gnome-applets 2.2 - en to sr translation catalogue (730 entries)

note: The long name of the applet in the About dialog.
en: Battery Charge Monitor
sr: Праћење стања батерије

en: Battstat Factory
sr: Фабрика аплета за праћење стања батерије

en: Monitor a laptop's remaining power
sr: Пратите преосталу струју преносног рачунара

en: Utility
sr: Помоћни алати

en: _About...
sr: _О...

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Preferences...
sr: _Поставке...

en: _Suspend Computer...
sr: _Суспендуј рачунар...

note: Message displayed if user tries to run applet on unsupported platform
en: Your platform is not supported!
sr: Ваша платформа није подржана!

en: The applet will not work properly (if at all).
sr: Аплет неће исправно радити (ако уопште ради).

note: The following four messages will be displayed as tooltips over the battery meter. High = The APM BIOS thinks that the battery charge is High.
en: High
sr: Пуна

note: Low = The APM BIOS thinks that the battery charge is Low.
en: Low
sr: Слаба

note: Critical = The APM BIOS thinks that the battery charge is Critical.
en: Critical
sr: Критично

note: Charging = The APM BIOS thinks that the battery is recharging.
en: Charging
sr: Пуњење

en: Battery low (%d%%) and AC is offline
sr: Батерија је празна (%d%%) а напајање није укључено

en: Battery is now fully re-charged!
sr: Батерија је у потпуности напуњена!

note: This string will display as a tooltip over the status frame when the computer is using battery power and the battery meter and percent meter is hidden by the user.
en: System is running on battery power
    Battery: %d%% (%s)
sr: Систем ради на батерије
    Батерија: %d%% (%s)

note: This string will display as a tooltip over the status frame when the computer is using AC power and the battery meter and percent meter is hidden by the user.
en: System is running on AC power
    Battery: %d%% (%s)
sr: Систем се напаја из електричне мреже
    Батерија: %d%% (%s)

note: This string will display as a tooltip over the status frame when the computer is using battery power.
en: System is running on battery power
sr: Систем ради на батерије

note: This string will display as a tooltip over the status frame when the computer is using AC power.
en: System is running on AC power
sr: Систем се напаја из електричне мреже

en: N/A
sr: Недоступно

note: This string will display as a tooltip over the battery frame when the computer is using battery power.
en: System is running on battery power. Battery: %d%% (%s)
sr: Систем ради на батерије. Батерија: %d%% (%s)

note: This string will display as a tooltip over the battery frame when the computer is using AC power.
en: System is running on AC power. Battery: %d%% (%s)
sr: Систем се напаја из електричне мреже. Батерија: %d%% (%s)

note: This string will display as a tooltip over the battery frame when the computer is using battery power and the battery isn't present. Not a possible combination, I guess... :)
en: System is running on battery power. Battery: Not present
sr: Систем ради на батерије. Батерија: пази кад је нема!

note: This string will display as a tooltip over the battery frame when the computer is using AC power and the battery isn't present.
en: System is running on AC power. Battery: Not present
sr: Систем се напаја из електричне мреже. Батерија: Није присутна

note: Displayed as a tooltip over the battery meter when there is a battery present. %d will hold the current charge and %s will hold the status of the battery, (High, Low, Critical, Charging.
en: Battery: %d%% (%s)
sr: Батерија: %d%% (%s)

note: Displayed as a tooltip over the battery meter when no battery is present.
en: Battery: Not present
sr: Батерија: није присутна

note: Displayed if the APM device couldn't be opened. (Used under *BSD)
en: Can't open the APM device!
    
    Make sure you have read permission to the
    APM device.
sr: Не може отворити APM уређај!
    
    Проверите да ли имате дозволе за употребу APM уређаја.

note: Displayed if the APM system is disabled (Used under *BSD)
en: The APM Management subsystem seems to be disabled.
    Try executing "apm -e 1" (FreeBSD) and see if 
    that helps.
sr: Подсистем за управљање APM-ом треба искључити.
    Покушајте са покретањем „apm -e 1“ (FreeBSD) и 
    проверите да ли је то помогло.

en: An error occured while launching the Suspend command: %s
    Please try to correct this error
sr: Дошло је до грешке при покретању наредбе за суспензију: %s
    Покушајте да исправите ову грешку

note: Probably because the shell_ret is != 0
en: An error occured while launching the Suspend command, the command returned "%d"
    Please try to correct this error
sr: Дошло је до грешке при покретању наредбе за суспензију. Наредба је вратила „%d“
    Покушајте да исправите ову грешку

en: Suspend command wasn't setup correctly in the preferences.
    Please change the preferences and try again.
sr: Наредба за суспензију није исправно постављена међу поставкама.
    Измените поставке и покушајте поново.

note: if your charset supports it, please replace the "o" in * "Jorgen" into U00F6
en: Jorgen Pehrson <jp@spektr.eu.org>
sr: Јурген Персон <jp@spektr.eu.org>

en: (C) 2000 The Gnulix Society, (C) 2002 Free Software Foundation
sr: ©2000 Гнуликс Друштво, ©2002 Задужбина за Слободни Софтвер

en: This utility show the status of your laptop battery.
sr: Ова алатка приказује стање батерије вашег преносног рачунара.

en: Appearance
sr: Изглед

en: Applet layout
sr: Изглед аплета

en: Battery Charge Monitor Preferences
sr: Поставке праћења стања батерије

en: Battery color levels (%)
sr: Нивои боја батерије (%)

en: Beep when either of the above is true
sr: Звучни сигнал ако је било које од изнад понуђених испуњено

en: General
sr: Опште

en: Hide
sr: Сакрити

en: Move towards bottom
sr: Померати према дну

en: Move towards top
sr: Померати према врху

en: Notify me when battery charge is low
sr: Обавестити када је батерија слаба

en: Notify me when battery is fully re-charged
sr: Обавестити када је батерија у потпуности напуњена

en: Orange:
sr: Наранџасто:

en: Preview:
sr: Преглед:

en: Progress bar direction
sr: Смер пражњења батерије на слици

en: Red:
sr: Црвено:

en: Show
sr: Приказати

en: Suspend
sr: Суспензија

en: Suspend command:
sr: Наредба за суспензију:

en: Warnings
sr: Упозорења

en: Yellow:
sr: Жуто:

en: Battery Status Utility
sr: Алатка за стање батерије

en: Battery fully re-charged
sr: Батерија у потпуности напуњена

en: Battery power low
sr: Батерија слаба

en: CD Player
sr: Пуштање ЦД-а

en: CD Player Applet Factory
sr: Фабрика аплета за пуштање ЦД-а

en: Factory for CD player applet
sr: Фабрика за аплет за пуштање ЦД-а

en: Multimedia
sr: Мултимедија

en: Panel applet for playing audio CDs
sr: Аплет панела за пуштање музичких ЦД-а

en: _Run External CD Player
sr: Покрени спољни програм за пуштање ЦД-а

en: Stop
sr: Заустави

en: Play / Pause
sr: Пусти / Пауза

en: Eject
sr: Избаци

en: Previous Track
sr: Претходна песма

en: Next Track
sr: Следећа песма

en: There was an error executing '%s' : %s
sr: Дошло је до грешке при покретању „%s“: %s

en: CD Player Preferences
sr: Поставке за пуштање ЦД-а

en: Disc Image
sr: Слика диска

en: An image of a cd-rom disc
sr: Слика ЦД-РОМ диска

en: Device _Path:
sr: Путања уређаја:

en: Device Path
sr: Путања до уређаја

en: Set the device path here
sr: Овде поставите путању до уређаја

en: Use _Default
sr: Користити _подразумевано

en: (C) 1997 The Free Software Foundation
    (C) 2001 Chris Phelps (GNOME 2 Port)
sr: © 1997 Задужбина за Слободни Софтвер
    © 2001 Крис Фелпс (GNOME 2 издање)

en: The CD Player applet is a simple audio CD player for your panel
sr: Аплет за пуштање ЦД-а је једноставан програм за ваш панел

en: Elapsed time
sr: Протекло време

en: Track number
sr: Број песме

en: Audio device is busy, or being used by another application
sr: Уређај за звук је заузет, или га користи неки други програм

en: Click this button to Stop playing the CD
sr: Притисните ово дугме да зауставите пуштање ЦД-а

en: Click this button to Play or Pause the CD
sr: Притисните ово дугме да пустите или паузирате ЦД

en: Click this button to eject the CD
sr: Притисните ово дугме да избаците ЦД

en: Click this button to Play the previous track in the CD
sr: Притисните ово дугме да пустите претходну песму са ЦД-а

en: Click this button to Play the next track in the CD
sr: Притисните ово дугме да пустите следећу песму са ЦД-а

en: Character Palette
sr: Палета знакова

en: Charpicker Applet Factory
sr: Фабрика за аплет за избор знакова

en: Insert characters
sr: Унесите знакове

note: If your charset supports it, please use U00F1 to replace the "n" * in "Muniz".
en: Alexandre Muniz <munizao@xprt.net>
sr: Александар Муњиз <munizao@xprt.net>

en: Copyright (C) 1998
sr: ©1998 — сва права задржана

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
sr: Панел аплет за GNOME за избор чудних знакова који се не налазе на мојој тастатури. Објављено под Гнуовом Општом јавном лиценцом (GNU GPL).

en: Insert special characters
sr: Унесите нарочите знакове

en: _Default character list:
sr: _Подразумевани списак знакова:

en: Default list of characters
sr: Подразумевани списак знакова

en: Set the default character list here
sr: Овде поставите подразумевани списак знакова

en: These characters will appear when the panel is started. To return to this list, hit <d> while the applet has focus.
sr: Ови знакови ће се појављивати по покретању панела. Да се вратите на овај списак, притисните <d> док је аплет у жижи.

en: Character Palette Preferences
sr: Поставке палете знакова

en: Disk Mounter
sr: Монтер диска

en: Drive Mount Applet Factory
sr: Фабрика аплета за монтирање дискова

en: Factory for drive mount applet
sr: Фабрика за аплет за монтирање дискова

en: Mount local disks and devices
sr: Монтирајте локалне дискове и уређаје

en: _Browse...
sr: _Претражи...

en: _Eject
sr: _Избаци

en: (C) 1999-2001 The GNOME Hackers
sr: © 1999–2001 GNOME Хакери

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
sr: Аплет за монтирање и демонтирање блок уређаја.

en:  mounted
sr:  монтиран

en:  not mounted
sr:  није монтиран

en: Drive Mount Applet Warning
sr: Упозорење аплета за монтирање дискова

en: " reported:
sr: “ пријавио:

en: Drivemount command failed.
    "
sr: Наредба за монтирање није извршена.
    „

en: Disk Mounter Preferences
sr: Поставке монтера диска

en: _Mount point:
sr: Тачка _монтирања:

en: _Update interval (seconds):
sr: _Време између допуна (у секундама):

en: _Icon :
sr: _Иконица:

en: Floppy
sr: Меки диск

en: Cdrom
sr: ЦД-РОМ

en: Cd Recorder
sr: ЦД писач

en: Zip Drive
sr: Zip уређај

en: Hard Disk
sr: Тврди диск

en: Jaz Drive
sr: Џез уређај

en: Custom
sr: Прилагођено

en: Select icon for mounted
sr: Изаберите иконицу за монтирани

en: Custom icon for moun_ted:
sr: Иконица по избору за _монтирани

en: Select icon for unmounted
sr: Изаберите иконицу за немонтирани

en: Custom icon for not mou_nted:
sr: Иконица по избору за немонтирани

en: _Scale size to panel
sr: _Увећајте на величину панела

en: _Eject on unmount
sr: _Избаци по демонтирању

en: Use _automount friendly status test
sr: _Користити једноставну пробу стања за самомонтирање

en: A set of eyeballs for your panel
sr: Пар очију за ваш панел

en: Amusements
sr: Занимљивости

en: Geyes
sr: ГОчи

en: Geyes Applet Factory
sr: Фабрика аплета ГОчи

en: Copyright (C) 1999 Dave Camp
sr: ©1999 Дејв Кемп

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
sr: Очи к'о у Шиље за панел (клон xeyes-а)

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
sr: Погледом очи верно прате кретњу миша

en: Geyes Preferences
sr: Поставке ГОчију

en: _Theme Name:
sr: Име _теме:

en: Change the keyboard layout
sr: Измените изглед тастатуре

en: GKB Factory
sr: Фабрика GKB-а

en: Keyboard Layout Switcher
sr: Измењивач тастатура

en: Produces keyboard layout switcher applets.
sr: Прави аплете за измењивање тастатура.

en: Press the hotkey to switch between layouts. The hotkey can be set through Properties dialog
sr: Притисните врући-тастер (пречицу) за измену тастатура. Пречицу можете поставити кроз прозорче за поставке.

en: (C) 1998-2000 Free Software Foundation
sr: ©1998–2000 Задужбина за Слободни Софтвер

en: This applet switches between keyboard maps using setxkbmap or xmodmap.
    Mail me your flag and keyboard layout if you want support for your locale (my email address is shooby@gnome.hu).
    So long, and thanks for all the fish.
    Thanks for Balazs Nagy (Kevin) <julian7@iksz.hu> for his help and Emese Kovacs <emese@gnome.hu> for her solidarity, help from guys like KevinV.
    Shooby Ban <shooby@gnome.hu>
sr: Овај аплет мења мапе тастатура помоћу setxkbmap-а или xmodmap-а.
    Пошаљите вашу заставу и мапу тастуре ако желите подршку за ваш језик (моја е-адреса је shooby@gnome.hu).
    Збогом, и хвала на свој риби.
    Хвала Балашу Нагију (Кевин) <julian7@iksz.hu> за његову помоћ и Емезе Ковач <emese@gnome.hu> за њену солидарност, помоћ од оних као што је КевинВ.
    Шуби Бан <shooby@gnome.hu>

en: GKB Home Page (http://projects.gnome.hu/gkb)
sr: Матична страница GKB-а (http://projects.gnome.hu/gkb)

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: Press a key or press Esc to cancel
sr: Притисните тастер или Esc да откажете

en: Keyboards (select and press add)
sr: Тастатуре (изаберите и притисните „Додати“)

en: Select Keyboard
sr: Изаберите тастатуру

en: Edit Keyboard
sr: Уредите тастатуру

en: _Name:
sr: _Име:

en: _Label:
sr: _Ознака:

en: Co_mmand:
sr: _Наредба:

en: Where command can be:
     * xmodmap /full/path/xmodmap.hu
     * gkb_xmmap hu
     * setxkbmap hu
sr: Где наредба може бити:
     * xmodmap /пуна/путања/до/xmodmap.sr
     * gkb_xmmap sr
     * setxkbmap sr

en: _Flag
sr: _Застава

en: Normal
sr: Обично

en: Big
sr: Велико

en: Flag
sr: Застава

en: Label
sr: Ознака

en: Flag and Label
sr: Застава и ознака

en: Display
sr: Приказ

note: Labels and option Menus
en: _Appearance:
sr: _Изглед:

en: Applet _size:
sr: _Величина аплета:

en: Hotkey for switching between layouts
sr: Пречица за пребацивање тастатура

en: _Grab hotkey
sr: _Уграби пречицу

note: Create property box
en: Keyboard Layout Switcher Preferences
sr: Поставке за измењивач тастатура

en: Keymaps
sr: Мапе тастера

note: check_box = gtk_check_button_new_with_mnemonic(_("_Average")); gtk_toggle_button_set_active(GTK_TOGGLE_BUTTON(check_box), panel_applet_gconf_get_bool(multiload_applet->applet, "view_loadavg", NULL)); gtk_box_pack_start(GTK_BOX(hbox), check_box, FALSE, FALSE, 0);
en: Options
sr: Опције

en: An error occured.
    
    Keymap `%s' is not supported on this system. Please choose another keymap.
    
    The command was: %s
sr: Дошло је до грешке.
    
    Мапа тастера „%s“ није подржана на овом систему. Изаберите неку другу мапу.
    
    Неуспешна наредба: %s

en: An error occured.
    
    Unable to load keymap `%s', probably because command `xmodmap' could not be located in your PATH.
    
    The command was: %s
sr: Дошло је до грешке.
    
    Не може да учита мапу тастера „%s“, вероватно зато што наредба „xmodmap“ није нађена у вашој путањи (PATH).
    
    Неуспешна наредба: %s

en: Accessories
sr: Додатне алатке

en: Get continuously updated stock quotes
sr: Обезбеђује непрекидно допуњавање података са берзе

en: Gtik Applet Factory
sr: Фабрика аплета Гтик

en: Stock Ticker
sr: Праћење берзе

en: _Update
sr: _Освежи

en: No data available or properties not set
sr: Нема доступних података или није подешено

en: This program connects to a popular site and downloads current stock quotes.  The GNOME Stock Ticker is a free Internet-based application.  It comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.  Do not use the GNOME Stock Ticker for making investment decisions; it is for informational purposes only.
sr: Овај програм се повезује на популарну страницу и преузима тренутно стање акција на берзи.  GNOME Праћење берзе је слободан програм заснован на Интернету.  Нема никакву гаранцију. Не користите Праћење берзе за прављење одлука о улагању; намена му је само обавештајне природе.

en: _New Symbol:
sr: _Нови симбол:

en: _Add
sr: _Додај

en: _Remove Selected
sr: _Уклони изабрани

en: Stock Ticker Preferences
sr: Поставке праћења берзе

en: Stock update Fre_quency in minutes:
sr: Учесталост освежавања берзе у минутима:

en: Scroll Speed :
sr: Брзина кретања:

en: _Width :
sr: _Ширина:

en: Displa_y only symbols and price
sr: Прикажи само симболе и цену

en: Scroll _left to right
sr: Кретање са _лева на десно

en: _Enable scroll buttons
sr: _Омогући дугмиће за померање садржаја

en: + C_olor:
sr: + _Боја:

en: - Colo_r:
sr: - Бо_ја:

en: _Unchanged Color:
sr: Боја _неизмењеног:

en: Back_ground Color:
sr: Боја _позадине:

en: _Font:
sr: _Писмо:

en: Symbols
sr: Симболи

en: Behavior
sr: Понашање

en: Skip forward
sr: Прескочи унапред

en: Skip backward
sr: Прескочи уназад

en: Stock Ticker
    Get continuously updated stock quotes
sr: Праћење берзе
    Непрекидно освежавање стања на берзи

en: (No
sr: (Нема

en: Change
sr: Промене

en: _Forecast
sr: _Прогноза

en: Factory for creating the weather applet.
sr: Фабрика за прављење аплета за време.

en: Gweather Applet Factory
sr: Гвреме аплет фабрика

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
sr: Праћење тренутних временских прилика и временске прогнозе

en: Weather Report
sr: Извештај о времену

en: Copyright (c)1999 by S. Papadimitriou
sr: ©1999 — С. Пападимитроу

en: Released under the GNU General Public License.
    
    An applet for monitoring local weather conditions.
sr: Објављено под Гнуовом Општом јавном лиценцом.
    
    Аплет за праћење локалних временских прилика.

en: GNOME Weather
sr: GNOME Време

en: Updating...
sr: Освежава...

en: Forecast
sr: Прогноза

en: Location:
sr: Место:

en: Update:
sr: Освежи:

en: Conditions:
sr: Прилике:

en: Sky:
sr: Небо:

en: Temperature:
sr: Температура:

en: Dew point:
sr: Најнижа температура:

en: Humidity:
sr: Влажност:

en: Wind:
sr: Ветар:

en: Pressure:
sr: Притисак:

en: Visibility:
sr: Видљивост:

en: C_urrent conditions
sr: _Текуће прилике

en: ForeCast Report
sr: Временска прогноза

en: See the ForeCast Details
sr: Погледајте детаље прогнозе

en: _Visit Weather.com
sr: _Посетите Weather.com

en: URL link Button
sr: Дугме за веб везу

en: Click to Enter Weather.com
sr: Притисните да посетите Weather.com

en: _Radar map
sr: _Радарска мапа

en: Detailed forecast not available for this location.
    Please try the state forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
sr: Детаљна прогноза није доступна за ово место.
    Пробајте државну прогнозу; обратите пажњу на то да су IWIN прогнозе доступне само за америчке градове.

en: State forecast not available for this location.
    Please try the detailed forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
sr: Државна прогноза није доступна за ово место.
    Пробајте детаљну прогнозу; обратите пажњу на то да су IWIN прогнозе доступне само за америчке градове.

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
sr: Преглед места

en: Select Location from the list
sr: Изаберите место из списка

en: Update spin button
sr: Освежи вртеће дугме

en: Spinbutton for updating
sr: Вртеће дугме за освежавање

en: Address Entry
sr: Унос адресе

en: Enter the URL
sr: Унесите адресу

en: Weather Preferences
sr: Поставке времена

en: _Automatically update every
sr: _Аутоматско освежавање сваких

en: Use _metric system units
sr: Користити _метрички систем јединица

en: Enable _detailed forecast
sr: Омогућити _детаљну прогнозу

en: Enable _radar map
sr: Омогућити _радарску мапу

en: Use cus_tom address for radar map
sr: _Користити изабрану адресу за радарску мапу

en: A_ddress :
sr: Адре_са:

en: Updates
sr: Освежавања

en: _Automatically update every
sr: _Аутоматско освежавање сваких

en: minute(s)
sr: минут(а)

note: The Miscellaneous frame
en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Location
sr: Место

en: knots
sr: чворови

en: kph
sr: km/h

en: miles
sr: миља

en: kilometers
sr: километара

en: Variable
sr: Променљив

en: North
sr: Северни

en: North - NorthEast
sr: Северни-Североисточни

en: Northeast
sr: Североисточни

en: East - NorthEast
sr: Источни-Североисточни

en: East
sr: Источни

en: East - Southeast
sr: Источни-Југоисточни

en: Southeast
sr: Југоисточни

en: South - Southeast
sr: Југо-Југоисточни

en: South
sr: Јужни

en: South - Southwest
sr: Југо-Југозападни

en: Southwest
sr: Југозападни

en: West - Southwest
sr: Западно-Јужнозападни

en: West
sr: Западни

en: West - Northwest
sr: Западни-Северозападни

en: Northwest
sr: Северозападни

en: North - Northwest
sr: Северно-Северозападни

en: Invalid
sr: Неисправно

en: Clear Sky
sr: Ведро

en: Broken clouds
sr: Разбијени облаци

en: Scattered clouds
sr: Распирени облаци

en: Few clouds
sr: Местимично облачно

en: Overcast
sr: Облачно

note: NONE                         VICINITY                             LIGHT                      MODERATE                      HEAVY                      SHALLOW                      PATCHES                         PARTIAL                      THUNDERSTORM                    BLOWING                     
en: Drizzle
sr: Ромињање

en: Drizzle in the vicinity
sr: Слаба киша у близини

en: Light drizzle
sr: Слабо ромињање

en: Moderate drizzle
sr: Умерено ромињање

en: Heavy drizzle
sr: Јако ромињање

en: Shallow drizzle
sr: Слабашно ромињање

en: Patches of drizzle
sr: Трагови ромињања

en: Partial drizzle
sr: Делимично ромињање

en: Thunderstorm
sr: Пљусак са грмљавином

en: Windy drizzle
sr: Ветровито ромињање

en: Showers
sr: Пљусак

en: Drifting drizzle
sr: Ромињање се лагано премешта

en: Freezing drizzle
sr: Ледено ромињање

note: RAIN
en: Rain
sr: Киша

en: Rain in the vicinity
sr: Киша у близини

en: Light rain
sr: Кишица

en: Moderate rain
sr: Умерена киша

en: Heavy rain
sr: Јака киша

en: Shallow rain
sr: Слабашна киша

en: Patches of rain
sr: Трагови кише

en: Partial rainfall
sr: Делимично киша

en: Blowing rainfall
sr: Разорна киша

en: Rain showers
sr: Пљусак

en: Drifting rain
sr: Киша се лагано премешта

en: Freezing rain
sr: Ледена киша

note: SNOW
en: Snow
sr: Снег

en: Snow in the vicinity
sr: Снег у близини

en: Light snow
sr: Слаб снег

en: Moderate snow
sr: Умерен снег

en: Heavy snow
sr: Јак снег

en: Shallow snow
sr: Слабашан снег

en: Patches of snow
sr: Трагови снега

en: Partial snowfall
sr: Делимично снежно

en: Snowstorm
sr: Снежна олуја

en: Blowing snowfall
sr: Разарајући снег

en: Snow showers
sr: Снежни пљусак

en: Drifting snow
sr: Снег се лагано премешта

en: Freezing snow
sr: Ледени снег

note: SNOW_GRAINS
en: Snow grains
sr: Трунке снега

en: Snow grains in the vicinity
sr: Трунке снега у близини

en: Light snow grains
sr: Слабе трунке снега

en: Moderate snow grains
sr: Умерене трунке снега

en: Heavy snow grains
sr: Јаке трунке снега

en: Shallow snow grains
sr: Слабашне трунке снега

en: Patches of snow grains
sr: Трагови трунки снега

en: Partial snow grains
sr: Делимичне трунке снега

en: Blowing snow grains
sr: Разарајуће трунке снега

en: Snow grain showers
sr: Пљусак трунки снега

en: Drifting snow grains
sr: Трунке снега се лагано премештају

en: Freezing snow grains
sr: Ледене трунке снега

note: ICE_CRYSTALS
en: Ice crystals
sr: Леденице

en: Ice crystals in the vicinity
sr: Леденице у близини

en: Few ice crystals
sr: Понешто леденица

en: Moderate ice crystals
sr: Умерене леденице

en: Heavy ice crystals
sr: Много леденица

en: Patches of ice crystals
sr: Трагови леденица

en: Partial ice crystals
sr: Делимично леденице

en: Ice crystal storm
sr: Олуја леденица

en: Blowing ice crystals
sr: Разарајуће леденице

en: Showers of ice crystals
sr: Пљусак леденица

en: Drifting ice crystals
sr: Леденице се лагано премештају

en: Freezing ice crystals
sr: Смрзавајуће леденице

note: ICE_PELLETS
en: Ice pellets
sr: Ледене куглице

en: Ice pellets in the vicinity
sr: Ледене куглице у близини

en: Few ice pellets
sr: Понешто ледених куглица

en: Moderate ice pellets
sr: Умерено ледене куглице

en: Heavy ice pellets
sr: Много ледених куглица

en: Shallow ice pellets
sr: Слабашне ледене куглице

en: Patches of ice pellets
sr: Трагови ледених куглица

en: Partial ice pellets
sr: Делимично ледених куглица

en: Ice pellet storm
sr: Олуја ледених куглица

en: Blowing ice pellets
sr: Разарајуће ледене куглице

en: Showers of ice pellets
sr: Пљусак ледених куглица

en: Drifting ice pellets
sr: Ледене куглице се лагано премештају

en: Freezing ice pellets
sr: Смрзавајуће ледене куглице

note: HAIL
en: Hail
sr: Град

en: Hail in the vicinity
sr: Град у близини

en: Light hail
sr: Слаб град

en: Moderate hail
sr: Умерен град

en: Heavy hail
sr: Јак град

en: Shallow hail
sr: Слабашан град

en: Patches of hail
sr: Трагови града

en: Partial hail
sr: Делимично град

en: Hailstorm
sr: Олујни град

en: Blowing hail
sr: Разарајући град

en: Hail showers
sr: Пљусак града

en: Drifting hail
sr: Град се лагано премешта

en: Freezing hail
sr: Ледени град

note: SMALL_HAIL
en: Small hail
sr: Мањи град

en: Small hail in the vicinity
sr: Мањи град у близини

en: Moderate small hail
sr: Умерен мањи град

en: Heavy small hail
sr: Јаки мањи град

en: Shallow small hail
sr: Слабашни мањи град

en: Patches of small hail
sr: Трагови мањег града

en: Partial small hail
sr: Делимично мањи град

en: Small hailstorm
sr: Мања олуја града

en: Blowing small hail
sr: Разарајући мањи град

en: Showers of small hail
sr: Пљусак мањег града

en: Drifting small hail
sr: Мањи град се лагано премешта

en: Freezing small hail
sr: Ледени мањи град

note: PRECIPITATION
en: Unknown precipitation
sr: Непознате падавине

en: Precipitation in the vicinity
sr: Падавине у близини

en: Light precipitation
sr: Слабе падавине

en: Moderate precipitation
sr: Умерене падавине

en: Heavy precipitation
sr: Јаке падавине

en: Shallow precipitation
sr: Слабашне падавине

en: Patches of precipitation
sr: Трагови падавина

en: Partial precipitation
sr: Делимично падавине

en: Unknown thunderstorm
sr: Непозната олуја са грмљавином

en: Blowing precipitation
sr: Разарајуће падавине

en: Showers, type unknown
sr: Пљусак непознате врсте

en: Drifting precipitation
sr: Падавине се лагано премештају

en: Freezing precipitation
sr: Ледене падавине

note: MIST
en: Mist
sr: Измаглица

en: Mist in the vicinity
sr: Измаглица у близини

en: Light mist
sr: Слаба измаглица

en: Moderate mist
sr: Умерена измаглица

en: Thick mist
sr: Јака измаглица

en: Shallow mist
sr: Слабашна измаглица

en: Patches of mist
sr: Трагови измаглице

en: Partial mist
sr: Делимично измаглица

en: Mist with wind
sr: Измаглица са ветром

en: Drifting mist
sr: Измаглица се лагано премешта

en: Freezing mist
sr: Ледена измаглица

note: FOG
en: Fog
sr: Магла

en: Fog in the vicinity
sr: Магла у близини

en: Light fog
sr: Слаба магла

en: Moderate fog
sr: Умерена магла

en: Thick fog
sr: Јака магла

en: Shallow fog
sr: Слабашна магла

en: Patches of fog
sr: Трагови магле

en: Partial fog
sr: Делимично магла

en: Fog with wind
sr: Магла са ветром

en: Drifting fog
sr: Магла се лагано премешта

en: Freezing fog
sr: Ледена магла

note: SMOKE
en: Smoke
sr: Смог

en: Smoke in the vicinity
sr: Смог у близини

en: Thin smoke
sr: Мало смога

en: Moderate smoke
sr: Умерено смога

en: Thick smoke
sr: Много смога

en: Shallow smoke
sr: Слабашан смог

en: Patches of smoke
sr: Трагови смога

en: Partial smoke
sr: Делимични смог

en: Smoke w/ thunders
sr: Смог са грмљавином

en: Smoke with wind
sr: Смог са ветром

en: Drifting smoke
sr: Смог се лагано премешта

note: VOLCANIC_ASH
en: Volcanic ash
sr: Вулкански пепео

en: Volcanic ash in the vicinity
sr: Вулкански пепео у близини

en: Moderate volcanic ash
sr: Умерен вулкански пепео

en: Thick volcanic ash
sr: Много вулканског пепела

en: Shallow volcanic ash
sr: Мало вулканског пепела

en: Patches of volcanic ash
sr: Трагови вулканског пепела

en: Partial volcanic ash
sr: Делимично вулкански пепео

en: Volcanic ash w/ thunders
sr: Вулкански пепео уз грмљавину

en: Blowing volcanic ash
sr: Разарајући вулкански пепео

en: Showers of volcanic ash
sr: Пљусак вулканског пепела

en: Drifting volcanic ash
sr: Вулкански пепео се лагано премешта

en: Freezing volcanic ash
sr: Ледени вулкански пепео

note: SAND
en: Sand
sr: Песак

en: Sand in the vicinity
sr: Песак у близини

en: Light sand
sr: Мало песка

en: Moderate sand
sr: Умерно песка

en: Heavy sand
sr: Пуно песка

en: Patches of sand
sr: Трагови песка

en: Partial sand
sr: Делимични песак

en: Blowing sand
sr: Разарајући песак

en: Drifting sand
sr: Песак се лагано премешта

note: HAZE
en: Haze
sr: Сумаглица

en: Haze in the vicinity
sr: Сумаглица у близини

en: Light haze
sr: Слаба сумаглица

en: Moderate haze
sr: Умерена сумаглица

en: Thick haze
sr: Јака сумаглица

en: Shallow haze
sr: Слабашна сумаглица

en: Patches of haze
sr: Трагови сумаглице

en: Partial haze
sr: Делимична сумаглица

en: Haze with wind
sr: Сумаглица са ветром

en: Drifting haze
sr: Сумаглица се лагано премешта

en: Freezing haze
sr: Ледена сумаглица

note: SPRAY
en: Sprays
sr: Запрашено

en: Sprays in the vicinity
sr: Запрашено у близини

en: Light sprays
sr: Лагано запрашено

en: Moderate sprays
sr: Умерено запрашено

en: Heavy sprays
sr: Јако запрашено

en: Shallow sprays
sr: Слабашно запрашено

en: Patches of sprays
sr: У траговима запрашено

en: Partial sprays
sr: Делимично запрашено

en: Blowing sprays
sr: Разарајуће запрашено

en: Drifting sprays
sr: Запрашено се лагано премешта

en: Freezing sprays
sr: Ледено запрашено

note: DUST
en: Dust
sr: Прашина

en: Dust in the vicinity
sr: Прашина у близини

en: Light dust
sr: Лагана прашина

en: Moderate dust
sr: Умерена прашина

en: Heavy dust
sr: Тешка прашина

en: Patches of dust
sr: Трагови прашине

en: Partial dust
sr: Делимишно прашњаво

en: Blowing dust
sr: Разарајућа прашина

en: Drifting dust
sr: Прашина се лагано премешта

note: SQUALL
en: Squall
sr: Удар ветра

en: Squall in the vicinity
sr: Удар ветра у близини

en: Light squall
sr: Слаб удар ветра

en: Moderate squall
sr: Умерен удар ветра

en: Heavy squall
sr: Јак удар ветра

en: Partial squall
sr: Делимични удар ветра

en: Thunderous squall
sr: Удар ветра са грмљавином

en: Blowing squall
sr: Разарајући удар ветра

en: Drifting squall
sr: Удар ветра се лагано премешта

en: Freezing squall
sr: Ледени удар ветра

note: SANDSTORM
en: Sandstorm
sr: Пешчана олуја

en: Sandstorm in the vicinity
sr: Пешчана олуја у близини

en: Light standstorm
sr: Слаба пешчана олуја

en: Moderate sandstorm
sr: Умерена пешчана олуја

en: Heavy sandstorm
sr: Јака пешчана олуја

en: Shallow sandstorm
sr: Слабашна пешчана олуја

en: Partial sandstorm
sr: Делимична пешчана олуја

en: Thunderous sandstorm
sr: Пешчана олуја уз грмљавину

en: Blowing sandstorm
sr: Разарајућа пешчана олуја

en: Drifting sandstorm
sr: Пешчана олуја се лагано премешта

en: Freezing sandstorm
sr: Ледена пешчана олуја

note: DUSTSTORM
en: Duststorm
sr: Вртлог од прашине

en: Duststorm in the vicinity
sr: Вртлог од прашине у близини

en: Light duststorm
sr: Слаб вртлог од прашине

en: Moderate duststorm
sr: Умерен вртлог од прашине

en: Heavy duststorm
sr: Јак вртлог од прашине

en: Shallow duststorm
sr: Слабашан вртлог од прашине

en: Partial duststorm
sr: Делимичан вртлог од прашине

en: Thunderous duststorm
sr: Вртлог од прашине са грмљавином

en: Blowing duststorm
sr: Разарајући вртлог од прашине

en: Drifting duststorm
sr: Вртлог од прашине се лагано премешта

en: Freezing duststorm
sr: Ледени вртлог од прашине

note: FUNNEL_CLOUD
en: Funnel cloud
sr: Облак ки димњак

en: Funnel cloud in the vicinity
sr: Облак ки димњак у близини

en: Light funnel cloud
sr: Лагани облак ки димњак

en: Moderate funnel cloud
sr: Умерени облак ки димњак

en: Thick funnel cloud
sr: Дебели облак ки димњак

en: Shallow funnel cloud
sr: Жгољави облак ки димњак

en: Patches of funnel clouds
sr: Трагови облака ки димњака

en: Partial funnel clouds
sr: Делимични облак ки димњак

en: Funnel cloud w/ wind
sr: Облак ки димњак, и још ветар

en: Drifting funnel cloud
sr: Облак ки димњак се лагано премешта

note: TORNADO
en: Tornado
sr: Торнадо

en: Tornado in the vicinity
sr: Торнадо у близини

en: Moderate tornado
sr: Умерени торнадо

en: Raging tornado
sr: Бесни торнадо

en: Partial tornado
sr: Делимични торнадо

en: Thunderous tornado
sr: Торнадо уз грмљавину

en: Drifting tornado
sr: Торнадо се лагано премешта

en: Freezing tornado
sr: Ледени торнадо

note: DUST_WHIRLS
en: Dust whirls
sr: Ковитлаци прашине

en: Dust whirls in the vicinity
sr: Ковитлаци прашине у близини

en: Light dust whirls
sr: Лагани ковитлаци прашине

en: Moderate dust whirls
sr: Умерени ковитлаци прашине

en: Heavy dust whirls
sr: Јаки ковитлаци прашине

en: Shallow dust whirls
sr: Слабашни ковитлаци прашине

en: Patches of dust whirls
sr: Трагови ковитлаца прашине

en: Partial dust whirls
sr: Делимични ковитлаци прашине

en: Blowing dust whirls
sr: Разарајући ковитлаци прашине

en: Drifting dust whirls
sr: Ковитлаци прашине се лагано премештају

en: Failed to get METAR data.
sr: Неуспешно добављање METAR података.

en: WeatherInfo missing location
sr: Недостаје место за податке о времену

en: Failed to get IWIN data.
sr: Неуспешно добављање IWIN података.

note: forecast data is not really interesting anyway ;)
en: Failed to get IWIN forecast data.
sr: Неуспешно добављање IWIN података за прогнозе.

en: Failed to get Met Office data.
sr: Неуспешно добављање података из Met канцеларије.

en: Failed to get Met Office forecast data.
sr: Неуспешно добављање података за прогнозу из Met канцеларије.

en: Failed to get radar map image.
sr: Неуспешно добављање радарске мапе.

en: Unknown observation time
sr: Непознато време посматрања

en: Calm
sr: Мирно

en: Unknown
sr: Непознато

en: Retrieval failed
sr: Неуспешно добављање података

en: Command Line
sr: Наредба

en: Mini-Commander
sr: Мали-наредник

en: MiniCommander Applet Factory
sr: Аплет фабрика Малог-наредника

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, changeable macros and an optional built-in clock.
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Овај GNOME аплет додаје могућност уноса наредбе на панелу. Садржи допуњавање наредби, списак претходних наредби, измењиве макрое и уграђени сат.
    
    Овај програм је слободан софтвер — можете га раздељивати и мењати под условима Гнуове Опште јавне лиценце како ју је објавила Фондација за слободни софтвер, и то или 2. издања Лиценце, или (по вашем нахођењу) било којег новијег издања.

note: build file select dialog
en: Start program
sr: Покрени програм

en: Command line
sr: Наредба

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
sr: Овде унесите наредбу и Gnome ће је извршити за вас

en: Cannot get schema for %s : %s
sr: Не може добавити схему за %s: %s

en: Cannot set schema for %s : %s
sr: Не може поставити схему за %s: %s

en: Set default list value for %s
sr: Постави подразумевану вредност списка за %s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
sr: Није постављено GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL, не подешава схеме

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
sr: Мора се поставити променљива окружења GCONF_CONFIG_SOURCE

en: Failed to access configuration source(s): %s
sr: Неуспешно приступање изворима подешавања: %s

en: Error syncing config data: %s
sr: Грешка при усклађивању података о подешавањима: %s

en: Add New Macro
sr: Додавање новог макроа

en: Applet _width:
sr: _Ширина аплета:

en: Autocompletion
sr: Самодопуњавање

en: Colors
sr: Боје

en: Command Line Preferences
sr: Поставке аплета за издавање наредби

en: Command line _background:
sr: _Позадина поља за унос наредбе:

en: Command line _foreground:
sr: _Боја текста за унос наредбе:

en: Command:
sr: Наредба:

en: E_nable history based autocompletion
sr: _Омогући самодопуњавање засновано на претходним наредбама

en: Macros
sr: Макрои

en: Pattern:
sr: Образац:

en: Pick a color
sr: Изаберите боју

en: Show fram_e
sr: Прикажи оквир

en: Show han_dle
sr: Прикажи дршку за премештање аплета

en: Size
sr: Величина

en: _Add new macro...
sr: _Додајте нови макро...

en: _Delete Macro
sr: Об_ришите макро

en: _Use default theme colors
sr: _Користите подразумеване боје теме

en: Browser
sr: Прегледник

en: Click this button to start the browser
sr: Притисните ово дугме да покренете прегледник

en: History
sr: Претходне наредбе

en: Click this button for the list of previous commands
sr: Притисните ово дугме да видите списак претходних наредби

en: Mini-Commander applet
sr: Аплет Мали-наредник

en: This applet adds a command line to the panel
sr: Овај аплет додају поље за издавање наредби на панел

en: You must specify a pattern
sr: Морате навести образац

en: You must specify a pattern and a command
sr: Морате навести и образац и наредбу

en: You must specify a command
sr: Морате навести наредбу

en: You may not specify duplicate patterns
sr: Не можете двоструко навести исте обрасце

en: Adjust the sound volume
sr: Подеси јачину звука

en: Volume Control
sr: Управљање јачином звука

en: _Mute
sr: _Утишај

en: _Run Volume Control...
sr: _Покрени управљање јачином звука...

en: Volume Control (muted)
sr: Управљање јачином звука (утишано)

en: warning: this version of gmix was compiled with a different version of
    soundcard.h.
sr: упозорење: ово издање gmix-а је преведено са другим издањем
    soundcard.h датотеке.

en: Querying available channels of mixer device %s failed
sr: Неуспешан упит доступних канала миксера (уређај %s)

en: warning: mixer has no volume channel - using PCM instead.
sr: упозорење: миксер нема канал за јачину звука — користи PCM.

en: Mixer device %s has neither volume nor PCM channels.
sr: Миксер (уређај %s) нема ни јачину звука ни PCM канал.

en: Volume Controller
sr: Управљање јачином звука

en: Use Up/Down arrow keys to change volume
sr: Користите стрелице за горе и доле за измену јачине звука

en: (C) 2001 Richard Hult
sr: ©2001 Ричард Хулт

en: The volume control lets you set the volume level for your desktop.
sr: Управљање јачином звука вам омогућава да поставите јачину звука за ваш десктоп.

en: The volume control lets you set the volume level for your desktop
sr: Управљање јачином звука вам омогућава да поставите јачину звука за ваш десктоп.

en: Internet
sr: Интернет

en: Modem Lights
sr: Лампице модема

en: Released under the GNU general public license.
    A modem status indicator and dialer.
    Lights in order from the top or left are Send data and Receive data.
sr: Објављено под Гнуовом Општом јавном лиценцом.
    Приказивање стања модема и позивање.
    Лампице (одозго, или слева) су за примање и слање података.

en: You are currently connected.
    Do you want to disconnect?
sr: Веза је тренутно успостављена.
    Желите да прекинете везу?

en: Do you want to connect?
sr: Желите да успоставите везу?

en: %#.1fMb received / %#.1fMb sent / time: %.1d:%.2d
sr: Примљено %#.1fMb / Послато %#.1fMb  / време: %.1d:%.2d

en: not connected
sr: веза није успостављена

en: Modem Lights Preferences
sr: Поставке лампица модема

en: Connecting
sr: Успоставља везу

en: Co_nnect command:
sr: _Наредба за повезивање:

en: _Disconnect command:
sr: Наредба за _раскид везе:

note: confirmation checkbox
en: Con_firm connection
sr: _Потврдити успостављање везе

en: U_pdates per second
sr: Број о_свежавања по секунди

note: extra info checkbox
en: Sho_w connect time and throughput
sr: При_кажи време трајања везе и проток

en: Receive data
sr: Примљени подаци

en: _Foreground
sr: _Индикатор

en: _Background
sr: _Позадина

en: Send data
sr: Послати подаци

en: Foregroun_d
sr: Ин_дикатор

en: Backg_round
sr: Позад_ина

en: Connection status
sr: Стање везе

en: Co_nnected
sr: _Веза успостављена

en: No_t connected
sr: Ве_за није успостављена

en: A_waiting connection
sr: По_везивање у току

en: B_link
sr: _Треперење

en: Text
sr: Текст

en: For_eground
sr: _Боја

en: Bac_kground
sr: По_задина

en: O_utline
sr: У_гашене бројке

en: Modem options
sr: Поставке модема

en: _Modem lock file:
sr: Дато_тека за закључавање модема:

en: _Verify owner of lock file
sr: _Проверити власника датотеке за закључавање

en: _Device:
sr: _Уређај:

note: ISDN checkbox
en: U_se ISDN
sr: _Користи ISDN

en: Set options as default
sr: Постави опције као подразумеване

en: Advanced
sr: Напредно

en: A system load indicator
sr: Показатељ оптерећења система

en: System Monitor
sr: Праћење система

en: _Run detailed system monitor
sr: _Покрени детаљно праћење система

en: CPU Load
sr: Оптерећење процесора

en: Load Average
sr: Просечно оптерећење

en: Released under the GNU General Public License.
    
    A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap file use, plus network traffic.
sr: Објављено под Гнуовом Општом јавном лиценцом.
    
    Праћење оптерећења система омогућава приказ графика за процесор, меморију, и меморију на диску, а уз то и мрежни саобраћај.

en: Processor
sr: Процесор

en: Memory
sr: Меморија

en: Network
sr: Мрежа

en: Swap File
sr: Меморија на диску

en: Resource
sr: Ресурси

en: %s:
    %d%% in use
sr: %s:
    %d%% у употреби

en: Memory Load
sr: Оптерећење меморије

en: Net Load
sr: Оптерећење мреже

en: Monitored Resources
sr: Праћени ресурси

en: _Processor
sr: _Процесор

en: _Memory
sr: _Меморија

en: _Network
sr: М_режа

en: _Swap File
sr: Меморија на _диску

en: System m_onitor width:
sr: _Ширина аплета

en: System m_onitor height:
sr: _Висина аплета

en: pixels
sr: тачака

en: Sys_tem monitor update interval:
sr: _Време између два освежавања приказа

en: milliseconds
sr: милисекунди

en: _User
sr: _Корисник

en: S_ystem
sr: _Систем

en: N_ice
sr: _Мањеприоритетно

en: I_dle
sr: _Неупослен

en: Ot_her
sr: _Остала

en: Sh_ared
sr: _Дељена

en: _Buffers
sr: _Бафери

en: F_ree
sr: _Слободна

en: Et_hernet
sr: Е_тернет

en: _Other
sr: _Остало

en: _Used
sr: Ис_коришћено

en: _Free
sr: _Слободно

en: System Monitor Preferences
sr: Поставке праћења система

en: Swap Load
sr: Оптерећење меморије на диску

en: Factory for Panel Menu Applet
sr: Фабрика за аплет за панел меније

en: Panel Menu Applet Factory
sr: Панел мени аплет фабрика

en: Panel applet for displaying menus
sr: Панел аплет за приказивање менија

en: Actions
sr: Акције

en: Actions Menu
sr: Мени са акцијама

en: Add items to the Menu Bar
sr: Додајте ставке у Мени

en: Shortcuts
sr: Пречице

en: My Documents
sr: Моја документа

en: Documents
sr: Документа

en: Applications
sr: Програми

en: Removing this entry is not allowed as this will cause the Menu Bar applet to be removed from GNOME Panel
sr: Уклањање ове ставке није дозвољено пошто ће то проузроковати уклањање Мени аплета са GNOME панела

en: Create directory item...
sr: Направиte ставку за директоријум...

en: Home
sr: Лично

en: Edit directory item...
sr: Уредите ставку за директоријум...

en: _Path:
sr: _Путања:

en: _Depth level:
sr: _Број нивоа:

en: Path specified is currently not a valid directory.
sr: Наведена путања тренутно није исправан директоријум.

en: Create documents item...
sr: Направите ставку за документе...

en: Rename documents item...
sr: Преименујте ставку за документе...

en: KDE Menus
sr: KDE менији

en: Programs
sr: Програми

en: Create links item...
sr: Направите ставку за везе...

en: Rename links item...
sr: Преименујте ставку за везе...

en: Create menu path item...
sr: Направите ставку за путању менија...

en: Edit path item...
sr: Уредите ставку за путању...

en: Preferences
sr: Поставке

en: Menu Bar Preferences
sr: Поставке Менија

en: Layout
sr: Изглед

en: _Applications Menu
sr: _Мени са програмима

en: Select an icon for the Applications menu
sr: Изаберите сличицу за мени са програмима

en: _Preferences Menu
sr: Мени за _поставке

en: Ac_tions Menu
sr: Мени за а_кције

en: _Windows Menu
sr: Мени за _прозоре

en: W_orkspaces Menu
sr: Мени за _радне површи

en: Windows
sr: Прозори

en: Workspaces
sr: Радне површи

en: Menu Bar
sr: Мени

en: (c) 2001 Chris Phelps
sr: ©2001 Крис Фелпс

en: The Menu Bar allows you to display customized menubars on your panels.
sr: Мени омогућава приказ прилагођених менија на вашим панелима.

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
sr: Не може пронаћи GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP домен

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domain.
sr: Не може пронаћи GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP домен.

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
sr: Не може да прикаже помоћ пошто %s није директоријум. Проверите да ли је ваш систем исправно постављен.

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
sr: Не може да пронађе датотеке за помоћ ни у %s, ни у %s. Проверите да ли је ваш систем исправно постављен.

en: Unable to find doc_id %s in the help path
sr: Не може да пронађе doc_id %s у путањи за помоћ

en: Help document %s/%s not found
sr: Документ за помоћ %s/%s није нађен

en: The images necessary to run the wireless monitor are missing.
    Please make sure that it is correctly installed.
sr: Слике неопходне за покретање праћења бежичне везе недостају.
    Проверите да су исправно постављене на систем.

en: No Wireless Devices
sr: Нема бежичних уређаја

en: There doesn't seem to be any wireless devices configured on your system.
    Please verify your configuration if you think this is incorrect.
sr: Чини се да нема ниједног подешеног бежичног уређаја на вашем систему.
    Проверите ваша подешавања уколико ово сматрате нетачним.

en: Wireless Link Monitor
sr: Праћење бежичне везе

en: (C) 2001, 2002 Free Software Foundation
sr: ©2001, 2002 — Задужбина за Слободни Софтвер

en: This utility shows the status of a wireless link.
sr: Ова алатка приказује стање бежичне везе

en: Monitored Device:
sr: Праћени уређај:

en: Show _dialog boxes
sr: Прикажи свако _прозорче

en: Show signal strength in _percentage
sr: Прикажи јачину сигнала у _процентима

en: Wireless Link Monitor Preferences
sr: Поставке праћења бежичне везе

en: Monitor the quality of a wireless network link
sr: Праћење каквоће бежичне мрежне везе
