gnome-panel 2.2.0 - en to sr translation catalogue (520 entries)

en: There was an error displaying help: %s
sr: Дошло је до грешке при приказивању помоћи: %s

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
sr: Упозорење: Наредба се може чинити заправо корисном.
    Како је ово бескорисан аплет, можда не желите да ово урадите.
    Ми не препоручујемо да „%s“ користите за било шта што биовај аплет учинило „практичним“ или корисним.

en: %s the Fish
sr: Риба звана %s

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using it, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
sr: Аплет „%s“ заправо нема намену. Само заузима простор на диску и продужава превођење, и уколико је учитан такође заузима значајан простор на панелу и меморију. Уколико се пронађе неко ко га користи, одмах мора отићи на психијатријски преглед.

en: (with minor help from George)
sr: (уз малу помоћ Џорџа)

en: Fish
sr: Риба

en: %s the GNOME Fish
sr: GNOME Риба звана %s

en: %s the GNOME Fish, a contemporary oracle
sr: GNOME Риба звана %s, савремено светилиште

en: Unable to get the name of the command to execute
sr: Не може да сазна име наредбе коју треба извршити

en: Unable to locate the command to execute
sr: Не може да пронађе наредбу коју треба извршити

en: %s the GNOME Fish Says:
sr: GNOME Риба звана %s каже:

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
sr: Не може да изврши „%s“
    
    Детаљи: %s

en: You do not have fortune installed or you have not specified a program to run.
    
    Please refer to fish properties dialog.
sr: Немате инсталиран fortune програм, или нисте навели програм за покретање.
    
    Проверите образац за поставку особина рибе.

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
sr: Потребно је променити воду!
    (Види бре који је датум)

en: GNOME Fish, the fortune teller
sr: GNOME Риба, краљица међу пророчицама

en: Browse
sr: Претражи

en: Command to _execute when fish is clicked:
sr: Наредба која ће бити извршена по притиску на рибу:

en: Frame_s in animation:
sr: Слика у анимацији:

en: GNOME Fish Preferences
sr: Поставке за GNOME Рибу

en: Pause _per frame (s):
sr: Пауза по слици:

en: _Animation filename:
sr: Датотека са анимацијом:

en: _Name of GNOME fish:
sr: Име GNOME рибе:

en: _Rotate on vertical panels
sr: Ротирај на вертикалним панелима

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
sr: Риба без имена је прилично глупа риба. Оживите вашу рибу дајући јој име.

en: Command to execute when the fish is clicked
sr: Наредба за извршење по притиску на рибу

en: Pause per frame
sr: Пауза по слици

en: Rotate on vertical panels
sr: Ротирај на вертикалним панелима

en: The fish's animation pixmap
sr: Сличица за анимацију рибе

en: The fish's name
sr: Име рибе

en: The number of frames in the fish's animation
sr: Број слика у анимацији рибе

en: Amusements
sr: Занимљивости

en: Display a swimming fish or another animated creature
sr: Прикажи рибу како плива или неко друго анимирано створење

en: From Whence That Stupid Fish Came
sr: Одакле Та Глупа Риба Изиђе

en: Wanda Factory
sr: Ванда Фабрика

en: _About...
sr: _О програму...

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Preferences...
sr: _Поставке...

en: %a %b %d
sr: %a, %d. %b

note: Show date in tooltip
en: %A %B %d
sr: %A, %d. %B

en: Computer Clock
sr: Рачунарски часовник

en: %A, %B %d %Y
sr: %A, %d. %B %Y.

en: Clock Preferences
sr: Поставке часовника

en: Clock type
sr: Врста часовника

en: _12 hour
sr: _12-точасовни

en: _24 hour
sr: _24-очасовни

en: UNI_X time
sr: Uni_x време

en: _Internet time
sr: _Интернет време

en: Show _seconds
sr: Прикажи _секунде

en: Show _date
sr: Прикажи _датум

en: Use _UTC
sr: Користи _UTC

en: Clock
sr: Часовник

en: The Clock displays the current time and date
sr: Часовник приказује тренутно време и датум

en: Display Internet time, which is same all over the world
sr: Прикажи Интернет време, које је исто свуда у свету

en: Display date in the Clock, in addition to time
sr: Прикажи датум у Часовнику, поред времена

en: Display seconds in time
sr: Прикажи секунде

en: Display time in Universal Coordinated Time zone
sr: Прикажи универзално време (UT)

en: Display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01
sr: Прикажи време као број секунди протеклих од Епохе, тј. 1. јануара 1970.

en: Hour format
sr: Врста часовника

en: Sets the hour format, may be either 12 or 24
sr: Поставља врсту часовника, може бити 12-то или 24-очасовни

en: Show date in Clock
sr: Прикажи датум у Часовнику

en: Show date in a tooltip when a mouse is over the Clock
sr: Прикажи обавештења када се мишем пређе преко Часовника

en: Show date in tooltip
sr: Прикажи датум у обавештењу

en: Show time with seconds
sr: Прикажи време са секундама

en: Use Internet time
sr: Користи Интернет време

en: Use UNIX time
sr: Користи UNIX време

en: Use UTC
sr: Користи UTC

en: Copy _date
sr: Копирај _датум

en: Copy _time
sr: Копирај _време

en: Accessories
sr: Помоћни алати

en: Alert you when new mail arrives
sr: Обавести када стигне нова пошта

en: Button to hide application windows and show the desktop
sr: Дугме за скривање прозора програма и приказ десктопа

en: GenUtil Applet Factory
sr: GenUtil Фабрика Аплета

en: Get the current time and date
sr: Сазнај тренутно време и датум

en: Inbox Monitor
sr: Праћење Сандучета

en: Internet
sr: Интернет

en: Show Desktop Button
sr: Прикажи Десктоп дугме

en: Switch between open windows
sr: Следећи отворени прозор

en: Switch between workspaces
sr: Следећа радна површина

en: Utility
sr: Алат

en: Window List
sr: Списак прозора

en: Workspace Switcher
sr: Измена радних површина

en: factory for creating some general applets
sr: фабрика за производњу општих аплета

en: _Check for mail
sr: _Провери има ли поште

en: There was an error executing %s: %s
sr: Дошло је до грешке при извршењу „%s“: %s

en: You didn't set a password in the preferences for the Inbox Monitor,
    so you have to enter it each time it starts up.
sr: Нисте поставили лозинку за Праћење Сандучета,
    па је морате унети при сваком покретању.

en: Please enter your mailserver's _password:
sr: Унесите лозинку за вашу пошту:

en: Password Entry box
sr: Поље за унос лозинке

en: The Inbox Monitor failed to check your mails and thus automatic updating has been deactivated for now.
    Maybe you used a wrong server, username or password?
sr: Неуспела провера ваше поште, и зато је аутоматско обавештавање искључено засад.
    Можда сте користили погрешан сервер, корисничко име или лозинку?

en: You have new mail.
sr: Имате нову пошту.

en: You have mail.
sr: Имате пошту.

en: %d/%d messages
sr: %d/%d порука

en: %d messages
sr: %d порука

en: No mail.
sr: Нема поште.

en: Status not updated
sr: Стање није допуњено

en: Mailbox _resides on:
sr: Поштанско сандуче је на:

en: Local mailspool
sr: Локално смештање порука (mailspool)

en: Local maildir
sr: Локално смештање порука (maildir)

en: Remote POP3-server
sr: Удаљени POP3-сервер

en: Remote IMAP-server
sr: Удаљени IMAP-сервер

en: Mail _spool file:
sr: Датотека за „mailspool“:

en: Mail s_erver:
sr: Поштански сервер:

en: Mail Server Entry box
sr: Поље за унос поштанског сервера

en: _Username:
sr: _Корисничко име:

en: Username Entry box
sr: Поље за унос корисничког имена

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Folder:
sr: _Директоријум:

en: Folder Entry box
sr: Поље за унос директоријума

en: C_ommand to run before checking for mail:
sr: Наредба за извршење пре провере поште:

en: Command Entry box
sr: Поље за унос наредбе

en: Execute
sr: Изврши

en: Before each _update:
sr: Пре сваке допуне:

en: Command to execute before each update
sr: Наредба за извршење пре сваке допуне

en: When new mail _arrives:
sr: Када стигне _нова пошта:

en: Command to execute when new mail arrives
sr: Наредба за извршење по пристизању нове поште

en: When clicke_d:
sr: По _клику:

en: Command to execute when clicked
sr: Наредба за извршење по притиску тастера миша

en: Set the number of unread mails to _zero
sr: Постави број непрочитаних порука на н_улу

en: Check for mail _every
sr: Провери пошту _сваких

en: minutes
sr: минут(а)

en: Choose time interval in minutes to check mail
sr: Изабери временски размак у минутима између узастопних провера поште

en: seconds
sr: секунди

en: Choose time interval in seconds to check mail
sr: Изабери временски размак у секундама између узастопних провера поште

en: Play a _sound when new mail arrives
sr: Пусти _звук када стигне нова пошта

en: Select a_nimation
sr: Изабери _анимацију

en: Inbox Monitor Preferences
sr: Поставке за Праћење Сандучета

en: _Mail check
sr: _Провера поште

en: Mail_box
sr: Поштанско _сандуче

en: Inbox Monitor notifies you when new mail arrives in your mailbox
sr: Праћење Сандучета вас обавештава када нова пошта стигне у ваше сандуче

en: Text only
sr: Само текст

en: Mail check
sr: Провера поште

en: Mail check notifies you when new mail arrives in your mailbox
sr: Провера поште вас обавештава када нова пошта стигне у ваше сандуче

en: Command to execute when checking mail
sr: Наредба за извршење при провери поште

en: Command to execute when you click on the Inbox Monitor
sr: Наредба за извршење по клику на Праћење Сандучета

en: Command to run before checking mail
sr: Наредба за извршење пре провере поште

en: Do we run the exec-command
sr: Да ли покрећемо изврши-наредбу

en: Do we run the newmail-command
sr: Да ли покрећемо новапошта-наредбу

en: How often (in milliseconds) we check the mail
sr: Колико често (у милисекундама) проверавамо пошту

en: If mail should be checked automatically
sr: Да ли пошту треба аутоматски проверити

en: If this is set mail will be checked every update-freq milliseconds
sr: Уколико је ово постављено, пошта ће се проверавати на сваких унетих милисекунди

en: If this is set, we should run the exec-command
sr: Уколико је ово постављено, морамо покренути изврши-наредбу

en: If this is set, we should run the newmail-command
sr: Уколико је ово постављено, морамо покренути новапошта-наредбу

en: Interval for checking mail
sr: Временски размак међу проверама поште

en: Path to the animation file
sr: Путања до датотеке са анимацијом

en: Play a sound when mail is recieved
sr: Пусти звук по примању нову поште

en: Remote folder for mail retrieval
sr: Удаљени директоријум за преузимање поште

en: Remote server to connect to for our mail
sr: Удаљени сервер за приступ ради преузимања поште

en: Run this command before we check the mail
sr: Наредба за извршење пре провере поште

en: The mail server
sr: Поштански сервер

en: The user's password
sr: Лозинка корисника

en: The user's password for the remote server
sr: Лозинка корисника на удаљеном серверу

en: This is how we check the mail, check the mail, check the mail...
sr: На овај начин проверавамо пошту, пооштууу, пооштууу...

en: This is how we process the mail, process the mail, process the mail...
sr: На овај начин обрађујемо пошту, пооштууу, пооштууу...

en: This is the animation that will be displayed during normal Inbox Monitor usage
sr: Ова анимација ће се приказати при уобичајеној употреби Праћења Сандучета

en: Username on the remote server
sr: Корисничко име на удаљеном серверу

en: We run this command when the user clicks on Inbox Monitor
sr: Покрећемо ову наредбу када корисник кликне на Праћење Сандучета

en: Whether to reset mail status when you click on Inbox Monitor
sr: Да ли ресетовати стање поште по клику на Праћење Сандучета

en: You've got mail!
sr: Стигла вам је пошта!

en: Mailcheck
sr: Провера поште

en: New Mail
sr: Нова пошта

en: Rows
sr: Редови

en: Columns
sr: Колоне

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
sr: Грешка при учитавању вредност броја редова за Измену радне површине: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
sr: Грешка при учитавању поставке за приказ имена за Измену радне површине: %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
sr: Грешка при учитавању поставке за приказ свих радних површина за Измену радне површине: %s

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
sr: Измена радне површине приказује мање издање ваших радних површина које вам омогућава да уредите ваше прозоре.

en: Number of _workspaces:
sr: Број радних _површина:

en: Show _all workspaces
sr: Прикажи _све радне површине

en: Show only the _current workspace
sr: Прикажи само _текућу радну површину

en: Show workspace _names in the switcher
sr: Прикажи _имена радних површина у аплету

en: Workspace Names
sr: Имена радних површина

en: Workspace Switcher Preferences
sr: Поставке Измене радних површина

en: Workspaces
sr: Радне површине

en: If this is true, the Workspace Switcher will show all workspaces, otherwise it will only show the current workspace.
sr: Уколико је ово укључено, Измена радних површина приказује све радне површине, иначе приказује само тренутну.

en: If this is true, the workspaces in the Workspace Switcher will display the names of the workspaces, otherwise they will display the contents of the workspace.
sr: Уколико је ово укључено, радне површине у аплету ће приказивати имена радних површина, а иначе ће приказивати садржај радне површине.

en: Number of rows in the Workspace Switcher.
sr: Број редова у аплету.

en: When showing all the workspaces this determines how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the Workspace Switcher shows the workspaces in.
sr: Када се приказују све радне површине, ово одређује колико редова (за хоризонталан распоред) или колона (за вертикалан распоред) ће Измена радних површина приказивати.

en: Whether to display the all workspaces in the Workspace Switcher.
sr: Да ли да прикаже све радне површине у аплету

en: Whether to display the names of the workspaces in the Workspace Switcher.
sr: Да ли да прикаже имена радних површина у аплету.

en: Click here to restore hidden windows.
sr: Кликните овде да прикажете прикривене прозоре.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
sr: Кликните овде да прикријете све прозоре и видите десктоп.

en: Failed to load %s: %s
sr: Неуспело учитавање „%s“: %s

en: File not found
sr: Датотека није нађена

en: This button lets you hide all windows and show the desktop
sr: Ово дугме омогућава да прикријете све прозоре и видите десктоп.

en: The Window List shows a list of all visible windows and lets you browse them.
sr: Списак прозора приказује списак свих видљивих прозора и омогоћава да их прегледате.

en: Group windows when _space is limited
sr: Групиши прозоре када је простор ограничен

en: M_inimum size:
sr: Нај_мања величина:

en: Ma_ximum size:
sr: Нај_већа величина:

en: Restore to current _workspace
sr: Прикажи на _текућој радној површини

en: Restore to na_tive workspace
sr: Прикажи на _матичној радној површини

en: Show windows from _current workspace
sr: Прикажи прозоре са _текуће радне површине

en: Show windows from a_ll workspaces
sr: Прикажи прозоре са _свих радних површина

en: When restoring minimized windows
sr: При показивању умањених прозора

en: Window List Preferences
sr: Поставке Списка прозора

en: Window List content
sr: Садржај Списка прозора

en: Window List size
sr: Величина Списка прозора

en: Window grouping
sr: Груписање прозора

en: _Always group windows
sr: _Увек групиши прозоре

en: _Never group windows
sr: _Никад не групиши прозоре

en: Decides when to group windows from the same application on the Window List. Valid values are "never", "auto" and "always".
sr: Одређује када груписати прозоре из истог програма на Списку прозора. Дозвољене вредности су „never“ (никад), „auto“ (аутоматски) и „always“ (увек).

en: If this is true, the Window List will show windows from all workspaces, otherwise it will display windows from the current workspace only.
sr: Уколико је ово укључено, Списак прозора приказује прозоре са свих радних површина, а иначе само са тренутне.

en: If true, then when unminimizing a window, bring it to the current workspace. Otherwise, change to the workspace of the window.
sr: Уколико је ово укључено, када приказујете умањени прозор, он се приказује на тренутној радној површини. Иначе, пребацује на његову матичну радну површину.

en: Maximum size that Window List requests
sr: Највећа величина коју захтева Списак прозора

en: Minimum size that Window List requests
sr: Најмања величина коју захтева Списак прозора

en: Move windows to the current workspace when unminimized
sr: Пребаци умањене прозоре на тренутну радну површину при приказу

en: Show windows from all workspaces
sr: Прикажи прозоре са свих радних површина

en: This value is the maximum width that Window List requests. The maximum width setting is useful to limit the size of Window List in large panels such as edge panels, where Window List could fill the entire space available.
sr: Ова вредност представља највећу ширину коју захтева Списак прозора. Поставка највеће ширине је корисна за ограничавање величине Списка прозора у великим панелима као што су ивични, где Списак може заузети сво расположиво место.

en: To be usable, Window List requires a minimum width. Window List requests this minimum width. The minimum width setting is useful for sliding and edge panels, which usually request a small default width.
sr: Да би био употребљив, Списак прозора захтева најмању ширину. Поставка најмање ширине је корисно за клизајуће и ивичне панеле, који иначе захтевају малу подразумевану ширину.

en: When to group windows
sr: Када груписати прозоре

en: Area where notification icons appear
sr: Површина где се појављују иконице за обавештења

en: Notification Area
sr: Обавештајна зона

en: Notification Area Factory
sr: Фабрика за Обавештајну зону

en: Panel Notification Area
sr: Обавештајна зона панела

en: _Remove From Panel
sr: _Уклони са панела

en: _Move
sr: _Премести

en: No object_type set for panel object with ID %s
sr: За панел објекат (ID: %s) није постављен „object_type“

en: No panel_id set for panel object with ID %s
sr: За панел објекат (ID: %s) није постављен „panel_id“

en: Can't find an empty spot
sr: Не може да нађе празно место

en: Mode
sr: Врста

en: Mode of this panel
sr: Врста овог панела

en: State
sr: Стање

en: Current state of this panel
sr: Тренутно стање овог панела

en: Hidebuttons enabled
sr: Дугмићи за скривање омогућени

en: Are hidebuttons (buttons that hide or show the panel) enabled?
sr: Да ли су дугмићи за скривање и приказивање панела омогућени?

en: Hidebutton pixmaps enabled
sr: Сличице дугмића за скривање омогућене

en: Hidebuttons have pixmaps
sr: Дугмићи за скривање имају сличице

en: Hide this panel
sr: Сакриј овај панел

en: Show this panel
sr: Прикажи овај панел

en: Failed to load image %s
    
    Details: %s
sr: Неуспело учитавање слике „%s“
    
    Детаљи: %s

en: none
sr: ниједан

en: file not found
sr: датотека није нађена

en: Size
sr: Величина

en: The desired ButtonWidget size
sr: Жељена величина дугмића (ButtonWidget)

en: Has Arrow
sr: Има стрелицу

en: Whether or not to draw an arrow indicator
sr: Да ли да прикаже стрелицу

en: Orientation
sr: Оријентација

en: The ButtonWidget orientation
sr: Оријентација дугмића

en: Icon Name
sr: Име иконице

en: The desired icon for the ButtonWidget
sr: Жељена иконица за дугмиће

en: Stock Icon ID
sr: ID испоручене иконице

en: The desired stock icon for the ButtonWidget
sr: Жељена иконица за дугмиће

en: Expander Size
sr: Величина проширивача

en: Size of the expander arrow
sr: Величина стрелице за проширивање

en: Debian GNU/Linux
sr: Дебиан ГНУ/Линукс

en: Debian Menu
sr: Дебиан мени

en: SuSE Linux
sr: СуСЕ Линукс

en: SuSE Menu
sr: СуСЕ мени

en: Solaris
sr: Соларис

en: CDE Menu
sr: CDE мени

en: Size and Position
sr: Величина и позиција

en: Tooltip/Name
sr: Обавештење/име

en: Icon
sr: Икона

en: Applet appearance
sr: Изглед аплета

en: Drawer handle
sr: Ручица фиоке

note: we store this in w for later use!, so don't use w as temp from now on
en: Enable hidebutton
sr: Омогући дугме за скривање

en: Enable hidebutton arrow
sr: Омогући стрелицу дугмића за скривање

en: Drawer
sr: Фиока

en: _Properties
sr: _Поставке

en: Run Program...
sr: Покрени програм...

en: Run applications, if you know the correct command to type in
sr: Покрените програме, уколико знате тачну наредбу коју треба укуцати

en: Search for Files...
sr: Тражите датотеке...

en: Find files, folders, and documents on your computer
sr: Пронађите датотеке, директоријуме и документе на вашем рачунару

en: Screenshot...
sr: Снимак екрана...

en: Take a screenshot of your desktop
sr: Сачувај снимак екрана вашег десктопа

en: Lock Screen
sr: Закључајте екран

en: Protect your computer from unauthorized use
sr: Заштитите ваш рачунар од неовлашћене употребе

en: Log Out
sr: Одјава

en: Quit from the GNOME desktop
sr: Напустите GNOME десктоп

note: FIXME: shutdown or reboot
en: Actions
sr: Акције

en: No windows open
sr: Нема отворених прозора

en: Menu Panel
sr: Мени панел

en: GNOME Menu Panel
sr: GNOME Мени панел

en: Applications
sr: Програми

en: Can't find the screenshot program
sr: Не може да пронађе програм за снимање екрана

en: Can't execute the screenshot program
sr: Не може да изврши програм за снимање екрана

en: Create new file in the given directory
sr: Направи нову датотеку у датом директоријуму

en: Panel to add the launcher to
sr: Панел у који додајете лансер

en: NUMBER
sr: БРОЈ

en: Position to add the launcher to
sr: Позиција на коју додајете лансер

en: The argument is a url to add, not a .desktop file
sr: Треба навести URL за додавање, а не .desktop датотеку

en: You must supply a single argument with the .desktop file or url to use
sr: Морате проследити један параметар као .desktop датотеку или URL за употребу

en: No panel found
sr: Ниједан панел није нађен

en: There was an error displaying help: 
    %s
sr: Дошло је до грешке при приказивању помоћи: 
    %s

en: The system administrator has disallowed
    modification of the panel configuration
sr: Администратор система је онемогућио
    измене поставки панела

en: Error loading glade file %s
sr: Грешка при учитавању glade датотеке „%s“

en: Panel
sr: Панел

en: Select preferences for all your panels
sr: Изабери поставке за све панеле

en: Animation _speed:
sr: _Брзина анимације

en: Close _drawer when launcher is clicked
sr: Затвори _фиоку по клику на лансер

en: Drawer and Panel _Animation
sr: _Анимација фиоке и панела

en: Fast
sr: Брзо

en: Medium
sr: Средње

en: Panel Preferences
sr: Поставке панела

en: Slow
sr: Споро

en: Unable to initialize png structure.
    You probably have a bad version of libpng on your system
sr: Не може да иницијализује PNG структуру.
    Вероватно имате неодговарајуће издање libpng на вашем систему

en: Unable to create png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
sr: Не може да направи информације о PNG-у.
    Вероватно имате неодговарајуће издање libpng на вашем систему

en: Unable to set png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
sr: Не може да постави PNG информације.
    Вероватно имате неодговарајуће издање libpng на вашем систему

en: Insufficient memory to save the screenshot.
    Please free up some resources and try again.
sr: Недовољно меморије за снимање екрана.
    Ослободите нешто меморије и пробајте поново.

en: File %s already exists. Overwrite?
sr: Датотека „%s“ већ постоји. Преснимити преко ње?

en: Unable to create the file:
    "%s"
    Please check your permissions of the parent directory
sr: Не може да направи датотеку:
    „%s“
    Проверите овлашћења и дозволе за текући директоријум

en: Print Screenshot
sr: Штампај снимак екрана

en: Screenshot Print Preview
sr: Преглед снимка екрана пре штампе

note: translators: this is the file that gets made up with the screenshot if a specific window is taken
en: %s%cScreenshot-%s.png
sr: %s%csnimak-ekrana-%s.png

note: translators: this is the file that gets made up with the screenshot if the entire screen is taken
en: %s%cScreenshot.png
sr: %s%csnimak-ekrana.png

note: translators: this is the file that gets made up with the screenshot if a specific window is taken
en: %s%cScreenshot-%s-%d.png
sr: %s%csnimak-ekrana-%s-%d.png

note: translators: this is the file that gets made up with the screenshot if the entire screen is taken
en: %s%cScreenshot-%d.png
sr: %s%csnimak-ekrana-%d.png

en: Not enough room to write file %s
sr: Недовољно места за упис датотеке „%s“

en: Grab a window instead of the entire screen
sr: Сними прозор уместо целог екрана

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
sr: Сними екран након одређеног времена (у секундама)

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-panel
sr: Glade датотека за снимање екрана недостаје.
    Проверите инсталацију (пакет „gnome-panel“)

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
sr: Не може да сними екран са текућег десктопа.

en: <b>Options</b>
sr: <b>Поставке</b>

en: <b>Preview</b>
sr: <b>Преглед</b>

en: Save Screenshot
sr: Запамти снимак екрана

en: Save screenshot to _desktop
sr: Постави снимак екрана на десктоп

en: Save screenshot to _web page (save in ~/public__html)
sr: Постави снимак екрана на веб страницу (сними у ~/public__html)

en: _Print screenshot...
sr: _Штампај снимак екрана...

en: _Save screenshot to file:
sr: _Упиши снимак екрана у датотеку:

en: The user's directory in which screenshots should be saved so as to appear on the web.
sr: Директоријум корисника у који треба сместити снимке екрана како би се појавили на вебу.

en: Web directory.
sr: Веб директоријум.

en: GNOME Panel Shell
sr: GNOME панел љуска

en: <b>Failed to run this program</b>
    
    Details: %s
sr: <b>Не може да изврши наредбу:</b>
    
    Детаљи: %s

en: <b>Failed to execute command:</b> '%s'
    
    Details: %s
sr: <b>Неуспело извршење наредбе:</b> „%s“
    
    Детаљи: %s

en: <b>Failed to open file:</b> '%s'
    
    Details: no application available to open file
sr: <b>Неуспело отварање датотеке:</b> „%s“
    
    Детаљи: недоступан програм за отварање датотеке

en: <b>Failed to open file:</b> '%s'
    
    Details: %s
sr: <b>Неуспело отварање датотеке:</b> „%s“
    
    Детаљи: %s

en: Choose a file
sr: Изабери датотеку

en: Known Applications
sr: Познати програми

en: Command to run
sr: Извршити наредбу

en: Run in _terminal
sr: Изврши у _терминалу

en: _Append File...
sr: _Допиши име датотеке...

en: Will run command: '%s'
sr: Извршиће наредбу: „%s“

en: No application selected
sr: Није изабран ниједан програм

en: List of known applications
sr: Списак познатих програма

en: Choose an application to run from the list
sr: Изаберите програм из листе да бисте га извршили

en: Run Program
sr: Изврши програм

en: This launch icon does not specify a url to show
sr: Ова икона не наводи адресу коју треба приказати

en: Cannot show %s
    %s
sr: Не може приказати %s
    %s

en: <b>Cannot launch icon</b>
    
    Details: %s
sr: <b>Не може да покрене</b>
    
    Детаљи: %s

en: Cannot launch icon
    %s
sr: Не може да покрене иконицу
    %s

en: No URI provided for panel launcher desktop file
sr: URI адреса није наведена у датотеци лансера са панела

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
sr: Не може да отвори десктоп датотеку „%s“ за лансер са панела %s%s

en: Help on %s _Application
sr: Помоћ за програм „%s“

en: Launcher Properties
sr: Поставке лансера

en: Key %s is not set, can't load launcher
sr: Кључ „%s“ није постављен, не може покренути лансер

en: Create Launcher
sr: Направи лансер

en: Cannot save launcher to disk, the following error occured:
    
    %s
sr: Не може снимити лансер на диск, дошло је до следеће грешке:
    
    %s

en: <b>Cannot display help document</b>
    
    Details: %s
sr: <b>Не може приказати помоћ</b><
    
    Детаљи: %s

en: Specify a profile name to load
sr: Наведите име профила који учитавате

en: Many, many others...
sr: Много, много других...

note: ... from the Monty Pythons show...
en: and finally, The Knights Who Say... NI!
sr: and finally, The Knight Who Say... NI!

en: This program is responsible for launching other applications, embedding small applets within itself, world peace, and random X crashes.
sr: Овај програм је задужен за покретање других програма, уметање малих аплета у њих саме, мир у свету и случајна обарања X-а.

en: 
    
    Running in "Lockdown" mode.  This means your system administrator has prohibited any changes to the panel's configuration to take place.
sr: 
    
    Радим у „Не дирај“ моду. Ово значи да је администратор система забранио измене поставки панела.

en: The GNOME Panel
sr: GNOME Панел

en: End world hunger
sr: Окончај глад у свету

en: <b>Can't execute 'About GNOME'</b>
    
    Details: %s probably does not exist
sr: <b>Не може извршити „О GNOME-у“</b>
    
    Детаљи: „%s“ вероватно не постоји

en: <b>Can't launch entry</b>
    
    Details: %s
sr: <b>Не може покренути ставку</b>
    
    Детаљи: %s

en: <b>Can't load entry</b>
    
    Details: %s
sr: <b>Не може учитати ставку</b>
    
    Детаљи: %s

en: <b>Could not remove the menu item %s</b>
    
    Details: %s
sr: <b>Не може уклонити ставку „%s“ из менија</b>
    
    Детаљи: %s

en: Could not get file name from path: %s
sr: Не може одредити име датотеке из путање „%s“

en: Could not get directory name from path: %s
sr: Не може одредити име директоријума из путање „%s“

en: <b>Can't add to run box</b>
    
    Details: No 'Exec' or 'URL' field in entry
sr: <b>Не може додати у поље за наредбу</b>
    
    Детаљи: Нема „Exec“ ни „URL“ поља у уносу

en: Add this launcher to panel
sr: Додај овај лансер на панел

en: Remove this item
sr: Уклони ову ставку

en: Put into run dialog
sr: Постави као наредбу

en: Help on %s
sr: Помоћ за „%s“

en: Application
sr: Програм

en: Entire menu
sr: Цео мени

en: Add this as drawer to panel
sr: Додај ово као фиоку на панел

en: Add this as menu to panel
sr: Додај ово на панел као мени

en: Add new item to this menu
sr: Додај нову ставу у овај мени

en: Properties
sr: Поставке

en: query returned exception %s
sr: испитај враћену грешку „%s“

en: Aligned Panel
sr: Поравнати панел

en: GNOME Aligned Panel
sr: GNOME поравнати панел

en: Edge Panel
sr: Ивични панел

en: GNOME Edge Panel
sr: GNOME ивични панел

en: Sliding Panel
sr: Клизећи панел

en: GNOME Sliding Panel
sr: GNOME клизећи панел

en: Floating Panel
sr: Плутајући панел

en: GNOME Floating Panel
sr: GNOME плутајући панел

en: You can only have one menu panel at a time.
sr: Можете имати највише један мени панел

en: C_orner Panel
sr: Панел у _ћошку

en: Create corner panel
sr: Направи панел у ћошку

en: _Edge Panel
sr: _Ивични панел

en: Create edge panel
sr: Направи ивични панел

en: _Floating Panel
sr: _Плутајући панел

en: Create floating panel
sr: Направи плутајући панел

en: _Sliding Panel
sr: _Клизећи панел

en: Create sliding panel
sr: Направи клизајући панел

en: _Menu Panel
sr: _Мени панел

en: Create menu panel
sr: Направи мени панел

en: KDE Menu
sr: КДЕ мени

en: Lock
sr: Закључај

en: Screenshot
sr: Снимак екрана

en: Search
sr: Тражи

en: Run
sr: Покрени

en: You cannot remove your last panel.
sr: Не можете уклонити једини преостали панел

en: When a panel is deleted, the panel and its
     settings are lost. Delete this panel?
sr: Када се панел уклони, панел и његове поставке се 
    неповратно губе. Сигурно желите да уклоните панел?

en: Delete Panel
sr: Уклони панел

en: _Delete This Panel...
sr: _Уклони овај панел...

en: _Delete This Panel
sr: _Уклони овај панел

en: _Add to Panel
sr: _Додај на панел

en: _New Panel
sr: _Нови панел

en: _About Panels
sr: _О панелима

en: About _GNOME
sr: О Гному

en: Launcher...
sr: Лансер...

en: Launcher from menu
sr: Лансер из менија

en: Button
sr: Дугме

en: Main Menu
sr: Главни мени

en: Lock the screen so that you can temporarily leave your computer
sr: Закључај екран како би могли да се привремено удаљите од рачунара

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down your computer
sr: Окончајте ову сесију како бисте се улоговали као неки други корисник, или да искључите ваш рачунар.

en: Run a command
sr: Покрени наредбу

en: Desktop
sr: Десктоп

en: Menu
sr: Мени

en: Menu:
sr: Мени:

en: Can't create menu, using main menu!
sr: Не може направити мени, користи главни мени!

en: No path set at %s for panel menu object
sr: Путања није постављена у „%s“ за панел мени

en: <b>Cannot save changes to launcher</b>
    
    Details: %s
sr: <b>Не може снимити измене лансера</b>
    
    Детаљи: %s

en: You have to specify a name for the launcher.
sr: Морате навести име за лансер.

en: You have to specify a valid URL or command.
sr: Морате навести исправну адресу (URL) или наредбу.

note: class
en: <b>Cannot save menu item to disk</b>
    
    Details: %s
sr: <b>Не може снимити ставку менија на диск</b>
    
    Детаљи: %s

en: You can not create a new launcher at this location since the location is not writable.
sr: Не можете направити нови лансер на овом месту пошто је овде снимање забрањено.

en: _Activate Screensaver
sr: _Покрени чување екрана

en: _Lock Screen
sr: _Закључај екран

en: _Kill Screensaver Daemon
sr: _Угаси сервис за чување екрана

en: Restart _Screensaver Daemon
sr: Изнова покрени сервис за _чување екрана

en: Cannot execute gnome-search-tool
sr: Не може покренути „gnome-search-tool“

en: Cannot execute gnome-panel-screenshot
sr: Не може покренути „gnome-panel-screenshot“

en: Lock screen
sr: Закључај екран

en: Log out of GNOME
sr: Напуштање Гнома

en: Search for Files
sr: Потражи датотеке

en: Action Type
sr: Врста акције

en: The type of action this button implements
sr: Врста акције коју ово дугме изводи

en: Cannot register control widget
sr: Не може пријавити контролу

en: Exception from popup_menu '%s'
sr: Грешка у popup_menu: „%s“

en: The %s applet appears to have died unexpectedly
    
    Reload this applet?
    
    (If you choose not to reload it at this time you can always add it by right clicking on the panel and clicking on the "Add to Panel" submenu)
sr: Чини се да је аплет „%s“ неочекивано затворен.
    
    Поново учитати аплет?
    
    (Ако се одлучите да га не учитате поново, можете га свакако додати десним кликом на панел, и избором подменија „Додај на панел“)

en: D_on't Delete
sr: _Не уклањај

en: The panel encountered a problem while loading "%s"
    Details: %s
    
    Do you want to delete the applet from your configuration?
sr: Овај панел је наишао на неприлику при учитавању „%s“
    Детаљи: %s
    
    Да ли желите да уклоните овај аплет из ваших поставки?

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
sr: Не може добити AppletShell интерфејс од контроле

en: Open URL: %s
sr: Отвори URL: %s

en: No panels were found in your configuration.  I will create a menu panel for you
sr: Међу вашим поставкама није нађен ниједан панел. Мени панел ће бити направљен.

note: Auto-hide
en: _Autohide
sr: _Самоскривање

note: Hidebuttons enable
en: Show hide _buttons
sr: Прикажи дугмиће за _скривање

note: Arrow enable
en: Arro_ws on hide buttons
sr: Прикажи с_трелице на дугмићима за скривање

en: Miscellaneous:
sr: Разно:

en: Current screen:
sr: Тренутни екран:

en: Current monitor:
sr: Тренутни монитор:

en: Indicates the panel position and orientation on screen
sr: Означава позицију панела и оријентацију на екрану

en: _Position:
sr: _Позиција:

en: Orientation:
sr: Оријентација

en: Hori_zontal
sr: _Водоравно

en: _Vertical
sr: _Усправно

en: Position:
sr: Позиција:

en: H_orizontal:
sr: _Водоравно:

en: Ver_tical:
sr: _Усправно:

en: _Distance from edge:
sr: _Растојање од ивице:

en: _Size:
sr: Ве_личина:

en: XX Small
sr: Патуљасти

en: X Small
sr: Мајушни

en: Small
sr: Мали

en: Large
sr: Велики

en: X Large
sr: Огромни

en: XX Large
sr: Гигантски

en: _Type:
sr: _Врста:

en: Default
sr: Подразумевано

en: Color
sr: Боја

en: Image
sr: Слика

en: Transparent
sr: Провидно

en: _Color:
sr: _Боја:

note: image frame
en: Image:
sr: Слика:

en: T_ile
sr: _Поплочано

en: _Scale
sr: _Скалирано

en: St_retch
sr: _Развучено

en: Rotate image when panel is _vertical
sr: Ротирај слику ако је панел _усправан

en: Edge panel
sr: Ивични панел

en: Corner panel
sr: Панел у ћошку

en: Sliding panel
sr: Клизећи панел

en: Floating panel
sr: Плутајући панел

en: Panel Properties
sr: Особине панела

en: Corner Panel
sr: Панел у ћошку

en: Background
sr: Позадина

en: Display "Run" dialog
sr: Прикажи „Покрени“ прозорче

en: FIXME - is this resolved with the new menu stuff?
sr: ПОПРАВИ — да ли је ово решено помоћу нових менија?

en: FIXME - need to define limits
sr: ПОПРАВИ — обавезно је поставити ограничења

en: Popup the panel menu
sr: Прикажи панел мени

en: Take a screen shot
sr: Сними екран

en: Take a screen shot of a window
sr: Сними слику прозора

en: Enable the program listing in the run box
sr: Прикажи списак програма у прозорчету за покретање наредби

en: Show the program listing by default when opening the Run box
sr: Уобичајено се приказује списак програма у прозорчету за покретање наредби

en: Show the program listing in the Run box
sr: Прикажи списак програма у прозорчету за покретање

en: Couldn't find a suitable application
sr: Не може пронаћи одговарајући програм

en: The default application for this type of file cannot handle remote files
sr: Подразумевани програм за ову врсту датотека не прихвата мрежне адресе

en: An unknown error occurred while trying to open %s
sr: Дошло је до непознате грешке при покушају отварања „%s“

en: Open Recent
sr: Отвори скорашње

en: I've detected a panel already running,
    and will now exit.
sr: Већ је покренут панел, 
    и зато завршавам.

en: There was a problem registering the panel with the bonobo-activation server.
    The error code is: %d
    The panel will now exit.
sr: Дошло је до неприлика при пријављивању панела са bonobo-activation сервером.
    Код грешке је „%d“.
    Панел се сада затвара.

en: Unable to load panel stock icon '%s'
sr: Не може учитати испоручену сличицу „%s“ за панел

en: _Run
sr: Покрени

note: XXX: Not really a correct error, * but just somewhat correct
en: Help document not found
sr: Садржај помоћи није нађен

en: No document to show
sr: Нема шта да прикаже

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: <b>Cannot execute xscreensaver</b>
    
    Details: xscreensaver-command not found
sr: <b>Не може извршити „xscreensaver“</b>
    
    Детаљи: xscreensaver-command није нађен

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
sr: Једноставан аплет за испробавање GNOME панела

en: Test Bonobo Applet
sr: Испробај Bonobo Аплет

en: Test Bonobo Applet Factory
sr: Испробај фабрику Bonobo аплета

en: Incomplete '%s' background type received
sr: Непотпуна врста позадине: „%s“

en: Incomplete '%s' background type received: %s
sr: Примљена непотпуна врста позадине „%s“: %s

en: Failed to get pixmap %s
sr: Неуспешно учитавање слике %s

en: Unknown background type received
sr: Примљена непозната врста позадине

en: The Applet's containing Panel's orientation
sr: Аплет садржи и оријентацију панела

en: The Applet's containing Panel's size in pixels
sr: Аплет садржи и величину панела у тачкама

en: The Applet's containing Panel's background color or pixmap
sr: Аплет садржи и боју или слику позадине панела

en: The Applet's flags
sr: Особине аплета

en: Ranges that hint what sizes are acceptable for the applet
sr: Опсег који означава које су величине прихватљиве за аплет

en: Applet:
sr: Аплет:

en: Bottom
sr: Доле

en: Left
sr: Лево

en: Prefs Dir:
sr: Поставке:

en: Right
sr: Десно

en: Size:
sr: Величина:

en: Top
sr: Горе
