file-roller 2.5.7 - en to sr translation catalogue (244 entries)

en: Create Archive...
sr: Направи _архиву...

en: Extract Here
sr: Распакуј овде

en: File Roller Component add operations
sr: Операције додавања за File Roller компоненту

en: File Roller Component extract operations
sr: Операције распакивања за File Roller компоненту

en: File roller component
sr: File roller компонента

en: Archive Manager
sr: Управљање архивом

en: Create and modify an archive
sr: Направите и измените неку архиву

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
sr: Немате одговарајућа овлашћења да читате датотеке из „%s“ директоријума

en: Could not add the files to the archive
sr: Нисам могао да додам датотеке у архиву

en: Add
sr: Додај

en: _Add only if newer
sr: Додај само ако је нови_ја

en: _Include subfolders
sr: _Обухвати под-директоријуме

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
sr: Изузми директоријуме који представљају симбо_личке везе

en: example: *.o; *.bak
sr: Пример: *.o; *.bak

en: _Include files:
sr: Обу_хвати датотеке:

en: E_xclude files:
sr: Изу_зми датотеке:

en: _Load Options
sr: Учитај под_ешавања

en: Sa_ve Options
sr: Сачу_вај подешавања

en: Save Options
sr: Чување подешавања

en: Options Name:
sr: Име датотеке:

en: Could not create the archive
sr: Нисам могао да направим архиву

en: You have to specify an archive name.
sr: Морате навести име архиве.

en: Archive type not supported.
sr: Врста архиве није подржана.

en: Destination folder does not exist.  Do you want to create it?
sr: Одредишно стабло не постоји. Да ли желите да га образујете?

en: Create _Folder
sr: Направи _директоријум

en: Could not create the destination folder: %s.
sr: Нисам могао да направим одредишни директоријум: %s.

en: Archive not created
sr: Архива није направљена

en: Could not display help
sr: Не могу да прикажем помоћ

en: Extraction not performed
sr: Распакивање није изведено

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
sr: Немате овлашћења да распакујете архиве у директоријуму „%s“

en: Files
sr: Датотеке

en: _Files:
sr: _Датотеке:

en: example: *.txt; *.doc
sr: пример: *.txt; *.doc

en: _All files
sr: _Све датотеке

en: _Selected files
sr: _Изабране датотеке

en: Actions
sr: Радње

en: R_e-create folders
sr: Поново _образуј директоријуме

en: Over_write existing files
sr: Препиши п_реко постојећих датотека

en: Do not e_xtract older files
sr: Не распакуј старије датотеке

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Open destination folder after extraction
sr: _Отвори одредишни директоријум након распакивања

en: Extract
sr: Распакуј

en: Path:
sr: Путања:

en: Name:
sr: Име:

en: %s Properties
sr: %s Особине

en: File size:
sr: Величина датотеке:

en: Number of files:
sr: Број датотека:

en: Modified on:
sr: Последња измена:

en: %d %B %Y, %H:%M
sr: %d. %B %Y, %H:%M

en: Unknown type
sr: Непозната архива

en: Symbolic link
sr: Симболичка веза

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
sr: Не могу пронаћи терминал, користићу икстерм (xterm) чак иако то можда неће радити

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
sr: <i><b>Напомена:</b> лозинка ће бити коришћена за шифровање датотека које додајете у текућу архиву и за дешифровање датотека које распакујете из текуће архиве. Када се архива затвори, лозинка се више неће користити.</i>

en: A_vailable application:
sr: Доступни _програми:

en: C_reate
sr: _Направи

en: Create Archive
sr: Направи архиву

en: Delete
sr: Уклони

en: Load Options
sr: Учитавање подешавања

en: Open Files
sr: Отвори датотеке

en: Open with an _application
sr: Отвори са одговарајућим _програмом

en: Password
sr: Лозинка

en: R_ecent applications:
sr: Списак последње коришћених програма:

en: View File
sr: Погледај датотеку

en: View with internal _viewer
sr: Погледај са уграђеним _прегледником

en: _Application:
sr: _Програм:

en: _Archive:
sr: _Архива:

en: Compression _level:
sr: _Ниво сажимања

en: Date _modified
sr: _Датум измене

en: File Roller Preferences
sr: File Roller поставке

en: Low
sr: Низак

en: Maximum (slow)
sr: Највећи (спор)

en: Minimum (fast)
sr: Најмањи (брз)

en: Normal
sr: Нормалан

en: _Location
sr: _Путања

en: _Size
sr: _Величина

en: _Type
sr: _Тип

en: The file does not exist.
sr: Датотека не постоји.

en: Adding file:
sr: Додајем датотеку:

en: Removing file:
sr: Уклањам датотеку:

en: Deleting files from archive
sr: Брисање датотека из архиве

en: Extracting file:
sr: Распакујем датотеку:

en: Recompressing archive
sr: Поново сажимам архиву

en: Decompressing archive
sr: Од-сажима архиву

en: _Add
sr: _Додај

en: _Extract
sr: _Распакуј

en: _View
sr: Пр_еглед

note: Button
en: Command _Line Output
sr: Приказ линије за _унос наредби

en: Add files to the specified archive and quit the program
sr: Додај датотеке у задату архиву и изађи из програма

en: ARCHIVE
sr: АРХИВА

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
sr: Додај датотеке питајући за име архиве и изађи из програма

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
sr: Распакуј архиве у задати директоријум и изађи из програма

en: FOLDER
sr: ДИРЕКТОРИЈУМ

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
sr: Распакуј архиве питајући за одредишни директоријум и изађи из програма

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
sr: Подразумевани директоријум који се користи за '--add' и '--extract' наредбе

en: Create destination folder without asking confirmation
sr: Направи одредишни директоријум без потврђивања

en: Automatic
sr: Препознај по наставку

en: Tar uncompressed (.tar)
sr: Tar некомпресована (.tar)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
sr: Tar компресована са bzip програмом (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
sr: Tar компресована са bzip2 програмом (.tar.bz2)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
sr: Tar компресована са gzip програмом (tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
sr: Tar компресована са lzop програмом (.tar.lzo)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
sr: Tar компресована са compress програмом (.tar.Z)

en: You don't have permission to create an archive in this folder
sr: Немате дозволу да створите архиву у овом стаблу

en: The archive already exists.  Do you want to overwrite it?
sr: Архива већ постоји. Да ли желите да препишете преко ње?

en: Overwrite
sr: Препиши

en: Could not delete the old archive.
sr: Нисам могао уклонити стару архиву.

en: New
sr: Нова

en: All archives
sr: Све архиве

en: All files
sr: Све датотеке

en: Archive type:
sr: Врста архиве:

en: Could not save the archive
sr: Не могу да сачувам архиву

en: Save
sr: Сачувај

en: Open
sr: Отвори

en: Could not copy the archive
sr: Нисам могао да умножим архиву

en: Could not move the archive
sr: Нисам могао да преместим архиву

en: Copy
sr: Умножи

en: Move
sr: Премести

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Move
sr: Пре_мести

en: Rename
sr: Преименуј

en: New archive name (without extension)
sr: Ново име архиве (без наставка)

en: _Rename
sr: Преимену_ј

en: The archive cannot be moved to the Trash. Do you want to delete it permanently?
sr: Не могу да пребацим архиву у смеће. Желите ли да је трајно уклоните?

en: An archive manager for GNOME.
sr: Алат за рад са архивама за Гном окружење

en: Last Output
sr: Детаљан испис

en: _New
sr: _Нова

en: Create a new archive
sr: Направи нову архиву

en: Open R_ecent
sr: _Списак отвараних архива

en: _Rename...
sr: Преимену_ј...

en: Rename current archive
sr: Промени име текућој архиви

en: Cop_y...
sr: _Умножи...

en: Copy current archive to another folder
sr: Умножава архиву и смешта је у неки други директоријум

en: _Move...
sr: П_ремести...

en: Move current archive to another folder
sr: Премешта архиву на друго место

en: Move to _Trash
sr: Пребаци у _Смеће

en: Move current archive to trash
sr: Пребацује текућу архиву у смеће

en: _Test Integrity
sr: Про_вери интегритет

en: Test whether the archive contains errors
sr: Провери да ли архива садржи грешке

en: _Properties
sr: О_собине

en: Show archive properties
sr: Приказује особине архиве

en: _Add...
sr: _Додај...

en: Add files and folders to the archive
sr: Додајте датотеке и директоријуме у архиву

en: _Extract...
sr: _Распакуј...

en: Extract files from the archive
sr: Распакује датотеке из архиве

en: Rename selection
sr: Преименуј избабрано

en: _Delete...
sr: _Уклони...

en: Delete selection from the archive
sr: Уклони изабрано из архиве

en: Select _All
sr: Изабери св_е

en: Select all files
sr: Изабери све датотеке

en: Dese_lect All
sr: Поништи иза_брано

en: Deselect all files
sr: Поништава избор датотека

en: Open Fi_les...
sr: О_твори датотеке...

en: Open selected files with an application
sr: Отвара изабране датотеке помоћу одговарајућег програма

en: _View File
sr: _Погледај датотеку

en: View file with internal viewer
sr: Приказује датотеку са уграђеним прегледником

en: Pass_word...
sr: _Лозинка...

en: by _Name
sr: по _имену

en: Sort file list by name
sr: Поређај списак датотека по имену

en: by _Size
sr: по _величини

en: Sort file list by file size
sr: Поређај списак датотека по величини

en: by T_ype
sr: по _типу

en: Sort file list by type
sr: Поређај списак датотека по типу

en: by _Date modified
sr: по _датуму измене

en: Sort file list by modification time
sr: Поређај списак датотека по датуму и времену измене

en: by _Location
sr: по _путањи

en: Sort file list by location
sr: Поређај списак датотека по путањи

en: View All _Files
sr: Прикажи св_е датотеке

en: View as a F_older
sr: Прикажи као _директоријум

en: _Reversed Order
sr: _Обрнути редослед

en: Reverse the list order
sr: Обрнути редослед списка

en: _Toolbar
sr: _Линија са иконицама

en: View the main toolbar
sr: Приказује линију са иконицама

en: Stat_usbar
sr: Линија са _стањем

en: View the statusbar
sr: Приказује линују са стањем

en: _Stop
sr: _Прекини

en: Stop current operation
sr: Прекида започету радњу

en: _Reload
sr: _Учитај поново

en: Reload current archive
sr: Поново учитава архиву

en: _Arrange Files
sr: Поређај датоте_ке

en: _Last Output
sr: Де_таљан испис

en: View the output produced by the last executed command
sr: Погледај излаз који је дала последње извршена наредба

en: _Contents
sr: _Садржај

en: Display the File Roller Manual
sr: Упутство за коришћење програма

en: _About
sr: _О програму

en: Information about the program
sr: Подаци о програму

en: _Archive
sr: _Архива

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: Open selected files with the standard application
sr: Отвара изабране датотеке помоћу уобичајеног програма

en: Open With...
sr: Отвори помоћу...

en: Open archive
sr: Отвори архиву

en: Add files to the archive
sr: Додај датотеке у архиву

en: View
sr: Погледај

en: View selected file
sr: Погледај изабрану датотеку

en: Stop
sr: Прекини

en: Folder
sr: Директоријум

en: [read only]
sr: [само за читање]

en: %d file (%s) | %d files (%s)
sr[0]: %d датотека (%s)
sr[1]: %d датотеке (%s)
sr[2]: %d датотека (%s)

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
sr[0]: %d датотека изабрана (%s)
sr[1]: %d датотеке изабране (%s)
sr[2]: %d датотека изабрано (%s)

en: Reading archive
sr: Учитавам архиву

en: Adding files to archive
sr: Додавање датотека у архиву

en: Extracting files from archive
sr: Распакивање датотека из архиве

en: Testing archive
sr: Испробавам архиву

en: Getting the file list
sr: Учитавам списак датотека

en: wait please...
sr: молим сачекајте...

en: Could not display the folder "%s"
sr: Нисам могао да прикажем директоријум „%s“

en: This archive is password protected.
    Please specify a password with the command: Edit->Password
sr: Ова архива је заштићена лозинком.
    Наведите лозинку помоћу наредбе: Уређивање->Лозинка

en: The specified password is not valid, please specify a new password with the command: Edit->Password
sr: Дата лозинка није исправна, молим наведите нову лозинку помоћу наредбе: Уређивање->Лозинка

en: Could not perform the operation
sr: Нисам могао да изведем радњу

en: Operation stopped
sr: Радња је прекинута

en: An error occurred while extracting files.
sr: Догодила се грешка приликом распакивања.

en: An error occurred while loading the archive.
sr: Догодила се грешка приликом учитавања архиве.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
sr: Догодила се грешка приликом уклањања датотека из архиве.

en: An error occurred while adding files to the archive.
sr: Догодила се грешка приликом додавања датотека у архиву.

en: An error occurred while testing archive.
sr: Догодила се грешка приликом испитивања архиве.

en: Command not found.
sr: Наредба није пронађена.

en: Command exited abnormally.
sr: Наредба је прекинута неочекивано.

en: Test Result
sr: Резултат провере

en: You don't have the right permissions.
sr: Немате одговарајућа овлашћења.

en: You can't add an archive to itself.
sr: Не можете додати архиву у саму себе.

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
sr: Да ли желите да додате ову датотеку у већ отворену архиву или да направите нову архиву?

en: Do you want to create a new archive with these files?
sr: Да ли желите да направите нову архиву са овим датотекама?

en: Create _Archive
sr: Направи _архиву

en: Size
sr: Величина

en: Type
sr: Врста

en: Date Modified
sr: Датум измене

en: Location
sr: Путања

en: Name
sr: Име

en: Go to the previous visited location
sr: Иди на претходно посећену путању

en: Go to the next visited location
sr: Иди на следеће посећену путању

en: Go up one level
sr: Иди један ниво изнад

en: Go to the home location
sr: Иди на почетну путању

note: current location
en: Location:
sr: Путања:

en: Could not open "%s"
sr: Нисам могао да отворим „%s“

en: Could not save the archive "%s"
sr: Нисам могао да сачувам архиву „%s“

en: The new name is void.
sr: Ново име није дозвољено.

en: Please use a different name.
sr: Користите неко друго име.

en: The new name is equal to the old one.
sr: Ново име је исто као и старо.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
sr: Име „%s“ није исправно зато што не сме да садржи знаке: %s
    
    %s

en: New folder name
sr: Ново име директоријума

en: New file name
sr: Ново име датотеке

en: Could not rename the folder
sr: Не могу да преименујем директоријум

en: Could not rename the file
sr: Не могу да преименујем датотеку

en: Add files to an archive
sr: Додај датотеке у архиву

en: Extract archive
sr: Распакуј архиву
