gThumb - en to sr translation catalogue (705 entries)

en: Catalog
sr: Kаталог

en: GThumb Catalog View
sr: GThumb Каталошки преглед

en: View as Catalog
sr: Погледај као каталог

en: Print the current image
sr: Штампај тренутну слику

en: _Print
sr: _Штампај

en: GThumb Image
sr: GThumb слика

en: GThumb Viewer
sr: GThumb прегледач

en: View with GThumb
sr: Погледати са GThumb-ом

en: Flip
sr: Преокрени

en: Flip the image
sr: Преокрени слику

en: High
sr: Високо

en: Low
sr: Ниско

en: Mirror
sr: Одраз

en: Rotate
sr: Окрени

en: Rotate 180 _Degrees
sr: Окрени за 180 степени

en: Rotate the image clockwise
sr: Окрени слику у правцу казаљке на сату

en: Rotate the image of 180 degrees
sr: Окрени слику за 180 степени

en: Save _As...
sr: Сачувај _као...

en: Save current image
sr: Сачувај тренутну слику

en: Start or stop current animation
sr: Покрени или заустави тренутну анимацију

en: Start/Stop _Animation
sr: Покрени/Заустави _анимацију

en: Transparency T_ype
sr: Вр_ста провидности

en: View next animation frame
sr: Погледај следећи оквир анимације

en: _Black
sr: _Црно

en: _Checked
sr: _Потврђено

en: _Flip
sr: _Преокрени

en: _Image
sr: _Слика

en: _Mirror
sr: _Одраз

en: _None
sr: _Ниједнa

en: _Rotate Clockwise
sr: _Окрени у правцу казаљке на сату

en: _Step Animation
sr: Анимација у _корацима

en: _View
sr: _Погледај

en: _White
sr: _Бело

en: _Zoom Quality
sr: _Квалитет увећања

en: %d x %d pixels
sr: %d x %d тачака

en: View and organize your images
sr: Погледај и организуј своје слике

en: gThumb Image Viewer
sr: gThumb Прегледач слика

en: Library not empty
sr: Библиотека није празна

en: Cannot remove library „%s“: %s
sr: Не могу уклонити библиотеку „%s“: %s

en: Cannot remove catalog „%s“: %s
sr: Не могу уклонити каталог „%s“: %s

en: Cannot open catalog „%s“: %s
sr: Не могу отворити каталог „%s“: %s

en: Cannot save catalog „%s“: %s
sr: Не могу сачувати каталог „%s“: %s

en: Deleting all comments, wait please...
sr: Брисање свих предлога, сачекајте...

en: Deleting old comments, wait please...
sr: Брисање старих предлога, молим сачекајте...

en: (No Comment)
sr: (Без коментара)

en: An image named „%s“ is already present. Do you want to overwrite it?
sr: Слика са именом „%s“ већ постоји. Желите ли је преснимити?

en: Image type not supported: %s
sr: Врста слике није подржана: %s

en: Save Image
sr: Сачувај слику

en: Image type:
sr: Врста слике:

en: GConf error:
      %s
sr: GConf грешка:
      %s

en: Comment
sr: Предлог

en: Name
sr: Име

en: Print %s
sr: Штампање %s

en: Print Image
sr: Штампање слике

en: Deleting all thumbnails, wait please...
sr: Брисање свих умањених слика, сачекајте...

en: Deleting old thumbnails, wait please...
sr: Брисање старих умањених слика, сачекајте...

en: Loading image: %s
sr: Учитавање слике: %s

en: Creating image: %s.%s
sr: Стварање слике: %s.%s

en: Saving thumbnails
sr: Снимање умањених приказа

en: Saving HTML pages: Images
sr: Снимање HTML страница: слике

en: Saving HTML pages: Indexes
sr: Снимање HTML страница: индекси

en: Could not create a temporary folder
sr: Не могу направити привремени директоријум

note: Load thumbnails.
en: Loading images
sr: Учитавање слика

en: Enter the new name:
sr: Унети ново име датотеке:

en: _Rename
sr: _Промени име

en: The name „%s“ is not valid because it contains the character „/“. Please use a different name.
sr: Име „%s“ није добро зато што садржи знак „/“. Унсите друго име.

en: _Overwrite
sr: _Препиши

en: Could not rename the image „%s“: %s
sr: Не могу променити име слике „%s“: %s

en: source and destination are the same
sr: извор и одредиште су исти

en: Could not duplicate the image „%s“: %s
sr: Не могу дуплитари слику „%s“: %s

en: The selected images will be moved to the Trash, are you sure?
sr: Ознечене слике ће бити пребачене у Ђубре, да ли сте сигурни?

en: The image will be moved to the Trash, are you sure?
sr: Слика ће бити пребачена у Ђубре, да ли сте сигурни?

en: The image will be removed from the catalog, are you sure?
sr: Слика ће бити уклоњена из каталога, да ли сте сигурни?

en: The selected images will be removed from the catalog, are you sure?
sr: Означене слике ће бити уклоњене из каталога, да ли сте сигурни?

en: C_reate
sr: Нап_рави

en: The name „%s“ is already used. Please use a different name.
sr: Име „%s“ се већ користи. Користите друго име.

en: New Folder
sr: Нови директоријум

en: Enter the folder name:
sr: Унесите име директоријума:

en: Could not create the folder „%s“: %s
sr: Не могу направити директоријум „%s“: %s

en: New Library
sr: Нова библиотека

en: Enter the library name:
sr: Унесите име библиотеке:

en: Could not create the library „%s“: %s
sr: Ме ногу направити библиотеку „%s“: %s

en: Could not rename the folder „%s“: %s
sr: Не могу променити име директоријума „%s“: %s

en: Could not delete the folder „%s“: %s
sr: Не могу обрисати директоријум „%s“: %s

en: „%s“ cannot be moved to the Trash. Do you want to delete it permanently?
sr: „%s“ не може бити пребачен у Ђубре. Желите ли га обрисати трајно?

en: The selected folder will be moved to the Trash, are you sure?
sr: Означени директоријум ће бити пребачен у Ђубре, да ли сте сигурни?

en: _Move
sr: _Пребацити

en: Could not copy the folder „%s“: %s
sr: Не могу умножити директоријум „%s“: %s

en: Could not move the folder „%s“: %s
sr: Не могу преместити директоријум „%s“: %s

en: source contains destination
sr: извор садржи одредиште

en: a folder with that name is already present.
sr: директоријум са тим именом већ постоји.

en: Choose the destination folder
sr: Одабрати одредишни директоријум

en: Could not rename the library „%s“: %s
sr: Не могу променити име библиотеке „%s“: %s

en: Could not rename the catalog „%s“: %s
sr: Не могу променити име каталога „%s“: %s

en: Enter the catalog name:
sr: Унети име каталога:

en: New Catalog
sr: Нови каталог

en: Could not create the catalog „%s“: %s
sr: Не могу направити каталог „%s“: %s

en: The selected library will be removed, are you sure?
sr: Означена библиотека ће бити уклоњена, да ли сте сигурни?

en: The selected catalog will be removed, are you sure?
sr: Означени каталог ће бити уклоњен, да ли сте сигурни?

en: Could not display help: %s
sr: Не могу приказати помоћ: %s

en: An image viewer and browser for GNOME.
sr: Прегледач и претрживач слика за Гном.

en: Move Catalog to...
sr: Пребаци каталог у ...

en: Enter the new category name
sr: Унети ново име за категорију

en: The category „%s“ is already present. Please use a different name.
sr: Категорија „%s“ већ постоји. Користите другачије име.

en: Converting image: %s
sr: Претварање слике: %s

en: An image named „%s“ is already present. Please specify a different name.
sr: Слика са именом „%s“ већ постоји. Наведите другачије име.

en: Skip
sr: Прескочити

en: Image
sr: Слика

en: Duplicates
sr: Дупликати

en: Duplicates Size
sr: Величина дупликата

en: Last modified
sr: Последњи пут мењано

en: Location
sr: Место

en: Checked images will be moved to the Trash, are you sure?
sr: Одабране слике ће бити пребачене у Ђубре, да ли сте сигурни?

en: The destination folder does not exist. Do you want to create it?
sr: Одредишни директоријум не постоји. Желите ли да направити?

en: Could not create folder „%s“: %s.
sr: Не могу направити директоријум „%s“: %s.

en: You don't have the right permissions to create images in the folder „%s“
sr: Немате одговарајуће дозволе да направите слике у „%s“ директоријуму

en: Could not delete the images:
sr: Не могу обрисати слике:

en: The images cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them permanently?
sr: Слике не могу бити пребачене у Ђубре. Желите ли их трајно обрисати?

en: You didn't enter the new name
sr: Нисте унели ново име

en: The name „%s“ is already used in this folder. Please use a different name.
sr: Име „%s“ је већ коришћено у овом директоријуму. Користите другачије име.

en: Could not rename the image:
sr: Не могу променити име слике:

en: Could not rename the following images:
sr: Немогу променити име следећих слика:

en: Could not move the image:
sr: Не могу пребацити слику:

en: Could not copy the image:
sr: Не могу умножити слику:

en: _Abort
sr: _Одустати

en: _Continue
sr: _Наставити

en: Copying file %d of %d
sr: Умножавање датотеке %d од %d

en: Collecting images info
sr: Сакуљање информација о сликама

en: Deleting file %ld of %ld
sr: Брисање датотеке %ld од %ld

en: Copying file %ld of %ld
sr: Умножавање датотеке %ld од %ld

en: Moving file %ld of %ld
sr: Пребацивање датотеке %ld од %ld

en: Image Dimensions
sr: Величина слике

en: Type
sr: Тип

en: File Size
sr: Величина датотеке

en: Last Modified
sr: Мењано последњи пут

en: Information on Channel
sr: Информација о каналу

en: Field
sr: Поље

en: Value
sr: Вредност

en: %s Properties
sr: %s Поставке

en: All comments will be removed, are you sure?
sr: Сви кометари ће бити уклоњени, да ли сте сигурни?

en: All thumbnails will be deleted, are you sure?
sr: Све умањене слике ће бити обрисне, да ли сте сигурни?

en: Specify the backup file
sr: Назначите резервни примерак датотеке

en: Image Caption
sr: Наслов слике

en: Header
sr: Заглавље

en: Footer
sr: Подножје

en: Old Name
sr: Старо име

en: New Name
sr: Ново име

en: Search Result
sr: Резултат претраге

en: Filename
sr: Име датотеке

en: Folder
sr: Директоријум

en: Select Album Theme
sr: Одаберите тему албума

en: Restore Normal View
sr: Врати нормални преглед

en: _Browse...
sr: _Претражи...

en: _Recents:
sr: _Скорије:

en: _Bookmarks:
sr: _Обележивачи

en: Actual size
sr: Стварна величина

en: Add a comment to selected images
sr: Додати коментар означеним сликама

en: Add a comment to the image
sr: Додати коментар слици

en: Add current location to bookmarks
sr: Додати тренутно место у обележиваче

en: Add selected images to a catalog
sr: Додати означене слике у каталог

en: Adjust brightness and contrast
sr: Подесити светлину и контраст

en: Adjust color balance
sr: Подеси однос боје

en: Adjust hue and saturation
sr: Подеси нијансу и засићеност

en: Assign categories to selected images
sr: Додели категорије одабраним сликама

en: Assign categories to the image
sr: Додели категорије слици

en: Ca_talog
sr: Ка_талог

en: Ca_tegories
sr: Ка_тегорија

en: Catalogs
sr: Каталози

en: Categories
sr: Категорије

en: Change _Date
sr: Промени _датум

en: Change images last modified date
sr: Промени датум последње измене слике

en: Close all windows and exit
sr: Затвори све прозоре и изађи

en: Close this window
sr: Затвори овај прозор

en: Comm_ent
sr: Ком_ентар

en: Convert
sr: Претвори

en: Convert F_ormat
sr: Ф_ормат претварања

en: Convert image format
sr: Претвори формат слике

en: Copy current folder
sr: Умножи тренутни директоријум

en: Copy selected folder
sr: Умножи означени директоријум

en: Copy selected images to another location
sr: Умножи означене слике на друго место

en: Copy this image to another location
sr: Умножи ову слику на друго место

en: Create _Index Image
sr: Направи _индекс слике

en: Create _Web Album
sr: Направи _веб албум

en: Create a new catalog
sr: Направи нови каталог

en: Create a new catalog library
sr: Направи нову библиотеку каталога

en: Create a new folder
sr: Направи нови директоријум

en: Create a new window
sr: Направи нови прозор

en: D_uplicate
sr: Д_уплирај

en: Delete the list of visited locations
sr: Обриши листу посећених места

en: Duplicate selected image
sr: Дуплирај одабрану слику

en: Duplicate this image
sr: Дуплирај ову слику

en: E_xit
sr: Излаз

en: Edit Search
sr: Измени претрагу

en: Edit bookmarks
sr: Исмени обележиваче

en: Edit various preferences
sr: Измени разна подешавања

en: Fi_nd Duplicates...
sr: _Нађи дупликате...

en: Find images
sr: Нађи слике

en: Fit
sr: Поравнај

en: Folders
sr: Директоријуми

en: Forward
sr: Напред

en: Full Screen
sr: Цео екран

en: Go to the folder that contains the selected image
sr: Иди у директоријум који садржи означену слику

en: Go to the home folder
sr: Иди у лични директоријум

en: Go to the next visited location
sr: Иди на следеће посећено место

en: Go to the previous visited location
sr: Иди на претходно посећено место

en: Go up one level
sr: Иди горе за један ниво

en: Home
sr: Почетак

en: Image Toolbar
sr: Алатке за слику

en: In
sr: Унутра

en: Information
sr: Информација

en: Main Toolbar
sr: Главне алатке

en: Modify search criteria
sr: Измени критеријум претраге

en: Move current catalog to another location
sr: Премести тренутни директоријум на друго место

en: Move current folder
sr: Премести тренутни директоријум

en: Move selected catalog to another location
sr: Премести тренутни каталог на друго место

en: Move selected folder
sr: Премести одабрани директоријум

en: Move selected images to another location
sr: Премести одабране слике на друго место

en: Move the current folder to the Trash
sr: Премести тренутни тиректоријум у Ђубре

en: Move the selected folder to the Trash
sr: Премести одабрани директоријум у Ђубре

en: Move the selected images to the Trash
sr: Премести одабране слике у Ђубре

en: Move this image to another location
sr: Премести ову слику на друго место

en: Move this image to the Trash
sr: Премести ову слику у Ђубре

en: Move to _Trash
sr: Премести у _Ђубре

en: New _Library...
sr: Нова _библиотека...

en: New _Window
sr: Нови _прозор

en: Next
sr: Следеће

en: Open current folder with the Nautilus file manager
sr: Отвори тренутни директоријум са Наутилус управником датотека

en: Open selected images with an application
sr: Отвиру означене слике са програмом

en: Open the selected folder with the Nautilus file
    	     manager
sr: Отвори означени директоријум са Наутилус управником
    	     датотека

en: Open this image with an application
sr: Отвори ову слику са програмом

en: Open with the File Manager
sr: Отвори са управником датотека

en: Open with the _File Manager
sr: Отвори са _управником датотека

en: Out
sr: Напоље

en: Play _Animation
sr: Пусти _анимацију

en: Previous
sr: Претходно

en: Print
sr: Штампај

en: Proper_ties
sr: Осо_бине

en: Properties
sr: Особине

en: Redo Search
sr: Понови претрагу

en: Redo _Search
sr: Понови _претрагу

en: Redo the search
sr: Понови претрагу

en: Reduce number of colors
sr: Смањи број боја

en: Reduce the number of colors
sr: Смањи број боја

en: Reload the current location
sr: Поново учитај тренутно место

en: Rem_ove
sr: Укл_они

en: Rem_ove Comment
sr: Укл_они коментар

en: Remo_ve from Catalog
sr: Укло_ни из каталога

en: Remove comments of selected images
sr: Уклони коментаре одабраних слика

en: Remove current catalog
sr: Уклони тренутни каталог

en: Remove selected catalog
sr: Уклони одабрани каталог

en: Remove selected images from the catalog
sr: Уклони одабране слике иза каталога

en: Remove the comment
sr: Уклони коментар

en: Rename current catalog
sr: Промени име тренутног каталога

en: Rename current folder
sr: Промени име треунтог директоријума

en: Rename selected catalog
sr: Промени име одабраног каталога

en: Rename selected folder
sr: Промени име одабраног директоријума

en: Rename selected image
sr: Промени име одабране слике

en: Rename this image
sr: Промени име ове слике

en: Resize image
sr: Промени величину слике

en: Restore the original desktop wallpaper
sr: Врати оригинални тапет на радној површини

en: Reverse images order
sr: Обрни поредак слика

en: Revert
sr: Врати

en: Revert to saved image
sr: Врати на сачувану слику

en: Rotate Ri_ght
sr: Ротирај де_сно

en: Rotate _JPEG
sr: Ротирај _JPEG

en: Rotate _Left
sr: Ротирај _лево

en: Rotate image
sr: Ротирај слику

en: Rotate jpeg images without loss of quality
sr: Ротирај jpeg слике без губитка на квалитету

en: S_ort Images
sr: П_оређај слике

en: Save
sr: Сачувај

en: Search
sr: Претражи

en: Select all images
sr: Означи све слике

en: Set Image as _Wallpaper
sr: Постави слику као _Тапет

en: Set the image as desktop background (centered)
sr: Намести слику у позадину радне површине (центирано)

en: Set the image as desktop background (scaled keeping aspect ratio)
sr: Намести слику у позадину радне површине (пропорционално задржати пропорције)

en: Set the image as desktop background (stretched)
sr: Намести слику у позадину радне површине (раширено)

en: Set the image as desktop background (tiled)
sr: Намести слику у позадину радне површине (поравнато)

en: Show information about gThumb
sr: Прикажи информације о gThumb-у

en: Show/_Hide
sr: Прикажи/_Склони

en: Slide Show
sr: Покретни приказ

en: Sort images by file size
sr: Поређај слике по величини датотеке

en: Sort images by modification time
sr: Поређеј слике по времену измене

en: Sort images by name
sr: Поређај слике по имену

en: Sort images by path
sr: Поређај слике по путањи

en: Specify a location to visit
sr: Наведи место за посету

en: Step A_nimation
sr: А_нимација у корацима

en: Stop loading current location
sr: Прекини учитавање тренутне путање

en: Str_etched
sr: Рашир_ено

en: Transparen_cy Type
sr: Врста провид_ности

en: Up
sr: Горе

en: Use black as transparency
sr: Користи црну за провидну

en: Use checks as transparency
sr: Користи шах за провидно

en: Use gray as transparency
sr: Користи сиву за провидну

en: Use high quality zoom
sr: Користи увећање доброг квалитета

en: Use low quality zoom
sr: Користи увећање лошег квалитета

en: Use white as transparency
sr: Користи белу за провидну

en: View as List
sr: Погледај као списак

en: View as Thumbnails
sr: Погледај као умањени приказ

en: View as a slide show
sr: Погледај као покретни приказ

en: View image in fullscreen mode
sr: Погледај слику преко целог екрана

en: View image properties
sr: Погледај особине слике

en: View next image
sr: Погледај следећу слику

en: View or hide the statusbar of this window
sr: Погледај или склони линију са стањем овог прозора

en: View or hide the toolbar of this window
sr: Погледај или склони алатке овог прозора

en: View previous image
sr: Погледај претходну слику

en: View the catalogs
sr: Погледај каталоге

en: View the folders
sr: Погледај директоријуме

en: View the image
sr: Погледај слику

en: View the image flipped
sr: Погледај преокренуту слику

en: View the image in black and white
sr: Погледај слику као црно-белу

en: View the image mirrored
sr: Погледај слику у одразу

en: View the image rotated clockwise
sr: Погледај слику ротирану у правцу кретања казаљке на сату

en: View the image rotated counter-clockwise
sr: Погледај слику ротирану у супротном правцу кретања казаљке на сату

en: View the image with negative colors
sr: Погледај слику са бојама негатива

en: View thumbnails
sr: Погледај умањене слике

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: Zoom in
sr: Увећај

en: Zoom out
sr: Умањи

en: Zoom to _Fit
sr: Увећај до поравнања

en: Zoom to fit window
sr: Увећај до поравнања прозора

en: _About
sr: _О

en: _Actual Size
sr: _Стварна величина

en: _Add Bookmark
sr: _Додај обележивач

en: _Add to Catalog...
sr: _Додај у каталог

en: _Adjust Color Levels
sr: _Подеси нивое боја

en: _Back
sr: _Назад

en: _Bookmarks
sr: _Обележивачи

en: _Brightness-Contrast
sr: _Светлина-контраст

en: _Catalogs
sr: _Каталози

en: _Centered
sr: _Центрирано

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Color Balance
sr: _Однос боја

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _Copy...
sr: _Умножи...

en: _Delete History
sr: _Обриши историјат

en: _Desaturate
sr: _Незасићен

en: _Edit
sr: _Узмени

en: _Edit Bookmarks
sr: _Измени обележиваче

en: _Edit Search
sr: _Измени претрагу

en: _Equalize Histogram
sr: Изј_едначи хистограм

en: _File
sr: _Датотека

en: _Find...
sr: _Пронађи...

en: _Folder
sr: _Директоријум

en: _Folders
sr: _Директоријуми

en: _Forward
sr: _Напред

en: _Full Screen
sr: _Цео екран

en: _Go
sr: _Иди

en: _Go to the Image Folder
sr: _Иди у директоријум са сликама

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _High Quality
sr: _Добар квалитет

en: _Home
sr: _Почетак

en: _Hue-Saturation
sr: _Нијанса-засићеност

en: _Image preview
sr: Пре_глед слике

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на _тастатури

en: _Location...
sr: _Место...

en: _Low Quality
sr: _Лош квалитет

en: _Maintenance
sr: _Одржавање

en: _Move...
sr: _Премести...

en: _Negative
sr: _Негатив

en: _New Catalog...
sr: _Нови каталог...

en: _New Folder...
sr: _Нови директоријум...

en: _Open With
sr: _Отвори са

en: _Posterize
sr: _Направи плакат

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Print...
sr: _Штампај...

en: _Reduce Colors
sr: _Умањи боје

en: _Reload
sr: _Поново учитај

en: _Rename Series
sr: Преименуј _серије

en: _Rename...
sr: _Промени име...

en: _Resize
sr: _Промени величину

en: _Restore
sr: _Поврати

en: _Reversed Order
sr: _Обрнути редослед

en: _Revert
sr: _Врати

en: _Rotate
sr: _Ротирај

en: _Scaled
sr: _Пропорционално

en: _Search
sr: _Претражи

en: _Select All
sr: _Означи све

en: _Slide Show
sr: По_кретни приказ

en: _Statusbar
sr: _Линија са стањем

en: _Stop
sr: _Заустави

en: _Thumbnails
sr: _Умањени прикази

en: _Tiled
sr: _Поравнато

en: _Toolbar
sr: _Алатке

en: _Tools
sr: _Алати

en: _Up
sr: _Горе

en: _Zoom
sr: У_већање

en: by _Name
sr: по _имену

en: by _Path
sr: по _путањи

en: by _Size
sr: по _величини

en: by _Time
sr: по в_ремену

en: No image
sr: Нема слике

en: 1 image (%s)
sr: 1 слика (%s)

en: %d images (%s)
sr: %d слика (%s)

en: 1 selected (%s)
sr: 1 одабранa (%s)

en: %d selected (%s)
sr: %d одабраних (%s)

en: Dragged Images
sr: Превучене слике

en: Could not move the items:
sr: Не могу преместити ставке:

en: Back
sr: Назад

en: Cannot load folder „%s“: %s
sr: Не могу учитати директоријум „%s“: %s

en: The specified catalog does not exist.
sr: Наведени каталог не постоји.

en: Wait please...
sr: Молим сачекајте...

en: <b>Categories:</b>
sr: <b>Категорије:</b>

en: <b>Information on Channel:</b>
sr: <b>Информација о каналу:</b>

en: <b>Overwrite the old image with the new one?</b>
sr: <b>Преписати стари слику са новом?</b>

en: A_vailable applications:
sr: _Доступни програми:

en: Alpha
sr: Алфа

en: Blue
sr: Плава

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

en: C_atalogs:
sr: К_аталози:

en: Choose a Catalog
sr: Одабери каталог

en: Do not overwrite _the old image
sr: Немој преписати _стари каталог

en: Green
sr: Зелена

en: New Image:
sr: Нова слика:

en: New _Library
sr: Нова _библиотека:

en: Old Image:
sr: Стара слика:

en: Open Images
sr: Отворити слике

en: Over_write the old image
sr: Пре_пиши старе слике

en: Overwrite Image
sr: Препиши слику

en: Overwrite _all images
sr: Препиши _све слике

en: Photo _Data (EXIF)
sr: Фотографски _подаци (EXIF)

en: R_ecent applications:
sr: _Скорији програми:

en: Red
sr: Црвена

en: _Application:
sr: _Програм:

en: _Do not overwrite any image
sr: _Немој преписати ниједну слику

en: _General
sr: _Опште

en: _Histogram
sr: _Хистограм

en: _New Catalog
sr: _Нови каталог

en: _Next
sr: _Следеће

en: _Previous
sr: _Претходно

en: _Save the new image as:
sr: _Сачувај нову слику као:

en: A_vailable categories:
sr: Доступне категорије:

en: Add a category
sr: Додај категорију

en: C_urrent date
sr: Трен_утни датум

en: Co_mment:
sr: Ко_ментар:

en: Image c_reation date
sr: Датум п_рављења слике

en: P_hoto digitalization date (From EXIF data)
sr: Датум _фото дигитализације (из EXIF података)

en: Remove selected category
sr: Уклонити изабрану категорију

en: Save only cha_nged fields
sr: Сачувај само измење_на поља

en: The _following date:
sr: Следећи _датум:

en: _Date:
sr: _Датум:

en: _Place:
sr: _Место:

en: _Selected categories:
sr: _Означене категорије:

en: <b>Compression</b>
sr: <b>Сажимање</b>

en: <b>Image type</b>
sr: <b>Врста слике</b>

en: <b>Resolution</b>
sr: <b>Величина</b>

en: Ask
sr: Питај

en: Compression _level:
sr: _Ниво сажетог:

en: Convert Format
sr: Формат претварања

en: JPEG Options
sr: JPEG поставке

en: No_rmal (Deflate)
sr: Но_рмално (Deflate)

en: Opti_mize
sr: Опти_мизуј

en: Overwrite
sr: Препиши

en: Overwrite mode:
sr: Начин преписа:

en: PNG Options
sr: PNG поставке

en: R_emove original
sr: Ук_лони оригинал

en: Rename
sr: Промени име

en: TGA Options
sr: TGA поставке

en: TIFF Options
sr: TIFF поставке

en: _Horizontal:
sr: _Хоризонтално:

en: _Loss compression (JPEG)
sr: _Сажимање са губицима (JPEG)

en: _No compression
sr: _Нема сажимања

en: _Progressive
sr: _Прогресивно

en: _Quality:
sr: _Квалитет:

en: _RLE compression
sr: _RLE сажимање

en: _Smoothing:
sr: _Углачавање:

en: _Vertical:
sr: _Вертикално:

en: dpi
sr: тпи

en: <b>Color levels</b>
sr: <b>Нивои боје</b>

en: <b>New dimensions</b>
sr: <b>Нова величина</b>

en: <b>Original dimensions</b>
sr: <b>Првобитна величина</b>

en: <b>Scale ratio</b>
sr: <b>Пропорције</b>

en: Brightness - Contrast
sr: Светлина - контраст

en: Color Balance
sr: Однос боје

en: Con_trast:
sr: Кон_траст:

en: Cyan-_Red:
sr: Светло плава-_Црвена:

en: Height:
sr: Висина:

en: High _quality
sr: Добар _квалитет

en: Hue - Saturation
sr: Нијансе - засићеност

en: Posterize
sr: Направи плакат

en: Preserve l_uminosity
sr: Задржи о_светљеност

en: Scale Image
sr: Скалирана слика

en: Width:
sr: Ширина:

en: _Brightness:
sr: _Светлина:

en: _Height:
sr: _Висина:

en: _Hue:
sr: _Нијанса:

en: _Keep aspect ratio
sr: _Задржи пропорције

en: _Levels:
sr: _Нивои:

en: _Lightness:
sr: _Осветљеност:

en: _Magenta-Green:
sr: _Љубичаста-зелена:

en: _Preview
sr: _Приказ

en: _Reset
sr: _Поново постави

en: _Saturation:
sr: _Засићеност:

en: _Scale
sr: _Скала

en: _Width:
sr: _Ширина:

en: _Yellow-Blue:
sr: _Жута-плава:

en: pixels
sr: тачака

en: <b>Background style</b>
sr: <b>Стил позадине</b>

en: <b>Caption</b>
sr: <b>Наслов</b>

en: <b>Destination folder</b>
sr: <b>ОДредишни директоријум</b>

en: <b>Footer</b>
sr: <b>Подножје</b>

en: <b>Header and footer</b>
sr: <b>Заглавље и подножје</b>

en: <b>Header</b>
sr: <b>Заглавље</b>

en: <b>Index images</b>
sr: <b>Индексирај слике</b>

en: <b>Page size</b>
sr: <b>Величина странице</b>

en: <i>Examples:</i>
sr: <b>Примери:</b>

en: Choose destination folder
sr: Одабери одредишни директоријум

en: Co_mment
sr: Пре_длог

en: Col_umns:
sr: Кол_оне:

en: Colo_r:
sr: Бо_ја:

en: Create Index Image
sr: Направи индекс слику

en: Create _HTML image map
sr: Направи _HTML мапу слике

en: F_ooter:
sr: П_одножје:

en: File _name
sr: Име _датотеке

en: File pa_th
sr: _Путања до датотеке

en: File si_ze
sr: Ве_личина датотеке

en: Frame _style:
sr: _Стил оквира:

en: Frame co_lor:
sr: Бо_ја оквира:

en: H_eader:
sr: З_аглавље:

en: Header/Footer
sr: Заглавље/Подножје

en: Hei_ght:
sr: Ви_сина:

en: Image dim_ensions
sr: В_еличина слике

en: Images
sr: Слике

en: Index Image Properties
sr: Особине индексиране слике

en: Page
sr: Страница

en: Pi_xels
sr: Тач_ке

en: Re_verse order
sr: О_брнути поредак

en: Rows a_nd columns
sr: Редови и коло_не

en: Select a color
sr: Одабери боју

en: Shadow in
sr: Сенка у

en: Shadow only
sr: Само сенка

en: Shadow out
sr: Сенка из

en: Simple
sr: Једноставно

en: Simple with shadow
sr: Једноставно са сенком

en: Slide
sr: Клизај

en: Sor_t images:
sr: П_оређај слике:

en: Sort
sr: Поређај

en: Start _at:
sr: Почни на:

en: Style Preview
sr: Стил приказа

en: Use #'s to specify positions used by numeric enumerator.
sr: Користи # за назнаку позиције коју користи бројчани енумератор.

en: Use %p  to insert the page number, and %n to insert the total number of pages.
sr: Користи %p за унос број стране, и %n за унос укупног броја страна.

en: Wi_dth:
sr: Ши_рина:

en: _All pages with the same size
sr: Све стр_анице са истом величином

en: _Draw frame
sr: _Исцртај оквир

en: _Font:
sr: _Писмо:

en: _Gradient
sr: _Прелаз

en: _Image size:
sr: _Величина слике:

en: _Rows:
sr: _Редови:

en: _Solid color
sr: _Једнобојна

en: _Template:
sr: _Шаблон:

en: by name
sr: по имену

en: by path
sr: по путањи

en: by size
sr: по величини

en: by time
sr: по времену

en: <b>Album</b>
sr: <b>Албум</b>

en: <b>Index Layout</b>
sr: <b>Распоред индекса</b>

en: <b>Saving</b>
sr: <b>Снимање</b>

en: <b>Theme</b>
sr: <b>Тема</b>

en: Inde_x file:
sr: Инде_кс датотека:

en: Th_eme:
sr: Т_ема

en: Web Album
sr: Веб албум

en: Web Album Theme
sr: Тема веб албума

en: _Copy images to destination
sr: _Умножи слике у одредиште

en: _Destination:
sr: О_дредиште:

en: _Go to Theme Folder
sr: _Иди у директоријум са темама

en: _Install Theme...
sr: Инсталирај тему...

en: _Title:
sr: _Назив:

en: by modified time
sr: по времену измене

en: <b>Checks</b>
sr: <b>Провере</b>

en: <b>Direction</b>
sr: <b>Правац</b>

en: <b>Hide/Show</b>
sr: <b>Склони/Прикажи</b>

en: <b>History</b>
sr: <b>Историјат</b>

en: <b>Interface</b>
sr: <b>Изглед</b>

en: <b>On startup:</b>
sr: <b>На покретању:</b>

en: <b>Other</b>
sr: <b>Остало</b>

en: <b>Slide show</b>
sr: <b>Покретни приказ</b>

en: <b>Thumbnails</b>
sr: <b>Умањени приказ</b>

en: <b>Viewer</b>
sr: <b>Прегледач</b>

en: Activate items with a double click
sr: Активирај ставке са двоструким притиском миша

en: Activate items with a single click
sr: Активирај ставке са једним притиском миша

en: After _loading an image:
sr: После _учитавања слике:

en: As_k confirmation before deleting images or catalogs
sr: Затржи потврду пре брисања слика или каталога

en: Black
sr: Црна

en: Browser
sr: Читач

en: C_lick policy:
sr: Политика клика:

en: Checked
sr: Проверено

en: D_elay before changing image:
sr: Од_ложи пре промене слике:

en: Dark
sr: Тамна

en: Determine image type from co_ntent (slower)
sr: ОДреди врсту слике из сад_ржаја (спорије)

en: Do _not change folder
sr: _Не мењај директоријум

en: Fit image to window
sr: Поравнај у прозор

en: Fit to window if larger
sr: Поравнај у прозор ако је веће

en: Follow Nautilus behaviour
sr: Прати понашање Наутилуса

en: For_ward
sr: На_пред

en: General
sr: Опште

en: Go to last _visited folder or catalog
sr: Иди у последње _посећени директоријум или каталог

en: Go to this _folder:
sr: Иди у овај _директоријум:

en: H_igh
sr: В_исоко

en: Icons only
sr: Само иконице

en: Keep previous zoom
sr: Задржи претходно увећање

en: Large
sr: Велико

en: Layout:
sr: Распоред:

en: Light
sr: Светло

en: Lo_w
sr: Нис_ко

en: Max _history length:
sr: Највећа дужина _историјата:

en: Medium
sr: Осредње

en: Mid tone
sr: Средњи тонови

en: None
sr: Ништа

en: Re_verse
sr: Об_рнуто

en: Resta_rt when finished
sr: Поново стартуј када заврши

en: Sa_ve thumbnails
sr: Са_чувај умањени приказ

en: Set image to actual size
sr: Постави слику на праву величину

en: Set to C_urrent
sr: Постави на трен_утно

en: Show _thumbnails
sr: Покажи _умањени приказ

en: Show co_mments
sr: Покажи пре_длоге

en: Show hi_dden images
sr: Покажи са_кривене слике

en: Si_ze:
sr: Вел_ичина:

en: Small
sr: Мало

en: Switch to _full screen
sr: Пређи у _цео екран

en: System settings
sr: Системска подешавања

en: Text below icons
sr: Текст испод иконица

en: Text beside icons
sr: Текст поред иконица

en: Text only
sr: Само текст

en: Transparency _type:
sr: _Тип провидности:

en: Viewer
sr: Прегледач

en: White
sr: Бела

en: Zoom _quality:
sr: _Квалитет увећања:

en: _Toolbar style:
sr: Стил алатке:

en: gThumb Preferences
sr: gThumb поставке

en: seconds
sr: секунде

en: <i>Drag the image to move
    it in the page.</i>
sr: <i>Превуци слику за пребацивање
    по страници.</i>

en: Center _on Page
sr: Центрирај _на страници

en: Paper
sr: Папир

en: Preview
sr: Приказ

en: _Scale:
sr: _Размера:

en: <b>Search criteria</b>
sr: <b>Критеријум претраге</b>

en: <b>Search scope</b>
sr: <b>Досег претраге</b>

en: After
sr: После

en: All catego_ries
sr: Све катего_рије

en: Any
sr: Било које

en: At _least a category
sr: Ба_р карегорија

en: Before
sr: Пре

en: Ca_tegories:
sr: Ка_тегорије:

en: Choose Categories
sr: Одабери категорије

en: Choose categories from the saved list
sr: Одабери категорије из сачуваног списка

en: Equal to
sr: Једнако са

en: File _name:
sr: И_ме датотеке:

en: Find
sr: Пронађи

en: Found images:
sr: Пронађене слике:

en: New _Search...
sr: Нова _претрага...

en: No images found
sr: Слике нису пронађене

en: Search Progress
sr: НАпредак претраге

en: Searching in:
sr: Претраживање у:

en: _Include sub-folders
sr: _Укључи поддиректоријуме

en: _Save
sr: _Сачувај

en: <b>Comments</b>
sr: <b>Предлози</b>

en: <b>File list order</b>
sr: <b>Поредак списка датотеке</b>

en: <b>Specify a template to use for renaming images</b>
sr: <b>Назначи шаблон за промену имена слика</b>

en: Apply to _all images
sr: Примени на _све слике

en: Backup Comments
sr: Направи резервну копију предлога

en: Change Date
sr: Промени датум

en: Change the last modified date to:
sr: Промени датум последње измене у:

en: Check _All
sr: Провери _све

en: Check _None
sr: Провери _ништа

en: Checking image:
sr: Проверавање слике:

en: Delete ALL Comments
sr: Обрисати СВЕ комантаре

en: Delete ALL Thumbnails
sr: Обриши СВЕ умењене приказе

en: Delete Old Comments
sr: Обрисати старе коментаре

en: Delete Old Thumbnails
sr: Обриши старе умењене приказе

en: Delete comments of no more existing images
sr: Обрисати коментаре слика којих више нема

en: Delete thumbnails of no more existing images
sr: Обриши умањене приказе слика којих више нема

en: Equal images:
sr: Изједначи слике:

en: Find Duplicates
sr: Понађи дупликате

en: Found duplicates:
sr: Пронађени дупликати:

en: JPEG Lossless Transformation
sr: JPEG трансформација без губитака

en: Maintenance
sr: Одржавање

en: Mirror image horizontally (left-right)
sr: Одрази слику хоризонтално (лево-десно)

en: Mirror image vertically (top-bottom)
sr: Одрази слику вертикално (врх-дно)

en: New names _preview:
sr: _Приказ нових имена:

en: Re_verse Order
sr: О_брнути редослед

en: Rename Series
sr: Преименуј серије

en: Restore Comments From a Backup File
sr: Поврати предлоге из резервне копије

en: Revert changes
sr: Врати измене

en: Rotate image 90 degrees clockwise
sr: Ротирај 90 степени у правцу казаљке на сату

en: Rotate image 90 degrees counter-clockwise
sr: Ротирај  слику 90 степени супротно кретању казањке на сату

en: Search terminated, no duplicates found.
sr: Претрага завршена, дупликати нису пронађени.

en: Use #'s to specify positions used by numeric enumerator. Use * to insert original filename. Use ? to insert image date.
sr: Користити # да се назначе позиције које користи бројшани enumerator. Користити * за унос првобитног имена датотеке. Користити ? за унос датума слике.

en: _Sort original list:
sr: _Поређати оригинални списак:

en: by Modification date
sr: по датуму измене

en: by Name
sr: по имену

en: by Size
sr: по величини

en: Start in fullscreen mode
sr: Почни у целом екрану

en: Automatically start a slideshow
sr: Аутоматски стартовати низ слика

en: Holidays
sr: Одмор

en: Temporary
sr: Привемено

en: Screenshots
sr: Снимци екрана

en: Science
sr: Наука

en: Favourite
sr: Омиљено

en: Important
sr: Важно

en: Games
sr: Игре

en: Party
sr: Забава

en: Birthday
sr: Рођендан

en: Astronomy
sr: Астрономија

en: Family
sr: Породица

en: Command Line
sr: Наредбна линија
