acme - en to sr translation catalogue (107 entries)

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this command exists.
sr: Не може извршити наредбу „%s“
    Проверите да ли ова наредба постоји.

en: Couldn't execute either command: %s
    or command: %s
    Verify that at least one of these commands exist.
sr: Не може извршити ни наредбу „%s“
    ни наредбу „%s“
    Проверите да ли бар једна од ових наредби постоји.

en: Permissions on the file %s are broken
    Please check ACME's documentation, correct the problem and restart ACME.
sr: Дозволе на датотеци %s су неисправне
    Проверите документацију ACME-а, исправите проблем и поново покрените ACME.

en: There was an error removing access to the multimedia keys.
    Key %d couldn't be unbound.
sr: Дошло је до грешке при уклањању приступа тастерима за мултимедију.
    Тастер %d је остао везан.

en: It seems that another application already has access to the multimedia keys.
    Key %d couldn't be bound.
    Is another daemon already running ?
sr: Чини се да други програм већ има приступ тастерима за мултимедију.
    Тастеру %d се не може доделити значење.
    Да није већ покренут један услужни програм?

en: Multimedia keys daemon
sr: Услужни програм за тастере за мултимедију

en: Multimedia Keys daemon active
sr: Услужни програм за тастере за мултимедију је активан

en: Couldn't load the Glade file.
    Make sure that this daemon is properly installed.
sr: Не може учитати Glade датотеку.
    Проверите да ли је услужни програм одговарајуће покренут.

en: Volume
sr: Јачина звука

en: Mute key
sr: Угаси звук

en: Volume down key
sr: Тастер за утишавање

en: Volume up key
sr: Тастер за појачавање

en: Power key
sr: Тастер за гашење

en: Eject key
sr: Тастер за избацивање диска

en: Media key
sr: Медија тастер

en: Play key
sr: Тастер за пуштање

en: Pause key
sr: Тастер за паузу

en: Stop (Audio) key
sr: Тастер за заустављање (звука)

en: Previous (Audio) key
sr: Тастер за претходни (звук)

en: Next (Audio) key
sr: Тастер за следећи (звук)

en: My Home key
sr: Моја почетна тачка

en: Refresh key
sr: Тастер за освежење

en: Search key
sr: Тастер за претрагу

en: E-Mail key
sr: Тастер за е-пошту

en: Sleep key
sr: Тастер за успављивање рачунара

en: Screensaver key
sr: Тастер за чување екрана

en: Finance key
sr: Тастер за финансије

en: Help key
sr: Тастер за помоћ

en: WWW key
sr: Тастер за веб

en: Groups key
sr: Тастер за групе

en: Calculator key
sr: Тастер за калкулатор

en: Record key
sr: Тастер за снимање

en: Close Window key
sr: Тастер за затварање прозора

en: Shade Window key
sr: Тастер за склапање прозора

en: Brightness down key
sr: Тастер за смањење осветљења

en: Brightness up key
sr: Тастер за повећање осветљења

en: Disabled
sr: Искључено

en: Enabled
sr: Укључено

en: This key is already bound to action '%s'.
    Please select another key.
sr: Овом тастеру је већ додељенa акција „%s“.
    Изаберити неки други тастер.

en: Description
sr: Опис

en: Status
sr: Стање

en: <span weight="bold">Keys Setup </span>
sr: <span weight="bold">Подешавање тастера </span>

en: <span weight="bold">Sound Setup</span>
sr: <span weight="bold">Подешавање звука</span>

en: Multimedia Keys Preferences
sr: Подешавања тастера за мултимедију

en: To assign a key to an action, click on a line, and press the key you want to associate with it.
    "C" cancels the capture, and "Backspace" disables the key shortcut.
sr: Да бисте тастеру доделили значење, кликните на линију, и притисните тастер коме желите да доделите њено значење.
    „C“ отказује доделу, а „Бекспејс“ онемогућава пречицу.

en: Use _PCM volume instead of Master volume
sr: Користи _PCM јачину, уместо главне јачине звука

en: Configure multimedia keys behaviour
sr: Постави понашање тастера за мултимедију

en: Multimedia Keys
sr: Тастери за мултимедију

en: Brightness down key's XKeycode
sr: Код тастера за смањење осветљености

en: Brightness down key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за смањење осветљености, 0 да искључите

en: Brightness up key's XKeycode
sr: Код тастера за повећање осветљености

en: Brightness up key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за повећање осветљености, 0 да искључите

en: Calculator key's XKeycode
sr: Код тастера за калкулатор

en: Calculator key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за калкулатор, 0 да искључите

en: Close Window key's XKeycode
sr: Код тастера за затварање прозора

en: Close Window key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за затварање прозора, 0 да искључите

en: Command to execute when the Eject button is pressed
sr: Наредба за извршење по притиску на тастер за избацивање

en: E-Mail key's XKeycode
sr: Код тастера за е-пошту

en: E-Mail key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за е-пошту, 0 да искључите

en: Eject key's XKeycode
sr: Код тастера за избацивање диска

en: Eject key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за избацивање диска, 0 да искључите

en: Finance key's XKeycode
sr: Код тастера за финансије

en: Finance key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за финансије, 0 да искључите

en: Groups key's XKeycode
sr: Код тастера за групе

en: Groups key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за групе, 0 да искључите

en: Help key's XKeycode
sr: Код тастера за помоћ

en: Help key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за помоћ, 0 да искључите

en: Mute key's XKeycode
sr: Код тастера за утишавање звука

en: Mute key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за утишавање звука, 0 да искључите

en: My Home key's XKeycode
sr: Код тастера за моју полазну тачку

en: My Home key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за моју полазну тачку, 0 да искључите

en: Next key's XKeycode
sr: Код следећег тастера

en: Next key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код следећег тастера, 0 да искључите

en: Pause key's XKeycode
sr: Код тастера за паузу

en: Pause key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за паузу, 0 да искључите

en: Play key's XKeycode
sr: Код тастера за пуштање

en: Play key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за пуштање, 0 да искључите

en: Power key's XKeycode
sr: Код тастера за гашење компјутера

en: Power key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за гашење компјутера, 0 да искључите

en: Previous key's XKeycode
sr: Код предходног тастера

en: Previous key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код предходног тастера, 0 да искључите

en: Record key's XKeycode
sr: Код тастера за снимање

en: Record key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за снимање, 0 да искључите

en: Refresh key's XKeycode
sr: Код тастера за освежење

en: Refresh key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за освежење, 0 да искључите

en: Screensaver key's XKeycode
sr: Код тастера за чување екрана

en: Screensaver key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за чување екрана, 0 да искључите

en: Search key's XKeycode
sr: Код тастера за претрагу

en: Search key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за претрагу, 0 да искључите

en: Shade Window key's XKeycode
sr: Код тастера за склапање прозора

en: Shade Window key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за склапање прозора, 0 да искључите

en: Sleep key's XKeycode
sr: Код тастера за успављивање компјутера

en: Sleep key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за успављивање компјутера, 0 да искључите

en: Sound file to be played when volume is changed
sr: Звук за пуштање при промени јачине звука

en: Use PCM Volume instead of Master Volume
sr: Користи PCM јачину звука уместо главне јачине

en: Volume down key's XKeycode
sr: Код тастера за смањивање гласноће

en: Volume down key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за смањивање гласноће, 0 да искључите

en: Volume up key's XKeycode
sr: Код тастера за појачавање гласноће

en: Volume up key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за појачавање гласноће, 0 да искључите

en: WWW key's XKeycode
sr: Код тастера за веб

en: WWW key's XKeycode, 0 to disable
sr: Код тастера за веб, 0 да искључите

en: Accelerator key
sr: Тастер пречице

en: Accelerator modifiers
sr: Измењивачи пречице

en: Accelerator Mode
sr: Врста пречице

en: The type of accelerator.
sr: Врста пречице.

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
sr: Изаберите нову пречицу, или притисните Бекспејс за поништење

en: Type a new accelerator
sr: Унесите нову пречицу
