ggv - en to sr translation catalogue (253 entries)

en: GGV PostScript Document Control
sr: ГГВ Постскрипт контрола документа

en: GGV PostScript View
sr: ГГВ Постскрипт Преглед

en: GGV PostScript viewer factory
sr: ГГВ Постскрипт творница прегледа

en: Change zoom factor to default
sr: Промени фактор увеличања на почетну вредност

en: Decrease zoom factor
sr: Умањи фактор увеличања

en: Fit
sr: Уклопи

en: Fit Width
sr: Уклопи ширину

en: Fit _Width
sr: Уклопи _ширину

en: Fit to Page _Size
sr: Уклопи према _величини странице

en: Fit to Page _Width
sr: Уклопи према _ширини странице

en: In
sr: Увећај

en: Increase zoom factor
sr: Повећај фактор увеличања

en: Other
sr: Други

en: Out
sr: Умањи

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: Zoom the page to be as wide as the window
sr: Увеличај страницу да буде исте ширине као и прозор

en: Zoom the page to fit in the window
sr: Увеличај страницу да стане у прозор

en: _Auto-fit
sr: _Само-уклапање

en: _Default Zoom
sr: _Подразумевано увећање

en: _Fit Window
sr: У_клопи у прозор

en: _No Auto-fit
sr: _Без само-уклапања

en: _Zoom
sr: У_већај

en: Executive
sr: Извршни

en: First
sr: Први

en: Folio
sr: Фолио

en: Go to first page
sr: Иди на прву страну

en: Go to last page
sr: Иди на последњу страну

en: Go to next page
sr: Иди на следећу страну

en: Go to previous page
sr: Иди на претходну страну

en: Last
sr: Последња

en: Ledger
sr: Праг

en: Legal
sr: Правно

en: Letter
sr: Писмо

en: Next
sr: Следећа

en: Open the preferences dialog
sr: Отвори дијалог за подешавања

en: Post_Script Viewer Preferences
sr: Поставке Post_Script прегледача

en: Prev
sr: Претходна

en: Print
sr: Штампај

en: Print marked pages
sr: Одштампај означене странице

en: Print the whole document
sr: Одштампај читав документ

en: Quarto
sr: Кварто

en: Save marked pages to a file
sr: Сними означене странице у датотеку

en: Statement
sr: Изјава

en: Tabloid
sr: Таблоид

en: _Document Orientation
sr: Усм_ерење документа

en: _Document Size
sr: Величина _документа

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _File
sr: _Датотека

en: _First page
sr: Пр_ва страна

en: _Go
sr: _Иди

en: _Landscape
sr: Поп_реко

en: _Last page
sr: Пос_ледња страна

en: _Next page
sr: _Следећа страна

en: _Orientation
sr: Усм_ерење

en: _Portrait
sr: _Уздуж

en: _Previous page
sr: _Претходна страна

en: _Print document
sr: Од_штампај документ

en: _Print marked pages
sr: Одштампај о_значене стране

en: _Save marked pages
sr: Сними означене стране

en: _Seascape
sr: Наопа_чке-попреко

en: _Size
sr: _Величина

en: _Upside down
sr: _Наопачке

en: _View
sr: П_реглед

en: Unable to execute print command:
    %s
sr: Не могу да извршим команду за штампање:
    %s

en: No pages have been marked.
    Do you want to save the whole document?
sr: Нема означених страна
    Желите ли да снимите читав документ?

en: Select a file to save pages as
sr: Одаберите датотеку у коју ће се страна снимити

en: PostScript Documents
sr: Постскрипт документи

en: All Files
sr: Све датотеке

en: A file with this name already exists.
    Do you want to overwrite it?
sr: Датотека са истим именом већ постоји.
    Желите ли да је изнова упишете?

en: No pages have been marked.
    Do you want to print the whole document?
sr: Нема означених страна.
    Желите ли да одштампате читав документ?

en: GhostScript output
sr: GhostScript излаз

en: Document title
sr: Наслов документа

en: GGV control status
sr: ГГВ контролно стање

en: Number of pages
sr: Број страница

en: Page names
sr: Називи страница

en: Current page number
sr: Тренутни број стране

en: Document width
sr: Ширина документа

en: Document height
sr: Висина документа

en: Document orientation
sr: Оријентација документа

en: Default orientation
sr: Полазна оријентација

en: Default size
sr: Полазна величина

en: Override document orientation
sr: Преиначи оријентацију документа

en: Override document size
sr: Преиначи величину документа

en: Respect EOF comment
sr: Поштуј EOF коментар

en: Antialiasing
sr: Омекшано

en: Toggle marked state of all pages
sr: Прекопчај означено стање свих страница

en: Toggle marked state of all pages: previously marked pages will be unmarked and unmarked ones will become marked.
sr: Прекопчај означено стање свих страница: раније означене странице ће бити неозначене и обрнуто.

en: Toggle marked state of odd pages
sr: Прекопчај означено стање непарних страница

en: Toggle marked state of odd pages: previously marked odd pages will be unmarked and unmarked ones will become marked.
sr: Прекопчај означено стање непарних страница: раније означене непарне странице ће бити неозначене и обрнуто.

en: Toggle marked state of even pages
sr: Прекопчај означено стање парних страница

en: Toggle marked state of even pages: previously marked even pages will be unmarked and unmarked ones will become marked.
sr: Прекопчај означено стање парних страница: раније означене парне странице ће бити неозначене и обрнуто.

en: Clear marked state of all pages
sr: Поништи означено стање свих страница

en: Clear marked state of all pages: all pages will be unmarked.
sr: Поништи означено стање свих страница: све странице ће бити неозначене.

en: PostScript Viewer
sr: Постскрипт прегледач

en: View PostScript files
sr: Прегледај Постскрипт датотеке

en: Antialiased rendering
sr: Омекшано исцртавање

en: Antialiasing arguments
sr: Аргументи за омекшавање

en: Autojump
sr: Само-скок

en: Command line arguments for antialiasing.
sr: Аргументи за наредбу за омекшавање.

en: Command line used to execute the PostScript interpreter.
sr: Наредба којом се извршава PostScript интерпретер.

en: Coordinate units
sr: Јединица координата

en: Default document orientation
sr: Подразумевана оријентација документа

en: Default page size
sr: Подразумевана величина стране

en: Default zoom factor
sr: Подразумевана размера

en: If true, the orientation specified by the document will be overriden with the default orientation.
sr: Уколико је постављено, оријентација коју наводи документ ће се занемарити у корист подразумеване оријентације.

en: Override document specified orientation
sr: Занемари оријентацију наведену у документу

en: Override document specified page size
sr: Занемари величину стране наведене у документу

en: PDF to DSC conversion command
sr: Наредба за претварање PDF-а у DSC

en: PDF to PS conversion command
sr: Наредба за претварање PDF-а у PS

en: Page flip
sr: Окрени страну

en: Panel on right-hand side
sr: Панел на десној страни

en: Percentage of the viewable area to move when scrolling.
sr: Део видљиве површине која се помера при листању.

en: Percentage of the viewable area to scroll
sr: Део видљиве површине за листање

en: PostScript interpreter command
sr: Наредба за PostScript интерпретер

en: Printing command
sr: Наредба за штампање

en: Save window geometry
sr: Сачувај димензије прозора

en: Show menubar
sr: Прикажи главни мени

en: Show previous visible area when scrolling
sr: Прикажи претходно видљиву површину при листању

en: Show side panel
sr: Прикажи панел постранце

en: Show statusbar
sr: Прикажи линију са стањем

en: Show toolbar
sr: Прикажи главне алатке

en: The command line used to convert PDF files to PostScript.
sr: Наредба којом се претварају PDF датотеке у PostScript.

en: The command line used to create PostScript DSC files from PDF files.
sr: Наредба којом се образују PostScript DSC датотеке од PDF датотека.

en: The command used to unpack files compressed with bzip2.
sr: Наредба којом се отпакују датотеке сажете са bzip2-ом.

en: The command used to unpack files compressed with gzip.
sr: Наредба којом се отпакују датотеке сажете са gzip-ом.

en: The default page size to use when no page size is specified by the document or when the user wishes to override the size specified in the document.
sr: Подразумевана величина странице која се користи када величина странице није наведена у документу, или када корисник жели да занемари величину дату у документу.

en: The default zoom factor for the document. The value should belong to the interval [0.05, 30.0].
sr: Подразумевана размера за документ. Вредност треба да припада опсегу [0,05; 30,0].

en: The height of the viewer's window.
sr: Висина прозора прегледача.

en: The orientation to use when the document defines no orientation or when the user wishes to override the document specified orientation.
sr: Оријентација која се користи када оријентација није наведена у документу или када корисник жели да превазиђе оријентацију дату у документу.

en: The shell command used to print files.
sr: Наредба којом се штампају датотеке.

en: The width of the viewer's window.
sr: Ширина прозора прегледача.

en: Toolbar style
sr: Изглед главних алатки

en: Unbzip2 command
sr: Наредба за од-bzip2-овање

en: Ungzip command
sr: Наредба за од-gzip-овање

en: Units for the coordinate display.
sr: Јединице за приказ координата.

en: Viewer window height
sr: Висина прозора прегледача

en: Viewer window width
sr: Ширина прозора прегледача

en: Watch document for changes
sr: Прати промене у документу

en: Whether GGV should automatically flip pages when you scroll to the edge.
sr: Да ли GGV треба да сам окрене страницу када стигнете до ивице.

en: Whether the PostScript display widget should poll the viewed file for changes and reload it if it changes.
sr: Да ли елемент за приказ PostScript-а треба да прати измене у приказаној датотеци и да је поново учита ако се измени.

en: Whether the PostScript display widget should use its default page size instead of the one specified in the document.
sr: Да ли елемент за приказ PostScript-а треба да користи подразумевану величину странице уместо оне наведене у документу.

en: Whether the PostScript display widget will respect the End Of File comment. If true, the widget will only parse the document until EOF comment.
sr: Да ли елемент за приказ PostScript-а треба да поштује примедбу за крај датотеке (EOF). Ако је постављено, елемент ће обрађивати документ само до EOF примедбе.

en: Whether the control should jump to next page when using keyboard to scroll.
sr: Да ли треба пребацити на следећу страницу када се листа помоћу тастатуре.

en: Whether the document should be rendered in an antialiased mode.
sr: Да ли треба исцртати документ са омекшаним ивицама.

en: Whether the menubar should be visible by default.
sr: Да ли се уобичајено приказује главни мени.

en: Whether the side panel should appear on the right of the display area.
sr: Да ли се панел постранце појављује на десној страни површине за приказ.

en: Whether the side panel should be visible by default.
sr: Да ли се панел постранце уобичајено види.

en: Whether the statusbar should be visible by default.
sr: Да ли се линија са стањем уобичајено види.

en: Whether the toolbar buttons show icons, text, both or use the GNOME-wide default.
sr: Да ли дугмићи главних алатки приказују иконе, текст, оба или користе поставку из Гнома.

en: Whether the toolbar should be visible by default.
sr: Да ли се главне алатке уобичајено виде.

en: Whether the user wants to see a rectangle outlining the previously visible area when scrolling.
sr: Да ли корисник жели да види оквир који истиче претходно видљиву површину при листању.

en: Whether the viewer should save and restore the window geometry.
sr: Да ли прегледач треба да чува и користи старе димензије прозора.

en: GGV Preferences
sr: GGV поставке

note: zoom choice menu
en: Default _Zoom:
sr: Подразумевано у_већање:

note: auto-fit choice menu
en: A_uto-fit mode:
sr: Мод за аутоматско подешавање:

note: units choice menu
en: Coordinate _units:
sr: _Јединице координата:

note: size choice menu
en: _Fallback page size:
sr: Полазна величина странице:

en: Override _document size
sr: Преиначи величину _документа

note: orientation choice menu
en: Fallback _media orientation:
sr: Полазно ус_мерење медија:

en: O_verride document orientation
sr: Преиначи усмерење документа

note: antialiasing
en: A_ntialiasing
sr: Оме_кшање

en: _Respect EOF comments
sr: _Поштуј EOF коментаре

note: watch file
en: _Watch file
sr: Пра_ти датотеку

en: Document
sr: Документ

note: show side panel
en: _Show side panel
sr: Прикажи вертикални панел

en: _Put side panel on the right-hand side
sr: Постави вертикални панел на десну страну

note: show menubar
en: Show _menubar
sr: Прикажи линију се менијем

note: show toolbar
en: Show _toolbar
sr: Прикажи линију са алатима

note: show statusbar
en: Show statusba_r
sr: Прикажи статусну линију

note: save geometry
en: Save _geometry
sr: Сачувај геометрију

en: Layout
sr: Изглед

en: _Jump to beginning of page
sr: Прескочи до почетка странице

en: Automatically _flip pages
sr: Аутоматски преокрени странице

en: Outline _last visible part when scrolling
sr: Уоквири последњи видљиви део при листању

en: Amount of _visible area to scroll
sr: Количина видљиве површи за листање

en: Navigation
sr: Управљање

note: interpreter
en: _Interpreter:
sr: Тумач:

note: antialiasing
en: A_ntialiasing:
sr: Омекшање:

note: PDF->DSC command
en: Convert _PDF to DSC file:
sr: Направи DSC од _PDF-а:

note: scan PDF command
en: Convert _PDF to PS:
sr: Претвори _PDF у PS:

note: unzip command: gzip
en: _Gzip:
sr: _Гзипуј:

note: print command
en: _Print command:
sr: Команда за _штампање:

en: Printing
sr: Штампа

en: About this application
sr: О овом програму

en: Cancel
sr: Одустани

en: Close this window
sr: Затвори овај прозор

en: Help for this application
sr: Помоћ за овај програм

en: Open
sr: Отвори

en: Open a new PostScript document
sr: Отвори нови PostScript документ

en: Open in new window
sr: Отвори у новом прозору

en: Open in this window
sr: Отвори у овом прозору

en: Reload
sr: Учитај изнова

en: Reload current document
sr: Изнова учитај актуелни документ

en: Show Side_bar
sr: Прикажи вертикалну линију

en: Show _Menus
sr: Прикажи меније

en: Show _Statusbar
sr: Прикажи статусну линију

en: Show _Toolbar
sr: Прикажи линију са алатима

en: Show/hide the menus
sr: Приажи/склони меније

en: Show/hide the sidebar
sr: Прикажи/склони вертикалну линију

en: Show/hide the statusbar
sr: Прикажи/склони статусну линију

en: Show/hide the toolbar
sr: Прикажи склони линију са алатима

en: Toggle fullscreen mode
sr: Прекопчај мод цео екран

en: _About
sr: _О програму

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _Full Screen
sr: _Цео екран

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Layout
sr: Из_глед

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Reload
sr: Учитај и_знова

en: Unable to load file:
    %s
sr: Не могу да учитам датотеку:
    %s

en: GGV: no document loaded
sr: GGV: документ није учитан

en: Select a PostScript document
sr: Одаберите PostScript документ

en: Unable to reload file:
    %s
sr: Не могу да поново учитам датотеку:
    %s

en: Jaka Mocnik (current maintainer)
sr: Јака Моћник (тренутно одржава)

en: And many more...
sr: И многи други...

en: Gnome Ghostview
sr: Гном Ghostview

en: The GNOME PostScript document previewer
sr: Гномов прегледач за PostScript документе

en: Open recent files
sr: Отвори скорашње датотеке

en: Open a file.
sr: Отвори датотеку.

en:  - GGV
sr:  — ГГВ

en: Unable to reload file after it changed:
    %s
sr: Не могу да поново учитам датотеку након што је промењена:
    %s

en: Portrait
sr: Уздуж

en: Landscape
sr: Попреко

en: Upside Down
sr: Наопачке

en: Seascape
sr: Наопачке-попреко

en: inch
sr: инч

en: mm
sr: мм

en: cm
sr: цм

en: point
sr: тачка

en: None
sr: Ништа

en: Fit to page width
sr: Усклади са ширином странице

en: Fit to page size
sr: Усклади са величином странице

en: Unable to load ggv stock icon '%s'
sr: Не могу да учитам ггв икону „%s“

en: No document loaded.
sr: Документ није учитан.

en: File is not a valid PostScript document.
sr: Ова датотека није исправан PostScript документ

en: Broken pipe.
sr: Прекинута веза.

en: Interpreter failed.
sr: Грешка при обради.

note: report error
en: Error while decompressing file %s:
sr: Грешка при развијању датотеке %s:

en: Error while converting pdf file %s:
sr: Грешка при преобраћању pdf датотеке %s:

en: Cannot open file %s.
sr: Не могу да отворим датотеку %s.

en: File is not readable.
sr: Датотеке није читљива.

en: Error while scanning file %s
sr: Грешка при скенирању датотеке %s

en: The file is not a PostScript document.
sr: Ова датотека није PostScript документ.

en: Document loaded.
sr: Документ учитан.

en: Invalid geometry string "%s"
sr: Неисправна ниска за димензије „%s“

en: Specify the number of empty windows to open.
sr: Наведите број празних прозора које треба отворити.

en: Number of empty windows
sr: Број празних прозора

en: X geometry specification (see "X" man page).
sr: Навод Икс димензија (видите „X“ ман. страницу).

en: GEOMETRY
sr: ДИМЕНЗИЈЕ

en: Failed to initialize GConf subsystem: %s
sr: Неуспешно покретање ГКонф подсистема: %s

en: Failed to initialize Bonobo!
sr: Неуспешно покретање Бонобоа!
