gnumeric 1.2 - en to sr translation catalogue (3241 entries)

en: Gnumeric Workbook
sr: Гнумерик радна свеска

en: Gnumeric Workbook Viewer
sr: Гнумерик систем за преглед радне свеске

en: Gnumeric Workbook viewer factory
sr: Гнумерик фабрика за систем за преглед

en: Gnumeric Spreadsheet
sr: Гнумерик табеларни прорачун

en: Spreadsheet
sr: Табеларни прорачун

en: The GNOME Spreadsheet
sr: ГНОМ програм за табеларне прорачуне

en: Parse error while reading Applix file.
sr: Грешка у рашчлањивању при читању Апликс датотеке.

en: Missing characters for character encoding
sr: Недостају знаци за начин записа знакова

en: Invalid characters for encoding '%c%c'
sr: Неисправан словни део за начин записа '%c%c'

en: Expression did not start with '=' ? '%s'
sr: Израз није био започет са '=' ? '%s'

en: %s!%s : unable to parse '%s'
         %s
sr: %s!%s : не могу да рашчланим '%s'
         %s

en: Applix
sr: Апликс (Applix)

en: Applix (*.as)
sr: Апликс (Applix) (*.as)

en: Imports version 4.[234] spreadsheets
sr: Увози верзију 4.[234] табела

en: CORBA Interface
sr: CORBA спрега

en: Provides a CORBA scripting interface
sr: Обезбеђује спрегу за CORBA програмирање

en: Finance
sr: Финансијски

en: Financial Derivatives
sr: Финансијски изводи

en: Functions related to financial derivatives
sr: Функције у вези са финансијским изводима

en: Reading file...
sr: Учитава датотеку...

en: Syntax error at line %d. Ignoring.
sr: Синтаксна грешка у линији %d. Занемарујем.

en: Unknown data value "%s" at line %d. Ignoring.
sr: Непозната вредност „%s“ у линији %d. Занемарујем.

en: Unknown value type %d at line %d. Ignoring.
sr: Непознат тип вредности %d у линији %d. Занемарујем.

en: DIF file has more than the maximum number of rows %d. Ignoring remaining rows.
sr: DIF датотека има више од максималног броја врста %d. Занемарујем преостале врсте.

en: DIF file has more than the maximum number of columns %d. Ignoring remaining columns.
sr: DIF датотека има више од максималног броја колона %d. Занемарујем преостале колоне.

en: Unexpected end of file at line %d while reading header.
sr: Неочекивани крај датотеке у линији %d за време читања заглавља.

en: Unexpected end of file at line %d while reading data.
sr: Неочекивани крај датотеке у линији %d за време читања података.

en: Error while reading DIF file.
sr: Грешка приликом читања DIF датотеке.

en: Cannot get default sheet.
sr: Не може да добије подразумевану табелу.

en: Error while saving DIF file.
sr: Грешка приликом снимања DIF датотеке.

en: Data Interchange Format (*.dif)
sr: Формат размене података (*.dif)

en: Data Interchange Format (DIF) module
sr: Модуо за формат размене података (DIF)

en: Reads and writes information stored in the Data Interchange Format (*.dif)
sr: Чита и пише информације сачуване у *.diff формату

en: No Workbook or Book streams found.
sr: Није пронађен ток за радну свеску или табелу.

en: Preparing to save...
sr: Припрема за снимање...

en: Saving file...
sr: Чува датотеку...

en: Unexpected attribute %s::%s == '%s'.
sr: Неочекивани атрибут %s::%s == '%s'.

en: XML document not well formed!
sr: XML документ није добро оформљен!

en: #UNKNOWN!
sr: #НЕПОЗНАТ!

note: We can't use workbook_sheet_get_free_name since that would give us the same name for multiple adds
en: Sheet%d
sr: Табела%d

en: Macro%d
sr: Макро%d

en: Chart%d
sr: Графикон%d

en: Module%d
sr: Модул%d

en: Failure parsing name '%s'
sr: Грешка при обради имена '%s'

en: DDE links are not supported.
    Name '%s' will be lost.
sr: DDE везе нису подржане.
    Име „%s“ ће бити изгубљено.

en: OLE links are not supported.
    Name '%s' will be lost.
sr: OLE везе нису подржане.
    Име „%s“ ће бити изгубљено.

en: external references
sr: Спољње упућивање.

en: No password supplied
sr: Лозинка није унета

en: Invalid password
sr: Погрешна лозинка

en: Unable to locate valid MS Excel workbook
sr: Не може да пронађе исправну MS EXcel радну свеску

en: This is somewhat corrupt.
    We already wrote a length for a string that is being truncated due to encoding problems.
sr: Ово је на неки начин оштећено.
    Већ смо записали дужину знаковног низа који је био одсечен због проблема у запису.

en: Some content will be lost when saving as MS Excel (tm) 95. It only supports %d rows, and this workbook has %d
sr: Неки садржај ће бити изгубљен када га чувате у ексел 95 облику. Он подржава само %d врста, а ова радна свеска има %d

en: Some content will be lost when saving as MS Excel (tm). It only supports %d rows, and this workbook has %d
sr: Неки садржај ће бити изгубљен када га чувате у ексел облику. Он подржава само %d врста, а ова радна свеска има %d

en: Couldn't open stream 'Book' for writing
sr: Нисам успео да отворим ток 'Book' за уписивање

en: Couldn't open stream 'Workbook' for writing
sr: Нисам успео да отворим tok 'Workbook' за уписивање

en: Broken function
sr: Неисправна функција

en: Too many arguments for function, MS Excel expects exactly %d and we have more
sr: Превише аргумената је наведено за ову функцију. MS Excel очекује тачно %d аргумената а ми имамо више

en: Imports/Exports MS Excel (tm) files
sr: Увози/извози MS Excel(tm) датотеке

en: @FUNCTION=COMPLEX
    @SYNTAX=COMPLEX(real,im[,suffix])
    @DESCRIPTION=COMPLEX returns a complex number of the form x + yi.
    
    @real is the real and @im is the imaginary part of the complex number.  @suffix is the suffix for the imaginary part.  If it is omitted, COMPLEX uses 'i' by default.
    
    * If @suffix is neither 'i' nor 'j', COMPLEX returns #VALUE! error.
    * This function is Excel compatible.
    
    @EXAMPLES=
    COMPLEX(1,-1) equals 1-i.
    
    @SEEALSO=
sr: @FUNCTION=КОМПЛЕКС
    @SYNTAX=КОМПЛЕКС(реал,имаг[,суфикс])
    @DESCRIPTION=КОМПЛЕКС враћа комплексни број у облику x+iy.
    
    @реал је реални а @имаг је имагинарни део комплексног броја.  @суфикс је суфикс за имагинарни део. Ако се изостави, КОМПЛЕКС подразумевано користи знак „i“.
    
    * Уколико @суфикс није „i“ нити „j“, КОМПЛЕКС враћа #ВРЕДНОСТ! грешка.
    * Ова функција је сагласна са одговарајућом Ексел функцијом.
    
    @EXAMPLES=
    КОМПЛЕКС(1,-1) је једнако 1-i.
    
    @SEEALSO=

en: real,im,suffix
sr: реални,имагинарни,суфикс

en: inumber
sr: iброј

en: inumber,inumber
sr: iброј,iброј

en: Complex
sr: Комплексни бројеви

en: Complex Functions
sr: Комплексне функције

en: Functions for complex numbers
sr: Функције за рад са комплексним бројевима

note: XL stores in lookup
en: pivot_table,field_name
sr: средишна_табела,име_поља

en: Database
sr: База података

en: Database Functions
sr: Функције за рад са базама података

en: Functions looking up values in databases
sr: Функције које претражују вредности у базама података

note: Path of the current directory or folder.
en: Unimplemented
sr: Неимплементирано

en: year,month,day
sr: година,месец,дан

en: date1,date2,interval
sr: датум1,датум2,интервал

en: date
sr: датум

en: date1,date2,method
sr: датум1,датум2,метод

en: date,months
sr: датум,месеци

en: start_date,months
sr: почетни_датум,месеци

en: time
sr: време

en: start_date,end_date,holidays
sr: почетни_датум,крајњи_датум,празници

en: hours,minutes,seconds
sr: сати,минути,секунди

en: timetext
sr: текст-времена

en: date,days,holidays
sr: датум,дани,празници

en: unixtime
sr: уникс-време

en: serial
sr: серијски

en: Date and Time Functions
sr: Функције за рад са датумом и временом

en: Date/Time
sr: Датум/Време

en: Functions manipulating dates and time
sr: Функције за рад са датумима и временом

en: Impossible
sr: Немогуће

en: Engineering
sr: Инжењерство

en: Engineering Functions
sr: Инжењерске функције

en: Functions for complex numbers, base conversions, and more
sr: Функције које раде са комплексним бројевима, основним претварањима и више од тога

en: Financial Functions
sr: Финансијске функције

en: Interest rate calculations
sr: Израчунавања интересне стопе

en: Unknown version
sr: Непозната верзија

en: %s version %s
sr: %s верзија %s

note: Current recalculation mode; returns "Automatic" or "Manual".
en: Automatic
sr: Аутоматско

en: Unknown system
sr: Непознат систем

en: Unknown info_type
sr: Непозната инфо_врста

en: Invalid number of arguments
sr: Погрешан број аргумената

en: value
sr: вредност

en: info_type
sr: инфо_врста

note: XL stores this in statistical ?
en: range
sr: опсег

en: text
sr: текст

en: cell
sr: поље

en: string
sr: низ знакова

en: Functions for inspecting values, cells, and more
sr: Функције за надгледање вредности, поља и више од тога

en: Information
sr: Информација

en: Information Functions
sr: Информационе функције

en: Type Mismatch
sr: Неподударање типова

en: number,number,
sr: број,број,

note: MS Excel puts this in the engineering functions
en: number
sr: број

en: condition,if true,if false
sr: услов, ако је тачан, ако је нетачан

en: Functions for manipulating truth values
sr: Функције за обраду истинитосних вредности

en: Logic
sr: Логичке

en: Logic Functions
sr: Логичке функције

en: reference
sr: упућивање

en: index,value,
sr: индек,вредност,

en: ref
sr: упућује

en: colname
sr: назив_колоне

en: link_location, label
sr: адреса_везе, ознака

en: ref_string,format
sr: низ_на_који_упућује,формат

en: val,range,range
sr: вредност,опсег,опсег

en: val,range,approx
sr: вредност,опсег,приближно

en: ref,row,col,height,width
sr: упућивање,врста,колона,висина,ширина

en: array
sr: низ

en: Functions for looking up values in ranges
sr: Функције које претражују вредности у опсезима

en: Lookup
sr: претрага,проналажење

en: Lookup Functions
sr: Функције за претрагу

en: Array version not implemented!
sr: Верзија низа није подржана!

en: xnum,ynum
sr: x_број,y_број

note: MS Excel puts this in statistical
en: range,criteria
sr: опсег,критеријум

en: number,significance
sr: број,значај

en: number,number
sr: број,број

en: number,base
sr: број,основа

en: number,multiple
sr: број,множилац

en: base,exponent
sr: основа,експонент

en: number,type
sr: број,врста

en: number,digits
sr: број,број цифара

en: x,n,m,coefficients
sr: x,n,m,коефицијенти

en: range,criteria,actual_range
sr: опсег,критеријум,стварни_опсег

en: range,range,
sr: опсег,опсег,

en: array1,array2
sr: низ1,низ2

en: Math Functions
sr: Математичке функције

en: Mathematical Functions
sr: Математичке функције

en: Mathematics
sr: Математика

en: p
sr: п

en: bottom,top
sr: дно,врх

en: p,trials
sr: p,покушаји

en: a
sr: а

en: a,sigma
sr: a,сигма

en: a,b,type
sr: a,b,врста

en: c,alpha,beta
sr: c,алфа,бета

en: zeta,sigma
sr: зета,сигма

en: p,failures
sr: p,неуспеси

en: mean,stdev
sr: средња,стандардна-девијација

en: lambda
sr: ламбда

en: sigma
sr: сигма

en: Functions for generating random numbers
sr: Функције за генерисање случајних бројева

en: Random Number Functions
sr: Функције за случајне бројеве

en: Random Numbers
sr: Случајни бројеви

en: k,p
sr: к,п

en: x,alpha,beta,a,b
sr: x,алфа,бета,a,b

en: p,alpha,beta,a,b
sr: p,алфа,бета,a,b

en: trials,p,alpha
sr: покушаји,p,алфа

en: x,y,cumulative
sr: x,y,нагомилавање

en: arr1,arr2
sr: низ1,низ2

en: number,alpha,beta
sr: бриј,алфа,бета

en: x,mean,stddev,cumulative
sr: x,средња,стандардна-девијација,нагомилавање

en: array,k
sr: низ,k

en: array,x,significance
sr: низ,x,значај

en: x,mean,cumulative
sr: x,средина,нагомилавање

en: x_range,prob_range,lower_limit,upper_limit
sr: x-опсег,проб-оспег,доња-граница,горња-граница

en: array,quart
sr: низ,четврт

en: array,interval
sr: низ,интервал

en: x,dof,tails
sr: x,dразм,реп

en: ref,fraction
sr: упућује,разломак

en: array1,array2,tails,type
sr: низ1,низ2,остатак,врста

en: x.alpha,beta,cumulative
sr: x.алфа,бета,нагомилано

en: ref,x
sr: упућује,x

en: x,sigma
sr: x,сигма

en: x,a,sigma
sr: x,a,сигма

en: function_nbr,ref,ref,
sr: бр_функције,реф,реф,

en: ref,ref,
sr: реф,реф,

en: Statistical Functions
sr: Статистичке функције

en: Statistics
sr: Статистика

en: Arguments out of range
sr: Аргументи ван опсега

en: Type mismatch
sr: Неслагање типова

en: text,text,
sr: текст,текст,

en: num,decimals
sr: број,децимале

en: text1,text2
sr: текст1,текст2

en: text1,text2,num
sr: текст1,текст2,број

en: text,num_chars
sr: текст,број_знакова

en: text,num
sr: текст,број

en: text,old,new,num
sr: текст,стари,нови,број

en: Functions for manipulating strings
sr: Функције за рад са низовима знакова

en: String
sr: Низ знакова

en: String Functions
sr: Функције за рад са низовима знакова

en: Unknown GB error
sr: Непозната GB грешка

en: Error initializing gb '%s'
sr: Грешка при покретању програма gb '%s'

en: Error in project '%s'
sr: Грешка у пројекту '%s'

en: Enables Gnome Basic support
sr: Омогућује ГНОМ Бејзик подршку

en: Gnome Basic
sr: Гном Бејзик

en: Too much data returned
sr: Враћено је превише података

en: Database Connection
sr: Веза са базом података

en: Error: could not open connection to %s
sr: Грешка: не могу отворити везу према %s

en: Error: no recordsets were returned
sr: Грешка: нису враћени скупови записа

en: Database functions for retrieval of data from a database.
sr: Функције за добављање података из базе података.

en: Could not run GNOME database configuration tool
sr: Не могу да покренем Гномов алат за подешавање база података

en: Data Sources...
sr: Извори података...

en: View and manage data sources
sr: Прегледајте и управљајте изворима података

en: Gnome Glossary
sr: Гном речник

en: Gnome Glossary PO file format
sr: Гном Речник ПО облик датотеке

en: It provides support for saving Gnome Glossary in .po files.
sr: Обезбеђује подршку за чување Гном речника у .по датотекама

en: Guile error
sr: Guile грешка

en: Guile Plugin
sr: Guile додатак

en: This plugin enables Guile(scheme) support in Gnumeric
sr: Овај додатак омогућује Гаил(scheme) подршку у Гнумерик-у

en: Unable to convert value from Guile
sr: Не могу да претворим вредност из Guile

en: Not a Guile boolean
sr: Није Гаил булова променљива

en: Not a Guile number
sr: Није Гаил број

en: Not a Guile string
sr: Није Гаил низ знакова

en: Unable to parse the html.
sr: Не могу рашчланити html.

en: HTML (*.html) fragment
sr: HTML (*.html) део

en: Import/Export of HTML, TeX, DVI, roff
sr: Увоз/Извоз HTML, TeX, DVI, roff

en: LaTeX 2e (*.tex)
sr: Латекс 2е (*.tex)

en: XHTML range - for export to clipboard
sr: XHTML опсег — за извоз у списак исечака

en: Error while reading lotus workbook.
sr: Грешка при читању лотус радне свеске.

en: Imports Lotus 123 files
sr: Увози Lotus 123 датотеке

en: Program Name
sr: Име програма

note: Print 'Status'.
en: Feasible
sr: Могућ

en: Objective Value
sr: <b>Вредност функције чије параметре оптимизујемо</b>

en: Objective function:
sr: Функција чије параметре оптимизујемо:

en: Constraints:
sr: Ограничења:

en: Name
sr: Име

en: Value
sr: Вредност

note: * Fill in the labels of `General Info' section.
en: Type
sr: Врста

en: RHS
sr: Десна страна

en: Error while reading MPS file.
sr: Грешка приликом читања MPS датотеке.

en: Problem name was not defined in the file.
sr: Име проблема није било дефинисано у датотеци..

en: Invalid ROWS section in the file.
sr: Неисправан одељак „ВРСТЕ“ у датотеци.

en: Invalid COLUMNS section in the file.
sr: Неисправан одељак „КОЛОНЕ“ у датотеци.

en: Invalid RHS section in the file.
sr: Неисправан одељак „Десна страна“ у датотеци.

en: Invalid RANGES section in the file.
sr: Неисправан одељак „ОПСЕЗИ“ у датотеци.

en: Invalid BOUNDS section in the file.
sr: Неисправан одељак „ГРАНИЦЕ“ у датотеци.

en: Linear and integer program (*.mps) file format
sr: Линеарни и целобројни програм (*.mps) облик датотеке

en: Reads LP programs stored in the MPS format (*.mps)
sr: Чита линеарне програме сачуване у MPS облику (*.mps)

en: Bitwise Operations
sr: Операције на нивоу бита

en: Number Theory
sr: Теорија бројева

en: Several basic utilities for prime numbers, pi, phi, sigma. It also holds some simple bitwise operations.
sr: Неколико основних алатки за просте бројеве, π, φ, σ. Такође садржи неке једноставне операције на нивоу бита.

en: GNU Oleo
sr: ГНУ Олео

en: GNU Oleo (*.oleo)
sr: ГНУ Олео (*.oleo)

en: Imports GNU Oleo documents
sr: Увози ГНУ Олео документе

en: Missing expression
sr: Недостаје израз

en: Expression '%s' does not start with a recognized character
sr: Израз „%s“ не почиње са препознатим знаком

en: Unable to parse '%s' because '%s'
sr: Не могу да рашчланим '%s' због '%s'

en: Invalid array expression does not specify number of columns.
sr: Нетачан израз за низ не наводи број колона.

en: Invalid array expression does not specify number of rows.
sr: Нетачан израз за низ не наводи број врста.

en: Unable to parse position for expression '%s' @ '%s' because '%s'
sr: Не могу да рашчланим позицију за израз '%s' @ '%s' због '%s'

en: Unable to parse position for expression '%s' with value '%s' because '%s'
sr: Не могу да рашчланим позицију за израз '%s' са вредношћу '%s' због '%s'

en: No stream named content.xml found.
sr: Није пронађен ток под називом „content.xml“.

en: Open/Star Calc (*.sxc)
sr: Опен/Стар Калк (*.sxc)

en: Open/Star Office spreadsheet
sr: Опен/Стар Офис табеларни прорачуни

en: OpenCalc/StarCalc
sr: ОпенКалк/СтарКалк

en: Enables the creation of functions in Perl
sr: Омогућава стварање функција у Перлу

en: Perl
sr: Перл

en: PLN : Spreadsheet is password encrypted
sr: PLN : Табеле су шифроване и заштићене лозинком

en: Ignoring data that claims to be in row %u which is > max row %u
sr: Занемарујем податак који тврди да је у врсти %u што је веће од највеће врсте %u

en: Ignoring data that claims to be in column %u which is > max column %u
sr: Занемарујем податак који тврди да је у колони %u што је веће од највеће колоне %u

en: Imports Plan Perfect Formatted Documents
sr: Увози План Перфект обликоване документе

en: Plan Perfect
sr: План Перфект

en: Plan Perfect Format (PLN) import
sr: Увоз План Перфект облика (PLN)

en: Imports Psion 5 series Sheet files
sr: Увози Псион 5 серију табела

en: Psiconv
sr: Псиконв

en: Psion (*.psisheet)
sr: Псион (*.psisheet)

en: Error while reading psiconv file.
sr: Грешка приликом читања псиконв датотеке

en: Error while parsing psiconv file.
sr: Грешка при рашчлањивању псиконв датотеке.

en: Python
sr: Пајтон

en: Python functions
sr: Пајтон функције

en: Sample Python plugin providing some (useless) functions.
sr: Примерак Пајтон додатка који обезбеђује неке (бескорисне) функције.

en: Default interpreter
sr: Подразумевани интерпретатор

en: Could not import %s.
sr: Не могу да увезем %s.

en: Could not find %s.
sr: Не могу да пронађем %s.

en: Could not initialize Python bindings for Gtk+, etc: %s
sr: Не могу да покренем Питон везу за Гтк+, итд: %s

en: Could not find %s
sr: Не могу да пронађем %s

en: Python plugin loader
sr: Систем за учитавање Пајтон додатака

en: This plugin provides support for Python plugins
sr: Овај додатак обезбеђује подршку за Пајтон додатке

en: *** Interpreter: %s
sr: *** Интерпретер: %s

en: Gnumeric Python console
sr: Гнумерик Пајтон терминал

en: E_xecute in:
sr: _Изврши у:

en: C_ommand:
sr: _Наредба:

en: Python list is not an array
sr: Пајтон списак није низ

en: Unsupported Python type: %s
sr: Неподржани Пајтон тип: %s

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Python exception (%s: %s)
sr: Пајтон изузетак (%s: %s)

en: Python exception (%s)
sr: Пајтон изузетак (%s)

en: Python module name not given.
sr: Није дато име Пајтон модула.

en: Cannot create new Python interpreter.
sr: Не могу да покренем нови Питон интерпретер.

en: Module "%s" doesn't exist.
sr: Модул „%s“ не постоји.

en: Execution of module "%s" failed.
sr: Неуспело извршење модула „%s“.

en: Some name
sr: Неко име

en: Python file "%s" has invalid format.
sr: Пајтон датотека „%s“ има нетачан формат.

en: File doesn't contain "%s" function.
sr: Датотека не садржи „%s“ функцију.

en: File doesn't contain "%s" dictionary.
sr: Датотека не садржи „%s“ речник.

en: Object "%s" is not a dictionary.
sr: Објекат „%s“ није решник.

en: Unknown verb: %s
sr: Непозната глагол: %s

en: Open the Python console
sr: Отвори Пајтон терминал

en: Python console
sr: Пајтон терминал

en: Imports Quatro Pro (tm) files
sr: Увози Кватро Про (tm) датотеке

en: Quatro Pro
sr: Кватро Про

en: Quatro Pro(tm)
sr: Кватро Про (tm)

en: Invalid '%s' record of length %hd instead of %d
sr: Нетачан '%s' запис дужине %hd уместо %d

en: Invalid zoom %hd %%
sr: Нетачно увећање %hd %%

en: Invalid record %d of length %hd
sr: Нетачан запис %d дужине %hd

en: Unable to find the PerfectOffice_MAIN stream.  Is this really a Quattro Pro file?
sr: Не могу пронаћи PerfectOffice_MAIN ток. Да ли је ово стварно Кватро Про датотека?

en: A proof of concept external data source
sr: Спољашњи извор података као показатељ могућности

en: Sample DataSource
sr: Пример извора података

en: Imports SC/XSpread files
sr: Увози SC/XSpread датотеке

en: SC/xspread
sr: SC/XSpread

en: Error parsing line
sr: Грешка при обради линије

note: * http://www.thule.no/haynie/cpumods/a2620/docs/commrc.sc.txt: * format B 20 2 * * http://www.mcs.kent.edu/system/documentation/xspread/demo_func * format A 15 2 0 * goto C7
en: Imports MultiPlan (SYLK) files
sr: Увози МултиПлан (SYLK) датотеке

en: MultiPlan (SYLK)
sr: МултиПлан (SYLK)

en: Not SYLK file
sr: Ово није SYLK датотека

en: error parsing line
sr: Грешка при обради линије

en: Imported %s
sr: Увежен %s

en: Error while reading sheet.
sr: Грешка приликом учитавања табеле.

en: Hello World
sr: Здраво свете са оне планете

en: This is message from the "%s" plugin.
sr: Ово је порука из „%s“ додатка.

en: Error while opening xbase file.
sr: Грешка приликом отварања xbase датотеке.

en: Sheet
sr: Табела

en: Imports XBase files
sr: Увози XBase датотеке

en: Xbase (*.dbf) file format
sr: Xbase (*.dbf) облик датотеке

en: EXPERIMENTAL SAX based Gnumeric (*.gnumeric)
sr: ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ SAX базирани Гнумерик (*.gnumeric)

en: EXPERIMENTAL SAX based XML
sr: ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИ SAX базирани XML

en: The next generation sax based xml I/O subsystem
sr: Будућа генерација sax базираног XML У/И подсистема

en: Multiple version specifications.  Assuming %d
sr: Вишеструке спецификације верзија. Претпостављам %d

en: Activate New Plugins
sr: Покрени нове додатке

en: Allow Unfocused Range Selections
sr: Допусти нефокусиране изборе опсега

en: Apply print-setup to all sheets
sr: Примени подешавање-штампача на све табеле

en: Autocorrect first letter
sr: Аутоматски исправи прво слово

en: Autocorrect initial caps
sr: Аутоматски исправи почетна слова

en: Autocorrect names of days
sr: Аутоматски исправи имена дана

en: Autocorrect replace
sr: Аутоматским исправљањем се замењује

en: Default Header/Footer Font Size
sr: Подразумевана величина фонта у заглављу/подножју

en: Default header/footer font name
sr: Подразумеван фонт у заглављу/подножју

en: List of Active Plugins.
sr: Списак покренутих додатака

en: List of Extra Autoformat Directories.
sr: Списак додатних аутоформат директоријума

en: List of Extra Plugin Directories.
sr: Списак додатних директоријума са додацима

en: List of First Letter Exceptions
sr: Списак изузетака код исправљања првог слова

en: List of Init Caps Exceptions
sr: Списак изузетака за почетна велика слова

en: List of Known Plugins.
sr: Списак познатих додатака.

en: List of Plugin File States.
sr: Списак стања датотека са додацима.

en: List of recently used functions.
sr: Списак скоро коришћених функција.

en: Maximum Length of Recently Used Functions List
sr: Највећа дужина списка скоро коришћених функција

en: Page Footer
sr: Подножје стране

en: Page Header
sr: Заглавље стране

en: Print Config
sr: Подешавање штампе

en: Sans
sr: Безсерифни

en: Some dialogs contain only a single entry field that allows range selections in the workbook. Setting this variable to TRUE directs selections to this entry even the entry does not have keyboard focus.
sr: Неки прозорчићи садрже само појединачна поља за унос која омогућавају избор опсега из радне свеске. Постављање ове променљиве прослеђује изборе у ово поље чак и ако жижа тастатуре није у њему.

en: System Directory for Autoformats
sr: Системски директоријум за аутоформат шаблоне

en: The autocorrect engine does not correct the first letter for words in this list.
sr: Систем за аутоматско исправљање не исправља прво слово за речи које су у овом списку.

en: The autocorrect engine does not correct the inital caps for words in this list.
sr: Систем за аутоматско исправљање не исправља почетна слова за речи које су у овом списку.

en: The configuration of gnome-print. Do not edit this variable.
sr: Подешавање за gnome-print. Не мењајте ову променљиву.

en: The default font name for headers and footers.
sr: Подразумевано име фонта за заглавља и подножја.

en: The default font size for headers and footers.
sr: Подразумевана величина фонта за заглавља и подножја.

en: The default header/footer font is bold.
sr: Подразумевани фонт за заглавље/подножје је подебљан.

en: The default header/footer font is italic.
sr: Подразумевани фонт за заглавље/подножје је у курзиву.

en: The function selector keeps a list of recently used functions. This is that list.
sr: Изборник функција чува списак скоро коришћених функција. Ово је тај списак.

en: The function selector keeps a list of recently used functions. This is the maximum length of that list.
sr: Изборник функција чува списак скоро коришћених функција. Ово је максимална дужина тог списка.

en: The main directory for user specific autoformat templates.
sr: Главни директоријум за посебне корисничке аутоформат шаблоне.

en: This directory contains the pre-installed autoformat templates.
sr: Овај директоријум садржи преинсталиране аутоформат шаблоне.

en: This list contains all extra directories containing autoformat templates.
sr: Овај списак садржи све додатне директоријуме који садрже аутоформат шаблоне.

en: This list contains all extra directories containing plugins.
sr: Овај списак садржи све додатне директоријуме који садрже додатке.

en: This list contains all known plugins.
sr: Овај списак садржи све познате додатке.

en: This list contains all plugin file states.
sr: Овај списак садржи стања свих датотека са додацима.

en: This list contains all plugins that are supposed to be automatically activated.
sr: Овај списак садржи све додатке који се аутоматски покрећу.

en: This value determines whether by default the print set-up dialog applies to all sheets simultaneously.
sr: Ова вредност одређује да ли се промене у прозорчету за подешавање штампача подразумевано примењују на све табеле истовремено.

en: This value determines whether the default font for headers and footers is bold.
sr: Ова вредност говори да ли је подебљани фонт подразумеван за заглавља и подножја.

en: This value determines whether the default font for headers and footers is italic.
sr: Ова вредност говори да ли је курзивни фонт подразумеван за заглавља и подножја.

en: This variable determines whether to activate every new encountered plugin.
sr: Ова вредност одређује да ли да покренем сваки нови додатак који пронађем.

en: User Directory for Autoformats
sr: Кориснички директоријум за аутоматско форматирање

en: Autocomplete
sr: Самодопуњавање

en: Before an existing file is being overwritten, gnumeric will present a warning dialog. Setting this option will make the overwrite button in that dialog the default button.
sr: Пре него што се постојећа датотека препише, Гнумерик ће понудити прозорче са упозорењем. Постављање ове опције ће учинити да дугме, којим се остварује преписивање, подразумевано има фокус.

en: Default Compression Level For Gnumeric Files
sr: Подразумевани степен компресије за Гнумерик датотеке

en: Default Font Size
sr: Подразумевана величина писма

en: Default Horizontal Window Size
sr: Подразумевана хоризонтална величина прозора

en: Default Number of Sheets
sr: Подразумевани број табела

en: Default To Overwriting Files
sr: Подразумевано је да се препише преко датотека

en: Default Vertical Window Size
sr: Подразумевана вертикална величина прозора

en: Default Zoom Factor
sr: Подразумевана вредност увећања

en: Default font name
sr: Подразумевано писмо

en: Horizontal DPI
sr: Водоравна резолуција (тачака по инчу)

en: Length of File History
sr: Дужина историје датотека

en: Length of the Undo Descriptors
sr: Дужина „Опозови“ описника

en: List of recently used files
sr: Списак скоро коришћених датотека

en: Live Scrolling
sr: Кретање без кашњења

en: Maximal Undo Size
sr: Дозвољени број поништавања

en: Number of Automatic Clauses
sr: Број аутоматских правила

en: Number of Undo Items
sr: Број ставки за опозив

en: Screen resolution in the horizontal direction.
sr: Резолуција екрана код водоравном пружања.

en: Screen resolution in the vertical direction.
sr: Резолуција екрана код усправног пружања.

en: Setting this option will cause the sort buttons on the toolbar to perform a case-sensitive sort and determine the initial state of the case-sensitive checkbox in the sort dialog.
sr: Постављање ове опције ће проузроковати да дугмад за поредак на линији са алаткама направе поредак осетљив на велика и мала слова и одређује почетно стање кућице за штиклирање у прозорчету за поредак.

en: Setting this option will cause the sort buttons on the toolbar to preserve the cell formats while sorting and determines the initial state of the preserve-formats checkbox in the sort dialog.
sr: Постављање ове опције ће проузроковати да дугмад за поредак на линији са алаткама очувају облик поља приликом стварања поретка и одређује почетно стање кућице за штиклирање за очување облика у прозорчету за поредак.

en: Show Sheet Name in Undo List
sr: Прикажи име табеле у списку за опозив

en: Some file formats can contain only a single sheet. This variable determines whether the user will be warned if only a single sheet of a multi-sheet workbook is being saved.
sr: Неки облици датотека могу чувати само једну табелу. Ова променљива одређује да ли ће корисник бити упозорен ако се чува само једна табела радне свеске са више табела.

en: Sort Ascending
sr: Растући поредак

en: Sort is Case-Sensitive
sr: Поредак је осетљив на мала и велика слова

en: Sorting Preserves Formats
sr: Поредак очувава формате

en: The default font is bold.
sr: Подразумевано писмо је масно.

en: The default font is italic.
sr: Подразумевано писмо је курзивно.

en: The default font name for new workbooks.
sr: Подразумевано име писма за нову радну свеску.

en: The default font size for new workbooks.
sr: Подразумевана величина писма за нове радне свеске.

en: The file menu shows a list of recently used functions. This is that list.
sr: „Датотека“ мени приказује списак скоро коришћених функција. Ово је тај списак.

en: The initial zoom factor for new workbooks.
sr: Почетни фактор увећања за нове радне свеске.

en: The number of files kept in the `recent' section of the file menu.
sr: Број ставки које се чувају у одељку „скорашњи“ „датотека“ менија.

en: The number of sheets initially created in a new workbook.
sr: Почетни број табела које се стварају у радној свесци.

en: This integer (between 0 and 9) specifies the amount of compression performed by Gnumeric when saving files in the default file format. 0 is no compression while 9 is maximum compression.
sr: Овај цео број (између 0 и 9) одређује величину сажимања коју примењује Гнумерик када чува датотеке у подразумеваном облику. 0 значи да се не примењује сажимање, док 9 представља највећи степен сажимања.

en: This number (between 0.25 and 1.00) gives the horizontal fraction of the screen size covered by the default window.
sr: Овај број (између 0,25 и 1,0) даје водоравни део величине екрана који се прекрива подразумеваним прозором

en: This number (between 0.25 and 1.00) gives the vertical fraction of the screen size covered by the default window.
sr: Овај број (између 0,25 и 1,0) даје усправни део величине екрана који се прекрива подразумеваним прозором

en: This option determines the initial state of the sort-order button in the sort dialog.
sr: Ова опција одређује почетно стање дугмета „смер поретка“ у прозорчету за поредак.

en: This value determines the length of the undo chain. Each editing action has a size associate with it, to compare it with the memory requirements of a simple one-cell edit (size of 1). The undo list will be truncated when its total size exceeds this configurable value.
sr: Ова вредност одређује дужину „Опозови“ списка. Свака радња има величину која је за њу везана, како би се поредила са меморијским захтевом везаним за просто уређење једног поља (величине 1). „Опозови“ списак ће бити одсечен када његова укупна вредност надмаши ову подесиву вредност.

en: This value determines the maximum number of items in the undo/redo list.
sr: Ова вредност представља највећи број ставки које се могу чувати у опозови/понови списку.

en: This value determines whether the default font for a new workbook is bold.
sr: Ова вредност говори да ли је масно писмо подразумевано писмо за нову табелу.

en: This value determines whether the default font for a new workbook is italic.
sr: Ова вредност говори да ли је курзивно писмо подразумевано писмо за нову табелу.

en: This value determines whether to show the sheet names in the undo and redo lists.
sr: Ова вредност одлучује да ли се приказују имена табела у „Опозови“ и „Понови“ ставкама.

en: This value is indicative of the maximum length of the command descriptors in the undo and redo chains.
sr: Ова вредност представља највећу дужину описа наредби који се јављају у „Опозови“ и „Понови“ ставкама.

en: This variable determines whether autocompletion is set on.
sr: Ова променљива говори да ли је укључена аутоматска допуна.

en: This variable determines whether live (versus delayed) scrolling is performed.
sr: Ова променљива одређује да ли је извршено тренутно (за разлику од закашњеног) померање.

en: This variable determines whether transition keys are set on.
sr: Ова променљива говори да ли су укључени прелазни тастери.

en: Toolbar Style
sr: Стил линије са алаткама

en: Toolbar Style. Valid values are both, both_horiz, icon, and text
sr: Стил алатки. Исправне вредности су „оба“, „оба_водоравно“, „иконица“ и „текст“

en: Vertical DPI
sr: Усправна резолуција (тачака по инчу)

en: Warn When Exporting Into Single Sheet Format
sr: Упозори када извозиш у облик датотеке који подржава само једну табелу по датотеци

en: Use UTF-8 in LaTeX Export
sr: Користи УТФ-8 при ЛаТеХ извозу

en: About this application
sr: О овом програму

en: Add _Auto Filter
sr: Додај _аутоматско филтрирање

en: Add a scenario
sr: Додај сценарио

en: Add an outline group
sr: Додај уоквирену групу

en: Add or remove a filter
sr: Додај или уклони филтер

en: Advanced _Filter...
sr: Напредни ф_илтар...

en: Align the contents to the left and decrease the indent
sr: Поравнај садржај на лево и смањи увлачење

en: Align the contents to the left and increase the indent
sr: Поравнај садржај на лево и повећај увлачење

en: Append a new sheet
sr: Убаци нову табелу

en: Arrow
sr: Стрелица

en: Auto _Correct...
sr: Провера правопи_са...

en: Auto_fill
sr: С_амодопуњавање

en: Automatically fill the current selection
sr: Аутоматски попуни текући избор

en: Automatically perform simple spell checking
sr: Аутоматски изврши једноставну проверу правописа

en: Automatically save the current document at regular intervals
sr: Аутоматски сачувај текући документ у редовним размацима

en: Background
sr: Позадина

en: Bold
sr: Масно

en: Borders
sr: Ивице

en: Button
sr: Дугме

en: C_ells...
sr: П_оља...

en: C_hart...
sr: График...

en: C_lear
sr: О_чисти

en: C_olumn
sr: Ко_лона

en: Center
sr: Центрирај

en: Center Across Selection
sr: Центрирај оначена поља

en: Center across the selected cells
sr: Центрирај садржај означених поља

en: Change Gnumeric Preferences
sr: Измени Гнумерик поставке

en: Change height of the selected rows
sr: Измени висину обележених врста

en: Change the default column width
sr: Промени подразумевану ширину колона

en: Change the default row height
sr: Промени подразумевану висину врста

en: Change width of the selected columns
sr: Промени ширину означених колона

en: Chart Guru
sr: Чаробњак за графике

en: Checkbox
sr: Кућица за потврду

en: Clear the selected cells' comments
sr: Уклони напомене из означених поља

en: Clear the selected cells' contents
sr: Уклони садржај из означених поља

en: Clear the selected cells' formats
sr: Очисти формат изабраних поља

en: Clear the selected cells' formats, comments, and contents
sr: Очисти формате означених поља, напомене и садржај

en: Close the current file
sr: Затвори текућу датотеку

en: Co_mment...
sr: _Напомене...

en: Co_mments
sr: _Напомене

en: Co_variance...
sr: К_оваријанса...

en: Collapse an outline group
sr: Скупи уоквирену групу

en: Combo Box
sr: Кућица за избор

en: Configure toolbars
sr: Подесите линије са алаткама

en: Copy
sr: Умножи

en: Copy the selection
sr: Умножи означено

en: Copy the selection to the clipboard
sr: Убаци изабрани текст међу исечке

en: Covariance
sr: Коваријанса

en: Create a button
sr: Направи дугме

en: Create a checkbox
sr: Направи кућицу за избор

en: Create a combo box
sr: Направи падајућу листу

en: Create a frame
sr: Направи оквир

en: Create a label
sr: Направи ознаку

en: Create a line object
sr: Направи линијски објекат

en: Create a list
sr: Креирајте листу

en: Create a new shared view of the workbook
sr: Направи нови дељени поглед на радну свеску

en: Create a new workbook
sr: Направи нову радну свеску

en: Create a pivot table
sr: Направи средишну табелу

en: Create a radio button
sr: Направи једноизборник

en: Create a rectangle object
sr: Направи правоугаоник

en: Create a scrollbar
sr: Направи линију са клизачем

en: Create a slider
sr: Направи клизач

en: Create a spin button
sr: Направи вртеће дугме

en: Create an arrow object
sr: Направи објекат стрелицу

en: Create an ellipse object
sr: Направи елипсу

en: Cu_t
sr: _Исеци

note: Default <Ctrl-;> (control semi-colon) to insert the current date
en: Current _date
sr: Тренутни _датум

note: Default <Ctrl-:> (control colon) to insert the current time
en: Current _time
sr: Тренутно _време

en: Cut
sr: Исеци

en: Cut the selection
sr: Исеци означено

en: Cut the selection to the clipboard
sr: Исеци изабрани текст и смести га међу исечке

en: Decrease Indent
sr: Смањи увлачење

en: Decrease Precision
sr: Умањи прецизност

en: Decrease the number of decimals displayed
sr: Смањи број децималних места која се приказују

en: Display _Formulas
sr: Прикажи фор_муле

en: Display _Outlines
sr: Прикажи _оквире

en: Display the value of a formula or the formula itself
sr: Прикажи вредност формуле или саму формулу

en: Edit a function in the current cell
sr: Измени функцију у текућем пољу

en: Edit descriptive information
sr: Унеси описну информацију

en: Edit sheet and workbook names
sr: Измени називе табеле и радне свеске

en: Edit the Gnumeric Preferences
sr: Измени Гнумерик подешавања

en: Edit the selected cell's comment
sr: Уреди садржај оначеног поља

en: Ellipse
sr: Елипса

en: Ensure columns are just wide enough to display content
sr: Увери се да су колоне таман толико широке да могу да прикажу садржај

en: Ensure rows are just tall enough to display content
sr: Увери се да су врсте таман толико високе да могу да прикажу садржај

en: Exponential smoothing
sr: Експоненцијално углађивање

en: F_orecasting
sr: П_рогноза

en: F_ormat
sr: _Форматирање

en: Fill according to a linear or exponential series
sr: Попуни према вредностима линеарног или експоненцијалног реда

en: Filter data with given criteria
sr: Филтрирај податке са задатим критеријумом

en: Font
sr: Писмо

en: Font selector
sr: Избор писма

en: Font size
sr: Величина писма

en: Foreground
sr: Испис

en: Format a region of cells according to a pre-defined template
sr: Форматирај неки скуп поља према предефинисаном шаблону

en: Fourier Analysis
sr: Фуријеова анализа

en: Frame
sr: кадар, фрејм

en: Freeze the top left of the sheet
sr: Замрзни горњи леви део табеле

en: Function
sr: Функција

en: Get _External Data
sr: Преу_зми спољне податке

en: H_eight...
sr: _Висина...

en: Hide _Column Headers
sr: Сакриј за_главља колона

en: Hide _Gridlines
sr: Сакриј мр_ежу

en: Hide _Row Headers
sr: Сакриј заглавља бр_ста

en: Hide _Zeros
sr: Сакриј ну_ле

en: Hide the selected columns
sr: Сакриј означене колоне

en: Hide the selected rows
sr: Сакриј означене врсте

en: Hyper_link...
sr: В_еза...

en: Hyperlink
sr: Веза

en: Import _Text File...
sr: Увези тексту_алну датотеку...

en: Import the text from a file
sr: Увези текст из датотеке

en: Increase Indent
sr: Повећај увлачење

en: Increase Precision
sr: Повећај прецизност

en: Increase the number of decimals displayed
sr: Повећај број децималних места која се приказују

en: Insert Component
sr: Убаци компоненту

en: Insert Shaped Component
sr: Уметните обликовану компоненту

en: Insert a Hyperlink
sr: Убаци везу

en: Insert a function into the selected cell
sr: Убаци функцију у означено поље

en: Insert a new sheet
sr: Убаци нову табелу

en: Insert a shaped component into the spreadsheet
sr: Уметни обликовану компоненту у табелу

en: Insert an image
sr: Уметни слику

en: Insert an object into the spreadsheet
sr: Уметни објекат у табелу

en: Insert new cells
sr: Уметни нова поља

en: Insert new columns
sr: Уметни нове колоне

en: Insert new rows
sr: Уметни нове врсте

en: Insert the current date into the selected cell(s)
sr: Убаци текући датум у оначено поље(а)

en: Insert the current time into the selected cell(s)
sr: Убаци тренутно време у означено поље(а)

en: Inserts a Bonobo object
sr: Убацује Бонобо објекат

en: Inserts a Shaped Bonobo object
sr: Убацује обликовани Бобобо објекат

en: Italic
sr: Курзив

en: Iteratively recalculate to find a target value
sr: Итеративно рачунај како би пронашао решење

en: Iteratively recalculate with constraints to approach a target value
sr: Итеративно прерачунавај узимајући у обзир ограничења како би се приближили резултату

en: Jump to a specified cell
sr: Скочи до одређеног поља

en: Label
sr: Ознака

en: Launch the Chart Guru
sr: Покрени чаробњака за графике

en: Left Align
sr: Лево поравнавање

en: Left align
sr: Лево поравнавање

en: Line
sr: Линија

en: List
sr: Списак

en: Make a copy of the current sheet
sr: Направи још један примерак текуће табеле

en: Make a table of a cell's value as a function of other cells
sr: Направи табелу вредности поља као функцију од осталих поља

en: Make any hidden columns in the selection visible
sr: Учини видљивим све скривене колоне у означеном делу табеле

en: Make any hidden rows in the selection visible
sr: Учини видљивим све скривене врсте у означеном делу табеле

en: Manage available plugin modules
sr: Управљање доступним додацима модулима

en: Manage the sheets in this workbook
sr: Управљање табелама у овој радној свесци

en: Merge
sr: Споји, сједини

en: Merge a range of cells
sr: Сједини читав опсег поља

en: Modify the formatting of the selected cells
sr: Измени форматирање означених поља

en: Modify the workbook attributes
sr: Измени својста радне свеске

en: Money
sr: Новац

en: Moving average
sr: Усредњавање

en: New
sr: Нова

en: One Factor Analysis of Variance
sr: Анализа варијансе са једним фактором

en: Open
sr: Отвори

en: Open a file
sr: Отвори датотеку

en: Outlines _Below
sr: Оквири _испод

en: Outlines _Right
sr: Оквири _десно

en: P_aste Special...
sr: Уб_аци посебно...

en: Page Set_up...
sr: Подешавање _стране...

en: Parse the text in the selection into data
sr: Рашчлани изабрани текст у податке

en: Paste
sr: Убаци

en: Paste the clipboard
sr: Убаци из списка исечака

en: Paste the contents of the clipboard
sr: Убаци последњу ставку са списка исечака

en: Paste with optional filters and transformations
sr: Убаци последњу ставку са списка исечака уз опционе филтре и трансформације

en: Pearson Correlation
sr: Пирсонова корелација

en: Percent
sr: Проценат

en: Periodic and random samples
sr: Периодични и случајни узорци

en: Preferen_ces...
sr: Пос_тавке...

en: Print
sr: Штампај

en: Print Pre_view...
sr: Пре_глед пред штампу...

en: Print Preview
sr: Штампај приказ

en: Print preview
sr: Приказ пред штампу

en: Print the current file
sr: Одштампај текућу датотеку

en: Print the workbook
sr: Одштампај радну свеску

en: Proper_ties...
sr: Осо_бине...

en: Quit the application
sr: Изађи из програма

en: Radio Button
sr: једноизборник, опционо дугме

en: Ranks and _Percentiles...
sr: Рангови и _проценти...

en: Ranks, placements and percentiles
sr: Рангови, положаји и проценти

en: Re_name
sr: _Преименуј

en: Recalculate
sr: Прерачунај

en: Recalculate the spreadsheet
sr: Прерачунај табелу

en: Rectangle
sr: правоугаоник

en: Redo the undone action
sr: Понови поништену радњу

en: Regression Analysis
sr: Регресивна анализа

en: Remove an outline group
sr: Уклони уоквирену групу

en: Remove selected cells, shifting others into their place
sr: Уклони означена поља, померајући остала у новостворени простор

en: Rename the current sheet
sr: Преименуј текућу табелу

en: Right Align
sr: Десно поравнавање

en: Right align
sr: Десно поравнавање

en: S_heet
sr: _Табела

en: S_pecial
sr: _Нарочито

en: Save
sr: Сачувај

en: Save _As...
sr: Сачувај _као...

en: Save the current workbook
sr: Сачувај текућу радну свеску

en: Save the current workbook with a different name
sr: Сачувај текућу радну свеску под другим именом

en: Sce_narios
sr: Сц_енарији

en: Scrollbar
sr: Трака за померање

en: Search and Replace...
sr: Тражи и Замени...

en: Search for some text
sr: Тражи неки текст

en: Search for some text and replace it with something else
sr: Тражи неки текст и замени га са другим

en: Search...
sr: Тражи...

en: Select Arra_y
sr: Иза_бери низ

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select _Column
sr: Изабери _колону

en: Select _Depends
sr: Изабери _зависне

en: Select _Inputs
sr: Изабери _улазе

en: Select _Row
sr: Изабери _врсту

en: Select all cells in the spreadsheet
sr: Изабери сва поља у табели

en: Select all the cells are used by the current edit cell
sr: Означи сва поља која користи поље које се управо уређује

en: Select all the cells that depend on the current edit cell
sr: Означи сва поља која зависе од поља које се управо уређује

en: Select an array of cells
sr: Означите низ поља

en: Select an entire column
sr: Означите једну целу колону

en: Select an entire row
sr: Означите једну целу врсту

en: Sen_d To...
sr: Поша_љи на...

en: Send the current file via email
sr: Пошаљи текућу датотеку е-поштом

en: Set the format of the selected cells to include a thousands separator
sr: Постави формат означених поља тако да укључује раздвојник хиљада

en: Set the format of the selected cells to monetary
sr: Постави новчани облик за означена поља

en: Set the format of the selected cells to percentage
sr: Постави да облик означених поља буде у процентима

en: Setup the page settings for your current printer
sr: Подеси подешавања странице за текући штампач

en: Show all filtered and hidden rows
sr: Прикажи све филтриране и скривене врсте

en: Si_mulation...
sr: Опо_нашање...

en: Slider
sr: Клизач

en: Sort Descending
sr: _Опадајући

en: Sort the selected region
sr: Послажи одабране ставке

en: Sort the selected region in ascending order based on the first column selected
sr: Поређај означену област у растућем поретку према првој означеној колони

en: Sort the selected region in descending order based on the first column selected
sr: Поређај означену област у опадајућем поретку према првој означеној колони

en: Spin Button
sr: Вртеће дугме

en: Split
sr: Подели

en: Split merged ranges of cells
sr: Растави спојене опсеге поља

en: Statistical Anal_ysis
sr: Статистичка анал_иза

en: Sum
sr: Сума

en: Sum into the current cell
sr: Образуј суму у текућем пољу

en: Thousands Separator
sr: Раздвојник хиљада

en: Toggle whether or not to display column headers
sr: Да ли да приказује заглавље колоне

en: Toggle whether or not to display gridlines
sr: Да ли приказивати мрежу линија

en: Toggle whether or not to display outline groups
sr: Да ли се приказују уоквирене групе

en: Toggle whether or not to display row headers
sr: Да ли се приказују заглавља врста

en: Toggle whether or not to display zeros as blanks
sr: Да ли приказивати нуле као празнине

en: Toggle whether to display column outlines on the left or right
sr: Да ли да прикаже оквире колона на левој или десној страни

en: Toggle whether to display row outlines on top or bottom
sr: Да ли да прикаже оквире редова горе или доле

en: Two Factor Analysis of Variance
sr: Анализа варијансе са два фактора

en: Underline
sr: Подвучено

en: Undo the last action
sr: Опозови последњу радњу

en: Validate input with preset criteria
sr: Провера исправности под задатим мерилом

en: Various frequency tables
sr: Разне табеле учестаности

en: Various summary statistics
sr: Разна укупна статистика

en: Zoom the spreadsheet in or out
sr: Увећај или умањи приказ табеле

en: _About
sr: _О програму

en: _Add...
sr: _Додај...

en: _All
sr: _Све

en: _Append
sr: Допу_ни

en: _Auto Save...
sr: Чување до_кумената...

en: _Auto fit selection
sr: _Аутоматски уклопи одабрано

en: _Autoformat...
sr: Ауто_матски форматирај...

note: Default <Ctrl-1> invoke the format dialog
en: _Cells...
sr: _Поља...

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Columns
sr: _Колоне

en: _Consolidate...
sr: Учвршћив_ање...

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Correlation...
sr: _Корелација...

en: _Data
sr: По_даци

en: _Define...
sr: _Дефиниши...

en: _Delete...
sr: _Уклони...

en: _Descriptive Statistics...
sr: _Описна статистика...

en: _Duplicate
sr: _Дупликат

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Exponential Smoothing...
sr: _Експоненцијално углађивање...

en: _File
sr: _Датотека

en: _Fill
sr: _Испуни

en: _Filter
sr: _Филтер

en: _Formats
sr: _Формати

en: _Fourier Analysis...
sr: _Фуријеова анализа...

en: _Freeze Panes
sr: _Замрзни панеле

en: _Function...
sr: _Функција...

en: _Gnumeric...
sr: _Гнумерик...

en: _Goal Seek...
sr: Тражењ_е резултата...

en: _Goto cell...
sr: _Иди на поље...

en: _Group and Outline
sr: _Групиши и одвој

en: _Group...
sr: _Групиши...

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Hide
sr: _Сакриј

en: _Hide Detail
sr: С_клони детаље

en: _Histogram...
sr: _Хистограм...

en: _Image...
sr: _Слика...

en: _Insert
sr: Убацивањ_е

en: _Known Variances or Large Sample: Z-Test...
sr: _Познате варијансе или велики узорак: Z-Тест

en: _Manage Sheets...
sr: _Управљање табелама...

en: _Merge...
sr: _Стапање...

en: _Moving Average...
sr: Покр_етно усредњавање...

en: _Name
sr: _Име

en: _New
sr: _Нова

en: _New View...
sr: _Нови поглед...

en: _Object...
sr: _Објекат...

en: _One Factor...
sr: Ј_едан фактор...

en: _Open...
sr: _Отвори...

en: _Paired Samples: T-Test...
sr: У_парени узорци: т-тест...

en: _Paste
sr: У_баци

en: _PivotTable...
sr: Сред_ишна табела...

en: _Plug-ins...
sr: _Додаци...

en: _Print...
sr: _Штампај...

en: _Quit
sr: И_зађи

en: _Random Generator...
sr: _Генератор случајних бројева...

en: _Redo
sr: По_нови

en: _Regression...
sr: Ре_гресија...

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Row
sr: _Врста

en: _Rows
sr: _Редови

en: _Sampling...
sr: _Узорковање...

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Select
sr: И_забери

en: _Series...
sr: _Редови...

en: _Shaped Object
sr: _Обликовани објекат

en: _Sheet
sr: _Табела

en: _Show All
sr: _Прикажи све

en: _Show Detail
sr: _Прикажи детаље

en: _Solver...
sr: Систем за реша_вање...

en: _Sort...
sr: _Поређај...

en: _Standard Height
sr: _Стандардна висина

en: _Standard Width
sr: С_тандардна ширина

en: _Text to Columns...
sr: _Рашчлани текст...

en: _Toolbars...
sr: _Основне алатке...

en: _Tools
sr: _Алати

en: _Two Factor...
sr: Д_ва фактора...

en: _Two Variances: FTest...
sr: _Две варијансе: фтест...

en: _Undo
sr: _Опозови

en: _Ungroup...
sr: Рас_пусти...

en: _Unhide
sr: _Откриј

en: _Validate...
sr: _Провера исправности...

en: _View
sr: П_реглед

en: _View...
sr: _Прегледај...

en: _Width...
sr: _Ширина...

en: _Workbook...
sr: _Радна свеска...

en: _Zoom...
sr: У_већај...

en: About the Gnumeric spreadsheet program
sr: Гнумерик табеларна израчунавања

en: C_lear Cells
sr: Оч_исти поља

en: Cu_t Cells
sr: И_сеци поља

en: Print Previe_w...
sr: Приказ пред шта_мпу...

en: Search Workbook
sr: Претражи радну свеску

en: View descriptive information
sr: Погледај описне информације

en: _About Gnumeric
sr: О п_рограму Гнумерик

en: _Copy Cells
sr: _Умножи поља

en: _Paste Cells
sr: _Убаци поља

en: Unable to paste
sr: Не може да убаци ставку са списка исечака

en: result passes the sheet boundary
sr: резултати прелазе оквире табеле

en: destination has a different shape (%dRx%dC) than the original (%dRx%dC)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
sr: Одредиште има различит облик (%dRx%dC) у односу на оригинал (%dRx%dC)
    
    Покушајте избором једног поља или једне области истог облика и величине.

en: Unable to paste into selection
sr: Не могу да убацим ставку са списка исечака у означени део

en: Shift rows %s
sr: Помери врсте %s

en: Shift row %s
sr: Помери врсту %s

en: Shift columns %s
sr: Помери колоне %s

en: Shift column %s
sr: Помери колону %s

en: %s is locked. Unprotect the workbook to enable editing.
sr: %s је закључана. Откључајте радну свеску како би омогућили промене.

en: %s is locked. Unprotect the sheet to enable editing.
sr: %s је закључана. Откључајте табелу како би омогућили промене.

en: Set Text
sr: Постави текст

en: Typing "%s%s" in %s
sr: Куцали сте „%s%s“ у пољу %s

en: Typing "%s%s"
sr: Куцали сте „%s%s“

en: Delete Columns
sr: Уклони колоне

en: Delete Rows
sr: Уклони врсте

en: Inserting %d columns before %s
sr: Уметање %d колона пре %s

en: Inserting %d column before %s
sr: Убацивање %d колона пре %s

en: Inserting %d rows before %s
sr: Убацивање %d врста пре %s

en: Inserting %d row before %s
sr: Убацивање %d врсте пре %s

en: Deleting columns %s
sr: Брисање колона %s

en: Deleting column %s
sr: Брисање колоне %s

en: Deleting rows %s
sr: Брисање врста %s

en: Deleting row %s
sr: Брисање врсте %s

note: Check for locked cells
en: Clear
sr: Очисти

en: contents
sr: садржај

en: formats
sr: формати

en: comments
sr: напомене

en: all
sr: све

en: Clearing %s in %s
sr: Уклонили сте %s у пољу %s

en: Changing Format
sr: Мењање формата

en: Changing format of %s
sr: Измена формата за %s

en: Autofitting column %s
sr: Аутоматски уклопи колону %s

en: Autofitting row %s
sr: Аутоматски уклапам врсту %s

en: Setting width of column %s to %d pixels
sr: Постављам ширину колоне %s на %d тачака

en: Setting height of row %s to %d pixels
sr: Постављам висину врсте %s на %d тачака

en: Setting width of column %s to default
sr: Постављам ширину колоне %s на подразумевану вредност

en: Setting height of row %s to default
sr: Постављам висину врсте %s на подразумевану вредност

en: Autofitting columns %s
sr: Аутоматски уклапам колоне %s

en: Setting width of columns %s to %d pixels
sr: Постављам ширину колона %s на %d тачака

en: Setting height of rows %s to %d pixels
sr: Постављам видину врста %s на %d тачака

en: Setting width of columns %s to default
sr: Постављам ширину колона %s на подразумевану вредност

en: Setting height of rows %s to default
sr: Постављам висину врста %s на подразумевану вредност

en: Sorting
sr: Прављење поретка

en: Sorting %s
sr: Прављење поретка за %s

en: Unhide columns
sr: Откриј колоне

en: Hide columns
sr: Сакриј колоне

en: Unhide rows
sr: Откриј врсте

en: Hide rows
sr: Сакриј врсте

en: Expand columns
sr: Отвори колоне

en: Collapse columns
sr: Скупи колоне

en: Expand rows
sr: Отвори врсте

en: Collapse rows
sr: Скупи врсте

en: Those columns are already grouped
sr: Те колоне су већ груписане

en: Those rows are already grouped
sr: Те врсте су већ груписане

en: Those columns are not grouped, you can't ungroup them
sr: Те колоне нису груписане, тако да их не можете распустити

en: Those rows are not grouped, you can't ungroup them
sr: Те врсте нису груписане тако да их не можете распустити

en: Group columns %s
sr: Групиши колоне %s

en: Ungroup columns %s
sr: Распусти колоне %s

en: Group rows %d:%d
sr: Групиши врсте %d:%d

en: Ungroup rows %d:%d
sr: Распусти врсте %d:%d

en: Moving %s
sr: Премештање %s

en: is beyond sheet boundaries
sr: је иза оквира табеле

note: FIXME?
en: Pasting into %s
sr: Убацујем у %s

note: Check arrays or merged regions in src or target regions
en: Autofill
sr: самодопуњавање, самопуњење

note: Changed in initial redo.
en: Autofilling %s
sr: Аутоматска допуна за %s

en: Autoformatting %s
sr: Аутоматско форматирање за %s

en: Unmerging %s
sr: Раздвајам %s

en: Merging %s
sr: Стапање %s

note: Corrected below.
en: Search and Replace
sr: Тражи и Замени

en: Setting default width of columns to %.2fpts
sr: Постави подразумевану ширину колона на %.2fpts

en: Setting default height of rows to %.2fpts
sr: Постави подразумевану висину врста на %.2fpts

en: Zoom %s to %.0f%%
sr: Увећање %s на %.0f%%

en: Insert object
sr: Убаци објекат

en: Delete object
sr: Уклони објекат

en: Resize object
sr: Промени величину објекта

en: Move object
sr: Премести објекат

en: Reordering Sheets
sr: Преслагање табела

en: Renaming Sheets
sr: Преименује табеле

en: Appending %i Sheets
sr: Допуњава са %i табела

en: Changing Tab Colors
sr: Мењање боје језичка

en: Changing Sheet Protection
sr: Промена заштите табеле

en: Delete sheets
sr: Уклони табеле

en: Delete a sheet
sr: Уклони табелу

en: Reorganizing Sheets
sr: Преуреди табеле

en: Clearing comment of %s
sr: Уклањање напомене за %s

en: Setting comment of %s
sr: Постављање напомене за %s

en: Merging data into %s
sr: Стапам податке у %s

en: Changing summary info
sr: Мењам укупни извештај

en: Raise object
sr: Подигни објекат

en: Lower object
sr: Спусти објекат

en: Raise object to top
sr: Подигни објекат на врх

en: Lower object to bottom
sr: Спусти објекат на дно

en: Page Setup For %s
sr: Подешавање стране за %s

en: Page Setup For All Sheets
sr: Подешавање стране за све табеле

en: has a circular reference
sr: има кружно упућивање

en: Define Name %s
sr: Дефиниши назив %s

en: Update Name %s
sr: Освежи назив %s

en: Add scenario
sr: Додај сценарио

en: Shuffle Data
sr: Измешај податке

note: FIXME?
en: Text (%s) to Columns (%s)
sr: Текст (%s) у колоне (%s)

note: Fill in the header titles.
en: Solver
sr: Систем за решавање

en: Goal Seek (%s)
sr: Тражење вредности (%s)

en: Duplicating %s
sr: Удвостручава %s

en: Tabulating Dependencies
sr: Табеларне зависности

en: Reconfigure Graph
sr: Преподеси график

en: Consolidating to (%s)
sr: Учвршћује на (%s)

en: Data Consolidation
sr: Учвршћивање података

en: <b>Major Ticks:</b>
sr: <b>Главне цртице:</b>

en: <b>Minor Ticks:</b>
sr: <b>Споредне цртице:</b>

en: I_nside
sr: _Унутар

en: O_utside
sr: Сп_оља

en: _Cross
sr: _Крст

en: _High
sr: _Високо

en: _Inside
sr: _Унутар

en: _Invert
sr: О_брни

en: _Low
sr: _Ниско

en: _Map:
sr: _Мапа:

en: _Outside
sr: Сп_оља

en: _Show Labels
sr: П_рикажи ознаке

en: M_in
sr: _Минимално

en: M_ax
sr: М_аксимално

en: Ma_jor Ticks
sr: Гла_вне цртице

en: Mi_nor Ticks
sr: Сп_оредне цртице

en: Bounds
sr: Ограничења

en: Details
sr: Детаљи

en: Legend
sr: Легенда

en: Title
sr: Наслов

en: Grid
sr: Мрежа

en: X-Axis
sr: X оса

en: Y-Axis
sr: Y оса

en: Z-Axis
sr: Z оса

en: Plot
sr: Исцртај

en: Height
sr: Висина

en: Width
sr: Ширина

note: default Cheat and assign a name here, graphs will not have parents until we * support graphs in graphs
en: Graph
sr: График

en: Chart
sr: Графикон

en: Step 1 of 2: Select Chart Type
sr: Корак 1 од 2: Изаберите тип графикона

en: Step 2 of 2: Customize Chart
sr: Корак 2 од 2: Прилагодите графикон

en: Customize Chart
sr: Прилагодите графикон

en: _Plot Type
sr: Врста и_сцртавања

note: Set up sample button
en: Show
    Sample
sr: Прикажи
    Узорак

en: Description
sr: Опис

en: GNOME Office Graph
sr: Графикони Гномове канцеларије

en: _Add
sr: _Додај

en: _Bottom
sr: _Дно

en: _Decrease
sr: У_мањи

en: _Delete
sr: _Уклони

en: _Increase
sr: У_већај

en: _Order
sr: П_оредак

en: _Top
sr: _Врх

en: _Text:
sr: _Текст:

en: Data
sr: Подаци

en: Plot Engine
sr: Систем за исцртавање

en: Plot Type
sr: Врста исцртавања

en: Chart Theme
sr: Мотив графика

en: Series
sr: Редови

en: 2 Color
sr: 2 боје

en: <b>Fill</b>
sr: <b>Испуни</b>

en: <b>Line</b>
sr: <b>Линија</b>

en: <b>Marker</b>
sr: <b>Обележивач</b>

en: <b>Outline</b>
sr: <b>Издвојено</b>

en: Brightness
sr: Осветљење

en: C_olor:
sr: Б_оја:

en: Fill from start color to a darker/lighter version of that color
sr: Испуни од почетне боје до тамније/светлије нијансе те боје завршне боје

en: Fill from start color to end color
sr: Испуни од почетне боје до завршне боје

en: Gradient
sr: Нијанса

en: Image
sr: Слика

en: None
sr: Ништа

en: Pattern
sr: Образац

en: Si_ze:
sr: Ве_личина:

en: T_ype:
sr: Вр_ста:

en: _Background:
sr: _Позадина:

en: _Direction:
sr: П_равац:

en: _End:
sr: _Крај:

en: _Fill color:
sr: Боја за поп_уњавање:

en: _Fit:
sr: Уклоп_и:

en: _Foreground:
sr: _Боја:

en: _Outline color:
sr: Боја _издвојеног:

en: _Pattern:
sr: Об_разац:

en: _Select...
sr: И_забери...

en: _Shape:
sr: _Облик:

en: _Size:
sr: _Величина:

en: _Start:
sr: П_очни:

en: _Type:
sr: Вр_ста:

en: _brighter
sr: _светлије

en: _darker
sr: _тамније

en: pts
sr: штампарских тачака

en: stretched
sr: развучено

en: wallpaper
sr: позадинска слика

en: Select an image
sr: Изаберите слику

en: Style
sr: Стил

note: TODO : have a look at apple's themes An MS Excel-ish theme
en: Default
sr: Подразумевано

note: Guppi
en: Guppi
sr: Гупи

en: Labels
sr: Ознаке

en: Values
sr: Вредности

en: How far the bars/cols overlap as a percentage of the width
sr: Колико се траке/колоне преклапају као постотак ширине

en: Separation between groups as a percentage of bar/col width
sr: Размак међу групама као постотак ширине траке/колоне

en: _Gap:
sr: _Празнина:

en: _Overlap:
sr: Пре_клапање:

note: xgettext : the base for how to name bar/col plot objects * eg The 2nd bar/col plot in a chart will be called * 	PlotBarCol2
en: PlotBarCol
sr: ТракаКолона

note: xgettext : the base for how to name bar/col plot objects * eg The 2nd line plot in a chart will be called * 	PlotLine2
en: PlotLine
sr: ЦртанаЛинија

note: xgettext : the base for how to name bar/col plot objects * eg The 2nd line plot in a chart will be called * 	PlotArea2
en: PlotArea
sr: ЦртанаПоврш

en: 3D Adjacent Bars
sr: 3Д суседне водоравне линије

en: 3D Adjacent Columns
sr: 3Д суседне усправне колоне

en: 3D Percentage Bars
sr: 3Д водоравне линије са процентима

en: 3D Percentage Columns
sr: 3Д усправне колоне са процентима

en: 3D Stacked Bars
sr: 3D наређане траке

en: 3D Stacked Columns
sr: 3D наређане колоне

en: Adjacent Bars
sr: Суседне водоравне линије

en: Adjacent Columns
sr: Суседне усправне колоне

en: Adjacent horizontal 3D bars grouped by major and minor categories.
sr: Суседне водоравне 3D траке груписане према главним и споредним категоријама.

en: Adjacent horizontal bars grouped by major and minor categories.
sr: Суседне водоравне траке груписане према главним и споредним категоријама.

en: Adjacent vertical 3D columns grouped by major and minor categories.
sr: Суседне усправне 3D колоне груписане према главним и споредним категоријама.

en: Adjacent vertical columns grouped by major and minor categories.
sr: Суседне усправне колоне груписане према главним и споредним категоријама.

en: Area
sr: Област

en: Area plot.
sr: Цртање области.

en: Areas
sr: Области

en: Bar
sr: Трака

en: Column
sr: Колона

en: Line plot.
sr: Цртање линије.

en: Lines
sr: Линије

en: Minor categories stacked as percentages of the minor total, in 3D horizontal bars, grouped by major category.
sr: Споредне категорије наређене према проценту укупног споредног, у водоравним 3D тракама, груписане према главној категорији.

en: Minor categories stacked as percentages of the minor total, in 3D vertical bars, grouped by major category.
sr: Споредне категорије наређене према проценту укупног споредног, у усправним 3D тракама, груписане према главној категорији.

en: Minor categories stacked as percentages of the minor total, in horizontal bars, grouped by major category.
sr: Споредне категорије наређене према проценту укупног споредног, у водоравним тракама, груписане према главној категорији.

en: Minor categories stacked as percentages of the minor total, in vertical columns, grouped by major category.
sr: Споредне категорије наређене према проценту укупног споредног, у усправним тракама, груписане према главној категорији.

en: Minor categories stacked in horizontal 3D bars, grouped by major category.
sr: Споредне категорије наређене у водоравним 3D тракама, груписане према главној категорији.

en: Minor categories stacked in horizontal bars grouped by major category.
sr: Споредне категорије наређене у водоравним тракама, груписане према главној категорији.

en: Minor categories stacked in vertical 3D columns, grouped by major category.
sr: Споредне категорије наређене у усправним 3D тракама, груписане према главној категорији.

en: Minor categories stacked in vertical columns grouped by major category.
sr: Споредне категорије наређене у усправним тракама, груписане према главној категорији.

en: Percentage Areas
sr: Области са процентима

en: Percentage Bars
sr: Траке са процентима

en: Percentage Columns
sr: Колоне са процентима

en: Percentage Lines
sr: Линије са процентима

en: Percentage area plot.
sr: Област за цртање процената.

en: Percentage line plot.
sr: Линија за цртање процената.

en: Stacked Areas
sr: Наређане области

en: Stacked Bars
sr: Наређане траке

en: Stacked Columns
sr: Наређане колоне

en: Stacked Lines
sr: Наређане линије

en: Stacked area plot.
sr: Цртање наређаних области.

en: Stacked line plot.
sr: Цртање наређаних линија.

en: Unmarked Lines
sr: Неозначене линије

en: Unmarked Percentage Lines
sr: Неозначене линије са процентима

en: Unmarked Stacked Lines
sr: Неозначене наређане линије

en: 1.5d Charts
sr: 1,5D графикони

en: Area plotting engine
sr: Систем за исцртавање области

en: Bar/Col plotting engine
sr: Систем за исцртавање трака/колона

en: Default 1.5d plot types
sr: Подразумеване врсте 1,5D исцртавања

en: Line plotting engine
sr: Систем за исцртавање линија

en: Line, Area, Bar and Column charts
sr: Графикони помоћу линија, области, трака и колона

en: Degrees counter clockwise from 3 O'Clock
sr: Степени у супротном смеру од казаљке на часовнику од 3 часа

en: Slices start _at:
sr: Парчад почињу на:

en: The default amount each slice is separated from the center measured as a percentage of the radius of the pie
sr: Подразумевана вредност за коју је свако парче одвојено од средишта мерено у процентима полупречника пите

en: _Slice Separation:
sr: Одв_ајање делова:

en: _Vary colors by slice
sr: _Мењај боје по парчету:

en: degrees
sr: степени

en: PlotPie
sr: ЦртанаПита

en: PlotRing
sr: ЦртаниПрстен

en: Cen_ter size:
sr: Величина _средишта:

en: 3D Pie
sr: 3Д пита

en: 3D Split Pie
sr: Подељена 3Д пита

en: Multi-Pie
sr: Више пита

en: Percentage of each contributor displayed in ring for each serie with wedges of the last ring split apart.
sr: Проценат сваког учесника приказан у прстену за сваки ред са издвојеним ивицама последњег прстена.

en: Percentage of each contributor displayed in ring for each serie.
sr: Проценат сваког учесника приказан у прстену за сваки ред.

en: Percentage of each contributor in 3D pie.
sr: Проценат сваког учесника у 3Д пити.

en: Percentage of each contributor with 3D wedges split apart.
sr: Проценат сваког учесника са издвојеним 3Д ивицама.

en: Percentage of each contributor with wedges split apart.
sr: Проценат сваког учесника са издвојеним ивицама.

en: Percentage of each contributor.
sr: Проценат сваког учесника.

en: Pie
sr: Пита

en: Ring
sr: Прстен

en: Split Pie
sr: Подели питу

en: Split Ring
sr: Подели прстен

en: Default pie types
sr: Подразумеване врсте „пите“

en: Pie Charts
sr: Пита графици

en: Pie charts
sr: Пите

en: Pie plotting engine
sr: Систем за исцртавање пита

en: Ring plotting engine
sr: Систем за исцртавање прстена

note: xgettext : the base for how to name scatter plot objects * eg The 2nd plot in a chart will be called * 	PlotXY2
en: PlotXY
sr: ЦртежXY

en: Bubble
sr: Мехур

en: Linearly interpolate between multi-dimensional points,with markers at each point.
sr: Линеарно интерполирај између вишедимензионих тачака, са обележивачима у свакој тачки.

en: Linearly interpolate between multi-dimensional points.
sr: Линеарно интерполирај између вишедимензионих тачака.

en: Markers at each point.
sr: Обележивачи у свакој тачки.

en: Plot X, Y and bubble size.
sr: Исцртај X, Y и величину мехура.

en: XY Lines
sr: XY линије

en: XY Points
sr: XY тачке

en: 2D Scatter charts
sr: Разбацани 2Д графикони

en: 2D scatter plotting engine
sr: Систем за исцртавање разбацаних 2Д графикона

en: Stock Scatter plot types
sr: Укључене врсте разбацаног исцртавања

en: XY Charts
sr: XY графикони

en: none
sr: ништа

en: square
sr: квадрат

en: diamond
sr: ромб

en: triangle down
sr: троугао доле

en: triangle up
sr: троугао горе

en: triangle right
sr: троугао десно

en: triangle left
sr: троугао лево

en: circle
sr: круг

en: cross
sr: крст

en: asterisk
sr: звездица

en: bar
sr: трака

en: half bar
sr: полутрака

en: butterfly
sr: лептир

en: hourglass
sr: часовник

en: Solid
sr: Пун

en: 75% Grey
sr: 75% сиво

en: 50% Grey
sr: 50% сиво

en: 25% Grey
sr: 25% сиво

en: 12.5% Grey
sr: 12.5% сиво

en: 6.25% Grey
sr: 6.25% сиво

en: Horizontal Stripe
sr: Хоризонтална пруга

en: Vertical Stripe
sr: Усправна пруга

en: Reverse Diagonal Stripe
sr: Обрнута дијагонална пруга

en: Diagonal Stripe
sr: Дијагонална пруга

en: Diagonal Crosshatch
sr: Дијагонални нишан

en: Thick Diagonal Crosshatch
sr: Дебели дијагонални нишан

en: Thin Horizontal Stripe
sr: Танка хоризонтална пруга

en: Thin Vertical Stripe
sr: Танка усправна пруга

en: Thin Reverse Diagonal Stripe
sr: Танка обрнута дијагонална пруга

en: Thin Diagonal Stripe
sr: Танка дијагонална пруга

en: Thin Horizontal Crosshatch
sr: Танки хоризонтални нишан

en: Thin Diagonal Crosshatch
sr: Танки дијагонални нишан

en: Foreground Solid
sr: Боја исцртавања

en: Small Circles
sr: Мали кругови

en: Semi Circles
sr: Полу кругови

en: Large Circles
sr: Велики кругови

en: Bricks
sr: Цигле

en: *Sun
sr: *Нед

en: *Mon
sr: *Пон

en: *Tue
sr: *Уто

en: *Wed
sr: *Сре

en: *Thu
sr: *Чет

en: *Fri
sr: *Пет

en: *Sat
sr: *Суб

en: Sunday
sr: Недеља

en: Monday
sr: Понедељак

en: Tuesday
sr: Уторак

en: Wednesday
sr: Среда

en: Thursday
sr: Четвртак

en: Friday
sr: Петак

en: Saturday
sr: Субота

en: *Jan
sr: *Јан

en: *Feb
sr: *Феб

en: *Mar
sr: *Мар

en: *Apr
sr: *Апр

en: *May
sr: *Мај

en: *Jun
sr: *Јун

en: *Jul
sr: *Јул

en: *Aug
sr: *Авг

en: *Sep
sr: *Сеп

en: *Oct
sr: *Окт

en: *Nov
sr: *Нов

en: *Dec
sr: *Дец

en: January
sr: Јануар

en: February
sr: Фебруар

en: March
sr: Март

en: April
sr: Април

en: May
sr: Мај

en: June
sr: Јун

en: July
sr: Јул

en: August
sr: Август

en: September
sr: Септембар

en: October
sr: Октобар

en: November
sr: Новембар

en: December
sr: Децембар

en: A_utofit Columns
sr: Аут_оматски уклопи колоне

en: Advanced Filter
sr: Напредни филтар

en: Criteria _Range:
sr: Мерило оп_сега:

en: Input
sr: Унос

en: List _Range:
sr: Опсег _листе:

en: N_ew Workbook
sr: Но_ва радна свеска

en: Output
sr: Излаз

en: _Filter In-Place
sr: На _истом месту

en: _New Sheet
sr: _Нова табела

en: _Output Range:
sr: _Излазни опсег:

en: _Unique Records Only
sr: Само _јединствени записи

en: ANOVA - Single Factor
sr: ANOVA - један фактор

en: Clear Output Range
sr: Очисти излазни опсег

en: Grouped By:
sr: Груписано по:

en: O_ptions
sr: О_пције

en: Retain Output Range Comments
sr: Очувај напомене излазног опсега

en: Retain Output Range Formatting
sr: Задржи обликовање излазног опсега

en: _Alpha =
sr: _Алфа =

en: _Areas
sr: _Низови

en: _Input
sr: _Унос

en: _Input Range:
sr: _Улазни опсег:

en: _Labels
sr: _Ознаке:

en: _Output
sr: И_злаз

en: ANOVA - Two-Factor
sr: АНОВА — два фактора

en: Number of Rows _Per Sample:
sr: Број редова _по узораку:

en: Auto Correct
sr: Аутоматски исправи

en: Capitalize _first letter of sentence
sr: Постави _велико слово за прво слово у реченици

en: Capitalize _names of days
sr: Користи велика слова за да_не у недељи

en: Correct _TWo INitial CApitals
sr: Исправи ин_ицијале

en: Do _not capitalize after:
sr: _Не претварај у велика слова након:

en: Do _not correct:
sr: _Немој да исправиш:

en: First Letter
sr: Прво слово

note: This is a name of the "General" autoformat template category. Please use the same translation as in General.category XML file
en: General
sr: Опште

en: INitial CApitals
sr: Иницијали

en: Re_place:
sr: _Замени:

en: _Replace text when typed
sr: З_амени текст приликом куцања

en: _With:
sr: _Са

en: Gnumeric : AutoFilter
sr: Гнумерик : Аутоматски филтар

en: Show rows where:
sr: Прикажи врсте где:

en: _And
sr: _И

en: _Or
sr: И_ли

en: begins with
sr: почиње са

en: contains
sr: садржи

en: does not begin with
sr: не почиње са

en: does not contain
sr: не садржи

en: does not end with
sr: не завршава се са

en: does not equal
sr: није једнако

en: ends with
sr: завршава се са

en: equals
sr: једнако

en: is greater than
sr: је већи од

en: is greater than or equal to
sr: је већи или једнак са

en: is less than
sr: је мањи од

en: is less than or equal to
sr: је мањи или једнак са

en: Bottom
sr: Дно

en: Items
sr: Ставке

en: Percentage
sr: Проценат

en: Show:
sr: Прикажи:

en: Top
sr: Врх

en: A short description of the template
sr: Кратак опис шаблона

en: Apply _Alignment
sr: Примени п_оравнавање

en: Apply _Borders
sr: Примени _границе

en: Apply _Fonts
sr: Примени п_исмо

en: Apply _Number Formats
sr: Примени ф_ормат бројева

en: Apply _Patterns
sr: Пр_имени обрасце

en: Author:
sr: Аутор:

en: Autoformat
sr: Аутоматски форматирај

en: C_ategory:
sr: К_атегорија:

en: Category:
sr: Категорија:

en: Description:
sr: Опис:

en: Edges
sr: Ивице

en: Name of template
sr: Назив шаблона

en: Name:
sr: Назив

en: Preview
sr: Преглед

en: Template Details
sr: Детаљи шаблона

en: The category this template belongs to
sr: Категорија којој припада овај шаблон:

en: The group/individual that made the template
sr: Група или појединац који је направио шаблон

en: _Left
sr: _Лево

en: _Right
sr: _Десно

en: _Show Gridlines
sr: Прикажи _линије мреже

en: Auto Save
sr: Аутоматски сачувај

en: _Automatically save every
sr: _Аутоматски чувај на сваких:

en: _Prompt Before Saving
sr: _Питај пре снимања

en: _minutes
sr: _минута

en: Cell Comment
sr: Напомена за поље

en: <b>Background</b>
sr: <b>Позадина</b>

en: <b>Control</b>
sr: <b>Управљање</b>

en: <b>Error alerts</b>
sr: <b>Упозорења на грешку</b>

en: <b>Horizontal alignment</b>
sr: <b>Водоравно поравнавање</b>

en: <b>Orientation</b>
sr: <b>Правац пружања</b>

en: <b>Pattern</b>
sr: <b>Образац</b>

en: <b>Sample</b>
sr: <b>Узорак</b>

en: <b>Style</b>
sr: <b>Стл</b>

en: <b>Vertical alignment</b>
sr: <b>Усправно поравнавање</b>

en: <span weight="bold">Criteria</span>
sr: <span weight="bold">Мерило</span>

en: A_ngle:
sr: У_гао:

en: Ac_tion:
sr: Р_адња:

en: Alignment
sr: Поравнање

en: Allo_w:
sr: _Дозволи:

en: Any Value     (no validation)
sr: Било која вредност     (без провере исправности)

en: Border
sr: Граница

en: Ce_nter
sr: Це_нтрирај

en: Cen_ter
sr: Цен_трирај

en: Center across _selection
sr: Центрирај преко _означених поља

en: Color:
sr: Боја:

en: Con_dition:
sr: У_слов:

en: Custom
sr: Произвољно

en: Date
sr: Датум

en: Diagonal
sr: Дијагонални

en: Format Cells
sr: Форматирај поља

en: Hi_de
sr: _Сакриј

en: I_n-cell dropdown
sr: Па_дање из-ћелије

en: Ignore _blank cells
sr: Зане_мари празна поља

en: In a list
sr: У списку

en: Information (allow invalid input)
sr: Информација (дозволи нетачан унос)

en: Input Message
sr: Улазна порука

en: Inside
sr: Унутар

en: Inside Horizontal
sr: Унутар водоравне

en: Inside Vertical
sr: Унутар усправне

en: J_ustify
sr: Сложи _редове

en: Left
sr: Лево

en: Locking cells or hiding formulas only affects protected worksheets.
sr: Закључавање поља и скривање функција се односи само на заштићене радне свеске.

en: None          (silently accept invalid input)
sr: Пропусти          (тихо прихвати нетачан улаз)

en: Numbers
sr: Бројеви

en: Outline
sr: Општи преглед

en: Protection
sr: Заштита

en: Reverse Diagonal
sr: Обрнуто дијагонално

en: Right
sr: Десно

en: Shrin_k to fit
sr: Уд_еси да стане

en: Stop            (never allow invalid input)
sr: Заустави            (никад не дозволи нетачан улаз)

en: Stri_kethrough
sr: Пре_цртано

en: Style:
sr: Стил:

en: Su_bscript
sr: Инд_екс

en: Sup_erscript
sr: Сте_пен

en: T_op
sr: _Врх

en: Text length
sr: _Дужина текста

en: Time
sr: Време

en: Titl_e:
sr: Насл_ов:

en: Underline:
sr: Подвучено:

en: Validation
sr: Провера исправности

en: Warning     (accept/discard invalid input)
sr: Упозорење     (прихвати/одбаци нетачан улаз)

en: Whole numbers
sr: Цели бројеви

en: _General
sr: _Опште

en: _Indent:
sr: _Увуци:

en: _Justify
sr: _Слагање редова

en: _Lock
sr: _Привежи

en: _Message:
sr: По_рука:

en: _Protect worksheet
sr: _Заштићена радне свеска

en: _Show input message when cell is selected
sr: Прикажи улазну поруку када је иза_брано поље

en: _Wrap text
sr: Пре_лом текста

en: min <= val <= max         (between)
sr: мин <= вредност <=макс          (између)

en: val  <  bound                  (less than)
sr: вредност  <  граница                  (мање од)

en: val  >  bound                  (greater than)
sr: вредност  >  граница                  (веће од)

en: val <= bound                  (less than or equal)
sr: вредност <= граница                  (мање од или једнако)

en: val <= min || max <= val (not between)
sr: вредност <= мин || макс <= вредност (није између)

en: val <> bound                  (not equal to)
sr: вредност <> граница                  (није једнако)

en: val == bound                  (equal to)
sr: вредност == граница                  (једнако је)

en: val >= bound                  (greater than or equal)
sr: вредност >= граница                  (веће од или једнако)

en: <span weight="bold">Sort Options</span>
sr: <span weight="bold">Поредак</span>

en: <span weight="bold">Sort Specification</span>
sr: <span weight="bold">Правила поретка</span>

en: Direction:
sr: Правац:

en: Range:
sr: Опсег:

en: Sort range has a _header
sr: Опсег за уређивање садржи _заглавље

en: Sort...
sr: Поређај...

en: _Preserves Formats
sr: Очу_вава формате

en: _Right-Left
sr: _Десно-лево

en: _Top-Bottom
sr: _Горе-доле

en: Column Width
sr: Ширина колоне

en: _Column width (pt.):
sr: _Ширина колоне (у тачкама):

en: _Use Default
sr: Користити _подразумевано

en: Group/Ungroup
sr: Групиши/Распусти

en: AVERAGE
sr: ПРОСЕК

en: COUNT
sr: БРОЈ

en: C_opy labels
sr: _Умножи ознаке

en: Clear the list of source areas
sr: Очисти списак изворних подручја

en: Data consolidation
sr: Учвршћивање података

en: Delete the currently selected source area
sr: Уклони тренутно означену изворну област

en: Formulas
sr: Формуле

en: In _left column
sr: У _левој колони

en: In _top row
sr: У врсти на вр_ху

en: MAX
sr: МАКС

en: MIN
sr: МИН

en: PRODUCT
sr: ПРОИЗВОД

en: STDEV
sr: СТДЕВ

en: STDEVP
sr: СТДЕВП

en: SUM
sr: ЗБИР

en: The function to use when consolidating
sr: Функција која се користи за учвршћивање

en: The left column contains labels, these will not be consolidated, but used as key for comparison
sr: Лева колона садржи ознаке, оне се неће учврстити, већ ће се користити као кључеви при поређењу

en: The top row contains labels, these will not be consolidated, but used as key for comparison
sr: Горњи ред садржи ознаке, оне се неће учврстити, већ ће се користити као кључеви при поређењу

en: _Function:
sr: _Функција

en: _Put:
sr: По_стави:

en: _Source areas:
sr: _Изворне области:

en: Correlation
sr: Корелација

en: <span weight="bold">Delete Method</span>
sr: <span weight="bold">Метод за уклањање</span>

en: Delete _column(s)
sr: Уклони _колону(е)

en: Delete _row(s)
sr: Уклони _врсту(е)

en: Delete cells
sr: Уклони поља

en: Shift cells _left
sr: Помери поља у_лево

en: Shift cells _up
sr: Помери поља _горе

en: (1 - alpha) =
sr: (1 - алфа) =

en: Confidence Interval for the _Mean
sr: Сигуран опсег за _средњу вредност

en: Descriptive Statistics
sr: Описна статистика

en: Kth Largest
sr: К-ти највећи

en: Kth Smallest
sr: К-ти најмањи

en: S_ummary Statistics
sr: Уку_пна статистика

en: Miguel de Icaza, creator.
sr: Miguel de Icaza, оснивач.

en: Jody Goldberg, maintainer.
sr: Jody Goldberg, одржава превод.

en: Sean Atkinson, functions and X-Base importing.
sr: Sean Atkinson, функције и X-Base увоз.

en: Michel Berkelaar, Simplex algorithm for Solver (LP Solve).
sr: Michel Berkelaar, Симплекс алгоритам писан за систем за решавање (линеарно програмирање).

en: Grandma Chema Celorio, Tester and sheet copy.
sr: Grandma Chema Celorio, испробавање и умножавање табела.

en: Frank Chiulli, OLE support.
sr: Frank Chiulli, OLE подршка.

en: Kenneth Christiansen, i18n, misc stuff.
sr: Kenneth Christiansen, i18n, разне ствари.

en: Zbigniew Chyla, plugin system, i18n.
sr: Zbigniew Chyla, систем додатака, i18n.

en: J.H.M. Dassen (Ray), debian packaging.
sr: J.H.M. Dassen (Ray), дебиан пакети.

en: Jeroen Dirks, Simplex algorithm for Solver (LP Solve).
sr: Jeroen Dirks, Симпплекс алгоритам писан за систем за решавање (линеарно програмирање).

en: Tom Dyas, plugin support.
sr: Tom Dyas, подршка за додатке.

note: xgettext: * if your charset allows it, replace the 'o' of 'Gergo' * with 'odoubleacute' (U0151) and the 'E' of 'Erdi' * with 'Eacute' (U00C9)
en: Gergo Erdi, Gnumeric hacker.
sr: Gergo Erdi, Гнумерик хакер.

en: John Gotts, rpm packaging.
sr: John Gotts, рпм пакети.

note: xgettext: * The funny character between "G" and "l" here is a \"u.
en: Andreas J. Gülzow, Gnumeric hacker.
sr: Andreas J. Gülzow, Гнумерик хакер.

note: xgettext: * The funny character between "K" and "r" here is 'aring'.
en: Jon Kåre Hellan, Gnumeric hacker.
sr: Jon Kåre Hellan, Гнумерик хакер.

en: Ross Ihaka, special functions.
sr: Ross Ihaka, специјалне функције.

en: Jukka-Pekka Iivonen, numerous functions and tools.
sr: Jukka-Pekka Iivonen, бројне функције и алати.

en: Jakub Jelinek, Gnumeric hacker.
sr: Jakub Jelinek, Гнумерик хакер.

en: Chris Lahey, number format engine.
sr: Chris Lahey, систем за облик бројева.

en: Takashi Matsuda, original text plugin.
sr: Takashi Matsuda, оригинални текст додатак.

en: Michael Meeks, Excel and OLE2 importing.
sr: Michael Meeks, Ексел и ОЛЕ2 увоз.

en: Lutz Muller, SheetObject improvements
sr: Lutz Muller, SheetObject унапређења

en: Federico M. Quintero, canvas support.
sr: Federico M. Quintero, подршка за canvas.

en: Mark Probst, Guile support.
sr: Mark Probst, Гаил подршка.

en: Rasca, HTML, troff, LaTeX exporters.
sr: Rasca, HTML, troff, LaTeX извозници.

en: Vincent Renardias, original CSV support, French localization.
sr: Vincent Renardias, оригинална CSV подршка, француска локализација.

en: Ariel Rios, Guile support.
sr: Ariel Rios, Гаил подршка.

en: Arturo Tena, OLE support.
sr: Arturo Tena, OLE подршка.

en: Almer S. Tigelaar, Gnumeric hacker.
sr: Almer S. Tigelaar, Гнумерик хакер.

en: Bruno Unna, Excel bits.
sr: Bruno Unna, Ексел делови.

en: Daniel Veillard, XML support.
sr: Daniel Veillard, XML подршка.

en: Vladimir Vuksan, financial functions.
sr: Vladimir Vuksan, финансијске функције.

en: Morten Welinder, Gnumeric hacker.
sr: Morten Welinder, Гнумерик хакер.

en: Gnumeric
sr: Гнумерик

en: A production ready spreadsheet
sr: Програм за табеларне прорачуне

note: Translate the following string with the names of all translators for this locale.
en: This is an untranslated version of Gnumeric.
sr: Слободан Средојевић <ssl@uns.ns.ac.yu>
    
    http://prevod.org - превод на српски језик.

en: Gnumeric Home Page
sr: Гнумерик интернет страница

en: The list range is invalid.
sr: Опсег списка не неисправан.

en: The criteria range is invalid.
sr: Мерни опсег је нетачан..

en: The output range is invalid.
sr: Излазни опсег је нетачан.

en: The given criteria are invalid.
sr: Задата мерила су нетачна.

en: No matching records were found.
sr: Одговарајући записи нису пронађени.

en: An unexpected error has occurred: %d.
sr: Неочекивана грешка: %d

en: _List Range:
sr: Опсе_г списка:

en: Could not create the Advanced Filter dialog.
sr: Не могу образовати прозорче за „Напредни филтар“.

en: The selected input rows must have equal size!
sr: Означене улазне врсте морају имати исту величину!

en: The selected input columns must have equal size!
sr: Изабране улазне колоне морају имати исту величину!

en: The selected input areas must have equal size!
sr: Изабране улазне области морају имати исту величину!

en: Could not create the Correlation Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Корелација“.

en: Could not create the Covariance Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Коваријанса“.

en: Could not create the Rank and Percentile Tools dialog.
sr: Нисам могао да направим прозорче за алате за рангирање и проценте.

en: Could not create the Fourier Analysis Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Фуријеова Анализа“.

en: Could not create the Descriptive Statistics Tool dialog.
sr: Не могу образовати прозорче за алатку „Описна статистика“

en: Please enter a valid
    population variance for variable 1.
sr: Молим унесите исправну 
    варијацију популације за променљиву 1.

en: Please enter a valid
    population variance for variable 2.
sr: Молим унесите исправну 
    варијацију популације за променљиву 2.

en: Var_iable 1 Range:
sr: Опсег 1. про_менљиве:

en: _Variable 2 Range:
sr: Опсег 2. про_менљиве:

en: Could not create the Mean Tests Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за средње провере.

en: Var_iable 1 Range
sr: Опсег 1. про_менљиве

en: _Variable 2 Range
sr: Опсег 2. про_менљиве

en: Could not create the FTest Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „ФТест“.

en: Could not create the Sampling Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Узорковање“.

en: There must be an equal number of entries for each variable in the regression.
sr: Мора постојати исти број ставки за сваку променљиву у регресији.

en: _X Variables:
sr: X Пр_оменљиве:

en: _Y Variable:
sr: Y Проме_нљиве:

en: Could not create the Regression Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Регресија“.

en: Could not create the Exponential Smoothing Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Експоненцијално углађивање“.

en: Could not create the Moving Average Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Усредњавање“.

en: Bin _Range:
sr: Бин _опсег:

en: Could not create the Histogram Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Хистограм“.

en: Could not create the ANOVA (single factor) tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „АНОВА (један фактор).

en: The given input range should contain at least two columns and two rows of data and the labels.
sr: Дати улазни опсег треба да садржи барем две колоне и две врсте са подацима и ознакама.

en: The given input range should contain at least two columns and two rows of data.
sr: Дати улазни опсег треба да садржи барем две колоне и две врсте са подацима.

en: The given input range should contain at least two columns of data and the labels.
sr: Дати улазни опсег треба да садржи барем две колоне са подацима и ознакама.

en: The given input range should contain at least two columns of data.
sr: Дати улазни опсег треба да садржи барем две колоне са подацима.

en: The given input range should contain at least two rows of data and the labels.
sr: Дати улазни опсег треба да садржи барем две врсте са подацима и ознакама.

en: The given input range should contain at least two rows of data.
sr: Дати улазни опсег треба да садржи барем две врсте са подацима.

en: The number of data rows must be a multiple of the replication number.
sr: Број редова података мора бити дељиво бројем репликације.

en: Could not create the ANOVA (two factor) tool dialog.
sr: Не могу да образујем прозорче за алатку „АНОВА (два фактора)“.

en: Could not create the AutoCorrect dialog.
sr: Не могу да образујем прозорче за алатку „Провера Правописа“.

en: Jan
sr: Јан

en: Feb
sr: Феб

en: Mar
sr: Мар

en: Total
sr: Укупно

en: North
sr: Северни

en: South
sr: Јужни

en: West
sr: Западни

en: An error occurred while reading the category list
sr: Дошло је до грешке приликом читања списка категорија

en: Do you want to save the workbook %s ?
sr: Желите ли да сачувате радну свеску %s ?

en: Could not create the autosave dialog.
sr: Не могу да образујем прозорче за алатку „Чување Докумената“.

en: Single
sr: Једноструко

en: Double
sr: Двоструко

en: Number
sr: Број

en: Text
sr: Текст

en: Source
sr: Извор

en: Criteria
sr: Мерило

en: Min :
sr: Најмања вредност:

en: Max :
sr: Највећа вредност:

en: Value :
sr: Вредност:

en: The validation criteria are unusable. Disable validation?
sr: Мерило исправности је неупотребљиво. Искључити проверу исправности?

en: Clear Background
sr: Очисти слику у позадини

en: Column %s
sr: Колона %s

en: Row %s
sr: Ред %s

en: Row/Column
sr: Ред/колона

en: Case Sensitive
sr: Разликује мала и велика слова

en: By Value
sr: По вредности

en: Could not create the Cell-Sort dialog.
sr: Не могу да образујем прозорче за алатку „Поредак“.

en: Set standard/default column width
sr: Постави стандардну/подразумевану ширину колона

en: Set column width of selection on <span style='italic' weight='bold'>%s</span>
sr: Постави ширину колоне за избор на <span style='italic' weight='bold'>%s</span>

en: Specification %s does not define a region
sr: Навод %s не одређује област

en: Source region %s overlaps with the destination region
sr: Изворна област %s се прелива преко одредишне области

en: The output range overlaps with the input ranges.
sr: Излазни опсег се преклапа са улазним опсегом.

en: Could not create the Consolidate dialog.
sr: Не могу да образујем прозорче за учвршћивање.

en: Why would you want to define a name to be #NAME?
sr: Зашто желите да дефинишете назив #ИМЕ?

en: Could not create the Name Guru.
sr: Не могу да направим чаробњака за имена.

en: Delete
sr: Уклони

en: Could not create the Delete Cell dialog.
sr: Не могу да образујем прозорче „Уклони поље“.

en: Could not create the Fill Series dialog.
sr: Не могу да образујем прозорче са алатком „Попуни редове“.

en: Function/Argument
sr: Функција/аргумент

en: Could not create the formula guru.
sr: Не могу да направим „Чаробњака за формуле“.

en: Recently Used
sr: Скори коришћени

en: All Functions (long list)
sr: Све функције (дугачак списак)

en: You should introduce a valid cell name in 'Set Cell:'!
sr: Требали би да уведете исправно име поља у „Постави поље:“!

en: The cell named in 'Set Cell:' must contain a formula!
sr: Именовано поље у „Постави поље:“ мора садржати формулу!

en: You should introduce a valid cell name in 'By Changing Cell:'!
sr: Требали би да уведете исправно име поља у „Променом поља:“!

en: The cell named in 'By changing cell' must not contain a formula.
sr: Именовано поље у „Променом поља“ не сме садржати формулу!

en: The value given in 'To Value:' is not valid.
sr: Вредност задата у пољу „На вредност“ је нетачна.

en: Goal seeking with cell %s found a solution.
sr: Тражење решења за поље %s је успело.

en: Goal seeking with cell %s did not find a solution.
sr: Тражење решења за поље %s није успело.

en: Could not create the Goal-Seek dialog.
sr: Не могу да образујем прозорче са алатом „Тражење Вредности“

en: Workbook Level
sr: Ниво радне свеске

note: * Fill in the labels of `Target Cell' section.
en: Cell
sr: Поље

en: Could not create the goto dialog.
sr: Не могу да образујем прозорче са алатком „Иди на“.

en: Not a range or name
sr: Није опсег нити назив

en: _Internal Link
sr: Унутрашња _веза

en: Jump to specific cells or named range in the current workbook
sr: Скочи на одређена поља или именовани опсег у текућој радној свесци

en: _External Link
sr: _Спољна веза

en: Open an external file with the specified name
sr: Отвори спољну датотеку са задатим именом

en: Send _Email
sr: Пош_аљи е-писмо

en: Prepare an email
sr: Припреми електронску поруку

en: _Web Link
sr: _Веб веза

en: Browse to the specified URL
sr: Иди на наведену адресу

en: Add Hyperlink
sr: Додај везу

en: Edit Hyperlink
sr: Уреди везу

en: Remove Hyperlink
sr: Уклони везу

en: Could not create the hyperlink dialog.
sr: Не могу да образујем прозорче за алатку „Везе“.

en: Insert
sr: Убаци

en: Could not create the Insert Cell dialog.
sr: Не могу да образујем прозорче „Уметни поља“.

en: One field is not part of the merge zone!
sr: Једно поље није део области за стапање!

en: %i fields are not part of the merge zone!
sr: %i поља нису део области за стапање

en: The data columns range in length from %i to %i. Shall we trim the lengths to %i and proceed?
sr: Опсег колона података од %i до %i. Да ли треба да дотерамо дужине на %i и да наставимо?

en: Input Data
sr: Улазни податак

en: Merge Field
sr: Поље за стапање

en: %s is encrypted
sr: %s је шифрован

en: Encrypted files require a password
    before they can be opened.
sr: Шифроване датотеке захтевају лозинку
    пре него што се могу отворити.

en: Password :
sr: Лозинка :

en: All
sr: Све

en: Content
sr: Садржај

en: As Value
sr: Као вредност

en: Formats
sr: Формати

en: Add
sr: Додај

en: Subtract
sr: Одузми

en: Multiply
sr: Помножи

en: Divide
sr: Подели

en: Paste special
sr: Нарочит пренос са списка исечака

en: Paste Link
sr: Убаци везу

en: Paste type
sr: Врста убацивања

en: Operation
sr: Операција

en: Transpose
sr: транспоновати, заменити

en: Skip Blanks
sr: Прескочи празнине

en: Plugin dependencies
sr: Зависности додатака

en: Unknown plugin
sr: Непознат додатак

en: Plugin services
sr: Услуге додатака

en: Errors while activating plugins
sr: Грешка при покретању додатака

en: Errors while deactivating plugins
sr: Грешка при гашењу додатака

en: The following extra plugins must be activated in order to activate this one:
sr: Следећи додаци морају бити покренути како би исто покренули и:

en: Unknown plugin with id="%s"
sr: Непознат додатак са id=„%s“

en: 
    Do you want to activate this plugin together with its dependencies?
sr: 
    Да ли желите да покренете овај додатак заједно са свим додацима од којих он зависи?

en: Error while deactivating plugin "%s".
sr: Грешка при деактивирању додатка „%s“.

en: Error while activating plugin "%s".
sr: Грешка при активирању додатка „%s“.

en: Active
sr: Покренут

en: Plugin name
sr: Име додатка

en: ID
sr: ИД

en: Directory
sr: Директоријум

en: The items on this page customize the behaviour of the undo/redo system.
sr: Ставке на овој страници прилагођавају понашање „Опозови“/„Понови“ система.

en: The items on this page customize the inital settings of the sort dialog and the behaviour of the sort toolbar buttons.
sr: Ставке на овој страници прилагођавају почетна подешавања поредак прозорчета и понашање дугмади за поредак линије са алаткама

en: The items on this page customize the new default workbook.
sr: Ставке на овој страници прилагођавају нову подразумевану радну свеску.

en: The items on this page are related to the saving and opening of files.
sr: Ставке на овој страници су повезане са чувањем и отварањем датотека.

en: Windows
sr: Прозори

en: Files
sr: Датотеке

en: Undo
sr: Опозови

en: Various
sr: Разно

en: Internal
sr: Унутрашње

en: Header/Footer
sr: Заглавље и подножје

en: Customize header
sr: Прилагоди заглавља

en: Customize footer
sr: Прилагоди подножје

en: Custom header configuration
sr: Произвољно подешавање заглавља

en: Custom footer configuration
sr: Произвољно подешавање подножја

en: Uniform
sr: Уврежени

en: _Lower Bound:
sr: Доња гр_аница:

en: _Upper Bound:
sr: Горња гра_ница:

en: Uniform Integer
sr: Униформни цео број

en: Normal
sr: Нормално

en: _Mean:
sr: Ср_едина:

en: _Standard Deviation:
sr: _Стандардно одступање:

en: Discrete
sr: Дискретан

en: _Value And Probability Input Range:
sr: Улазни опсег вредности и _вероватноће:

en: Bernoulli
sr: Бернули

en: _p Value:
sr: p Вр_едност:

en: Beta
sr: Бета

en: _a Value:
sr: a Вред_ност:

en: _b Value:
sr: b Вредн_ост:

en: Binomial
sr: Двочлана

en: N_umber of Trials:
sr: Број по_кушаја:

en: Cauchy
sr: Коши

en: _nu Value:
sr: nu Вреднос_т:

en: Exponential
sr: Експонент

en: Exponential Power
sr: Експонент

en: nu_1 Value:
sr: nu1 В_редност:

en: nu_2 Value:
sr: nu2 _Вредност:

en: Gamma
sr: Гама

en: Gaussian Tail
sr: Гаусов остатак

en: _Sigma
sr: _Сигма

en: Geometric
sr: Геометријски

en: Gumbel (Type I)
sr: Гамбел (тип 1)

en: Gumbel (Type II)
sr: Гамбел (тип 2)

en: Landau
sr: Ландау

en: Laplace
sr: Лаплас

en: Levy alpha-Stable
sr: Левијева алфа-стабилна

en: _c Value:
sr: c вреднос_т:

en: _alpha:
sr: _алфа:

en: Logarithmic
sr: Логаритамско

en: Logistic
sr: Логистичко

en: Lognormal
sr: Обично логаритамски

en: _Zeta Value:
sr: Цета _Вредност:

en: Negative Binomial
sr: Негативна биномијална

en: N_umber of Failures
sr: Број неуспешних покуш_аја

en: Pareto
sr: Парето

en: Poisson
sr: Поасонова

en: _Lambda:
sr: _Ламбда:

en: _Sigma:
sr: Си_гма:

en: Rayleigh Tail
sr: Rayleigh-ов остатак

en: Student t
sr: Студентова t

en: nu Value:
sr: nu Вредност:

en: Could not create the Random Tool dialog.
sr: Не могу образовати прозорче „Случајни број“.

en: Set standard/default row height
sr: Постави стандардну/подразумевану висину врста

en: Set row height of selection on <span style='italic' weight='bold'>%s</span>
sr: Постави висину врсте озналених поља на <span style='italic' weight='bold'>%s</span>

en: Invalid changing cells
sr: Неисправна промена поља

en: Changing cells should be on the current sheet only.
sr: Мењање поља би требало да се изведе само на текућој табели.

en: Scenario name already used
sr: Има сценарија је већ у употреби

en: Invalid scenario name
sr: Нетачно име сценарија

en: Changing cells contain at least one expression that is not just a value. Note that showing the scenario will overwrite the formula with it's current value.
sr: Измењене ћелије садрже бар један израз који није једноставна вредност. Приметите да ће приказ сценарија преснимити формулу текућом вредношћу.

en: Could not create the Scenario Add dialog.
sr: Не могу да образујем прозорче „Додај сценарио“.

en: _Changing cells:
sr: _Мењање поља:

en: Created on
sr: Направљено на

en: Results entry did not contain valid cell names.
sr: Добијена ставка није садржала исправна имена поља.

en: Could not create the Scenarios dialog.
sr: Не могу да образујем прозорче „Сценарији“.

en: Result Cells:
sr: Поља за резултат:

en: You must select some cell types to search.
sr: Морате изабрати неку врсту поља за претрагу

en: Perform no more replacements
sr: Немој више замењивати

en: Do not perform this replacement
sr: Немој извршити ову замену

en: Perform this replacement
sr: Изврши ову замену

en: Comment
sr: Напомена

en: Result
sr: Резултат

en: Expression
sr: Израз

en: Integer
sr: Цео број

en: Other value
sr: Друга вредност

en: Current Name
sr: Текући назив

en: New Name
sr: Нови назив

en: You may not delete all sheets in a workbook!
sr: Не можете обрисати све табеле у радној свесци!

en: To replace all exisiting sheets, please delete the current workbook and create a new one!
sr: Да замените све постојеће табеле, обришите текућу радну свеску и направите нову!

en: The sheet order has changed. Do you want to update the list?
sr: Редослед табела се променио. Да ли желите да освежите списак?

en: The input range is invalid.
sr: Улазни опсег је нетачан.

en: Could not create the Data Shuffling dialog.
sr: Не могу да образујем прозорче за „Мешање података“.

en: The input variable range is invalid.
sr: Улазни опсег променљивих је нетачан.

en: The output variable range is invalid.
sr: Излазни опсег променљивих је нетачан.

en: Simulations
sr: Опонашање

en: Iterations
sr: Итерације

en: # Input variables
sr: # Улазне променљиве

en: # Output variables
sr: # Излазне променљиве

en: Runtime
sr: У току извршавања

en: Run on
sr: Покрени на

en: Variable
sr: Променљива

en: Min
sr: Најмања вредност

en: Average
sr: Просек

en: Max
sr: Највећа вредност

en: Invalid variable range was given
sr: Задат је нетачан опсег променљивих

en: First round number should be greater or equal than the number of the last round.
sr: Број из првог круга треба да буде већи или једнак броју из последњег круга.

en: _Inputs:
sr: _Улази:

en: _Outputs:
sr: _Излази:

en: Could not create the Simulation dialog.
sr: Не могу да образујем прозорче за алатку „Симулација“.

en: Revised Simplex (GLPK 4.2)
sr: Прерађена Симплекс (GLPK 3.2)

en: Simplex (LP Solve 3.2)
sr: Симплекс (Линеарно програмирање 3.2)

en: < Not available >
sr: < Недоступни >

en: Looking for a subject for your thesis? Maybe you would like to write a QP solver for Gnumeric?
sr: Тражите тему за ваше истраживање? Можда треба да напишете QP решавача за Гнумерика?

en: Solver found an optimal solution.  All constraints and optimality conditions are satisfied.
sr: Систем за тражење решења је пронашао оптимално решење. Сва ограничења и оптимални услови су задовољени.

en: Neither sensitivity nor limits report are meaningful if the program has integer constraints.  These reports will not be created.
sr: Нити извештај о осетљивости нити извештај о границама немају значаја ако програм има целобројна ограничења. Ови извештаји према томе неће бити направљени.

en: The Target Cell value specified does not converge!  The program is unbounded.
sr: Вредност у пољу за резултат не конвергира! Програм је неограничен.

en: A feasible solution could not be found.  All specified constraints cannot be met simultaneously.
sr: Оствариво решење не може бити пронађено. Сви наведени почетни услови (ограничења) не могу бити задовољени истовремено.

en: The maximum number of iterations exceeded. The optimal value could not be found.
sr: Достигнут је максимални број итерација. Оптимална вредност није могла да се нађе

en: Optimal solution created by solver.
sr: Оптимално решење које је пронашао систем за тражење решења.

en: Unknown error.
sr: Непозната грешка.

en: You have not specified a problem to be solved
sr: Нисте поставили проблем који треба да се реши

en: Target cell should contain a formula.
sr: Поље за резултат треба да садржи формулу.

en: Constraint `%s' is for a cell that is not an input cell.
sr: Задали сте ограничење „%s“ за поље које није улазно поље.

en: No constraints defined for the problem.
sr: Нису дефинисана ограничења(почетни услови) за проблем.

en: The maximum time exceeded. The optimal value could not be found in given time.
sr: Достигнуто је максимално време. Оптимална вредност није могла да се нађе у датом времену.

en: Could not create the Solver dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Систем за решавање“.

en: You need to select at least one sheet to export
sr: Морате да одаберете барем једну табелу за извоз.

en: Are you sure you want to cancel?
sr: Да ли желите да поништите?

en: <- Remove
sr: <- Уклони

en: <- Remove all
sr: <- Уклони све

en: Add ->
sr: Додај ->

en: Add all ->
sr: Додај све ->

en: Always
sr: Увек

en: Automatic (puts quotes where needed)
sr: Аутоматски (стави наводнике где је потребно)

en: Available sheets
sr: Доступне табеле

en: Bang (!)
sr: Узвичник (!)

en: Character encoding:
sr: Запис знакова:

en: Choose export formatting
sr: Изаберите излазно форматирање

en: Choose sheets to export
sr: Изаберите табелу за извоз

en: Colon (:)
sr: Двотачка (:)

en: Comma (,)
sr: Зарез (,)

en: Customize the export format. The line terminator is the character sequence used for terminating a line in the text file. Whether the quote character is placed around cells depends on the value chosen for quoting.
sr: Прилагоди облик за извоз. Знак за прекид линије је секвенца знакова која се користи за прекид линије у текстуалној датотеци. Да ли је знак за наводнике смештен око поља зависи од изабране вредности за навођење.

en: Exporting structured text
sr: Извоз структуираног текста

en: Hyphen (-)
sr: Цртица (-)

en: Line termination:
sr: Завршетак линије:

en: Macintosh (carriage return)
sr: Мекинтош (знак за нови ред)

en: Never
sr: Никад

en: Pipe (|)
sr: Цев (|)

en: Please select which sheets you want to export from the current workbook. They will be exported in the same order as in the export list.
sr: Молим да изаберете које табеле желите да извезете из текуће радне свеске. Оне ће бити извежене у истом поретку као у извозном списку.

en: Quote character:
sr: Знак за цитирање:

en: Quoting:
sr: навођење, цитирање:

en: Semicolon (;)
sr: Тачка-зарез (;)

en: Separator:
sr: Раздвојник:

en: Sheets to export
sr: Табеле за извоз

en: Slash (/)
sr: Коса црта (/)

en: Space
sr: Размак

en: Tab
sr: Табулатор

en: Transliterate
sr: Превести

en: Unix (linefeed)
sr: Јуникс (знак за нову линију)

en: Unknown characters:
sr: Непознати знакови:

en: Windows (carriage return + linefeed)
sr: Виндоуз (знак за нови ред + знак за нову линију)

en: Autodiscovery did not find any columns in the text. Try manually
sr: Аутоматско откривање није пронашло ниједну колону у тексту. Покушајте ручно

en: Delete and Merge _Left
sr: Обриши и споји _лево

en: Delete and Merge _Right
sr: Обриши и споји _десно

en: _Split
sr: _Подели

en: _Widen
sr: _Рашири

en: _Narrow
sr: _Сузи

en: A maximum of %d columns can be imported.
sr: Могуће је увести највише %d колона.

en: Ignore all columns on right
sr: Занемари све колоне десно

en: Ignore all columns on left
sr: Занемари све колоне лево

en: Import all columns on right
sr: Увези све колоне десно

en: Import all columns on left
sr: Увези све колоне лево

en: Copy format to right
sr: Копирај формат десно

en: If this checkbox is selected, the column will be imported into Gnumeric.
sr: Уколико је ова кућица означена, колона ће бити увежена у Гнумерик.

en: At most 256 columns can be imported at one time.
sr: Могуће је увести највише 256 колона одједном.

en: Column %d
sr: Колона %d

en: %d of %d lines to import
sr: %d од %d линија за увоз

en: The data is not valid in encoding %s; please select another encoding.
sr: Податак није исправан у начину записа %s; молим изаберите неки други начин записа.

en: Data (from %s)
sr: Податак (из %s)

en: Actual processing will start at this line, any previous lines will be ignored.
sr: Стварна обрада ће почети у овој линији, све претходне линије ће бити занемарене

en: Always (Both Sides)
sr: Увек (обадве стране)

en: Attempt to recognize columns in the text automatically.
sr: Покушај аутоматског распознавања колона у тексту.

en: Ban_g (!)
sr: Узвични_к (!)

en: CSV
sr: ЗРВ

en: C_ustom
sr: Прилагођено:

en: Character interpreted as quote character. If a termination or separation character is encountered within quotes it will be considered part of the column text.
sr: Знак је протумачен као наводник. Ако се знак за прекид или раздвајање нађе унутар наводника он ће бити посматран као део текста колоне.

en: Clear list of columns
sr: Очисти списак група

en: Co_mma (,)
sr: Заре_з (,)

en: Columns
sr: Колона

en: Custom separator, this can be any character.
sr: Произвољни раздвајач, ово може бити било који знак.

en: Define the width of each column manually.
sr: Дефиниши ширину сваке колоне ручно.

en: Each column in the text is separated by a 'separation' character, e.g. a semicolon.
sr: Свака колона у тексту је раздвојена са знаком за раздвајање, нпр. тачка-зарез.

en: Encoding:
sr: Начин записа:

en: F_inish
sr: _Заврши

en: Fixed
sr: Утврђено

en: Format
sr: Форматирање

en: Fr_om line:
sr: _Од линије:

en: H_yphen (-)
sr: _Цртица (-)

en: Line breaks:
sr: Преломи реда:

en: Lines to import
sr: Линије за увоз

en: Main
sr: Главно

en: Number of lines to import
sr: Број линија које се увозе

en: On left side only
sr: Само на левој страни

en: On right side only
sr: Само са десне стране

en: Original data type:
sr: Оригинална врста података:

en: Overall formatting
sr: Опште форматирање

en: P_ipe (|)
sr: Ц_ев (|)

en: Per column formatting
sr: Форматирање по колони

en: Processing ends at this line, any subsequent lines will be ignored.
sr: Обрада се зауставља на овој линији, све накнадне линије ће бити занемарене.

en: S_ee two separators as one
sr: Тумачи два р_аздвојника као један

en: S_pace
sr: _Празно место

en: See two successive separators as one.
sr: Тумачи два узастопна раздвојника као један.

en: See two successive text indicators as one that does not terminate the cell.
sr: Тумачи два узастопна текст индикатора као један који не прекида поље.

en: Semicolo_n (;)
sr: Тач_ка-зарез (;)

en: Separators
sr: Раздвојници

en: Slas_h (/)
sr: Ко_са црта (/)

en: Source Format
sr: Изворни формат

en: Source Locale:
sr: Изворни локалитет:

en: Ta_b
sr: _Табулатор

en: Te_xt indicator:
sr: Показ_атељ текста:

en: Text Import Configuration
sr: Подешавање увоза текста

en: Text indicator
sr: Показатељ текста

en: The carriage return character (ASCII code 13) breaks lines
sr: Знак за враћање уноса на почетак (ASCII код 13) прелама редове

en: The line feed character (ASCII code 10) breaks lines
sr: Знак за нови ред (ASCII код 10) прелама редове

en: The sequence of carriage return and line feed (ASCII codes 13 and 10) breaks lines
sr: Низ од знака за враћање уноса на почетак и за нови ред (ASCII кодови 13 и 10) прелама редове

en: Trim leading and trailing spaces from each column, if you are unsure you should leave this at the default setting.
sr: Дотерај уводна и пратећа празна места за сваку колону, уколико сте несигурни требали би да прихватите подразумевано подешавање.

en: Trim:
sr: Дотерати:

en: _Adjacent text indicators escaped
sr: Истакнути су по_казатељи суседног текста

en: _Auto Column Discovery
sr: _Аутоматско откривање колона

en: _Clear
sr: _Очисти

en: _Colon (:)
sr: _Двотачка (:)

en: _Fixed width
sr: Утврђене ши_рине

en: _Macintosh (CR)
sr: _Мекинтош (CR)

en: _Separated
sr: _Раздвојено

en: _To line:
sr: _У линију:

en: _Unix (LF)
sr: _Уникс (LF)

en: You should introduce a single valid cell as dependency cell
sr: Требало би да уведете једно исправно поље као зависно поље

en: The dependency cells should not contain an expression
sr: Зависна поља не треба да садрже израз

en: You should introduce a valid number as minimum
sr: Треба да уведете исправан број за минимум

en: You should introduce a valid number as maximum
sr: Треба да уведете исправан број као максимум

en: The maximum value should be bigger than the minimum
sr: Максимални број треба да буде већи од минималног

en: You should introduce a valid number as step size
sr: Треба да уведете исправан број као величину корака

en: The step size should be positive
sr: Величина корака би требала бити позитивна

en: You should introduce one or more dependency cells
sr: Треба да уведете једно или више зависних поља

en: You should introduce a single valid cell as result cell
sr: Треба да уведете једно исправно поље као поље за резултат

en: The target cell should contain an expression
sr: Поље за резултат треба да садржи један израз

en: Multi-display support in Gnumeric has been turned off due to multiple bugs in GTK+, libgnomeui, libgnomeprintui, libbonoboui, and Gnumeric at the time of writing, ultimo May 2003.
sr: Подршка за више монитора је искључена у Гнумерик-у због бројних грешака у gtk+, libgnomeui, libgnomeprintui и libbonoboui библиотекама и самом Гнумерик-у. Мај 2003.

en: Display "%s" could not be opened.
sr: не могу да отворим екран „%s“.

en: This screen
sr: Овај екран

en: Screen %d [This screen]
sr: Екран %d [Овај екран]

en: Screen %d
sr: Екран %d

en: 20_0 %
sr: 20_0%

en: Magnification
sr: Увећање

en: Sheets
sr: Табеле

en: Zoom
sr: Увећање

en: _Custom
sr: _По избору

en: _Fit Selection %
sr: У_клопи означено %

en: 0.2
sr: 0,2

en: Exponential Smoothing
sr: Експоненцијално углађивање

en: _Damping factor:
sr: Чинилац _пригушења:

en: _Standard Errors
sr: _Стандардне грешке

en: D_ay
sr: Д_ан

en: Date unit:
sr: Јединице за датум:

en: Fill Series
sr: Попуни редове

en: Series in:
sr: Редови у:

en: Start Value:
sr: Почетна вредност:

en: Step Value:
sr: Вредност корака:

en: Stop Value:
sr: Зауставна вредност:

en: Type:
sr: Врста:

en: _Date
sr: _Датум

en: _Growth
sr: _Раст

en: _Linear
sr: _Линеарно

en: _Month
sr: _Месец

en: _Series
sr: _Редови

en: _Weekday
sr: _Дан у недељи

en: _Year
sr: _Година

en: a _Column
sr: _Колона

en: a _Row
sr: _Врста

en: Font style:
sr: Стил фонта:

en: Font:
sr: Фонт:

en: Size:
sr: Величина:

en: Ca_tegories:
sr: Ка_тегорије:

en: Deci_mal places:
sr: Број децималних _места:

en: Display amounts in traditional accounting styles.
sr: Прикажи величине у традиционалном стилу рачуновођа.

en: Display and input values as strings with no interpretation.
sr: Прикажи улазне вредности као текст без обраде.

en: Display currency amounts.
sr: Прикажи новчане вредности.

en: Display dates and optionally times of day.
sr: Прикажи датуме и по жељи време у дану.

en: Display numeric values with a fixed number of decimals.
sr: Прикажи бројевне вредности са утврђеним бројем децимала.

en: Display times of day.
sr: Прикажи време у дану.

en: Display values as closest fractional approximation.
sr: Прикажи вредности помоћу најближе разломљене вредности.

en: Display values as percentages.
sr: Прикажи вредност као проценте.

en: Display values with power-of-ten scaling.
sr: Прикажи вредности помоћу увећања на-десети.

en: Format c_ode:
sr: К_од _форматирања:

en: Negative number _format:
sr: _Формат негативних бројева:

en: Preview:
sr: Преглед:

en: S_ymbol:
sr: С_имбол:

en: Select an appropriate format automatically.
sr: Сам изабери одговарајуће форматирање.

en: Specify an XL-style format directly
sr: Наведите непосредно форматирање у XL стилу

en: _Format:
sr: _Формат:

en: _Use Separator for 1000's
sr: Користи раздвојник хиљ_ада

en: Formula Guru
sr: Чаробњак за формуле

en: I_nverse
sr: _Инверзно

en: Category
sr: Категорија

en: Function Selector
sr: Избор функција

en: Select a function to insert:
sr: Изаберите функцију за убацивање:

en: (Ma_ximum):
sr: (Нај_већа вредност):

en: (_Minimum):
sr: (Најмања вредност):

en: <span weight="bold">Goal</span>
sr: <span weight="bold">Циљ</span>

en: <span weight="bold">Last Result</span>
sr: <span weight="bold">Последњи резултат</span>

en: Current Value:
sr: Тренутна вредност:

en: GoalSeek
sr: Тражење вредности

en: Remaining Error:
sr: Преостала грешка:

en: Solution:
sr: Решење:

en: _By Changing Cell:
sr: Променом поља:

en: _Set Cell:
sr: _Постави поље:

en: _To Value:
sr: На _вредност:

en: Go To...
sr: Иди до...

en: Enter the format strings for each section:
sr: Задајте низове за обликовање за сваку секцију:

en: _Left section:
sr: _Леви одељак:

en: _Middle section:
sr: _Средљи одељак:

en: _Right section:
sr: Десни од_ељак:

en: Bin _Labels
sr: Бин _ознаке:

en: C_umulative Percentages
sr: Над_одати проценти

en: Histogram
sr: Хистограм

en: Input _Labels
sr: Улазне _ознаке

en: Input _Range:
sr: Улазни о_псег:

en: M_in:
sr: _Највећа вредност:

en: Ma_x:
sr: Нај_мања вредност:

en: New _Sheet
sr: Нова _табела

en: New _Workbook
sr: Нова _радна свеска

en: Output _Range:
sr: _Излазни опсег:

en: Pareto (_Sorted)
sr: Парето (_уређено)

en: Retain Output Range _Comments
sr: Очувај напомене _излазног опсега

en: Retain Output Range _Formatting
sr: Очувај обликовање излазног опсега

en: _Autofit Columns
sr: Аут_оматски уклопи колоне

en: _Bins
sr: _Бин

en: _Calculated Bins
sr: _Израчунати бин

en: _Chart Output
sr: Излазни _графикон

en: _Clear Output Range
sr: Очисти излазни о_псег

en: _Percentages
sr: Пр_оценти

en: _Predetermined Bins
sr: _Предодређени бин

en: <small>Optional</small>
sr: <small>Опционално</small>

en: Email _Address:
sr: Адреса е-п_оште:

en: HyperLink
sr: НадВеза

en: Target _Range:
sr: Циљни опсег:

en: _File:
sr: _Датотека:

en: _Subject:
sr: _Тема

en: _Tip:
sr: Ма_ли савет:

en: _Web Address:
sr: Интернет _адреса:

en: <span weight="bold">Insert Method</span>
sr: <span weight="bold">Метод за уметање</span>

en: Insert _row(s)
sr: Убаци _врсту(е)

en: Insert cells
sr: Убаци поља

en: Shift cells _down
sr: Помери по_ља доле

en: _Insert column(s)
sr: У_баци колону(е)

en: _Shift cells right
sr: Помери п_оља удесно

en: E_qual
sr: Једна_ко

en: Hypothesized Mean _Difference:
sr: Претпостављена средња _разлика:

en: Population Variances are:
sr: Варијације популације су:

en: Testing the Difference of 2 Means
sr: Испробавање разлике 2 означава

en: Variable _1 Population Variance:
sr: Варијација _1. променљиве:

en: Variable _1 Range:
sr: Опсег _1. променљиве:

en: Variable _2 Population Variance:
sr: Варијација _2. променљиве:

en: Variable _2 Range:
sr: Опсег _2. променљиве:

en: Variables are:
sr: Променљиве су:

en: _Alpha =
sr: _Алфа =

en: _Known
sr: _Познат

en: _Paired
sr: _Упарен

en: _Population Variances are:
sr: Варијације _популације су:

en: _Populations
sr: _Популације

en: _Test
sr: _Тест

en: _Unequal
sr: Не_једнако

en: _Unknown
sr: Не_познато

en: _Unpaired
sr: Неупа_рен

en: Merge _Range:
sr: Сједини _опсег:

en: Merge...
sr: Сједини...

en: _Merge
sr: Сј_едини

en: In_terval:
sr: Интер_вал:

en: Moving Average
sr: Усредњавање

en: Available Names
sr: Доступна имена

en: Define names
sr: Дефиниши имена

en: Definition
sr: Дефиниција

en: Workbook
sr: Радна свеска

en: _Expression:
sr: _Израз:

en: _Name:
sr: _Име:

en: _Scope:
sr: _Домет:

en: _Update
sr: _Освежи

en: Layout
sr: Изглед

en: Layout:
sr: Изглед:

en: PivotTable Guru : Gnumeric
sr: Чаробњак за средишне табеле : Гнумерик

en: Subtotal By
sr: Међурезултат за

en: _Add:
sr: _Додај:

en: _Column
sr: _Колона

en: _Down
sr: _Доле

en: _Format
sr: _Форматирај

en: _Page
sr: _Страна

en: _Up
sr: _Горе

en: Activate _new plugins by default
sr: Покрени нове додатке је подразумевана радња

en: Directories
sr: Директоријуми

en: Do _not activate this plugin next time I start Gnumeric
sr: Не покрећи ов_ај додатак када следећи пут покренем Гнумерик

en: Plugin Details
sr: Детаљи додатака

en: Plugin List
sr: Списак додатака

en: Plugin Manager
sr: Управљање додацима

en: Plugin directory:
sr: Директоријум за додатке:

en: The plugin cannot be deactivated now because it is in use. However, if you use the check button below, the plugin won't be activated after restarting Gnumeric (unless needed by another plugin).
sr: Додатак сада не може бити заустављен јер је у употреби. Поред свега, ако Ви штиклирате кућицу испод, додатак неће бити покренут након поновног покретања програма (све док га, евентуално, незатражи други додатак).

en: _Activate All
sr: П_окрени све

en: _Deactivate All
sr: З_аустави све

en: Gnumeric Preferences
sr: Гнумерик поставке

en: % of _normal size
sr: % у односу на _нормалну величину

en: Apply _to:
sr: Примени _на:

en: Apply to _all sheets of this workbook.
sr: Примени на _све табеле ове радне свеске.

en: Center on page
sr: Центрирај на страни

en: Fi_rst page number:
sr: Број _прве странице:

en: He_ader:
sr: _Заглавље:

en: Headers and footers
sr: Заглавље и подножје

en: Options
sr: Подешавања

en: Page
sr: Страна

en: Page order
sr: Поредак страна

en: Print _area:
sr: Површина штампе:

en: Print setup
sr: Подеси штампу

en: R_ight, then down
sr: _Десно, па доле

en: Row and co_lumn headings
sr: Заглавља врста и колона

en: Save as Default Settings
sr: Сачувај као подразумевана подешавања

en: Scale
sr: Размера

en: Styles with no content
sr: Стилови без садржаја

en: Titles to print
sr: Наслови који се штампају

en: _Adjust to:
sr: Прилагоди _на

en: _Black and white
sr: Црно и бе_ло

en: _Columns to repeat on the left side:
sr: К_олоне за понављање са леве стране:

en: _Down, then right
sr: Д_оле, онда десно

en: _Fit to:
sr: Укло_пи на:

en: _Footer:
sr: Подн_ожје:

en: _Grid lines
sr: Мрежне лин_ије

en: _Header:
sr: _Заглавље:

en: _Horizontally
sr: _Водоравно

en: _Rows to repeat on the upper region:
sr: Број врста који понављам за горњу област:

en: _Units:
sr: Ј_единице:

en: _Vertically
sr: _Усправно

en: _page(s) wide by
sr: _стране ширине

en: _tall
sr: _висок

en: Number of _Variables:
sr: Број _променљивих:

en: Random Number Generation
sr: Стварање случајних бројева

en: Size of _Sample:
sr: Величина уз_орка:

en: _Distribution:
sr: _Расподела:

en: _Random Numbers
sr: _Случајни бројеви

en: Average _Rank
sr: Просечни _ранг

en: Rank and Percentile
sr: Ранг и проценат

en: Ties:
sr: Везе:

en: _Top Rank
sr: _Најбољи ранг

en: Confidence Level:
sr: Степен поверљивости:

en: Regression
sr: Регресија

en: _Force Intercept To Be Zero
sr: _Присили да пресретање буде нула

en: Row Height
sr: Висина врсте

en: _Row height (pt.):
sr: _Висина врсте (у тачкама):

en: N_umber of Samples:
sr: Број уз_орака:

en: Per_iod:
sr: Пер_иод:

en: Sampling
sr: Прикупљање узорака, вредности

en: Sampling Method:
sr: Начин узорковања:

en: Size of Sample:
sr: Величина узорка:

en: _Input Range:
sr: _Улазни опсег:

en: _Periodic
sr: _Периодичан

en: _Random
sr: _Случајан

en: Add Scenario
sr: Додај сценарио

en: Comment:
sr: Напомена:

en: Scenario name:
sr: Назив сценарија:

en: <span weight="bold">Changing Cells</span>
sr: <span weight="bold">Мењање поља</span>

en: <span weight="bold">Comment</span>
sr: <span weight="bold">Примедба</span>

en: <span weight="bold">Reporting</span>
sr: <span weight="bold">Извештавање</span>

en: <span weight="bold">Scenarios</span>
sr: <span weight="bold">Сценарији</span>

en: Create _Report
sr: Направи извеш_тај

en: Scenario Manager
sr: Систем за управљање сценаријима

en: Show
sr: Прикажи

en: View
sr: Преглед

en: <span weight="bold">Change Cells Containing</span>
sr: <span weight="bold">Промени поља</span>

en: <span weight="bold">Miscellaneous</span>
sr: <span weight="bold">Разно</span>

en: <span weight="bold">Search Text Type</span>
sr: <span weight="bold">Тражи текст</span>

en: Advanced
sr: Напредно

en: Ask before each change
sr: Питај пре сваке промене

en: Attempt to preserve case of text when replacing
sr: При замени покушај да сачуваш разлику у малим и великим словима

en: Create =ERROR("...")
sr: Направи =ГРЕШКА(„...“)

en: Do not consider matches in the middle of words
sr: Не разматрај поклапања унутар самих речи

en: Error Behaviour
sr: Понашање када се догоди грешка

en: Fail without any changes actually being done to any cell
sr: Прекини без примене промена на било које поље

en: Ma_ke string value
sr: Напра_ви текстуалну вредност

en: Ma_tch whole words only
sr: Поклапање искључиво ц_елих речи

en: Perform changes within cell comments
sr: Изврши промене унутар напомена поља

en: Perform changes within expressions
sr: Изврши промене унутар израза

en: Perform changes within non-string values
sr: Изврши промене унутар не знаковних вредности

en: Perform changes within string values
sr: Изврпи промене унутар знаковних вредности

en: Query for replacement
sr: Упит за замену

en: Ra_nge
sr: Р_аспон

en: Re_gular expression
sr: Ре_гуларни израз

en: Scope
sr: Домет

en: Search
sr: Тражи

en: Search and Replace Query
sr: Тражи и Замени

en: Search and replace in all cells in the workbook
sr: Тражи и замени у свим пољима у радној свесци

en: Search and replace in current sheet only
sr: Тражи и замени само у текућој табели

en: Search and replace in specified range only
sr: Тражи и замени само у задатом опсегу

en: Search column by column
sr: Тражи колону по колону

en: Search line by line
sr: Тражи линију по линију

en: Skip cells that that would result in errors
sr: Прескочи поља која би проузроковала грешке

en: The search text is a regular expression
sr: Текст који се тражи је регуларан израз

en: The search text is taken literally.
sr: Текст претраживања се узима дословце.

en: Turn unparsable entries into string values
sr: Претвори ставке које не могу да се рашчлане у знаковне низове

en: When set, do not distinguish between upper and lower case letters
sr: Када је постављено, не разликуј мала и велика слова

en: _By
sr: _Према

en: _Column major
sr: Глав_на колона

en: _Comments
sr: _Примедбе

en: _Current sheet
sr: _Текућа табела

en: _Don't change
sr: Не м_ењај

en: _Entire workbook
sr: Ц_ела радна свеска

en: _Expressions
sr: Изр_аз:

en: _Fail
sr: _Неуспех

en: _Ignore case
sr: _Занемари мала и велика слова

en: _Location
sr: _Место

en: _Make error expression
sr: ствара погрешан изра_з

en: _Other values
sr: Остале _вредности

en: _Plain text
sr: Обичан те_кст

en: _Preserve case
sr: _очувај разлику у малим и великим словима

en: _Query
sr: _Упит

en: _Replace by
sr: З_амени са

en: _Replacing
sr: Зам_ена

en: _Row major
sr: Г_лавна врста

en: _Search for
sr: Тражи:

en: _Strings
sr: Низови зн_акова

en: C_olumn major
sr: Главна _колона

en: Dismiss search center
sr: Одбаци центар претраживања

en: Find text within cell comments
sr: Тражи текст унутар напомена у пољима

en: Find text within expressions
sr: Тражи текст унутар израза

en: Find text within non-string values
sr: Тражи текст унутар не текстуалних вредности

en: Find text within string values
sr: Тражи текст унутар текстуалних вредности

en: Find text within the calculated values of expressions
sr: Тражи текст унутар израчунатих вредности израза

en: Match _whole words only
sr: Поклапање ис_кључиво целих речи

en: Matches
sr: Одговара

en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Search Center
sr: Центар претраживања

en: Search cells containing
sr: Претражена поља садрже

en: Search in all cells in the workbook
sr: Тражи у свим пољима радне свеске

en: Search in current sheet only
sr: Тражи само у текућој табели

en: Search in specified range only
sr: Тражи само у задатом опсегу

en: Search text is
sr: Текст који тражите

en: Show next match
sr: Прикажи следећу појаву

en: Show previous match
sr: Прикажи претходну појаву

en: Start search
sr: Покрени претрагу

en: _Range
sr: О_псег

en: _Results
sr: Резулта_ти

en: _Search for:
sr: Пре_тражи за:

en: Manage Sheets...
sr: Управљање табелама...

en: Data Shuffling
sr: Мешање података

en: Input Range:
sr: Улазни опсег:

en: Shuffle Method:
sr: Метод мешања:

en: _Area
sr: _Област

en:    
       <span weight="bold">Rounds</span>
sr:    
       <span weight="bold">Кругови</span>

en:    <span weight="bold">Limits</span>
sr:    <span weight="bold">Границе</span>

en: Find Max.
sr: Пронађи највећи.

en: Find Min.
sr: Пронађи најмањи.

en: First Round #:
sr: Први круг #:

en: Inputs:
sr: Улази:

en: Iterations:
sr: Итерације:

en: Last Round #:
sr: Последњи круг #:

en: Max Time:
sr: Максимално време:

en: Next Sim.
sr: След_ећа симулација

en: Outputs:
sr: Излази:

en: Prev. Sim.
sr: Прет. сим.

note: Fill in the header titles.
en: Risk Simulation
sr: Симулација ризика

en: Simulation Summary:
sr: Извештај симулације:

en: Summary
sr: Извештај

en: Summary of Results:
sr: Извештај резултата:

en: _Options
sr: _Опције

en: _Variables
sr: Про_менљиве

en: Arrow Length:
sr: Дужина стрелице:

en: Arrow Tip:
sr: Облачић за стрелицу:

en: Arrow Width:
sr: Ширина стрелице:

en: Arrow/Line Properties
sr: Особине стрелице/линије

en: Distance from tip of arrowhead to the center point
sr: Растојање врха стрелице до средишње тачке

en: Distance from tip of arrowhead to trailing point, measured along shaft
sr: Растојање врха стрелице до крајње тачке, мерено дуж крака

en: Distance of trailing point from outside edge of shaft
sr: Растојање врха стрелице до крајње тачке, мерено од спољне ивице крака

en: Line Width:
sr: Ширина линије:

en: Checkbox Properties
sr: Подешавања кућице за штиклирање

en: Label:
sr: Ознака:

en: Link to:
sr: Повежи са:

en: Border _Width:
sr: Ширина ив_ице:

en: Configure Filled Object
sr: Подеси попуњени објекат

en: F_ill Color:
sr: Боја за попуну:

en: O_utline Color:
sr: Боја за _издвајање:

en: Frame Properties
sr: Особине оквира

en: Increment:
sr: Инкремент:

en: Max:
sr: Максимално:

en: Min:
sr: Минимално:

en: Page:
sr: Страна:

en: Scrollbar Properties
sr: Поставке линије са клизачем

en: Algorithm:
sr: Алгоритам:

en: Assume _Integer (Discrete)
sr: Претпостави ц_ео број (дискретно)

en: Assume _Non-Negative
sr: Претпостави ненегати_вно

en: Automatic _Scaling
sr: Аутоматски претвори _модел у други облик за боље резултате

en: B_y Changing Cells:
sr: Пр_оменом поља:

en: Bool
sr: Булова променљива

en: Constraints
sr: Ограничења

en: Equal To:
sr: Једнако са:

en: Int
sr: Цео

en: Max Iterations:
sr: Максимални број итерација

en: Max Time (sec.):
sr: Максимално време (у секундама):

en: Model
sr: Модел

en: P_rogram
sr: Пр_ограм

en: Parameters
sr: Параметри

en: Reports
sr: Извештаји

en: Scenarios
sr: Сценарији

en: Solve
sr: Реши

en: Subject to the Constraints:
sr: Подложно ограничењима:

en: _Answer
sr: _Одговор

en: _Change
sr: _Промени

en: _Create a scenario if the optimal solution is found
sr: _Направи сценарио уколико је пронађено оптимално решење

en: _Do not create scenarios
sr: Не стварај сценарије

en: _Left Hand Side:
sr: Са леве _стране:

en: _Limits
sr: Гра_ничне оптималне вредности

en: _Linear Model (LP/MILP)
sr: Л_инеарни модел (LP/MILP)

en: _Max
sr: Ма_ксимално

en: _Performance
sr: Стати_стичке црте модела

en: _Quadratic Model (QP/MIQP)
sr: К_вадратни модел (QP/MIQP)

en: _Right Hand Side:
sr: Са д_есне стране:

en: _Sensitivity
sr: Извештај о ос_етљивости

en: _Set Target Cell:
sr: Постави пољ_е за резултат:

en: <span weight="bold">Document Summary Information</span>
sr: <span weight="bold">Укупне информације о документу</span>

en: C_omments:
sr: Напо_мена:

en: Com_pany:
sr: Ф_ирма:

en: File:
sr: Датотека:

en: _Author:
sr: _Аутор:

en: _Category:
sr: _Категорија:

en: _Keywords:
sr: _Кључне реч:

en: _Manager:
sr: _Управник:

en: _Title:
sr: _Наслов:

en: Dependency cells
sr: Зависна поља

en: Make one long list of coordinates and values
sr: Направи дугачку листу координата и вредности

en: Maximum
sr: Највећа вредност

en: Minimum
sr: Најмања вредност

en: Mode
sr: Режим

en: Result cell
sr: Поље за резултат

en: Step
sr: Корак

en: Tabulate Dependency
sr: Табеларне зависности

en: Use down for first source, right for second, and multiple sheets for third
sr: Користите доле за први извор, десно за други, и више табела за трећи

en: _Coordinate
sr: _Координација

en: _Visual
sr: _Визуелни

en: Testing Equality of 2 Variances (F-Test)
sr: Испробавам једнакост 2 варијансе (F-Test)

en: Create New View
sr: Направи нови поглед

en: Elsewhere
sr: Било где

en: Location
sr: Место

en: New view will be opened on specified screen
sr: Нови приказ ће бити отворен на задатом екрану

en: Sharing
sr: Дељење

en: Views will have separate cursor locations
sr: Прикази ће имати одвојене позиције курсора

en: Views will share cursor position
sr: Прикази ће делити позицију курсора

en: _Shared
sr: _Дељена

en: _Unshared
sr: Нед_ељена

en: A_uto Complete Text in Cells
sr: Ауто_матски допуни текст у пољима

en: A_utomatic
sr: Ау_томатско

en: Calculation
sr: Израчунавање

en: Format Workbook
sr: Форматирај радну свеску

en: Maximum c_hange:
sr: Највећа пр_омена:

en: Maximum it_erations:
sr: Максимални број итер_ација:

en: Notebook _Tabs for Sheets
sr: _Листови за табеле

en: Pa_ssword:
sr: _Лозинка:

en: Recalculation:
sr: Поновно израчунавање:

en: Unimplementented
sr: Није подржано

en: _Horizontal Scrollbar
sr: _Водоравни клизач

en: _Iteration
sr: Ит_ерација

en: _Manual
sr: Упут_ство

en: _Protect Workbook
sr: _Заштити радну свеску

en: _Vertical Scrollbar
sr: _Усправна линија са клизачем

en: '%s' has a circular reference
sr: '%s' има кружно упућивање

en: '%s' is already defined in sheet
sr: '%s' је већ дефинисан у табели

en: '%s' is already defined in workbook
sr: '%s' је већ дефинисан у радној свесци

en: Internal type error
sr: Унутрашња грешка

en: Unknown operator
sr: Непознат оператор

en: Unknown evaluation error
sr: Непознато грешка у израчунавању

en: Invalid template file: %s
sr: Неисправна датотека са шаблоном: %s

en: Saving over old files of this type is disabled for safety.
sr: Чување преко старих датотека ове врсте је онемогућено због сигурности.

en: You can turn this safety feature off by editing appropriate plugin.xml file.
sr: Можете искључити ову заштиту уређивањем одговарајуће plugin.xml датотеке.

en: Error while trying to load autoformat template
sr: Грешка приликом покушаја учитавања аутоформат шаблона

en: Error while trying to build tree from autoformat template file
sr: Грешка приликом изградње стабла из аутоформат шаблон датотеке

en: Is not an autoformat template file
sr: Није аутоформат шаблон датотека

en: Invalid xml file. Tree is empty?
sr: Наисправна XML датотека. Стабло је празно?

en: The target region is too small.  It should be at least %d rows by %d columns
sr: Област за резултат је премала. Требала би да има барем %d врста по %d колона

en: The target region is too small.  It should be at least %d columns wide
sr: Област за резултат је премала. Требала би да буде барем %d колона широка

en: The target region is too small.  It should be at least %d rows high
sr: Област за резултат је премала. Требала би да буде барем %d врста висока

en: TRUE
sr: ТАЧНО

en: FALSE
sr: Нетачно

en: Black
sr: Црна

en: Blue
sr: Плава

en: Cyan
sr: Цијан-плава

en: Green
sr: Зелена

en: Magenta
sr: Магента

en: Red
sr: Црвена

en: White
sr: Бела

en: Yellow
sr: Жута

note: Array of arrays ??
en: ARRAY
sr: НИЗ

note: The first column has three letter acronyms * for each currency.  They MUST start with '[$' * The second column has the long names of the currencies. 2002/08/04 Updated to match iso 4217
en: United Arab Emirates, Dirhams
sr: Уједињени Арапски Емирати

en: Afghanistan, Afghanis
sr: Авганистан, Авганци

en: Albania, Leke
sr: Албанија, Лека

en: Armenia, Drams
sr: Јерменија, Драме

en: Netherlands Antilles, Guilders
sr: Холандски Антили, гулдени

en: Angola, Kwanza
sr: Ангола, Кванце

en: Argentina, Pesos
sr: Аргентина, пезоси

en: Australia, Dollars
sr: Аустралија, долари

en: Aruba, Guilders
sr: Аруба, гулдени

en: Azerbaijan, Manats
sr: Азејрбејџан, манати

en: Bosnia and Herzegovina, Convertible Marka
sr: Босна и Херцеговина, конвертибилна марка

en: Barbados, Dollars
sr: Барбадос, долари

en: Bangladesh, Taka
sr: Бангладеш, така

en: Bulgaria, Leva
sr: Бугарска, леве

en: Bahrain, Dinars
sr: Бахреин, динари

en: Burundi, Francs
sr: Бурунди, франци

en: Bermuda, Dollars
sr: Бермуда, долари

en: Brunei Darussalam, Dollars
sr: Брунеј Дарушалам, долари

en: Bolivia, Bolivianos
sr: Боливија, боливијаноси

en: Brazil, Brazil Real
sr: Бразил, бразилски реал

en: Bahamas, Dollars
sr: Бахами, долари

en: Bhutan, Ngultrum
sr: Бутан, нгултруми

en: Botswana, Pulas
sr: Боцвана, пуле

en: Belarus, Rubles
sr: Белорусија, рубље

en: Belize, Dollars
sr: Белизи, долари

en: Canada, Dollars
sr: Канада, долари

en: Congo/Kinshasa, Congolese Francs
sr: Конго/Киншаса, конгонски франци

en: Switzerland, Francs
sr: Швајцарска, франак

en: Chile, Pesos
sr: Чиле, пезоси

en: China, Yuan Renminbi
sr: Кина, јуани ренминби

en: Colombia, Pesos
sr: Колумбија, пезоси

en: Costa Rica, Colones
sr: Костарика, колони

en: Cuba, Pesos
sr: Куба, пезоси

en: Cape Verde, Escudos
sr: Зеленортска Острва, ескудоси

en: Cyprus, Pounds
sr: Кипар, фунте

en: Czech Republic, Koruny
sr: Чешка Република, круне

en: Djibouti, Francs
sr: Џибути, франак

en: Denmark, Kroner
sr: Данска, круне

en: Dominican Republic, Pesos
sr: Доминиканска Република, пезоси

en: Algeria, Algeria Dinars
sr: Алжир , алжирски динари

en: Estonia, Krooni
sr: Естонија, круне

en: Egypt, Pounds
sr: Египат, фунте

en: Eritrea, Nakfa
sr: Еритреја, накфе

en: Ethiopia, Birr
sr: Етиопија, бири

en: Euro Member Countries, Euro
sr: Земље европске уније, евро

en: Fiji, Dollars
sr: Фиџи, долари

en: Falkland Islands (Malvinas), Pounds
sr: Фокландска острва (Малвинас), фунте

en: United Kingdom, Pounds
sr: Велика Британија, фунте

en: Georgia, Lari
sr: Грузија, лари

en: Guernsey, Pounds
sr: Гвернсиј, фунте

en: Ghana, Cedis
sr: Гана, седис

en: Gibraltar, Pounds
sr: Гибралтар, фунте

en: Gambia, Dalasi
sr: Гамбија, даласи

en: Guinea, Francs
sr: Гвинеја, франци

en: Guatemala, Quetzales
sr: Гватемала, квецале

en: Guyana, Dollars
sr: Гујана, долари

en: Hong Kong, Dollars
sr: Хонг Конг, долари

en: Honduras, Lempiras
sr: Хондурас, лемпире

en: Croatia, Kuna
sr: Хрватска, куне

en: Haiti, Gourdes
sr: Хаити, гурде

en: Hungary, Forint
sr: Мађарска, форинте

en: Indonesia, Rupiahs
sr: Индонезија, рупије

en: Israel, New Shekels
sr: Израел, нови шекели

en: Isle of Man, Pounds
sr: Човеково острво, фунте

en: India, Rupees
sr: Индија, рупје

en: Iraq, Dinars
sr: Ирак, динар

en: Iran, Rials
sr: Иран, ријали

en: Iceland, Kronur
sr: Исланд, круне

en: Jersey, Pounds
sr: Џерси, фунте

en: Jamaica, Dollars
sr: Јамајка, долари

en: Jordan, Dinars
sr: Јордан, динари

en: Japan, Yen
sr: Јапан, јени

en: Kenya, Shillings
sr: Кенија, шилинг

en: Kyrgyzstan, Soms
sr: Киргистан, соми

en: Cambodia, Riels
sr: Камбоџа, риле

en: Comoros, Francs
sr: Комори, франак

en: Korea (North), Won
sr: Северна Кореја, вони

en: Korea (South), Won
sr: Јужна Кореја, вони

en: Kuwait, Dinars
sr: Кувајт, динари

en: Cayman Islands, Dollars
sr: Кајманска Острва, долари

en: Kazakstan, Tenge
sr: Казахстан, тенге

en: Laos, Kips
sr: Лаос, кипе

en: Lebanon, Pounds
sr: Либан, фунте

en: Sri Lanka, Rupees
sr: Шри Ланка, рупје

en: Liberia, Dollars
sr: Либерија, долари

en: Lesotho, Maloti
sr: Лесото, малоти

en: Lithuania, Litai
sr: Литванија, литаје

en: Latvia, Lati
sr: Летонија, лати

en: Libya, Dinars
sr: Либија, динар

en: Morocco, Dirhams
sr: Мароко, дирхаме

en: Moldova, Lei
sr: Молдавија, леи

en: Madagascar, Malagasy Francs
sr: Мадагаскар, малагаски франци

en: Macedonia, Denars
sr: Македонија, денари

en: Myanmar (Burma), Kyats
sr: Мијанмар (Бурма), кјате

en: Mongolia, Tugriks
sr: Монголија, тугрике

en: Macau, Patacas
sr: Макау, патаке

en: Mauritania, Ouguiyas
sr: Мауританија, оугије

en: Malta, Liri
sr: Малта, лире

en: Mauritius, Rupees
sr: Маурицијус, рупје

en: Maldives (Maldive Islands), Rufiyaa
sr: Малдиви (Малдивска острва), Руфија

en: Malawi, Kwachas
sr: Малави, Кваче

en: Mexico, Pesos
sr: Мексико, пезоси

en: Malaysia, Ringgits
sr: Малезија, рингици

en: Mozambique, Meticais
sr: Мозамбик, метикаје

en: Namibia, Dollars
sr: Намибија, долари

en: Nigeria, Nairas
sr: Нигерија, наире

en: Nicaragua, Gold Cordobas
sr: Никарагва, златне кордобе

en: Norway, Krone
sr: Норвешка, круне

en: Nepal, Nepal Rupees
sr: Непал, непалске рупје

en: New Zealand, Dollars
sr: Нови Зеланд, долари

en: Oman, Rials
sr: Оман, ријале

en: Panama, Balboa
sr: Панама, балбое

en: Peru, Nuevos Soles
sr: Перу, нове соле

en: Papua New Guinea, Kina
sr: Папуа Нова Гвинеја, кине

en: Philippines, Pesos
sr: Филипини, пезоси

en: Pakistan, Rupees
sr: Пакистан, рупје

en: Poland, Zlotys
sr: Пољска, злоти

en: Paraguay, Guarani
sr: Парагвај, гварани

en: Qatar, Rials
sr: Катар, ријале

en: Romania, Lei
sr: Румунија, леје

en: Russia, Rubles
sr: Русија, рубље

en: Rwanda, Rwanda Francs
sr: Руанда, руандски франци

en: Saudi Arabia, Riyals
sr: Саудијска Арабија, ријале

en: Solomon Islands, Dollars
sr: Соломонска острва, долари

en: Seychelles, Rupees
sr: Сејшели, рупје

en: Sudan, Dinars
sr: Судан, динари

en: Sweden, Kronor
sr: Шведска, круне

en: Singapore, Dollars
sr: Сингапур, долари

en: Saint Helena, Pounds
sr: Св. Хелена, фунте

en: Slovenia, Tolars
sr: Словенија, толари

en: Slovakia, Koruny
sr: Словачка, круне

en: Sierra Leone, Leones
sr: Сиера Леоне, леоне

en: Somalia, Shillings
sr: Сомалија, шилинзи

en: Seborga, Luigini
sr: Себорга, Луиђини

en: Suriname, Guilders
sr: Сурине, гулдени

en: Sao Tome and Principe, Dobras
sr: Сао Томе и Принципе, добре

en: El Salvador, Colones
sr: Ел Салвадор, колоне

en: Syria, Pounds
sr: Сирија, фунте

en: Swaziland, Emalangeni
sr: Свазиленд, емалангени

en: Thailand, Baht
sr: Тајланд, бати

en: Tajikistan, Rubles
sr: Таџикистан, рубље

en: Turkmenistan, Manats
sr: Туркменистан, манати

en: Tunisia, Dinars
sr: Тунис, динари

en: Tonga, Pa'anga
sr: Тонга, панге

en: Turkey, Liras
sr: Турска, лире

en: Trinidad and Tobago, Dollars
sr: Тринидад и Тобаго, долари

en: Tuvalu, Tuvalu Dollars
sr: Тувалу, тувалски долари

en: Taiwan, New Dollars
sr: Тајван, нови долари

en: Tanzania, Shillings
sr: Танзанија, шилинзи

en: Ukraine, Hryvnia
sr: Украјина, хривне

en: Uganda, Shillings
sr: Уганда, шилинзи

en: United States of America, Dollars
sr: Америка, долари

en: Uruguay, Pesos
sr: Уругвај, пезоси

en: Uzbekistan, Sums
sr: Узбекистан, суме

en: Venezuela, Bolivares
sr: Венецуела, боливаре

en: Viet Nam, Dong
sr: Вијетнам, донге

en: Vanuatu, Vatu
sr: Вануату, вату

en: Samoa, Tala
sr: Самоа, тале

en: Communaute Financiere Africaine BEAC, Francs
sr: Комунауте Финансијере Африкане BEAC, Франкс

en: Silver, Ounces
sr: Сребро, унце

en: Gold, Ounces
sr: Злато, унце

en: East Caribbean Dollars
sr: Источнокарипски долари

en: International Monetary Fund (IMF) Special Drawing Rights
sr: Нарочита права повлачења Међународног монетарног фонда (ММФ)

en: Palladium, Ounces
sr: Паладијум, унце

en: Platinum, Ounces
sr: Платина, унце

en: Yemen, Rials
sr: Јемен, ријале

en: Yugoslavia, New Dinars
sr: Србија и Црна Гора, динари

en: South Africa, Rand
sr: Јужна Африка, ранди

en: Zambia, Kwacha
sr: Замбија, кваче

en: Zimbabwe, Zimbabwe Dollars
sr: Зимбабве, долари

en: Cannot create file %s
sr: Не могу направити датотеку %s

en: Function implementation not available.
sr: Функција није подржана.

en: Unknown Function
sr: Непозната функција

en: Boolean
sr: Истинитосна променљива

en: Cell Range
sr: Домет поља

en: Scalar or Blank
sr: Скалар или празно

en: Scalar or Error
sr: Скалар или грешка

en: Scalar
sr: скаларна вредност, скалар, обична вредност

en: Any
sr: Било који

en: Function does not exist
sr: Функција не постоји

en: Format as Number
sr: Форматирај као бројеве

en: Format as Currency
sr: Форматирај као монету

en: Format as Percentage
sr: Форматирај као проценте

en: Format as Scientific
sr: Обликуј као научно

en: Format as Date
sr: Форматирај као датум

en: Format as Time
sr: Форматирај као време

en: Format as alternative Number
sr: Обликуј као алтернативни број

en: clipboard
sr: списак исечака

en: Automatically detected
sr: Аутоматски препознај

en: Load file
sr: Учитај датотеку

en: Character _encoding:
sr: Врста записа _знакова:

en: File _type:
sr: Врста д_атотеке:

en: %s
    is a directory name
sr: %s
    је име директоријума

en: You do not have permission to save to
    %s
sr: Немате овлашћење да чувате документе под путањом
    %s

en: Workbook %s already exists.
    Do you want to save over it?
sr: Радна свеска %s већ постоји.
    Желите ли да препишете преко ње?

en: Selected file format doesn't support saving multiple sheets in one file.
    If you want to save all sheets, save them in separate files or select different file format.
    Do you want to save only current sheet?
sr: Изабрани формат датотеке не подржава чување вишеструких табела у једној датотеци.
    Уколико желите да сачувате све табеле, сачувајте их у одвојеним датотекама или изаберите друкчији формат датотеке.
    Да ли желите да сачувате само текућу табелу?

en: Please enter a file name,
    not a directory
sr: Молим унесите име датотеке.
    а не директоријума

en: The given file extension does not match the chosen file type. Do you want to use this name anyways?
sr: Наведени наставак датотеке не одговара изабраној врсти датотеке. Да ли желите да користите ово име поред свега?

note: Pack it into file selector
en: Save workbook as
sr: Сачувај радну свеску као

en: Multiple errors
sr: Вишеструке грешке

en: Unable to open file '%s'
sr: Не може да отвори датотеку '%s'

en: This version of Gnumeric has been compiled with inadequate precision in modfgnum.
sr: Ова верзија Гнумерик-а је била преведена са неодговарајућом прецизношћу у modfgnum.

en: This version of Gnumeric has been compiled with inadequate precision in frexpgnum.
sr: Ова верзија Гнумерик-а је била преведена са неодговарајућом прецизношћу у frexpgnum.

en: This version of Gnumeric has been compiled with inadequate precision in yngnum.
sr: Ова верзија Гнумерик-а је била преведена са неодговарајућом прецизношћу у yngnum.

en: Link target
sr: Мета везе:

en: Unable to activate the url '%s'
sr: Не могу покренути '%s'

en: Unable to open '%s'
sr: Не могу да отворим '%s'

en: Width: %.2f pts (%d pixels)
sr: Ширина: %.2f штампарских тачака (%d тачака)

en: Height: %.2f pts (%d pixels)
sr: Висина: %.2f штампарских тачака (%d тачака)

en: The cells dragged will overwrite the contents of the
    existing cells in that range.  Do you want me to replace
    the contents in this region?
sr: Превучена поља ће преписати садржај постојећих 
    поља у том опсегу. Да ли желите да заменим 
    садржаје у овој области?

en: _Move
sr: _Премести

en: Copy _Formats
sr: Умножи _формате

en: Copy _Values
sr: Умножи вреднос_ти

en: Shift _Down and Copy
sr: Помери до_ле и умножи

en: Shift _Right and Copy
sr: Помери _десно и умножи

en: Shift Dow_n and Move
sr: Помери до_ле и премести

en: Shift Righ_t and Move
sr: Помери десно и _премести

en: C_ancel
sr: Пон_ишти

en: Display Gnumeric's version
sr: Прикажи Гнумерик верзију

en: Set the root library directory
sr: Постави корени директоријум библиотека

en: Adjust the root data directory
sr: Прилагоди корени директоријум података

en: Dumps the function definitions
sr: Избаци дефиниције функција

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Enables some debugging functions
sr: Омогући неке од функција за отклањање грешки

en: LEVEL
sr: НИВО

en: Enables some dependency related debugging functions
sr: Омогући неке од функција у вези са зависностима

en: Enables some debugging functions for expression sharing
sr: Омогући неке од функција за отклањање грешки при дељењу израза

en: Enables some print debugging behavior
sr: Омогући неке од функција за испис понашања за отклањање грешки

en: Specify the size and location of the initial window
sr: Задајте величину и место почетног прозора

en: WIDTHxHEIGHT+XOFF+YOFF
sr: ШИРИНАxВИСИНА+ВОДПОЗ+УСППОЗ

en: Don't show splash screen
sr: Не приказуј уводни екран

en: Exit immediately after loading the selected books (useful for testing).
sr: Изађи одмах након учитавања изабраних табела (корисно за испробавање).

en: Thank you for using Gnumeric!
    
    The version of Gnumeric you are using is quite old
    by now.  It is likely that many bugs have been fixed
    and that new features have been added in the meantime.
    
    Please consider upgrading before reporting any bugs.
    Consult http://www.gnome.org/projects/gnumeric/ for details.
    
    -- The Gnumeric Team.
sr: Хвала Вам зато што користите Гнумерик!
    
    Верзија Гнумерик-а коју користите је сасвим стара
    у односу на данашње. Вероватно су у међувремену многе грешке
    исправљене а нове могућности и особине додате.
    
    Молим да размотрите надоградњу пре пријављивања било каквих грешака.
    За више детаља посетите http://www.gnumeric.org/
    
    — Гнумерик тим.

en: gnumeric version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
sr: гнумерик верзија '%s'
    путања до података := '%s'
    путања до библиотека := '%s'

en: Constructed ranges use simple references
sr: Образовани опсези користе обично упућивање

en: All entries in the set must be references
sr: Све ставке у скупу морају да упућују

en: Unknown sheet '%s'
sr: Непозната табела '%s'

en: () is an invalid expression
sr: () је нетачан израз

en: Name '%s' does not exist in sheet '%s'
sr: Име '%s' не постоји у табели '%s'

en: Unknown workbook '%s'
sr: Непозната радна свеска '%s'

en: This locale uses '\' rather than ',' to separate array columns.
sr: Овај језик радије користи „\“ него „,“ да раздвоји колоне низа.

en: This locale uses ',' rather than '\' to separate array columns.
sr: Овај језик радије користи „,“ него „\“ да раздвоји колоне низа.

en: Could not find matching closing quote
sr: Не могу да пронађем одговарајуће затварајуће наводнике

en: Sheet name is required
sr: Захтева се име табеле

en: The number is out of range
sr: Број је ван опсега

en: Improperly formatted error token
sr: Неодговарајуће обликован елемент грешке

en: Multiple expressions are not supported in this context
sr: Вишеструки изрази нису подржани у овом контексту

en: Could not find matching opening parenthesis
sr: Не могу да пронађем одговарајуће отварајуће заграде

en: Could not find matching closing parenthesis
sr: Не могу да пронађем одговарајуће затварајуће заграде

en: Invalid expression
sr: Нетачан израз

en: Unexpected token %c
sr: Неочекивани знак %c

en: Module file name not given.
sr: Име датотеке модула није дато.

en: Unable to open module file "%s".
sr: Не могу да отворим датотеку са модулом „%s“.

en: Module file "%s" has invalid format.
sr: Датотека са модулом „%s“ има неисправан формат.

en: File doesn't contain ("plugin_file_struct" symbol).
sr: Датотека не садржи („plugin_file_struct“ симбол).

en: File has a bad magic number.
sr: Датотека има погрешан магични број.

en: Plugin version "%s" is different from application "%s".
sr: Верзија додатка „%s“ је различита од програма „%s“.

en: Dynamic module loading is not supported in this system.
sr: Овај систем не подржава динамичко учитавање модула.

en: Unable to close module file "%s".
sr: Не могу да затворим датотеку са модулом „%s“.

en: File doesn't contain "plugin_init_general" function.
sr: Датотека не садржи „plugin_init_general“ функцију.

en: File doesn't contain "plugin_cleanup_general" function.
sr: Датотека не садржи „plugin_cleanup_general“ функцију.

en: File doesn't contain "%s" array.
sr: Датотека не садржи „%s“ низ.

en: Module doesn't contain "%s" function.
sr: Модул не садржи „%s“ функцију.

en: Service '%s' not supported by loader.
sr: Систем за учитавање не подржава сервис „%s“.

en: Error while loading plugin service.
sr: Грешка при учитавању сервиса додатака.

en: Initializing function inside plugin returned error.
sr: Функција унутар додатка која поставља почетне вредности је вратила грешку.

en: Cleanup function inside plugin returned error.
sr: Функција унутар додатка која чисти је вратила грешку.

en: Clipboard
sr: Списак исечака

en: File opener has no description
sr: Систем за отварање нема опис

en: File opener - %s
sr: Систем за отварање - %s

en: Error while reading file.
sr: Грешка приликом читања датотеке.

en: File saver has no description
sr: Систем за чување нема опис

en: File saver - %s
sr: Систем за чување - %s

en: Error while saving file.
sr: Грешка приликом чувања датотеке.

en: Missing function category name.
sr: Недостаје име категорије функције

en: Function group is empty.
sr: Група функција је празна.

en: %d function in category "%s"
sr: %d функција у категорији „%s“

en: Group of %d functions in category "%s"
sr: Група од %d функција у категорији „%s“

en: Plugin loader
sr: Систем за учитавање додатака

en: Missing file name.
sr: Недостаје име датотеке.

en: Cannot read UI description from XML file %s.
sr: Не могу прочитати UI опис из XML датотеке %s.

en: User interface with %d action
sr: Корисничко сучеље са %d радњи

en: User interface with %d actions
sr: Корисничко сучеље са %d радњи

en: GObject loader
sr: Систем за учитавање ГОбјеката

en: No "type" attribute on "service" element.
sr: Не постоји „врста“ атрибут за елемент „сервис“.

en: Unknown service type: %s.
sr: Непозната врста сервиса: %s.

en: Error reading service information.
sr: Грешка у читању описа сервиса.

en: We must load service before activating it (PLUGIN_ALWAYS_LOAD is set) but loading failed.
sr: Морамо учитати сервис пре његовог покретања (PLUGIN_ALWAYS_LOAD је постављен) али учитавање није успело.

en: Unable to unmap the file, error : %s
sr: Не могу да unmap()-ујем датотеку, грешка: %s

en: Error while closing file, error : %s
sr: Грешка приликом затварања датотеке, грешка : %s

en: Unable to mmap the file, error : %s
sr: Не могу да mmap()-ујем датотеку, грешка: %s

en: Error while opening file "%s" for writing.
sr: Грешка приликом отварања датотеке „%s“ за упис.

en: Error while opening file "%s" for reading.
sr: Грешка приликом отварања датотеке „%s“ за читање.

en: File contains plugin info with invalid id (%s), expected %s.
sr: Датотека садржи опис додатка са нетачном идентификацијом (%s), очекивало се %s.

en: Couldn't read plugin info from file.
sr: Не могу да прочитам опис додатка из датотеке.

en: Unknown name
sr: Непознат назив

en: Unsupported loader type "%s".
sr: Неподржана врста код система за учитавање „%s“.

en: Error while preparing loader "%s".
sr: Грешка приликом припремања система за учитавање „%s“

en: Error while reading service #%d info.
sr: Грешка приликом читања информација о сервису #%d

en: Can't read plugin info file ("%s").
sr: Не могу прочитати датотеку са описом додатка („%s“).

en: File "%s" is not valid plugin info file.
sr: Датотека „%s“ није исправна датотека са описом додатка.

en: Errors while reading services for plugin with id="%s".
sr: Грешка при читању сервиса за додатак са ИД=„%s“.

en: No services defined for plugin with id="%s".
sr: Нису дефинисани сервиси за додатак ИД=„%s“.

en: Plugin id contains invalid characters (%s).
sr: ИД додатка садржи недозвољене знаке (%s)

en: Unknown plugin name.
sr: Непознато име додатка.

en: No loader defined or loader id invalid for plugin with id="%s".
sr: Није дефинисан систем за учитавање или је ИД система погрешна за додатак са ИД=„%s“.

en: Plugin has no id.
sr: Додатак нема идентификацију.

en: Error initializing plugin loader ("%s").
sr: Грешка у постављању почетних вредности за систем за учитавање додатка(„%s“).

en: Detected cyclic plugin dependencies.
sr: Препознате су кружне зависности додатака.

en: Couldn't activate plugin with id="%s".
sr: Не могу покренути додатак са идентификацијом ид=„%s“.

en: Couldn't find plugin with id="%s".
sr: Не могу пронаћи додатак са идентификацијом ид=„%s“.

en: Error while activating plugin dependencies.
sr: Грешка при покретању зависности додатка.

en: Error while activating plugin service #%d.
sr: Грешка приликом покретања сервиса додатка #%d.

en: Error while deactivating plugin service #%d.
sr: Грешка приликом заустављања сервиса додатка #%d.

en: Cannot load plugin loader.
sr: Не могу учитати систем за учитавање додатака.

en: Couldn't load plugin with id="%s".
sr: Не могу да учитам додатак са идентификацијом ид=„%s“.

en: Error while loading plugin dependencies.
sr: Грешка приликом учитавања зависности додатка.

en: Errors occurred while reading plugin informations from file "%s".
sr: Дошло је до грешака приликом читања информација о додатку из датотеке „%s“.

en: Couldn't activate plugin "%s" (ID: %s).
sr: Не могу да покренем додатак „%s“ (ИД: %s).

en: Couldn't deactivate plugin "%s" (ID: %s).
sr: Не могу прекинути рад додатка „%s“ (ИД: %s).

en: Errors while reading info about available plugins.
sr: Грешка приликом читања информација о доступним додацима.

en: Errors while deactivating plugins that are no longer on disk.
sr: Грешка приликом заустављања додатака који се више не налазе на диску.

en: The following plugins are no longer on disk but are still active:
    %s.
    You should restart Gnumeric now.
sr: Следећи додаци се више не налазе на диску али су још увек покренути:
    %s.
    Требало би да сада поново покренете Гнумерик.

en: Errors while activating plugins.
sr: Грешке приликом покретања додатака.

en: Errors while initializing plugin system.
sr: Грешке приликом покретања система додатака

en: Page &[PAGE]
sr: Страна &[СТРАНА]

en: Page &[PAGE] of &[PAGES]
sr: Страна &[СТРАНА] од &[БРОЈ_СТРАНА]

en: &[TAB]
sr: &[ИМЕ_ТАБЕЛЕ]

en: &[DATE]
sr: &[ДАТУМ]

en: File Name
sr: Име датотеке

en: Path
sr: Путања

en: tab
sr: табулатор

en: page
sr: страница

en: pages
sr: странице

en: file
sr: датотека

en: path
sr: путања

note: Note: we cannot have spaces in page numbers.
en: &[PAGE]
sr: &[СТРАНА]

en: Print Region
sr: Штампај област

en: Print Sheets
sr: Штампај табеле

en: Act_ive sheet
sr: Активна _табела

en: S_heets
sr: _Табеле

en: Printing failed
sr: Неуспело штампање

en: Search string must not be empty.
sr: Мора се навести тражени низ знакова.

en: Replacement string must be set.
sr: Низ знакова за замену мора бити постављен.

en: You must specify a range to search.
sr: Морате навести област за претрагу.

en: The search range is invalid.
sr: Опсег претраге је нетачан.

en: Invalid search pattern.
sr: Неисправан захтев за претрагу.

en: Invalid $-specification in replacement.
sr: Неисправан $-навод у замени.

en: Invalid trailing backslash in replacement.
sr: Неисправна пратећа обрнута коса црта у замени.

en: cannot be performed with multiple ranges selected
sr: не може бити извршено ако сте изабрали вишеструке опсеге

en: Save changes to workbook '%s' before logging out?
sr: Да ли желите да сачувате промене у радној свесци „%s“ пре одјаве?

en: Save changes to workbook before logging out?
sr: Да ли желите да сачувате промене у радној свесци пре одјаве?

en: If you do not save, changes may be discarded.
sr: Уколико затворите без снимања, промене ће бити занемарене.

en: Do not save any
sr: Не снимај ниједан

en: Do not save
sr: Не снимај

en: Do not log out
sr: Не одјављуј се

en: Paste _Special
sr: Убаци _посебно

note: TODO : One day make the labels smarter.  Generate them to include * quantities. * 	eg : Insert 4 rows * 	or : Insert row * This is hard for now because there is no memory management for the label * strings, and the logic that knows the count is elsewhere
en: _Insert...
sr: _Убаци...

en: _Insert Column(s)
sr: У_баци колону(е)

en: _Delete Column(s)
sr: У_клони колену(е)

en: _Insert Row(s)
sr: Убац_и врсту(е)

en: _Delete Row(s)
sr: Укло_ни врсту(е)

en: Clear Co_ntents
sr: Очисти садрж_аје

en: Edit Co_mment...
sr: Уреди н_апомене...

en: _Format Cells...
sr: _Форматирај поља ...

note: Column specific (Note some labels duplicate row labels)
en: Column _Width...
sr: Ширина кол_оне...

note: Row specific (Note some labels duplicate col labels)
en: _Row Height...
sr: _Висина врсте...

en: _Hyperlink
sr: В_еза

en: Edit _Hyperlink
sr: Измени ве_зу

en: _Remove Hyperlink
sr: Укл_они везу

en: (All)
sr: (Све)

en: (Top 10...)
sr: (Првих 10...)

en: (Custom...)
sr: (Произвољно...)

en: (Blanks...)
sr: (Празнине...)

en: (Non Blanks...)
sr: (Нема празнина...)

en: There is already a merged region that intersects
    %s!%s
sr: Већ постоји спојена област која пресеца
    %s!%s

en: Open...
sr: Отвори...

en: can't create object for '%s'
sr: не могу да направим објекат за '%s'

en: Could not load file: %s
sr: Не може да учита датотеку: %s

en: Save graph as image
sr: Сачувај график као слику

en: Sorry, gnumeric can only save graphs as png images
sr: Нажалост, гнумерик може да сачува графике само као PNG слике

en: _Save as image
sr: _Сачувај као слику

en: Transparent
sr: Провидан

en: CheckBox %d
sr: Кућица за потврду %d

en: RadioButton
sr: Једноизборник

note: Oh, yeah?
en: This is a special version of Gnumeric.  It has been compiled
    with support for a very large number of columns.  Access to the
    column named TRUE may conflict with the constant of the same
    name.  Expect weirdness.
sr: Ово је посебна верзија Гнумерика. Она је преведена
    са подршком за веома велики број колона. Приступ колони
    са именом „ТАЧНО“ може довести до сукоба са константом истог
    имена. Очекујте чудне ствари.

en: Target region contains merged cells
sr: Област за резултат садржи спојена поља

en: cannot operate on merged cells
sr: Не могу радити на припојеним пољима

en: cannot operate on array formulae
sr: Не могу да радим са низовним формулама

en: Insert Columns
sr: Уметни колоне

en: Insert Rows
sr: Уметни врсте

en: Too many rows in data to parse: %d
sr: Превише врста у поадцима за рашчлањивање: %d

en: Error while trying to read file
sr: Грешка у покушају читања датотеке

en: Text to Columns
sr: Рашчлани текст

en: Only 1 one column of <b>input</b> data can be parsed at a time, not %d
sr: Само 1 колона <b>улазних</b> података може бити рашчлањена у једном тренутку, не %d

en: There is no data to convert
sr: Нема података за претварање

en: Error while trying to parse data into sheet
sr: Грешка при покушају рашчлањивања података за табелу

en: That file is not in the given encoding.
sr: Тој датотеци није додељено кодирање.

en: Parse error while trying to parse data into sheet
sr: Грешка у рашчлањивању при покушаја рашчлањивања података за табелу

en: Error while trying to write csv file
sr: Грешка при покушају чувања ЦСВ датотеке

en: Comma or tab separated values (CSV/TSV)
sr: Вредности раздвојене зарезом или табулатором (CSV/TSV)

en: Text import (configurable)
sr: Увоз текста (подесиво)

en: Text export (configurable)
sr: Извоз текста (подесиво)

en: Comma separated values (CSV)
sr: Вредности раздвојене зарезом (CSV)

en: Row %i
sr: Врста %i

en: Column %i
sr: Колона %i

en: Bin %i
sr: Бин %i

en: Area %i
sr: Област %i

en: Correlations
sr: Корелације

en: Correlation (%s)
sr: Корелација (%s)

en: Covariances
sr: Коваријансе

en: Covariance (%s)
sr: Коваријанса (%s)

en: Largest (%d)
sr: Највећи (%d)

en: Smallest (%d)
sr: Најмаљи (%d)

en: Descriptive Statistics (%s)
sr: Описна Статистика (%s)

en: The requested sample size is too large for a periodic sample.
sr: Захтевана величина узорка је превелика за периодично узорковање.

en: Sampling (%s)
sr: Прикупљање узорака (%s)

en: Sample
sr: Узорак, примерак

en: Variable %i
sr: Променљива %i

en: z-Test (%s)
sr: z-Тест (%s)

en: z-Test
sr: z-Тест

en: The 2 input ranges must have the same size.
sr: Два улазна опсега моарју имати исту величину.

en: t-Test, paired (%s)
sr: t-Тест, упарени (%s)

en: t-Test
sr: t-Тест

en: t-Test (%s)
sr: t-Тест (%s)

en: A data set is empty
sr: Скуп података је празан

en: F-Test (%s)
sr: F-Тест (%s)

en: F-Test
sr: Ф-Тест

en: Y Variable
sr: Y Променљива

en: There are too few data points to conduct this regression.
    There must be at least as many data points as free variables.
sr: Недовољан број тачака за израчунавање ове регресије.
    Мора бити барем онолико тачака колико има слободних променљивих.

en: Two or more of the independent variables are nearly linearly
    dependent.  All numerical precision was lost in the computation.
sr: Две или више независних променљивих је приближно линеарно зависно. 
    Сва нумеричка прецизност је била изгубљена у процесу израчунавања.

en: Two or more of the independent variables are linearly
    dependent, and the regression cannot be calculated.
    
    Remove one of these
    variables and try the regression again.
sr: Две (или више) независне променљиве су линеарно
    зависне, и регресија се не може израчунати.
    
    Уклоните једну од ових
    променљивих и покушајте регресију поново.

en: Probability of an observation's absolute value being larger than the t-value's
sr: Вероватноћа да уочена апсолутна вредност буде већа од t-вредности

en: Two or more of the independent variables are nearly linearly
    dependent.  Treat the regression result with great care!
sr: Две или више независно променљивих је приближно линеарно
    зависно. Тумачите резултат регресије са већом пажњом!

en: Regression (%s)
sr: Регресија (%s)

en: Standard Error
sr: Стандардна грешка

en: Moving Average (%s)
sr: Усредњавање (%s)

en: Exponential Smoothing (%s)
sr: Експоненцијално углађивање (%s)

en: Point
sr: Тачка

en: Rank
sr: ранг, вредновање

en: Percentile
sr: Проценат

en: Ranks (%s)
sr: Рангови (%s)

en: Ranks
sr: Рангови

en: Anova: Single Factor
sr: Анова: један фактор

en: SUMMARY
sr: ИЗВЕШТАЈ

en: /Groups/Count/Sum/Average/Variance
sr: /Групе/Пребројавање/Збир/Просечно/Варијација

en: /ANOVA/Source of Variation/Between Groups/Within Groups/Total
sr: /АНОВА/Извор варијације/Између група/Унутар група/Укупно

en: Single Factor ANOVA (%s)
sr: АНОВА са једним чиниоцем (%s)

en: Anova
sr: Анова

en: Single Factor ANOVA
sr: Један фактор АНОВА

en: The input range contains non-numeric data.
sr: Улазни опсег садржи ненумеричке податке.

en: Anova: Two-Factor Without Replication
sr: Анова: двофакторска без репликације

en: One of the factor combinations does not contain any observations!
sr: Једна од комбинација фактора уопште не садржи посматрања!

note: We are ready to create the summary table
en: Anova: Two-Factor With Replication
sr: Анова: двофакторска са репликацијом

en: Two Factor ANOVA (%s), no replication
sr: АНОВА са два фактора (%s),  без репликације

en: Two Factor ANOVA (%s),  with replication
sr: АНОВА са два фактора (%s),  са репликацијом

en: Two Factor ANOVA
sr: АНОВА са два фактора

en: Too Small
sr: Премали

en: More
sr: Више

en: Too Large
sr: Превелико

en: Bin
sr: Бин

en: Frequency
sr: Учестаност

en: Cumulative %
sr: Нагомилани %s

en: Histogram (%s)
sr: Хистограм (%s)

en: Real
sr: Реални

en: Imaginary
sr: Имагинарни

en: Fourier Series (%s)
sr: Фуријеови редови (%s)

en: Fourier Series
sr: Фуријеови редови

en: New Sheet
sr: Нова табела

en: New Workbook
sr: Нова радна свеска

en: Gnumeric
sr: Гнумерик

en: Worksheet:
sr: Радна свеска:

en: Report Created:
sr: Извештај створен:

en: Fill Series (%s)
sr: Попуни редове (%s)

en: The probability input range contains a non-numeric value.
    All probabilities must be non-negative numbers.
sr: Улазни опсег вероватноће садржи неку не-бројну вредност.
    Све вероватноће морају бити ненегативни бројеви.

en: The probability input range contains a negative number.
    All probabilities must be non-negative!
sr: Улазни опсег вероватноће садржи негативан број.
    Све вероватноће морају бите не-негативни бројеви!

en: None of the values in the value range may be empty!
sr: Ниједна од вредности у опсегу вредности не може бити празна!

en: The probabilities may not all be 0!
sr: Не могу све вероватноће истовремено бити једнаке нули

en: Random Numbers (%s)
sr: Случајни бројеви (%s)

en: Scenario Summary
sr: Извештај сценарија

note: Titles.
en: Current Values
sr: Текуће вредности

en: Changing Cells:
sr: Мењање поља:

en: Input variable did not yield to a numeric value. Check the model (maybe your last round # is too high).
sr: Улазна променљива није произвела бројну вредност. Проверите модел (можда Ваше последње заокруживање # је превелико).

en: Output variable did not yield to a numeric value. Check the output variables in your model (maybe your last round # is too high).
sr: Излазна променљива није произвела бројну вредност. Проверите излазне променљиве у вашем моделу (можда је Ваше последње заокруживање # превелико).

en: Simulation Report
sr: Извештај о симулацији

en: Mean
sr: Средина

en: Median
sr: средња

en: Std. Dev.
sr: Стандардно одступање

en: Variance
sr: варијација, одступање

en: Skewness
sr: одступање

en: Range
sr: Опсег

en: Count
sr: Број, збир

en: Confidence (95 %)
sr: Сигурност (95 %)

en: Lower Limit (95 %)
sr: Доње ограничење (95%)

en: Upper Limit (95 %)
sr: Горње ограничење (95%)

en: SUMMARY OF SIMULATION ROUND #
sr: ИЗВЕШТАЈ КРУГА ОПОНАШАЊА #

en: Report
sr: Извештај

en: (Input)
sr: (Улаз)

en: Maximum time exceeded. Simulation was not completed.
sr: Достигнуто је максимално време. Симулација није завршена.

en: Tabulation
sr: Табулација

en: Answer Report
sr: Полазне вредности и решења за све улазне променљиве и ограничења

en: Original Value
sr: Оригинална вредност

en: Final Value
sr: Коначна вредност

en: Cell Value
sr: Вредност поља

en: Formula
sr: Формула

en: Status
sr: Стање

note: Set `Status' column FIXME
en: Binding
sr: Везује

en: Not Binding
sr: Не везује

en: Assume that all variables are integers.
sr: Претпостави да су све променљиве целобројне.

en: Target Cell (Maximize)
sr: Поље за резултат (Увећај)

en: Target Cell (Minimize)
sr: Поље за резултат (Умањи)

note: Fill in other titles.
en: Adjustable Cells
sr: Подесива поља

en: Sensitivity Report
sr: Извештај о осетљивости

note: * Fill in the labels of `Adjustable Cells' section.
en: Final
sr: Коначно

en: Reduced
sr: Умањено

en: Objective
sr: Циљ

en: Allowable
sr: Дозвољено

en: Cost
sr: Цена, трошак

en: Coefficient
sr: Сачинилац, множитељ, чинилац, коефицијент

en: Increase
sr: Увећај

en: Decrease
sr: Умањити, умањење

en: Shadow
sr: Сенка

en: Constraint
sr: Ограничење (почетни услови)

en: Price
sr: Цена

en: R.H. Side
sr: Са десне стране

en: Infinity
sr: Бесконачност

en: Limits Report
sr: Граничне оптималне вредности

note: * Fill in the labels.
en: Target
sr: Циљ

en: Adjustable
sr: Прилагодљиво

en: Lower
sr: Смањи

en: Limit
sr: Ограничење

en: Upper
sr: Горња

en: Performance Report
sr: Статистичке црте модела

en: Number of Iterations
sr: Број итерација

en: Minimization
sr: Минимизација

en: Maximization
sr: Максимизација

en: Target value search
sr: Тражење резултата

en: Optimal solution found
sr: Оптимално решење је пронађено

en: Unbounded problem
sr: Неограничен проблем

en: Infeasible problem
sr: Неостварив проблем

en: Maximum number of iterations exceeded: optimization interupted
sr: Достигнут је максималан број итерација: оптимизација је прекинута

en: Maximum time exceeded: optimization interupted
sr: Достигнуто је максимално време: оптимизација је прекинута

note: * Fill in the labels of `Problem Size' section.
en: Variables
sr: Променљиве

en: Integer Constraints
sr: Целобројна ограничења

en: Boolean Constraints
sr: Истинитносна ограничења

en: Number of
sr: Број

note: * Fill in the labels of `Data Sparsity' section.
en: Matrix
sr: Матрица

en: Elements
sr: Елементи

en: Non-zeros in
sr: Ненулти елементи у

en: Obj. fn
sr: Обј. фн.

en: Ratio
sr: Однос

note: * Fill in the labels of `Computing Time' section.
en: User
sr: Корисник

en: System
sr: Систем

en: Time (sec.)
sr: Време (секунди)

note: * Fill in the labels of `System Information' section.
en: CPU Model
sr: Модел процесора

en: CPU MHz
sr: Фреквенција процесора

en: OS
sr: Оперативни систем

note: Set the `CPU Model'.
en: Unknown
sr: Непознато

en: Model Assumptions:
sr: Претпоставке модела:

en: Autoscaling:
sr: Аутоматска величина:

note: Set the options.
en: LP Solve 3.2
sr: Линеарно програмирање 3.2

en: Non-Negative
sr: Ненегативно

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

note: Fill in other titles.
en: General Information
sr: Опште информације

en: Problem Size
sr: Величина проблема

en: Data Sparsity
sr: Густина података

en: Computing Time
sr: Време за израчунавање

en: System Information
sr: Информације о систему

en: Program Report
sr: Модел у математичком облику

en: Assume that all variables take only positive values.
sr: Претпостави да све променљиве узимају само позитивне вредности.

en: Minimize
sr: умањи

en: Maximize
sr: Увећај

en: Equal to
sr: Једнако је

note: Print `Subject to' title.
en: Subject to
sr: Подложно је

en: Dual Program Report
sr: Двоструки модел у математичком облику

en: Model is too large for program report generation. Program report was not created.
sr: Модел је превелики за стварање извештаја у математичком облику. Извештај у математичком облику није направљен.

en: The LHS cells should contain formulas that yield proper numerical values.  Specify valid LHS entries.
sr: Поља која садрже леве стране једнакости или неједнакости треба да садрже формуле којепроизводе правилне бројне вредности. Задајте исправну леву страну једнакости тј. неједнакости.

en: The RHS cells should contain proper numerical values only.  Specify valid RHS entries.
sr: Поља која садрже десне стране једнакости или неједнакости треба да садрже само правилне бројне вредности. Задајте исправну десну страну једнакости тј. неједнакости.

en: Some of the input cells contain non-numeric values.  Specify a valid input range.
sr: Нека од улазних поља садрже ненумеричке вредности. Задајте исправан улазни опсег.

en: Cell %s is not permitted to be blank
sr: Није дозвољено да поље %s буде празно

en: '%s' is an error
sr: '%s' је грешка

en: '%s' is not a valid date
sr: '%s' није исправан датум

en: '%s' is not a valid time
sr: '%s' није исправно време

en: '%s' is not a number
sr: '%s' није број

en: '%s' is not an integer
sr: '%s' није цео број

en: %s is not true.
sr: %s није тачно.

en: That value is invalid.
    Restrictions have been placed on this cell's contents.
sr: Та вредност је нетачна.
    Ограничења су смештена на садржај овог поља.

en: Gnumeric: Validation
sr: Гнумерик: Провера исправности

en: #NULL!
sr: #НИШТА!

en: #DIV/0!
sr: #ДЕЉЕЊЕ/0

en: #VALUE!
sr: #ВРЕДНОСТ

en: #REF!
sr: #УПУЋУЈЕ!

en: #NAME?
sr: #ИМЕ

en: #NUM!
sr: #БРОЈ

en: #N/A
sr: #Недоступно

en: #RECALC!
sr: #ПРЕРАЧУНАЈ!

note: This is the default custom color
en: custom
sr: произвољно

note: "Custom" color - we'll pop up a GnomeColorPicker
en: Custom Color:
sr: Боја по избору:

en: Choose Custom Color
sr: Изаберите произвољну боју

en: black
sr: црна

en: light brown
sr: светлобраон

en: brown gold
sr: златно браон

en: dark green #2
sr: тамно зелена 2

en: navy
sr: морнарско плава

en: dark blue
sr: тамно плава

en: purple #2
sr: љубичаста 2

en: very dark gray
sr: веома тамно сива

en: dark red
sr: тамноцрвена

en: red-orange
sr: црвено-наранџаста

en: gold
sr: златна

en: dark green
sr: тамно зелена

en: dull blue
sr: тупо плава

en: blue
sr: плава

en: dull purple
sr: тупо љубичаста

en: dark gray
sr: тамно сива

en: red
sr: црвена

en: orange
sr: наранџаста

en: lime
sr: дречаво зелена

en: dull green
sr: тупо зелена

en: dull blue #2
sr: тупо плава 2

en: sky blue #2
sr: небоплава 2

en: purple
sr: љубичаста

en: gray
sr: сива

en: magenta
sr: магента

en: bright orange
sr: светло наранџаста

en: yellow
sr: жута

en: green
sr: зелена

en: cyan
sr: цијан

en: bright blue
sr: светлоплава

en: red purple
sr: црвено-љубичаста

en: light gray
sr: светлосива

en: pink
sr: роза

en: light orange
sr: светло наранџаста

en: light yellow
sr: светложута

en: light green
sr: светлозелена

en: light cyan
sr: светлоцијан

en: light blue
sr: светлоплава

en: light purple
sr: светлољубичаста

en: white
sr: бела

en: purplish blue
sr: љубичасто-плава

en: dark purple
sr: тамнољубичаста

en: sky blue
sr: небоплава

en: Expecting a single range
sr: Очекујем један опсег

en: Menu
sr: Мени

en: The menu of options
sr: Мени са опцијама

en: Indicator Size
sr: Величина показатеља

en: Size of dropdown indicator
sr: Величина падајућег показатеља

en: Indicator Spacing
sr: Размак поакзатеља

en: Spacing around indicator
sr: Размак око показатеља

en: Arabic
sr: Арапски

en: Baltic
sr: Балтички

en: Central European
sr: Централноевропски

en: Chinese
sr: Кинески

en: Cyrillic
sr: Ћирилични

en: Greek
sr: Грчки

en: Hebrew
sr: Хебрејски

en: Indian
sr: Индијски

en: Japanese
sr: Јапански

en: Korean
sr: Корејски

en: Turkish
sr: Турски

en: Unicode
sr: Уникод

en: Vietnamese
sr: Вијетнамски

en: Western
sr: Западноевропски

en: Other
sr: Остало

en: Arabic (IBM-864)
sr: Арапски (IBM-864)

en: Arabic (IBM-864-I)
sr: Арапски (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6)
sr: Арапски (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
sr: Арапски (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
sr: Арапски (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
sr: Арапски (MacArabic)

en: Arabic (Windows-1256)
sr: Арапски (Windows-1256)

en: Armenian (ARMSCII-8)
sr: Јерменски (ARMSCII-8)

en: Baltic (ISO-8859-13)
sr: Балтички (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
sr: Балтички (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
sr: Балтички (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
sr: Келтски (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
sr: Централноевропски (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
sr: Централноевропски (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
sr: Централноевропски (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
sr: Централноевропски (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
sr: Кинески поједностављени (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
sr: Кинески поједностављени (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
sr: Кинески поједностављени (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
sr: Кинески поједностављени (HZ)

en: Chinese Simplified (Windows-936)
sr: Кинески поједностављени (Windows-936)

en: Chinese Traditional (Big5)
sr: Кинески Традиционални (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
sr: Кинески Традиционални (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
sr: Кинески Традиционални (EUC-TW)

en: Croatian (MacCroatian)
sr: Хрватски (MacCroatian)

en: Cyrillic (IBM-855)
sr: Чирилични (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
sr: Ћирилица (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
sr: Ћирилица (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
sr: Ћирилица (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
sr: Ћирилица (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
sr: Ћирилица (Windows-1251)

en: Russian (CP-866)
sr: Руски (CP-866)

en: Ukrainian (KOI8-U)
sr: Украјински (KOI8-U)

en: Ukrainian (MacUkrainian)
sr: Украјински (MacUkrainian)

en: English (ASCII)
sr: Енглески (ASCII)

en: Farsi (MacFarsi)
sr: Фарси (MacFarsi)

en: Georgian (GEOSTD8)
sr: Грузијски (GEOSTD8)

en: Greek (ISO-8859-7)
sr: Грчки (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
sr: Грчки (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
sr: Грчки (Windows-1253)

en: Gujarati (MacGujarati)
sr: Гуџарати (MacGujarati)

en: Gurmukhi (MacGurmukhi)
sr: Гурмуки (MacGurmukhi)

en: Hebrew (IBM-862)
sr: Хебрејски (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
sr: Хебрејски (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
sr: Хебрејски (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
sr: Хебрејски (MacHebrew)

en: Hebrew (Windows-1255)
sr: Хебрејски (Windows-1255)

en: Hindi (MacDevanagari)
sr: Хинду (MacDevanagari)

en: Icelandic (MacIcelandic)
sr: Исландски (MacIcelandic)

en: Japanese (EUC-JP)
sr: Јапански (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
sr: Јапански (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
sr: Јапански (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
sr: Корејски (EUC-KR)

en: Korean (ISO-2022-KR)
sr: Корејски (ISO-2022-KR)

en: Korean (JOHAB)
sr: Корејски (JOHAB)

en: Korean (UHC)
sr: Корејски (UHC)

en: Nordic (ISO-8859-10)
sr: Нордијски (ISO-8859-10)

en: Romanian (MacRomanian)
sr: Румунски (MacRomanian)

en: Romanian (ISO-8859-16)
sr: Румунски (ISO-8859-16)

en: South European (ISO-8859-3)
sr: Јужноевропски (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-620)
sr: Тајландски (TIS-620)

en: Turkish (IBM-857)
sr: Турски (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
sr: Турски (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
sr: Турски (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
sr: Турски (Windows-1254)

en: Unicode (UTF-7)
sr: Уникод (UTF-7)

en: Unicode (UTF-8)
sr: Уникод (UTF-8)

en: Unicode (UTF-16BE)
sr: Уникод (UTF-16BE)

en: Unicode (UTF-16LE)
sr: Уникод (UTF-16LE)

en: Unicode (UTF-32BE)
sr: Уникод (UTF-32BE)

en: Unicode (UTF-32LE)
sr: Уникод (UTF-32LE)

en: User Defined
sr: Кориснички дефинисан

en: Vietnamese (TCVN)
sr: Вијетнамски (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
sr: Вијетнамски (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
sr: Вијетнамски (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
sr: Вијетнамски (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
sr: Визуелни Хебрејски (ISO-8859-8)

en: Western (IBM-850)
sr: Западни (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
sr: Западни (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
sr: Западни (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
sr: Западни (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
sr: Западни (Windows-1252)

en: Locale:
sr: Локалитет:

en: Conversion Direction
sr: Смер претварања

en: This value determines which iconv test to perform.
sr: Ова вредност одлучује који iconv тест ће се извести.

en: Bold italic
sr: Масно курзивно

en: Currency
sr: Валута

en: Accounting
sr: Рачуноводство

en: Fraction
sr: Разломљено

en: Scientific
sr: Инжењерски

en: Special
sr: Нарочито

en: Negative Number Format
sr: Формат негативних бројева

en: Number Formats
sr: Формати бројева

en: Western Europe
sr: Западноевропски

en: Eastern Europe
sr: Источноевропски

en: North America
sr: Северна Америка

en: South & Central America
sr: Јужна и Централна Америка

en: Asia
sr: Азија

en: Africa
sr: Африка

en: Australia
sr: Аустралија

note: * The format here is "Country/Language (locale)" or just * "Country (locale)" when there is only one choice or one * very dominant language. * * Note: lots of people get very emotional over this.  Please * err on the safe side, if any.
en: United States/English (C)
sr: САД/енглески (C)

en: South Africa Afrikaans (af_ZA)
sr: Јужна Африка/Африканс (af_ZA)

en: Ethiopia/Amharic (am_ET)
sr: Етиопија/Амхарски (am_ET)

en: United Arab Emirates (ar_AE)
sr: Уједињени Арапски Емирати (ar_AE)

en: Bahrain (ar_BH)
sr: Бахреин (ar_BH)

en: Algeria (ar_DZ)
sr: Алжир (ar_DZ)

en: Egypt (ar_EG)
sr: Египат (ar_EG)

en: India/Arabic (ar_IN)
sr: Индија/Арапски (ar_IN)

en: Iraq (ar_IQ)
sr: Ирак (ar_IQ)

en: Jordan (ar_JO)
sr: Јордан (ar_JO)

en: Kuwait (ar_KW)
sr: Кувајт (ar_KW)

en: Lebanon (ar_LB)
sr: Лебанон (ar_LB)

en: Libya (ar_LY)
sr: Либија (ar_LY)

en: Morocco (ar_MA)
sr: Мароко (ar_MA)

en: Oman (ar_OM)
sr: Оман (ar_OM)

en: Qatar (ar_QA)
sr: Катар (ar_QA)

en: Saudi Arabia (ar_SA)
sr: Саудијска Арабија (ar_SA)

en: Sudan (ar_SD)
sr: Судан (ar_SD)

en: Syria (ar_SY)
sr: Сирија (ar_SY)

en: Tunisia (ar_TN)
sr: Тунис (ar_TN)

en: Yemen (ar_YE)
sr: Јемен (ar_YE)

en: Azerbaijan (az_AZ)
sr: Азербејџан (az_AZ)

en: Belarus (be_BY)
sr: Белорусија (be_BY)

en: Bulgaria (bg_BG)
sr: Бугарска (bg_BG)

en: Bangladesh (bn_BD)
sr: Бангладеш (bn_BD)

en: India/Bengali (bn_IN)
sr: Индија/Бенгали (bn_IN)

en: France/Breton (br_FR)
sr: Француска/бретањски (br_FR)

en: Bosnia and Herzegowina (bs_BA)
sr: Восна и Херцеговина (bs_BA)

en: Spain/Catalan (ca_ES)
sr: Шпанија/каталонски (ca_ES)

en: Czech Republic (cs_CZ)
sr: Чешка република (cs_CZ)

en: Great Britain/Welsh (cy_GB)
sr: Велика Британија/велшки (cy_GB)

en: Denmark (da_DK)
sr: Данска (da_DK)

en: Austria (de_AT)
sr: Аустрија (de_AT)

en: Belgium/German (de_BE)
sr: Белгија/немачки (de_BE)

en: Switzerland/German (de_CH)
sr: Швајцарска/немачки (de_CH)

en: Germany (de_DE)
sr: Немачка (de_DE)

en: Luxembourg/German (de_LU)
sr: Луксембург/немачки (de_LU)

en: Greece (el_GR)
sr: Грчка (el_GR)

en: Australia (en_AU)
sr: Аустралија (en_AU)

en: Botswana (en_BW)
sr: Боцвана (en_BW)

en: Canada/English (en_CA)
sr: Канада/енглески (en_CA)

en: Great Britain (en_GB)
sr: Велика Британија (en_GB)

en: Hong Kong/English (en_HK)
sr: Хонг Конг/енглески (en_HK)

en: Ireland (en_IE)
sr: Ирска (en_IE)

en: India/English (en_IN)
sr: Индија/енглески (en_IN)

en: New Zealand (en_NZ)
sr: Нови Зеланд (en_NZ)

en: Philippines (en_PH)
sr: Филипини (en_PH)

en: Singapore/English (en_SG)
sr: Сингапур/енглески (en_SG)

en: United States/English (en_US)
sr: САД/енглески (en_US)

en: South Africa/English (en_ZA)
sr: Јужна Африка/енглески (en_ZA)

en: Zimbabwe (en_ZW)
sr: Зимбабве (en_ZW)

en: Esperanto (eo_EO)
sr: Есперанто (eo_EO)

en: Argentina (es_AR)
sr: Аргентина (es_AR)

en: Bolivia (es_BO)
sr: Боливија (es_BO)

en: Chile (es_CL)
sr: Чиле (es_CL)

en: Colombia (es_CO)
sr: Колумбија (es_CO)

en: Costa Rica (es_CR)
sr: Костарика (es_CR)

en: Dominican Republic (es_DO)
sr: Доминиканска република (es_DO)

en: Ecuador (es_EC)
sr: Еквадор (es_EC)

en: Spain (es_ES)
sr: Шпанија (es_ES)

en: Guatemala (es_GT)
sr: Гватемала (es_GT)

en: Honduras (es_HN)
sr: Хондурас (es_HN)

en: Mexico (es_MX)
sr: Мексико (es_MX)

en: Nicaragua (es_NI)
sr: Никарагва (es_NI)

en: Panama (es_PA)
sr: Панама (es_PA)

en: Peru (es_PE)
sr: Перу (es_PE)

en: Puerto Rico (es_PR)
sr: Порторико (es_PR)

en: Paraguay (es_PY)
sr: Парагвај (es_PY)

en: El Salvador (es_SV)
sr: Ел Салвадор (es_SV)

en: United States/Spanish (es_US)
sr: САД/шпански (es_US)

en: Uruguay (es_UY)
sr: Уругвај (es_UY)

en: Venezuela (es_VE)
sr: Венецуела (es_VE)

en: Estonia (et_EE)
sr: Естонија (et_EE)

en: Spain/Basque (eu_ES)
sr: Шпанија/баскијски (eu_ES)

en: Iran (fa_IR)
sr: Иран (fa_IR)

en: Finland/Finnish (fi_FI)
sr: Финска/фински (fi_FI)

en: Faroe Islands (fo_FO)
sr: Фарска острва (fo_FO)

en: Belgium/French (fr_BE)
sr: Белгија/француски (fr_BE)

en: Canada/French (fr_CA)
sr: Канада/француски (fr_CA)

en: Switzerland/French (fr_CH)
sr: Швајцарска/француски (fr_CH)

en: France (fr_FR)
sr: Француска (fr_FR)

en: Ireland/Gaelic (ga_IE)
sr: Ирска/ирски (ga_IE)

en: Great Britain/Scottish Gaelic (gd_GB)
sr: Велика Британија/шкотски (gd_GB)

en: Spain/Galician (gl_ES)
sr: Шпанија/галицијски (gl_ES)

en: Great Britain/Manx Gaelic (gv_GB)
sr: Велика Британија/Manx Gaelic (gv_GB)

en: India/Hindu (hi_IN)
sr: Индија/хинди (hi_IN)

en: Croatia (hr_HR)
sr: Хрватска (hr_HR)

en: Hungary (hu_HU)
sr: Мађарска (hu_HU)

en: Armenia (hy_AM)
sr: Јерменија (hy_AM)

en: Indonesia (id_ID)
sr: Индонезија (id_ID)

en: Iceland (is_IS)
sr: Исланд (is_IS)

en: Switzerland/Italian (it_CH)
sr: Швајцарска/италијански (it_CH)

en: Italy (it_IT)
sr: Италија (it_IT)

en: Israel/Hebrew (iw_IL)
sr: Израел/хебрејски (iw_IL)

en: Japan (ja_JP)
sr: Јапан (ja_JP)

en: Georgia (ka_GE)
sr: Грузија (ka_GE)

en: Greenland (kl_GL)
sr: Гренланд (kl_GL)

en: Korea (ko_KR)
sr: Кореја (ko_KR)

en: Great Britain/Cornish (kw_GB)
sr: Велика Британија/Cornish (kw_GB)

en: Lithuania (lt_LT)
sr: Литванија (lt_LT)

en: Latvia (lv_LV)
sr: Летонија (lv_LV)

en: New Zealand/Maori (mi_NZ)
sr: Нови Зеланд/маорски (mi_NZ)

en: Macedonia (mk_MK)
sr: Македонија (mk_MK)

en: India/Marathi (mr_IN)
sr: Индија/марати (mr_IN)

en: Malaysia (ms_MY)
sr: Малезија (ms_MY)

en: Malta (mt_MT)
sr: Малта (mt_MT)

en: Belgium/Flemish (nl_BE)
sr: Белгија/фламански (nl_BE)

en: The Netherlands (nl_NL)
sr: Холандија (nl_NL)

en: Norway/Nynorsk (nn_NO)
sr: Норвешка/нинорск (nn_NO)

en: Norway/Bokmal (no_NO)
sr: Норвешка/бокмал (no_NO)

en: France/Occitan (oc_FR)
sr: Француска/Occitan (oc_FR)

en: Poland (pl_PL)
sr: Пољска (pl_PL)

en: Brazil (pt_BR)
sr: Бразил (pt_BR)

en: Portugal (pt_PT)
sr: Португалија (pt_PT)

en: Romania (ro_RO)
sr: Румунија (ro_RO)

en: Russia (ru_RU)
sr: Русија (ru_RU)

en: Ukraine/Russian (ru_UA)
sr: Украјина/руски (ru_UA)

en: Norway/Saami (se_NO)
sr: Норвешка/сами (se_NO)

en: Slovakia (sk_SK)
sr: Словачка (sk_SK)

en: Slovenia (sl_SI)
sr: Словенија (sl_SI)

en: Albania (sq_AL)
sr: Албанија (sq_AL)

en: Yugoslavia (sr_YU)
sr: Србија и Црна Гора (sr_YU)

en: Finland/Swedish (sv_FI)
sr: Финска/шведски (sv_FI)

en: Sweden (sv_SE)
sr: Шведска (sv_SE)

en: India/Tamil (ta_IN)
sr: Индија/тамил (ta_IN)

en: India/Telugu (te_IN)
sr: Индија/телугу (te_IN)

en: Tajikistan (tg_TJ)
sr: Таџикистан (tg_TJ)

en: Thailand (th_TH)
sr: Тајланд (th_TH)

en: Eritrea (ti_ER)
sr: Еритреа (ti_ER)

en: Ethiopia/Tigrinya (ti_ET)
sr: Етиопија/тигриња (ti_ET)

en: Philippines/Tagalog (tl_PH)
sr: Филипини/тагалог (tl_PH)

en: Turkey (tr_TR)
sr: Турска (tr_TR)

en: Russia/Tatar (tt_RU)
sr: Русија/татарски (tt_RU)

en: Ukraine (uk_UA)
sr: Украјина (uk_UA)

en: Pakistan (ur_PK)
sr: Пакистан (ur_PK)

en: Uzbekistan (uz_UZ)
sr: Узбекистан (uz_UZ)

en: Vietnam (vi_VN)
sr: Вијетнам (vi_VN)

en: Belgium/Walloon (wa_BE)
sr: Белгија/валун (wa_BE)

en: United States/Yiddish (yi_US)
sr: САД/јидиш (yi_US)

en: China (zh_CN)
sr: Кина (zh_CN)

en: Hong Kong/Chinese (zh_HK)
sr: Хонг Конг/кинески (zh_HK)

en: Singapore/Chinese (zh_SG)
sr: Сингапур/кинески (zh_SG)

en: Taiwan (zh_TW)
sr: Тајван (zh_TW)

en: Current Locale:
sr: Текући локалитет:

en: Add Borders
sr: Додај границе

en: Remove borders
sr: Уклони границе

en:  : Gnumeric
sr:  : Гнумерик

en: Manage sheets...
sr: Управљање табелама...

en: Append
sr: Допуни

en: Duplicate
sr: Удвостручи

en: Remove
sr: Уклони

en: Rename
sr: Преименуј

note: * xgettext: * This string must translate to exactly the same strings as the * 'Preferences...' item in the * 'File' menu
en: _File/Preferen_ces...
sr: _Датотека/Поставке...

en: File/
sr: Датотека/

en: Nothing
sr: Ништа

en: Un_freeze Panes
sr: Од_мрзни панеле

en: Unfreeze the top left of the sheet
sr: Одмрзни горњи леви део табеле

en: Remove _Auto Filter
sr: Уклони ауто_матски филтар

en: Remove a filter
sr: Уклони филтар

en: Add a filter
sr: Додај филтар

en: Redo
sr: Понови

en: Save changes to workbook '%s' before closing?
sr: Да ли желите да сачувате промене у радној свесци '%s' пре затварања?

en: Save changes to workbook before closing?
sr: Да ли желите да сачувате промене у радној свесци пре затварања?

en: If you close without saving, changes will be discarded.
sr: Уколико затворите без снимања, промене ће бити занемарене.

en: Discard all
sr: Одбаци све

en: Discard
sr: Занемари

en: Save all
sr: Сачувај све

en: Don't quit
sr: Не затварај

en: Don't close
sr: Не затварај

en: In cell %s, the current contents
            %s
    would have been replaced by
            %s
    which is invalid.
    
    The replace has been aborted and nothing has been changed.
sr:  У пољу %s, текући садржаји
            %s
    су били замењени са
            %s
    што је погрешно.
    
    Поступак замене је прекинут и ништа се није изменило.

en: Comment in cell %s!%s
sr: Напомена у пољу %s!%s

note: TODO : No need to check simplicty.  XL applies for each non-discrete * selected region, (use selection_apply).  Arrays and Merged regions * are permitted.
en: Insert rows
sr: Уметни врсте

en: Insert columns
sr: Уметни колоне

en: Add Filter
sr: Додај филтар

en: AutoFilter
sr: Аутоматски филтар

en: Requires more than 1 row
sr: Захтева више од једне врсте

en: Show Detail
sr: Прикажи детаље

en: Hide Detail
sr: Сакриј детаље

en: can only be performed on an existing group
sr: једино може бити изведено на постојећој групи

en: Group
sr: Групиши

en: Ungroup
sr: Распусти

en: Sort
sr: Поређај

en: Select an object to add
sr: Изаберите објекат који додајете

en: Unable to create object of type '%s'
sr: Не могу да направим објекат '%s' врсте

en: P_aste special...
sr: Посебно у_баци...

en: Create a new view of the workbook
sr: Направи нови поглед на радну свеску

en: _Auto generate names...
sr: Аутоматски предложи наз_иве...

en: Use the current selection to create names
sr: Користи текући избор како би направио називе

en: Add a new scenario
sr: Додај нови сценарио

en: One Factor Analysis of Variance...
sr: Анализа варијансе са једним фактором...

en: Two Factor Analysis of Variance...
sr: Анализа варијансе са два фактора...

en: Exponential smoothing...
sr: Експоненцијално углађивање...

en: Moving average...
sr: Покретно усредњавање...

en: Comparing two population means for two paired samples: t-test...
sr: Поређење две средње вредности популација за два упарена узорка: т-тест...

en: Comparing two population means for two unpaired samples from populations with equal variances: t-test...
sr: Поређење две средње вредности популација за два неупарена узорка из популација са једнаким варијансама: т-тест...

en: Comparing two population means for two unpaired samples from populations with unequal variances: t-test...
sr: Поређење две средње вредности популација за два неупарена узорка из популација са неједнаким варијансама: т-тест...

en: Comparing two population means from populations with known variances or using a large sample: z-test...
sr: Поређење две средње вредности популација међу популацијама са познатим варијансама или употребом већег узорка: z-тест...

en: Ranks And _Percentiles...
sr: Рангови и _проценти...

en: Sh_uffle...
sr: Меш_ај...

en: Shuffle cells, rows or columns
sr: Меша поља, врсте или колоне

en: Undo the operation
sr: Опозови радњу

en: Redo the operation
sr: Понови радњу

en: File "%s" has unknown format.
sr: Датотека „%s“ има непознат формат.

en: Send
sr: Пошаљи

en: Send the current file in email
sr: Пошаљи текућу датотеку е-поштом

en: _Re-Edit
sr: Пр_еуреди

en: _Discard
sr: _Одбаци

en: _Accept
sr: _Прихвати

en: Define Name
sr: Дефинишите име

en: Address
sr: Адреса

en: %s!%s is locked
sr: %s!%s је закључан

en: Unprotect the workbook to enable editing.
sr: Откључајте радну свеску како би могли да извршите измене.

en: Unprotect the sheet to enable editing.
sr: Откључајте табелу како би могли да извршите измене.

en: Set Horizontal Alignment
sr: Постави водоравно поравнање

en: Set Font Style
sr: Поставите стил писма

en: Set Font
sr: Поставите писмо

en: Set Font Size
sr: Поставите величину писма

en: Format as Money
sr: Форматирај као новац

en: Increase precision
sr: Повећај прецизност

en: Decrease precision
sr: Умањи прецизност

en: Toggle thousands separator
sr: Укључи или искључи раздвојник хиљада

en: Set Foreground Color
sr: Поставите боју исцртавања

en: Set Background Color
sr: Поставите боју позадине

en: Clear Borders
sr: Очисти ивице

en: All Borders
sr: Све ивице

en: Outside Borders
sr: Спољне ивице

en: Thick Outside Borders
sr: Дебеле спољне ивице

en: Double Bottom
sr: Дупло дно

en: Thick Bottom
sr: Танко дно

en: Top and Bottom
sr: Врх и дно

en: Top and Double Bottom
sr: Горња и двострука доња

en: Top and Thick Bottom
sr: Горња и дебела доња

en: Set Borders
sr: Постави ивице

en: SpinButton
sr: ВртећеДугме

en: %dC
sr: %dК

en: %dR
sr: %dР

en: %dR x %dC
sr: %dР x %dК

en: Internal ERROR
sr: Унутрашња грешка

en: Can't open '%s' for writing: %s
sr: Не могу да отворим „%s“ ради уписа: %s

en: An unexplained error happened while saving %s
sr: Необјашњива грешка се догодила за време бележења %s

note: * This should be quite rare.  To provoke, use * gnumeric `echo -e '\377\376'`
en: The filename given is not valid in the current encoding.
sr: Име датотеке које сте навели је неисправно у текућем кодирању.

en: Default file saver is not available.
sr: Подразумевани систем за чување датотека није доступан.

en: Failed to create temporary file for sending.
sr: Не могу да направим привремену датотеку ради слања.

en: Unsupported file format.
sr: Неподржани облик датотеке.

en: An unexplained error happened while opening %s
sr: Дошло је до необјашњиве грешке при  отварању %s

en: Book%d.%s
sr: Свеска%d.%s

en: Sheet name is NULL
sr: Име табеле је NULL

en: Sheet name is not valid utf-8
sr: Име табеле не представља исправан УТФ-8

en: Sheet name must have at least 1 letter
sr: Име табеле мора имати барем једно слово

en: There is already a sheet named
sr: Већ постоји табела под називом

en: You may not use this name twice
sr: Не можете користити ово име два пута

en: Unsupported object type '%s'
sr: Неподржана врста објекта „%s“

en: Unparsable xml in clipboard
sr: На списку исечака је XML документ који се не може рашчланити

en: Clipboard is in unknown format
sr: Непознат формат је на списку исечака

note: * Pass 2: read the contents
en: Processing file...
sr: Обрађује датотеку...

en: The file is not a Gnumeric Workbook file
sr: Датотека није Гнумерик радна свеска

en: Failure saving file
sr: Грешка при снимању датотеке

en: Gnumeric XML file format
sr: Гнумерик XML формат датотеке
