gnome-control-center - en to sr translation catalogue (725 entries)

en: <b>Applications</b>
sr: <b>Програми</b>

en: <b>Support</b>
sr: <b>Подршка</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</i></small>
sr: <i><small><b>Напомена:</b> Измене ове поставке неће ступити у дејство док се не пријавите изнова.</small></i>

en: Assistive Technology Preferences
sr: Поставке технологије за испомоћ

en: Close and _Log Out
sr: Затвори и _одјави се

en: Start these assistive technologies every time you log in:
sr: Покрени ове технологије за испомоћ при свакој вашој пријави:

en: _Enable assistive technologies
sr: _Укључи технологије за испомоћ

en: _Magnifier
sr: _Лупа

en: _On-screen keyboard
sr: _Тастатура на екрану

en: _Screenreader
sr: _Читач екрана

en: Assistive Technology Support
sr: Подршка технологијама за испомоћ

en: Enable support for GNOME assistive technologies at login
sr: Укључи при пријави подршку за Гномове технологије за испомоћ

en: No Assistive Technology is available on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support, and the 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
sr: Нема доступних технологија за испомоћ на вашем систему. Неопходно је инсталирати „gok“ пакет за тастатуру на екрану и „gnopernicus“ пакет за могућности читања екрана и увећавања.

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support.
sr: Нису присутне све доступне технологије за испомоћ на вашем систему. Неопходно је инсталирати „gok“ пакет за тастатуру на екрану.

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
sr: Нису присутне све доступне технологије за испомоћ на вашем систему. Неопходно је инсталирати „gnopernicus“ пакет за могућности читања екрана и увећавања.

en: There was an error launching the mouse preferences dialog: %s
sr: Грешка при покретању дијалога за подешавање миша: %s

en: Unable to import AccessX settings from file '%s'
sr: Не могу да увезем AccessX подешења из датотеке '%s'

en: Import Feature Settings File
sr: Увези датотеку са подешавањима могућности

en: _Import
sr: У_вези

en: Keyboard
sr: Тастатура

en: Set your keyboard accessibility preferences
sr: Подесите приступачност тастатуре

en: This system does not seem to have the XKB extension.  The keyboard accessibility features will not operate without it.
sr: Изгледа да систем нема XKB проширење. Без тога опције за приступачност тастатуре неће радити.

en: <b>Enable Bo_unce Keys</b>
sr: <b>Омогући тастере за одбацивање</b>

en: <b>Enable Slo_w Keys</b>
sr: <b>Омогући споре тастере</b>

en: <b>Enable _Mouse Keys</b>
sr: <b>Омогући тастере на мишу</b>

en: <b>Enable _Repeat Keys</b>
sr: <b>Омогући тастере за понављање</b>

en: <b>Enable _Sticky Keys</b>
sr: <b>Омогући лепљиве тастере</b>

en: <b>Features</b>
sr: <b>Карактеристике</b>

en: <b>Toggle Keys</b>
sr: <b>Прекидачи</b>

en: Basic
sr: Основно

en: Beep if key is re_jected
sr: Запишти ако тастер ниј прихваћен

en: Beep when _features turned on or off from keyboard
sr: Запишти када су опције за тастатуру укључене или искључене

en: Beep when _modifier is pressed
sr: Запишти када је притиснут измењивач

en: Beep when an LED is turned on and two beeps when one is turned off.
sr: Запишти једном када је диода укључена, а два пута када је искључена.

en: Beep when key is:
sr: Запишти када је тастер:

en: Del_ay:
sr: Застој:

en: Delay between keypress and pointer mo_vement:
sr: Направи застој између притиска на тастер и покретања показивача:

en: Disa_ble if two keys pressed together
sr: Онемогући ако су два тастера истовремено притиснута

en: E_nable Toggle Keys
sr: Омогући прекидаче

en: Filters
sr: Филтери

en: I_gnore duplicate keypresses within:
sr: Занемари двоструке притиске на тастер у:

en: Ignore all subsequent presses of the SAME key if they happen within a user selectable period of time.
sr: Занемари све следеће притиске на ИСТИ тастер ако се одигравају у оквиру времена које корисник може да подешава

en: Keyboard Accessibility Preferences (AccessX)
sr: Подешавање приступачности тастатуре (AccessX)

en: Ma_ximum pointer speed:
sr: Највећа брзина показивача:

en: Mouse Keys
sr: Тастери миша

en: Mouse _Preferences...
sr: _Поставке миша...

en: Only accept keys after they have been pressed and held for a user adjustable amount of time.
sr: Прихвати тастере само када су држани притиснути одређено време које корисник подешава

en: Perform multiple simultaneous key press operations by pressing modifier keys in sequence.
sr: Изврши вишеструке истовремене операције притиска на тастер узастопним притискањем измењивача

en: S_peed:
sr: Брзина:

en: Time to acce_lerate to maximum speed:
sr: Време до највећег убрзања:

en: Turn the numeric keypad into a mouse control pad.
sr: Преобрати бројчани део тастатуре у контолну таблу за миша.

en: _Disable if unused for:
sr: Онемогући ако није у употрби:

en: _Enable keyboard accessibility features
sr: Омогући опције за приступачност тастатуре

en: _Import Feature Settings...
sr: Увези подешења за опције...

en: _Only accept keys held for:
sr: Прихвати само тастере притиснуте:

en: _Type to test settings:
sr: Куцај ради провере подешења:

en: _accepted
sr: прихваћено

en: _pressed
sr: притиснуто

en: _rejected
sr: одбачено

en: characters/second
sr: знакова у секунди

en: milliseconds
sr: милисекунди

en: pixels/second
sr: пиксела у секунди

note: set the timeout value  label with correct value of timeout
en: seconds
sr: секунди

en: Change your Desktop Background settings
sr: Измените изглед позадине ваше радне површи

en: Desktop Background
sr: Позадина радне површи

en: <b>Desktop _Wallpaper</b>
sr: <b>_Позадина радне површи</b>

en: <b>_Desktop Colors</b>
sr: <b>_Боје радне површи</b>

en: Desktop Background Preferences
sr: Поставке позадине радне површи

en: Pick a color
sr: Одаберите боју

en: _Add Wallpaper
sr: _Додај позадину

en: _Style:
sr: _Стил:

en: There was an error displaying help: %s
sr: Дошло је до грешке приликом приказивања помоћи: %s

en: Centered
sr: Центрирано

en: Fill Screen
sr: Испуни екран

en: Scaled
sr: Сразмерно

en: Tiled
sr: Поплочано

en: Solid Color
sr: Пуна боја

en: Horizontal Gradient
sr: Водоравно нијансирано

en: Vertical Gradient
sr: Усправно нијансирано

en: Add Wallpapers
sr: Додај позадину радне површи

en: No Wallpaper
sr: Без позадине

en: Unable to start the settings manager 'gnome-settings-daemon'.
    Without the GNOME settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with Bonobo, or a non-GNOME (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the GNOME settings manager.
sr: Не могу да покренем управник поставки „gnome-settings-daemon“.
    Без Гномовог руководиоца поставки нека од подешења неће радити. Ово може значити да постоји преблем са Бонобо-ом или је можда већ у употреби неки други руководилац поставки (нпр. КДЕ) који онемогућује рад Гномовог руководиоца поставки.

en: Unable to load capplet stock icon '%s'
sr: Не могу да учитам икону '%s'

en: Just apply settings and quit
sr: Само примени поставке и изађи

en: Retrieve and store legacy settings
sr: Поврати и ускладишти почетна подешења

en: %i of %i
sr: %i од %i

en: Transferring: %s
sr: Преносим: %s

en: From: %s
sr: Са:%s

en: To: %s
sr: На: %s

en: From URI
sr: Са URI -а

en: URI currently transferring from
sr: URI са којег се тренутно врши пренос

en: To URI
sr: На URI

en: URI currently transferring to
sr: URI на који се тренутно врши пренос

en: Fraction completed
sr: Завршен део

en: Fraction of transfer currently completed
sr: Део преноса који управо завршен

en: Current URI index
sr: Тренутни URI индекс

en: Current URI index - starts from 1
sr: Тренутни URI индекс почиње са 1

en: Total URIs
sr: Укупно URI-а

en: Total number of URIs
sr: Укупни број URI-а

en: Connecting...
sr: Повезујем...

en: Downloading...
sr: Преузимам...

en: Key
sr: Тастер

en: GConf key to which this property editor is attached
sr: GConf кључ на који је прикачен овај уређивач особина

en: Callback
sr: Повратни позив

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
sr: Пошањи овај повратни позив када се вреднос повезана са тастером промени

en: Change set
sr: Промени скуп

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
sr: GConf промена скупа који садржи податке за прослеђивање gconf клијент при примени

en: Conversion to widget callback
sr: Промена у повратни позив графичке контроле

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
sr: Повратни позив који треба издати пре но што се подаци промене из GConf-а у елемент

en: Conversion from widget callback
sr: Промена из повратног позива грфичког елемента

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
sr: Повратни позив који треба издати када се подаци из графичког елемента пребацују у GConf

en: UI Control
sr: Контрола корисничког сучеља

en: Object that controls the property (normally a widget)
sr: Објекат који контролише особине

en: Property editor object data
sr: Уређивач особина за објект податке

en: Custom data required by the specific property editor
sr: Прилагођени подаци неопходни за уређивач посебних особина

en: Property editor data freeing callback
sr: Повратни позив уређивача особина за ослобађање података

en: Callback to be issued when property editor object data is to be freed
sr: Повратни позив који треба издати када треба ослободити податке из објекта уређивача особина

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
sr: Нисам пронашао датотеку '%s'.
    
    Уверите са да иста постоји и покушајте изнова или одаберите другу слику позадине.

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
sr: Не знам како да отворим датотеку '%s'.
    Можда се ради о врсти слике која још није подржана.
    
    Молиим да одаберете другу слику.

en: Please select an image.
sr: Одаберите слику.

en: _Select
sr: _Изабери

en: Preferred Applications
sr: Омиљени програми

en: Select your default applications
sr: Одаберите ваше основне програме

en: Epiphany
sr: Спознаја

en: Galeon
sr: Галија

en: Mozilla/Netscape 6
sr: Мозила/Нетскејп 6

en: Netscape Communicator
sr: Нетскејп Комуникатор

en: Konqueror
sr: Конкверор

en: W3M Text Browser
sr: W3M текстуални читач веба

en: Lynx Text Browser
sr: Lynx текстуални читач веба

en: Links Text Browser
sr: Линкс текстуални читач веба

note: The code in gnome-default-applications-properties.c makes sure * there is only one (the first entry in this list) Evolution entry * in the list shown to the user
en: Evolution Mail Reader
sr: Програм за пошту Еволуција

en: Balsa
sr: Балса

en: KMail
sr: КМејл

en: Mozilla Mail
sr: Мозила Пошта

en: Gnome Terminal
sr: Гномов терминал

en: Standard XTerminal
sr: Стандардни X терминал

en: Please specify a name and a command for this editor.
sr: Наведите име и наредбу за овај уређивач.

en: Add...
sr: Додај...

en: C_ustom Editor
sr: Уређивач текста по _избору:

en: C_ustom Mail Reader:
sr: Читач поште по _избору:

en: C_ustom Terminal:
sr: Терминал по _избору:

en: C_ustom Web Browser:
sr: Веб читач по _избору:

en: Co_mmand:
sr: Наредба:

en: Custom Editor Properties
sr: Особине прилагођеног уређивача

en: Default Mail Reader
sr: Основни читач поште

en: Default Terminal
sr: Основни терминал

en: Default Text Editor
sr: Основни уређивач текста

en: Default Web Browser
sr: Основни веб читач

en: Default Window Manager
sr: Основни управник прозора

en: Delete
sr: Избриши

en: E_xec Flag:
sr: Извршна заставица:

en: Edit...
sr: Уреди...

en: Mail Reader
sr: Читач поште

en: Select the window manager you want.  You will need to hit apply, wave the magic wand, and do a magic dance for it to work.
sr: Одаберите управника прозора.

en: Start in T_erminal
sr: Покрени у терминалу

en: Terminal
sr: Терминал

en: Text Editor
sr: Уређивач текста

en: This application can open _URIs
sr: Овај програм може да отвара URI-е

en: This application can open _multiple files
sr: Овај програм може да отвара вишеструке датотеке

en: This application needs to be run in a _shell
sr: Овај програм се мора изнова покренути из љуске

en: Understands _Netscape Remote Control
sr: Разуме Netscape-ове даљинске контроле

en: Use this _editor to open text files in the file manager
sr: Користти овај уређивач текста за отварање текст датотека у управнику датотека

en: Web Browser
sr: Веб читач

en: Window Manager
sr: Управник прозора

en: _Name:
sr: _Име:

en: _Properties...
sr: Осо_бине...

en: _Select a Mail Reader:
sr: _Одаберите читача поште:

en: _Select a Terminal:
sr: _Одаберите терминал:

en: _Select a Web Browser:
sr: _Одаберите веб читач:

en: _Select an Editor:
sr: _Одаберите уређивач:

en: Accessibility
sr: Приступачност

en: Accessibility Settings
sr: Подешења приступачности

en: Advanced
sr: Напредно

en: Advanced Settings
sr: Напредна подешења

en: Control Center Menu
sr: Мени контролног центра

en: Sawfish window manager
sr: Управник прозора Sawfish

en: Appearance
sr: Изглед

en: Select themes and fonts for your windows
sr: Одаберите теме и фонтове за ваше прозоре

en: Customize shortcut keys for your windows
sr: Прилагодите преке тастере за ваше прозоре

en: Shortcuts
sr: Пречице

en: Configure how to give focus to windows
sr: Подесите начин фокусирања прозора

en: Focus behavior
sr: Понашање фокуса

en: Configure matched windows to have particular characteristics
sr: Подесите преклопљени прозоре да имају посебне особине

en: Matched Windows
sr: Преклопљени прозори

en: Configure how to minimize, maximize, and restore windows
sr: Подесите начин смањивања, увећања и враћања прозора

en: Minimizing and Maximizing
sr: Умањење и увећање

en: Meta
sr: Мета

en: Select your Sawfish user level
sr: Одаберите ниво корисника за Sawfish

en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Select miscellaneous window options
sr: Одаберите разне могућности за прозоре

en: Configure how windows move and resize
sr: Подесите начин кретања и промене величине прозора

en: Moving and Resizing
sr: Кретање и промена величине

en: Configure positioning of windows on the desktop
sr: Подесите смештај прозора на радној површини

en: Placement
sr: Смештај

en: Associate sounds with window manager events
sr: Повежите звукове са активностима управника прозора

en: Sound
sr: Звук

en: Configure your workspaces and viewports
sr: Подесите радне површине

en: Workspaces
sr: Радне површине

en: Legacy Applications
sr: Наслеђени програми

en: Legacy applications settings (grdb)
sr: Поставке наслеђених програма (grdb)

en: Change screen resolution
sr: Промена резолуције екрана

en: Screen Resolution
sr: Резолуција екрана

en: _Resolution:
sr: _Резолуција:

en: Re_fresh rate:
sr: Учесталост ос_вежавања:

en: Default Settings
sr: Основне поставке

en: Screen %d Settings
sr: Поставке екрана %d

en: Screen Resolution Preferences
sr: Подешавање резолуције екрана

en: _Make default for this computer (%s) only
sr: Учини ово _подразумеваним само за овај рачунар (%s)

en: Options
sr: Опције

en: Testing the new settings. If you don't respond in %d second the previous settings will be restored. | Testing the new settings. If you don't respond in %d seconds the previous settings will be restored.
sr[0]: Проверавам нове поставке. Уколико не одговорите у року од %d секунде враћам на претходне поставке.
sr[1]: Проверавам нове поставке. Уколико не одговорите у року од %d секунде враћам на претходне поставке.
sr[2]: Проверавам нове поставке. Уколико не одговорите у року од %d секунди враћам на претходне поставке.

en: Do you want to keep this resolution?
sr: Желите ли да оставите ову резолуцију?

en: Use _previous resolution
sr: Користи претходну резолуцију

en: _Keep resolution
sr: Задржи резолуцију

en: The XServer does not support the XRandR extension.  Runtime resolution changes to the display size are not available.
sr: Икс сервер не подржава XRandR проширење. Нису могуће промене резолуције екрана у ходу.

en: The version of the XRandR extension is incompatible with this program. Runtime changes to the display size are not available.
sr: Ова верзија XRandR проширења није усклађена са ови програмом. Нису могуће промене резолуције екрана у ходу.

en: Are you sure you want to permanently delete this entry?
sr: Сигурно желите да уклоните овај унос за стално?

en: Description
sr: Опис

en: Extensions
sr: Наставци

en: File Types and Programs
sr: Врсте датотека и програми

en: Specify which programs are used to open or view each file type
sr: Одредите који програми се користе за отварање или прегледање којих врста датотека

en: Actions
sr: Акције

en: Add _File Type...
sr: Додајте врсту датотеке...

en: Add _Service...
sr: Додајте службу...

en: Browse icons
sr: Разгледајте иконе

en: C_hoose...
sr: Одаберите...

en: Cate_gory:
sr: Категорија:

en: D_efault action:
sr: Основна акција:

en: Default _action:
sr: Основна акција:

en: Edit file type
sr: Уредите врсту датотеке

en: Filename extensions:
sr: Наставци назива датотека:

en: Look at content
sr: Погледај садржај

en: P_rogram:
sr: Програм:

en: Program to Run
sr: Програм за покренути

en: Run a program
sr: Покрени програм

en: Run in _Terminal
sr: Покрени у терминалу

en: Use parent category _defaults
sr: Користи основе надлежног каталога

en: _Add:
sr: Додај:

en: _Description:
sr: Опис:

en: _Edit...
sr: _Уреди...

en: _MIME type:
sr: MIME врста:

en: _Program to run:
sr: Програм за покренути:

en: _Protocol:
sr: Протокол:

en: _Remove
sr: Уклони

en: _Viewer component:
sr: Прегледач:

en: File types and programs
sr: Врсте датотека и програми

en: Specify which programs are used to open or view each type of file
sr: Одредите који програми се користе за отварање или прегледање којих врста датотека

en: Edit file category
sr: Уредите категорију датотеке

en: Model
sr: Модел

en: GtkTreeModel that contains the category data
sr: ГТК стабло које садржи податке о категорији

en: MIME category info
sr: MIME опис категорије

en: Structure containing information on the MIME category
sr: Стриктура која садржи опис MIME категорије

en: Custom
sr: Прилагођено

en: Extension
sr: Наставак

en: Underlying model to notify when Ok is clicked
sr: Потпорни модел за обавештње када је притиснуто „ОК“

en: MIME type information
sr: Опис MIME врсте

en: Structure with data on the MIME type
sr: Структура са описом MIME врсте

en: Is add dialog
sr: Додај дијалог

en: True if this dialog is for adding a MIME type
sr: Тачно уколико је ово дијалог за додавање MIME врсте

en: Add File Type
sr: Додај врсту датотеке

en: Misc
sr: Разно

en: None
sr: Ништа

en: Please enter a valid MIME type.  It should be of the form class/type and may not contain any spaces.
sr: Молим унесите исправну MIME врсту. Трба да буде облика класа/врста и не сме бити размака.

en: A MIME type with that name already exists, overwrite?
sr: MIME врста са тим именом већ постоји, преснимити?

en: Category
sr: Категорија

en: Choose a file category
sr: Одаберите категорију датотеке

en: View as %s
sr: Прикажи као %s

en: Images
sr: Слике

en: Video
sr: Видео

en: Audio
sr: Звук

en: Model for categories only
sr: Модел само за категорије

en: Internet Services
sr: Интернет службе

en: Edit service information
sr: Уредите опис службе

en: Service info
sr: Опис службе

en: Structure containing service information
sr: Структура која садржи опис службе

en: Is add
sr: Додај

en: TRUE if this is an add service dialog
sr: ТАЧНО уколико је ово дијалог за додавање службе

en: Add Service
sr: Додајте службу

en: Please enter a protocol name.
sr: Молим унесите име протокола.

en: Invalid protocol name. Please enter a protocol name without any spaces or punctuation.
sr: Неисправнижо име протокола. Молим унесите име протолкола без размака и интерпункције.

en: There is already a protocol by that name.
sr: Већ постоји протокол са таквим именом.

en: Unknown service types
sr: Непознате врсте службе

en: World wide web
sr: Интернет

en: File transfer protocol
sr: Протокол за пренос датотека

en: Detailed documentation
sr: Детаљна документација

en: Manual pages
sr: Странице приручника

en: Electronic mail transmission
sr: Пренос електронске поште

en: Gnome documentation
sr: Гном документација

en: Font
sr: Фонт

en: Select fonts for the desktop
sr: Одаберите фонтове за радну површину

en: <b>Font Rendering</b>
sr: <b>Исцртавање фонтова</b>

en: <b>Hinting</b>:
sr: <b>Савети</b>:

en: <b>Smoothing</b>:
sr: <b>Дотеривање</b>:

en: <b>Subpixel order</b>:
sr: <b>Поредак испод тачке</b>:

en: Best _shapes
sr: Најбољи о_блици

en: Best co_ntrast
sr: Најбољи _контраст

en: De_tails...
sr: Детаљи...

en: Font Preferences
sr: Поставке фонтова

en: Font Rendering Details
sr: Детаљи исцртавања фонтова

en: G_rayscale
sr: Сиве нијансе

en: Go _to font folder
sr: Иди у _директоријум са фонтовима

en: N_one
sr: Ништа

en: R_esolution:
sr: Р_езолуција:

en: Set the font for applications
sr: Постави фонтове за програме

en: Set the font for the icons on the desktop
sr: Постави фонт за иконе на радној површини

en: Set the monospace font for terminals and similar applications
sr: Постави фонт утврђене ширине за терминале и сличне програме

en: Sub_pixel (LCDs)
sr: Испод тачке (LCD)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
sr: Дотеривање испод тачке (LCD)

en: _Application font:
sr: Фонт _за програме:

en: _Desktop font:
sr: Фонт за _радну површину:

en: _Full
sr: _Потпуно

en: _Medium
sr: _Средње

en: _Monochrome
sr: _Једнобојно

en: _None
sr: _Ништа

en: _Slight
sr: _Мало

en: _Terminal font:
sr: Фонт за _терминал:

en: _Use Font
sr: _Користи фонт

en: _Window title font:
sr: Фонт за назив _прозора:

en: dots per inch
sr: тачака по инчу

en: Font may be too large
sr: Фонтови су можда превелики

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d.
sr[0]: Изабрани фонт је величине %d тачке, и можда ће отежати употребу овог рачунара. Препоручује се да користите величину мању од %d.
sr[1]: Изабрани фонт је величине %d тачке, и можда ће отежати употребу овог рачунара. Препоручује се да користите величину мању од %d.
sr[2]: Изабрани фонт је величине %d тачака, и можда ће отежати употребу овог рачунара. Препоручује се да користите величину мању од %d.

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font.
sr[0]: Изабрани фонт је величине %d тачке, и можда ће отежати употребу овог рачунара. Препоручује се да користите фонт мање величине.
sr[1]: Изабрани фонт је величине %d тачке, и можда ће отежати употребу овог рачунара. Препоручује се да користите фонт мање величине.
sr[2]: Изабрани фонт је величине %d тачака, и можда ће отежати употребу овог рачунара. Препоручује се да користите фонт мање величине.

en: Accelerator key
sr: Пречица

en: Accelerator modifiers
sr: Измењивачи пречица

en: Accelerator keycode
sr: Код тастера пречице

en: Accel Mode
sr: Начин рада пречица

en: The type of accelerator.
sr: Врста пречице.

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
sr: Укуцајте нову кобинацију за пречицу или притисните Backspace да избришете

en: Type a new accelerator
sr: Укуцајте нову пречицу

en: GNOME Default
sr: Подразумевано у Гному

en: <Unknown Action>
sr: <Непозната радња>

en: Desktop
sr: Радна површина

en: Window Management
sr: Управљање прозорима

en: The shortcut "%s" is already used for:
     "%s"
sr: Пречица „%s“ се већ користи за:
     „%s“

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
sr: Грешка при смештању нове пречице у базу подешавања: %s

en: Error unsetting accelerator in configuration database: %s
sr: Грешка при искључивању нове пречице из базе подешавања: %s

en: Unable to find any keyboard themes.  This means your GTK+ installation has been incompletely installed.
sr: Не могу да пронађем теме за тастатуру. Ово указује на непотпуну ГТК+ инсталацију.

en: Action
sr: Акција

en: Shortcut
sr: Пречица

en: Click for a list of keyboard navigation schemes.
sr: Кликните за листу шема управљања тастатуром.

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на татстатури

en: _Desktop shortcuts:
sr: Пречице на _радној површини:

en: _Text editing shortcuts:
sr: Пречице за уређивање текста:

en: Assign shortcut keys to commands
sr: Доделите преке тастере наредбама

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
sr: Грешка при покретању програмчета за тастатуру : %s

en: _Accessibility
sr: _Приступачност

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
sr: Само примени подешења и изађи

en: Start the page with the typing break settings showing
sr: Прикажи лист са подешавањима за одморе при куцању

en: <b>Cursor Blinking</b>
sr: <b>Трептући курсор</b>

en: <b>Repeat Keys</b>
sr: <b>Понављање тастера</b>

en: <b>_Lock screen to enforce typing break</b>
sr: <b>_Закључај екран како би приморао на одмор при куцању</b>

en: <small><i>Fast</i></small>
sr: <small><i>Брзо</i></small>

en: <small><i>Long</i></small>
sr: <small><i>Дуго</i></small>

en: <small><i>Short</i></small>
sr: <small><i>Кратко</i></small>

en: <small><i>Slow</i></small>
sr: <small><i>Споро</i></small>

en: A_vailable layouts:
sr: Доступни _распореди:

en: A_vailable options:
sr: Доступне _опције:

en: All_ow postponing of breaks
sr: До_пусти одлагање одмора

en: Check if breaks are allowed to be postponed
sr: Укључи ако је дозвољено одлагање одмора

en: Cursor _blinks in text boxes and fields
sr: Курзор _трепће у пољима за унос текста

en: Duration of the break when typing is disallowed
sr: Трајање одмора када је куцање онемогућено

en: Duration of work before forcing a break
sr: Трајање рада пре наметања одмора

en: Key presses _repeat when key is held down
sr: Притисци на тастер се понављају када се тастер држи притиснут

en: Keyboard Preferences
sr: Поставке тастатуре

en: Keyboard _model:
sr: _Модел тастатуре:

en: Layout Options
sr: Опције распореда

en: Layouts
sr: Распореди

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
sr: Закључај екран након одређеног времена како би спречио повреде од претеране употребе тастатуре

en: Reset to de_faults
sr: _Врати на подразумевано

en: Typing Break
sr: Одмор од куцања

en: _Accessibility...
sr: _Приступачност...

en: _Break interval lasts:
sr: _Одмор траје:

en: _Delay:
sr: _Застој:

en: _Selected layouts:
sr: Одабрани _распореди:

en: _Selected options:
sr: Одабране _опције:

en: _Speed:
sr: _Брзина:

en: _Work interval lasts:
sr: Период _рада траје:

en: minutes
sr: минута

en: Set your keyboard preferences
sr: Подесите вашу тастатуру

en: Unknown Cursor
sr: Непознат курсор

en: Default Cursor - Current
sr: Основни курзор — текући

en: The default cursor that ships with X
sr: Основни курзор који долази са Иксом

en: Default Cursor
sr: Основни курзор

en: White Cursor - Current
sr: Бели курзор — текући

en: The default cursor inverted
sr: Основни курзор обрнутих боја

en: White Cursor
sr: Бели курзор

en: Large Cursor - Current
sr: Велики курзор — текући

en: Large version of normal cursor
sr: Већа варијанта нормалног курзора

en: Large Cursor
sr: Велики курзор

en: Large White Cursor - Current
sr: Велики бели курзор — текући

en: Large version of white cursor
sr: Већа варијанта белог курсора<

en: Large White Cursor
sr: Велики бели курзор

en: Cursor Size
sr: Величина курзора

en: Cursor Theme
sr: Изглед курзора

en: <b>Double-Click Timeout </b>
sr: <b>Истек времена за дупли клик </b>

en: <b>Drag and Drop</b>
sr: <b>Превуци и пусти</b>

en: <b>Locate Pointer</b>
sr: <b>Пронађи показивач</b>

en: <b>Mouse Orientation</b>
sr: <b>Оријентација миша</b>

en: <b>Speed</b>
sr: <b>Брзина</b>

en: <i><small><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</small></i>
sr: <i><small><b>Напомена:</b> Измене ове поставке неће ступити у дејство док се не пријавите изнова.</small></i>

en: <i>Fast</i>
sr: <i>Брзо</i>

en: <i>High</i>
sr: <i>Високо</i>

en: <i>Large</i>
sr: <i>Велико</i>

en: <i>Low</i>
sr: <i>Ниско</i>

en: <i>Slow</i>
sr: <i>Споро</i>

en: <i>Small</i>
sr: <i>Мало</i>

en: Buttons
sr: Дугмад

en: Cursors
sr: Курсори

en: Highlight the _pointer when you press Ctrl
sr: Истакни показивач када се притисне Ctrl

en: Motion
sr: Кретање

en: Mouse Preferences
sr: Подешења миша

en: _Acceleration:
sr: _Убрзање:

en: _Large
sr: _Велико

en: _Left-handed mouse
sr: Леворуки миш

en: _Sensitivity:
sr: О_сетљивост:

en: _Small
sr: _Мало

en: _Threshold:
sr: _Праг:

en: _Timeout:
sr: Истек _времена:

en: Mouse
sr: Миш

en: Set your mouse preferences
sr: Подесите вашег миша

en: Network Proxy
sr: Мрежни посредник

en: Network proxy preferences
sr: Поставке мрежног посредника

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
sr: <b>_Аутоматско подешавање посредника</b>

en: <b>_Direct internet connection</b>
sr: <b>_Директни прикључак на интернет</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
sr: <b>_Ручно подешавање посредника</b>

en: <b>_Use authentication</b>
sr: <b>Користи _идентификацију</b>

en: Autoconfiguration _URL:
sr: Адреса за аутоматско подешавање:

en: HTTP Proxy Details
sr: Детаљи HTTP посредника

en: H_TTP proxy:
sr: H_TTP посредник:

en: Network Proxy Configuration
sr: Подешавање мрежног посредника

en: Port:
sr: Порт:

en: S_ocks host:
sr: S_OCKS сервер:

en: _Details
sr: _Детаљи

en: _FTP proxy:
sr: _FTP посредник:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Secure HTTP proxy:
sr: _Безбедни HTTP посредник:

en: _Username:
sr: _Корисничко име:

en: Enable sound and associate sounds with events
sr: Омогући звук и повежи звуке са догађајима

en: Sound preferences
sr: Поставке звука

en: E_nable sound server startup
sr: О_могући сервер звука на почетку

en: Flash _entire screen
sr: Бљесак _читавог екрана

en: Flash _window titlebar
sr: Бљесак насловне линије _прозора

en: General
sr: Опште

en: Sound Events
sr: Звучни сигнали

en: Sound Preferences
sr: Поставке звука

en: System Bell
sr: Системско звонце

en: _Sound an audible bell
sr: _Звук и разговетно звонце

en: _Sounds for events
sr: _Звуци за догађаје

en: _Visual feedback:
sr: _Визуелно звонце:

en: Eenie Meenie Mynie Moe Catcha Tiger By Its Toe
sr: Еци пеци пец ти си мали зец а ја мала препелица еци пеци пец

en: Selected themes from above will be tested by previewing here.
sr: Горе одабране теме ће се овде прегледати.

note: column one
en: Sample Button
sr: Пример дугмета

en: Sample Check Button
sr: Пример дугмета за штиклирање

en: Sample Text Entry Field
sr: Пример поља за унос текста

en: Submenu
sr: Подмени

en: Item 1
sr: Ставка 1

en: Another item
sr: Друга ставка

en: Radio Button 1
sr: Опционо дугме 1

en: Radio Button 2
sr: Опционо дугме 2

en: One
sr: Један

en: Two
sr: Два

en: No themes could be found on your system.  This probably means that your "Theme Preferences" dialog was improperly installed, or you haven't installed the "gnome-themes" package.
sr: На вашем систему није пронађена ниједна тема.  Ово вероватно значи да дијалог "Подешења теме" није правилно инсталиран, или да нисте инсталирали пакет "гном теме".

en: No theme file location specified to install
sr: Није наведена путања датотеке теме за постављање

en: The theme file location specified to install is invalid
sr: Наведена путања датотеке теме за постављање је неисправна

en: %s is the path where the theme files will be installed. This can not be selected as the source location
sr: %s је путања где ће се поставити датотеке теме. Ово се не може користити као изворна путања

en: Custom theme
sr: Прилагођена тема

en: You can save this theme by pressing the Save Theme button.
sr: Можете сачувати ову тему притиском на „Сними тему“ дугме.

en: The default theme schemas could not be found on your system.  This means that you probably don't have metacity installed, or that your gconf is configured incorrectly.
sr: Шеме

en: Theme name must be present
sr: Морате дати назив теме

en: Select themes for various parts of the desktop
sr: Одаберите теме за разне делове радне површине

en: Theme
sr: Теме

en: <span size="larger" weight="bold">Install a Theme</span>
sr: <span size="larger" weight="bold">Инсталирај тему</span>

en: Theme Installation
sr: Инсталација теме

en: _Install
sr: Инсталирај

en: _Location:
sr: Локација:

en: <span size="larger" weight="bold">Save Theme to Disk</span>
sr: <span size="larger" weight="bold">Сними тему на диск</span>

en: Apply _Background
sr: Примни позадину

en: Apply _Font
sr: Примени _фонт

en: Controls
sr: Контроле

en: Icons
sr: Иконице

en: New themes can also be installed by dragging them into the window.
sr: Нове теме се такође могу инсталирати довлачењем у прозор.

en: Save Theme
sr: Сними тему

en: Select theme for the desktop
sr: Изаберите тему за окружење

en: Short _description:
sr: Кратак опис:

en: Theme Details
sr: Детаљи теме

en: Theme Preferences
sr: Подешења теме

en: Theme _Details
sr: Детаљи теме

en: This theme does not suggest any particular font or background.
sr: Ова тема не предлаже никакав посебан фонт или позадину.

en: This theme suggests a background:
sr: Ова тема предлаже позадину:

en: This theme suggests a font and a background:
sr: Ова тема предлаже фонт и позадину:

en: This theme suggests a font:
sr: Ова тема предлаже фонт:

en: Window Border
sr: Оквир прозора

en: _Go To Theme Folder
sr: Иди до директоријума са темама

en: _Install Theme...
sr: Инсталирај тему...

en: _Save Theme...
sr: Сними тему

en: _Theme name:
sr: Назив теме:

en: theme selection tree
sr: стабло избора теме

en: Customize the appearance of toolbars and menubars in applications
sr: Прилагодите изглед линија са алатима и менијама у програмима

en: Menus & Toolbars
sr: Менији и линије са алатима

en: <b>Behavior and Appearance</b>
sr: <b>Понашање и изглед</b>

en: <b>Preview</b>
sr: <b>Преглед</b>

en: C_ut
sr: _Исеци

en: Icons only
sr: Само иконице

en: Menu and Toolbar Preferences
sr: Подешења менија и линија са алатима

en: New File
sr: Нова датотека

en: Open File
sr: Отвори датотеку

en: Save File
sr: Сними датотеку

en: Show _icons in menus
sr: Прикажи иконице у менијима

en: Text below icons
sr: Текст испод иконица

en: Text beside icons
sr: Текст поред иконица

en: Text only
sr: Само текст

en: Toolbar _button labels:
sr: Ознаке _главних алатки:

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Detachable toolbars
sr: _Одвојиве траке са алаткама

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _File
sr: _Датотека

en: _New
sr: _Нова

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Paste
sr: У_баци

en: _Print
sr: _Штампај

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Save
sr: _Сачувај

en: <b>Cannot start the preferences application for your window manager</b>
    
    %s
sr: <b>Не могу да покренем програм са подешењима за ваш управник прозора</b>
    
    %s

en: Hyper
sr: Хипер

en: Super (or "Windows logo")
sr: Супер (или „Виндоуз знак“)

en: To _move a window, press-and-hold this key then grab the window:
sr: Да бисте преместили прозор држите притиснут овај тастер и ухватите прозор:

en: Window Preferences
sr: Поставке прозора

en: _Double-click titlebar to perform this action:
sr: _Двоструки клик на насловну линију извршава:

en: _Interval before raising:
sr: _Период пре издизања:

en: _Raise selected windows after an interval
sr: Издигни одабране прозоре после одређеног рока

en: _Select windows when the mouse moves over them
sr: Ода_бери прозоре када се миш креће преко њих

en: Window Properties
sr: Поставке прозора

en: Windows
sr: Прозори

en: GNOME Control Center: %s
sr: Гномов контролни центар: %s

en: Layout
sr: Изглед

en: Layout to use for this view of the capplets
sr: Изглед који ће се користити за овај преглед контролних програмчета

en: Capplet directory object
sr: Објект директоријума програмчета

en: Capplet directory that this view is viewing
sr: Директоријум програмчета који се види из овог прегледа

en: GNOME Control Center
sr: Гномов контролни центар

en: Desktop properties manager.
sr: Управник особина радне површине.

en: Gnome Control Center : %s
sr: Гномов контролни центар: %s

en: About this application
sr: О овом програму

en: Overview of the control center
sr: Преглед контролног центра

en: _About
sr: _О програму

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _Help
sr: _Помоћ

en: The GNOME configuration tool
sr: Гномов алат за подешавање

en: Use shell even if nautilus is running.
sr: Користи љуску чак и када је наутилус покренут.

en: Could not initialize Bonobo
sr: Нисам могао да покренем бонобо

en: Slow Keys Alert
sr: Упозорење о спорим тастерима

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Управо сте држали тастер Shift притиснут 8 секунди.  Ово је пречица за могућност спорих тастера, која утиче на то како ради ваша тастатура.

en: Do you want to activate Slow Keys?
sr: Желите ли да покренете споре тастере?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
sr: Желите ли да искључите споре тастере?

en: Sticky Keys Alert
sr: Упозорење о лепљивим тастерима

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Управо сте притиснули тастер Shift пет пута заредом.  Ово је пречица за могућност лепљивих тастера, која утиче на начин рада ваше тастатуре.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Управо сте притиснули два тастера истовремено, или сте пристиснули Shift 5 пута заредом.  Ово искључује могућност лепљивих тастера, што утиче на то како ваша тастатура ради.

en: Do you want to activate Sticky Keys?
sr: Желите ли да укључите лепљиве тастере?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
sr: Желите ли да искључите споре лепљиве тастере?

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
sr: Не могу да направим директоријум „%s“.
    Ово је неопходно да би се омогућила промена курсора.

en: Key Binding (%s) has its action defined multiple times
sr: Акција повезаног тастера (%s) је више пута дефинисана

en: Key Binding (%s) has its binding defined multiple times
sr: Веза повезаног тастера (%s) је више пута дефинисана

en: Key Binding (%s) is incomplete
sr: Повезаност тастера (%s) није довршена

en: Key Binding (%s) is invalid
sr: Повезаност тастера (%s)није исправна

en: It seems that another application already has access to key '%d'.
sr: Чини се да неки други програм већ користи тастер „%d“.

en: Key Binding (%s) is already in use
sr: Повезаност тастера (%s) је већ у употреби

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
sr: Грешка при покретању (%s)
    које је повезано са тастером (%s)

en: Error activating XKB configuration.
    Probably internal X server problem.
    
    X server version data:
    %s
    %d
    %s
    If you report this situation as a bug, please include:
    - The result of <b>xprop -root | grep XKB</b>
    - The result of <b>gconftool-2 -R /desktop/gnome/peripherals/keyboard/xkb</b>
sr: Грешка при покретању подешавања XKB-а.
    Вероватно неки унутрашњи проблем Икс сервера.
    
    Подаци о издању Икс сервера:
    %s
    %d
    %s
    Уколико пријавите ово као грешку, укључите и:
    — Излаз <b>xprop -root | grep XKB</b>
    — Излаз <b>gconftool-2 -R /desktop/gnome/peripherals/keyboard/xkb</b>

en: You are using XFree 4.3.0.
    There are known problems with complex XKB configurations.
    Try using simpler configuration or taking more fresh version of XFree software.
sr: Користите XFree 4.3.0.
    Постоје неки познати проблеми са сложеним подешавањима XKB-а.
    Покушајте да користите једноставнија подешавања или да преузмете новије издање XFree програма.

en: You have a keyboard remapping file (%s) in your home directory whose contents will now be ignored. You can use the keyboard preferences to restore them.
sr: Имате датотеку за премапирање тастатуре (%s) у вашем личном директоријуму чији ће садржај сада бити занемарен. Можете користити поставке тастатуре да их вратите.

en: There was an error starting up the screensaver:
    
    %s
    
    Screensaver functionality will not work in this session.
sr: Грешка при покретању чувара екрана:
    
    %s
    
    Чувар екрана неће бити активан током ове сеансе.

en: _Do not show this message again
sr: _Немој више да приказујеш ову поруку

en: Couldn't load sound file %s as sample %s
sr: Не могу да учитам датотеку %s као пробни %s

en: Cannot determine user's home directory
sr: Не могу да одредим корисников лични директоријум

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
sr: Гконф кључ %s је постављен на тип %s а очекивани тип је %s

en: Error creating signal pipe.
sr: Грешка при образовању сигнала цеви.

en: Type
sr: Врста

en: Type of bg_applier: BG_APPLIER_ROOT for root window or BG_APPLIER_PREVIEW for preview
sr: Врста примењивача позадине: BG_APPLIER_ROOT за прозор корена или BG_APPLIER_PREVIEW за преглед

en: Preview Width
sr: Ширина прегледа

en: Width if applier is a preview: Defaults to 64.
sr: Ширина уколико је примењивач за преглед:Полазна вредност је 64.

en: Preview Height
sr: Висина прегледа

en: Height if applier is a preview: Defaults to 48.
sr: Висина уколико је примењивач за преглед:Полазна вредност је 48.

en: Screen
sr: Екран

en: Screen on which BGApplier is to draw
sr: Екран на којем ће примењивач позадине цртати

en: The sound file for this event does not exist.
sr: Звучна датотека за овај догађај не постоји.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
sr: Звучна датотека за овај догађај не постоји.
    Можда би требали инсталирати гномов пакет са звуковима
    да бисте имали основне звукове.

en: The file %s is not a valid wav file
sr: Датотека %s не представља исправну WAV датотеку

en: Event
sr: Догађај

en: Sound File
sr: Датотека са звуком

en: _Sounds:
sr: _Звуци:

en: Sound _file:
sr: _Датотека са звуком:

en: Select Sound File
sr: Одаберите датотеку са звуком

en: _Play
sr: _Покрени

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
sr: Управник прозора „%s“ није пријавио алат за подешавање

en: Maximize
sr: Увећај

en: Roll up
sr: Замотај

en: If true, the mime handlers for text/plain and text/* will be kept in sync
sr: Ако је постављено, миме руковаоци за text/plain и text/* ће бити усклађени

en: Sync text/plain and text/* handlers
sr: Усклади руковаоце за text/plain и text/*

en: Display a dialog when there are errors running XScreenSaver
sr: Прикажи прозорче када дође до грешке током рада чувара Икс екрана

en: Run XScreenSaver at login
sr: Покрени Икс чувара екрана при пријављивању

en: Show Startup Errors
sr: Прикажи грешке при покретању

en: Start XScreenSaver
sr: Покрени Икс чувара екрана

en: Antialiasing
sr: Омекшавање

en: DPI
sr: ТПИ

en: Hinting
sr: Хинтинг

en: RGBA Order
sr: RGBA след

en: Resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch
sr: Резолуција која се користи за претварање величине слова у тачке, у тачкама по инчу

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" - red on left, most common. "bgr" - blue on left. "vrgb" - red on top. "vbgr" - red on bottom.
sr: След под-пиксел елемената на LCD екрану; користи се само када је омекшање постављено на „rgba“. Могуће вредности су: „rgb“ — црвена лево (најуобичајеније), „bgr“ — плава лево, „vrgb“ — црвена на врху и „vbgr“ — црвена на дну.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no antialiasing. "grayscale" - standard grayscale antialiasing. "rgba" - subpixel antialiasing. (LCD screens only).
sr: Врста омекшања која се користи при приказу слова. Могуће вредности су: „ништа“ — без омекшања, „сиве нијансе“ — уобичајено омекшање кроз сиве нијансе, „rgba“ — под-пиксел омекшање (само за LCD екране).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" - no hinting, "slight", "medium", and "full" - as much hinting as possible; may cause distortion of letter forms.
sr: Врсте наговештаја које се користе при приказу слова. Могуће вредности су: „без“ (без наговештаја), „мало“, „средње“, и „потпуно“ (колико год је могуће); може изазвати деформацију облика слова.

en: Very soon, XKB settings in gconf will be overridden (from the system configuration)
sr: Веома ускоро, подешавања XKB-а у ГКонфу ће бити превазиђена (из подешавања система)

en: XKB keyboard layout
sr: Распоред XKB тастатуре

en: XKB keyboard model
sr: Модел XKB тастатуре

en: XKB options
sr: XKB опције

en: XKB settings in gconf will be overridden from the system ASAP
sr: Подешавања XKB-а у ГКонфу ће убрзо бити превазиђена од стране система

en: _Postpone break
sr: Од_ложи одмор

en: Take a break!
sr: Узми одмор!

note: { N_("/_Enabled"),      NULL, GIF_CB (popup_enabled_cb),     POPUP_ITEM_ENABLED, "<ToggleItem>", NULL },
en: /_Preferences
sr: /_Поставке

en: /_About
sr: /_О програму

en: /_Take a Break
sr: /_Узми одмор!

en: %d minute until the next break | %d minutes until the next break
sr[0]: %d минут до следећег одмора
sr[1]: %d минута до следећег одмора
sr[2]: %d минута до следећег одмора

en: Less than one minute until the next break
sr: Мање од једног минута до следећег одмора

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
sr: Не може да прикаже прозорче за подешавање одмора од куцања услед следеће грешке: %s

en: About GNOME Typing Monitor
sr: О Гномовом праћењу куцања

en: A computer break reminder.
sr: Подсетник за узимање одмора.

en: Written by Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;
sr: Написао Ричард Хулт &lt;richard@imendio.com&gt;

en: Eye candy added by Anders Carlsson
sr: Улепшао Андерс Карлссон

en: Break reminder
sr: Подсетник за одморе

en: The typing monitor is already running.
sr: Праћење куцања је већ покренуто

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choose 'Add to panel -> Utilities -> Notification area'.
sr: Праћење куцања користи обавештајну зону панела за приказ података. Чини се да ви немате обавештајну зону на вашем панелу. Можете је додати десним-кликом на панел и избором „Додај на панел > Алати > Обавештајна зона“.

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog. 0123456789
sr: Ајшо, лепото и чежњо, за љубав срца мога дођи у Хаџиће на кафу. 0123456789

en: Name:
sr: Име:

en: Style:
sr: Стил:

en: Type:
sr: Тип:

en: Size:
sr: Величина:

en: Version:
sr: Верзија:

en: Copyright:
sr: Ауторска права:

en: Description:
sr: Опис:

en: Font context menu items
sr: Ставке у приручном менију фонтова

en: If set to true, then OpenType fonts will be thumbnailed.
sr: Ако је постављено, онда ће се за ОпенТајп фонтове користити умањени приказ.

en: If set to true, then PCF fonts will be thumbnailed.
sr: Ако је постављено, онда ће се за ПЦФ фонтове користити умањени приказ.

en: If set to true, then TrueType fonts will be thumbnailed.
sr: Ако је постављено, онда ће се за ТруТајп фонтове користити умањени приказ

en: If set to true, then Type1 fonts will be thumbnailed.
sr: Ако је постављено, онда ће се за Тајп1 фонтове користити умањени приказ

en: Set this key to the command used to create thumbnails for OpenType fonts.
sr: Додели овај тастер наредби која се користи за прављење умањеног приказа код ОпенТајп фонтова.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for PCF fonts.
sr: Додели овај тастер наредби која се користи за прављење умањеног приказа код ПЦФ фонтова.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for TrueType fonts.
sr: Додели овај тастер наредби која се користи за прављење умањеног приказа код ТруТајп фонтова.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for Type1 fonts.
sr: Додели овај тастер наредби која се користи за прављење умањеног приказа код Тајп1 фонтова.

en: Thumbnail command for OpenType fonts
sr: Наредба за умањени приказ код ОпенТајп фонтове

en: Thumbnail command for PCF fonts
sr: Наредба за умањени приказ код ПЦФ фонтове

en: Thumbnail command for TrueType fonts
sr: Наредба за умањени приказ код ТруТајп фонтове

en: Thumbnail command for Type1 fonts
sr: Наредба за умањени приказ код Тајп1 фонтове

en: Whether to thumbnail OpenType fonts
sr: Да ли да укључим умањени приказ ОпенТајп фонтова

en: Whether to thumbnail PCF fonts
sr: Да ли да укључим умањени приказ ПЦФ фонтова

en: Whether to thumbnail TrueType fonts
sr: Да ли да укључим умањени приказ ТруТајп фонтова

en: Whether to thumbnail Type1 fonts
sr: Да ли да укључим умањени приказ Тајп1 фонтова

en: Factory for the fontilus context menu
sr: Фабрика за фонтилусове приручне меније

en: Fontilus context menu
sr: Фонтилус приручни мени

en: Fontilus context menu factory
sr: Фонтилус фабрика приручних менија

en: Nautilus context menu entries for fonts
sr: Наутилусови уноси у приручном менију за фонтове

en: Set as Application Font
sr: Намести као фонт апликације

en: Theme Properties content view component
sr: Компонента помоћног прегледа особина тема

en: Themus Theme Properties view
sr: Темус преглед особина тема

en: <span weight="bold" size="larger">Apply new font?</span>
sr: <span weight="bold" size="larger">Примени нови фонт?</span>

en: Do _not apply font
sr: _Не примењуј фонт

en: The theme you have selected suggests a new font. A preview of the font is shown below.
sr: Изабрана тема препоручује неки други фонт. Овај фонт је приказан испод.

en: _Apply font
sr: _Примени фонт

en: Themes
sr: Теме

en: Control theme
sr: Управљаче темом

en: Window border theme
sr: Тема за оквире прозора

en: Icon theme
sr: Тема за иконе

en: URI currently displayed
sr: URI који је тренутно приказан

note: translators: you may want to include non-western chars here
en: ABCDEFG
sr: АБВГДЂЕЖЗ

en: If set to true, then installed themes will be thumbnailed.
sr: Ако је постављено, онда ће се за инсталиране теме користити умањени приказ

en: If set to true, then themes will be thumbnailed.
sr: Ако је постављено, онда ће се за теме користити умањени приказ

en: Set this key to the command used to create thumbnails for installed themes.
sr: Додели овај тастер наредби која ће се користити за прављење умањеног приказа код инсталираних тема.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for themes.
sr: Додели овај тастер наредби која ће се користити за прављење умањеног приказа код тема.

en: Thumbnail command for installed themes
sr: Наредба за умањени приказ код инсталираних тема

en: Thumbnail command for themes
sr: Наредба за умањени приказ код тема

en: Whether to thumbnail installed themes
sr: Да ли да користим умањени приказ инсталираних тема

en: Whether to thumbnail themes
sr: Да ли да користим умањени приказ тема

en: Volume
sr: Јачина

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this command exists.
sr: Не могу да извршим наредбу: %s
    Проверите да ли она постоји.

en: Couldn't put the machine to sleep.
    Verify that the machine is correctly configured.
sr: Не могу да успавам рачунар.
    Проверите да ли је рачунар исправно подешен.

en: Permissions on the file %s are broken
sr: Овлашћења датотеке %s су неисправна

en: Couldn't load the Glade file.
    Make sure that this daemon is properly installed.
sr: Не могу да учитам Глејд датотеку.
    Проверите да ли је ова услуга исправно постављена.

en: Brightness down
sr: Смањи осветљење

en: Brightness down's shortcut.
sr: Пречица за смањивање осветљења.

en: Brightness up
sr: Повећај осветљење

en: Brightness up's shortcut.
sr: Пречица за повећање осветљења.

en: E-mail
sr: Е-пошта

en: E-mail's shortcut.
sr: Пречица за е-пошту.

en: Eject
sr: Избаци

en: Eject's shortcut.
sr: Пречица за избацивање.

en: Home Folder
sr: Лични директоријум

en: Launch Help Browser
sr: Покрени претраживач помоћи

en: Launch Help Browser's shortcut.
sr: Пречица за покретање претраживача помоћи.

en: Launch Web Browser
sr: Покрени веб читач

en: Launch Web Browser's shortcut.
sr: Пречица за покретање веб читача.

en: Lock Screen
sr: Закључај екран

en: Lock Screen's shortcut.
sr: Пречица за закључавање екрана.

en: Log Out
sr: Одјава

en: Log Out's shortcut.
sr: Пречица за одјављивање.

en: My Home Folder's shortcut.
sr: Пречица за лични директоријум.

en: Next track key's shortcut.
sr: Пречица за наредну песму.

en: Pause
sr: Пауза

en: Pause key's shortcut.
sr: Пречица за паузу.

en: Play (or Play/Pause)
sr: Пусти (или Пусти/паузирај)

en: Play (or Play/Pause) key's shortcut.
sr: Пречица за пуштање (или пуштање/паузу).

en: Previous track key's shortcut.
sr: Пречица за претходну песму.

en: Search
sr: Претрага

en: Search's shortcut.
sr: Пречица за претрагу.

en: Skip to Next track
sr: Пређи на наредну песму

en: Skip to Previous track
sr: Пређи на претходну песму

en: Sleep
sr: Успавај

en: Sleep's shortcut.
sr: Пречица за успављивање.

en: Stop playback key
sr: Заустави пуштање

en: Stop playback key's shortcut.
sr: Пречица за заустављање пуштања.

en: Volume down
sr: Утишај

en: Volume down's shortcut.
sr: Пречица за утишавање.

en: Volume mute
sr: Искључи звук

en: Volume mute's shortcut
sr: Пречица за искључивање звука

en: Volume step
sr: Корак јачине звука

en: Volume step as percentage of volume.
sr: Корак јачине звука као постотак јачине.

en: Volume up
sr: Појачај

en: Volume up's shortcut.
sr: Пречица за појачавање звука.
