gnome-system-monitor 2.2 - en to sr translation catalogue (131 entries)

en: System Monitor
sr: Контролор Система

en: View current processes and monitor system state
sr: Погледај тренутно покренуте процесе и прати стање система

en: Jorgen Scheibengruber <mfcn@gmx.de> - nicer devices treeview
sr: Jorgen Scheibengruber <mfcn@gmx.de> — лепше дрво уређаја

en: Simple process viewer using libgtop
sr: Програм за праћење процеса који користи libgtop

en: X window system
sr: X window систем

en: bourne again shell
sr: bourne again љуска

en: Gnome-Session
sr: Гном-Сесија

en: No processes are currently hidden.
sr: Тренутно нема сакривених процеса

en: Manage Hidden Processes
sr: Управљај скривеним процесима

en: These are the processes you have chosen to hide. You can reshow a process by removing it from this list.
sr: Ово су процеси које сте изабрали да буду сакривени. Можете их опет учинити видљивим уклањањем са ове листе

en: _Hidden Processes:
sr: _Скривени процеси:

en: _Remove From List
sr: _Уклони из списка

en: Process Info
sr: Подаци о процесу

en: Command:
sr: Наредба:

en: Status:
sr: Стање:

en: Priority:
sr: Приоритет:

en: Memory Usage
sr: Искоришћеност меморије

en: Total:
sr: Укупно:

en: Shared:
sr: Дељена:

en: Very high - nice %d
sr: Врло висок — пристојно %d

en: High - nice %d
sr: Висок — пристојно %d

en: Normal - nice %d
sr: Нормалан — пристојно %d

en: Low - nice %d
sr: Низак — пристојно %d

en: Very low - nice %d
sr: Врло низак — пристојно %d

en: _Change Priority...
sr: _Промени приоритет...

en: Change the importance (nice value) of a process
sr: Промени степен важности (nice parametar) процеса

en: _Hide Process
sr: _Сакриј Процес

en: Hide a process
sr: Сакриј Процес

en: End _Process
sr: _Окончај Процес

en: Force a process to finish.
sr: Приморај процес да се оконча.

en: _Kill Process
sr: У_биј Процес

en: Force a process to finish now.
sr: Приморај процес да се оконча истог тренутка.

en: _Hidden Processes
sr: _Скривен Процес

en: View and edit your list of hidden processes
sr: Погледајте и мењајте вашу листу скривених процеса

en: _Memory Maps
sr: _Мапа меморије

en: View the memory maps associated with a process
sr: Погледај мапе меморије које користи процес

en: Process _Dependencies
sr: Прикажи _међузависност

en: Display a tree showing process dependencies
sr: Прикажи дрво које осликава међузависност процеса

en: _Threads
sr: _Нити

en: Display threads (subprocesses)
sr: Прикажи нити (подпроцесе)

en: All Processes
sr: Сви процеси

en: View processes being run by all users
sr: Види процесе свих корисника

en: My Processes
sr: Моји процеси

en: View processes being run by you
sr: Види своје процесе

en: Active Processes
sr: Активни Процеси

en: View only active processes
sr: Види само активне процесе

en: Change Priority ...
sr: Промени Приоритет ...

en: Memory Maps
sr: Мапе Меморије

en: Hide Process
sr: Сакриј Процес

en: End Process
sr: Окончај Процес

en: Force a process to finish
sr: Приморај процес да се оконча

en: Kill Process
sr: Убиј Процес

en: Force a process to finish now
sr: Приморај процес да се оконча истог тренутка

en: More _Info >>
sr: Више _Информација >>

en: << Less _Info
sr: << Мање _Информација

en: Sea_rch:
sr: Претра_жи:

en: Vie_w:
sr: Погле_дај:

en: More _Info
sr: Више _података

en: Name
sr: Име

en: Directory
sr: Директоријум

en: Type
sr: Врста

en: Total
sr: Укупно

en: Used
sr: Коришћен

en: CPU History
sr: Историјат процесора

en: Used CPU:
sr: Коришћен CPU:

en: Memory and Swap History
sr: Историјат меморије и замене за меморију

en: Used memory:
sr: Коришћена меморија:

en: of
sr: од

en: Used swap:
sr: Коришћена замена:

en: Devices
sr: Уређаји

en: Process Listing
sr: Списак процеса

en: Resource Monitor
sr: Праћење ресурса

en: Application Manager
sr: Управник програмима

en: Running Applications
sr: Покренути програми

en: _Close Application
sr: _Затвори програм

en: Filename
sr: Име датотеке

en: VM Start
sr: Покрени VM

en: VM End
sr: Окончај VM

en: VM Size
sr: Величина VM

en: Flags
sr: Параметри

en: Device
sr: Уређај

en: Process Name :
sr: Име Процеса :

en: No such process.
sr: Нема таквог процеса.

en: Process Name : %s 
    
    You do not have permission to change the priority of this process. You can enter the root password to gain the necessary permission.
sr: Име Процеса: %s 
    
    Немате права да мењате приоритет тог процеса. Можете уписатилозинку root корисника да би добили потребна права.

en: Process Name : %s 
    
    You must be root to renice a process lower than 0. You can enter the root password to gain the necessary permission.
sr: Име Процеса : %s 
    
    Морате бити root да би renice наредби дали негативан параметар. Можете уписату лозинку root корисника да би добили потребне дозволе.

en: Process Name : %s 
    
    You do not have permission to end this process. You can enter the root password to gain the necessary permission.
sr: Име Процеса : %s 
    
    Немате дозволе да окончате овај процес. Можете уписату лозинку root корисника да би добили потребне дозволе.

en: An error occured while killing the process.
sr: Догодила се грешка при убијању процеса.

en: Are you sure you want to hide this process?
    (Choose 'Hidden Processes' in the Settings menu to reshow)
sr: Да ли сте сигурни да желите да сакријете овај процес?
    (Изаберите `Скривен Процеси` из менија Подешавања да би их опет видели)

en: Show this dialog next time.
sr: Прикажи овај диалог и следећи пут.

en: _End Process
sr: _Окончај Процес

en: Unsaved data will be lost.
sr: Несачувани подаци ће бити изгубљени.

en: ( Very High Priority )
sr: ( Врло висок приоритет )

en: ( High Priority )
sr: ( Висок приоритет )

en: ( Normal Priority )
sr: ( Нормалан приоритет )

en: ( Low Priority )
sr: ( Низак приоритет )

en: ( Very Low Priority)
sr: ( Врло низак приоритет )

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
sr: Приоритет процеса је задат по вредности параметра nice наредбе.Нижа вредност представља виши приоритет.

en: Change Priority
sr: Промени приоритет

en: Change _Priority
sr: Промени _приоритет

en: Nice Value :
sr: Вредност Nice параметра :

en: Icon
sr: Икона

en: Preferences
sr: Опције

en: Behavior
sr: Понашање

en: _Update Interval ( seconds ) :
sr: Период између освежавања ( секунде ) :

en: Show warning dialog when ending or _killing processes
sr: Прикажи упозорење пре окончавања или у_бијања процеса

en: Show warning dialog when _hiding processes
sr: Прикажи упозорење пре _скривања процеса

en: Process Fields
sr: Поља процеса

en: Graphs
sr: Графици

en: _Background Color:
sr: Боја _позадине:

en: _Grid Color:
sr: Боја _линија:

en: Update _Interval ( seconds ) :
sr: Период између _освежавања ( секунде ) :

en: Root Password :
sr: Root лозинка :

en: Wrong Password.
sr: Погрешна Лозинка.

en: show simple dialog to end processes and logout
sr: прикажи једноставан дијалог за окончање процеса и одјављивање

en: Process Name
sr: Име процеса

en: Arguments
sr: Аргументи

en: User
sr: Корисник

en: Status
sr: Стање

en: Memory
sr: Меморија

en: Resident Memory
sr: Резидентна меморија

en: Shared Memory
sr: Дељена меморија

en: RSS Memory
sr: RSS меморија

en: % CPU
sr: % Процесор

en: Nice
sr: Пристојно

en: Running
sr: Покренут

en: Stopped
sr: Стопиран

en: Sleeping
sr: Успаван

en:  (thread)
sr:  (нит)

en: %s could not be found.
sr: Не може да нађе %s.

en: %d bytes
sr: %d бајтова

en: %d K
sr: %d К
