gnome-utils 2.2 - en to sr translation catalogue (411 entries)

en: Executing arbitrary programs that you downloaded from the network might be dangerous.
    
    Are you sure you want to run `%s'?
sr: Извршавање произвољних програма које сте спустили са мреже може бити опасно.
    
    Да ли сте сигурни да желите да извршите `%s'?

en: Could not access file permissions
sr: Не може да приступи дозволама датотеке

en: Could not execute the file `%s' due to a permission problem
sr: Не може да изврши датотеку `%s' због проблема са дозволама

en: Failure at executing `%s'
sr: Неуспех при извршавању `%s'

en: It was not possible to open the file `%s'
sr: Није било могуће отворити датотеку `%s'

en: The file `%s' is empty
sr: Датотека `%s' је празна

en: There was an error. `%s' is empty
sr: Дошло је до грешке. `%s' је празан(на)

en: This is a library and can not be executed
sr: Ово је библиотека и не може се извршавати

en: The file is a core file and can not be executed
sr: Ово је датотека слике меморије и не може се извршавати

en: This is an unknown kind of executable
sr: Ово је непознат облик извршне датотеке

en: The executable is for a different platform and can not be executed on this system
sr: Извршна датотека је за другу платформу и не може се извршити на овом ситему

en: GNOME Calculator
sr: GNOME Калкулатор

en: Simple double precision calculator similar to xcalc
sr: Једноставни калкулатор са двоструком тачности сличан xcalc-у

en: _Calculator
sr: _Калкулатор

en: Calculator
sr: Калкулатор

en: Inverse
sr: Инвертовано

en: Square
sr: Степен

en: Square root
sr: Квадратни корен

en: Clear
sr: Очисти

en: Reset
sr: Почисти

en: Inverse trigonometry/log function
sr: Инверзна тригонометријска/логаритамска функција

en: Sine
sr: Синус

en: Cosine
sr: Косинус

en: Tangent
sr: Тангенс

en: Switch degrees / radians / grad
sr: Промени степене / радиане / град

en: Base of Natural Logarithm
sr: Основа природног логаритма

en: Add digit
sr: Додај број

en: Base 10 Logarithm
sr: Логаритам са основом 10

en: Natural Logarithm
sr: Природни Логаритам

en: Power
sr: Експонент

en: PI
sr: ПИ

en: Factorial
sr: Факторијел

en: Opening Parenthesis
sr: Отворена заграда

en: Closing Parenthesis
sr: Затворена заграда

en: Divide by
sr: Подељено са

en: Store the value in the
    display field in memory
sr: Сачувај приказану
    вредност у меморију

en: Multiply by
sr: Помножи са

en: Display the value in memory
    in the display field
sr: Прикажи вредност
    из меморије

en: Subtract
sr: Одузми

en: Add the value in the display
    field to the value in memory
sr: Додај приказану
    вредност у меморију

en: Add
sr: Додај

en: Exchange the values in the
    display field and memory
sr: Измени приказану вредност
    са оном у меморији

en: Decimal Point
sr: Децимална запета

en: Change sign
sr: Промени знак

en: Calculate
sr: Израчунај

en: Perform simple calculations
sr: Изведи једноставне прорачуне

en: Character Map
sr: Мапа карактера

en: Insert special characters into documents
sr: Убаците специјалне карактере у документе

en: Select Character
sr: Изаберит карактер

en: _Insert
sr: Уметн_и

en: Character c_ode:
sr: К_од карактера:

en: Ch_aracter:
sr: Ка_рактер:

en: Character Code
sr: Код карактера

en: Select character code
sr: Изабери код карактера

en: Character
sr: Карактер

en: Character to insert
sr: Карактер који ће се убацити

en: GNOME Character Map
sr: GNOME Мапа Карактера

en: Select, copy and paste characters from your font into other applications
sr: Изаберите, копирајте и пренесите карактере из вашег фонта у друге апликације

en: Character code: (Unicode) U%04lX
sr: Код карактера: (Уникод) U%04lX

en: Character code: (Unicode) U%04lX, (%s) 0x%s
sr: Код карактера: (Уникод) U%04lX, (%s) 0x%s

en: Text copied to clipboard...
sr: Текст копиран у меморију за копирање...

en: Text cut to clipboard...
sr: Текст премештен у меморију за копирање...

en: Text pasted from clipboard...
sr: Текст пренесен из меморије за копирање...

en: Action Toolbar
sr: Алатке за акцију

en: _Font:
sr: Писмо:

note: The page selector
en: _Page:
sr: _Страна:

note: end of page selector
en: _Text to copy:
sr: _Текст за копирање:

en: _Copy
sr: _Копирај

en: Text to copy
sr: Текст за копирање

en: Entry
sr: Унос

en: Copy
sr: Копирај

en: Copy the text
sr: Копирај текст

en: _Browse...
sr: Претражи...

en: Insert character(s) by choosing character codes.
sr: Унеси карактер(е) помоћу избора кодова карактера.

en: Ch_aracters
sr: Ка_рактери

note: GNOMEUIINFO_ITEM(N_("Убаци"), N_("Унеси карактер(е) помоћу избора кодова карактера"), cb_insert_char_click, NULL), GNOMEUIINFO_SEPARATOR,
en: Cut
sr: Исеци

en: Cut the selection
sr: Исеци означено

en: Copy the selection
sr: Копирај означено

en: Paste
sr: Залепи

en: Paste the clipboard
sr: Залепи меморисано

en: Gdialog progressbar
sr: Индикатор напретка Gdialog-а

en: Indicates the percentage specified at the standard input
sr: Показује проценат који је одређен на стандардном улазу

en: GDialog Entry
sr: GDialog Унос

en: Enter the text
sr: Унеси текст

en: Accessories
sr: Помоћни алати

en: Dictionary Lookup
sr: Претрага Речника

en: Lookup words in an online dictionary
sr: Пронађи речи у речнику који је на мрежи

en: Look Up Selected Text...
sr: Пронађи одабрани текст...

en: _About...
sr: О програму...

en: _Help
sr: Помо_ћ

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Show/Hide Definition Window...
sr: _Прикажи/Сакриј Прозор са дефиницијама...

note: Could not look up search strategies, so just display a * label; FIXME: Memory leak
en: Cannot connect to server
sr: Не могу да се повежем на сервер

en: A serious error occured. Please check that your server and port are correct. For reference the default server is dict.org and the port 2628
sr: Дошло је до озбиљне грешке. Молим проверите да ли су ваши сервер и порт у реду. За вашу референцу предефинисани сервер је dict.org а порт 2628

en: GNOME Dictionary
sr: GNOME Речник

en: Client for MIT dictionary server.
sr: Клијент за MIT сервер речника.

en: Spell-checking...
sr: Провера правописа...

en: Spell check done
sr: Провера правописа завршена

en: No matches found
sr: Ништа није нађено

en: Looking up word...
sr: Тржи реч...

en: Lookup done
sr: Претрага завршена

en: String not found
sr: Низ није нађен

en: Find
sr: Пронађи

en: _Find
sr: _Пронађи

en: Unable to perform requested operation. 
    Either the server you are using is not available 
    or you are not connected to the Internet.
sr: Не може да изведе задану операцију. 
    Или сервер који користите није расположив 
    или нисте везани на Интернет.

en: _Look Up Word
sr: _Пронађи реч

en: Lookup word in dictionary
sr: Пронађи реч у речнику

en: Check _Spelling
sr: Провери Пра_вопис

en: Check word spelling
sr: Провери да ли су речи добро написане

en: _Dictionary
sr: _Речник

en: Dictionary
sr: Речник

en: _Word:
sr: _Реч:

en: Word
sr: Реч

en: Word Entry
sr: Унос Речи

en: Enter a Word or select one from the list below
sr: Унесите реч или изаберите једну из доње листе

en: Look Up for a Word
sr: Потражи Реч

en: _Lookup
sr: _Претрага

en: Error invoking query: %s
sr: Грешка приликом упита: %s

en: Headword:
sr: Основна реч:

en: Sub-number:
sr: Под-број:

en: Pronunciation:
sr: Изговор:

en: Etymology:
sr: Етимологија (порекло):

en: Part of speech:
sr: Део говора:

en: Example:
sr: Пример:

en: Main body:
sr: Основни део:

en: Cross-reference:
sr: Упућивање:

en: Dictionary Preferences
sr: Приоритети Речника

en: Smart _lookup
sr: Паметна пр_етрага

en: _Server:
sr: _Сервер:

en: De_fault Server
sr: Подра_зумевани Сервер

en: Reset server to default
sr: Врати сервер на подразумевани

en: _Port:
sr: _Порт:

en: Def_ault Port
sr: Подр_азумевани Порт

en: Reset port to default
sr: Врати порт на подразумевани

en: Server
sr: Сервер

en: Server Entry
sr: Унос Сервера

en: Enter the Server Name
sr: Унесите Име Сервера

en: Port
sr: Порт

en: Port Entry
sr: Унос Порта

en: Enter the Port Number
sr: Унесите Број Порта

en: _Database:
sr: _База Података:

en: D_efault strategy:
sr: П_одразумевана стратегија:

en: Search all databases
sr: Прeтражи све базе података

en: Database
sr: База Података

en: Database Name
sr: Име Базе Података

en: Default Strategy
sr: Подразумевана Стратегија

en: _Word:
sr: _Реч:

en: Enter a word to know the spelling
sr: Унесите реч за проверу како је написана

en: Click to do the spell check
sr: Кликните за проверу правописа

en: Search S_trategy:
sr: С_тратегија претраживања:

en: Search _Results
sr: Резултати _Претраге

en: Check Spelling
sr: Провери писање

en: Search Strategy
sr: Стратегија Претраживања

en: Dictionary server
sr: Сервер речника

en: Port used to connect to server
sr: Порт који се користи за повезивање на сервер

en: Specify whether to use smart lookup. This key is dependant on whether the dictionary server supports this option. The default is TRUE
sr: Одредите да ли се користи паметна претрага. Овај кључ зависи од тога да ли сервер речника подржава ову опцију. Подразумеван је TRUE

en: The database to use in the dictionary server.
sr: База података која се користи на серверу речника.

en: The dictionary server to connect to. The default server is dict.org. See http://www.dict.org for details on other servers
sr: Сервер речноика на који се повезујемо. Претпостављени сервер је dict.org. Види http://www.dict.org за информације о осталим серверима

en: The name of the individual database to use in the dictionary server. ! specifies that gnome-dictionary should search all databases in a given server
sr: Име појединачне базе података која се користи на серверу речника!одређује да би gnome-dictionary требало да претражује све базе података на датом серверу

en: The port number to connect to. The default port is 2628.
sr: Број порта на који се повезујемо. Претпостављени порт је 2628.

en: The search strategy to use
sr: Стратегија претраге која се користи

en: The search strategy to use. This is dependant on the search strategy that the dictionary server supports. The default strategy is 'lev' - Match words within Levenshtein distance one
sr: Стратегија претраге која се користи. Ово зависи о стратегији претраге коју сервер речника подржава. Подразумевана стратегија је 'lev' - Упари речи у Левенштајн околини један

en: Use smart lookup
sr: Користи паметну претрагу

en: Floppy Formatter
sr: Форматер Дискете

en: Format Floppy Disks
sr: Форматизуј Дискете

en: MInternal Error: Unable to seek to the correct location.
sr: MИнтерна Грешка: Не може тражити до исправног положаја.

en: MInternal Error: Weird value (%ld) in do_test
sr: MИнтерна Грешка: Чудна вредност (%ld) у do_test

note: while (!i) ;
en: MChecking for bad blocks...
sr: MПроверавам лоше блокове...

en: MFailed to open device %s for badblock checking
sr: MНеуспех при отварању уређаја %s за проверу лоших блокова

en: MChecking for bad blocks... Done
sr: MПроверавам лоше блокове...Готово

en: MFormatting the disk...
sr: MФорматизујем диск...

en: EI don't know what this is, but it's very wrong.
sr: EНе знам шта је, али је јако погрешно.

en: EError formatting track #%d
sr: EГрешка при формирању стазе #%d

en: EError during completion of formatting
sr: EГрешка приликом завршавања формата

note: XXXX - need to tell parent we're finished
en: MFormatting the disk... Done
sr: MФорматизујем диск...Готово

note: XXXX - tell parent we're starting verify stage
en: MVerifying the format...
sr: MПроверавам формат...

en: EUnable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
sr: EНе може писати на дискету.
    
    Молим потврдите да није заштићена од писања.

en: EInsufficient permissions to open floppy device %s.
sr: EНедовољне дозволе за отварање дискетне јединице %s.

en: EUnable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
sr: EНе може приступити дискетном уређају.
    
    Молим потврдите да се налази у уређају
    и да су врата уређаја затворена.

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
sr: EОпшта грешка приликом приступања дискетном уређају %s.
    
    Код грешке %s:%d

en: ERead Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
sr: EГрешка Читања:
    Проблем читања цилиндра %d, очекивано %d, прочитано %d

en: EProblem reading cylinder %d, expected %d, read %d
sr: EПроблем читања цилиндра %d, очекивано %d, прочитано %d

en: MBad data in cyl %d.  Continuing...
sr: MЛоши подаци на цилиндру %d.  Настављам...

en: EError closing device %s
sr: EГрешка затварања уређаја %s

en: MVerifying the format... Done
sr: MПроверавам формат...Готово

en: EUnable to write to device %s
sr: EНе може писати на уређај %s

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
sr: EОпшта грешка приликом приступања дискетном уређају %s.
    
    Код грешке %s

en: ECould not determine current floppy geometry.
sr: EНе може одредити геометрију дискете.

en: EError while creating a unique filename for the bad blocks list file.
sr: EГрешка приликом креирања јединственог имена за датотеку са списком лоших блокова.

en: EError while filling the bad blocks list file.
sr: EГрешка приликом писања датотеке са листом лоших блокова.

en: EError while spawning the (%s) command: %s.
sr: EГрешка приликом изазивања (%s) наредбе: %s.

en: EUnknown mke2fs starting signature, cancelling.
sr: EНепознат mke2fs почетни потпис, прекидам.

en: EThe filesystem creation utility (%s) reported the following errors:
    
    %s (%d)
sr: EПомоћни програм за креирање система датотека (%s) је пријавио следеће грешке:
    
    %s (%d)

en: EAbnormal child process termination.
sr: EНенормалан завршетак позваног процеса.

en: EError while spawning the mbadblocks command: %s.
sr: EГрешка приликом изазивања mbadblocks наредбе: %s.

en: EThe bad blocks checking utility (mbadblocks) reported the following errors:
    %s.
sr: EПомоћни програм за проверу лоших блокова (mbadblocks) је пријавио следеће грешке:
    %s.

en: EAbnormal mbadblocks child process termination.
sr: EНенормалан завршетак mbadblocks позваног процеса.

note: make the filesystem
en: MMaking filesystem on disk...
sr: MПравим систем датотека на диску...

en: EUnable to create filesystem correctly.
sr: EНе може исправно креирати систем датотека.

en: MMaking filesystem on disk... Done
sr: MПравим систем датотека на диску...Готово

en: MChecking for bad blocks... (this might take a while)
sr: MИспитујем лоше блокове... (ово може да потраје)

en: EError while checking the bad blocks.
sr: EГрешка приликом испитивања лоших блокова.

en: <b>Note</b>: The mbadblocks utility isn't installed on this system. It must be installed in order to make a thorough DOS (fat) formatting.
sr: <b>Примедба</b>: mbadblocks помоћни програм није инсталиран на овом систему. Да би се извршило детаљно DOS (fat) форматизовање мора се претходно инсталирати.

en: <span weight="bold">Filesystem settings</span>
sr: <span weight="bold">Постаавке система датотека</span>

en: <span weight="bold">Formatting mode</span>
sr: <span weight="bold">Начин форматизовања</span>

en: <span weight="bold">Physical settings</span>
sr: <span weight="bold">Физичке поставке</span>

en: Double Density 3.5" (720KB)
sr: Двострука густина 3.5" (720KB)

en: Double Density 5.25" (360KB)
sr: Dвострука Густина 5.25" (360KB)

en: File system _type:
sr: Врста _Система датотека:

en: Floppy _density:
sr: Густина _дискете:

en: Floppy de_vice:
sr: Дискетни _уређај:

en: Floppy formatter
sr: Форматер Дискете

en: High Density 3.5" (1.44MB)
sr: Велика Густина 3.5" (1.44MB)

en: High Density 5.25" (1.2MB)
sr: Велика Густина 5.25" (1.2MB)

en: Linux Native (ext2)
sr: Линукс базни (ext2)

en: Thorou_gh (adds a bad blocks check to the standard mode)
sr: Детаљ_но (укључује и проверу лоших блокова)

en: Volume _name:
sr: Име _Тома:

en: _Format
sr: _Формат

en: _Quick (only creates the filesystem)
sr: _Брзо (само креира систем датотека)

en: _Standard (adds a low-level format to the quick mode)
sr: _Стандардно (додаје базни формат брзом начину форматизовања)

en: Neither the mke2fs nor the mkdosfs/mformat applications are installed. You can't format a floppy without one of them.
sr: Ни mke2fs нити mkdosfs/mformat апликације нису инсталиране. Без једне од њих дискета се не може форматизовати.

en: Unable to open the device %s, formatting cannot continue.
sr: Не може да отвори уређај %s, форматизовање не може да се настави.

en: The device %s is disconnected.
    Please attach device to continue.
sr: Уређај %s је искључен.
    Молим прокључите уређај да би наставили.

en: You do not have the proper permissions to write to %s, formatting will not be possible.
    Contact your system administrator about getting write permissions.
sr: Немате довољне дозволе да пишете на %s, форматизовање неће бити могуће.
    Обратите се системском администратору да би добили дозволу за писање.

en: Could not display help for the floppy formatter.
    %s
sr: Не могу да прикажем помоћ за форматер дискета%s

en: The volume name can't contain any blank space.
sr: Име тома не може садржавати ниједан размак.

en: The device to format
sr: Уређај који се форматизује

en: The floppy has been formatted, but <b>%d bad blocks</b> (out of %d) have been found and marked.
sr: Дискета је форматизована, <b>%d лоших блоковаbad blocks</b> (од %d) је нађено и обележено.

en: Floppy formatted successfully.
sr: Дискета успешно форматизована.

en: Floppy formatting cancelled.
sr: Форматизовање дискете отказано.

en: Format progress
sr: Напредак форматизовања

en: 0 for the quick format, 1 for a standard one (adds a low-level format) and finally 2 for a thorough format (adds a bad blocks scan).
sr: 0 за брзи формат, 1 за стандардни (додаје базни формат) и напослетку 2 за детаљан формат (додаје претрагу лоших блокова).

en: ADVANCED USERS ONLY - Default backend for FAT formatting
sr: САМО ЗА НАПРЕДНЕ КОРИСНИКЕ - Default backend for FAT formatting

en: Default filesystem type
sr: Уобичајена врста система датотека

en: Default formatting mode
sr: Уобичајен начин форматирања

en: TRUE to set mkdosfs as the preferred FAT formatting backend or FALSE to set mtools as the preferred FAT formatting backend.
sr: TRUE да се постави mkdosfs као подразумевани FAT форматер или FALSE да се постави mtools као подразумевани FAT форматер.

en: ext2 for the linux native filesystem or fat for the DOS filesystem.
sr: ext2 за линукс базни систем датотека или fat за DOS систем датотека.

en: Search for Files
sr: Потражи датотеке

en: Search your disk for files
sr: Потражи датотеке на свом диску

en: Contains the text
sr: Садржи текст

en: Date modified less than (days)
sr: Промењено пре мање од (дана)

en: Date modified more than (days)
sr: Промењено пре више од (дана)

en: Size at least (kilobytes)
sr: Величина најмање (килобајта)

en: Size at most (kilobytes)
sr: Величина највише (килобајта)

en: File is empty
sr: Датотека је празна

en: Owned by user
sr: Власништво корисника

en: Owned by group
sr: Власништво групе

en: Owner is unrecognized
sr: Власник је непрепознатљив

en: File is not named
sr: Датотека нема име

en: File matches regular expression
sr: Датотека одговара регуларном изразу

en: Follow symbolic links
sr: Пратите симболичке везе

en: Include other filesystems
sr: Укључите остале системе датотека

en: No files found
sr: Ниједна датотека није нађена

en: Entry changed called for a non entry option!
sr: Промењени унос је позван за неодговарајућу могућност!

en: Set the text of 'file is named'
sr: Одреди текст за 'датотека је именована'

en: Set the text of 'look in folder'
sr: Одреди текст за 'тражи у фолдеру'

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
sr: Уреди датотеке по једном од следећих критеријума: име, фолдер, величина, врста, или датум

en: Set sort order to descending, the default is ascending
sr: Подеси уређење да буде опадајуће, претпостављено је растуће

en: Automatically start a search
sr: Аутоматски почните претрагу

en: Select the '%s' constraint
sr: Изабери '%s' ограничење

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
sr: Неважећа опција предата sortby аргументу командне линије.

en: (aborted)
sr: (напуштено)

en: One file found
sr: Једна датотека нађена

en: %d files found
sr: нађено %d датотека

en: While searching the following errors were reported.
sr: За време претраге, пријављене су следеће грешке.

en: 
    ... Too many errors to display ...
sr: 
    ... Превише грешака за приказ ...

en: Search Errors
sr: Грешке у претрази

en: Search for Files Error
sr: Грешка у претрази за датотеком

en: Search Rule Value Entry
sr: Правило Претраге вредност уноса

en: Enter a value for search rule
sr: Унесите вредност за правило претраге

en: Click to Remove the '%s' Rule
sr: Клините да уклоните правило '%s'

en: A_vailable options:
sr: Доступне _опције:

en: Search Rules Menu
sr: Мени правила претраге

en: Select a search rule from the menu
sr: Изаберите правило претраге из менија

en: S_earch Results
sr: Р_езултати претраге

en: Name
sr: Име

en: Folder
sr: Директоријум

en: Size
sr: Величина

en: Type
sr: Тип

en: Date Modified
sr: Датум и време измене

en: File is _named:
sr: Датотека је и_менована:

en: File Name Entry
sr: Унос Имена Датотеке

en: Enter the file name you want to search
sr: Унесите име датотеке коју желите пронаћи

en: _Look in folder:
sr: _Тражите у директоријуму:

en: Browse
sr: Претражи

en: Starting folder entry
sr: Унос почетног директоријума

en: Enter the folder name where you want to start the search
sr: Унесите име директоријума од којег желите почети претрагу

en: Additional Options
sr: Додатне могућности

en: Click to Start the search
sr: Кликните за Почетак претраге

en: Click to Stop the search
sr: Кликните за Крај претраге

en: Cannot initialize bonobo.
sr: Не могу да иницијализујем bonobo.

en: _Open
sr: _Отвори

en: O_pen Folder
sr: О_твори Директоријум

en: _Save Results As...
sr: _Сними Резултате као...

en: Can't Display Help
sr: Не могу да прикажем Помоћ

en: Searching...
sr: Тражим...

en: This will open %d separate files. Are you sure you want to do this?
sr: То ће отворити %d одвојених датотека. Да ли сте сигурни да то желите?

en: Open %d Files?
sr: Отворите %d Датотека?

en: There is no installed viewer capable of displaying "%s".
sr: Нема постављеног приказивача који може да прикаже "%s".

en: Can't Display Location
sr: Не могу да прикажем место

en: This will open %d separate folders. Are you sure you want to do this?
sr: То ће отворити %d одвојених директоријума. Да ли сте сигурни да то желите?

en: Open %d Folders?
sr: Отворите %d Директоријума?

en: The nautilus file manager is not running.
sr: Nautilus управљач датотека није активан.

en: Save Search Results As...
sr: Сними Резултате Претраге као...

en: Cannot save search results.
    "%s" is a folder.
sr: Не могу да снимим резултате претраге.
    "%s" је директоријум.

en: File "%s" already exists. Overwrite?
sr: Датотека "%s" већ постоји. Преснимити преко ње?

en: Cannot save search results to the file "%s".
sr: Не могу да сачувам резултате претраге у датотеку "%s".

en: Expander Size
sr: Величина разграника

en: Size of the expander arrow
sr: Величина стрелице за гранање

en: GConf error:
      %s
sr: GConf грешка:
      %s

en: today at %-I:%M %p
sr: Данас у %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M %p
sr: Јуче у %-I:%M %p

en: link (broken)
sr: веза (неисправна)

en: link to %s
sr: веза на %s

en: This program is part of the GNOME project. Logview comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to redistribute it under the conditions of the GNU General Public Licence. The log icon is a courtesy of Tuomas Kuosmanen (a.k.a tigert).
sr: Овај програм је део GNOME пројекта. Logview се испоручује БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ. Ово је бесплатан програм, и слободно га редистрибуирајте под условима GNU Опште Јавне Лиценце. Лог икона је допринос  Tuomas Kuosmanen-а (познатог као tigert).

en: GNOME System Log Viewer
sr: GNOME Приказивач системског записа

en: Action database
sr: База податак са акцијама

en: Actions
sr: Акције

en: _Add
sr: _Додај

en: _Edit
sr: Изм_ени

en: _Remove
sr: _Уклони

en: Cannot open action data base <%s>! Open failed.
sr: Не могу да отворим базу података са акцијама <%s>! Отварање неуспешно.

en: Error parsing actions data base
sr: Грешка приликом учитавања базе података са акцијама

en: Can't write to actions database!
sr: Не могу да пишем у базу података са акцијама!

en: Error while executing specified action
sr: Грешка приликом извођења одређене акције

en: <empty>
sr: <празно>

en: log name regexp
sr: Име записа regexp

en: process regexp
sr: процес regexp

en: message regexp
sr: порука regexp

en: action to execute when regexps are TRUE
sr: акција за извођење кад су regexps TRUE

en: description
sr: опис

en: _Description:
sr: _Опис:

en: Description of this entry.
sr: Опис овог уноса.

en: tag: [%s]
    log_name: [%s]
    process: [%s]
    message: [%s]
    description: [%s]
    action: [%s]
sr: навод: [%s]
    име_записа: [%s]
    процес: [%s]
    порука: [%s]
    опис: [%s]
    акција: [%s]

en: Calendar
sr: Календар

en: Cannot open regexp data base <%s>! Open failed.
sr: Не могу да отворим regexp базу података <%s>! Отварање неуспешно.

en: Cannot open description data base <%s>! Open failed.
sr: Не могу да отворим базу података са описима <%s>! Отварање неуспешно.

note: ---------------------------------------------------------------------- NAME: DESCRIPTION:
en: System Log
sr: Системски записи

en: View the system log file
sr: Приказуе системске записе

en: Log stats
sr: Статистике записа

en: Size:
sr: Величина:

en: Modified:
sr: Промењено:

en: Start Date:
sr: Почетни датум:

en: Last Date:
sr: Крајњи датум:

en: Number of Lines:
sr: Број линија:

en: Log Information
sr: Информација о запису

en: <No log loaded>
sr: <ниједан запис није напуњен>

en: %ld bytes
sr: %ld бајтова

en: January
sr: Јануар

en: February
sr: Фебруар

en: March
sr: Март

en: April
sr: Април

en: May
sr: Мај

en: June
sr: Јуни

en: July
sr: Јули

en: August
sr: Август

en: September
sr: Септембар

en: October
sr: Октобар

en: November
sr: Новембар

en: December
sr: Децембар

en: Not enough memory!
sr: Недовољно меморије!

en: Unable to open logfile!
sr: Не може да отвори датотеку записа!

en: %s is not a regular file.
sr: %s није регуарна датотека.

en: %s is not user readable. Either run the program as root or ask the sysadmin to change the permissions on the file.
sr: %s не може читати корисник. Покрените програм као root корисник или замолите системског администраторада промени дозволе датотеке.

en: %s could not be opened.
sr: %s се није могло отворити.

en: %s not a log file.
sr: %s није датотека записа.

en: ReadLogStats: out of memory
sr: ReadLogStats: недостатак меморије

en: S_witch Log
sr: Пром_ени датотеку записа

en: Switch between already opened logs
sr: Следећа отворена датотека записа

en: _Monitor...
sr: _Посматрај...

en: Monitor Logs
sr: Посматрај Записе

en: _Properties
sr: _Особине

en: Show Log Properties
sr: Прикажи Особине Записа

en: Clos_e All
sr: Зат_вори Све

en: Close all Log files
sr: Затвори све датотеке записа

en: _Calendar
sr: _Календар

en: Show Calendar Log
sr: Прикажи Запис Календара

en: _Entry Detail
sr: _Детаљ Уписа

en: Show Entry Detail
sr: Прикажи Детаљ Уписа

en: _Collapse All
sr: _Уруши Све

en: Collapse all the rows
sr: Уруши све редове

en: No log files to open
sr: Нема датотеке записа за отварање

en: Date
sr: Датум

en: Host Name
sr: Име Хоста

en: Process
sr: Процес

en: Message
sr: Порука

en: Last Modified:
sr: Последња Промена:

en: Too many open logs. Close one and try again
sr: Превише отворених датотека записа. Затворите једну и пробајте поново

en: File already opened
sr: Датотека ја већ отворена

en: Open new logfile
sr: Отворите нову датотеку записа

en: Error: [%s]
sr: Грешка: [%s]

en: Monitor Options
sr: Могућности Праћења

en: Ac_tions
sr: Ак_ције

en: Choose logs to monitor:
sr: Изаберите записе за праћење:

en: Currently monitored logs:
sr: Тренутно праћени записи:

en: Add logs to monitor
sr: додајте записе праћењу

en: Remove logs from monitor
sr: Уклоните записе из праћења

note: Check boxes
en: _Hide Application
sr: _Сакријте Апликацију

en: _Execute Actions
sr: _Извршите Акције

en: Too many logs to monitor. Remove one and try again
sr: Превише записа за праћење. Уклоните један и покушајте поново

en: tmp_list is NULL
sr: tmp_list је NULL

en: Monitoring logs...
sr: Пратим записе...

en: TOUCHED!!
sr: ДОДИРНУТ!!

en: Zoom view
sr: Увеличај/Смањи приказ

en: Date:
sr: Датум:

en: Process:
sr: Процес:

en: Message:
sr: Порука:

en: Description:
sr: Опис:

en: Log line detail for
sr: Детаљ линије записа за

en: Log file to open up on startup
sr: Датотека записа коју треба отворити приликом старта система

en: Specifies the log file to open up at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your distribution.
sr: Одређује датотеку записа која се отвара приликом старта система. Подразумевано је /var/adm/messages или /var/log/messages, зависно од дистрибуције.
