gedit - en to sr translation catalogue (1005 entries)

en: Gedit View
sr: Гедит преглед

en: Gedit View.
sr: Гедит преглед.

en: Gedit viewer factory
sr: Производња Гедит прегледа

en: Source
sr: Извор

en: gedit application
sr: програм гедит

en: gedit automation factory
sr: производња гедит аутоматизације

en: Edit text files
sr: Измени текстуалне датотеке

en: Text Editor
sr: Уређивач текста

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
sr: Прилагођен фонт који ће бити коришћен у простору за измену текста. Ово ће једино имати ефекта ако је искључена опција „Користи подразумевани фонт“.

en: Active plugins
sr: Покренути додаци

en: Auto Detected Encodings
sr: Самопрепознати кодни распореди

en: Auto Save
sr: Аутоматско снимање

en: Auto Save Interval
sr: Интервал аутоматског снимања

en: Auto indent
sr: Аутоматско увлачење

en: Background Color
sr: Боја позадине

en: Background color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
sr: Боја позадине за означени текст у простору за измену текста. Ово ће једино имати ефекта ако је искључена опција „Користи подразумеване боје“.

en: Background color for unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
sr: Боја позадине неозначеног текста у простору за измену текста. Ово ће једино имати ефекта уколико је искључена опција „Користи подразумеване боје“.

en: Backup Copy Extension
sr: Екстензија резервне копије

en: Body Font for Printing
sr: Фонт тела текста за штампање

en: Create Backup Copies
sr: Прави резервне копије

en: Display Line Numbers
sr: Прикажи бројеве линија

en: Display Right Margin
sr: Прикажи десну маргину

en: Editor Font
sr: Фонт уређивача

en: Enable Syntax Highlighting
sr: Укључи истицање синтаксе

en: Encodings shown in menu
sr: Кодни распореди приказани у менију

en: Extension or suffix to use for backup file names. This will only take effect if the "Create Backup Copies" option is turned on.
sr: Екстензија или суфикс који ће бити коришћен у имену резервне копије датотеке. Ово ће једино имати ефекта уколико је опција „Прави резервне копије“ укључена.

en: Foreground color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
sr: Боја означеног текста у простору за измене текста. Ово ће једино имати ефекта уколико је опција „Користи подразумеване боје“ искључена.

en: Foreground color for the unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
sr: Боја неозначеног текста у простору за измене текста. Ово ће једино имати ефекта уколико је опција „Користи подразумеване боје“ искључена.

en: Header Font for Printing
sr: Фонт заглавља приликом штампања

en: Highlight Current Line
sr: Истакни текући ред

en: Highlight Matching Bracket
sr: Истакни упарену заграду

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
sr: Уколико је вредност 0, гедит неће уметати бројеве линија приликом штампања документа. У супротном, гедит ће штампати број линије за сваки унети број линија.

en: Insert spaces
sr: Уметни размаке

en: Line Number Font for Printing
sr: Фонт броја линије приликом штампања

en: Line Wrapping Mode
sr: Начин прелома линије

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
sr: Списак активних додатака. Садржи „путању“ активних додатака. Погледајте датотеку .gedit-plugin да бисте сазнали „путању“ датог додатка.

en: List of encodings shown in Character Coding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
sr: Списак кодирања приказаних у менију за кодирање знакова у бирачу датотека. Користе се само препознати кодни распореди.

en: Max Number of Undo Actions
sr: Највећи број опозваних акција

en: Maximum Recent Files
sr: Максимум скоро отвараних датотека

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
sr: Максималан број акција које ће гедит моћи да опозове или понови. Користите „-1“ за неограничен број акција.

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions. Deprecated since 2.12.0
sr: Максималан број акција које ће гедит моћи да опозове или понови. Користите „-1“ за неограничен број акција. Застарело почевши од 2.12.0.

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Auto Save" option is turned on.
sr: Број минута након којих ће гедит аутоматски снимити измењену датотеку. Ово ће једино имати ефекта уколико је опција „Аутоматско снимање“ укључена.

en: Print Header
sr: Штампај заглавље

en: Print Line Numbers
sr: Штампај бројеве линија

en: Print Syntax Highlighting
sr: Штампај истицање синтаксе

en: Printing Line Wrapping Mode
sr: Начин прелома штампане линије

en: Right Margin Position
sr: Положај десне маргине

en: Selected Text Color
sr: Боја означеног текста

en: Selection Color
sr: Боја означеног простора

en: Sorted list of encodings used by gedit for auto-detecting the encoding of a file. "CURRENT" is the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
sr: Уређени списак кодних распореда које користи гедит за самопрепознавање кодног распореда датотеке. „CURRENT“ означава текући кодни распоред локалитета. Користе се једино препознати кодни распореди.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sr: Подешава начин прелома дугачких линија за штампање. Користити „GTK_WRAP_NONE“ за искључивање прелома, „GTK_WRAP_WORD“ за прелом на крају речи, и „GTK_WRAP_CHAR“ за прелом између знакова. Обратите пажњу да су вредности осетљиве на велика или мала слова, па се уверите да их користите на исти начин као што су овде наведене.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sr: Подешава начин прелома дугачких линија за штампање. Користити „GTK_WRAP_NONE“ за искључивање прелома, „GTK_WRAP_WORD“ за прелом на крају речи, и „GTK_WRAP_CHAR“ за прелом између знакова. Обратите пажњу да су вредности осетљиве на велика или мала слова, па се уверите да их користитие на исти начин као што су овде наведене.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
sr: Подешава који ће фонт бити коришћен за тело документа приликом штампања.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents. This is a gnome-print font name and replaced by print_font_body_pango.
sr: Подешава који ће фонт бити коришћен за тело документа приликом штампања. Ово је име фонта за Гном штампу и замењује се са print_font_body_pango.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
sr: Подешава који ће фонт бити коришћен за штампање бројева лиија. Ово ће једино имати ефекта уколико опција „Штампај бројеве линија“ није подешена на 0.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero. This is a gnome-print font name and replaced by print_font_numbers_pango.
sr: Подешава који ће фонт бити коришћен за штампање бројева редова. Ово ће једино имати ефекта уколико опција „Штампај бројеве линија“ није подешена на 0. Ово је име фонта за Гном штампу и замењује се са print_font_numbers_pango.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
sr: Подешава који ће фонт бити коришћен за штампање заглавља странице. Ово ће једино имати ефекта ако је укључена опција „Штампај заглавље“.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on. This is a gnome-print font name and replaced by print_font_header_pango.
sr: Подешава који ће фонт бити коришћен за штампање заглавља странице. Ово ће једино имати ефекта ако је укључена опција „Штампај заглавље“. Ово је име фонта за Гном штампу и замењује се са print_font_header_pango.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
sr: Подешава максималан број скоро отворених датотека које ће бити приказане у „Скоро отворене датотеке“ подменију.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
sr: Подешава број размака који ће бити приказан уместо знака табулатора.

en: Specifies the position of the right margin.
sr: Одређује положај десне маргине.

en: Status Bar is Visible
sr: Прикажи статусну линију

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sr: Стил дугмића на линији алата. Могуће вредности су „GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM“ за Подразумевани системски стил, „GEDIT_TOOLBAR_ICONS“ за приказ само икона, „GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT“ за приказ и икона и текста, и „GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ“ за приказ наглашеног текста поред икона. Обратите пажњу да су вредности осетљиве на велика и мала слова, па се уверите да их користите као што су овде наведене.

en: Tab Size
sr: Величина табулатора

en: Text Color
sr: Боја текста

en: Toolbar Buttons Style
sr: Стил дугмића на палети са алатима

en: Toolbar is Visible
sr: Палета са алатима је видљива

en: Undo Actions Limit (DEPRECATED)
sr: Ограничење опозива акција (ЗАСТАРЕЛО)

en: Use Default Colors
sr: Користи подразумеване боје

en: Use Default Font
sr: Користи подразумевани фонт

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Auto Save Interval" option.
sr: Да ли гедит треба да аутоматски снима измењену датотеку после временског интервала. Можете поставити временски интервал помоћу „Интервал аутоматског снимања“ опције.

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
sr: Да ли гедит треба да прави резервну копију за датотеке које снима. Можете поставити екстензију датотеке са резервном копијом помоћу опције „Екстензија резервне копије“.

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
sr: Да ли гедит треба да прикаже бројеве линија у простору за измену текста.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
sr: Да ли гедит треба да прикаже десну маргину у простору за измену текста.

en: Whether gedit should enable auto indentation.
sr: Да ли гедит треба да омогући аутоматско увлачење.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
sr: Да ли гедит треба да омогући истицање синтаксе.

en: Whether gedit should highlight matching bracket.
sr: Да ли гедит треба да истиче упарену заграду.

en: Whether gedit should highlight the current line.
sr: Да ли гедит треба да истиче текући ред.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
sr: Да ли гедит треба да укључи заглавље документа приликом штампања.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
sr: Да ли гедит треба да уметне размаке уместо табулатора.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
sr: Да ли гедит треба да истиче синтаксу приликом штампања докумената.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
sr: Да ли статусна линија у дну простора за измену текста треба да буде видљива.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
sr: Да ли линија са алатима треба да буде видљива.

en: Whether to use the system's default colors for the editing area. If this option is turned off, then the colors of the editing area will be those specified in the "Background Color", "Text Color", "Selected Text Color", and "Selection Color" options.
sr: Да ли треба користити подразумеване системске боје за простор за измену текста. Ако је ова опција укључена, онда ће боје у простору за измену текста бити оне наведене у подешавањима за „Боја позадина“, „Боја текста“, „Боја означеног текста“, и „Боја ознаке“.

en: Whether to use the system's default font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
sr: Да ли треба користити подразумевани системски фонт за приказ текста уместо фонта наведеног у подешавањима гедит програма. Ако је ова опција искључена, фонт наведен у опцији „Фонт уређивача“ ће бити коришћен уместо системског фонта.

en: Activate %s
sr: Активирај %s

en: Close _without Saving
sr: Затвори _без снимања

en: Question
sr: Питање

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
sr[0]: Уколико не сачувате, измене из %ld последње секунде ће бити трајно одбачене.
sr[1]: Уколико не сачувате, измене из последње %ld секунде ће бити трајно одбачене.
sr[2]: Уколико не сачувате, измене из последњих %ld секунди ће бити трајно одбачене.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
sr: Уколико не сачувате, измене из последњег минута ће бити трајно одбачене.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
sr[0]: Уколико не сачувате, измене у последњој секунди ће бити трајно одбачене.
sr[1]: Уколико не сачувате, измене у последње %ld секундe ће бити трајно одбачене.
sr[2]: Уколико не сачувате, измене у последњих %ld секунди ће бити трајно одбачене.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
sr[0]: Уколико не сачувате, измене из %ld последњег минута ће бити трајно одбачене.
sr[1]: Уколико не сачувате, измене из последња %ld минута ће бити трајно одбачене.
sr[2]: Уколико не сачувате, измене из последњих %ld минута ће бити трајно одбачене.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
sr[0]: Уколико не сачувате, измене из последњег %d часа ће бити трајно одбачене.
sr[1]: Уколико не сачувате, измене из последња %d часа ће бити трајно одбачене.
sr[2]: Уколико не сачувате, измене из последњих %d часова ће бити трајно одбачене.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
sr[0]: Уколико не сачувате, измене из последњег часа и %d минута ће бити трајно одбачене.
sr[1]: Уколико не сачувате, измене из последњег часа и %d минута ће бити трајно одбачене.
sr[2]: Уколико не сачувате, измене из последњег часа и %d минута ће бити трајно одбачене.

en: Save the changes to document "%s" before closing?
sr: Сачувати измене у документу „%s“ пре затварања?

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
sr[0]: Постоји %d документ са несачуваним изменама. Сачувати измене пре затварања?
sr[1]: Постоји %d документа са несачуваним изменама. Сачувати измене пре затварања?
sr[2]: Постоји %d докумената са несачуваним изменама. Сачувати измене пре затварања?

en: S_elect the documents you want to save:
sr: Изаберите _документе које желите да сачувате:

note: Secondary label
en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
sr: Уколико не сачувате, све ваше измене ће бити трајно одбачене.

en: Go to Line
sr: Иди на линију

en: _Go to Line
sr: И_ди на линију

en: The text "%s" was not found.
sr: Текст „%s“ није пронађен.

en: Replace
sr: Замени

en: Replace _All
sr: З_амени све

en: _Replace
sr: _Замени

en: Find
sr: Пронађи

en: Found and replaced %d occurrence. | Found and replaced %d occurrences.
sr[0]: Пронашао сам и заменио %d појаву.
sr[1]: Пронашао сам и заменио %d појаве.
sr[2]: Пронашао сам и заменио %d појава.

en: Open Location
sr: Отвори локацију

en: There was an error displaying help: %s
sr: Дошло је до грешке при приказивању помоћи: %s

en: _Description
sr: О_пис

en: _Encoding
sr: _Кодни распоред

en: A_vailable encodings:
sr: Дос_тупни кодни распореди:

en: Character codings
sr: Кодирања знакова

en: E_ncodings shown in menu:
sr: Кодни _распореди приказани у менију:

en: Plugin
sr: Додатак

en: Enabled
sr: Укључено

en: Set program location...
sr: Постави локације програма...

en: The %s plugin uses an external program, called <tt>%s</tt>, to perform its task.
    
    Please, specify the location of the <tt>%s</tt> program.
sr: Додатак %s користи спољашњи програм, <tt>%s</tt>, да изврши задатак.
    
    Наведите локацију <tt>%s</tt> програма.

en: The selected file is not executable.
sr: Одабрана датотека није извршна.

en: Push this button to select the font to be used by the editor
sr: Притисните ово дугме како бисте одабрали фонт који ће бити коришћен у уређивачу

en: Push this button to configure text color
sr: Притисните ово дугме како бисте подесили боју текста

en: Push this button to configure background color
sr: Притисните ово дугме како бисте подесили боју позадине

en: Push this button to configure the color in which the selected text should appear
sr: Притисните ово дугме како бисте подесили боју у којој ће се означени текст  појавити

en: Push this button to configure the color in which the selected text should be marked
sr: Притисните ово дугме како бисте подесили боју којом означени текст треба да буде означен

en: Elements
sr: Елементи

en: <b>Automatic Indentation</b>
sr: <b>Аутоматско увлачење</b>

en: <b>Bracket Matching</b>
sr: <b>Упаривање заграда</b>

en: <b>Current Line</b>
sr: <b>Текући ред</b>

en: <b>Elements</b>
sr: <b>Елементи</b>

en: <b>File Saving</b>
sr: <b>Снимање датотеке</b>

en: <b>Font</b>
sr: <b>Фонт</b>

en: <b>Line Numbers</b>
sr: <b>Бројеви линија</b>

en: <b>Right Margin</b>
sr: <b>Десна маргина</b>

en: <b>Tab Stops</b>
sr: <b>Табулатори</b>

en: <b>Text Wrapping</b>
sr: <b>Прелом текста</b>

en: <span weight="bold">Colors</span>
sr: <span weight="bold">Боје</span>

en: Bold
sr: Зацрњена

en: Create a _backup copy of files before saving
sr: Направи _резервну копију датотека пре снимања

en: Display right _margin
sr: Пр_икажи десну маргину

en: Do not _split words over two lines
sr: Не дели ре_ч у две линије

en: Editor
sr: Уређивач

en: Editor _font:
sr: Фонт _уређивача:

en: Enable text _wrapping
sr: Омогући _прелом текста

en: Font & Colors
sr: Фонт и боје

en: Hi_ghlight current line
sr: Ист_акни текући ред

en: Highlight _mode:
sr: _Режим истицања:

en: Highlight matching _bracket
sr: Истакни упарену за_граду

en: Insert _spaces instead of tabs
sr: Уметни размаке уме_сто табулатора

en: Italic
sr: Курзив

en: Normal _text color:
sr: Боја обичног _текста:

en: Pick a color
sr: Изаберите боју

en: Pick the background color
sr: Изаберите боју позадине

en: Pick the editor font
sr: Изаберите фонт уређивача

en: Pick the normal text color
sr: Изаберите боју обичног текста

en: Pick the selected text color
sr: Изаберите боју одабраног текста

en: Pick the selection color
sr: Изаберите боју означеног простора

en: Plugins
sr: Додаци

en: Preferences
sr: Поставке

en: Se_lection color:
sr: Бо_ја избора:

en: Selecte_d text color:
sr: Боја _изабраног текста:

en: Strikethrough
sr: Прецртано

en: Syntax Highlighting
sr: Истицање синтаксе

en: U_se default theme colors
sr: Користи боје под_разумеване теме

en: Underline
sr: Подвучено

en: View
sr: Преглед

en: _Autosave files every
sr: _Аутоматски сними датотеке сваких

en: _Background color:
sr: _Боја позадине:

en: _Background:
sr: _Позадина:

en: _Display line numbers
sr: Прика_жи бројеве линија

en: _Enable automatic indentation
sr: Омогући _аутоматско увлачење

en: _Enable syntax highlighting
sr: Укључи ис_тицање синтаксе

en: _Foreground:
sr: _Боја:

en: _Reset to Default
sr: _Врати на подразумевано

en: _Right margin at column:
sr: _Десна маргина у колони:

en: _Tab width:
sr: Ширина _табулатора:

en: _Use default theme font
sr: Користи _фонт подразумеване теме

en: _minutes
sr: _минута

en: Goto Line
sr: Иди на линију

en: _Line number:
sr: Број _линије:

en: Fonts
sr: Фонтови

en: General
sr: Опште

en: He_aders and footers:
sr: За_главља и подножја:

en: Page Setup
sr: Подешавање стране

en: Print _line numbers
sr: Штампај бројеве _линија

en: Print s_yntax highlighting
sr: Штампај истицање синта_ксе

en: _Body:
sr: Те_ло:

en: _Line numbers:
sr: Бројеви _линија:

en: _Number every
sr: Испиши _број сваких

en: _Print page headers
sr: Штам_пај заглавља страница

en: _Restore Default Fonts
sr: Пов_рати подразумеване фонтове

en: lines
sr: линије

en: C_onfigure Plugin
sr: П_одеси додатак

en: _About Plugin
sr: _О додатку

en: button1
sr: дугме1

en: dialog1
sr: прозорче1

en: Browse for program location...
sr: Изабери програм...

en: _Location to search for:
sr: _Локација на којој треба тражити:

en: label
sr: ознака

en: Find Next
sr: Нађи следеће

en: Match _entire word only
sr: Упор_еди само целе речи

en: Replace All
sr: Замени све

en: Replace _with:
sr: _Замени са:

en: Search _backwards
sr: Тражи у_назад

en: _Match case
sr: _Упореди мала и велика слова

en: _Search for:
sr: _Претражи за:

en: _Wrap around
sr: Пре_ламај око

en: Ch_aracter coding:
sr: Кодирање _знака:

en: Enter the _location (URI) of the file you would like to open:
sr: Унесите локацију (URI) датотеке коју желите да отворите:

en: Open from URI
sr: Отвори са адресе

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
sr: гедит је мали и лаган уређивач текста за окружење Гном

en: gedit
sr: гедит

en: Unsaved Document
sr: Несачуван документ

en: Invalid UTF-8 data
sr: Неисправни UTF-8 подаци

en: Could not read symbolic link information for %s
sr: Не могу да прочитам информације о симболичкој вези за %s

en: The file has too many symbolic links.
sr: Датотека има превише симболичких веза.

en: gedit cannot handle %s: locations in write mode.
sr: гедит не може да користи %s: адресе за писање.

en: gedit cannot handle this kind of location in write mode.
sr: гедит не може да подржи овај тип локације за писање

en: Invalid filename.
sr: Неисправно име датотеке.

en: There is not enough disk space to save the file.
    Please free some disk space and try again.
sr: Нема довољно простора на диску да снимите датотеку.
    Ослободите простор на диску и покушајте поново.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes.  Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
sr: Диск на који покушавате да снимите датотеку има ограничење величине датотеке. Снимите мању датотеку или је снимите на диск који нема ово ограничење.

en: Could not create a backup file.
sr: Не могу да направим резервну копију датотеке.

en: Auto Detected
sr: Само-препознат

en: Current Locale (%s)
sr: Текући локалитет (%s)

en: Add or _Remove...
sr: Додај или у_клони...

en: Unicode
sr: Уникод

en: Western
sr: Западни

en: Central European
sr: Централноевропски

en: South European
sr: Јужноевропски

en: Baltic
sr: Балтички

en: Cyrillic
sr: Ћирилични

en: Arabic
sr: Арапски

en: Greek
sr: Грчки

en: Hebrew Visual
sr: Хебрејски Visual

en: Hebrew
sr: Хебрејски

en: Turkish
sr: Турски

en: Nordic
sr: Нордијски

en: Celtic
sr: Келтски

en: Romanian
sr: Румунски

en: Armenian
sr: Јерменски

en: Chinese Traditional
sr: Кинески традиционални

en: Cyrillic/Russian
sr: Ћирилични/руски

en: Japanese
sr: Јапански

en: Korean
sr: Корејски

en: Chinese Simplified
sr: Кинески поједностављени

en: Georgian
sr: Грузијски

en: Cyrillic/Ukrainian
sr: Ћирилични/украјински

en: Vietnamese
sr: Вијетнамски

en: Thai
sr: Тајландски

en: Unknown
sr: Непознато

en: A file named "%s" already exists.
sr: Датотека са именом „%s“ већ постоји.

en: Do you want to replace it with the one you are saving?
sr: Да ли желите да је замените са оном коју снимате?

en: The file "%s" is read-only.
sr: Датотека „%s“ је само за читање.

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
sr: Да ли желите да покушате да је замените оном коју снимате?

en: All Files
sr: Све датотеке

en: All Text Files
sr: Све текстуалне датотеке

en: _Character Coding:
sr: Кодирање зн_акова:

en: Select a file to open
sr: Изаберите датотеку да отворите

en: Select files to open
sr: Изаберите датотеке да отворите

en: Select a filename to save
sr: Изаберите име датотеке за снимање

en: Open File...
sr: Отвори датотеку...

en: Saving document "%s"...
sr: Чувам датотеку „%s“...

en: The document "%s" has not been saved.
sr: Документ „%s“ није сачуван.

en: The document "%s" has been saved.
sr: Документ „%s“ је сачуван.

en: Save as...
sr: Сачувај као...

en: Revert unsaved changes to document "%s"?
sr: Повратити несачуване измене у документу „%s“?

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
sr[0]: Измене учињене у документу у %ld последњој секунди ће бити трајно одбачене.
sr[1]: Измене учињене у документу у последње %ld секунде ће бити трајно одбачене.
sr[2]: Измене учињене у документу у последњих %ld секунди ће бити трајно одбачене.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
sr: Измене учињене у документу у последњем минуту ће бити трајно одбачене.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
sr[0]: Измене учињене у документу у последњем минуту и %ld секунди ће бити трајно одбачене.
sr[1]: Измене учињене у документу у последњем минуту и %ld секунде ће бити трајно одбачене.
sr[2]: Измене учињене у документу у последњем минуту и %ld секунди ће бити трајно одбачене.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
sr[0]: Измене учињене у документу у %ld последњем минуту ће бити трајно одбачене.
sr[1]: Измене учињене у документу у последња %ld минута ће бити трајно одбачене.
sr[2]: Измене учињене у документу у последњих %ld минута ће бити трајно одбачене.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
sr[0]: Измене учињене у документу у последњем %d часу ће бити трајно одбачене.
sr[1]: Измене учињене у документу у последња %d часа ће бити трајно одбачене.
sr[2]: Измене учињене у документу у последњих %d часова ће бити трајно одбачене.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
sr[0]: Измене учињене у документу у последњем часу и %d минут ће бити трајно одбачене.
sr[1]: Измене учињене у документу у последњем часу и %d минута ће бити трајно одбачене.
sr[2]: Измене учињене у документу у последњем часу и %d минута ће бити трајно одбачене.

en: _Revert
sr: Пов_рати

en: Error reverting the document "%s".
sr: Не могу да повратим документ „%s“.

en: The document "%s" has not been reverted.
sr: Документ „%s“ није повраћен.

en: The document "%s" has been reverted.
sr: Документ „%s“ је повраћен.

en: Reverting the document "%s"...
sr: Вршим повраћај документа „%s“...

en: Could not read data from stdin.
sr: Не могу да прочитам податке са стандардног улаза.

en: Reverting file:
sr: Враћам датотеку:

en: Loading file:
sr: Учитавам датотеку:

en: Error loading file "%s"
sr: Грешка при учитавању датотеке „%s“

en: Loaded file "%s"
sr: Датотека „%s“ је учитана

en: Loaded %d file | Loaded %d files
sr[0]: %d датотека учитана
sr[1]: %d датотеке учитане
sr[2]: %d датотека учитано

en: Created file "%s"
sr: Направљена је датотека „%s“

en: Loading file "%s"...
sr: Учитавам датотеку „%s“...

en: Loading %d file... | Loading %d files...
sr[0]: Учитавам %d датотеку...
sr[1]: Учитавам %d датотеке...
sr[2]: Учитавам %d датотека...

en: Could not find the file "%s"
sr: Не могу да нађем датотеку „%s“

en: Please, check that you typed the location correctly and try again.
sr: Проверите да ли сте тачно унели путању и покушајте поново.

en: Could not open the file "%s"
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“

en: The file contains corrupted data.
sr: Датотека садржи оштећене податке.

en: gedit cannot handle %s: locations.
sr: гедит не може да користи %s: путање.

en: gedit cannot handle this location.
sr: гедит не може да користи ову путању.

en: The file contains data in an invalid format.
sr: Датотека садржи податке у неодговарајућем облику.

en: The file is too big.
sr: Датотека је превелика.

en: "%s" is not a valid location
sr: „%s“ не представља исправну путању

en: Access was denied.
sr: Приступ је одбијен.

en: there are too many open files. Please, close some open files and try again.
sr: Има превише отворених датотека. Затворите неке отворене датотеке и покушајте поново.

en: "%s" is a directory
sr: „%s“ је директоријум

en: Not enough available memory to open the file. Please, close some running applications and try again.
sr: Нема довољно слободне меморије да бисте отворили датотеку „%s“. Затворите неке покренуте програме и покушајте поново.

en: Host "%s" could not be found. Please, check that your proxy settings are correct and try again.
sr: Рачунар „%s“ није нађен. Проверите исправност подешавања мрежног посредника и покушајте поново.

en: Host name was invalid. Please, check that you typed the location correctly and try again.
sr: Име рачунара је неисправно. Проверите да ли сте унели исправну путању и покушајте поново.

en: Host name was empty. Please, check that your proxy settings are correct and try again.
sr: Име рачунара је празно. Проверите исправност подешавања вашег мрежног посредника и покушајте поново.

en: Attempt to log in failed. Please, check that you typed the location correctly and try again.
sr: Покушај пријаве није успео. Проверите да ли сте унели исправну путању и покушајте поново.

en: The file contains invalid data. Probably, you are trying to open a binary file.
sr: Датотека садржи неисправне податке. Вероватно покушавате да отворите бинарну датотеку.

en: The file you are trying to open is not a regular file.
sr: Датотека коју покушавате да отворите није регуларна датотека.

en: gedit was not able to automatically detect the character coding. Please, check that you are not trying to open a binary file and try again selecting a character coding in the 'Open File...' (or 'Open Location') dialog.
sr: гедит не може да сам да препозна кодирање знакова. Проверите да не покушавате да отворите бинарну датотеку и покушајте да поново изаберете кодирање знакова у прозорчету за отварање датотека.

en: Could not open the file "%s" using the %s character coding
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“ помоћу кодирања знакова %s

en: Please, check that you are not trying to open a binary file and that you selected the right character coding in the 'Open File... ' (or 'Open Location') dialog and try again.
sr: Проверите да не покушавате да отворите бинарну датотеку и да сте изабрали исправно кодирање знакова у прозорчету за отварање датотека, па покушајте поново.

en: The file contains data in an invalid format. Probably, you are trying to open a binary file.
sr: Датотека садржи неисправне податке. Вероватно покушавате да отворите бинарну датотеку.

en: Could not revert the file "%s"
sr: Не могу да повратим датотеку „%s“

en: gedit cannot find it. Perhaps, it has recently been deleted.
sr: гедит не може да је пронађе. Можда је недавно обрисана.

en: There are too many open files. Please, close some open files and try again.
sr: Има превише отворених датотека. Затворите неке отворене датотеке и покушајте поново.

en: Not enough available memory. Please, close some running applications and try again.
sr: Нема довољно меморије. Затворите неке покренуте програме и покушајте поново.

en: The host name was empty. Please, check that your proxy settings are correct and try again.
sr: Име рачунара није унето. Проверите да ли је мрежни посредник исправно подешен и покушајте поново.

en: Attempt to log in failed.
sr: Покушај пријаве није успео.

en: The file contains invalid UTF-8 data. Probably, you are trying to revert a binary file.
sr: Датотека садржи неисправне УТФ-8 податке. Вероватно покушавате да повратите бинарну датотеку.

en: It is not possible to revert an Untitled document.
sr: Није могуће повратити Без наслова документ.

en: Could not save the file "%s"
sr: Не може да сачува датотеку „%s“

en: The file "%s" already exists
sr: Датотека „%s“ већ постоји

en: Please, check that you typed the location correctly.
sr: Проверите да ли сте унели добру путању.

en: Could not create the file "%s"
sr: Не могу да направим датотеку „%s“

en: Make sure you have the appropriate write permissions.
sr: Проверите да ли имате прикладна овлашћења за упис.

en: The file name is too long.
sr: Име датотеке је предугачко.

en: A directory component in the file name does not exist or is a dangling symbolic link.
sr: Директоријум из имена датотеке не постоји или је неповезана симболичка веза.

en: There is not enough disk space to create the file. Please free some disk space and try again.
sr: Нема довољно простора на диску да бисте направили датотеку. Ослободите мало простора на диску и покушајте поново.

note: Read only
en: RO
sr: СЧ

note: Add the detach tab button
en: _Move to New Window
sr: Пре_мести у нови прозор

en: Unicode (UTF-8)
sr: Уникод (УТФ-8)

en: Name:
sr: Име:

en: MIME Type:
sr: МИМЕ врста:

en: Encoding:
sr: Кодирање:

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
sr: Отвори „%s“

en: Open a recently used file
sr: Отвори скоро коришћену датотеку

en: Read Only
sr: Само читање

en: Normal
sr: Обично

en: Use Normal highlight mode
sr: Користи обичан режим истицања

en: Use %s highlight mode
sr: Користи %s режим истицања

en: Close the output window
sr: Затвори прозор са излазом

en: Copy selected lines
sr: Умножи означене линије

en: Clear the output window
sr: Очисти прозор са излазом

en: Output Lines
sr: Линије излаза

en: Cannot initialize preferences manager.
sr: Не могу да покренем управљача поставки.

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
sr: Очекиван ’%s‘ је добио ’%s‘ за кључ %s

en: Print
sr: Штампај

en: Lines
sr: Линије

en: Preparing pages...
sr: Припрема страница...

en: Rendering page %d of %d...
sr: Исцртава страницу %d од %d...

en: Printing page %d of %d...
sr: Штампа страницу %d од %d...

en: Print preview
sr: Преглед пред штампу

en: File: %s
sr: Датотека: %s

en: Page %N of %Q
sr: Страница %N од %Q

en: About this application
sr: О овом програму

en: Change the visibility of the output window in the current window
sr: Промени видљивост прозора са излазом у тренутном прозору

en: Change the visibility of the statusbar in the current window
sr: Промени видљивост статусне линије у тренутном прозору

en: Change the visibility of the toolbar in the current window
sr: Промени видљивост палете са алатима у тренутном прозору

en: Close
sr: Затвори

en: Close all open files
sr: Затвори све отворене датотеке

en: Close the current file
sr: Затвори тренутну датотеку

en: Configure the application
sr: Подесите програм

en: Copy
sr: Умножи

en: Copy the selection
sr: Умножи изабрано

en: Create a new document
sr: Направи нови документ

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: Cut
sr: Исеци

en: Cut the selection
sr: Исеци означено

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete the selected text
sr: Обриши означен текст

en: Find Ne_xt
sr: Нађи _следеће

en: Find Pre_vious
sr: Нађи прет_ходно

en: Find Previous
sr: Нађи претходно

en: Go to _Line...
sr: Иди у _ред...

en: Go to a specific line
sr: Иди у одређени ред

en: Main toolbar
sr: Главна палета са алатима

en: Move the current document to a new window
sr: Премести тренутни документ у нови прозор

en: New
sr: Нови

en: Open
sr: Отвори

en: Open Location...
sr: Отвори локацију...

en: Open _Location...
sr: Отвори _локацију...

en: Open a file
sr: Отвори датотеку

en: Open a file from a specified location
sr: Отвори датотеку са одређене локације

en: Open the gedit manual
sr: Отвори упутство за гедит

en: Page Set_up
sr: Подеси страни_цу

en: Paste
sr: Убаци

en: Paste the clipboard
sr: Убаци из списка исечака

en: Pr_eferences
sr: _Поставке

en: Print Previe_w...
sr: Пре_глед пред штампу...

en: Print Preview
sr: Преглед пред штампу

en: Print the current file
sr: Одштампај тренутну датотеку

en: Quit
sr: Изађи

en: Quit the program
sr: Затвори програм

en: Redo
sr: Понови

en: Redo the undone action
sr: Понови опозвану акцију

en: Revert
sr: Поврати

en: Revert to a saved version of the file
sr: Поврати снимљену верзију датотеке

en: Save
sr: Сачувај

en: Save As
sr: Сачувај као

en: Save _As...
sr: Сачувај _као...

en: Save all open files
sr: Сачувај све отворене датотеке

en: Save the current file
sr: Сачувај тренутну датотеку

en: Save the current file with a different name
sr: Сачувај тренутну датотеку под другим именом

en: Search backwards for the same text
sr: Тражи исти текст уназад

en: Search for and replace text
sr: Тражи и замени текст

en: Search for text
sr: Тражи текст

en: Search forwards for the same text
sr: Тражи исти текст унапред

en: Select All
sr: Изабери све

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select the entire document
sr: Изабери цео документ

en: Set toolbar button style according to desktop Menu and Toolbar Preferences
sr: Постави стил дугмића главних алатки према поставкама из Гнома

en: Setup the page settings
sr: Подеси страницу

en: Show only icons in the toolbar
sr: Прикажи само иконе за главне алатке

en: Show text below every icon in the toolbar
sr: Прикажи текст испод сваке иконе за главне алатке

en: Show text only beside important icons in the toolbar
sr: Прикажи текст само поред важних икона међу главним алаткама

en: T_ext for Important Icons
sr: _Текст за важне иконе

en: Undo
sr: Опозови

en: Undo the last action
sr: Опозови последњу акцију

en: _About
sr: _О програму

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Close All
sr: Зат_вори све

en: _Contents
sr: Садр_жај

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Customize Toolbar
sr: Прилагоди _главне алатке

en: _Delete
sr: О_бриши

en: _Desktop Default
sr: Подразумевано у ок_ружењу

en: _Documents
sr: До_кументи

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _File
sr: _Датотека

en: _Find...
sr: Претра_жи...

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Highlight Mode
sr: _Режим истицања

en: _Icons Only
sr: Само _иконе

en: _New
sr: _Нова

en: _Open...
sr: _Отвори...

en: _Output Window
sr: Пр_озор са излазом

en: _Paste
sr: У_баци

en: _Print...
sr: _Штампај...

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Redo
sr: По_нови

en: _Replace...
sr: Зам_ени...

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Save All
sr: _Сачувај све

en: _Search
sr: Прона_ђи

en: _Statusbar
sr: _Статусна линија

en: _Text for All Icons
sr: _Текст за све иконе

en: _Toolbar
sr: _Главне алатке

en: _Tools
sr: Ала_ти

en: _Undo
sr: _Опозови

en: _View
sr: П_реглед

en:  (invalid Unicode)
sr:  (неисправан Уникод)

note: if (col == chars) msg = g_strdup_printf (_("  Ln %d, Col %d"), row + 1, col + 1); else msg = g_strdup_printf (_("  Ln %d, Col %d-%d"), row + 1, chars + 1, col + 1); Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible to avoid sp
en:   Ln %d, Col %d
sr:   лин %d, кол %d

en:   OVR
sr:   Препиши

en:   INS
sr:   Уметни

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
sr: Постави кодирање знакова које се користи при отварању датотека датих у наредби

en: Quit an existing instance of gedit
sr: Угаси постојећу инстанцу гедита

en: Create a new toplevel window in an existing instance of gedit
sr: Направи нови прозор највишег нивоа у постојећој инстанци гедита

en: Create a new document in an existing instance of gedit
sr: Направи нови документ у постојећој инстанци гедита

en: The specified encoding "%s" is not valid
sr: Наведено кодирање „%s“ није исправно

en: The file you are trying to open contains an invalid byte sequence.
sr: Датотека коју покушавате да отворите садржи неисправан низ бајтова.

en: gedit was not able to automatically determine the encoding of the file you want to open.
sr: гедит не може сам да препозна кодирање за датотеку коју отварате.

en: C_hange Case
sr: Изме_ни величину

en: All _Upper Case
sr: Сва _велика слова

en: All _Lower Case
sr: Сва _мала слова

en: _Invert Case
sr: _Обрни величину

en: _Title Case
sr: Величина _наслова

en: Change selected text to upper case
sr: Пребаци изабрани текст у велика слова

en: Change selected text to lower case
sr: Пребаци изабрани текст у мала слова

en: Invert the case of selected text
sr: Обрни величину слова изабраног текста

en: Capitalize the first letter of each selected word
sr: Учини прво слово сваке изабране речи великим

en: Change Case
sr: Измени величину

en: Changes the case of selected text.
sr: Измени величину изабраног текста.

en: _Document Statistics
sr: Статистика _документа

en: Get statistic info on current document
sr: Статистика о тренутном документу

en: Document Statistics
sr: Статистика документа

en: _Update
sr: _Освежи

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
sr: Анализира тренутни документ и извештава о броју речи, редова, знакова, и знакова без размака.

en: <span weight="bold">File Name</span>
sr: <span weight="bold">Име датотеке</span>

en: Bytes
sr: Бајтова

en: Characters (no spaces)
sr: Знакова (без размака)

en: Characters (with spaces)
sr: Знакова (са размацима)

en: Update
sr: Освежи

en: Words
sr: Речи

en: gedit: Document Info plugin
sr: гедит: Додатак за податке о документу

en: _Indent
sr: Ув_лачење

en: Indent selected lines
sr: Увуци означене редове

en: U_nindent
sr: И_звуци

en: Unindent selected lines
sr: Поништи увлачење изабраних редова

en: Indent lines
sr: Увуци редове

en: Indents or un-indents selected lines.
sr: Увлачи или извлачи изабране редове.

en: Insert User Na_me
sr: Уметни корисничко и_ме

en: Insert the user name at the cursor position
sr: Уметни корисничко име на позицију курсора

en: Inserts the user name at the cursor position.
sr: Умеће корисничко име на позицију курсора.

en: User name
sr: Корисничко име

en: Sa_ve Copy...
sr: Сачувај _умножено...

en: Save a copy of the current document
sr: Сачувај умножено из текућег документа

en: Could not save a copy of the file to "%s"
sr: Не може да сачува умножено из датотеке у „%s“.

en: You are trying to overwrite the original file
sr: Покушавате да преснимите изворну датотеку

en: Save Copy...
sr: Сачувај умножено...

note: translators: %s is a filename
en: %s (copy)
sr: %s (умножено)

en: Save a Copy
sr: Сачувај умножено

en: Saves a copy of the current document to a local or remote location.
sr: Чува умножено из текућег документа на локално или удаљено место.

en: _Run Command...
sr: Изв_рши наредбу...

en: Run a command
sr: Изврши наредбу

en: Stopped
sr: Заустављен

en: Run Command
sr: Изврши наредбу

en: _Run
sr: Пок_рени

en: Done
sr: Готово

en: Failed
sr: Неуспешно

en: The shell command entry is empty.
    
    Please, insert a valid shell command.
sr: Није унета наредба.
    
    Унесите исправну наредбу.

en: Error parsing the shell command.
    
    Please, insert a valid shell command.
sr: Грешка приликом растављања наредбе.
    
    Унесите исправну наредбу љуске.

en: Executing command
sr: Извршавам наредбу

en: An error occurred while running the selected command.
sr: Догодила се грешка приликом извршавања изабране наредбе.

en: Executes an external program and, if required, displays its output in the output window.
sr: Извршава спољашњи програм и по потреби приказује његов излаз у прозору.

en: Shell command
sr: Наредба љуске

en: Co_mmand:
sr: На_редба:

en: Select the working directory...
sr: Изаберите радни директоријум...

en: _Show results in Output Window
sr: Прика_жи резултате у излазном прозору

en: _Working directory:
sr: Радни директори_јум:

en: gedit: Shell Output plugin
sr: гедит: Додатак излаза љуске

en: S_ort...
sr: Пор_еђај...

en: Sort the current document or selection.
sr: Поређај текући документ или означени део.

en: Sort
sr: Поређај

en: Sorts a document or selected text.
sr: Ређа документ или изабрани текст.

en: R_emove duplicates
sr: Уклони дупли_кате

en: S_tart at column:
sr: Почни са колоном:

en: You cannot undo a sort operation
sr: Не можете поништити ређање

en: _Ignore case
sr: _Занемари величину слова

en: _Reverse order
sr: О_брнути редослед

en: _Sort
sr: Пор_еђај

en: (no suggested words)
sr: (нема предлога речи)

en: _More...
sr: Да_ље...

note: Ignore all
en: _Ignore All
sr: _Игнориши све

note: + Add to Dictionary
en: _Add
sr: Дод_ај

en: _Spelling Suggestions...
sr: Предлози провере пи_сања...

en: Check Spelling
sr: Провери писање

en: Suggestions
sr: Предлози

en: (correct spelling)
sr: (исправно писање)

en: Completed spell checking
sr: Завршена провера писања

en: Afrikaans
sr: африканс

en: Amharic
sr: амхарски

en: Azerbaijani
sr: азербејџански

en: Belarusian
sr: белоруски

en: Bulgarian
sr: бугарски

en: Bengali
sr: бенгали

en: Breton
sr: бретањски

en: Catalan
sr: каталонски

en: Czech
sr: чешки

en: Welsh
sr: велшки

en: Danish
sr: дански

en: German (Austria)
sr: немачки (Аустрија)

en: German (Germany)
sr: немачки (Немачка)

en: German (Swiss)
sr: немачки (Швајцарска)

en: English (American)
sr: енглески (амерички)

en: English (British)
sr: енглески (британски)

en: English (Canadian)
sr: енглески (канадски)

en: Esperanto
sr: есперанто

en: Spanish
sr: шпански

en: Estonian
sr: естонски

en: Persian
sr: персијски

en: Finnish
sr: фински

en: Faroese
sr: фарски

en: French (France)
sr: француски (Франуска)

en: French (Swiss)
sr: француски (Швајцарска)

en: Irish
sr: ирски

en: Scottish Gaelic
sr: шкотски гаелски

en: Gallegan
sr: галски

en: Manx Gaelic
sr: манкс гаелски

en: Hindi
sr: хинду

en: Croatian
sr: хрватски

en: Upper Sorbian
sr: лужичкосрпски

en: Hungarian
sr: мађарски

en: Interlingua (IALA)
sr: интерлингва (IALA)

en: Indonesian
sr: индонежански

en: Icelandic
sr: исландски

en: Italian
sr: италијански

en: Kurdish
sr: курдски

en: Latin
sr: латински

en: Lithuanian
sr: литвански

en: Latvian
sr: летонски

en: Malagasy
sr: малагази

en: Maori
sr: маори

en: Macedonian
sr: македонски

en: Mongolian
sr: монголски

en: Marathi
sr: марати

en: Malay
sr: малајски

en: Maltese
sr: малтешки

en: Norwegian Bokmal
sr: норвешки бокмал

en: Dutch
sr: холандски

en: Norwegian Nynorsk
sr: норвешки нинорск

en: Norwegian
sr: Норвешки

en: Nyanja
sr: њанџа

en: Polish
sr: пољски

en: Portuguese (Portugal)
sr: португалски (Португал)

en: Portuguese (Brazilian)
sr: португалски (Бразил)

en: Quechua
sr: кечуа

en: Russian
sr: руски

en: Kinyarwanda
sr: кинјарванда

en: Sardinian
sr: сардинијски

en: Slovak
sr: словачки

en: Slovenian
sr: словеначки

en: Swedish
sr: шведски

en: Swahili
sr: свахили

en: Tamil
sr: тамил

en: Tetum
sr: тетум

en: Tagalog
sr: тагалог

en: Tswana
sr: цвана

en: Ukrainian
sr: украјински

en: Uzbek
sr: узбечки

en: Walloon
sr: валун

en: Yiddish
sr: јидиш

en: Zulu
sr: зулу

en: Default
sr: Подразумеван

en: Could not find the required widgets inside %s.
sr: Не могу да пронађем неопходне елементе у %s.

en: Languages
sr: Језици

en: Select the _language of the current document.
sr: Изаберите је_зик тренутног документа.

en: Set language
sr: Постави језик

en: <b>Language</b>
sr: <b>Језик</b>

en: <b>word</b>
sr: <b>реч</b>

en: Add w_ord
sr: Д_одај реч

en: Cha_nge
sr: Изме_ни

en: Change A_ll
sr: И_змени све

en: Change _to:
sr: Изме_ни у:

en: Check _Word
sr: Провери ре_ч

en: Check spelling
sr: Провера писања

en: Ignore _All
sr: Игнори_ши све

en: Language:
sr: Језик:

en: Misspelled word:
sr: Погрешно откуцане речи:

en: User dictionary:
sr: Кориснички речник:

en: _Ignore
sr: _Игнориши

en: _Suggestions:
sr: Предло_зи:

en: _Check Spelling
sr: Провери пи_сање

en: Check the current document for incorrect spelling
sr: Провери тренутни документ за грешке у писању

en: _Autocheck Spelling
sr: _Аутоматски проверавај писање

en: Automatically spell-check the current document
sr: Аутоматски проверавај писање у тренутном документу

en: Set _Language
sr: Подеси _језик

en: Set the language of the current document
sr: Подеси језик за тренутни документ

en: The document is empty.
sr: Документ је празан.

en: The selected text does not contain misspelled words.
sr: Означени текст не садржи погрешно написане речи.

en: The document does not contain misspelled words.
sr: Документ не садржи погрешно написане речи.

en: Checks the spelling of the current document.
sr: Провери писање у тренутном документу.

en: Spell checker
sr: Провера писања

en: Abbreviated form
sr: Скраћени облик

en: Abbreviation
sr: Скраћеница

en: Above
sr: Изнад

en: Accessibility key character
sr: Знак за приступни тастер

en: Acronym
sr: Акроним

en: Align
sr: Поравнање

en: Alignment character
sr: Знак за поравнање

en: Alternative
sr: Алтернативно

en: Anchor
sr: Веза

en: Anchor URI
sr: Адреса везе

en: Applet class file code
sr: Код за аплете

en: Array
sr: Низ

en: Associated information
sr: Приложени подаци

en: Author info
sr: Подаци о аутору

en: Axis related headers
sr: Заглавља у вези осе

en: BGSound
sr: Позадински звук

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Background texture tile
sr: Текстура позадине

en: Base URI
sr: Основна адреса

en: Base font
sr: Основни фонт

en: Behavior
sr: Понашање

en: Blinking text
sr: Треперећи текст

en: Border
sr: Ивица

en: Border color
sr: Боја ивице

en: Box
sr: Оквир

en: Cell rowspan
sr: Поље у више редова

en: Center
sr: Центрирај

en: Character encoding of linked resource
sr: Кодирање знакова везаног ресурса

en: Checked (state)
sr: Изабрано (стање)

en: Citation
sr: Цитат

en: Cite reason for change
sr: Наведите разлог измене

en: Class implementation ID
sr: ИБ имплементације класе

en: Class list
sr: Списак класа

en: Clear text flow control
sr: Очисти контролу протока текста

en: Code content type
sr: Врста садржаја кода

en: Color of selected links
sr: Боја изабраних веза

en: Column span
sr: Распон стубаца

en: Columns
sr: Ступци

en: Comment
sr: Примедба

en: Computer code fragment
sr: Исечак рачунарског кода

en: Content scheme
sr: Схема садржаја

en: Content type
sr: Врста садржаја

en: Coordinates
sr: Координате

en: DIV Style container
sr: Садржалац DIV стила

en: DIV container
sr: Садржалац DIV

en: Date and time of change
sr: Датум и време измене

en: Declare flag
sr: Declare атрибут

note: Translators: DEFER is an optional attribute of the <script> tag. It indicates that the script is not going to generate any document content. The browser can continue parsing and drawing the page.
en: Defer attribute
sr: Defer атрибут

en: Definition description
sr: Опис дефиниције

en: Definition list
sr: Списак дефиниција

en: Definition term
sr: Израз дефиниције

en: Deleted text
sr: Обрисани текст

en: Direction
sr: Смер

en: Directionality
sr: Усмеривост

en: Directory list
sr: Списак директоријума

en: Disabled
sr: Искључено

en: Document base
sr: Основа документа

en: Document body
sr: Тело документа

en: Document head
sr: Заглавље документа

en: Document title
sr: Наслов документа

en: Document type
sr: Врста документа

en: Element ID
sr: ИБ елемента

en: Embedded object
sr: Угњеждени објекат

en: Emphasis
sr: Наглашавање

en: Encode type
sr: Врста кодирања

en: Figure
sr: Слика

en: Font face
sr: Фонт

en: For label
sr: За ознаку

en: Forced line break
sr: Ручни прелом реда

en: Form
sr: Образац

en: Form action handler
sr: Акција за образац

en: Form control group
sr: Група елемената за образац

en: Form field label text
sr: Текст ознаке поља у обрасцу

en: Form input
sr: Унос у образац

en: Form input type
sr: Врста уноса у образац

en: Form method
sr: Начин слања обрасца

en: Forward link
sr: Прослеђивање везе

en: Frame
sr: Оквир

en: Frame render parts
sr: Делови исцртавања оквира

en: Frame source
sr: Извор оквира

en: Frame target
sr: Одредиште оквира

en: Frameborder
sr: Ивица оквира

en: Frameset
sr: Скуп оквира

en: Frameset columns
sr: Ступци скупа оквира

en: Frameset rows
sr: Редови скупа оквира

en: Framespacing
sr: Размак оквира

en: Generic embedded object
sr: Општи угњеждени објекат

en: Generic metainformation
sr: Општи метаподаци

en: Generic span
sr: Опште обухватање

en: HREF URI
sr: HREF адреса

en: HTML - Special Characters
sr: HTML — нарочити знаци

en: HTML - Tags
sr: HTML — Ознаке

en: HTML root element
sr: Корени HTML елемент

en: HTML version
sr: Издање HTML-а

en: HTTP header name
sr: Назив HTTP заглавља

en: Header cell ID's
sr: ИБ поља заглавља

en: Heading
sr: Заглавље

en: Heading 1
sr: Заглавље 1

en: Heading 2
sr: Заглавље 2

en: Heading 3
sr: Заглавље 3

en: Heading 4
sr: Заглавље 4

en: Heading 5
sr: Заглавље 5

en: Heading 6
sr: Заглавље 6

en: Height
sr: Висина

en: Horizontal rule
sr: Водоравна линија

en: Horizontal space
sr: Водоравни размак

en: I18N BiDi over-ride
sr: И18А двосмерно превазилажење

en: Image
sr: Слика

en: Image map
sr: Мапирана слика

en: Image map area
sr: Област мапиране слике

en: Image map name
sr: Назив мапиране слике

en: Image source
sr: Извор слике

en: Inline frame
sr: Оквир у тексту

en: Inline layer
sr: Слој у тексту

en: Inserted text
sr: Уметнути текст

en: Instance definition
sr: Једна дефиниција

en: Italic text
sr: Курзивни текст

en: Java applet
sr: Јава програмче

en: Label
sr: Ознака

en: Language code
sr: Код језика

en: Large text style
sr: Стил великог текста

en: Layer
sr: Слој

en: Link color
sr: Боја везе

en: List item
sr: Ставка списка

en: List of MIME types for file upload
sr: Списак МИМЕ врсти за набацивање датотеке

en: List of supported character sets
sr: Списак подржаних скупова знакова

en: Listing
sr: Испис

en: Local change to font
sr: Локална измена фонта

en: Long description link
sr: Дуг опис везе

en: Long quotation
sr: Дуг навод

en: Mail link
sr: Веза за пошту

en: Margin pixel height
sr: Висина маргине у пикселима

en: Margin pixel width
sr: Ширина маргине у пикселима

en: Marquee
sr: Рекламна порука

en: Maximum length of text field
sr: Највећа дужина текстуалног поља

en: Media-independent link
sr: Веза независна од медија

en: Menu list
sr: Списак као мени

en: Multi-line text field
sr: Вишередно текстуално поље

en: Multicolumn
sr: Вишестубаца

en: Multiple
sr: Вишеструки избор

en: Name
sr: Назив

en: Named property value
sr: Именована вредност особине

en: Next ID
sr: Следећи ИБ

en: No URI
sr: Без адресе

en: No embedded objects
sr: Нема угњеждених објеката

en: No frames
sr: Без оквира

en: No layers
sr: Без слојева

en: No line break
sr: Без прелома реда

en: No resize
sr: Без промене величине

en: No script
sr: Без скрипте

en: No shade
sr: Без сенчења

en: No word wrap
sr: Без прелома реда

en: Note
sr: Белешка

en: Object applet file
sr: Датотека објекта програмчета

en: Object data reference
sr: Референца објекта података

en: Offset for alignment character
sr: Померај за знак поравнања

en: OnBlur event
sr: Догађај OnBlur

en: OnChange event
sr: Догађај OnChange

en: OnClick event
sr: Догађај OnClick

en: OnDblClick event
sr: Догађај OnDblClick

en: OnFocus event
sr: Догађај OnFocus

en: OnKeyDown event
sr: Догађај OnKeyDown

en: OnKeyPress event
sr: Догађај OnKeyPress

en: OnKeyUp event
sr: Догађај OnKeyUp

en: OnLoad event
sr: Догађај OnLoad

en: OnMouseDown event
sr: Догађај OnMouseDown

en: OnMouseMove event
sr: Догађај OnMouseMove

en: OnMouseOut event
sr: Догађај OnMouseOut

en: OnMouseOver event
sr: Догађај OnMouseOver

en: OnMouseUp event
sr: Догађај OnMouseUp

en: OnReset event
sr: Догађај OnReset

en: OnSelect event
sr: Догађај OnSelect

en: OnSubmit event
sr: Догађај OnSubmit

en: OnUnload event
sr: Догађај OnUnload

en: Option group
sr: Група опција

en: Option selector
sr: Бирач опције

en: Ordered list
sr: Уређени списак

en: Output media
sr: Медиј за излаз

en: Paragraph
sr: Пасус

en: Paragraph class
sr: Класа пасуса

en: Paragraph style
sr: Стил пасуса

en: Preformatted listing
sr: Преобликовани испис

en: Preformatted text
sr: Преобликовани текст

en: Profile metainfo dictionary
sr: Речник профила са метаподацима

en: Prompt message
sr: Упитна порука

en: Push button
sr: Дугме

en: Quote
sr: Навод

en: Range
sr: Опсег

en: ReadOnly text and password
sr: Текст само за читање и лозинка

en: Reduced spacing
sr: Смањени размак

en: Reverse link
sr: Обрнута веза

en: Root
sr: Корен

en: Rows
sr: Редови

en: Rulings between rows and columns
sr: Линије између редова и стубаца

en: Sample program output, scripts
sr: Пример исписа програма, скрипти

en: Scope covered by header cells
sr: Опсег који покривају поља заглавља

en: Script language name
sr: Име скрипт језика

en: Script statments
sr: Наредбе скрипте

en: Scrollbar
sr: Клизач

en: Selectable option
sr: Избирива опција

en: Selected
sr: Изабрана

en: Server-side image map
sr: Мапа слике на серверу

en: Shape
sr: Облик

en: Short inline quotation
sr: Кратак уметнути навод

en: Single line prompt
sr: Упит у једном реду

en: Size
sr: Величина

en: Small text style
sr: Стил малог текста

en: Soft line break
sr: Меки прелом реда

en: Sound
sr: Звук

en: Space
sr: Размак

en: Space separated archive list
sr: Размаком раздвојен списак архиве

en: Spacer
sr: Размакница

en: Spacing between cells
sr: Размак међу пољима

en: Spacing within cells
sr: Размак у пољима

en: Span
sr: Обухватање

en: Square root
sr: Квадратни корен

en: Standby load msg
sr: Порука за чекање при учитавању

en: Starting sequence number
sr: Број за почетак низа

en: Strike-through text
sr: Прецртани текст

en: Strike-through text style
sr: Стил прецртаног текста

en: Strong emphasis
sr: Снажно наглашавање

en: Style info
sr: Подаци о стилу

en: Subscript
sr: Индекс

en: Superscript
sr: Степен

en: Tab order position
sr: Редослед при прелазу табулатором

en: Table
sr: Табела

en: Table body
sr: Тело табеле

en: Table caption
sr: Наслов табеле

en: Table column group properties
sr: Особине групе стубаца табеле

en: Table column properties
sr: Особине ступца табеле

en: Table data cell
sr: Поље табеле са подацима

en: Table footer
sr: Подножје табеле

en: Table header
sr: Заглавље табеле

en: Table header cell
sr: Поље заглавља табеле

en: Table row
sr: Ред табеле

en: Table summary
sr: Сажетак табеле

en: Target - Blank
sr: Одредиште — празно

en: Target - Parent
sr: Одредиште — садржалац

en: Target - Self
sr: Одредиште — исти

en: Target - Top
sr: Одредиште — главни

en: Teletype or monospace text style
sr: Стил текста утврђене ширине

en: Text
sr: Текст

en: Text color
sr: Боја текста

en: Text entered by user
sr: Текст који уноси корисник

en: Title
sr: Наслов

en: Topmargin in pixels
sr: Горња маргина у пикселима

en: URL
sr: Адреса

en: Underlined text style
sr: Стил подвученог текста

en: Unordered list
sr: Неуређени списак

en: Use image map
sr: Користи мапу слике

en: Value
sr: Вредност

en: Value interpretation
sr: Тумачење вредности

en: Variable or program argument
sr: Променљива или аргумент програма

en: Vertical cell alignment
sr: Усправно поравнање поља

en: Vertical space
sr: Усправни размак

en: Visited link color
sr: Боја посећених веза

en: Width
sr: Ширина

en: Bibliography (cite)
sr: Библиографија (цитат)

en: Bibliography (item)
sr: Библиографија (ставка)

en: Bibliography (shortcite)
sr: Библиографија (кратак цитат)

en: Bibliography (thebibliography)
sr: Библиографија (thebibliography)

en: Brackets ()
sr: Заграде ()

en: Brackets <>
sr: Заграде <>

en: Brackets []
sr: Заграде []

en: Brackets {}
sr: Заграде {}

en: File input
sr: Укључење датотеке

en: Footnote
sr: Фуснота

en: Function cosin
sr: Функција косинус

en: Function e^
sr: Функција e^

en: Function exp
sr: Функција exp

en: Function log
sr: Функција log

en: Function log10
sr: Функција log10

en: Function sine
sr: Функција синус

en: Greek alpha
sr: Грчко алфа

en: Greek beta
sr: Грчко бета

en: Greek epsilon
sr: Грчко ипсилон

en: Greek gamma
sr: Грчко гама

en: Greek lambda
sr: Грчко ламбда

en: Greek rho
sr: Грчко ро

en: Greek tau
sr: Грчко тау

en: Header 0 (chapter)
sr: Заглавље 0 (chapter)

en: Header 0 (chapter*)
sr: Заглавље 0 (chapter*)

en: Header 1 (section)
sr: Заглавље 1 (section)

en: Header 1 (section*)
sr: Заглавље 1 (section*)

en: Header 2 (subsection)
sr: Заглавље 2 (subsection)

en: Header 2 (subsection*)
sr: Заглавље 2 (subsection*)

en: Header 3 (subsubsection)
sr: Заглавље 3 (subsubsection)

en: Header 3 (subsubsection*)
sr: Заглавље 3 (subsubsection*)

en: Header 4 (paragraph)
sr: Заглавље 4 (paragraph)

en: Header appendix
sr: Заглавље додатка

en: Item
sr: Ставка

en: Item with label
sr: Ставка са ознаком

en: Latex - Tags
sr: ЛаТеХ — Ознаке

en: List description
sr: Опис списка

en: List enumerate
sr: Побројани списак

en: List itemize
sr: Списак по тачкама

en: Maths (display)
sr: Математички израз (издвојен)

en: Maths (inline)
sr: Математички израз (у тексту)

en: Operator fraction
sr: Оператор разломка

en: Operator integral (display)
sr: Оператор интеграла (издвојен)

en: Operator integral (inline)
sr: Оператор интеграла (у тексту)

en: Operator sum (display)
sr: Оператор збира (издвојен)

en: Operator sum (inline)
sr: Оператор збира (у тексту)

en: Reference label
sr: Ознака референце

en: Reference ref
sr: Референца реф

en: Symbol <<
sr: Симбол <

en: Symbol <=
sr: Симбол <=

en: Symbol >=
sr: Симбол >=

en: Symbol >>
sr: Симбол >>

en: Symbol and
sr: Симбол and

en: Symbol const
sr: Симбол const

en: Symbol d-by-dt
sr: Симбол d-са-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
sr: Симбол d-са-dt-парцијално

en: Symbol d2-by-dt2-partial
sr: Симбол d2-са-dt2-парцијално

en: Symbol dagger
sr: Симбол бодеж

en: Symbol equiv
sr: Симбол еквиваленција

en: Symbol hyphen --
sr: Симбол црта --

en: Symbol hyphen ---
sr: Симбол дуга црта ---

en: Symbol infinity
sr: Симбол бесконачно

en: Symbol mathspace ,
sr: Симбол матразмак ,

en: Symbol mathspace .
sr: Симбол матразмак .

en: Symbol mathspace _
sr: Симбол матразмак _

en: Symbol mathspace __
sr: Симбол матразмак __

en: Symbol simeq
sr: Симбол слично

en: Symbol star
sr: Симбол звезда

en: Typeface bold
sr: Зацрњени фонт

en: Typeface italic
sr: Курзивни фонт

en: Typeface slanted
sr: Искошени фонт

en: Typeface type
sr: Врста фонта

en: Unbreakable text
sr: Непреломиви текст

en: XSLT - Axes
sr: XSLT — Осе

en: XSLT - Elements
sr: XSLT — Елементи

en: XSLT - Functions
sr: XSLT — Функције

en: ancestor
sr: предак

en: ancestor-or-self
sr: предак-или-исти

en: attribute
sr: атрибут

en: child
sr: садржани

en: descendant
sr: наследник

en: descendant-or-self
sr: наследник-или-исти

en: following
sr: наредни

en: following-sibling
sr: наредни-слични

en: namespace
sr: простор имена

en: parent
sr: надређени

en: preceding
sr: претходни

en: preceding-sibling
sr: претходни-слични

en: self
sr: исти

en: Tag list plugin
sr: Додатак за листу елемената

en: Select the group of tags you want to use
sr: Изаберите групу елемената које желите да користите

en: Available Tag Lists
sr: Доступне листе елемената

en: Tags
sr: Елементи

en: Double-click on a tag to insert it in the current document
sr: Кликните двапут на елемент како бисте га убацили у тренутни документ

en: Tag _List
sr: _Листа елемената

note: #define MENU_ITEM_NAME		"TagList"
en: Show the tag list window
sr: Прикажи прозор са листом елемената

en: Provides a method to easily insert into a document commonly used tags/strings without having to type them.
sr: Обезбеђује начин лаког уметања често коришћених елемената/ниски у документ без потребе да их куцате.

en: Tag list
sr: Списак елемената

en: In_sert Date and Time...
sr: Уметни датум и _време...

en: Insert current date and time at the cursor position
sr: Уметни тренутни датум и време на позицију курсора

en: Available formats
sr: Доступни формати

en: Configure insert date/time plugin...
sr: Подеси додатак за убацивање датума/времена...

en: Insert Date/Time
sr: Уметни датум/време

en: Inserts current date and time at the cursor position.
sr: Умеће тренутни датум и време на позицију курсора.

en: <span weight="bold"> When inserting date/time...</span>
sr: <span weight="bold"> Приликом уметања датума/времена...</span>

en: Configure date/time plugin
sr: Подеси додатак за датум/време

en: Insert Date and Time
sr: Уметни датум и време

en: Use the _selected format
sr: Користи одабрани фо_рмат

en: _Insert
sr: У_метни

en: _Prompt for a format
sr: У_питај за формат

en: _Use custom format
sr: Кори_сти посебан формат
