gnome-pilot - en to sr translation catalogue (328 entries)

en: Utility
sr: Користан алат

en: Choose Pilot
sr: Изабери пилота

en: Directory
sr: Директоријум

en: Display notices
sr: Прикажи обавештења

en: Execute when clicked
sr: Изврши по клику

en: GNOME PilotSync Properties
sr: Особине Гномовог усклађивача са Пилотом

en: Pilot ID
sr: ИБ пилота

en: Restore Pilot
sr: Поврати пилота

en: Sync cradle
sr: Подножје за усклађивање

en: gnome-pilot progress
sr: ток gnome-pilot-а

en: Synchronizing...
sr: Усклађује...

en: %s Synchronizing
sr: Усклађује %s

en: Database %v of %u
sr: База %v од %u

en: Ready to synchronize
sr: Спремно за усклађивање

en: Request %ld has been completed
sr: Захтев %ld је извршен

en: %s Synchronizing : %s
sr: Усклађивање %s : %s

en: %s: Started
sr: %s: започето

en: %s Finished : %s
sr: Завршено %s : %s

en: %s: Ended
sr: %s: завршено

en: %v of %u records
sr: слогова: %v од %u

en: Pilot is currently synchronizing.
    Please wait for it to finish.
sr: Пилот се управо усклађује.
    Сачекајте да заврши.

en: Not connected. Please restart daemon.
sr: Није повезан. Поново покрените услужни програм.

en: Not connected to gpilotd.
    Please restart daemon.
sr: Није повезан на gpilotd.
    Поново покрените услужни програм.

en: gnome-pilot applet
sr: gnome-pilot програмче

en: Copyright 2000-2003 Free Software Foundation, Inc.
sr: © 2000–2003 — Задужбина за Слободни Софтвер

en: A dnd and gui monitor for gpilotd.
sr: Праћење превлачења и пуштања, и корисничког сучеља за gpilotd.

en: cancelling %d
sr: отказује %d

en: Restoring %s
sr: Враћа %s

en: No directory to restore from.
sr: Нема из ког директоријума да вратим.

en: Press synchronize on the cradle to restore
     or cancel the operation.
sr: Изаберите усклађивање на подножју да
    вратите или откажете радњу.

en: Restore request failed
sr: Неуспео захтев за враћање

en: Pilot sync is currently in progress.
    Are you sure you want to restart daemon?
sr: Усклађивање пилота је управо у току.
    Да ли сте сигурни да желите поново покренете услужни програм?

en: Trying to connect to the GnomePilot Daemon
sr: Покушава да се повеже са услужним програмом Гномовог пилота

en: There's no last sync on record.
sr: Није забележено последње усклађивање.

en: Continue
sr: Настави

en: Pause Daemon
sr: Привремено заустави услужни програм

en: Daemon paused...
sr: Услужни програм је привремено заустављен...

en: Not connected. Restart daemon to reconnect
sr: Није повезан. Поново покрените услужни програм да се повежете

en: Execution of %s failed
sr: Неуспело извршавање „%s“.

note: if (strstr (file_type (ptr),"text")) { if (file_size (ptr)>properties.text_limit) g_message ("installing textfile as Doc (not implemented)"); else g_message ("installing textfile as Memo (not implemented)"); }
en: installing "%s" to "%s"
sr: инсталира „%s“ у „%s“.

en: unknown dnd type
sr: непозната врста превлачења и пуштања

en: destroy gpilot-applet
sr: уклони gpilot-applet

en: Cannot find pilot-applet.glade
sr: Не могу да пронађем pilot-applet.glade

en: Command to execute when the applet is clicked
sr: Наредба коју треба извршити по клику на програмче

en: Display notices in popup windows
sr: Прикажи обавештења у искачућим прозорима

en: Pilot Settings
sr: Подешавања пилота

en: Name
sr: Име

en: ID
sr: ИБ

en: UserName
sr: Корисничко име

en: Port
sr: Порт

en: Speed
sr: Брзина

en: Type
sr: Врста

en: Conduit
sr: Преносник

en: Sync Action
sr: Радња усклађивања

en: Are you sure you want to delete %s pilot?
sr: Да ли сте сигурни да желите да уклоните пилота %s?

en: _Edit this pilot...
sr: _Уреди овог пилота...

en: Edit the currently selected pilot
sr: Уреди тренутно изабраног пилота

en: _Delete this pilot
sr: У_клони овог пилота

en: Delete the currently selected pilot
sr: Уклони тренутно изабраног пилота

en: Are you sure you want to delete %s device?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете уређај %s?

en: _Edit this device...
sr: У_реди овај уређај...

en: Edit the currently selected device
sr: Уреди тренутно изабрани уређај

en: _Delete this device
sr: У_клони овај уређај

en: Delete the currently selected device
sr: Уклони тренутно изабрани уређај

en: Unable to instantiate %s conduit.
sr: Не може да покрене преносника %s.

en: _Enable this conduit
sr: Укључи _овог преносника

en: Disable the currently selected conduit
sr: Искључи тренутно изабраног преносника

en: _Disable this conduit
sr: _Искључи овог преносника

en: Enable the currently selected conduit
sr: Укључи тренутно изабраног преносника

en: _Settings...
sr: _Подешавања...

en: Modify the currently selected conduit's settings
sr: Измени подешавања изабраног преносника

note: < 0) {
en: Unable to create pilot settings window. Incorrect conduit configuration.
sr: Не могу да образујем прозор са подешавањима пилота. Неисправна подешавања преносника.

en: Setup did not complete and settings will not
    be saved. Are you sure you want to quit?
sr: Постављање није завршено и подешавања неће бити сачувана. Сигурно желите да изађете?

en: About to send the following data to the pilot.
    UserName: %s
    ID: %d
    Please put pilot in %s (%s) and press HotSync button.
sr: Управо ће послати наредне податке пилоту.
    Корисничко име: %s
    ИБ: %d
    Молим убаците пилота у %s (%s) и притисните дугме за усклађивање.

note: do get_from_pilot
en: About to retrieve UserName and ID from the pilot.
    Please put pilot in %s (%s) and press HotSync button.
sr: Управо ће преузети корисничко име и ИБ са пилота.
    Молим убаците пилота у %s (%s) и притисните дугме за усклађивање.

en: Failed sending request to gpilotd
sr: Нисам успео са слањем захтева gpilotd-у

en: Successfully retrieved UserName and ID from pilot.
    UserName: %s
    ID: %d
sr: Успешно је преузео корисничко име и ИБ од пилота.
    Корисничко име: %s
    ИБ: %d

en: Please put pilot in %s (%s) and press HotSync button or cancel the operation.
sr: Молим убаците пилота у %s (%s) и притисните дугме за усклађивање, или обуставите ову радњу.

en: The request to get pilot id failed
sr: Неуспео захтев за добијање ИБ-а пилота

en: The request to set pilot id failed
sr: Неуспео захтев за постављање ИБ-а пилота

en: Action:
sr: Радња:

en: Add...
sr: Додај...

en: Choose Device
sr: Изаберите уређај

en: Conduit Actions
sr: Радње са преносником

en: Conduit Description
sr: Опис преносника

en: Conduit Settings
sr: Подешавања преносника

en: Conduits
sr: Преносници

en: Congratulations, gnome-pilot is configured!
    
    You can change gnome-pilot settings at any time from 
    PilotLink and Conduits tabs in control center.
    
    You can monitor syncing of gnome-pilot by adding 
    PilotLink applet to your panel.
sr: Честитамо, подесили сте Гномовог пилота!
    
    Можете изменити подешавања Гномовог пилота у сваком тренутку
    помоћу листова „Веза пилота“ и „Преносници“ у контролном центру.
    
    Можете пратити усклађивање Гномовог пилота додавањем програмчета 
    за везу са пилотом на ваш панел.

en: Cradle Settings
sr: Подешавања подножја

en: Delete
sr: Уклони

en: Device Settings
sr: Подешавања уређаја

en: Devices
sr: Уређаји

en: Disable
sr: Искључи

en: Disabled
sr: Искључено

en: Edit...
sr: Уреди...

en: Enable
sr: Укључи

en: Enter user name you want stored on your pilot
sr: Унесите корисничко име које желите да држите на вашем пилоту

en: Get User Name and ID from existing pilot that was used before.
sr: Преузмите корисничко име и ИБ са постојећег пилота који је раније коришћен.

en: Get from pilot
sr: Преузми са пилота

en: Gnome Pilot Settings
sr: Подешавања Гномовог пилота

en: Initial Sync
sr: Првобитно усклађивање

en: Local basedir
sr: Локални основни директоријум

en: Network
sr: Мрежа

en: No, I've never used sync software with this pilot before.
sr: Не, никад нисам раније користио програме за усклађивање са овим пилотом.

en: None
sr: Ништа

en: One Time Action:
sr: Једновремена радња:

en: Pilot Attributes
sr: Својства пилота

en: Pilot Identification
sr: Идентификација пилота

en: Pilot Name
sr: Име пилота

en: Pilot Name:
sr: Име пилота:

en: Pilots
sr: Пилоти

en: Send to pilot
sr: Пошаљи пилоту

en: Serial
sr: Редно

en: Set User Name and ID to a new pilot.
sr: Посатви корисничко име и ИБ за новог пилота.

en: Set the root directory for all pilot files to be stored.
sr: Постави корени директоријум за смештање свих датотека пилота.

en: Settings...
sr: Подешавања...

en: Success
sr: Успешно

en: The name for your pilot. It is only used for identification.
sr: Име за вашег пилота. Користи се само за распознавање.

en: This integer ID identifies your pilot and must be unique between different pilots that you use.
sr: Овај целобројни ИБ означава вашег пилота и мора бити јединствен међу свим пилотима које користите.

en: Timeout
sr: Временско ограничење

en: User Name
sr: Корисничко име

en: User Name and ID to set on the Pilot
sr: Корисничко име и ИБ за постављање на пилоту

en: User Name:
sr: Корисничко име:

en: Welcome to gnome-pilot!
sr: Добродошли у Гномов пилот!

en: Yes, I've used sync software with this pilot before.
sr: Да, раније сам користио програме за усклађивање са овим пилотом.

en: You seem to be running gnome-pilot for the first time.
    The following steps will setup gnome-pilot for syncing. 
    You can always change any options later from
    PilotLink panel in Gnome Control Center.
    
    Press 'Forward' to continue.
    Press 'Cancel' to exit.
sr: Изгледа да по први пут покрећете Гномовог пилота.
    Наредни кораци ће припремити програм за усклађивање.
    Накнадно ћете увек моћи да измените све изборе из листа „Веза пилот“ у Гномовом контролном центру.
    
    Притисните „Напред“ да наставите.
    Притисните „Откажи“ да изађете.

en: Start druid only
sr: Покрени само помоћника

en: Error initializing gpilotd capplet
sr: Грешка при припремању контролног програмчета за gpilotd

en: Error loading pilot state, aborting
sr: Грешка при учтавању стања пилота, одустаје

en: Cannot connect to the GnomePilot Daemon
sr: Не могу да се прикључим услужном програму Гномовог пилота

en: Cannot run druid if pilots or cradles already configured
sr: Не могу да покренем помоћника уколико су пилоти или подножја већ подешена

en: Configure PalmOS devices
sr: Подеси ПалмОС уређаје

en: PalmOS Devices
sr: ПалмОС уређаји

note: Default to 57600
en: Use conduit settings
sr: Користи подешавања преносника

en: Synchronize
sr: Усклади

en: Copy from pilot
sr: Пренеси са пилота

en: Copy to pilot
sr: Пренеси на пилот

en: Merge from pilot
sr: Споји са пилота

en: Merge to pilot
sr: Споји на пилота

en: Enabled
sr: Укључено

en: You must have at least one device setup
sr: Морате имати подешен бар један уређај

en: The specified base directory exists but has the wrong permissions.
    Please fix or choose another directory
sr: Наведени основни директоријум постоји али има неодговарајућа овлашћења.
    Молим поправите то или изаберите неки други директоријум

en: The specified base directory exists but is not a directory.
    Please make it a directory or choose another directory
sr: Наведени основни директоријум постоји али није директоријум.
    Молим учините га дирекоријумом или изаберите неки други директоријум

en: It wasn't possible to create the specified base directory.
    Please verify the permitions on the specified path or choose another directory
sr: Нисам могао да образујем наведени основни директоријум.
    Молим проверите овлашћења за унету путању или изаберите неки други директоријум

en: The path specified for the base directory is invalid.
    Please choose another directory
sr: Путања наведена за основни директоријум је неисправна.
    Молим изаберите неки други директоријум

en: Read/Write permissions failed on
sr: Неисправна овлашћења за читање/писање за

en: Check the permissions on the device and retry
sr: Проверите овлашћења за уређај и покушајте поново

en: Could not examine the port for
sr: Не могу да испитам порт ради

en: The port should point to a USB serial port
sr: Порт треба да указује на USB серијски порт

en: The port should be a character special device but isn't for
sr: Порт треба да представља знаковни нарочити уређај, али није за

en: Checking for removed databases
sr: Проверава за уклоњене базе података

note: I18N note: this is printed when renaming a file %s
en: Renaming %s
sr: Преименује %s

note: I18N note: this message follow a "Renaming %s". The %s is a file name
en: to %s
sr: на %s

en: %s not modified since last sync
sr: %s није измењен од последњег усклађивања

en: Making backup of %s
sr: Прави резервни примерак за %s

en: Could not create backup file %s
sr: Не могу да направим резервни примерак датотеке %s.

en: Collecting restore information...
sr: Скупља податке за враћање...

en: Backup directory
sr: Директоријум за резерве

en: Only backup changed bases
sr: Направи резервне примерке само измењених база

en: Remove local base if deleted on pilot
sr: Уклони локалну базу ако је уклоњена са пилота

en: # of old backups to keep
sr: колико старих резервних примерака да држи

en: Install of %s failed
sr: Неуспешна инсталација %s

en: Installing %s from %s...
sr: Инсталира %s са %s...

en: Installing %s...
sr: Инсталира %s...

en: Install immediately
sr: Инсталирај одмах

en: Install delayed
sr: Одложена инсталација

en: Pilot to install to
sr: Који пилот да инсталира

en: PILOT
sr: ПИЛОТ

en: Unable to get pilot names
sr: Не могу да сазнам имена пилота

en: Following files failed :
sr: Следеће датотеке су неисправне :

en: Installing to %s:
sr: Инсталирам на %s:

en: No files to install
sr: Нема датотека које треба инсталирати

en: Press synchronize on the cradle to install
     or cancel the operation.
sr: Притисните дугме за усклађивање на подножју да инсталирате или откажите радњу.

en: Gnome Pilot File Manager
sr: Управник датотека Гномовог пилота

en: Copyright Manish and Neil Vachharajani (C) 1998
sr: Сва права задржана 1998 — Маниш (Manish) и Нејл Вахараџани (Neil Vachharajani)

en: Manages files and applications on your Palm Pilot
    Palm Pilot is a Registered trademark of 3com Inc.
sr: Управља датотекама и прогамима на вашем Палм Пилоту
    Palm Pilot је заштићена робна марка 3com-а.

en: Really quit Gnome Pilot File Manager?
sr: Сигурно желите да изађете из управника датотека?

en: Hmm, this shouldn't happen, not enough filenames
sr: Овај, ово не треба да се деси, недовољно имена датотека

en: Aborting...
sr: Обуставља...

en: No files to install!!
sr: Нема датотека које треба да инсталира!

en: Install Progress
sr: Ток инсталације

en: Installing...
sr: Инсталирам...

en: Press the Hot Sync button on your pilot now!
sr: Сада притисните дугме за усклађивање на вашем пилоту!

en: Unable to open or create chosen name as a directory!
sr: Не могу да отворим или направим изабрано име као директоријум!

en: Chosen backup location is not a directory!
sr: Изабрано место за резервне примерке није директоријум!

en: Backup Progress
sr: Ток прављења резервних примерака

en: Backing up...
sr: Прави резервне примерке...

en: Unable to open status pipe
sr: Не могу да отворим цевку за стање

en: Unable to open message pipe
sr: Не могу да отворим цевку за поруке

en: Unable to fork
sr: Не могу да поделим процес

en: Backup Directory
sr: Директоријум за резервне примерке

en: About
sr: О програму

en: About the gpilot-fileman
sr: О управнику датотека Гномовог пилта

en: Install Files
sr: Инсталирај датотеке

en: Installs selected files to the connected Pilot
sr: Инсталира изабране датотеке на повезаног пилота

en: Backup Pilot
sr: Резервни примерци за пилота

en: Back's up selected files from the connected Pilot
sr: Прави резервне примерке датотека са повезаног пилота

en: Properties
sr: Особине

en: Properties for the Gnome Pilot File Manager
sr: Особине за управника датотека Гномовог пилота

en: Quit
sr: Изађи

en: Quits the application
sr: Излази из програма

en: File
sr: Датотека

en: Help
sr: Помоћ

en: Add ->
sr: Додај ->

en: <- Remove
sr: <- Уклони

en: <- Remove All
sr: <- Уклони све

en: Selected Files
sr: Изабране датотеке

en: Unable to bind to pilot
sr: Не могу да се привежем на пилота

en: Exiting on cancel
sr: Излази по отказу

en: Unable to open '%s'!
sr: Не могу да отворим „%s“!

en: Install failed %s.
sr: Неуспешна инсталација %s.

en: Exiting on cancel, all data NOT backed up.
sr: Излази по отказу, НИСУ направљени резервни примерци свих података.

en: Failed, unable to create file
sr: Неуспешно, не могу да направим датотеку

en: Failed, unable to back up database
sr: Неуспешно, не могу да направим резервни примерак базе

en: Pilot Device
sr: Пилот уређај

en: Confirm on quit
sr: Потврди по излазу

en: General
sr: Опште

en: Gnome-Pilot daemon
sr: Услужни програм Гномовог пилота

en: deleted pilot record modified locally, not deleting
sr: обрисан слог пилота је измењен у локалу, не брише

en: deleted local record modified on pilot, not deleting
sr: обрисан локални слогје измењен на пилоту, не брише

en: merge conflict, pilot and local record swapped
sr: сукоб при спајању, замењени су локални и слогови пилота

en: archive and change conflict, pilot and local record swapped
sr: сукоб при архивирању и измени, замењени су локални и слогови пилота

en: archive and change conflict, local record sent to pilot
sr: сукоб при архивирању и измени, локални слог је послат пилоту

en: archive and change conflict, pilot record saved locally
sr: сукоб при архивирању и измени, слог са пилота је снимљен у локалу

en: Conduits initialization failed, aborting operation
sr: Покретање преносника није успело, обуставља рад

en: Unable to delete all records in pilot database, aborting operation.
sr: Не могу да уклоним све слогове из базе пилота, обуставља рад.

en: Conduit did not return a record
sr: Преносник није вратио слог

en: Unable to delete all records in local database, aborting operation.
sr: Не могу да уклоним све слогове из локалне базе, обуставља рад.

en: Error in conduit, newly added record could not be found
sr: Грешка у преноснику, не могу да пронађем новододати слог

en: Copy to pilot failed!
sr: Пренос на пилота није успео!

en: Copy from pilot failed!
sr: Пренос са пилота није успео!

en: Merge to pilot failed!
sr: Спајање на пилоту није успело!

en: Merge from pilot failed!
sr: Спајање са пилотом није успело!

en: Synchronization failed!
sr: Усклађивање није успело!

en: Could not open device %s (%s): reason: "%s".
sr: Нисам могао да отворим уређај %s (%s): разлог: „%s“.

en: GnomePilot could not open device %s (%s).
    Reason: "%s".
sr: Гномов пилот није могао да отвори уређај %s (%s).
    Разлог: „%s“.

en: Unknown device type
sr: Непозната врста уређаја

en: Number of devices is configured to 0
sr: Број уређаја је подешен на 0

en: No cradles configure.
    Please run gpilotd-control-applet (use gnomecc)
    to configure gnome-pilot.
sr: Нема подешених подножја.
    Молим користите gpilotd-control-applet (користите 
    контролни центар) за подешавање Гномовог пилота.

en: No accessible devices available
sr: Нема доступних уређаја

en: Number of pilots is configured to 0
sr: Број пилота је подешен на 0

en: No pilots configured.
    Please run gpilotd-control-applet (use gnomecc)
    to configure gnome-pilot.
sr: Нема подешених пилота.
    Молим користите gpilotd-control-applet (користите 
    контролни центар) за подешавање Гномовог пилота.

en: Unable to bind to pilot
sr: Не могу да се привежем са пилотом

en: Unknown pilot, no userID/username match %ld
sr: Непознат пилот, не поклапа се ИБ/име корисника %ld

en: Use gnomecc to configure pilot
sr: Користите Гномов контролни центар за подешавање пилота

note: FIXME: here we should offer to create a profile for the pilot, bug # 8218
en: Unknown pilot - no pilots matches ID %ld
    Use gnomecc to set pilot's ID
sr: Непознат пилот — ниједан пилот не одговара ИБ-у %ld
    Користите Гномов контролни центар за подешавање ИБ-а пилота

en: Cradle %s has %d events
sr: Подножје %s има %d догађаја

en: Setting userinfo...
sr: Поставља податке корисника...

en: Sync continues
sr: Усклађивање се наставља

en: Getting userinfo...
sr: Добавља податке корисника...

en: NetSync request detected, synchronizing pilot
sr: Примећен је захтев за мрежним усклађивањем, усклађује пилота

en: HotSync button pressed, synchronizing pilot
sr: Притиснуто је дугме за усклађивање, усклађује пилота

en: Pilot ID is %ld, name is %s, owner is %s
sr: ИБ пилота је %ld, име је %s, власник је %s

en: On host %s
sr: На домаћину %s

en: On host %d
sr: На домаћину %d

en: Synchronization ended
sr: Усклађивање је завршено

en: Synchronization ended early
sr: Усклађивање је прерано завршено

en: The base directory %s is invalid.
    Please fix it or use gnomecc to choose another directory.
sr: Основни директоријум %s је неисправан. 
    Молим поправите га или користите Гномов контролни центар да изаберете неки други директоријум.

note: no ? drop connection then
en: An error occured while getting the pilot's system data
sr: Дошло је до грешке при преузимању системских података пилота

note: no ? drop connection then
en: An error occured while getting the pilot's user data
sr: Дошло је до грешке при преузимању корисничких података пилота

en: Completed events for cradle %s (%s)
sr: Завршени догађаји за поднођје %s (%s)

en: Woke on %s
sr: Пробуди на %s

en: Watching %s (%s, %s)
sr: Прати %s (%s, %s)

en: Watching %s (%s)
sr: Прати %s (%s)

en: Exiting (caught SIGTERM)...
sr: Излази (примио сам SIGTERM)...

en: Exiting (caught SIGINT)...
sr: Излази (примио сам SIGINT)...

en: Unable to open or create file %s with read/write privs
sr: Не могу да отворим или направим датотеку %s са овлашћењима за читање и писање

en: Unable to find home directory for uid %d
sr: Не могу да нађем лични директоријум за КИБ %d

en: Unable to create file installation queue directory
sr: Не могу да направим директоријум за ред инсталације датотека

en: Shutting down devices
sr: Гасим уређаје

en: Rereading configuration...
sr: Поново чита подешавања...

en: non-backup conduit in backup conduit list
sr: не-резервни преносни у списку преносника за резервне примерке

en: %s backed up
sr: Направљен је резервни примерак за %s

en: %s backup failed
sr: Неуспешно прављење резервног примерка за %s

en: Collecting synchronization info...
sr: Скупља податке о усклађивању...

en: Synchronizing %s
sr: Усклађује %s

en: Copy to pilot %s
sr: Пренеси на пилота %s

en: Copy from pilot %s
sr: Пренеси са пилота %s

en: Merge to pilot %s
sr: Споји на пилоту %s

en: Merge from pilot %s
sr: Споји са пилота %s

en: Conduit %s's first synchronization...
sr: Прво усклађивање преносника %s...

en: unknown syncing action (%d = %s).
sr: непозната радња усклађивања (%d = %s).

en: Instantiating %d conduits...
sr: Образује %d преносника...

en: Unknown conduit "%s" in configure!
sr: Непознат преносник „%s“ у подешавањима!

en: Loading conduit "%s" failed!
sr: Неуспешно учитавање преносника „%s“!

en: Loading conduit "%s" failed!
sr: Неуспешно учитавање преносника „%s“!

en: Setting user/id to %d/%s...
sr: Поставља корисника/ИБ na %d/%s...

note: FIXME: remove the bloody request, or the user will get this message every time
en: Conduit %s requested, but not found
sr: Тражен је преносник %s, али није нађен

en: Conduit %s cannot be requested
sr: Не може да тражи преносника %s

en: (unknown DB)
sr: (непозната база)

en: Error in queue, non-existing entry
sr: Грешка у реду, непостојећи унос

en: fault: no request found for pilot %d, request %d
sr: грешка: захтев није нађен за пилота %d, захтев %d

en: module loading not supported, fatal!
sr: учитавање модула није подржано, кобно!

en: Get System Info
sr: Сазнај податке о систему

en: Pause daemon
sr: Привремено заустави услужни програм

en: Unpause daemon
sr: Настави покретање услужног програма

en: Restart daemon
sr: Поново покрени услужни програм

en: Set user id and name
sr: Постави ИБ и име корисника

en: ID for the pilot
sr: ИБ овог пилота

en: Install file
sr: Инсталирај датотеку

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Restore directory
sr: Врати директоријум

en: DIRECTORY
sr: ДИРЕКТОРИЈУМ

en: Run conduit
sr: Покрени преносника

en: CONDUIT
sr: ПРЕНОСНИК

en: Username to set
sr: Постави корисничко име

en: USERNAME
sr: КОРИСНИЧКО-ИМЕ

en: Monitor the specified pilots actions
sr: Прати деловање наведених пилота

en: Monitor all pilots
sr: Прати све пилоте

en: list pilots by login (all for all pilots)
sr: испиши пилоте према пријави (све за све пилоте)

en: LOGIN
sr: ПРИЈАВА

en: Specify pilot to operate on (defaults to MyPilot)
sr: Наведите пилота на којем радите (подразумева се MyPilot)

en: PILOTNAME
sr: НАЗИВ-ПИЛОТА

en: Specify a cradle to operate on (defaults to Cradle0)
sr: Наведите подножје на којем радите (подразумева се Cradle0)

en: CRADLENAME
sr: НАЗИВ-ПОДНОЖЈА

en: List the specifed pilot's bases
sr: Испишите базе наведених пилота

en: 
    BEWARE!!
    This is a tool for certain parts of the gnome-pilot package.
    Unless you know what you're doing, don't use this tool.
sr: 
    ПАЖЊА!!!
    Овај алат је саставни део Гномово пилота.
    Уколико не знате шта радите, не користите овај програм.

en: lists available conduits
sr: списак доступних преносника

en: conduit to operate on
sr: преносник на којем да радим

en: list all attributes
sr: испиши све особине

en: specify pilot to operate on
sr: наведите пилота на којем да радим

en: PILOTID
sr: ИБПИЛОТА

en: list attributes
sr: особине списка

en: list available conduits and their state
sr: списак доступних преносника и њиховог стања

en: enable specified conduit
sr: укључи наведеног преносника

en: disable specified conduit
sr: искључи наведеног преносника

en: enable, and set firstsync to slow
sr: укључи, и постави прво усклађивање на споро

en: instantiate and destroy the conduit
sr: образуј и уклони преносника
