Evince - en to sr translation catalogue (190 entries)

en: _Remove Toolbar
sr: _Уклони алатке

en: Separator
sr: Раздвајач

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Best Fit
sr: Најбоље уклапање

en: Fit Page Width
sr: Уклопи према ширини странице

en: Document Viewer
sr: Прегледач документа

en: View multipage documents
sr: Прегледај вишестраничне документе

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: <b>Author:</b>
sr: <b>Аутор:</b>

en: <b>Created:</b>
sr: <b>Направљен:</b>

en: <b>Creator:</b>
sr: <b>Творац:</b>

en: <b>Format:</b>
sr: <b>Облик:</b>

en: <b>Keywords:</b>
sr: <b>Кључне речи:</b>

en: <b>Modified:</b>
sr: <b>Мењан:</b>

en: <b>Number of Pages:</b>
sr: <b>Број страна:</b>

en: <b>Optimized:</b>
sr: <b>Оптимизовано:</b>

en: <b>Producer:</b>
sr: <b>Произвођач:</b>

en: <b>Security:</b>
sr: <b>Безбедност:</b>

en: <b>Subject:</b>
sr: <b>Тема:</b>

en: <b>Title:</b>
sr: <b>Наслов:</b>

en: Default sidebar size
sr: Подразумевана величина бочне траке

en: Show sidebar by default
sr: Уобичајено прикажи бочну траку

en: Show statusbar by default
sr: Уобичајено прикажи линију са стањем

en: Show toolbar by default
sr: Уобичајено прикажи траку са алатом

en: Sidebar is the side item that contains the Index and Thumbnail lists. The default size sets the sidebar's width in pixels based from the side of the window. Any integer will be accepted. The sidebar will never shrink smaller than the size of the text required to display Thumbnails or Index. Large values will cause the sidebar to take up as much of the page display area as possible relative to the window's size.
sr: Бочна трака је бочна ставка која садржи индекс и списак сличица страна. Подразумевана величина поставља ширину бочне траке у тачкама у односу на страну прозора. Прихвата се било који цео број, а бочна трака се никад неће смањити испод величине неопходне за приказ сличица или индекса. Велике вредности ће учинити да бочна трака заузме што је могуће више простора за приказ странице у односу на величину прозора.

en: Sidebar is the side item that contains the Index and Thumbnail lists. Two boolean options, true makes sidebar visible by default while false makes sidebar not visible by default
sr: Бочна трака је бочна ставка која садржи индекс и списак сличица страна. Две истинитосне вредности, постављено чини бочну траку подразумевано приказаном док искључење подразумевано сакрива бочну траку.

en: Statusbar is the standard bottom bar that display additional information about links and other actions. Two boolean options, true makes the statusbar visible by default while false makes sidebar not visible by default.
sr: Линија са стањем је уобичајена трака у дну која приказује додатне податке о везама и другим акцијама. Две истинитосне вредности, постављање подразумевано приказује линију са стањем док искључење подразумевано сакрива линију са стањем.

en: Toolbar is the top bar that contains navigation and zoom controls. Two boolean options, true makes toolbar visible by default while false makes toolbar not visible by default.
sr: Трака са алатом је уобичајена трака у врху која садржи елементе за навигацију и увећање. Две истинитосне вредности, постављање подразумевано приказује траку са алатом док искључење подразумевано сакрива траку са алатом.

en: File not available
sr: Датотека није доступна

en: DVI document has incorrect format
sr: DVI документ је неисправног облика

note: translators: this is the document security state
en: Yes
sr: Да

note: translators: this is the document security state
en: No
sr: Не

en: No name
sr: Без имена

en: Document
sr: Документ

en: None
sr: Ништа

en: Letter
sr: Писмо

en: Tabloid
sr: Таблоид

en: Ledger
sr: Праг

en: Legal
sr: Правно

en: Statement
sr: Изјава

en: Executive
sr: Извршни

en: Folio
sr: Фолија

en: Quarto
sr: Кварто

en: No document loaded.
sr: Документ није учитан.

en: Broken pipe.
sr: Прекинута веза.

en: Interpreter failed.
sr: Грешка при обради.

en: Error while decompressing file %s:
sr: Грешка при отпакивању датотеке %s:

en: Cannot open file %s.
sr: Не могу да отворим датотеку %s.

en: File is not readable.
sr: Датотеке није читљива.

en: Document loaded.
sr: Документ учитан.

en: Encapsulated PostScript
sr: Угњеждени ПостСкрипт

en: PostScript
sr: ПостСкрипт

en: Search string
sr: Тражи ниску

en: The name of the string to be found
sr: Име ниске коју тражити

en: Case sensitive
sr: Зависно од величине слова

en: TRUE for a case sensitive search
sr: Постављено за претрагу која зависи од величине слова

en: Highlight color
sr: Боја истицања

en: Color of highlight for all matches
sr: Боја истицања за сва поклапања

en: Current color
sr: Текућа боја

en: Color of highlight for the current match
sr: Боја истицања за текуће поклапање

en: F_ind:
sr: Н_ађи:

en: _Previous
sr: _Претходни

en: _Next
sr: _Следећи

en: C_ase Sensitive
sr: З_ависно од величине слова

en: Unknown MIME Type
sr: Непозната МИМЕ врста

en: Unhandled MIME type: '%s'
sr: Неприхваћена МИМЕ врста: „%s“

en: All Documents
sr: Сви документи

en: PostScript Documents
sr: Постскрипт документи

en: PDF Documents
sr: PDF документи

en: Images
sr: Слике

en: DVI Documents
sr: DVI документи

en: Djvu Documents
sr: Djvu документи

en: All Files
sr: Све датотеке

en: (%d of %d)
sr: (%d од %d)

en: of %d
sr:  од %d

en: Unable to find glade file
sr: Не могу да нађем Глејд датотеку

en: The glade file, %s, cannot be found.  Please check that your installation is complete.
sr: Не могу да нађем Глејд датотеку „%s“. Проверите да ли је ваша инсталација потпуна.

en: Password required
sr: Лозинка је обавезна

en: The document <i>%s</i> is locked and requires a password before it can be opened.
sr: Документ <i>%s</i> је закључан и неопходна је лозинка пре него што се може отворити.

en: Incorrect password
sr: Неисправна лозинка

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
sr: Овај документ је закључан и може се прочитати једино уз унос исправне лозинке.

en: _Unlock Document
sr: _Откључај документ

en: Properties
sr: Особине

en: General
sr: Опште

en: Fonts
sr: Фонтови

en: Gathering font information... %3d%%
sr: Скупљам податке о фонтовима... %3d%%

en: Loading...
sr: Учитавање...

en: Print...
sr: Штампање...

en: Index
sr: Попис

en: Thumbnails
sr: Мали прикази

en: Go to page %s
sr: Иди на страну %s

note: TRANS: Sometimes this could be better translated as "%d hit(s) on this page".  Therefore this string contains plural cases.
en: %d found on this page | %d found on this page
sr[0]: %d погодак на овој страници
sr[1]: %d поготка на овој страници
sr[2]: %d погодака на овој страници

en: Not found
sr: Није нађено

en: %3d%% remaining to search
sr: Преостало да претражи %3d%%

en: Unable to open document
sr: Не могу да отворим документ

en: Document Viewer - Password Required
sr: Прегледач докумената — лозинка је обавезна

en: %s - Password Required
sr: %s — лозинка је обавезна

en: Loading document. Please wait
sr: Учитавам документ. Сачекајте

en: The file could not be saved as "%s".
sr: Датотека се не може сачувати као „%s“.

en: Save a Copy
sr: Сачувај умножак

en: Print
sr: Штампај

en: Pages
sr: Странице

en: Printing is not supported on this printer.
sr: Штампање није подржано за овај штампач.

en: You were trying to print to a printer using the "%s" driver. This program requires a PostScript printer driver.
sr: Покушали сте да штампате користећи „%s“ драјвер. Овај програм захтева ПостСкрипт драјвер за штампач.

en: The "Find" feature will not work with this document
sr: Могућност претраживања неће радити за овај документ

en: Searching for text is only supported for PDF documents.
sr: Тражење текста је подржано само за PDF документе.

note: Toolbar-only
en: Leave Fullscreen
sr: Не преко целог екрана

en: Toolbar editor
sr: Уређивање алатки

en: PostScript and PDF File Viewer.
    Using poppler %s (%s)
sr: Прегледач ПостСкрипт и PDF датотека.
    Користи poppler %s (%s)

en: Evince is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
sr: Evince је слободан софтвер; можете га расподељивати и/или га мењати
    под условима ГНУ Опште Јавне Лиценце (GNU GPL) како је објављује 
    Задужбина за Слободни Софтвер (FSF); било верзије 2 те Лиценце, било
    (по вашем нахођењу) било које новије верзије.

en: Evince is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
sr: Evince се расподељује у нади да ће бити од користи, али БЕЗ
    ИКАКВИХ ГАРАНЦИЈА; чак и без подразумеване гаранције 
    КОРИСНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.  Видите ГНУ 
    Општу Јавну Лиценцу за више детаља.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with Evince; if not, write to the Free Software Foundation, Inc.,
    59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA
sr: Требали сте да примите примерак ГНУ Опште Јавне Лиценце уз Evince; ако
    нисте, пишите Задужбини за Слободни Софтвер (Free Software Foundation, Inc.), 
    59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA

en: © 1996-2005 The Evince authors
sr: Сва права задржана © 1996–2005 Аутори Evince-а

en: _File
sr: _Датотека

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _View
sr: П_реглед

en: _Go
sr: _Иди

en: _Help
sr: _Помоћ

en: Open an existing document
sr: Отвори постојећи документ

en: _Save a Copy...
sr: _Сачувај умножак...

en: Save the current document with a new filename
sr: Сачувај текући документ под новим именом

en: Print this document
sr: Одштампај овај документ

en: View the properties of this document
sr: Прегледај особине овог документа

en: Close this window
sr: Затвори овај прозор

en: Copy text from the document
sr: Умножи текст из документа

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select the entire page
sr: Изабери целу страницу

en: Find a word or phrase in the document
sr: Нађи реч или израз у документу

en: Find Ne_xt
sr: Пронађи _следеће

en: Find next occurrence of the word or phrase
sr: Пронађи следећу појаву речи или израза

en: T_oolbar
sr: _Алатке

en: Customize the toolbar
sr: Прилагоди траку са алатом

en: Rotate _Left
sr: Ротирај _лево

en: Rotate the document to the left
sr: Ротирај документ налево

en: Rotate _Right
sr: Ротирај _десно

en: Rotate the document to the right
sr: Ротирај документ надесно

en: Enlarge the document
sr: Увећај документ

en: Shrink the document
sr: Умањи документ

en: _Reload
sr: _Освежи

en: Reload the document
sr: Изнова учитај документ

note: Go menu
en: _Previous Page
sr: _Претходна страна

en: Go to the previous page
sr: Иди на претходну страницу

en: _Next Page
sr: _Следећа страна

en: Go to the next page
sr: Иди на следећу страницу

en: _First Page
sr: _Прва страна

en: Go to the first page
sr: Иди на прву страницу

en: _Last Page
sr: _Последња страна

en: Go to the last page
sr: Иди на последњу страницу

note: Help menu
en: _Contents
sr: _Садржај

en: Display help for the viewer application
sr: Прикажи помоћ за програм прегледача

en: _About
sr: _О програму

en: Display credits for the document viewer creators
sr: Прикажи заслуге твораца прегледача докумената

en: Leave fullscreen mode
sr: Не преко целог екрана

en: Scroll one page forward
sr: Клизај једну страну унапред

en: Scroll one page backward
sr: Клизај једну страну уназад

en: Focus the page selector
sr: Фокусирај избирач странице

en: Go ten pages backward
sr: Иди 10 страна уназад

en: Go ten pages forward
sr: Иди 10 страна унапред

note: View Menu
en: _Toolbar
sr: Ала_тке

en: Show or hide the toolbar
sr: Прикажи или сакриј траку са алатом

en: _Statusbar
sr: Линија са _стањем

en: Show or hide the statusbar
sr: Прикажи или сакриј линију са стањем

en: Show or hide the side pane
sr: Прикажи или сакриј бочну површ

en: _Continuous
sr: _Непрекидно

en: Show the entire document
sr: Прикажи читав документ

en: _Dual
sr: По _две

en: Show two pages at once
sr: Прикажи све странице одједном

en: _Fullscreen
sr: _Цео екран

en: Expand the window to fill the screen
sr: Рашири прозор да попуни цео екран

en: _Presentation
sr: _Презентације

en: Run document as a presentation
sr: Пусти документ као презентацију

en: _Best Fit
sr: Нај_боље уклапање

en: Make the current document fill the window
sr: Нека текући документ попуни прозор

en: Fit Page _Width
sr: Уклопи према _ширини

en: Make the current document fill the window width
sr: Нека текући документ попуни ширину прозора

en: Page
sr: Страница

en: Select Page
sr: Изабери страницу

en: Zoom
sr: Увећај

en: Adjust the zoom level
sr: Прилагоди ниво увећања

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Previous
sr: Претходна

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Next
sr: Следећа

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Zoom In
sr: Увећај

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Zoom Out
sr: Умањи

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Fit Width
sr: Уклопи ширину

en: The page of the document to display.
sr: Страна документа за приказ.

en: PAGE
sr: СТРАНА

en: Evince Document Viewer
sr: Прегледач докумената Евинс

en: Boolean options available, true enables thumbnailing and false disables the creation of new thumbnails
sr: Доступне истинитосне вредности, постављање укључује приказ сличица за стране, а искључивање зауставља прављење нових сличица

en: Enable thumbnailing of PDF Documents
sr: Укључи прављење сличица за PDF документе

en: Thumbnail command for PDF Documents
sr: Наредба за прављење сличица за PDF документе

en: Valid command plus arguments for the PDF Document thumbnailer. See nautilus thumbnailer documentation for more information.
sr: Исправна наредба уз аргументе за прављење сличица за PDF документе. Погледајте документацију за сличице из Наутилуса за више података.
