rhythmbox - en to sr translation catalogue (184 entries)

en: Rhythmbox shell
sr: Љуска Rhythmbox-а

en: Rhythmbox shell factory
sr: Творница Rhythmbox-а

en: <b>Browser Views</b>
sr: <b>Прегледачеви изгледи</b>

en: <span weight="bold">Appearance</span>
sr: <span weight="bold">Изглед</span>

en: <span weight="bold">Visible Columns</span>
sr: <span weight="bold">Видљиве колоне</span>

en: A_lbum
sr: А_лбум

en: Artists and albums
sr: Извођачи и албуми

en: Genres and artists
sr: Жанрови и извођачи

en: Genres, artists and albums
sr: Жанрови, извођачи и албуми

en: Preferences
sr: Поставке

en: Show _toolbar as:
sr: Покажи ала_тке као:

en: Text _below icons
sr: Текст _испод симбола

en: Text b_eside icons
sr: Текст п_оред симбола

en: Track _number
sr: Број _песме

en: _Artist
sr: И_звођач

en: _Desktop default
sr: Подразумевана _радна површина

en: _Duration
sr: Тра_јање

en: _Genre
sr: _Жанр

en: _Icons
sr: _Симболи

en: _Last played
sr: За_дња иведена

en: _Play count
sr: _Број извођења

en: _Rating
sr: О_цена

en: _Text
sr: Те_кст

en: <span weight="bold">Duration: </span>
sr: <span weight="bold">Трајање: </span>

en: <span weight="bold">Encoding:</span>
sr: <span weight="bold">Кодирање:</span>

en: <span weight="bold">Last played: </span>
sr: <span weight="bold">Задња изведена: </span>

en: <span weight="bold">Location: </span>
sr: <span weight="bold">Положај: </span>

en: <span weight="bold">Name:</span>
sr: <span weight="bold">Име:</span>

en: <span weight="bold">Play count: </span>
sr: <span weight="bold">Број песме: </span>

en: <span weight="bold">Quality:</span>
sr: <span weight="bold">Квалитет:</span>

en: <span weight="bold">_Album:</span>
sr: <span weight="bold">А_лбум:</span>

en: <span weight="bold">_Artist:</span>
sr: <span weight="bold">И_звођач:</span>

en: <span weight="bold">_Comments:</span>
sr: <span weight="bold">Ко_ментари:</span>

en: <span weight="bold">_Date:</span>
sr: <span weight="bold">Дат_ум:</span>

en: <span weight="bold">_Genre:</span>
sr: <span weight="bold">_Жанр:</span>

en: <span weight="bold">_Rating:</span>
sr: <span weight="bold">О_цена:</span>

en: <span weight="bold">_Title:</span>
sr: <span weight="bold">_Наслов:</span>

en: <span weight="bold">_Track number:</span>
sr: <span weight="bold">Број п_есме:</span>

en: Basic
sr: Основни

en: Details
sr: Подаци

en: _of
sr: ово_га

en: Genre:
sr: Жанра:

en: Location:
sr: Положаја:

en: New Internet Radio Station
sr: Нова интернет радио станица

en: Title:
sr: Наслов:

en: Play Count:
sr: Песма број:

en: Wed, Jan 01, 1970 00:00:00 -0500
sr: Сре, 01. Јан 1970 00:00:00 -0500

en: _Add:
sr: Додај

en: _Genre:
sr: _Жанр

en: _Last Played:
sr: Зад_ња извођена

en: _Locations
sr: _Положаји

en: _Properties
sr: _Особине

en: _Rating:
sr: О_цене

en: _Title:
sr: _Наслови

en: blah Properties
sr: трућ Особине

en: _Album
sr: А_лбум

en: A_rtist
sr: И_звођач

en: Ge_nre
sr: _Жанр

en: L_ast Played
sr: Задња изво_ђена

en: _Play Count
sr: П_есма број

en: _Quality
sr: _Квалитет

en: _Title
sr: _Наслов

en: Art_ist
sr: И_звођач

en: Ti_me
sr: В_реме

en: Tra_ck
sr: П_есма

en: Music Player
sr: Музички програм

en: Play and organize your music collection
sr: Организуј и изводи своју музичку збирку

en: Deselect all songs
sr: Поништи избор свих песама

en: Eject Audio-CD
sr: Избаци Звучни ЦДа

en: Scroll the view to the currently playing song
sr: Превуци поглед на тренутно извођену песму

en: Select _All
sr: О_значи све

en: Select all songs
sr: Означи све песме

en: _Edit
sr: _Измени

en: _Eject Audio-CD...
sr: Избаци Зву_чни ЦД

en: _Jump to Playing Song
sr: Скочи на изво_ђену песму

en: _View
sr: По_гледај

en: Change the visibility of the genre browser
sr: Промените видљивост претраживача жанрова

en: Scroll the view to the currently playing station
sr: Превуци поглед на станицу која се тренутно изводи

en: Show information on the selected station
sr: Покажи податке о изабраној станици

en: _Browser
sr: Прегле_дач

en: _Jump to Playing Station
sr: Ско_чи на станицу која се изводи

en: _New Internet Radio Station
sr: Нова ин_тернет радио станица

en: Change the visibility of the artist and album browser
sr: Промени видљивост претраживача извођача и албума

en: Copy selection
sr: Копирај избор

en: Delete selection
sr: Уклони избор

en: Show information on the selected song
sr: Покажи детаље изабране песме

en: _Copy
sr: Копи_рај

en: _Delete
sr: _Уклони

en: Close the music player
sr: Затвори музички програм

en: Cu_t
sr: И_сеци

en: Cut selection
sr: Исеци изабрано

en: Display music player help
sr: Прикажи помоћ музичког програма

en: P_revious
sr: П_ретходни

en: Paste selection
sr: Убаци изабрано

en: Show information about the music player
sr: Прикажи информацију о музичком програму

en: _About
sr: О те_ми

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Contents
sr: Садр_жај

en: _Help
sr: Помо_ћ

en: _Next
sr: Сле_дећи

en: _Organize
sr: Организира_ј

en: _Paste
sr: У_баци

en: _Play
sr: Изв_еди

en: _Show Window
sr: Пр_икажи прозор

en: All
sr: Све

en: Failed to parse %s
sr: Неуспела обрада %s

en: (Unknown)
sr: (Непознато)

en: Failed to open %s: %s
sr: Неуспело отварање %s: %s

en: Failed to read %s: %s
sr: Неуспело читање %s: %s

en: Failed to parse %s: %s
sr: Неоспела обрада %s: %s

en: %s Properties
sr: %s Особине

en: Properties for %s
sr: Особине %s

en: No locations specified!
sr: Адреса није назначена

en: No location is selected.
sr: Адреса није изабрана

en: No location specified.
sr: Адреса није назначена

en: Location is not a valid URL.
sr: Адреса није важећи URL.

en: GConf error:
      %s
sr: GConf грешка:
      %s

en: Failed to find %s
sr: Неуспело налажење %s

en: %s exists, please move it out of the way.
sr: %s постоји, молимо вас да га склоните.

en: Failed to create directory %s.
sr: Неуспело стварање директоријума %s.

note: comma separated list of prefixes that are to * be appended as suffix, NOTE: notice the spaces placement
en: THE ,DJ
sr: ДЈ

en: Unable to parse %s: %s
sr: У немогућности да обради %s: %s

en: There was an error going to %s:
    %s
sr: Појавила се грешка на %s:
    %s

en: Failed to parse %s as NodeView layout file
sr: Неуспела обрада %s као NodeView датотеке са распоредом

note: this string can only be so long, or there wont be a search entry :)
en: _Search song:
sr: Тражи песм_у

en: _Next Song
sr: С_ледећа песма

en: Song Properties
sr: Детаљи о песми

en: on the desktop
sr: на радној површини

en: %d kbps
sr: %d kb/s

en:  (Mono)
sr:  (Моно)

en:  (Stereo)
sr:  (Стерео)

en:  (%d channels)
sr:  (%d канали)

en: Click to mute
sr: Клик да утишаш

en: Click to unmute
sr: Клик да опозовеш утишање

en: Never
sr: Никада

en: Today at %-H:%M
sr: Данас у %-H:%M

en: Yesterday at %-H:%M
sr: Јуче у %-H:%M

en: %A, %B %-d %Y at %-H:%M
sr: %A, %-d. %B %Y у %-H:%M

en: %Y-%m-%d %H:%M
sr: %d/%m/%Y %H:%M

en: Well well well...
    
    Gentoo eh? You'll run into problems. We know. Don't bug us.
    
    Have a nice day.
sr: Па шта да вам кажемо...
    
    Gentoo, је ли тако? Имаћете проблема. Знамо. Немојте нас да питате.
    
    Све најбоље.

en: Enable debugging code
sr: Омогући проналажење грешака у програму

en: Do not register with bonobo activation
sr: Немој пријавити бонобо активацију

en: Quit Rhythmbox
sr: Прекини Rhythmbox

en: MonkeyMedia options:
sr: MonkeyMedia опције:

en: Failed to activate Rhythmbox
sr: Неуспело активирање Rhythmbox-а

en: Music Player Preferences
sr: Поставка музичког програма

note: TRANSLATOR: [song_label] by [artist]
en: by
sr: по

en: Drag to go to a particular moment in the song
sr: Превуци да дођеш до одређеном места у песми

en: Play the previous song
sr: Изведи претходну песму

en: Play the next song
sr: Изведи следећу песму

en: Shuffle the play list
sr: Измешај редослед песма

en: Not playing
sr: Не изводи се

en: To play, add music to the play list
sr: Да би чуо песму, додај је у списак песама

en: Failed to create player, exiting. Error was:
    %s
sr: Неуспело формирање програма, излазим. Грешка је:
    %s

en: Start playback
sr: Почни плејбек

en: Pause playback
sr: Паузирај плејбек

en: Disable repeating the play list
sr: Онемогући понављање списка песама

en: Enable repeating the play list
sr: Омогући понављање списка песама

en: Get information about this artist from the web
sr: Погледајте детаље о овом уметнику са веба

en: %s - Unknown
sr: %s - Непознат

en: Failed to create stream, error was:
    %s
sr: Неуспело формирање тока, грешка је:
    %s

en: Failed to parse %s as playlist
sr: Неуспела обрада %s као списка песама

en: Total %ld:%.2ld (%ld:%.2ld remaining)
sr: Укупно %ld:%.2ld (%ld:%.2ld преостало)

note: this is not critical, but worth a warning nevertheless
en: Failed to register Rhythmbox with bonobo activation:
    This probably means that you installed RB in a
    different prefix than bonobo-activation; this
    warning is harmless, but IPC will not work.
sr: Неуспела регистација Rhythmbox-а са бонобо активацијом:
    Ово вероватно значи да сте инсталирали Rhythmbox у 
    различитом префиксу од бонобо активације; ово
    упзорење је безопасно, али IPC неће радити.

en: Lead developers:
sr: Водећи аутори

en: Contributors:
sr: Сарадници

note: the %s will be substituted with the UTF-8 copyright symbol
en: Copyright %s 2002, 2003 Jorn Baayen. All rights reserved.
sr: Ауторска права %s 2002, 2003 Jorn Baayen. Сва права задржана.

en: Music management and playback software for GNOME.
sr: Организација музике и програм за извођење на ГНОМ-уа

en: music audiocd
sr: музика звучни ЦД

en: Audio-CD
sr: Звучни ЦД

en: Failed to create stream for %s, error was:
    %s
sr: Неуспело формирање тока за %s, грешка је:
    %s

en: Unknown
sr: Непознат

en: Failed to parse %s as disc info file
sr: Неуспела обрада %s као инфо датотека диска

en: %d songs, %d:%02d:%02d total time
sr: %d песама, %d:%02d:%02d укупно време

en: Internet
    Radio
sr: Интернет
    Радио

en: %d total stations in %d distinct genres
sr: укупно %d станица у %d различитих жанрова

en: _Play Album
sr: Изве_ди албум

en: Start playing this album
sr: Почни извођење овог албума

en: Play Album _Later
sr: Изведи албум _касније

en: Enqueue this album for later playback
sr: Уврсти овај албум за касније извођење

en: Play Song Later
sr: Изведи песму касније

en: Enqueue the selected song(s) for later playback
sr: Уврсти одабране песме(у) за касније извођење

en: Play _Song
sr: Изведи пес_му

en: Start playing the selected song(s)
sr: Почни извођење одабраних песама
