dialog help 1/2
en: <P><B><BIG>Initializing Modem Configuration
    </BIG></B><BR>Please wait...<BR></P>
sr: <П><Б><БИГ>Покрећем подешавања модема
    </БИГ></Б><БР>Молим сачекајте...<БР></П>

note: modems write dialog help 1/2
en: <P><B><BIG>Saving Modem Configuration</BIG></B><BR>
    Please wait...<BR></P>
sr: <П><Б><БИГ>Снимам подешавања модема</БИГ></Б><БР>
    Молим сачекајте...<БР></П>

note: modems summary dialog help 1/3
en: <p><b><big>Modem Setup</big></b><br>
    Here, you can configure your modem.<br></p>
sr: <п><б><биг>Подешавање модема</биг></б><бр>
    Овде можете да подесите ваш модем.<бр></п>

note: modems summary dialog help 2/3
en: <p><b><big>Adding a Modem:</big></b><br>
    Choose a modem from the list of detected modems. If your modem was not
    autodetected, use <b>Other (not detected)</b>. Then press <b>Configure</b>.
    </p>
sr: <п><б><биг>Додавање модема:</биг></б><бр>
    Изаберите модем са листе препознатих модема. Ако ваш модем није
    аутоматски препознат, користите <б>Остали (није препознат)</б>. Онда притисните <б>Подеси</б>.
    </п>

note: modems overview dialog help 1/3
en: <P><B><BIG>Modem Overview</BIG></B><BR>
    Here, get an overview of installed modems. Additionally,
    edit their configuration.<BR></P>
sr: <П><Б><БИГ>Преглед модема</БИГ></Б><БР>
    Овде можете да прегледате инсталиране модеме. Додатно,
    промените њихова подешавања.<БР></П>

note: modems overview dialog help 3/3
en: <P><B><BIG>Editing or Deleting:</BIG></B><BR>
    Choose a modem for which to change or remove the configuration.
    Then press the appropriate button: <B>Edit</B> or <B>Delete</B>.</P>
sr: <П><Б><БИГ>Промена или брисање:</БИГ></Б><БР>
    Изаберите модем за који желите да промените или обришете подешавања.
    Онда притисните одговарајуће дугме: <Б>Промени</Б> или <Б>Обриши</Б>.</П>

note: Popup text
en: The default route was set to the deleted provider.
    Delete it as well?
sr: Подразумевана путања је подешена на обрисаног провајдера.
    Обрисати путању?

note: Modem dialog help 1/5
en: <p>Enter all modem configuration values.</p>
sr: <п>Унесите све вредности подешавања модема.</п>

note: Modem dialog help 2/5
en: <p><b>Modem Device</b> specifies to which port your modem is connected. ttyS0,
    ttyS1, etc., refer to serial ports and usually correspond to COM1, COM2, etc.,
    in DOS/Windows. ttyACM0 and ttyACM1 refer to USB ports.</p>
sr: <п><б>Модем уређај/б> дефинише на који порт је повезан модем. ttyS0,
    ttyS1, итд., односи се на серијске портове који обично одговарају ЦОМ1, ЦОМ2, итд.,
    у DOS/Windows-у. ttyACM0 и ttyACM1 одговарају УСБ портовима.</п>

note: Modem dialog help 5/5
en: <p>Press <b>Details</b> to configure the baud rate and the modem 
    initialization strings.</p>
sr: <п>Притисните <б>Детаљи</б> за подешавање бауд стопе и иницијализацијоног стринга
    модема.</п>

note: Checkbox label
en: D&etect Dial Tone
sr: Пр&епознај сигнал за звање

note: Text entry label
en: Init &1
sr: Инит &1

note: Text entry label
en: Init &2
sr: Инит &2

note: Text entry label
en: Init &3
sr: Инит &3

note: Summary text
en: Host Name: %1
sr: Име хост-а: %1

note: Summary text
en: Name Servers: %1
sr: Сервери назива: %1

note: Summary text
en: Search List: %1
sr: Листа претраге: %1

note: Read dialog caption
en: Initializing DSL Configuration
sr: Покретање ДСЛ подешавања

note: Progress stage 1/5
en: Detect DSL devices
sr: Проналажење ДСЛ уређаја

note: Progress stage 2/5 Progress stage 2/4
en: Read current configuration
sr: Читање тренутног подешавања

note: Progress stage 3/5
en: Read firewall configuration
sr: Читање подешавања заштитног зида

note: Progress stage 4/5 stage 5/5 Progress stage 4/4
en: Read providers
sr: Читање провајдера

note: Progress stage 5/5
en: Read network card configuration
sr: Читање подешавања мрежне картице

note: Progress step 2/5 Progress step 2/4
en: Reading current configuration...
sr: Читање тренутног подешавања...

note: Progress step 3/5
en: Reading firewall configuration...
sr: Читање подешавања заштитног зида...

note: Progress step 4/5 step 5 in reading current ISDN setup Progress step 4/4
en: Reading providers...
sr: Читам провајдере...

note: Progress step 5/5
en: Reading network card configuration...
sr: Читање подешавања мрежне картице...

note: Final progress step last step in reading current ISDN setup last step in writing current ISDN setup last step in testing current ISDN setup
en: Finished
sr: &Завршено

note: Write dialog caption
en: Saving DSL Configuration
sr: Снимање ДСЛ подешавања

note: Progress stage 1/7 Progress stage 1/6
en: Write configuration
sr: Снимање подешавања

note: Progress stage 2/7
en: Write network card configuration
sr: Снимање подешавања мрежне картице

note: Progress stage 3/7 Progress stage 8 Progress stage 2/6
en: Write firewall settings
sr: Снимање подешавања заштитног зида

note: Progress stage 4/7 stage 6/13 Progress stage 3/6
en: Write providers
sr: Снимање провајдера

note: Progress stage 5/7 stage 11/13 Progress stage 7 Progress stage 4/6
en: Set up network services
sr: &Подешавање мрежних сервиса

note: Progress stage 6/7 stage 11/13 Progress stage 11 Progress stage 5/5
en: Set up smpppd
sr: Подесити смпппд

note: Progress stage 7/7 stage 13/13 Progress stage 12 Progress stage 6/6
en: Run KInternet
sr: Покрени КИнтернет

note: Progress step 1/7 Progress step 1/6
en: Writing configuration...
sr: Снимање подешавања...

note: Progress step 2/7
en: Writing network card configuration...
sr: Снимање подешавања мрежне картице...

note: Progress step 3/7 step 5 in writing current ISDN setup Progress step 8 Progress step 2/6
en: Writing firewall settings...
sr: Снимање подешавања заштитног зида...

note: Progress step 4/7 step 6 in writing current ISDN setup Progress step 3/6
en: Writing providers...
sr: Снимам провајдере...

note: Progress step 5/7 step 10 in writing current ISDN setup Progress step 7 Progress step 4/6
en: Setting up network services...
sr: Подешавање мрежних сервиса...

note: Progress step 6/7 step 11 in writing current ISDN setup Progress step 11 Progress step 5/6
en: Setting up smpppd(8)...
sr: Подешавам смпппд(8)...

note: Progress step 7/7 step 13 in writing current ISDN setup Progress step 12 Progress step 6/6
en: Running KInternet...
sr: Покрећем КИнтернет...

note: stages for the ISDN reading current setup progress screen stage 1/5
en: Detect devices
sr: Проналажење уређаја

note: stage 2/5
en: Read current device configuration
sr: Читање тренутног подешавања уређаја

note: stage 3/5
en: Read current connection setup
sr: Читање тренутног подешавања повезивања

note: stage 4/5 Progress stage 8/9 Progress stage 3/4
en: Read firewall settings
sr: Читање подешавања заштитног зида

note: step 4 in reading current ISDN setup Progress step 8/9 Progress step 3/4
en: Reading firewall settings...
sr: Читање подешавања заштитног зида...

note: stages for the ISDN writing current setup progress screen with start stage 1/13
en: Stop ISDN networking
sr: Заустављање ИСДН умрежавања

note: stage 2/13
en: Stop ISDN subsystem
sr: Заустављање ИСДН подсистема

note: stage 3/13 stages for the ISDN testing current setup progress screen stage 1/5
en: Write controller configuration
sr: Снимање подешавања контролера

note: stage 4/13
en: Write interface configuration
sr: Снимање подешавања интерфејса

note: stage 7/13 Progress stage 10
en: Run SuSEconfig
sr: Покретање СуСЕцонфиг

note: stage 8/13
en: Start ISDN subsystem
sr: Покретање ИСДН подсистема

note: stage 12/13
en: Start ISDN networking
sr: Покретање ИСДН умрежавања

note: step 7 in writing current ISDN setup Progress step 10
en: Running SuSEconfig...
sr: Покрећем СуСЕцонфиг...

note: step 9 in writing current ISDN setup
en: Running drdsl (could take over a minute)...
sr: Покрећем дрдсл (може трајати дуже од једног минута) ...

note: stage 2/5
en: Stop ISDN network
sr: Заустављање ИСДН мреже

note: stage 3/5
en: Unload ISDN driver
sr: Искључивање ИСДН управљачког програма

note: stage 4/5
en: Load controller
sr: Учитавање контролера

note: stage 5/5
en: Unload controller
sr: Искључивање контролера

note: label of a single combo box in a popup to select a interface for an edit/delete operation
en: &Select Interface
sr: &Изаберите интерфејс

note: Progress stage 1/9
en: Detect network devices
sr: Проналажење мрежних уређаја

note: Progress stage 2/9
en: Read driver information
sr: Читање информација у управљачким програмима

note: Progress stage 3/9 - multiple devices may be present, really plural
en: Read device configuration
sr: Читање информација о уређају

note: Progress stage 4/9
en: Read network configuration
sr: Читање подешавања мрежа

note: Progress stage 5/9
en: Read routing configuration
sr: Читање подешавања рутирања

note: Progress stage 6/9
en: Read host name and DNS configuration
sr: Читање имена сервера и ДНС подешавања

note: Progress stage 7/9
en: Read installation information
sr: Читање инсталационих информација

note: Progress stage 9/9
en: Detect current status
sr: Препознавање тренутног статуса

note: Progress step 1/9
en: Detecting network devices...
sr: Проналажење мрежних уређаја...

note: Progress step 2/9
en: Reading /etc/modprobe.conf...
sr: Читање фајла /етц/модпробе.цонф...

note: Progress step 3/9 - multiple devices may be present, really plural
en: Reading device configuration...
sr: Читање подешавања уређаја...

note: Progress step 4/9
en: Reading network configuration...
sr: Читање мрежног подешавања...

note: Progress step 5/9
en: Reading routing configuration...
sr: Читање подешавања рутирања...

note: Progress step 6/9
en: Reading host name and DNS configuration...
sr: Читање имена сервера и ДНС подешавања...

note: Progress step 7/9
en: Reading installation information...
sr: Читање информација о инсталацији

note: Progress step 9/9
en: Detecting current status...
sr: Препознајем тренутни статус...

note: Progress stage 2
en: Write drivers information
sr: Снимање информација о управљачким програмима

note: Progress stage 3 - multiple devices may be present,really plural
en: Write device configuration
sr: Снимање подешавања уређаја

note: Progress stage 4
en: Write network configuration
sr: Снимање подешавања мреже

note: Progress stage 5
en: Write routing configuration
sr: Снимање подешавања рутирања

note: Progress stage 6
en: Write host name and DNS configuration
sr: Снимање имена сервера и ДНС подешавања

note: Progress stage 9
en: Activate network services
sr: Активирање мрежних сервиса

note: Progress step 2
en: Writing /etc/modprobe.conf...
sr: Снимање фајла /етц/модпробе.цонф...

note: Progress step 3 - multiple devices may be present, really plural
en: Writing device configuration...
sr: Снимање подешавања уређаја...

note: Progress step 4
en: Writing network configuration...
sr: Снимање подешавања мреже

note: Progress step 5
en: Writing routing configuration...
sr: Снимање подешавања рутирања...

note: Progress step 6
en: Writing host name and DNS configuration...
sr: Снимање имена сервера и ДНС подешавања...

note: Progress step 9
en: Activating network services...
sr: Активирање мрежних сервиса...

note: Progress stage 1/4
en: Detect modems
sr: Проналажење модема

note: Progress stage 5/5
en: Read routing
sr: Читање рутирања

note: Progress step 4/4
en: Reading routes...
sr: Читам путање...

note: Summary text
en: Nothing is configured.
sr: Ништа није подешено.

note: Summary text description (%1 is provider name)
en: Configured as %1
sr: Подешено као %1

note: Summary text description (%1 is provider name)
en: Configured as %1 (phone %2)
sr: Подешено као %1 (телефон %2)

note: List item to providers summary Selection box item
en: ISDN Provider
sr: Интернет провајдер за ИСДН

note: List item to providers summary Selection box item
en: DSL Provider
sr: Интернет провајдер за ДСЛ

note: Summary text
en: Proxy is disabled.
sr: Прокси је искључен.

note: Summary text
en: Proxy is enabled.
sr: Прокси је укључен.

note: Summary text
en: HTTP Proxy: %1
sr: ХТТП Прокси: %1

note: Summary text
en: FTP Proxy: %1
sr: ФТП Прокси: %1

note: Label in proposal text
en: Remote administration is enabled.
sr: Удаљена администрација је укључена.

note: Label in proposal text
en: Remote administration is disabled.
sr: Удаљена администрација је искључена.

note: Summary text
en: IP Forwarding: on
sr: ИП прослеђивање: укључено

note: Summary text
en: IP Forwarding: off
sr: ИП прослеђивање: искључено

note: Provider type dialog caption
en: Provider Type
sr: Тип провајдера

note: Selection box label
en: &Available Provider Types:
sr: Р&асположиви типови провајдера:

note: Provider summary dialog caption Initial dialog caption
en: Provider Configuration
sr: Подешавање провајдера

note: DIALOG TEXTS Connection dialog caption
en: Connection Parameters
sr: Параметри повезивања

note: Connection dialog help 1/8
en: <p><b>Dial on Demand</b> means that the Internet
    connection will be established automatically when data from the Internet is
    requested. To use this feature, specify at least one <i>name server</i>. Use
    this feature only if your Internet connection is inexpensive, because there are
    programs that periodically request data from the Internet.</p>
sr: <п><б>Позивање на захтев</б> значи да ће Интернет веза
    бити успостављена аутоматски када се захтевају подаци са Интернета.
    За коришћење ове опције мора се дефинисати макар један <и>сервер имена</и>. Користите
    ову могућност само ако ваша Интернет веза није скупа, зато што постоје програми
    који периодично захтевају податке са Интернета.</п>

note: Connection dialog help 2/8
en: <p>When <b>Modify DNS</b> is enabled, the <i>name server</i> will be
    changed automatically when connected to the Internet.</p>
sr: <п>Када је <б>Модфикуј ДНС</б> укључено <и>сервер имена</и> ће бити
    аутоматски промењен када се повеже на Интернет.</п>

note: Connection dialog help 3/8
en: <p>If the provider does not transmit its domain name server (DNS)
    after connecting, disable <b>Automatically Retrieve DNS</b> and
    manually enter the DNS.</p>
sr: <п>Ако провајдер не пошаље свој сервер имена домена (ДНС)
    након повезивања, искључите <б>Аутоматски преузми ДНС</б> и
    ручно унесите ДНС.</п>

note: Checkbox label
en: S&tupid Mode
sr: Г&лупи мод

note: Push button label
en: &Connection Details
sr: Детаљи о повезивању

note: Push button label
en: I&P Details
sr: И&П детаљи

note: Label
en: Provider:
sr: Провајдер:

note: Checkbox label
en: Dial on D&emand
sr: Позивање на захт&ев

note: Checkbox label
en: &Automatically Retrieve DNS
sr: &Аутоматски преузми ДНС

note: Frame label
en: Name Servers
sr: Сервери имена

note: Text entry label
en: F&irst
sr: &Први

note: Text entry label
en: &Second
sr: &Други

note: IP details dialog help 1/3
en: <p>Enter the IP addresses if you received fixed
    IP addresses from your provider.</p>
sr: <п>Унесите ИП адресе ако сте добили фиксну
    ИП адресу од вашег провајдера.</п>

note: IP details dialog help 2/3
en: <p>Check <b>Dynamic IP Address</b>
    if your provider assigns one temporary address per connection. In this case,
    the outgoing address is unknown until the moment the link is established.
    This is the default with most providers.</p>
sr: <п>Укључите <б>Динамичке ИП адресе</б>
    ако ваш провајдер додељује једну привремену адресу по вези. У том случају,
    одлазећа адреса је непозната до момента успостављана везе.
    Ово је подразумевано за већину провајдера.</п>

note: help text 1/3
en: <p>If callback mode is off,  calls  are handled normally without special 
    processing.</p>
sr: <п>Ако је мод позивана назад искључен, позиви се обрађују нормално
    без посебног процесирања.</п>

note: helptext text 2/3
en: <p>If callback mode is server, after getting an incoming call, a callback 
    is triggered.</p>
sr: <п>Ако је мод позивана назад сервер, нако успостављања долазећег позива
    активира се повратни позив.</п>

note: IP details dialog help 4/4
en: <p>Check <b>Default Route</b> to set the default
    route for this provider. This is most likely correct unless you want to reach
    single machines or subnetworks through this provider.</p>
sr: <п>Укључите <б>Подразумевана путања</б> за подешавање подразумеване
    путање за овог провајдера. Ово је највероватније тачно, осим ако желите да приступите
    једној машини или подмрежи преко овог провајдера.</п>

note: Provider dialog caption
en: Select Internet Service Provider (ISP)
sr: Изаберите Интернет провајдера (ИСП)

note: RadioButton label
en: C&ustom Providers
sr: Пр&илагођени провајдери

note: RadioButton label
en: &Countries
sr: &Земље

note: PushButton label (New provider)
en: Ne&w
sr: &Нови

note: SelectionBox label
en: &Providers
sr: &Провајдери

note: Label text (param is URL)
en: Home Page: %1
sr: Интернет страна: %1

note: Label text (param is phone)
en: Hot Line: %1
sr: Подршка: %1

note: Provider dialog help 1/3
en: <p>Select the appropriate <b>provider</b>.</p>
sr: <п>Изаберите одговарајућег <б>провајдера</б>.</п>

note: Provider dialog help 2/3
en: <p>Choose the country or region where you are
    located then choose one of the listed providers.</p>
sr: <п>Изаберите земљу или регион где се налазите
    и онда изаберите једног од излистаних провајдера.</п>

note: Provider dialog help 3/3
en: <p>Use <b>New</b> to add a provider not in the list.</p>
sr: <п>Користите <б>Нови</б> за додавање провајдера који није на листи.</п>

note: Provider type dialog help 1/1
en: <p>Choose one of the available provider types.</p>
sr: <п>Изаберите један од расположивих типова провајдера.</п>

note: Provider info (%1 is URL)
en: <p>Home Page: %1</p>
sr: <п>Интернет страна: %1</п>

note: Provider info text
en: <p>To register for <b>%1</b> and find the best
    dialing number, connect to the home page <b>%2</b>.</p>
sr: <п>За регистровање <б>%1</б> и проналажење најбољег
    позивног броја, повежите се на интернет страницу <б>%2</б>.</п>

note: Provider dialog caption
en: Provider Parameters
sr: Параметри провајдера

note: Provider dialog help 1.5/5
en: <p>Enter a <b>Provider Name</b> for the provider and a <b>Phone Number</b>
    to access your provider.</p>
sr: <п>Укуцајте <б>Име провајдера</б> за провајдера и <б>Телефонски број</б>
    за приступ вашем провајдеру.</п>

note: FIXME: ISDN ??? Provider dialog help 2/5
en: <p>Select the type of packet encapsulation.
    <b>RawIP</b> means that MAC headers are stripped. <b>SyncPPP</b> stands for
    Synchronous PPP.</p>
sr: <п>Изаберите тип енкапсулације пакета.
    <б>СировиИП</б> значи да су скинута МАЦ заглавља. <б>SyncPPP</б> је скраћено за
    Синхрони ППП.</п>

note: Provider dialog help 4/5 (T-Online)
en: <p>Enter the <b>Line ID</b>
    (e.g., 00056780362), the <b>T-Online Number</b> (e.g., 870008594732),
    the <b>User Code</b> (typically 0001), and the <b>Password</b>
    to use as the login (ask your provider if unsure).</p>
sr: <п>Унесите <б>ИД Линије</б>
    (нпр. 00056780362), <б>Т-Онлине број</б> (нпр. 870008594732),
    <б>Кориснички код</б> (типично 0001), и <б>Лозинку</б>
    за логовање (питајте вашег провајдера ако нисте сигурни).</п>

note: Provider dialog help 4/5 (general)
en: <p>Enter the <b>User Name</b> and the
    <b>Password</b> to use as the login (ask your provider if unsure).</p>
sr: <п>Укуцајте <б>Корисничко име</б> и
    <б>Лозинку</б> за коришћење приликом логовања (питајте провајдера ако нисте сигурни).</п>

note: Provider dialog help 4.5/5 (T-Online Business)
en: <p>The <b>User Name</b> will be extended
    with the <i>t-online-com/</i> at the start and with <i>@t-online-com.de</i>
    at the end.</p>
sr: <п><б>Корисничко име</б> ће бити проширено са
    нпр. <и>@птт.yu</и>
    на крају.</п>

note: Frame label
en: Authorization
sr: Ауторизација

note: TextEntry label
en: &User Name
sr: &Корисничко име

note: CheckBox label
en: &Always Ask for Password
sr: &Увек питај за лозинку

note: FIXME: ISDN ??? ComboBox label
en: Packet &Encapsulation
sr: &Енкапсулација пакета

note: ComboBox item
en: Synchronous PPP
sr: Синхрони ППП

note: ComboBox item
en: Raw IP
sr: Сирови ИП

note: TextEntry label
en: Pr&ovider Name
sr: &Име провајдера

note: TextEntry label
en: P&hone Number
sr: Телефонски број

note: PushButton label
en: &Info
sr: &Инфо

note: TextEntry label
en: &Line ID
sr: ИД &Линије

note: TextEntry label
en: &T-Online Number
sr: Т-Онлине број

note: TextEntry label
en: &User Code
sr: &Кориснички код

note: Label text
en: Name for Dialing:
sr: Име за звање:

note: Popup::Message text
en: Enter the line ID.
sr: Унесите ИД линије.

note: Popup::Message text
en: Enter the T-Online number.
sr: Унесите број провајдера.

note: Popup::Message text
en: Enter the user code.
sr: Унесите кориснички код.

note: Popup::Message text
en: Provider name %1 already exists.
sr: Име провајдера %1 већ постоји.

note: Popup::Message text
en: Enter the provider name.
sr: Унесите име провајдера.

note: Popup::Message text
en: Enter the phone number.
sr: Унесите телефонски број.

note: Popup::Message text
en: Enter the user name.
sr: Унесите корисничко име.

note: Popup::YesNo text
en: You have entered some characters that are not numbers in the phone field.
    
    Continue?
sr: Укуцали сте карактере који нису бројеви у поље за унос телефона.
    
    Наставити?

note: Custom provider text
en: <p>Access to Kamp DSL.</p>
sr: <п>Приступ Камп ДСЛ.</п>

note: Custom provider text
en: <p>Access AOL-DSL.</p>
sr: <п>Приступ АОЛ-ДСЛ.</п>

note: Custom provider text
en: <p>Access to Kamp 1&1 DSL.</p>
sr: <п>Приступ Камп 1&1 ДСЛ.</п>

note: Custom provider text
en: <p>Access to Kamp Eggenet DSL.</p>
sr: <п>Приступ Камп Еггенет ДСЛ.</п>

note: Custom provider text
en: <p>Access to Kamp T-Online Business DSL.</p>
sr: <п>Приступ Камп Т-Онлине Бусинесс ДСЛ.</п>

note: Popup text
en: Configure mail now?
sr: Подесити маил сада?

note: Ramote Administration dialog caption
en: Remote Administration
sr: Удаљена администрација

note: RadioButton label
en: &Allow Remote Administration
sr: Дозволи уд&аљену администрацију

note: RadioButton label
en: &Do Not Allow Remote Administration
sr: &Није дозвољена удаљена администрација

note: FIXME OtherDevices(devs, type); Label for not detected devices
en: Other (not detected)
sr: Друго (није пронађено)

note: Device type label
en: ARCnet Network Card
sr: АРЦнет мрежна картица

note: Device type label
en: Asynchronous Transfer Mode (ATM)
sr: Мод асинхроног преноса (АТМ)

note: Device type label
en: Common Link Access for Workstation (CLAW)
sr: Приступ обичном везом радној станици (CLAW)

note: Device type label
en: PCMCIA ISDN Card
sr: ПЦМЦИА ИСДН картица

note: Device type label
en: USB ISDN Card
sr: УСБ ИСДН картица

note: Device type label
en: Channel to Channel Interface (CTC)
sr: Канал према канал интерфејс (ЦТЦ)

note: Device type label
en: Enterprise System Connector (ESCON)
sr: Конектор ентерпрајз система (ЕСЦОН)

note: Device type label
en: Ethernet Network Card
sr: Етхернет мрежна картица

note: Device type label
en: PCMCIA Ethernet Network Card
sr: ПЦМЦИА Етхернет мрежна картица

note: Device type label
en: USB Ethernet Network Card
sr: УСБ Етхернет мрежна картица

note: Device type label
en: FDDI Network Card
sr: ФДДИ мрежна картица

note: Device type label
en: PCMCIA FDDI Network Card
sr: ПЦМЦИА ФДДИ мрежна картица

note: Device type label
en: USB FDDI Network Card
sr: УСБ ФДДИ мрежна картица

note: Device type label
en: HIgh Performance Parallel Interface (HIPPI)
sr: Паралелни интерфејс високих перформанси (ХИППИ)

note: Device type label
en: Hipersockets Interface (HSI)
sr: Хиперсокет интерфејс (ХСИ)

note: Device type label
en: PCMCIA ISDN Connection
sr: ПЦМЦИА ИСДН веза

note: Device type label
en: USB ISDN Connection
sr: УСД ИСДН веза

note: Device type label
en: Infrared Network Device
sr: Инфрацрвени мрежни уређај

note: Device type label
en: Infrared Device
sr: Инфрацрвени уређај

note: Device type label
en: PCMCIA Modem
sr: ПЦМЦИА Модем

note: Device type label
en: USB Modem
sr: УСБ модем

note: Device type label
en: Myrinet Network Card
sr: Myrinet мрежна картица

note: Device type label
en: Parallel Line Connection
sr: Веза паралелном линијом

note: Device type label
en: IPv6-in-IPv4 Encapsulation Device
sr: ИПв6-у-ИПв4 енкапсулациони уређај

note: Device type label
en: Serial Line Connection
sr: Веза серијском линијом

note: Device type label
en: Token Ring Network Card
sr: Токен Ринг мрежна картица

note: Device type label
en: PCMCIA Token Ring Network Card
sr: ПЦМЦИА Токен Ринг мрежна картица

note: Device type label
en: USB Token Ring Network Card
sr: УСБ Токен Ринг мрежна картица

note: Device type label
en: USB Network Device
sr: УСБ мрежни уређај

note: Device type label
en: VMWare Network Device
sr: VMWare мрежни уређај

note: Device type label
en: Wireless Network Card
sr: Бежична мрежна картица

note: Device type label
en: PCMCIA Wireless Network Card
sr: ПЦМЦИА бежична мрежна картица

note: Device type label
en: USB Wireless Network Card
sr: УСБ бежична мрежна картица

note: Device type label
en: XP Network
sr: XP мрежа

note: Modem status (%1 is device) ISDN device status (%1 is device) Network card status (%1 is device)
en: Configured as %1.
sr: Конфигурисано као %1

note: Confirmation: label text (detecting hardware: xxx)
en: Network Cards
sr: Мрежне картице

note: Confirmation: label text (detecting hardware: xxx)
en: All Network Devices
sr: Сви мрежни уређаји

note: Popup text
en: These packages need to be installed:
sr: Ови пакети морају да се инсталирају:

note: Popup text
en: The required packages are not installed.
    The configuration will be aborted.
    
    Try again?
sr: Потребни пакети нису инсталирани.
    Подешавање ће бити прекинуто.
    
    Покушати поново?

note: Table field (Unknown device)
en: Unknown
sr: непознато

note: Popup headline
en: DNS Configuration Successfully Saved
sr: ДНС подешавања успешно снимљена

note: Popup headline
en: DSL Configuration Successfully Saved
sr: ДСЛ подешавања успешно снимљена

note: Popup headline
en: Hosts Configuration Successfully Saved
sr: Подешавање хост рачунара је успешно снимљено

note: Popup headline
en: ISDN Configuration Successfully Saved
sr: ИСДН подешавања успешно снимљена

note: Popup headline
en: Network Card Configuration Successfully Saved
sr: Подешавања мрежне картице успешно снимљена

note: Popup headline
en: Modem Configuration Successfully Saved
sr: Подешавања модема успешно снимљена

note: Popup headline
en: Proxy Configuration Successfully Saved
sr: Подешавање Proxy сервера успешно снимљена

note: Popup headline
en: Provider Configuration Successfully Saved
sr: Подешавање провајдера успешно снимљена

note: Popup headline
en: Routing Configuration Successfully Saved
sr: Подешавање рутирања успешно снимљена

note: Popup text
en: Run configuration of %1?
sr: Покренути подешавање %1

note: Device type label
en: ARCnet
sr: АРЦнет

note: Device type label
en: ATM
sr: АТМ

note: Device type label
en: ISDN
sr: ИСДН

note: Device type label
en: CTC
sr: ЦТЦ

note: Device type label
en: DSL
sr: ДСЛ

note: Device type label
en: Dummy
sr: Незналица

note: Device type label
en: ESCON
sr: ЕСЦОН

note: Device type label
en: Ethernet
sr: Етхернет

note: Device type label
en: FDDI
sr: ФДДИ

note: Device type label
en: HIPPI
sr: ХИППИ

note: Device type label
en: Hipersockets
sr: Хиперсокети

note: Device type label
en: IrDA
sr: ИрДА

note: Device type label
en: IUCV
sr: ИУЦВ

note: Device type label
en: Loopback
sr: Повратна петља

note: Device type label
en: Parallel Line
sr: Паралелна линија

note: Device type label
en: IPv6-in-IPv4
sr: ИПв6-у-ИПв4

note: Device type label
en: Serial Line
sr: Серијска линија

note: Device type label
en: Token Ring
sr: Токен Ринг

note: Device type label
en: USB
sr: УСБ

note: Pushbutton label
en: A&dd
sr: До&дај

note: Pushbutton label (different shortcut)
en: &Add
sr: &Додај

note: Pushbutton label (different shortcut)
en: Ed&it
sr: &Промени

note: Pushbutton label (different shortcut)
en: Dele&te
sr: &Обриши

note: ComboBox label
en: Default &Gateway
sr: Подразумевани &гејтвеј

note: Combo box option for Device Activation
en: At Boot Time
sr: У време покретања система

note: Combo box option for Device Activation
en: Manually
sr: Ручно

note: Combo box label
en: &Device Activation
sr: &Активирање уређаја

note: Warning popup text 1/2
en: <p>The resolver configuration file (/etc/resolv.conf)
    has been temporarily modified by %1. You have two options:</p>
sr: <п>Датотека препознавања подешавања (/етц/ресолв.цонф)
    је привремено промењена од %1. Имате две опције:</п>

note: has been modified by "unknown process"
en: unknown process
sr: непознати процес

note: PushButton label
en: &Accept
sr: &Прихвати

note: PushButton label
en: &Modify
sr: &Модификуј

note: DNS dialog help 1/5
en: <p>Insert the host name and domain name for your
    computer. Name server list and domain search list are optional.</p>
sr: <п>Убаците име хоста и име домена за ваш рачунар
    Листа сервера имена и листа претраге домена су опционе.</п>

note: DNS dialog help 2/5
en: <p>A name server is a computer that translates host names into
    IP addresses. This value must be entered as an <b>IP address</b>
    (e.g., 10.10.0.1), not as a host name.</p>
sr: <п>Сервер имена је рачунар који преводи имена рачунара у ИП адресе
    Ова вредност мора да буде унета као <б>ИП адреса</б>
    (нпр. 10.10.0.1), а не као име рачунара.</п>

note: DNS dialog help 3/5
en: <p>Search domain is the domain name where host name searching starts.
    The primary search domain is usually the same as the <b>domain name</b> of
    your computer (e.g., suse.de). There may be additional search domains
    (e.g., suse.com).</p>
sr: <п>Претрага домена је име домена где претрага имена хоста почиње.
    Примарни домен претраге је обично исти као и <б>име домена</б> вашег
    рачунара (нпр. сусе.де). Могу постојати додатни домени претрага
    (нпр. сусе.цом).</п>

note: DNS dialog help 4/5
en: <p>If you are using DHCP to get an IP address, check whether to get
    a host name via DHCP or to set name servers and searched domains via DHCP.</p>
sr: <п>Ако користите ДХЦП за добијање ИП адресе, проверите да ли да добијете
    име рачунара преко ДХЦП или да дефинишете сервер имена и претраживање домена преко ДХЦП.</п>

note: DNS dialog help 5/5
en: <p>If you plan to use a dial-up Internet connection and have set up your
    connection to use dynamic DNS assignment, these values will be temporarily
    disabled during the connection.</p>
sr: <п>Ако планирате да користите модемску Интернет везу и подесили сте вашу везу да
    користи динамичко ДНС додељивање, ове вредности биће привремено искључене
    током повезивања.</п>

note: TextEntry label
en: &Domain Name
sr: Име &домена

note: TextEntry label
en: Name Server &1
sr: Сервер назива &1

note: TextEntry label
en: Name Server &2
sr: Сервер назива &2

note: TextEntry label
en: Name Server &3
sr: Сервер назива &3

note: TextEntry label
en: Doma&in Search 1
sr: &Претражи домен 1

note: TextEntry label
en: Do&main Search 2
sr: &Претражи домен 2

note: TextEntry label
en: Dom&ain Search 3
sr: &Претражи домен 3

note: Warning popup text 1/2
en: The host %1 is a system host.
sr: Хост %1 је системски хост рачунар.

note: Warning popup text 2/2
en: Really delete it?
sr: Заиста га обрисати?

note: Warning popup text 2/2
en: Really change it?
sr: Заиста ха променити?

note: Hosts dialog help 1/2
en: <p>The hosts can be set up in this dialog.</p>
sr: <п>Хостови се могу подесити коришћењем овог дијалога</п>

note: Frame label
en: Current Hosts
sr: Тренутни хост рачунари

note: Table header label
en: Host Names
sr: Имена сервера

note: Table header label
en: Host Aliases
sr: Алиас-и сервера

note: TextEntry label
en: Hos&t Aliases
sr: &Алиас-и сервера

note: Popup::Error text
en: Host name is invalid.
sr: Име хост рачунара је неправилно.

note: Popup::Error text
en: Alias name "%1" is invalid.
sr: Име алијаса "%1"  је неправилно.

note: Proxy dialog help 1/6
en: <p>Here, configure your Internet proxy (caching) settings.</p>
sr: <п>Овде можете да подесите Интернет прокси (кеширање) опције.</п>

note: Proxy dialog help 4/6
en: <p><b>FTP Proxy URL</b> is the name of the proxy server for your access
    to the file transfer services (FTP).</p>
sr: <п><б>ФТП прокси УРЛ</б> је име прокси сервера за ваш приступ
    сервису преноса датотека (ФТП).</п>

note: CheckBox entry label
en: &Enable Proxy
sr: &Укључи прокси

note: Frame label
en: Proxy Settings
sr: Подешавања proxy-а

note: Text entry label
en: &HTTP Proxy URL
sr: &ХТТП Прокси УРЛ

note: Text entry label
en: F&TP Proxy URL
sr: Ф&ТП Прокси УРЛ

note: Text entry label domains without proxying
en: No Proxy &Domains
sr: Без прокси &домена

note: Text entry label
en: Proxy &User Name
sr: Proxy корисничко име

note: Password entry label
en: Proxy &Password
sr: Proxy &лозинка

note: Popup::Error text
en: You cannot enter a password and leave the user name empty.
sr: Не можете да унесете лозинку и да оставите празно корисничко име.
    Молимо покушајте поновно.

note: Popup::Error text
en: HTTP proxy URL is invalid.
sr: ХТТП прокси УРЛ је неправилан.

note: Popup::Error text
en: HTTP proxy URL must contain a scheme specification (http).
sr: ХТТП прокси УРЛ мора да садржи шему спецификације (хттп).

note: Popup::Error text
en: FTP proxy URL is invalid.
sr: ФТП прокси УРЛ је неправилан.

note: Popup::Error text
en: FTP proxy URL must contain a scheme specification (http).
sr: ФТП прокси УРЛ мора да садржи шему спецификације (хттп).

note: Routing dialog help 2/2
en: <p>Enable <b>IP Forwarding</b> if the system is a router.</p>
sr: <п>Укључи <б>ИП прослеђивање</б> ако је систем рутер.</п>

note: Frame label
en: Routing Table
sr: Табела рутирања

note: CheckBox label
en: E&xpert Configuration
sr: &Напредно подешавање

note: Table header 1/4
en: Destination
sr: Одредиште

note: Table header 2/4
en: Gateway
sr: Гејтвеј

note: CheckBox label
en: Enable &IP Forwarding
sr: Укључи &ИП прослеђивање

note: TextEntry label
en: &Destination
sr: &Одредиште

note: TextEntry label
en: &Gateway
sr: &Гејтвеј

note: TextEntry label
en: &Netmask
sr: &Мрежна маска

note: ComboBox label
en: De&vice (optional)
sr: &Уређај (опционо)
