gdl - en to sr translation catalogue (138 entries)

en: Expander Size
sr: Величина проширивача

en: Size of the expander arrow.
sr: Величина стрелице проширивача

en: Dock the toolbar
sr: Прилепи алатке

en: Un dock the toolbar
sr: Одлепи алатке

en: Orientation
sr: Оријентација

en: Orientation of the docking item
sr: Оријентација ставки на панелу

en: Resizable
sr: Променљиве величине

en: If set, the dock item can be resized when docked in a paned
sr: Ако је омогућено, ставци на панелу може бити промењена величина када се прилепи у панел

en: Item behavior
sr: Понашање ставке

en: General behavior for the dock item (i.e. whether it can float, if it's locked, etc.)
sr: Основно понашање за ставку (нпр. да ли може да буде плутајућа, да ли је закључана, итд.)

en: Grip size
sr: Величина хватаљке

en: Size in pixels of the grip to drag the dock item
sr: Величина хватаљке за померање панела у пикселима

en: Locked
sr: Закључано

en: If set, the dock item cannot be dragged around and it doesn't show a grip
sr: Ако је постављено, прилепљена ставка се не може померати и неће имати хватаљку

en: Preferred width
sr: Приоритетна ширина

en: Preferred width for the dock item
sr: Приоритетна ширина за ставку панела

en: Preferred height
sr: Приоритетна висина

en: Preferred height for the dock item
sr: Приоритетна висина за ставку панела

en: You can't add a dock object (%p of type %s) inside a %s. Use a GdlDock or some other compound dock object.
sr: Можете додати објекат на панел (%p типа %s) унутар %s. Користите GdlDock или неки други објекат који се може додати панел.

en: Attempting to add a widget with type %s to a %s, but it can only contain one widget at a time; it already contains a widget of type %s
sr: Покушава да дода елемент типа %s у %s, али он може да садржи само један елемент; већ садржи елемент типа %s

en: Unsupported docking strategy %s in dock object of type %s
sr: Стратегија припајања %s није подржана у објекту панела типа %s

note: Hide menuitem.
en: Hide
sr: Сакриј

note: Lock menuitem
en: Lock
sr: Закључај

en: Attempt to bind an unbound item %p
sr: Покушај уградње безграничне ставке %p

en: Master
sr: Главно

en: GdlDockMaster object which the layout object is attached to
sr: GdlDockMaster објекат за који је привезан објекат распореда

en: Dirty
sr: Прљаво

en: True if the layouts have changed and need to be saved to a file
sr: Постављено уколико су распореди измењени и треба их сачувати у датотеку

note: FIXME: pop up an error dialog
en: Could not load layout user interface file '%s'
sr: Не могу учитати фајл са распоредом корисничког сучеља „%s‟

en: Visible
sr: Видљиво

en: Item
sr: Ставка

en: Name
sr: Назив

en: Dock items
sr: Ставке панела

en: Saved layouts
sr: Сачувај распоред

en: While loading layout: don't know how to create a dock object whose nick is '%s'
sr: Приликом учитавања распореда: не уме да направи објекат за прилепљивање чији је надимак „%s“

en: Layout managment
sr: Управљање распоредом

en: Default title
sr: Подразумевани наслов

en: Default title for newly created floating docks
sr: Подразумевани наслов за новокреирани плутајући панел

en: If is set to 1, all the dock items bound to the master are locked; if it's 0, all are unlocked; -1 indicates inconsistency among the items
sr: Уколико је постављено на 1, сви објекти за припајање везани за главни су закључани; уколико је 0, сви су откључани; -1 означава недоследност међу ставкама

en: master %p: unable to add object %p[%s] to the hash.  There already is an item with that name (%p).
sr: главни %p: не може да дода објекат %p[%s] у хеш табелу.  Већ постоји ставка са тим именом (%p).

en: The new dock controller %p is automatic.  Only manual dock objects should be named controller.
sr: Нови управљач припајањем %p је аутоматски.  Само ручни објекти за припајање треба да буду означени као управљачи.

en: Page
sr: Страна

en: The index of the current page
sr: Индекс одабране стране

en: Unique name for identifying the dock object
sr: Јединствен назив за идентификацију објекта панела

en: Long name
sr: Дугачак назив

en: Human readable name for the dock object
sr: Назив бојекта дијалога читљив од стране људи

en: Dock master
sr: Власништво панела

en: Dock master this dock object is bound to
sr: Власништво панела је уградио овај панел на

en: Call to gdl_dock_object_dock in a dock object %p (object type is %s) which hasn't implemented this method
sr: Позив функцији gdl_dock_object_dock у објекту за припајање %p (тип објекта је %s) који не садржи ову методу

en: Dock operation requested in a non-bound object %p. The application might crash
sr: Покушај извођења операције припајања у неповезаном објекту %p. Програм може да пукне

en: Cannot dock %p to %p because they belong to different masters
sr: Не може да припоји %p на %p зато што припадају разним главним објектима

en: Attempt to bind to %p an already bound dock object %p (current master: %p)
sr: Покушај везивања на %p већ везаног објекта за припајање %p (тренутно главни: %p)

en: Position
sr: Позиција

en: Position of the divider in pixels
sr: Позиција делиоца у пикселима

en: Sticky
sr: Лепљиво

en: Whether the placeholder will stick to its host or move up the hierarchy when the host is redocked
sr: Да ли ће се овај чувар места држати свог домаћина или се премештати у хијерархији када се домаћин одвоји

en: Host
sr: Домаћин

en: The dock object this placeholder is attached to
sr: Објекат за припајање за који је овај чувар места везан

en: Next placement
sr: Следећи распоред

en: The position an item will be docked to our host if a request is made to dock to us
sr: Позиција на коју ће ставка бити припојена домаћину ако је учињен захтев за припајање нама

en: Attempt to dock a dock object to an unbound placeholder
sr: Покушај припајања објекта за припајање невезаном чувару места

en: Got a detach signal from an object (%p) who is not our host %p
sr: Примио је сигнал за одвајање од објекта (%p) који није наш домаћин %p

en: Something weird happened while getting the child placement for %p from parent %p
sr: Нешто чудно се догодило при добављању размештаја садржаног елемента %p од садржаоца %p

en: Controlling dock item
sr: Управљач елементом припајања

en: Dockitem which 'owns' this tablabel
sr: Елемент за припајање који је „власник“ ове ознаке листа

en: Floating
sr: Плутајуће

en: Whether the dock is floating in its own window
sr: Да ли елемент за припајање плута у свом прозору

en: Default title for the newly created floating docks
sr: Подразумевани наслов за новонаправљене плутајуће објекте за припајање

en: Width
sr: Ширина

en: Width for the dock when it's of floating type
sr: Ширина објекта за припајање када је плутајући

en: Height
sr: Висина

en: Height for the dock when it's of floating type
sr: Висин објекта за припајање када је плутајући

en: Float X
sr: Плутајући X

en: X coordinate for a floating dock
sr: X координата плутајућег објекта за припајање

en: Float Y
sr: Плутајући Y

en: Y coordinate for a floating dock
sr: Y координата плутајућег објекта за припајање

en: Dock #%d
sr: Припајање #%d

en: GConf key
sr: Гконф кључ

en: The gconf key for storing the recent entries.
sr: Гконф кључ у који се смештају недавни уноси.

en: Path
sr: Путања

en: The path to put the menu items.
sr: Путања за смештање ставки менија.

en: Limit
sr: Ограничење

en: The maximum number of items to be allowed in the list.
sr: Максималан број ставки који се може додати у листу.

en: List type
sr: ТИп листе

en: The type with which the items will be numbered.
sr: Тип којим ће се побројати ставке.

en: Open %s
sr: Отвори %s

en: Icon size
sr: Величина иконице

en: Icon zoom
sr: Увећање иконице

en: Layout Managment
sr: Управљање распоредом

en: _Load
sr: _Учитај

en: _Lock dock items
sr: _Закључај ставку дијалога

en: Factory for the Gnome Symbol Browser control.
sr: Производња елемента за разгледање Гномових симбола.

en: Gnome Symbol Browser Control
sr: Елемент за разгледање Гномових симбола

en: Gnome Symbol Browser Control Factory
sr: Производња елемента за разгледање Гномових симбола

en: Gnome Symbol Browser.
sr: Разгледање Гномових симбола.

en: Goto Symbol
sr: Иди на симбол

en: Goto the displayed symbol
sr: Иди на приказани симбол

en: Update Symbols
sr: Освежи симболе

en: Update the symbol tree
sr: Освежи стабло симбола

en: _Goto to symbol
sr: _Иди на симбол

en: _View
sr: _Изглед

en: Unknown
sr: Непознато

note: ! tm_tag_undef_t = 0, < Unknown type
en: Classes
sr: Класе

note: ! tm_tag_class_t = 1, < Class declaration
en: Enums
sr: Поброј

note: ! tm_tag_enum_t = 2, < Enum declaration
en: Enumerators
sr: Побројавање

note: ! tm_tag_enumerator_t = 4, < Enumerator value
en: Fields
sr: Поља

note: ! tm_tag_field_t = 8, < Field (Java only)
en: Functions
sr: Функције

note: ! tm_tag_function_t = 16, < Function definition
en: Interfaces
sr: Сучеља

note: ! tm_tag_interface_t = 32, < Interface (Java only
en: Members
sr: Чланови

note: ! tm_tag_member_t = 64, < Member variable of class/struct
en: Methods
sr: Методе

note: ! tm_tag_method_t = 128, < Class method (Java only
en: Namespaces
sr: Простори имена

note: ! tm_tag_namespace_t = 256, < Namespace declaration
en: Packages
sr: Пакети

note: ! tm_tag_package_t = 512, < Package (Java only)
en: Prototypes
sr: Прототипови

note: ! tm_tag_prototype_t = 1024, < Function prototype
en: Structs
sr: Структуре

note: ! tm_tag_struct_t = 2048, < Struct declaration
en: Typedefs
sr: Дефиниције типова

note: ! tm_tag_typedef_t = 4096, < Typedef
en: Unions
sr: Скупови

note: ! tm_tag_union_t = 8192, !< Union
en: Variables
sr: Променљиве

note: ! tm_tag_variable_t = 16384, < Variable
en: ExternVars
sr: Спољне променљиве

note: ! tm_tag_externvar_t = 32768, < Extern or forward declaration
en: Macros
sr: Макрои

note: ! tm_tag_macro_t = 65536, < Macro (withour arguments)
en: MacrosWithArgs
sr: МакроиСаАргументима

en: Tags
sr: Ознаке

en: Undefined
sr: Недефинисано

en: <No Symbol>
sr: <Без симбола>

en: Exit
sr: Излаз

en: Open Project
sr: Отвори пројекат

en: Save Project
sr: Сачувај пројекат

en: Set Current File
sr: Постави тренутни фајл

en: Update
sr: Освежи

en: Update the whole tree
sr: Освежи комплетно стабло

en: _Exit
sr: И_злаз

en: _File
sr: _Фајл

en: _Open Project
sr: _Отвори пројекат

en: _Save Project
sr: _Сачувај пројекат

en: _Set Current File
sr: _Постави тренутни фајл

en: Open file...
sr: Отварање фајла...

en: Set current file...
sr: Постављање тренутног фајла...

en: Save file...
sr: Сачувај датотеку...

en: Can't initialize bonobo!
sr: Не могу иницијализовати бонобо!
