eog 2.6 - en to sr translation catalogue (185 entries)

en: EOG Image Collection Viewer
sr: ЕОГ прегледник колекција слика

en: EOG Image collection view factory
sr: Производња ЕОГ прегледа колекција слика

en: Image Collection
sr: Колекција слика

en: View as I_mage Collection
sr: Гледај као _колекцију слика

en: View as Image Collection
sr: Гледај као колекцију слика

en: Flip _Horizontal
sr: Обрни _хоризонтално

en: Flip _Vertical
sr: Обрни _вертикално

en: Next
sr: Следећа

en: Next Image
sr: Следећа слика

en: Previous
sr: Претходна

en: Previous Image
sr: Претходна слика

en: Rotate 180 _Degrees
sr: Ротирај за 180 _степени

en: Rotate C_lockwise
sr: Ротирај у с_меру казаљке на сату

en: Rotate Counte_r Clockwise
sr: Ротирај супротно од смера _казаљке на сату

en: Slide Show
sr: Аутоматски покретни приказ

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Undo
sr: _Опозови

en: _View
sr: П_реглед

en: Cancel saving
sr: Одустани од снимања

en: Saving finished
sr: Снимање завршено

en: Move to Trash
sr: Пребаци у смеће

en: Collection View
sr: Преглед колекције

en: Images: %i/%i
sr: Слике: %i/%i

en: Window Title
sr: Наслов прозора

en: Status Text
sr: Опис стања

en: Progress of Image Loading
sr: Ток учитавања слике

en: Saving image
sr: Снимање слике

en: Image Viewer
sr: Прегледник слика

en: View many different types of images
sr: Прикажи много различитих типова слика

en: <b>Image Interpolation</b>
sr: <b>Интерполација слике</b>

en: <b>Image Zoom</b>
sr: <b>Увећање слике</b>

en: <b>Sequence</b>
sr: <b>Низ</b>

en: <b>Transparent Parts</b>
sr: <b>Провидни делови</b>

en: Allow _zoom greater than 100% initially
sr: Дозволи почетно у_већање веће од 100%

en: As _background
sr: Као _позадина

en: As check _pattern
sr: Као _квадратићи

en: As custom c_olor
sr: Као боја по и_збору

en: Color for Transparent Areas
sr: Боја за провидне површине

en: Eye of Gnome Preferences
sr: Поставке ЕОГ програма

en: Image _View
sr: Преглед _слика

en: Show _next image automatically after:
sr: Прикажи _следећу слику аутоматски након:

en: Sli_de Show
sr: Аутоматски по_кретни приказ

en: _Interpolate image on zoom
sr: Ин_терполирај слику при увећању

en: _Loop sequence
sr: _Врти низ

en: seconds
sr: секунди

en: A value greater 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
sr: Вредност већа од 0 одређује колико секунди слика остаје на екрану пре аутоматског приказа следеће. Нула искључује аутоматски преглед.

en: Allow zoom greater than 100% initially
sr: Дозволи почетно увећање веће од 100%

en: Delay in seconds until showing the next image
sr: Одложи колико секунди пре приказа наредне слике

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is choosen, then the trans_color key determines the used color value.
sr: Утврђује начин обележавања провидности. Исправне вредности су CHECK_PATTERN, COLOR и NONE. Ако је изабран начин COLOR, онда кључ trans_color одређује која ће боја бити коришћена.

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
sr: Ако подешавање провидности има вредност COLOR, онда овај кључ утврђује боју која ће бити коришћена за обележавање провидности.

en: If this is set to FALSE small images will not be streched to fit into the screen initially.
sr: Ако ово није постављено, мале слике се неће развући у почетку да стану на екран

en: Interpolate Image
sr: Интерполирај слику

en: Loop through the image sequence
sr: Врти кроз низ слика

en: Open images in a new window
sr: Отвори слику у новом прозору

en: Show/hide the window statusbar.
sr: Прикажи/сакриј линију прозора са стањем.

en: Show/hide the window toolbar.
sr: Прикажи/сакриј главне алатке у прозору.

en: Transparency color
sr: Боја провидности

en: Transparency indicator
sr: Обележивач провидности

en: Whether opening an image should create a new window instead of replacing the image in the current window.
sr: Да ли приликом отварања слике треба направити нови прозор уместо отварања слике у текућем прозору.

en: Whether or not the sequence of images should be shown in an endless loop.
sr: Да ли треба да се бесконачно врти циклус слика.

en: Whether the image should be interpolated on zoom or not. This leads to better quality but is somewhat slower than non interpolated images.
sr: Да ли слика треба интерполирати приликом увећања. Интерполирана, слика има бољи квалитет али је то понекад спорије него приказ слике без интерполације.

en: EOG Image
sr: ЕОГ слика

en: EOG Image Viewer
sr: ЕОГ прегледник слика

en: EOG Image viewer factory
sr: Производња ЕОГ прегледника слика

en: Embeddable EOG Image
sr: Уметна ЕОГ слика

en: Image
sr: Слика

en: Do you want to overwrite %s?
sr: Желите ли да преснимите %s?

en: File exists
sr: Датотека постоји

en: All Files
sr: Све датотеке

en: All Images
sr: Све слике

note: Pixel size of image: width x height in pixel
en: %s x %s pixel
sr: %s x %s тачака

en: Load Image
sr: Учитај слику

en: Save Image
sr: Сачувај слику

en: Open Folder
sr: Отвори директоријум

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
sr: Не могу да направим привремену датотеку за чување: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
sr: Не може да обезбеди меморију за учитавање JPEG слике

en: empty file
sr: празна датотека

en: No image loaded.
sr: Слика није учитана.

en: Images can only be saved as local files.
sr: Слике се могу снимити само као локалне датотеке.

en: Unsupported image type for saving.
sr: Не подржава снимање ове врсте слика.

en: Attribute
sr: Особина

en: Value
sr: Величина

en: Width
sr: Ширина

en: Height
sr: Висина

en: Filesize
sr: Величина датотеке

en: Filename
sr: Име датотеке

en: Page
sr: Страница

en: Preview
sr: Преглед

en: Millimeter
sr: Милиметар

note: First page of notebook: Paper selection and margins.
en: Paper
sr: Папир

en: % of original size
sr: % оригиналне величине

en: Adjust to
sr: Подеси на

en: Center
sr: Центрирај

en: Cutting help
sr: Помоћ при резању

en: Down, then right
sr: Доле, па десно

en: Fit to page
sr: Стане на страницу

en: Horizontally
sr: Водоравно

en: Horizontally by
sr: Водоравно за

en: Margins
sr: Маргине

en: Ordering help
sr: Помоћ при разврставању

en: Overlap
sr: Преклопи

en: Overlap help
sr: Помоћ при преклопу

en: Page order
sr: Редослед страница

en: Right, then down
sr: Десно, па доле

en: Scale
sr: Размера

en: Show
sr: Прикажи

en: Vertically
sr: Усправно

en: Vertically by
sr: Усправно за

en: Name
sr: Име

en: The name of the file or data to print
sr: Име датотеке или података за штампу

en: About this application
sr: О овом програму

en: Cancel
sr: Одустани

en: Change the visibility of the statusbar in the current window
sr: Измени видљивост линије са стањем у текућем прозору

en: Change the visibility of the toolbar in the current window
sr: Измени видљивост главних алатки у текућем прозору

en: Close window
sr: Затвори прозор

en: Help On this application
sr: Помоћ за коришћење програма

en: New
sr: Нови прозор

en: Open
sr: Отвори

en: Open a directory
sr: Отвори директоријум

en: Open a file
sr: Отвори датотеку

en: Open a new window
sr: Отвори нови прозор

en: Open in new window
sr: Отвори у новом прозору

en: Open in this window
sr: Отвори у овом прозору

en: Prefere_nces
sr: _Поставке

en: Preferences for Eye of Gnome
sr: Поставке Очију Гнома

en: Quit the program
sr: Затвори програм

en: _About
sr: _О програму

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _File
sr: _Датотека

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _New
sr: _Нова

en: _Open Directory...
sr: _Отвори директоријум...

en: _Open...
sr: _Отвори...

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Statusbar
sr: Линија са _стањем

en: _Toolbar
sr: Ала_тке

note: Translators should localize the following string * which will give them credit in the About box. * E.g. "Fulano de Tal <fulano@detal.com>"
en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
sr: Горан Ракић <gox@devbase.net>
    Данило Шеган <dsegan@gmx.net>
    
    Prevod.org — превод на српски језик.

en: Eye of Gnome
sr: Очи гнома

en: The GNOME image viewing and cataloging program.
sr: Прегледач и каталог слика за Гнома.

en: Could not display help for Eye of Gnome.
    %s
sr: Не могу да прикажем помоћ за коришћење програма.
    %s

en: You are about to open %i windows simultanously. Do you want to open them in a collection instead?
sr: На корак сте да отворите %i прозора истовремено. Да ли желите да их уместо тога отворите као колекцију?

en: Open multiple single windows?
sr: Отвори више појединачних прозора?

en: Single Windows
sr: Самостални прозори

en: Collection
sr: Колекција

en: File(s) not found.
sr: Датотеке нису нађене.

en: Could not open `%s'
sr: Не може да отвори „%s“

en: Best _Fit
sr: Уклопи на _најбољи начин

en: Fit
sr: Уклопи величину

en: In
sr: Увећај

en: Normal
sr: Нормално

en: Out
sr: Умањи

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: _Normal Size
sr: _Нормална величина

en: _Zoom In
sr: У_већај

en: Full Screen
sr: Цео екран

en: Previews the image to be printed
sr: Прикажи слику која ће бити одштапана

en: Print Previe_w...
sr: Пре_глед пре штампу...

en: Print Set_up
sr: По_дешавање штампања

en: Print image to the printer
sr: Одштампај слику

en: Rotate Left
sr: Ротирај улево

en: Rotate Right
sr: Ротирај удесно

en: Save _As...
sr: Сачувај _као...

en: Setup the page settings for your current printer
sr: Подеси подешавање странице за ваш тренутни штампач

en: _Full Screen
sr: _Цео екран

en: _Print...
sr: _Штампај...

note: [image width] x [image height] pixel  [bytes]    [zoom in percent]
en: %i x %i pixel  %s    %i%%
sr: %i x %i тачака  %s    %i%%

en: /Rotate C_lockwise
sr: /Ротирај у смеру _казаљке на сату

en: /Rotate Counte_r Clockwise
sr: /Ротирај _супротно од смера казаљке на сату

en: /_Zoom In
sr: /У_већај

en: /Zoom _Out
sr: /У_мањи

en: /_Normal Size
sr: /_Нормална величина

en: /Best _Fit
sr: /Уклопи на _најбољи начин

en: /_Close
sr: /_Затвори

en: Loading of image %s failed.
sr: Није успео да учита слику %s.

en: Loading of image %s failed.
    Reason: %s.
sr: Није успео да учита слику %s.
    Разлог: %s.

note: show error dialog
en: Loading failed
sr: Неуспешно учитавање

en: Image successfully saved
sr: Слика је успешно сачувана

en: Image saving failed
sr: Неуспешно снимање слике

en: Image Width
sr: Ширина слике

en: Image Height
sr: Висина слике

en: Statusbar Text
sr: Текст у линији са стањем

en: Desired Window Width
sr: Жељена ширина прозора

en: Desired Window Height
sr: Жељена висина прозора
