pan - en to sr translation catalogue (887 entries)

en: Pan Newsreader
sr: Пан клијент за дискусионе групе

en: Read News from Usenet
sr: Читајте дискусионе групе

en: Unable to cancel article: Couldn't find matching article in folder `pan.sent'!
sr: Не могу да укинем поруку: Не могу да пронађем одговарајућу поруку у директоријуму „pan.sent“!

en: Unable to supersede article: Couldn't find matching article in folder `pan.sent'!
sr: Не могу да заменим поруку: Не могу да пронађем одговарајућу поруку у директоријуму „pan.sent“!

en: You must download the article before you can cancel it.
sr: Морате да преузмете поруку пре него што можете да је укинете.

en: You must download the article before you can supersede it.
sr: Морате да преузмете поруку пре него што можете да је замение.

en: Pan: Find Article
sr: Пан: Пронађи поруку

en: _Subject:
sr: _Тема:

en: _Author:
sr: _Аутор:

en: _Message-ID:
sr: _ИД поруке:

en: Case Sensiti_ve
sr: _Величина слова је битна

en: _Unread Only
sr: Само _непрочитане

en: Subject
sr: Тема

en: Author
sr: Аутор

en: Message-ID
sr: ИД поруке

en: Fin_d:
sr: Про_нађи:

en: Type in a search string and press ENTER.
    Wildcards are allowed.
sr: Унесите фразу за тражење и притисните ЕНТЕР.
    Дозвољена је употреба џокерских знакова.

en: Score
sr: Бодовање

en: Lines
sr: Линија

en: Date
sr: Датум

note: r
en: /_Read Article
sr: /Означи као _прочитано

note: t
en: /Save A_ttachments
sr: /Сачувај _прилог поруке

note: s
en: /_Save Attachments As...
sr: /_Сачувај прилог поруке као...

note: m
en: /_Manual Decode...
sr: /_Ручно декодирање...

note: o
en: /D_ownload Flagged
sr: /Означи за п_реузимање

note: f
en: /_Flag
sr: /_Означи

note: u
en: /_Unflag
sr: /Уклони о_знаку

note: w
en: /_Watch Thread
sr: /_Праћење нити расправе

note: i
en: /_Ignore Thread
sr: /_Игнорисање нити расправе

note: v
en: /_View Article's Scores
sr: /Прикажи _бодовање поруке

en: /_Create Score
sr: /Направи правило за бо_довање

note: e
en: /_Add S_et to Selection
sr: /_Додај скуп у избор

note: c
en: /_Copy to Folder
sr: /_Копирај у директоријум

note: d
en: /_Delete
sr: /_Уклони

note: massage them into shape
en: Scoring Articles
sr: Бодујем поруке

en: Filtering Articles
sr: Филтрирам поруке

note: hard work done; back to the main thread
en: Updating Header Pane...
sr: Освежавам листу заглавља...

note: create the status-item
en: Refreshing Group "%s"
sr: Освежавам садржај групе „%s“

note: create the status-item
en: Loading group "%s"
sr: Учитавам групу „%s“

en: Error opening directory "%s": %s)
sr: Грешка при отварању директоријума „%s“: %s

en: Flushing article cache...
sr: Празним оставу порука...

en: %d files erased.
sr: %d датотека уклоњено.

en: Error saving article "%s" (is %s full?)
sr: Грешка при снимању поруке „%s“ (да ли је %s пун?)

en: Error opening file "%s": %s
sr: Грешка при отварању датотеке „%s“: %s

en: Error reading file "%s": %s
sr: Грешка при читању датотеке „%s“: %s

en: Directory "%s" contains %.1f MB in %d files
sr: Директоријум „%s“ има %.1f МБ у %d датотека

en: Unable to create thread: %s
sr: Не могу да направим нит расправе: %s

en: Unparseable Subject
sr: Неиздвојива тема

en: Couldn't parse a Message-ID from the raw message!
sr: Не могу да обрадим ИД поруке из изворне поруке!

en: Unknown
sr: Непознато

en: UNKNOWN
sr: НЕПОЗНАТО

en: Decoding "%s"
sr: Декодирање „%s“

en: Decode can't access path "%s"
sr: Декодер не може да приступи путањи „%s“

en: Can't create file "%s" %s
sr: Не могу да креирам датотеку „%s“ %s

en: Could not decode article - file may be corrupt/incomplete
sr: Не могу да декодирам поруку; датотека је можда оштећна или некомплетна

en: Checksum for `%s' part %d failed - file is corrupt
sr: Проверни збир за „%s“ део %d је некомплетан; датотека је оштећна

en: Checksum for `%s' failed - file may be corrupt
sr: Проверни збир за „%s“ је некомплетан; датотека је можда оштећна

en: Saved "%s"
sr: Сачувано „%s“

en: Error saving file "%s" - is the disk full?
sr: Грешка при снимању датотеке „%s“; да ли је диск пун?

en: Decoded "%s" from group "%*.*s", "%s"
sr: Декодирано „%s“ из групе „%*.*s“, „%s“

en: Loading %u of %d groups
sr: Учитавам %u од %d група

en: Unsupported data version %d for "%s" data file.
    Are you running an old version of Pan by accident?
sr: Неподржано издање података %d за „%s“ датотеку.
    Да ли случајно грешком користите стару верзију Пан-а?

en: Skipped %d groups due to possible corruption in "%s" and "%s".  You may want to delete these files and get a new grouplist from your news server.
sr: Прескочено %d група због могућег оштећења у „%s“ и „%s“. Вероватно желите да обришете ове датотеке и преузмете нове листе група са сервера.

en: Loaded %d groups for server "%s" in %.1f seconds (%.0f groups/sec)
sr: Учитано %d група са сервера „%s“ за %.1f секунди (%.0f група/секунд)

en: Saved %d of %u groups
sr: Сачувано %d од %u група

en: Error saving list of groups to "%s" - is the disk full?
sr: Грешка при снимању листе група у „%s“; да ли је диск пун?

en: Saved %d groups in "%s" in %.1f seconds (%.0f groups/sec)
sr: Сачувано %d група у „%s“ за %.1f секунди (%.0f група/секунд)

en: Loaded %d of %d articles
sr: Учитано %d од %d порука

en: Pan skipped %d corrupt headers from the local cache for group "%*.*s".
sr: Пан је прескочио %d оштећених заглавља из локалне оставе за групу „%*.*s“.

en: You may want to empty this group and download fresh headers.
sr: Можда желите да испразните ову групу и преузмете нова зеглавља.

en: Unsupported data version for %s headers: %d.
    Are you running an old version of Pan by accident?
sr: Неподржана верзија података за %s заглавља: %d.
    Да ли можда грешком користите стару верзију ПАН-а?

en: Loaded %u articles for group "%s" in %.1f seconds (%.0f art/sec)
sr: Учитано %u порука за групу „%s“ за %.1f секунди (%.0f порука/секунд)

en: The group will not be saved -- can't create file "%s"
sr: Група неће да буде сачувана; не могу да направим датотеку „%s“

en: Unable to save headers for group "%*.*s" - is the disk full?
sr: Не могу да сачувам заглавља за групу „%*.*s“; да ли је диск пун?

en: Saved %d articles in "%s" in %.1f seconds (%.0f art/sec)
sr: Сачувано %d порука у „%s“ за %.1f секунди (%.0f порука/секунд)

en: No email address provided; generating message-id with domain "%s"
sr: Нисте одредили адресу е-поште; генеришем ИД поруке са доменом „%s“

en: Expired %u articles from `%s'
sr: Истекло је %u порука са „%s“

en: (No Group)
sr: (Нема групе)

en: WARNING: Reply seems to be top-posted.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Изгледа да је одговор послат пре оригиналне поруке.

en: WARNING: The signature marker should be "-- ", not "--".
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Раздвајач потписа треба да буде „-- “ а не „--“.

en: WARNING: Signature prefix with no signature.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Префикс потписа без потписа.

en: WARNING: Signature is more than 4 lines long
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Потпис је дужи од 4 (четири) линије

en: WARNING: Signature is more than 80 characters wide.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Потпис је шири од 80 (осамдесет) карактера.

en: WARNING: %d lines are more than 80 characters wide.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: %d линија је шире од 80 (осамдесет) знакова.

en: ERROR: Message is empty.
sr: ГРЕШКА: Порука је празна.

en: WARNING: The message is entirely quoted text!
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Порука садржи углавном цитирани текст!

en: WARNING: The message is mostly quoted text.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Већи део поруке је цитирани текст.

en: ERROR: Message appears to have no new content.
sr: ГРЕШКА: У поруци нема новог текста.

en: WARNING: Unknown group: "%*.*s".
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Непозната група: „%*.*s“.

en: WARNING: Following-Up too many groups.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Прослеђивање поруке на превише група.

en: ERROR: No subject specified.
sr: ГРЕШКА: Нисте унели тему поруке.

en: WARNING: Group "%*.*s" is read-only.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Група „%*.*s“ је само за читање.

en: ERROR: Posting to a very large number of groups.
sr: ГРЕШКА: Слање на превелики број група.

en: WARNING: Posting to a large number of groups.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Слање на велики број група.

en: WARNING: Crossposting without setting Followup-To.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Унакрсно слање без одређене групе за прослеђивање одговора.

en: ERROR: invalid address "%s"
sr: ГРЕШКА: неисправна адреса „%s“

en: ERROR: Must have one author in From: line
sr: ГРЕШКА: Мора да постоји аутор у линији Пошиљалац:

en: ERROR: No recipients specified.
sr: ГРЕШКА: Нисте унели адресу примаоца.

note: log our progress
en: Imported %d groups (%d new) from "%s"
sr: Увежено %d група (%d нових) за „%s“

en: Could not create temporary file: %s
sr: Не могу да креирам привремену датотеку: %s

en: Exported %d groups (%d subscribed) to "%s"
sr: Извежено %d група (%d које пратите) у „%s“

en: Imported %d lines from Gnome config file
sr: Увежено %d линија из Гном датотеке за подешавање

en: %s does not appear to be a valid datafile
sr: %s није идентификован као важећа датотека са податцима

en: Error converting string "%*s" to utf8: %d - %s
sr: Грешка при претварању знака „%*s“ у УТФ-8: %d - %s

en: No name specified!
sr: Нисте одредили назив!

en: Server is corrupt
sr: Сервер је оштећен

en: A Server with that name already exists.
sr: Сервер са таквим називом већ постоји.

en: > [quoted text muted]
sr: > [цитирани текст је скривен]

en: Couldn't create directory "%s": %s
sr: Не могу да направим директоријум „%s“: %s

en: Error renaming "%s" as "%s": %s.
sr: Грешка при преименовању „%s“ у „%s“: %s.

en: Can't backup "%s" as "%s": %s
sr: Не могу да направим резервну копију „%s“ као „%s“: %s.

en: Can't write to "%s": %s
sr: Не могу да пишем у „%s“: %s

en: A newsreader for GNOME
sr: Клијент за праћење дискусионих група за Гном

en: Copyright (C) 2003 Charles Kerr
sr: Сва права задржана (C) 2003 Charles Kerr

en: Programmer
sr: Програмирање

en: Project Originator, Programmer
sr: Иницијатор пројекта, програмирање

en: Programmer, 0.6 - 0.7
sr: Програмер, 0.6 до 0.7

en: Pan %s Translations
    %s
    
    Pan %s Code or Patches
    %s
    
    Pan %s Suggestions and Testing
    %s
sr: Локализација издања %s
    %s
    
    Кôд и/или закрпе издања %s
    %s
    
    Сугестије и тестирање издања %s
    %s

en: Thanks
sr: Захвале

en: Group Properties
sr: Особине групе

note: save directory
en: Directory for saving attachments
sr: Директоријум за смештање прилога

en: _Directory for saving articles:
sr: Директоријум за _смештање прилога:

en: Default charse_t:
sr: Подразумевани с_куп знакова:

note: create the dialog
en: Properties for "%s"
sr: Особине за „%s“

en: Pan: Download Headers for group `%s'
sr: Пан: Преузимам заглавља порука за групу „%s“

en: Pan: Download Headers
sr: Пан: Преузимам заглавља порука

note: all new headers
en: Download _new headers
sr: Преузми заглавља само _нових порука

note: all headers
en: Download _all headers
sr: Преузми заглавља _свих порука

en: Download _recent headers:
sr: Преузми заглавља _најновијих порука:

note: 'download bodies too?' togglebutton
en: _Download bodies too
sr: Такође преузми и _тела порука

en: How should you appear when posting articles?
sr: Како желите да будете пријављени када шаљете поруке?

en: Required Information
sr: Неопходни податци

en: Your _Name:
sr: Ваше _Име:

en: Email _Address:
sr: Адреса е-поште:

en: Optional Information
sr: Необавезни податци

en: _Organization:
sr: _Организација:

note: signature
en: Select Signature File
sr: Одаберите датотеку са потписом

en: _Signature File:
sr: _Датотека са потписом:

en: default
sr: стандардни

en: What mail server should Pan use?
sr: Који сервер за слање порука е-поште желите да Пан користи?

en: _Address:
sr: _Адреса:

en: Por_t:
sr: Пор_т:

en: What news server should Pan use?
sr: Који сервер за слање порука на дискусионе групе желите да Пан користи?

en: The news server's actual address, e.g. "news.mynewsserver.com"
sr: Адреса сервера дискусионих група, нпр. „news.mojserver.cs“

en: The news server's port.  This is almost always 119.
sr: Порт сервера дискусионих група. Обично је то порт 119.

en: Short name for Pan to show, e.g. "mynewsserver"
sr: Кратак назив који ће Пан приказивати, нпр. „мојсервер“:

en: Short _name for Pan to show:
sr: Кратак _назив који ће Пан приказивати:

en: Login
sr: Пријављивање

en: Server requires authori_zation
sr: Овај сервер захтева иденти_фикацију

en: _Username:
sr: _Корисничко име:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: Pan Setup Wizard
sr: Панов чаробњак за прављење налога

note: add welcome page
en: Thank you for trying Pan!
sr: Хвала Вам што сте одабрали Пан!

en: Thank you for trying Pan!
     
    If you are new to Usenet,
    %s
    is a starting point to see what Usenet is,
    where to find a free news server,
    and how to use Pan.
     
    Since this is your first time running Pan,
    we'll need to gather some information.
sr: Хвала Вам што сте одабрали Пан!
    
    Ако се први пут срећете са дискусионим групама,
    %s је
    права адреса од које требате да започнете
    своје упознавање са појмом дискусионих
    група; где да пронађете информационе сервере
    и како да користите Пана.
    
    Како је ово Ваше прво покретање Пана,
    потребно је да унесете неке податке.

note: add user name
en: About You
sr: О Вама

note: news server
en: News Server
sr: Сервер за дискусионе групе

note: smtp server
en: Mail Server
sr: Сервер за слање е-пошту

note: finished
en: Ready!
sr: Готово!

en: You have successfully entered all of
    the information required to set up Pan.
    
    To save these settings, click Save.
sr: Успешно сте унели све податке
    неопходне за основно подешавање Пана.
    
    Да би сачували ова подешавања, кликните на дугме „Сачувај“.

note: create dialog
en: About %s
sr: О %s

en: About
sr: О програму

en: License
sr: Лиценца

en: Authors
sr: Аутори

en: Thanks to
sr: Захваљујемо се

en:   (No conditions -- no articles will match)
sr:  (Без услова -> ни једна порука неће да одговара)

en:   (No conditions -- all articles will match)
sr:  (Без услова -> свака порука ће да одговара)

note: dialog
en: Pan: Edit Filter
sr: Пан: уређивање филтера

en: Filter name:
sr: Назив филтера:

en: Show in Filter Menu
sr: Прикажи у менију филтера

en: Move the selected line up one line
sr: Помери одабрану линију за једнан ред горе

en: Move the selected line down one line
sr: Помери одабрану линију за један ред доле

en: Invert
sr: Преокрени услов

en: Invert the selected line
sr: Преокрени одабране ставке

en: All Of
sr: Сви услови

en: Any Of
sr: Било који услов

en: Delete the selected line
sr: Уклони одабрану ставку фитлера

en: Add New Line to the Filter
sr: Додај нову ставку у филтер

note: hoo-boy, the conditions
en: New Filter Line
sr: Нова ставка филтера

en: _Article
sr: Поље _заглавља

en: contains
sr: садржи

en: does not contain
sr: не садржи

en: is
sr: је

en: is not
sr: није

en: starts with
sr: почиње са

en: does not start with
sr: не почиње са

en: ends with
sr: завршава се са

en: does not end with
sr: не завршава се са

en: matches regular expression
sr: одговара регуларном изразу

en: does not match regular expression
sr: не одговара регуларном изразу

en: Article h_as
sr: Порука садр_жи:

en: Attachments
sr: Прилог

en: Incomplete Attachments
sr: Некомплетан прилог

en: No Attachments
sr: Без прилога

en: Article _is
sr: _Стање поруке је:

en: New
sr: Нова

en: Unread
sr: Непрочитана

en: Read
sr: Прочитана

en: Cached
sr: У остави

en: Posted by Me
sr: Моја порука

en: Article has at _least N lines:
sr: Порука има најмање Н _линија:

en: Article was _posted to at least N groups:
sr: Порука је послата на на_јмање Н група:

en: Article is at least N days _old
sr: Порука је стара нај_мање Н дана:

en: Article _score is at least
sr: Приоритет пору_ке је:

en: Watched
sr: Праћена расправа

en: High
sr: Висок

en: Medium
sr: Средњи

en: Zero
sr: Нула

en: Low
sr: Низак

en: Ignored
sr: Игнорисана расправа

en: This filter is still used by the following rules:
    %s
    Please remove this dependency  first.
sr: Овај филтер је још увек резервисан правилом:
    %s
    Прво уклоните ову зависност.

note: dialog
en: Pan: Filters
sr: Пан: Фитлери

note: clist
en: Filters
sr: Филтери

en: Add a new filter
sr: Додај нови филтер

en: Edit the selected filter
sr: Уреди одабрани филтер

en: Remove the selected filter
sr: Уклони одабрани филтер

en: NONE OF:
sr: НИЈЕДАН:

en: ALL OF:
sr: СВАКИ:

en: ANY OF:
sr: БИЛО КОЈИ:

en: Error
sr: Грешка

en: Article does not have complete attachments
sr: Порука не садржи комплетан прилог

en: Article has complete attachments
sr: Порука садржи комплетан прилог

en: Article does not have incomplete attachments
sr: Порука не садржи некомплетан прилог

en: Article has incomplete attachments
sr: Порука садржи некомплетан прилог

en: Article has complete or incomplete attachments
sr: Порука садржи комплетан или некомплетан прилог

en: Article has no attachments
sr: Порука не садржи прилог

en: Article is less than %d bytes long
sr: Порука је мања од %d бајтова

en: Article is %d or more bytes long
sr: Порука је већа од %d бајтова

en: Article body isn't cached locally
sr: Тело поруке се не налази у локалној остави

en: Article body is cached locally
sr: Тело поруке се налази у локалној остави

en: Article is crossposted to less than %d groups
sr: Порука је кроспостована на мање од %d група(е)

en: Article is crossposted to at least %d groups
sr: Порука је кроспостована на најмање %d група(е)

en: Article was posted in the last %d days
sr: Порука је послата у последњих %d дана

en: Article is more than %d days old
sr: Порука је старија од %d дана

en: Article is less than %d lines long
sr: Порука је краћа од %d линија

en: Article is %d or more lines long
sr: Порука је дужа од %d линија

en: Article was not posted by me
sr: Порука није моја

en: Article was posted by me
sr: Порука је моја

en: Article is unread or old
sr: Порука је непрочитана или стара

en: Article is new
sr: Порука је нова

en: Article is new or read
sr: Порука је нова или прочитана

en: Article is unread
sr: Порука је непрочитана

en: Article is new or unread
sr: Порука је нова или непрочитана

en: Article is read
sr: Порука је прочитана

en: Your system's copy of libpcre doesn't support UTF-8.  UTF-8 regular expressions may fail.
sr: Примерак libpcre-а на вашем систему не подржава УТФ-8. Регуларни изрази који користе УТФ-8 могу бити неуспешни.

en: Can't use regular expression "%s": %s at position %d
sr: Не могу да користим регуларни израз „%s“: %s на положају %d

en: Can't use regular expression "%s": %s
sr: Не могу да користм регуларни израз „%s“: %s

en: References
sr: Референце

en: Xref
sr: ИКСреф

en: watched
sr: праћена расправа

en: high
sr: висок

en: medium
sr: средњи

en: zero
sr: нула

en: low
sr: низак

en: ignored
sr: игнорисана расправа

en: Score filter will match anything
sr: Услов за бодовање ће да испуни било која порука

en: Score filter will match nothing
sr: Услов за бодовање неће да испуни ни једна порука

en: Article score one of:
sr: Број бодова поруке је један од:

en: Wrote filters to "%s"
sr: Сачувај филтере у „%s“

en: scorefile %s, line %d: %s (%s)
sr: правило за бодовање %s, линија %d: %s (%s)

en: Can't use regular expression "%s" from file "%s", line %d: %s
sr: Не могу да користим регуларни израз „%s“ из датотеке „%s“, линија %d: %s

en: expecting 'Expires: MM/DD/YYYY' or 'Expires: DD-MM-YYYY'
sr: очекујем „Expires: MM/DD/YYYY“ или „Expires: DD-MM-YYYY“

en: expired old score
sr: неважећи стари бодови

en: skipping unsupported criteria
sr: занемаривање неподржаног услова

en: unexpected line.
sr: неочекивана линија.

en: Error reading file:
sr: Грешка при читању датотеке:

en: skipping score because it has no criteria
sr: занемаривање бодовања због недефинисаног услова

en: Loaded %d score entries in %d sections in %.1f seconds (%.0f entries/sec)
sr: Учитано %d правила за бодовање у %d секција за %.1f секунди (%.0f порука/секунд)

en: Error score to file "%s": %s
sr: Грешка при бодовању датотеке „%s“: %s

en: Scored %d entries in %.1f seconds (%.0f articles/sec)
sr: Бодовано је %d порука за %.1f секунди (%.0f порука/секунд)

en: Error removing scorefile entry: %s
sr: Грешка при уклањању ставке правила за бодовање: %s

en: Scorefile entry removed -- old scorefile "%s" backed up as "%s"
sr: Ставка правила за бодовање је уклоњена; креирана је резервна копија старих правила за бодовање „%s“ као „%s“

en: Are you sure you want to delete these %d groups/folders and their articles?
sr: Да ли сте заиста сигурни да желите да уклонитите ових %d група/директоријума са комплетним садржајем?

en: Folder "%*.*s" already exists.
sr: Директоријум „%*.*s“ већ постоји.

en: Please don't begin folders with "pan."; it confuses me.
sr: Молим Вас да не дајете директоријумима називе који почињу са „pan.“; то ме збуњује.

en: Create New Folder
sr: Направи нови директоријум

en: New Folder Name:
sr: Назив новог директоријума:

note: h
en: /Get New _Headers
sr: /Преузми нова _заглавља порука

note: b
en: /Get New Headers and _Bodies
sr: /Преузми нова заглавља и _тела порука

note: o
en: /More Download _Options...
sr: /Више _опција за преузимење...

note: c
en: /Refresh Article _Counts
sr: /Освежи _број порука

note: s
en: /_Subscribe
sr: /_Пријава на групу

note: u
en: /_Unsubscribe
sr: /_Одјава са групе

note: p
en: /Group _Properties...
sr: /_Особине групе...

note: r
en: /Mark Group _Read
sr: /Означи све поруке у групи као _прочитане

note: d
en: /_Delete Group's Articles
sr: /_Уклони поруку из свих група

note: t
en: /Dele_te Group
sr: /Одјава са дискусионе групе

en:  (Moderated)
sr:  (модерисана)

en:  (Read-Only)
sr:  (само за читање)

en: Subscribed
sr: Праћене групе

en: All Groups
sr: Све групе

en: New Groups
sr: Нове групе

en: Folders
sr: Директоријуми

en: We don't have a list of groups for "%*.*s".
    Shall we download one?
sr: Тренутно немате листу доступних дискусионих група на серверу „%*.*s“.
    Да ли желите да сада преузмем листу група?

en: Groups
sr: Листа група

en: Total
sr: Укупно

en: Description
sr: Опис

en: F_ind:
sr: Пронађ_и:

en: Type in a group search string and press ENTER.  Wildcards are allowed.
sr: Унесите услов у поље за претрагу групе и притисните ЕНТЕР.
    Дозвољена је употерба џокерских карактера.

en: <More>
sr: <Још>

en: Headers
sr: Листа порука

en: Body
sr: Приказ поруке

en: (%u selected)
sr: (%u одабраних)

en: Offline
sr: Неумрежен

en: Closing %d connections
sr: Прекидам везу %d

en: No Connections
sr: Нема успостављених веза

en: %d connections totaling %.1f KB per second
sr: %d веза на укупно %.1f КБ у секунди

en: News server connection count: %d
sr: Број веза са сервером: %d

en: No Tasks
sr: Нема задатака

en: The Task Manager is Empty
sr: Дневник задатака је празан

en: Tasks: %u/%u
sr: Задатак: %u/%u

en: %u Tasks Running, %u Tasks Total
sr: %u задатака покренуто, укупно %u задатака

en: Open the Task Manager
sr: Отвори дневник задатака

en: Open the Status Log
sr: Отвори дневник рада

en: Pan is Online
sr: Пан је умрежен

en: Pan is Offline
sr: Пан није умрежен

en: Connection
sr: Успостављам везу...

en: Post
sr: Слање

en: Post to Newsgroup
sr: Направи поруку за дискусиону групу

en: Followup to Newsgroup
sr: Одговор на дискусиону групу

en: Get
sr: Преузимање

en: Get New Headers in Subscribed Groups
sr: Преузми нова заглавља у праћеним групама

en: Get New Headers in Selected Groups
sr: Преузми нова заглавља у одабраној групи

en: Get Selected Articles
sr: Преузми одаберане поруке

en: Reading
sr: Читање

en: Read More
sr: Одабери следећу поруку

en: Read Next Unread Article
sr: Одабери следећу непрочитану поруку

en: Read Next Unread Thread
sr: Одабери следећу непрочитану нит расправе

en: Read Next Unread Group
sr: Одабери следећу непрочитану групу

en: Save Attachments
sr: Сачувај прилоге

en: Save Attachments As...
sr: Сачувај прилоге као...

en: Match Only New Articles
sr: Прикажи само нове поруке

en: Match Only Cached Articles
sr: Прикажи само поруке у остави

en: Files
sr: Датотеке

en: Match Only Complete Attachments
sr: Прикажи само комплетне прилоге

en: Mine
sr: Моје поруке

en: Match Only My Articles
sr: Прикажи само нове поруке

en: Match Only Watched Articles
sr: Прикажи само поруке у праћеним нитима расправа

en: Net
sr: Мрежа

en: Cancel Last Task
sr: Укини последњи задатак

en: /_File
sr: /_Датотека

note: t
en: /_File/Save A_ttachments
sr: /_Датотека/Сачувај _прилог

note: s
en: /_File/_Save Attachments As...
sr: /_Датотека/Сачувај прилог _као...

note: m
en: /_File/_Manual Decode...
sr: /_Датотека/_Ручно декодирање...

en: /_File/---
sr: /_Датотека/---

note: l
en: /_File/Work On_line
sr: /_Датотека/Рад _на мрежи

note: c
en: /_File/_Cancel Last Task
sr: /_Датотека/_Укини последњи задатак

note: p
en: /_File/_Print Article...
sr: /_Датотека/_Штампање поруке...

note: n
en: /_File/_New Folder...
sr: /_Датотека/Направи но_ви директоријум...

note: f
en: /_File/Delete _Folder...
sr: /_Датотека/Уклони _директоријум...

note: e
en: /_File/_Edit Article in Folder
sr: /_Датотека/_Уреди поруку у директоријуму

note: x
en: /_File/E_xit
sr: /_Датотека/_Излаз

note: q
en: /_File/_Quit
sr: /_Датотека/Из_ађи

en: /_Edit
sr: /_Уређивање

en: /_Edit/Select all
sr: /_Уређивање/Изабери све

en: /_Edit/Deselect all
sr: /_Уређивање/Укини избор

en: /_Edit/---
sr: /_Уређивање/---

note: g
en: /_Edit/Select all _Groups
sr: /_Уређивање/Изабери све _групе

note: u
en: /_Edit/Add S_ubscribed to Selection
sr: /_Уређивање/Додај пра_ћену групу у избор

note: r
en: /_Edit/Deselect all G_roups
sr: /_Уређивање/Укини избор свих г_рупа

note: a
en: /_Edit/Select all _Articles
sr: /_Уређивање/Изабери _све поруке

note: s
en: /_Edit/Add _Subthreads to Selection
sr: /_Уређивање/Додај по_днити расправе у избор

note: t
en: /_Edit/Add _Threads to Selection
sr: /_Уређивање/Додај _нит расправе у избор

note: e
en: /_Edit/Add S_et to Selection
sr: /_Уређивање/Додај _скуп у избор

note: l
en: /_Edit/Deselect a_ll Articles
sr: /_Уређивање/Укини избор сви_х порука

note: b
en: /_Edit/Select Article _Body
sr: /_Уређивање/Изабери _тело поруке

note: f
en: /_Edit/_Find...
sr: /_Уређивање/Пр_онађи...

note: n
en: /_Edit/Find _Next
sr: /_Уређивање/Пронађи с_ледеће

note: p
en: /_Edit/_Preferences...
sr: /_Уређивање/_Поставке...

en: /_View
sr: /П_реглед

note: t
en: /_View/_Tabbed Layout
sr: /П_реглед/Прозори са _картицама

note: g
en: /_View/Jump to _Group Tab
sr: /П_реглед/Изабери картицу „Листа _група“

note: h
en: /_View/Jump to _Header Tab
sr: /П_реглед/Изабери картицу „Листа _порука“

note: b
en: /_View/Jump to _Body Tab
sr: /П_реглед/Изабери картицу „Прик_аз поруке“

en: /_View/---
sr: /П_реглед/---

note: p
en: /_View/Show Group _Pane
sr: /П_реглед/Прикажи оквир за „Листу г_рупа“

note: d
en: /_View/Show Hea_der Pane
sr: /П_реглед/Прикажи оквир за „Листу п_орука“

note: y
en: /_View/Show Bod_y Pane
sr: /П_реглед/Прикажи оквир за „Прика_з поруке“

note: n
en: /_View/Abbreviate _Names in Group Pane
sr: /П_реглед/_Скрати називе група у листи група

note: e
en: /_View/Thr_ead Header Pane
sr: /П_реглед/_Формирај нити расправа

note: r
en: /_View/_Rot13 Selected Text
sr: /П_реглед/Примени РО_Т13 на одабрани текст

note: w
en: /_View/_Wrap Article Body
sr: /П_реглед/Прелиоми _дуге линије текста у телу поруке

note: q
en: /_View/Mute _Quoted Text
sr: /П_реглед/Сакриј _цитирани текст

note: h
en: /_View/Show All _Headers in Body Pane
sr: /П_реглед/Прикажи ко_мплетно заглавље поруке у „Приказу поруке“

note: m
en: /_View/Use _Monospace Font in Body Pane
sr: /П_реглед/Користи фонт фиксне _ширине у „Приказу поруке“

note: x
en: /_View/E_xpand Selected Threads
sr: /П_реглед/Раз_гранај одабране нити расправа

note: o
en: /_View/C_ollapse Selected Threads
sr: /П_реглед/Ск_упи одабране нити расправа

en: /Filte_r
sr: /Фи_лтер

en: /Filte_r/Show Matching Articles
sr: /Фи_лтер/Прикажи поруке које испуњавају услов

en: /Filte_r/Show Matching Articles' Threads
sr: /Фи_лтер/Прикажи нити расправа које испуњавају услов

en: /Filte_r/Show Matching Articles' Subthreads
sr: /Фи_лтер/Прикажи поднити расправа које испуњавају услов

en: /Filte_r/---
sr: /Фи_лтер/---

note: c
en: /Filte_r/Match Only _Cached Articles
sr: /Фи_лтер/Прикажи само поруке у _остави

note: t
en: /Filte_r/Match Only _Text Articles
sr: /Фи_лтер/Прикажи само _текстуалне поруке

note: b
en: /Filte_r/Match Only _Binary Attachment Articles
sr: /Фи_лтер/Прикажи само поруке са _бинарним прилозима

note: m
en: /Filte_r/Match Only _My Articles
sr: /Фи_лтер/Прикажи само _моје поруке

note: n
en: /Filte_r/Match _New Articles
sr: /Фи_лтер/Прикажи _нове поруке

note: u
en: /Filte_r/Match _Unread Articles
sr: /Фи_лтер/Прикажи н_епрочитане поруке

note: r
en: /Filte_r/Match _Read Articles
sr: /Фи_лтер/Прикажи _прочитане поруке

en: /Filte_r/Match Scores of 9999 (Watched)
sr: /Фи_лтер/Прикажи поруке са преко 9999 бодова (Праћене)

en: /Filte_r/Match Scores in 5000...9998 (High)
sr: /Фи_лтер/Прикажи поруке које имају између 5000 и 9998 бодова (Високи приоритет)

en: /Filte_r/Match Scores in 1...4999 (Medium)
sr: /Фи_лтер/Прикажи поруке које имају између 1 и 4999 бодова (Средњи приоритет)

en: /Filte_r/Match Scores of 0 (Normal)
sr: /Фи_лтер/Прикажи поруке које имају 0 бодова (Нормалан приоритет)

en: /Filte_r/Match Scores in -9998...-1 (Low)
sr: /Фи_лтер/Прикажи поруке које имају између -9999 и -1 бод (Низак приоритет)

en: /Filte_r/Match Scores of -9999 (Ignored)
sr: /Фи_лтер/Прикажи поруке које имају мање од -9999 бодова (Игнорисане)

en: /_Go
sr: /_Иди

en: /_Go/Read More
sr: /_Иди/Читај даље

en: /_Go/Read Back
sr: /_Иди/Читај уназад

en: /_Go/---
sr: /_Иди/---

note: u
en: /_Go/Next _Unread Article
sr: /_Иди/Следећа _непрочитана порука

note: n
en: /_Go/Next _New Article
sr: /_Иди/Следећа но_ва порука

note: a
en: /_Go/Next _Article
sr: /_Иди/Следећа _порука

note: w
en: /_Go/Next _Watched Article
sr: /_Иди/Следећа _праћена порука

note: t
en: /_Go/Next Unread _Thread
sr: /П_реглед/Следећа непрочитана нит _расправе

note: e
en: /_Go/Next N_ew Thread
sr: /_Иди/Следећа нова ни_т расправе

note: d
en: /_Go/Next Threa_d
sr: /_Иди/Следећа нит р_асправе

note: v
en: /_Go/Pre_vious Article
sr: /_Иди/_Претходна порука

en: /_Go/Previous Thread
sr: /_Иди/Прет_ходна нит расправе

note: r
en: /_Go/Previous Article _Read
sr: /_Иди/Претходно про_читана порука

note: p
en: /_Go/_Parent Article
sr: /_Иди/Р_одитељска порука

note: g
en: /_Go/Next Unread _Group
sr: /_Иди/Следећа непрочитана _група

note: e
en: /_Go/N_ext Group
sr: /_Иди/Следе_ћа група

en: /_Servers
sr: /_Сервер

note: <-- the server list gets inserted here a
en: /_Servers/Get List of _All Groups
sr: /_Сервер/Преузми листу _свих група на серверу

note: n
en: /_Servers/Get List of _New Groups
sr: /_Сервер/Преузми листу _нових група на серверу

en: /_Servers/---
sr: /_Сервер/---

en: /_Newsgroups
sr: /_Група

note: r
en: /_Newsgroups/Mark Group _Read
sr: /_Група/Означи све поруке у групи као _прочитане

note: d
en: /_Newsgroups/_Delete Group's Articles
sr: /_Група/_Уклони поруке из групе

en: /_Newsgroups/---
sr: /_Група/---

note: h
en: /_Newsgroups/Get New _Headers
sr: /_Група/Преузми нова _заглавља порука

note: b
en: /_Newsgroups/Get New Headers and _Bodies
sr: /_Група/Преузми нова заглавља и _тела порука

note: o
en: /_Newsgroups/More Download _Options...
sr: /_Група/Више _опција за преузимање...

note: c
en: /_Newsgroups/Refresh Article _Counts
sr: /_Група/Освежи _број порука

note: g
en: /_Newsgroups/Get New Headers in Subscribed _Groups
sr: /_Група/Преузми нова заглавља порука у праћеним _групама

note: s
en: /_Newsgroups/_Subscribe
sr: /_Група/П_ријава на групу

note: u
en: /_Newsgroups/_Unsubscribe
sr: /_Група/О_дјава са групе

note: p
en: /_Newsgroups/Group _Properties...
sr: /_Група/О_собине групе...

note: t
en: /_Newsgroups/Dele_te Group
sr: /_Група/У_клони групу

en: /_Articles
sr: /_Порука

note: r
en: /_Articles/Mark _Read
sr: /_Порука/Обележи као _прочитано

note: u
en: /_Articles/Mark _Unread
sr: /_Порука/Обележи као _непрочитано

en: /_Articles/---
sr: /_Порука/---

note: o
en: /_Articles/D_ownload Flagged
sr: /_Порука/Преузми поруке _обележене за преузимање

note: f
en: /_Articles/_Flag
sr: /_Порука/Постави о_знаку

note: n
en: /_Articles/U_nflag
sr: /_Порука/Уклони озна_ку

note: l
en: /_Articles/Down_load
sr: /_Порука/П_реузми

note: w
en: /_Articles/_Watch Thread
sr: /_Порука/Прати ни_т расправе

note: i
en: /_Articles/_Ignore Thread
sr: /_Порука/_Игнориши нит расправе

note: p    note to translators: "plonk" is a decade-old Usenet word defined as *      the sound an articles' author makes when he falls to the bottom of the users' killfile. *      so "plonk author"means "don't show this author's articles anymore."
en: /_Articles/_Plonk Author
sr: /_Порука/Игнориши нит расправе по _аутору

note: v
en: /_Articles/_View Article's Scores
sr: /_Порука/Прикажи _дневник бодовања поруке

note: c
en: /_Articles/_Create Score...
sr: /_Алати/Направи правило за бодовање...

en: /_Articles/Cancel...
sr: /_Порука/Обустави...

en: /_Articles/Supersed_e...
sr: /_Порука/За_мени поруку...

note: d
en: /_Articles/_Delete
sr: /_Порука/Ук_лони

en: /_Post
sr: /Слањ_е

note: p
en: /_Post/_Post to Newsgroup...
sr: /Слањ_е/_Пошаљи на дискусиону групу...

note: f
en: /_Post/_Followup to Newsgroup...
sr: /Слањ_е/Одговори на _дискусиону групу...

note: r
en: /_Post/_Reply by Email...
sr: /Слањ_е/Одговори на _е-пошту...

note: w
en: /_Post/For_ward by Email...
sr: /Слањ_е/Пре_усмери поруку помоћу е-поште...

en: /_Post/---
sr: /Слањ_е/---

note: m
en: /_Post/Send Pending _Messages
sr: /Слањ_е/Пошаљи _припремљене поруке

en: /_Tools
sr: /_Алати

note: p
en: /_Tools/_Posting Profiles...
sr: /_Алати/Налог _корисника...

note: s
en: /_Tools/News _Servers...
sr: /_Алати/_Сервери дискусионих група...

en: /_Tools/---
sr: /_Алати/---

note: f
en: /_Tools/Custom _Filters...
sr: /_Алати/Прилагођени _филтери...

note: r
en: /_Tools/_Rules...
sr: /_Алати/Прилагођена _правила...

note: e
en: /_Tools/_Edit Scorefile...
sr: /_Алати/_Уреди датотеку за бодовање...

note: t
en: /_Tools/_Task Manager...
sr: /_Алати/Дневник _задатака...

note: l
en: /_Tools/_Log Viewer...
sr: /_Алати/Дневник _рада...

en: /_Help
sr: /По_моћ

note: h
en: /_Help/Pan _Home Page...
sr: /По_моћ/_Домаћа страна Пана...

note: b
en: /_Help/Report a _Bug...
sr: /По_моћ/Пријавите _грешку у програму...

en: /_Help/---
sr: /По_моћ/---

note: a
en: /_Help/_About...
sr: /По_моћ/_О програму...

en: Profile Information
sr: Податци о налогу корисника

en: _Profile Name:
sr: _Назив налога:

en: _Full Name:
sr: _Пуно име:

en: _Email Address:
sr: Е-по_шта:

en: Used when email replies to your posts should go somewhere other than the email address above.  Because Reply-To: is relatively difficult for spammers to harvest, it's polite give your email address here if you gave an invalid email address above.
sr: Користи се када одговор на Вашу поруку треба да буде послат на неку другу адресу уместо горе наведене. То из разлога што је Reply-To: поље заглавља релативно теже за искористити од стране спамера који сакупљају адресе, а ипак је учтиво приказати праву адресу у овом пољу ако је горе наведена нетачна.

en: _Reply-To Header:
sr: Одговор-_За:

en: Or_ganization Header:
sr: _Организација:

en: When posting to Usenet, your article's Message-ID contains a domain name.  You can set a custom domain name here, or leave it blank to let Pan use the domain name from your email address.
sr: Када шаљете на дискусионе групе, ИД Ваше поруке (Message-ID) садржи назив домена. Овде можете да одредите прилагођени назив домена, или да оставите непопуњено како би Пан уметнуо назив домена из Ваше е-поште.

en: Message-ID _Domain Name:
sr: Домен за _ИД поруке:

en: %i for Message-ID
    %a for Author and Address
    %n for Author name
    %d for Date
sr: %i за ИД поруке
    %a за Аутора и Адресу
    %n за Име аутора
    %d за Датум

en: _Attribution:
sr: _Уводни текст поруке:

en: The default charset set for articles posted with this profile
sr: Подразумевани скуп знакова за поруке послате са овог налога

en: C_haracter Set:
sr: Скуп _знакова:

en: On %d, %n wrote:
sr: Dana %d, %n napisa:

en: Extra Headers
sr: Додатна поља заглавља

note: dialog
en: Pan: Edit Profile
sr: Пан: Уређивање поставки корисника

en: _User Profile
sr: Поставке _корисника

en: Cus_tom Headers
sr: Прилаго_ђена заглавља

en: Your real name contained double quotes.
    Converting into single quotes.
sr: Ваше пуно име садржи знаке навода.
    Претварам их у апострофе.

en: You need at least one profile
sr: Неопходно је да постоји најмање један налог корисника

en: Incomplete Profile.
sr: Некомплетан налог.

en: New Profile
sr: Нови налог

note: dialog
en: Pan: Profile
sr: Пан: Налози

note: clist
en: Profile
sr: Налог

en: Add a new profile
sr: Додавање новог налога корисника

en: Use the selected profile to create a new profile
sr: Користи одабрани налог као основу за прављење новог

en: Edit the selected profile
sr: Уређивање одабраног налога корисника

en: Remove the selected profile
sr: Уклањање одабраног налога корисника

en: Wrote profiles to "%s"
sr: Записујем налога корисника у „%s“

en: Save the log to a file
sr: Сачувај дневник рада у датотеку

en: /_File/_Save...
sr: /_Датотека/_Сачувај...

en: /_File/Clea_r
sr: /_Датотека/_Очисти

en: /_File/_Close
sr: /_Датотека/_Затвори

en: Pan: Status Log
sr: Пан: Дневник измена стања

en: Clear the log window
sr: Очисти прозор дневника рада

en: Close the log window
sr: Затвори прозор дневника рада

en: Time
sr: Време

en: Log Entry
sr: Предузета акција

en: Post anyway, despite these problems?
sr: Да ли да ипак пошаљем поруку, упркос овим проблемима?

en: Post anyway, despite this problem?
sr: Да ли да ипак пошаљем поруку, упркос овом проблему?

en: _Post
sr: Слањ_е

en: /_File/_Save Changes
sr: /_Датотека/_Сачувај измене

en: /_File/Save _As...
sr: /_Датотека/Сачувај _као...

en: /_Edit/Cu_t
sr: /_Уређивање/_Исеци

en: /_Edit/_Copy
sr: /_Уређивање/_Умножи

en: /_Edit/_Paste
sr: /_Уређивање/У_баци

en: /_Edit/_Rot13 Selected Text
sr: /_Уређивање/Примени Ро_т13 на одабрани текст

en: /_Edit/Edit with E_xternal Editor
sr: /_Уређивање/Уреди у _екстерном уређивачу текста

en: /_File/Send Now
sr: /_Датотека/Одмах пошаљи поруку

en: /_File/Send Later
sr: /_Датотека/Пошаљи поруку касније

en: Send Now
sr: Пошаљи одмах

en: Send Later
sr: Пошаљи касније

en: Rewrap
sr: Поново преломи дуге линије

en: Wrap Text
sr: Прелом текста

en: Turn line wrap on/off
sr: Укључи/искључи прелом дугих линија

en: Rot13
sr: РОТ13

en: Rot13 Selected Text
sr: Примени РОТ13 над одабраним текстом

en: Editor
sr: Уређивач текста

en: Edit with an External Editor
sr: Уреди са екстерним уређивачем текста

en: Mime (single-part posts only)
sr: MIME (само појединачне поруке)

en:  (%lu lines in 1 article)
sr:  (%lu линија по једној поруци)

en:  (%lu lines in %lu articles)
sr:  (%lu линија у %lu порука)

en: UUEncoded (universally accepted)
sr: UUEncoded (универзално кодирање)

en: yEnc (30 percent smaller than UUEnc but less universal)
sr: yEnc (30 процената мањи прилог од UUEnc али мање универзалан)

en: Select the file to attach.
sr: Одаберите датотеке које желите да приложите уз поруку.

note: * ***  Files Frame
en: Files to Attach
sr: Датотеке за прилагање

note: Files clist
en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Kilobytes
sr: Килобајта

en: Add a File to the Attachment List
sr: Додај датотеку у листу прилога

en: Remove a File from the Attachment List
sr: Уклони датотеку из листе прилога

note: * ***  Parts Frame
en: Parts
sr: Делови

en: Lines per article:
sr: Број линија по поруци:

note: * ***  Encoding Frame
en: Estimated Article Size
sr: Процењена величина поруке

en: More Headers
sr: Додатна поља заглавља

en: The newsgroups where replies to your message should go.  This is only needed if it differs from the "Post To Groups" header. 
    To direct all replies to your email address, use "Followup-To: poster"
sr: Дискусиона група на коју ће се слати одговори на Вашу поруку.
    Потребно само у случају да се разликује од „Post To Groups“ поља заглавља.
    За преусмеравање одговора на Вашу е-пошту, користите „Followup-To: poster“

en: The email account where mail replies to your posted message should go.  This is only needed if it differs from the "From" header.
sr: Налог е-поште на који ће се слати одговори на Ваше поруке.
    Потребно само у случају да се разликује од „From“ поља заглавља.

en: Organization
sr: Организација

en: The organization you're associated with.
sr: Организација којој припадате.

en: Charset
sr: Скуп знакова

en: Custom Headers
sr: Прилагођена заглавља

en: Add "User-Agent" header
sr: Додај „User-Agent“ поље заглавља

en: Add "Message-Id" header
sr: Додај „Message-Id“ поље залавља

en: Line %d, Column %d
sr: Линија %d, Колона %d

en: Mail To
sr: Адреса примаоца

en: Message
sr: Порука

en: Could not convert "%s" to UTF-8. Article may not display correctly.
sr: Не могу да ретворим „%s“ у УТФ-8. Порука можда неће да буде исправно приказана.

en: Couldn't parse signature command "%s"
sr: Не могу да обрадим команду за потпис „%s“

en: Couldn't read signature file "%s": %s
sr: Не могу да прочитам датотеку са потписом „%s“: %s

en: Could not convert signature file '%s' to UTF-8. Signature must be in '%s'
sr: Не могу да претворим датотеку са потписом „%s“ у УТФ-8.
    Потпис мора да буде у купу знакова „%s“

en: "Followup-To: poster": sending email to author.
sr: „Followup-To: poster“: слање поруке аутору на е-пошту

en: "Followup-To:" contains an email address: sending email to author.
sr: „Followup-To:“ садржи е-пошту: слање поруке аутору.

en: New Message
sr: Нове поруке

en: ERROR: line %d, column %d uses a character not specified in charset "%s" -- possibly change your charset in "More Headers" to "%s" instead?
sr: ГРЕШКА: линија %d, колона %d садржи знак који није наведен у скупу знакова „%s“. Да ли желите да промените скуп знакова у „Више заглавља“ на „%s“?

en: Save message to file
sr: Сачувај поруку у датотеку

en: Message uses characters not specified in charset '%s' - possibly use '%s' instead?
sr: Порука садржи знакове који нису наведени у скупу знакова „%s“.
    Да ли желите да користим скуп знакова „%s“?

en: Error opening temporary file: "%s"
sr: Грешка при отварању привремене датотеке: „%s“

en: Error writing article to temporary file: %s
sr: Грешка при писању поруке у привремену датотеку: „%s“

en: Error parsing "external editor" command line: %s
sr: Грешка при обради командне линије „екстерни уређивач текста“: %s

en: The command line was: %s
sr: Командна линија је: %s

en: Error starting external editor: %s
sr: Грешка при покретању екстерног уређивача текста: %s

en: NNTP handshake failed: %s
sr: Нисам успео да прихватим NNTP протокол: %s

en: Handshake failed: %s
sr: Нисам успео да прихватим: %s

en: Handshake: %s
sr: Прихватање: %s

en: Authentication failed: bad handshake for SPA password
sr: Нисам успео да се идентификујем: лоше прихватање SPA лозинке

en: Bad SPA handshake: %s
sr: Лоше SPA прихватање: %s

en: Authentication failed: need a password
sr: Нисам успео да се идентификујем: потребна лозинка

en: Authentication failed: %s
sr: Нисам успео да се идентификујем: %s

en: %*.*s handshake failed: %s
sr: %*.*s нисам успео да прикватим: %s

en: No supported authentication mechanism
sr: Нема подржаног идентификационог механизма

en: No password found!
sr: Лозинка није пронађена!

en: MODE READER check failed: %s
sr: Нисам успео да проверим MODE READER: %s

en: Unable to set group "%*.*s": %s
sr: Не могу да поставим групу „%*.*s“: %s

en: Posting failed.  Server said: %s
sr: Нисам могао да пошаљем. Одговор сервера: %s

en: Posting complete.  Server said: %s
sr: Завршено слање. Одговор сервера: %s

en: "stay connected" sent to %*.*s
sr: Послао сам команду „stay connected“ на %*.*s

note: log the error
en: Getting article "%s" body failed: %s
sr: При преузимању поруке „%s“ нисам успео да преузмем тело поруке: %s

en: No articles found for group "%s"
sr: Нисам пронашао поруке за групу „%s“

en: Getting header list failed: %s
sr: Нисам успео да преузмем листу заглавља: %s

en: Corrupt header skipped: %s
sr: Заобилажење оштећеног заглавља: %s

en: Getting "%s"
sr: Преузимам „%s“

en: Getting %d of %d
sr: Преузимам %d од %d

note: let the user know what we're doing
en: Canceling article
sr: Отказујем поруке

en: Baltic
sr: Балтички

en: Central European
sr: Централноевропски

en: Chinese Simplified
sr: Поједностављени кинески

en: Chinese Traditional
sr: Традиционални кинески

en: Cyrillic
sr: Ћирилица

en: Cyrillic, Ukrainian
sr: Ћирилица, Украјинска

en: Greek
sr: Грчки

en: Japanese
sr: Јапански

en: Korean
sr: Корејски

en: Turkish
sr: Турски

en: Western
sr: Западноевропски

en: Western, New
sr: Западноевропски, Еуро

en: Unicode, UTF-8
sr: Јуникодм, UTF-8

note: create the dialog
en: Select Color
sr: Изаберите боју

en: _Browse...
sr: _Изаберите...

note: create the dialog
en: Select Font
sr: Изаберите фонт

en: Font Family
sr: Фамилија фонта

en:   --version        Prints Pan's version number
sr:   --version        Штампа верзију Пан-е

en:   --help           Prints this message and exits
sr:   --help           Штампа ову поруку помоћи и затвара програм

en:   --debug          Turns on the most commonly-used options for a bug report
sr:   --debug          Укључује најчешће коришћене опције за извештај о грешкама

en:   --mute           Debugging tool to send new posts to console, not the server
sr:   --mute           Алат за проналажење грешака који шаље поруке у конзолу, уместо на сервер

en:   --debug-cache    Print debugging messages for the article cache
sr:   --debug-cache    Штампа поруке о грешкама за оставу порука

en:   --debug-sockets  Print debugging messages when talking to the news server
sr:   --debug-sockets  Штампа поруке о грешкама при комуникацији са сервером дискусионих група

en:   --debug-queue    Print debugging messages related to managing tasks
sr:   --debug-queue    Штампа поруке о грешкама у вези са дневником задатака

en:   --debug-decode   Print debugging messages related to decoding attachments
sr:   --debug-decode   Штампа поруке о грешкама у вези са декодирањем прилога

en:   --debug-newsrc   Print debugging messages related to .newsrc files
sr:   --debug-newsrc   Штампа поруке о грешкама у вези са .newsrc датотекама

en:   --debug-gnksa    Print debugging messages related to gnksa correctness
sr:   --debug-gnksa    Штампа поруке о грешкама у вези са gnksa исправкама

en:   --debug-trace    Print debugging messages when entering/leaving functions
sr:   --debug-trace    Штампа поруке о грешкама при покретању/завршавању функција

en:   --debug-lock     Print debugging messages related to threaded gui locks
sr:   --debug-lock     Штампа поруке о грешкама у вези са низовима закључавања сучеља

en:   --debug-object   Print debugging messages related to refcounted objects
sr:   --debug-object   Штампа поруке о грешкама у вези са пребројавањем објеката

note: set some globals
en: Error reading from socket.
sr: Грешка при читању са сокета.

en: Error writing to socket.
sr: Грешка при писању на сокет.

en: Pan %s Started
sr: Пан %s је покренут

en: Spellchecking disabled: gtkspell_init() failed with status %d
sr: Правописна провера је искључена. Нисам успео да покренем gtkspell_init(), статус: %d

en: Restored %d tasks from last session
sr: Повраћено %d задатака из претходне сесије

en: Some tasks were still queued the last time Pan exited.  Do you want to resume those tasks?
sr: Неки задаци су остали недовршени при последњем напуштању Пана.
    Желите ли да се сада покрену?

en: _Resume
sr: _Покрени

en: %a - abbreviated weekday name
    %A - full weekday name
    %b - abbreviated month name
    %B - full month name
    %c - local date & time
    %d - day of the month
    %H - hour (24-hour clock)
    %I - hour (12-hour clock)
    %j - day of the year (001-366)
    %m - month (01-12)
    %M - minute (00-59)
    %p - local equivalent of AM/PM
    %S - second (00-61)
    %x - local date
    %X - local time
    %y - two-digit year
    %Y - four-digit year
    %% - %
sr: %a - скраћени назив дана у седмици
    %A - пун назив дана у седмици
    %b - скраћени назив месеца
    %B - пун назив месеца
    %c - локално време и датум
    %d - дан у месецу
    %H - сати (24-часовни формат)
    %I - сати (12-часовни формат)
    %j - дан у години (001-366)
    %m - месец (01-12)
    %M - минут (00-59)
    %p - локални еквивалент за AM/PM
    %S - секунде (00-59)
    %x - локални датум
    %X - локално време
    %y - двоцифрена година (ГГ)
    %Y - четвороцифрена година (ГГГГ)
    %% - %

en: %g - group as one directory (alt.binaries.pictures.trains)
    %G - group as nested directory (/alt/binaries/pictures/trains)
     
    "/home/user/News/Pan/%g" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains", and
    "/home/user/News/Pan/%G" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains",
sr: %g - група као директоријум (alt.binaries.pictures.trains)
    %G - група као поддиректоријум (/alt/binaries/pictures/trainsn)
     
    „/home/user/News/Pan/%g“ постаје
    „/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains“, и
    „/home/user/News/Pan/%G“ постаје
    „/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains“,

en: Fonts
sr: Фонтови

en: Use custom font in Group Pane:
sr: Користи прилагођени фонт за „Листу група“:

en: Use custom font in Header Pane:
sr: Користи прилагођени фонт за „Листу порука“:

en: Use custom font in Body Pane:
sr: Користи прилагођени фонт за „Приказ поруке“:

en: Monospac_e font:
sr: Фонт фиксн_е ширине:

en: Text:
sr: Текст:

en: Background:
sr: Позадина:

en: Header Pane
sr: Оквир „Листа порука“

en: _Read Threads:
sr: _Прочитана нит расправе

en: _Unread Threads:
sr: _Непрочитана нит расправе

en: Header Pane Scoring
sr: Бодовање у оквиру „Листи порука“

en: Color the "sub_ject" column
sr: Бојење колоне за „_Тему оруке“

en: Articles with a Score of 9999 or higher:
sr: Поруке које имају 9999 и више бодова:

en: Articles with a Score between 5000 and 9998:
sr: Поруке које имају од 5000 до 9998 бодова:

en: Articles with a Score between 1 and 4999:
sr: Поруке које имају од 1 до 4999 бодова:

en: Articles with a Score between -9998 and -1:
sr: Поруке које имају од -9998 до -1 бодова:

en: Articles with a Score of -9999 or lower:
sr: Поруке које имају -9999 и мање бодова:

en: Body Pane
sr: Оквир „Приказ поруке“

en: Quoted Text:
sr: Цитирани текст:

note: quoted text 1 label
en: _1:
sr: ниво _1:

note: quoted text 2 label
en: _2:
sr: ниво _2:

note: quoted text 3 label
en: _3:
sr: ниво _3:

en: Signature:
sr: Потпис:

en: URLs:
sr: УРЛ адресе:

en: Pane Layout
sr: Распоред оквира

en: Pane Order
sr: Поредак оквира

note: pane order
en: Group Pane
sr: Листа група

en: Action State
sr: Стање акције

en: Article State
sr: Стање поруке

en: Column Layout
sr: Распоред колона

en: Column
sr: Колона

en: Other Settings
sr: Друга подешавања

en: When a Followup subject header changes, show as _new thread
sr: Направи _нову нит расправе када се промени назив праћене теме

en: E_xpand all threads by default
sr: Подразумева се _разгранавање свих нити расправа

en: Show complete _multipart posts as a single article
sr: Прикажи _вишеделне поруке као једну целину

en: _Help
sr: По_моћ

en: Date Forma_t:
sr: Форма_т датума:

en: Show "%s" header
sr: Прикажи „%s“ заглавље поруке

en: Newsreader
sr: Клијент за дискусионе групе

en: Characters denoting _quoted text:
sr: Знакови који означавају _цитирани текст:

note: smooth scrolling label
en: S_mooth scrolling at speed:
sr: Брзина глатког клизања текста:

en: Mouse
sr: Употреба миша

en: Single-clic_k selects, rather than loads, groups
sr: Избор једним кликом, уместо учитавања у „Листи група“

en: Single-click selects, rather than loads, heade_rs
sr: Избор једним кликом, уместо учитавања у „Листи порука“

en: Automatic Downloads
sr: Аутоматско преузимање

en: Download new headers when entering a _group
sr: Преузми нова заглавља порука при учитавању _групе

en: _Mark group's articles read when leaving a group
sr: _Означи чланке из групе као прочитане при напуштању групе

en: Download new headers from s_ubscribed groups when starting Pan
sr: Преузми нова заглавља из пра_ћених група при покретању Пана

en: Download new headers and bod_ies from subscribed groups when starting Pan
sr: Преузми нова заглавља и _тела порука из праћених група при покретању Пана

en: Tasks
sr: Задаци

en: Download Directory
sr: Директоријум за преузимање

en: Save a_ttachments in directory:
sr: Директоријум за снимање _прилога:

en: Automatically remove _failed tasks from the task manager
sr: Аутоматско уклањање _неуспешних задатака из дневника задатака

en: Article Cache
sr: Остава порука

en: _Erase cache when exiting Pan
sr: Испразни _оставу при напуштању Пана

en: Ma_ximum Cache Size (Megs):
sr: Ма_ксимална величина оставе (Мегабајта):

en: Applications
sr: Програми

en: _Web Browser (%s is URL):
sr: Читач _веба (%s за УРЛ):

en: _Editor (%t is filename):
sr: _Уређивач (%t за назив датотеке):

en: Scorefile _Editor:
    (%t is filename, %n is line number)
sr: Уређивач правила за _бодовање:
    (%t за назив датотеке, %n за број линије)

note: scorefile
en: Scorefile
sr: Датотека са правилима за бодовање

en: Score_file
sr: _Датотека са правилима за бодовање

en: Sending Mail
sr: Слање е-писама

en: Mail Server Add_ress:
sr: _Сервер за слање е-писама:

en: Mail Server Por_t:
sr: _Порт сервера за слање е-писама:

en: Pan Preferences
sr: Поставке Пана

note: add the tabs
en: Beha_vior
sr: Пона_шање

en: Pane _Layout
sr: _Распоред оквира

en: Hea_der Pane
sr: Листа _Заглавља

en: Bod_y Pane
sr: Приказ _Поруке

en: Colors
sr: Бојење

en: A_pps & Mail
sr: Про_грами и Е-пошта

en: Pan: Print
sr: Пан: Штампање

note: print command label
en: Print Command:
sr: Команда за штампање:

en: You haven't loaded an article to print.
sr: Нисте учитали ни једну поруку за штампање.

en: %s
    
    Matches: %u
    Group: %s
    Rule: %s
sr: %s
    
    Пронађено: %u
    Група: %s
    Правило: %s

en: Show a_lert:
sr: Прикажи _обавештење:

en: Mark as
sr: Обележи поруку као

en: Save attachments in:
sr: Сачувај прилог у:

en: _Flag body for download
sr: О_бележи тело поруке за преузимање

en: _Retrieve Body
sr: _Преузми тело поруке

en: _Watch thread (highlights the thread)
sr: Обележи расправу _за праћење (наглашена нит расправе)

en: _Ignore thread (hides the thread by default)
sr: _Игнориши расправу (подразумевано сакрива расправу)

en: _Delete article
sr: _Уклони поруку

en: Edit Filters
sr: Уређивање филтера

en: Select Filter:
sr: Одаберите филтер:

note: rule applies to all
en: Rule applies to all newsgroups
sr: Правило важи за све групе

en: Wildcard group specification:
sr: Џокерски назив групе:

en: (e.g., *anime*)
sr: (нпр. *anime*)

en: Rule applies to specific newsgroups:
sr: Правило важи за одређену групу:

en: Subscribed Newsgroups
sr: Праћене дискусионе групе

en: Rule applies to:
sr: Правило важи за:

note: dialog
en: Pan: Edit Rule
sr: Пан: Уређивање правила

en: Rule Name:
sr: Назив правила:

en: Apply to Incoming
sr: Примени при преузимању

en: If enabled, this rule will be applied to headers when they are downloaded.
sr: Ако је омогућено, правило ће да се примени на заглавља при самом преузимању.

en: Actions
sr: Акцијe

note: populate
en: New Rule
sr: Новo правило

en: Delete Articles by Bozos
sr: Уклони поруке по Бозо-у

en: Delete Spam
sr: Уклони спам

en: Applying rule to selected groups
sr: Примењујем правила у одабраној групи

en: Applying rule "%s" to group "%s"
sr: Примењујем правило „%s“ за групу „%s“

en: Saving "%s"
sr: Снимам „%s“

note: dialog
en: Pan: Rules
sr: Пан: Правила

note: clist
en: Rules
sr: Правила

en: Hit Ratio
sr: Приоритет

note: apply to selected
en: Apply to
    Selected
    Groups
sr: Примени у
    одабраним
    групама

note: apply to subscribed
en: Apply to
    Subscribed
    Groups
sr: Примени у
    праћеним
    групама

en: Wrote rules to "%s"
sr: Пишем правила у „%s“

en: Can't find filter "%s" needed by rule "%s", so no articles match.
sr: Не могу да пронађем филтер „%s“ потребан за правило „%s“, тако да нема резултата.

en: %u articles match rule %s
sr: %u порука испуњава услов %s

en: Pan: Manual Decode
sr: Пан: ручно декодирање

en: Pan: Save As
sr: Пан: Сачувај као

en: Save Te_xt
sr: Сачувај _текст

en: Save _Attachments
sr: Сачувај _прилог

en: Save Files in Directory
sr: Сачувај датотеке у директоријум

en: _Directory:
sr: _Директоријум:

en: Priority
sr: Приоритет

note: front of queue
en: Add to the _top of the Task Manager's List
sr: Додај на по_четак листе дневника задатака

en: Add to the b_ottom of the Task Manager's List
sr: Додај на _крај листе дневника задатака

en: Criterion "%s" is selected, but empty.
sr: Изабран је критеријум „%s“, али је празан.

en: No criteria are selected.
sr: Нисте изабрали критеријум.

note: create the dialog
en: Pan: Add to Scorefile
sr: Пан: Додавање у правила за бодовање

en: Add and Re_score
sr: Додај и понови _бодовање

note: section
en: Group
sr: Листа група

en: Criteria
sr: Критеријум

note: subject
en: Su_bject:
sr: _Тема:

note: from
en: A_uthor:
sr: _Аутор:

note: references
en: _References:
sr: _Референце:

note: lines
en: _Lines:
sr: _Линије:

en: at least N lines long
sr: дужине најмање Н линија

en: less than N lines long
sr: дужине преко Н линија

note: Numeric
en: Chan_ge Score:
sr: Промена _бодова:

en: add
sr: додај

en: subtract
sr: одузми

en: set score to
sr: постави на

note: Ignore
en: _Ignore (set score to -9999)
sr: _Игнориши расправу (постави на -9999)

note: Watch
en: _Watch (set score to 9999)
sr: _Прати расправу (постави на 9999)

note: expire in N days
en: Expire in N _days:
sr: Важност истиче за Н дана:

note: never expire
en: Ne_ver Expire
sr: Важност _никада не истиче

en: Pan: View Article Scores
sr: Пан: Приказ бодова поруке

en: Close and Re_score
sr: Затвори и по_нови бодовање

en: Change
sr: Промена

en: New Score
sr: Ново бодовање

en: Add a new score
sr: Додај ново бодовање

en: Edit the selected score
sr: Уреди одабрано бодовање

en: Remove the selected score
sr: Уклони одабрано бодовање

en: You must specify an address.
sr: Морате да унесете адресу.

en: You must specify a username or disable authorization.
sr: Морате да унесете корисничко име или да искључите идентификацију.

en: You must specify a password or disable authorization.
sr: Морате да унесете лозинку или да исклључите идентификацију.

en: You must specify a .newsrc filename or disable newsrc support.
sr: Мотрате да унесете назив датотеке за .newsrc или да искључите подршку за newsrc.

note: create the dialog
en: Pan: Edit Server
sr: Пан: Уређивање сервера

en: Server
sr: Сервер

en: _Name:
sr: _Назив:

en: Connections
sr: Повезивање

en: Connection _Limit:
sr: _Максималан број веза:

en: Newsrc
sr: Датотека за чување листе група

en: Us_e .newsrc file
sr: _Корсити .newsrc датотеку

en: Select .newsrc File
sr: Одаберите .newsrc датотеку

en: _Filename:
sr: Назив _датотеке:

en: New Server
sr: Сервер дискусионих група

note: dialog
en: Pan: Servers
sr: Пан: Сервери

en: Servers
sr: Сервери

en: Add a new server
sr: Додај нови сервер

en: Edit the selected server
sr: Уреди одабрани сервер

en: Remove the selected server
sr: Уклони одабрани сервер

en: Got unexpected response from mail server: expected %d; got %s
sr: Добио сам неочекивани одговор од сервера за е-пошту: очекивано %d; примљено %s

en: Sending mail
sr: Шаљем пошту

en: No known recipients
sr: Непознати прималац

en: Mail sent!
sr: Послао сам пошту!

en: Handshaking with mail server
sr: Договарам се са сервером за е-пошту

note: get smtp address/port
en: Connecting to mail server
sr: Повезујем се на сервер за слање е-поште

en: Unable to connect to mail server "%*.*s"
sr: Не могу да се повежем на сервер за слање е-поште „%*.*s“

en: Mail server not ready
sr: Сервер за слање е-поште није спреман

en: Connecting
sr: Успостављам везу

en: Sending Keepalive
sr: Шаљем команду „keepalive“

en: Disconnecting Idle
sr: Прекидам везу због неактивности

en: Disconnecting one connection from `%s' after %d seconds idle
sr: Прекидам везу са „%s“ након %d секунди неактивности

en: Connection to %*.*s, port %d failed: %s
sr: Нисам успео да се повежем са %*.*s на порту %d: %s

en: New connection %p for %*.*s, port %d
sr: Нова веза %p за %*.*s на порту %d

en: Error reading from socket: %s
sr: Грешка при читању са сокета: %s

en: Error writing to socket: %s
sr: Грешка при писању у сокет: %s

en: Downloading %d
sr: Преузимам %d

en: "%s"
sr: „%s“

en: Downloading %u articles
sr: Преузимам %u порука

en: Downloading 1 article
sr: Преузимам једну поруку

en: Article %s (%s) canceled
sr: Порука %s (%s) је укинута

en: Updating article counts for %u groups from server "%s"
sr: Освежавам броја порука за %u група са сервера „%s“

en: Updated counts for %u groups out of %u
sr: Освежен је броја порука за %u група од %u

en: Unable to update counts for group "%s"
sr: Не могу да освежим број порука за групу „%s“

en: Getting all groups from server "%s"
sr: Преузимам све групе са сервера „%s“

en: Getting new groups from server "%s"
sr: Преузимам нове групе са сервера „%s“

en: Got %d groups from server "%s"
sr: Преузео сам %d група са сервера „%s“

en: Adding groups to server "%s"
sr: Додавајем групе на сервер „%s“

note: no big deal; possibly server doesn't support this command
en: List Newsgroups failed: %s
sr: Нисм успео да излистам дискусионе групе: %s

en: Got %d descriptions from server "%s"
sr: Преузео сам %d описа са сервера „%s“

en: Getting %d new groups from server "%s"
sr: Преузимам %d нових група са сервера „%s“

en: New groups retrieval failed: %s
sr: Нисам успео да преузмем нове групе: %s

note: log
en: Fetched %u headers for "%s"
sr: Преузео сам %u заглавља за „%s“

en: No new articles in group "%s"
sr: Нема нових порука у групи „%s“

en: New %lu of %lu
sr: Нових %lu од %lu

en: Sampling %d articles
sr: Узоркујем %d порука

en: Sampling %lu of %lu
sr: Узорковао сам %lu од %lu

en: All %lu of %lu
sr: Свих %lu од %lu

en: Getting all headers for "%s"
sr: Преузимам сва заглавља за „%s“

en: Getting new headers for "%s"
sr: Преузимањм нова заглавља за „%s“

en: Sampling headers for "%s"
sr: Узоркујем заглавља за „%s“

en: %d:%02d:%02d (%.2f KB/s)
sr: %d:%02d:%02d (%.2f КБ/секунд)

en: Not Queued
sr: Није припремљено

en: Queued
sr: Припремљено

en: Running
sr: Покрећем

en: Stopped
sr: Заустављено

en: Stopping
sr: Заустављам

en: Removing
sr: Уклањам

en: Pan %s Task Manager (%d Queued, %d Running, %d Stopped)
sr: Пан %s дневник задатака (%d припремљених, %d покретнутих, %d заустављених)

en: Pan %s Task Manager (%d Queued, %d Running)
sr: Пан %s дневник задатака (%d припремљених, %d покретнутих)

en: Pan %s Task Manager
sr: Пан %s дневник задатака

en: Move Selected Task(s) Up
sr: Помери изабрани задатак горе

en: Move Selected Task(s) to Top
sr: Помери изабраног задатак на врх

en: Move Selected Task(s) Down
sr: Помери изабрани задатак доле

en: Move Selected Task(s) to Bottom
sr: Помери изабрани задатак на крај

en: Restart Selected Task(s)
sr: Поново покрени изабрани задатак

en: Stop Selected Task(s)
sr: Заустави изабрани задатак

en: Delete Selected Task(s)
sr: Уклони изабрани задатак

en: Status
sr: Стање

en: % Done
sr: % Готово.

en: Time Remaining
sr: Преостало време

en: Pan: Task Manager
sr: Пан: Дневник задатака

en: [This is an email copy of a Usenet post to "%s"]
sr: [Ово е-писмо је копија поруке са дискусионе групе „%s“]

en: Email "%s" sent.
sr: Послао сам е-писмо „%s“.

en: Email "%s" not sent.
sr: Нисам послао е-писмо „%s“.

note: let the user know what we're doing
en: Posting article "%s"
sr: Шаљем поруку „%s“

en: Article "%s" posted.
sr: Послао сам поруку „%s“.

en: Article "%s" not posted.
sr: Нисам послао поруку „%s“.

en: Posting and mailing article "%s"
sr: Шаљем поруку „%s“ на дискусиону групу и е-пошту

en: Mailing article "%s"
sr: Шаљем е-писмо „%s“

en: Email send failed.
sr: Нисам могао да пошаљем е-писмо.

en: Usenet posting failed.
sr: Нисам могао да пошаљем поруку на дискусиону групу.

en: Check Tools|Log Viewer for more information.
sr: За више информација погледајте опцију менија Алати > Дневник рада...

en: Your message was saved in the folder "pan.sendlater"
sr: Ваша порука је сачувана у доректоријуму „pan.sendlater“

en: Saving `%s'
sr: Снимам „%s“

en: Saving Attachments
sr: Снимам прилоге

en: Saving Articles
sr: Снимам поруке

en: Save Article can't access path "%s"
sr: Не могу да приступим путањи „%s“ за снимање поруке

en: Saved article body to "%s"
sr: Сачувао сам тело поруке у „%s“

en: Pan %s
    Copyright (c) %d by Charles Kerr
    
    If you find a bug, please report it.
sr: Пан %s
    Сва права задржана. (c) %d Charles Kerr
    
    Уколико откријете грешку, молим Вас да је пријавите.

en: http://pan.rebelbase.com/ - Pan Homepage
    http://pan.rebelbase.com/bugs/ - Report a Bug
    http://pan.rebelbase.com/download/ - Upgrade
sr: http://pan.rebelbase.com/ - Пан Домаћа страна
    http://pan.rebelbase.com/bugs/ - Пријава грешака
    http://pan.rebelbase.com/download/ - Надоградња

en: This program is free software; you can redistribute it
    and/or modify it under the terms of the GNU General Public
    License as published by the Free Software Foundation;
    version 2 of the License.
    
    This program is distributed in the hope that it will be
    useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied
    warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR
    PURPOSE.  See the GNU General Public License for more
    details.
    
    The GNU Public License can be found from the menu above
    in Help|About|License.
sr: Овај програм је слободан софтвер; можете га расподелити и/или мењати
    под одредбама ГНУове опште јавне лиценце коју је објавила Фондација
    за слободни софтвер; и то, било верзије 2 Лиценце, или (по вашем
    избору) било које следеће верзије.
    
    Овај програм се расподељује у намери да буде користан, али БЕЗ ИКАКВЕ
    ГАРАНЦИЈЕ; чак и без имплицитне гаранције КОМЕРЦИЈАЛНЕ ВРЕДНОСТИ или
    ИСПУЊАВАЊА ОДРЕЂЕНЕ ПОТРЕБЕ. Погледајте ГНУову општу јавну лиценцу за
    више детаља.
    
    ГНУову општу јавну лиценцу можете пронаћи на опцији у менију
    Помоћ|О програму...|Лиценца

en: Error parsing "web browser" command line: %s
sr: Грешка при обради командне линије за „Читач веба“: %s

en: Error starting external browser: %s
sr: Грешка при покретању екстерног уређивача текста: %s

en: Error starting external scorefile editor: %s
sr: Грешка при покретању уређивача правила за бодовање: %s
