eog 2.2 - en to sr translation catalogue (149 entries)

en: EOG Image Collection Viewer
sr: ЕОГ прегледник колекција слика

en: Image Collection
sr: Колкеција слика

en: Eye of Gnome Image Viewer
sr: Прегледник слика - „Очи гнома“ (EOG)

en: View many different types of images
sr: Прикажи много различитих типова слика

en: By c_olor
sr: По боји

en: Eye of Gnome Preferences
sr: Поставке ЕОГ програма

en: Image Viewer
sr: Прегледник слика

en: Indicate Transparency
sr: Обележава провидност

en: Pick a color
sr: Изаберизте бојуд

en: _Interpolate image on zoom (better quality but slower)
sr: Интерполирај слику приликом увећања (бољег квалитета, али спорије)

en: Automatically pick window size
sr: Аутоматски одабери величину прозора

en: Default zoom factor for the full screen view
sr: Предефинисана вредност увећања за приказ преко целог екрана

en: Default zoom factor for the full screen view. Possible values are: 0 (use 1:1 zoom factor), 1 (use the same zoom factor as the image window), 2 (fit the image to the screen).
sr: Предефинисана вредност увећања за приказ преко целог екрана. Могуће вредности су: 0 (користи 1:1), 1 (користи исту вредност увећања као и за ивицу прозора), 2 (уклопи слику у екран).

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN and COLOR. If COLOR is choosen, than the trans_color key determines the used color value.
sr: Утврђује начин обележавања провидности. Исправне вредности су CHECK_PATTERN и COLOR. Ако је изабран начин COLOR, онда подешавање trans_color утврђује која ће боја бити коришћена.

en: Fit standard-sized images to the screen
sr: Уклопи слике стандардне величине у екран

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
sr: Ако подешавање провидности има вредност COLOR, онда овај кључ утврђује боју која ће бити коришћена за обележавање провидности.

en: Interpolate Image
sr: Интерполирај слику

en: Open images in a new window
sr: Отвори слику у новом прозору

en: Put a bevel around the screen
sr: Постави рам око екрана

en: Scrollbar policy for the full screen view
sr: Начин рада линија са клизачима у приказу преко целог екрана

en: Transparency color
sr: Боја провидности

en: Transparency indicator
sr: Обележивач провидности

en: Wether the image should be interpolated on zoom or not. This leads to better quality but is somewhat slower than non interpolated images.
sr: Да ли слика треба бити интерполирана приликом увећања. Интерполирана, слика има бољи квалитет али је понекад спорија него неинтерполирана слика.

en: Whether image windows should pick their size and zooming factor automatically based on the size of the image. If this option is not set, image windows will get whatever size the window manager assigns to them.
sr: Да ли прозори са сликама требају да одаберу величину и вредност увећања аутоматски по величини слике. Ако ова опција није подешена, прозори са сликама ће добити величину коју им управник прозора наложи.

en: Whether opening an image should create a new window instead of replacing the image in the current window.
sr: Да ли приликом отварања слике треба направити нови прозор уместо отварања слике у текућем прозору.

en: Whether the full screen view should display a bevel along the edges of the screen.
sr: Да ли приказ преко целог екрана треба да прикаже рам око рубова екрана

en: Whether to display scrollbars on the full screen view. Possible values are: 1 (automatic; only display scrollbars if the image is larger than the window), 2 (never display scrollbars).
sr: Да ли треба приказати линије са клизачима у приказу преко целог екрана. Могуће вредности су: 1 (аутоматски; само прикажи линије са клизачима ако је слика већа од прозора), 2 (немој приказивати линије са клизачима).

en: Whether to fit standard-sized images to the screen when in full screen mode. These are images with sizes like 320x240, 640x480, 800x800, etc. This selects whether such images should be scaled to fit the screen regardless of the setting for the default zoom factor of the full screen view.
sr: Да ли слике стандардне величине треба уклопити у екран у приказу преко целог екрана. Стандардне величине слика су 320x240, 640x480, 800x800, итд. Ово подешава да ли овакве слике требају бити увећане да се уклопе у прозор, невезано за величину увећања приказа преко целог екрана.

en: EOG Image
sr: ЕОГ слика

en: EOG Image Viewer
sr: ЕОГ прегледник слика

en: Embeddable EOG Image
sr: Уметна ЕОГ слика

note: Second page
en: Image
sr: Слика

en: interpolation type
sr: тип интерполације

en: the type of interpolation to use
sr: тип интерполације

en: dither
sr: замућење

en: dither type
sr: тип замућења

en: By Extension
sr: По екстензији

en: Unsupported file format.
sr: Неподржани формат датотеке.

en: Determine File Type:
sr: Утврди формат датотеке:

en: Load Image
sr: Учитај слику

en: Save Image
sr: Сними слику

en: About this application
sr: О овом програму

en: Cancel
sr: Одустани

en: Close window
sr: Затвори прозор

en: Help On this application
sr: Помоћ за коришћење програма

en: New
sr: Нови прозор

en: Open
sr: Отвори

en: Open a file
sr: Отвори датотеку

en: Open a new window
sr: Отвори нови прозор

en: Open in new window
sr: Отвори у новом прозору

en: Open in this window
sr: Отвори у овом прозору

en: Prefere_nces
sr: Подешавања

en: Preferences for EoG components
sr: Подешавања ЕОГ компоненти

en: Quit the program
sr: Затвори програм

en: _About
sr: О програму

en: _Close
sr: Затвори

en: _Contents
sr: Садржај

en: _Edit
sr: Измени

en: _File
sr: Датотека

en: _Help
sr: Помоћ

en: _New
sr: Нови прозор

en: _Open...
sr: Отвори слику...

en: _Quit
sr: Затвори програм

note: Translators should localize the following string * which will give them credit in the About box. * E.g. "Fulano de Tal <fulano@detal.com>"
en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
sr: Горан Ракић <gox@devbase.net>

en: Eye of Gnome
sr: Очи гнома

en: Copyright (C) 2000-2002 The Free Software Foundation
sr: Ауторска права (C) 2000-2002 Фондација за слободан софтвер

en: The GNOME image viewing and cataloging program.
sr: Прегледник и каталог слика за гном

en: Could not display help for Eye of Gnome.
    %s
sr: Нисам могао да прикажем помоћ за коришћење програма.
    %s

en: You are about to open %i windows
    simultanously. Do you want to open
    them in a collection instead?
sr: На корак сте да отворите %i прозора
    истовремено. Да ли желите да их отворите
    као колекцију, уместо као самосталне прозоре?

en: Single Windows
sr: Самостални прозори

en: Collection
sr: Колекција

en: You are about to open %i windows
    simultanously. Do you want to continue?
sr: На корак сте да отворите %i прозора
    истовремено. Да ли желите да наставите?

en: Could not access %s
    Eye of Gnome will not be able to display this file.
sr: Нисам могао да приступим %s
    Очи гнома неће бити у могућности да прикаже ову датотеку.

en: The following files cannot be displayed because Eye of Gnome was not able to access them:
    %s
sr: Следећа датотека не може бити приказана јер програм није био у могућности да имприступи:
    %s

en: Could not initialize GnomeVFS!
sr: Нисам могао да покренем GnomeVFS! (Гномов виртуелни систем датотека)

en: Could not initialize Bonobo!
sr: Нисам могао да покренем Bonobo!

en: Could not open `%s'
sr: Нисам могао да отворим „%s“

en: Best _Fit
sr: Уклопи на најбољи начин

en: Fit
sr: Уклопи величину

en: In
sr: Увећај

en: Normal
sr: Нормално

en: Out
sr: Удаљи

en: Zoom _Out
sr: Умањи

en: _Normal Size
sr: Нормална величина

en: _Zoom In
sr: Увећај

en: Flip Horizontal
sr: Обрни хоризонтално

en: Flip Vertical
sr: Обрни вертикално

en: Full Screen
sr: Приказ преко целог прозора

en: Previews the image to be printed
sr: Прикажи слику која ће бити одштапана

en: Print Previe_w...
sr: Приказ пре штампања...

en: Print Set_up
sr: Подешавање штампања

en: Print image to the printer
sr: Одштампај слику

en: Rotate 180 Degrees
sr: Ротирај за 180 степени

en: Rotate Clockwise
sr: Ротирај у смеру казаљке на сату

en: Rotate Counter Clockwise
sr: Ротирај супротно од смера казаљке на сату

en: Save _As...
sr: Сними као...

en: Setup the page settings for your current printer
sr: Подеси подешавање странице за ваш тренутни штампач

en: _Print...
sr: Штампај

en: _View
sr: Приказ

en: Could not save image as '%s': %s.
sr: Нисам могао да снимим датотеку као „%s“: %s.

en: Print Image
sr: Одштампај слику

en: Pages
sr: Страница

en: Print Preview
sr: Приказ пре штампања

en: Printing of image failed
sr: Штампање слике није успело

en: /_Zoom In
sr: /Увећај

en: /Zoom _Out
sr: /Умањи

en: /_Normal Size
sr: /Нормална величина

en: /Best _Fit
sr: /Уклопи на најбољи начин

en: /_Close
sr: /Затвори

en: Image Width
sr: Ширина слике

en: Image Height
sr: Висина слике

en: Window Title
sr: Наслов прозора

en: Statusbar Text
sr: Текст у линији статуса

en: Couldn't initialize GnomeVFS!
sr: Нисам могао да покренем GnomeVFS!

en: points
sr: тачака

en: millimeter
sr: милиметар

en: centimeter
sr: центиметар

en: Print Setup
sr: Подешавање штампања

en: Print
sr: Одштампај

en: Print preview
sr: Приказ пре штампања

en: Units:
sr: Јединице:

note: First page
en: Paper
sr: Папир

en: Paper size:
sr: Величина папира:

note: Orientation
en: Orientation
sr: Оријентација

en: Portrait
sr: Уздуж

en: Landscape
sr: Попреко

note: Margins
en: Margins
sr: Маргине

note: Top margin
en: Top:
sr: Горе:

note: Left margin
en: Left:
sr: Лево:

note: Right margin
en: Right:
sr: Десно:

note: Bottom margin
en: Bottom:
sr: Дно:

note: Scale
en: Scale
sr: Размера

en: Adjust to:
sr: Подеси да:

en: Fit to page
sr: Стане на страницу

en: % of original size
sr: % оригиналне величине

note: Center on page
en: Center
sr: Центрирај

en: Horizontally
sr: Водоравно

en: Vertically
sr: Усправно

note: Overlap
en: Overlapping
sr: Развуци на неколико страна

en: Overlap horizontally by
sr: Развуци водоравно на

en: Overlap vertically by
sr: Развуци усправно на

note: Third page
en: Printing
sr: Штампање

note: Helpers
en: Helpers
sr: Помоћници

en: Print cutting help
sr: Помоћници за резање слике

en: Print overlap help
sr: Одштампај помоћ за прелазе преко странице

note: Page order
en: Page order
sr: Редослед страница

note: Down right
en: Down, then right
sr: Доле, па десно

note: Right down
en: Right, then down
sr: Десно, па доле

en: Slide Show
sr: Аутоматски покретни приказ
