gnome-media - en to sr translation catalogue (572 entries)

en: Address of the server to contact for CD queries
sr: Адреса сервера коме ће се прослеђивати ЦД упити

en: Information to send to server
sr: Подаци који се шаљу серверу

en: Port
sr: Порт

en: Server name
sr: Назив сервера

en: Server type
sr: Врста сервера

en: The hostname that will be sent with all queries
sr: Назив домаћина који ће се проследити уз све упите

en: The port that the server is running the database on
sr: Порт на коме сервер гостује базу података

en: The type of the server to contact for CD queries. Possible values are 0 (FreeDB round robin server), 1 (other freedb server) and 2 (other server).
sr: Врста сервера коме се шаљу упити о ЦД-има. Дозвољене вредности су 0 (ФриДБ наизменични сервер), 1 (неки други ФриДБ сервер) или 2 (други сервер).

en: The username
sr: Корисничко име

en: The username that will be sent with all queries
sr: Корисничко име које ће се проследити уз све упите

en: This key specifies which user information will be sent to the server to contact for CD queries. Possible values are 0 (no information), 1 (real information) and 3 (other information).
sr: Овај кључ наводи који подаци о кориснику ће се послати серверу ради упита о ЦД-има. Дозвољене вредности су 0 (ништа се не шаље), 1 (прави подаци) или 3 (неки други подаци).

en: Your hostname
sr: Назив Вашег домаћина

en: Expander Size
sr: Величина проширивача

en: Size of the expander arrow
sr: Величина стрелице за проширивање

en: There was an error displaying help: 
    %s
sr: Дошло је до грешке при приказивању помоћи: 
    %s

note: Log on info
en: Login Information
sr: Подаци о пријави

en: Sen_d no information
sr: Не шаљи по_датке

en: Send real _information
sr: Пошаљи _праве податке

en: Send _other information:
sr: Пошаљи _остале податке:

en: _Name:
sr: _Назив:

en: Hostna_me:
sr: На_зив рачунара:

note: Server info
en: Server
sr: Сервер

en: FreeDB _round robin server
sr: Други _ФриДБ сервер...

en: Other _FreeDB server:
sr: Други _ФриДБ сервер:

en: Location
sr: Локација

en: _Update Server List
sr: _Освежи списак сервера

en: Other _server:
sr: Други _сервер:

en: Hos_tname:
sr: Назив _рачунара:

en: _Port:
sr: _Порт:

en: CD Database Preferences
sr: Подешавања базе података компактних дискова

en: Unknown / Unknown
sr: Непознато / непознато

note: Attempts to get length ran out.
en: Unknown
sr: Непознато

en: Multiple matches...
sr: Вишеструко подударање...

en: There were multiple matches found in the database.
    Below is a list of possible matches, please choose the best match
sr: У бази података постоји више пронађених резултата.
    Следи листа пронађених, одаберите резултат који Вам највише одговара

en: Category
sr: Категорија

en: Disc ID
sr: ИД диска

en: Artist and Title
sr: Извођач и Наслов

en: Unknown track
sr: Непозната нумера

en: CD Database
sr: База података компакт дискова

en: Modify your CD database preferences
sr: Промените подешавања Ваше базе података

en: Blues
sr: Блуз

en: Classical Rock
sr: Класични рок

en: Country
sr: Кантри

en: Dance
sr: Денс

en: Disco
sr: Диско

en: Funk
sr: Фанки

en: Grunge
sr: Гранг

en: Hip-Hop
sr: Хип хоп

en: Jazz
sr: Џез

en: Metal
sr: Метал

en: New Age
sr: Њу Ејџ

en: Oldies
sr: Евергрин

en: Other
sr: Друго

en: Pop
sr: Поп

en: Rap
sr: Реп

en: Reggae
sr: Реге

en: Rock
sr: Рок

en: Techno
sr: Техно

en: Industrial
sr: Индустрија

en: Alternative
sr: Алтернатива

en: Ska
sr: Ска

en: Death Metal
sr: Дед Метал

en: Pranks
sr: Пранкс

en: Soundtrack
sr: Тема из филма

en: Euro-Techno
sr: Еуро-Техно

en: Ambient
sr: Амбијентална

en: Trip-Hop
sr: Трип-Хоп

en: Vocal
sr: Вокал

en: Jazz+Funk
sr: Џез и Фанки

en: Fusion
sr: Фузија

en: Trance
sr: Тренс

en: Classical
sr: Класична

en: Instrumental
sr: Инструментал

en: Acid
sr: Ацид

en: House
sr: Хаус

en: Game
sr: Музика из игара

en: Sound Clip
sr: Тонски запис

en: Gospel
sr: Верска

en: Noise
sr: Шум

en: Alt
sr: Алт

note: groups max 24 chars
en: Bass
sr: Бас

en: Soul
sr: Соул

en: Punk
sr: Панк

en: Space
sr: Спејс

en: Meditative
sr: Медитациона

en: Instrumental Pop
sr: Инструментални Поп

en: Instrumental Rock
sr: Инструментални Рок

en: Ethnic
sr: Етно

en: Gothic
sr: Готска

en: Darkwave
sr: Црни талас

en: Techno-Industrial
sr: Техно-Индустрија

en: Electronic
sr: Електронска

en: Pop-Folk
sr: Поп-Фолк

en: Eurodance
sr: Евроденс

en: Dream
sr: Дрим

en: Southern Rock
sr: Јужни рок

en: Comedy
sr: Комедија

en: Cult
sr: Култна

en: Gangsta Rap
sr: Гангстерски Реп

en: Top 40
sr: Најпопуларнијих 40

en: Christian Rap
sr: Хришћански Реп

en: Pop/Funk
sr: Поп/Фанки

en: Jungle
sr: Џангл

en: Native American
sr: Традиционална америчка

en: Cabaret
sr: Кабаре

en: New Wave
sr: Нови талас

en: Psychedelic
sr: Психоделик

en: Rave
sr: Рејв

en: Showtunes
sr: Музика из представа

en: Trailer
sr: Музика из филма

en: Tribal
sr: Племенска

en: Acid Punk
sr: Ацид Панк

en: Acid Jazz
sr: Ацид Џез

en: Polka
sr: Полка

en: Retro
sr: Ретро

en: Musical
sr: Музичка

en: Rock & Roll
sr: Рокенрол

en: Hard Rock
sr: Хард Рок

en: Folk
sr: Народна

en: Folk/Rock
sr: Народна/Рок

en: National Folk
sr: Национална

en: Swing
sr: Свинг

en: Fast-Fusion
sr: Фаст-Фјужн

en: Bebop
sr: Бибоп

en: Latin
sr: Латино

en: Revival
sr: Оживљење

en: Celtic
sr: Келтска

en: Bluegrass
sr: Блу-грас

en: Avantgarde
sr: Авангардна

en: Gothic Rock
sr: Готски Рок

en: Progressive Rock
sr: Прогресивни Рок

en: Psychedelic Rock
sr: Психоделични Рок

en: Symphonic Rock
sr: Симфонијски Рок

en: Slow Rock
sr: Лагани рок

en: Big Band
sr: Биг Банд

en: Chorus
sr: Хорска

en: Easy Listening
sr: Лака за слушање

en: Acoustic
sr: Акустична

en: Humour
sr: Хумор

en: Speech
sr: Говор

en: Chanson
sr: Хансон

en: Opera
sr: Опера

en: Chamber Music
sr: Камерна музика

en: Sonata
sr: Соната

en: Symphony
sr: Симфонија

en: Booty Bass
sr: Бути Бас

en: Primus
sr: Примус

en: Porn Groove
sr: Еротска

en: Satire
sr: Сатирична

en: Slow Jam
sr: Лагани џем

en: Club
sr: Клубска

en: Tango
sr: Танго

en: Samba
sr: Самба

en: Folklore
sr: Фолклор

en: Ballad
sr: Балада

en: Power Ballad
sr: Бржа балада

en: Rhythmic Soul
sr: Ритмични Соул

en: Freestyle
sr: Фристајл

en: Duet
sr: Дует

en: Punk Rock
sr: Панк Рок

en: Drum Solo
sr: Соло бубњеви

en: A Cappella
sr: Капела

en: Euro-House
sr: Евро-хаус

en: Dance Hall
sr: Денс

en: Goa
sr: Гоа

en: Drum & Bass
sr: Драменбес

en: Club-House
sr: Клаб-хаус

en: Hardcore
sr: Хардкор

en: Terror
sr: Терор

en: Indie
sr: Инди

en: BritPop
sr: Оштри поп

en: Negerpunk
sr: Нигерпанк

en: Polsk Punk
sr: Пољски панк

en: Beat
sr: Бит

en: Christian Gangsta Rap
sr: Хришћански гангстерски реп

en: Heavy Metal
sr: Хеви Метал

en: Black Metal
sr: Црни метал

en: Crossover
sr: Прелазна

en: Contemporary Christian
sr: Савремена хришћанска

en: Christian Rock
sr: Хришћански рок

en: Merengue
sr: Мирингва

en: Salsa
sr: Салса

en: Thrash Metal
sr: Треш Метал

en: Anime
sr: Аниме

en: JPop
sr: ЏејПоп

en: Synthpop
sr: Синтпоп

en: Nu-Metal
sr: Ни-метал

en: Art Rock
sr: Арт Рок

en: Editing Disc ID: %s
sr: Уређује ИД диска: %s

note: Info label
en: Editing Disc ID:
sr: Уређује ИД диска:

en: _Artist:
sr: _Извођач:

en: Disc _Title:
sr: _Наслов диска:

en: Show advanced disc options
sr: Прикажи додатне опције диска

en: Hide advanced disc options
sr: Сакриј додатне опције диска

note: Top box: Disc comments. Maybe should be a GtkText?
en: _Disc comments:
sr: _Коментар диска:

note: Genre
en: _Genre:
sr: _Жанр:

note: Year
en: _Year:
sr: _Година:

en: Title
sr: Наслов

en: Length
sr: Трајање

note: More advanced options
en: Show advanced track options
sr: Прикажи додатне опције нумере

en: Hide advanced track options
sr: Сакриј додатне опције нумере

note: Extra data
en: _Extra track data:
sr: _Екстра податци о нумери:

en: CDDB Track Editor
sr: Уређивач нумера

en: Cannot create CDDBTrackEditor factory.
    This may be caused by another copy of cddb-track-editor already running.
sr: Не може да направи фабрику за CDDBTrackEditor.
    Разлог може бити у томе што је већ један примерак cddb-track-editor-а покренут.

en: Synth
sr: Синтисајзер

en: PCM
sr: ПЦМ

en: DAC
sr: Дигитални улаз

en: FM
sr: ФМ

en: DSP Input
sr: Дигитални процесорски излаз

en: Line
sr: Линија

en: MIC
sr: Микрофон

en: CD
sr: ЦД

en: Video
sr: Видео

en: Radio
sr: Радио

en: Phone
sr: Телефон

en: Mono
sr: Моно

en: PC Speaker
sr: Компјутерски звучник

en: Aux
sr: Помоћни

en: Center Input
sr: Централни улаз

en: Woofer Input
sr: Улаз појачивача

en: Surround Input
sr: Сараунд улаз

note: outputs max 24 chars
en: Master
sr: Главни

en: Master Mono
sr: Главни моно

en: Master Digital
sr: Главни дигитални

en: Headphone
sr: Слушалице

en: Phone Output
sr: Излаз телефона

en: Center
sr: Центар

en: Woofer
sr: Појачивач

en: Surround
sr: Сараунд

en: DSP Output
sr: Дигитални (DSP) излаз

en: Treble
sr: Шум

en: Equalizer
sr: Уједначење

en: Fader
sr: Блеђење

en: Effect
sr: Ефекат

en: 3D Effect
sr: 3Д ефекат

en: Mic Gain
sr: Појачање микрофона

en: Input Gain
sr: Појачање улаза

en: Output Gain
sr: Појачање излаза

en: Analog Loopback
sr: Аналогни циклус

en: Digital Loopback
sr: Дигитални циклус

en: Vol
sr: Јачина

en: Bass
sr: Бас

en: Trebl
sr: Шум

en: Pcm
sr: Пцм

en: Spkr
sr: Звучник

en: Line
sr: Линија

en: Mic
sr: Микрофон

en: CD
sr: ЦД

en: Mix
sr: Миксер

en: Pcm2
sr: Пцм2

en: Rec
sr: Снимање

en: IGain
sr: УПојачање

en: OGain
sr: ИПојачање

en: Line1
sr: Линија1

en: Line2
sr: Линија2

en: Line3
sr: Линија3

en: Digital1
sr: Дигитално1

en: Digital2
sr: Дигитално2

en: Digital3
sr: Дигитално3

en: PhoneIn
sr: Телефонски улаз

en: PhoneOut
sr: Телефонски излаз

en: Monitor
sr: Праћење

en: Help
sr: Помоћ

en: Mixer device to use
sr: Који миксер уређај да користи

en: Volume control is unable to run correctly.
    
    Unable to open audio device '%s'.
    Please check that you have permissions to open '%s'
    and that you have sound support in your kernel.
    
    Press Quit to exit Volume control
sr: Подешавање јачине звука не може да ради исправно.
    
    Не може да приступи аудио уређају „%s“.
    Молим проверите да ли имате овлашћења да приступите „%s“
    и да вам ја подршка за звук омогућена у језгру.
    
    Притисните „Изађи“ да напустите подешавање звука.

en: Volume control is unable to run correctly.
    
    Press the details button for more details on the reasons for failure.
    
    Press Quit to quit Volume control
sr: Подешавање јачине звука не може да ради исправно.
    
    Притисните дугме за више детаља о разлозима неуспеха.
    
    Притисните „Изађи“ да напустите подешавање звука.

en: _Details
sr: _Детаљи

en: Invalid mixer device
sr: Неисправан миксер уређај

en: Warning: This version of the Gnome Volume Control was compiled with
    OSS version %d.%d.%d, and your system is running
    a version prior to 3.6.0.
sr: Упозорење: Ово издање Гномовог управљања звуком је преведено уз 
    ОСС издање %d.%d.%d, а ваш систем користи издање
    старије од 3.6.0.

en: Warning: This version of the Gnome Volume Control was compiled with
    OSS version %d.%d.%d, and your system is running
    version %d.%d.%d.
sr: Упозорење: Ово издање Гномовог управљања звуком је преведено уз 
    ОСС издање %d.%d.%d, а ваш систем користи 
    издање %d.%d.%d.

en: left %s
sr: леви %s

en: Right %s
sr: десни %s

en: Lock
sr: Закључај

en: %s Lock
sr: Закључај %s

en: Mute
sr: Утишај

en: %s Mute
sr: Утишај %s

en: Rec.
sr: Сним.

en: %s Record
sr: Снимај %s

en: Volume Control
sr: Управљање јачином звука

en: GNOME Volume Control
sr: Гномово управљање јачином звука

en: A mixer for sound devices
sr: Миксер за звучне уређаје

en: Adjust the volume level
sr: Прилагоди јачину звука

en: Shown
sr: Приказано

en: Mixer label
sr: Ознака миксера

note: Add the label reset button
en: _Reset labels to their defaults
sr: _Врати ознаке на уобичајене

en: Gnome Volume Control Preferences
sr: Поставке Гномовог управљања јачином звука

en: CD Display
sr: ЦД екран

en: Displays information about the currently playing album, artist and time elapsed
sr: Приказује информације о албуму који се тренутно репродукује, извођачу и протеклом времену

en: Time Line
sr: Линија времена

en: Line for displaying the time elapsed for the current track
sr: Линија за приказ протеклог времена нумере која се тренутно репродукује

en: Info Line
sr: Инфо линија

en: Line for displaying information
sr: Линија за приказ информација

en: Artist Line
sr: Линија извођача

en: Line for displaying the name of the artist
sr: Линија у којој се приказује назив извођача

en: Album Line
sr: Линија албума

en: Line for displaying the name of the album
sr: Линија у којој се приказује назив албума

en: Play
sr: Репродукција

en: Pause
sr: Пауза

en: Playing %s - %s
sr: Репродукција %s - %s

en: Unknown Artist
sr: Непознати извођач

en: Unknown Album
sr: Непознати извођач

en: Playing
sr: Репродукција

en: Paused
sr: Паузирано

en: CD Player
sr: ЦД плејер

en: Stopped
sr: Заустављено

en: Disc error
sr: Грешка са диском

en: No disc
sr: Нема диска

en: Drive open
sr: Уређај је отворен

en: Data CD
sr: ЦД са податцима

en: No Cdrom
sr: Нема ЦД уређаја

en: Drive Error
sr: Грешка са уређајем

en: A CD player for GNOME
sr: ЦД плејер за Гном

en: You do not seem to have permission to access %s.
sr: Изгледа да немате дозволе за приступ %s.

en: %s does not appear to point to a valid CD device. This may be because:
    a) CD support is not present in your machine
    b) You do not have the correct permissions to access the CD drive
    c) %s is not the CD drive.
sr: %s изгледа није повезан на ваљани ЦД уреај. Могуи разлози су:
    а) Подрка за ЦД уреај није уграена у Ва систем
    б) Немате адекватне системске дозволе приступа ЦД уреају
    в) %s није ЦД уреај.

en: Unknown artist
sr: Непознати извођач

en: Unknown disc
sr: Непознати диск

en: %d - Unknown
sr: %d - Непознато

en: P_revious track
sr: Претходна нумера

en: _Stop
sr: Заустави

en: _Play / Pause
sr: Репродукција / Пауза

en: _Next track
sr: Следећа нумера

en: _Eject disc
sr: Избаци диск

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _About CD player
sr: _О ЦД плејеру

en: There is no CD device set. This means that the CD player
    will be unable to run. Click 'Set device' to go to a dialog
    where you can set the device, or click 'Quit' to quit the CD player.
sr: Нисте дефинисали ЦД уређај. То знаи да ЦД плејер неће функционисати.
    Кликните на „Постави уређај‟ за отварање дијалога на коме можете
    дефинисати уређај, или кликните на „Излаз‟ за напуштање програма.

en: Set device
sr: Постави уређај

en: No CD device
sr: Нема ЦД уређаја

en: The CD player is unable to run correctly.
    
    Press 'Details' for more details on reasons for the failure.
    
    Press 'Set device' to go to a dialog where you can set the device, or press 'Quit' to quit the CD player
sr: Није могуће исправно покренути ЦД плејер
    
    Притинсите „Детаљи‟ за више информација о узроку рушења.
    
    Притисните „Постави уређај‟ за отварање дијалога на коме можете дефинисати уређај, или притисните „Излаз‟ за напуштање програма

en: _Set device
sr: _Постави уређај

en: Invalid CD device
sr: ЦД уређај није ваљан

en: Volume control
sr: Контрола јачине звука

en: Position
sr: Позиција

en: Open track editor
sr: Отвори уређивач нумера

en: Track editor
sr: Уређивач нумера

en: Open preferences
sr: Отвори подешавања

en: Preferences
sr: Подешавања

en: Track List
sr: Листа нумера

en: Previous track
sr: Претходна нумера

en: Previous
sr: Назад

en: Rewind
sr: Премотавање уназад

en: Play / Pause
sr: Репродукција / Пауза

en: Stop
sr: Заустави репродукцију

en: Fast forward
sr: Премотавање унапред

en: Next track
sr: Следећа нумера

en: Eject CD
sr: Избацивање ЦД-а

en: Eject
sr: Избаци

en: CD device to use
sr: ЦД уређај у употреби

en: Only start if there isn't already a CD player application running
sr: Покрени само уколико већ није покренут ЦД плејер

en: Play the CD on startup
sr: Репродукуј ЦД по стартовању

note: Stick a message box here?
en: Cannot create player
sr: Нејие могуће креирати плејер

en: Play audio CDs
sr: Репродукција аудио ЦД-ова

en: CD player theme
sr: Тема

en: Device path
sr: Путања до уређаја

en: Eject the CD when CD player quits?
sr: Избаци ЦД при затварању ЦД плејера?

en: Play when the CD player starts?
sr: Пусти при покретању ЦД плејера?

en: Should the CD be ejected when the CD player quits?
sr: Да ли ЦД треба избацити при затварању ЦД плејера

en: The path to the CD drive that the CD player should use to play CDs
sr: Путања ка ЦД уређају који ЦД плејер треба да користи за пуштање ЦД-ова

en: What theme should the CD player use for it's appearance
sr: Коју тему да користи ЦД плејер за свој изглед

en: When the CD player is started, should it start playing the CD?
sr: Када се покрене ЦД плејер, да ли да пушта ЦД?

en: %s
    This means that the CD player will not be able to run.
sr: %s
    Ово значи да ЦД плејер неће моћи да се покрене.

en: Error setting device
sr: Грешка при постављању уређаја

en: CD Player Preferences
sr: Подешавања ЦД плејера

en: CD Player De_vice:
sr: ЦД плејер у_ређај:

en: _Apply change
sr: Примени измене

en: CD Player Behaviour:
sr: Понашање ЦД плејера:

en: Start _playing CD when CD Player starts
sr: Пусти ЦД када се покрене ЦД плејер

en: Start playing CD when CD Player starts
sr: Започни репродукцију ЦД-а када се покрене ЦД плејер

en: Attempt to _eject CD when CD Player exits
sr: Покушај да _избациш ЦД при затварању ЦД плејера

en: Attempt to eject CD when CD Player exits
sr: Покушај да избациш ЦД при затварању ЦД плејера

en: _Available Themes:
sr: _Доступне теме:

en: Record sound clips
sr: Сними исечке звука

en: Sound Recorder
sr: Снимање звука

en: About
sr: О програму

en: Close
sr: Затвори

en: Close this window
sr: Затвори овај прозор

en: Contents
sr: Садржај

en: Create a new sample
sr: Направи нови исечак

en: Display help for Sound Recorder
sr: Прикажи помоћ за снимање звука

en: File Information
sr: Подаци о датотеци

en: File _Information
sr: _Подаци о датотеци

en: Main toolbar
sr: Главне алатке

en: New
sr: Нови

en: Open
sr: Отвори

en: Open a file
sr: Отвори датотеку

en: Play sound
sr: Пусти звук

en: Quit
sr: Затвори

en: Quit the application
sr: Изађи из програма

en: Recent _Files
sr: _Последње отваране датотеке

en: Record
sr: Сними

en: Record sound
sr: Сними звук

en: Run Mixer
sr: Покрени миксер

en: Run _Mixer
sr: Покрени _миксер

en: Run the audio mixer
sr: Покрени подешавање јачине звука

en: Save
sr: Сачувај

en: Save As
sr: Сачувај као

en: Save _As...
sr: Сними к_ао...

en: Save the current file
sr: Сачувај текућу датотеку

en: Save the current file with a different name
sr: Сачувај текућу датотеку под другим именом

en: Show information about the current file
sr: Прикажи податке о текућој датотеци

en: Show information for Sound Recorder
sr: Прикажи податке о снимању звука

en: Stop sound
sr: Заустави звук

en: _About
sr: О _програму

en: _Close Window
sr: _Затвори прозор

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _Control
sr: _Управљање

en: _File
sr: Дато_тека

en: _New
sr: _Нова

en: _Open...
sr: _Отвори...

en: _Play
sr: _Пусти

en: _Quit
sr: _Затвори

en: _Record
sr: _Сними

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Sound Recorder:
sr: Снимање звука:

en: Don't show this message again.
sr: Не приказуј више ову поруку.

en: Could not find '%s'.
    Set the correct path to sox inpreferences under the tab 'paths'.
    
    If you don't have sox, you will not be able to record or do any effects.
sr: Не може да пронађе „%s“.
    Поставите исправну путању за sox међу поставкама на листу „путање“.
    
    Уколико немате sox, нећете моћи да снимате или да изводите ефекте.

en: Could not fork child process
sr: Не може да подели садржани процес

en: Recording...
sr: Снима...

en: Playing...
sr: Пушта...

en: Converting file...
sr: Претвара датотеку...

en: Cancel
sr: Одустани

en: Audioformat:
sr: Звучни запис:

en: Sample rate:
sr: Величина узорка:

en: Channels:
sr: Канали:

en: Cancel open
sr: Обустави отварање

en: Select a sound file
sr: Изабери звучну датотеку

en: %s is not installed in the path
sr: Није постављен %s у путањи

en: There was an error starting %s: %s
sr: Дошло је до грешке при покретању %s: %s

en: Undoing all changes...
sr: Опозива све измене...

en: '%s' is a folder.
    Please select a sound file to be opened.
sr: „%s“ је директоријум.
    Изаберите звучну датотеку коју желите да отворите.

en: File '%s' doesn't exist.
    Please select an existing sound file to be opened.
sr: Не постоји датотека „%s“.
    Изаберите постојећу звучну датотеку коју желите да отворите.

en: File '%s isn't a valid sound file.
sr: Датотека „%s“ није исправна звучна датотека.

en: '%s' is a folder.
    Please enter another filename.
sr: „%s“ је директоријум.
    Унесите неко друго име датотеке.

en: <b>File '%s' already exists.</b>
    Do you want to overwrite it?
sr: <b>Већ постоји датотека „%s“.</b>
    Желите ли да је препишете?

en: Cancel save
sr: Обустави снимање

en: Overwrite
sr: Препиши

en: Error saving '%s'
sr: Грешка при снимању „%s“

en: <b>Do you want to save the changes you made to "%s"?</b>
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
sr: <b>Желите ли да сачувате измене које сте учинили у „%s“?</b>
    
    Ваше измене ће бити изгубљене, уколико их не сачувате.

en: Do_n't save
sr: _Немој да сачуваш

en: Save %s?
sr: Сачувај %s?

note: Save the file
en: Saving...
sr: Чува...

en: The size of the current sample is more than
    %i Mb!
sr: Текући исечак је већи од
    %i МБ!

en: Save sound file
sr: Сачувај звучну датотеку

en: The sound device is not ready. Please check that there isn't
    another program running that is using the device.
sr: Звучни уређај није спреман. Проверите да га можда не 
    користи неки други програм.

en: hours
sr: часова

en: hour
sr: час

en: minutes
sr: минута

en: minute
sr: минут

en: seconds
sr: секунди

en: second
sr: секунда

en: Ready
sr: Спреман

en: Saving %s...
sr: Чува %s...

en: Save file as
sr: Сачувај датотеку као

en: %s is not installed in the path.
sr: Није инсталиран %s у путањи.

en: %s (Has not been saved)
sr: %s (није сачуван)

en: Unknown size
sr: Непозната величина

en: %.0f kb/s
sr: %.0f КБ/с

en: 1 (mono)
sr: 1 (моно)

en: 2 (stereo)
sr: 2 (стерео)

en: %s Information
sr: Подаци о %s

en: Folder:
sr: Директоријум:

en: Filename:
sr: Име датотеке:

en: File size:
sr: Величина датотеке:

en: Audio Information
sr: Подаци о снимку

en: Song length:
sr: Дужина песме:

en: Number of channels:
sr: Број канала:

en: Sample rate:
sr: Величина узорка:

en: Bit rate:
sr: Квалитет:

en: A sound recorder for GNOME
sr: Снимање звука за Гном

en: %s - Sound Recorder
sr: %s - снимање звука

en: File information
sr: Подаци о датотеци

en: <none>
sr: <ништа>

en: Length:
sr: Дужина:

en: Run GNOME Volume Control
sr: Покрени Гномово управљање јачином звука

en: Add echo
sr: Додај ехо

en: Add echo to the current sample
sr: Додај ехо у текући исечак

en: Echo
sr: Ехо

en: _Undo All
sr: _Опозови све

en: Undo all changes made on the current sample
sr: Опозови све измене текућег исечка

en: Effects
sr: Ефекти

en: 16bit PCM
sr: 16-битни ПЦМ

en: 8bit PCM
sr: 8-битни ПЦМ

en: stereo
sr: стерео

en: mono
sr: моно

en: Create new sample
sr: Направи нови исечак

en: Play current sample
sr: Пусти текући исечак

en: Stop playing/recording
sr: Заустави пуштање/снимање

en: Start recording
sr: Почни са снимањем

en: Audio format:
sr: Врста записа звука:

en: File '%s' doesn't exist; using default.
sr: Не постоји датотека „%s“; користи уобичајено.

en: File '%s' isn't a supported soundfile.
sr: Датотека „%s“ не представља подржану звучну датотеку.

en: GNOME Sound Recorder
sr: Гномово снимање звука

en: A simple soundrecorder and soundplayer for GNOME.
    Dedicated to my cat, Malte.
sr: Једноставан програм за снимање и пуштање звука за Гном.
    Посвећен мојој мачки, Малти.

en: Gnome Sound Recorder Preferences
sr: Поставе Гномовог снимања звука

en: Sound Recorder Preferences
sr: Поставке снимања звука

en: Recording
sr: Снима

en: Time
sr: Време

en: _Recording timeout:
sr: _Темпирани прекид снимања:

en: _Stop recording on timeout
sr: _Прекини снимање након неког времена

en: _Open save dialog when recording is finished
sr: _Отвори прозорче за чување по завршетку снимања

en: Size
sr: Величина

en: Show warning _message if size (MB) of sample becomes bigger than:
sr: Прикажи упозорење уколико исечак прерасте у МБ:

en: Sto_p recording if size (MB) of sample becomes bigger than:
sr: Прекини снимање уколико исечак прерасте у МБ:

en: Repetition
sr: Понављање

en: _Repeat the sound
sr: По_нови звук

en: Play the sound _once only.
sr: Пусти звук само _једном.

en: Repeat _forever
sr: _Непрестано понављај

en: _Number of times:
sr: _Број понављања:

en: Paths
sr: Пyтање

en: Program files
sr: Програми

en: _Path to sox:
sr: _Путања за sox:

en: _Apply
sr: _Примени

en: Folders
sr: Директоријуми

en: _Temporary folder:
sr: _Привремени директоријум:

en: Apply
sr: Примени

en: Sound
sr: Звук

en: Sound options
sr: Подешавања звука

en: Note: These options only take effect whenever a new sound sample
    is created. They do not operate on an existing sample.
sr: Напомена: Ове опције имају утицаја при прављењу новог звучног 
    исечка. Оне не утичу на постојећи исечак.

en: Audio format:
sr: Врста записа звука:

en: 8 _bit PCM
sr: _8-битни ПЦМ

en: 16 b_it PCM
sr: 1_6-битни ПЦМ

note: If only combos didn't suck!
en: S_ample rate:
sr: _Величина узорка:

en: Mono or Stereo:
sr: Моно или стерео:

en: _Mono
sr: _Моно

en: _Stereo
sr: _Стерео

en: Stereo
sr: Стерео

en: Specify the geometry of the main window
sr: Одреди димензије основног прозора

en: GEOMETRY
sr: ГЕОМЕТРИЈА

en: Specify a file to be opened
sr: Наведи датотеку за отварање

en: Specify a file to start recording
sr: Наведи датотеку за почетак снимања

en: Specify a file to start playing
sr: Наведи датотеку за пуштање

en: Sound recorder
sr: Снимање звука

en: Audio format: 8bit PCM
sr: Начин записа звука: 8-битни ПЦМ

en: Audio format: 16bit PCM
sr: Начин записа звука: 16-битни ПЦМ

en: Sample rate: %s
sr: Величина узорка: %s

en: Channels: mono
sr: Канали: моно

en: Channels: stereo
sr: Канали: стерео

en: Adding echo to sample...
sr: Додаје ехо у исечак...

note: Fatal error
en: Failure instantiating main window
sr: Грешка при образовању главног прозора

note: Fatal error
en: Could not load UI resource %s
sr: Не може да учита ресурс корисничког сучеља %s

en: Configure defaults for GStreamer applications
sr: Постави уобичајена подешавања за ГСтример програме

en: GStreamer
sr: ГСтример

en: <b>Default Sink</b>
sr: <b>Уобичајени излаз</b>

en: <b>Default Source</b>
sr: <b>Уобичајени извор</b>

en: <span weight="bold" size="x-large">Testing...</span>
sr: <span weight="bold" size="x-large">Испробава...</span>

en: Audio
sr: Звук

en: Click Ok to finish.
sr: Притисните „У реду“ да завршите.

en: GStreamer Preferences
sr: Поставке ГСтримера

en: Pipe_line:
sr: _Цев:

en: Te_st
sr: Про_ба

en: Testing Pipeline
sr: Испробава цев

en: _Input:
sr: _Улаз:

en: _Output:
sr: _Излаз:

en: _Pipeline:
sr: _Цев:

en: _Test
sr: _Проба

en: Custom
sr: По избору

en: Failed to construct test pipeline for '%s'
sr: Није успео да направи пробну цев за „%s“

en: Cannot connect to sound daemon.
    Please run 'esd' at a command prompt.
sr: Не може да се повеже са сервисом за звук.
    Покрените наредбу „esd“.

en: Specify the X position of the meter.
sr: Поставите водоравну позицију мерача.

en: X-Position
sr: X позиција

en: Specify the Y position of the meter.
sr: Поставите усправну позицију мерача.

en: Y-Position
sr: Y позиција

en: Connect to the esd server on this host.
sr: Повежи се на ЕСД сервер на овој адреси.

en: ESD Server Host
sr: ЕСД сервер

en: Open a vertical version of the meter.
sr: Отвори усправно издање мерача.

en: Act as recording level meter.
sr: Понашај се као мерач јачине снимка.

en: Host is %s
sr: Сервер је %s

en: Recording level
sr: Јачина снимка

en: Volume Meter
sr: Мерач јачине

en: Monitor the recording input volume
sr: Прати јачину улазног снимка

en: Recording level monitor
sr: Праћење јачине снимка

en: Monitor the sound output volume
sr: Прати јачину излаза звука

en: Volume monitor
sr: Праћење јачине звука
