YaST2 (bootloader) - en to sr translation catalogue (229 entries)

note: This is the headline of the bootfloppy module
en: Create boot or rescue floppies
sr: Направи &дискету за боот или спашавање података

note: image text - label
en: Creating rescue floppy
sr: Направи &дискету за спашавање података

note: image text - label
en: Creating USB modules floppy
sr: Направи боот &дискету са УСБ модулима

note: image text - label
en: Creating IDE/RAID/SCSI modules floppy
sr: Направи боот &дискету са ИДЕ/РАИД/СЦСИ модулима

note: image text - label
en: Creating network modules floppy
sr: Прављење дискете са мрежним модулима

note: image text - label
en: Creating PCMCIA, old (non-ATAPI) CDROM,
    FireWire and file systems modules floppy
sr: Креирање дискете са ПЦМЦИА, старим (не-АТАПИ) ЦДРОМ,
    FireWire и модулима система датотека

note: radiobutton - disk image name
en: &Rescue Floppy
sr: Направи боот &дискету за спашавање података

note: radiobutton - disk image name
en: &Module Floppies
sr: Дискете са &модулима

note: radiobutton - disk image name
en: &Custom Floppy
sr: &Прилагођена дискета

note: radiobutton - disk image name
en: &Download Floppy Image
sr: &Скини са интернета слику дискете

note: image text - label
en: Creating Specified Floppy
sr: Направи специфичну боот &дискету

note: help text 1/1
en: <p>Depending on the modules needed, select the
    appropriate floppy from the list of module floppies then click <b>Next</b>
    to continue.</p>
sr: <п>У зависности од потребних модула, изаберите одговарајућу
    дискету из листе модул дискета и кликните <б>Даље</б>
    за наставак.</п>

note: help text 1/5
en: <p>
    To create a boot, modules, or rescue floppy,
    select the appropriate item from the list and
    click <b>Next</b> to continue.</p>
sr: <п>
    Да бисте направили дискету са модулима, за покретање система
    и спашавање, изаберите одговарајући објекат из листе и
    кликните <б>Даље</б> за наставак.</п>

note: help text 3/5
en: <p><b>Rescue Floppy:</b><br>
    To start the rescue system, boot from the boot floppy or the SuSE CD-ROM
    and select <i>Manual installation</i> -> <i>Start installation / system</i>
    -> <i>Rescue system</i>. You will be prompted for the rescue floppy.</p>
sr: <п><б>Дискета за спашавање:</б><бр>
    За покретање система за спашавање покрените рачунар са боот дискете или са СуСЕ ЦД-РОМ
    и одаберите <и>Ручну инсталацију</и> -> <и>Покрени инсталацију / систем</и>
    -> <и>Спашавање система</и>. Систем ће од вас тражити дискету за спашавање.</п>

note: help text 1/4
en: <p><b><big>Create a Boot, Rescue
    or Module Floppy:</big></b><br>
    Insert a floppy disk (1.44 MB) into the floppy drive
    and press <b>Next</b> to continue.</p>
sr: <п><б><биг>Прављење дискете за покретање система,
    спашавање система или са модулима:</биг></б><бр>
    Убаците дискету (1.44 МБ) у дискетни уређај
    и притисните <б>Даље</б> за наставак.</п>

note: help text 2/4
en: <p><b><big>Floppy Device:</big></b><br>
    If your computer has multiple floppy drives, select the correct device.</p>
sr: <п><б><биг>Дискетни уређај:</биг></б><бр>
    Ако вас рачунар има више дискетних уређаја, изаберите одговарајући уређај.</п>

note: help text 3/4
en: <p><b><big>Format Floppy Disk:</big></b><br>
    Before a floppy image is saved on the floppy, it must be formatted.
    If the floppy is not preformatted, check
    <b>Format Floppy Disk</b>.</p>
sr: <п><б><биг>Форматирање дискете:</биг></б><бр>
    Пре него што слику дискете снимите на дискету, она мора бити форматирана.
    Ако дискета није форматирана, укључите
    <б>Форматирај дискету</б>.</п>

note: help text 4/4
en: <p><b><big>Attention:</big></b><br>
    All data on the floppy will be deleted.</p>
sr: <п><б><биг>Пажња:</биг></б><бр>
    Сви подаци на дискети биће обрисани.</п>

note: help text 1/1
en: <p><b><big>Creating Floppy Disk:</big></b><br>
    YaST2 is copying the image to the floppy disk. Please wait.</p>
sr: <п><б><биг>Прављење дискете:</биг></б><бр>
    YaST2 копира слику дискете на дискету. Молим сачекајте.</п>

note: help text 1/1
en: <p><b><big>Select Floppy Image:</big></b><br>
    Select the file containing the image of the floppy to create.</p>
sr: <п><б><биг>Изаберите слику дискете:</биг></б><бр>
    Изаберите датотеку која садржи слику дискете за прављење.</п>

note: help text 1/1
en: <p><b><big>Select Floppy Image:</big></b><br>
    Enter the URL from which to download the floppy image.
    If necessary, also specify the user name and password for authentication.</p>
sr: <п><б><биг>Изаберите слику дискете:</биг></б><бр>
    Унесите интернет УРЛ са које се може снимити слика дискете.
    Ако је потребно, такође наведите корисничко име и лозинку за ауторизацију.</п>

note: radiobutton - disk image name
en: &USB (modules disk 1)
sr: &УСБ (диск са модулима 1)

note: radiobutton - disk image name
en: &IDE/RAID/SCSI (modules disk 2)
sr: &ИДЕ/РАИД/СЦСИ (диск 2 са модулима)

note: radiobutton - disk image name
en: &Network (modules disk 3)
sr: &Мрежа (диск са модулима 3)

note: radiobutton - disk image name
en: &PCMCIA, Old (non-ATAPI) CD-ROM, FireWire,
    and File Systems (modules disk 4)
sr: &ПЦМЦИА, стари (не-АТАПИ) ЦДРОМ, FireWire 
    и системи датотека (диск са модулима 4)

note: frame label
en: Floppy Image
sr: Слика дискете

note: label in a popup informing about currently processed action
en: Getting the floppy disk image...
sr: &Узимање подешавања са дискете

note: text entry label combobox label
en: &File Name
sr: &Име фајла:

note: push button
en: &Browse...
sr: &Прегледање

note: popup header
en: Select Floppy Image
sr: Изаберите слику дискете

note: error report
en: The specified file does not exist or is empty.
sr: Наведена датотека не постоји или је празна.

note: text entry label
en: &URL
sr: &УРЛ

note: text entry label
en: &User
sr: &Корисник

note: label in a popup informing about currently processed action
en: Downloading image...
sr: Скидање слике са интернета...

note: error report
en: Set the password.
sr: &Подесите лозинку.

note: error report
en: An error occurred while downloading the floppy image.
    Verify the URL, user name, 
    and password.
sr: Догодила се грешка приликом скидања слике са интернета.
    Проверите УРЛ, корисничко име,
    и лозинку.

note: Main window contents when the floppy is about to be written. Translators: Try not to make this much longer than the English version, please...
en: Insert a floppy disk (1.44 MB)
    into the floppy drive.
    
    All data on this floppy will be deleted.
sr: Убаците дискету (1.44 МБ)
    у дискетни уређај.
    
    Сви подаци на дискети биће обрисани.

note: combo box label
en: Floppy &Device
sr: Дискетни Уређај

note: checkbox
en: &Format Floppy Disk
sr: Форматирај дискету

note: floppy is mounted -- popup
en: 
    Your floppy device %1 is currently mounted on
    %2. To create a new boot floppy,
    the floppy device must be unmounted.
    
    Unmount the floppy?
sr: 
    Ваш дискетни уређај %1 је тренутно монтиран на %2.
    За креирање нове дискете за покретање система,
    дискетни уређај мора да буде демонтиран.
    
    Демонторати дискету?

note: progress bar
en: Copying...
sr: &Копирај...

note: label in a popup informing about currently processed action
en: Formatting the floppy...
sr: Форматирање дискете...

note: error report
en: An error occurred while formatting the floppy disk.
    Verify that a valid floppy medium is
    in the drive and that you have root permissions 
    then try again.
sr: Догодила се грешка приликом форматирања дискете.
    Проверите да је исправна дискета у
    уређају и да имате роот права приступа 
    и покушајте опет.

note: error report
en: An error occurred while copying the image file
    to the floppy disk. Verify that a valid floppy 
    medium is in the drive and that you have
    root permissions then try again.
sr: Догодила се грешка приликом копирања слике дискете
    на дискету. Проверите да је исправна дискета у
    уређају и да имате роот права приступа 
    и покушајте опет.

note: progress bar
en: Verifying...
sr: Проверавање...

note: error report
en: An error occurred while verifying the floppy disk.
    Try again with another floppy.
sr: Догодила се грешка приликом проверавања дискете.
    Покушајте опет са другом дискетом.

note: popup
en: 
    
    The requested floppy disk was successfully created.
sr: 
    
    Захтевана дискета је успешно креирана.

note: command line error report, %1 is section name
en: Section %1 not found.
sr: Опис %1 није пронађен.

note: command line error report
en: Value was not specified.
sr: Вредност није дефинисана.

note: command line error report
en: Section name must be specified.
sr: Име секције се мора дефинсати.

note: command line error report
en: Option was not specified.
sr: Опција није дефинисана.

note: command line error report
en: Specified option does not exist.
sr: Дефинисана опција не постоји.

note: command line, %1 is the value of bootloader option
en: Value: %1
sr: Вредност: %1

note: command line help text for Bootloader module
en: Boot loader configuration module
sr: &Боот лоадер конфигурациони модул

note: command line help text for summary action
en: Configuration summary of boot loader
sr: Извештај подешавања за боот лоадер

note: command line help text for delete action
en: Delete a global option or option of a section
sr: Обришите глобалну опцију или опцију секције

note: command line help text for set action
en: Set a global option or option of a section
sr: Дефинишите глобалну опцију или опцију секције

note: command line help text for add action
en: Add a new section
sr: &Додај нову секцију

note: command line help text for print action
en: Print value of specified option
sr: Одштампајте вредност дефинисане опције

note: command line help text for an option
en: The name of the section
sr: &Име секције

note: command line help text for an option
en: The key of the option
sr: Кључ опције

note: command line help text for an option
en: The value of the option
sr: Вредност опције

note: for s390: Message that will be displayed along with information how the boot loader was installed
en: 
    Your system will now be shut down.
    After shutdown, reload the system
    with the load address of your root DASD.
sr: 
    Ваш систем ће се сада угасити..
    После гашења, морате рестартовати систем,
    са лоад адресом вашег роот ДАСД.

note: warning text in the summary rixhtext
en: No boot loader is selected for installation. Your system might not be bootable.
sr: Није изабран боот лоадер за инсталацију. Ваш систем можда неће моћи да се покрене.

note: proposal part - bootloader label
en: Booting
sr: Покретање система

note: menubutton entry
en: &Booting
sr: &Покретање система

note: report error
en: Updating the directory layout 
    to match Intel's EFI specification failed.
    Update it manually before proceeding.
sr: Доградња изгледа директоријума тако да 
    одговара Интеловој ЕФИ спецификацији неуспешна.
    Доградите ручно пре него што наставите.

note: check box
en: &Create EFI Entry
sr: &Креирај ЕФИ унос

note: text entry label
en: &EFI Entry Name
sr: &Име ЕФИ уноса

note: check box
en: &Remove Old EFI Entry (%1)
sr: &Обриши стари ЕФИ унос (%1)

note: table entry, %1 is label of the entry of EFI boot manager summary text
en: Do Not Create EFI Boot Manager Entry
sr: Не креирај унос ЕФИ Боот менаџера

note: table entry summary text, %1 is label of the entry of EFI boot manager
en: Create EFI Boot Manager Entry %1
sr: Креирај унос ЕФИ Боот Менаџера %1

note: table cell / label frame
en: Boot Loader Location
sr: &Локација Боот Лоадер-а

note: summary
en: Install ABOOT Boot Loader
sr: Инсталирај АБООТ Боот лоадер

note: summary text, %1 is bootloader name (eg. LILO)
en: Boot loader type: %1
sr: Боот лоадер типа: %1

note: summary text, location is location description (eg. /dev/hda)
en: Location: %1
sr: Локација: %1

note: section name "suffix" for default section
en:  (default)
sr:  (подразумевано)

note: summary text. %1 is list of bootloader sections
en: Sections: %1
sr: Секција: %1

note: summary text
en: Do not install boot loader -- just create
    configuration files
sr: &Не инсталирај боот лоадер -- само креирај
    конфигурационе фајлове

note: error popup - label, %1 is bootloader name FIXME use general label		_("Error Occurred while Installing %1"), error popup - label
en: Error occurred while installing GRUB
sr: Догодила се грешка приликом инсталације ГРУБ-а

note: menubutton item, keep as short as possible
en: Propose and &Merge with Existing GRUB Menus
sr: Предложи и &Споји са постојећим ГРУБ менијима

note: summary
en: Install MILO Boot Loader
sr: Инсталација МИЛО Боот лоадера

note: summary part
en: Boot configuration on new PowerMacs is not yet implemented.
sr: Боот конфигурација на новим PowerMac рачунарима није подржана.

note: summary part
en: Configure the BootX App in classic MacOS to boot the file 'vmlinuz-oldworld'
sr: Конфигурисање BootX Апп у класичном МацОС за покретање система датотеком 'вмлинуз-oldworld'

note: summary part
en: Use the Apple MkLinux Booter to boot the kernel.
sr: Користи Аппле MkLinux Боотер за покретање кернела.

note: summary part
en: Boot configuration for this board is not yet implemented.
sr: Боот конфигурација за ову матичну плочу још није подржана.

note: part of bootloader summary
en: Board Type: %1
sr: Тип плоче: %1

note: error report
en: Copying hardware configuration template failed.
sr: Копирање конфигурације hardware-а неуспешно.

note: summary
en: Install S390 Boot Loader
sr: Инсталирај С390 Боот лоадер

note: progress stage, text in dialog (short, infinitiv)
en: Check boot loader
sr: Провери боот лоадер

note: progress stage, text in dialog (short, infinitiv)
en: Read partitioning
sr: Читање Партиција

note: progress stage, text in dialog (short, infinitiv)
en: Load boot loader settings
sr: Учитај подешавања боот лоадер-а

note: progress stage, text in dialog (short)
en: Checking boot loader...
sr: Проверавам боот лоадер...

note: progress stage, text in dialog (short)
en: Reading partitioning...
sr: Проверавам партицију...

note: progress stage, text in dialog (short)
en: Loading boot loader settings...
sr: Учитање подешавања боот лоадер-а...

note: progress bar caption
en: Initializing boot loader configuration
sr: Иницијализација конфигурације боот лоадер-а

note: progress stage, text in dialog (short)
en: Creating initrd...
sr: Креирање инитрд...

note: progress stage, text in dialog (short)
en: Saving boot loader configuration files...
sr: Снимање боот лоадер конфигурационих фајлова...

note: progress stage, text in dialog (short)
en: Installing boot loader...
sr: Инсталирање боот лоадер-а...

note: progress line
en: Saving boot loader configuration
sr: Снимање конфигурације боот лоадер-а

note: summary part
en: No boot configuration. Configure booting manually.
sr: Нема боот конфигурације. Конфигуришите покретање система ручно.

note: summary part, %1 is filename
en: A stream file will be written to %1. Copy this file to OS400 side and boot with *STMF.
sr: Стреам датотека ће бити снимљена на %1. Копирајте ову датотеку на ОС400 страни и покрените систем са *СТМФ.

note: summary part, %1 is filename
en: The kernel will be written to %1. Use *NWSSTG on OS400 side.
sr: Кернел ће бити уписан у %1. Користите *NWSSTG на ОС400 страни.

note: summary part
en: The kernel will be written to slot B.
sr: Кернел ће бити записан на утичницу Б

note: summarry part
en: This will take a while...
sr: Ово ће потрајати...

note: summary part
en: No boot option selected.
sr: Није селектована боот опција.

note: part of summary
en: New World Power Macintosh
sr: Нови светски Power Мацинтосх

note: part of summary
en: Old World Power Macintosh
sr: Стари светски Power Мацинтосх

note: part of summary
en: Unknown
sr: Непознато

note: summary part
en: There is no 41 PReP boot partition. You cannot boot from the hard disk.
sr: Не постоји 41 ПРеП боот партиција. Не можете да покрене систем са хард диска.

note: summary part
en: The zImage.prep from CD1/boot must be written to a 41 PReP boot partition.
sr: зИмаге.преп са ЦД1/боот се мора снимити на 41 ПРеП боот партицију.

note: label / table entry
en: Stream File for *STMF Booting
sr: Стреам датотека за *СТМФ покретање система

en: Yes
sr: &Да

en: No
sr: &Не

note: label / table entry
en: Set Default OpenFirmware Boot Device
sr: Подесите подразумевани OpenFirmware Боот уређај

note: combo box
en: 41 &PReP Boot Partition
sr: Изаберите вашу роот-партицију:

note: table item
en: None
sr: Нема

note: label / table entry
en: 41 PReP Boot Partition
sr: Изаберите вашу роот-партицију:

note: checkbox
en: Generate a Boot File for *&STMF Booting
sr: Генеришите Боот датотеку за *&СТМФ покретање система

note: text entry
en: Stream File for *&STMF Booting
sr: Стреам датотека за *&СТМФ покретање система

note: checkbox
en: Write the Kernel to 41 &PReP Boot Partition (for *NWSSTG)
sr: Сними кернел на 41 ПРеП боот партицију (за *NWSSTG)

note: combo box
en: 41 P&ReP Boot Partition
sr: Изаберите вашу роот-партицију:

note: checkbox
en: Write Rescue Kernel to Slot &A
sr: Сними кернел за спашавање система на утичницу &А

note: radiobutton
en: Write the Kernel to Slot &B
sr: Сними кернел на утичницу &Б

note: table cell
en: Slot B
sr: Утичница Б

note: table cell
en: Slot A
sr: Утичница А

note: table cell, %1 is device name (eg. /dev/hda1)
en: PReP (%1)
sr: ПРеП (%1)

note: table cell, %1 is file name
en: *STMF (%1)
sr: *СТМФ (%1)

note: part of summatu table cell
en: Do Not Install Boot Loader
sr: Не инсталирај Боот Лоадер

note: checkbox
en: Write the Kernel to 41 &PReP Boot Partition
sr: Сними Кернел на 41 &ПРеП Боот Партицију

note: table cell, %1 is device name (eg. /dev/hda1)
en: PReP Boot Partition %1
sr: ПРеП Боот Партитион %1

note: table cell / label
en: PPC Board Type
sr: ППЦ тип плоче

en: Device
sr: Уређај

note: label. %1 is name of file (eg. /etc/lilo.conf
en: File Name: %1
sr: Име датотеке: %1

note: multiline edit header
en: Fi&le Contents
sr: Садржаји Фајлова

note: dialog caption
en: Expert Manual Configuration
sr: &Напредна ручна конфигурација

note: selectionn box label
en: D&isks
sr: Искоришћеност Диска

note: pushbutton
en: &Up
sr: &Горе

note: pushbutton
en: &Down
sr: &Скини

note: textentry header combo box
en: &Device
sr: Уређај

en: Password
sr: Лозинка

en: other
sr: остали

en: image
sr: слика

note: table header
en: Def.
sr: Деф.

note: table header
en: Label
sr: Натпис

note: table header
en: Type
sr: Тип

note: table header
en: Image / Device
sr: Слика / Уређај

note: pushbutton
en: Set as De&fault
sr: Поде&си као подразумевани

note: combo box
en: Boot Loader
sr: Конфигурисање монитора

note: popup - Continue/Cancel
en: Warning!
    
    If you do not install any boot loader, the system
    may not start.
    
    Proceed?
sr: Упозорење!
    
    Ако не инсталирате било какав боот лоадер, систем
    неће моћи да се покрене.
    
    Наставити?

note: radiobutton menubutton item, keep as short as possible
en: &Propose New Configuration
sr: &Предложи Нову Конфигурацију

note: radiobutton
en: Co&nvert Current Configuration
sr: Промени &тренутна подешавања

note: radiobutton
en: &Start New Configuration from Scratch
sr: &Покрени ново подешавање од почетка

note: radiobutton
en: &Read Configuration Saved on Disk
sr: &Прочитај конфигурације снимљене на диск

note: radiobutton
en: Res&tore Configuration Saved before Conversion
sr: Вра&ти подешавање снимљено пре промене

note: radio button
en: &Master Boot Record
sr: &Главни запис покретања система

note: radiobutton, %1 is device (eg. /dev/hda)
en: &Master boot record of %1
sr: &Главни запис покретања система за %1

note: radiobutton, %1 is device (eg. /dev/hda1)
en: Boot &Sector of Boot Partition %1
sr: Боот &Сектор Боот Партиције %1

note: radiobutton, %1 is device (eg. /dev/hda1)
en: Boot Sector of Roo&t Partition %1
sr: Боот Сектор Роо&т Партиције %1

note: radiobutton, %1 is device name, typically /dev/fd0
en: &Floppy Disk %1
sr: &Дискета %1

note: radiobutton
en: Ot&her
sr: Остало

note: pushbutton
en: E&dit Configuration Files
sr: Промени Конфигурационе Фајлове

note: menubutton item, keep as short as possible
en: &Start from Scratch
sr: По&крени од почетка

note: menubutton item, keep as short as possible
en: &Reread Configuration from Disk
sr: Поново прочитај подешавања са диска

note: menubutton item, keep as short as possible
en: Restore MBR of Hard Disk
sr: Поврати МБР хард диска

note: menu button
en: Res&et
sr: Рес&етуј

note: message popup
en: MBR restored successfully
sr: МБР обновљен успешно

note: message popup
en: Failed to restore MBR
sr: МБР није успешно обновљен

note: help text 1/1 (shown during settings reading progress)
en: <P><BIG><B>Boot Loader Configuration Tool</B></BIG><BR>
    Change the settings of your boot loader. </P>
sr: <П><БИГ><Б>Алат за конфигурисање Боот Лоадер-а </Б></БИГ><БР>
    Промените подешавања за боот лоадер. </П>

note: help text
en: <P><B><BIG>Saving Boot Loader Configuration</BIG></B><BR>
    Please wait...<br></p>
sr: <П><Б><БИГ>Снимање подешавања за Боот Лоадер </БИГ></Б><БР>
    Молим сачекајте...<бр></п>

note: help text, optional part of following
en: If you have multiple Linux systems installed,
    YaST can try to find them and merge their menus.
sr: Ако имате више Linux оперативних система инсталирано,
    YaST може покушати да их пронађе и да споји њихове меније.

note: help text 1/2 (%1 may be following sentence, optionally empty)
en: <P>Via the <B>Reset</B> button,
    you can clear the current 
    configuration and propose a new configuration, start from scratch, or reread
    the configuration saved on your disk. %1</P>
sr: <П>Преко <Б>Ресет</Б> дугмета,
    можете да очистите тренутна подешавања
    и да предложите нова подешавања, кренете од почетка или поново учитате
    конфигурацију снимљену на вашем диску. %1</П>

note: help text 1/1
en: <P>To edit boot loader configuration files
    manually, click <B>Edit Configuration Files</B>.</P>
sr: <П>За уређивање датотека подешавања боот лоадер-а
    ручно, кликните на <Б>Уреди датотеке подешавања</Б>.</П>

note: help text 1/3
en: <P>To edit the settings of the current section, select
    the appropriate entry of the table and click <B>Edit</B>.
    To add new options, use <B>Add</B>.  To remove the selected option,
    click <B>Delete</B>.</P>
sr: <П>За уређивање подешавања тренутне секције, изаберите
    одговарајући унос у табели и кликните <Б>Уреди</Б>.
    За додавање нових опција, користите <Б>Додај</Б>.  За уклањање изабране опције
    кликните <Б>Обриши</Б>.</П>

note: help text 2/3 help text 3/3
en: <P>The<B> Ch.</B> column of the table is meant for
    detecting whether the option was changed.</P>
sr: <П><Б>Пром.</Б> колона у табели се користи за
    откривање да ли је опција промењена.</П>

note: help text 3/3, optional
en: <p> To reorder options, use the <B>Up</B> and 
    <B>Down</B> buttons.</P>
sr: <п> За преуређивање опција, користите <Б>Горе</Б> и 
    <Б>Доле</Б> дугмиће.</П>

note: help 1/4
en: <P> In the table, each section represents one item
    in the boot menu.</P>
sr: <П> У табели, свака секција представља један објекат
    у боот менију.</П>

note: help 2/4
en: <P> Press <B>Edit</B> to display the properties of the
    selected section.</P>
sr: <П> Притиском на <Б>Уреди</Б> се добија приказ особина
    селектоване секције.</П>

note: help 3/4
en: <P> By pressing <b>Set as Default</b>, mark the selected 
    section as default. When booting, the boot loader will provide 
    a boot menu and wait for the user to select the kernel or other 
    OS to boot. If no key is pressed before the time-out, the default 
    kernel or OS will be booted. The order of sections in the boot loader
    menu can be changed using the <B>Up</B> and <B>Down</B> buttons.</P>
sr: <П> Притиском на <б>Подеси као подразумевани</б>, означава се селектована 
    секција за подразумевану. Када се систем покреће боот лоадер ће обезбедити 
    боот мени и чекати на корисника да селектује кернел или други  
    оперативни систем. Ако се не притисне ниједан тастет пре истека времена, подразумевани 
    кернел или ОС биће покренут. Редослед секција у боот лоадер
    менију се може променити коришжењем <Б>Горе</Б> и <Б>Доле</Б> Дугмића.</П>

note: help 4/4
en: <P>Press <B>Add</B> to create a new boot loader section
    or <B>Delete</B> to delete the selected section.</P>
sr: <П>Притисните <Б>Додај</Б> да бисте креирали нову боот лоадер секцију
    или <Б>Обриши</Б> да бисте обрисали селектовану секцију.</П>

note: help text 1/3
en: <P>To edit boot loader settings, choose the appropriate
    entry of the table then click <B>Edit</B>.
    To add a new option, use <B>Add</B>. To remove
    an option, click <B>Delete</B>.</P>
sr: <П>За промену подешавања боот лоадер-а, изаберите одговарајући
    унос у табели и кликните <Б>Уреди</Б>.
    За додаване нове опције користите <Б>Додај</Б>. За брисање
    опције кликните на <Б>Обриши</Б>.</П>

note: help text 2/3
en: <P>To edit the settings of sections, choose
    <B>Available Sections</B> or <B>Default Section</B> and edit them.</P>
sr: <П>За промену подешавања секција, изаберите
    <Б>Расположиве секције</Б> или <Б>Подразумевана секција</Б> и уредите их.</П>

note: help text 1/1
en: <P><B>Expert Manual Configuration</B><BR>
    Here, manually edit the boot loader configuration.</P>
    <P>Note: The final configuration file may have different indenting.</P>
sr: <П><Б>Напредна ручна подешавања</Б><БР>
    Овде ручно уредите боот лоадер подешавања.</П>
    <П>Напомена: Крајња датотека подешавања може имати различит назив.</П>

note: help text 1/1, displayed as label, no HTML tags!!!
en: By checking Enable Boot Loader Password Protection and setting a password,
    protect the computer from being booted by an unauthorized person.
sr: Укључивањем опције Омогући заштиту боот лоадер-а лозинком и подешавањем лозинке
    штите укључивање рачунара од стране неовлашћених особа.

note: help text 1/1, displayed as label, no HTML tags!!!
en: Forcing saving everything also forces 
    boot loader reinstallation
sr: Присилно снимање свега такође узрокује
    реинсталацију боот лоадер-а

note: combo box item, summary string, table item
en: Do Not Install Any Boot Loader
sr: Не Инсталирај Ниједан Боот Лоадер

note: fallback bootloader name, keep short
en: boot loader
sr: боот лоадер

note: popup, %1 is bootloader name data saved to floppy disk
en: The %1 boot sector has been written to the floppy disk.
sr: %1 боот сектор ће бити записан на дискету.

note: popup - continuing
en: Leave the floppy disk in the drive.
sr: Оставите дискету у уређају.

note: entry of bootloader menu - only a-z, A-Z, 0-9, _ and blank space are allowed, otherwise translartion won't be used try to keep short, may be shortened due to bootloader limitations
en: Linux
sr: Linux:

note: entry of bootloader menu - only a-z, A-Z, 0-9, _ and blank space are allowed, otherwise translartion won't be used try to keep short, may be shortened due to bootloader limitations
en: Failsafe
sr: Безбедно

note: entry of bootloader menu - only a-z, A-Z, 0-9, _ and blank space are allowed, otherwise translartion won't be used try to keep short, may be shortened due to bootloader limitations
en: Floppy
sr: Дискета

note: entry of bootloader menu - only a-z, A-Z, 0-9, _ and blank space are allowed, otherwise translartion won't be used try to keep short, may be shortened due to bootloader limitations
en: Hard Disk
sr: &Хард диск

note: entry of bootloader menu - only a-z, A-Z, 0-9, _ and blank space are allowed, otherwise translartion won't be used try to keep short, may be shortened due to bootloader limitations
en: Memory Test
sr: Тестирање меморије

note: entry of bootloader menu - only a-z, A-Z, 0-9, _ and blank space are allowed, otherwise translartion won't be used try to keep short, may be shortened due to bootloader limitations
en: MBR before Installation
sr: МБР &Пре Инсталације

note: entry of bootloader menu - only ISO 8859-1, -2 and -15 characters are allowed. Always remove the leading '_', its just to be able to have translations with and without diacritics please use diacritics here
en: _Failsafe
sr: _Безбедно

note: entry of bootloader menu - only ISO 8859-1, -2 and -15 characters are allowed. Always remove the leading '_', its just to be able to have translations with and without diacritics please use diacritics here
en: _Floppy
sr: _Дискета

note: entry of bootloader menu - only ISO 8859-1, -2 and -15 characters are allowed. Always remove the leading '_', its just to be able to have translations with and without diacritics please use diacritics here
en: _Hard Disk
sr: _Хард диск

note: entry of bootloader menu - only ISO 8859-1, -2 and -15 characters are allowed. Always remove the leading '_', its just to be able to have translations with and without diacritics please use diacritics here
en: _Memory Test
sr: _Тестирање меморије

note: entry of bootloader menu - only ISO 8859-1, -2 and -15 characters are allowed. Always remove the leading '_', its just to be able to have translations with and without diacritics please use diacritics here
en: _MBR before Installation
sr: _МБР &Пре Инсталације

note: yes-no popup
en: Clone the selected section '%1' instead
    of creating a new empty section?
sr: Клонирај селектовану секцију '%1' уместо
    креирања нове празне секције?

note: yes-no popup question
en: Really leave the boot loader configuration without saving?
    All changes will be lost.
sr: Заиста напустити подешавање боот лоадер-а без снимања?
    Сва подешавања ће бити изгубљена.

note: yes-no popup question
en: Really reset your settings for sections?
    All your changes made in section management will be lost.
sr: Заиста ресетовати сва подешавања за секције?
    Све промене направљене у секцији ће бити изгубљене.

note: yes-no popup question
en: Really delete section %1?
sr: Заиста обрисати секцију %1?

note: yes-no popup question
en: Really reset all
    your settings? All your changes will be lost.
sr: Да ли заиста желите поновно прочитати табелу партиција?
    Све тренутне промене ће бити изгубљене!

note: error popup
en: Set the boot loader location.
sr: Подеси локацију боот лоадера

note: error popup
en: The password must not be empty.
sr: Лозинка не сме да буде празна.

note: error popup
en: 'Password' and 'Retype password'
    do not match. Retype the password.
sr: 'Лозинка' и 'Поново укуцај лозинку'
    се не поклапају. Поново укуцајте лозинку.

note: message popup, %1 is sectino label
en: The disk settings have changed.
    Check section %1 settings.
sr: Подешавања диска су се променила.
    Проверите секцију %1 подешавања.

note: message popup
en: The disk settings have changed and you edited boot loader
    configuration files manually. Check the boot loader settings.
sr: Подешавања диска су се променила и ви сте уредили датотеке подешавања
    боот лоадер-а ручно. Проверите подешавања боот лоадер-а.

note: yes-no popup
en: Partition '%1' is not available.
    Set default boot loader location?
sr: Партиција '%1' није доступна.
    Подесити подразумевану локацију боот лоадер-а?

note: combobox item
en: Do Not Create a File System
sr: Не правити систем датотека

note: combobox item
en: Create an ext2 File System
sr: Креирање ext2 фајл система

note: combobox item
en: Create a FAT File System
sr: Правити ФАТ систем датотека

note: label
en: The boot loader boot sector will be written
    to a floppy disk. Insert a floppy disk
    and confirm with OK.
sr: ЛИЛО боот сектор ће бити записан на дискету.
    Молимо убаците форматирану дискету и потврдите са 'У реду'.

note: checkbox
en: &Low Level Format
sr: &Форматирање ниског нивоа

note: combobox
en: &Create File System
sr: Прави систем датотека

note: yes-no popup
en: Low level format failed. Try again?
sr: Форматирање ниског нивоа неуспешно. Покушати поново?

note: error report
en: Creating file system failed.
sr: Прављење система датотека неуспешно.

note: error popup
en: The name selected is already used.
    Use a different one.
sr: Изабрано име је већ коришћено.
    Користите неко друго.

note: yes-no popup
en: An error occurred during boot loader
    installation. Retry boot loader configuration?
sr: Грешка се догодила приликом прављења боот лоадер-а!

note: message popup, gfxmenu is option name, leave as is
en: The disk settings have changed.
    Check the gfxmenu settings.
sr: Подешавања диска су промењена.
    Проверите gfxmenu подешавања.

note: yes-no popup
en: Really delete the selected option?
sr: Заиста обрисати селектовану опцију?

note: FIXME too generic, but was already translated error report
en: Unable to install the boot loader.
sr: Нисам у могућности да инсталирам боот лоадер.

note: message popup
en: Sorry, there are currently
    no options to set here.
sr: Жао ми је, овде тренутно
    нема опција за подешавање.

note: popup - continuing - alternative 1 ...
en: Leave the floppy disk in the drive. The system will now be rebooted.
sr: Оставите дискету у уређају. Систем ће се сада поново покренути.

note: warning popup. %1 is device name, %2 is date/time in form of 'date' command output
en: Warning!
    
    Current MBR of %1 will now be rewritten with MBR
    saved at %2.
    
    Only the booting code in the MBR will be rewritten.
    The partition table remains unchanged.
    
    Continue?
sr: Упозорење!
    
    Тренутни МБР на %1 ће бити преписан са МБР
    снимљеним на %2.
    
    Само код за покретање система у МБР ће бити преписан.
    Табела партиција ће остати непромењена .
    
    Наставити?

note: PushButton
en: &Yes, Rewrite
sr: &Да, препиши

en: Section Type
sr: Тип Секције
