gtranslator - en to sr translation catalogue (363 entries)

en: The GNOME translation program
sr: Гномов програм за превођење

en: gtranslator
sr: гпреводилац

en: gtranslator is a po file editing suite with many bells and whistles.
sr: гпреводилац је програм за уређивање ПО датотека са бројним могућностима.

en: No comment
sr: Нема примедбе

en: _View/_Bookmarks/
sr: П_реглед/_Обележивачи/

en: Open %s (%s)
sr: Отвори %s (%s)

en: Can't apply color scheme file `%s'!
sr: Не могу да применим датотеку са шемом „%s“!

en: Couldn't retrieve author information!
sr: Нисам успео да добијем податке о аутору!

note: * Translators: These strings are used as author informations if *  no author informations could be retrieved:
en: Unknown
sr: Непознат

en: <Not Given>
sr: <Није дато>

en: _View/_Colorschemes/
sr: П_реглед/_Шеме боја/

en: Activate colorscheme %s
sr: Активирај шему боја %s

en: gtranslator -- open po file
sr: гпреводилац — отвори ПО датотеку

en: gtranslator -- save file as..
sr: гпреводилац — сними датотеку као...

en: gtranslator -- save local copy of file as..
sr: гпреводилац — сними локалну копију датотеке као...

en: File %s
    was changed. Save?
sr: Датотека %s
    је измењена. Да сачувам?

en: Don't save
sr: Немој да сачуваш

en: gtranslator -- import po file
sr: гпреводилац — увези ПО датотеку

en: gtranslator -- export po file
sr: гпреводилац — извези ПО датотеку

en: gtranslator -- edit comment
sr: гпреводилац — уреди коментар

en: Comment:
sr: Коментар:

en: Should ALL translations from `%s' be removed?
sr: Да ли треба уклонити СВЕ преводе из „%s“?

en: gtranslator -- go to
sr: гпреводилац — иди до

en: Go to message number:
sr: Иди до поруке са бројем:

en: Find in the po file
sr: Пронађи у ПО датотеци

en: Enter search string:
sr: Унесите низ за претрагу:

en: Case sensitive
sr: Разликуј мала и велика слова

en: Find in:
sr: Пронађи у:

en: Comments
sr: Коментари

en: English
sr: енглески

en: Translation
sr: Превод

note: * Translators: this means that the hotkeys ("_" etc.) are ignored *  during the search action.
en: Ignore hotkeys
sr: Занемари пречице

en: gtranslator -- replace
sr: гпреводилац — замени

en: Replace
sr: Замени

en: Replace all
sr: Замени све

en: String to replace:
sr: Низ који треба заменити:

en: Replace string:
sr: Низ са којим треба заменити:

en: Replace in:
sr: Замени у:

en: Please enter a string to replace!
sr: Унесите текст који желите да замените!

en: Please enter a string to replace with!
sr: Унесите текст којим ћете да замените!

en: An error occurred while msgfmt was executed:
sr: Дошло је до грешке при извршењу msgfmt наредбе:

en: The file
    
       %s
    
    is already open in another instance of gtranslator!
    Please close the other instance of gtranslator handling
    this file currently to re-gain access to this file.
    
    Shall fool gtranslator open this file anyway ?
sr: Датотека
    
       %s
    
    је већ отворена у другом примерку гпреводиoца!
    Морате затворити други примерак гпреводиoца који
    тренутно рукује овом датотеком да бисте добили приступ истој.
    
    Да ли да овај примерак гпреводиoца ипак отвори датотеку?

en: File %s
    was changed. Do you want to revert to saved copy?
sr: Датотека %s
    је измењена. Да ли желите да се вратите на снимљену копију?

en: gtranslator -- open from URI
sr: гпреводилац — отвори са URI-а

en: Enter URI:
sr: Унесите URI:

en: No URI given!
sr: Није дат URI!

en: No supported URI protocol (like "ftp://") given!
sr: Није дат ниједан подржани протокол (попут „:ftp://“)!

en: URIs are used to locate files uniquely on different systems.
    The standard Internet addresses (URLs) are also URIs -- you can
    use them to open remote po files lying on servers with standard protocols
    like "http", "ftp" or any other access method supported by GnomeVFS.
    Some example URIs for clarification (these ones are supported):
    http://www.gtranslator.org/remote-po/gtranslator.pot
    ftp://anonymous@ftp.somewhere.com/<A-REMOTE-PO-FILE>
    
    file:///<PO-FILE> or
    http://www.DOMAIN.COM/PO-FILE
sr: URI се користи за јединствено лоцирање датотека на различитим системима.
    Стандардне интернет адресе (URL) су такође URI-и -- можете
    их користити за отварање удаљених ПО датотека које се налазе на серверима
    помоћу стандардних протокола као што су „хттп“, „фтп“ или било који други начин
    који је подржан од GnomeVFS-а.
    Неколико примера URI-а за поједностављење (ови су подржани):
    http://www.gtranslator.org/remote-po/gtranslator.pot
    ftp://anonymous@ftp.somewhere.com/<УДАЉЕНА-ПО-ДАТОТЕКА>
    
    file:///<ПО-ДАТОТЕКА> или
    http://www.ДОМЕН.COM/ПО-ДАТОТЕКА

en: Open recovery file for `%s'?
    It was saved by gtranslator before gtranslator last closed
    and may contain your hard work!
sr: Да отворим датотеку за опоравак за „%s“?
    Гпреводилац ју је снимио пре последњег затварања
    и можда садржи ваш мукотрпни рад!

note: * Translators: All this is about recovering a po file after *  a crash or something; postbone means that the user will *   get asked the next time he starts up gtranslator again *    if he/she wants to recover file.
en: Postpone decision
sr: Одложи одлуку

en: Ignore recovery file
sr: Занемари датотеку за опоравак

en: Recover file
sr: Опорави датотеку

note: * A half-baken dialog for the query functionality.
en: Here you can query existing translations from your learn buffer.
sr: Овде можете претраживати постојеће преводе из вашег складишта знања.

en: gtranslator -- query your personal learn buffer
sr: гпреводилац — претрага личног складишта знања

en: Query
sr: Претрага

en: Query message content
sr: Претрага садржаја поруке

en: Query string:
sr: Низ за претрагу:

en: No query string given!
sr: Није дат низ за претрагу!

en: Couldn't find any result for the query in your learn buffer!
sr: Претрага вашег складишта знања није дала никакав резултат!

en: Found "%s" as a translation for "%s".
    Would you like to insert it into the translation?
sr: Пронашао сам „%s“ као превод за „%s“.
    Да ли желите да убаците у превод?

note: * Translators: This means that the query result string is *  already translated.
en: Query's result translation is already there!
sr: Резултат претраге је већ преведен!

en: Should gtranslator autotranslate the file using information
    from your personal learn buffer?
sr: Да ли да гпреводилац аутоматски преведе датотеку користећи
    податке из вашег личног складишта знања?

en: gtranslator -- add bookmark with comment?
sr: гпреводилац — додај обележивач уз коментар?

en: Comment for the bookmark:
sr: Коментар за обележивач:

en: Please enter a search string
sr: Унесите низ за претрагу

en: Could not find
    "%s"
sr: Нисам пронашао
    „%s“

en: Edit comment
sr: Уредите коментар

en: %s [ %i Fuzzy left ] | %s [ %i Fuzzy left ]
sr[0]: %s [ преостао %i нејасан ]
sr[1]: %s [ преостала %i нејасна ]
sr[2]: %s [ преостало %i нејасних ]

en: Fuzzy
sr: Нејасно

en: %s [ No fuzzy left ]
sr: %s [ нема нејасних ]

en: Sticky (Message & translation are the same)
sr: Лепљиво (порука и превод су исти)

en: Translated
sr: Преведено

en: %s [ %i Untranslated left ] | %s [ %i Untranslated left ]
sr[0]: %s [ преостао %i непреведен ]
sr[1]: %s [ преостала %i непреведена ]
sr[2]: %s [ преостало %i непреведених ]

en: Untranslated
sr: Непреведено

en: %s [ No untranslated left ]
sr: %s [ Нема више непреведених]

en: Message %d / %d / Status: %s (Message contains plural forms)
sr: Порука %d / %d / Стање: %s (Порука садржи облике за множину)

en: Message %d / %d / Status: %s
sr: Порука %d / %d / Стање: %s

en: gtranslator -- edit header
sr: гпреводилац — уредите заглавље

en: Comments:
sr: Коментари:

en: Project name:
sr: Назив пројекта:

en: Project version:
sr: Верзија пројекта:

en: Pot file creation date:
sr: Датум стварања ПОТ датотеке:

en: Po file revision date:
sr: Датум ревизије ПО датотеке:

en: Report message string bugs to:
sr: Пријави грешке у порукама на:

en: Generator:
sr: Направио:

en: Project
sr: Пројекат

en: Use my options to complete the following entries:
sr: Користи моје опције за довршавање следећих уноса:

en: Translator's name:
sr: Име преводиоца:

en: Translator's e-mail:
sr: Е-пошта преводиоца:

en: Language:
sr: Језик:

en: Language group's email:
sr: Е-пошта преводилачке групе:

en: Charset:
sr: Скуп знакова:

en: Encoding:
sr: Начин записа:

en: Translator and Language
sr: Преводилац и језик

en: _File/Recen_t files/
sr: _Датотека/С_корашње датотеке/

en: Open %s
sr: Отвори %s

en: Afrikaans
sr: африканс

en: Arabic
sr: арапски

en: Azerbaijani Turkish
sr: азербејџански/турски

en: Basque
sr: баскијски

en: Belorussian
sr: белоруски

en: Bengali
sr: бенгалски

en: Britton
sr: бритонски

en: Bulgarian
sr: бугарски

en: Catalan
sr: каталански

en: Chinese/Simplified
sr: кинески/поједностављени

en: Chinese/Traditional
sr: кинески/традиционални

en: Croatian
sr: хрватски

en: Czech
sr: чешки

en: Danish
sr: дански

en: Dutch
sr: холандски

en: English/Canada
sr: енглески/Канада

en: English/GB
sr: енглески/ВБ

en: English/USA
sr: енглески/САД

en: Esperanto
sr: есперанто

en: Estonian
sr: естонски

en: Persian
sr: персијски

en: Finnish
sr: фински

en: French
sr: француски

en: Galician
sr: галски

en: German
sr: немачки

en: Greek
sr: грчки

en: Gujarati
sr: гујарати

en: Hindi
sr: хинду

en: Hungarian
sr: мађарски

en: Icelandic
sr: исландски

en: Indonesian
sr: индонежански

en: Italian
sr: италијански

en: Irish
sr: ирски

en: Japanese
sr: јапански

en: Kannada
sr: канада (јужна индија)

en: Korean
sr: кореански

en: Latvian
sr: латвијски

en: Lithuanian
sr: литвански

en: Malay/Bahasa Melayu
sr: малајски

en: Maltese
sr: малтешки

en: Marathi
sr: марати

en: Norwegian/Bokmaal
sr: норвешки/трад. правопис

en: Norwegian/Nynorsk
sr: норвешки/модерни правопис

en: Punjabi
sr: панџаби

en: Polish
sr: пољски

en: Portuguese
sr: португалски

en: Portuguese/Brazil
sr: португалски/Бразил

en: Romanian
sr: румунски

en: Russian
sr: руски

en: Serbian/Cyrillic
sr: српски/ћирилица

en: Serbian/Latin
sr: српски/латиница

en: Slovak
sr: словачки

en: Slovenian
sr: словеначки

en: Spanish
sr: шпански

en: Spanish/Spain
sr: шпански/Шпанија

en: Spanish/Mexico
sr: шпански/Мексико

en: Swedish
sr: шведски

en: Tamil
sr: тамилски

en: Telugu
sr: телугу

en: Thai
sr: таи

en: Turkish
sr: турски

en: Ukrainian
sr: украински

en: Uzbekian
sr: узбекистански

en: Vietnamese
sr: вијетнамски

en: Walloon
sr: валун

en: Welsh
sr: велшки

en: gtranslator learn buffer statistics:
sr: статистика преводилачке меморије гпреводиоца:

en: Learn buffer filename: `%s`
sr: Датотека за преводилачку меморију: „%s“

note: * Translators: This means the encoding of the learn buffer (XML) file.
en: Encoding: `%s'
sr: Начин записа: „%s“

note: * Translators: "Serial number" of the learn buffer - means # of file updates.
en: Serial: `%i'
sr: Редни број: „%i“

note: * Translators: That's the number of message entries in the learn buffer.
en: Number of entries: `%i'
sr: Број уноса: „%i“

en: Auto translate the po file
sr: Аутоматски преведи ПО датотеку

en: FILENAME
sr: НАЗИВ ДАТОТЕКЕ

en: Show build specifications
sr: Прикажи спецификације издања

en: Export learn buffer to a plain po file
sr: Извези складиште знања у обичну ПО датотеку

en: PO_FILE
sr: ПО-ДАТОТЕКА

en: Specify main window geometry
sr: Одредите геометрију главног прозора

en: GEOMETRY
sr: ГЕОМЕТРИЈА

en: Learn the file completely
sr: Савладај датотеку у потпуности

en: Show learn buffer statistics
sr: Прикажи статистику преводилачке меморије

en: Error during GConf initialization: %s.
sr: Грешка током покретања GConf -а: %s.

en: gtranslator build information/specs:
sr: подаци/особености гпреводилац издања:

en: Version and build date:
sr: Верзија и датум издања:

en: Build GLib / Gtk+ / GNOME / XML versions:
sr: GLib / Gtk+ / GNOME / XML верзије издања:

en: Colorschemes directory:
sr: Директоријум са шемама:

en: Scripts directory:
sr: Директоријум са скриптама:

en: Window icon:
sr: Иконица прозора:

en: Own locale directory:
sr: Директоријум са властитим локалним подешењима:

en: Default learn buffer file location:
sr: Подразумевана локација датотеке са складиштеним знањем:

note: * As everything seemed to went fine, print out a nice *  message informing the user about the success.
en: Learned file `%s' successfully for your learn buffer.
sr: Успешно сам савладао „%s“ из ваше базе знања.

note: * Give us another small status feedback about the export.
en: Exported learn buffer to file `%s'.
sr: Складиште знања је извежено у датотеку „%s“.

en: _Go
sr: _Иди

en: _Compile
sr: _Компајлирај

en: Compile the po file
sr: Компајлирај ПО датотеку

en: _Update
sr: О_свежи

en: Update the po file
sr: Освежи и допуни ПО датотеку

en: Add bookmark
sr: Додај обележивач

en: Add a bookmark for this message in this po file
sr: Додај обележивач за ову поруку у ПО датотеци

en: Aut_otranslate...
sr: Аут_оматско превођење...

en: Autotranslate the file with information from your learn buffer
sr: Аутоматско превођење датотеке са подацима из вашег складишта знања

en: Remove all translations...
sr: Уклони све преводе...

en: Remove all existing translations from the po file
sr: Уклони све постојеће преводе из ПО датотеке

en: Open from _URI...
sr: Отвори са URI -а...

en: Open a po file from a given URI
sr: Отвори ПО датотеку са датог URI -а

en: Recen_t files
sr: Скорашње датотеке

en: _Export to UTF-8...
sr: Извези у УТФ-8...

en: Export the current po file to UTF-8
sr: Извези ову ПО датотеку у УТФ-8

en: _Import from UTF-8...
sr: Увези из УТФ-8...

en: Import a UTF-8 encoded po file into it's corresponding plain encoding
sr: Увези ПО датотеку у УТФ-8 запису у одговарајући запис

en: _Query...
sr: Претрага...

en: Query for a string
sr: Претрага за низ

en: _Header...
sr: Заглавље...

en: Edit po file header
sr: Уредите заглавље ПО датотеке

en: C_omment...
sr: Коментар...

en: Edit message comment
sr: Уредите коментар поруке

en: Copy _message -> translation
sr: Препиши поруку у превод

en: Copy the original message contents and paste them as translation
sr: Умножи садржај првобитне поруке и убаци као превод

en: Fu_zzy
sr: Нејасно

en: Toggle fuzzy status of a message
sr: Промени статус нејасне поруке

en: _First
sr: Прва

en: Go to the first message
sr: Иди до прве поруке

en: _Back
sr: Натраг

en: Move back one message
sr: Иди до претходне поруке

en: _Next
sr: Следећа

en: Move forward one message
sr: Иди до следеће поруке

en: _Last
sr: Последња

en: Go to the last message
sr: Иди до последње поруке

en: _Go to...
sr: Иди до...

en: Goto specified message number
sr: Иди до одређеног броја поруке

en: Next fuz_zy
sr: Следећа нејасна

en: Go to next fuzzy message
sr: Иди до следеће нејасне поруке

en: Next _untranslated
sr: Следећа непреведена

en: Go to next untranslated message
sr: Иди до следеће непреведене поруке

en: _Bookmarks
sr: О_бележивачи

en: _Colorschemes
sr: Шеме б_оја

en: gtranslator _website
sr: _веб страница гпреводиoца

en: gtranslator's homepage on the web
sr: домаћа страна гпреводиoца на интернету

en: Open
sr: Отвори

en: Open a po file
sr: Отвори по датотеку

en: Save
sr: Сними

en: Save File
sr: Сними датотеку

en: Save as
sr: Сними као

en: Save file with a different name
sr: Сними датотеку под другим именом

en: Compile
sr: Компајлирај

en: Update
sr: Ажурирање

en: Header
sr: Заглавље

en: Edit the header
sr: Уредите заглавље

en: Undo
sr: Поништи

en: Undo the last performed action
sr: Поништи последњу радњу

en: First
sr: Прва

en: Back
sr: Натраг

en: Next
sr: Следећа

en: Last
sr: Последња

en: Missing
sr: Наедостајућа

en: Go to the next fuzzy translation
sr: Иди до следећег нејасног превода

en: Go to
sr: Иди до

en: Go to specified message number
sr: Иди до одређеног броја поруке

en: Find
sr: Пронађи

en: Find string in po file
sr: Пронађи низ у ПО датотеци

en: Replace string in po file
sr: Замени низ у ПО датотеци

en: Couldn't get the message!
sr: Нисам успео да добијем поруку!

en: There are no fuzzy messages left.
sr: Нема више нејасних порука.

en: All messages seem to be translated.
sr: Изгледа да су све поруке преведене.

en: gtranslator -- edit plural forms of message translation
sr: гпреводилац — уредите облике за множину за преводе порука

en: Original
sr: Оригинал

en: Couldn't open compiled gettext file `%s'!
sr: Нисам успео да отворим компајлирану gettext датотеку „%s“!

en: Couldn't open compressed gettext file `%s'!
sr: Нисам успео да отворим архивирану gettext датотеку „%s“!

note: * The %s format here stands for the used *  compressions program (gzip, bzip2 etc.)
en: Couldn't open %s'd gettext file `%s'!
sr: Нисам успео да отворим %s -овану gettext датотеку „%s“!

en: Couldn't open zip'ed po file `%s'!
sr: Нисам успео да отворим зиповану ПО датотеку „%s“!

en: Error in file "%s"
    at line %d.
    Please check the file and try again.
sr: Грешка у датотеци „%s“
    у реду %d.
    Проверите датотеку и покоушајте изнова.

en: The file is empty:
    %s
sr: Празна датотека:
    %s

en: The file `%s' doesn't exist at all!
sr: Датотека „%s“ уопште не постоји!

note: * Provide a default po->header to avoid segfaults (#62244)
en: Header record not found - defaulting from preferences
sr: Заглавље није нађено — користи податке из поставки

en: gtranslator -- %s
sr: гпреводилац — %s

en: You are saving a file with a .pot extension.
    Pot files are generated by the compilation process.
    Your file should likely be named '%s.po'.
sr: Снимате датотеку са наставком .pot.
    ПОТ датотеке се стварају компајлирањем.
    Ваша датотека би требала бити названа „%s.po“.

en: Could not open file `%s' for writing!
sr: Нисам успео да отворим датотеку „%s“ за уписивање!

en: File %s
    contains %d fuzzy message | File %s
    contains %d fuzzy messages
sr[0]: Датотека %s
    садржи %d нејасну поруку
sr[1]: Датотека %s
    садржи %d нејасне поруке
sr[2]: Датотека %s
    садржи %d нејасних порука

en: Sorry, msgfmt isn't available on your system!
sr: Нажалост, „msgfmt“ није доступан на вашем систему!

en: Compile successful:
    %s
sr: Компајлирање успешно извршено:
    %s

en: Couldn't generate the current date!
sr: Нисам успео да одредим тренутни датум!

en: Hotkey indicating character:
sr: Знак за означавање пречица:

en: gtranslator -- options
sr: гпреводилац — опције

note: * Files page
en: Files
sr: Датотеке

en: General
sr: Опште

en: Warn if po file contains fuzzy translations
sr: Упозори уколико ПО датотека садржи нејасне преводе

en: Delete compiled files (e.g. "project.gmo")
sr: Избриши компајлиране датотеке (нпр „пројекат.gmo“)

en: Autosave
sr: Аутоматско снимање

en: Automatically save at regular intervals
sr: Аутоматски сними ПО датотеке у редовним размацима

en: Autosave interval:
sr: Време између снимања:

en: Append a suffix to automatically saved files
sr: Додај суфикс аутоматски снимљеним датотекама

en: Suffix:
sr: Суфикс:

en: Recent files
sr: Скорашње датотеке

en: Maximum number of entries in the recent files list:
sr: Највећи дозвољени број ставки на списку скоријих датотека:

en: Check recent files before showing in recent files list
sr: Провери скорије датотеке пре приказивања списка скоријих датотека

note: * Editor page
en: Editor
sr: Уређивач

en: Text display
sr: Приказ текста

en: Highlight syntax of the translation message
sr: Нагласи синтаксу порука превода

en: Syntax color scheme to use:
sr: Која шема боја за синтаксу ће се користити:

en: Use special character to indicate white space
sr: Користи посебан знак за празан простор

en: Apply own fonts
sr: Користи изабране фонтове

en: gtranslator -- font selection/msgid font
sr: гпреводилац — избор фонта за „msgid“

en: Original text font:
sr: Фонт изворног текста:

en: gtranslator -- font selection/msgstr font
sr: гпреводилац — избор фонта за „msgstr“

en: Translation font:
sr: Фонт превода:

en: Apply own colors:
sr: Примени властите боје:

en: gtranslator -- foreground color
sr: гпреводилац — боја текста

en: Foreground color:
sr: Боја текста:

en: gtranslator -- background color
sr: гпреводилац — боја позадине

en: Background:
sr: Боја позадине:

en: Contents
sr: Садржај

en: Remove fuzzy status if message is changed
sr: Уклони ознаку нејасне поруке ако је иста измењена

en: Keep obsolete messages in the po files
sr: Задржи застареле поруке у ПО датотекама

en: Spell checking
sr: Провера правописа

en: Instant spell checking
sr: Тренутна провера правописа

en: Use special dictionary:
sr: Користи посебни речник:

note: * PO header page
en: PO header
sr: ПО заглавље

en: Personal Information
sr: Лични подаци

en: Author's name:
sr: Име аутора:

en: Author's email:
sr: Е-пошта аутора:

en: Language settings
sr: Подешавања језика

en: Language code:
sr: Ознака језика:

note: * Functionality page
en: Functionality
sr: Могућности

en: Enable the functionality to update a po file from within gtranslator
sr: Омогући функцију за ажурирање ПО датотеке из гпреводиoца

en: Enable the functionality to remove all translations from a po file
sr: Омогући функцију за уклањање свих превода из ПО датотеке

en: Show instant comment view in main pane
sr: Прикажи преглед са тренутним коментаром у главном оквиру

en: Display special dialog for messages with plural forms
sr: Прикажи нарочито прозорче за поруке са облицима за множину

en: Save geometry on exit and restore it on startup
sr: Сачувај димензије при изласку и користи их при покретању

en: Messages table
sr: Табела са порукама

en: Show the messages table (requires restart)
sr: Прикажи табелу са порукама (неопходно је поновно покретање)

en: Collapse all entries by default
sr: Подразумевај скупљање свих уноса

en: Use own colors for messages table groups
sr: Користи властите боје за групе у табели порука

en: Fuzzy entries color:
sr: Боја нејасних уноса:

en: Untranslated entries color:
sr: Боја непреведених уноса:

en: Translated entries color:
sr: Боја преведених уноса:

note: * Autotranslate page
en: Autotranslation
sr: Аутоматски превод

en: Also query the personal learn buffer while autotranslating untranslated messages
sr: Користи и лично складиште знања при аутоматском превођењу непреведених порука

en: Automatically learn a newly translated message
sr: Аутоматски „научи“ новопреведену поруку

en: Fuzzy matching
sr: Нејасно поклапање

en: Use "fuzzy" matching routines for learn buffer queries
sr: Користи поступак за „нејасно“ поклапање при претрази складишта знања

en: Minimal required similarity persentage for fuzzy queries:
sr: Најмања неопходна процентуална сличност за претрагу нејасних порука:

en: Please enter your name!
sr: Молим унесите ваше име!

en: Please enter your EMail address!
sr: Молим унесите вашу е-пошту!

en: Please enter a valid EMail address!
sr: Молим унесите исправну е-пошту!

en: No replacements made!
sr: Нису начињене никакве измене!

en: Couldn't save compiled gettext file `%s'!
sr: Нисам успео да снимим компајлирану gettext датотеку „%s“!

en: Couldn't save compressed gettext file `%s'!
sr: Нисам успео да снимим архивирану gettext датотеку „%s“!

note: * The %s format here stands for the used *  compressions program (gzip, bzip2 etc.)
en: Couldn't save %s'd gettext file `%s'!
sr: Нисам успео да снимим %s -овану gettext датотеку „%s“!

en: Couldn't save zip'ed po file `%s'!
sr: Нисам успео да снимим зиповану ПО датотеку „%s“!

en: Session restored successfully.
sr: Сеанса је успешно опорављена.

en: No font set! Using default font
sr: Није одређена врста слова! Користим подразумевана слова

en: No POTFILES.in found!
sr: Нема ПОТДАТОТЕКА.in!

en: Po file is uptodate.
sr: ПО датотека је ажурирана

en: The update was successfull.
sr: Ажурирање је успешно извршено!

en: An error occurred while updating the po file.
sr: Дошло је до грешке при ажурирању ПО датотеке.

en: Can't create directory `%s'!
sr: Не могу да направим директоријум „%s“!

en: The geometry string "%s" couldn't be parsed!
sr: Геометријски низ „%s“ није могао бити обрађен!

en: You are not permitted to access file '%s'.
sr: Немате овлашћења за приступ датотеци „%s“!

en: You do not have permission to modify file '%s'.
    Please save a new copy of it to a place of your choice and get write
    permission for it.
sr: Немате овлашћења за измене датотеке „%s“.
    Снимите нову копију датотеке на место по вашем избору
    где ћете имати овлашћење за писање.

en: The necessary decompression program `%s' is not installed!
sr: Неопходни програм за отварање архива „%s“ није инсталиран!

en: The necessary compression program `%s' is not installed!
sr: Неопходни програм за архивирање „%s“ није инсталиран!

en: Couldn't create temporary directory `%s'!
sr: Не могу да направим привремени директоријум „%s“!

en: File `%s' couldn't be found!
sr: Не могу да пронађем датотеку „%s“!

en: Malformed URI `%s' entered!
sr: Унешен је неисправно формулисани URI „%s“!

en: Host `%s' couldn't be found!
sr: Домаћин „%s“ није пронађен!

en: Hostname `%s' is not valid!
sr: Име домаћина „%s“ није исправно!

en: Host `%s' has no address!
sr: Домаћин „%s“ нема адресу!

en: Transfer interrupted!
sr: Пренос је прекинут!
