bug-buddy 2.5.92 - en to sr translation catalogue (166 entries)

en: Submit bug report
sr: Пошаљи извештај о грешци

en: Only send report to yourself
sr: Пошаљи извештај једино себи

en: Save report to file
sr: Сачувај извештај у датотеку

en: crashed application
sr: фалични програм

en: core file
sr: стање меморије (core)

en: nothing
sr: ништа

en: Name of contact
sr: Име особе за везу

en: NAME
sr: ИМЕ

en: Email address of contact
sr: Електронска адреса за везу

en: Package containing the program
sr: Пакет који садржи програм

en: PACKAGE
sr: ПАКЕТ

en: Version of the package
sr: Издање пакета

en: VERSION
sr: ИЗДАЊЕ

en: File name of crashed program
sr: Име датотеке фаличног програма

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: PID of crashed program
sr: Број процеса фаличног програма

en: PID
sr: БРОЈ ПРОЦЕСА

en: Core file from program
sr: Меморија из програма

en: Text file to include in the report
sr: Датотека са текстом за укључивање у извештај

en: Could not find widget named %s at %s
sr: Нисам могао пронаћи поље звано %s на %s

en: gdb has not finished getting the debugging information.
    Kill the gdb process (the stack trace will be incomplete)?
sr: gdb није завршио прикупљање података за уклањање грешака.
    Убити gdb процес (трагови стека ће бити непотпуни)?

en: gdb has already exited
sr: gdb је већ завршио

en: Save Backtrace
sr: Сними трагове

en: Please wait while Bug Buddy saves the stack trace...
sr: Сачекајте док Брат Буба сними трагове стека...

en: The stack trace was not saved in %s:
    
    %s
    
    Please try again, maybe with a different file name.
sr: Трагови стека нису снимљени у %s:
    
    %s
    
    Пробајте поново, можда са другим именом датотеке.

en: _Start Mailer
sr: Покрени по_штара

en: _Send Report
sr: Пошаљи _извештај

en: Hide Debugging Options
sr: Сакриј опције за уклањање грешака

en: Show Debugging Options
sr: Прикажи опције за уклањање грешака

en: $GNOME_CRASHED_APPNAME is deprecated.
    Please use the --appname command lineargument instead.
sr: $GNOME_CRASHED_APPNAME је застарело.
    Молим користите --appname аргумент наредбе.

en: $GNOME_CRASHED_PID is deprecated.
    Please use the --pid command lineargument instead.
sr: $GNOME_CRASHED_PID је застарело.
    Молим користите --pid аргумент наредбе.

en: Bug Buddy could not load its user interface file (%s).
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
sr: Брат Буба не може учитати датотеку за своје корисничко сучеље (%s).
    Проверите да ли је Брат Буба исправно постављен на систем.

en: Bug Buddy could not update its bug information.
    The old one will be used.
sr: Брат буба не може допунити своје податке о грешкама.
    Користиће се стари подаци.

en: Bug Report Tool
sr: Пријава грешака

en: Report a bug in GNOME-based applications
sr: Пријавите грешку у програмима заснованим на Гному

en: 
    Welcome to Bug Buddy, a bug reporting tool for GNOME. It will step you through the process of submitting a bug report.
    
    Please, select the kind of problem you want to report and press the "Next" button:
sr: 
    Добродошли код Брата Буба — алата за пријављивање грешака у Гному. Он ће вас водити кроз поступак слања извештаја о грешкама.
    
    Молим, изаберите врсту проблема који желите да пријавите и притисните дугме „Напред“:

en: <span size="xx-large">Bug Buddy</span>
sr: <span size="xx-large">Брат буба</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Bug Buddy update</span>
    
    The bug information that is stored on your system is outdated. Choosing "Update" will update it. Choosing "Don't update" will force the bug reporting to use old data.
sr: <span weight="bold" size="larger">Освежавања Брата буба</span>
    
    Подаци о грешкама који су смештени на вашем систему су застарели. Бирањем „Допуни“ ћете их допунити. Бирањем „Не допуњуј“ ћете користити старе податке за пријаву грешака.

en: Advanced
sr: Напредно

en: Assbarn Phenomenon
sr: Феномен стражњица

en: Binary file:
sr: Бинарна датотека:

en: Bug Buddy
sr: Брат буба

en: Bug Buddy can send debugging information with your bug report.
    The correct options should have been selected for you automatically.
sr: Брат буба може послати податке за решавање грешака уз ваш извештај о грешци.
    Исправне опције би морале већ бити изабране за вас.

en: Bug Buddy is now collecting information on your crash to submit to a bug tracking system. This is an automated process, and may take a few minutes. When it is done, you can press 'Show Debugging Details' to see the information or press 'Forward' to move to the next step in the process.
sr: Брат буба управо скупља податке о паду програма које ће послати систему за праћење грешака. Ово је аутоматизован поступак, и може потрајати неколико минута. Када се оконча, можете притиснути „Прикажи детаље за уклањање грешака“ да бисте видели податке, или притиснути „Напред“ да пређете на наредни корак поступка.

en: Bug Buddy uses email to submit the bug reports.
    Please choose how you would like Bug Buddy to send email.
sr: Брат буба користи е-пошту за слање извештаја о грешкама.
    Изаберите како бисте желели да Брат пошаље е-пошту.

en: Cc:
sr: Копија:

en: Core file
sr: Меморија

en: D_ebug a crashed or running application (experts only)
sr: Пронађи грешке у пук_лом или активном програму (само за стручњаке)

en: Debug
sr: Уклони грешке

en: Description
sr: Опис

en: Downloading files
sr: Преузимање датотека

en: Email:
sr: Е-пошта:

en: Include a text file
sr: Укључите датотеку са текстом

en: Just s_ave to a file so I can submit a bug report manually
sr: Само сачувај у датотеку како бисте могли ручно послати извештај о грешци

en: Name:
sr: Име:

en: Path of sendmail:
sr: Путања sendmail-а:

en: Please choose a component, version, and severity level.
sr: Изаберите део, издање, и ниво катастрофе

en: Please make any final corrections to the bug report.
    Notice that it will be shown at http://bugzilla.gnome.org
    It will include your name, e-mail address, and maybe
    some information about how the application crashed. If the
    document you were working on contained sensitive information,
    you may not want to submit this bug report
sr: Молим учините последње исправке у извештају о грешци.
    Обратите пажњу на то да ће он бити приказан на 
    http://bugzilla.gnome.org укључујући ваше име, адресу е-поште, 
    и можда нешто података о томе како је програм пукао. Уколико 
    је документ са којим сте радили садржао осетљиве податке, 
    можда не желите да пошаљете овај извештај.

en: Please make your bug report in English, if possible.
sr: Напишите ваш извештај о грешкама на енглеском, ако је могуће.

en: Please select the product or application for the bug you wish to report.
sr: Изаберите производ или програм за грешку коју пријављујете.

en: Please take a minute to see if your bug is one of the most frequently reported bugs.
    If the bug is already reported, please do not report it again.
sr: Одвојите мало времена да проверите да није ваша грешка једна од најчешће пријављиваних.
    Уколико је грешка већ пријављена, не пријављујте је поново.

en: Please wait while Bug Buddy updates its list
    of products for the bug tracking systems.
sr: Сачекајте док Брат буба допуни свој списак
    производа за систем праћења грешака.

en: Process ID:
sr: Број процеса:

en: Save in:
sr: Сачувај у:

en: Save the report to...
sr: Сачувај извештај као...

en: Saving:
sr: Снимање:

en: Sendmail Settings
sr: Поставке sendmail-а

en: Severity:
sr: Озбиљност:

en: Show _Applications
sr: Прикажи про_граме

en: Show _Debugging Details
sr: Прикажи _детаље за уклањање грешака

en: Show _Products
sr: Прикажи прои_зводе

en: Show most frequent bugs in:
sr: Прикажи најчешће грешке у:

en: Simple
sr: Једноставно

en: Start
sr: Покрени

en: Stop
sr: Заустави

en: Submit another bug
sr: Пријави још једну грешку

en: Summary
sr: Наслов извештаја

en: The _application does not function correctly
sr: Про_грам не ради исправно

en: The _documentation is wrong
sr: _Документација је неисправна

en: The _translation is wrong
sr: Пре_вод је неисправан

en: To:
sr: За:

en: Use _sendmail directly
sr: Користи непосредно _sendmail

en: Version:
sr: Издање:

en: _Don't update
sr: Не _допуњуј

en: _Request a missing feature
sr: _Захевај непостојећу могућност

en: _Update
sr: До_пуни

en: component
sr: део

en: desc
sr: опис

en: email info
sr: подаци за епошту

en: finished
sr: завршено

en: intro
sr: увод

en: mail config
sr: поставке поште

en: mostfreq
sr: најчешће

en: product
sr: производ

en: %d of %d
sr: %d од %d

en: Product
sr: Производ

en: Component
sr: Део

en: Bug Buddy could not open '%s'.
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
    
    Bug Buddy will now quit.
sr: Брат буба није могао отворити „%s“.
    Проверите да ли је Брат исправно постављен на систем.
    
    Брат буба ће се сада затворити.

en: Bug Buddy could not find any information on where to submit bugs.
    
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
    
    Bug Buddy will now quit.
sr: Брат буба не може пронаћи податке о томе где пријављивати грешке.
    
    Проверите да ли је Брат исправно постављен на систем.
    
    Брат буба ће се сада затворити.

en: Couldn't load icon for %s: %s
sr: Не може да учита икону за %s: %s

en: URI
sr: Адреса

en: URI to show when clicked.
sr: Адреса за приказивање по клику.

en: Visited
sr: Посећено

en: If the URI has been visited before.
sr: Уколико је адреса била посећена раније.

en: Obtaining stack trace... (%d)
sr: Добавља трагове стека... (%d)

en: Unable to process core file with gdb:
    '%s'
sr: Не може да обради датотеку са меморијом помоћу gdb-а:
    „%s“

en: GDB was unable to determine which binary created
    '%s'
sr: GDB не може да одреди који програм је направио
    „%s“

en: Error on read... aborting
sr: Грешка при читању... одустаје

en: GDB could not be found on your system.
    Debugging information will not be obtained.
sr: GDB није нађен на вашем систему.
    Подаци за проналажење грешака неће бити добављени.

en: Could not find the gdb-cmd file.
    Please try reinstalling Bug Buddy.
sr: Не може пронаћи датотеку gdb-cmd.
    Покушајте са поновном поставком Брата Буба на систем.

en: There was an error running gdb:
    
    %s
sr: Дошло је до грешке при покретању gdb-а:
    
    %s

en: Could not read symbolic link information for %s
sr: Не може прочитати податке о симболичкој вези за %s

en: The file has too many symbolic links.
sr: Датотека има превише симболичких веза.

en: Main loop isn't running!
sr: Главни циклус није покренут!

en: Error setting up sigchld handler: %s
sr: Грешка при поставци праћења SIGCHLD: %s

en: Invalid filename.
sr: Неисправно име датотеке.

en: There already exists a file name '%s'.
    
    Do you wish to overwrite this file?
sr: Већ постоји датотека са именом „%s“.
    
    Желите ли да препишете преко ове датотеке?

en: _Overwrite
sr: _Препиши

en: Could not create a backup file.
sr: Не може да направи резервну датотеку.

en: Welcome to Bug Buddy
sr: Добродошли код Брата буба

en: Collecting debug info
sr: Скупља податке за уклањање грешака

en: Select a Product or Application
sr: Изаберите производ или програм

en: Select a Component
sr: Изаберите део

en: Frequently Reported Bugs
sr: Често пријављиване грешке

en: Bug Description
sr: Опис грешке

en: Mail Configuration
sr: Подешавања поште

en: Confirmation
sr: Потврда

en: Finished!
sr: Завршено!

note: Translators should localize the following string * which will give them credit in the About box. * E.g. "Fulano de Tal <fulano@detal.com>"
en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
sr: Данило Шеган <danilo@prevod.org>
    
    Prevod.org — превод на српски језик.

en: The graphical bug reporting tool for GNOME.
sr: Графички алат за пријаву грешака за GNOME.

en: The lame Bug Buddy web page
sr: Јадна веб страница Брата буба.

en: %s
    
    Notice that the software you are running (%s) is older than six months.
    You may want to consider upgrading to a newer version of %s system
sr: %s
    
    Приметите да су програми које користите (%s) старији од шест месеци.
    Ваљало би да размотрите набавку новијег издања система „%s“

en: Please enter your name.
sr: Унесите ваше име.

en: Please enter a valid email address.
sr: Унесите исправну адресу е-поште.

en: '%s' doesn't seem to exist.
    
    Please check the path to sendmail again.
sr: Чини се да „%s“ не постоји.
    
    Поново проверите путању до sendmail-а.

en: Please enter a valid email command.
sr: Унесите исправну наредбу за е-пошту.

en: The specified file does not exist.
sr: Наведена датотека не постоји.

en: File is of type: %s
sr: Датотека је врсте: %s

en: '%s' is a %s file.
    
    Bug Buddy can only submit plaintext (text/*) files.
sr: „%s“ је датотека „%s“ врсте.
    
    Брат буба може послати само датотеке које су чист текст (text/*).

en: You must include a comprehensible subject line in your bug report.
sr: Морате разумљиво насловити вашу пријаву грешке.

en: You must include a comprehensible description in your bug report.
sr: Морате разумљиво описати грешку коју пријављујете.

en: Please wait while Bug Buddy saves your bug report...
sr: Сачекајте док Брат буба сними вашу пријаву грешке...

en: The bug report was not saved in %s:
    
    %s
    
    Please try again, maybe with a different file name.
sr: Пријава грешке није сачувана у %s:
    
    %s
    
    Покушајте поново, можда са другим именом датотеке.

en: Your bug report was saved in %s
sr: Ваша пријава грешке је снимљена у %s

en: Please wait while Bug Buddy submits your bug report...
sr: Сачекајте док Брат буба пошаље вашу пријаву грешке...

en: There was an error submitting the bug report:
    
    %s
sr: Дошло је до грешке при слању пријаве грешке:
    
    %s

en: Your bug report has been submitted to:
    
            <%s>
    
    Bug reporting is an important part of making Free Software. Thank you for helping.
sr: Ваш извештај о грешци је послат на:
    
            <%s>
    
    Пријављивање грешака је важан део израде слободног софтвера. Хвала на помоћи.

en: Please, select the core file or running application to debug.
sr: Молим изаберите датотеку са меморијом или програм у коме желите да уклоните грешке.

en: Please choose a product for your bug report.
sr: Изаберите производ за пријаву грешке.

en: Please choose a component, version, and severity level for product %s
sr: Изаберите део, издање, и ниво озбиљности за производ %s

en: Please choose an application for your bug report.
sr: Изаберите програм за пријаву грешке.

en: Please choose a component, version, and severity level for application %s
sr: Изаберите део, издање, и ниво озбиљности за програм %s

en: This Application has bug information, but Bug Buddy doesn't know about it. Please choose another application.
sr: Овај програм садржи податке о грешкама, али Брат буба не зна о њима. Изаберите неки други програм.

en: You must specify a component for your bug report.
sr: Морате навести део за вашу пријаву грешке.

en: Bug reporter name
sr: Особа која пријављује грешку

en: Email Address
sr: Електронска адреса

en: Email Address for submiting bug reports to GNOME Bugzilla. This email will be used for tracking the bug you are submitting. If you already have a GNOME Bugzilla account, please use it as your Email Address.
sr: Адреса е-поште за слање грешака у Гномову бубаждају.  Ова адреса се користи за праћење грешака које шаљете.  Ако већ имате налог у Гномовој бубаждаји, користите га за своју е-адресу.

en: File to save bug reports
sr: Датотека у којој сачувати извештаје о грешкама

en: File where you want to save your bug report in order to submit it later.
sr: Датотека у коју желите да сачувате извештај о грешци како бисте га послали касније.

en: Last time Bug Buddy checked for updates
sr: Време када је Брат буба последњи пут проверавао има ли допуна

en: Path in your local filesystem where sendmail or equivalent is located.
sr: Путања на вашем систему где се налази sendmail или одговарајући програм.

en: Path to sendmail like mailer program
sr: Путања до sendmail-оликог програма

en: Real name of user reporting the bug.
sr: Право име корисника који пријављује грешку.

en: This is the last time (UNIX timestamp) when Bug Buddy checked for updates of Bugzilla information.
sr: Ово је време (као Уникс ознака) последњег пута када је Брат буба проверавао има ли допуна података у бубаждаји.

en: Use sendmail for submitting bug reports to GNOME Bugzilla. Right now, this is the only supported method.
sr: Користите sendmail за пријаву грешака у Гномову бубаждају.  За сада је ово једини подржани начин.

en: Use sendmail to send bug reports
sr: Користи sendmail за пријаву грешака
