evolution - en to sr translation catalogue (4189 entries)

en: evolution addressbook
sr: адресар еволуције

en: New Contact
sr: Нови контакт

en: New Contact List
sr: Нова контакт листа

en: current addressbook folder has %d card | current addressbook folder has %d cards
sr[0]: тренутна фасцикла адресара има %d карту
sr[1]: тренутна фасцикла адресара има %d карте
sr[2]: тренутна фасцикла адресара има %d карти

en: Open
sr: Отвори

en: Contact List:
sr: Контакт листа:

en: Contact:
sr: Контакт:

en: evolution minicard
sr: миникарта еволуције

en: It has alarms.
sr: Има аларме.

en: It has recurrences.
sr: Има понављања.

en: It is a meeting.
sr: То је састанак.

en: Calendar Event: Summary is %s.
sr: Календарски догађај: преглед је %s.

en: Calendar Event: It has no summary.
sr: Календарски догађај: нема преглед.

en: calendar view event
sr: догађај прегледа календара

en: Grab Focus
sr: Ухвати фокус

en: New Appointment
sr: Нови заказани састанак

en: New All Day Event
sr: Нови целодневни догађај

en: New Meeting
sr: Нови састанак

en: Go to Today
sr: Иди на данашњи дан

en: Go to Date
sr: Иди на датум

en: a table to view and select the current time range
sr: табела за приказ и избор текућег временског распона

en: It has %d event. | It has %d events.
sr[0]: Има %d догађај.
sr[1]: Има %d догађаја.
sr[2]: Има %d догађаја.

en: It has no events.
sr: Нема догађаја.

en: Work Week View: %s. %s
sr: Преглед радне недеље: %s. %s

en: Day View: %s. %s
sr: Дневни преглед: %s. %s

en: calendar view for a work week
sr: преглед календара за радну недељу

en: calendar view for one or more days
sr: преглед календара за један или више дана

en: %A %d %b %Y
sr: %A, %d. %b %Y.

en: %a %d %b %Y
sr: %a %d %b %Y.

en: %d %b %Y
sr: %d. %b %Y.

note: strftime format %d = day of month, %b = abbreviated month name. Don't use any other specifiers. strftime format %d = day of month, %b = abbreviated month name. You can change the order but don't change the specifiers or add anything.
en: %d %b
sr: %d. %b

en: Gnome Calendar
sr: Гномов календар

en: search bar
sr: линија претраге

en: evolution calendar search bar
sr: линија претраге еволуција календара

en: Jump button
sr: Дугме за прескакање

en: Click here, you can find more events.
sr: Кликните овде, можете наћи још догађаја.

en: Month View: %s. %s
sr: Месечни преглед: %s. %s

en: Week View: %s. %s
sr: Недељни преглед: %s. %s

en: calendar view for a month
sr: преглед календара за месец

en: calendar view for one or more weeks
sr: преглед календара за једну или више недеља

en: popup
sr: искачуће

note: action name
en: popup a child
sr: искачуће изведено

en: edit
sr: уређивање

en: begin editing this cell
sr: почиње уређивањем ове ћелије

en: toggle
sr: бирање

note: action name
en: toggle the cell
sr: бирање ћелије

en: expand
sr: разгранава

en: expands the row in the ETree containing this cell
sr: разгранава ред у ETree где се ћелија налази

en: collapse
sr: скупља

en: collapses the row in the ETree containing this cell
sr: скупља ред у ETree где се ћелија налази

en: Table Cell
sr: Ћелија табеле

en: click to add
sr: кликните да додате

en: click
sr: клик

en: sort
sr: разврставање

en: %d %B %Y
sr: %d %B %Y.

en: Calendar: from %s to %s
sr: Календар: од %s до %s

en: evolution calendar item
sr: предмет еволуција календара

en: Combo Button
sr: Дугме за комбиновање

en: Activate Default
sr: Активирај подразумевано

en: Popup Menu
sr: Искачући мени

en: A contact already exists with this address. Would you like to add a new card with the same address anyway?
sr: Контакт са овом адресом већ постоји. Желите ли ипак да додате нову карту са истом адресом?

en: Address '{0}' already exists.
sr: Адреса ’{0}‘ већ постоји.

en: Cannot move contact.
sr: Контакт није могуће преместити.

en: Category editor not available.
sr: Уређивач категорија није доступан.

en: Check to make sure your password is spelled correctly and that you are using a supported login method. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
sr: Проверите да је лозинка исправно унета и да користите подржани начин пријаве. Не заборавите да је величина слова битна у лозинкама; можда су велика слова укључена.

en: Could not get schema information for LDAP server.
sr: Није могуће добавити шему података са LDAP сервера.

en: Could not remove addressbook.
sr: Није могуће уклонити адресар.

en: Delete address book '{0}'?
sr: Обрисати адресар ’{0}‘?

en: Error loading addressbook.
sr: Грешка при учитавању адресара.

en: Error saving {0} to {1}: {2}
sr: Грешка при чувању {0} у {1}: {2}

en: Failed to authenticate with LDAP server.
sr: Неуспела аутентификација на LDAP сервер.

en: LDAP server did not respond with valid schema information.
sr: LDAP сервер није одговорио исправном шемом података.

en: Server Version
sr: Верзија сервера

en: Some features may not work properly with your current server
sr: На текућој верзији сервера неке опције неће исправно радити

en: The Evolution addressbook has quit unexpectedly.
sr: Адресар Еволуције је неочекивано завршио.

en: The image you have selected is large. Do you want to resize and store it?
sr: Слика коју сте изабрали је превелика. Да ли желите да јој промените величину и сачувате?

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
sr: Овај LDAP сервер можда користи старију верзију LDAP-а која не подржава ову могућност, или је лоше подешен. Питајте администратора за подржане основе за претрагу.

en: This address book will be removed permanently.
sr: Овај адресар ће бити трајно уклоњен.

en: This addressbook could not be opened.
sr: Овај адресар није могуће отворити.

en: This addressbook server does not have any suggested search bases.
sr: Сервер овог адресара не садржи предложене основе за претрагу.

en: This addressbook server might be unreachable or the server name may be misspelled or your network connection could be down.
sr: Сервер овог адресара је или недоступан или је његово име погрешно унето или је мрежа недоступна.

en: This server does not support LDAPv3 schema information.
sr: Овај сервер не подржава LDAPv3 шему података.

en: Unable to open addressbook
sr: Немогуће отварање адресара

en: Unable to perform search.
sr: Претрага није могућа.

en: Unable to save {0}.
sr: Није могуће сачувати {0}.

en: Would you like to save your changes?
sr: Желите ли да сачувате промене?

en: You are attempting to move a contact from one addressbook to another but it cannot be removed from the source. Do you want to save a copy instead?
sr: Покушавате да преместите контакт из једног адресара у други али се он не може уклонити из извора. Желите ли да сачувате умножак уместо тога?

en: You are connecting to an unsupported GroupWise server and may encounter problems using Evolution. For best results the server should be upgraded to a supported version
sr: Повезујете се на неподржан GroupWise сервер што може да доведе до проблема у раду Еволуције. Најбоље је да сервер буде надограђен на подржану верзију

en: You have made modifications to this contact. Do you want to save these changes?
sr: Изменили сте овај контакт. Желите ли да сачувате ове промене?

en: Your contacts for {0} will not be available until Evolution is restarted.
sr: Ваши контакти за {0} неће бити доступни док се Еволуција поново не покрене.

en: _Add
sr: _Додај

en: _Discard
sr: _Одбаци

en: Default Sync Address:
sr: Подразумевана адреса за усклађивање:

en: Could not load addressbook
sr: Није могуће отворити адресар

en: Could not read pilot's Address application block
sr: Није могуће читање програмског блока адреса пилота

en: Autocompletion
sr: Самодопуњавање

en: C_ontacts
sr: К_онтакти

en: Certificates
sr: Сертификати

en: Configure autocomplete here
sr: Подесите самодопуњавање овде

note: Create the contacts group
en: Contacts
sr: Контакти

en: Evolution Addressbook
sr: Еволуција адресар

en: Evolution Addressbook address pop-up
sr: Прозорче за адресе Еволуција адресара

en: Evolution Addressbook address viewer
sr: Прегледач адреса Еволуција адресара

en: Evolution Addressbook card viewer
sr: Прегледач карти Еволуција адресара

en: Evolution Addressbook component
sr: Део Еволуција адресара

en: Evolution S/Mime Certificate Management Control
sr: Контрола управљања S/Mime сертификатима Еволуције

en: Evolution folder settings configuration control
sr: Контрола подешавања фасцикли Еволуције

en: Manage your S/MIME certificates here
sr: Управљајте S/MIME сертификатима овде

note: create the local source group On This Computer is always first and Search Folders is always last
en: On This Computer
sr: На овом рачунару

note: Create the default Person addressbook Create the default Person calendar Create the default Person task list orange
en: Personal
sr: Лично

note: Create the LDAP source group
en: On LDAP Servers
sr: На LDAP серверима

en: _Contact
sr: _Контакт

en: Create a new contact
sr: Направи нови контакт

en: Contact _List
sr: Контакт ли_ста

en: Create a new contact list
sr: Направи нову контакт листу

en: New Address Book
sr: Нови адресар

en: Address _Book
sr: _Адресар

en: Create a new address book
sr: Направи нови адресар

en: Failed upgrading Addressbook settings or folders.
sr: Неуспела надоградња подешавања адресара или његових фасцикли.

en: Base
sr: База

en: _Type:
sr: _Тип:

en: Copy book content locally for offline operation
sr: Умножава садржај књиге локално за рад ван мреже

en: General
sr: Опште

en: Addressbook
sr: Адресар

en: Server Information
sr: Подаци сервера

en: Authentication
sr: Аутентификација

en: Details
sr: Детаљи

en: Searching
sr: Претраживање

en: Downloading
sr: Преузимање

en: Address Book Properties
sr: Подешавања адресара

en: Migrating...
sr: Преношење...

en: Migrating `%s':
sr: Преношење ’%s‘:

en: LDAP Servers
sr: LDAP сервери

en: Autocompletion Settings
sr: Подешавања самодопуњавања

en: The location and hierarchy of the Evolution contact folders has changed since Evolution 1.x.
    
    Please be patient while Evolution migrates your folders...
sr: Путања и хијерархија фасцикли за контакте у Еволуцији је измењена од Еволуције 1.x.
    
    Будите стрпљиви док Еволуција преноси фасцикле...

en: The format of mailing list contacts has changed.
    
    Please be patient while Evolution migrates your folders...
sr: Облик за контакте дописних листа је измењен.
    
    Будите стрпљиви док Еволуција преноси фасцикле...

en: The way Evolution stores some phone numbers has changed.
    
    Please be patient while Evolution migrates your folders...
sr: Начин на који Еволуција смешта неке бројеве телефона је измењен.
    
    Будите стрпљиви док Еволуција преноси фасцикле...

en: Evolution's Palm Sync changelog and map files have changed.
    
    Please be patient while Evolution migrates your Pilot Sync data...
sr: Дневник промена и датотеке мапа Еволуција Palm Sync су измењени.
    
    Будите стрпљиви док Еволуција преноси податке са Pilot Sync уређаја...

en: Delete
sr: Обриши

en: Properties...
sr: Подешавања...

en: Contact Source Selector
sr: Бирач извора за контакте

en: Accessing LDAP Server anonymously
sr: Анонимно приступање LDAP серверу

en: Failed to authenticate.
sr: Неуспела аутентификација.

en: Enter password for %s (user %s)
sr: Унесите лозинку за %s (корисник %s)

en: Autocomplete length
sr: Дужина самодопуњавања

en: EFolderList XML for the list of completion URIs
sr: EFolderList XML за листу адреса за допуњавање

en: EFolderList XML for the list of completion URIs.
sr: EFolderList XML за листу адреса за допуњавање.

en: Position of the vertical pane, between the card and list views and the preview pane, in pixels.
sr: Положај усправне површи, између карте и листе прегледа и панела за преглед, у пикселима.

en: Show preview pane
sr: Прикажи површ за преглед

en: The number of characters that must be typed before Evolution will attempt to autocomplete.
sr: Број знакова који се морају укуцати пре него што Еволуција покуша да самодопуни.

en: URI for the folder last used in the select names dialog
sr: Адреса за последњу коришћену фасциклу у прозорчету за избор имена

en: URI for the folder last used in the select names dialog.
sr: Адреса за последњу коришћену фасциклу у прозорчету за избор имена.

en: Vertical pane position
sr: Положај усправне површи

en: Whether to show the preview pane.
sr: Да ли се приказује површ за преглед.

en: <b>Authentication</b>
sr: <b>Аутентификација</b>

en: <b>Display</b>
sr: <b>Приказ</b>

en: <b>Downloading</b>
sr: <b>Преузимање</b>

en: <b>Searching</b>
sr: <b>Претраживање</b>

en: <b>Server Information</b>
sr: <b>Подаци сервера</b>

en: <b>Type:</b>
sr: <b>Тип:</b>

en: Add Address Book
sr: Додај адресар

en: Always
sr: Увек

en: Anonymously
sr: Анонимно

en: Basic
sr: Основно

en: Distinguished name
sr: Посебно име

en: Email address
sr: Електронска адреса

en: Evolution will use this email address to authenticate you with the server.
sr: Еволуција ће користити ову електронску адресу да Вас аутентификује на сервер.

en: Find Possible Search Bases
sr: Нађи могуће основе за претрагу

en: Lo_gin:
sr: При_јава:

en: Never
sr: Никада

en: One
sr: Један

en: Search _base:
sr: Основа за _претрагу:

en: Selecting this option means that Evolution will only connect to your LDAP server if your LDAP server supports SSL or TLS.
sr: Одабир ове опције значи да ће се Еволуција повезати на LDAP сервер само ако сервер подржава SSL или TLS.

en: Selecting this option means that Evolution will only try to use SSL/TLS if you are in a insecure environment. For example, if you and your LDAP server are behind a firewall at work, then Evolution doesn't need to use SSL/TLS because your connection is already secure.
sr: Одабир ове опције значи да ће Еволуција покушати да користи само SSL/TLS ако окружење није безбедно. На пример, ако је LDAP сервер иза заштитног зида на послу, онда нема потребе да Еволуција користи SSL/TLS пошто је веза већ сигурна.

en: Selecting this option means that your server does not support either SSL or TLS.  This means that your connection will be insecure, and that you will be vulnerable to security exploits.
sr: Одабир ове опције значи да сервер не подржава ни SSL ни TLS.  То значи да Ваша веза неће бити сигурна, и да ћете бити рањиви на сигурносне нападе.

en: Sub
sr: Под

en: Supported Search Bases
sr: Подржане базе за претрагу

en: The search base is the distinguished name (DN)  of the entry where your searches will begin. If you leave this blank, the search will begin at the root of the directory tree.
sr: База за претрагу је посебно име (DN)  уноса одакле ће Ваша претрага почети. Ако ово оставите празно, претрага ће почети из корена стабла директоријума.

en: The search scope defines how deep you would like the search to extend down the directory tree. A search scope of "sub" will include all entries below your search base. A search scope of "one" will only include the entries one level beneath your base.
sr: Обим претраге дефинише дубину којом желите да претрага обухвати стабло директоријума. Обим претраге „под“ ће укључити све уносе испод базе за претрагу. Обим претраге „један“ ће укључити само уносе један ниво испод Ваше базе.

en: This is the full name of your ldap server. For example, "ldap.mycompany.com".
sr: Ово је пуно име Вашег ldap сервера. На пример, „ldap.mojеpreduzece.com “.

en: This is the maximum number of entries to download. Setting this number to be too large will slow down your address book.
sr: Ово је највећи број уноса за преузимање. Ако унесете сувише велики број успорићете адресар.

en: This is the method Evolution will use to authenticate you.  Note that setting this to "Email Address" requires anonymous access to your ldap server.
sr: Ово је метод који ће Еволуција користити да Вас пријави.  Приметите да његово укључивање на „Електронска адреса“ захтева анонимни приступ на ldap сервер.

en: This is the name for this server that will appear in your Evolution folder list. It is for display purposes only.
sr: Ово је име сервера које ће се појавити у листи фасцикли Еволуције. То је само за потребе приказивања.

en: This is the port on the LDAP server that Evolution will try to connect to. A list of standard ports has been provided. Ask your system administrator what port you should specify.
sr: Ово је порт LDAP сервера на који ће Еволуција покушати да се повеже. Понуђена је листа стандардних портова. Питајте свог администратора система који порт да наведете.

en: Using distinguished name (DN)
sr: Коришћење посебног имена (DN)

en: Using email address
sr: Коришћење електронске адресе

en: Whenever Possible
sr: Кад год је могуће

en: _Add Address Book
sr: _Додај адресар

en: _Download limit:
sr: Ограничење за _преузимање:

en: _Find Possible Search Bases
sr: _Нађи могуће базе за претрагу

en: _Login method:
sr: Метод _пријаве:

en: _Name:
sr: _Име:

en: _Port:
sr: _Порт:

en: _Search scope:
sr: Обим п_ретраге:

en: _Server:
sr: С_ервер:

en: _Timeout:
sr: _Рок:

en: _Use secure connection:
sr: _Користи сигурну везу:

en: cards
sr: карте

en: minutes
sr: минута

en: <b>Email</b>
sr: <b>Е-пошта</b>

en: <b>Home</b>
sr: <b>Почетак</b>

en: <b>Instant Messaging</b>
sr: <b>Брзе поруке</b>

en: <b>Job</b>
sr: <b>Посао</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
sr: <b>Разно</b>

en: <b>Other</b>
sr: <b>Остало</b>

en: <b>Telephone</b>
sr: <b>Телефон</b>

en: <b>Web Addresses</b>
sr: <b>Веб адресе</b>

en: <b>Work</b>
sr: <b>Посао</b>

en: Contact
sr: Контакт

en: Contact Editor
sr: Уређивач за контакте

en: Full _Name...
sr: Пуно _име...

en: Image
sr: Слика

en: MSN Messenger
sr: MSN гласник

en: Mailing Address
sr: Адреса становања

en: Ni_ckname:
sr: _Надимак:

en: Personal Information
sr: Лични подаци

en: Telephone
sr: Телефон

note: red
en: Work
sr: Посао

en: _Address:
sr: _Адреса:

en: _Anniversary:
sr: _Годишњица:

en: _Assistant:
sr: _Помоћник:

en: _Birthday:
sr: _Рођендан:

en: _Calendar:
sr: _Календар:

en: _Categories
sr: Ка_тегорије

en: _City:
sr: _Град:

en: _Company:
sr: Пр_едузеће:

en: _Country:
sr: _Држава:

en: _Department:
sr: _Одељење:

en: _File under:
sr: Смести _под:

en: _Free/Busy:
sr: С_лободно/заузето:

en: _Home Page:
sr: _Лична страна:

en: _Manager:
sr: _Управник:

en: _Notes:
sr: _Белешке:

en: _Office:
sr: _Канцеларија:

en: _PO Box:
sr: _Поштански број:

en: _Profession:
sr: _Занимање:

en: _Spouse:
sr: С_упружник:

en: _State/Province:
sr: _Република/покрајина:

en: _Title:
sr: _Титула:

en: _Video Chat:
sr: _Видео разговор:

en: _Wants to receive HTML mail
sr: _Жели да прима HTML пошту

en: _Web Log:
sr: _Веб лог:

en: _Where:
sr: _Где:

en: _Zip/Postal Code:
sr: Пош_тански број:

en: Address
sr: Адреса

en: Editable
sr: Изменљиво

en: United States
sr: Сједињене Државе

en: Afghanistan
sr: Авганистан

en: Albania
sr: Албанија

en: Algeria
sr: Алжир

en: American Samoa
sr: Америчка Самоа

en: Andorra
sr: Андора

en: Angola
sr: Ангола

en: Anguilla
sr: Ангила

en: Antarctica
sr: Антарктик

en: Antigua And Barbuda
sr: Антига и Барбуда

en: Argentina
sr: Аргентина

en: Armenia
sr: Јерменија

en: Aruba
sr: Аруба

en: Australia
sr: Аустралија

en: Austria
sr: Аустрија

en: Azerbaijan
sr: Азербејџан

en: Bahamas
sr: Бахами

en: Bahrain
sr: Бахреин

en: Bangladesh
sr: Бангладеш

en: Barbados
sr: Барбадос

en: Belarus
sr: Белорусија

en: Belgium
sr: Белгија

en: Belize
sr: Белизе

en: Benin
sr: Бенин

en: Bermuda
sr: Бермуда

en: Bhutan
sr: Бутан

en: Bolivia
sr: Боливија

en: Bosnia And Herzegowina
sr: Босна и Херцеговина

en: Botswana
sr: Боцвана

en: Bouvet Island
sr: Буве Острво

en: Brazil
sr: Бразил

en: British Indian Ocean Territory
sr: Британска Територија Индијског Океана

en: Brunei Darussalam
sr: Брунеј Дарусалам

en: Bulgaria
sr: Бугарска

en: Burkina Faso
sr: Буркина Фасо

en: Burundi
sr: Бурунди

en: Cambodia
sr: Камбоџа

en: Cameroon
sr: Камерун

en: Canada
sr: Канада

en: Cape Verde
sr: Зеленортска Острва

en: Cayman Islands
sr: Кајманска Острва

en: Central African Republic
sr: Централноафричка Република

en: Chad
sr: Чад

en: Chile
sr: Чиле

en: China
sr: Кина

en: Christmas Island
sr: Божићно Острво

en: Cocos (Keeling) Islands
sr: Кокос (Килинг) Острва

en: Colombia
sr: Колумбија

en: Comoros
sr: Комори

en: Congo
sr: Конго

en: Congo, The Democratic Republic Of The
sr: Конго, Демократска Република

en: Cook Islands
sr: Кук Острва

en: Costa Rica
sr: Костарика

en: Cote d'Ivoire
sr: Обала Слоноваче

en: Croatia
sr: Хрватска

en: Cuba
sr: Куба

en: Cyprus
sr: Кипар

en: Czech Republic
sr: Чешка Република

en: Denmark
sr: Данска

en: Djibouti
sr: Џибути

en: Dominica
sr: Доминика

en: Dominican Republic
sr: Доминиканска Република

en: Ecuador
sr: Еквадор

en: Egypt
sr: Египат

en: El Salvador
sr: Ел Салвадор

en: Equatorial Guinea
sr: Екваторијална Гвинеја

en: Eritrea
sr: Еритреја

en: Estonia
sr: Естонија

en: Ethiopia
sr: Етиопија

en: Falkland Islands
sr: Фокландска Острва

en: Faroe Islands
sr: Фарска Острва

en: Fiji
sr: Фиџи

en: Finland
sr: Финска

en: France
sr: Француска

en: French Guiana
sr: Француска Гијана

en: French Polynesia
sr: Француска Полинезија

en: French Southern Territories
sr: Француске Јужне Територије

en: Gabon
sr: Габон

en: Gambia
sr: Гамбија

en: Georgia
sr: Грузија

en: Germany
sr: Немачка

en: Ghana
sr: Гана

en: Gibraltar
sr: Гибралтар

en: Greece
sr: Грчка

en: Greenland
sr: Гренланд

en: Grenada
sr: Гренада

en: Guadeloupe
sr: Гвадалуп

en: Guam
sr: Гуам

en: Guatemala
sr: Гватемала

en: Guernsey
sr: Гвирнзи

en: Guinea
sr: Гвинеја

en: Guinea-bissau
sr: Гвинеја Бисао

en: Guyana
sr: Гвајана

en: Haiti
sr: Хаити

en: Heard And McDonald Islands
sr: Херд и Мекдоналд Острва

en: Holy See
sr: Света Столица

en: Honduras
sr: Хондурас

en: Hong Kong
sr: Хонг Конг

en: Hungary
sr: Мађарска

en: Iceland
sr: Исланд

en: India
sr: Индија

en: Indonesia
sr: Индонезија

en: Iran
sr: Иран

en: Iraq
sr: Ирак

en: Ireland
sr: Ирска

en: Isle of Man
sr: Човеково Острво

en: Israel
sr: Израел

en: Italy
sr: Италија

en: Jamaica
sr: Јамајка

en: Japan
sr: Јапан

en: Jersey
sr: Џерси

en: Jordan
sr: Јордан

en: Kazakhstan
sr: Казахстан

en: Kenya
sr: Кенија

en: Kiribati
sr: Кирибати

en: Korea, Democratic People's Republic Of
sr: Кореја, Демократска Народна Република

en: Korea, Republic Of
sr: Кореја, Република

en: Kuwait
sr: Кувајт

en: Kyrgyzstan
sr: Киргистан

en: Laos
sr: Лаос

en: Latvia
sr: Латвија

en: Lebanon
sr: Либан

en: Lesotho
sr: Лесото

en: Liberia
sr: Либерија

en: Libya
sr: Либија

en: Liechtenstein
sr: Лихтенштајн

en: Lithuania
sr: Литванија

en: Luxembourg
sr: Луксембург

en: Macao
sr: Макао

en: Macedonia
sr: Македонија

en: Madagascar
sr: Мадагаскар

en: Malawi
sr: Малави

en: Malaysia
sr: Малезија

en: Maldives
sr: Малдиви

en: Mali
sr: Мали

en: Malta
sr: Малта

en: Marshall Islands
sr: Маршалова Острва

en: Martinique
sr: Мартиник

en: Mauritania
sr: Мауританија

en: Mauritius
sr: Маурицијус

en: Mayotte
sr: Мејот

en: Mexico
sr: Мексико

en: Micronesia
sr: Микронезија

en: Moldova, Republic Of
sr: Молдавија, Република

en: Monaco
sr: Монако

en: Mongolia
sr: Монголија

en: Montserrat
sr: Монсерат

en: Morocco
sr: Мароко

en: Mozambique
sr: Мозамбик

en: Myanmar
sr: Мианмар

en: Namibia
sr: Намибија

en: Nauru
sr: Науру

en: Nepal
sr: Непал

en: Netherlands
sr: Холандија

en: Netherlands Antilles
sr: Холандски Антили

en: New Caledonia
sr: Нова Каледонија

en: New Zealand
sr: Нови Зеланд

en: Nicaragua
sr: Никарагва

en: Niger
sr: Нигер

en: Nigeria
sr: Нигерија

en: Niue
sr: Ниу

en: Norfolk Island
sr: Норфолк Острва

en: Northern Mariana Islands
sr: Острва Северна Мариана

en: Norway
sr: Норвешка

en: Oman
sr: Оман

en: Pakistan
sr: Пакистан

en: Palau
sr: Палау

en: Palestinian Territory
sr: Палестинска Територија

en: Panama
sr: Панама

en: Papua New Guinea
sr: Папуа Нова Гвинеја

en: Paraguay
sr: Парагвај

en: Peru
sr: Перу

en: Philippines
sr: Филипини

en: Pitcairn
sr: Питкерн

en: Poland
sr: Пољска

en: Portugal
sr: Португал

en: Puerto Rico
sr: Порторико

en: Qatar
sr: Катар

en: Reunion
sr: Реунион

en: Romania
sr: Румунија

en: Russian Federation
sr: Руска Федерација

en: Rwanda
sr: Руанда

en: Saint Kitts And Nevis
sr: Свети Китс и Невис

en: Saint Lucia
sr: Света Луција

en: Saint Vincent And The Grenadines
sr: Свети Винсент и Гренадини

en: Samoa
sr: Самоа

en: San Marino
sr: Сан Марино

en: Sao Tome And Principe
sr: Сао Томе и Принципе

en: Saudi Arabia
sr: Саудијска Арабија

en: Senegal
sr: Сенегал

en: Serbia And Montenegro
sr: Србија и Црна Гора

en: Seychelles
sr: Сејшели

en: Sierra Leone
sr: Сијера Леоне

en: Singapore
sr: Сингапур

en: Slovakia
sr: Словачка

en: Slovenia
sr: Словенија

en: Solomon Islands
sr: Соломонска Острва

en: Somalia
sr: Сомалија

en: South Africa
sr: Јужна Африка

en: South Georgia And The South Sandwich Islands
sr: Јужна Џорџија и Јужна Сендвич Острва

en: Spain
sr: Шпанија

en: Sri Lanka
sr: Шри Ланка

en: St. Helena
sr: Св. Јелена

en: St. Pierre And Miquelon
sr: Св. Пјер и Микелон

en: Sudan
sr: Судан

en: Suriname
sr: Суринам

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
sr: Свалбард и Јан Мајен Острва

en: Swaziland
sr: Свазиленд

en: Sweden
sr: Шведска

en: Switzerland
sr: Швајцарска

en: Syria
sr: Сирија

en: Taiwan
sr: Тајван

en: Tajikistan
sr: Таџикистан

en: Tanzania, United Republic Of
sr: Танзанија, Уједињена Република

en: Thailand
sr: Тајланд

en: Timor-Leste
sr: Тимор-Лест

en: Togo
sr: Того

en: Tokelau
sr: Токелау

en: Tonga
sr: Тонга

en: Trinidad And Tobago
sr: Тринидад и Тобаго

en: Tunisia
sr: Тунис

en: Turkey
sr: Турска

en: Turkmenistan
sr: Туркменистан

en: Turks And Caicos Islands
sr: Туркс и Кокос Острва

en: Tuvalu
sr: Тувалу

en: Uganda
sr: Уганда

en: Ukraine
sr: Украјина

en: United Arab Emirates
sr: Уједињени Арапски Емирати

en: United Kingdom
sr: Велика Британија

en: United States Minor Outlying Islands
sr: Рубна Острва САД

en: Uruguay
sr: Уругвај

en: Uzbekistan
sr: Узбекистан

en: Vanuatu
sr: Вануату

en: Venezuela
sr: Венецуела

en: Viet Nam
sr: Вијетнам

en: Virgin Islands, British
sr: Британска Девичанска Острва

en: Virgin Islands, U.S.
sr: Америчка Девичанска Острва

en: Wallis And Futuna Islands
sr: Волис и Футуна Острва

en: Western Sahara
sr: Западна Сахара

en: Yemen
sr: Јемен

en: Zambia
sr: Замбија

en: Zimbabwe
sr: Зимбабве

en: Name
sr: Име

en: AOL Instant Messenger
sr: AOL брзи гласник

en: Jabber
sr: Џабер

en: Yahoo Messenger
sr: Yahoo гласник

en: Service
sr: Сервис

en: Location
sr: Место

en: Username
sr: Корисничко име

en: Home
sr: Кућа

en: Other
sr: Друго

en: Source Book
sr: Изворна књига

en: Target Book
sr: Одредишна књига

en: Is New Contact
sr: Је нови контакт

en: Writable Fields
sr: Поља за упис

en: Required Fields
sr: Обавезна поља

en: Changed
sr: Промењено

en: Contact Editor - %s
sr: Уређивач за контакте - %s

en: Please select an image for this contact
sr: Изаберите слику за овај контакт

en: No image
sr: Без слике

en: The contact data is invalid:
sr: Подаци о контакту нису исправни:

en: Invalid contact.
sr: Неисправан контакт.

en: Contact Quick-Add
sr: Брзо додавање контакта

en: _Edit Full
sr: _Уреди потпуно

en: _Full name:
sr: _Пуно име:

en: E-_mail:
sr: Е-_пошта:

en: Are you sure you want
    to delete contact list (%s) ?
sr: Јесте ли сигурни да хоћете
    да обришете контакт листу (%s) ?

en: Are you sure you want
    to delete these contact lists?
sr: Јесте ли сигурни да хоћете
    да обришете ове контакт листе?

en: Are you sure you want
    to delete contact (%s) ?
sr: Јесте ли сигурни да хоћете
    да обришете контакт (%s) ?

en: Are you sure you want
    to delete these contacts?
sr: Јесте ли сигурни да хоћете
    да обришете ове контакте?

en: Address _2:
sr: Адреса _2:

en: Ci_ty:
sr: _Град:

en: Countr_y:
sr: Држав_а:

en: Full Address
sr: Пуна адреса

en: _ZIP Code:
sr: _Поштански број:

en: Dr.
sr: Др

en: Esq.
sr: Пош.

en: Full Name
sr: Пуно име

en: Jr.
sr: Мл.

en: Miss
sr: Г-ђица

en: Mr.
sr: Г.

en: Mrs.
sr: Г-ђа

en: Ms.
sr: Г-ђа

en: Sr.
sr: Ст.

en: _First:
sr: _Име:

en: _Last:
sr: _Презиме:

en: _Middle:
sr: _Средње:

en: _Suffix:
sr: _Суфикс:

en: Add IM Account
sr: Додај налог брзог гласника

en: _Account name:
sr: Име н_алога:

en: _IM Service:
sr: Услуга _брзог гласника:

en: _Location:
sr: _Место:

en: Add an email to the List
sr: Додај е-пошту на листу

en: Contact List Editor
sr: Уређивач контакт листе

en: Insert email addresses from Address Book
sr: Уметните електронске адресе из адресара

en: Members
sr: Чланови

en: Remove an email address from the List
sr: Уклони електронску адресу са листе

en: _Hide addresses when sending mail to this list
sr: _Сакриј адресе када шаљеш пошту на ову листу

en: _List name:
sr: Име _листе:

en: _Select
sr: _Изабери

en: _Type an email address or drag a contact into the list below:
sr: _Укуцајте електронску адресу или превуците контакт у доњу листу:

en: Book
sr: Књига

en: Is New List
sr: Је нова листа

en: _Members
sr: _Чланови

en: Contact List Members
sr: Чланови контакт листе

en: Changed Contact:
sr: Промењен контакт:

en: Conflicting Contact:
sr: Споран контакт:

en: Duplicate Contact Detected
sr: Откривен дупли контакт

en: The changed email or name of this contact already
    exists in this folder.  Would you like to add it anyway?
sr: Промењена електронска адреса или име овог контакта
    већ постоји у овој фасцикли.  Желите ли ипак да додате?

en: New Contact:
sr: Нови контакт:

en: Original Contact:
sr: Оригиналан контакт:

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder.  Would you like to add it anyway?
sr: Име или електронска адреса овог контакта већ постоји
    у овој фасцикли.  Желите ли ипак да додате?

note: FIXME: get the toplevel window...
en: Advanced Search
sr: Напредна претрага

en: No contacts
sr: Нема контакта

en: %d contact | %d contacts
sr[0]: %d контакт
sr[1]: %d контакта
sr[2]: %d контаката

en: Query
sr: Упит

en: Error getting book view
sr: Грешка при учитавању прегледа књиге

en: Model
sr: Модел

en: Error modifying card
sr: Грешка при измени карте

en: Name begins with
sr: Име почиње са

en: Email begins with
sr: Е-пошта почиње са

en: Category is
sr: Категорија је

note: We attach subitems below
en: Any field contains
sr: Поље које садржи

en: Advanced...
sr: Напредно...

en: Source
sr: Извор

en: Type
sr: Тип

en: Address Book
sr: Адресар

en: Save as VCard...
sr: Сачувај као ВКарту...

en: _Open
sr: _Отвори

en: New Contact...
sr: Нови контакт...

en: New Contact List...
sr: Нова контакт листа...

en: Forward Contact
sr: Проследи контакт

en: Forward Contacts
sr: Проследи контакте

en: Send Message to Contact
sr: Пошаљи поруку контакту

en: Send Message to List
sr: Пошаљи поруку на листу

en: Send Message to Contacts
sr: Пошаљи поруку контактима

en: Print
sr: Штампај

en: Copy to Address Book...
sr: Умножи у адресар...

en: Move to Address Book...
sr: Премести у адресар...

en: Cut
sr: Исеци

en: Copy
sr: Умножи

en: Paste
sr: Убаци

note: All, unmatched, separator
en: Any Category
sr: Било која категорија

en: Print cards
sr: Штампај карте

en: Assistant
sr: Помоћник

en: Assistant Phone
sr: Телефон помоћника

en: Business Fax
sr: Факс на послу

en: Business Phone
sr: Телефон на послу

en: Business Phone 2
sr: Телефон на послу 2

en: Callback Phone
sr: Телефон за позивање

en: Car Phone
sr: Телефон у колима

en: Categories
sr: Категорије

en: Company Phone
sr: Телефон предузећа

en: Email
sr: Е-пошта

en: Email 2
sr: Е-пошта 2

en: Email 3
sr: Е-пошта 3

en: Family Name
sr: Презиме

en: File As
sr: Смести као

en: Given Name
sr: Дато име

en: Home Fax
sr: Кућни факс

en: Home Phone
sr: Кућни телефон

en: Home Phone 2
sr: Кућни телефон 2

en: ISDN Phone
sr: ISDN телефон

en: Journal
sr: Дневник

en: Manager
sr: Управник

en: Mobile Phone
sr: Мобилни телефон

en: Nickname
sr: Надимак

en: Note
sr: Напомена

en: Office
sr: Канцеларија

en: Organization
sr: Организација

en: Other Fax
sr: Други факс

en: Other Phone
sr: Други телефон

en: Pager
sr: Пејџер

en: Primary Phone
sr: Главни телефон

en: Radio
sr: Радио

en: Role
sr: Улога

en: Spouse
sr: Супружник

en: Telex
sr: Телекс

en: Title
sr: Титула

en: Unit
sr: Јединица

en: Web Site
sr: Веб страна

en: Width
sr: Ширина

en: Height
sr: Висина

en: Has Focus
sr: Има фокус

en: Field
sr: Поље

en: Field Name
sr: Име поља

en: Text Model
sr: Модел текста

en: Max field name length
sr: Највећа дужина имена поља

en: Column Width
sr: Ширина колоне

en: 
    
    Search for the Contact
    
    or double-click here to create a new Contact.
sr: 
    
    Потражите контакт
    
    или кликните двапут овде за прављење новог контакта.

en: 
    
    There are no items to show in this view.
    
    Double-click here to create a new Contact.
sr: 
    
    Нема предмета за приказивање.
    
    Кликните двапут да направите нов контакт.

en: 
    
    Search for the Contact.
sr: 
    
    Претрага за контактима.

en: 
    
    There are no items to show in this view.
sr: 
    
    Нема предмета за приказивање.

en: Adapter
sr: Адаптер

en: Selected
sr: Изабрано

en: Has Cursor
sr: Има курсор

en: (map)
sr: (мапа)

en: map
sr: мапа

en: List Members
sr: Чланови листе

en: E-mail
sr: Е-пошта

en: Position
sr: Положај

en: Video Conferencing
sr: Видео конференције

en: Phone
sr: Телефон

en: Fax
sr: Факс

en: work
sr: посао

en: Blog
sr: Блог

en: personal
sr: лично

en: Job Title
sr: Титула на послу

en: Home page
sr: Лична страница

note: E_BOOK_ERROR_OK
en: Success
sr: Успех

note: E_BOOK_ERROR_INVALID_ARG E_BOOK_ERROR_BUSY
en: Backend busy
sr: Основни процес је заузет

note: E_BOOK_ERROR_REPOSITORY_OFFLINE
en: Repository offline
sr: Архива ван мреже

note: E_BOOK_ERROR_NO_SUCH_BOOK
en: Address Book does not exist
sr: Адресар не постоји

note: E_BOOK_ERROR_NO_SELF_CONTACT
en: No Self Contact defined
sr: Лични контакт није дефинисан

note: E_BOOK_ERROR_URI_NOT_LOADED E_BOOK_ERROR_URI_ALREADY_LOADED E_BOOK_ERROR_PERMISSION_DENIED
en: Permission denied
sr: Забрањен приступ

note: E_BOOK_ERROR_CONTACT_NOT_FOUND
en: Contact not found
sr: Контакт није пронађен

note: E_BOOK_ERROR_CONTACT_ID_ALREADY_EXISTS
en: Contact ID already exists
sr: ИБ контакта већ постоји

note: E_BOOK_ERROR_PROTOCOL_NOT_SUPPORTED
en: Protocol not supported
sr: Протокол није подржан

note: E_BOOK_ERROR_CANCELLED
en: Cancelled
sr: Одустато

note: E_BOOK_ERROR_COULD_NOT_CANCEL
en: Could not cancel
sr: Није могуће одустати

note: E_BOOK_ERROR_AUTHENTICATION_FAILED
en: Authentication Failed
sr: Неуспела аутентификација

note: E_BOOK_ERROR_AUTHENTICATION_REQUIRED
en: Authentication Required
sr: Аутентификација обавезна

note: E_BOOK_ERROR_TLS_NOT_AVAILABLE
en: TLS not Available
sr: TLS није доступан

note: E_BOOK_ERROR_CORBA_EXCEPTION E_BOOK_ERROR_NO_SUCH_SOURCE
en: No such source
sr: Нема таквог извора

note: E_BOOK_ERROR_OFFLINE_UNAVAILABLE
en: Not available in offline mode
sr: Није доступно у режиму ван мреже

note: E_BOOK_ERROR_OTHER_ERROR
en: Other error
sr: Друга грешка

note: E_BOOK_ERROR_INVALID_SERVER_VERSION
en: Invalid server version
sr: Неисправна верзија сервера

en: We were unable to open this addressbook. This either means this book is not marked for offline usage or not yet downloaded for offline usage. Please load the addressbook once in online mode to download its contents
sr: Отварање овог адресара није могуће. То или значи да он није означен за коришћење ван мреже или да још није преузет за рад ван мреже. Учитајте овај адресар када се повежете ради преузимања његовог садржаја

en: We were unable to open this addressbook.  Please check that the path %s exists and that you have permission to access it.
sr: Отварање овог адресара није могуће.  Проверите да путања %s постоји и да имате права приступа.

en: We were unable to open this addressbook.  This either means you have entered an incorrect URI, or the LDAP server is unreachable.
sr: Отварање овог адресара није могуће.  То значи да сте или унели погрешну адресу, или је LDAP сервер недоступан.

en: This version of Evolution does not have LDAP support compiled in to it.  If you want to use LDAP in Evolution, you must install an LDAP-enabled Evolution package.
sr: Ова верзија Еволуције нема у себи подршку за LDAP.  Уколико желите да користите LDAP у Еволуцији, морате да инсталирате пакет Еволуције са подршком за LDAP.

en: We were unable to open this addressbook.  This either means you have entered an incorrect URI, or the server is unreachable.
sr: Отварање овог адресара није могуће.  То значи да сте или унели погрешну адресу, или је сервер недоступан.

en: More cards matched this query than either the server is 
    configured to return or Evolution is configured to display.
    Please make your search more specific or raise the result limit in
    the directory server preferences for this addressbook.
sr: Број карти који одговара упиту је већи од броја на који је сервер 
    подешен да одговори или је Еволуција подешена да прикаже.
    Прецизније обликујте упит или повећајте ограничење
    броја резултата у поставкама адресара за сервер директоријума.

en: The time to execute this query exceeded the server limit or the limit
    you have configured for this addressbook.  Please make your search
    more specific or raise the time limit in the directory server
    preferences for this addressbook.
sr: Време за извршавање овог упита је преко ограничења сервера или
    ограничења који сте подесили за овај адресар.  Прецизније обликујте
    упит или повећајте временско ограничење у поставкама адресара
    за сервер директоријума.

en: The backend for this addressbook was unable to parse this query.
sr: Основни процес овог адресара није могао да обради упит.

en: The backend for this addressbook refused to perform this query.
sr: Основни процес овог адресара је одбио да обави овај упит.

en: This query did not complete successfully.
sr: Овај упит није успешно завршен.

en: Error adding list
sr: Грешка при додавању листе

en: Error adding contact
sr: Грешка при додавању контакта

en: Error modifying list
sr: Грешка при измени листе

en: Error modifying contact
sr: Грешка при измени контакта

en: Error removing list
sr: Грешка при уклањању листе

en: Error removing contact
sr: Грешка при уклањању контакта

en: Opening %d contact will open %d new window as well.
    Do you really want to display this contact? | Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts?
sr[0]: Отварање %d контакта ће отворити и %d нов прозор.
    Да ли заиста желите да прикажете ове контакте?
sr[1]: Отварање %d контакта ће отворити и %d нова прозора.
    Да ли заиста желите да прикажете ове контакте?
sr[2]: Отварање %d контакта ће отворити и %d нових прозора.
    Да ли заиста желите да прикажете ове контакте?

en: %s already exists
    Do you want to overwrite it?
sr: %s већ постоји
    Желите ли да препишете?

en: Overwrite
sr: Препиши

note: more than one, finding the total number of contacts might * hit performance while saving large number of contacts
en: contact | contacts
sr[0]: контакт
sr[1]: контакти
sr[2]: контакта

en: list
sr: листа

en: Move contact to
sr: Премести контакт у

en: Copy contact to
sr: Умножи контакт у

en: Move contacts to
sr: Премести контакте у

en: Copy contacts to
sr: Умножи контакте у

en: Select target addressbook.
sr: Изаберите одредишни адресар.

en: Multiple VCards
sr: Бројне ВКарте

en: VCard for %s
sr: ВКарта за %s

note: * This is the code for the UI thingie that lets you manipulate the e-mail * addresses (and *only* the e-mail addresses) associated with an existing * contact.
en: (none)
sr: (ништа)

en: Primary Email
sr: Главна Е-пошта

en: Select an Action
sr: Изаберите радњу

en: Create a new contact "%s"
sr: Направи нови контакт „%s“

en: Add address to existing contact "%s"
sr: Додај адресу постојећем контакту „%s“

en: Querying Address Book...
sr: Слање упита адресару...

en: Merge E-Mail Address
sr: Споји електронске адресе

en: There is one other contact. | There are %d other contacts.
sr[0]: Постоји још један контакт.
sr[1]: Постоји још %d контакта.
sr[2]: Постоји још %d контакта.

en: Show Full VCard
sr: Прикажи пуну ВКарту

en: Show Compact VCard
sr: Прикажи сажету ВКарту

en: Save in addressbook
sr: Сачувај у адресар

en: Card View
sr: Преглед карте

en: GTK Tree View
sr: Преглед GTK стабла

en: Importing ...
sr: Увожење ...

en: LDAP Data Interchange Format (.ldif)
sr: LDAP облик размене података (.ldif)

en: Evolution LDIF importer
sr: Еволуција LDIF увозник

en: VCard (.vcf, .gcrd)
sr: ВКарта (.vcf, .gcrd)

en: Evolution VCard Importer
sr: Еволуција ВКарта увозник

en: Print envelope
sr: Штампај коверту

en: Print contacts
sr: Штампај контакте

en: Print contact
sr: Штампај контакт

en: 10 pt. Tahoma
sr: 10 п. Тахома

en: 8 pt. Tahoma
sr: 8 п. Тахома

en: Blank forms at end:
sr: Празни обрасци на крају:

en: Body
sr: Тело

en: Bottom:
sr: Дно:

en: Dimensions:
sr: Димензије:

en: F_ont...
sr: Ф_онт...

en: Fonts
sr: Фонтови

en: Footer:
sr: Подножје:

en: Format
sr: Формат

en: Header
sr: Заглавље

en: Header/Footer
sr: Заглавље/подножје

en: Headings
sr: Заглавља

en: Headings for each letter
sr: Заглавља за свако писмо

en: Height:
sr: Висина:

en: Immediately follow each other
sr: Одмах прати једно друго

en: Include:
sr: Укључује:

en: Landscape
sr: Положено

en: Left:
sr: Лево:

en: Letter tabs on side
sr: Језичци са словима са стране

en: Margins
sr: Маргине

en: Number of columns:
sr: Број колона:

en: Options
sr: Опције

en: Orientation
sr: Положај

en: Page
sr: Страна

en: Page Setup:
sr: Подешавање стране:

en: Paper
sr: Папир

en: Paper source:
sr: Извор папира:

en: Portrait
sr: Усправно

en: Preview:
sr: Преглед:

en: Print using gray shading
sr: Штампај користећи сиве тонове

en: Reverse on even pages
sr: Обрнуто на парним странама

en: Right:
sr: Десно:

en: Sections:
sr: Одељци:

en: Shading
sr: Сенчење

note: FIXME: Take care of i18n
en: Size:
sr: Величина:

en: Start on a new page
sr: Почни на новој страни

en: Style name:
sr: Име стила:

en: Top:
sr: Врх:

en: Type:
sr: Тип:

en: Width:
sr: Ширина:

en: _Font...
sr: _Фонт...

en: Contact Print Style Editor Test
sr: Проба уређивача стила за штампање контакта

en: Copyright (C) 2000, Ximian, Inc.
sr: Ауторско право (C) 2000, Ximian, Inc.

en: This should test the contact print style editor widget
sr: Ово испробава елемент уређивача стила за штампање контакта

en: Contact Print Test
sr: Проба штампе контакта

en: This should test the contact print code
sr: Ово испробава код за штампу контакта

en: Can not open file
sr: Датотека не може бити отворена

en: Couldn't get list of addressbooks
sr: Листа адресара није доступна

en: failed to open book
sr: неуспело отварање књиге

en: Specify the output file instead of standard output
sr: Наведите излазну датотеку уместо стандардног излаза

en: OUTPUTFILE
sr: ИЗЛАЗНА-ДАТОТЕКА

en: List local addressbook folders
sr: Листа фасцикле локалног адресара

en: Show cards as vcard or csv file
sr: Прикажи карте као вкарту или csv датотеку

en: Export in asynchronous mode
sr: Извези у неусклађеном режиму

en: The number of cards in one output file in asychronous mode, default size 100.
sr: Број карти у једној излазној датотеци у неусклађеном режиму, подразумевано 100.

en: NUMBER
sr: БРОЈ

en: Command line arguments error, please use --help option to see the usage.
sr: Грешка у аргументима команде, користите опцију --help да видите како се користи.

en: Only support csv or vcard format.
sr: Подржава само csv или vcard облик.

en: In async mode, output must be file.
sr: У неусклађеном режиму, излаз мора бити датотека.

en: In normal mode, there is no need for the size option.
sr: У нормалном режиму, нема потребе за подешавањем величине.

en: Unhandled error
sr: Непозната грешка

en: Error loading default addressbook.
sr: Грешка при учитавању подразумеваног адресара.

en: Input File
sr: Улазна датотека

en: No filename provided.
sr: Име датотеке није дато.

en:  There are few attachments getting downloaded. Saving the appointment will cause the appointment to be saved without those pending attachments
sr:  Преузима се неколико прилога. Уколико сада сачувате заказани састанак ови прилози неће бити сачувани са њим

en:  There are few attachments getting downloaded. Saving the task will cause the task to be saved without those pending attachments
sr:  Преузима се неколико прилога. Уколико сада сачувате задужење ови прилози неће бити сачувани са њим

en: Adding a meaningful Summary to your appointment will give your recipients an idea of what your appointment is about.
sr: Додавањем смисленог прегледа Вашем састанку даћете примаоцима до знања у вези чега заказујете састанак.

en: Adding a meaningful Summary to your task will give your recipients an idea of what your task is about.
sr: Додавањем смисленог прегледа Вашем задужењу даћете примаоцима до знања шта је задужење.

en: All information in these journal entries will be deleted and can not be restored.
sr: Сви подаци у овим уносима у дневник ће бити обрисани и неће се моћи повратити.

en: All information in this journal will be deleted and can not be restored.
sr: Сви подаци у овом дневнику биће обрисани и неће се моћи повратити.

en: All information on these appointments will be deleted and can not be restored.
sr: Сви подаци о овим заказаним састанцима биће обрисани и неће се моћи повратити.

en: All information on these tasks will be deleted and can not be restored.
sr: Сви подаци о овим задужењима биће уклоњени и неће се моћи повратити.

en: All information on this appointment will be deleted and can not be restored.
sr: Сви подаци о овом заказаном састанку ће бити обрисани и неће се моћи повратити.

en: All information on this journal entry will be deleted and can not be restored.
sr: Сви подаци о овом уносу у дневник ће бити обрисани и неће се моћи повратити.

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored.
sr: Сви подаци о овом састанку ће бити уклоњени и неће се моћи повратити.

en: All information on this task will be deleted and can not be restored.
sr: Сви подаци о овом задужењу ће бити обрисани и неће се моћи повратити.

en: Are you sure you want to delete the '{0}' task?
sr: Сигурно желите да обришете ’{0}‘ задужење?

en: Are you sure you want to delete the appointment titled '{0}'?
sr: Сигурно желите да обришете заказани састанак назван ’{0}‘?

en: Are you sure you want to delete the journal entry '{0}'?
sr: Сигурно желите да обришете унос у дневник ’{0}‘?

en: Are you sure you want to delete these {0} appointments?
sr: Сигурно желите да обришете ове {0} заказане састанке?

en: Are you sure you want to delete these {0} journal entries?
sr: Сигурно желите да обришете ове {0} уносе у дневник?

en: Are you sure you want to delete these {0} tasks?
sr: Сигурно желите да обришете ова {0} задужења?

en: Are you sure you want to delete this appointment?
sr: Сигурно желите да обришете овај заказани састанак?

en: Are you sure you want to delete this journal entry?
sr: Сигурно желите да обришете овај унос у дневник?

en: Are you sure you want to delete this meeting?
sr: Сигурно желите да обришете овај састанак?

en: Are you sure you want to delete this task?
sr: Сигурно желите да обришете ово задужење?

en: Are you sure you want to send the appointment without a summary?
sr: Сигурно желите да закажете састанак без сачињеног прегледа?

en: Are you sure you want to send the task without a summary?
sr: Сигурно желите да пошаљете задужење без сачињеног прегледа?

en: Delete calendar '{0}'?
sr: Обрисати календар ’{0}‘?

en: Delete task list '{0}'?
sr: Обрисати листу задужења ’{0}‘?

en: Discard Changes
sr: Занемари промене

en: Don't Send
sr: Не шаљи

en: Download in progress. Do you want to save the appointment?
sr: Преузимање у току. Желите ли да сачувате заказани састанак?

en: Download in progress. Do you want to save the task?
sr: Преузимање у току. Желите ли да сачувате задужење?

en: Editor could not be loaded.
sr: Уређивач није могао бити учитан.

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to RSVP.
sr: Позивнице е-поштом ће бити послате свим учесницима да би се припремили.

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this task.
sr: Позивнице е-поштом биће послате свим учесницима да би могли да прихвате ово задужење.

en: Error loading calendar
sr: Грешка при учитавању календара

en: Error loading task list
sr: Грешка при учитавању листе задужења

en: If you don't send a cancellation notice, the other participants may not know the journal has been deleted.
sr: Уколико не пошаљете обавештење о отказивању, остали учесници можда неће знати да је овај унос обрисан.

en: If you don't send a cancellation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
sr: Уколико не пошаљете обавештење о отказивању, остали учесници можда неће знати да је састанак отказан.

en: If you don't send a cancellation notice, the other participants may not know the task has been deleted.
sr: Уколико не пошаљете обавештење о отказивању, остали учесници можда неће знати да је задужење обрисано.

en: Save Changes
sr: Сачувај промене

en: Send
sr: Пошаљи

en: Send Notice
sr: Пошаљи обавештење

en: Sending updated information allows other participants to keep their calendars up to date.
sr: Слање освежених података омогућава осталим учесницима да њихов календар буде у току.

en: Sending updated information allows other participants to keep their task lists up to date.
sr: Слање освежених података омогућава осталим учесницима да њихова листа задужења буде у току.

en: The Evolution calendar has quit unexpectedly.
sr: Календар Еволуције је неочекивано завршио.

en: The Evolution tasks have quit unexpectedly.
sr: Еволуција задужења су неочекивано завршила.

en: The calendar is not marked for offline usage
sr: Овај календар није означен за коришћење ван мреже

en: The task list is not marked for offline usage
sr: Ова листа задужења није означена за коришћење ван мреже

en: This calendar will be removed permanently.
sr: Овај календар ће бити трајно уклоњен.

en: This task list will be removed permanently.
sr: Ова листа задужења ће бити трајно уклоњена.

en: Would you like to save your changes to this appointment?
sr: Желите ли да сачувате промене на заказаном састанку?

en: Would you like to save your changes to this task?
sr: Желите ли да сачувате промене на задужењу?

en: Would you like to send a cancellation notice for this journal entry?
sr: Желите ли да пошаљете обавештење о отказивању за овај унос у дневник?

en: Would you like to send all the participants a cancellation notice?
sr: Желите ли да пошаљете свим учесницима обавештење о отказивању?

en: Would you like to send meeting invitations to participants?
sr: Желите ли да пошаљете позиве на састанак учесницима?

en: Would you like to send this task to participants?
sr: Желите ли да пошаљете ово задужење учесницима?

en: Would you like to send updated meeting information to participants?
sr: Желите ли да пошаљете освежене податке о састанку учесницима?

en: Would you like to send updated task information to participants?
sr: Желите ли да пошаљете освежене податке о задужењу учесницима?

en: You have made changes to this appointment, but not yet saved them.
sr: Променили сте овај заказани састанак, али промене још нису сачуване.

en: You have made changes to this task, but not yet saved them.
sr: Променили сте ово задужење, али промене још нисте сачували.

en: Your calendars will not be available until Evolution is restarted.
sr: Календари неће бити доступни док се Еволуција поново не покрене.

en: Your tasks will not be available until Evolution is restarted.
sr: Задужења неће бити доступна док се Еволуција поново не покрене.

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Send
sr: _Пошаљи

en: Enter password
sr: Унесите лозинку

en: Split Multi-Day Events:
sr: Подели вишедневне догађаје:

en: Could not start evolution-data-server
sr: Неуспело покретање еволуција-сервера-података

en: Could not read pilot's Calendar application block
sr: Неуспело читање програмског блока пилотовог Календара

en: Default Priority:
sr: Подразумеван приоритет:

en: Could not read pilot's ToDo application block
sr: Неуспело читање пилотовог ToDo програмског блока

en: Calendar and Tasks
sr: Календар и задужења

en: Calendars
sr: Календари

en: Configure your timezone, Calendar and Task List here
sr: Подесите временску зону, календар и листу задужења овде

en: Evolution Calendar and Tasks
sr: Еволуција календар и задужења

en: Evolution Calendar configuration control
sr: Контрола подешавања Еволуција календара

en: Evolution Calendar scheduling message viewer
sr: Прегледач заказаних порука Еволуција календара

en: Evolution Calendar/Task editor
sr: Уређивач Еволуција календара/задужења

en: Evolution's Calendar component
sr: Део Еволуција календара

en: Evolution's Tasks component
sr: Део Еволуција задужења

en: Tasks
sr: Задужења

en: _Calendars
sr: _Календари

en: _Tasks
sr: _Задужења

en: Evolution Calendar alarm notification service
sr: Сервис за упозорења Еволуција календара

en: minute | minutes
sr[0]: минут
sr[1]: минута
sr[2]: минута

en: Start time
sr: Време почетка

en: <big><b>%s</b></big>
    %s until %s
sr: <big><b>%s</b></big>
    %s до %s

en: Appointments
sr: Заказани састанци

note: Location
en: Location:
sr: Место:

en: Snooze _time:
sr: Време _дремања:

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Snooze
sr: Дре_мање

en: description of appointment
sr: опис заказаног састанка

en: location of appointment
sr: заказано место састанка

en: Dismiss
sr: Одбаци

en: Dismiss All
sr: Одбаци све

en: No summary available.
sr: Нема доступног прегледа.

en: No description available.
sr: Нема доступног описа.

en: No location information available.
sr: Нема доступног податка о месту.

en: Alarm on %s
    %s
    Starting at %s
    Ending at %s
sr: Аларм за %s
    %s
    Почиње у %s
    Завршава се у %s

en: Warning
sr: Упозорење

en: Evolution does not support calendar reminders with
    email notifications yet, but this reminder was
    configured to send an email.  Evolution will display
    a normal reminder dialog box instead.
sr: Еволуција још не подржава календарске подсетнике
    са обавештењима путем е-поште, али је овај
    подсетник подешен да пошаље поруку. Еволуција ће
    уместо тога приказати нормално прозорче.

en: An Evolution Calendar reminder is about to trigger. This reminder is configured to run the following program:
    
            %s
    
    Are you sure you want to run this program?
sr: Подсетник Еволуција календара ће бити покренут. Овај подсетник је подешен да покрене следећи програм:
    
            %s
    
    Сигурно желите да покренете овај програм?

en: Do not ask me about this program again.
sr: Не питај ме поново за овај програм.

en: Could not initialize Bonobo
sr: Није могуће покренути Бонобо

en: Could not create the alarm notify service factory
sr: Није могуће покренути сервис за упозорења

en: invalid time
sr: неисправно време

en: Alarm programs
sr: Програми за аларм

en: Ask for confirmation when deleting items
sr: Тражи потврду за брисање предмета

en: Background color of tasks that are due today, in "#rrggbb" format.
sr: Боја позадине задужења за данас, у облику „#rrggbb“.

en: Background color of tasks that are overdue, in "#rrggbb" format.
sr: Боја позадине неиспуњених задужења, у облику „#rrggbb“.

en: Calendars to run alarms for
sr: Календари за које се покреће аларм

en: Color to draw the Marcus Bains Line in the Time bar (empty for default).
sr: Боја за исцртавање Маркус Бејнс линије у линији времена (подразумевано је празно).

en: Color to draw the Marcus Bains line in the Day View.
sr: Боја за исцртавање Маркус Бејнс линије у дневном прегледу.

en: Compress weekends in month view
sr: Сажми викенде у месечни преглед

en: Confirm expunge
sr: Потврди пражњење

en: Days on which the start and end of work hours should be indicated.
sr: Потребно је означити дане којима почињу и завршавају се радни часови.

en: Default appointment reminder
sr: Подразумевани подсетник за састанак

en: Default reminder units
sr: Подразумеване јединице подсетника

en: Default reminder value
sr: Подразумевана вредност подсетника

en: Free/busy server urls
sr: Адресе сервера слободно/заузето

en: Free/busy template url
sr: Модел адреса слободно/заузето

en: Hide completed tasks
sr: Сакриј завршена задужења

en: Hide task units
sr: Сакриј јединице задужења

en: Hide task value
sr: Сакриј вредност задужења

en: Horizontal pane position
sr: Позиција положене површи

en: Hour the workday ends on, in twenty four hour format, 0 to 23.
sr: Сат којим се завршава радна недеља, у двадесетчетворочасовном облику, од 0 до 23.

en: Hour the workday starts on, in twenty four hour format, 0 to 23.
sr: Сат којим почиње радна недеља, у двадесетчетворочасовном облику, од 0 до 23.

en: Intervals shown in Day and Work Week views, in minutes.
sr: Интервали приказани у дневним и недељним прегледима, у минутима.

en: Last alarm time
sr: Последње време за аларм

en: List of server urls for free/busy publishing.
sr: Листа адреса сервера за објављивање слободно/заузето.

en: Marcus Bains Line
sr: Маркус Бејнс линија

en: Marcus Bains Line Color - Day View
sr: Боја Маркус Бејнс линије - дневни преглед

en: Marcus Bains Line Color - Time bar
sr: Боја Маркус Бејнс линије - линија времена

en: Minute the workday ends on, 0 to 59.
sr: Минут којим се завршава радни дан, од 0 до 59.

en: Minute the workday starts on, 0 to 59.
sr: Минут којим почиње радни дан, од 0 до 59.

en: Month view horizontal pane position
sr: Позиција положене површи месечног прегледа

en: Month view vertical pane position
sr: Позиција усправне површи месечног прегледа

en: Number of units for determining for a default reminder.
sr: Број јединица за подразумевани подсетник.

en: Number of units for determining when to hide tasks.
sr: Број јединица за одређивање када сакрити задужења.

en: Overdue tasks color
sr: Боја прекорачених задужења

en: Position of the horizontal pane, between the date navigator calendar and the task list when not in the month view, in pixels.
sr: Позиција положене површи, између дела календара за датум и листе задужења када није постављен месечни преглед, у пикселима.

en: Position of the horizontal pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels.
sr: Позиција положене површи, између прегледа и дела календара за датум и листе задужења у месечном прегледу, у пикселима.

en: Position of the vertical pane, between the task list and the task preview pane, in pixels.
sr: Позиција усправне површи, између листе задужења и панела за преглед задужења, у пикселима.

en: Position of the vertical pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels.
sr: Позиција усправне површи, између прегледа и дела календа за датум и листе задужења у месечном прегледу, у пикселима.

en: Position of the vertical pane, between the view and the date navigator calendar and task list when not in the month view, in pixels.
sr: Позиција усправне површи, између прегледа и дела календара за датум и листе задужења када није постављен месечни преглед, у пикселима.

en: Programs that are allowed to be run by alarms.
sr: Програми који могу бити покренути алармима.

en: Show appointment end times in week and month views
sr: Приказује времена завршетка састанака у недељним и месечним прегледима

en: Show display alarms in notification tray
sr: Приказује аларме у обавештајној зони

en: Show week numbers in date navigator
sr: Приказује бројеве недеља у делу за датум

en: Tasks due today color
sr: Боја задужења за данас

en: Tasks vertical pane position
sr: Позиција усправне површи задужења

en: The default timezone to use for dates and times in the calendar, as an untranslated Olsen timezone database location like "America/New York".
sr: Подразумевана временска зона коју календар користи за датум и време, као непреведено место базе временске зоне Олсен, као „Америка/Њујорк“.

en: The url template to use as a free/busy data fallback, %u is replaced by the user part of the mail address and %d is replaced by the domain.
sr: Модел адресе за коришћење у повраћају података слободно/заузето, %u се замењује корисничким делом електронске адресе, а %d доменом.

en: Time divisions
sr: Подела _времена

en: Time the last alarm ran, in time_t.
sr: Време последњег покретања аларма, у time_t.

en: Timezone
sr: Временска зона

en: Twenty four hour time format
sr: Давадесетчетворочасовни облик времена

en: Units for a default reminder, "minutes", "hours" or "days".
sr: Јединице за подразумевани подсетник, „минути“, „сати“ или „дани“.

en: Units for determining when to hide tasks, "minutes", "hours" or "days".
sr: Јединице за одређивање када сакрити задужења, „минути“, „сати“, или „дани“.

en: Week start
sr: Почетак недеље

en: Weekday the week starts on, from Sunday (0) to Saturday (6).
sr: Дан којим почиње недеља, од недеље (0) до суботе (6).

en: Whether or not to use the notification tray for display alarms.
sr: Да ли да користи обавештајну зону за приказивање аларма.

en: Whether to ask for confirmation when deleting an appointment or task.
sr: Да ли да тражи потврду за брисање састанка или задужења.

en: Whether to ask for confirmation when expunging appointments and tasks.
sr: Да ли да тражи потврду при избацивању састанка и задужења.

en: Whether to compress weekends in the month view, which puts Saturday and Sunday in the space of one weekday.
sr: Да ли да сажме викенде у месечном прегледу, који суботу и недељу ставља у простор радне недеље.

en: Whether to display the end time of events in the week and month views.
sr: Да ли да прикаже времена завршетка догађаја у недељним и месечним прегледима.

en: Whether to draw the Marcus Bains Line (line at current time) in the calendar.
sr: Да ли да у календару исцрта Маркус Бејнс линију (на тренутно време).

en: Whether to hide completed tasks in the tasks view.
sr: Да ли да сакрије завршена задужења у прегледу задужења.

en: Whether to set a default reminder for appointments.
sr: Да ли да постави подразумевани подсетник за заказане састанке.

en: Whether to show times in twenty four hour format instead of using am/pm.
sr: Да ли да прикаже време у двадесеточасовном облику уместо am/pm.

en: Whether to show week numbers in the date navigator.
sr: Да ли да прикаже бројеве недеља у делу за датум.

en: Work days
sr: Радни дани

en: Workday end hour
sr: Час којим се завршава радни дан

en: Workday end minute
sr: Минут којим се завршава радни дан

en: Workday start hour
sr: Час којим почиње радни дан

en: Workday start minute
sr: Минут којим почиње радни дан

en: Summary contains
sr: Преглед садржи

en: Description contains
sr: Опис садржи

en: Comment contains
sr: Коментар садржи

en: Location contains
sr: Место садржи

en: Unmatched
sr: Не одговара

en: Calendar
sr: Календар

en: This operation will permanently erase all events older than the selected amount of time. If you continue, you will not be able to recover these events.
sr: Ова радња ће трајно обрисати све догађаје пре изабраног рока. Уколико наставите, нећете моћи да повратите ове догађаје.

en: Purge events older than
sr: Избаци догађаје старије од

en: days
sr: дана

note: Create the On the web source group Create the Webcal source group Create the LDAP source group
en: On The Web
sr: На вебу

en: Birthdays & Anniversaries
sr: Рођендани и годишњице

note: Create the weather group
en: Weather
sr: Време

en: New Calendar
sr: Нови календар

en: Failed upgrading calendars.
sr: Неуспела надоградња календара.

en: Unable to open the calendar '%s' for creating events and meetings
sr: Није могуће отворити календар ’%s‘ за прављење догађаја и састанака

en: There is no calendar available for creating events and meetings
sr: Нема доступног календара за прављење догађаја и састанака

en: Calendar Source Selector
sr: Бирач извора календара

en: New appointment
sr: Нови заказани састанак

en: _Appointment
sr: _Заказани састанак

en: Create a new appointment
sr: Заказује нови састанак

en: New meeting
sr: Нови састанак

en: M_eeting
sr: С_астанак

en: Create a new meeting request
sr: Прави нови захтев за састанком

en: New all day appointment
sr: Нови целодневни састанак

en: All Day A_ppointment
sr: Цело_дневни састанак

en: Create a new all-day appointment
sr: Прави нови целодневни састанак

en: New calendar
sr: Нови календар

en: Cale_ndar
sr: Кале_ндар

en: Create a new calendar
sr: Прави нови календар

en: Day View
sr: Дневни преглед

en: Work Week View
sr: Преглед радне недеље

en: Week View
sr: Недељни преглед

en: Month View
sr: Месечни преглед

en: Error while opening the calendar
sr: Грешка при отварању календара

en: Method not supported when opening the calendar
sr: Метод није подржан при отварању календара

en: Permission denied to open the calendar
sr: Забрањен приступ календару

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: <b>Alarm</b>
sr: <b>Аларм</b>

en: <b>Options</b>
sr: <b>Подешавања</b>

en: <b>Repeat</b>
sr: <b>Понови</b>

en: Add Alarm
sr: Додај аларм

en: Custom _message
sr: Прилагођена _порука

en: Custom alarm sound
sr: Прилагођен звук аларма

en: Mes_sage:
sr: По_рука:

en: Play a sound
sr: Пушта звук

en: Pop up an alert
sr: Искачуће упозорење

en: Run a program
sr: Покреће програм

en: Send To:
sr: Пошаљи:

en: Send an email
sr: Шаље електронску поруку

en: _Arguments:
sr: _Аргументи:

en: _Program:
sr: _Програм:

en: _Repeat the alarm
sr: По_нови аларм

en: _Sound:
sr: _Звук:

en: after
sr: после

en: before
sr: пре

en: day(s)
sr: дан(и)

en: end of appointment
sr: крај састанка

en: extra times every
sr: покажи још на сваких

en: hour(s)
sr: сат(и)

en: hours
sr: сати

en: minute(s)
sr: минут(и)

en: start of appointment
sr: почетак заказаног састанка

en: Action/Trigger
sr: Радња/покретач

en: A_dd
sr: _Додај

en: Alarms
sr: Аларми

en: attachment
sr: прилог

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Properties
sr: О_собине

en: _Add attachment...
sr: _Додај прилог...

en: Attachment Bar
sr: Линија прилога

en: Suggest automatic display of attachment
sr: Предложи аутоматски приказ прилога

en: Attach file(s)
sr: Прилаже датотеку(е)

en: Cannot attach file %s: %s
sr: Није могуће прилагање датотеке %s: %s

en: Cannot attach file %s: not a regular file
sr: Није могуће прилагање датотеке %s: није регуларна датотека

en: Attachment Properties
sr: Особине прилога

en: Description:
sr: Опис:

en: File name:
sr: Име датотеке:

en: MIME type:
sr: MIME тип:

note: g_object_set((GObject *)renderer, "activatable", TRUE, NULL);
en: Enabled
sr: Омогућено

en: Are you sure you want to remove this URL?
sr: Сигурно желите да уклоните ову адресу?

en: Remove
sr: Уклони

en: Don't Remove
sr: Не уклањај

en: Disable
sr: Онемогући

en: Enable
sr: Омогући

en: 05 minutes
sr: 05 минута

en: 10 minutes
sr: 10 минута

en: 15 minutes
sr: 15 минута

en: 30 minutes
sr: 30 минута

en: 60 minutes
sr: 60 минута

en: <b>Alerts</b>
sr: <b>Узбуне</b>

en: <b>Default Free/Busy Server</b>
sr: <b>Подразумевани сервер за слободно/заузето</b>

en: <b>General</b>
sr: <b>Опште</b>

en: <b>Publishing</b>
sr: <b>Објављивање</b>

en: <b>Task List</b>
sr: <b>Листа задужења</b>

en: <b>Time</b>
sr: <b>Време</b>

en: <b>Work Week</b>
sr: <b>Радна недеља</b>

en: <i>%u and %d will be replaced by user and domain from the email address.</i>
sr: <i>%u и %d ће бити замењени корисником и доменом из електронске адресе.</i>

en: Calendar and Tasks Settings
sr: Подешавања календара и задужења

en: Color for overdue tasks
sr: Боја неиспуњених задужења

en: Color for tasks due today
sr: Боја задужења за данас

en: Day _ends:
sr: Крај _дана:

en: Days
sr: Дани

en: Display
sr: Приказ

en: E_nable
sr: О_могући

en: Free/Busy
sr: Слободно/заузето

en: Friday
sr: Петак

en: Hours
sr: Сати

en: Minutes
sr: Минути

en: Monday
sr: Понедељак

en: Publishing Table
sr: Табела објављивања

en: S_un
sr: Н_ед

en: Saturday
sr: Субота

en: Sh_ow a reminder
sr: При_кажи подсетник

en: Show week _numbers in date navigator
sr: Прикажи _бројеве недеља у делу за датум

en: Sunday
sr: Недеља

en: T_asks due today:
sr: З_адужења за данас:

en: T_hu
sr: У_то

en: Template:
sr: Модел:

en: Thursday
sr: Четвртак

en: Time _zone:
sr: Временска _зона:

en: Time format:
sr: Облик времена:

en: Tuesday
sr: Уторак

en: W_eek starts:
sr: Почетак н_едеље:

en: Wednesday
sr: Среда

en: Work days:
sr: Радни дани:

en: _12 hour (AM/PM)
sr: _12 - часовни (AM/PM)

en: _24 hour
sr: _24 - часовни

en: _Add URL
sr: Додај _адресу

en: _Ask for confirmation when deleting items
sr: _Тражи потврду за брисање предмета

en: _Compress weekends in month view
sr: _Сажми недеље у месечни преглед

en: _Day begins:
sr: Почетак _дана:

en: _Fri
sr: _Пет

en: _Hide completed tasks after
sr: _Сакриј завршена задужења после

en: _Mon
sr: _Пон

en: _Overdue tasks:
sr: _Неиспуњена задужења:

en: _Sat
sr: _Суб

en: _Show appointment end times in week and month views
sr: _Прикажи времена завршетка састанака у недељним и месечним прегледима

en: _Time divisions:
sr: Поделе _времена:

en: _Tue
sr: _Уто

en: _Wed
sr: _Сре

en: before every appointment
sr: пре сваког састанка

en: option menu to choose reminder units
sr: мени са опцијама за бирање јединица подсетника

en: option menu to choose time units
sr: мени са опцијама за бирање јединица времена

en: Copy calendar contents locally for offline operation
sr: Умножава садржај календара локално за рад ван мреже

en: Copy task list contents locally for offline operation
sr: Умножава садржај листе задужења локално за рад ван мреже

en: C_olor:
sr: _Боја:

en: Tasks List
sr: Листа задужења

en: Calendar Properties
sr: Особине календара

en: Task List Properties
sr: Особине листе задужења

en: Add Calendar
sr: Додаје календар

en: Add Task List
sr: Додаје листу задужења

en: Pick a color
sr: Бира боју

en: _Add Calendar
sr: _Додај календар

en: _Add Task List
sr: _Додај листу задужења

en: _Refresh:
sr: О_свежи:

en: _URL:
sr: _Адреса :

en: weeks
sr: недеље

en: This event has been deleted.
sr: Овај догађај је обрисан.

en: This task has been deleted.
sr: Ово задужење је обрисано.

en: This journal entry has been deleted.
sr: Овај унос у дневник је обрисан.

en: %s  You have made changes. Forget those changes and close the editor?
sr: %s  Начинили сте промене. Занемарити их и затворити уређивач?

en: %s  You have made no changes, close the editor?
sr: %s  Нисте начинили промене, затворити уређивач?

en: This event has been changed.
sr: Овај догађај је промењен.

en: This task has been changed.
sr: Ово задужење је промењено.

en: This journal entry has been changed.
sr: Овај унос у дневник је промењен.

en: %s  You have made changes. Forget those changes and update the editor?
sr: %s  Начинили сте промене. Занемарити их и освежити уређивач?

en: %s  You have made no changes, update the editor?
sr: %s  Нисте начинили промене, освежити уређивач?

en: Validation error: %s
sr: Грешка провере: %s

en:  to
sr:  за

en:  (Completed
sr:  (Завршено

en: Completed
sr: Завршено

en:  (Due
sr:  (До

en: Due
sr: До

en: Attached message - %s
sr: Приложена порука - %s

note: translators, this count will always be >1
en: Attached message | %d attached messages
sr[0]: Приложена порука
sr[1]: %d приложене поруке
sr[2]: %d приложених порука

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Move
sr: Пре_мести

en: Cancel _Drag
sr: Откажи _превлачење

en: Could not update object
sr: Није могуће освежити објекат

en: <b>%d</b> Attachment | <b>%d</b> Attachments
sr[0]: <b>%d</b> прилог
sr[1]: <b>%d</b> прилога
sr[2]: <b>%d</b> прилога

en: _Attachment Bar (drop attachments here)
sr: _Линија прилога (овде превуците прилоге)

en: Edit Appointment
sr: Уреди заказани састанак

en: Meeting - %s
sr: Састанак - %s

en: Appointment - %s
sr: Заказани састанак - %s

en: Assigned Task - %s
sr: Додељено задужење - %s

en: Task - %s
sr: Задужење - %s

en: Journal entry - %s
sr: Унос у дневник - %s

en: No summary
sr: Нема прегледа

en: Changes made to this item may be discarded if an update arrives
sr: Промене начињене на овом предмету могу бити занемарене ако буде освежен

en: Unable to use current version!
sr: Није могуће коришћење текуће верзије!

en: Could not open source
sr: Није могуће отварање извора

en: Could not open destination
sr: Није могуће отварање одредишта

en: Destination is read only
sr: Одредиште је само за читање

en: The event could not be deleted due to a corba error
sr: Догађај није могао бити обрисан због corba грешке

en: The task could not be deleted due to a corba error
sr: Задужење није могло бити избрисано због corba грешке

en: The journal entry could not be deleted due to a corba error
sr: Унос у дневник није могао бити обрисан због corba грешке

en: The item could not be deleted due to a corba error
sr: Предмет није могао бити обрисан због corba грешке

en: The event could not be deleted because permission was denied
sr: Догађај није могао бити обрисан јер приступ није дозвољен

en: The task could not be deleted because permission was denied
sr: Задужење није могло бити обрисано јер приступ није дозвољен

en: The journal entry could not be deleted because permission was denied
sr: Унос у дневник није могао бити обрисан јер приступ није дозвољен

en: The item could not be deleted because permission was denied
sr: Предмет није могао бити обрисан јер приступ није дозвољен

en: The event could not be deleted due to an error
sr: Догађај није могао бити обрисан услед грешке

en: The task could not be deleted due to an error
sr: Задужење није могло бити обрисано услед грешке

en: The journal entry could not be deleted due to an error
sr: Унос у дневник није могао бити обрисан услед грешке

en: The item could not be deleted due to an error
sr: Предмет није могао бити обрисан услед грешке

en: Contacts...
sr: Контакти...

en: Delegate To:
sr: Делегирај:

en: Enter Delegate
sr: Унеси делегата

en: Appointment
sr: Заказани састанак

en: Recurrence
sr: Учесталост

en: Scheduling
sr: Заказивање

en: Delegatees
sr: Делегати

en: Attendees
sr: Учесници

en: Invitations
sr: Позивнице

en: Event with no start date
sr: Догађај без датума почетка

en: Event with no end date
sr: Догађај без датума завршетка

en: Start date is wrong
sr: Датум почетка је погрешан

en: End date is wrong
sr: Датум завршетка је погрешан

en: Start time is wrong
sr: Време почетка је погрешно

en: End time is wrong
sr: Време завршетка је погрешно

en: Unable to open the calendar '%s'.
sr: Није могуће отварање календара ’%s‘.

en: %d day before appointment | %d days before appointment
sr[0]: %d дан пре заказаног састанка
sr[1]: %d дана пре заказаног састанка
sr[2]: %d дана пре заказаног састанка

en: %d hour before appointment | %d hours before appointment
sr[0]: %d сат пре заказаног састанка
sr[1]: %d сата пре заказаног састанка
sr[2]: %d сати пре заказаног састанка

en: %d minute before appointement | %d minutes before appointment
sr[0]: %d минут пре заказаног састанка
sr[1]: %d минута пре заказаног састанка
sr[2]: %d минута пре заказаног састанка

en: 1 day before appointment
sr: 1 дан пре заказаног састанка

en: 1 hour before appointment
sr: 1 сат пре заказаног састанка

en: 15 minutes before appointment
sr: 15 минута пре заказаног састанка

en: <b>Basics</b>
sr: <b>Основе</b>

en: <b>Date and Time</b>
sr: <b>Датум и време</b>

en: <b>Send Options</b>
sr: <b>Подешавања слања</b>

en: A_ll day event
sr: Ц_елодневни догађај

en: Ad_vanced send options
sr: На_предне опције слања

en: C_ustomize...
sr: _Прилагоди...

en: Ca_tegories...
sr: Ка_тегорије...

en: Cale_ndar:
sr: Кале_ндар:

en: Classi_fication:
sr: _Разврставање:

en: Confidential
sr: Поверљиво

en: Event Description
sr: Опис догађаја

en: Locat_ion:
sr: _Место:

en: Private
sr: Лично

en: Public
sr: Јавно

en: Show time as _busy
sr: Прикажи време као _заузето

en: Su_mmary:
sr: Пре_глед:

en: This appointment has customized alarms
sr: Овај заказани састанак има прилагођене аларме

en: _Alarm
sr: _Аларм

en: _Description:
sr: _Опис:

en: _End time:
sr: Време _завршетка:

en: _Start time:
sr: _Време почетка:

en: <b>Dele_gatees</b>
sr: <b>Деле_гати</b>

en: <b>From:</b>
sr: <b>Шаље:</b>

note: an empty string is the same as 'None' Put the "None" and "UTC" entries at the top of the combo's list. When "None" is selected we want the field to be cleared. Note that we don't show this here, since by default a 'None' date is not permitted.
en: None
sr: Ништа

en: The organizer selected no longer has an account.
sr: Изабрани организатор више нема налог.

en: An organizer is required.
sr: Потребан је организатор.

en: At least one attendee is required.
sr: Најмање један учесник је потребан.

en: _Delegate To...
sr: _Делегирај...

en: Attendee
sr: _Учесник

en: Click here to add an attendee
sr: Кликните овде да додате учесника

en: Common Name
sr: Заједничко име

en: Delegated From
sr: Делегирао

en: Delegated To
sr: Делегирано

en: Language
sr: Језик

en: Member
sr: Члан

en: Status
sr: Статус

en: <b>Att_endees</b>
sr: <b>Учесни_ци</b>

en: C_hange Organizer
sr: _Промени организатора

en: Con_tacts...
sr: Кон_такти...

en: Or_ganizer:
sr: Ор_ганизатор:

en: Organizer
sr: Организатор

en: Organizer:
sr: Организатор:

en: <b>Calendar options</b>
sr: <b>Опције календара</b>

en: Add New Calendar
sr: Додај нови календар

en: Calendar Group
sr: Група календара

en: Calendar Location
sr: Место календара

en: Calendar Name
sr: Име календара

en: <b>Task List Options</b>
sr: <b>Опције листе задужења</b>

en: Add New Task List
sr: Додај нову листу задужења

en: Task List Group
sr: Група за листе задужења

en: Task List Name
sr: Име листе задужења

en: You are modifying a recurring event, what would you like to modify?
sr: Мењате повратни догађај, шта желите да измените?

en: You are delegating a recurring event, what would like to delegate?
sr: Делегирате повратни догађај, шта желите да делегирате?

en: You are modifying a recurring task, what would you like to modify?
sr: Мењате повратно задужење, шта желите да измените?

en: You are modifying a recurring journal entry, what would you like to modify?
sr: Мењате повратни унос у дневник, шта желите да измените?

en: This Instance Only
sr: Само овај унос

en: This and Prior Instances
sr: Овај и претходне уносе

en: This and Future Instances
sr: Овај и будуће уносе

en: All Instances
sr: Све уносе

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
sr: Овај заказани састанак садржи понављања која Еволуција не може да уреди.

en: Recurrence date is invalid
sr: Датум понављања није исправан

en: on
sr: на

en: first
sr: првој

en: second
sr: другој

en: third
sr: трећој

en: fourth
sr: четвртој

en: last
sr: последњој

en: Other Date
sr: Други датум

en: day
sr: дан

en: on the
sr: на

en: occurrences
sr: појаве

en: Date/Time
sr: Датум/време

en: <b>Exceptions</b>
sr: <b>Изузеци</b>

en: <b>Preview</b>
sr: <b>Преглед</b>

en: <b>Recurrence</b>
sr: <b>Понављање</b>

en: Every
sr: Сваких

en: This appointment rec_urs
sr: Овај састанак се по_навља

en: for
sr: за

en: forever
sr: увек

en: month(s)
sr: месец(и)

en: until
sr: до

en: week(s)
sr: недеља(е)

en: year(s)
sr: година(е)

en: Completed date is wrong
sr: Датум завршетка је погрешан

en: Web Page
sr: Веб страна

en: <span weight="bold">Miscellaneous</span>
sr: <span weight="bold">Разно</span>

en: <span weight="bold">Status</span>
sr: <span weight="bold">Статус</span>

note: Pass TRUE as is_utc, so it gets converted to the current timezone.
en: Completed
sr: Завршено

en: High
sr: Високо

en: In Progress
sr: У току

en: Low
sr: Ниско

en: Normal
sr: Нормално

en: Not Started
sr: Није покренуто

en: P_ercent complete:
sr: П_роценат завршеног:

en: Undefined
sr: Неодређено

en: _Date completed:
sr: _Датум завршетка:

en: _Priority:
sr: _Важност:

en: _Status:
sr: _Статус:

en: _Web Page:
sr: _Веб страница:

en: Task
sr: Задужење

en: Assignment
sr: Задатак

en: Due date is wrong
sr: Датум за завршетак је погрешан

en: Unable to open tasks in '%s'.
sr: Није могуће отварање задужења у ’%s‘.

en: D_escription:
sr: _Опис:

en: Sta_rt date:
sr: Датум п_очетка:

en: Task Description
sr: Опис задужења

en: _Due date:
sr: Датум _за завршетак:

en: _Group:
sr: _Група:

en: <b>Free/Busy C_alendars</b>
sr: <b>К_алендари за слободно/заузето</b>

en: <b>Publishing Frequency</b>
sr: <b>Учесталост објављивања</b>

en: <b>Publishing _Location</b>
sr: <b>_Место објављивања</b>

en: Free/Busy Publishing Settings
sr: Подешавања објављивања слободно/заузето

en: _Daily
sr: _Дневно

en: _Manual
sr: _Ручно

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Remember password
sr: _Запамти лозинку

en: _Username:
sr: _Корисничко име:

en: _Weekly
sr: _Недељно

en: %d day | %d days
sr[0]: %d дан
sr[1]: %d дани
sr[2]: %d дана

en: %d week | %d weeks
sr[0]: %d недеља
sr[1]: %d недеље
sr[2]: %d недеља

en: %d hour | %d hours
sr[0]: %d сат
sr[1]: %d сати
sr[2]: %d сата

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d минут
sr[1]: %d минути
sr[2]: %d минута

en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d секунда
sr[1]: %d секунде
sr[2]: %d секунди

en: Unknown action to be performed
sr: Извршиће се непозната радња

note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the start of the appointment
sr: %s %s пре почетка састанка

note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the start of the appointment
sr: %s %s након почетка састанка

note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the start of the appointment
sr: %s на почетку састанка

en: %s %s before the end of the appointment
sr: %s %s пре краја састанка

en: %s %s after the end of the appointment
sr: %s %s након завршетка састанка

en: %s at the end of the appointment
sr: %s на крају састанка

en: %s at %s
sr: %s на %s

en: %s for an unknown trigger type
sr: %s за непознат тип покретача

en: Click to open %s
sr: Кликните да отворите %s

en: Untitled
sr: Неименовано

en: Summary:
sr: Преглед:

en: Start Date:
sr: Датум почетка:

en: Due Date:
sr: Датум за завршетак:

note: write status Status
en: Status:
sr: Статус:

en: Priority:
sr: Важност:

en: Web Page:
sr: Веб страница:

en: End Date
sr: Датум завршетка

en: Start Date
sr: Датум почетка

en: Summary
sr: Преглед

en: Free
sr: Слободно

en: Busy
sr: Заузето

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
sr: Географско место мора бити унето у облику: 
    
    45.436845,125.862501

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

note: This is the default filename used for temporary file creation
en: Unknown
sr: Непознато

en: Recurring
sr: Поновно

en: Assigned
sr: Додељено

en: Task Table
sr: Табела задужења

en: Deleting selected objects
sr: Брисање изабраних објеката

en: Updating objects
sr: Освежавање објеката

en: Save as...
sr: Сачувај као...

en: Open _Web Page
sr: Отвори _Веб страницу

en: _Save As...
sr: _Сачувај као...

en: _Print...
sr: Штам_пај...

en: C_ut
sr: _Исеци

en: _Paste
sr: У_баци

en: _Assign Task
sr: _Додели задужење

en: _Forward as iCalendar
sr: _Проследи као иКалендар

en: _Mark as Complete
sr: _Обележи као завршено

en: _Mark Selected Tasks as Complete
sr: _Обележи изабрана задужења као завршена

note: FIXME: need to disable for undeletable folders
en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Delete Selected Tasks
sr: _Обриши изабрана задужења

en: Click to add a task
sr: Кликните за ново задужење

en: % Complete
sr: % Завршено

en: Complete
sr: Завршено

en: Completion date
sr: Датум завршетка

en: Due date
sr: Датум за завршетак

en: Priority
sr: Важност

en: Start date
sr: Датум почетка

en: Task sort
sr: Разврставање задужења

en: Moving items
sr: Премештање предмета

en: Copying items
sr: Умножавање предмета

en: New _Appointment...
sr: Нови _састанак...

en: New All Day _Event
sr: Нов целодневни _догађај

en: New Task
sr: Ново задужење

note: FIXME: hook in this somehow
en: Current View
sr: Тренутни преглед

en: Select _Today
sr: Изабери _данашњи дан

en: _Select Date...
sr: _Изабери датум...

note: TODO: Why is this in a context menu when it applies globally?
en: _Publish Free/Busy Information
sr: _Објави податак слободно/заузето

en: Cop_y to Calendar...
sr: _Умножи у календар...

en: Mo_ve to Calendar...
sr: Прен_еси у календар...

en: _Delegate Meeting...
sr: _Делегирај састанак...

en: _Schedule Meeting...
sr: _Закажи састанак...

en: _Forward as iCalendar...
sr: _Проследи као иКалендар...

en: Make this Occurrence _Movable
sr: Нека ова појава буде _покретна

en: Delete this _Occurrence
sr: Обриши ову _појаву

en: Delete _All Occurrences
sr: Обриши _све појаве

en: The date must be entered in the format: 
    
    %s
sr: Датум мора бити унет у облику: 
    
    %s

en: %02i minute divisions
sr: %02i минутни размаци

en: Yes. (Complex Recurrence)
sr: Да. (Сложено понављање)

en: Every day | Every %d days
sr[0]: Сваки дан
sr[1]: Свака %d дана
sr[2]: Сваких %d дана

en: Every week | Every %d weeks
sr[0]: Свака недеља
sr[1]: Сваке %d недеље
sr[2]: Сваких %d недеља

en: Every week on  | Every %d weeks on
sr[0]: Сваке недеље у
sr[1]: Сваке %d недеље у
sr[2]: Сваких %d недеља у

en:  and
sr:  и

en: The %s day of
sr: %s дан од

en: The %s %s of
sr: %s %s од

en: every month | every %d months
sr[0]: сваког месеца
sr[1]: свака %d месеца
sr[2]: сваких %d месеци

en: Every year | Every %d years
sr[0]: Сваке године
sr[1]: Сваке %d године
sr[2]: Сваких %d година

en: a total of %d time |  a total of %d times
sr[0]: укупно %d пут
sr[1]: укупно %d пута
sr[2]: укупно %d пута

en: , ending on
sr: , завршавајући се

en: Starts
sr: Почиње

en: Ends
sr: Завршава се

en: Due
sr: Рок

en: iCalendar Information
sr: иКалендар подаци

note: Title
en: iCalendar Error
sr: иКалендар грешка

en: An unknown person
sr: Непозната особа

note: Describe what the user can do
en: <br> Please review the following information, and then select an action from the menu below.
sr: <br> Проверите следећи податак, и потом изаберите радњу из доњег менија.

en: Accepted
sr: Прихваћено

en: Tentatively Accepted
sr: Прихваћено с резервом

en: Declined
sr: Одбијено

en: The meeting has been cancelled, however it could not be found in your calendars
sr: Састанак је отказан, међутим није га могуће наћи у Вашим календарима

en: The task has been cancelled, however it could not be found in your task lists
sr: Задужење је отказано, међутим није га могуће наћи у Вашим листама задужења

en: <b>%s</b> has published meeting information.
sr: <b>%s</b> је објавио(ла) податак о састанку.

en: Meeting Information
sr: Податак о састанку

en: <b>%s</b> requests the presence of %s at a meeting.
sr: <b>%s</b> захтева присуство %s на састанку.

en: <b>%s</b> requests your presence at a meeting.
sr: <b>%s</b> захтева Ваше присуство на састанку.

en: Meeting Proposal
sr: Предлог за састанак

note: FIXME Whats going on here?
en: <b>%s</b> wishes to add to an existing meeting.
sr: <b>%s</b> жели да дода постојећем састанку.

en: Meeting Update
sr: Освежавање састанка

en: <b>%s</b> wishes to receive the latest meeting information.
sr: <b>%s</b> жели да добије најновији податак о састанку.

en: Meeting Update Request
sr: Захтев за освежавањем састанка

en: <b>%s</b> has replied to a meeting request.
sr: <b>%s</b> је одговорио(ла) на захтев за састанак.

en: Meeting Reply
sr: Одговор за састанак

en: <b>%s</b> has cancelled a meeting.
sr: <b>%s</b> је отказао(ла) састанак.

en: Meeting Cancellation
sr: Отказивање састанка

en: <b>%s</b> has sent an unintelligible message.
sr: <b>%s</b> је послао(ла) неразумљиву поруку.

en: Bad Meeting Message
sr: Лоша порука о састанку

en: <b>%s</b> has published task information.
sr: <b>%s</b> је објавио(ла) податак о задужењу.

en: Task Information
sr: Податак о задужењу

en: <b>%s</b> requests %s to perform a task.
sr: <b>%s</b> тражи %s за извршавање задужења.

en: <b>%s</b> requests you perform a task.
sr: <b>%s</b> тражи да Ви извршите задужење.

en: Task Proposal
sr: Предлог за задужење

note: FIXME Whats going on here?
en: <b>%s</b> wishes to add to an existing task.
sr: <b>%s</b жели да дода постојећем задужењу.

en: Task Update
sr: Освежавање задужења

en: <b>%s</b> wishes to receive the latest task information.
sr: <b>%s</b> жели да прими најновији податак о задужењу.

en: Task Update Request
sr: Захтев за освежавањем задужења

en: <b>%s</b> has replied to a task assignment.
sr: <b>%s</b> је одговорио(ла) на додељено задужење.

en: Task Reply
sr: Одговор на задужење

en: <b>%s</b> has cancelled a task.
sr: <b>%s</b> је отказао(ла) задужење.

en: Task Cancellation
sr: Отказивање задужења

en: Bad Task Message
sr: Лоша порука о задужењу

en: <b>%s</b> has published free/busy information.
sr: <b>%s</b> је објавио(ла) слободно/заузето време.

en: Free/Busy Information
sr: Слободно/заузето време

en: <b>%s</b> requests your free/busy information.
sr: <b>%s</b> пита када сте слободни/заузети.

en: Free/Busy Request
sr: Слободно/заузето захтев

en: <b>%s</b> has replied to a free/busy request.
sr: <b>%s</b> је одговорио(ла) на слободно/заузето захтев.

en: Free/Busy Reply
sr: Слободно/заузето одговор

en: Bad Free/Busy Message
sr: Лоша слободно/заузето порука

en: The message does not appear to be properly formed
sr: Порука изгледа да није исправно сачињена

en: The message contains only unsupported requests.
sr: Порука садржи само неподржане захтеве.

en: The attachment does not contain a valid calendar message
sr: Прилог не садржи исправну поруку за календар

en: The attachment has no viewable calendar items
sr: Прилог нема предмете календара који се могу прегледати

en: Update complete
sr: Освежавање завршено

en: Object is invalid and cannot be updated
sr: Објекат није исправан и не може бити освежен

en: This response is not from a current attendee.  Add as an attendee?
sr: Овај одговор није послао присутан учесник.  Додати га у присутне?

en: Attendee status could not be updated because of an invalid status!
sr: Статус учесника није освежен јер нема исправан статус!

en: Attendee status updated
sr: Освежен статус учесника

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
sr: Статус учесника није освежен јер предмет више не постоји

en: Removal Complete
sr: Уклањање завршено

en: Item sent!
sr: Предмет послат!

en: The item could not be sent!
sr: Предмет није могао бити послат!

en: Choose an action:
sr: Изаберите радњу:

en: Update
sr: Освежи

en: Accept
sr: Прихвати

en: Tentatively accept
sr: Прихвати са резервом

en: Decline
sr: Одбиј

en: Send Free/Busy Information
sr: Пошаљи слободно/заузето податак

en: Update respondent status
sr: Освежи статус саговорника

en: Send Latest Information
sr: Пошаљи најновији податак

en: Cancel
sr: Поништи

en: --to--
sr: --за--

en: Calendar Message
sr: Порука календара

en: Date:
sr: Датум:

en: Loading Calendar
sr: Учитавање календара

en: Loading calendar...
sr: Учитавање календара...

en: Server Message:
sr: Порука сервера:

en: date-end
sr: датум-завршетка

en: date-start
sr: датум-почетка

en: Chair Persons
sr: Председавајући

en: Required Participants
sr: Обавезни учесници

en: Optional Participants
sr: Могући учесници

en: Resources
sr: Извори

en: Individual
sr: Појединац

en: Group
sr: Група

en: Resource
sr: Извор

en: Room
sr: Соба

en: Chair
sr: Место

en: Required Participant
sr: Обавезан учесник

en: Optional Participant
sr: Могући учесник

en: Non-Participant
sr: Не-учесник

en: Needs Action
sr: Потребна радња

en: Tentative
sr: Са резервом

en: Delegated
sr: Делегирано

en: In Process
sr: У току

note: This is a strftime() format string %A = full weekday name, %B = full month name, %d = month day, %Y = full year.
en: %A, %B %d, %Y
sr: %A, %d %B , %Y.

note: This is a strftime() format string %a = abbreviated weekday name, %m = month number, %d = month day, %Y = full year. This is a strftime() format string %a = abbreviated weekday name, %m = month number, %d = month day, %Y = full year. strptime format of a weekday and a date. strftime format of a week
en: %a %m/%d/%Y
sr: %a %d/%m/%Y.

note: This is a strftime() format string %m = month number, %d = month day, %Y = full year. strptime format of a weekday and a date. This is the preferred date format for the locale. This is a strftime() format for a short date. %m = month, %d = day of month, %Y = year (all digits).
en: %m/%d/%Y
sr: %d/%m/%Y.

en: Out of Office
sr: Ван канцеларије

en: No Information
sr: Нема податка

en: O_ptions
sr: О_пције

en: Show _only working hours
sr: Прикажи _само радне сате

en: Show _zoomed out
sr: Прикажи _умањено

en: _Update free/busy
sr: _Освежи слободно/заузето

en: _Autopick
sr: _Самоизбор

en: _All people and resources
sr: _Све људе и изворе

en: All _people and one resource
sr: Све _људе и један извор

en: _Required people
sr: _Обавезне људе

en: Required people and _one resource
sr: Обавезне људе и _један извор

en: Enter the password for %s
sr: Унесите лозинку за %s

en: Error on %s:
     %s
sr: Грешка на %s:
     %s

en: Loading tasks
sr: Учитавање задужења

en: Opening tasks at %s
sr: Отварање задужења у %s

en: Completing tasks...
sr: Завршавање задужења...

en: Deleting selected objects...
sr: Брисање изабраних објеката...

en: Expunging
sr: Избацивање

en: Timezone Button
sr: Дугме за временску зону

en: Updating query
sr: Освежавање упита

note: bonobo displays this string so it must be in locale
en: Custom View
sr: Прилагођен преглед

en: Save Custom View
sr: Чува прилагођен преглед

en: Define Views...
sr: Одреди прегледе...

en: Loading appointments at %s
sr: Учитавање састанака са %s

en: Loading tasks at %s
sr: Учитавање задужења са %s

en: Opening %s
sr: Отварање %s

en: Purging
sr: Брисање

en: April
sr: Април

en: August
sr: Август

en: December
sr: Децембар

en: February
sr: Фебруар

en: January
sr: Јануар

en: July
sr: Јул

en: June
sr: Јун

en: March
sr: Март

en: May
sr: Мај

en: November
sr: Новембар

en: October
sr: Октобар

en: Select Date
sr: Изаберите датум

en: September
sr: Септембар

en: _Select Today
sr: _Изабери данашњи дан

en: An organizer must be set.
sr: Организатор мора бити одређен.

en: At least one attendee is necessary
sr: Најмање један учесник је неопходан

en: Event information
sr: Податак о догађају

en: Task information
sr: Податак о задужењу

en: Journal information
sr: Податак о дневнику

en: Free/Busy information
sr: Слободно/заузето податак

en: Calendar information
sr: Податак о календару

en: Updated
sr: Освежено

en: Refresh
sr: Освежи

en: Counter-proposal
sr: Против-предлог

en: Free/Busy information (%s to %s)
sr: Слободно/заузето податак (%s до %s)

en: iCalendar information
sr: иКалендар податак

en: You must be an attendee of the event.
sr: Морате бити учесник догађаја.

en: The location and hierarchy of the Evolution task folders has changed since Evolution 1.x.
    
    Please be patient while Evolution migrates your folders...
sr: Место и хијерархија фасцикли задужења у Еволуцији је измењена од Еволуције 1.х.
    
    Будите стрпљиви док Еволуција преноси фасцикле...

en: The location and hierarchy of the Evolution calendar folders has changed since Evolution 1.x.
    
    Please be patient while Evolution migrates your folders...
sr: Место и хијерархија фасцикли календара у Еволуцији је измењена од Еволуције 1.х.
    
    Будите стрпљиви док Еволуција преноси фасцикле...

note: FIXME: set proper domain/code
en: Unable to migrate old settings from evolution/config.xmldb
sr: Није могућ пренос старих подешавања из evolution/config.xmldb

note: FIXME: domain/code
en: Unable to migrate calendar `%s'
sr: Није могућ пренос календара ’%s‘

note: FIXME: domain/code
en: Unable to migrate tasks `%s'
sr: Није могућ пренос задужења ’%s‘

en: 1st
sr: 1.

en: 2nd
sr: 2.

en: 3rd
sr: 3.

en: 4th
sr: 4.

en: 5th
sr: 5.

en: 6th
sr: 6.

en: 7th
sr: 7.

en: 8th
sr: 8.

en: 9th
sr: 9.

en: 10th
sr: 10.

en: 11th
sr: 11.

en: 12th
sr: 12.

en: 13th
sr: 13.

en: 14th
sr: 14.

en: 15th
sr: 15.

en: 16th
sr: 16.

en: 17th
sr: 17.

en: 18th
sr: 18.

en: 19th
sr: 19.

en: 20th
sr: 20.

en: 21st
sr: 21.

en: 22nd
sr: 22.

en: 23rd
sr: 23.

en: 24th
sr: 24.

en: 25th
sr: 25.

en: 26th
sr: 26.

en: 27th
sr: 27.

en: 28th
sr: 28.

en: 29th
sr: 29.

en: 30th
sr: 30.

en: 31st
sr: 31.

en: Su
sr: Не

en: Mo
sr: По

en: Tu
sr: Ут

en: We
sr: Ср

en: Th
sr: Че

en: Fr
sr: Пе

en: Sa
sr: Су

note: Day
en: Selected day (%a %b %d %Y)
sr: Изабрани дан (%a, %d. %b %Y.)

en: %a %b %d
sr: %a, %d. %b

en: %a %d %Y
sr: %a, %d. %Y.

en: %a %b %d %Y
sr: %a, %d. %b %Y.

en: Selected week (%s - %s)
sr: Изабрана недеља (%s - %s)

note: Month
en: Selected month (%b %Y)
sr: Изабрани месец (%b %Y)

note: Year
en: Selected year (%Y)
sr: Изабрана година (%Y)

en: Summary: %s
sr: Преглед: %s

en: Location: %s
sr: Место: %s

en: Status: %s
sr: Статус: %s

en: Priority: %s
sr: Важност: %s

en: Percent Complete: %i
sr: Постотак завршеног: %i

en: URL: %s
sr: Адреса: %s

en: Categories: %s
sr: Категорије: %s

en: Contacts:
sr: Контакти:

en: Print Preview
sr: Преглед пред штампу

en: Print Item
sr: Штампај предмет

en: New Task List
sr: Нова листа задужења

en: %d task | %d tasks
sr[0]: %d задужење
sr[1]: %d задужења
sr[2]: %d задужења

en: , %d selected | , %d selected
sr[0]: , %d изабрано
sr[1]: %d изабрана
sr[2]: %d изабраних

en: Failed upgrading tasks.
sr: Неуспела надоградња задужења.

en: Unable to open the task list '%s' for creating events and meetings
sr: Није могуће отварање листе задужења ’%s‘ за прављење догађаја и састанака

en: There is no calendar available for creating tasks
sr: Ниједан календар није доступан за прављење задужења

en: Task Source Selector
sr: Бирач извора задужења

en: New task
sr: Ново задужење

en: _Task
sr: _Задужење

en: Create a new task
sr: Направи ново задужење

en: New assigned task
sr: Ново додељено задужење

en: Assigne_d Task
sr: _Додељено задужење

en: Create a new assigned task
sr: Додели ново задужење

en: New task list
sr: Нова листа задужења

en: Task l_ist
sr: _Листа задужења

en: Create a new task list
sr: Састави нову листу задужења

en: This operation will permanently erase all tasks marked as completed. If you continue, you will not be able to recover these tasks.
    
    Really erase these tasks?
sr: Ова операција ће трајно обрисати сва задужења обележена као завршена. Ако наставите, нећете моћи да повратите ова задужења.
    
    Заиста обрисати ова задужења?

en: Do not ask me again.
sr: Не питај ме поново.

en: Print Tasks
sr: Штампај задужења

note: The first letter of each day of the week starting with Sunday
en: SMTWTFS
sr: НПУСЧПС

en: Appointments and Meetings
sr: Заказивање и састанци

en: Opening calendar
sr: Отварање календара

en: iCalendar files (.ics)
sr: иКалендар датотеке (.ics)

en: Evolution iCalendar importer
sr: Еволуција иКалендар увозник

en: Reminder!!
sr: Подсетник!!

en: vCalendar files (.vcf)
sr: вКалендар датотеке (.vcf)

en: Evolution vCalendar importer
sr: Еволуција вКалендар увозник

en: Calendar Events
sr: Календарски догађаји

en: Evolution Calendar intelligent importer
sr: Еволуција календар интелигентни увозник

note: * These are the timezone names from the Olson timezone data. * We only place them here so gettext picks them up for translation. * Don't include in any C files.
en: Africa/Abidjan
sr: Африка/Абиџан

en: Africa/Accra
sr: Африка/Акра

en: Africa/Addis_Ababa
sr: Африка/Адис_Абеба

en: Africa/Algiers
sr: Африка/Алжир

en: Africa/Asmera
sr: Африка/Асмера

en: Africa/Bamako
sr: Африка/Бамако

en: Africa/Bangui
sr: Африка/Бангуи

en: Africa/Banjul
sr: Африка/Бањул

en: Africa/Bissau
sr: Африка/Бисао

en: Africa/Blantyre
sr: Африка/Блантир

en: Africa/Brazzaville
sr: Африка/Бразавил

en: Africa/Bujumbura
sr: Африка/Буџумбура

en: Africa/Cairo
sr: Африка/Каиро

en: Africa/Casablanca
sr: Африка/Казабланка

en: Africa/Ceuta
sr: Африка/Кеута

en: Africa/Conakry
sr: Африка/Конакри

en: Africa/Dakar
sr: Африка/Дакар

en: Africa/Dar_es_Salaam
sr: Африка/Дар_ес_Салам

en: Africa/Djibouti
sr: Африка/Џибути

en: Africa/Douala
sr: Африка/Дуала

en: Africa/El_Aaiun
sr: Африка/Ел_Аун

en: Africa/Freetown
sr: Африка/Фритаун

en: Africa/Gaborone
sr: Африка/Габорон

en: Africa/Harare
sr: Африка/Хараре

en: Africa/Johannesburg
sr: Африка/Јоханесбург

en: Africa/Kampala
sr: Африка/Кампала

en: Africa/Khartoum
sr: Африка/Картум

en: Africa/Kigali
sr: Африка/Кигали

en: Africa/Kinshasa
sr: Африка/Киншаса

en: Africa/Lagos
sr: Африка/Лагос

en: Africa/Libreville
sr: Африка/Либервил

en: Africa/Lome
sr: Африка/Ломи

en: Africa/Luanda
sr: Африка/Луанда

en: Africa/Lubumbashi
sr: Африка/Лубумбаши

en: Africa/Lusaka
sr: Африка/Лусака

en: Africa/Malabo
sr: Африка/Малабо

en: Africa/Maputo
sr: Африка/Мапуто

en: Africa/Maseru
sr: Африка/Масеру

en: Africa/Mbabane
sr: Африка/Мбабане

en: Africa/Mogadishu
sr: Африка/Могадиш

en: Africa/Monrovia
sr: Африка/Монровија

en: Africa/Nairobi
sr: Африка/Наироби

en: Africa/Ndjamena
sr: Африка/Нџамена

en: Africa/Niamey
sr: Африка/Ниамеј

en: Africa/Nouakchott
sr: Африка/Нуакшот

en: Africa/Ouagadougou
sr: Африка/Угадугу

en: Africa/Porto-Novo
sr: Африка/Порто-Ново

en: Africa/Sao_Tome
sr: Африка/Сао_Томе

en: Africa/Timbuktu
sr: Африка/Тимбукту

en: Africa/Tripoli
sr: Африка/Триполи

en: Africa/Tunis
sr: Африка/Тунис

en: Africa/Windhoek
sr: Африка/Виндек

en: America/Adak
sr: Америка/Адак

en: America/Anchorage
sr: Америка/Анкорејџ

en: America/Anguilla
sr: Америка/Ангила

en: America/Antigua
sr: Америка/Антигва

en: America/Araguaina
sr: Америка/Арагвајана

en: America/Aruba
sr: Америка/Аруба

en: America/Asuncion
sr: Америка/Асанкон

en: America/Barbados
sr: Америка/Барбадос

en: America/Belem
sr: Америка/Белем

en: America/Belize
sr: Америка/Белизе

en: America/Boa_Vista
sr: Америка/Боа_Виста

en: America/Bogota
sr: Америка/Богота

en: America/Boise
sr: Америка/Боз

en: America/Buenos_Aires
sr: Америка/Буенос_Аирес

en: America/Cambridge_Bay
sr: Америка/Кембриџ_Беј

en: America/Cancun
sr: Америка/Канкун

en: America/Caracas
sr: Америка/Каракас

en: America/Catamarca
sr: Америка/Катамарка

en: America/Cayenne
sr: Америка/Кајен

en: America/Cayman
sr: Америка/Кајман

en: America/Chicago
sr: Америка/Чикаго

en: America/Chihuahua
sr: Америка/Чихуахуа

en: America/Cordoba
sr: Америка/Кордоба

en: America/Costa_Rica
sr: Америка/Костарика

en: America/Cuiaba
sr: Америка/Кулаба

en: America/Curacao
sr: Америка/Куракао

en: America/Danmarkshavn
sr: Америка/Денмаркшон

en: America/Dawson
sr: Америка/Досон

en: America/Dawson_Creek
sr: Америка/Досон_Крик

en: America/Denver
sr: Америка/Денвер

en: America/Detroit
sr: Америка/Детроит

en: America/Dominica
sr: Америка/Доминика

en: America/Edmonton
sr: Америка/Едмонтон

en: America/Eirunepe
sr: Америка/Ерунепе

en: America/El_Salvador
sr: Америка/Ел_Салвадор

en: America/Fortaleza
sr: Америка/Форталеза

en: America/Glace_Bay
sr: Америка/Глас_Беј

en: America/Godthab
sr: Америка/Готаб

en: America/Goose_Bay
sr: Америка/Гус_Беј

en: America/Grand_Turk
sr: Америка/Гренд_Турк

en: America/Grenada
sr: Америка/Гренада

en: America/Guadeloupe
sr: Америка/Гвадалуп

en: America/Guatemala
sr: Америка/Гватемала

en: America/Guayaquil
sr: Америка/Гвајакул

en: America/Guyana
sr: Америка/Гвајана

en: America/Halifax
sr: Америка/Халифакс

en: America/Havana
sr: Америка/Хавана

en: America/Hermosillo
sr: Америка/Хермосило

en: America/Indiana/Indianapolis
sr: Америка/Индијана/Индијанаполис

en: America/Indiana/Knox
sr: Америка/Индијана/Нокс

en: America/Indiana/Marengo
sr: Америка/Индијана/Маренго

en: America/Indiana/Vevay
sr: Америка/Индијана/Вивеј

en: America/Indianapolis
sr: Америка/Индијанаполис

en: America/Inuvik
sr: Америка/Ајнувик

en: America/Iqaluit
sr: Америка/Иквалит

en: America/Jamaica
sr: Америка/Јамајка

en: America/Jujuy
sr: Америка/Џуџуи

en: America/Juneau
sr: Америка/Џуно

en: America/Kentucky/Louisville
sr: Америка/Кентаки/Лиусвил

en: America/Kentucky/Monticello
sr: Америка/Кентаки/Монтикело

en: America/La_Paz
sr: Америка/Ла_Паз

en: America/Lima
sr: Америка/Лима

en: America/Los_Angeles
sr: Америка/Лос_Анђелес

en: America/Louisville
sr: Америка/Луисвил

en: America/Maceio
sr: Америка/Макео

en: America/Managua
sr: Америка/Манагва

en: America/Manaus
sr: Америка/Манаус

en: America/Martinique
sr: Америка/Мартиник

en: America/Mazatlan
sr: Америка/Мацатиан

en: America/Mendoza
sr: Америка/Мендоза

en: America/Menominee
sr: Америка/Меномини

en: America/Merida
sr: Америка/Мерида

en: America/Mexico_City
sr: Америка/Мексико_Сити

en: America/Miquelon
sr: Америка/Микелон

en: America/Monterrey
sr: Америка/Монтереј

en: America/Montevideo
sr: Америка/Монтевидео

en: America/Montreal
sr: Америка/Монтреал

en: America/Montserrat
sr: Америка/Монсерат

en: America/Nassau
sr: Америка/Насау

en: America/New_York
sr: Америка/Њујорк

en: America/Nipigon
sr: Америка/Нипигон

en: America/Nome
sr: Америка/Номи

en: America/Noronha
sr: Америка/Нороха

en: America/North_Dakota/Center
sr: Америка/Северна_Дакота/Центар

en: America/Panama
sr: Америка/Панама

en: America/Pangnirtung
sr: Америка/Пангниртунг

en: America/Paramaribo
sr: Америка/Парамарибо

en: America/Phoenix
sr: Америка/Феникс

en: America/Port-au-Prince
sr: Америка/Порто_Принс

en: America/Port_of_Spain
sr: Америка/Порт_Оф_Спејн

en: America/Porto_Velho
sr: Америка/Портовело

en: America/Puerto_Rico
sr: Америка/Порторико

en: America/Rainy_River
sr: Америка/Рејни_Ривер

en: America/Rankin_Inlet
sr: Америка/Ренкин_Инлет

en: America/Recife
sr: Америка/Ресифи

en: America/Regina
sr: Америка/Регина

en: America/Rio_Branco
sr: Америка/Рио_Бранко

en: America/Rosario
sr: Америка/Розарио

en: America/Santiago
sr: Америка/Сантјаго

en: America/Santo_Domingo
sr: Америка/Санто_Доминго

en: America/Sao_Paulo
sr: Америка/Сао_Паоло

en: America/Scoresbysund
sr: Америка/Скорсбајсанд

en: America/Shiprock
sr: Америка/Шипрок

en: America/St_Johns
sr: Америка/Сент_Џон

en: America/St_Kitts
sr: Америка/Сент_Китс

en: America/St_Lucia
sr: Америка/Сент_Лусија

en: America/St_Thomas
sr: Америка/Сент_Томас

en: America/St_Vincent
sr: Америка/Сент_Винсент

en: America/Swift_Current
sr: Америка/Свифт_Карент

en: America/Tegucigalpa
sr: Америка/Тегусигалпа

en: America/Thule
sr: Америка/Туле

en: America/Thunder_Bay
sr: Америка/Тандер_Беј

en: America/Tijuana
sr: Америка/Тихуана

en: America/Tortola
sr: Америка/Тортола

en: America/Vancouver
sr: Америка/Ванкувер

en: America/Whitehorse
sr: Америка/Вајтхорс

en: America/Winnipeg
sr: Америка/Винипег

en: America/Yakutat
sr: Америка/Јакутат

en: America/Yellowknife
sr: Америка/Јелоунајф

en: Antarctica/Casey
sr: Антарктик/Кејси

en: Antarctica/Davis
sr: Антарктик/Дејвис

en: Antarctica/DumontDUrville
sr: Антарктик/Думонтдурвил

en: Antarctica/Mawson
sr: Антарктик/Мосон

en: Antarctica/McMurdo
sr: Антарктик/Мек_Мардо

en: Antarctica/Palmer
sr: Антарктик/Палмер

en: Antarctica/South_Pole
sr: Антарктик/Саут_Пол

en: Antarctica/Syowa
sr: Антарктик/Сијова

en: Antarctica/Vostok
sr: Антарктик/Восток

en: Arctic/Longyearbyen
sr: Арктик/Лонгјербијен

en: Asia/Aden
sr: Азија/Аден

en: Asia/Almaty
sr: Азија/Алмати

en: Asia/Amman
sr: Азија/Аман

en: Asia/Anadyr
sr: Азија/Анадир

en: Asia/Aqtau
sr: Азија/Акто

en: Asia/Aqtobe
sr: Азија/Актобе

en: Asia/Ashgabat
sr: Азија/Ашгабат

en: Asia/Baghdad
sr: Азија/Багдад

en: Asia/Bahrain
sr: Азија/Бахрејн

en: Asia/Baku
sr: Азија/Баку

en: Asia/Bangkok
sr: Азија/Банкок

en: Asia/Beirut
sr: Азија/Бејрут

en: Asia/Bishkek
sr: Азија/Бишкек

en: Asia/Brunei
sr: Азија/Брунеј

en: Asia/Calcutta
sr: Азија/Калкута

en: Asia/Choibalsan
sr: Азија/Кобајсан

en: Asia/Chongqing
sr: Азија/Чонгкинг

en: Asia/Colombo
sr: Азија/Коломбо

en: Asia/Damascus
sr: Азија/Дамаск

en: Asia/Dhaka
sr: Азија/Дака

en: Asia/Dili
sr: Азија/Дили

en: Asia/Dubai
sr: Азија/Дубаи

en: Asia/Dushanbe
sr: Азија/Душанбе

en: Asia/Gaza
sr: Азија/Газа

en: Asia/Harbin
sr: Азија/Харбин

en: Asia/Hong_Kong
sr: Азија/Хонг_Конг

en: Asia/Hovd
sr: Азија/Хоуд

en: Asia/Irkutsk
sr: Азија/Иркутск

en: Asia/Istanbul
sr: Азија/Истанбул

en: Asia/Jakarta
sr: Азија/Џакарта

en: Asia/Jayapura
sr: Азија/Џајапура

en: Asia/Jerusalem
sr: Азија/Јерусалим

en: Asia/Kabul
sr: Азија/Кабул

en: Asia/Kamchatka
sr: Азија/Камчатка

en: Asia/Karachi
sr: Азија/Карачи

en: Asia/Kashgar
sr: Азија/Кашгар

en: Asia/Katmandu
sr: Азија/Катманду

en: Asia/Krasnoyarsk
sr: Азија/Краснојарск

en: Asia/Kuala_Lumpur
sr: Азија/Куала_Лумпур

en: Asia/Kuching
sr: Азија/Кучинг

en: Asia/Kuwait
sr: Азија/Кувајт

en: Asia/Macao
sr: Азија/Макао

en: Asia/Macau
sr: Азија/Макау

en: Asia/Magadan
sr: Азија/Магадан

en: Asia/Makassar
sr: Азија/Макасар

en: Asia/Manila
sr: Азија/Манила

en: Asia/Muscat
sr: Азија/Мускат

en: Asia/Nicosia
sr: Азија/Никозија

en: Asia/Novosibirsk
sr: Азија/Новосибирск

en: Asia/Omsk
sr: Азија/Омск

en: Asia/Oral
sr: Азија/Орал

en: Asia/Phnom_Penh
sr: Азија/Пном_Пен

en: Asia/Pontianak
sr: Азија/Понтианак

en: Asia/Pyongyang
sr: Азија/Пекинг

en: Asia/Qatar
sr: Азија/Катар

en: Asia/Qyzylorda
sr: Азија/Кизилорда

en: Asia/Rangoon
sr: Азија/Рангун

en: Asia/Riyadh
sr: Азија/Ријад

en: Asia/Saigon
sr: Азија/Сајгон

en: Asia/Sakhalin
sr: Азија/Сахалин

en: Asia/Samarkand
sr: Азија/Самарканд

en: Asia/Seoul
sr: Азија/Сеул

en: Asia/Shanghai
sr: Азија/Шангај

en: Asia/Singapore
sr: Азија/Сингапур

en: Asia/Taipei
sr: Азија/Тајпеј

en: Asia/Tashkent
sr: Азија/Ташкент

en: Asia/Tbilisi
sr: Азија/Тбилиси

en: Asia/Tehran
sr: Азија/Техеран

en: Asia/Thimphu
sr: Азија/Тимфу

en: Asia/Tokyo
sr: Азија/Токио

en: Asia/Ujung_Pandang
sr: Азија/Уџунг_Панданг

en: Asia/Ulaanbaatar
sr: Азија/Улан_Батор

en: Asia/Urumqi
sr: Азија/Урумки

en: Asia/Vientiane
sr: Азија/Вијентан

en: Asia/Vladivostok
sr: Азија/Владивосток

en: Asia/Yakutsk
sr: Азија/Јакутск

en: Asia/Yekaterinburg
sr: Азија/Јекатеринбург

en: Asia/Yerevan
sr: Азија/Јереван

en: Atlantic/Azores
sr: Атлантик/Азори

en: Atlantic/Bermuda
sr: Атлантик/Бермуда

en: Atlantic/Canary
sr: Атлантик/Канари

en: Atlantic/Cape_Verde
sr: Атлантик/Кејп_Верде

en: Atlantic/Faeroe
sr: Атлантик/Фаро

en: Atlantic/Jan_Mayen
sr: Атлантик/Јан_Мајен

en: Atlantic/Madeira
sr: Атлантик/Мадера

en: Atlantic/Reykjavik
sr: Атлантик/Рејкјавик

en: Atlantic/South_Georgia
sr: Атлантик/Саут_Џорџија

en: Atlantic/St_Helena
sr: Атлантик/Сент_Хелена

en: Atlantic/Stanley
sr: Атлантик/Стенли

en: Australia/Adelaide
sr: Аустралија/Аделаида

en: Australia/Brisbane
sr: Аустралија/Бризбејн

en: Australia/Broken_Hill
sr: Аустралија/Брокен_Хил

en: Australia/Darwin
sr: Аустралија/Дарвин

en: Australia/Hobart
sr: Аустралија/Хобарт

en: Australia/Lindeman
sr: Аустралија/Линдеман

en: Australia/Lord_Howe
sr: Аустралија/Лорд_Ов

en: Australia/Melbourne
sr: Аустралија/Мелбурн

en: Australia/Perth
sr: Аустралија/Перт

en: Australia/Sydney
sr: Аустралија/Сиднеј

en: Europe/Amsterdam
sr: Европа/Амстердам

en: Europe/Andorra
sr: Европа/Андора

en: Europe/Athens
sr: Европа/Атина

en: Europe/Belfast
sr: Европа/Белфаст

en: Europe/Belgrade
sr: Европа/Београд

en: Europe/Berlin
sr: Европа/Берлин

en: Europe/Bratislava
sr: Европа/Братислава

en: Europe/Brussels
sr: Европа/Брисел

en: Europe/Bucharest
sr: Европа/Букурешт

en: Europe/Budapest
sr: Европа/Будимпешта

en: Europe/Chisinau
sr: Европа/Чисинау

en: Europe/Copenhagen
sr: Европа/Копенхаген

en: Europe/Dublin
sr: Европа/Даблин

en: Europe/Gibraltar
sr: Европа/Гибралтар

en: Europe/Helsinki
sr: Европа/Хелсинки

en: Europe/Istanbul
sr: Европа/Истанбул

en: Europe/Kaliningrad
sr: Европа/Каљинград

en: Europe/Kiev
sr: Европа/Кијев

en: Europe/Lisbon
sr: Европа/Лисабон

en: Europe/Ljubljana
sr: Европа/Љубљана

en: Europe/London
sr: Европа/Лондон

en: Europe/Luxembourg
sr: Европа/Луксембург

en: Europe/Madrid
sr: Европа/Мадрид

en: Europe/Malta
sr: Европа/Малта

en: Europe/Minsk
sr: Европа/Минск

en: Europe/Monaco
sr: Европа/Монако

en: Europe/Moscow
sr: Европа/Москва

en: Europe/Nicosia
sr: Европа/Никозија

en: Europe/Oslo
sr: Европа/Осло

en: Europe/Paris
sr: Европа/Париз

en: Europe/Prague
sr: Европа/Праг

en: Europe/Riga
sr: Европа/Рига

en: Europe/Rome
sr: Европа/Рим

en: Europe/Samara
sr: Европа/Самара

en: Europe/San_Marino
sr: Европа/Сан_Марино

en: Europe/Sarajevo
sr: Европа/Сарајево

en: Europe/Simferopol
sr: Европа/Симферопол

en: Europe/Skopje
sr: Европа/Скопље

en: Europe/Sofia
sr: Европа/Софија

en: Europe/Stockholm
sr: Европа/Стокхолм

en: Europe/Tallinn
sr: Европа/Талин

en: Europe/Tirane
sr: Европа/Тирана

en: Europe/Uzhgorod
sr: Европа/Узногород

en: Europe/Vaduz
sr: Европа/Вадуз

en: Europe/Vatican
sr: Европа/Ватикан

en: Europe/Vienna
sr: Европа/Беч

en: Europe/Vilnius
sr: Европа/Вилнус

en: Europe/Warsaw
sr: Европа/Варшава

en: Europe/Zagreb
sr: Европа/Загреб

en: Europe/Zaporozhye
sr: Европа/Заропозје

en: Europe/Zurich
sr: Европа/Цирих

en: Indian/Antananarivo
sr: Индијски/Антананариво

en: Indian/Chagos
sr: Индијски/Кагос

en: Indian/Christmas
sr: Индијски/Кристмас

en: Indian/Cocos
sr: Индијски/Кокос

en: Indian/Comoro
sr: Индијски/Коморо

en: Indian/Kerguelen
sr: Индијски/Кергелен

en: Indian/Mahe
sr: Индијски/Махе

en: Indian/Maldives
sr: Индијски/Малдиви

en: Indian/Mauritius
sr: Индијски/Маурицијус

en: Indian/Mayotte
sr: Индијски/Мајот

en: Indian/Reunion
sr: Индијски/Рејунион

en: Pacific/Apia
sr: Пацифик/Апиа

en: Pacific/Auckland
sr: Пацифик/Окленд

en: Pacific/Chatham
sr: Пацифик/Чатам

en: Pacific/Easter
sr: Пацифик/Истер

en: Pacific/Efate
sr: Пацифик/Ефате

en: Pacific/Enderbury
sr: Пацифик/Енденбури

en: Pacific/Fakaofo
sr: Пацифик/Факаофо

en: Pacific/Fiji
sr: Пацифик/Фиџи

en: Pacific/Funafuti
sr: Пацифик/Фунафути

en: Pacific/Galapagos
sr: Пацифик/Галапагос

en: Pacific/Gambier
sr: Пацифик/Гамбер

en: Pacific/Guadalcanal
sr: Пацифик/Гвадалканал

en: Pacific/Guam
sr: Пацифик/Гуам

en: Pacific/Honolulu
sr: Пацифик/Хонолулу

en: Pacific/Johnston
sr: Пацифик/Џонсон

en: Pacific/Kiritimati
sr: Пацифик/Киритимати

en: Pacific/Kosrae
sr: Пацифик/Козре

en: Pacific/Kwajalein
sr: Пацифик/Куаџалин

en: Pacific/Majuro
sr: Пацифик/Маџуро

en: Pacific/Marquesas
sr: Пацифик/Маркесас

en: Pacific/Midway
sr: Пацифик/Мидвеј

en: Pacific/Nauru
sr: Пацифик/Науру

en: Pacific/Niue
sr: Пацифик/Ниуе

en: Pacific/Norfolk
sr: Пацифик/Норфолк

en: Pacific/Noumea
sr: Пацифик/Нумеа

en: Pacific/Pago_Pago
sr: Пацифик/Паго_Паго

en: Pacific/Palau
sr: Пацифик/Палау

en: Pacific/Pitcairn
sr: Пацифик/Питкерн

en: Pacific/Ponape
sr: Пацифик/Понапе

en: Pacific/Port_Moresby
sr: Пацифик/Порт_Моресби

en: Pacific/Rarotonga
sr: Пацифик/Раротонга

en: Pacific/Saipan
sr: Пацифик/Сајпан

en: Pacific/Tahiti
sr: Пацифик/Тахити

en: Pacific/Tarawa
sr: Пацифик/Тарава

en: Pacific/Tongatapu
sr: Пацифик/Тонгатапу

en: Pacific/Truk
sr: Пацифик/Трук

en: Pacific/Wake
sr: Пацифик/Вејк

en: Pacific/Wallis
sr: Пацифик/Волис

en: Pacific/Yap
sr: Пацифик/Јап

en: Posting destination
sr: Одредишна пошта

en: Choose folders to post the message to.
sr: Изаберите фасцикле за слање поруке.

en: Click here for the address book
sr: Кликните овде за адресар.

note: * Reply-To: * * Create this before we call create_from_optionmenu, * because that causes from_changed to be called, which * expects the reply_to fields to be initialized.
en: _Reply-To:
sr: _Одговор:

note: * From
en: Fr_om:
sr: Ш_аље:

note: * Subject
en: S_ubject:
sr: На_слов:

en: _To:
sr: _Прима:

en: Enter the recipients of the message
sr: Унесите примаоце поруке

en: _Cc:
sr: _Копија (Cc):

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
sr: Унесите адресе које ће примити копију (cc) поруке

en: _Bcc:
sr: _Невидљива копија (Bcc):

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message.
sr: Унесите адресе које ће примити копију поруке без појављивања у листи прималаца поруке (Bcc).

note: * Post-To
en: _Post To:
sr: С_лање на:

en: Click here to select folders to post to
sr: Кликните овде да изаберете фасцикле за слање

en: Post To:
sr: Слање на:

en: A_ttach
sr: При_ложи

en: Cannot sign outgoing message: No signing certificate set for this account
sr: Није могуће потписивање одлазеће поруке: није постављен сертификат за потписивање за овај налог

en: Cannot encrypt outgoing message: No encryption certificate set for this account
sr: Није могуће шифровање одлазеће поруке: није постављен сертификат за шифровање за овај налог

en: Unknown reason
sr: Непознат разлог

en: Could not open file
sr: Није могуће отварање датотеке

en: Unable to retrieve message from editor
sr: Није могуће вратити поруку из уређивача

en: Untitled Message
sr: Неименована порука

note: NB: This function is never used anymore
en: Open File
sr: Отвара датотеку

en: Autogenerated
sr: Аутоматски састављено

en: Si_gnature:
sr: Потп_ис:

en: Compose a message
sr: Саставља поруку

en: _Attachment Bar
sr: Линија _прилога

en: <b>(The composer contains a non-text message body, which cannot be edited.)<b>
sr: <b>(Састављач у телу поруке не садржи текст, што не може бити измењено.)<b>

en:  There are few attachments getting downloaded. Sending the mail will cause the mail to be sent without those pending attachments
sr:  Преузима се неколико прилога. Уколико сада пошаљете поруку ови прилози неће бити послати са њом

en: All accounts have been removed.
sr: Сви налози су уклоњени.

en: Are you sure you want to discard the message, titled '{0}', you are composing?
sr: Сигурно желите да одбаците поруку, насловљену ’{0}‘, коју састављате?

en: Because &quot;{0}&quot;, you may need to select different mail options.
sr: Због &quot;{0}&quot;, можда буде потребно другачије подесити пошту.

en: Because &quot;{1}&quot;.
sr: Због &quot;{1}&quot;.

en: Closing this composer window will discard the message permanently, unless you choose to save the message in your Drafts folder. This will allow you to continue the message at a later date.
sr: Затварањем овог прозора за састављање ћете трајно одбацити поруку, осим ако одлучите да сачувате поруку у фасциклу Припрема. Ово ће Вам омогућити да наставите поруку касније.

en: Could not create composer window.
sr: Није могуће направити прозор за састављање.

en: Could not create message.
sr: Није могуће прављење поруке.

en: Could not read signature file &quot;{0}&quot;.
sr: Није могуће читање датотеке потписа &quot;{0}&quot;.

en: Could not retrieve messages to attach from {0}.
sr: Није могуће добити поруке за прилагање од {0}.

en: Could not save to autosave file &quot;{0}&quot;.
sr: Није могуће чување у самочувајућу датотеку &quot;{0}&quot;.

en: Directories can not be attached to Messages.
sr: Директоријуми се не могу прилагати порукама.

en: Do you want to recover unfinished messages?
sr: Желите ли да спасите недовршене поруке?

en: Don't Recover
sr: Не спашавај

en: Download in progress. Do you want to send the mail?
sr: Преузимање у току. Желите ли да пошаљете поруку?

en: Error saving to autosave because &quot;{1}&quot;.
sr: Грешка у чувању самочувајуће датотеке због &quot;{1}&quot;.

en: Evolution quit unexpectedly while you were composing a new message. Recovering the message will allow you to continue where you left off.
sr: Еволуција је неочекивано завршила током писања нове поруке. Спашавање поруке ће Вам омогућити да наставите где сте стали.

en: Recover
sr: Спаси

en: The file `{0}' is not a regular file and cannot be sent in a message.
sr: Датотека ’{0}‘ није регуларна и не може бити послата у поруци.

en: To attach the contents of this directory, either attach the files in this directory individually, or create an archive of the directory and attach it.
sr: Да приложите садржај овог директоријума, или приложите све датотеке из њега појединачно, или направите архиву директоријума и приложите је.

en: Unable to activate the HTML editor control.
    
    Please make sure that you have the correct version of gtkhtml and libgtkhtml installed.
sr: Није могуће покретање контроле HTML уређивача.
    
    Проверите да ли имате одговарајуће верзије gtkhtml и libgtkhtml на систему.

en: Unable to activate the address selector control.
sr: Није могуће покретање контроле бирања адреса.

en: Unfinished messages found
sr: Пронађене недовршене поруке

en: Warning: Modified Message
sr: Упозорење: измењена порука

en: You cannot attach the file `{0}' to this message.
sr: Не можете приложити датотеку ’{0}‘ овој поруци.

en: You need to configure an account before you can compose mail.
sr: Морате да подесите налог пре састављања поруке.

en: _Discard Changes
sr: _Занемари промене

en: _Save Message
sr: Сач_увај поруку

en: Evolution
sr: Еволуција

en: The Evolution Groupware Suite
sr: Пакет програма Еволуција

en: address card
sr: карта адресара

en: calendar information
sr: податак календара

en: <b>Currently, your status is "Out of the Office". </b>
    
    Would you like to change your status to "In the Office"?
sr: <b>Тренутно, Ваш статус је „Нисам у канцеларији“. </b>
    
    Желите ли да промените статус у „У канцеларији“?

en: <b>Out of Office Message:</b>
sr: <b>Порука када нисте у канцеларији:</b>

en: <b>Status:</b>
sr: <b>Статус:</b>

en: <small>The message specified below will be automatically sent to each person who sends
    mail to you while you are out of the office.</small>
sr: <small>Доле изабрана порука ће бити аутоматски послата свакој особи која Вам пошаље
    пошту док нисте у канцеларији.</small>

en: I am currently in the office
sr: Тренутно сам у канцеларији

en: I am currently out of the office
sr: Тренутно нисам у канцеларији

en: No, Don't Change Status
sr: Не, не мењај статус

en: Out of Office Assistant
sr: Помоћник није у кацеларији

en: Yes, Change Status
sr: Да, промени статус

en: <b>Receiving Email</b>
sr: <b>Примање поште</b>

en: <b>Sending Email:</b>
sr: <b>Слање поште:</b>

en: <small>This page allows you to choose if you want to be notified via a read receipt when a message you
    sent is read, and to specify what Evolution should do when someone requests a receipt from you.</small>
sr: <small>Ова страна дозвољава да изаберете да ли желите да пошаљете признаницу уз своју
    поруку ради обавештења када буде прочитана, и да одредите шта Еволуција да ради када неко Вама пошаље признаницу.</small>

en: Always send back a read receipt
sr: Увек врати признаницу

en: Ask me if I want to send back a read receipt
sr: Питај ме желим ли да вратим признаницу

en: Never send back a read receipt
sr: Никада не враћај признаницу

en: Read Receipts
sr: Признанице

en: Request a read receipt for all messages I send
sr: Затражи повраћај признанице за све поруке које пошаљем

en: Unless the message is sent to a mailing list, and not to me personally
sr: Осим ако је порука послата дописној листи, а не мени лично

en: When you receive an email with a read receipt request, what should Evolution do?
sr: Када примите поруку са признаницом, шта Еволуција да ради?

en: A file by that name already exists.
    Overwrite it?
sr: Датотека тога имена већ постоји.
    Преписати је?

en: Overwrite file?
sr: Преписати датотеку?

en: Evolution Error
sr: Грешка Еволуције

en: Evolution Warning
sr: Упозорење Еволуције

en: Evolution Information
sr: Податак Еволуције

en: Evolution Query
sr: Упит Еволуције

note: setup a dummy error
en: <span weight="bold">Internal error, unknown error '%s' requested</span>
sr: <span weight="bold">Унутрашња грешка, потребна непозната грешка ’%s‘</span>

en: Cannot open file &quot;{0}&quot;.
sr: Није могуће отварање датотеке &quot;{0}&quot;.

en: Cannot save file &quot;{0}&quot;.
sr: Није могуће чување датотеке &quot;{0}&quot;.

en: Do you wish to overwrite it?
sr: Желите ли да је препишете?

en: File exists &quot;{0}&quot;.
sr: Датотека постоји &quot;{0}&quot;.

en: _Overwrite
sr: _Препиши

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M %p
sr: %a %d/%m/%Y. %I:%M %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M
sr: %a %d/%m/%Y. %H:%M

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I %p
sr: %a %d/%m/%Y %I %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H
sr: %a %d/%m/%Y. %H

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format.
en: %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
sr: %d.%m.%Y. %I:%M:%S %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format.
en: %m/%d/%Y %H:%M:%S
sr: %d.%m.%Y. %H:%M:%S

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %m/%d/%Y %I:%M %p
sr: %d.%m.%Y. %I:%M %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, without seconds.
en: %m/%d/%Y %H:%M
sr: %d.%m.%Y. %H:%M

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %I %p
sr: %d.%m.%Y. %I %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %H
sr: %d.%m.%Y. %H

en: The orientation of the tray.
sr: Положај зоне.

en: 1 second ago | %d seconds ago
sr[0]: пре једне секунде
sr[1]: пре %d секунде
sr[2]: пре %d секунди

en: 1 minute ago | %d minutes ago
sr[0]: пре једног минута
sr[1]: пре %d минута
sr[2]: пре %d минута

en: 1 hour ago | %d hours ago
sr[0]: пре једног сата
sr[1]: пре %d сата
sr[2]: пре %d сати

en: 1 day ago | %d days ago
sr[0]: јуче
sr[1]: пре %d дана
sr[2]: пре %d дана

en: 1 week ago | %d weeks ago
sr[0]: прошле недеље
sr[1]: пре %d недеље
sr[2]: пре %d недеља

en: 1 month ago | %d months ago
sr[0]: прошлог месеца
sr[1]: пре %d месеца
sr[2]: пре %d месеци

en: 1 year ago | %d years ago
sr[0]: прошле године
sr[1]: пре %d године
sr[2]: пре %d година

en: <click here to select a date>
sr: <кликните овде да изаберете датум>

en: now
sr: сада

note: strftime for date filter display, only needs to show a day date (i.e. no time)
en: %d-%b-%Y
sr: %d.%b.%Y.

en: Select a time to compare against
sr: Изаберите време за поређење

en: Choose a file
sr: Изаберите датотеку

en: Important
sr: Важно

note: forest green
en: To Do
sr: За урадити

note: blue
en: Later
sr: Касније

en: Test
sr: Проба

en: _Rule name:
sr: _Име правила:

en: If
sr: Ако

en: if all criteria are met
sr: ако су сви услови задовољени

en: if any criteria are met
sr: ако је било који услов задовољен

en: Execute actions
sr: Изврши радње

en: All related
sr: Све повезано

en: Replies
sr: Одговори

en: Replies and parents
sr: Одговори и надређено

en: Include threads
sr: Укључи нити

en: Incoming
sr: Долазно

en: Outgoing
sr: Одлазно

en: Bad regular expression &quot;{0}&quot;.
sr: Лош регуларан израз &quot;{0}&quot;.

en: Could not compile regular expression &quot;{1}&quot;.
sr: Није могуће превођење регуларног израза &quot;{1}&quot;.

en: File &quot;{0}&quot; does not exist or is not a regular file.
sr: Датотека &quot;{0}&quot; не постоји или није регуларна.

en: Missing date.
sr: Недостаје датум.

en: Missing file name.
sr: Недостаје име датотеке.

en: Missing name.
sr: Недостаје име.

en: Name &quot;{0}&quot; already used.
sr: Име &quot;{0}&quot; је већ употребљено.

en: Please choose another name.
sr: Изаберите друго име.

en: You must choose a date.
sr: Морате да изаберете датум.

en: You must name this filter.
sr: Морате дати име овом филтеру.

en: You must specify a file name.
sr: Морате дати име датотеци.

en: <b>_Filter Rules</b>
sr: <b>Пр_авила филтера</b>

en: Compare against
sr: Упореди са

en: Show filters for mail:
sr: Прикажи филтере за пошту:

en: The message's date will be compared against
    12:00am of the date specified.
sr: Датум поруке ће бити упоређен са
    00:00 наведеног датума.

en: The message's date will be compared against
    a time relative to when filtering occurs.
sr: Датум поруке ће бити упоређен са
    временом када се филтрирање десило.

en: The message's date will be compared against
    the current time when filtering occurs.
sr: Датум поруке ће бити упоређен са
    тренутним временом када се филтрирање десило.

en: a time relative to the current time
sr: време у односу на тренутно време

en: ago
sr: пре

en: months
sr: месеци

en: seconds
sr: секунде

en: the current time
sr: тренутно време

en: the time you specify
sr: време које одредите

en: years
sr: године

en: Add Rule
sr: Додај правило

en: Edit Rule
sr: Уреди правило

en: Rule name
sr: Име правила

en: Composer Preferences
sr: Поставке састављача

en: Configure mail preferences, including security and message display, here
sr: Подесите пошту, укључујући сигурност и приказ поруке, овде

en: Configure spell-checking, signatures, and the message composer here
sr: Подесите проверу правописа, потписе и састављач поруке овде

en: Configure your email accounts here
sr: Подесите налоге за пошту овде

en: Evolution Mail
sr: Еволуција пошта

en: Evolution Mail accounts configuration control
sr: Контрола подешавања Еволуција налога за пошту

en: Evolution Mail component
sr: Део Еволуција поште

en: Evolution Mail composer
sr: Састављач Еволуција поште

en: Evolution Mail composer configuration control
sr: Контрола подешавања Еволуција састављача

en: Evolution Mail preferences control
sr: Контрола поставки Еволуција поште

en: Mail
sr: Пошта

en: Mail Accounts
sr: Поштански налози

en: Mail Preferences
sr: Поставке поште

en: _Mail
sr: _Пошта

en: %s License Agreement
sr: %s уговор о лиценци

en: 
    Please read carefully the license agreement
    for %s displayed below
    and tick the check box for accepting it
sr: 
    Пажљиво прочитајте доле приказан уговор о лиценци
    за %s
    и означите кућицу да би га прихватили

en: Select Folder
sr: Изаберите фасциклу

en: Ask for each message
sr: Питај за сваку поруку

en: Identity
sr: Идентитет

en: Receiving Email
sr: Примање поште

en: Automatically check for _new mail every
sr: _Аутоматски провери за _нову пошту сваких

en: Sending Email
sr: Слање поште

en: Defaults
sr: Подразумевано

note: Security settings
en: Security
sr: Сигурност

note: Most sections for this is auto-generated fromt the camel config
en: Receiving Options
sr: Опције за примање

en: Checking for New Mail
sr: Провера за нове поруке

en: Account Editor
sr: Уређивач налога

en: Evolution Account Assistant
sr: Помоћник Еволуција налога

note: translators: default account indicator
en: [Default]
sr: [Подразумевано]

en: Account name
sr: Име налога

en: Protocol
sr: Протокол

en: Mail Accounts Table
sr: Табела поштанских налога

en: Unnamed
sr: Без имена

en: Language(s)
sr: Језик(ци)

en: Add signature script
sr: Додај скрипту за потпис

en: Signature(s)
sr: Потпис(и)

en: -------- Forwarded Message --------
sr: -------- Прослеђена порука --------

en: an unknown sender
sr: непознати пошиљалац

note: Note to translators: this is the attribution string used when quoting messages. * each ${Variable} gets replaced with a value. To see a full list of available * variables, see em-composer-utils.c:1514
en: On ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} at ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} wrote:
sr: У ${AbbrevWeekdayName}, ${Day}. ${Month} ${Year}. у ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} пише:

en: _Filter Rules
sr: Пр_авила филтера

note: Automatically generated. Do not edit.
en: Adjust Score
sr: Прерачунај

en: Assign Color
sr: Додели боју

en: Assign Score
sr: Додели резултат

en: Attachments
sr: Прилози

en: Beep
sr: Звоно

en: contains
sr: садржи

en: Copy to Folder
sr: Умножи у фасциклу

en: Date received
sr: Датум примања

en: Date sent
sr: Датум слања

en: Deleted
sr: Обрисано

en: does not contain
sr: не садржи

en: does not end with
sr: не завршава се са

en: does not exist
sr: не постоји

en: does not return
sr: не враћа

en: does not sound like
sr: не звучи као

en: does not start with
sr: не почиње са

en: Do Not Exist
sr: Не постоји

en: Draft
sr: Припрема

en: ends with
sr: завршава се са

en: Exist
sr: Постоји

en: exists
sr: постоји

en: Expression
sr: Израз

en: Follow Up
sr: Следи

en: is
sr: је

en: is after
sr: је после

en: is before
sr: је пре

en: is Flagged
sr: је означено

en: is greater than
sr: је веће од

en: is less than
sr: је мање од

en: is not
sr: није

en: is not Flagged
sr: није означено

en: Junk
sr: Ђубре

en: Junk Test
sr: Провера ђубрета

en: Label
sr: Етикета

en: Mailing list
sr: Дописна листа

en: Match All
sr: Одговара све

en: Message Body
sr: Тело поруке

en: Message Header
sr: Заглавље поруке

en: Message is Junk
sr: Порука је ђубре

en: Message is not Junk
sr: Порука није ђубре

en: Move to Folder
sr: Премести у фасциклу

en: Pipe to Program
sr: Повежи на програм

en: Play Sound
sr: Пусти звук

en: Read
sr: Читај

en: Recipients
sr: Примаоци

en: Regex Match
sr: Regex одговара

en: Replied to
sr: Одговорено

en: returns
sr: повратно

en: returns greater than
sr: повратно веће од

en: returns less than
sr: повратно мање од

en: Run Program
sr: Покрени програм

en: Score
sr: Резултат

en: Sender
sr: Пошиљалац

en: Set Status
sr: Постави статус

en: Size (kB)
sr: Величина (kB)

en: sounds like
sr: звучи као

en: Source Account
sr: Изворни налог

en: Specific header
sr: Одређено заглавље

en: starts with
sr: почиње са

en: Stop Processing
sr: Прекини обраду

en: Subject
sr: Наслов

en: Unset Status
sr: Непостављен статус

note: and now for the action area
en: <b>Then</b>
sr: <b>Онда</b>

en: C_reate Search Folder From Search...
sr: Направи Фасциклу претраге из претраге...

note: TODO: can this be done in a loop?
en: Total message: | Total messages:
sr[0]: Укупно порука:
sr[1]: Укупно порука:
sr[2]: Укупно порука:

en: Unread message: | Unread messages:
sr[0]: Непрочитаних порука:
sr[1]: Непрочитаних порука:
sr[2]: Непрочитаних порука:

en: Folder Properties
sr: Особине фасцикле

en: <click here to select a folder>
sr: <кликните овде да изаберете фасциклу>

en: Create
sr: Направи

en: Folder _name:
sr: _Име фасцикле:

en: Search Folders
sr: Фасцикле претраге

note: UNMATCHED is always last
en: UNMATCHED
sr: НЕОДГОВАРА

en: Drafts
sr: Припрема

note: translators: standard local mailbox names
en: Inbox
sr: Сандуче

en: Outbox
sr: За слање

en: Sent
sr: Послато

en: Loading...
sr: Учитавање...

en: Mail Folder Tree
sr: Стабло фасцикле за пошту

en: Moving folder %s
sr: Премештање фасцикле %s

en: Copying folder %s
sr: Умножавање фасцикле %s

en: Moving messages into folder %s
sr: Премештање порука у фасциклу %s

en: Copying messages into folder %s
sr: Умножавање порука у фасциклу %s

en: Cannot drop message(s) into toplevel store
sr: Није могуће убацити поруку(е) у оставу на највишем нивоу

en: _Copy to Folder
sr: _Умножи у фасциклу

en: _Move to Folder
sr: _Премести у фасциклу

en: Scanning folders in "%s"
sr: Претрага фасцикли у „%s“

en: _View
sr: П_реглед

en: Open in _New Window
sr: Отвори у _новом прозору

en: _Copy...
sr: _Умножи...

en: _Move...
sr: _Премести...

note: FIXME: need to disable for nochildren folders
en: _New Folder...
sr: _Нова фасцикла...

en: _Rename...
sr: _Преименуј...

en: Copying `%s' to `%s'
sr: Умножавање ’%s‘ у ’%s‘

en: Select folder
sr: Изаберите фасциклу

en: C_opy
sr: _Умножи

en: Rename the "%s" folder to:
sr: Преименуј фасциклу „%s“ у:

en: Rename Folder
sr: Преименуј фасциклу

en: Folder names cannot contain '/'
sr: Имена фасцикли не могу да садрже ’/‘

en: Creating folder `%s'
sr: Прављење фасцикле ’%s‘

en: Create folder
sr: Направи фасциклу

en: Specify where to create the folder:
sr: Наведите где направити фасциклу:

en: Reply to _All
sr: Одговори _свима

en: _Reply to Sender
sr: _Одговори пошиљаоцу

en: _Forward
sr: Просл_еди

en: _Edit as New Message...
sr: _Уреди као нову поруку...

en: U_ndelete
sr: Пониш_ти брисање

en: _Move to Folder...
sr: _Премести у фасциклу...

en: _Copy to Folder...
sr: _Умножи у фасциклу...

en: Mar_k as Read
sr: О_значи као прочитано

en: Mark as _Unread
sr: Означи као _непрочитано

en: Mark as _Important
sr: Оначи као _важно

en: _Mark as Unimportant
sr: _Означи као неважно

en: Mark as _Junk
sr: Означи као _ђубре

en: Mark as _Not Junk
sr: Означи да _није ђубре

en: Mark for Follo_w Up...
sr: Обележи за _праћење...

en: Fla_g Completed
sr: Означ_и као завршено

en: Cl_ear Flag
sr: Скло_ни ознаку

en: Crea_te Rule From Message
sr: На_прави правило од поруке

en: Search Folder from _Subject
sr: Фасцикла претраге на _наслов

en: Search Folder from Se_nder
sr: Фасцикла претраге на п_ошиљаоца

en: Search Folder from _Recipients
sr: Фасцикла претраге на _примаоце

en: Search Folder from Mailing _List
sr: Фасцикла претраге на дописну _листу

en: Filter on Sub_ject
sr: Филтер на насло_в

en: Filter on Sen_der
sr: Филтер на п_ошиљаоца

en: Filter on Re_cipients
sr: Филтер на п_римаоце

en: Filter on _Mailing List
sr: Филтер на _дописну листу

note: default charset used in mail view
en: Default
sr: Подразумевано

en: Print Message
sr: Штампај поруку

en: Unable to retrieve message
sr: Није могуће добити поруку

en: _Copy Link Location
sr: _Умножи место везе

en: Create _Search Folder
sr: Направи Фасциклу _претраге

en: _From this Address
sr: _Са ове адресе

en: _To this Address
sr: _на ову адресу

en: Click to mail %s
sr: Кликните да пошаљете %s

note: message-search popup match count string
en: Matches: %d
sr: Поклапања: %d

en: Unsigned
sr: Непотписано

en: This message is not signed. There is no guarantee that this message is authentic.
sr: Ова порука није потписана. Није сигурно да је ова порука аутентична.

en: Valid signature
sr: Исправан потпис

en: This message is signed and is valid meaning that it is very likely that this message is authentic.
sr: Ова порука је потписана и исправна што значи да је пошиљалац поруке врло вероватно аутентичан.

en: Invalid signature
sr: Неисправан потпис

en: The signature of this message cannot be verified, it may have been altered in transit.
sr: Потпис ове поруке није могао бити проверен, можда је измењена у преносу.

en: Valid signature, cannot verify sender
sr: Исправан потпис, није могућа провера пошиљаоца

en: This message is signed with a valid signature, but the sender of the message cannot be verified.
sr: Ова порука је потписана исправним потписом, али пошиљалац поруке не може бити проверен.

en: Unencrypted
sr: Нешифровано

en: This message is not encrypted.  Its content may be viewed in transit across the Internet.
sr: Ова порука није шифрована.  Њен садржај је могуће видети у преносу преко Интернета.

en: Encrypted, weak
sr: Шифровано, слабо

en: This message is encrypted, but with a weak encryption algorithm.  It would be difficult, but not impossible for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
sr: Ова порука је шифрована, али слабим алгоритмом.  Тешко је, али не и немогуће да неко са стране у догледно време види садржај ове поруке.

en: Encrypted
sr: Шифровано

en: This message is encrypted.  It would be difficult for an outsider to view the content of this message.
sr: Ова порука је шифрована.  Тешко ће неко са стране видети садржај ове поруке.

en: Encrypted, strong
sr: Шифровано, јако

en: This message is encrypted, with a strong encryption algorithm.  It would be very difficult for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
sr: Ова порука је шифрована, и то јаким алгоритмом.  Веома је тешко да неко са стране у догледно време види садржај ове поруке.

en: _View Certificate
sr: Пре_гледај сертификат

en: This certificate is not viewable
sr: Овај сертификат није читљив

en: Completed on %B %d, %Y, %l:%M %p
sr: Завршено у %B %d, %Y, %l:%M %p

en: Overdue:
sr: Прекорачено:

en: by %B %d, %Y, %l:%M %p
sr: до %B %d, %Y, %l:%M %p

en: _View Inline
sr: Пре_гледај унутар

en: _Hide
sr: _Сакриј

en: _Fit to Width
sr: _Прилагоди на ширину

en: Show _Original Size
sr: Прикажи _оригиналну величину

en: Attachment Button
sr: Дугме за прилог

en: Select folder to save all attachments...
sr: Изаберите фасциклу за чување свих прилога...

en: Select folder to save selected attachments...
sr: Изаберите фасциклу за чување изабраних прилога...

en: Save Selected...
sr: Изабрано чување...

note: Cant i put in the number of attachments here ?
en: %d attachment | %d attachments
sr[0]: %d прилог
sr[1]: %d прилога
sr[2]: %d прилогa

en: No Attachment
sr: Нема прилога

en: Save All
sr: Сачувај све

en: Page %d of %d
sr: %d. страна од %d

en: Retrieving `%s'
sr: Довлачење ’%s‘

en: Valid signature but cannot verify sender
sr: Исправан потпис али није могућа провера пошиљаоца

en: Malformed external-body part.
sr: Лоше сложен спољни део поруке.

en: Pointer to FTP site (%s)
sr: Показивач на FTP страницу (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site "%s"
sr: Показивач на локалну датотеку (%s) која одговара страници „%s“

en: Pointer to local file (%s)
sr: Показивач на локалну датотеку (%s)

en: Pointer to remote data (%s)
sr: Показивач на мрежни податак (%s)

en: Pointer to unknown external data ("%s" type)
sr: Показивач на непознати спољни податак (типа „%s“)

en: Formatting message
sr: Обликовање поруке

en: From
sr: Шаље

en: Reply-To
sr: Одговор

en: To
sr: Прима

en: Cc
sr: Копија (Cc)

en: Bcc
sr: Невидљива копија (Bcc)

note: pseudo-header
en: Mailer
sr: Пошиљалац

en: Date
sr: Датум

en: Newsgroups
sr: Групе за вести

en: %s attachment
sr: %s прилог

en: Could not parse S/MIME message: Unknown error
sr: Није могућа обрада S/MIME поруке: непозната грешка

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
sr: Није могућа обрада MIME поруке. Приказивање извора.

en: Unsupported encryption type for multipart/encrypted
sr: Неподржани тип шифре за multipart/encrypted

en: Unsupported signature format
sr: Неподржан облик потписа

en: Error verifying signature
sr: Грешка при провери потписа

en: Unknown error verifying signature
sr: Непозната грешка при провери потписа

en: Every time
sr: Сваки пут

en: Once per day
sr: Једном дневно

en: Once per week
sr: Једном недељно

en: Once per month
sr: Једном месечно

en: The location and hierarchy of the Evolution mailbox folders has changed since Evolution 1.x.
    
    Please be patient while Evolution migrates your folders...
sr: Место и хијерархија фасцикли поште у Еволуцији је измењена од Еволуције 1.х.
    
    Будите стрпљиви док Еволуција преноси фасцикле...

en: Unable to create new folder `%s': %s
sr: Није могуће прављење нове фасцикле ’%s‘: %s

en: Unable to copy folder `%s' to `%s': %s
sr: Није могуће умножити фасциклу ’%s‘ у ’%s‘: %s

en: Unable to scan for existing mailboxes at `%s': %s
sr: Није могућа претрага за постојећим поштанским сандучићима у ’%s‘: %s

en: Unable to open old POP keep-on-server data `%s': %s
sr: Није могуће отварање старог POP чувај-на-серверу податка ’%s‘: %s

en: Unable to create POP3 keep-on-server data directory `%s': %s
sr: Није могуће прављење POP3 чувај-на-серверу директоријума података ’%s‘: %s

en: Unable to copy POP3 keep-on-server data `%s': %s
sr: Није могуће умножавање POP3 чувај-на-серверу податка ’%s‘: %s

en: Failed to create local mail storage `%s': %s
sr: Није успело прављење локалне оставе поште ’%s‘: %s

en: Unable to create local mail folders at `%s': %s
sr: Није могуће прављење локалних фасцикли поште у ’%s‘: %s

en: Unable to read settings from previous Evolution install, `evolution/config.xmldb' does not exist or is corrupt.
sr: Није могуће читање подешавања претходне инсталације Еволуције, ’evolution/config.xmldb‘ не постоји или је оштећен.

en: Save As...
sr: Сачувај као...

en: untitled_image.%s
sr: неименована_слика.%s

en: Set as _Background
sr: Постави као _позадину

en: _Reply to sender
sr: _Одговори пошиљаоцу

en: Reply to _List
sr: Одговори на _листу

en: _Open Link in Browser
sr: _Отвори везу у читачу

en: _Send New Message To...
sr: _Пошаљи поруку за...

en: _Add to Addressbook
sr: Додај у _адресар

en: Open in %s...
sr: Отвори у %s...

en: This store does not support subscriptions, or they are not enabled.
sr: Ова остава не подржава пријаве, или нису омогућене.

en: Subscribed
sr: Пријављено

en: Folder
sr: Фасцикла

note: FIXME: This is just to get the shadow, is there a better way?
en: Please select a server.
sr: Изаберите сервер.

en: No server has been selected
sr: Није изабран сервер

en: Don't show this message again.
sr: Не приказуј поново ову поруку.

en: Filters
sr: Филтери

en: message
sr: порука

en: Save Message...
sr: Сачувај поруку...

en: Add address
sr: Додај адресу

note: Drop filename for messages from a mailbox
en: Messages from %s
sr: Поруке од %s

en: Search _Folders
sr: Фас_цикле претраге

en: Search Folder source
sr: Извор фас_цикле претраге

en: Automatic link recognition
sr: Аутоматско препознавање веза

en: Automatic smiley recognition
sr: Аутоматско препознавање смешака

en: Check incoming mail being junk
sr: Провери да ли је пристигла пошта ђубре

en: Citation highlight color
sr: Боја истицања цитата

en: Citation highlight color.
sr: Боја истицања цитата.

en: Composer Window default height
sr: Подразумевана висина прозора састављача

en: Composer Window default width
sr: Подразумевана ширина прозора састављача

en: Default charset in which to compose messages
sr: Подразумевани скуп знакова за састављање порука

en: Default charset in which to compose messages.
sr: Подразумевани скуп знакова за састављање порука.

en: Default charset in which to display messages
sr: Подразумевани скуп знакова за приказ порука

en: Default charset in which to display messages.
sr: Подразумевани скуп знакова за приказ порука.

en: Default forward style
sr: Подразумевани стил прослеђивања

en: Default height of the Composer Window
sr: Подразумевана висина прозора састављача

en: Default height of the Message Window
sr: Подразумевана висина прозора за поруку

en: Default height of the Subscribe dialog
sr: Подразумевана висина прозора за пријаву

en: Default reply style
sr: Подразумевани стил одговора

en: Default width of the Composer Window
sr: Подразумевана ширина прозора састављача

en: Default width of the Message Window
sr: Подразумевана ширина прозора за поруку

en: Default width of the Subscribe dialog
sr: Подразумевана ширина прозора за пријаву

en: Draw spelling error indicators on words as you type.
sr: Исцртава ознаке грешки при куцању уз речи док куцате.

en: Empty Trash folders on exit
sr: Празни фасцикле са смећем на излазу

en: Empty all Trash folders when exiting Evolution.
sr: Празни све фасцикле са смећем при затварању Еволуције.

en: Enable caret mode, so that you can see a cursor when reading mail.
sr: Омогућава приказ курзора, тако да видите курзор док читате поруку.

en: Enable/disable caret mode
sr: Укључује/искључује приказ курзора

en: Height of the message-list pane
sr: Висина површи листе порука

en: Height of the message-list pane.
sr: Висина површи листе порука.

en: If a user tries to open 10 or more messages at one time, ask the user if they really want to do it.
sr: Уколико корисник покуша да отвори 10 или више порука одједном, пита га да ли заиста жели то да уради.

en: If there isn't a builtin viewer for a particular mime-type inside Evolution, any mime-types appearing in this list which map to a bonobo-component viewer in GNOME's mime-type database may be used for displaying content.
sr: Уколико нема уграђеног прегледача за овај mime тип у оквиру Еволуције, сви mime типови са ове листе који су везани bonobo прегледачем делова у Гномовој бази mime типова могу бити коришћени за приказ садржаја.

en: Last time empty trash was run
sr: Последње време пражњења смећа

en: List of Labels and their associated colors
sr: Листа ознака и њима додељених боја

en: List of accepted licenses
sr: Листа прихваћених лиценци

en: List of accounts
sr: Листа налога

en: List of accounts known to the mail component of Evolution. The list contains strings naming subdirectories relative to /apps/evolution/mail/accounts.
sr: Листа налога које познаје поштански део Еволуције. Листа садржи низове које именују поддиректоријуме у односу на /apps/evolution/mail/accounts.

en: List of custom headers and whether they are enabled.
sr: Листа прилагођених заглавља и да ли су укључена.

en: List of labels known to the mail component of Evolution. The list contains strings containing name:color where color uses the HTML hex encoding.
sr: Листа ознака које познаје поштански део Еволуције. Листа садржи низове облика име:боја где боја користи HTML hex кодирање.

en: List of mime types to check for bonobo component viewers
sr: Листа mime типова ради провере за bonobo прегледачима

en: List of protocol names whose license has been accepted.
sr: Листа имена протокола чија је лиценца прихваћена.

en: Load images for HTML messages over http
sr: Учитава слике за HTML поруке преко http-а

en: Load images for HTML messages over http(s). Possible values are: 0 - Never load images off the net 1 - Load images in mail from contacts 2 - Always load images off the net
sr: Учитава слике за HTML поруке преко http(s)-а. Могуће су вредности: 0 - Никада не учитавај слике са мреже 1. - Учитавај слике уколико је пошиљалац у адресару 2 - Увек учитавај слике са мреже

en: Log filter actions
sr: Бележи радње филтера

en: Log filter actions to the specified log file.
sr: Бележи радње филтера у наведену датотеку дневника.

en: Logfile to log filter actions
sr: Дневник датотека за бележење радњи филтера

en: Logfile to log filter actions.
sr: Дневник датотека за бележење радњи филтера.

en: Mark as Seen after specified timeout
sr: Означава као виђену после наведеног рока

en: Mark as Seen after specified timeout.
sr: Означава као виђену после наведеног рока.

en: Mark citations in the message "Preview"
sr: Означава цитате у прегледу поруке

en: Mark citations in the message "Preview".
sr: Означава цитате у прегледу поруке.

en: Message Window default height
sr: Подразумевана висина прозора за поруку

en: Message Window default width
sr: Подразумевана ширина прозора за поруку

en: Message-display style (normal, full headers, source)
sr: Стил приказа поруке (нормалан, сва заглавља, извор)

en: Minimum days between emptying the trash on exit
sr: Најмање дана између пражњења смећа на излазу

en: Minimum time between emptying the trash on exit, in days.
sr: Најмање време између пражњења смећа на излазу, у данима.

en: New Mail Notify sound file
sr: Звучна датотека за обавештење о новој пошти

en: New Mail Notify type
sr: Тип обавештења о новој пошти

en: Prompt on empty subject
sr: Пита када је наслов празан

en: Prompt the user when he or she tries to expunge a folder.
sr: Пита корисника када покуша да испразни фасциклу.

en: Prompt the user when he or she tries to send a message without a Subject.
sr: Пита корисника када покуша да пошаље поруку без наслова.

en: Prompt when user expunges
sr: Пита при пражњењу

en: Prompt when user only fills Bcc
sr: Пита када корисник унесе само невидљиву копију (Bcc)

en: Prompt when user tries to open 10 or more messages at once
sr: Пита корисника када покуша да отвори 10 или више порука одједном

en: Prompt when user tries to send HTML mail to recipients that may not want to receive HTML mail.
sr: Пита када корисник покуша да пошаље HTML поруку примаоцима који можда не желе да примају HTML пошту.

en: Prompt when user tries to send a message with no To or Cc recipients.
sr: Пита корисника када покуша да пошаље поруку без прималаца.

en: Prompt when user tries to send unwanted HTML
sr: Пита када корисник покуша да пошаље нежељени HTML

en: Recognize links in text and replace them.
sr: Препознаje везе у тексту и замењује их.

en: Recognize smileys in text and replace them with images.
sr: Препознаје смешке у тексту и замењује их сликама.

en: Run junk test on incoming mail
sr: Провери да ли има ђубрета у долазној пошти

en: Send HTML mail by default
sr: Подразумевано шаљи пошту као HTML

en: Send HTML mail by default.
sr: Подразумевано шаље пошту као HTML.

en: Show Animations
sr: Прикажи анимације

en: Show animated images as animations.
sr: Приказује анимиране слике као анимације.

en: Show deleted messages (with a strike-through) in the message-list.
sr: Приказује обрисане поруке (као прецртане) у листи порука.

en: Show deleted messages in the message-list
sr: Прикажи обрисане поруке у листи порука

en: Show the "Preview" pane
sr: Прикажи површ „Преглед“

en: Show the "Preview" pane.
sr: Приказује површ „Преглед“.

en: Sound file to play when new mail arrives.
sr: Звучна датотека за пуштање када стигне нова пошта.

en: Specifies the type of New Mail Notification the user wishes to use.
sr: Наводи тип обавештења о новој пошти које корисник жели да користи.

en: Spell check inline
sr: Провера правописа унутар

en: Subscribe dialog default height
sr: Подразумевана висина прозора за пријаву

en: Subscribe dialog default width
sr: Подразумевана ширина прозора за пријаву

en: Terminal font
sr: Фонт терминала

en: The last time empty trash was run, in days since the epoch.
sr: Време пражњења смећа, у данима од почетка епохе.

en: The terminal font for mail display
sr: Фонт терминала за приказ поште

en: The variable width font for mail display
sr: Фонт променљиве величине за приказ поште

en: This key should contain a list of XML structures specifying custom headers, and whether they are to be displayed. The format of the XML structure is &lt;header enabled&gt; - set enabled if the header is to be displayed in the mail view.
sr: Овај кључ треба да садржи листу XML структура за навођење прилагођених заглавља и потребу њиховог приказивања. XML структура је формата &lt;header enabled&gt; - омогућено за приказивање заглавља у прегледу поште.

en: Thread the message list.
sr: Листа порука према низу разговора.

en: Thread the message-list
sr: Излистај поруке према низу разговора

en: Thread the message-list based on Subject
sr: Излистај поруке према низу разговора на наслов

en: Timeout for marking message as Seen
sr: Време за означавање порука као виђене

en: Timeout for marking message as Seen.
sr: Време за означавање порука као виђене.

en: UID string of the default account.
sr: ЈИБ низ подразумеваног налога.

en: Use Spamassassin daemon and client
sr: Користи сервис и клијента Убице спама

en: Use Spamassassin daemon and client (spamc/spamd)
sr: Користи сервис и клијента Убице спама (spamc/spamd)

en: Use custom fonts
sr: Користи прилагођене фонтове

en: Use custom fonts for displaying mail
sr: Користи прилагођене фонтове за приказ поште

en: Use only local spam tests.
sr: Користи само локалне провере спама.

en: Use only the local spam tests (no DNS).
sr: Користи само локалне провере спама (без DNS-а).

en: Variable width font
sr: Фонт променљиве величине

en: View/Bcc menu item is checked
sr: Опција Преглед/невидљива копија (Bcc) је изабрана

en: View/Bcc menu item is checked.
sr: Опција Преглед/невидљива копија (Bcc) је изабрана.

en: View/Cc menu item is checked
sr: Опција Преглед/копија (Cc) је изабрана

en: View/Cc menu item is checked.
sr: Опција Преглед/копија (Cc) је изабрана.

en: View/From menu item is checked
sr: Опција Преглед/шаље је изабрана

en: View/From menu item is checked.
sr: Опција Преглед/шаље је изабрана.

en: View/PostTo menu item is checked
sr: Опција Преглед/прима је изабрана

en: View/PostTo menu item is checked.
sr: Опција Преглед/пошаљи је изабрана.

en: View/ReplyTo menu item is checked
sr: Опција Преглед/одговор је изабрана

en: View/ReplyTo menu item is checked.
sr: Опција Преглед/одговор је изабрана.

en: Whether or not to fall back on threading by subjects when the messages do not contain In-Reply-To or References headers.
sr: Да ли покушати приказ низа расправе по наслову када поруке не садрже заглавља Одговор или Референце.

en: Importing Elm data
sr: Увожење Elm података

en: Evolution Elm importer
sr: Еволуција Elm увозник

en: Import mail from Elm.
sr: Важна пошта из програма Elm.

en: Destination folder:
sr: Одредишна фасцикла:

en: Select folder to import into
sr: Изаберите фасциклу за увоз

en: Berkeley Mailbox (mbox)
sr: Беркли поштанско сандуче (mbox)

en: Importer Berkeley Mailbox format folders
sr: Увозник за фасцикле облика Беркли поштанског сандучета

en: Importing `%s'
sr: Увожење ’%s‘

en: Importing...
sr: Увожење...

en: Please wait
sr: Сачекајте

en: Importing mailbox
sr: Увожење поштанског сандучета

en: Scanning %s
sr: Претрага %s

en: Priority Filter "%s"
sr: Приоритетни филтер „%s“

en: Some of your Netscape email filters are based on
    email priorities, which are not used in Evolution.
    Instead, Evolution provides scores in the range of
    -3 to 3 that can be assigned to emails and filtered
    accordingly.
    
    As a workaround, a set of filters called "Priority Filter"
    was added that converts Netscape's email priorities into
    Evolution's scores, and the affected filters use scores instead
    of priorities. Check the imported filters to make sure
    everything still works as intended.
sr: Неки од Netscape филтера за пошту засновани су
    на приоритетима које Еволуција не користи.
    Уместо тога Еволуција даје резултате у распону од
    -3 до 3 који се додељују порукама и у складу са тиме
    филтрирају.
    
    Као привремено решење, додата је група филтера имена 
    „Приоритетни филтер“ која претвара Netscape филтере за пошту у
    резултате Еволуције, а промењени филтери користе резултате уместо
    приоритета. Проверите увежене филтере да се уверите
    да ли све ради као што би требало.

en: Some of your Netscape email filters use
    the "Ignore Thread" or "Watch Thread"
    feature, which is not supported in Evolution.
    These filters will be dropped.
sr: Неки од Netscape филтера за пошту користе
    могућност „Игнориши низ“ или „Прати низ“
    коју Еволуција не подржава.
    Ови филтери ће бити изостављени.

en: Some of your Netscape email filters test the
    body of emails for (in)equality to a given string,
    which is not supported in Evolution. Those filters
    were modified to test whether that string is or is not
    contained in the message body.
sr: Неки од Netscape филтера за пошту проверавају
    да ли у телу порука постоји (не)једнакост за дати низ,
    што Еволуција не подржава. Ови филтери
    су промењени да проверавају да ли тај низ јесте
    или није садржан у телу поруке.

en: Evolution is importing your old Netscape data
sr: Еволуција увози старе Netscape податке

en: Importing Netscape data
sr: Увожење Netscape података

en: Settings
sr: Подешавања

en: Mail Filters
sr: Филтери поште

en: Evolution has found Netscape mail files.
    Would you like them to be imported into Evolution?
sr: Еволуција је пронашла Netscape датотеке поште.
    Желите ли да буду увежене у Еволуцију?

en: Importing Pine data
sr: Увожење Pine података

en: Evolution Pine importer
sr: Еволуција Pine увозник

en: Import mail from Pine.
sr: Увози пошту из програма Pine.

en: Mail to %s
sr: Пошта за %s

en: Mail from %s
sr: Пошта од %s

en: Subject is %s
sr: Наслов је %s

en: %s mailing list
sr: %s дописна листа

en: Add Filter Rule
sr: Додај правило филтрирања

en: %d deleted | %d deleted
sr[0]: %d обрисано
sr[1]: %d обрисане
sr[2]: %d обрисаних

en: %d junk | %d junk
sr[0]: %d ђубре
sr[1]: %d ђубрета
sr[2]: %d ђубрета

en: %d draft | %d drafts
sr[0]: %d у припреми
sr[1]: %d у припреми
sr[2]: %d у припреми

en: %d sent | %d sent
sr[0]: %d послато
sr[1]: %d послате
sr[2]: %d послатих

en: %d unsent | %d unsent
sr[0]: %d непослато
sr[1]: %d непослате
sr[2]: %d непослатих

en: %d total | %d total
sr[0]: %d укупно
sr[1]: %d укупно
sr[2]: %d укупно

en: , %d unread | , %d unread
sr[0]: , %d непрочитано
sr[1]: , %d непрочитане
sr[2]: , %d непрочитаних

en: New Mail Message
sr: Нова порука

en: _Mail Message
sr: _Порука

en: Compose a new mail message
sr: Састави нову поруку

en: New Mail Folder
sr: Нова фасцикла за пошту

en: Mail _Folder
sr: _Фасцикла за пошту

en: Create a new mail folder
sr: Направи нову фасциклу за пошту

en: Failed upgrading Mail settings or folders.
sr: Неуспела надоградња подешавања поште или фасцикли.

en:  Ch_eck for Supported Types
sr:  _Провери подржане типове

en: <b>SSL is not supported in this build of Evolution</b>
sr: <b>SSL није подржан у овој верзији Еволуције</b>

en: <b>S_ignatures</b>
sr: <b>По_тписи</b>

en: <b>_Languages</b>
sr: <b>_Језици</b>

en: <small>This will make the the filter more reliable, but slower</small>
sr: <small>Ово ће учинити филтер поузданијим, али споријим</small>

en: <span weight="bold">Account Information</span>
sr: <span weight="bold">Подаци о налогу</span>

en: <span weight="bold">Alerts</span>
sr: <span weight="bold">Упозорења</span>

en: <span weight="bold">Authentication Type</span>
sr: <span weight="bold">Тип аутентификације</span>

en: <span weight="bold">Authentication</span>
sr: <span weight="bold">Аутентификација</span>

en: <span weight="bold">Composing Messages</span>
sr: <span weight="bold">Састављање порука</span>

en: <span weight="bold">Configuration</span>
sr: <span weight="bold">Подешавање</span>

en: <span weight="bold">Default Behavior</span>
sr: <span weight="bold">Подразумевано понашање</span>

en: <span weight="bold">Delete Mail</span>
sr: <span weight="bold">Брише пошту</span>

en: <span weight="bold">Displayed Mail _Headers</span>
sr: <span weight="bold">Приказана _заглавља порука</span>

en: <span weight="bold">Filter Options</span>
sr: <span weight="bold">Опције филтера</span>

en: <span weight="bold">General</span>
sr: <span weight="bold">Опште</span>

en: <span weight="bold">Labels and Colors</span>
sr: <span weight="bold">Ознаке и боје</span>

en: <span weight="bold">Loading Images</span>
sr: <span weight="bold">Учитавање слика</span>

en: <span weight="bold">Message Display</span>
sr: <span weight="bold">Приказ поруке</span>

en: <span weight="bold">Message Fonts</span>
sr: <span weight="bold">Фонтови поруке</span>

en: <span weight="bold">Message Receipts</span>
sr: <span weight="bold">Признанице</span>

en: <span weight="bold">New Mail Notification</span>
sr: <span weight="bold">Обавештавање о новој пошти</span>

en: <span weight="bold">Optional Information</span>
sr: <span weight="bold">Необавезни подаци</span>

en: <span weight="bold">Options</span>
sr: <span weight="bold">Опције</span>

en: <span weight="bold">Pretty Good Privacy (PGP/GPG)</span>
sr: <span weight="bold">Прилично добра приватност (PGP/GPG)</span>

en: <span weight="bold">Printed Fonts</span>
sr: <span weight="bold">Фонтови за штампу</span>

en: <span weight="bold">Required Information</span>
sr: <span weight="bold">Обавезни подаци</span>

en: <span weight="bold">Secure MIME (S/MIME)</span>
sr: <span weight="bold">Сигурни MIME (S/MIME)</span>

en: <span weight="bold">Security</span>
sr: <span weight="bold">Сигурност</span>

en: <span weight="bold">Sent and Draft Messages</span>
sr: <span weight="bold">Послате и поруке у припреми</span>

en: <span weight="bold">Server Configuration</span>
sr: <span weight="bold">Подешавање сервера</span>

en: Account Management
sr: Управљање налозима

en: Add Ne_w Signature...
sr: Додај но_ви потпис...

en: Add _Script
sr: Додај ск_рипту

en: Al_ways sign outgoing messages when using this account
sr: _Увек потпиши одлазеће поруке са овог налога

en: Also encrypt to sel_f when sending encrypted mail
sr: _Такође шифруј на себе при слању шифроване поште

en: Alway_s carbon-copy (cc) to:
sr: Увек пошаљи _копију (cc):

en: Always _blind carbon-copy (bcc) to:
sr: Увек пошаљи _невидљиву копију (Bcc):

en: Always _trust keys in my keyring when encrypting
sr: Увек _веруј кључевима мог ланца при шифровању

en: Always encrypt to _myself when sending encrypted mail
sr: Ув_ек шифруј на мене при слању шифроване поште

en: Attach original message
sr: Приложи оригиналну поруку

en: Attachment
sr: Прилог

en: Automatically _insert smiley images
sr: Аутоматски _уметни слике смешака

en: Baltic (ISO-8859-13)
sr: Балтички (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
sr: Балтички (ISO-8859-4)

en: Beep w_hen new mail arrives
sr: С_вирни када стигне нова пошта

en: C_haracter set:
sr: К_одна страна:

en: Ch_eck for Supported Types
sr: _Провери подржане типове

en: Check _incoming mail for junk
sr: Провери има ли ђубрета у _пристиглој пошти

en: Check spelling while I _type
sr: Провери правопис док _куцам

en: Checks incoming mail messages to be Junk
sr: Провери да пристигле поруке нису ђубре

en: Cle_ar
sr: Очи_сти

en: Clea_r
sr: Очис_ти

en: Color for _misspelled words:
sr: Боја за _погрешно написане речи:

en: Colors
sr: Боје

en: Confirm _when expunging a folder
sr: _Потврди када празниш фасциклу

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email 
    using Evolution. 
    
    Click "Apply" to save your settings.
sr: Честитамо, подешавање поште је завршено.
    
    Сада сте спремни да шаљете и примате пошту 
    коришћењем Еволуције. 
    
    Кликните „Примени“ да сачувате подешавања.

en: De_fault
sr: Под_разумевано

en: Default character e_ncoding:
sr: Подразумеванa _кодна страна:

en: Digitally _sign outgoing messages (by default)
sr: _Дигитално потпиши одлазеће поруке (подразумевано)

en: Do not quote original message
sr: Не цитирај оригиналну поруку

en: Done
sr: Готово

en: Drafts _Folder:
sr: _Фасцикла Припрема:

en: Email Accounts
sr: Налози е-поште

en: Email _Address:
sr: Електронска _адреса:

en: Empty trash folders on e_xit
sr: Испразни фасцикле са _смећем на излазу

en: Encry_ption certificate:
sr: Сертификат за ши_фровање:

en: Encrypt out_going messages (by default)
sr: _Шифруј одлазеће поруке (подразумевано)

en: Execute Command...
sr: Изврши команду...

en: Fi_xed-width:
sr: Фи_ксирана-величина:

en: Font Properties
sr: Особине фонта

en: Format messages in _HTML
sr: Обликуј поруке у H_TML

en: HTML Mail
sr: HTML пошта

en: Headers
sr: Заглавља

en: Highlight _quotations with
sr: Нагласи _цитате са

en: I_nclude remote tests
sr: У_кључи мрежне провере

en: Inline
sr: Унутар

en: Languages Table
sr: Табела језика

en: Mail Configuration
sr: Подешавање поште

en: Mail Headers Table
sr: Табела заглавља поште

en: Mailbox location
sr: Место поштанског сандучета

en: Message Composer
sr: Састављач поруке

en: Note: you will not be prompted for a password until you connect for the first time
sr: Напомена: нећете бити упитани за лозинку док се не повежете први пут

en: Or_ganization:
sr: Ор_ганизација:

en: PGP/GPG _Key ID:
sr: PGP/GPG ИБ _кључа:

en: Play sound file when new mail arri_ves
sr: _Пусти звучну датотеку када стигне нова пошта

en: Please enter a descriptive name for this account in the space below.
    This name will be used for display purposes only.
sr: Унесите доле описно име за овај налог.
    Ово име ће бити коришћено само за потребе приказа.

en: Please enter information about the way you will send mail. If you are not sure, ask your system administrator or Internet Service Provider.
sr: Унесите податке о начину на који ћете слати пошту. Ако нисте сигурни, питајте администратора система или продавца Интернет услуга.

en: Please enter your name and email address below. The "optional" fields below do not need to be filled in, unless you wish to include this information in email you send.
sr: Унесите доле име и електронску адресу. „Необавезна“ поља доле не морају бити попуњена, осим ако не желите да ове податке укључите у поруке које шаљете.

en: Please select among the following options
sr: Изаберите међу следећим опцијама

en: Pr_ompt when sending messages with only Bcc recipients defined
sr: Упозори када шаљеш поруке само са наведеним Bcc примаоцима

en: Quote original message
sr: Цитирај оригиналну поруку

en: Quoted
sr: Цитирано

en: Re_member password
sr: З_апамти лозинку

en: Re_ply-To:
sr: Од_говор:

en: Remember _password
sr: Запа_мти лозинку

en: S_elect...
sr: Изаб_ери...

en: S_tandard Font:
sr: _Стандардни фонт:

en: Se_lect...
sr: Иза_бери...

en: Select HTML fixed width font
sr: Изаберите HTML фонт фиксиране величине

en: Select HTML fixed width font for printing
sr: Изаберите HTML фонт фиксиране величине за штампу

en: Select HTML variable width font
sr: Изаберите HTML фонт променљиве величине

en: Select HTML variable width font for printing
sr: Изаберите HTML фонт променљиве величине за штампу

en: Send message receipts:
sr: Пошаљи признанице:

en: Sending Mail
sr: Слање поште

en: Sent _Messages Folder:
sr: Фасцикла послатих _порука:

en: Ser_ver requires authentication
sr: Сер_вер тражи аутентификацију

en: Server _Type:
sr: _Тип сервера:

en: Sig_ning certificate:
sr: Сертификат за _потписивање:

en: Signat_ure:
sr: Потп_ис:

en: Signatures
sr: Потписи

en: Signatures Table
sr: Табела потписа

en: Specify _filename:
sr: Одреди име _датотеке:

en: Spell Checking
sr: Провера правописа

en: T_erminal Font:
sr: Фонт т_ерминала:

en: T_ype:
sr: Т_ип:

en: The list of languages here reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
sr: Листа језика овде осликава само оне језике за које имате инсталиран речник.

en: The output of this script will be used as your
    signature. The name you specify will be used
    for display purposes only.
sr: Излаз ове скрипте ће бити коришћен као
    потпис. Име које сте дали ће бити коришћено
    само за сврху приказивања на екрану.

en: Type the name by which you would like to refer to this account.
    For example: "Work" or "Personal"
sr: Укуцајте име по коме желите да назовете овај налог.
    На пример: „Пословни“ или „Лични“

en: User_name:
sr: Корисничко_име:

en: V_ariable-width:
sr: Про_менљива величина:

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click "Forward" to begin.
sr: Добро дошли у помоћника Еволуција подешавања поште.
    
    Кликните „Напред“ за почетак.

en: _Add Signature
sr: _Додај потпис

en: _Always load images from the Internet
sr: _Увек учитавај слике са Интернета

en: _Do not notify me when new mail arrives
sr: _Немој да ме обавештаваш када стигне нова пошта

en: _Don't sign meeting requests (for Outlook compatibility)
sr: Не потписуј захтеве за с_астанцима (Outlook компатибилност)

en: _Forward style:
sr: Стил _прослеђивања:

en: _Full Name:
sr: _Пуно име:

en: _Load images in mail from contacts
sr: _Учитај слике од контаката у поруку

en: _Make this my default account
sr: _Нека ово буде мој подразумевани налог

en: _Mark messages as read after
sr: _Означи поруке као прочитане после

en: _Never load images from the Internet
sr: _Никада не учитавај слике са Интернета

en: _Path:
sr: _Путања:

en: _Prompt when sending HTML messages to contacts that don't want them
sr: _Упозори када шаљеш HTML поруке онима који их не желе

en: _Prompt when sending messages with an empty subject line
sr: _Упозори када шаљеш поруке без наслова

en: _Reply style:
sr: _Стил одговора:

en: _Script:
sr: _Скрипта:

en: _Show animated images
sr: _Прикажи анимиране слике

en: _Use Secure Connection:
sr: _Користи сигурну везу:

en: _Use the same fonts as other applications
sr: _Користи исте фонтове као други програми

en: color
sr: боја

en: description
sr: опис

en: <b>Search Folder Sources</b>
sr: <b>Извори фасцикле претраге</b>

en: <span weight="bold">Digital Signature</span>
sr: <span weight="bold">Дигитални потпис</span>

en: <span weight="bold">Encryption</span>
sr: <span weight="bold">Шифровање</span>

en: Case _Sensitive
sr: _Осетљиво на величину слова

en: Co_mpleted
sr: За_вршено

en: F_ind:
sr: Про_нађи:

en: Find in Message
sr: Пронађи у поруци

en: Flag to Follow Up
sr: Означи за праћење

en: Folder Subscriptions
sr: Пријаве на фасцикле

en: License Agreement
sr: Уговор о лиценци

en: None Selected
sr: Ништа није изабрано

en: S_erver:
sr: С_ервер:

en: Security Information
sr: Сигурносни подаци

en: The messages you have selected for follow up are listed below.
    Please select a follow up action from the "Flag" menu.
sr: Поруке које сте изабрали за праћење су доле излистане.
    Изаберите радњу за извршавање из менија „Ознака“.

en: _Accept License
sr: _Прихвати лиценцу

en: _Due By:
sr: _Рок:

en: _Flag:
sr: _Ознака:

en: _Subscribe
sr: При_јави се

en: _Tick this to accept the license agreement
sr: Оз_начите ово да прихватите уговор о лиценци

en: _Unsubscribe
sr: _Одјави се

en: specific folders only
sr: само наведене фасцикле

en: with all active remote folders
sr: са свим активним мрежним фасциклама

en: with all local and active remote folders
sr: са свим локалним и активним мрежним фасциклама

en: with all local folders
sr: са свим локалним фасциклама

en: Pinging %s
sr: Пинговање %s

en: Filtering Folder
sr: Филтрирање фасцикле

en: Fetching Mail
sr: Узимање поште

note: sending mail, filtering failed
en: Failed to apply outgoing filters: %s
sr: Неуспела примена одлазећих филтера: %s

en: Failed to append to %s: %s
    Appending to local `Sent' folder instead.
sr: Неуспело допуњавање у %s: %s
    Допуњавање у локалну фасциклу ’Послато‘.

en: Failed to append to local `Sent' folder: %s
sr: Неуспело допуњавање у локалну фасциклу ’Послато‘: %s

en: Sending message %d of %d
sr: Слање поруке %d од %d

en: Failed to send %d of %d messages
sr: Неуспело слање %d од %d порука

en: Cancelled.
sr: Одустато.

en: Complete.
sr: Завршено.

en: Saving message to folder
sr: Чување поруке у фасциклу

en: Moving messages to %s
sr: Премештање порука у %s

en: Copying messages to %s
sr: Умножавање порука у %s

en: Forwarded messages
sr: Прослеђене поруке

en: Opening folder %s
sr: Отварање фасцикле %s

en: Opening store %s
sr: Отварање оставе %s

en: Removing folder %s
sr: Уклањање фасцикле %s

en: Storing folder '%s'
sr: Смештање фасцикле ’%s‘

en: Expunging and storing account '%s'
sr: Пражњење и смештање налога ’%s‘

en: Storing account '%s'
sr: Смештање налога ’%s‘

en: Refreshing folder
sr: Освежавање фасцикле

en: Expunging folder
sr: Пражњење фасцикле

en: Emptying trash in '%s'
sr: Избацивање смећа у ’%s‘

en: Local Folders
sr: Локалне фасцикле

en: Retrieving message %s
sr: Довлачење поруке %s

en: Retrieving %d message | Retrieving %d messages
sr[0]: Довлачење %d поруке
sr[1]: Довлачење %d поруке
sr[2]: Довлачење %d порука

en: Saving %d message | Saving %d messsages
sr[0]: Чување %d поруке
sr[1]: Чување %d поруке
sr[2]: Чување %d порука

en: Unable to create output file: %s
     %s
sr: Није могуће прављење излазне датотеке: %s
     %s

en: Error saving messages to: %s:
     %s
sr: Грешка при чувању поруке у: %s:
     %s

en: Saving attachment
sr: Чување прилога

en: Cannot create output file: %s:
     %s
sr: Није могуће прављење излазне датотеке: %s:
     %s

en: Could not write data: %s
sr: Није могућ упис података: %s

en: Disconnecting from %s
sr: Прекидање везе са %s

en: Reconnecting to %s
sr: Поновно повезивање на %s

en: Checking Service
sr: Провера сервиса

en: Cancelling...
sr: Одустајање...

en: Server: %s, Type: %s
sr: Сервер: %s, тип: %s

en: Path: %s, Type: %s
sr: Путања: %s, тип: %s

en: Type: %s
sr: Тип: %s

en: Send & Receive Mail
sr: Слање и примање поште

en: Cancel _All
sr: Обустави _све

en: Updating...
sr: Освежавање...

en: Waiting...
sr: Чекање...

en: Checking for new mail
sr: Провера за нове поруке

en: Enter Password for %s
sr: Унесите лозинку за %s

en: Enter Password
sr: Унесите лозинку

en: User canceled operation.
sr: Корисник је обуставио операцију.

en: Edit signature
sr: Уреди потпис

en: Enter a name for this signature.
sr: Унесите име за овај потпис.

en: Name:
sr: Име:

en: Could not create spool directory `%s': %s
sr: Није могуће прављење директоријума за припрему ’%s‘: %s

en: Trying to movemail a non-mbox source `%s'
sr: Покушава премештање поште из не-mbox извора ’%s‘

en: Forwarded message - %s
sr: Прослеђена порука - %s

en: Forwarded message
sr: Прослеђена порука

en: Invalid folder: `%s'
sr: Неисправна фасцикла ’%s‘

en: Setting up Search Folder: %s
sr: Подешавање фасцикле претраге: %s

en: Updating Search Folders for '%s:%s'
sr: Освежавање фасцикла претраге за ’%s: %s‘

en: Updating Search Folders for '%s'
sr: Освежавање фасцикла претраге за ’%s‘

en: Edit Search Folder
sr: Уреди фасциклу претраге

en: New Search Folder
sr: Нова фасцикла претраге

en: A folder named &quot;{1}&quot; already exists. Please use a different name.
sr: Фасцикла имена &quot;{1}&quot; већ постоји. Употребите друго име.

en: A non-empty folder at &quot;{1}&quot; already exists.
    
    You can choose to ignore this folder, overwrite or append its contents, or quit.
sr: Фасцикла са садржајем на &quot;{1}&quot; већ постоји.
    
    Можете изабрати да игноришете ову фасциклу, преписати је или допунити њен садржај, или изаћи.

en: A read receipt notification has been requested for &quot;{1}&quot;.  Send the reciept notification to {0}?
sr: Признаница је затражена за &quot;{1}&quot;.  Послати признаницу за {0}?

en: Adding a meaningful Subject line to your messages will give your recipients an idea of what your mail is about.
sr: Додавањем смисленог наслова вашим порукама даћете примаоцима до знања о чему пишете.

en: Are you sure you want to delete this account and all its proxies?
sr: Сигурно желите да обришете овај налог и све припадајуће елементе?

en: Are you sure you want to delete this account?
sr: Сигурно желите да обришете овај налог?

en: Are you sure you want to open {0} messages at once?
sr: Сигурно желите да отворите {0} порука одједном?

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in all folders?
sr: Сигурно желите трајно да уклоните све обрисане поруке из свих фасцикли?

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in folder &quot;{0}&quot;?
sr: Сигурно желите трајно да уклоните све обрисане поруке у фасцикли &quot;{0}&quot;?

en: Are you sure you want to send a message in HTML format?
sr: Сигурно желите да пошаљете поруку у HTML облику?

en: Are you sure you want to send a message with only BCC recipients?
sr: Сигурно желите да пошаљете поруку само са BCC примаоцима?

en: Are you sure you want to send a message without a subject?
sr: Сигурно желите да пошаљете поруку без наслова?

en: Because &quot;{0}&quot;.
sr: Због &quot;{0}&quot;.

en: Because &quot;{2}&quot;.
sr: Због &quot;{2}&quot;.

en: Cannot add Search Folder &quot;{0}&quot;.
sr: Није могуће додавање фасцикле претраге &quot;{0}&quot;.

en: Cannot copy folder &quot;{0}&quot; to &quot;{1}&quot;.
sr: Није могуће умножавање фасцикле &quot;{0}&quot; у &quot;{1}&quot;.

en: Cannot create folder &quot;{0}&quot;.
sr: Није могуће прављење фасцикле &quot;{0}&quot;.

en: Cannot create temporary save directory.
sr: Није могуће прављење привременог директоријума за чување.

en: Cannot create the save directory, because &quot;{1}&quot;
sr: Није могуће прављење директоријума за чување, због &quot;{1}&quot;

en: Cannot delete folder &quot;{0}&quot;.
sr: Није могуће брисање фасцикле &quot;{0}&quot;.

en: Cannot delete system folder &quot;{0}&quot;.
sr: Није могуће брисање системске фасцикле &quot;{0}&quot;.

en: Cannot edit Search Folder &quot;{0}&quot; as it does not exist.
sr: Није могуће уредити фасциклу претраге &quot;{0}&quot; пошто не постоји.

en: Cannot move folder &quot;{0}&quot; to &quot;{1}&quot;.
sr: Није могуће преместити фасциклу &quot;{0}&quot; у &quot;{1}&quot;.

en: Cannot open source &quot;{1}&quot;
sr: Није могуће отварање извора &quot;{1}&quot;

en: Cannot open source &quot;{2}&quot;.
sr: Није могуће отварање извора &quot;{2}&quot;.

en: Cannot open target &quot;{2}&quot;.
sr: Није могуће отварање циља &quot;{2}&quot;.

en: Cannot read the license file &quot;{0}&quot;, due to an installation problem.  You will not be able to use this provider until you can accept its license.
sr: Није могуће читање датотеке лиценце &quot;{0}&quot;, због проблема са инсталацијом.  Нећете моћи да користите овог пружаоца док не прихватите лиценцу.

en: Cannot rename &quot;{0}&quot; to &quot;{1}&quot;.
sr: Није могуће преименовати &quot;{0}&quot; у &quot;{1}&quot;.

en: Cannot rename or move system folder &quot;{0}&quot;.
sr: Није могуће преименовати или преместити системску фасциклу &quot;{0}&quot;.

en: Cannot save changes to account.
sr: Није могуће чување измена на налогу.

en: Cannot save to directory &quot;{0}&quot;.
sr: Није могуће чување у директоријум &quot;{0}&quot;.

en: Cannot save to file &quot;{0}&quot;.
sr: Није могуће чување у датотеку &quot;{0}&quot;.

en: Cannot set signature script &quot;{0}&quot;.
sr: Није могуће поставити скрипту за потпис &quot;{0}&quot;.

en: Check to make sure your password is spelled correctly.  Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
sr: Проверите да ли сте исправно откуцали лозинку.  Не заборавите да је у већини лозинки величина слова битна; можда су укључена велика слова.

en: Could not save signature file.
sr: Није могуће чување датотеке потписа.

en: Delete &quot;{0}&quot;?
sr: Обрисати &quot;{0}&quot;?

en: Delete account?
sr: Обрисати налог?

en: Discard changed?
sr: Занемарити промењено?

en: Do you want the operation to be performed in the subfolders?
sr: Да ли желите да ову операцију примените на све подфасцикле?

en: Do you wish to save your changes?
sr: Желите ли да сачувате промене?

en: Don't delete
sr: Не бриши

en: Enter password.
sr: Унесите лозинку.

en: Error loading filter definitions.
sr: Грешка при учитавању дефиниција филтера.

en: Error while performing operation.
sr: Грешка током операције.

en: Error while {0}.
sr: Грешка приликом {0}.

en: File exists but cannot overwrite it.
sr: Датотека постоји, није могуће преписивање.

en: File exists but is not a regular file.
sr: Датотека постоји али није регуларна.

en: If you continue, you will not be able to recover these messages.
sr: Уколико наставите, нећете моћи да вратите ове поруке.

en: If you delete the folder, all of its contents and its subfolders contents will be deleted permanently.
sr: Уколико обришете фасциклу, сав њен садржај и садржај подфасцикли ће бити трајно обрисани.

en: If you proceed, the account information and
    all proxy information will be deleted permanently.
sr: Уколико наставите, подаци налога и сви припадајући
    подаци ће бити трајно обрисани.

en: If you proceed, the account information will be deleted permanently.
sr: Уколико наставите, подаци налога биће трајно обрисани.

en: If you quit, these messages will not be sent until Evolution is started again.
sr: Уколико изађете, ове поруке неће бити послате док поново не покренете Еволуцију.

en: Ignore
sr: Занемари

en: Invalid authentication
sr: Неисправна аутентификација

en: Mail filters automatically updated.
sr: Филтери поште су аутоматски освежени.

en: Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients to your message anyway. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
sr: Многи системи е-поште додају заглавље Изгледа-прима порукама које имају само BCC примаоце. Ово ће заглавље, ако је додато, излистати све примаоце поруке. Да би избегли ово, додајте барем једног Прима: или CC: примаоца.

en: Mark all messages as read
sr: Означи све поруке као прочитане

en: Mark all messages as read in the selected folder
sr: Означи све поруке као прочитане у изабраној фасцикли

en: Missing folder.
sr: Недостаје фасцикла.

en: No sources selected.
sr: Извори нису изабрани.

en: Opening too many messages at once may take a long time.
sr: Отварање превише порука одједном може сувише да потраје.

en: Please check your account settings and try again.
sr: Проверите подешавања налога и покушајте поново.

en: Please enter a valid email address in the To: field. You can search for email addresses by clicking on the To: button next to the entry box.
sr: Унесите важећу електронску адресу у поље Прима:. Можете претражити електронске адресе кликом на дугме Прима: поред поља за унос.

en: Please make sure the following recipients are willing and able to receive HTML email:
    {0}
    Send anyway?
sr: Проверите да ли следећи примаоци желе и могу да приме HTML пошту:
    {0}
    Ипак послати?

en: Please wait.
sr: Сачекајте.

en: Problem migrating old mail folder &quot;{0}&quot;.
sr: Проблем при преносу старе фасцикле поште &quot;{0}&quot;.

en: Querying server
sr: Слање упита серверу

en: Querying server for a list of supported authentication mechanisms.
sr: Слање упита серверу за листу подржаних механизама аутентификације.

en: Read receipt requested.
sr: Затражене признанице.

en: Really delete folder &quot;{0}&quot; and all of its subfolders?
sr: Заиста обрисати фасциклу &quot;{0}&quot; и све подфасцикле?

en: Search Folders automatically updated.
sr: Фасцикле претраге су аутоматски освежене.

en: Send Receipt
sr: Пошаљи признаницу

en: System folders are required for Ximian Evolution to function correctly and cannot be renamed, moved, or deleted.
sr: Системске фасцикле неопходне да би Еволуција исправно радила се не могу преименовати, преместити или обрисати.

en: The contact list you are sending to is configured to hide list recipients.
    
    Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients in your message. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
sr: Листа контаката којој шаљете је подешена да скрива примаоце листе.
    
    Многи системи е-поште додају заглавље Изгледа-прима порукама које имају само BCC примаоце. Ово ће заглавље, ако је додато, излистати све примаоце поруке. Да би избегли ово, додајте барем једног Прима: или CC: примаоца.

en: The following Search Folder(s):
    {0}
    Used the now removed folder:
        &quot;{1}&quot;
    And have been updated.
sr: Следећа(е) фасцикла(е) претраге:
    {0}
    Користи сада уклоњену фасциклу:
        &quot;{1}&quot;
    И сада је(су) освежена(е).

en: The following filter rule(s):
    {0}
    Used the now removed folder:
        &quot;{1}&quot;
    And have been updated.
sr: Следеће(а) правило(а) филтера:
    {0}
    Користи сада уклоњену фасциклу:
        &quot;{1}&quot;
    И сада је(су) освежено(а).

en: The message was sent via the &quot;sendmail&quot; external application.  Sendmail reports the following error: status 67: mail not sent.
    The message is stored in the Outbox folder.  Check the message for errors and resend.
sr: Порука је послата преко спољног програма &quot;sendmail&quot;.  Sendmail пријављује следећу грешку: статус 67: пошта није послата.
    Порука је смештена у фасциклу За слање.  Прегледајте грешке у поруци и поново је пошаљите.

en: The script file must exist and be executable.
sr: Датотека скрипте мора постојати и бити извршна.

en: This folder may have been added implicitly,
    go to the Search Folder editor to add it explicitly, if required.
sr: Ова фасцикла је можда посредно додата,
    идите у уређивач фасцикле претраге и додајте је изричито, ако желите.

en: This message cannot be sent because you have not specified any Recipients
sr: Ова порука се не може послати пошто нисте навели примаоце

en: This server does not support this type of authentication and may not support authentication at all.
sr: Овај сервер не подржава тражени тип аутентификације и можда уопште не подржава аутентификацију.

en: This signature has been changed, but has not been saved.
sr: Овај потпис је промењен, али није сачуван.

en: Unable to connect to the GroupWise server.
sr: Неуспело повезивање на GroupWise сервер.

en: Unable to open the drafts folder for this account.  Use the system drafts folder instead?
sr: Није могуће отварање фасцикле за припрему за овај налог.  Користити системску фасциклу за припрему?

en: Unable to read license file.
sr: Није могуће читање датотеке лиценце.

en: Use _Default
sr: Користи _подразумевано

en: Use default drafts folder?
sr: Користити подразумевану фасциклу за припрему?

en: You have not filled in all of the required information.
sr: Нисте унели све потребне податке.

en: You have unsent messages, do you wish to quit anyway?
sr: Имате непослате поруке, желите ли ипак да изађете?

en: You may not create two accounts with the same name.
sr: Не можете отворити два налога истог имена.

en: You must name this Search Folder.
sr: Морате именовати ову фасциклу претраге.

en: You must specify a folder.
sr: Морате навести фасциклу.

en: You must specify at least one folder as a source.
    Either by selecting the folders individually, and/or by selecting all local folders, all remote folders, or both.
sr: Морате навести бар једну фасциклу као извор.
    Било појединачним избором фасцикли, и/или избором свих локалних фасцикли, свих мрежних фасцикли или и једних и других.

en: Your login to your server &quot;{0}&quot; as &quot;{0}&quot; failed.
sr: Пријава на сервер &quot;{0}&quot; као &quot;{0}&quot; није успела.

en: Your message with the subject &quot;{0}&quot; was not delivered.
sr: Порука насловљена &quot;{0}&quot; није испоручена.

en: _Append
sr: _Додај

en: _Discard changes
sr: _Занемари промене

en: _Empty Trash
sr: Испразни _смеће

en: _Expunge
sr: Из_баци

en: _Open Messages
sr: _Отвори поруке

en: Unseen
sr: Невиђено

en: Seen
sr: Виђено

en: Answered
sr: Одговорено

en: Multiple Unseen Messages
sr: Вишеструке невиђене поруке

en: Multiple Messages
sr: Вишеструке поруке

en: Lowest
sr: Најниже

en: Lower
sr: Ниже

en: Higher
sr: Више

en: Highest
sr: Највише

note: strftime format of a time, in 12-hour format, without seconds.
en: Today %l:%M %p
sr: Данас %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
sr: Јуче %l:%M %p

en: %b %d %Y
sr: %d. %b %Y.

en: Message List
sr: Листа порука

en: Generating message list
sr: Прављење листе порука

en: Due By
sr: Рок

en: Flag Status
sr: Статус ознаке

en: Flagged
sr: Означено

en: Follow Up Flag
sr: Ознака за слеђење

en: Original Location
sr: Оргинално место

en: Received
sr: Примљено

en: Size
sr: Величина

en: Call
sr: Позив

en: Do Not Forward
sr: Не прослеђуј

en: Follow-Up
sr: Следи

en: For Your Information
sr: За вашу информацију

en: Forward
sr: Проследи

en: No Response Necessary
sr: Није неопходан одговор

en: Reply
sr: Одговори

en: Reply to All
sr: Одговори свима

en: Review
sr: Прочитати

en: Body contains
sr: Тело садржи

en: Message contains
sr: Порука садржи

en: Recipients contain
sr: Примаоци садрже

en: Sender contains
sr: Пошиљалац садржи

en: Subject contains
sr: Наслов садржи

en: Subject or Sender contains
sr: Наслов или пошиљалац садрже

en: A formatter plugin which displays audio attachments inline and allows you to play them directly from evolution.
sr: Додатак за обликовање који приказује звучне прилоге унутар поруке и дозвољава њихово пуштање директно из еволуције.

en: Audio inline plugin
sr: Додатак за звук унутар поруке

en: Select name of Evolution archive
sr: Изаберите име архиве Еволуције

en: _Restart Evolution after backup
sr: _Поново покрени Еволуцију након прављења резерве

en: Select Evolution archive to restore
sr: Изаберите архиву Еволуције за повраћај

en: _Restart Evolution after restore
sr: _Поново покрени Еволуцију након повраћаја

en: Backup Evolution directory
sr: Директоријум за резерву Еволуције

en: Restore Evolution directory
sr: Директоријум за повраћај Еволуције

en: Check Evolution archive
sr: Проверава архиву Еволуције

en: Restart Evolution
sr: Поново покреће Еволуцију

en: A plugin for backing up and restore Evolution data and settings.
sr: Додатак за израду резерве и опоравак података и подешавања Еволуције.

note: the path to the shared library
en: Backup and restore plugin
sr: Додатак за израду резерве и опоравак

en: Backup Settings...
sr: Подешавања за резерву...

en: Backup and restore Evolution data and settings
sr: Прави резерву и опоравља податке и подешавања Еволуције

en: Restore Settings...
sr: Опоравља подешавања...

en: Automatic Contacts
sr: Аутоматски контакти

en: <span weight="bold">Automatic Contacts</span>
sr: <span weight="bold">Аутоматски контакти</span>

note: Enable BBDB checkbox
en: _Automatically create entries in the addressbook when responding to mail
sr: _Аутоматски направи уносе у адресар при одговарању на пошту

en: <span weight="bold">Instant Messaging Contacts</span>
sr: <span weight="bold">Контакти брзих гласника</span>

note: Enable Gaim Checkbox
en: Periodically synchronize contact information and images from my _instant messenger
sr: Повремено усклади податке о контактима и слике са мог _брзог гласника

note: Synchronize now button.
en: Synchronize with _buddy list now
sr: Усклади са _листом другара сада

en: Automatic contacts
sr: Аутоматски контакти

en: Automatically fills your addressbook with names and email addresses as you reply to mails. Also fills in IM contact information from your buddy lists.
sr: Аутоматски попуњава адресар именима и електронским адресама када одговарате на пошту. Такође попуњава податке за контакт брзим гласником из листе другара.

en: Local Calendars
sr: Локални календари

en: Provides core functionality for local calendars.
sr: Даје основну употребу локалним календарима.

en: HTTP Calendars
sr: HTTP Календари

en: Provides core functionality for webcal and http calendars.
sr: Даје основну употребу http календарима и оним на вебу.

en: Weather: Cloudy
sr: Време: облачно

en: Weather: Fog
sr: Време: магла

en: Weather: Partly Cloudy
sr: Време: местимично облачно

en: Weather: Rain
sr: Време: киша

en: Weather: Snow
sr: Време: снег

en: Weather: Sunny
sr: Време: сунчано

en: Weather: Thunderstorms
sr: Време: грмљавине

en: Select a location
sr: Изаберите место

en: _Units:
sr: _Јединице:

en: Metric (Celsius, cm, etc)
sr: Метричне (Целзијус, цм, итд.)

en: Imperial (Fahrenheit, inches, etc)
sr: Империјалне (Фаренхајт, инчи, итд.)

en: Provides core functionality for weather calendars.
sr: Даје основну употребу календарима времена.

en: Weather Calendars
sr: Календари времена

en: A test plugin which demonstrates a popup menu plugin which lets you copy things to the clipboard.
sr: Пробни додатак који показује искачући мени за умножавање ствари у листу исечака.

en: Copy _Email Address
sr: Умножи електронску _адресу

en: Copy tool
sr: Алат за умножавање

en: Check whether Evolution is the default mailer
sr: Провери да ли је Еволуција подразумевани програм за пошту

en: Every time Evolution starts, check whether or not it is the default mailer.
sr: Сваки пут када се Еволуција покрене, провери да ли је подразумевани програм за пошту.

en: Checks whether Evolution is the default mail client on startup.
sr: При покретању проверава да ли је Еволуција подразумевани клијент за пошту.

en: Default Mail Client
sr: Подразумевани клијентза пошту

en: Do you want to make Evolution your default e-mail client?
sr: Желите ли да Еволуцију учините подразумеваним клијентом е-поште?

en: Mark as default folder
sr: Означава као подразумевану фасциклу

en: Open Other User's Folder
sr: Отвара фасциклу другог корисника

en: _Account:
sr: _Налог:

en: _Folder Name:
sr: _Име фасцикле:

en: _User:
sr: _Корисник:

note: i18n: "Secure Password Authentication" is an Outlookism
en: Secure Password
sr: Сигурна лозинка

note: i18n: "NTLM" probably doesn't translate
en: This option will connect to the Exchange server using secure password (NTLM) authentication.
sr: Ова опција ће повезати на Exchange сервер коришћењем пријаве сигурном лозинком (NTLM).

en: Plaintext Password
sr: Текстуална лозинка

en: This option will connect to the Exchange server using standard plaintext password authentication.
sr: Ова опција ће повезати на Exchange сервер коришћењем пријаве текстуалном лозинком.

en: Out Of Office
sr: Ван канцеларије

en: The message specified below will be automatically sent to 
    each person who sends mail to you while you are out of the office.
sr: Доле изабрана порука ће бити аутоматски послата свакој особи 
    која Вам пошаље пошту док сте ван канцеларије.

en: I am out of the office
sr: Нисам у канцеларији

en: I am in the office
sr: У канцеларији сам

note: Change Password
en: Change the password for Exchange account
sr: Унесите лозинку за налог Exchange

en: Change Password
sr: Измените лозинку

note: Delegation Assistant
en: Manage the delegate settings for Exchange account
sr: Управљајте подешавањима делегата за налог Exchange

en: Delegation Assitant
sr: Помоћник за делегирање

note: Miscelleneous settings
en: Miscelleneous
sr: Разно

note: Folder Size
en: View the size of all Exchange folders
sr: Прегледај величине свих Exchange фасцикли

en: Folders Size
sr: Величина фасцикли

en: Exchange Settings
sr: Exchange подешавања

en: _OWA Url:
sr: _OWA адреса:

en: A_uthenticate
sr: А_утентификуј

en: Authentication Type
sr: Тип аутентификације

en: Ch_eck for Supported Types
sr: _Провери подржане типове

note: User entered a wrong existing * password. Prompt him again.
en: The current password does not match the existing password for your account. Please enter the correct password
sr: Тренутна лозинка не одговара постојећој лозинки за овај налог. Унесите исправну лозинку

en: The two passwords do not match. Please re-enter the passwords.
sr: Две лозинке се не поклапају. Поново унесите лозинке.

en: Confirm Password:
sr: Потврдите лозинку:

en: Current Password:
sr: Тренутна лозинка:

en: New Password:
sr: Нова лозинка:

en: Your current password has expired. Please change your password now.
sr: Тренутна лозинка је истекла. Измените лозинку сада.

en: Custom
sr: Прилагођено

en: Permissions for %s
sr: Овлашћења за %s

en: Delegate To
sr: Делегирај

en: Remove the delegate %s?
sr: Уклонити делегата %s?

en: Could not access Active Directory
sr: Није могуће приступити активном директоријуму

en: Could not find self in Active Directory
sr: Није могуће пронаћи себе у активном директоријуму

en: Could not find delegate %s in Active Directory
sr: Није могуће пронаћи делегата %s у активном директоријуму

en: Could not remove delegate %s
sr: Није могуће уклонити делегата %s

en: Could not update list of delegates.
sr: Није могуће освежити листу делегата.

en: Could not add delegate %s
sr: Није могуће додати делегата %s

en: Error reading delegates list.
sr: Грешка при читању листе делегата.

en: Author (read, create)
sr: Аутор (чита, прави)

en: C_alendar:
sr: К_алендар:

en: Co_ntacts:
sr: Ко_нтакти:

en: Delegate Permissions
sr: Делегирај овлашћења

en: Delegates
sr: Делегати

en: Editor (read, create, edit)
sr: Уређивач (чита, прави, уређује)

en: Permissions for
sr: Овлашћења за

en: Reviewer (read-only)
sr: Рецензент (само чита)

en: These users will be able to send mail on your behalf
    and access your folders with the permissions you give them.
sr: Ови корисници ће моћи да шаљу пошту у Ваше име
    и приступају Вашим фасциклама са овлашћењима која им доделите.

en: _Delegate can see private items
sr: _Делегати могу да виде личне предмете

en: _Inbox:
sr: _Сандуче:

en: _Tasks:
sr: За_дужења:

en: Permissions...
sr: Овлашћења...

en: Folder Name
sr: Име фасцикле

en: Folder Size
sr: Величина фасцикле

en: Exchange Folder Tree
sr: Стабло Exchange фасцикли

en: Unsubscribe Folder...
sr: Одјави фасциклу...

en: Really unsubscribe from folder "%s"?
sr: Заиста се одјавити са фасцикле „%s“

en: Unsubscribe from "%s"
sr: Одјави се са фасцикле „%s“

en: (Permission denied.)
sr: (Забрањен приступ.)

en: Add User:
sr: Додај корисника:

en: Add User
sr: Додаје корисника

en: <b>Permissions</b>
sr: <b>Овлашћења</b>

en: Cannot Delete
sr: Није могуће делегирати

en: Cannot Edit
sr: Није могуће уредити

en: Create items
sr: Прави предмете

en: Create subfolders
sr: Прави подфасцикле

en: Delete Any Items
sr: Обриши све предмете

en: Delete Own Items
sr: Обриши своје предмете

en: Edit Any Items
sr: Уреди све предмете

en: Edit Own Items
sr: Уреди своје предмете

en: Folder contact
sr: Контакт фасцикле

en: Folder owner
sr: Власник фасцикле

en: Folder visible
sr: Видљива фасцикла

en: Read items
sr: Предмети за читање

en: Role:
sr: Улога:

en: Select User
sr: Изаберите корисника

en: Addressbook...
sr: Адресар...

en: Subscribe to Other User's Contacts
sr: Пријави се на контакте другог корисника

en: Subscribe to Other User's Calendar
sr: Пријави се на календар другог корисника

en: Cannot change password due to configuration problems.
sr: Није могуће променити лозинку због проблема у подешавању.

en: Cannot display folders.
sr: Није могуће приказати фасцикле.

en: Changes to Exchange account configuration will take place after you quit and restart Evolution.
sr: Промене у подешавању Exchange налога ће наступити након изласка и поновног покретања Еволуције.

en: Could not authenticate to server.
sr: Није могућа аутентификација на сервер.

en: Could not change password.
sr: Није могуће изменити лозинку.

en: Could not configure Exchange account because 
    an unknown error occurred. Check the URL, 
    username, and password, and try again.
sr: Није могуће подесити Exchange налог због 
    појаве непознате грешке. Проверите адресу, 
    корисничко име и лозинку, и покушајте поново.

en: Could not connect to server {0}.
sr: Није могуће повезивање на сервер {0}.

en: Could not determine folder permissions for delegates.
sr: Није могуће утврдити овлашћења за фасцикле делегата.

en: Could not find Exchange Web Storage System.
sr: Није могуће пронаћи Exchange Web Storage System.

en: Could not locate server {0}.
sr: Није могуће пронаћи сервер {0}.

en: Could not make {0} a delegate
sr: Није могуће {0} учинити делегатом

en: Could not read folder permissions
sr: Није могуће прочитати овлашћења фасцикли

en: Could not read folder permissions.
sr: Није могуће прочитати овлашћења фасцикли.

en: Could not read out-of-office state
sr: Неуспело читање стања за ван канцеларије

en: Could not update folder permissions.
sr: Није могуће освежити овлашћења фасцикли.

en: Could not update out-of-office state
sr: Није могуће освежити стање за ван канцеларије

en: Exchange Account is offline.
sr: Exchange налог није на мрежи.

en: Exchange Connector access error.
sr: Exchange Connector грешка приступа.

en: Exchange Connector requires access to certain
    functionality on the Exchange Server that appears
    to be disabled or blocked.  (This is usually 
    unintentional.)  Your Exchange Administrator will 
    need to enable this functionality in order for 
    you to be able to use Ximian Connector.
    
    For information to provide to your Exchange 
    administrator, please follow the link below:
    
    http://support.novell.com/cgi-bin/search/searchtid.cgi?/ximian/ximian328.html
sr: Exchange Connector тражи приступ извесним
    могућностима Exchange сервера који су изгледа
    искључене или блокиране.  (Ово обично није 
    намерно.)  Ваш Exchange администратор ће 
    морати да укључи ове могућности како би 
    могли да користите Ximian Connector.
    
    Да би сазнали шта да затражите од Exchange 
    администратора, отворите следећу везу:
    
    http://support.novell.com/cgi-bin/search/searchtid.cgi?/ximian/ximian328.html

en: Failed to update delegates:
sr: Неуспело освежавање делегата:

en: Folder already exists
sr: Фасцикла већ постоји

en: Folder does not exist
sr: Фасцикла не постоји

en: Folder offline
sr: Фасцикла није на мрежи

en: Generic error
sr: Општа грешка

en: If OWA is running on a different path, you must specify that in the account configuration dialog.
sr: Уколико OWA ради на другој путањи, морате је навести у дијалогу за подешавање налога.

en: Mailbox for {0} is not on this server.
sr: Поштанско сандуче за {0} није на овом серверу.

en: Make sure the URL is correct and try again.
sr: Проверите да ли је адреса исправна и покушајте поново.

en: Make sure the server name is spelled correctly and try again.
sr: Проверите да ли је име сервера исправно написано и покушајте поново.

en: Make sure the username and password are correct and try again.
sr: Проверите да ли су корисничко име и лозинка исправни и покушајте поново.

en: No Global Catalog server configured for this account.
sr: Сервер за општи каталог није подешен за овај налог.

en: No mailbox for user {0} on {1}.
sr: Нема поштанског сандучета за корисника {0} на {1}.

en: No such user {0}
sr: Нема таквог корисника {0}

en: Password successfully changed.
sr: Лозинка је успешно промењена.

en: Please restart Evolution
sr: Поново покрените Еволуцију

en: Please select a user.
sr: Изаберите корисника.

en: Server rejected password because it is too weak.
sr: Сервер је одбио лозинку јер је преслаба.

en: The Exchange account will be disabled when you quit Evolution
sr: Exchange налог ће бити искључен када изађете из Еволуције

en: The Exchange account will be removed when you quit Evolution
sr: Exchange налог ће бити уклољен када изађете из Еволуције

en: The Exchange server is not compatible with Exchange Connector.
sr: Exchange сервер није компатибилан са Exchange Connector-ом.

en: The server is runinng Exchange 5.5. Exchange Connector 
    supports Microsoft Exchange 2000 and 2003 only.
sr: Сервер има покренут Exchange 5.5. Exchange Connector 
    подржава само Microsoft Exchange 2000 и 2003.

en: This probably means that your server requires 
    you to specify the Windows domain name 
    as part of your username (eg, &quot;DOMAIN\user&quot;).
    
    Or you might have just typed your password wrong.
sr: Ово вероватно значи да сервер захтева 
    да наведете име Windows домена 
    као део Вашег корисничког имена (нпр. &quot;ДОМЕН\корисник&quot;).
    
    Или сте можда само погрешно укуцали лозинку.

en: Try again with a different password.
sr: Покушајте поново другом лозинком.

en: Unable to add user to access control list:
sr: Није могућа додати корисника на листу за контролу приступа:

en: Unable to edit delegates.
sr: Није могуће уређивање делегата.

en: Unknown error looking up {0}
sr: Непозната грешка у проналажењу {0}

en: Unknown error.
sr: Непозната грешка.

en: Unknown type
sr: Непознат тип

en: Unsupported operation
sr: Операција није подржана

en: You are nearing your quota available for storing mails on this server.
sr: Приближавате се Вашој квоти коју имате за смештање поште на овом серверу.

en: You cannot make yourself your own delegate
sr: Не можете да себе делегирате

en: You have exceeded your quota for storing mails on this server.
sr: Прекорачили сте квоту за смештај поште на овом серверу.

en: You may only configure a single Exchange account.
sr: Можете само да подесите један Exchange налог.

en: Your current usage is : {0}KB. Try to clear up some space by deleting some mails.
sr: Тренутна искоришћеност је: {0}KB. Пробајте да ослободите простор брисањем неких порука.

en: Your current usage is : {0}KB. You will not be able to either send or recieve mails now.
sr: Тренутна искоришћеност је: {0}KB. Нећете моћи ни да шаљете ни да примате пошту.

en: Your current usage is : {0}KB. You will not be able to send mails till you clear up some space by deleting some mails.
sr: Тренутна искоришћеност је: {0}KB. Нећете моћи да шаљете пошту док не ослободите простор брисањем неких порука.

en: Your password has expired.
sr: Лозинка је истекла.

en: {0} cannot be added to an access control list
sr: {0} не може бити додат на листу за контролу приступа

en: {0} is already a delegate
sr: {0} је већ делегат

en: {0} is already in the list
sr: {0} је већ не листи

en: Subscribe to Other User's Tasks
sr: Пријави се на задужења другог корисника

en: Check folder permissions
sr: Провери овлашћења фасцикли

en: Subscribe to Other User's Folder
sr: Пријави се на фасциклу другог корисника

en: Unsubscribing from folder "%s"
sr: Одјава са фасцикле „%s“

en: Allows unsubscribing of mail folders in the folder tree context menu.
sr: Дозвољава одјаву фасцикли за пошту у менију десним кликом на стабло фасцикли.

en: Unsubscribe Folders
sr: Одјави фасцикле

en: Checklist
sr: Списак

en: Groupwise Account Setup
sr: Постављање Groupware налога

en: Junk Settings
sr: Подешавања за ђубре

en: <b>Junk Mail Settings</b>
sr: <b>Подешавања поште за ђубре</b>

en: Junk Mail Settings...
sr: Подешавања поште за ђубре...

en: <b>Junk List :</b>
sr: <b>Листа за ђубре</b>

en: Email:
sr: Е-пошта:

en: Junk Mail Settings
sr: Подешавања поште за ђубре

en: _Disable
sr: _Онемогући

en: _Enable
sr: _Омогући

en: _Junk List
sr: Листа за ђу_бре

en: Add Send Options to groupwise messages
sr: Додај опције слања groupwise порукама

en: Send Options
sr: Опције слања

en: A plugin for the features in Groupwise accounts.
sr: Додатак за могућности Groupwise налога.

en: Groupwise Features
sr: Groupware могућности

en: Accept Tentatively
sr: Прихвати уз резерву

en: <b>Users :</b>
sr: <b>Корисници :</b>

en: Message
sr: Порука

en: Shared Folder Notification
sr: Обавештење о дељеној фасцикли

en: The participants will receive the following notification.
sr: Учесници ће примити следеће обавештење.

en: _Contacts...
sr: _Контакти...

en: _Cutomize notification message
sr: _Прилагоди поруку за обавештавање

en: _Not Shared
sr: _Није дељено

en: _Shared With ...
sr: _Дељено са ...

en: _Sharing
sr: _Дељење

en: <b>Name</b>
sr: <b>Име</b>

en: Access Rights
sr: Права приступа

en: Add/Edit
sr: Додај/уреди

en: Con_tacts
sr: Кон_такти

en: Modify _folders/options/rules/
sr: Измени _фасцикле/опције/правила/

en: Read items marked _private
sr: Читај предмете означене као _лично

en: Reminder Notes
sr: Подсетници

en: Subscribe to my _alarms
sr: Пријави се на моја _упозорења

en: Subscribe to my _notifications
sr: Пријави се на моја _обавештења

en: _Read
sr: Про_читај

en: _Write
sr: _Пиши

en: Proxy
sr: Мрежни посредник

en: dialog1
sr: прозорче1

en: <b>Account Name</b>
sr: <b>Име налога</b>

en: Proxy Login
sr: Пријава за мрежног посредника

en: %sEnter password for %s (user %s)
sr: %sУнесите лозинку за %s (корисник %s)

en: _Proxy Login...
sr: Пријава за мрежног _посредника...

en: The Proxy tab will be available only when the account is enabled.
sr: Језичак за мрежног посредника ће бити доступан само када налог буде омогућен.

en: Users
sr: Корисници

en: Enter the users and set permissions
sr: Унесите кориснике и поставите овлашћења

en: New _Shared Folder...
sr: Нова _дељена фасцикла...

en: Sharing
sr: Дељење

en: Track Message Status...
sr: Прати статус поруке...

en: Unable to parse item
sr: Није могућа обрада предмета

en: Unable to send item to calendar '%s'.  %s
sr: Није могуће слање предмета календару ’%s‘.  %s

en: Sent to calendar '%s' as accepted
sr: Послато календару ’%s‘ као прихваћено

en: Sent to calendar '%s' as tentative
sr: Послато календару ’%s‘ уз резерву

en: Sent to calendar '%s' as declined
sr: Послато календару ’%s‘ као одбијено

en: Sent to calendar '%s' as cancelled
sr: Послато календару ’%s‘ као одустато

en: Organizer has removed the delegate %s
sr: Организатор је уклонио делегата %s

en: Sent a cancellation notice to the delegate
sr: Послато обавештење о поништењу делегату

en: Could not send the cancellation notice to the delegate
sr: Није могуће послати обавештење о поништењу делегату

en: Attendee status could not be updated because the status is invalid
sr: Статус учесника није освежен због неисправног статуса

en: Unable to update attendee. %s
sr: Није могуће освежавање за учесника. %s

en: Attendee status updated
sr: Освежен статус учесника

en: The calendar attached is not valid
sr: Приложен календар није исправан

en: The message claims to contain a calendar, but the calendar is not valid iCalendar.
sr: Порука пријављује календар, али календар није исправан иКалендар.

en: The item in the calendar is not valid
sr: Предмет у календару није исправан

en: The message does contain a calendar, but the calendar contains no events, tasks or free/busy information
sr: Порука садржи календар, али он не садржи догађаје, задужења или слободно/заузето податке.

en: The calendar attached contains multiple items
sr: Календар у прилогу садржи више предмета

en: To process all of these items, the file should be saved and the calendar imported
sr: Ради обраде свих ових предмета, потребно је датотеку сачувати а календар увести

en: Meetings and Tasks
sr: Састанци и задужења

note: Delete message after acting FIXME Need a schema for this
en: _Delete message after acting
sr: _Обриши поруку након радње

en: <span weight="bold">Conflict Search</span>
sr: <span weight="bold">Претрага за преклапањем</span>

note: Source selector
en: Select the calendars to search for meeting conflicts
sr: Бира календаре за претрагу преклапања у састанцима

en: Conflict Search Table
sr: Табела претраге за преклапањима

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Today
sr: Данас

note: strftime format of a time, in 24-hour format, without seconds.
en: Today %H:%M
sr: Данас %H:%M

note: strftime format of a time, in 24-hour format.
en: Today %H:%M:%S
sr: Данас %H:%M:%S

note: strftime format of a time, in 12-hour format.
en: Today %l:%M:%S %p
sr: Данас %l:%M:%S %p

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Tomorrow
sr: Сутра

note: strftime format of a time, in 24-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %H:%M
sr: Сутра %H:%M

note: strftime format of a time, in 24-hour format.
en: Tomorrow %H:%M:%S
sr: Сутра %H:%M:%S

note: strftime format of a time, in 12-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %l:%M %p
sr: Сутра %l:%M %p

note: strftime format of a time, in 12-hour format.
en: Tomorrow %l:%M:%S %p
sr: Сутра %l:%M %S %p

note: strftime format of a weekday and a date.
en: %A, %B %e, %Y
sr: %A, %B %e, %Y.

note: strftime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M
sr: %A, %B %e, %Y. %H:%M

note: strftime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M:%S
sr: %A, %B %e, %Y. %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M %p
sr: %A, %B %e, %Y. %l:%M %p

note: strftime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M:%S %p
sr: %A, %B %e, %Y. %l:%M:%S %p

en: <b>%s</b> through %s has published the following meeting information:
sr: <b>%s</b> преко %s је објавио(ла) следећи податак о састанку:

en: <b>%s</b> has published the following meeting information:
sr: <b>%s</b> је објавио(ла) следећи податак о састанку:

en: <b>%s</b> has delegated the following meeting to you:
sr: <b>%s</b> Вам је делегирао(ла) следећи састанак:

en: <b>%s</b> through %s requests your presence at the following meeting:
sr: <b>%s</b> преко %s захтева Ваше присуство на следећем састанку:

en: <b>%s</b> requests your presence at the following meeting:
sr: <b>%s</b> захтева Ваше присуство на следећем састанку:

en: <b>%s</b> through %s wishes to add to an existing meeting:
sr: <b>%s</b> преко %s жели да дода постојећем састанку:

en: <b>%s</b> wishes to add to an existing meeting:
sr: <b>%s</b> жели да дода постојећем састанку:

en: <b>%s</b> wishes to receive the latest information for the following meeting:
sr: <b>%s</b> жели да прими најновији податак за следећи састанак:

en: <b>%s</b> has sent back the following meeting response:
sr: <b>%s</b> је послао(ла) следећи одговор за састанак:

en: <b>%s</b> through %s has cancelled the following meeting:
sr: <b>%s</b> преко %s је отказао(ла) следећи састанак:

en: <b>%s</b> has cancelled the following meeting.
sr: <b>%s</b> је отказао(ла) следећи састанак.

en: <b>%s</b> has proposed the following meeting changes.
sr: <b>%s</b> је предложио(ла) следеће промене састанка.

en: <b>%s</b> through %s has declined the following meeting changes:
sr: <b>%s</b> преко %s је одбио(ла) следеће промене састанка:

en: <b>%s</b> has declined the following meeting changes.
sr: <b>%s</b> је одбио(ла) следеће промене састанка.

en: <b>%s</b> through %s has published the following task:
sr: <b>%s</b> преко %s је објавио(ла) следеће задужење:

en: <b>%s</b> has published the following task:
sr: <b>%s</b> је објавио(ла) следеће задужење:

en: <b>%s</b> requests the assignment of %s to the following task:
sr: <b>%s</b> захтева да %s преузме следеће задужење:

en: <b>%s</b> through %s has assigned you a task:
sr: <b>%s</b> преко %s Вам је доделио(ла) задужење:

en: <b>%s</b> has assigned you a task:
sr: <b>%s</b> Вам је доделио(ла) задужење:

en: <b>%s</b> through %s wishes to add to an existing task:
sr: <b>%s</b преко %s жели да дода постојећем задужењу:

en: <b>%s</b> wishes to add to an existing task:
sr: <b>%s</b жели да дода постојећем задужењу:

en: <b>%s</b> wishes to receive the latest information for the following assigned task:
sr: <b>%s</b> жели да прими најновији податак за следеће додељено задужење:

en: <b>%s</b> has sent back the following assigned task response:
sr: <b>%s</b> је послао(ла) следећи одговор на додељено задужење:

en: <b>%s</b> through %s has cancelled the following assigned task:
sr: <b>%s</b> преко %s је отказао(ла) следеће додељено задужење:

en: <b>%s</b> has cancelled the following assigned task:
sr: <b>%s</b> је отказао(ла) следеће додељено задужење:

en: <b>%s</b> has proposed the following task assignment changes:
sr: <b>%s</b> је предложио(ла) следеће промене у додели задужења:

en: <b>%s</b> through %s has declined the following assigned task:
sr: <b>%s</b> преко %s је одбио(ла) следеће додељено задужење:

en: <b>%s</b> has declined the following assigned task:
sr: <b>%s</b> је одбио(ла) следеће додељено задужење:

note: Start time
en: Start time:
sr: Време почетка:

note: End time
en: End time:
sr: Време завршетка:

note: Comment
en: Comment:
sr: Коментар:

en: Send u_pdates to attendees
sr: Пошаљи о_свежене податке учесницима

en: A_pply to all instances
sr: При_мени на све структуре

en: Displays text/calendar parts in messages.
sr: Приказује делове текста/календара у порукама.

en: Itip Formatter
sr: Itip обликовање

en: &quot;{0}&quot; has delegated the meeting. Do you want to add the delegate &quot;{1}&quot; ?
sr: &quot;{0}&quot; је делегирао(ла) састанак. Желите ли да додате делегата &quot;{1}&quot; ?

en: This meeting has been delegated
sr: Овај састанак је делегиран

en: This response is not from a current attendee. Add the sender as an attendee?
sr: Овај одговор није послао присутан учесник. Додати га у присутне?

en: Proxy _Logout
sr: _Одјава са мрежног посредника

en: Allows disabling of accounts.
sr: Дозвољава искључивање налога.

en: Disable Account
sr: Искључи налог

en: System error: %s
sr: Системска грешка: %s

en: Camel error: %s
sr: Camel грешка: %s

en: Account cannot send e-mail
sr: Налог не може да шаље пошту

en: No store available
sr: Нема доступне оставе

en: A plugin which implements a CORBA interface for accessing mail data remotely.
sr: Додатак који уводи CORBA сучеље за мрежно приступање пошти.

en: Mail Remote
sr: Мрежна пошта

en: A plugin which allows the creation of meetings from the contents of a mail message.
sr: Додатак који омогућава прављење састанака из садржаја електронске поруке.

en: Con_vert to Meeting
sr: Проме_ни у састанак

en: Mail to meeting
sr: Пошаљи поруку за састанак

en: A plugin which allows the creation of tasks from the contents of a mail message.
sr: Додатак који омогућава прављење задужења из садржаја електронске поруке.

en: Con_vert to Task
sr: Про_мени у задужење

en: Mail to task
sr: Пошта за задужење

en: Contact list _owner
sr: _Власник контакт листе

en: Get list _archive
sr: Прибави _архиву листе

en: Get list _usage information
sr: Прибави податке о _коришћењу листе

en: Mailing List Actions
sr: Радње за дописну листу

en: Mailing _List
sr: Дописна _листа

en: Provide actions for common mailing list commands (subscribe, unsubscribe, ...).
sr: Даје радње за опште команде за дописне листе (пријава, одјава, ...).

en: _Post message to list
sr: _Пошаљи поруку на листу

en: _Subscribe to list
sr: При_јави се на листу

en: _Un-subscribe to list
sr: _Одјави се са листе

en: Action not available
sr: Радња није доступна

en: An e-mail message will be sent to the URL "{0}". You can either send the message automatically, or see and change it first.
    
    You should receive an answer from the mailing list shortly after the message has been sent.
sr: Електронска порука ће бити послата на адресу „{0}“. Можете поруку да пошаљете аутоматски, или је прво погледати и изменити.
    
    Требало би да добијете одговор са дописне листе убрзо након слања поруке.

en: Malformed header
sr: Неисправно заглавље

en: No e-mail action
sr: Нема радње за е-пошту

en: Posting not allowed
sr: Слање није дозвољено

en: Posting to this mailing list is not allowed. Possibly, this is a read-only mailing list. Contact the list owner for details.
sr: Слање на ову дописну листу није дозвољено. Можда је ова листа само за читање. Обратите се власнику листе за детаље.

en: Send e-mail message to mailing list?
sr: Послати електронску поруку на дописну листу?

en: The action could not be performed. This means the header for this action did not contain any action we could handle.
    
    Header: {0}
sr: Радњу није могуће извести. То значи да заглавље за ову радњу није садржало обрадиву радњу.
    
    Заглавље: {0}

en: The {0} header of this message is malformed and could not be processed.
    
    Header: {1}
sr: Заглавље {0} ове поруке није исправно састављено и не може бити обрађено.
    
    Заглавље: {1}

en: This message does not contain the header information required for this action.
sr: Ова порука не садржи потребне податке у заглављу за ову радњу.

en: _Edit message
sr: _Уреди поруку

en: _Send message
sr: _Пошаљи поруку

en: Contact the owner of the mailing list this message belongs to
sr: Јавите се власнику дописне листе којој ова порука припада

en: Get an archive of the list this message belongs to
sr: Прибави архиву листе којој ова порука припада

en: Get information about the usage of the list this message belongs to
sr: Прибави податке о коришћењу листе којој ова порука припада

en: Post a message to the mailing list this message belongs to
sr: Састави поруку за дописну листу којој ова порука припада

en: Subscribe to the mailing list this message belongs to
sr: Пријави се на дописну листу којој ова порука припада

en: Unsubscribe to the mailing list this message belongs to
sr: Одјави се са дописне листе којој ова порука припада

en: Mark calendar offline
sr: Означи календар за рад ван мреже

en: Marks the selected calendar for offline viewing.
sr: Означава изабран календар за преглед ван мреже.

en: _Do not make this available offline
sr: _Онемогући да ово буде доступно ван мреже

en: _Mark Calendar for offline use
sr: О_значи календар за рад ван мреже

en: A plugin which implements mono plugins.
sr: Додатак који уводи mono додатке.

en: Mono Loader
sr: Mono покретач

en: Generates a D-BUS message when new mail arrives.
sr: Обавести D-BUS поруком када стигне нова пошта.

en: New Mail Notification
sr: Обавештење о новој пошти

en: New mail notify
sr: Обавештење о новој пошти

en: A plugin for managing which plugins are enabled or disabled.
sr: Додатак за укључивање и искључивање других додатака.

en: Plugin manager
sr: Управљач додацима

en: Enable and disable plugins
sr: Укључује и искључује додатке

en: Plugins
sr: Додаци

en: Author(s)
sr: Аутор(и)

en: Id
sr: Иб

en: Path
sr: Путања

en: Description
sr: Опис

note: Setup the ui
en: Plugin Manager
sr: Управљач додацима

en: Note: Some changes will not take effect until restart
sr: Напомена: неке измене неће бити укључене пре поновног покретања

en: Plugin
sr: Додатак

en: A test plugin which demonstrates a formatter plugin which lets you choose to disable HTML mails.
    
    This plugin is unsupported demonstration code only.
sr: Пробни додатак који показује како додатак за обликовање омогућава изборукључиваља или искључивања HTML поште.
    
    Овај додатак је само за потребе демонстрације.

note: but then we also need to create our own section frame
en: Plain Text Mode
sr: Модел текста

en: Prefer plain-text
sr: Предност текст

en: Show HTML if present
sr: Прикажи HTML ако постоји

en: Prefer PLAIN
sr: Предност PLAIN

en: Only ever show PLAIN
sr: Искључиво приказуј PLAIN

en: HTML Mode
sr: HTML модел

en: Gives an option to print mail from composer
sr: Даје могућност штампе поруке из састављача

en: Print Pre_view
sr: Пре_глед пред штампу

en: Prints the message
sr: Штампа поруку

en: Spamassassin (built-in)
sr: Спам убица (уграђен)

en: Sa junk-plugin
sr: Додатак за ђубре Убице спама

en: learns junk messages using spamd.
sr: учи које су поруке за ђубре користећи spamd.

en: A plugin for saving all attachments or parts of a message at once.
sr: Додатак за чување свих прилога или делова поруке одједном.

note: the path to the shared library
en: Save attachments
sr: Сачувај прилоге

en: Save Attachments ...
sr: Сачувај прилоге ...

en: Save all attachments
sr: Сачувај све прилоге

en: Select save base name
sr: Изабери име за снимање базе

en: MIME Type
sr: MIME тип

en: Save
sr: Сачувај

en: Uid
sr: Јиб

en: Description List
sr: Листа описа

en: Categories List
sr: Листа категорија

en: Comment List
sr: Листа коментара

en: Created
sr: Направљено

en: Contact List
sr: Контакт листа

en: Start
sr: Почетак

en: End
sr: Крај

en: percent Done
sr: постотак завршеног

en: Url
sr: Адреса

en: Attendees List
sr: Листа учесника

en: Modified
sr: Измењено

en: Advanced options for the CSV format
sr: Напредне опције за CSV облик

en: Prepend a header
sr: Прво укључи заглавље

en: Value delimiter:
sr: Граничник вредности:

en: Record delimiter:
sr: Граничник записа:

en: Encapsulate values with:
sr: Обавиј вредности са:

en: Comma separated value format (.csv)
sr: Зарезом одвојен облик вредности (.csv)

en: iCalendar format (.ics)
sr: иКалендар облик (.ics)

en: Save Selected
sr: Изабрано чување

en: Save to _Disk
sr: Сачувај на _диск

en: Saves selected calendar or tasks list to disk.
sr: Чува изабрани календар или листу задужења на диск.

en: RDF format (.rdf)
sr: RDF облик (.rdf)

en: Select destination file
sr: Изаберите одредишну датотеку

en: The suggested filename extension of this filetype (%s) is unused in the chosen filename. Do you want to continue?
sr: Наведена екстензија за овај тип датотеке (%s) изабрано име датотеке не користи. Желите ли да наставите?

en: Select one source
sr: Изаберите извор

en: Selects a single calendar or task source for viewing.
sr: Бира један извор календара или задужења за преглед.

en: _Show only this Calendar
sr: _Прикажи само овај календар

en: _Show only this Task List
sr: _Прикажи само ову листу задужења

en: Startup wizard
sr: Чаробњак за почетак

en: Evolution Setup Assistant
sr: Помоћник Еволуција подешавања

en: Welcome
sr: Добро дошли

en: Welcome to Evolution. The next few screens will allow Evolution to connect to your email accounts, and to import files from other applications. 
    
    Please click the "Forward" button to continue.
sr: Добро дошли у Еволуцију. Неколико наредних екрана ће омогућити да се Еволуција повеже на налоге елетронске поште и да увезе датотеке из других програма. 
    
    Кликните „Напред“ да наставите.

en: Please select the information that you would like to import:
sr: Изаберите податке које желите да увезете:

en: From %s:
sr: Од %s:

en: Importing data.
sr: Увожење података.

en: Indicates if threading of messages should fall back to subject.
sr: Обавештава ако низање порука треба да се врати на наслов.

en: Subject Threading
sr: Низање по наслову

en: Thread messages by subject
sr: Листа поруке по наслову

note: Create the checkbox we will display, complete with mnemonic that is unique in the dialog
en: Fall back to threading messages by sub_ject
sr: Врати се на низање порука по нас_лову

en: Evolution Shell
sr: Еволуција шкољка

en: Evolution Shell Config factory
sr: Производња подешавања шкољке Еволуције

en: Evolution Test
sr: Проба Еволуције

en: Evolution Test component
sr: Пробни део Еволуције

en: A GNOME Print description of the current printer settings
sr: Гном опис штампе тренутних подешавања штампача

en: Configuration version
sr: Верзија подешавања

en: Default sidebar width
sr: Подразумевана ширина бочне траке

en: Default window height
sr: Подразумевана висина прозора

en: Default window width
sr: Подразумевана ширина прозора

en: ID or alias of the component to be shown by default at start-up.
sr: ИБ или алијас дела који се подразумевано приказује по покретању.

en: Last upgraded configuration version
sr: Последња надограђена верзија подешавања

en: List of paths for the folders to be synchronized to disk for offline usage
sr: Листа путања фасцикли за усклађивање на диску за рад ван мреже

en: Printer settings
sr: Подешавања штампача

en: Skip development warning dialog
sr: Прескочи прозорче са упозорењем о развоју

en: Start in offline mode
sr: Почни рад ван мреже

en: The configuration version of Evolution, with major/minor/configuration level
sr: Верзија подешавања Еволуције, са главно/споредно/ниво подешавања

en: The default height for the main window, in pixels.
sr: Подразумевана висина прозора за поруку, у пикселима.

en: The default width for the main window, in pixels.
sr: Подразумевана ширина главног прозора, у пикселима.

en: The default width for the sidebar, in pixels.
sr: Подразумевана ширина помоћне линије, у пикселима.

en: The last upgraded configuration version of Evolution, with major/minor/configuration level
sr: Последња надограђена верзија подешавања Еволуције, са главно/споредно/ниво подешавања

en: The style of the window buttons. Can be "text", "icons", "both", "toolbar". If "toolbar" is set, the style of the buttons is determined by the GNOME toolbar setting.
sr: Стил дугмади прозора. Може бити „текст“, „иконе“, „обоје“, „палета алата“. Ако је постављено „палета алата“, Гномово подешавање палете алата утврђује стил дугмади.

en: Toolbar is visible
sr: Палета алата је видљива

en: Whether Evolution will start up in offline mode instead of online mode.
sr: Да ли ће се Еволуција покренути у режиму за рад ван мреже.

en: Whether the toolbar should be visible.
sr: Да ли да палета алата буде видљива.

en: Whether the warning dialog in development versions of Evolution is skipped.
sr: Да ли ће прозорче са упозорењем у развојним верзијама Еволуције бити приказано.

en: Whether the window buttons should be visible.
sr: Да ли да дугмад прозора буду видљива.

en: Window button style
sr: Стил дугмади прозора

en: Window buttons are visible
sr: Дугмад прозора су видљива

en: <b>Active Connections</b>
sr: <b>Активне везе</b>

en: Active Connections
sr: Активне везе

en: Click OK to close these connections and go offline
sr: Кликните У реду да прекинете везу и радите ван мреже

en: (Untitled)
sr: (Неименовано)

en: Choose the type of importer to run:
sr: Изаберите тип увозника:

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
    
    You can select "Automatic" if you do not know, and Evolution will attempt to work it out.
sr: Изаберите датотеку коју желите да увезете у Еволуцију, и изаберите којег је типа та датотека из листе.
    
    Можете изабрати „Аутоматско“ уколико не знате, и Еволуција ће покушати да сама заврши посао.

en: Choose the destination for this import
sr: Изаберите одредиште за овај увоз

en: Evolution checked for settings to import from the following
    applications: Pine, Netscape, Elm, iCalendar. No importable
    settings found. If you would like to
    try again, please click the "Back" button.
sr: Еволуција је за увоз проверила подешавања следећих
    програма: Pine, Netscape, Elm, iCalendar. Нема подешавања
    која би се могла увести. Уколико желите да покушате
    поново, кликните на дугме „Назад“.

en: F_ilename:
sr: _Име датотеке:

en: Select a file
sr: Изаберите датотеку

en: File _type:
sr: _Тип датотеке:

en: Import data and settings from _older programs
sr: Увези податке и подешавања из _старијих програма

en: Import a _single file
sr: Увези _једну датотеку

en: _Import
sr: У_воз

en: Evolution Settings
sr: Подешавања Еволуције

en: No folder name specified.
sr: Није наведено име фасцикле.

en: Folder name cannot contain the Return character.
sr: Име фасцикле не може да садржи Return знак.

en: Folder name cannot contain the character "/".
sr: Име фасцикле не може да садржи знак „/“.

en: Folder name cannot contain the character "#".
sr: Име фасцикле не може да садржи знак „#“.

en: '.' and '..' are reserved folder names.
sr: ’.‘ и ’..‘ су заузети за имена фасцикли.

en: The GNOME Pilot tools do not appear to be installed on this system.
sr: Изгледа да овај систем нема инсталиране Гном пилот алате.

en: Error executing %s.
sr: Грешка при покретању %s.

en: Bug buddy is not installed.
sr: Bug buddy није инсталиран.

en: Bug buddy could not be run.
sr: Bug buddy не може бити покренут.

en: Groupware Suite
sr: Groupware пакет програма

en: _Work Online
sr: _Рад на мрежи

en: _Work Offline
sr: Ра_д ван мреже

en: Work Offline
sr: Рад ван мреже

en: Evolution is currently online.  Click on this button to work offline.
sr: Еволуција је тренутно на мрежи.  Кликните на ово дугме за рад ван мреже.

en: Evolution is in the process of going offline.
sr: Еволуција је у процесу искључивања са мреже.

en: Evolution is currently offline.  Click on this button to work online.
sr: Еволуција тренутно није на мрежи.  Кликните на ово дугме за рад на мрежи.

en: Switch to %s
sr: Пређи на %s

en: Uknown system error.
sr: Непозната системска грешка.

en: OK
sr: У реду

en: Invalid arguments
sr: Неисправни аргументи

en: Cannot register on OAF
sr: Није могућа регистрација на OAF

en: Configuration Database not found
sr: База са подешавањима није нађена

en: New
sr: Ново

en: New Test
sr: Нова проба

en: _Test
sr: _Проба

en: Create a new test item
sr: Направи нови пробни предмет

en: Click "Import" to begin importing the file into Evolution.
sr: Кликните на „Увези“ да започнете увоз датотеке у Еволуцију.

en: Evolution Import Assistant
sr: Помоћник Еволуције за увоз

en: Import File
sr: Увези датотеку

en: Import Location
sr: Увези место

en: Importer Type
sr: Тип увозника

en: Select Importers
sr: Изаберите увознике

en: Select a File
sr: Изаберите датотеку

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of
    importing external files into Evolution.
sr: Добро дошли у програм помоћника Еволуције за увоз.
    Овај помоћник ће вас провести кроз поступак
    увоза спољних датотека у Еволуцију.

note: Preview/Alpha/Beta version warning message
en: Hi.  Thanks for taking the time to download this preview release
    of the Evolution groupware suite.
    
    This version of Evolution is not yet complete. It is getting close,
    but some features are either unfinished or do not work properly.
    
    If you want a stable version of Evolution, we urge you to uninstall
    this version, and install version %s instead.
    
    If you find bugs, please report them to us at bugzilla.ximian.com.
    This product comes with no warranty and is not intended for
    individuals prone to violent fits of anger.
    
    We hope that you enjoy the results of our hard work, and we
    eagerly await your contributions!
sr: Здраво.  Хвала што сте уложили време да преузмете ово развојно издање
    Еволуција пакета програма.
    
    Ова верзија Еволуције још није потпуна. Све је ближа,
    али неке могућности или нису завршене или не раде исправно.
    
    Уколико желите стабилну верзију Еволуције, уклоните ову верзију,
    и инсталирајте верзију %s.
    
    Уколико пронађете грешке, пријавите нам их на bugzilla.ximian.com.
    Овај производ долази без гаранција и није намењен појединцима који
    су склони насилном понашању.
    
    Надамо се да ћете уживати у плодовима нашег напорног рада, и 
    жељно ишчекујемо Ваш допринос!

en: Thanks
    The Evolution Team
sr: Хвала
    Тим Еволуције

en: Don't tell me again
sr: Немој ми поново рећи

en: Start Evolution activating the specified component
sr: Покрени Еволуцију уз наведени део

en: Start in online mode
sr: Почни рад на мрежи

en: Forcibly shut down all Evolution components
sr: Силом гаси све делове Еволуције

en: Forcibly re-migrate from Evolution 1.4
sr: Приморај понован пренос података из Еволуције 1.4

en: Send the debugging output of all components to a file.
sr: Пошаљи излаз о грешкама из свих делова у датотеку.

en: Disable loading of any plugins.
sr: Искључује учитавање свих додатака.

en: %s: --online and --offline cannot be used together.
      Use %s --help for more information.
sr: %s: --online и --offline се не могу користити заједно.
      Користите %s --help за више података.

en: Are you sure you want to forget all remembered passwords?
sr: Сигурно желите да све запамћене лозинке буду заборављене?

en: Continue
sr: Настави

en: Delete old data from version {0}?
sr: Обрисати старе податке из верзије {0}?

en: Evolution can not start.
sr: Еволуција се не може покренути.

en: Forgetting your passwords will clear all remembered passwords. You will be reprompted next time they are needed.
sr: Заборављање лозинки ће очистити све запамћене лозинке. Поново ћете бити питани када следећи пут биле потребне.

en: Insufficient disk space for upgrade.
sr: Недовољно места на диску за дограђивање.

en: Really delete old data?
sr: Заиста обрисати старе податке?

en: The entire contents of the &quot;evolution&quot; directory is about to be be permanently removed.
    
    It is suggested you manually verify that all of your mail, contact, and calendar data is present, and that this version of Evolution operates correctly before deleting this old data.
    
    Once deleted, you cannot downgrade to the previous version of Evolution without manual intervention.
sr: Цео садржај директоријума &quot;evolution&quot; ће бити трајно обрисан.
    
    Саветујемо да проверите да ли постоје пошта, контакти и календар, и да ли ова верзија Еволуције исправно ради пре брисања старих података.
    
    После брисања, не можете да се вратите на претходну верзију Еволуције без ручне интервенције.

en: The previous version of evolution stored its data in a different location.
    
    If you choose to remove this data, the entire contents of the &quot;evolution&quot; directory will be removed permanently.  If you choose to keep this data, then you may manually remove the contents of &quot;evolution&quot; at your convenience.
sr: Претходна верзија еволуције је смештала своје податке на друго место.
    
    Уколико одлучите да уклоните ове податке, цео садржај директоријума &quot;evolution&quot; ће бићи трајно обрисан.  Уколико се одлучите да задржите ове податке, мораћете ручно да уклоните садржај из &quot;evolution&quot;када Вам одговара.

en: Upgrade from previous version failed: {0}
sr: Неуспела надоградња са претходне верзије: {0}

en: Upgrading your data and settings will require upto {0} of disk space, but you only have {1} available.
    
    You will need to make more space available in your home directory before you can continue.
sr: Надоградња података и подешавања ће захтевати до {0} простора на диску, али имате на располагању само {1}.
    
    Мораћете да ослободите више места у личном директоријуму пре него што можете да наставите.

en: Your system configuration does not match your Evolution configuration.
    
    Click help for details
sr: Подешавање система не одговара подешавањима Еволуције.
    
    Кликните на помоћ за детаље

en: Your system configuration does not match your Evolution configuration:
    
    {0}
    
    Click help for details.
sr: Подешавање система не одговара подешавању Еволуције:
    
    {0}
    
    Кликните на помоћ за детаље.

en: _Forget
sr: За_борави

en: _Keep Data
sr: _Задржи податке

en: _Remind Me Later
sr: _Подсети ме касније

en: {1}
    
    If you choose to continue, you may not have access to some of your old data.
sr: {1}
    
    Уколико одлучите да наставите, можда нећете моћи да приступите неким старим подацима.

en: Certificate '%s' is a CA certificate.
    
    Edit trust settings:
sr: Сетификат ’%s‘ је CA сертификат.
    
    Уредите подешавања поверења:

en: Because you trust the certificate authority that issued this certificate, then you trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
sr: Пошто верујете издаваоцу овог сертификата, онда верујете и у аутентичност овог сертификата осим ако овде не назначите другачије

en: Because you do not trust the certificate authority that issued this certificate, then you do not trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
sr: Пошто не верујете издаваоцу овог сертификата, онда не верујете ни у аутентичност овог сертификата осим ако овде не назначите другачије

en: Select a certificate to import...
sr: Изаберите сертификат за увоз...

en: Certificate Name
sr: Име сертификата

en: Purposes
sr: Намене

en: Serial Number
sr: Серијски број

en: Expires
sr: Истиче

en: E-Mail Address
sr: Електронска адреса

en: Certificate Viewer: %s
sr: Прегледач сертификата: %s

en: Enter the password for `%s'
sr: Унесите лозинку за ’%s‘

note: we're setting the password initially
en: Enter new password for certificate database
sr: Унесите нову лозинку за базу сертификата

en: Enter new password
sr: Унесите нову лозинку

note: FIXME: add serial no, validity date, uses
en: Issued to:
      Subject: %s
sr: Издато:
      Наслов: %s

en: Issued by:
      Subject: %s
sr: Издао:
      Наслов: %s

en: Select certificate
sr: Изаберите сертификат

en: <Not Part of Certificate>
sr: <није део сертификата>

en: <b>Certificate Fields</b>
sr: <b>Поља сертификата</b>

en: <b>Certificate Hierarchy</b>
sr: <b>Хијерархија сертификата</b>

en: <b>Field Value</b>
sr: <b>Вредност поља</b>

en: <b>Fingerprints</b>
sr: <b>Отисци</b>

en: <b>Issued By</b>
sr: <b>Издао</b>

en: <b>Issued To</b>
sr: <b>Издато</b>

en: <b>This certificate has been verified for the following uses:</b>
sr: <b>Овај сертификат је проверен за наредне потребе:</b>

en: <b>Validity</b>
sr: <b>Исправност</b>

en: Authorities
sr: Издаваоци

en: Backup
sr: Резерва

en: Backup All
sr: Резерва свега

en: Before trusting this CA for any purpose, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
sr: Пре веровања овом издаваоцу сертификата, прво прегледајте његов сертификат, политику и процедуре (ако су доступни).

en: Certificate
sr: Сертификат

en: Certificate Authority Trust
sr: Поверење издаваоцу сертификата

en: Certificate details
sr: Детаљи сертификата

en: Certificates Table
sr: Табела сертификата

en: Common Name (CN)
sr: Заједничко име (CN)

en: Contact Certificates
sr: Сертификати контакта

en: Do not trust the authenticity of this certificate
sr: Не веруј у аутентичност овог сертификата

en: Dummy window only
sr: Само лажни прозор

en: Edit
sr: Уређивање

en: Email Certificate Trust Settings
sr: Подешавања поверења у сертификате е-поште

en: Email Recipient Certificate
sr: Сертификат примаоца е-поруке

en: Email Signer Certificate
sr: Сертификат потписника е-поруке

en: Expires On
sr: Истиче

en: Import
sr: Увези

en: Issued On
sr: Издат

en: MD5 Fingerprint
sr: MD5 отисак

en: Organization (O)
sr: Организација (O)

en: Organizational Unit (OU)
sr: Организациона јединица (OU)

en: SHA1 Fingerprint
sr: SHA1 отисак

en: SSL Client Certificate
sr: Сертификат SSL клијента

en: SSL Server Certificate
sr: Сертификат SSL сервера

en: Trust the authenticity of this certificate
sr: Веруј у аутентичност овог сертификата

en: Trust this CA to identify email users.
sr: Веруј овом издаваоцу сертификата за препознавање е-адреса.

en: Trust this CA to identify software developers.
sr: Веруј овом издаваоцу сертификата за препознавање програмера.

en: Trust this CA to identify web sites.
sr: Веруј овом издаваоцу сертификата за препознавање веб страница.

en: View
sr: Преглед

en: You have certificates from these organizations that identify you:
sr: Имате сертификате ових организација који вас одређују:

en: You have certificates on file that identify these certificate authorities:
sr: Држите сертификате који одређују ове издаваоце сертификата:

en: You have certificates on file that identify these people:
sr: Држите сертификате који одређују ове особе:

en: Your Certificates
sr: Ваши сертификати

en: _Edit CA Trust
sr: _Уреди поверење у CA

note: XXX we shouldn't be popping up dialogs in this code.
en: Certificate already exists
sr: Сертификат већ постоји

en: %d/%m/%Y
sr: %d./%m/%Y.

note: x509 certificate usage types
en: Sign
sr: Потпиши

en: Encrypt
sr: Шифруј

en: Version
sr: Верзија

en: Version 1
sr: Верзија 1

en: Version 2
sr: Верзија 2

en: Version 3
sr: Верзија 3

en: PKCS #1 MD2 With RSA Encryption
sr: PKCS #1 MD2 са RSA шифровањем

en: PKCS #1 MD5 With RSA Encryption
sr: PKCS #1 MD5 са RSA шифровањем

en: PKCS #1 SHA-1 With RSA Encryption
sr: PKCS #1 SHA-1 са RSA шифровањем

en: OU
sr: ОU

en: O
sr: О

en: PKCS #1 RSA Encryption
sr: PKCS #1 RSA шифровање

en: Certificate Key Usage
sr: Употреба кључа сертификата

en: Netscape Certificate Type
sr: Netscape тип сертификата

en: Certificate Authority Key Identifier
sr: Одређивач кључа издаваоца сертификата

en: UID
sr: ЈИБ

en: E
sr: И

en: Object Identifier (%s)
sr: Одређивач предмета (%s)

en: Algorithm Identifier
sr: Одређивач алгоритма

en: Algorithm Parameters
sr: Параметри алгоритма

en: Subject Public Key Info
sr: Подаци о јавном кључу субјекта

en: Subject Public Key Algorithm
sr: Алгоритам јавног кључа субјекта

en: Subject's Public Key
sr: Јавни кључ субјекта

en: Error: Unable to process extension
sr: Грешка: није могућа обрада проширења

en: Object Signer
sr: Потписник предмета

en: SSL Certificate Authority
sr: SSL издавач сертификата

en: Email Certificate Authority
sr: Издавач сертификата е-поште

en: Signing
sr: Потписивање

en: Non-repudiation
sr: Без одрицања

en: Key Encipherment
sr: Замућивање кључа

en: Data Encipherment
sr: Замућивање података

en: Key Agreement
sr: Сагласност кључа

en: Certificate Signer
sr: Потписник сертификата

en: CRL Signer
sr: CRL потписник

en: Critical
sr: Критично

en: Not Critical
sr: Није критично

en: Extensions
sr: Проширења

en: Certificate Signature Algorithm
sr: Алгоритам потписа сертификата

en: Issuer
sr: Издавалац

en: Issuer Unique ID
sr: Јединствени ИБ издавача

en: Subject Unique ID
sr: Јединствени ИБ субјекта

en: Certificate Signature Value
sr: Вредност потписа сертификата

en: PKCS12 File Password
sr: PKCS12 лозинка датотеке

en: Enter password for PKCS12 file:
sr: Унесите лозинку за PKCS12 датотеку:

en: Imported Certificate
sr: Увежен сертификат

en: An attachment to add.
sr: Прилог за додавање.

en: Content type of the attachment.
sr: Тип садржаја прилога.

en: The filename to display in the mail.
sr: Име датотеке које се приказује у поруци.

en: Description of the attachment.
sr: Опис прилога.

en: Mark attachment to be shown inline by default.
sr: Означи да се прилог подразумевано приказује унутар поруке.

en: Default subject for the message.
sr: Подразумеван наслов поруке.

note: This most likely means that KILL_PROCESS_CMD wasn't * found, so just bail completely.
en: Could not execute '%s': %s
sr: Није могуће извршавање ’%s‘: %s

en: Shutting down %s (%s)
sr: Гашење %s (%s)

en: Copy Selected Contacts to Another Folder...
sr: Умножи изабрнане контакте у другу фасциклу...

en: Copy the selection
sr: Умножи изабрано

en: Copy to Folder...
sr: Умножи у фасциклу...

en: Cut the selection
sr: Исеци изабрано

en: Delete selected contacts
sr: Обриши изабране контакте

en: Move Selected Contacts to Another Folder...
sr: Премести изабране контакте у другу фасциклу...

en: Move to Folder...
sr: Премести у фасциклу...

en: Paste the clipboard
sr: Убаци из листе исечака

en: Previews the contacts to be printed
sr: Прегледа контакте за штампу

en: Print selected contacts
sr: Штампа изабране контакте

en: Save selected contacts as a VCard.
sr: Чува изабране контакте као ВКарту.

en: Select All
sr: Изабери све

en: Select all contacts
sr: Изабери све контакте

en: Send a message to the selected contacts.
sr: Шаље поруку изабраним контактима.

en: Send message to contact
sr: Шаље поруку контакту

en: Send selected contacts to another person.
sr: Шаље изабране контакте другој особи.

en: Show contact preview window
sr: Прикажи прозор за преглед контакта

en: Stop
sr: Прекини

en: Stop Loading
sr: Прекини учитавање

en: View the current contact
sr: Прегледај текући контакт

en: _Actions
sr: _Радње

en: _Forward Contact...
sr: _Проследи контакт...

en: _Preview Pane
sr: _Површ за преглед

en: _Save as VCard...
sr: _Сачувај као ВКарту...

en: _Select All
sr: _Изабери све

en: _Send Message to Contact...
sr: _Пошаљи поруку контакту...

en: Day
sr: Дан

en: Delete All Occurrences
sr: Обриши све појаве

en: Delete the appointment
sr: Обриши заказани састанак

en: Delete this Occurrence
sr: Обриши ову појаву

en: Delete this occurrence
sr: Обриши ову појаву

en: Go To
sr: Иди на

en: Go back
sr: Иди назад

en: Go forward
sr: Иди напред

en: List
sr: Листа

en: Month
sr: Месец

en: Next
sr: Следеће

en: Previews the calendar to be printed
sr: Прегледа календара за штампу

en: Previous
sr: Претходно

en: Print this calendar
sr: Штампа овај календар

en: Publish Free/Busy information for this calendar
sr: Објави податак слободно/заузето за овај календар

en: Purg_e
sr: Изба_ци

en: Purge old appointments and meetings
sr: Избаци старе састанке

en: Select _Date
sr: Изабери _датум

en: Select a specific date
sr: Бира одређени датум

en: Select today
sr: Изабери данашњи дан

en: Show as list
sr: Прикажи као листу

en: Show one day
sr: Прикажи један дан

en: Show one month
sr: Прикажи један месец

en: Show one week
sr: Прикажи једну недељу

en: Show the working week
sr: Прикажи радну недељу

en: View the current appointment
sr: Прегледај текући састанак

en: Week
sr: Недеља

en: Work Week
sr: Радна недеља

en: _Open Appointment
sr: _Отвори састанак

en: Copy selected text to the clipboard
sr: Умножи изабрани текст у листу исечака

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: Cut selected text to the clipboard
sr: Сече изабрани текст у листу исечака

en: Paste text from the clipboard
sr: Убаци текст из листе исечака

en: Select _All
sr: Изабери св_е

en: Select all text
sr: Изабери сав текст

en: Customize My Evolution
sr: Прилагоди Моју еволуцију

en: Cancel the current mail operation
sr: Откажи тренутну операцију са поштом

en: Copy the selected folder into another folder
sr: Умножи изабрану фасциклу у другу фасциклу

en: Create a new folder for storing mail
sr: Направи нову фасциклу за смештај поште

en: Create or edit Search Folder definitions
sr: Направи или уреди дефиниције фасцикле претраге

en: Create or edit rules for filtering new mail
sr: Направи или уреди правила за филтрирање нове поште

en: Empty _Trash
sr: Избаци _смеће

en: F_older
sr: Фас_цикла

en: Message F_ilters
sr: Ф_илтери за поруке

en: Message _Preview
sr: _Преглед поруке

en: Move the selected folder into another folder
sr: Премести изабрану фасциклу у другу фасциклу

note: Alphabetical by name, yo
en: Permanently remove all deleted messages from all folders
sr: Трајно уклони све обрисане поруке из свих фасцикли

en: Search F_olders
sr: Фас_цикле претраге

en: Show message preview window
sr: Прикажи прозор за преглед поруке

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
sr: Пријави се или одјави на фасцикле на мрежним серверима

en: _Copy Folder To...
sr: _Умножи фасциклу у...

en: _Move Folder To...
sr: _Премести фасциклу у...

en: _New...
sr: _Ново...

note: <menuitem name="CreateVFolder" verb="CreateVFolder" _label="_New Search _Folder (FIXME)"/>
en: _Subscriptions
sr: _Пријаве

en: Change the name of this folder
sr: Промени име ове фасцикле

en: Change the properties of this folder
sr: Измените особине ове фасцикле

en: Copy selected message(s) to the clipboard
sr: Умножи изабрану(е) поруку(е) у листу исечака

note: Alphabetical by name, yo
en: Cut selected message(s) to the clipboard
sr: Исеци изабрану(е) поруку(е) у листу исечака

en: E_xpunge
sr: Изба_ци

en: Group By _Threads
sr: Групиши по _низовима

en: Hide S_elected Messages
sr: Сакриј и_забране поруке

en: Hide _Deleted Messages
sr: Сакриј _обрисане поруке

en: Hide _Read Messages
sr: Сакриј про_читане поруке

en: Hide deleted messages rather than displaying them with a line through them
sr: Сакриј обрисане поруке уместо њиховог прецртавања

en: Mark Me_ssages as Read
sr: Означи по_руке као прочитане

en: Paste message(s) from the clipboard
sr: Убаци поруку(е) из листе исечака

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
sr: Трајно уклони све обрисане поруке из ове фасцикле

en: Permanently remove this folder
sr: Трајно уклони ову фасциклу

en: Select Message _Thread
sr: Изабери _низ порука

en: Select _All Messages
sr: Изабери _све поруке

en: Select all and only the messages that are not currently selected
sr: Изабери све и само поруке које тренутно нису изабране

en: Select all messages in the same thread as the selected message
sr: Изабери све поруке истог низа као што је изабрана порука

en: Select all visible messages
sr: Изабери све видљиве поруке

en: Sh_ow Hidden Messages
sr: При_кажи скривене поруке

en: Show messages that have been temporarily hidden
sr: Прикажи поруке које су привремено скривене

en: Temporarily hide all messages that have already been read
sr: Привремено сакриј све прочитане поруке

en: Temporarily hide the selected messages
sr: Привремено сакриј изабране поруке

en: Threaded Message list
sr: Листа порука према низу разговора

en: _Message
sr: _Порука

en: A_dd Sender to Address Book
sr: До_дај пошиљаоца у адресар

en: A_pply Filters
sr: При_мени филтере

note: Alphabetical by name, yo
en: Add Sender to Address Book
sr: Додај пошиљаоца у адресар

en: All Message _Headers
sr: Сва _заглавља поруке

en: Apply filter rules to the selected messages
sr: Примени правила филтрирања на изабране поруке

en: Check for _Junk
sr: Провери има ли _ђубрета

en: Compose _New Message
sr: Састави _нову поруку

en: Compose a reply to all of the recipients of the selected message
sr: Састави одговор свим примаоцима изабране поруке

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
sr: Састави одговор дописној листи изабране поруке

en: Compose a reply to the sender of the selected message
sr: Састави одговор пошиљаоцу изабране поруке

en: Copy selected messages to another folder
sr: Умножи изабране поруке у другу фасциклу

en: Create R_ule
sr: Направи пра_вило

en: Create a Search Folder for these recipients
sr: Направи фасциклу претраге за ове примаоце

en: Create a Search Folder for this mailing list
sr: Направи фасциклу претраге за ову дописну листу

en: Create a Search Folder for this sender
sr: Направи фасциклу претраге за овог пошиљаоца

en: Create a Search Folder for this subject
sr: Направи фасциклу претраге за овај наслов

en: Create a rule to filter messages from this sender
sr: Направи правило за филтрирање порука од овог пошиљаоца

en: Create a rule to filter messages to these recipients
sr: Направи правило за филтрирање порука овим примаоцима

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
sr: Направи правило за филтрирање порука на ову дописну листу

en: Create a rule to filter messages with this subject
sr: Направи правило за филтрирање порука са овим насловом

en: Decrease the text size
sr: Умањи величину текста

en: Display the next important message
sr: Прикажи следећу важну поруку

en: Display the next message
sr: Прикажи следећу поруку

en: Display the next unread message
sr: Прикажи следећу непрочитану поруку

en: Display the next unread thread
sr: Прикажи следећи непрочитан низ

en: Display the previous important message
sr: Прикажи претходну важну поруку

en: Display the previous message
sr: Прикажи претходну поруку

en: Display the previous unread message
sr: Прикажи претходну непрочитану поруку

en: Filter on Mailing _List...
sr: Филтер на дописну _листу...

en: Filter on Se_nder...
sr: Филтер на пош_иљаоца...

en: Filter on _Recipients...
sr: Филтер на _примаоце...

en: Filter on _Subject...
sr: Филтер на _наслов...

en: Filter the selected messages for junk status
sr: Филтрирај да ли међу изабраним порукама има ђубрета

en: Flag selected message(s) for follow-up
sr: Означи изабрану(е) поруку(е) за слеђење

en: Follow _Up...
sr: Сле_ди...

en: Force images in HTML mail to be loaded
sr: Силом учитава слике у HTML порукама

en: Forward the selected message in the body of a new message
sr: Прослеђује изабрану поруку у телу нове поруке

en: Forward the selected message quoted like a reply
sr: Прослеђује изабрану поруку цитирану као одговор

en: Forward the selected message to someone
sr: Прослеђује изабрану поруку некоме

en: Forward the selected message to someone as an attachment
sr: Прослеђује изабрану поруку некоме као прилог

en: Increase the text size
sr: Увећај величину текста

en: Mar_k as
sr: О_значи као

en: Mark the selected message(s) as having been read
sr: Означи изабрану(е) поруку(е) као прочитано

en: Mark the selected message(s) as important
sr: Означава изабрану(е) поруку(е) као важно

en: Mark the selected message(s) as junk
sr: Означава изабрану(е) поруку(е) као ђубре

en: Mark the selected message(s) as not being junk
sr: Означава изабрану(е) поруку(е) да нису ђубре

en: Mark the selected message(s) as not having been read
sr: Означава изабрану(е) поруку(е) као непрочитано

en: Mark the selected message(s) as unimportant
sr: Означава изабрану(е) поруку(е) као неважно

en: Mark the selected messages for deletion
sr: Означава изабрану(е) поруку(е) за брисање

en: Message Source
sr: Извор поруке

en: Move
sr: Премести

en: Move selected message(s) to another folder
sr: Премести изабрану(е) поруку(е) у другу фасциклу

en: Next _Important Message
sr: Следећа _важна порука

en: Next _Thread
sr: Следећи _низ

en: Next _Unread Message
sr: Следећа _непрочитана порука

en: Not Junk
sr: Није ђубре

en: Open a window for composing a mail message
sr: Отвори прозор за састављање поруке

en: Open the selected message in a new window
sr: Отвори изабрану поруку у новом прозору

en: Open the selected message in the composer for editing
sr: Отвара изабрану поруку у састављачу ради уређивања

en: P_revious Unread Message
sr: П_ретходна непрочитана порука

en: Pos_t New Message to Folder
sr: Пошаљи но_ву поруку у фасциклу

en: Post a Repl_y
sr: Пошаљи од_говор

en: Post a message to a Public folder
sr: Пошаљи поруку у јавну фасциклу

en: Post a reply to a message in a Public folder
sr: Пошаљи одговор на поруку у јавну фасциклу

en: Pr_evious Important Message
sr: Пр_етходна важна порука

en: Preview the message to be printed
sr: Прегледај поруку за штампу

en: Print this message
sr: Штампај ову поруку

en: Re_direct
sr: Преу_смери

en: Redirect (bounce) the selected message to someone
sr: Преу_смерава (без читања) изабрану поруку некоме

en: Reset the text to its original size
sr: Врати текст на оригиналну величину

en: Save the message as a text file
sr: Сачувај поруку као текстуалну датотеку

en: Search Folder from Mailing _List...
sr: Фасцикла претраге на дописну _листу...

en: Search Folder from Recipients...
sr: Фасцикла претраге на примаоце...

en: Search Folder from S_ubject...
sr: Фасцикла претраге на н_аслов...

en: Search Folder from Sen_der...
sr: Фасцикла претраге на _пошиљаоца...

en: Search for text in the body of the displayed message
sr: Претражи текст у телу приказане поруке

en: Select _All Text
sr: Изабери _сав текст

en: Select all the text in a message
sr: Изабери сав текст у поруци

en: Set up the page settings for your current printer
sr: Подеси страну за текући штампач

en: Show a blinking cursor in the body of displayed messages
sr: Прикажи трепћући курсор у телу приказаних порука

en: Show message in the normal style
sr: Прикажи поруку у нормалном стилу

en: Show message with all email headers
sr: Прикажи поруку са свим заглављима е-поште

en: Show the raw email source of the message
sr: Прикажи изворни код електронске поруке

en: Un-delete the selected messages
sr: Поврати изабране поруке

en: Uni_mportant
sr: Не_важно

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: _Caret Mode
sr: Метод у_метања

en: _Delete Message
sr: _Обриши поруку

en: _Find in Message...
sr: П_ронађи у поруци...

en: _Go To
sr: _Иди на

en: _Important
sr: _Важно

en: _Junk
sr: _Ђубре

en: _Load Images
sr: _Учитај слике

en: _Next Message
sr: _Следећа порука

en: _Normal Size
sr: _Нормална величина

en: _Not Junk
sr: Ни_је ђубре

en: _Open in New Window
sr: _Отвори у новом прозору

en: _Previous Message
sr: _Претходна порука

en: _Save Message...
sr: _Сачувај поруку...

en: _Undelete Message
sr: П_оврати поруку

en: _Unread
sr: _Непрочитано

en: _Zoom In
sr: Ув_ећај

note: <cmd name="FileSave" _label="Save" _tip="Save the current file" pixtype="stock" pixname="Save" accel="*Ctrl*s"/>
en: Close
sr: Затвори

en: Close this window
sr: Затвори овај прозор

en: Main toolbar
sr: Главна палета алата

en: _Close
sr: _Затвори

en: _File
sr: Дато_тека

en: Attach
sr: Приложи

en: Attach a file
sr: Приложи датотеку

en: Check to get delivery notification when your message is read
sr: Означи ради обавештавања када порука буде прочитана

note: <cmd name="FileSave" _label="Save" _tip="Save the current file" pixtype="stock" pixname="Save" accel="*Ctrl*s"/>
en: Close the current file
sr: Затвори тренутну датотеку

en: Delete all but signature
sr: Брише све осим потписа

en: Encrypt this message with PGP
sr: Шифруј ову поруку помоћу PGP-а

en: Encrypt this message with your S/MIME Encryption Certificate
sr: Шифруј ову поруку помоћу S/MIME сертификата за шифровање

en: For_mat
sr: _Облик

en: Open a file
sr: Отвори датотеку

en: PGP Encrypt
sr: PGP шифруј

en: PGP Sign
sr: PGP потпис

en: Request read receipt
sr: Захтевај признаницу

en: S/MIME Encrypt
sr: S/MIME шифруј

en: S/MIME Sign
sr: S/MIME потпис

en: Save As
sr: Сачувај као

en: Save Draft
sr: Сачувај припрему

en: Save _As...
sr: Сачувај _као...

en: Save _Draft
sr: Сачувај _припрему

en: Save as draft
sr: Сачувај као припрему

en: Save in folder...
sr: Сачувај у фасциклу...

en: Save the current file
sr: Сачувај тренутну датотеку

en: Save the current file with a different name
sr: Сачувај тренутну датотеку под другим именом

en: Save the message in a specified folder
sr: Сачувај поруку у наведеној фасцикли

en: Send the mail in HTML format
sr: Пошаљи поруку у HTML формату

en: Send this message
sr: Пошаљи ову поруку

en: Sign this message with your PGP key
sr: Потпиши ову поруку помоћу PGP кључа

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
sr: Потпиши ову поруку S/MIME сертификатом

en: Toggles whether the BCC field is displayed
sr: Бира да ли је поље BCC приказано

en: Toggles whether the CC field is displayed
sr: Бира да ли је поље CC приказано

en: Toggles whether the From chooser is displayed
sr: Бира да ли је поље Шаље приказано

en: Toggles whether the Post-To field is displayed
sr: Бира да ли је поље Пошаљи приказано

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
sr: Бира да ли је поље Одговор приказано

en: Toggles whether the To field is displayed
sr: Бира да ли је поље Прима приказано

en: _Attachment...
sr: _Прилог...

en: _Bcc Field
sr: _Bcc поље

en: _Cc Field
sr: _Cc поље

en: _Delete all
sr: Обри_ши све

en: _From Field
sr: Ш_аље поље

en: _Insert
sr: _Уметни

en: _Open...
sr: _Отвори...

en: _Post-To Field
sr: _Пошаљи поље

en: _Reply-To Field
sr: Одго_вор поље

en: _Security
sr: _Сигурност

en: _To Field
sr: _Прима поље

en: C_lose
sr: _Затвори

en: Save and Close
sr: Сачувај и затвори

note: <menuitem name="FileSave" verb="" _label="_Save"/>
en: Save and _Close
sr: Сачувај и _затвори

en: Save the current file and close the window
sr: Сачувај текућу датотеку и затвори прозор

en: Add folder to your list of subscribed folders
sr: Додај фасциклу на листу пријављених фасцикли

en: Refresh List
sr: Освежи листу

en: Refresh List of Folders
sr: Освежи листу фасцикли

en: Remove folder from your list of subscribed folders
sr: Уклони фасциклу са листе пријављених фасцикли

en: Subscribe
sr: Пријави се

en: Unsubscribe
sr: Одјави се

en: _Invert Selection
sr: _Обрни избор

en: Copy selected task
sr: Умножи изабрано задужење

en: Cut selected task
sr: Исеци изабрано задужење

en: Delete completed tasks
sr: Обриши завршена задужења

en: Delete selected tasks
sr: Обриши изабрана задужења

en: Mar_k as Complete
sr: Озна_чи као завршено

en: Mark selected tasks as complete
sr: Обележи изабрана задужења као завршена

en: Paste task from the clipboard
sr: Убаци задужење из листе исечака

en: Previews the list of tasks to be printed
sr: Прегледа листу задужења за штампу

en: Print the list of tasks
sr: Штампај листу задужења

en: View the selected task
sr: Прегледа изабрано задужење

en: _Open Task
sr: _Отвори задужење

en: About Evolution...
sr: О Еволуцији...

en: Change Evolution's settings
sr: Измени подешавања Еволуције

en: Change the visibility of the toolbar
sr: Мења видљивост палете алата

en: Create a new window displaying this folder
sr: Отвара нов прозор за приказ ове фасцикле

en: Display window buttons using the desktop toolbar setting
sr: Приказује дугмад прозора коришћењем подешавања палете алата радне површине

en: Display window buttons with icons and text
sr: Приказује дугмад прозора са иконама и текстом

en: Display window buttons with icons only
sr: Приказује дугмад прозора само са иконама

en: Display window buttons with text only
sr: Приказује дугмад прозора само са текстом

en: Exit the program
sr: Излазак из програма

en: Forget _Passwords
sr: Заборави _лозинке

en: Forget remembered passwords so you will be prompted for them again
sr: Заборавља запамћене лозинке како би поново били питани за њих

en: Hide window buttons
sr: Сакриј дугмад прозора

en: Icons _and text
sr: Иконе _и текст

en: Import data from other programs
sr: Увези податке из других програма

en: New _Window
sr: Нов п_розор

en: Prefere_nces
sr: Постав_ке

en: Send / Receive
sr: Слање / примање

en: Send queued items and retrieve new items
sr: Шаље припремљене и довлачи нове предмете

en: Set up Pilot configuration
sr: Подешавање Пилота

en: Show information about Evolution
sr: Приказује податке о Еволуцији

en: Submit Bug Report
sr: Шаље извештај о грешци

note: <menuitem name="HelpFAQ" verb="" _label="Evolution _FAQ"/> <separator/>
en: Submit _Bug Report
sr: Пошаљи извештај о _грешци

en: Submit a bug report using Bug Buddy
sr: Шаље извештај о грешци програмом Bug Buddy

en: Toggle whether we are working offline.
sr: Бира да ли ћемо радити ван мреже.

en: Tool_bar
sr: _Палета алата

en: Tool_bar style
sr: Стил па_лете алата

en: _About Evolution...
sr: _О Еволуцији...

en: _Close Window
sr: _Затвори прозор

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Hide buttons
sr: _Сакриј дугмад

en: _Icons only
sr: Само _иконе

en: _Import...
sr: _Увези...

en: _New
sr: _Ново

en: _Quick Reference
sr: _Кратки подсетник

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Send / Receive
sr: _Пошаљи / прими

en: _Switcher Appearance
sr: Изглед _пребацивача

en: _Synchronization Options...
sr: Опције за _усклађивање...

en: _Text only
sr: Само _текст

en: _Window
sr: Про_зор

en: By _Company
sr: Према _предузећу

en: _Address Cards
sr: _Карте адресара

en: _Phone List
sr: _Телефонски именик

en: W_eek View
sr: _Недељни преглед

en: _Day View
sr: _Дневни преглед

en: _List View
sr: Преглед _листе

en: _Month View
sr: _Месечни преглед

en: _Work Week View
sr: Преглед _радне недеље

en: As _Sent Folder
sr: Као фасцикла _Послато

en: By S_tatus
sr: Према с_татусу

en: By Se_nder
sr: Према по_шиљаоцу

en: By Su_bject
sr: Према _наслову

en: By _Follow Up Flag
sr: Према ознаци _слеђења

en: _Messages
sr: По_руке

en: With _Due Date
sr: Са _роком

en: With _Status
sr: Са _статусом

en: <b>Time Zones</b>
sr: <b>Временске зоне</b>

en: <b>_Selection</b>
sr: <b>_Избор</b>

en: Select a Time Zone
sr: Изаберите временску зону

en: TimeZone Combobox
sr: Оквир за временску зону

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
    Use the right mouse button to zoom out.
sr: Користите леви тастер миша да увећате мапу и изаберете временску зону.
    Користите десни тастер миша за умањивање.

en: Collection
sr: Колекција

en: Define Views for %s
sr: Одреди прегледе за %s

en: Define Views
sr: Одреди прегледе

en: Define Views for "%s"
sr: Одреди прегледе за „%s“

en: _Edit...
sr: _Уреди...

en: Table
sr: Табела

en: Instance
sr: Структура

en: Save Current View
sr: Сачувај тренутни преглед

en: _Create new view
sr: _Направи нови преглед

en: _Replace existing view
sr: _Замени постојећи преглед

en: _Current View
sr: _Тренутни преглед

en: Save Custom View...
sr: Сачувај прилагођен преглед...

en: Factory
sr: Производња

en: Define New View
sr: Одреди нови преглед

en: Name of new view:
sr: Име новог прегледа:

en: Type of View
sr: Тип прегледа

en: Type of view:
sr: Тип прегледа:

note: Translators: These are the first characters of each day of the week, 'M' for 'Monday', 'T' for Tuesday etc.
en: MTWTFSS
sr: ПУСЧПСН

note: This is a strftime() format. %B = Month name, %Y = Year.
en: %B %Y
sr: %B %Y.

en: Previous Button
sr: Дугме Претходно

en: Month Calendar
sr: Месечни календар

en: Fill color
sr: Боја испуњавања

en: GDK fill color
sr: GDK боја испуњавања

en: Fill stipple
sr: Истачкај

en: X1
sr: Х1

en: Minimum width
sr: Најмања ширина

en: Minimum Width
sr: Најмања ширина

en: Spacing
sr: Размак

en: Now
sr: Сада

en: The time must be in the format: %s
sr: Време мора бити у формату: %s

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
sr: Вредност постотка мора бити између 0 и 100

en: Baltic
sr: Балтичка

en: Central European
sr: Централноевропска

en: Chinese
sr: Кинеска

en: Cyrillic
sr: Ћирилична

en: Greek
sr: Грчка

en: Hebrew
sr: Хебрејска

en: Japanese
sr: Јапанска

en: Korean
sr: Корејска

en: Turkish
sr: Турска

en: Unicode
sr: Уникод

en: Western European
sr: Западноевропска

en: Western European, New
sr: Западноевропска, нова

en: Traditional
sr: Традиционална

en: Simplified
sr: Поједностављена

en: Ukrainian
sr: Украјинска

en: Visual
sr: Визуелна

en: Unknown character set: %s
sr: Непозната кодна страна: %s

en: Character Encoding
sr: Кодна страна

en: Enter the character set to use
sr: Изаберите кодну страну за коришћење

en: Other...
sr: Друго...

en: Date and Time Entry
sr: Датум и време

en: Text entry to input date
sr: Део текста за унос датума

en: Text Date Entry
sr: Унос датума у тексту

en: Click this button to show a calendar
sr: Кликните на ово дугме за приказ календара

en: Date Button
sr: Дугме Датум

en: Combo box to select time
sr: Оквир за избор времена

en: Time Combo Box
sr: Оквир за време

en: Expanded
sr: Разгранато

en: Whether or not the expander is expanded
sr: Да ли је стабло разгранато или не

en: Text of the expander's label
sr: Текст ознаке стабла

en: Use underline
sr: Користи подвлачење

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
sr: Ако је постављено, подвлачење у тексту означава знак који ће се користити као пречица на тастатури

en: Space to put between the label and the child
sr: Размак између ознаке и садржаног елемента

en: Label widget
sr: Елемент ознаке

en: A widget to display in place of the usual expander label
sr: Елемент који се приказује уместо обичне ознаке стабла

en: Expander Size
sr: Величина стабла

en: Size of the expander arrow
sr: Величина стрелице стабла

en: Indicator Spacing
sr: Размак показивача

en: Spacing around expander arrow
sr: Размак око стрелице стабла

en: _Searches
sr: _Претраге

en: Search Editor
sr: Уређивач претраге

note: FIXME: get the toplevel window...
en: Save Search
sr: Сачувај претрагу

en: _Save Search...
sr: _Сачувај претрагу...

en: _Edit Saved Searches...
sr: _Уреди сачуване претраге...

en: _Advanced Search...
sr: _Напредна претрага...

en: Choose Image
sr: Изаберите слику

en: World Map
sr: Карта света

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should select the timezone from the below combo box instead.
sr: Интеркативни алат за избор временске зоне помоћу миша. Тастатуром се избор временске зоне врши из доњег оквира.

en: Sync with:
sr: Усклади са:

en: Sync Private Records:
sr: Усклади личне записе:

en: Sync Categories:
sr: Усклади категорије:

en: Empty message
sr: Празна порука

en: Reflow model
sr: Модел преиспуњавања

en: Column width
sr: Ширина колоне

note: To translators: This is the accessibility name of the search bar's text entry widget
en: Search Text Entry
sr: Претрага текста

en: _Search
sr: _Претражи

en: _Find Now
sr: Про_нађи сада

en: _Clear
sr: _Очисти

en: Search Type
sr: Тип претраге

en: Item ID
sr: ИБ предмета

en: Subitem ID
sr: ИБ подпредмета

en: Text
sr: Текст

en: Find _Now
sr: Пронађи _сада

en: Cursor Row
sr: Ред курсора

en: Cursor Column
sr: Колона курсора

en: Sorter
sr: Разврставање

en: Selection Mode
sr: Режим избора

en: Cursor Mode
sr: Режим курсора

en: When de_leted:
sr: Када је обри_сано:

en: <b>Delivery Options</b>
sr: <b>Опције испоруке</b>

en: <b>Replies</b>
sr: <b>Одговори</b>

en: <b>Return Notification</b>
sr: <b>Повратно обавештење</b>

en: <b>Status Tracking</b>
sr: <b>Праћење статуса</b>

en: A_uto-delete sent item
sr: А_утоматски бриши послат предмет

en: C_lassification
sr: К_ласификација

en: Creat_e a sent item to track information
sr: На_прави послат предмет за праћење податка

en: Deli_vered and opened
sr: Испо_ручено и отворено

en: Gene_ral Options
sr: Опш_те опције

en: None
    Mail Receipt
sr: Нема
    Прималац поште

en: Public
    Private
    Confidential
sr: Јавно
    Лично
    Поверљиво

en: R_eply requested
sr: Захтеван о_дговор

en: Sta_tus Tracking
sr: Праћење ста_туса

en: Undefined
    High
    Standard
    Low
sr: Неодређено
    Високо
    Обично
    Ниско

en: W_ithin
sr: Ун_утар

en: When acce_pted:
sr: Када је при_хваћено:

en: When co_mpleted:
sr: По заврш_етку:

en: When decli_ned:
sr: Када је одби_јено:

en: _After:
sr: _После:

en: _All information
sr: _Сви подаци

en: _Delay message delivery
sr: _Одложи испоруку поруке

en: _Delivered
sr: _Испоручено

en: _Set expiration date
sr: _Постави рок

en: _Until:
sr: _До:

en: _When convenient
sr: _Када је згодно

en: _When opened:
sr: _Када је отворено:

en: %s (%d%% complete)
sr: %s (%d%% завршено)

en: click here to go to url
sr: кликните овде да посетите аресу

en: Edit Master Category List...
sr: Уреди Листу главних категорија...

en: Item(s) belong to these _categories:
sr: Предмет(и) припада(ју) овим _категоријама:

en: _Available Categories:
sr: Доступне _категорије:

en: categories
sr: категорије

en: popup list
sr: искачућа листа

en: Selected Column
sr: Изабрана колона

en: Focused Column
sr: Фокусирана колона

en: Unselected Column
sr: Неизабрана колона

en: Strikeout Column
sr: Прецртана колона

en: Underline Column
sr: Подвучена колона

en: Bold Column
sr: Подебљана колона

en: Color Column
sr: Колона у боји

en: BG Color Column
sr: Колона боја у позадини

en: <- _Remove
sr: <- _Уклони

en: A_vailable Fields:
sr: До_ступна поља:

en: Ascending
sr: Растуће

en: Clear All
sr: Очисти све

en: Descending
sr: Опадајуће

en: Group Items By
sr: Групиши предмете по

en: Move _Down
sr: Помери на _доле

en: Move _Up
sr: Премести на _горе

en: Sh_ow these fields in order:
sr: При_кажи ова поља редом:

en: Show Fields
sr: Прикажи поља

en: Show field in View
sr: Прикажи поље у прегледу

en: Sort
sr: Разврстај

en: Sort Items By
sr: Разврстај предмете по

en: Then By
sr: Онда по

en: _Add ->
sr: _Додај ->

en: _Fields Shown...
sr: Приказана _поља...

en: _Sort...
sr: _Разврстај...

en: State
sr: Стање

en: (Ascending)
sr: (Растуће)

en: (Descending)
sr: (Опадајуће)

en: Not sorted
sr: Није разврстано

en: No grouping
sr: Без груписања

en: Available Fields
sr: Доступна поља

en: _Group By...
sr: _Групиши по...

en: _Show these fields in order:
sr: _Прикажи ова поља по реду:

en: DnD code
sr: ПиП код

en: Full Header
sr: Пуно заглавље

en: Add a column...
sr: Додај колону...

en: Field Chooser
sr: Бирач поља

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
sr: За додавање колоне у табелу, превуците
    је на место где желите да се појави.

en: %s : %s (%d item)
sr: %s : %s (%d предмет)

en: %s : %s (%d items)
sr: %s : %s (%d предмета)

en: %s (%d item)
sr: %s (%d предмет)

en: %s (%d items)
sr: %s (%d предмета)

en: Alternating Row Colors
sr: Редови наизменичних боја

en: Horizontal Draw Grid
sr: Положене линије за цртање

en: Vertical Draw Grid
sr: Усправне линије за цртање

en: Draw focus
sr: Средиште цртања

en: Cursor mode
sr: Режим курсора

en: Selection model
sr: Модел за избор

en: Length Threshold
sr: Највећа дужина

en: Uniform row height
sr: Уједначена висина редова

en: Frozen
sr: Замрзнуто

en: Customize Current View
sr: Прилагодите тренутни преглед

en: Sort Ascending
sr: Растуће разврставање

en: Sort Descending
sr: Опадајуће разврставање

en: Unsort
sr: Не разврставај

en: Group By This Field
sr: Групиши по овоме пољу

en: Group By Box
sr: Групиши по оквиру

en: Remove This Column
sr: Уклони ову колону

en: Add a Column...
sr: Додај колону...

en: Alignment
sr: Поравнање

en: Best Fit
sr: Најбоље уклапање

en: Format Columns...
sr: Форматирај колоне...

en: Customize Current View...
sr: Прилагоди тренутни преглед...

en: Fontset
sr: Фонтови

en: Sort Info
sr: Детаљи разврставања

en: Tree
sr: Стабло

en: Table header
sr: Заглавље табеле

en: Table model
sr: Модел табеле

en: Cursor row
sr: Ред курсора

en: Always Search
sr: Увек претражи

en: Use click to add
sr: Користите клик да додате

en: ETree table adapter
sr: ETree прилагођивач табеле

en: Always search
sr: Увек претражи

en: Retro Look
sr: Старински изглед

en: Draw lines and +/- expanders.
sr: Исцртава линије и +/- граничнике.

en: Minicard Test
sr: Проба миникарте

en: Copyright (C) 2000, Helix Code, Inc.
sr: Ауторско право (C) 2000, Helix Code, Inc.

en: This should test the minicard canvas item
sr: Ово испробава поље миникарте

en: Event Processor
sr: Обрађивач догађаја

en: Font
sr: Фонт

en: GDKFont
sr: GDKФонт

en: Justification
sr: Обострано

en: Use ellipsis
sr: Користи три тачке

en: Ellipsis
sr: Три тачке

en: Line wrap
sr: Прелом реда

en: Break characters
sr: Знаци за прелом

en: Max lines
sr: Највише линија

en: Allow newlines
sr: Дозволи нове линије

en: Draw borders
sr: Исцртај ивице

en: Draw background
sr: Исцртај позадину

en: Draw button
sr: Исцртај дугме

en: Cursor position
sr: Позиција курзора

en: Emulate label resize
sr: Опонашај промену величине ознаке

en: Input Methods
sr: Методи уноса

en: Bold
sr: Подебљано

en: Strikeout
sr: Прецртано

en: Anchor
sr: Веза

en: Clip Width
sr: Исеци ширину

en: Clip Height
sr: Исеци висину

en: Clip
sr: Исеци

en: Fill clip rectangle
sr: Испуни правоугаоник исечка

en: X Offset
sr: X померање

en: Y Offset
sr: Y померање

en: Text width
sr: Ширина текста

en: Text height
sr: Висина текста

en: IM Context
sr: Контекст метода уноса

en: Handle Popup
sr: Управљај искачућим прозором
