gnome-system-monitor - en to sr translation catalogue (162 entries)

en: System Monitor
sr: Праћење система

en: View current processes and monitor system state
sr: Погледај тренутно покренуте процесе и прати стање система

en: Jorgen Scheibengruber - nicer devices treeview
sr: Jorgen Scheibengruber — лепше дрво уређаја

en: Benoît Dejean - maintainer
sr: Benoît Dejean — одржавалац

note: translators: primary alert message
en: No hidden processes
sr: Нема скривених процеса

note: translators: secondary alert message
en: There are no hidden processes in the list. To show all running processes, select the "All processes" option in the main window.
sr: Нема сакривених процеса у списку. Да прикажете све покренуте процесе, изаберите опцију „Сви процеси“ из главног прозора.

en: Hidden Processes
sr: Сакривени процеси

en: Currently _hidden processes:
sr: Тренутно _скривени процеси:

en: _Remove From List
sr: _Уклони из списка

en: Note:
sr: Приметите:

en: These are the processes you have chosen to hide. You can reshow a process by removing it from this list.
sr: Ово су процеси које сте изабрали да буду сакривени. Можете их опет учинити видљивим уклањањем са ове листе

en: Column zero saved width
sr: Сачувана ширина нултог ступца

en: Default graph background color
sr: Подразумевана боја позадине графика

en: Default graph cpu color
sr: Подразумевана боја процесора на графику

en: Default graph frame color
sr: Подразумевана боја оквира на графику

en: Default graph mem color
sr: Подразумевана боја меморије на графику

en: Default graph swap color
sr: Подразумевана боја размене меморије на графику

en: Determines which processes to show by default. 0 is All, 1 is user, and 2 is active
sr: Одређује које процесе подразумевано приказати. 0 је за све, 1 за корисникове и 2 за активне

en: Main Window height
sr: Висина главног прозора

en: Main Window width
sr: Ширина главног прозора

en: Process view sort column
sr: Стубац за ређање у прегледу процеса

en: Process view sort order
sr: Редослед ређања у прегледу процеса

en: Saves the currently viewed tab
sr: Држи тренутно активни лист

en: Saves the pane position for the system monitor tab
sr: Држи положај плоча за лист праћења система

en: Show advanced info tab on startup
sr: Прикажи лист са напредним подацима по покретању

en: Show column zero on startup
sr: Прикажи нулти стубац по покретању

en: Show process dependencies in tree form
sr: Прикажи међузависност процеса у облику стабла

en: Show process threads
sr: Прикажи нити процеса

en: Show warning dialog when hiding processes
sr: Прикажи упозорење пре скривања процеса

en: Show warning dialog when killing processes
sr: Прикажи упозорење пре убијања процеса

en: Time in milliseconds between updates of the devices list
sr: Време у милисекундама између освежавања списка уређаја

en: Time in milliseconds between updates of the graphs
sr: Време у милисекундама између освежавања графика

en: Time in milliseconds between updates of the process view
sr: Време у милисекундама између освежавања списка процеса

en: Process Info
sr: Подаци о процесу

en: Command:
sr: Наредба:

en: Status:
sr: Стање:

en: Priority:
sr: Приоритет:

en: Memory Usage
sr: Искоришћеност меморије

en: Total:
sr: Укупно:

en: Shared:
sr: Дељена:

en: Very high - nice %d
sr: Врло висок — пристојно %d

en: High - nice %d
sr: Висок — пристојно %d

en: Normal - nice %d
sr: Нормалан — пристојно %d

en: Low - nice %d
sr: Низак — пристојно %d

en: Very low - nice %d
sr: Врло низак — пристојно %d

en: End _Process
sr: _Окончај Процес

en: Force process to finish normally
sr: Приморај процес да се уобичајено оконча

en: _Kill Process
sr: У_биј Процес

en: Force process to finish immediately
sr: Приморај процес да се истовремено оконча

en: _Change Priority...
sr: _Промени приоритет...

en: Change the order of priority of process
sr: Промени степен важности процеса

en: _Dependencies
sr: _Међузависност

en: Show parent/child relationship between processes
sr: Прикажи међуодносе процеса

en: _Threads
sr: _Нити

en: Show each thread as a separate process
sr: Прикажи сваку нит као засебан процес

en: _Hide Process
sr: _Сакриј процес

en: Hide process from list
sr: Сакриј процес из списка

en: _Hidden Processes
sr: _Скривени процеси

en: Open the list of currently hidden processes
sr: Отвори списак тренутно скривених процеса

en: _Memory Maps
sr: _Мапе меморије

en: Open the memory maps associated with a process
sr: Отвори мапе меморије које користи процес

en: Open _Files
sr: Отворене _датотеке

en: View the files opened by a process
sr: Погледај датотеке које је отворио процес

en: _End Process
sr: _Окончај Процес

en: Force a process to finish normally
sr: Приморај процес да се уобичајено оконча

en: Force a process to finish immediately
sr: Приморај процес да се истовремено оконча

en: Open the memory maps associated with the process
sr: Отвори мапе меморије које користи процес

en: View the files opened by the process
sr: Погледај датотеке које користи процес

en: Sea_rch:
sr: Претра_жи:

en: All processes
sr: Сви процеси

en: My processes
sr: Моји процеси

en: Active processes
sr: Активни процеси

en: Sho_w:
sr: При_кажи:

en: More _Info
sr: Више _података

en: Device
sr: Уређај

en: Directory
sr: Директоријум

en: Type
sr: Врста

en: Total
sr: Укупно

en: Free
sr: Слободно

en: Used
sr: Заузет

en: CPU History
sr: Историјат процесора

en: CPU%d:
sr: Проц%d:

en: Memory and Swap History
sr: Историјат меморије и замене за меморију

en: User memory:
sr: Корисничка меморија:

en: of
sr: од

en: Used swap:
sr: Заузета замена:

en: Devices
sr: Уређаји

en: Processes
sr: Процеси

en: Resources
sr: Ресурси

en: More _Info >>
sr: Више _података >>

en: << Less _Info
sr: << Мање _података

en: Filename
sr: Име датотеке

en: VM Start
sr: Почетак VM

en: VM End
sr: Крај VM

en: VM Size
sr: Величина VM

en: Flags
sr: Параметри

en: VM Offset
sr: VM померај

en: Memory Maps
sr: Мапе Меморије

en: _Memory maps for process "%s":
sr: _Мапе меморије за процес „%s“:

en: file
sr: датотека

en: pipe
sr: цев

en: network connection
sr: мрежна веза

en: local socket
sr: локални сокет

en: unknown type
sr: непозната врста

en: Object
sr: Објекат

en: Open Files
sr: Отворене датотеке

en: Files opened by process "%s":
sr: Датотеке које је отворио процес „%s“:

en: No such process.
sr: Нема таквог процеса.

en: Process Name: %s 
    
    You do not have permission to change the priority of this process. You can enter the root password to gain the necessary permission.
sr: Име процеса: %s 
    
    Нисте овлашћени да мењате важност овог процеса. Можете унети администраторску лозинку да би добили потребна овлашћења.

en: Process Name: %s
    
    You must be root to decrease a nice value of this process or set a nice value less than 0. You can enter the root password to gain the necessary permission.
sr: Име процеса : %s 
    
    Морате бити администратор да бисте процес учинили мање пристојним (nice вредност испод нуле). Можете унети администраторску лозинку да би добили потребна овлашћења.

en: Process Name: %s 
    
    You do not have permission to end this process. You can enter the root password to gain the necessary permission.
sr: Име процеса : %s 
    
    Нисте овлашћени да окончате овај процес. Можете унети администраторску лозинку да би добили потребна овлашћења.

en: An error occured while killing the process.
sr: Догодила се грешка при убијању процеса.

note: translators: primary alert message
en: Hide the selected process?
sr: Сакриј изабрани процес?

note: FIXME: View menu -> Edit menu translators: secondary alert messagex
en: Hidden processes are no longer visible in the process list. You can re-enable them by selecting the "Hidden Processes" entry in the View menu.
sr: Сакривени процеси се не приказују у списку процеса. Можете их поново приказати избором „Сакривени процеси“ у менију Преглед.

note: translators: primary alert message
en: Kill the selected process?
sr: Убити изабрани процес?

note: translators: secondary alert message
en: Killing a process, you could destroy your data, break the working session or create a security risk. Only misbehaving processes should be killed.
sr: Убијањем процеса, можете уништити своје податке, забрљати текућу сесију или проузроковати безбедносни пропуст. Треба убијати само процесе који се лоше понашају.

note: translators: primary alert message
en: End the selected process?
sr: Окончати изабрани процес?

note: translators: secondary alert message
en: Ending a process, you could destroy your data, break the working session or create a security risk. Only misbehaving processes should be ended.
sr: Окончавањем процеса, можете уништити своје податке, забрљати текућу сесију или проузроковати безбедносни пропуст. Треба окончавати само процесе који се лоше понашају.

en: (Very High Priority)
sr: (Врло висок приоритет)

en: (High Priority)
sr: (Висок приоритет)

en: (Normal Priority)
sr: (Обичан приоритет)

en: (Low Priority)
sr: (Низак приоритет)

en: (Very Low Priority)
sr: (Врло низак приоритет)

en: Change Priority
sr: Промени приоритет

en: Change _Priority
sr: Промени _приоритет

en: _Nice value:
sr: Вредност за _лепо понашање:

en: The priority of a process is given by its nice value. A lower nice value corresponds to a higher priority.
sr: Приоритет процеса је задат по вредности параметра лепог понашања (nice). Нижа вредност представља виши приоритет.

en: Processes i_nfo showed in list:
sr: По_даци процеса приказани у списку:

en: Icon
sr: Икона

en: System Monitor Preferences
sr: Поставке праћења система

en: Behavior
sr: Понашање

en: _Update interval:
sr: Период _освежавања:

en: seconds
sr: секунди

en: Alert before ending or _killing processes
sr: Прикажи упозорење пре окончавања или у_бијања процеса

en: Alert before _hiding processes
sr: Прикажи упозорење пре _скривања процеса

en: Process Fields
sr: Поља процеса

en: Graphs
sr: Графици

en: _Background color:
sr: Боја _позадине:

en: _Grid color:
sr: Боја _мреже:

en: Update _interval:
sr: Период _освежавања:

en: Cannot kill process with pid %d with signal %d
sr: Не могу да убијем процес са ПИБ-ом %d помоћу сигнала %d

en: Cannot change the priority of process with pid %d to %d
sr: Не могу да променим приоритет процеса са ПИБ-ом %d на %d

en: Process Name
sr: Име процеса

en: User
sr: Корисник

en: Status
sr: Стање

en: Memory
sr: Меморија

en: Resident Memory
sr: Резидентна меморија

en: Shared Memory
sr: Дељена меморија

en: RSS Memory
sr: RSS меморија

en: X Server Memory
sr: Меморија Икс сервера

en: % CPU
sr: % Процесор

en: Nice
sr: Пристојно

en: Security Context
sr: Безбедносни контекст

en: Arguments
sr: Аргументи

en: Running
sr: Покренут

en: Stopped
sr: Стопиран

en: Zombie
sr: Зомби

en: Uninterruptible
sr: Непрекидив

en: Sleeping
sr: Успаван

en: %s (thread)
sr: %s (нит)

en: Could not find "%s"
sr: Не могу да нађем „%s“

en: There are no processes containing the searched string. Please note that the search is performed only on processes shown in the process list.
sr: Нема процеса који садрже тражену ниску. Приметите да се претрага изводи само међу процесима приказаним у списку.
