gnome-terminal - en to sr translation catalogue (504 entries)

en: Terminal
sr: Терминал

en: Use the command line
sr: Користи командну линију

en: Accelerator key
sr: Брзи приступ помоћу

en: Accelerator modifiers
sr: Тастери за брзи приступ

en: Accelerator Mode
sr: Режим за брзи приступ

en: The type of accelerator.
sr: Врста тастера за брзи приступ.

en: Disabled
sr: Онемогућен

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
sr: Укуцајте нову комбинацију за брзи приступ, или притисните Backspace за њено уклањање

en: Type a new accelerator
sr: Укуцајте нову комбинацију за брзи приступ

en: Current Locale
sr: Изабрани распоред

en: Western
sr: западни

en: Central European
sr: централноевропски

en: South European
sr: јужноевропски

en: Baltic
sr: балтички

en: Cyrillic
sr: ћирилични

en: Arabic
sr: арапски

en: Greek
sr: грчки

en: Hebrew Visual
sr: хебрејски visual

en: Hebrew
sr: хебрејски

en: Turkish
sr: турски

en: Nordic
sr: норвешки

en: Celtic
sr: келтски

en: Romanian
sr: румунски

en: Unicode
sr: Уникод

en: Armenian
sr: арменски

en: Chinese Traditional
sr: традиционални кинески

en: Cyrillic/Russian
sr: ћирилични/руски

en: Japanese
sr: јапански

en: Korean
sr: корејски

en: Chinese Simplified
sr: кинески поједностављени

en: Georgian
sr: грузијски

en: Cyrillic/Ukrainian
sr: ћирилични/украјински

en: Croatian
sr: хрватски

en: Hindi
sr: хинди

en: Persian
sr: персијски

en: Gujarati
sr: гујарати

en: Gurmukhi
sr: гурмукхи

en: Icelandic
sr: исландски

en: Vietnamese
sr: вијетнамски

en: Thai
sr: тајландски

en: User Defined
sr: корисник одредио

en: _Description
sr: _Опис

en: _Encoding
sr: _Запис

en: There was an error subscribing to notification of terminal encoding list changes. (%s)
sr: Догодила се грешка приликом покушаја пријема обавештења о променама списка распореда знакова у терминалу. (%s)

en: <b>Background</b>
sr: <b>Позадина</b>

en: <b>Command</b>
sr: <b>Наредба</b>

en: <b>Compatibility</b>
sr: <b>Усклађивање</b>

en: <b>Foreground and Background</b>
sr: <b>Боје и позадина</b>

en: <b>General</b>
sr: <b>Опште</b>

en: <b>Palette</b>
sr: <b>Палета</b>

en: <b>Scrolling</b>
sr: <b>Подешавање клизача</b>

en: <b>Title</b>
sr: <b>Наслов</b>

en: <big>S/Key Challenge Response</big>
sr: <big>S/Key Challenge одговор</big>

en: <small><i>Maximum</i></small>
sr: <small><i>Потпуно</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
sr: <small><i>Без сенке</i></small>

en: A_vailable encodings:
sr: _Доступни распореди:

en: Add or Remove Terminal Encodings
sr: Додајте или уклоните запис који користи терминал

en: Background _image
sr: Слика у _позадини

en: Background image _scrolls
sr: Померање слике у позадин_и

en: Built-_in schemes:
sr: Посто_јеће шеме:

en: Built-in _schemes:
sr: Постојеће ш_еме:

en: Built-in foreground and background color schemes:
sr: Постојеће шеме боја исцртавања и позадине:

en: Built-in palette schemes:
sr: Постојеће шеме палета:

en: C_reate
sr: Нап_рави

en: Choose terminal background color
sr: Изаберите боју позадине терминала

en: Choose terminal text color
sr: Изаберите боју текста у терминалу

en: Color Selector
sr: Бирач боје

en: Color _palette:
sr: Палета _боја:

en: Colors
sr: Боје

en: Compatibility
sr: Усклађивање

en: Control-H
sr: CTRL-H

en: Cursor blin_ks
sr: Курсор _трепће

en: Custom co_mmand:
sr: Произвољна наред_ба:

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f to open File menu)
sr: Онемогући _све пречице (као што је Алт+ф за отварање Датотека менија)

en: Disable m_enu shortcut key (F10 by default)
sr: Онемогући _пречицу за приступ менију (F10 подразумевано)

en: E_ncodings shown in menu:
sr: Ра_спореди знакова приказани у менију:

en: Effects
sr: Ефекти

en: Escape sequence
sr: Литерал

en: Exit the terminal
sr: Изађи из терминала

en: General
sr: Опште

en: Goes after initial title
sr: Стоји после почетног наслова

en: Goes before initial title
sr: Стоји испред почетног наслова

en: Hold the terminal open
sr: Држи терминал отвореним

en: Image _file:
sr: _Датотека слике:

en: Initial _title:
sr: Почетни _наслов:

en: Isn't displayed
sr: Није приказан

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице са _тастатуре

en: New Profile
sr: Нови профил

en: On the left side
sr: На левој страни

en: On the right side
sr: На десној страни

en: Open a dialog to specify the color
sr: Отворите прозорче да наведете боју

en: Palette entry 1
sr: Боја број 1

en: Palette entry 10
sr: Боја број 10

en: Palette entry 11
sr: Боја број 11

en: Palette entry 12
sr: Боја број 12

en: Palette entry 13
sr: Боја број 13

en: Palette entry 14
sr: Боја број 14

en: Palette entry 15
sr: Боја број 15

en: Palette entry 16
sr: Боја број 16

en: Palette entry 2
sr: Боја број 2

en: Palette entry 3
sr: Боја број 3

en: Palette entry 4
sr: Боја број 4

en: Palette entry 5
sr: Боја број 5

en: Palette entry 6
sr: Боја број 6

en: Palette entry 7
sr: Боја број 7

en: Palette entry 8
sr: Боја број 8

en: Palette entry 9
sr: Боја број 9

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Profile Editor
sr: Уређивач профила

en: Profile _icon:
sr: Икон_а профила:

en: Profile _name:
sr: _Име профила:

en: Replaces initial title
sr: Замењује почетни наслов

en: Restart the command
sr: Понови наредбу

en: Ru_n a custom command instead of my shell
sr: По_крени прилагођену наредбу уместо љуске

en: S_hade transparent or image background:
sr: О_сенчи слику која се види кроз терминал или слику у позадини:

en: Sc_roll on output
sr: По_мерај при излазу

en: Scr_ollback:
sr: Запам_ти:

en: Scroll on _keystroke
sr: Померај на притисак _тастера

en: Scrolling
sr: Клизач

en: Select-by-_word characters:
sr: Знакови који образују _речи:

en: Show _menubar by default in new terminals
sr: Приказивање _менија је подразумевано за нови терминал

en: Terminal _bell
sr: Омог_ући звук у терминалу

en: Terminal applications have these colors available to them.
sr: Терминалима су доступне наведене боје.

en: The command running inside the terminal may dynamically set a new title.
sr: Наредба која је покренута унутар терминала може поставити наслов у ходу.

en: These options may cause some applications to behave incorrectly.
    They are only here to allow you to work around certain applications
    and operating systems that expect different terminal behavior.
sr: Ове опције могу проузроковати да неки програми не раде како треба.
    Оне дозвољавају да разрешите проблеме са одређеним програмима
    и оперативним системима који очекују различито понашање терминала.

en: Title and Command
sr: Наслов и наредба

en: Use colors from s_ystem theme
sr: _Користи боје које користи систем

en: When command _exits:
sr: Након извршења наредб_е:

en: _Allow bold text
sr: _Дозволи зацрњен текст

en: _Background color:
sr: Боја поза_дине:

en: _Backspace key generates:
sr: _Backspace тастер _остварује:

en: _Base on:
sr: Осно_ва је:

en: _Delete key generates:
sr: _Delete тастер остварује:

en: _Dynamically-set title:
sr: Пос_тави наслов у ходу тако да он:

en: _None (use solid color)
sr: _Ништа (користи чисту боју)

en: _Profile name:
sr: Име пр_офила:

en: _Reset compatibility options to defaults
sr: _Врати опције усклађивања на подразумевана

en: _Run command as a login shell
sr: _Покрени наредбу као љуску за пријаву

en: _Scrollbar is:
sr: _Клизач је:

en: _Shortcut Keys:
sr: _Пречице на тастатури:

en: _Text color:
sr: Боја _текста:

en: _Transparent background
sr: Провидна поз_адина

en: _Update login records when command is launched
sr: _Допуни поља о пријави када се изда наредба

en: _Use the system terminal font
sr: _Користи системска слова за терминал

en: _lines
sr: _линија

en: kilo_bytes
sr: кило_бајта

en: kilobytes
sr: килобајта

en: A subset of possible encodings are presented in the Encoding submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
sr: Подскуп могућих распореда је дат у подменију Записи. Ово је списак распореда који ће се тамо појавити. Нарочито име распореда "current" означава да се користи распоред текућег локалитета.

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
sr: Вредност између 0.0 и 1.0 означава колико затамнити слику у позадини. 0.0 значи да се не затамњује, а 1.0 да буде потпуно тамно. Тренутно су омогућена само два нивоа затамњења, па се ово подешавање понаша као истинитосна вредност, где 0.0 искључује затамњивање.

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
sr: Име фонта за Панго. Примери су "Sans 12" или "Monospace Bold 14".

en: An X font name. See the X man page (type "man X") for more details on the format of X font names.
sr: Име слова за Икс. Погледајте упутство за Икс (укуцајте "man X") за више детаља о начину именовања слова у Иксу.

en: Background image
sr: Слика у позадини

en: Background type
sr: Врста позадине

en: Characters that are considered "part of a word"
sr: Знаци који се сматрају "делом речи"

en: Custom command to use instead of the shell
sr: Прилагођена наредба која се користи уместо љуске

en: Default color of terminal background
sr: Подразумевана боја позадине терминала

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
sr: Подразумевана боја позадине терминала, као навод боје (може бити дата као HTML боја помоћу хексадекадних цифара, или име боје на енглеском језику као што је „red“ за црвену).

en: Default color of text in the terminal
sr: Подразумевана боја текста у терминалу

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
sr: Подразумевана боја текста у терминалу, као навод боје (може бити дата као HTML боја помоћу хексадекадних цифара, или име боје на енглеском језику као што је „red“ за црвену).

en: Effect of the Backspace key
sr: Дејство тастера Backspace

en: Effect of the Delete key
sr: Дејство тастера Delete

en: Filename of a background image.
sr: Датотека са сликом за позадину.

en: Font
sr: Фонт

en: How much to darken the background image
sr: Колико да затамни слику у позадини

en: Human-readable name of the profile
sr: Разумљиво име профила

en: Human-readable name of the profile.
sr: Разумљиво име профила.

en: Icon for terminal window
sr: Икона за прозор терминала

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
sr: Икона која се користи у листовима/прозорима који садржи овај профил.

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
sr: Ако програм у терминалу постави наслов (најчешће људи поставе њихове љуске да то ураде), тако постављен наслов може обрисати подешени наслов, ићи испред њега, иза њега, или га заменити. Дозвољене вредности су „replace“, „before“, „after“ и „ignore“.

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
sr: Ако је постављено, дозвољава програмима у терминалу да зацрне текст.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
sr: Ако је постављено, не прави буку када програми пошаљу ознаку за звонце.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
sr: Ако је постављено, притисак на тастер пребацује на крај терминала.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
sr: Ако је постављено, помера слику у позадини заједно са текстом; ако није постављено, задржи слику на утврђеном месту и помера текст преко ње.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
sr: Ако је постављено, наредба унутар терминала ће бити покренута као пријавна љуска. (argv[0] ће садржати цртицу на почетку.)

en: If true, the system login records utmp and wtmp will be updated when the command inside the terminal is launched.
sr: Ако је постављено, системски подаци о пријави utmp и wtmp ће се допуњавати када се покрене наредба унутар терминала.

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
sr: Ако је постављено, терминал ће користити општи фонт радне површине ако је он утврђене ширине (или најсличнији фонт који пронађе у супротном).

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
sr: Ако је постављено, користиће боје из теме за поља за унос текста у терминалу, уместо боја које је подесио корисник.

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
sr: Уколико је постављено, вредност custom_command ће се користити уместо покретања љуске.

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
sr: Ако је постављено, када год има новог излаза, терминал ће вас пребацити на крај.

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за позивање прозорчета за прављење профила. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за затварање листа. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за затварање прозора. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за убацивање изабраног текста у списак исечака. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за приказивање помоћи. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за увећање фонта. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за умањивање фонта. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за постављање обичне величине фонта. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за отварање новог листа. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за отварање новог прозора. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard into the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за убацивање садржаја списка исечака у терминал. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 1. лист. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 10. лист. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 11. лист. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 12. лист. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 2. лист. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 3. лист. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 4. лист. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 5. лист. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 6. лист. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 7. лист. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 8. лист. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на 9. лист. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на режим целог екрана. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за ресетовање и чишћење терминала. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за ресетовање терминала. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за постављање наслова терминала. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на следећи лист. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за пребацивање на претходни лист. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
sr: Пречица за измену видљивости главног менија. Изражава се као ниска на исти начин како се користи и у датотекама са Гтк+ ресурсима. Уколико поставите опцију на нарочиту ниску „disabled“, онда се неће доделити пречица овој акцији.

en: Keyboard shortcut to close a tab
sr: Пречица за затварање листа

en: Keyboard shortcut to close a window
sr: Пречица за затварање прозора

en: Keyboard shortcut to copy text
sr: Пречица за умножавање текста

en: Keyboard shortcut to create a new profile
sr: Пречица за образовање новог профила

en: Keyboard shortcut to launch help
sr: Пречица за приказивање помоћи

en: Keyboard shortcut to make font larger
sr: Пречица за увећање фонта

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
sr: Пречица за постављање обичне величине фонта

en: Keyboard shortcut to make font smaller
sr: Пречица за умањивање фонта

en: Keyboard shortcut to open a new tab
sr: Пречица за отварање новог листа

en: Keyboard shortcut to open a new window
sr: Пречица за отварање новог прозора

en: Keyboard shortcut to paste text
sr: Пречица за убацивање текста

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
sr: Пречица за ресетовање и чишћење терминала

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
sr: Пречица за ресетовање терминала

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
sr: Пречица за постављање наслова терминала

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
sr: Пречица за пребацивање на 1. лист

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
sr: Пречица за пребацивање на 10. лист

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
sr: Пречица за пребацивање на 11. лист

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
sr: Пречица за пребацивање на 12. лист

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
sr: Пречица за пребацивање на 2. лист

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
sr: Пречица за пребацивање на 3. лист

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
sr: Пречица за пребацивање на 4. лист

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
sr: Пречица за пребацивање на 5. лист

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
sr: Пречица за пребацивање на 6. лист

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
sr: Пречица за пребацивање на 7. лист

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
sr: Пречица за пребацивање на 8. лист

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
sr: Пречица за пребацивање на 9. лист

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
sr: Пречица за пребацивање на следећи лист

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
sr: Пречица за пребацивање на претходни лист

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
sr: Пречица за пребацивање у режим целог екрана

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
sr: Пречица за измену видљивости главног менија

en: List of available encodings
sr: Списак доступних распореда

en: List of profiles
sr: Списак профила

en: List of profiles known to gnome-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /apps/gnome-terminal/profiles.
sr: Списак профила који су присутни за Гномов терминал. Списак садржи ниске које именују поддиректоријуме у /apps/gnome-terminal/profiles.

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
sr: Обично можете приступити главном менију са F10. Ово се може прилагодити и помоћу gtkrc (gtk-menu-bar-accell = "шта год"). Ова опција омогућава да се искључи стандардна пречица за главни мени.

en: Number of lines to keep in scrollback
sr: Број линија које се памте

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. Be careful with this setting; it's the primary factor in determining how much memory the terminal will use.
sr: Број линија које се памте. Можете ићи уназад у терминалу за овај број линија; линије које нису стале се занемарују. Будите пажљиви са овим подешавањем; оно је основни чинилац који одређује колико меморије ваш терминал користи.

en: Palette for terminal applications
sr: Палета за терминалске програме

en: Popup a dialog when an s/key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
sr: Искаче прозорче када се препозна одговор за „s/key challenge“ и када се кликне на њега. Укуцавање лозинке у прозорче ће је послати терминалу.

en: Position of the scrollbar
sr: Место за клизач

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
sr: Дозвољене вредности су „close“ за затварање терминала и „restart“ за поновно покретање наредбе.

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
sr: Профил који се користи при отварању новог прозора или листа. Мора бити у profile_list.

en: Profile to use for new terminals
sr: Профил који се користи за нове терминале

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
sr: Покрени ову наредбу уместо љуске, ако је постављено use_custom_command.

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
sr: Поставља који код шаље Backspace тастер. Дозвољене вредности су „ascii-del“ за ASCII DEL знак, „control-h“ за Control-H (или ASCII BS знак), „escape-sequence“ за низ који је обично везан за Backspace или Delete. „ascii-del“ се обично сматра исправним подешавањем за Backspace тастер.

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
sr: Поставља који код шаље Delete тастер. Дозвољене вредности су „ascii-del“ за ASCII DEL знак, „control-h“ за Control-H (или ASCII BS знак), „escape-sequence“ за низ који је обично везан за Backspace или Delete. „escape-sequence“ се обично сматра исправним подешавањем за Delete тастер.

en: Support skey dingus clicking
sr: Подршка за клик на skey dingus

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
sr: Терминали имају 16-бојну палету коју могу да користе програми унутар терминала. Ово је та палета, где су дате боје раздвојене двотачком. Имена боја треба да буду у хексадекадном запису, нпр. „#FF00FF“

en: Title for terminal
sr: Наслов за терминал

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
sr: Наслов који се приказује за прозор или лист терминала. Овај наслов се може заменити или удружити са насловом који поставља програм унутар терминала, у зависности од подешавања title_mode.

en: True if the cursor should blink when the terminal has focus, for windows/tabs with this profile.
sr: Постављено ако курсор треба да трепери када је терминал у жижи, за прозоре/листове са овим профилом.

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
sr: Постављено ако главни мени треба да буде приказану новим прозорима, за прозоре/листове са овим профилом.

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for pseudo-transparency.
sr: Врста позадине терминала. Може бити „solid“ за чисту боју, „image“ за слику или „transparent“ за опонашање провидности.

en: What to do with dynamic title
sr: Шта да ради са динамичким насловом

en: What to do with the terminal when the child command exits
sr: Шта да ради са терминалом када се изврши зависна наредба

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
sr: Када се бира текст према речи, низ ових знакова се посматра као појединачна реч. Опсег може бити дат као „А-Ш“. Цртица (која не означава опсег) треба да буде први наведени знак.

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "disabled".
sr: Где да смести клизач терминала. Могуће је „left“, „right“ и „disabled“.

en: Whether the menubar has access keys
sr: Да ли главни мени садржи пречице

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
sr: Да ли је укључена обична подршка за Гтк пречице за мени

en: Whether to allow bold text
sr: Да ли да дозволи зацрњен текст

en: Whether to ask for confirmation when closing a terminal window which has more than one open tab.
sr: Да ли да тражи потврду пре затварања прозора терминала који са више од једног отвореног листа.

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
sr: Да ли да тражи потврду пре затварања прозора терминала

en: Whether to blink the cursor
sr: Да ли курсор да трепће

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
sr: Да ли да користи Alt+слово пречице за главни мени. Оне могу да се сударају са неким програмима који се покрећу унутар терминала па их је могуће искључити.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
sr: Да ли да покрене наредбу у терминалу као пријавну љуску

en: Whether to run a custom command instead of the shell
sr: Да ли да покрене наредбу по избору уместо љуске

en: Whether to scroll background image
sr: Да ли да помера слику у позадини

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
sr: Да ли да помери на дно када се притисне тастер

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
sr: Да ли да помери на дно када има новог излаза

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
sr: Да ли да приказује главни мени у новим прозорима/листовима

en: Whether to silence terminal bell
sr: Да ли да искључи терминалско звонце

en: Whether to update login records when launching terminal command
sr: Да ли да освежава поља о пријави при покретању наредбе у терминалу

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
sr: Да ли да користи боје из теме за терминалски елемент

en: Whether to use the system font
sr: Да ли да користи системски фонт

en: Black on light yellow
sr: Црна на светло жутој

en: Black on white
sr: Црна на белој

en: Gray on black
sr: Сива на црној

en: Green on black
sr: Зелена на црној

en: White on black
sr: Бела на црној

en: Linux console
sr: Линукс конзола

en: Custom
sr: Прилагођено

en: Choose a terminal font
sr: Изаберите фонт за терминал

en: _Font:
sr: _Фонт:

en: Editing Profile "%s"
sr: Уређивање профила „%s“

en: Si_ze:
sr: Велич_ина:

en: _Use bold version of font
sr: _Користи подебљани фонт

en: Click to choose font type
sr: Притисните да би изабрали врсту фонта

en: Click to choose font size
sr: Притисните да би изабрали величину фонта

en: roman
sr: роман

en: italic
sr: курзив

en: oblique
sr: накривљен

en: reverse italic
sr: обрнути курзив

en: reverse oblique
sr: обрнуто накривљен

en: other
sr: остало

en: proportional
sr: сразмерно

en: monospaced
sr: исте ширине

en: char cell
sr: поље за знак

en: MAX_FONTS exceeded. Some fonts may be missing.
sr: MAX_FONTS достигнут. Неки фонтови ће недостајати.

en: The text you clicked doesn't seem to be an S/Key challenge.
sr: Текст који сте кликнули изгледа да није S/Key challenge.

en: New Tab
sr: Нови лист

en: New Window
sr: Нови прозор

en: Close Tab
sr: Затвори лист

en: Close Window
sr: Затвори прозор

en: Copy
sr: Умножи

en: Paste
sr: Убаци

en: Hide and Show menubar
sr: Уклони и прикажи главни мени

en: Full Screen
sr: Преко целог екрана

en: Zoom In
sr: Увећај

en: Zoom Out
sr: Умањи

en: Normal Size
sr: Нормална величина

en: Set Title
sr: Постави наслов

en: Reset
sr: Поново постави

en: Reset and Clear
sr: Поново постави и очисти

en: Switch to Previous Tab
sr: Пређи на претходни лист

en: Switch to Next Tab
sr: Пређи на следећи лист

en: Switch to Tab 1
sr: Пређи на лист 1

en: Switch to Tab 2
sr: Пређи на лист 2

en: Switch to Tab 3
sr: Пређи на лист 3

en: Switch to Tab 4
sr: Пређи на лист 4

en: Switch to Tab 5
sr: Пређи на лист 5

en: Switch to Tab 6
sr: Пређи на лист 6

en: Switch to Tab 7
sr: Пређи на лист 7

en: Switch to Tab 8
sr: Пређи на лист 8

en: Switch to Tab 9
sr: Пређи на лист 9

en: Switch to Tab 10
sr: Пређи на лист 10

en: Switch to Tab 11
sr: Пређи на лист 11

en: Switch to Tab 12
sr: Пређи на лист 12

en: Contents
sr: Садржај

en: File
sr: Датотека

en: Edit
sr: Уређивање

en: View
sr: Преглед

en: Go
sr: Пређи на

en: Help
sr: Помоћ

en: There was an error loading config from %s. (%s)
sr: Догодила се грешка при учитавању подешавања из %s. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal keybinding changes. (%s)
sr: Догодила се грешка при преузимању обавештења о променама употребе тастера у терминалу. (%s)

en: There was an error loading a terminal keybinding. (%s)
sr: Догодила се грешка при учитавању избора тастера за терминал. (%s)

en: The value of configuration key %s is not valid; value is "%s"
sr: Подешена вредност %s није исправна; вредност је „%s“

en: There was an error loading config value for whether to use menubar access keys. (%s)
sr: Дошло је до грешке при учитавању подешавања за коришћење пречица у главном менију. (%s)

en: There was an error subscribing to notification on changes on whether to use menubar access keys (%s)
sr: Догодила се грешка при тражењу обавештавања о изменама да ли се користе пречице за приступ главном менију (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use menu accelerators. (%s)
sr: Дошло је до грешке при учитавању подешавања за коришћење тастера за брзи приступ у менију (%s)

en: There was an error subscribing to notification for use_menu_accelerators (%s)
sr: Догодила се грешка при преузимању обавештења за коришћење тастера за брзи приступ менију %s

en: Error propagating accelerator change to configuration database: %s
sr: Грешка у преношењу измена за брзи приступ у базу подешавања: %s

en: The shortcut key "%s" is already bound to the "%s" action
sr: Пречица „%s“ је већ везана за акцију „%s“

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
sr: Грешка при постављању тастера за брзи приступ у базу подешавања: %s

en: Error setting %s config key: %s
sr: Грешка при постављању кључа подешавања %s: %s

en: Error setting use_menu_accelerators key: %s
sr: Грешка у постављању тастера за брзи приступ менију: %s

en: _Action
sr: _Радња

en: Shortcut _Key
sr: _Тастер за пречицу

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile changes. (%s)
sr: Догодила се грешка при преузимању обавештења о променама профила терминала.(%s)

en: Could not find an icon called "%s" for terminal profile "%s"
sr: Не могу пронаћи „%s“ икону за профил терминала „%s“

en: Failed to load icon "%s" for terminal profile "%s": %s
sr: Не успевам учитати икону „%s“ за профил терминала „%s“: %s

en: Could not find a background image called "%s" for terminal profile "%s"
sr: Не могу пронаћи слику за позадину под именом „%s“ за профил терминала „%s“

en: Failed to load background image "%s" for terminal profile "%s": %s
sr: Не успевам учитати слику за позадину „%s“ за профил терминала „%s“: %s

en: GNOME Terminal: font name "%s" set in configuration database is not valid
sr: Гном Терминал: назив фонта „%s“ постављен у бази подешавања није исправан

en: Error getting default value of %s: %s
sr: Грешка при узимању подразумеване вредности за %s: %s

en: There wasn't a default value for %s
sr: Није постојала подразумевана вредност за %s

en: Error setting key %s back to default: %s
sr: Грешка код постављања %s на подразумевану вредност %s

en: There was an error while removing the configuration directory %s. (%s)
sr: Догодила се грешка при уклањању директоријума са подешавањима %s. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of changes to default profile. (%s)
sr: Догодила се грешка при преузимању обавештења о променама за подразумевани профил. (%s)

en: _Details
sr: _Детаљи

en: There was an error creating the profile "%s"
sr: Догодила се грешка при стварању профила „%s“

en: There was an error deleting the profiles
sr: Догодила се грешка при брисању профила

en: Could not parse string "%s" as a color palette
sr: Не могу прихватити унети низ знакова „%s“ као палету боје

en: Palette had %d entry instead of %d
     | Palette had %d entries instead of %d
sr[0]: Палета има %d ставку уместо %d
sr[1]: Палета има %d ставке уместо %d
sr[2]: Палета има %d ставки уместо %d

en: There was an error subscribing to notification of monospace font changes. (%s)
sr: Догодила се грешка при пријављивању на обавештења о променама фонта утврђене ширине.(%s)

en: Could not load font "%s"
sr: Не могу учитати фонт „%s“

en: There was a problem with the command for this terminal: %s
sr: Догодио се проблем са наредбом за овај терминал: %s

en: Could not open the address "%s":
    %s
sr: Не могу отворити адресу „%s“:
    %s

en: There was an error loading config value for whether to use image in menus. (%s)
sr: Дошло је до грешке при учитавању вредности подешавања да ли се користе слике у менију. (%s)

en: _Open Link
sr: _Отвори везу

en: _Copy Link Address
sr: _Умножи адресу везе

en: Open _Terminal
sr: Отвори _терминал

en: Open Ta_b
sr: Отвори _лист

en: C_lose Tab
sr: За_твори лист

en: _Close Window
sr: _Затвори прозор

en: Change P_rofile
sr: Измени п_рофил

en: _Edit Current Profile...
sr: _Уреди тренутни профил...

en: Show _Menubar
sr: Прикажи м_ени

en: _Input Methods
sr: _Начини уноса

en: _Title:
sr: _Наслов:

en: text/plain dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
sr: Текст превучен на терминал има неодговарајући формат (%d) или дужину (%d)

en: Color dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
sr: Боја превучена на терминал има неодговарајући формат (%d) или дужину (%d)

en: Mozilla url dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
sr: Адреса превучена из Мозиле (Mozilla) има неодговарајући формат (%d) или дужину (%d)

en: URI list dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
sr: Списак превучених адреса има неодговарајући формат (%d) или дужину (%d)

en: Image filename dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
sr: Превучено име слике има неодговарајући формат (%d) или дужину (%d)

en: Error converting URI "%s" into filename: %s
sr: Грешка при претварању адресе „%s“ у назив датотеке: %s

en: There was an error creating the child process for this terminal
sr: Догодила се грешка при стварању садржаног процеса овог терминала

en: There was an error subscribing to notification of menu icon visibility changes. (%s)
sr: Догодила се грешка приликом покушаја пријема обавештења о променама видљивости слика у менију. (%s)

en: _Add or Remove...
sr: _Додај или уклони...

note: This is fairly bogus to have here but I don't know * where else to put it really
en: New _Profile...
sr: Нови _профил...

en: P_rofiles...
sr: П_рофили...

en: _Keyboard Shortcuts...
sr: Пречице са _тастатуре...

en: C_urrent Profile...
sr: Тр_енутни профил...

note: This is a check menu item so that the togglability is evident, but when it is not checked, * it won't be seen, of course, because the menubar will be then hidden.
en: Show Menu_bar
sr: Прикажи _главни мени

en: _Full Screen
sr: _Преко целог екрана

en: Change _Profile
sr: Измени _профил

en: _Set Title...
sr: По_стави наслов...

en: Set _Character Encoding
sr: Постави _кодирање знакова

en: _Reset
sr: По_ново постави

en: Reset and C_lear
sr: Поново поставии о_чисти

en: _Previous Tab
sr: Прет_ходни лист

en: _Next Tab
sr: _Следећи лист

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _About
sr: _О програму

en: There was an error loading config value for whether to use mnemonics. (%s)
sr: Дошло је до грешке при учитавању вредности за коришћење пречица. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal window configuration changes. (%s)
sr: Догодила се грешка при преузимању обавештења о променама у подешавањима терминалског прозора. (%s)

en: _File
sr: _Датотека

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _View
sr: П_реглед

en: _Terminal
sr: _Терминал

en: Ta_bs
sr: _Листови

en: _Help
sr: _Помоћ

en: This window has one tab open. Closing the window will close it. | This window has %d tabs open. Closing the window will also close all its tabs.
sr[0]: Овај прозор има отворен лист. Затварање прозора ће га затворити.
sr[1]: Овај прозор има %d отворена листа. Затварање прозора ће их затворити.
sr[2]: Овај прозор има %d отворених листова. Затварање прозора ће их затворити.

en: Close all tabs?
sr: Затвори све листове?

en: Close All _Tabs
sr: Затвори све _листове

en: GNOME Terminal
sr: Гномов терминал

en: Execute the argument to this option inside the terminal.
sr: Изврши аргумент ове опције унутар терминала.

en: Execute the remainder of the command line inside the terminal.
sr: Изврши остатак наредбе унутар терминала.

en: Open a new window containing a tab with the default profile. More than one of these options can be provided.
sr: Отвори нови прозор са листом користећи подразумевани профил. Можете задати више од једне опције.

en: Open a new window containing a tab with the given profile. More than one of these options can be provided.
sr: Отвори нови прозор са језичком користећи наведени профил. Можете задати више од једне опције.

en: PROFILENAME
sr: ИМЕ ПРОФИЛА

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile. More than one of these options can be provided.
sr: Отвори нови лист у последњем отвореном прозору користећи подразумевани профил. Можете задати више од једне опције.

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile. More than one of these options can be provided.
sr: Отвори нови лист у последњем отвореном прозору користећи наведени профил. Можете задати више од једне опције.

en: Open a new window containing a tab with the given profile ID. Used internally to save sessions.
sr: Отвори нови прозор са језичком са ИБ наведеног профила. Користи се интерно како би се забележило стање.

en: PROFILEID
sr: ИБ ПРОФИЛА

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile ID. Used internally to save sessions.
sr: Отвори нови лист у последње отвореном прозору користећи ИБ наведеног профила. Користи се интерно како би се забележило стање.

en: Set the role for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
sr: Постави улогу за последњи наведени прозор; примењује се на само један прозор; може да се зада само једном и да важи за сваки прозор који отворите из линије наредби.

en: ROLE
sr: УЛОГА

en: Turn on the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
sr: Прикажи мени за последњи наведени прозор; примењује се на само један прозор; може да се зада само једном и да важи за сваки прозор који отворите из линије наредби.

en: Turn off the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
sr: Уклони мени за последњи наведени прозор; примењује се на само један прозор; може да се зада само једном и да важи за сваки прозор који отворите из линије наредби.

en: Set the last-specified window into fullscreen mode; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
sr: Постави последње наведени прозор преко целог екрана; примењује се на само један прозор; може се задати највише једном за сваки прозор који отворите из линије наредби.

en: X geometry specification (see "X" man page), can be specified once per window to be opened.
sr: X геометријски захтеви (погледајте „X“ упутство), могу бити везани за прозор који се отвара.

en: GEOMETRY
sr: ГЕОМЕТРИЈА

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
sr: Не пријављуј се на сервер за покретање, не користи исти покренути терминал

en: Register with the activation nameserver [default]
sr: Пријави се на сервер имена за покретање [подразумевано]

en: ID for startup notification protocol.
sr: ИБ за протокол о обавештењу покретања.

en: Set the terminal's title
sr: Постави наслов прозора

en: TITLE
sr: НАСЛОВ

en: Set the terminal's working directory
sr: Постави радни директоријум терминала

en: DIRNAME
sr: ИМЕ ДИРЕКТОРИЈУМА

en: Set the default terminal's working directory. Used internally
sr: Постави подразумевани радни директоријум терминала. Користи се интерно

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
sr: Постави вредност увећања (1.0 = нормалан приказ)

en: ZOOMFACTOR
sr: ВРЕДНОСТ УВЕЋАЊА

en: Set the last specified tab as the active one in its window
sr: Постави последње наведени лист као активан у свом прозору

en: Could not load icon "%s": %s
sr: Не могу учитати икону „%s“: %s

en: Option "%s" requires specifying the command to run
sr: Опција „%s“ захтева задавање наредбе која треба да се изврши

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
sr: Аргумент за „%s“ није исправна наредба: %s

en: "%s" specified more than once for the same window or tab
sr: „%s“ је задато више пута за исти прозор или лист

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
sr: Опција „%s“ захтева задавање наредбе на крају линије за наредбе

en: Option "%s" requires an argument specifying what profile to use
sr: Опција „%s“ захтева аргумент којим се наводи профил који се користи

en: "%s" option given twice for the same window
sr: „%s“ опција је наведена два пута за исти прозор

en: Option "%s" requires an argument giving the role
sr: Опција „%s“ захтева аргумент којим се задаје улога

en: Two roles given for one window
sr: Две улоге наведене за један прозор

en: Option "%s" requires an argument giving the geometry
sr: Опција „%s“ захтева аргумент којим се наводи геометрија

en: Two "%s" options given for one window
sr: Две опције „%s“ наведене за један прозор

en: Two geometries given for one window
sr: Две геометрије наведене за један прозор

en: Option "%s" requires an argument giving the title
sr: Опција „%s“ захтева аргумент којим се поставља наслов

en: Two "%s" options given for one tab
sr: Две опције „%s“ дате за један лист

en: Option "%s" requires an argument giving the directory
sr: Опција „%s“ захтева аргумент којим се задаје директоријум

en: Option --default-working-directory requires an argument giving the directory
sr: Опција --default-working-directory захтева име директоријума као аргумент

en: Two --default-working-directories given
sr: Задали сте два пута --default-working-directories

en: Option "%s" requires an argument giving the zoom factor
sr: Опција „%s“ захтева аргумент којим се поставља вредност увећања

en: "%s" is not a valid zoom factor
sr: „%s“ није исправна вредност увећања

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
sr: Вредност увећања „%g“ је премала, користим %g

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
sr: Вредност увећања „%g“ је превелика, користим %g

en: Option --%s is no longer supported in this version of gnome-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new --window-with-profile option
sr: Опције „--%s“ више није подржана у овој верзији Гномовог терминала; можда желите да направите профил са жељеним подешавањима, и користите --window-with-profile опцију

en: "%s" option given twice
sr: „%s“ опција је наведена два пута

en: "%s" option requires an argument
sr: „%s“ опција захтева аргумент

en: No argument given to "%s" option
sr: Нисте навели аргумент за „%s“ опцију

en: No such profile '%s', using default profile
sr: Не постоји профил „%s“, користи уобичајен профил

en: Invalid argument: "%s"
sr: Нетачан аргумент: „%s“

en: There was an error subscribing to notification of terminal profile list changes. (%s)
sr: Догодила се грешка при преузимању обавештења о променама списка профила терминала. (%s)

en: Invalid geometry string "%s"
sr: Нетачан податак о геометрији „%s“

en: There was an error getting the list of terminal profiles. (%s)
sr: Догодила се грешка при учитавању списка профила терминала. (%s)

en: You already have a profile called "%s". Do you want to create another profile with the same name?
sr: Већ имате профил назван „%s“. Желите ли да направите други профил истога имена?

en: The profile you selected as a base for your new profile no longer exists
sr: Профил који сте изабрали као основу за ваш нови профил више не постоји

en: Enter profile name
sr: Унесите име профила

en: Choose base profile
sr: Изаберите основни профил

en: Profile list
sr: Списак профила

en: You must select one or more profiles to delete.
sr: Морате изабрати један или више профила за брисање.

en: You must have at least one profile; you can't delete all of them.
sr: Морате имати барем један профил; не можете их све обрисати.

en: Delete this profile?
     | Delete these %d profiles?
sr[0]: Обрисати овај профил?
sr[1]: Обрисати %d профила?
sr[2]: Обрисати %d профила?

en: Delete profile "%s"?
sr: Обрисати профил „%s“?

en: Delete Profile
sr: Брисање профила

en: Profiles
sr: Профили

en: _Profiles:
sr: _Профили:

en: Click to open new profile dialog
sr: Кликните да отворите прозорче за нови профил

en: Click to open edit profile dialog
sr: Кликните да отворите прозорче за уређење профила

en: Click to delete selected profile
sr: Кликните да обришете изабрани профил

en: Profile _used when launching a new terminal:
sr: При покретању про_грама, користи овај профил:

en: Click button to choose profile
sr: Кликните дугме за избор профила

en: There was an error displaying help: %s
sr: Догодила се грешка при приказивању помоћи: %s

en: The file "%s" is missing. This indicates that the application is installed incorrectly.
sr: Недостаје датотека „%s“. Ово говори да је програм погрешно инсталиран.

en: It appears that you do not have gnome-terminal.server installed in a valid location. Factory mode disabled.
sr: Изгледа да нисте инсталирали gnome-terminal.server у на исправно место. Режим производње је искључен.

en: Error registering terminal with the activation service; factory mode disabled.
sr: Грешка при регистровању терминала са услугом покретања ; режим производње је искључен.

en: Failed to retrieve terminal server from activation server
sr: Не успевам да приступим терминал серверу из сервера за покретање
