dia - en to sr translation catalogue (1562 entries)

en: %s error: don't know how to export into %s
sr: %s грешка: незна како да извезе у %s

en: %s error: input and output file name is identical: %s
sr: %s грешка: улазно и излазно име датотеке су исти: %s

en: %s error: need valid input file %s
sr: %s грашка: треба исправан улазни тип %s

note: if (!quiet)
en: %s --> %s
sr: %s —> %s

en: Can't find output format %s
sr: Не могу да нађем врсту излаза %s

note: Translators:  The argument is a list of options, not to be translated
en: Export to file format and exit.  Supported formats are: %s
sr: Извези у врсту датотеке и изађи. Подржане врсте су: %s

note: &export_file_name
en: Export loaded file and exit
sr: Извези учитану датотеку и изађи

en: OUTPUT
sr: ИЗЛАЗ

note: &export_file_format
en: FORMAT
sr: ВРСТА

en: Export graphics size
sr: Величина извозне слике

en: WxH
sr: ШxВ

en: Don't show the splash screen
sr: Не приказуј насловни екран

en: Display credits list and exit
sr: Прикажи заслуге и изађи

en: Display version and exit
sr: Покажи верзију и изађи

en: Show this help message
sr: Прикажи овај помоћни текст

en: Can't connect to session manager!
sr: Не може се повезати са управником сесије!

note: TRANSLATOR: 2nd and 3rd %s are time and date respectively.
en: Dia version %s, compiled %s %s
sr: Диа верзија %s, преведена %s %s

en: Dia version %s
sr: Диа верзија %s

en: Couldn't find standard objects when looking for object-libs, exiting...
sr: Неможе да нађе стандардане објекте када тражи object-libs, излази...

en: This shouldn't happen.  Please file a bug report at bugzilla.gnome.org
    describing how you can cause this message to appear.
sr: Ово није требало да се деси. Пријавите грешку на bugzilla.gnome.org
    описујући се грешка може изазвати.

note: no standard buttons
en: Modified diagrams exist.
    Are you sure you want to quit Dia
    without saving them?
sr: Постоји промењени дијаграм.
    Да ли сте сигурни да желите да завршите Диа
    без претходног снимања?

en: Quit Dia
sr: Прекини Диу

note: This printf seems to prevent a race condition with unrefs. Yuck.  -Lars
en: Thank you for using Dia.
sr: Хвала вам што користите Диу.

en: Could not create per-user Dia config directory
sr: Не могу да направим директоријум са Диа подешавањима за корисника

en: Could not create per-user Dia config directory. Please make sure that the environment variable HOME points to an existing directory.
sr: Не могу да направим директоријум са Диа подешавањима за корисника. Проверите да ли променљива окружења HOME показује на постојећи директоријум.

en: Objects and filters internal to dia
sr: Објекти и филтери интерни за диу

en: [OPTION...] [FILE...]
sr: [ОПЦИЈА...] [ДАТОТЕКА...]

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: Грешка у опцији %s: %s.
    Покрените '%s --help' да бисте видели целу листу доступних опција командне линије.

en: Recovering autosaved diagrams
sr: Опоравити аутоматски снимљене дијаграме

en: Autosaved files exist.
    Please select those you wish to recover.
sr: Постоје самозапамћене датотеке.
    Молим изаберите оне које желите да вратите.

en: Select foreground color
sr: Одаберите боја текста

en: Select background color
sr: Изаберите боју позадине

en: Diagram%d.dia
sr: Дијаграм %d.dia

en: No existing object to paste.
sr: Нема постојечег објекта за убацивање.

en: Could not find help directory
sr: Не могу да пронађем директоријум за помоћ

en: Could not open help directory:
    %s
sr: Не могу да отворим директоријум за помоћ:
    %s

note: * Translators should localize the following string * which will give them credit in the About box. * E.g. "Fulano de Tal <fulano@detal.com>"
en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
sr: Дејан Матијевић <dmax@neobee.net>
    Данило Шеган <danilo@prevod.org>
    Филип Милетић <f.miletic@ewi.tudelft.nl>
    
    Prevod.org — превод на српски језик.

en: Dia
sr: Диа

en: Copyright (C) 1998-2002 The Free Software Foundation and the authors
sr: Ауторско право (C) 1998-2002 The Free Software Foundation и аутори

en: Dia is a program for drawing structured diagrams.
    Please visit http://www.lysator.liu.se/~alla/dia for more information.
sr: Диа је програм за цртање структуираних дијаграма.
    Посетите http://www.lysator.liu.se/~alla/dia за више података.

en: About Dia
sr: О програму Диа

en: Dia v %s by Alexander Larsson
sr: Диа %s од Александра Ларсона (Alexander Larsson)

note: Exact spelling is Ch&eacute;p&eacute;lov (using *ML entities)
en: Maintainers: Lars Clausen and Cyrille Chepelov
sr: Одржавају: Ларс Клаусен (Lars Clausen) и Ћирил Чепелов (Cyrille Chepelov)

en: Please visit http://www.lysator.liu.se/~alla/dia for more information
sr: Посетите http://www.lysator.liu.se/~alla/dia за више информација

en: Contributors:
sr: Допринели:

en: Object defaults
sr: Подразумевано од објекта

en: This object has no defaults.
sr: Овај објекат нема подразумевано.

en: Defaults:
sr: Уобичајено:

en: Diagram Properties
sr: Особине дијаграма

en: Dynamic grid
sr: Динамичка мрежа

en: Spacing
sr: Размаци

en: Visible spacing
sr: Видљиви размак

en: Grid
sr: Межа

en: Background
sr: Позадина

en: Grid Lines
sr: Мрежне Линије

en: Page Breaks
sr: Преломи страница

en: Colours
sr: Боје

note: Can we be sure that the filename is the 'proper title'?
en: Diagram Properties: %s
sr: Особине дијаграма: %s

en: Could not initialize Bonobo!
sr: Не може да покрене Бонобо!

note: &export_file_format
en: Export format to use
sr: Извези формат датотеке која ће се користити.

note: &export_file_name
en: Export file name to use
sr: Извези име датотеке која ће се користити.

en: Quiet operation
sr: Тихо оперисање

en: Error: No arguments found.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: Грешка: аргументи нису нађени.
    Покрените „%s --help“ да видите списак свих доступних параметара наредбе.

en: %s error: can specify only one of -t or -o.
sr: %s грешка: може да наведе само једно од -t или -o.

en: %s error: must specify only one of -t or -o.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: %s грешка: морате навести само један од -t или -o.
    Покрените „%s --help“ да видите списак свих доступних параметара наредбе.

en: %s error: no input file.
sr: %s грешка: нема улазне датотеке.

en: %s error: only one input file expected.
sr: %s грешка: очекивао сам само једну улазну датотеку.

en: %s error: popt library not available on this system
sr: %s грешка: popt библиотека није доступна на овом систему

en: /_Sort objects
sr: /Сортирај објекте

en: /Sort objects/by _name
sr: /Сортирај објекте/по имену

en: /Sort objects/by _type
sr: /Сортирај објекте/по типу

en: /Sort objects/as _inserted
sr: /Сортирај објекте/по уносу

en: /Sort objects/All by name
sr: /Сортирај објекте/Све по имену

en: /Sort objects/All by type
sr: /Сортирај објекте/Све по типу

en: /Sort objects/All as inserted
sr: /Сортирај објекте/Све по уносу

en: /Sort objects/_Default
sr: /Сортирај објекте/Подразумевано

en: /Sort objects/Default/by _name
sr: /Сортирај објекте/Подразумевано/по имену

en: /Sort objects/Default/by _type
sr: /Сортирај објекте/Подразумевано/по типу

en: /Sort objects/Default/as _inserted
sr: /Сортирај објекте/Подразумевано/по уносу

en: /Sort _diagrams
sr: /Сортирај дијаграме

en: /Sort _diagrams/by _name
sr: /Сортирај дијаграме/по имену

en: /Sort _diagrams/as _inserted
sr: /Сортирај дијаграме/по уносу

en: /Sort diagrams/_Default
sr: /Сортирај дијаграме/Подразумевано

en: /Sort diagrams/Default/by _name
sr: /Сортирај дијаграме/Подразумевано/по имену

en: /Sort diagrams/Default/as _inserted
sr: /Сортирај дијаграме/Подразумевано/по уносу

en: /_Locate
sr: /Лоцирај

en: /_Properties
sr: /Особине

en: /_Hide this type
sr: /Сакриј овај тип

en: Diagram tree
sr: Дрво дијаграма

en: Ok
sr: U Redu

en: Cancel
sr: Поништи

note: paper size
en: Paper Size
sr: Величина папира

note: orientation
en: Orientation
sr: Орјентација

note: margins
en: Margins
sr: Маргине

en: Top:
sr: Врх:

en: Bottom:
sr: Дно:

en: Left:
sr: Лево:

en: Right:
sr: Десно:

note: Scaling
en: Scaling
sr: Размеравање:

en: Scale:
sr: Размера:

en: Fit to:
sr: Уклопити се у:

en: by
sr: са

en: Page Setup
sr: Подешавање стране

en: This object doesn't support Undo/Redo.
    Undo information erased.
sr: Овај објекат не подржава Опозови/Понови.
    Подаци за опозивање су обрисани.

en: No object menu
sr: Нема менија објекта

en: The object you dropped cannot fit into its parent. 
    Either expand the parent object, or drop the object elsewhere.
sr: Објекат који сте спустили не може да стане у свог садржаоца. 
    Или раширите садржаоца, или објекат спустите негде другде.

en: Diagram modified!
sr: Дијаграм измењен!

en: <unnamed>
sr: <без имена>

en: The diagram '%s'
    has not been saved. Save changes now?
sr: Дијаграм „%s“
    није сачуван. Да сачувам измене сада?

en: Close Diagram
sr: Затвори дијаграм

en: Discard Changes
sr: Одбаци промене

en: Can't open output file %s: %s
sr: Неможе да отвори излазну датотеку %s: %s

en: Could not create PNG write structure
sr: Не може да направи PNG структуру за упис

en: Could not create PNG header info structure
sr: Не може да направи структуру PNG заглавља

en: Error occurred while writing PNG
sr: Грешка при писању PNG

note: Create a dialog
en: PNG Export Options
sr: PNG извозне опције

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export
en: Export
sr: Извоз

en: Image width:
sr: Ширина слике:

en: Image height:
sr: Висина слике:

en: Portable Network Graphics
sr: Преносна Мрежна Графика

en: By extension
sr: По екстензији

en: Open Diagram
sr: Отвори оијаграм

en: Open Options
sr: Отвори опције

en: Determine file type:
sr: Одреди тип датотеке:

en: Some characters in the filename are neither UTF-8 nor your local encoding.
    Some things will break.
sr: Неки знаци у имену нису ни УТФ-8 ни у вашем локалном кодирању.
    Понешто неће радити.

en: The file '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
sr: Датотека „%s“ већ постоји.
    Да ли желите да је преснимите?

en: File already exists
sr: Датотека већ постоји

en: Save Diagram
sr: Сачувај дијаграм

note: Need better way to make it a reasonable size.  Isn't there some standard look for them (or is that just Gnome?)
en: Compress diagram files
sr: Компресуј датотеке дијаграма

en: Compression reduces file size to less than 1/10th size and speeds up loading and saving.  Some text programs cannot manipulate compressed files.
sr: Компресија умањује величину датотеке на мање од десетине величине и убрзава учитавање и снимање. Неки текстуални програми не могу да раде са компресованим датотекама.

en: Could not determine which export filter
    to use to save '%s'
sr: Не може да одреди који извозни филтер да 
    користи за снимање „%s“

en: Export Diagram
sr: Извези дијаграм

en: Export Options
sr: Опције извоза

en: Modify object(s)
sr: Измени објекат(е)

en: Modify
sr: Измени

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Magnify
en: Magnify
sr: Увеличај

en: Scroll around the diagram
sr: Усправно померање око дијаграма

en: Scroll
sr: Померање текста

note: PROP_STD_TEXT_ALIGNMENT, PROP_STD_TEXT_FONT, PROP_STD_TEXT_HEIGHT, PROP_STD_TEXT_COLOUR,
en: Text
sr: Текст

en: Box
sr: Кућица

en: Ellipse
sr: Елипса

en: Polygon
sr: Полигон

en: Beziergon
sr: Безиергон

en: Line
sr: Линија

en: Arc
sr: Лук

en: Zigzagline
sr: Цик-цак линија

en: Polyline
sr: Изломљена линија

en: Bezierline
sr: Безиерова линија

en: Image
sr: Слика

en: Diagram menu.
sr: Мени дијаграма.

en: Zoom
sr: Увећај

en: Toggles snap-to-grid for this window.
sr: Искључује или укључује пријањање уз мрежу за овај прозор.

en: NULL tooldata in tool_select_update
sr: NULL tooldata у tool_select_update

en: Foreground & background colors for new objects.  The small black and white squares reset colors.  The small arrows swap colors.  Double click to change colors.
sr: Боја и боја позадине за нове објекте. Мали црни и бели квадрати враћају старе боје. Мале стрелице размењују боје. Двоструким кликом мењате боје.

en: Line widths.  Click on a line to set the default line width for new objects.  Double-click to set the line width more precisely.
sr: Дебљине линија. Кликните на линију да поставите подразумевану дебљину линија нових објеката. Кликните два пута да поставите дебљину линије пнешто прецизније.

en: Arrow style at the beginning of new lines.  Click to pick an arrow, or set arrow parameters with Details...
sr: Стил стрелица за почетак нових линија. Кликните да изаберете стрелицу, или поставите особине стрелица помоћу „Детаља“...

en: Line style for new lines.  Click to pick a line style, or set line style parameters with Details...
sr: Стил линија за нове линије. Кликните да изаберете стил линија, или поставите особине стила линија помоћу „Детаља“...

en: Arrow style at the end of new lines.  Click to pick an arrow, or set arrow parameters with Details...
sr: Стил стрелица за крајеве линија. Кликните да изаберете стрелицу, или поставите особине стрелица помоћу „Детаља“...

en: Diagram Editor
sr: Уређиваћ Дијаграма

en: New Layer
sr: Нови слој

en: Raise Layer
sr: Подигни слој

en: Lower Layer
sr: Спусти слој

en: Delete Layer
sr: Избриши слој

en: Layers
sr: Слојеви

en: Diagrams:
sr: Дијаграми:

en: Close
sr: Затвори

en: New layer
sr: Нови слој

en: none
sr: ништа

en: Edit Layer Attributes
sr: Измени својства слоја

en: Layer name:
sr: Назив слоја:

en: OK
sr: У реду

en: Arrow Properties
sr: Поставке стрелица

en: Details...
sr: Детаљи...

en: Line Style Properties
sr: Поставке Стила Линија

en: Line width
sr: Ширина линије

en: Line width:
sr: Ширина линије:

en: Error loading diagram.
    Linked object not found in document.
sr: Грешка при учитавању дијаграма.
    Везани објекат није нађен у документу.

en: Error loading diagram.
    connection point does not exist.
sr: Грешка при учитавању дијаграма.
    Тачка везе не постоји.

en: Error loading diagram.
    connection handle does not exist.
sr: Грешка при учитавању дијаграма.
    Ручка везе не постоји.

en: Can't find parent %s of %s object
sr: Не могу да нађем садржаоца %s објекта %s

en: You must specify a file, not a directory.
sr: Треба да одредите датотеку, а не директоријум.

en: Couldn't open: '%s' for reading.
sr: Не могу да отворим „%s“ за читање.

en: Error loading diagram %s.
    Unknown file type.
sr: Грешлка учитавајући дијаграм %s.
    Непознати тип датотеке.

en: Error loading diagram %s.
    Not a Dia file.
sr: Грешка учитавајући дијаграм %s.
    Није Диа датотека.

en: Error loading diagram:
    %s.
    A valid Dia file defines at least one layer.
sr: Грешка учитавајући дијаграм:
    %s.
    Исправана Диа датотека одређује најмање један ниво.

en: Failed to save file '%s'.
sr: Неможе да сними датотеку '%s'.

en: Native Dia Diagram
sr: Изворни Диа Диајграм

en: _New diagram
sr: Нови дијаграм

en: Create new diagram
sr: Креирај нови дијаграм

en: _Diagram tree
sr: Стабло дијаграма

en: Show diagram tree
sr: Прикажи стабло дијаграма

en: _Sheets and Objects...
sr: Стране и објекти...

en: Modify sheets and their objects
sr: Измени странице и њихове објекте

en: P_lugins...
sr: Додаци...

en: _Export...
sr: Извоз...

en: Page Set_up...
sr: Подеси страницу ...

en: _Print Diagram...
sr: Одштампај дијаграм...

en: _Delete
sr: Обриши

en: Copy Text
sr: Копирај текст

en: Cut Text
sr: Исеци текст

en: Paste _Text
sr: Убаци текст

en: Zoom _In
sr: Увећај

en: Zoom in 50%
sr: Увећај 50%

en: Zoom _Out
sr: Умањи

en: Zoom out 50%
sr: Умањи 50%

en: _Zoom
sr: Увећање

en: Diagram Properties...
sr: Особине дијаграма...

en: _AntiAliased
sr: _Омекшано

note: TODO: Show Menu Bar  F9.  Hub's cool code.
en: Show _Grid
sr: Прикажи Мрежу

en: _Snap To Grid
sr: Уравнај на мрежу

en: Show _Rulers
sr: Прикажи Лењире

en: Show _Connection Points
sr: Покажи Поене Везе

en: New _View
sr: Нови поглед

en: Show _All
sr: Прикажи све

en: Redraw
sr: Поново исцртај

en: Replace
sr: Замени

en: Union
sr: Унија

en: Intersect
sr: Пресек

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Remove
en: Remove
sr: Уклони

en: Invert
sr: Преокрени

en: All
sr: Све

en: None
sr: Ништа

en: Connected
sr: Повезан

en: Transitive
sr: Прелазни

en: Same Type
sr: Исти тип

en: Left
sr: Лево

en: Center
sr: Центар

en: Right
sr: Десно

en: Equal Distance
sr: Једнака удаљеност

en: Adjacent
sr: Подешавања

en: Top
sr: Врх

en: Middle
sr: Средина

en: Bottom
sr: Дно

en: Send to _Back
sr: Пошаљи на крај

en: Bring to _Front
sr: Додај на површину

en: Send Backwards
sr: Пошаљи уназад

en: Bring Forwards
sr: Додај унапред

en: _Group
sr: _Групиши

en: _Ungroup
sr: О_дгрупиши

en: _Parent
sr: _Садржалац

en: _Unparent
sr: _Несадржалац

en: _Unparent Children
sr: Из_баци из садржаоца

en: Align _Horizontal
sr: Водоравно поравнање

en: Align _Vertical
sr: Усправно поравнање

en: _Properties...
sr: Осо_бине...

en: _Layers
sr: Слојеви

en: _Select
sr: Означи

en: _Objects
sr: Објекти

en: _Tools
sr: Алати

en: _Dialogs
sr: Прозори

en: _Input Methods
sr: Методе уноса

en: _Help
sr: Помоћ

en: /_File
sr: /Датотека

en: /File/_New
sr: /Датотека/Ново

en: /File/_Open...
sr: /Датотека/Отворено...

note: recent file list is dynamically inserted here
en: /File/---
sr: /Датотека/---

en: /File/_Diagram tree
sr: /Датотека/Стабло дијаграма

en: /File/Sheets and Objects...
sr: /Датотека/Стране и објекти...

en: /File/_Preferences...
sr: /Датотека/Поставке...

en: /File/P_lugins...
sr: /Датотека/Додаци...

en: /File/_Quit
sr: /Датотека/Изађи

en: /_Help
sr: /Помоћ

en: /Help/_Manual
sr: /Помоћ/Приручник

en: /Help/---
sr: /Помоћ/---

en: /Help/_About...
sr: /Помоћ/О програму...

en: /File/_Save
sr: /Датотека/Сними

en: /File/Save _As...
sr: /Датотека/Сними као...

en: /File/_Export...
sr: /Датотека/Извоз...

en: /File/Page Set_up...
sr: /Датотека/Подешавање странице...

en: /File/_Print Diagram...
sr: /Датотека/Одштампај дијаграм...

en: /File/_Close
sr: /Датотека/Затвори

en: /_Edit
sr: /Уреди

en: /Edit/_Undo
sr: /Уреди/Поништи

en: /Edit/_Redo
sr: /Уреди/Врати

en: /Edit/---
sr: /Уреди/---

en: /Edit/_Copy
sr: /Уреди/Копирај

en: /Edit/C_ut
sr: /Уреди/Исеци

en: /Edit/_Paste
sr: /Уреди/Убаци

en: /Edit/_Delete
sr: /Уреди/Обриши

en: /Edit/Copy Text
sr: /Уреди/Копирај текст

en: /Edit/Cut Text
sr: /Уреди/Исеци текст

en: /Edit/Paste _Text
sr: /Уреди/Убаци текст

en: /_View
sr: /Преглед

en: /View/Zoom _In
sr: /Преглед/Увећај

en: /View/Zoom _Out
sr: /Преглед/Удаљи

en: /View/_Zoom
sr: /Преглед/Увећање

en: /View/Zoom/400%
sr: /Преглед/Увећање/400%

en: /View/Zoom/283%
sr: /Преглед/Увећање/283%

en: /View/Zoom/200%
sr: /Преглед/Увећање/200%

en: /View/Zoom/141%
sr: /Преглед/Увећање/141%

en: /View/Zoom/100%
sr: /Преглед/Увећање/100%

en: /View/Zoom/85%
sr: /Преглед/Увећање/85%

en: /View/Zoom/70.7%
sr: /Преглед/Увећање/70.7%

en: /View/Zoom/50%
sr: /Преглед/Увећање/50%

en: /View/Zoom/35.4%
sr: /Преглед/Увећање/35.4%

en: /View/Zoom/25%
sr: /Преглед/Увећање/25%

en: /View/---
sr: /Преглед/---

en: /View/Diagram Properties...
sr: /Преглед/Поставке дијаграма...

en: /View/_AntiAliased
sr: /Преглед/Омекшано

en: /View/Show _Grid
sr: /Преглед/Покажи мрежу

en: /View/_Snap To Grid
sr: /Преглед/Уравнај на мрежу

en: /View/Show _Rulers
sr: /Преглед/Покажи лењире

en: /View/Show _Connection Points
sr: /Прикажи/Покажи тачке везе

en: /View/New _View
sr: /Преглед/Нови поглед

note: Show All, Best Fit.  Same as the Gimp, Ctrl+E
en: /View/Show _All
sr: /Изглед/Прикажи све

en: /View/Re_draw
sr: /Преглед/Поново исцртај

en: /_Select
sr: /Изабери

en: /Select/All
sr: /Изабери/Све

en: /Select/None
sr: /Изабери/Ништа

en: /Select/Invert
sr: /Изабери/Преокренуто

en: /Select/Connected
sr: /Изабери/Повезаност

en: /Select/Transitive
sr: /Одабери/Прелазни

en: /Select/Same Type
sr: /Избери/Исти Тип

en: /Select/---
sr: /Изабери/---

en: /Select/Replace
sr: /Изабери/Замени

en: /Select/Union
sr: /Изабери/Уједини

en: /Select/Intersect
sr: /Изабери/Пресеци

en: /Select/Remove
sr: /Изабери/Уклони

en: /_Objects
sr: /Објекти

en: /Objects/Send to _Back
sr: /Објекти/Премести на крај

en: /Objects/Bring to _Front
sr: /Објекти/Добаци на Површину

en: /Objects/Send Backwards
sr: /Објекти/Премести уназад

en: /Objects/Bring Forwards
sr: /Објекти/Премести унапред

en: /Objects/---
sr: /Објекти/---

en: /Objects/_Group
sr: /Објекти/Група

note: deliberately not using Ctrl+U for Ungroup
en: /Objects/_Ungroup
sr: /Објекти/Одгруписано

en: /Objects/_Parent
sr: /Објекти/_Садржалац

en: /Objects/_Unparent
sr: /Објекти/Не_садржалац

en: /Objects/_Unparent Children
sr: /Објекти/Из_баци из садржаоца

en: /Objects/Align _Horizontal
sr: /Објекти/Водоравно поравнање

en: /Objects/Align Horizontal/Left
sr: /Објекти/Водоравно Поравнање/Лево

en: /Objects/Align Horizontal/Center
sr: /Објекти/Водоравно Поравнање/Центар

en: /Objects/Align Horizontal/Right
sr: /Објекти/Водоравно Поравнање/Десно

en: /Objects/Align Horizontal/---
sr: /Објекти/Водоравно Поравнање/---

en: /Objects/Align Horizontal/Equal Distance
sr: /Објекти/Подеси Водоравно/Једнака удаљеност

en: /Objects/Align Horizontal/Adjacent
sr: /Објекти/Водоравно Поравнање/Подешавање

en: /Objects/Align _Vertical
sr: /Објекти/Усправно Поравнање

en: /Objects/Align Vertical/Top
sr: /Објекти/Усправно Поравнање/Врх

en: /Objects/Align Vertical/Middle
sr: /Објекти/Усправно Поравнање/Средина

en: /Objects/Align Vertical/Bottom
sr: /Објекти/Усправно Поравнање/Дно

en: /Objects/Align Vertical/---
sr: /Објекти/Усправно Поравнање/---

en: /Objects/Align Vertical/Equal Distance
sr: /Објекти/Подеси Усправно/Једнака удаљеност

en: /Objects/Align Vertical/Adjacent
sr: /Објекти/Усправно Поравнање/Подешавање

en: /Objects/_Properties...
sr: /Објекти/Поставке...

en: /_Tools
sr: /Алати

en: /Tools/Modify
sr: /Алати/Измени

en: /Tools/Magnify
sr: /Алати/Увеличај

en: /Tools/Scroll
sr: /Алати/Усправно померање

en: /Tools/Text
sr: /Алати/Текст

en: /Tools/Box
sr: /Алати/Кућица

en: /Tools/Ellipse
sr: /Алати/Елипса

en: /Tools/Polygon
sr: /Алати/Полигон

en: /Tools/Beziergon
sr: /Алати/Безиеров полигон

en: /Tools/---
sr: /Алати/---

en: /Tools/Line
sr: /Алати/Линије

en: /Tools/Arc
sr: /Алати/Лук

en: /Tools/Zigzagline
sr: /Алати/Цик-цак линија

en: /Tools/Polyline
sr: /Алати/Полигонска линија

en: /Tools/Bezierline
sr: /Алати/Безијерова линија

en: /Tools/Image
sr: /Алати/Слика

en: /_Dialogs
sr: /_Прозори

en: /Dialogs/_Layers...
sr: /Прозори/С_лојеви...

en: /_Input Methods
sr: /_Начини уноса

en: NULL tooldata in tool_menu_select
sr: NULL tooldata у tool_menu_select

en: Diagram Menu
sr: Мени Дијаграма

en: Can't find menu entry '%s'!
    This is probably a i18n problem (try LANG=C).
sr: Не могу да нађем ставку менија „%s“!
    Ово је вероватно проблем превода (пробајте LANG=C).

en: Couldn't get GTK settings
sr: Не може да преузме GTK подешавања

en: Select Printer
sr: Одреди штампач

en: Printer
sr: Штампач

en: File
sr: Датотека

en: Could not run command '%s'
sr: Не може да обради наредбу '%s'

en: Could not open '%s' for writing
sr: Не може да отвори '%s' ради уписа

en: Error occured while printing
sr: Дошло је до грешке приликом штампања

en: Plug-ins
sr: Додаци

en: Loaded
sr: Учитано

en: Name
sr: Име

en: Description
sr: Опис

en: Load at Startup
sr: Учитај при покретању

en: File Name
sr: Назив датотеке

en: User Interface
sr: Кориснички интерфејс

en: Diagram Defaults
sr: Подразумевано од дијаграма

en: View Defaults
sr: Преглед подразумеваног

en: Diagram Tree
sr: Стабло Дијаграма

en: Reset tools after create
sr: Поново постави алате после прављења

en: Compress saved files
sr: Компресуј снимљене датотеке

en: Number of undo levels:
sr: Максимални број нивоа поништавања:

en: Reverse dragging selects
    intersecting objects
sr: Обрнуто превлачење бира
    пресечне објекте

en: Recent documents list size:
sr: Величина списка скоро отвараних датотека:

en: Use menu bar
sr: Користи мени линију

en: Keep tool box on top of diagram windows
sr: Држи алатке изнад прозора дијаграма

en: New diagram:
sr: Нови дијаграм:

en: Portrait
sr: Портрет

en: Paper type:
sr: Врста папира:

en: Background Colour:
sr: Боја позадине:

en: New window:
sr: Нови прозор:

en: Width:
sr: Ширина:

en: Height:
sr: Висина:

en: Magnify:
sr: Увеличај:

en: Connection Points:
sr: Поени Везе:

note: { NULL, PREF_NONE, 0, NULL, 3, N_("Grid:") },
en: Visible
sr: Видљиво

en: Page breaks:
sr: Преломи страница:

en: Colour:
sr: Боја:

en: Solid lines
sr: Пуне линије

en: Snap to
sr: Приони на

en: Dynamic grid resizing
sr: Динамична измену величине мреже

en: X Size:
sr: X Величина:

en: Y Size:
sr: Y Величина:

en: Lines per major line
sr: Линије по главној линији

en: Diagram tree window:
sr: Прозор стабла дијаграма:

en: Save hidden object types
sr: Сними типове сакривених објеката

en: Could not open `%s' for writing
sr: Не може да отвори '%s' ради уписа

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Preferences
sr: Поставке

en: Object properties
sr: Особине objekta

en: This object has no properties.
sr: Овај објекат нема одређене особине.

en: Properties:
sr: Особине:

en: Object properties:
sr: Особине објекта:

note: Use the Plugins menu item to get a pointer to the File menu, but any item on the File menu will do
en: <Toolbox>/File/Plugins...
sr: <Кутија за алат>/Датотека/Додаци...

en: <Toolbox>/File/Quit
sr: <Кутија за алат>/Датотека/Заврши...

en: Can't open history file for writing.
sr: Неможе да отвори датотеку историје за писање.

en: Encapsulated Postscript (using Pango fonts)
sr: Угнежђени Постскрипт (EPS — користи Панго фонтове)

en: Encapsulated Postscript (using PostScript Latin-1 fonts)
sr: Угнежђени Постскрипт (EPS — користи ИСО 8859-1 фонтове)

en: gdk_renderer: Unsupported fill mode specified!
sr: gdk_renderer: Наведен је неподржани режим испуњавања!

en: %s
    System sheet
sr: %s
    Систем страна

en: %s
    User sheet
sr: %s
    Корисничка страна

en: Can't get symbol 'custom_type' from any module.
    Editing shapes is disabled.
sr: Не може да нађе симбол „custom_type“ ни у једном модулу.
    Уређивање облика је искључено.

en: Widget not found: %s
sr: Елемент није нађен: %s

en: SVG Shape
sr: SVG облик

en: Programmed Object
sr: Програмирани објекат

en: Sheets and Objects
sr: Површине и објекти

en: <- Copy
sr: <- Копирај

en: <- Copy All
sr: <- Копирај Све

en: <- Move
sr: <- Помери

en: <- Move All
sr: <- Омогући Све

en: Edit
sr: Уреди

en: _Edit
sr: Уреди

en: Revert
sr: Поврати

en: New
sr: Ново

en: Type
sr: Врста

en: Browse...
sr: Претражи...

en: SVG Shape:
sr: SVG облик:

en: description:
sr: опис:

en: Sheet name:
sr: Име стране:

en: Line Break
sr: Прелом линије

en: Edit Attributes
sr: Уреди својства

en: Object
sr: Објекат

en: Description:
sr: Опис:

en: Type:
sr: Врста:

en: Sheet
sr: Страна

en: Name:
sr: Име:

en: Object:
sr: Објекат:

en: Sheet:
sr: Страна:

en: Select SVG Shape File
sr: Изаберите SVG облик датотеке

en: Copy ->
sr: Копирај ->

en: Copy All ->
sr: Копирај Све ->

en: Move ->
sr: Помери ->

en: Move All ->
sr: Омогући Све ->

en: %s
    Shape
sr: %s
    Облик

en: %s
    Object
sr: %s
    Објекат

en: %s
    Unassigned type
sr: %s
    Тип неодређеног предзнака

en: Filename must end with '%s': '%s'
sr: Датотека се мора завршити са '%s': '%s'

en: Error examining %s: %s
sr: Грешка испитујући %s: %s

en: Could not interpret shape file: '%s'
sr: Не могу превести облик датотеке: '%s'

en: Sheet must have a Name
sr: Страна мора имати име

en: Couldn't open '%s': %s
sr: Не може да отвори '%s': %s

en: Couldn't open: '%s' for writing
sr: Не може да отвори: '%s' за писање

en: a user
sr: корисник

en: File: %s
sr: Датотека: %s

en: Date: %s
sr: Датум: %s

en: For: %s
sr: За: %s

en: add shapes here
sr: додај облик овде

en: Loading ...
sr: Учитава...

en: Dia v %s
sr: Диа в %s

en: Diagram editor
sr: Уређивач дијаграма

en: Lines
sr: Линија

en: Hollow Triangle
sr: Уоквирени троугао

en: Filled Triangle
sr: Испуњени троугао

en: Unfilled Triangle
sr: Неиспуњени троугао

en: Hollow Diamond
sr: Уоквирени дијамант

en: Filled Diamond
sr: Испуњени дијамант

en: Half Diamond
sr: Пола дијаманта

en: Half Head
sr: Пола Главе

en: Slashed Cross
sr: Прецртани крст

en: Filled Ellipse
sr: Испуњена Елипса

en: Hollow Ellipse
sr: Уоквирена Елипса

en: Filled Dot
sr: Испуњена Тачку

en: Dimension Origin
sr: Порекло Димензија

en: Blanked Dot
sr: Празна тачка

en: Double Hollow Triangle
sr: Двоструки уоквирени троугао

en: Double Filled Triangle
sr: Двоструки испуњени троугао

en: Filled Dot and Triangle
sr: Испуњена тачка и троугао

en: Filled Box
sr: Испуњена кућица

en: Blanked Box
sr: Празна кућица

en: Slashed
sr: Прецртано

en: Integral Symbol
sr: Интегрални Симбол

en: Crow Foot
sr: Нога вране

en: Cross
sr: Унакрсно

en: Filled Concave
sr: Испуњено конкавно

en: Blanked Concave
sr: Испражњено конкавно

en: Round
sr: Округла

en: Open Round
sr: Отворена округла

en: Internal error: Setting corner type of endpoint of bezier
sr: Унутрашња грешка: Постављање ћошкастог типа на крајњу тачку безијерове криве

en: The file %s has no encoding specification;
    assuming it is encoded in %s
sr: Датотека %s не садржи навод кодирања;
    претпостављам да је кодирана помоћу %s

en: Taking point value of non-point node.
sr: Узима вредност тачке за чвор који није тачка.

en: Incorrect x Point value "%s" %f; discarding it.
sr: Неисправна x-вредност тачке „%s“ %f; занемарујем је.

en: Error parsing point.
sr: Грешка при рашчлањивању тачке.

note: don't bother with useless warnings (see above)
en: Incorrect y Point value "%s" %f; discarding it.
sr: Неисправна y-вредност тачке „%s“ %f; занемарујем је.

en: Your local character set is UTF-8. Because of issues with libxml1 and the support of files generated by previous versions of dia, you will encounter  problems. Please report to dia-list@gnome.org if you see this message.
sr: Ваш локални скуп знакова је УТФ-8. Због проблема са libxml1-ом и подршком датотека из претходног издања Дие, наићи ћете на неприлике. Молим пријавите на dia-list@gnome.org уколико угледате ову поруку.

note: This is the default text shown in the preview entry, though the user can set it. Remember that some fonts only have capital letters.
en: abcdefghijk ABCDEFGHIJK
sr: абвгдђежзијк АБВГДЂЕЖЗИЈК

en: Font name
sr: Име фонта

en: The X string that represents this font.
sr: X низ знакова који представља овај фонт.

en: Preview text
sr: Преглед текста

en: The text to display in order to demonstrate the selected font.
sr: Текст који се приказује ради испробавања изабраног писма

en: _Family:
sr: Породица:

en: _Style:
sr: Стил:

en: Si_ze:
sr: Величина:

note: create the text entry widget
en: _Preview:
sr: Преглед:

en: Font Selection
sr: Избор писма

en: Multiple export filters with unique name %s
sr: Више извозних филтера са јединственим именом %s

en: Can't load font %s.
sr: Не може да учита писмо %s.

en: Error
sr: Грешка

en: Warning
sr: Упозорење

en: There is one similar message.
sr: Постоји једна иста порука.

en: Show repeated messages
sr: Прикажи поновљене поруке

en: There are %d similar messages.
sr: Постоји %d истих порука.

en: Notice
sr: Напомена

en: Error loading defaults '%s'.
    Not a Dia diagram file.
sr: Грешка при учитавању подразумеваних „%s“.
    Не представља датотеку са Диа дијаграмом.

en: Could not deduce correct path for `%s'
sr: Не могу да изведем исправну путању за „%s“

en: Could not load plugin '%s'
    %s
sr: Не могу да учитам датотеку „%s“
    %s

en: Could not find plugin init function in `%s'
sr: Не могу да нађем функцију за покретање додатка у „%s“

en: Missing symbol 'dia_plugin_init'
sr: Недостаје симбол „dia_plugin_init“

en: dia_plugin_init() call failed
sr: Позив функције dia_plugin_init() није успео

en: %s Plugin could not be unloaded
sr: Не могу да угасим додатак %s

en: Could not open `%s'
    `%s'
sr: Не могу да отворим „%s“
    „%s“

en: Line colour
sr: Боја линије

en: Line style
sr: Стил Линије

en: Fill colour
sr: Боја испуне

en: Draw background
sr: Исцртај позадину радне површине

en: Start arrow
sr: Почетна стрелица

en: End arrow
sr: Крајња стрелица

en: Text alignment
sr: Поравнање текста

en: Font
sr: Писмо

en: Font size
sr: Величина писма

en: Text colour
sr: Боја Текста

en: Other fonts...
sr: Други фонтови...

en: Couldn't find font family for %s
sr: Не могу да нађем породицу фонта за %s

note: We hit the Other fonts... entry
en: Select font
sr: Изаберите фонт

note: Translators: Menu item Noun/Material/Solid
en: Solid
sr: Пуна

en: Dashed
sr: Црткано

en: Dash-Dot
sr: Црта-Тачка

en: Dash-Dot-Dot
sr: Црта-Тачка-Тачка

en: Dotted
sr: Тачкасто

note: fs->sizebox = GTK_HBOX(box);
en: Dash length:
sr: Дужина црте:

en: Select color
sr: Изабери боју

en: Length:
sr: Дужина:

en: Width:
sr: Ширина:

en: Select image file
sr: Одаберите датотеку са сликом

en: Browse
sr: Претражи

en: Key:
sr: Кључ:

en: Weak key:
sr: Слаб кључ:

en: Derived:
sr: Изведен:

en: Multivalue:
sr: Вишевредносни:

en: Attribute
sr: Особине:

en: Weak:
sr: Слаб:

en: Entity
sr: Ентитет

en: Entity/Relationship diagram objects
sr: Објекти дијаграма ентитета/односа

en: Total:
sr: Укупно:

en: Add segment
sr: Додај сегмент

en: Delete segment
sr: Обриши сегмент

en: Left Cardinality:
sr: Лева кардиналност:

en: Right Cardinality:
sr: Десна кардиналност:

en: Rotate:
sr: Ротирај:

en: Identifying:
sr: Идентификује:

en: Relationship
sr: Однос

note: Translators: Menu item Noun/Energy
en: Energy
sr: Енергија

note: Translators: Menu item Noun/Material
en: Material
sr: Материјал

note: Translators: Menu item Verb/Signal
en: Signal
sr: Сигнал

en: Function structure diagram objects
sr: Објекти за дијаграме функционалне структуре

en: Wish function
sr: Функција жеље

en: User function
sr: Функција корисника

note: Translators: Menu item Verb
en: Verb
sr: Глагол

note: Translators: Menu item Verb/Channel
en: Channel
sr: Канал

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import
en: Import
sr: Увези

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Input
en: Input
sr: Унос

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Receive
en: Receive
sr: Преузимање

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Allow
en: Allow
sr: Одобрити

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Form Entrance
en: Form Entrance
sr: Образуј Улаз

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Import/Capture
en: Capture
sr: Снимити

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Discharge
en: Discharge
sr: Испразни

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Eject
en: Eject
sr: Избацити

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Export/Dispose
en: Dispose
sr: Остави

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer
en: Transfer
sr: Пренос

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport
en: Transport
sr: Транспортуј

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Lift
en: Lift
sr: Подигни

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transport/Move
en: Move
sr: Померити

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit
en: Transmit
sr: Пренети

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Conduct
en: Conduct
sr: Проводник

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Transfer/Transmit/Convey
en: Convey
sr: Преносник

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide
en: Guide
sr: Упутити

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Direct
en: Direct
sr: Усмерити

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Straighten
en: Straighten
sr: Исправи

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Guide/Steer
en: Steer
sr: Измути

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Translate
en: Translate
sr: Превести

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate
en: Rotate
sr: Окренути

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Turn
en: Turn
sr: Окрет

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Rotate/Spin
en: Spin
sr: Вртети

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF
en: Allow DOF
sr: Дозволити DOF

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Constrain
en: Constrain
sr: Ограничи

note: Translators: Menu item Verb/Channel/Guide/Allow DOF/Unlock
en: Unlock
sr: Откључај

note: Translators: Menu item Verb/Support
en: Support
sr: Подршка

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop
en: Stop
sr: Зауставити

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Insulate
en: Insulate
sr: Оклопити

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Protect
en: Protect
sr: Заштитити

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Prevent
en: Prevent
sr: Спречи

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Shield
en: Shield
sr: Оклопи

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stop/Inhibit
en: Inhibit
sr: Наследити

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize
en: Stabilize
sr: Стабилно

note: Translators: Menu item Verb/Support/Stabilize/Steady
en: Steady
sr: Мирно

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure
en: Secure
sr: Обезбедити

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Attach
en: Attach
sr: Додати

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Mount
en: Mount
sr: Прикључити

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Lock
en: Lock
sr: Закључати

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Fasten
en: Fasten
sr: Убрзано

note: Translators: Menu item Verb/Support/Secure/Hold
en: Hold
sr: Задржати

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position
en: Position
sr: Позиција

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Orient
en: Orient
sr: Усмери

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Align
en: Align
sr: Поравнати

note: Translators: Menu item Verb/Support/Position/Locate
en: Locate
sr: Лоцирати

note: Translators: Menu item Verb/Connect
en: Connect
sr: Повезати

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple
en: Couple
sr: Пар

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Join
en: Join
sr: Придружи

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Couple/Assemble
en: Assemble
sr: Споји

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix
en: Mix
sr: Измешати

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Combine
en: Combine
sr: Сјединити

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Blend
en: Blend
sr: Стапати

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Add
en: Add
sr: Додати

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Pack
en: Pack
sr: Смести

note: Translators: Menu item Verb/Connect/Mix/Coalesce
en: Coalesce
sr: Састави

note: Translators: Menu item Verb/Branch
en: Branch
sr: Гранати

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate
en: Separate
sr: Раздвајати

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Switch
en: Switch
sr: Пребацити

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Divide
en: Divide
sr: Делити

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Release
en: Release
sr: Пустити

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Detach
en: Detach
sr: Одвојити

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Separate/Disconnect
en: Disconnect
sr: Искључи се

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Cut
en: Cut
sr: Исеци

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Polish
en: Polish
sr: Пољски

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Sand
en: Sand
sr: Песак

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Drill
en: Drill
sr: Избуши

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Separate/Remove/Lathe
en: Lathe
sr: Струг

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine
en: Refine
sr: Рафиниши

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Purify
en: Purify
sr: Прочисти

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Strain
en: Strain
sr: Натегни

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Filter
en: Filter
sr: Филтрирај

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Percolate
en: Percolate
sr: Процеди

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Refine/Clear
en: Clear
sr: Очистити

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute
en: Distribute
sr: Дистрибуиши

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Diverge
en: Diverge
sr: Дивергирај

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Scatter
en: Scatter
sr: Разбацај

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Disperse
en: Disperse
sr: Разиђи

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Diffuse
en: Diffuse
sr: Истекни

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Distribute/Empty
en: Empty
sr: Празнити

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate
en: Dissipate
sr: Распи

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Absorb
en: Absorb
sr: Упиј

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dampen
en: Dampen
sr: Удуби

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Dispel
en: Dispel
sr: Растури

note: Translators: Menu item Verb/Branch/Dissipate/Resist
en: Resist
sr: Издржи

note: Translators: Menu item Verb/Provision
en: Provision
sr: Провизија

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store
en: Store
sr: Сместити

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Contain
en: Contain
sr: Садржати

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Collect
en: Collect
sr: Сакупи

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Store/Reserve
en: Reserve
sr: Резервисати

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply
en: Supply
sr: Намири

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Fill
en: Fill
sr: Испунити

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Provide
en: Provide
sr: Обезбеди

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Replenish
en: Replenish
sr: Попуни

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Supply/Expose
en: Expose
sr: Изложи

note: Translators: Menu item Verb/Provision/Extract
en: Extract
sr: Извучи

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude
en: Control Magnitude
sr: Контролиши магнитуду

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate
en: Actuate
sr: Дејствуј

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Start
en: Start
sr: Почни

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Actuate/Initiate
en: Initiate
sr: Покрени

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate
en: Regulate
sr: Регулиши

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Control
en: Control
sr: Контролиши

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Enable
en: Enable
sr: Омогући

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Disable
en: Disable
sr: Онемогући

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Limit
en: Limit
sr: Ограничи

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Regulate/Interrupt
en: Interrupt
sr: Прекини

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change
en: Change
sr: Изменути

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Increase
en: Increase
sr: Повећати

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Decrease
en: Decrease
sr: Смањити

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Amplify
en: Amplify
sr: Појачај

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Reduce
en: Reduce
sr: Умањи

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Normalize
en: Normalize
sr: Нормализуј

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Multiply
en: Multiply
sr: Помножи

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Scale
en: Scale
sr: Размери

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Rectify
en: Rectify
sr: Поравнај

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Change/Adjust
en: Adjust
sr: Подеси

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form
en: Form
sr: Обликуј

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Compact
en: Compact
sr: Сабиј

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Crush
en: Crush
sr: Здроби

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Shape
en: Shape
sr: Обликуј

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Compress
en: Compress
sr: Сажми

note: Translators: Menu item Verb/Control Magnitude/Form/Pierce
en: Pierce
sr: Избоди

note: Translators: Menu item Verb/Convert
en: Convert
sr: Претвори

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Transform
en: Transform
sr: Трасформиши

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Liquefy
en: Liquefy
sr: Истопи

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Solidify
en: Solidify
sr: Очврни

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Evaporate
en: Evaporate
sr: Испари

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Sublimate
en: Sublimate
sr: Сублимирај

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Condense
en: Condense
sr: Кондензуј

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Integrate
en: Integrate
sr: Интегриши

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Differentiate
en: Differentiate
sr: Раздвоји

note: Translators: Menu item Verb/Convert/Process
en: Process
sr: Обради

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense
en: Sense
sr: Осети

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Perceive
en: Perceive
sr: Спознај

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Recognize
en: Recognize
sr: Препознај

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Discern
en: Discern
sr: Разлучи

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Check
en: Check
sr: Испитај

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Sense/Verify
en: Verify
sr: Провери

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate
en: Indicate
sr: Укажи

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Indicate/Mark
en: Mark
sr: Означи

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Display
en: Display
sr: Прикажи

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Measure
en: Measure
sr: Измери

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Measure/Calculate
en: Calculate
sr: Израчунај

note: Translators: Menu item Verb/Signal/Represent
en: Represent
sr: Представи

note: Translators: Menu item Noun
en: Noun
sr: Именица

note: Translators: Menu item Noun/Material/Liquid
en: Liquid
sr: Течност

note: Translators: Menu item Noun/Material/Gas
en: Gas
sr: Гас

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human
en: Human
sr: Човек

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Hand
en: Hand
sr: Рука

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Foot
en: Foot
sr: Стопало

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Head
en: Head
sr: Глава

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Finger
en: Finger
sr: Прст

note: Translators: Menu item Noun/Material/Human/Toe
en: Toe
sr: Прст на нози

note: Translators: Menu item Noun/Material/Biological
en: Biological
sr: Биолошки

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical
en: Mechanical
sr: Механички

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Mech. Energy
en: Mech. Energy
sr: Мех. Енергија

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Translation
en: Translation
sr: Превод

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Force
en: Force
sr: Сила

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Rotation
en: Rotation
sr: Ротација

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Torque
en: Torque
sr: Заокрет

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Random Motion
en: Random Motion
sr: Случајно кретање

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Vibration
en: Vibration
sr: Вибрација

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Rotational Energy
en: Rotational Energy
sr: Ротациона енергија

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Mechanical/Translational Energy
en: Translational Energy
sr: Преносна енергија

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity
en: Electrical
sr: Електрично

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Electricity
en: Electricity
sr: Електрицитет

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Voltage
en: Voltage
sr: Волтажа

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Electricity/Current
en: Current
sr: Струја

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic
en: Hydraulic
sr: Хидраулика

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic/Pressure
en: Pressure
sr: Притисак

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Hydraulic/Volumetric Flow
en: Volumetric Flow
sr: Количина Протока

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal
en: Thermal
sr: Термални

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Heat
en: Heat
sr: Топлота

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Conduction
en: Conduction
sr: Кондукција

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Convection
en: Convection
sr: Претварање

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Thermal/Radiation
en: Radiation
sr: Радијација

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Pneumatic
en: Pneumatic
sr: Пнеуматика

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Chemical
en: Chemical
sr: Хемија

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive
en: Radioactive
sr: Радиоактивно

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Microwaves
en: Microwaves
sr: Микро таласи

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Radio waves
en: Radio waves
sr: Радио таласи

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/X-Rays
en: X-Rays
sr: Икс зраци

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Radioactive/Gamma Rays
en: Gamma Rays
sr: Гама Зраци

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Acoustic Energy
en: Acoustic Energy
sr: Енергија звука

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Optical Energy
en: Optical Energy
sr: Оптичка енергија

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Solar Energy
en: Solar Energy
sr: Соларна енергија

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Magnetic Energy
en: Magnetic Energy
sr: Магнетна енергија

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Human/Human Motion
en: Human Motion
sr: Људско кретање

note: Translators: Menu item Noun/Energy/Human/Human Force
en: Human Force
sr: Људска сила

note: Translators: Menu item Noun/Signal/Status
en: Status
sr: Стање

en: User/Device Fn
sr: Функција корисника/уређаја

en: Wish Fn
sr: Функција жеља

en: Macro call
sr: Позив макроа

en: This action is a call to a macro-step
sr: Ова акција је позив макро-корака

en: Condition
sr: Услов

en: The boolean equation of the condition
sr: Логичка једначина услова

en: The condition's font
sr: Фонт услова

en: The condition's font size
sr: Величина фонта услова

en: Color
sr: Боја

en: The condition's color
sr: Боја услова

en: GRAFCET diagram objects
sr: Објекти GRAFCET дијаграма

en: Regular step
sr: Обичан корак

en: Initial step
sr: Почетни корак

en: Macro entry step
sr: Корак улаза у макро

en: Macro exit step
sr: Корак излаза из макроа

en: Macro call step
sr: Корак позива макроа

en: Subprogram call step
sr: Позив корака подпрограма

en: Step name
sr: Име корака

en: The name of the step
sr: Име од корака

en: Step type
sr: Тип корака

en: The kind of step
sr: Врста корака

en: Active
sr: Активно

en: Shows a red dot to figure the step's activity
sr: Приказује црвену тачку да ослика активност корака

en: Receptivity
sr: Пријем

en: The boolean equation of the receptivity
sr: Логичка једначина за пријем

en: The receptivity's font
sr: Фонт за пријем

en: The receptivity's font size
sr: Величина фонта за пријем

en: The receptivity's color
sr: Величина фонта за пријем

en: North point
sr: Северна тачка

en: South point
sr: Јужна тачка

en: Draw arrow heads on upward arcs:
sr: Исцртај стрелице на луковима усмереним на горе:

en: OR
sr: ИЛИ

en: AND
sr: И

en: Vergent type:
sr: Врста темена:

en: Add connection point
sr: Додај везивну тачку

en: Delete  connection point
sr: Обриши везивну тачку

en: Arrow colour
sr: Боја стрелице

en: Arrow line width
sr: Ширина казаљке

en: Seconds arrow colour
sr: Боја казаљке за секунде

en: Seconds arrow line width
sr: Ширина казаљке за секунде

en: Show hours
sr: Прикажи време

en: Miscellaneous objects
sr: Разни објекти

note: property rows
en: Normal
sr: Обичан

en: Import resource (not shown upstairs)
sr: Увези ресурс (није приказан горе)

en: Imply resource (not shown downstairs)
sr: Подразумевај ресурс (није приказан доле)

en: Dotted arrow
sr: Тачкаста стрелица

en: disable arrow heads
sr: искључи главе стрелица

en: Flow style:
sr: Стил протока:

en: Automatically gray vertical flows:
sr: Аутоматски посиви усправни проток:

en: To improve the ease of reading, flows which begin and end vertically can be rendered gray
sr: Да се олакша читање, токови који почињу и завршавају се усправно се могу исцртати сивом бојом

en: SADT Arrow
sr: SADT Стрелица

en: Text padding
sr: Попуњавање текста

en: Activity/Data identifier
sr: Идентификатор активности/података

en: The identifier which appears in the lower right corner of the Box
sr: Идентификатор који се појављује у доњем десном углу кутије

en: Delete connection point
sr: Обриши везивну тачку

en: SADT box
sr: SADT кућица

en: SADT diagram objects
sr: SADT дијаграм објеката

en: Actor
sr: Глумац

en: Direction:
sr: Правац:

en: From A to B
sr: Од А до Б

en: From B to A
sr: Од Б до А

en: Side A
sr: Страна А

en: Side B
sr: Страна Б

en: Role:
sr: Улога:

en: Multiplicity:
sr: Вишеструкост:

note: Show arrow:
en: Show arrow
sr: Покажи стрелице

note: Aggregate
en: Aggregate
sr: Сакупљено

note: Composition
en: Composition
sr: Слагање

en: Stereotype
sr: Стереотип

en: Comment
sr: Напомена

en: Abstract
sr: Апстракт

en: Suppress Attributes
sr: Занемари атрибуте

en: Suppress Operations
sr: Занемари операције

en: Visible Attributes
sr: Видљиве Особине

en: Visible Operations
sr: Видљиве Операције

en: Visible Comments
sr: Видљиви Коментари

note: Attributes page:
en: Attributes
sr: Особине

note: Operations page:
en: Operations
sr: Операције

en: Template
sr: Шаблон

note: Class page:
en: Class
sr: Класа

en: Show comments
sr: Прикажи напомене

en: Class name:
sr: Име класе:

en: Stereotype:
sr: Стереотип:

en: Comment:
sr: Напомена:

en: Attributes visible
sr: Особине видљиве

en: Operations visible
sr: Операције видљиве

en: Suppress operations
sr: Занемари операције

en: Comments visible
sr: Напомене су приказане

note: head line
en: Kind
sr: Врста

en: Size
sr: Величина

en: Polymorphic
sr: Полиморфна

en: Class Name
sr: Име класе

en: Abstract Class
sr: Апстрактна класа

note: should probably be refactored too.
en: Foreground Color
sr: Боја Исцртавања

en: Background Color
sr: Боја Позадине

en: Delete
sr: Обриши

en: Move up
sr: Помери навише

en: Move down
sr: Помери наниже

en: Attribute data
sr: Подаци особина

en: Value:
sr: Вредност:

en: Visibility:
sr: Видљивост:

en: Public
sr: Јавно

en: Private
sr: Приватно

en: Protected
sr: Заштићен

en: Implementation
sr: Изведба

en: Class scope
sr: Домет класе

en: Operation data
sr: Подаци операција

en: Inheritance type:
sr: Наследни тип

en: Polymorphic (virtual)
sr: Полиморфна (виртуелна)

en: Leaf (final)
sr: Лист (крајњи)

en: Query
sr: Упит

en: Parameters:
sr: Параметри:

en: Parameter data
sr: Подаци параметара

en: Def. value:
sr: Подр. вредност:

en: Undefined
sr: Недефинисано

en: In
sr: Унутра

en: Out
sr: Напоље

en: In & Out
sr: Унутра и напоље

note: Templates page:
en: Templates
sr: Шаблони

en: Template class
sr: Шаблонска класа

en: Formal parameter data
sr: Формални подаци параметара

en: Boundary
sr: Ограничење

en: Is object
sr: Објекат је

en: Facet
sr: Пљосан

en: Receptacle
sr: Прикључак

en: Event Source
sr: Извор догађаја

en: Event Sink
sr: Одредиште догађаја

en: Constraint:
sr: Ограничење:

en: Show arrow:
sr: Покажи стрелице:

en: Interface:
sr: Интерфејс

en: Draw focus of control:
sr: Исцртај фокус елемента:

en: Draw destruction mark:
sr: Исцртај ознаку за уништење:

en: Add connection points
sr: Додај везивне тачке

en: Remove connection points
sr: Уклони везивне тачке

en: UML Lifeline
sr: UML линија живота

en: Call
sr: Позив

en: Create
sr: Креирај

en: Destroy
sr: Уништи

en: Simple
sr: Једноставно

en: Return
sr: Поврати

en: Send
sr: Пошаљи

en: Recursive
sr: Рекурзивно

en: Message:
sr: Порука:

en: Message type:
sr: Врста порука:

en: Explicit state
sr: Изричито стање

en: Active object
sr: Активни објекат

en: Show attributes
sr: Прикажи особине

en: Multiple instance
sr: Вишесруке инстанце

note: Would like to create a state_term instead, but making the connections * is a pain
en: This diagram uses the State object for initial/final states.
    That option will go away in future versions.
    Please use the Initial/Final State object instead
sr: Овај дијаграм користи објекат стања за почетна/завршна стања.
    Ова опција ће бити уклоњена у будућим издањима.
    Молим користите уместо њега објекте за почетна/завршна стања

en: Is final
sr: Јесте завршно

en: Unified Modelling Language diagram objects
sr: Unified Modelling Language (UML) дијаграмски објекти

en: Text outside
sr: Текст напољу

en: Collaboration
sr: Сарадња

en: Bond graph objects
sr: Везани објекти графика

en: Chronogram diagram objects
sr: Хронограмски дијаграмски објекти

en: Data
sr: Подаци

en: Data name
sr: Име података

en: Events
sr: Догађаји

en: Event specification
sr: Одреднице догађаја

en: @ time    set the pointer at an absolute time.
    ( duration  sets the signal up, then wait 'duration'.
    ) duration  sets the signal down, then wait 'duration'.
    u duration  sets the signal to "unknown" state, then wait 'duration'.
    example : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)
sr: @ време     постави показивача на апсолутно време.
    ( трајање   постави сигнал горе, а затим чекај „трајање“.
    ) трајање   постави сигнал доле, а затим чекај „трајање“.
    u трајање   постави сигнал на „unknown“ стање, а затим чекај „трајање“.
    пример : @ 1.0 (2.0)1.0(2.0)

en: Parameters
sr: Параметри

en: Start time
sr: Почетно време:

en: End time
sr: Крајње време:

en: Rise time
sr: Увеличај време

en: Fall time
sr: Умањи време

en: Multi-bit data
sr: Више-битни подаци

en: Aspect
sr: Поглед

en: Data color
sr: Подаци о бојама

en: Data line width
sr: Ширина линије са подацима

en: Line color
sr: Боја линије

en: Time data
sr: Подаци о времену

en: Major time step
sr: Главни временски корак

en: Minor time step
sr: Мањински временски корак

en: Minor step line width
sr: Ширина линије мањинског корака

en: Custom
sr: Произвољно

en: Custom XML shapes loader
sr: Произвољан XML облик учитаваћа

en: Flip horizontal
sr: Обрни водоравно

en: Flip vertical
sr: Обрни усправно

en: Flip Horizontal
sr: Обрни Водоравно

en: Flip Vertical
sr: Обрни Усправно

en: Cannot open icon file %s for object type '%s'.
sr: Неможе отворити датотеку иконе %s за објекат типа '%s'.

en: Corner radius
sr: Угао радијуса

en: Flowchart objects
sr: Објекти дијаграма

en: Shear angle
sr: Оштар угао

en: Add Handle
sr: Додај ручку

en: Delete Handle
sr: Обриши ручку

en: Network diagram objects
sr: Мрежни дијаграм објеката

en: Curve distance
sr: Растојање криве

en: Add Segment
sr: Додај Сегмент

en: Delete Segment
sr: Обриши Сегмент

en: Symmetric control
sr: Контрола једнакости

en: Smooth control
sr: Контрола глаткости

en: Cusp control
sr: Контрола локалних екстремума

en: Image file
sr: Датотека слике

en: Draw border
sr: Исцртај границу

en: Keep aspect ratio
sr: Задржи однос ширине и висине

note: Found file in same dir as diagram.
en: The image file '%s' was not found in that directory.
    Using the file '%s' instead
sr: Датотека слике „%s“ није нађена у том директоријуму.
    Уместо тога користим датотеку „%s“.

note: Didn't find file in current dir.
en: The image file '%s' was not found.
sr: Датотека слике „%s“ није пронађена.

en: Arrows
sr: Стрелице

en: Start point
sr: Почетна тачка

en: End point
sr: Крајња тачка

en: Add Corner
sr: Додај Угао

en: Delete Corner
sr: Обриши Угао

en: Standard objects
sr: Стандардни објекат

en: Image row length larger than maximum cell array.
    Image not exported to CGM.
sr: Дужина реда слике је већа од највећег низа ћелија.
    Слика није извезена у CGM.

en: Computer Graphics Metafile export filter
sr: Филтер за извоз CGM датотека

en: Drawing Interchange File
sr: Датотека за размену цртежа (DIF)

en: Bad vertex bulge
sr: Лоше истакнуће темена

en: Scale: %f
sr: Размера: %f

en: read_dxf_codes failed
sr: неуспешно read_dxf_codes

en: Unknown dxf code %d
sr: Непознат dxf код %d

en: Drawing Interchange File import and export filters
sr: Филтери за увоз и извоз DIF датотека

en: HP Graphics Language
sr: HP-ов графички језик (HPGL)

en: HP Graphics Language export filter
sr: Извозни филтер за HPGL

en: TeX Metapost export filter
sr: Извозни филтер за Метапост

en: TeX Metapost macros
sr: Метапост макрои

en: Could not save file:
    %s
    %s
sr: Не могу да сачувам датотеку:
    %s
    %s

en: GdkPixbuf bitmap
sr: GdkPixbuf битмапа

en: gdk-pixbuf based bitmap export/import
sr: Извоз/увоз битмапа заснован на gdk-pixbuf-у

en: TeX Pstricks export filter
sr: TeX Pstricks извозни филтер

en: Not valid UTF8
sr: Није исправан УТФ8

en: TeX PSTricks macros
sr: ТеХ PSTricks макрои

en: Couldn't open: '%s' for writing.
sr: Не могу да отворим „%s“ ради уписа.

en: Python scripting support
sr: Подршка за Питон скрипте

en: Can't export png without libart!
sr: Не могу да извезем PNG без libart-а!

en: dia shape file
sr: Датотека Диа облика (DSF)

en: dia shape export filter
sr: Извозни филтер за DSF

en: Scalable Vector Graphics
sr: Скалабилна векторска графика (SVG)

en: Can't find standard object
sr: Не могу да нађем стандардан објекат

en: Unexpected SVG path element
sr: Неочекивани елемент СВГ путање

en: Courier
sr: Пошиљка

en: Could not find SVG namespace.
sr: Не могу да нађе SVG простор имена.

en: root element was '%s' -- expecting 'svg'.
sr: корени елемент је био „%s“ — очекивао сам „svg“.

en: Scalable Vector Graphics import and export filters
sr: Филтери за увоз и извоз SVG-а

en: Windows Meta File
sr: Windows мета датотека (WMF)

en: WMF export filter
sr: WMF извозни филтер

en: File: %s type/version unsupported.
sr: Датотека: %s врста/издање нису подржани.

en: WordPerfect Graphics export filter
sr: Извозни филтер за WPG

en: Arrow type none -- shouldn't happen
sr: Врста стрелице је ништа — не сме се догодити

en: FIG format has no equivalent of arrow style %s, using simple arrow.
sr: FIG запис не омогућава стрелице стила %s, користи обичну стрелицу.

en: No more user-definable colors - using black
sr: Нема више боја постављених од стране корисника — користим црну

en: XFig format
sr: XFig формат

en: Patterns are not supported by Dia
sr: Обрасци нису подржани од Дие

en: Triple-dotted lines are not supported by Dia, using double-dotted
sr: Диа не подржава тротачкасте линије, користи двотачкасте

en: Line style %d should not appear
sr: Не треба да се појави стил линија %d

en: Error while reading %dth of %d points: %s
sr: Грешка при читању %dth од %d тачака: %s

en: Error while reading arrowhead
sr: Грешка код читања главе стрелице

en: Unknown arrow type %d
sr: Непознат тип стрелице %d

en: Couldn't read ellipse info: %s
sr: Не може да прочита информације елипсе: %s

en: Couldn't read polyline info: %s
sr: Не могу да учитам податке о полигонској линији: %s

en: Couldn't read flipped bit: %s
sr: Не могу да прочитам изврнути бит: %s

en: Negative corner radius, negating
sr: Негативни полупречник код ћошка, негира

en: Unknown polyline subtype: %d
sr: Непознат подтип полигонске линије: %d

en: Couldn't read spline info: %s
sr: Не могу да прочитам податке о кривој: %s

note: Open approximated spline Closed approximated spline
en: Cannot convert approximated spline yet.
sr: Још увек не могу да претворим приближну криву.

en: Unknown spline subtype: %d
sr: Непозната подврста криве: %d

en: Couldn't read arc info: %s
sr: Не могу да прочитам податке о луку: %s

en: Couldn't read text info: %s
sr: Не могу да прочитам текстуалне податке: %s

en: Couldn't identify FIG object: %s
sr: Не могу да идентификујем FIG објекат: %s

en: Compound end outside compound
sr: Сложени и спољни сложени

en: Couldn't read color: %s
sr: Не може да чита боју: %s

en: Couldn't read group extend: %s
sr: Не може да прочита продужење групе: %s

en: Unknown object type %d
sr: Непозната врста објекта %d

en: `%s' is not one of `%s' or `%s'
sr: „%s“ није једна од „%s“ или „%s“

en: Error reading paper size: %s
sr: Грешка при читању величине папира: %s

en: Unknown paper size `%s', using default
sr: Непозната величина папира „%s“, користи подразумевано

en: Error reading paper orientation: %s
sr: Грешка при читању оријентације папира: %s

en: Error reading justification: %s
sr: Грешка при читању поравнања: %s

en: Error reading units: %s
sr: Грешка при читању јединица: %s

en: Error reading magnification: %s
sr: Грешка при читању увеличања: %s

en: Error reading multipage indicator: %s
sr: Грешка при читању индикатора више-страница: %s

en: Error reading transparent color: %s
sr: Грешка при читању провидних боја: %s

en: Error reading FIG file: %s
sr: Грешка при читању FIG датотеке: %s

en: Premature end of FIG file
sr: Превремен крај FIG датотеке

en: Error reading resolution: %s
sr: Грешка при читању резолуције: %s

en: Doesn't look like a Fig file: %s
sr: Не изгледа као FIG датотека: %s

en: This is a FIG version %d.%d file, I may not understand it
sr: Ово је FIG датотека издања %d.%d, можда је нећу разумети

en: XFig File Format
sr: XFig Формат Датотеке

en: Fig Format import and export filter
sr: Филтер за увоз и извоз FIG датотека

en: Error while parsing %s
sr: Грешка при обради %s

en: Error while parsing stylesheet %s
sr: Грешка при обради стилова %s

en: Error while applying stylesheet %s
sr: Грешка при примени стилова %s

en: Error while parsing stylesheet: %s
sr: Грешка при обради стилова: %s

en: Error while applying stylesheet: %s
sr: Грешка при примени стилова: %s

en: XSL Transformation filter
sr: Филтер за XSL трансформације

en: No valid configuration files found for the XSLT plugin, not loading.
sr: Нису нађени исправне датотеке са подешавањима за XSLT додатак; не учитавам.

en: Export through XSLT
sr: Извези помоћу XSLT

en: From:
sr: Од:

en: To:
sr: До:

en: An Assorted Collection of Polygons, Beziergons and other Miscellaneous Geometric Shapes
sr: Разноврсни скуп полигона, безијерових полигона и других разних геометријских облика

en: Assorted
sr: Разноврсни

en: Chevron
sr: Еполета

en: Curved eight point star
sr: Крива осмокрака звезда

en: Curved four point star
sr: Крива четворокрака звезда

en: Diamond
sr: Дијамант

en: Down arrow
sr: Стрелица надоле

en: Eight point star
sr: Осмокрака звезда

en: Four point star
sr: Четворокрака звезда

en: Heart
sr: Срце

en: Heptagon. Seven sided shape
sr: Хептагон. Седмоугаоник

en: Hexagon. Six sided shape
sr: Хексагон. Шестоугаоник

en: Horizontal parallelogram
sr: Водоравни паралелограм

en: Isoceles triangle
sr: Једнакокраки троугао

en: Left arrow
sr: Стрелица улево

en: Left-right arrow
sr: Лева–десна стрелица

en: Left-right-up arrow
sr: Лева–десна–горе стрелица

en: Left-up arrow
sr: Лево–горе стрелица

en: Maltese cross
sr: Малтски крст

en: Notched left arrow
sr: Засечена стрелица налево

en: Notched right arrow
sr: Засечена стрелица надесно

en: Octogon. Eight sided shape
sr: Осмоугао

en: Pentagon block arrow
sr: Испуњена петоугласта стрелица

en: Pentagon. Five sided shape
sr: Петоугао

en: Perfect circle
sr: Савршен круг

en: Perfect square, height equals width
sr: Савршен квадрат, висина једнака ширини

en: Quad arrow
sr: Четворострука стрелица

en: Quarter circle
sr: Четврт круга

en: Quarter moon
sr: Четврт месеца

en: Right angle triangle
sr: Троугао десног угла

en: Right arrow
sr: Десна стрелица

en: Seven point star
sr: Седмокрака звезда

en: Sharp eight point star
sr: Оштра осмокрака звезда

en: Six point star
sr: Шестокрака звезда

en: Sun
sr: Сунце

en: Swiss cross
sr: Швајцарски крст

en: Trapezoid
sr: Трапезоид

en: Turn-up arrow
sr: Окрени-горе стрелица

en: Up arrow
sr: Нагоре стрелица

en: Up-down arrow
sr: Горе–доле стрелица

en: Up-down-left arrow
sr: Горе–доле–лево стрелица

en: Vertical parallelogram
sr: Усправни паралелограм

en: Circuit
sr: Коло

en: Components for circuit diagrams
sr: Делови дијаграма интегрисаних кôла

en: Ground point
sr: Уземљење

en: Horizontal jumper
sr: Водоравна спојница

en: Horizontally aligned LED
sr: Водоравно поравнат ЛЕД

en: Horizontally aligned capacitor
sr: Водоравно поравнат капацитор

en: Horizontally aligned diode
sr: Водоравно поравната диода

en: Horizontally aligned fuse
sr: Водоравно поравнат осигурач

en: Horizontally aligned inductor
sr: Водоравно поравнат индуктор

en: Horizontally aligned inductor (European)
sr: Водоравно поравнат индуктор (европски)

en: Horizontally aligned powersource
sr: Водоравно поравнат извор струје

en: Horizontally aligned resistor
sr: Водоравно поравнат отпорник

en: Horizontally aligned resistor (European)
sr: Водоравно поравнат отпорник (европски)

en: Horizontally aligned zener diode
sr: Водоравно поравната зенер диода

en: Lamp
sr: Лампа

en: Microphone
sr: Микрофон

en: NMOS transistor
sr: NMOS транзистор

en: NPN bipolar transistor
sr: NPN биполарни транзистор

en: Operational amplifier
sr: Радни појачивач

en: PMOS transistor
sr: PMOS транзистор

en: PNP bipolar transistor
sr: PNP биполарни транзистор

en: Speaker
sr: Звучник

en: Vertically aligned LED
sr: Усправно поравната ЛЕД

en: Vertically aligned capacitor
sr: Усправно поравнат капацитор

en: Vertically aligned diode
sr: Усправно поравната диода

en: Vertically aligned fuse
sr: Усправно поравнат осигурач

en: Vertically aligned inductor
sr: Усправно поравнат индуктор

en: Vertically aligned inductor (European)
sr: Усправно поравнат индуктор (европски)

en: Vertically aligned powersource
sr: Усправно поравнат извор струје

en: Vertically aligned resistor
sr: Усправно поравнат отпорник

en: Vertically aligned resistor (European)
sr: Усправно поравнат отпорник (европски)

en: Vertically aligned zener diode
sr: Усправно поравната зенер диода

en: 'if not' (normally closed) ladder contact
sr: „ако није“ (обично затворен) прекидач

en: 'if' (normally open) ladder contact
sr: „ако је“ (обично отворен) прекидач

en: 'jump' output variable
sr: „подигни“ излазну промењиву

en: 'reset' output variable
sr: „поново подеси“ излазну промењиву

en: 'set' output variable
sr: „подеси“ излазну промењиву

en: Components for LADDER circuits
sr: Састојци за LADDER кола

en: Ladder
sr: Мердевине

en: Negative output variable
sr: Негативна излазна промењива

en: Power-saved 'reset' output variable
sr: Излазна „ресетуј“ променљива са штедњом струје

en: Power-saved 'set' output variable
sr: Излазна „постави“ променљива са штедњом струје

en: Power-saved negative output variable
sr: Излазна негативна променљива са штедњом струје

en: Power-saved simple output variable
sr: Излазна једноставна променљива са штедњом струје

en: Receptivity output variable
sr: Пријемна излазна променљива

en: Simple output variable
sr: Једноставна излазна промењива

en: Editor for EML Static Structure Diagrams.
sr: Уређивач за EML статичне структурне дијаграме.

en: Instantiation. One process create others
sr: Образовање. Један процес образује друге

en: Interaction between processes.
sr: Међуделовање процеса.

en: Editor for Entity Relations Diagrams
sr: Уређивач за дијаграме односа ентитета (ER)

en: Participation
sr: Суделовање

en: Weak entity
sr: Слаб ентитет

en: Command organ of a relay
sr: Управљачка јединица релеја

en: Components for electric circuits
sr: Делови електричних кола

en: Connection point
sr: Везивна тачка

en: Electric
sr: Електрични

en: Lamp or indicator light
sr: Лампа или светлећи индикатор

en: Normally closed contact
sr: Уобичајено затворен контакт

en: Normally closed position switch
sr: Уобичајено затворен измењивач позиције

en: Normally open contact
sr: Уобичајено отворен контакт

en: Normally open position switch
sr: Уобичајено отворен измењивач позиције

en: Relay
sr: Релеј

en: Editor for Function Structure Diagrams.
sr: Уређивач за дијаграме структуре функција.

en: Flow
sr: Ток

en: Function
sr: Функција

en: Orthogonal polyline flow
sr: Ток управне изломљене линије

en: Collate
sr: Уреди

en: Connector
sr: Повезивач

en: Decision
sr: Одлука

en: Delay
sr: Чекање

en: Document
sr: Документ

en: Flowchart
sr: Графикон тока

en: Input/Output
sr: Улаз/излаз

en: Internal storage
sr: Унутрашњи смештај

en: Magnetic disk
sr: Магнетни диск

en: Magnetic drum
sr: Магнетни добош

en: Magnetic tape
sr: Магнетна трака

en: Manual input
sr: Ручни унос

en: Manual operation
sr: Ручна операција

en: Merge
sr: Споји

en: Objects to draw flowcharts
sr: Објекти за цртање графикона тока

en: Off page connector
sr: Повезивач без стране

en: Offline storage
sr: Искључени смештај

en: Or
sr: Или

en: Predefined process
sr: Предодређени процес

en: Preparation
sr: Припрема

en: Process/Auxiliary Operation
sr: Допунска/процесна операција

en: Punched card
sr: Бушена картица

en: Punched tape
sr: Бушена трака

en: Sort
sr: Уреди

en: Summing junction
sr: Збирна тачка

en: Terminal Interrupt
sr: Прекид терминала

en: Transaction file
sr: Датотека са трансакцијама

en: Transmittal tape
sr: Трака за пренос

en: AND vergent
sr: И ивица

en: Action to associate to a step
sr: Акција коју доделити кораку

en: Arc (upward)
sr: Лук (нагоре)

en: Condition (of an action)
sr: Услов (за акцију)

en: Macro sub-program call step
sr: Корак позива макро подпрограма

en: OR vergent
sr: ИЛИ ивица

en: Objects to design GRAFCET charts
sr: Објекти за израду GRAFCET графикона

en: Transition
sr: Прелаз

en: AND gate
sr: И елемент

en: Boolean Logic
sr: Булова логика

en: Crossconnector
sr: Укрсни повезивач

en: Inverter
sr: Претварач

en: Logic
sr: Логично

en: NAND gate
sr: НИ елемент

en: NOR gate
sr: НИЛИ елемент

en: NOT
sr: НЕ

en: OR gate
sr: ИЛИ елемент

en: Simple buffer
sr: Једноставни бафер

en: XOR gate
sr: ИЛИ-ИЛИ елемент

en: Demultiplexer
sr: Демултиплексер

en: Large extension node
sr: Велики продужни чвор

en: Multiplexer
sr: мултиплексер

en: Node center
sr: Средиште чвора

en: Small extension node
sr: Мали продужни чвор

en: Tactical satellite communications terminal
sr: Тактички терминал за сателитску везу

en: U.S. Army Mobile Subscriber Equipment Components
sr: Делови опреме за мобилне претплатнике Америчке војске

en: Folder
sr: Директоријум

en: Misc
sr: Разно

en: Miscellaneous Shapes
sr: Разни облици

en: Traditional clock
sr: Обичан часовник

en: 2/2 distributor
sr: 2/2 расподељивач

en: 3/2 distributor
sr: 3/2 расподељивач

en: 3/3 distributor
sr: 3/3 расподељивач

en: 4/2 distributor
sr: 4/2 расподељивач

en: 5/2 distributor
sr: 5/2 расподељивач

en: 5/3 distributor
sr: 5/3 расподељивач

en: Air exhaust orifice
sr: Отвор за издувавање ваздуха

en: Components for pneumatic and hydraulic circuits
sr: Делови за пнеуматска и хидраулична кола

en: Double-effect jack
sr: Утичница са двоструким утицајем

en: Electric command (double coil)
sr: Електрични исправљач (двоструки калем)

en: Electric command (single coil)
sr: Електрични исправљач (један калем)

en: Generic pressure source
sr: Створени извор притиска

en: Hydraulic pressure source
sr: Извор хидрауличког притиска

en: Indirect command by hydraulic driver
sr: Непосредна наредба од хидрауличког покретача

en: Indirect command by pneumatic driver
sr: Непосредна наредба од пнеуматског покретача

en: Mechanical command by spring
sr: Механичка наредба помоћу опруге

en: Mechanical command by tappet
sr: Механичка наредба помоћу подизача

en: Muscular command
sr: Мишићна наредба

en: Normally-in simple-effect jack
sr: Обично-укључено гнездо једноставног-утицаја

en: Normally-out simple-effect jack
sr: Обично-искључено гнездо једноставног-утицаја

en: Pneumatic pressure source
sr: Пнеуматски извор притиска

en: Pneumatic/Hydraulic
sr: Пнеуматски/хидраулички

en: Push-button command
sr: Притисни--дугме команда

en: Activity/data box
sr: Кућица за активност/подаци

en: Activity/data flow arrow
sr: Стрелица тока за активност/подаци

en: Flow label
sr: Ознака тока

en: Objects to design SADT diagrams
sr: Објекти за израду SADT дијаграма

en: Action being executed
sr: Радња извршена

en: Block type reference
sr: Референца блоковског типа

en: Function call
sr: Позив функције

en: Function header
sr: Увод функције

en: Generic text note
sr: Обична текстуална белешка

en: In/Out connector
sr: Улаз/излаз прикључница

en: Procedure return
sr: Повратак процедуре

en: Process type reference
sr: Референца процесног типа

en: Receive message
sr: Примљена порука

en: Save state
sr: Сними текуће стање

en: Send message
sr: Пошаљи поруку

en: Service type reference
sr: Референца услужног типа

en: Specification and Description Language.
sr: Језик за спецификацију и опис (SDL).

en: State
sr: Стање

en: Activity
sr: Радња

en: Aggregation, one class is part of another
sr: Агрегација, једна класа чини део друге

en: Association, two classes are associated
sr: Асоцијација, две класе су у вези

en: Class stereotype icon
sr: Икона стереотипа класа

en: Component
sr: Део

en: Constraint, place a constraint on something
sr: Ограничење, поставите ограничење на нешто

en: Dependency
sr: Зависност

en: Editor for UML Static Structure Diagrams
sr: Уређивач UML статичких структурних дијаграма

en: Fork/union
sr: Растави/сједини

en: Generalization, class inheritance
sr: Уопштавање, наслеђивање класа

en: Implements, class implements a specific interface
sr: Изводи, класа изводи нарочиту спрегу

en: Initial/end state
sr: Почетно/крајње стање

en: Large package
sr: Велики пакет

en: Lifeline
sr: Животна линија

en: Message
sr: Порука

en: Node
sr: Чвор

en: Note
sr: Напомена

en: Realizes, implements a specific interface
sr: Остварује, обезбеђује нарочиту спрегу

en: Small package
sr: Мали пакет

en: Use case
sr: Користи мала и велика слова

en: Chronogram
sr: Хронограм

en: Data line
sr: Линије са подацима

en: Objects to design chronogram charts
sr: Објекти за израду хронограмских графикона

en: Time scale
sr: Временска размера

en: Cisco - Computer
sr: Cisco — рачунар

en: CiscoWorks workstation
sr: CiscoWorks радна станица

en: Communications server
sr: Сервер за везу

en: Computer shapes by Cisco
sr: Облици рачунара из Cisco-а

en: Directory Server
sr: Сервер директоријума

en: File Server
sr: Сервер за дељење датотека

en: HP Mini
sr: HP мини

en: Handheld
sr: Ручни рачунар

en: Host
sr: Домаћин

en: IBM Mini (AS400)
sr: ИБМ мини (AS400)

en: IBM Tower
sr: ИБМ tower

en: IBM mainframe
sr: ИБМ мејнфрејм

en: IP Softphone
sr: IP софтверски телефон

en: IPTV broadcast server
sr: IPTV сервер емитовања

en: Laptop
sr: Преносни рачунар

en: Macintosh
sr: Мекинтош

en: MicroWebserver
sr: МикроВебсервер

en: Mini VAX
sr: Мини VAX

en: MoH server (Music on Hold)
sr: MoH сервер (музика задржана)

en: PC
sr: Лични рачунар

en: PC Video
sr: Лични рачунар за видео

en: PDA
sr: Лични дигитални помоћник (PDA)

en: Relational Database
sr: Релациона база података

en: SC2200/VSC3000 host
sr: SC2200/VSC3000 рачунар

en: SIP Proxy server
sr: SIP сервер-посредник

en: SUN workstation
sr: Sun радна станица

en: Scanner
sr: Скенер

en: Server with PC Router
sr: Сервер са рутером

en: Softphone
sr: Софтверски телефон

en: Software based server
sr: Софтверски заснован сервер

en: Storage array
sr: Скуп за смештај

en: Supercomputer
sr: Суперрачунар

en: Terminal
sr: Терминал

en: Turret
sr: Торањ

en: Unity server
sr: Unity сервер

en: Voice commserver
sr: Гласовни сервер за везу

en: WWW server
sr: Веб сервер

en: Web browser
sr: Читач веба

en: Web cluster
sr: Веб кластер

en: Wireless
sr: Бежична

en: Workgroup director
sr: Усмеривач радне групе

en: Workstation
sr: Радна станица

en: 100BaseT hub
sr: 100BaseT хаб

en: ATM fast gigabit etherswitch
sr: АТМ брзи гигабитни етерсвич

en: ATM switch
sr: АТМ свич

en: Cisco - Hub
sr: Cisco — хаб

en: Cisco hub
sr: Cisco хаб

en: Class 4/5 switch
sr: Свич класе 4/5

en: Content service switch 1100
sr: Свич 1100 за услуживање садржаја

en: Content switch
sr: Свич за садржај

en: Content switch module
sr: Модул свича за садржај

en: Generic softswitch
sr: Обичан софтверски свич

en: Hub
sr: Хаб

en: Hub and switch shapes by Cisco
sr: Облици хабова и свичева из Cisco-а

en: ISDN switch
sr: ИСДН свич

en: Layer 3 switch
sr: Свич 3. нивоа

en: MGX 8220 switch
sr: MGX 8220 свич

en: MGX 8240 switch
sr: MGX 8240 свич

en: MGX 8260 switch
sr: MGX 8260 свич

en: MultiSwitch device
sr: MultiSwitch уређај

en: Multilayer switch
sr: Вишеслојни свич

en: PBX switch
sr: PBX свич

en: Programmable switch
sr: Свич који се програмира

en: Route switch processor
sr: Обрађивач рутирајућег свича

en: Small hub
sr: Мали хаб

en: Voice ATM switch
sr: Свич за гласовни ATM

en: Voice switch
sr: Гласовни свич

en: Voice switch 2
sr: Гласовни свич 2

en: Workgroup switch
sr: Свич за радне групе

en: BBFW media
sr: BBFW медиј

en: Branch office
sr: Одељење канцеларије

en: Breakout box
sr: Кутија за искакање

en: Car
sr: Кола

en: Cellular phone
sr: Мобилни телефон

en: Cisco - Misc
sr: Cisco — разно

en: Diskette
sr: Дискета

en: Dot-Dot
sr: Тачка-Тачка

en: End office
sr: Крај канцеларије

en: Fax
sr: Факс

en: File cabinet
sr: Орман за документа

en: Generic building
sr: Обична зграда

en: Government building
sr: Зграда владе

en: IP phone
sr: IP телефон

en: Key
sr: Кључ

en: LAN to LAN
sr: LAN на LAN

en: Mac woman
sr: Мек жена

en: Man/Woman
sr: Мушко/женско

en: Miscellaneous shapes by Cisco
sr: Разни облици од стране Cisco-а

en: PC man
sr: Мушкарац уз лични рачунар

en: Phone
sr: Телефон

en: Phone/Fax
sr: Телефон/факс

en: Radio tower
sr: Радио торањ

en: Running man
sr: Трчећи човек

en: SVX (interchangeable with End office)
sr: SVX (измењиво са Крајем канцеларије)

en: Satellite
sr: Сателит

en: Satellite dish
sr: Сателитски тањир

en: Sitting woman
sr: Жена у седећем положају

en: Small business
sr: Мали посао

en: Standing man
sr: Човек у стојећем положају

en: Tablet
sr: Таблет

en: Telecommuter
sr: Телекомјутер

en: Telecommuter house
sr: Кућа телекомјутера

en: Telecommuter house/router
sr: Кућа/рутер телекомјутера

en: Truck
sr: Камион

en: University
sr: Универзитет

en: Video camera
sr: Видео камера

en: Wireless transport
sr: Бежични пренос

en: 3174 (desktop) cluster controller
sr: 3174 (стони) контролер кластера

en: 3X74 (floor) cluster controller
sr: 3174 (спратни) контролер кластера

en: 6705 Integrated access device
sr: 6705 интегрисани приступни уређај

en: 6732 Multiservice access platform
sr: 6732 вишеуслужна приступна платформа

en: ASIC processor
sr: ASIC процесор

en: AccessPoint
sr: Приступна тачка (AP)

en: Bridge
sr: Мост

en: CDM Content distribution manager
sr: CDM управник расподелом садржаја

en: Cable modem
sr: Кабловски модем

en: CallManager
sr: УправљачПозивом

en: Catalyst access gateway
sr: Catalyst приступни рачунар

en: Centri firewall
sr: Centri штит

en: Cisco - Network
sr: Cisco — мрежа

en: Cloud
sr: Облак

en: Content engine (Cache director)
sr: Систем за садржај (управљање оставом)

en: Content transformation engine (CTE)
sr: Систем за преиначење садржаја (CTE)

en: DWDM filter
sr: DWDM филтер

en: Distributed director
sr: Расподељени усмеривач

en: FC storage
sr: FC смештај

en: FDDI ring
sr: FDDI прстен

en: Firewall
sr: Штит

en: Front end processor
sr: Процесор за улаз

en: General appliance
sr: Општи уређај

en: Generic gateway
sr: Обични рачунар за пролаз

en: Generic processor
sr: Обични процесор

en: IOS firewall
sr: IOS штит

en: IPTV content manager
sr: IPTV управљач садржајом

en: LocalDirector
sr: ЛокалниУсмеривач

en: MAS gateway
sr: MAS пролаз

en: Modem
sr: Модем

en: NetRanger intrusion detection system
sr: NetRanger систем за примећивање уљеза

en: NetSonar security scanner
sr: NetSonar безбедносни скенер

en: Network management
sr: Управљање мрежом

en: Network shapes by Cisco
sr: Мрежни облици од стране Cisco-а

en: ONS15500 DWDM platform
sr: ONS15500 DWDM платформа

en: Optical amplifier
sr: Оптички појачивач

en: Optical transport
sr: Оптички пренос

en: PC adapter card
sr: PC картица за прикључење

en: PC router card
sr: PC картица рутера

en: PIX firewall
sr: PIX штит

en: Protocol translator
sr: Преводилац протокола

en: Repeater
sr: Рипитер

en: SC2200 (Signalling controller)
sr: SC2200 (сигнализирајући контролер)

en: System controller
sr: Системски контролер

en: Transpath
sr: Путања преноса

en: Universal gateway
sr: Универзални пролаз

en: VPN concentrator
sr: VPN сакупљач

en: VPN gateway
sr: VPN пролаз

en: Virtual switch controller (VSC 3000)
sr: Виртуелни свич контролер (VSC 3000)

en: Wireless bridge
sr: Бежични мост

en: ATM router
sr: ATM рутер

en: ATM tag sw gigabit router
sr: ATM tag софтверски гигабитни рутер

en: Broadband router
sr: Широкопојасни рутер

en: Cisco - Router
sr: Cisco — рутер

en: Content service router
sr: Рутер услуживања садржаја

en: Gigabit switch router (ATM tag)
sr: Гигабитни свич рутер (ATM ознака)

en: IAD router
sr: IAD рутер

en: IP telephony router
sr: Рутер IP телефоније

en: NetFlow router
sr: NetFlow рутер

en: Optical services router
sr: Рутер оптичких услуга

en: Router
sr: Рутер

en: Router in building
sr: Рутер у згради

en: Router shapes by Cisco
sr: Облици рутера од стране Cisco-а

en: Router with firewall
sr: Рутер са штитом

en: Router with silicon switch
sr: Рутер сса силиконским свичом

en: Storage router
sr: Рутер за смештај

en: TDM router
sr: TDM рутер

en: Voice router
sr: Рутер гласа

en: Wavelength router
sr: Рутер таласне дужине

en: Workgroup 5000 multilayer switch
sr: Workgroup 5000 вишеслојни свич

en: Workgroup 5002 multilayer switch
sr: Workgroup 5002 вишеслојни свич

en: Workgroup 5500 multilayer switch
sr: Workgroup 5500 вишеслојни свич

en: Aerator with bubbles
sr: Вентилација са мехурима

en: Backflow preventer
sr: Спречавање тока уназад

en: Basin
sr: Корито

en: Bivalent vertical rest
sr: Бивалентни вертикални наслон

en: Civil
sr: Цивилни

en: Civil Engineering Components
sr: Делови за цивилно инжењерство

en: Container
sr: Садржалац

en: Final-settling basin
sr: Коначно-сталожено корито

en: Frequency converter
sr: Претварач фреквенције

en: Gas bottle
sr: Гасна боца

en: Horizontal limiting line
sr: Водоравна ограничавајућа линија

en: Horizontal rest
sr: Водоравни наслон

en: Horizontally aligned arrow
sr: Водоравно поравната стрелица

en: Horizontally aligned compressor
sr: Водоравно поравнат компресор

en: Horizontally aligned pump
sr: Водоравно поравната пумпа

en: Horizontally aligned valve
sr: Водоравно поравнат вентил

en: Motor
sr: Мотор

en: Preliminary clarification tank
sr: Пробни танк за пречишћавање

en: Reference line
sr: Референтна линија

en: Rotor
sr: Ротор

en: Soil
sr: Земља

en: Vertical limiting line
sr: Усправна ограничавајућа линија

en: Vertical rest
sr: Усправни наслон

en: Vertically aligned arrow
sr: Усправно поравната стрелица

en: Vertically aligned compressor
sr: Усправно поравнат компресор

en: Vertically aligned propeller
sr: Усправно поравнат пропелер

en: Vertically aligned pump
sr: Усправно поравната пумпа

en: Vertically aligned valve
sr: Усправно поравнат вентил

en: Water level
sr: Ниво воде

en: Jigsaw
sr: Тестера

en: Jigsaw - part_iiii
sr: Тестера — део_iiii

en: Jigsaw - part_iiio
sr: Тестера — део_iiio

en: Jigsaw - part_iioi
sr: Тестера — део_iioi

en: Jigsaw - part_iioo
sr: Тестера — део_iioo

en: Jigsaw - part_ioii
sr: Тестера — део_ioii

en: Jigsaw - part_ioio
sr: Тестера — део_ioio

en: Jigsaw - part_iooi
sr: Тестера — део_iooi

en: Jigsaw - part_iooo
sr: Тестера — део_iooo

en: Jigsaw - part_oiii
sr: Тестера — део_oiii

en: Jigsaw - part_oiio
sr: Тестера — део_oiio

en: Jigsaw - part_oioi
sr: Тестера — део_oioi

en: Jigsaw - part_oioo
sr: Тестера — део_oioo

en: Jigsaw - part_ooii
sr: Тестера — део_ooii

en: Jigsaw - part_ooio
sr: Тестера — део_ooio

en: Jigsaw - part_oooi
sr: Тестера — део_oooi

en: Jigsaw - part_oooo
sr: Тестера — део_oooo

en: Pieces of a jigsaw
sr: Делови тестере

en: 3 1/2 inch diskette
sr: 3,5 инчна дискета

en: ATM switch symbol
sr: Симбол за ATM свич

en: Antenna for wireless transmission
sr: Антена за бежични пренос

en: Bigtower PC
sr: Лични рачунар у високом кућишту

en: Computer
sr: Рачунар

en: Desktop PC
sr: Стони лични рачунар

en: Digitizing board
sr: Табла за дигитализацију

en: Ethernet bus
sr: Етернет магистрала

en: External DAT drive
sr: Спољашњи DAT уређај

en: Firewall router
sr: Штит-рутер

en: Laptop PC
sr: Преносни рачунар

en: Miditower PC
sr: Лични рачунар у средњем кућишту

en: Minitower PC
sr: Лични рачунар у малом кућишту

en: Mobile phone
sr: Мобилни телефон

en: Modular switching system
sr: Модуларни систем пребацивања

en: Monitor
sr: Монитор

en: Network
sr: Мрежа

en: Network cloud
sr: Мрежни облак

en: Objects to design network diagrams with
sr: Објекти са којима се израђују мрежни дијаграми

en: Plotter
sr: Плотер

en: RJ45 wall-plug
sr: RJ45 зидна утичница

en: Router symbol
sr: Симбол рутера

en: Simple modem
sr: Једноставан модем

en: Simple printer
sr: Једноставан  штампач

en: Speaker with integrated amplifier
sr: Звучник са уграђеним појачалом

en: Speaker without amplifier
sr: Звучник без појачала

en: Stackable hub or switch
sr: Хаб или свич за ормане

en: Storage
sr: Сториџ

en: Switch symbol
sr: Симбол за свич

en: Telephone
sr: Телефон

en: UNIX workstation
sr: UNIX радна станица

en: WAN connection
sr: WAN веза

en: WAN link
sr: WAN везица

en: Wall-plug for the scEAD cabling system
sr: Зидна утичница за scEAD кабловски систем

en: Workstation monitor
sr: Праћење радне станице

en: ZIP disk
sr: ZIP диск

en: Log transfer manager or rep agent
sr: Прати управника преносом или представника

en: Objects to design Sybase replication domain diagrams with
sr: Објекти за израду графикона за Sybase-ов репликациони домен

en: Replication server manager
sr: Управник репликационим сервером

en: Stable storage device
sr: Стабилни уређај за податке

en: Sybase client application
sr: Sybase програм клијента

en: Sybase dataserver
sr: Sybase срвер података

en: Sybase replication server
sr: Sybase репликациони сервер
