evolution-data-server - en to sr translation catalogue (983 entries)

en: Loading...
sr: Учитавање...

en: Searching...
sr: Претраживање...

en: Downloading contacts (%d)...
sr: Преузимање контаката (%d)...

en: Updating contacts cache (%d)...
sr: Освежавање преузетих контаката (%d)...

en: Using Distinguished Name (DN)
sr: Коришћење истакнутог имена (DN)

en: Using Email Address
sr: Коришћење електронске адресе

en: Reconnecting to LDAP server...
sr: Поновно повезивање на LDAP сервер...

en: Adding contact to LDAP server...
sr: Додавање контакта на LDAP сервер...

en: Removing contact from LDAP server...
sr: Уклањање контакта са LDAP сервера...

en: Modifying contact from LDAP server...
sr: Мењање контакта са LDAP сервера...

en: Receiving LDAP search results...
sr: Примање резултата претраге са LDAP сервера...

en: Error performing search
sr: Грешка током претраге

note: translators: the placeholders will be filled by * function names, e.g. * "e_book_add_contact" on book before * "e_book_open
en: "%s" on book before "%s"
sr: „%s“ у књизи пре „%s“

en: book busy
sr: књига заузета

en: CORBA exception making "%s" call
sr: CORBA изузетак при позиву „%s“

en: %s: there is no current operation
sr: %s: нема тренутне операције

en: %s: couldn't cancel
sr: %s: није могуће отказивање

en: "%s" on book after "%s"
sr: „%s“ на књизи после „%s“

en: %s: cancelled
sr: %s: одустато

en: %s: Invalid source.
sr: %s: неисправан извор.

en: %s: no factories available for uri `%s'
sr: %s: нема доступне производње за адресу ’%s‘

en: %s: Could not create EBookListener
sr: %s: није могуће прављење EBookListener

en: %s: there was no self contact uid stored in gconf
sr: %s: нема сопственог јиб-а контакта смештеног у gconf

en: %s: there was no source for uid `%s' stored in gconf.
sr: %s: нема извора за јиб ’%s‘ смештеног у gconf.

en: Unique ID
sr: Јединствени ИБ

en: File Under
sr: Смести под

note: Name fields FN isn't really a structured field - we use a getter/setter so we can set the N property (since evo 1.4 works fine with vcards that don't even have a N attribute.  *sigh*)
en: Full Name
sr: Пуно име

en: Name
sr: Име

en: Given Name
sr: Дато име

en: Family Name
sr: Презиме

en: Nickname
sr: Надимак

en: Name or Org
sr: Име или орг.

note: Address fields
en: Address List
sr: Листа адреса

en: Home Address
sr: Кућна адреса

en: Work Address
sr: Адреса на послу

en: Other Address
sr: Друга адреса

en: Home Address Label
sr: Ознака кућне адресе

en: Work Address Label
sr: Ознака адресе на послу

en: Other Address Label
sr: Ознака друге адресе

en: Assistant Phone
sr: Телефон помоћника

en: Business Phone
sr: Телефон на послу

en: Business Phone 2
sr: 2. телефон на послу

en: Business Fax
sr: Пословни факс

en: Callback Phone
sr: Tелефон за позивање

en: Car Phone
sr: Телефон у колима

en: Company Phone
sr: Телефон предузећа

en: Home Phone
sr: Кућни телефон

en: Home Phone 2
sr: 2. кућни телефон

en: Home Fax
sr: Кућни факс

en: Mobile Phone
sr: Мобилни телефон

en: Other Phone
sr: Други телефон

en: Other Fax
sr: Други факс

en: Pager
sr: Пејџер

en: Primary Phone
sr: Главни телефон

en: Radio
sr: Радио

en: Telex
sr: Телекс

note: Email fields
en: Email List
sr: Листа електронских адреса

en: Email 1
sr: 1. електронска адреса

en: Email 2
sr: 2. електронска адреса

en: Email 3
sr: 3. електронска адреса

en: Email 4
sr: 4. електронска адреса

en: Mailer
sr: Пошиљалац

en: Wants HTML Mail
sr: Жели HTML пошту

note: Instant messaging fields
en: AIM Screen Name List
sr: Листа наденутих имена за AIM

en: GroupWise Id List
sr: Листа GroupWise иб-а

en: Jabber Id List
sr: Листа Jabber налога

en: Yahoo! Screen Name List
sr: Листа наденутих имена за Yahoo!

en: MSN Screen Name List
sr: Листа наденутих имена за MSN

en: ICQ Id List
sr: Листа ICQ налога

en: AIM Home Screen Name 1
sr: 1. кућно наденуто име за AIM

en: AIM Home Screen Name 2
sr: 2. наденуто име за AIM

en: AIM Home Screen Name 3
sr: 3. наденуто име за AIM

en: AIM Work Screen Name 1
sr: 1. пословно наденуто име за AIM

en: AIM Work Screen Name 2
sr: 2. пословно наденуто име за AIM

en: AIM Work Screen Name 3
sr: 3. пословно наденуто име за AIM

en: GroupWise Home Screen Name 1
sr: 1. кућно наденуто име за GroupWise

en: GroupWise Home Screen Name 2
sr: 2. кућно наденуто име за GroupWise

en: GroupWise Home Screen Name 3
sr: 3. кућно наденуто име за GroupWise

en: GroupWise Work Screen Name 1
sr: 1. пословно наденуто име за GroupWise

en: GroupWise Work Screen Name 2
sr: 2. пословно наденуто име за GroupWise

en: GroupWise Work Screen Name 3
sr: 3. пословно наденуто име за GroupWise

en: Jabber Home Id 1
sr: 1. кућни Jabber налог

en: Jabber Home Id 2
sr: 2. кућни Jabber налог

en: Jabber Home Id 3
sr: 3. кућни Jabber налог

en: Jabber Work Id 1
sr: 1. пословни Jabber налог

en: Jabber Work Id 2
sr: 2. пословни Jabber налог

en: Jabber Work Id 3
sr: 3. пословни Jabber налог

en: Yahoo! Home Screen Name 1
sr: 1. кућно наденуто име за Yahoo!

en: Yahoo! Home Screen Name 2
sr: 2. кућно наденуто име за Yahoo!

en: Yahoo! Home Screen Name 3
sr: 3. кућно наденуто име за Yahoo!

en: Yahoo! Work Screen Name 1
sr: 1. пословно наденуто име за Yahoo!

en: Yahoo! Work Screen Name 2
sr: 2. пословно наденуто име за Yahoo!

en: Yahoo! Work Screen Name 3
sr: 3. пословно наденуто име за Yahoo!

en: MSN Home Screen Name 1
sr: 1. кућно наденуто име за MSN

en: MSN Home Screen Name 2
sr: 2. кућно наденуто име за MSN

en: MSN Home Screen Name 3
sr: 3. кућно наденуто име за MSN

en: MSN Work Screen Name 1
sr: 1. пословно наденуто име за MSN

en: MSN Work Screen Name 2
sr: 2. пословно наденуто име за MSN

en: MSN Work Screen Name 3
sr: 3. пословно наденуто име за MSN

en: ICQ Home Id 1
sr: 1. кућни ICQ налог

en: ICQ Home Id 2
sr: 2. кућни ICQ налог

en: ICQ Home Id 3
sr: 3. кућни ICQ налог

en: ICQ Work Id 1
sr: 1. пословни ICQ налог

en: ICQ Work Id 2
sr: 2. пословни ICQ налог

en: ICQ Work Id 3
sr: 3. пословни ICQ налог

note: Organizational fields
en: Organization
sr: Организација

en: Organizational Unit
sr: Организациона јединица

en: Office
sr: Канцеларија

en: Title
sr: Титула

en: Role
sr: Улога

en: Manager
sr: Руководилац

en: Assistant
sr: Помоћник

note: Web fields
en: Homepage URL
sr: Лична страница

en: Weblog URL
sr: Адреса веб дневника

en: Video Conferencing URL
sr: Адреса видео конференције

note: Photo/Logo
en: Photo
sr: Слика

en: Logo
sr: Лого

note: Security fields
en: X.509 Certificate
sr: X.509 сертификат

note: Contact categories
en: Category List
sr: Листа категорија

en: Categories
sr: Категорије

note: Collaboration fields
en: Calendar URI
sr: Адреса календара

en: Free/Busy URL
sr: Адреса за слободно/заузето

en: ICS Calendar
sr: ICS календар

note: Misc fields
en: Spouse's Name
sr: Име супружника

en: Note
sr: Напомена

en: Birth Date
sr: Рођендан

note: Make sure we have all categories
en: Anniversary
sr: Годишњица

en: List
sr: Листа

en: List Show Addresses
sr: Листа приказаних адреса

note: Last modified time
en: Last Revision
sr: Последња ревизија

note: URI of the book to which the contact belongs to
en: Book URI
sr: Адреса књиге

en: Unnamed List
sr: Листа без имена

en: Birthday
sr: Рођендан

en: Birthday: %s
sr: Рођендан: %s

en: Anniversary: %s
sr: Годишњица: %s

en: Can't save calendar data: Malformed URI.
sr: Није могуће чување података из календара: лоша адреса.

en: Reply Requested: by
sr: Потребан одговор: за

en: Reply Requested: When convenient
sr: Потребан одговор: када је згодно

en: Loading %s items
sr: Учитавање %s предмета

en: Calendar
sr: Календар

en: Invalid server URI
sr: Неисправна адреса сервера

en: Authentication failed
sr: Неуспела аутентификација

en: Could not create thread for getting deltas
sr: Није могуће да направити низ за прибављање делти

en: Could not create cache file
sr: Није могуће направити датотеку за оставу

en: Could not create thread for populating cache
sr: Није могуће направити низ за попуњавање оставе

en: Redirected to Invalid URI
sr: Преусмерено на неисправну адресу

en: Bad file format.
sr: Лош облик датотеке.

en: Not a calendar.
sr: Није календар.

en: Could not retrieve weather data
sr: Није могуће добијање података о времену

en: Fair
sr: Чисто

en: Snow showers
sr: Мећава

en: Snow
sr: Снег

en: Partly cloudy
sr: Местимично облачно

en: Smoke
sr: Дим

en: Thunderstorms
sr: Грмљавине

en: Cloudy
sr: Облачно

en: Drizzle
sr: Слаба киша

en: Sunny
sr: Сунчано

en: Dust
sr: Прашина

en: Clear
sr: Ведро

en: Mostly cloudy
sr: Претежно облачно

en: Windy
sr: Ветровито

en: Rain showers
sr: Јака киша

en: Foggy
sr: Магловито

en: Rain/snow mixed
sr: Киша и снег

en: Sleet
sr: Киша праћена снегом

en: Very hot/humid
sr: Веома топло/влажно

en: Blizzard
sr: Ледена олуја

en: Freezing rain
sr: Ледена киша

en: Haze
sr: Измаглица

en: Blowing snow
sr: Снежни налети

en: Freezing drizzle
sr: Ледена слаба киша

en: Very cold/wind chill
sr: Веома хладно/ветровито

en: Rain
sr: Киша

en: Weather: Sunny
sr: Време: сунчано

en: Weather: Snow
sr: Време: снег

en: Weather: Partly Cloudy
sr: Време: местимично облачно

en: Weather: Fog
sr: Време: магла

en: Weather: Thunderstorms
sr: Време: грмљавине

en: Weather: Cloudy
sr: Време: облачно

en: Weather: Rain
sr: Време: киша

en: %d%% chance of precipitation
sr: шанса од %d%% за падавине

en: %.1fcm snow
sr: %.1fcm снег

en: %.1fin snow
sr: %.1fin снег

en: %.1f-%.1fcm snow
sr: %.1f-%.1fcm снег

en: %.1f-%.1fin snow
sr: %.1f-%.1fin снег

en: Untitled appointment
sr: Неименовани заказани састанак

en: 1st
sr: 1.

en: 2nd
sr: 2.

en: 3rd
sr: 3.

en: 4th
sr: 4.

en: 5th
sr: 5.

en: 6th
sr: 6.

en: 7th
sr: 7.

en: 8th
sr: 8.

en: 9th
sr: 9.

en: 10th
sr: 10.

en: 11th
sr: 11.

en: 12th
sr: 12.

en: 13th
sr: 13.

en: 14th
sr: 14.

en: 15th
sr: 15.

en: 16th
sr: 16.

en: 17th
sr: 17.

en: 18th
sr: 18.

en: 19th
sr: 19.

en: 20th
sr: 20.

en: 21st
sr: 21.

en: 22nd
sr: 22.

en: 23rd
sr: 23.

en: 24th
sr: 24.

en: 25th
sr: 25.

en: 26th
sr: 26.

en: 27th
sr: 27.

en: 28th
sr: 28.

en: 29th
sr: 29.

en: 30th
sr: 30.

en: 31st
sr: 31.

en: High
sr: Високо

en: Normal
sr: Нормално

en: Low
sr: Ниско

note: An empty string is the same as 'None'.
en: Undefined
sr: Недефинисано

note: FIXME: Try to get the parent uri so that we dont have to ask the password again
en: Enter password for %s to enable proxy for user %s
sr: Унесите лозинку за %s како би мрежни посредник био омогућен за %s

en: Enter password for %s (user %s)
sr: Унесите лозинку за %s (корисник %s)

en: Invalid argument
sr: Неисправан аргумент

en: Backend is busy
sr: Подршка је заузета

en: Repository is offline
sr: Складиште није на мрежи

en: No such calendar
sr: Нема таквог календара

en: Object not found
sr: Објекат није нађен

en: Invalid object
sr: Неисправан објекат

en: URI not loaded
sr: Адреса није учитана

en: URI already loaded
sr: Адреса је већ учитана

en: Permission denied
sr: Забрањен приступ

en: Unknown User
sr: Непознат корисник

en: Object ID already exists
sr: ИБ објекта већ постоји

en: Protocol not supported
sr: Протокол није подржан

en: Operation has been cancelled
sr: Операција је отказана

en: Could not cancel operation
sr: Није могуће отказати операцију

en: Authentication required
sr: Обавезна аутентификација

en: A CORBA exception has occurred
sr: Дошло је до CORBA изузетка

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: No error
sr: Нема грешке

en: "%s" expects no arguments
sr: „%s“ не очекује аргументе

en: "%s" expects one argument
sr: „%s“ очекује један аргумент

en: "%s" expects the first argument to be a string
sr: „%s“ очекује да први аргумент буде ниска

en: "%s" expects the first argument to be an ISO 8601 date/time string
sr: „%s“ очекује да први аргумент буде ниска ИСО 8601 датума/времена

en: "%s" expects two arguments
sr: „%s“ очекује два аргумента

en: "%s" expects the first argument to be a time_t
sr: „%s“ очекује да први аргумент буде time_t

en: "%s" expects the second argument to be an integer
sr: „%s“ очекује да други аргумент буде цео број

en: "%s" expects the second argument to be a time_t
sr: „%s“ очекује да други аргумент буде time_t

en: "%s" expects the second argument to be a string
sr: „%s“ очекује да други аргумент буде ниска

en: "%s" expects the first argument to be either "any", "summary", or "description", or "location"
sr: „%s“ очекује да први аргумент буде или „any“, „summary“, „description“ или „location“

en: "%s" expects at least one argument
sr: „%s“ очекује бар један аргумент

en: "%s" expects all arguments to be strings or one and only one argument to be a boolean false (#f)
sr: „%s“ очекује да сви аргументи буду ниске или један и само један аргумент да буде логички нетачан (#f)

en: Signing is not supported by this cipher
sr: Потписивање овај логаритам не подржава

en: Signing message
sr: Потписивање поруке

en: Verifying is not supported by this cipher
sr: Проверу овај логаритам не подржава

en: Verifying message
sr: Проверавање поруке

en: Encryption is not supported by this cipher
sr: Шифровање овај логаритам не подржава

en: Encrypting message
sr: Шифровање поруке

en: Decryption is not supported by this cipher
sr: Дешифровање овај логаритам не подржава

en: Decrypting message
sr: Дешифровање поруке

en: You may not import keys with this cipher
sr: Можда нећете моћи да увезете кључеве са овим логаритмом

en: You may not export keys with this cipher
sr: Можда нећете моћи да извезете кључеве са овим логаритмом

en: Unable to create cache path
sr: Није могуће направити путању за привремено чување

en: Could not remove cache entry: %s: %s
sr: Није могуће уклонити унос из оставе: %s: %s

en: Could not write log entry: %s
    Further operations on this server will not be replayed when you
    reconnect to the network.
sr: Није могуће уписати унос у лог: %s
    Даље операције на овом серверу неће бити извршене када
    се будете поново повезали на мрежу.

en: Could not open `%s':
    %s
    Changes made to this folder will not be resynchronized.
sr: Није могуће отворити ’%s‘:
    %s
    Промене на овој фасцикли неће бити усклађене.

en: Resynchronizing with server
sr: Поновно усклађивање са сервером

en: Copy folder content locally for offline operation
sr: Умножи садржај фасцикле локално за рад ван мреже

en: Downloading new messages for offline mode
sr: Преузимање нових порука у за рад ван мреже

en: Preparing folder '%s' for offline
sr: Припремање фасцикле ’%s‘ за рад ван мреже

en: You must be working online to complete this operation
sr: Морате да будете на мрежи да би завршили ову операцију

en: Failed to create pipe to '%s': %s
sr: Неуспело прављење везе ка ’%s‘: %s

en: Failed to create child process '%s': %s
sr: Неуспело прављење садржаног процеса ’%s‘: %s

en: Invalid message stream received from %s: %s
sr: Неисправан низ порука примљен од %s: %s

en: Syncing folders
sr: Усклађивање фасцикли

en: Error parsing filter: %s: %s
sr: Грешка при читању филтера: %s: %s

en: Error executing filter: %s: %s
sr: Грешка у примени филтера: %s: %s

en: Unable to open spool folder
sr: Није могуће отварање фасцикле припреме

en: Unable to process spool folder
sr: Није могућа обрада фасцикле припреме

en: Getting message %d (%d%%)
sr: Примање поруке %d (%d%%)

en: Cannot open message
sr: Није могуће отворити поруку

en: Failed on message %d
sr: Грешка код поруке %d

en: Syncing folder
sr: Усклађивање фасцикле

en: Complete
sr: Завршено

en: Getting message %d of %d
sr: Примање поруке %d од %d

en: Failed at message %d of %d
sr: Грешка код поруке %d од %d

en: Failed to retrieve message
sr: Неуспело довлачење поруке

en: Invalid arguments to (system-flag)
sr: Неисправни аргументи за (системска-ознака)

en: Invalid arguments to (user-tag)
sr: Неипсравни аргументи за (корисничка-ознака)

en: Failed to create create child process '%s': %s
sr: Неуспело прављење садржаног процеса ’%s‘: %s

note: A filter search is a search through your filters, ie. your filters is the corpus being searched thru.
en: Error executing filter search: %s: %s
sr: Грешка у примени филтера за претрагу: %s: %s

en: Cannot parse search expression: %s:
    %s
sr: Није могуће читање израза за претрагу: %s:
    %s

en: Error executing search expression: %s:
    %s
sr: Грешка при извршавању израза за претрагу: %s:
    %s

en: (match-all) requires a single bool result
sr: (match-all) захтева само један логички резултат

en: (match-threads) not allowed inside match-all
sr: (match-threads) није дозвољено унутар match-all

en: (match-threads) requires a match type string
sr: (match-threads) захтева ниску са типом поклапања

en: (match-threads) expects an array result
sr: (match-threads) очекује низ као резултат

en: (match-threads) requires the folder set
sr: (match-threads) захтева скуп фасцикли

en: Performing query on unknown header: %s
sr: Извршавање претраге на непознатом заглављу: %s

en: Unsupported operation: append message: for %s
sr: Неподржана операција: прикључење поруке: за %s

en: Unsupported operation: search by expression: for %s
sr: Неподржана операција: претрага по изразу: за %s

en: Unsupported operation: search by uids: for %s
sr: Неподржана операција: претрага по јиб: за %s

en: Moving messages
sr: Премештање порука

en: Copying messages
sr: Умножавање порука

en: Learning junk
sr: Учење шта је ђубре

en: Learning non-junk
sr: Учење шта није ђубре

en: Filtering new message(s)
sr: Филтрирање поруке(а)

en: Unexpected GnuPG status message encountered:
    
    %s
sr: Јавио се неочекиван статус GnuPG поруке:
    
    %s

en: Failed to parse gpg userid hint.
sr: Неуспело читање gpg userid подсетника.

en: Failed to parse gpg passphrase request.
sr: Неуспело читање захтева за gpg лозинком.

en: You need a passphrase to unlock the key for
    user: "%s"
sr: Потребна Вам је лозинка за откључавање кључа
    корисника: „%s“

en: Cancelled.
sr: Одустато.

en: Failed to unlock secret key: 3 bad passphrases given.
sr: Неуспело откључавање тајног кључа: унете су 3 погрешне лозинке.

en: Unexpected response from GnuPG: %s
sr: Неочекиван одговор од GnuPG-а: %s

en: Failed to encrypt: No valid recipients specified.
sr: Неуспело шифровање: нису означени исправни примаоци.

note: always called on an i/o error
en: Failed to execute gpg: %s
sr: Неуспело извршавање gpg: %s

en: Could not generate signing data: %s
sr: Није могуће направити податке за потписивање: %s

en: Failed to execute gpg.
sr: Неуспело извршавање gpg.

en: This is a digitally signed message part
sr: Ово је део поруке са дигиталним потписом

en: Cannot verify message signature: Incorrect message format
sr: Није могућа провера потписа поруке: неисправан облик поруке

en: Cannot verify message signature: could not create temp file: %s
sr: Није могућа провера потписа поруке: није могуће направити привремену датотеку: %s

en: Could not generate encrypting data: %s
sr: Није могуће направити податке за шифровање: %s

en: This is a digitally encrypted message part
sr: Ово је дигитално шифрован део поруке

en: Failed to decrypt MIME part: protocol error
sr: Није могуће дешифровати MIME део: грешка у протоколу

en: Cannot decrypt message: Incorrect message format
sr: Није могуће дешифровати поруку: неисправан облик поруке

en: Encrypted content
sr: Шифрован садржај

en: Unable to parse message content
sr: Није могуће прочитати садржај поруке

en: Unknown
sr: Непознато

en: Cannot build locking helper pipe: %s
sr: Није могуће направити везу ка помоћнику закључавања: %s

en: Cannot fork locking helper: %s
sr: Није могуће поделити помоћника закључавања: %s

en: Could not lock '%s': protocol error with lock-helper
sr: Није могуће закључати ’%s‘: грешка у протоколу са помоћником закључавања

en: Could not lock '%s'
sr: Није могуће закључати ’%s‘

en: Could not create lock file for %s: %s
sr: Није могуће направити закључану датотеку за %s: %s

en: Timed out trying to get lock file on %s. Try again later.
sr: Истекло време при покушају прибављања закључане датотеке на %s. Покушајте касније.

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
sr: Неуспело закључавање коришћењем fcntl(2): %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
sr: Неуспело закључавање коришћењем flock(2): %s

en: Could not check mail file %s: %s
sr: Није могућа провера датотеке поште %s: %s

en: Could not open mail file %s: %s
sr: Није могуће отворити датотеку поште %s: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
sr: Није могуће отворити привремену датотеку поште %s: %s

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
sr: Неуспело смештање поште у привремену датотеку %s: %s

en: Could not create pipe: %s
sr: Није могуће направити везу: %s

en: Could not fork: %s
sr: Није могуће поделити: %s

en: Movemail program failed: %s
sr: Програм за премештање поште је отказао: %s

en: (Unknown error)
sr: (Непозната грешка)

en: Error reading mail file: %s
sr: Грешка при читању датотеке поште: %s

en: Error writing mail temp file: %s
sr: Грешка при писању привремене датотеке поште: %s

en: Error copying mail temp file: %s
sr: Грешка при умножавању привремене датотеке: %s

en: parse error
sr: грешка читања

en: Cancelled
sr: Одустато

en: cannot create thread
sr: није могуће прављење низа

en: Resolving: %s
sr: Налажење: %s

en: Host lookup failed
sr: Неуспело тражење домаћина

en: Host lookup failed: %s: %s
sr: Неуспело тражење домаћина: %s: %s

en: Resolving address
sr: Налажење адресе

en: Name lookup failed
sr: Тражење имена неуспело

en: Name lookup failed: %s
sr: Тражење имена неуспело: %s

en: Syncing messages in folder '%s' to disk
sr: Усклађивање порука у фасцикли ’%s‘ са диском

en: Cannot write offline journal for folder `%s': %s
sr: Није могућ унос у дневник за фасциклу ’%s‘: %s

en: Virtual folder email provider
sr: Понуђач електронске поште са виртуелном фасциклом

en: For reading mail as a query of another set of folders
sr: За читање поште као упита другог скупа фасцикли

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
sr: Није могуће учитати %s: овај систем не подржава учитавање модула.

en: Could not load %s: %s
sr: Није могуће учитати %s: %s

en: Could not load %s: No initialization code in module.
sr: Није могуће учитати %s: нема кода за покретање у модулу.

en: No provider available for protocol `%s'
sr: Нема доступног понуђача за протокол ’%s‘

en: Anonymous
sr: Анонимно

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
sr: Ова опција ће повезати на сервер коришћењем анонимне пријаве.

en: Authentication failed.
sr: Неуспела аутентификација.

en: Invalid email address trace information:
    %s
sr: Неисправан податак о пореклу електронске адресе:
    %s

en: Invalid opaque trace information:
    %s
sr: Неисправан податак о сложеном пореклу:
    %s

en: Invalid trace information:
    %s
sr: Неисправан податак о пореклу:
    %s

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
sr: Ова опција ће повезати на сервер коришћењем сигурносне CRAM-MD5 лозинке, ако је сервер подржава.

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
sr: Ова опција ће повезати на сервер коришћењем сигурносне DIGEST-MD5 лозинке, ако је сервер подржава.

en: Server challenge too long (>2048 octets)
sr: Упит на сервер сувише дуг (>2048 октета)

en: Server challenge invalid
sr: Упит на сервер неисправан

en: Server challenge contained invalid "Quality of Protection" token
sr: Упит на сервер је садржао неисправан „Квалитет заштите“ унос

en: Server response did not contain authorization data
sr: Одговор сервера није садржао податке о ауторизацији

en: Server response contained incomplete authorization data
sr: Одговор сервера је садржао некомплетне податке о ауторизацији

en: Server response does not match
sr: Одговор сервера се не слаже

en: This option will connect to the server using Kerberos 5 authentication.
sr: Ова опција ће повезати на сервер коришћењем Kerberos 5 пријаве.

en: The specified mechanism is not supported by the provided credential, or is unrecognized by the implementation.
sr: Изабрани механизам понуђени метод не подржава, или га примењен метод није препознао.

en: The provided target_name parameter was ill-formed.
sr: Понуђени параметар target_name није правилно обликован.

en: The provided target_name parameter contained an invalid or unsupported type of name.
sr: Понуђени параметар target_name је садржао неисправан или неподржан тип имена.

en: The input_token contains different channel bindings to those specified via the input_chan_bindings parameter.
sr: input_token садржи различита везивања за канале од оних одређених преко параметра input_chan_bindings.

en: The input_token contains an invalid signature, or a signature that could not be verified.
sr: input_token садржи неисправну структуру, или потпис није могао бити проверен.

en: The supplied credentials were not valid for context initiation, or the credential handle did not reference any credentials.
sr: Пружена уверавања нису била исправна за отпочињање процеса, или је носач уверења дошао без њих.

en: The supplied context handle did not refer to a valid context.
sr: Пружен носач садржаја није упућивао на исправан садржај.

en: The consistency checks performed on the input_token failed.
sr: Неуспеле провере целовитости на input_token.

en: The consistency checks performed on the credential failed.
sr: Неуспеле провере целовитости на уверењима.

en: The referenced credentials have expired.
sr: Важење тражених уверења је истекло.

en: Bad authentication response from server.
sr: Лош одговор на аутентификацију од сервера.

en: Unsupported security layer.
sr: Неподржан сигурносни слој.

en: This option will connect to the server using Kerberos 4 authentication.
sr: Ова опција ће повезати на сервер коришћењем Kerberos 4 пријаве.

en: Could not get Kerberos ticket:
    %s
sr: Није могуће добити Kerberos карту:
    %s

en: Login
sr: Пријава

en: This option will connect to the server using a simple password.
sr: Ова опција ће повезати на сервер коришћењем обичне лозинке.

en: Unknown authentication state.
sr: Непознато стање аутентификације.

en: This option will connect to a Windows-based server using NTLM / Secure Password Authentication.
sr: Ова опција ће повезати на Windows сервер коришћењем NTLM / Сигурносне провере лозинке.

en: PLAIN
sr: ОБИЧНО

en: POP before SMTP
sr: POP пре SMTP

en: This option will authorise a POP connection before attempting SMTP
sr: Ова опција ће одобрити POP везу а затим покушати SMTP

en: POP Source URI
sr: POP изворна адреса

en: POP Before SMTP auth using an unknown transport
sr: POP пре SMTP auth коришћењем непознатог транспорта

en: POP Before SMTP auth using a non-pop source
sr: POP пре SMTP auth коришћењем извора који није pop

en: Regular expression compilation failed: %s: %s
sr: Неуспело превођење регуларног израза: %s: %s

en: URL '%s' needs a username component
sr: Адреса ’%s‘ тражи део са корисничким именом

en: URL '%s' needs a host component
sr: Адреса ’%s‘ тражи део са именом домаћина

en: URL '%s' needs a path component
sr: Адреса ’%s‘ тражи део са путањом

en: Could not create directory %s:
    %s
sr: Није могуће направити директоријум %s:
    %s

en: Cannot find certificate for '%s'
sr: Није могуће налажење сертификата за ’%s‘

en: Cannot create CMS message
sr: Није могуће направити CMS поруку

en: Cannot create CMS signed data
sr: Није могуће потписивање CMS података

en: Cannot attach CMS signed data
sr: Није могуће приложити потписане CMS податке

en: Cannot attach CMS data
sr: Није могуће приложити CMS податке

en: Cannot create CMS Signer information
sr: Није могуће прављење података о CMS потписнику

en: Cannot find certificate chain
sr: Није могуће налажење ланца сертификата

en: Cannot add CMS Signing time
sr: Није могуће додавање времена CMS потписа

en: Encryption certificate for '%s' does not exist
sr: Сертификат за шифровање ’%s‘ не постоји

en: Cannot add SMIMEEncKeyPrefs attribute
sr: Није могуће додавање атрибута SMIMEEncKeyPrefs

en: Cannot add MS SMIMEEncKeyPrefs attribute
sr: Није могуће додавање атрибута MS SMIMEEncKeyPrefs

en: Cannot add encryption certificate
sr: Није могуће додавање сертификата за шифровање

en: Cannot add CMS Signer information
sr: Није могуће додавање податка о CMS потписнику

en: Cannot create encoder context
sr: Није могуће направити контекст за шифровање.

en: Failed to add data to CMS encoder
sr: Неуспело додавање података у CMS енкодер

en: Failed to encode data
sr: Неуспело кодирање података

en: Unverified
sr: Непроверено

en: Good signature
sr: Добар потпис

en: Bad signature
sr: Лош потпис

en: Content tampered with or altered in transit
sr: Садржај је измењен или оштећен при преносу

en: Signing certificate not found
sr: Сертификат потписа није нађен

en: Signing certificate not trusted
sr: Сертификат потписа није поверљив

en: Signature algorithm unknown
sr: Алгоритам потписа је непознат

en: Signature algorithm unsupported
sr: Алгоритам потписа је неподржан

en: Malformed signature
sr: Неисправан потпис

en: Processing error
sr: Грешка при обради

en: No signed data in signature
sr: Нема потписаног податка у потпису

en: Digests missing from enveloped data
sr: Недостају збирке из окружених података

en: Cannot calculate digests
sr: Није могуће израчунати збирке

en: Cannot set message digests
sr: Није могуће поставити збирке порука

en: Certificate import failed
sr: Неуспео увоз сертификата

en: Certificate is the only message, cannot verify certificates
sr: Порука има само сертификат, није могућа провера сертификата

en: Certificate is the only message, certificates imported and verified
sr: Порука има само сертификат, сертификати увезени и проверени

en: Cannot find signature digests
sr: Није могуће наћи збирке потписа

en: Signer: %s <%s>: %s
sr: Потписник: %s <%s>: %s

en: Decoder failed
sr: Неуспело декодирање

en: Cannot find certificate for `%s'
sr: Није могуће наћи сертификат за ’%s‘

en: Cannot find common bulk encryption algorithm
sr: Није могуће наћи општи алгоритам за шифровање гомиле

note: PORT_GetError(); ??
en: Cannot allocate slot for encryption bulk key
sr: Није могуће доделити место кључу за шифровање гомиле

en: Cannot create CMS Message
sr: Није могуће направити CMS поруку

en: Cannot create CMS Enveloped data
sr: Није могуће прављење CMS Enveloped data

en: Cannot attach CMS Enveloped data
sr: Није могуће прилагање CMS Enveloped data

en: Cannot attach CMS data object
sr: Није могуће прилагање објекта са CMS подацима

en: Cannot create CMS Recipient information
sr: Није могуће прављење CMS податка о примаоцу

en: Cannot add CMS Recipient information
sr: Није могуће додати податак о CMS примаоцу

en: Failed to add data to encoder
sr: Неуспело додавање података у енкодер

en: Decoder failed, error %d
sr: Декодирање неуспело, грешка %d

en: S/MIME Decrypt: No encrypted content found
sr: S/MIME дешифровање: нису нађени шифровани подаци

en: import keys: unimplemented
sr: увоз кључева: неизведено

en: export keys: unimplemented
sr: извоз кључева: неизведено

en: Cannot get folder: Invalid operation on this store
sr: Није могуће добити фасциклу: неисправна операција

en: Cannot create folder `%s': folder exists
sr: Није могуће направити фасциклу ’%s‘: фасцикла постоји

en: Cannot create folder: Invalid operation on this store
sr: Није могуће направити фасциклу: неисправна операција

en: Cannot create folder: %s: folder exists
sr: Није могуће направити фасциклу: %s: фасцикла постоји

en: Cannot delete folder: %s: Invalid operation
sr: Није могуће обрисати фасциклу: %s: неисправна операција

en: Cannot rename folder: %s: Invalid operation
sr: Није могуће преименовати фасциклу: %s: неисправна операција

note: the name of the Trash folder, used for deleted messages
en: Trash
sr: Смеће

note: the name of the Junk folder, used for spam messages
en: Junk
sr: Ђубре

en: Unable to get issuer's certificate
sr: Није могуће добијање сертификата издавача

en: Unable to get Certificate Revocation List
sr: Није могуће добити листу повучених сертификата

en: Unable to decrypt certificate signature
sr: Није могуће дешифровање потписа сертификата

en: Unable to decrypt Certificate Revocation List signature
sr: Није могуће дешифровање потписа за листу повучених сертификата

en: Unable to decode issuer's public key
sr: Није могуће дешифровати јавни кључ издавача

en: Certificate signature failure
sr: Неуспео потпис сертификата

en: Certificate Revocation List signature failure
sr: Неуспео потпис за листу повучених сертификата

en: Certificate not yet valid
sr: Сертификат још није важећи

en: Certificate has expired
sr: Сертификат је истекао

en: CRL not yet valid
sr: CRL још није важећи

en: CRL has expired
sr: CRL је истекао

en: Error in CRL
sr: Грешка у CRL

en: Out of memory
sr: Нема више меморије

en: Zero-depth self-signed certificate
sr: Самопотписани сертификат је нулте величине

en: Self-signed certificate in chain
sr: Самопотписани сертификат у ланцу

en: Unable to get issuer's certificate locally
sr: Није могуће локално добити издавачев сертификат

en: Unable to verify leaf signature
sr: Није могуће добити потпис листа

en: Certificate chain too long
sr: Ланац сертификата је предугачак

en: Certificate Revoked
sr: Повучен сертификат

en: Invalid Certificate Authority (CA)
sr: Неисправан издавач сертификата (CA)

en: Path length exceeded
sr: Премашена дужина путање

en: Invalid purpose
sr: Неисправна сврха

en: Certificate untrusted
sr: Неповерљив сертификат

en: Certificate rejected
sr: Одбијен сертификат

en: Subject/Issuer mismatch
sr: Наслов/издавач неслагање

en: AKID/SKID mismatch
sr: AKID/SKID неслагање

en: AKID/Issuer serial mismatch
sr: AKID/издавач серијско неслагање

en: Key usage does not support certificate signing
sr: Употреба кључа не подржава потпис сертификатом

en: Error in application verification
sr: Грешка при провери програма

en: Issuer:            %s
    Subject:           %s
    Fingerprint:       %s
    Signature:         %s
sr: Издавач:            %s
    Наслов:           %s
    Отисак:       %s
    Потпис:         %s

en: GOOD
sr: ДОБРО

en: BAD
sr: ЛОШЕ

en: Bad certificate from %s:
    
    %s
    
    %s
    
    Do you wish to accept anyway?
sr: Лош сертификат од %s:
    
    %s
    
    %s
    
    Желите ли ипак да прихватите?

note: construct our user prompt
en: SSL Certificate check for %s:
    
    %s
    
    Do you wish to accept?
sr: Провера SSL сертификата за %s:
    
    %s
    
    Желите ли да прихватите?

en: Certificate problem: %s
    Issuer: %s
sr: Проблем са сертификатом: %s
    Издавач: %s

en: Bad certificate domain: %s
    Issuer: %s
sr: Лош домен сертификата: %s
    Издавач: %s

en: Certificate expired: %s
    Issuer: %s
sr: Истекао сертификат: %s
    Издавач: %s

en: Certificate revocation list expired: %s
    Issuer: %s
sr: Истекла листа повучених сертификата: %s
    Издавач: %s

en: Could not parse URL `%s'
sr: Није могуће прочитати адресу ’%s‘

en: Error storing `%s': %s
sr: Грешка при смештању ’%s‘: %s

en: No such message %s in %s
sr: Нема такве поруке %s у %s

en: Cannot copy or move messages into a Virtual Folder
sr: Није могуће умножити или преместити поруке у виртуелну фасциклу

en: Unmatched
sr: Непоклопљено

en: Cannot delete folder: %s: No such folder
sr: Није могуће обрисати фасциклу: %s: нема такве фасцикле

en: Cannot rename folder: %s: No such folder
sr: Није могуће променити име фасцикли: %s: нема такве фасцикле

en: Cannot copy messages to the Trash folder
sr: Није могуће умножити поруке у фасциклу за смеће

en: Cannot copy messages to the Junk folder
sr: Није могуће умножити поруке у фасциклу за ђубре

en: Cannot get message: %s
      %s
sr: Није могуће добити поруку: %s
      %s

en: No such message
sr: Нема такве поруке

en: User cancelled
sr: Корисник одустао

en: Cannot get message %s: %s
sr: Није могуће добити поруку %s: %s

en: This message is not available in offline mode.
sr: Ова порука није доступна у режиму ван мреже.

en: Could not get message
sr: Није могуће добијање поруке

en: Could not load summary for %s
sr: Није могуће учитавање прегледа за %s

en: Fetching summary information for new messages
sr: Прикупљање прегледа података за нове поруке

en: Cannot create message: %s
sr: Није могуће прављење поруке: %s

en: Cannot append message to folder `%s': %s
sr: Није могуће додати поруку у фасциклу ’%s‘: %s

en: Cannot get folder container %s
sr: Није могуће добити садржај фасцикле %s

en: Cannot append message in offline mode: cache unavailable
sr: Није могуће додати поруку у режиму ван мреже: недоступна остава

en: Cannot append message in offline mode: %s
sr: Није могуће додавати поруку у режиму ван мреже: %s

en: Checking for new mail
sr: Проверавање за новом поштом

en: Check for new messages in all folders
sr: Провери за нове поруке у свим фасциклама

en: Options
sr: Опције

en: Apply filters to new messages in Inbox on this server
sr: Примени филтере на нове поруке у Сандучету овог сервера

en: Check new messages for Junk contents
sr: Провери да нема ђубрета међу новим порукама

en: Only check for Junk messages in the INBOX folder
sr: Провери да нема ђубрета само у фасцикли САНДУЧЕ

en: Automatically synchronize account locally
sr: Аутоматски усклади налог локално

en: SOAP Settings
sr: SOAP подешавања

en: Post Office Agent SOAP Port:
sr: Посредник за СОАП порт за пошту:

en: For accessing Novell GroupWise servers
sr: За приступање Novell Groupwise серверима

en: Password
sr: Лозинка

en: This option will connect to the GroupWise server using a plaintext password.
sr: Ова опција ће повезати на GroupWise сервер коришћењем лозинке у обичном тексту.

en: Host or user not available in url
sr: Домаћин или корисник у адреси нису доступни

en: %sPlease enter the GroupWise password for %s@%s
sr: %sУнесите Groupwise лозинку за %s@%s

en: You didn't enter a password.
sr: Нисте унели лозинку.

en: Unable to authenticate to GroupWise server.
sr: Није могућа аутентификација на GroupWise сервер.

en: Some features may not work correctly with your current server version
sr: Неке опције можда неће исправно радити на тренутној верзији сервера

en: No such folder %s
sr: Нема такве фасцикле %s

en: Cannot get folder info in offline mode.
sr: Није могуће добити податке за фасциклу у режиму ван мреже.

en: Cannot create GroupWise folders in offline mode.
sr: Није могуће прављење GroupWise фасцикли у режиму ван мреже.

en: Cannot delete GroupWise folders in offline mode.
sr: Није могуће брисање GroupWise фасцикли у режиму ван мреже.

en: Cannot rename Groupwise folder `%s' to `%s'
sr: Није могуће преименовање GroupWise фасцикле ’%s‘ у ’%s‘

en: Cannot rename GroupWise folders in offline mode.
sr: Није могуће преименовање GroupWise фасцикли у режиму ван мреже.

en: GroupWise server %s
sr: GroupWise сервер %s

en: GroupWise service for %s on %s
sr: GroupWise сервис за %s на %s

en: GroupWise mail delivery via %s
sr: GroupWise достава поште преко %s

en: Sending Message
sr: Слање поруке

en: Operation cancelled
sr: Операција отказана

en: Server unexpectedly disconnected: %s
sr: Веза са сервером је неочекивано искључена: %s

note: for imap ALERT codes, account user@host we might get a ']' from a BAD response since we +12, but who cares?
en: Alert from IMAP server %s@%s:
    %s
sr: Упозорење од IMAP сервера %s@%s:
    %s

en: Unexpected response from IMAP server: %s
sr: Неочекиван одговор од IMAP сервера: %s

en: IMAP command failed: %s
sr: Неуспела IMAP команда: %s

en: Server response ended too soon.
sr: Одговор сервера је прерано завршен.

en: IMAP server response did not contain %s information
sr: Одговор IMAP сервера није садржао %s податак

en: Unexpected OK response from IMAP server: %s
sr: Неочекиван У реду одговор од IMAP сервера: %s

en: Could not create directory %s: %s
sr: Није могуће направити директоријум %s: %s

en: Folder was destroyed and recreated on server.
sr: Фасцикла је уништена и поново на серверу направљена.

note: Check UIDs and flags of all messages we already know of.
en: Scanning for changed messages
sr: Претрага за измењеним порукама

en: Unable to retrieve message: %s
sr: Није могуће довлачење поруке: %s

en: This message is not currently available
sr: Ова порука није тренутно доступна

en: Incomplete server response: no information provided for message %d
sr: Непотпун одговор сервера: подаци нису дати за поруку %d

en: Incomplete server response: no UID provided for message %d
sr: Непотпун одговор сервера: ЈИБ није дат за поруку %d

en: Unexpected server response: Identical UIDs provided for messages %d and %d
sr: Неочекиван одговор сервера: истоветни ЈИБ за поруке %d и %d

en: Could not find message body in FETCH response.
sr: Није могуће пронаћи тело поруке у FETCH одговору.

en: Could not open cache directory: %s
sr: Није могуће отворити директоријум оставе: %s

en: Failed to cache message %s: %s
sr: Неуспело привремено чување поруке %s: %s

en: Failed to cache %s: %s
sr: Неуспело привремено чување %s: %s

en: Checking for New Mail
sr: Проверавање за новом поштом

en: C_heck for new messages in all folders
sr: Про_вери за нове поруке у свим фасциклама

en: Connection to Server
sr: Повезивање на сервер

en: _Use custom command to connect to server
sr: _Користи прилагођену команду за повезивање на сервер

en: Command:
sr: Команда:

en: Folders
sr: Фасцикле

en: _Show only subscribed folders
sr: Прик_ажи само пријављене фасцикле

en: O_verride server-supplied folder namespace
sr: П_ремости облик имена фасцикле које даје сервер

en: Namespace
sr: Облик имена

en: _Apply filters to new messages in INBOX on this server
sr: При_мени филтере на нове поруке у САНДУЧЕТУ овог сервера

en: Check new messages for _Junk contents
sr: Провери да нема _ђубрета међу новим порукама

en: Only check for Junk messa_ges in the INBOX folder
sr: Провери да нема ђубрета само у фасцикли САНДУЧЕ

en: Automatically synchroni_ze remote mail locally
sr: Аутоматски усклади уд_аљену пошту са локалном

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
sr: За читање и смештање поште на IMAP сервере.

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
sr: Ова опција ће повезати на IMAP сервер коришћењем лозинке у обичном тексту.

en: IMAP server %s
sr: IMAP сервер %s

en: IMAP service for %s on %s
sr: IMAP сервис за %s на %s

en: Could not connect to %s: %s
sr: Није могуће повезивање на %s: %s

en: SSL unavailable
sr: SSL није доступан

en: Connection cancelled
sr: Повезивање отказано

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode: %s
sr: Неуспело повезивање на IMAP сервер %s у сигурносном моду: %s

en: STARTTLS not supported
sr: STARTTLS није подржано

en: SSL negotiations failed
sr: SSL преговори нису успели

en: SSL is not available in this build
sr: SSL није доступан у овој верзији

en: Could not connect with command "%s": %s
sr: Није могуће повезивање командом „%s“: %s

note: create a dummy "." parent inbox, use to scan, then put back at the top level
en: Inbox
sr: Сандуче

en: IMAP server %s does not support requested authentication type %s
sr: IMAP сервер %s не подржава тражени тип пријаве %s

en: No support for authentication type %s
sr: Нема подршке за тип пријаве %s

en: %sPlease enter the IMAP password for %s@%s
sr: %sУнесите IMAP лозинку за %s@%s

en: Unable to authenticate to IMAP server.
    %s
sr: Није могућа аутентификација на IMAP сервер.
    %s

en: The folder name "%s" is invalid because it contains the character "%c"
sr: Име фасцикле „%s“ није исправно јер садржи знак „%c“

en: The parent folder is not allowed to contain subfolders
sr: Главна фасцикла не може садржати фасцикле у себи

en: Cannot create folder `%s': folder exists.
sr: Није могуће направити фасциклу „%s“: фасцикла постоји.

en: Unknown parent folder: %s
sr: Непозната главна фасцикла: %s

en: Failed sending command to IMAP server %s: %s
sr: Неуспело слање команде IMAP серверу %s: %s

en: Unexpected response from IMAP4 server %s: %s
sr: Неочекиван одговор од IMAP4 сервера %s: %s

en: Unexpected greeting from IMAP server %s.
sr: Неочекиван поздрав од IMAP сервера: %s.

en: Cannot select folder `%s': Invalid mailbox name
sr: Није могуће изабрати фасциклу ’%s‘: неисправно име поштанског сандучета

en: Cannot select folder `%s': Bad command
sr: Није могуће изабрати фасциклу ’%s‘: лоша команда

en: IMAP4 server %s unexpectedly disconnected: %s
sr: Веза са IMAP4 сервером %s је неочекивано прекинута: %s

en: Enable Mailing-List detection required for some filter and vFolder rules
sr: Омогућивање откривања дописне листе је потребно неким филтерима и правилима за вФасцикле

en: Cannot access folder `%s': %s
sr: Није могуће приступање фасцикли ’%s‘: %s

en: Cannot sync flags to folder `%s': Unknown
sr: Није могуће усклађивање ознака за фасциклу ’%s‘: непознато

en: Cannot sync flags to folder `%s': Bad command
sr: Није могуће усклађивање ознака за фасциклу ’%s‘: лоша команда

en: Cannot expunge folder `%s': Unknown
sr: Није могуће испразнити фасциклу ’%s‘: непознато

en: Cannot expunge folder `%s': Bad command
sr: Није могуће испразнити фасциклу ’%s‘: лоша команда

en: Cannot get message %s from folder `%s': No such message
sr: Није могуће добити поруку %s из фасцикле ’%s‘: нема такве поруке

en: Cannot get message %s from folder `%s': Bad command
sr: Није могуће добити поруку %s из фасцикле ’%s‘: лоша команда

en: Cannot append message to folder `%s': Folder is read-only
sr: Није могуће додати поруку у фасциклу ’%s‘: фасцикла је само за читање

en: Cannot append message to folder `%s': Unknown error
sr: Није могуће додати поруку у фасциклу ’%s‘: непозната грешка

en: Cannot append message to folder `%s': Bad command
sr: Није могуће додати поруку у фасциклу ’%s‘: лоша команда

en: Cannot move messages from folder `%s' to folder `%s': Unknown
sr: Није могуће преместити поруку из фасцикле ’%s‘ у фасциклу ’%s‘: непознато

en: Cannot copy messages from folder `%s' to folder `%s': Unknown
sr: Није могуће умножавање поруке из фасцикле ’%s‘ у фасциклу ’%s‘: непознато

en: Cannot move messages from folder `%s' to folder `%s': Bad command
sr: Није могуће преместити поруку из фасцикле ’%s‘ у фасциклу ’%s‘: лоша команда

en: Cannot copy messages from folder `%s' to folder `%s': Bad command
sr: Није могуће умножити поруку из фасцикле ’%s‘ у фасциклу ’%s‘: лоша команда

en: IMAP4rev1
sr: IMAPv4rev1

en: For reading and storing mail on IMAPv4rev1 servers.
sr: За читање и смештање поште на IMAPv4rev1 сервере.

en: This option will connect to the IMAPv4rev1 server using a plaintext password.
sr: Ова опција ће повезати на IMAPv4rev1 сервер коришћењем лозинке у обичном тексту.

en: Cannot authenticate to IMAP server %s using the %s authentication mechanism
sr: Није могућа пријава на IMAP сервер %s помоћу механизма пријаве %s

en: %sPlease enter the IMAP password for %s on host %s
sr: %sУнесите IMAP лозинку корисника %s на домаћину %s

en: Cannot authenticate to IMAP server %s using %s
sr: Није могућа пријава на IMAP сервер %s помоћу %s

en: Cannot create IMAP folders in offline mode.
sr: Није могуће прављење IMAP фасцикли у режиму ван мреже.

en: Cannot get folder `%s' on IMAP server %s: Unknown
sr: Није могуће добити фасциклу ’%s‘ са IMAP сервера %s: непознато

en: Cannot create folder `%s': Invalid mailbox name
sr: Није могуће направити фасциклу ’%s‘: неисправно име поштанског сандучета

en: Cannot create folder `%s': Bad command
sr: Није могуће направити фасциклу ’%s‘: лоша команда

en: Cannot delete folder `%s': Special folder
sr: Није могуће брисање фасцикле ’%s‘: специјална фасцикла

en: Cannot delete IMAP folders in offline mode.
sr: Није могуће брисање IMAP фасцикли у режиму ван мреже.

en: Cannot delete folder `%s': Invalid mailbox name
sr: Није могуће брисање фасцикле ’%s‘: неисправно име поштанског сандучета

en: Cannot delete folder `%s': Bad command
sr: Није могуће брисање фасцикле ’%s‘: лоша команда

en: Cannot rename folder `%s' to `%s': Special folder
sr: Није могуће преименовати фасциклу ’%s‘ у ’%s‘: специјална фасцикла

en: Cannot rename IMAP folders in offline mode.
sr: Није могуће преименовање IMAP фасцикли у режиму ван мреже.

en: Cannot rename folder `%s' to `%s': Invalid mailbox name
sr: Није могуће преименовати фасциклу ’%s‘ у ’%s‘: неисправно име поштанског сандучета

en: Cannot rename folder `%s' to `%s': Bad command
sr: Није могуће преименовати фасциклу ’%s‘ у ’%s‘: лоша команда

en: Cannot get %s information for pattern `%s' on IMAP server %s: %s
sr: Није могуће добити податке %s за образац ’%s‘ на IMAP серверу %s: %s

en: Bad command
sr: Лоша команда

en: Cannot subscribe to IMAP folders in offline mode.
sr: Није могућа пријава на IMAP фасцикле у режиму ван мреже.

en: Cannot subscribe to folder `%s': Invalid mailbox name
sr: Није могућа пријава на фасциклу ’%s‘: неисправно име поштанског сандучета

en: Cannot subscribe to folder `%s': Bad command
sr: Није могућа пријава на фасциклу ’%s‘: лоша команда

en: Cannot unsubscribe from IMAP folders in offline mode.
sr: Није могуће одјављивање са IMAP фасцикли у режиму ван мреже.

en: Cannot unsubscribe from folder `%s': Invalid mailbox name
sr: Није могућа одјава са фасцикле ’%s‘: неисправно име поштанског сандучета

en: Cannot unsubscribe from folder `%s': Bad command
sr: Није могућа одјава са фасцикле ’%s‘: лоша команда

en: Fetching envelopes for new messages
sr: Добијање омота за нове поруке

en: Unexpected token in response from IMAP server %s:
sr: Неочекивани елемент у одговору IMAP сервера %s:

en: No data
sr: Нема података

en: IMAP server %s unexpectedly disconnected: %s
sr: Веза са IMAP сервером %s је неочекивано прекинута: %s

en: Message storage
sr: Остава за поруке

en: Experimental IMAP 4(.1) client
    This is untested and unsupported code, you want to use plain imap instead.
    
     !!! DO NOT USE THIS FOR PRODUCTION EMAIL  !!!
sr: Експериментални IMAP 4(.1) клијент
    Ово је непроверен и неподржан код, боље користите обичан imap.
    
     !!! НЕ КОРИСТИТЕ ОВО ЗА ВАЖНУ ПОШТУ  !!!

en: Could not connect to %s (port %s): %s
sr: Није могуће повезивање на %s (порт %s): %s

en: Could not connect to POP server on %s
sr: Није могуће повезивање на POP сервер %s

en: Index message body data
sr: Попиши садржаје порука

note: /var/spool/mail relative path + protocol
en: mailbox:%s (%s)
sr: поштанско сандуче:%s (%s)

en: Use the `.folders' folder summary file (exmh)
sr: Користите ’.folders‘ преглед фасцикле (exmh)

en: MH-format mail directories
sr: MH-обликовани директоријуми поште

en: For storing local mail in MH-like mail directories.
sr: За смештање локалне поште у директоријуме поште налик MH.

en: Local delivery
sr: Локална достава

en: For retrieving (moving) local mail from standard mbox formated spools into folders managed by Evolution.
sr: За довлачење (премештање) локалне поште из mbox облика у фасцикле којим управља Еволуција.

en: Apply filters to new messages in INBOX
sr: Примени филтере на нове поруке у САНДУЧЕТУ

en: Maildir-format mail directories
sr: Директоријуми поште у Maildir облику

en: For storing local mail in maildir directories.
sr: За смештање локалне поште у maildir директоријуме.

en: Store status headers in Elm/Pine/Mutt format
sr: Смести заглавља о статусу у Elm/Pine/Mutt облику

en: Standard Unix mbox spool or directory
sr: Стандардни Unix mbox spool или директоријум

en: For reading and storing local mail in external standard mbox spool files.
    May also be used to read a tree of Elm, Pine, or Mutt style folders.
sr: За читање и смештање локалне поште у спољне стандардне mbox spool датотеке.
    Такође се може користити за читање стабла фасцикли у Elm, Pine, или Mutt стилу.

en: Store root %s is not an absolute path
sr: Остава root %s није апсолутна путања

en: Store root %s is not a regular directory
sr: Остава root %s није регуларан директоријум

en: Cannot get folder: %s: %s
sr: Није могуће добити фасциклу: %s: %s

en: Local stores do not have an inbox
sr: Локалне оставе немају сандуче

en: Local mail file %s
sr: Локална датотека поште %s

en: Could not rename folder %s to %s: %s
sr: Није могуће преименовати фасциклу %s у %s: %s

en: Could not rename '%s': %s
sr: Није могуће преименовати ’%s‘: %s

en: Could not delete folder summary file `%s': %s
sr: Није могуће брисање прегледа фасцикле ’%s‘: %s

en: Could not delete folder index file `%s': %s
sr: Није могуће брисање индекс датотеке фасцикле ’%s‘: %s

en: Could not delete folder meta file `%s': %s
sr: Није могуће брисање мета датотеке фасцикле ’%s‘: %s

en: Could not save summary: %s: %s
sr: Није могуће чување прегледа: %s: %s

en: Unable to add message to summary: unknown reason
sr: Није могуће додати поруку прегледу: непознат разлог

en: Maildir append message cancelled
sr: Прододата maildir порука поништена

en: Cannot append message to maildir folder: %s: %s
sr: Није могуће додати поруку у maildir фасциклу: %s: %s

en: Cannot get message: %s from folder %s
      %s
sr: Није могуће добити поруку: %s из фасцикле %s
      %s

en: Invalid message contents
sr: Неисправан садржај поруке

en: Cannot create folder `%s': %s
sr: Није могуће направити фасциклу ’%s‘: %s

en: Cannot get folder `%s': %s
sr: Није могуће преузети фасциклу ’%s‘: %s

en: Cannot get folder `%s': folder does not exist.
sr: Није могуће преузимање фасцикле ’%s‘: фасцикла не постоји.

en: Cannot get folder `%s': not a maildir directory.
sr: Није могуће добити фасциклу ’%s‘: директоријум није maildir.

en: Could not delete folder `%s': %s
sr: Није могуће брисање фасцикле ’%s‘: %s

en: not a maildir directory
sr: није maildir директоријум

en: Could not scan folder `%s': %s
sr: Није могуће претражити фасциклу ’%s‘: %s

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
sr: Није могуће отварање путање maildir директоријума: %s: %s

en: Checking folder consistency
sr: Проверавање целовитости фасцикле

en: Checking for new messages
sr: Проверавање за нове поруке

en: Storing folder
sr: Смештање фасцикле

en: Cannot create folder lock on %s: %s
sr: Није могуће закључати фасциклу %s: %s

en: Cannot open mailbox: %s: %s
sr: Није могуће отворити поштанско сандуче: %s: %s

en: Mail append cancelled
sr: Додавање поште отказано

en: Cannot append message to mbox file: %s: %s
sr: Није могуће додавање поруке у mbox датотеку: %s: %s

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
sr: Фасцикла изгледа непоправљиво оштећена.

en: Message construction failed.
sr: Састављање поруке неуспело.

en: Cannot create a folder by this name.
sr: Није могуће направити фасциклу овог имена.

en: Cannot get folder `%s': not a regular file.
sr: Није могуће добити фасциклу ’%s‘: није обична датотека.

en: Could not delete folder `%s':
    %s
sr: Није могуће брисање фасцикле ’%s‘:
    %s

en: `%s' is not a regular file.
sr: ’%s‘ није обична датотека.

en: Folder `%s' is not empty. Not deleted.
sr: Фасцикла ’%s‘ није празна. Није обрисана.

en: Cannot create directory `%s': %s.
sr: Није могуће направити директоријум ’%s‘: %s.

en: Cannot create folder: %s: %s
sr: Није могуће направити фасциклу: %s: %s

en: Folder already exists
sr: Фасцикла већ постоји

en: The new folder name is illegal.
sr: Ново име фасцикле је неисправно.

en: Could not rename `%s': `%s': %s
sr: Није могуће преименовати ’%s‘: ’%s‘: %s

en: Could not rename '%s' to %s: %s
sr: Није могуће преименовати ’%s‘ у %s: %s

en: Could not open folder: %s: %s
sr: Није могуће отворити фасциклу: %s: %s

en: Fatal mail parser error near position %ld in folder %s
sr: Кобна грешка при читању поште на месту %ld у фасцикли %s

en: Cannot check folder: %s: %s
sr: Није могуће проверити фасциклу: %s: %s

en: Could not open file: %s: %s
sr: Није могуће отворити датотеку: %s: %s

en: Cannot open temporary mailbox: %s
sr: Није могуће отварање привременог поштанског сандучета: %s

en: Could not close source folder %s: %s
sr: Није могуће затварање изворне фасцикле %s: %s

en: Could not close temp folder: %s
sr: Није могуће затварање привремене фасцикле: %s

en: Could not rename folder: %s
sr: Није могуће преименовати фасциклу: %s

en: Could not store folder: %s
sr: Није могуће чување фасцикле: %s

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
sr: Неслагање прегледа и фасцикле, чак и након усклађивања

en: Unknown error: %s
sr: Непозната грешка: %s

en: Error writing to temp mailbox: %s
sr: Грешка при писању у привремено поштанско сандуче: %s

en: Writing to tmp mailbox failed: %s: %s
sr: Писање у привремено поштанско сандуче неуспело: %s: %s

en: MH append message cancelled
sr: MH додавање поруке отказано

en: Cannot append message to mh folder: %s: %s
sr: Није могуће додати поруку у mh фасциклу: %s: %s

en: Could not create folder `%s': %s
sr: Није могуће направити фасциклу ’%s‘: %s

en: Cannot get folder `%s': not a directory.
sr: Није могуће добити фасциклу ’%s‘: није директоријум.

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
sr: Није могуће отворити путању MH директоријума: %s: %s

en: Spool `%s' cannot be opened: %s
sr: Пропрема ’%s‘ се не може отворити: %s

en: Spool `%s' is not a regular file or directory
sr: Припрема ’%s‘ није регуларна датотека или директоријум

en: Folder `%s/%s' does not exist.
sr: Фасцикла ’%s/%s‘ не постоји.

en: Could not open folder `%s':
    %s
sr: Није могуће отворити фасциклу ’%s‘:
    %s

en: Folder `%s' does not exist.
sr: Фасцикла ’%s‘ не постоји.

en: Could not create folder `%s':
    %s
sr: Није могуће направити фасциклу ’%s‘:
    %s

en: `%s' is not a mailbox file.
sr: ’%s‘ није датотека поштанског сандучета.

en: Store does not support an INBOX
sr: Остава не подржава САНДУЧЕ

en: Spool mail file %s
sr: Припремна датотека поште %s

en: Spool folder tree %s
sr: Стабло фасцикли за припрему %s

en: Spool folders cannot be renamed
sr: Фасцикле за припрему не могу бити преименоване

en: Spool folders cannot be deleted
sr: Фасцикле за припрему не могу бити обрисане

en: Could not sync temporary folder %s: %s
sr: Није могуће ускладити привремену фасциклу %s: %s

en: Could not sync spool folder %s: %s
sr: Није могуће ускладити фасциклу за припрему %s: %s

en: Could not sync spool folder %s: %s
    Folder may be corrupt, copy saved in `%s'
sr: Није могуће ускладити фасциклу за припрему %s: %s
    Фасцикла је можда оштећена, умножите сачувано у ’%s‘

en: Internal error: uid in invalid format: %s
sr: Унутрашња грешка: јиб у неисправном облику: %s

en: Posting failed: %s
sr: Неуспела пошиљка: %s

en: You cannot post NNTP messages while working offline!
sr: Не можете послати NNTP поруке ако нисте повезани!

en: You cannot copy messages from a NNTP folder!
sr: Не можете умножити поруке из NNTP фасцикле!

en: Show folders in short notation (e.g. c.o.linux rather than comp.os.linux)
sr: Прикажи фасцикле у кратком запису (нпр. c.o.linux уместо comp.os.linux)

en: In the subscription dialog, show relative folder names
sr: У прозорчету за пријаву, прикажи релативна имена фасцикли

en: USENET news
sr: USENET вести

en: This is a provider for reading from and posting to USENET newsgroups.
sr: Ово је понуђач за читање и слање на USENET групе вести.

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
sr: Ова опција ће пријавити на NNTP сервер коришћењем лозинке у обичном тексту.

en: Could not read greeting from %s: %s
sr: Није могуће читање поздрава од %s: %s

en: NNTP server %s returned error code %d: %s
sr: NNTP сервер %s је узвратио кодом о грешци %d: %s

en: USENET News via %s
sr: USENET вести преко %s

en: Error retrieving newsgroups:
    
    %s
sr: Грешка при довлачењу група вести:
    
    %s

en: You cannot subscribe to this newsgroup:
    
    No such newsgroup. The selected item is a probably a parent folder.
sr: Не можете се пријавити на ову групу вести:
    
    Нема такве групе. Изабрана ставка је вероватно надређена фасцикла.

en: You cannot unsubscribe to this newsgroup:
    
    newsgroup does not exist!
sr: Не можете се одјавити са ове групе вести:
    
    група не постоји!

en: You cannot create a folder in a News store: subscribe instead.
sr: Не можете направити фасциклу у остави вести: пријавите се уместо тога.

en: You cannot rename a folder in a News store.
sr: Не можете преименовати фасциклу у остави вести.

en: You cannot remove a folder in a News store: unsubscribe instead.
sr: Не можете уклонити фасциклу у остави вести: одјавите се уместо тога.

en: Authentication requested but no username provided
sr: Потребна аутентификација али корисничко име није унето

en: Please enter the NNTP password for %s@%s
sr: Унесите NNTP лозинку за %s@%s

en: Cannot authenticate to server: %s
sr: Није могућа аутентификација на сервер: %s

en: NNTP Command failed: %s
sr: NNTP команда неуспела: %s

en: Not connected.
sr: Неповезано.

en: No such folder: %s
sr: Нема такве фасцикле: %s

en: %s: Scanning new messages
sr: %s: претраживање нових порука

en: Unexpected server response from xover: %s
sr: Неочекиван одговор xover-а: %s

en: Unexpected server response from head: %s
sr: Неочекиван одговор head-а: %s

en: Use cancel
sr: Користите одустани

en: Operation failed: %s
sr: Неуспела операција: %s

en: Retrieving POP summary
sr: Преузимање POP прегледа

en: Cannot get POP summary: %s
sr: Није могуће добити POP преглед: %s

en: Expunging deleted messages
sr: Избацивање обрисаних порука

en: No message with uid %s
sr: Нема порука са јиб %s

note: Sigh, most of the crap in this function is so that the cancel button returns the proper exception code.  Sigh.
en: Retrieving POP message %d
sr: Довлачење POP поруке %d

en: Unknown reason
sr: Непознат разлог

en: Leave messages on server
sr: Остави поруке на серверу

en: Delete after %s day(s)
sr: Обриши након %s дана

en: Disable support for all POP3 extensions
sr: Онемогући подршку за сва POP3 проширења

en: For connecting to and downloading mail from POP servers.
sr: За повезивање и преузимање поште са POP сервера.

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
sr: Ова опција ће повезати на POP сервер коришћењем лозинке у обичном тексту. Ово је једина опција коју подржавају многи POP сервери.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
sr: Ова опција ће повезати на POP сервер коришћењем лозинке преко APOP протокола. Ово можда неће радити свим корисницима чак и на серверима који тврде да то подржавају.

en: Failed to read a valid greeting from POP server %s
sr: Неуспело читање исправног поздрава POP сервера %s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode: %s
sr: Није могуће повезивање на POP сервер %s у сигурносном режиму %s

en: STLS not supported
sr: STLS није подржано

en: Could not connect to POP server %s
sr: Није могуће повезивање на POP сервер %s

en: Unable to connect to POP server %s: No support for requested authentication mechanism.
sr: Није могуће повезивање на POP сервер %s: тражени механизам аутентификације није подржан.

en: SASL `%s' Login failed for POP server %s: %s
sr: SASL ’%s‘ пријава неуспела на POP сервер %s: %s

en: Cannot login to POP server %s: SASL Protocol error
sr: Није могућа пријава на POP сервер %s: грешка SASL протокола

en: Failed to authenticate on POP server %s: %s
sr: Није могућа аутентификација на POP сервер %s: %s

en: %sPlease enter the POP password for %s on host %s
sr: %sУнесите POP лозинку за %s на домаћину %s

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending password: %s
sr: Није могуће повезивање на POP сервер %s.
    Грешка при слању лозинке: %s

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending username: %s
sr: Није могуће повезивање на POP сервер %s.
    Грешка при слању корисничког имена: %s

en: No such folder `%s'.
sr: Нема такве фасцикле ’%s‘.

en: For delivering mail by passing it to the "sendmail" program on the local system.
sr: За доставу поште прослеђивањем „sendmail“ програму на локалном систему.

en: Could not parse recipient list
sr: Није могуће читање листе прималаца

en: Could not create pipe to sendmail: %s: mail not sent
sr: Није могуће направити везу ка sendmail-у: %s: пошта није послата

en: Could not fork sendmail: %s: mail not sent
sr: Није могуће поделити sendmail: %s: пошта није послата

en: Could not send message: %s
sr: Није могуће слање поруке: %s

en: sendmail exited with signal %s: mail not sent.
sr: sendmail је завршио сигналом %s: пошта није послата.

en: Could not execute %s: mail not sent.
sr: Није могуће извршити %s: пошта није послата.

en: sendmail exited with status %d: mail not sent.
sr: sendmail је завршио са статусом %d: пошта није послата.

en: Mail delivery via the sendmail program
sr: Достава поште преко програма sendmail

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
sr: За доставу поште повезивањем на прослеђивач поште у мрежи коришћењем SMTP.

en: Syntax error, command unrecognized
sr: Грешка у синтакси, команда није препозната

en: Syntax error in parameters or arguments
sr: Грешка у синтакси у параметрима или аргументима

en: Command not implemented
sr: Команда није подржана

en: Command parameter not implemented
sr: Параметар команде није подржан

en: System status, or system help reply
sr: Статус система, или одговор на помоћ

en: Help message
sr: Порука о помоћи

en: Service ready
sr: Сервис спреман

en: Service closing transmission channel
sr: Сервис затвара канал преноса

en: Service not available, closing transmission channel
sr: Сервис није доступан, затварање канала преноса

en: Requested mail action okay, completed
sr: Тражена радња за пошту у реду, завршено

en: User not local; will forward to <forward-path>
sr: Корисник није локалан; биће прослеђено на <путања-прослеђивања>

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
sr: Тражена радња за пошту није предузета: недоступно поштанско сандуче

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
sr: Тражена радња није предузета: недоступно поштанско сандуче

en: Requested action aborted: error in processing
sr: Тражена радња није предузета: грешка при обради

en: User not local; please try <forward-path>
sr: Корисник није локалан; покушајте <путања-прослеђивања>

en: Requested action not taken: insufficient system storage
sr: Тражена радња није предузета: недовољно простора на систему

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
sr: Одустато од тражене радње за пошту: премашен додељен простор

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
sr: Тражена радња није предузета: име поштанског сандучета није дозвољено

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
sr: Почиње унос поште; завршава са <CRLF>.<CRLF>

en: Transaction failed
sr: Неуспео пренос

en: A password transition is needed
sr: Потребно је слање лозинке

en: Authentication mechanism is too weak
sr: Механизам аутентификације је преслаб

en: Encryption required for requested authentication mechanism
sr: Неопходно шифровање за тражени механизам аутентификације

en: Temporary authentication failure
sr: Неуспела привремена аутентификација

en: Welcome response error
sr: Грешка код одговора добродошлице

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode: %s
sr: Није могуће повезивање на SMTP сервер %s у сигурносном режиму: %s

en: STARTTLS command failed: %s
sr: Неуспела STARTTLS команда: %s

en: STARTTLS command failed
sr: Неуспела STARTTLS команда

en: SMTP server %s does not support requested authentication type %s.
sr: SMTP сервер %s не подржава тражени тип аутентификације %s.

en: %sPlease enter the SMTP password for %s on host %s
sr: %sУнесите SMTP лозинку за %s на домаћину %s

en: Unable to authenticate to SMTP server.
    %s
sr: Није могућа аутентификација на SMTP сервер.
    %s

en: SMTP server %s
sr: SMTP сервер %s

en: SMTP mail delivery via %s
sr: SMTP достава поште преко %s

en: Cannot send message: service not connected.
sr: Није могуће слање поруке: сервис није повезан.

en: Cannot send message: sender address not valid.
sr: Није могуће слање поруке: адреса пошиљаоца није исправна.

en: Sending message
sr: Слање поруке

en: Cannot send message: no recipients defined.
sr: Није могуће слање поруке: нису одређени примаоци.

en: Cannot send message: one or more invalid recipients
sr: Није могуће слање поруке: један или више неисправних прималаца

en: SMTP Greeting
sr: SMTP поздрав

en: HELO command failed: %s
sr: Неуспела HELO команда: %s

en: HELO command failed
sr: Неуспела HELO команда

en: SMTP Authentication
sr: SMTP аутентификација

en: Error creating SASL authentication object.
sr: Грешка при прављењу објекта SASL аутентификације.

en: AUTH command failed: %s
sr: Неуспела AUTH команда: %s

en: AUTH command failed
sr: Неуспела AUTH команда

en: Bad authentication response from server.
sr: Лош одговор на аутентификацију од сервера.

en: MAIL FROM command failed: %s: mail not sent
sr: Неуспела MAIL FROM команда: %s: пошта није послата

en: MAIL FROM command failed
sr: Неуспела MAIL FROM команда

en: RCPT TO command failed: %s: mail not sent
sr: Неуспела RCPT TO команда: %s: пошта није послата

en: RCPT TO <%s> failed
sr: RCPT TO <%s> неуспело

en: DATA command failed: %s: mail not sent
sr: Неуспела DATA команда: %s: пошта није послата

note: we should have gotten instructions on how to use the DATA command: * 354 Enter mail, end with "." on a line by itself
en: DATA command failed
sr: Неуспела DATA команда

en: RSET command failed: %s
sr: Неуспела RSET команда: %s

en: RSET command failed
sr: Неуспела RSET команда

en: QUIT command failed: %s
sr: Неуспела QUIT команда: %s

en: QUIT command failed
sr: Неуспела QUIT команда

en: Business
sr: Посао

en: Competition
sr: Надметање

en: Favorites
sr: Омиљено

en: Gifts
sr: Поклони

en: Goals/Objectives
sr: Циљеви/задаци

en: Holiday
sr: Празник

en: Holiday Cards
sr: Честитке

en: Hot Contacts
sr: Важни контакти

en: Ideas
sr: Идеје

en: International
sr: Међународно

en: Key Customer
sr: Важна муштерија

en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Personal
sr: Лично

en: Phone Calls
sr: Телефонски позиви

en: Status
sr: Статус

en: Strategies
sr: Стратегије

en: Suppliers
sr: Добављачи

en: Time & Expenses
sr: Време и издаци

en: Waiting
sr: Чекање

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format. strftime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
sr: %a %d./%m/%Y. %I:%M:%S %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format. strftime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
sr: %a %d./%m/%Y. %H:%M:%S

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M %p
sr: %a %d./%m/%Y %I:%M %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M
sr: %a %d./%m/%Y. %H:%M

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I %p
sr: %a %d./%m/%Y. %I %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H
sr: %a %d./%m/%Y. %H

note: strptime format of a weekday and a date. strftime format of a weekday and a date.
en: %a %m/%d/%Y
sr: %a %d./%m/%Y.

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format.
en: %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
sr: %d./%m/%Y. %I:%M:%S %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format.
en: %m/%d/%Y %H:%M:%S
sr: %d./%m/%Y. %H:%M:%S

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %m/%d/%Y %I:%M %p
sr: %d./%m/%Y. %I:%M %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, without seconds.
en: %m/%d/%Y %H:%M
sr: %d./%m/%Y. %H:%M

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %I %p
sr: %d./%m/%Y. %I %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %H
sr: %d./%m/%Y. %H

note: strptime format of a weekday and a date. This is the preferred date format for the locale.
en: %m/%d/%Y
sr: %d./%m/%Y.

en: Accessing LDAP Server anonymously
sr: Анонимно приступа LDAP серверу

en: Failed to authenticate.
sr: Неуспела аутентификација.

en: There is already a category '%s' in the configuration. Please use another name
sr: У подешавању већ постоји категорија ’%s‘. Изаберите друго име

en: Category
sr: Категорија

en: Category Icon
sr: Икона категорије

en: Category Properties
sr: Особине категорије

en: Category _Color
sr: _Боја категорије

en: Category _Icon
sr: _Икона категорије

en: Category _Name
sr: И_ме категорије

en: Item(s) belong to these _categories:
sr: Предмет(и) припада(ју) овим _категоријама:

en: _Available Categories:
sr: _Доступне категорије:

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: categories
sr: категорије

en: Select Contacts from Address Book
sr: Изаберите контакте из адресара

en: _Add
sr: _Додај

en: _Remove
sr: _Уклони

en: <b>Show Contacts</b>
sr: <b>Прикажи контакте</b>

en: <b>_Contacts</b>
sr: <b>_Контакти</b>

en: Address Book
sr: _Адресар

en: Address _Book:
sr: А_дресар:

en: Contacts
sr: Контакти

en: Search
sr: Претрага

en: _Search:
sr: _Претражи:

note: Edit Contact item
en: _Edit %s
sr: _Уреди %s

en: _Remember this password
sr: _Запамти ову лозинку

en: _Remember this password for the remainder of this session
sr: _Запамти ову лозинку до краја ове сесије

note: prepare the dialog
en: Select destination
sr: Изаберите одредиште

en: _Destination
sr: _Одредиште

en: Enter password for %s
sr: Унесите лозинку за %s

en: Enter password
sr: Унесите лозинку

note: i18n: These are Outlook's words for the default roles in the folder permissions dialog.
en: Owner
sr: Власник

en: Publishing Editor
sr: Уређивач за објављивање

en: Editor
sr: Уређивач

en: Publishing Author
sr: Аутор за објављивање

en: Author
sr: Аутор

en: Non-editing Author
sr: Аутор који не уређује

en: Reviewer
sr: Рецензент

en: Contributor
sr: Сарадник

en: None
sr: Ништа

en: Custom
sr: Прилагођено

en: Select User
sr: Изаберите корисника

en: Addressbook...
sr: Адресар...

en: Generic error
sr: Општа грешка

en: A folder with the same name already exists
sr: Фасцикла истог имена већ постоји

en: The specified folder type is not valid
sr: Наведен тип фасцикле није исправан

en: I/O error
sr: I/O грешка

en: Not enough space to create the folder
sr: Нема довољно простора за прављење фасцикле

en: The folder is not empty
sr: Фасцикла није празна

en: The specified folder was not found
sr: Наведена фасцикла није пронађена

en: Function not implemented in this storage
sr: Функција није примењена у овој остави

en: Operation not supported
sr: Операција није подржана

en: The specified type is not supported in this storage
sr: Наведени тип у овој остави није подржан

en: The specified folder cannot be modified or removed
sr: Наведена фасцикла не може бити измењена нити уклоњена

en: Cannot make a folder a child of one of its descendants
sr: Није могуће направити фасциклу тако да се налази у њој самој

en: Cannot create a folder with that name
sr: Није могуће направити фасциклу тога имена

en: This operation cannot be performed in off-line mode
sr: Ова операција не може бити изведена у режиму ван мреже.

note: i18n: This is the title of an "other user's folders" hierarchy. Eg, "John Doe's Folders".
en: %s's Folders
sr: Фасцикле чији је власник %s

en: Personal Folders
sr: Личне фасцикле

en: Favorite Public Folders
sr: Омиљене јавне фасцикле

note: i18n: Outlookism
en: All Public Folders
sr: Све јавне фасцикле

note: i18n: Outlookism
en: Global Address List
sr: Глобална листа адреса

en: Deleted Items
sr: Обрисани предмети

en: Drafts
sr: Припрема

en: Journal
sr: Дневник

en: Notes
sr: Белешке

en: Outbox
sr: Одлазна

en: Sent Items
sr: Послати предмети

en: Tasks
sr: Задужења

en: Invalid connection
sr: Неисправно повезивање

en: Invalid response from server
sr: Неисправан одговор сервера

en: No response from the server
sr: Нема одговора сервера

en: Bad parameter
sr: Лош параметар

en: Evolution Addressbook file backend
sr: Подршка датотеке адресара за Еволуцију

en: Evolution Calendar file and webcal backend
sr: Датотека календара и webcal подршка за Еволуцију

en: Evolution Data Server interface check service
sr: Сервис за проверу сучеља Сервера података Еволуције

en: Evolution Data Server logging service
sr: Сервис за пријаву Сервера података Еволуције

note: dialog display isn't working out
en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
sr: Дошло је до вишеструких прекорачења сегмената; није могуће приказати прозорче за грешке
