gnome-session 2.2.0 - en to sr translation catalogue (102 entries)

en: Allow TCP connections
sr: Дозволи TCP конекције

en: For security reasons, on platforms which have _IceTcpTransNoListen() (XFree86 systems), gnome-session does not listen for connections on TCP ports. This option will allow connections from (authorized) remote hosts. gnome-session must be restarted for this to take effect.
sr: Из сигурносних разлога, на платформама које имају _IceTcpTransNoListen() (XFree86 системи), gnome-session не очекује конекције на TCP портовима. Ова опција ће омогућити повезивање са (овлашћених) удаљених рачунара. gnome-session се мора поново покренити како би ово имало утицаја.

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
sr: Уколико је омогућено, gnome-session ће питати корисника пре окончања сесије.

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically. Otherwise, the logout dialog will have an option to save the session.
sr: Уколико је омогућено, gnome-session ће снимати сесију аутоматски. Иначе, прозорче за одјаву ће садржати могућност снимања сесије.

en: Logout prompt
sr: Питање пред одјаву

en: Preferred Image to use for the splash screen when logging in to the GNOME Desktop
sr: Слика која ће се приказивати при пријави на Гномову радну површину

en: Save sessions
sr: Сними сесије

en: Show the splash screen
sr: Прикажи поздравни екран при пријави

en: Show the splash screen when the session starts up
sr: Прикажи поздравни екран по покретању сесије

en: Splash Screen Image
sr: Слика за поздравни екран

en: _Order:
sr: Редослед:

en: The order in which applications are started in the session.
sr: Редослед по којем се покрећу програми у овој сесији.

en: What happens to the application when it exits.
sr: Шта се дешава са програмом када се оконча.

en: _Style:
sr: Стил:

en: Order
sr: Редослед

en: Style
sr: Стил

en: State
sr: Стање

en: Program
sr: Програм

en: Inactive
sr: Неактиван

en: Waiting to start or already finished.
sr: Чека на извршавање, или је већ завршен

en: Starting
sr: Покреће

en: Started but has not yet reported state.
sr: Покренут али није објавио стање

en: Running
sr: Покренут

en: A normal member of the session.
sr: Уобичајен члан сесије

en: Saving
sr: Снимање

en: Saving session details.
sr: Снимање детаља сесије.

en: Unknown
sr: Непознато

en: State not reported within timeout.
sr: Стање није објављено у предвиђеном року.

en: Normal
sr: Обично

en: Unaffected by logouts but can die.
sr: Одјаве не утичу, али умрети.

en: Restart
sr: Поврати

en: Never allowed to die.
sr: Није дозвољено да умре.

en: Trash
sr: Смеће

en: Discarded on logout and can die.
sr: Занемарује се при одјави, и може умрети.

en: Settings
sr: Подешавања

en: Always started on every login.
sr: Покреће се при свакој пријави.

note: * it would be nice to have a dialog which either: * * 1.  lets you change the message on it * 2.  lets you append messages and has a "history" * for now, we just kill the old dialog and pop up a new one.
en: There was an error starting the GNOME Settings Daemon.
    
    Some things, such as themes, sounds, or background settings may not work correctly.
sr: Дошло је до грешке при покретању услужног програма за подешавања Гнома.
    
    Неке ствари, као што су теме, звуци, или подешења позадине можда неће радити исправно.

en: 
    
    The last error message was:
sr: 
    
    Последње обавештење о грешци је било:

en: 
    
    GNOME will still try to restart the Settings Daemon next time you log in.
sr: 
    
    Гном ће и даље покушавати да покрене услужни програм за подешавања при следећој пријави.

en: There was an unknown activation error.
sr: Дошло је до непознате грешке при активацији.

en: The Settings Daemon restarted too many times.
sr: Услужни програм за подешавања је изнова покренут превише пута.

en: Are you sure you want to log out?
sr: Да ли сигурно желите да завршите?

en: _Save current setup
sr: _Сними текуће поставке

en: Action
sr: Акција

en: _Log out
sr: О_дјави се

en: Sh_ut down
sr: У_гаси

en: _Restart the computer
sr: _Ресетуј рачунар

en: Specify a session name to load
sr: Наведите име сесије коју желите да учитате

en: Only read saved sessions from the default.session file
sr: Читај само сесије снимљене у датотеци default.session

en: Millisecond period spent waiting for clients to register (0=forever)
sr: Период у милисекундама утрошен чекајући да се клијенти пријаве (0=заувек)

en: Millisecond period spent waiting for clients to respond (0=forever)
sr: Период у милисекундама утрошен чекајући да клијенти одговоре (0=заувек)

en: Millisecond period spent waiting for clients to die (0=forever)
sr: Период у милисекундама утрошен чекајући на клијенте да заврше (0=заувек)

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent GNOME from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts.
sr: Не може сазнати интернет адресу за %s.
    Ово ће онемогућити исправан рад Гнома.
    Ову незгоду можете решити додавањем 
    %s у датотеку /etc/hosts.

en: Log in Anyway
sr: Пријави се свакако

en: Try Again
sr: Покушај поново

en: Your session has been saved
sr: Ваша сесија је снимљена

en: Wait abandoned due to conflict.
sr: Чекање обустављено због несугласица.

en: No response to the %s command.
sr: Нема одговора на наредбу „%s“.

en: The program may be slow, stopped or broken.
sr: Програм је можда спор, прекинут или неисправан.

en: You may wait for it to respond or remove it.
sr: Можете сачекати његов одговор или га уклонити.

en: Restart abandoned due to failures.
sr: Поновно покретање обустављено због грешака.

en: A session shutdown is in progress.
sr: Окончање сесије у току.

en: Set the current session
sr: Постави текућу сесију

en: Kill session
sr: Окончај сесију

en: Use dialog boxes
sr: Користи прозорчиће

en: Could not connect to the session manager
sr: Не може се повезати са управником сесије

en: Save Current Session
sr: Сними текућу сесију

en: Save current state of desktop
sr: Сними текуће стање радне површине

en: The session name cannot be empty
sr: Мора се навести име сесије

en: The session name already exists
sr: Тражено име сесије већ постоји

en: Add a new session
sr: Додај нову сесију

en: Edit session name
sr: Измени име сесије

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: Some changes are not saved.
    Is it still OK to exit?
sr: Неке измене нису снимљене.
    Да ли је у реду изаћи?

en: Sessions
sr: Сесије

en: Show splash screen on _login
sr: Прикажи поздравни екран при пријави

en: _Prompt on logout
sr: Потврда пред пријаву

en: Automatically save chan_ges to session
sr: Аутоматски сними измене сесија

en: _Sessions:
sr: _Сесије:

en: Session Name
sr: Име сесије

en: Session Options
sr: Поставке сесије

en: Current Session
sr: Текућа сесија

en: Additional startup _programs:
sr: Додатни програми при учитавању:

en: Command
sr: Наредба

en: Startup Programs
sr: Програми при учитавању

en: Remove the currently selected client from the session.
sr: Уклони тренутно изабраног клијента из сесије

en: Apply changes to the current session
sr: Примени измене на тренутну сесију

en: The list of programs in the session.
sr: Списак програма у сесији

en: Currently running _programs:
sr: Тренутно активни програми:

en: Initialize session settings
sr: Учитавање подешавања сесије

en: Configure your sessions
sr: Подесите ваше сесије

en: Sawfish Window Manager
sr: Sawfish управник прозора

en: Metacity Window Manager
sr: Metacity управник прозора

en: Window Manager
sr: Управник прозора

en: The Panel
sr: Панел

en: Session Manager Proxy
sr: Гласник управника сесија

en: Desktop Settings
sr: Подешавања радне површине

en: _Startup Command:
sr: Наредба при учитавању:

en: Startup Command
sr: Наредба при учитавању

en: The startup command cannot be empty
sr: Почетна наредба се мора унети

en: Add Startup Program
sr: Додај програм при учитавању

en: Edit Startup Program
sr: Уреди програм при учитавању
