epiphany - en to sr translation catalogue (830 entries)

en: Epiphany automation
sr: Аутоматизација Спознаје

en: Browse and organize your bookmarks
sr: Прегледање и разврстање ваших обележивача

en: Epiphany Web Bookmarks
sr: Веб обележивачи Спознаје

en: Web Bookmarks
sr: Обележивачи

en: A list of protocols to be considered safe in addition to the default, when disable_unsafe_protocols is enabled.
sr: Списак протокола који се сматрају безбедним поред подразумеваних, када је укључено disable_unsafe_protocols.

en: Additional safe protocols
sr: Додатни безбедни протоколи

en: Disable JavaScript chrome control
sr: Искључи ЈаваСкрипт контролу прозора

en: Disable JavaScript's control over window chrome.
sr: Искључи управљање прозорима из ЈаваСкрипта.

en: Disable all historical information by disabling back and forward navigation, not allowing the history dialog and hiding the most used bookmarks list.
sr: Онемогући све податке историјата искључивањем дугмета за назад и напред, не дозвољавањем прозорчета историјата и сакривањем најчешће коришћених обележивача.

en: Disable arbitrary URLs
sr: Онемогући произвољне адресе

en: Disable bookmark editing
sr: Онемогући уређивање обележивача

en: Disable history
sr: Онемогући историјат

en: Disable the user's ability to add or edit bookmarks.
sr: Онемогући корисницима да додају или уређују обележиваче.

en: Disable the user's ability to edit toolbars.
sr: Онемогући корисницима да уређују траке алатки.

en: Disable the user's ability to type in a URL to Epiphany.
sr: Онемогући корисницима да уносе адресу у Спознаји.

en: Disable toolbar editing
sr: Онемогући уређивање алатки

en: Disable unsafe protocols
sr: Онемогући небезбедне протоколе

en: Disables loading of content from unsafe protocols. Safe protocols are http and https.
sr: Онемогућава учитавање садржаја преко небезбедних протокола. Безбедни протоколи су http: и https:.

en: Hide menubar by default
sr: Уобичајено сакриј главни мени

en: Hide the menubar by default. The menubar can still be accessed using F10.
sr: Уобичајено сакрива главни мени. Менију се и даље може приступити помоћу F10.

en: Lock in fullscreen mode
sr: Закључај у приказ преко целог екрана

en: Locks Epiphany in fullscreen mode.
sr: Закључава Спознају у приказ преко целог екрана.

en: Browse the web
sr: Прегледај веб

en: Epiphany Web Browser
sr: Веб читач Спознаја

en: Web Browser
sr: Веб читач

en: Active extensions
sr: Учитана проширења

en: Address of the user's home page.
sr: Адреса почетне странице корисника.

en: Allow popups
sr: Дозволи искачуће прозоре

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
sr: Дозволи страницама да отворе нове прозоре помоћу ЈаваСкрипта (уколико је ЈаваСкрипт омогућен).

en: Always show the tab bar
sr: Увек прикажи језичке

en: Automatic downloads
sr: Самопреузимање

en: Autowrap for find in page
sr: Тражи и испред за претрагу у страници

en: Browse with caret
sr: Прегледај са показивачем

en: Cookie accept
sr: Прихвати колачић

en: Default encoding
sr: Уобичајени запис

en: Default encoding. Accepted values are: "armscii-8", "Big5", "Big5-HKSCS", "EUC-JP", "EUC-KR", "gb18030", "GB2312", "geostd8", "HZ-GB-2312", "IBM850", "IBM852", "IBM855", "IBM857", "IBM862", "IBM864", "IBM866", "ISO-2022-CN", "ISO-2022-JP", "ISO-2022-KR", "ISO-8859-1", "ISO-8859-2", "ISO-8859-3", "ISO-8859-4", "ISO-8859-5", "ISO-8859-6", "ISO-8859-7", "ISO-8859-8", "ISO-8859-8-I", "ISO-8859-9", "ISO-8859-10", "ISO-8859-11", "ISO-8859-13", "ISO-8859-14", "ISO-8859-15", "ISO-8859-16", "ISO-IR-111", "KOI8-R", "KOI8-U", "Shift_JIS", "TIS-620", "UTF-7", "UTF-8", "VISCII", "windows-874", "windows-1250", "windows-1251", "windows-1252", "windows-1253", "windows-1254", "windows-1255", "windows-1256", "windows-1257", "windows-1258", "x-euc-tw", "x-gbk", "x-johab", "x-mac-arabic", "x-mac-ce", "x-mac-croatian", "x-mac-cyrillic", "x-mac-devanagari", "x-mac-farsi", "x-mac-greek", "x-mac-gujarati", "x-mac-gurmukhi", "x-mac-hebrew", "x-mac-icelandic", "x-mac-roman", "x-mac-romanian", "x-mac-turkish", "x-mac-ukrainian", "x-user-defined", "x-viet-tcvn5712", "x-viet-vps" and "x-windows-949".
sr: Уобичајени запис. Дозвољене вредности су: „armscii-8“, „Big5“, „Big5-HKSCS“, „EUC-JP“, „EUC-KR“, „gb18030“, „GB2312“, „geostd8“, „HZ-GB-2312“, „IBM850“, „IBM852“, „IBM855“, „IBM857“, „IBM862“, „IBM864“, „IBM866“, „ISO-2022-CN“, „ISO-2022-JP“, „ISO-2022-KR“, „ISO-8859-1“, „ISO-8859-2“, „ISO-8859-3“, „ISO-8859-4“, „ISO-8859-5“, „ISO-8859-6“, „ISO-8859-7“, „ISO-8859-8“, „ISO-8859-8-I“, „ISO-8859-9“, „ISO-8859-10“, „ISO-8859-11“, „ISO-8859-13“, „ISO-8859-14“, „ISO-8859-15“, „ISO-8859-16“, „ISO-IR-111“, „KOI8-R“, „KOI8-U“, „Shift_JIS“, „TIS-620“, „UTF-7“, „UTF-8“, „VISCII“, „windows-874“, „windows-1250“, „windows-1251“, „windows-1252“, „windows-1253“, „windows-1254“, „windows-1255“, „windows-1256“, „windows-1257“, „windows-1258“, „x-euc-tw“, „x-gbk“, „x-johab“, „x-mac-arabic“, „x-mac-ce“, „x-mac-croatian“, „x-mac-cyrillic“, „x-mac-devanagari“, „x-mac-farsi“, „x-mac-greek“, „x-mac-gujarati“, „x-mac-gurmukhi“, „x-mac-hebrew“, „x-mac-icelandic“, „x-mac-roman“, „x-mac-romanian“, „x-mac-turkish“, „x-mac-ukrainian“, „x-user-defined“, „x-viet-tcvn5712“, „x-viet-vps“ и „x-windows-949“.

en: Default font type
sr: Уобичајена врста фонта

en: Default font type. Possible values are "serif" and "sans-serif".
sr: Уобичајена врста фонта. Могуће вредности су „serif“ и „sans-serif“.

en: Enable Java
sr: Укључи Јаву

en: Enable Java.
sr: Укључи Јаву.

en: Enable JavaScript
sr: Укључи ЈаваСкрипт

en: Enable JavaScript.
sr: Укључи ЈаваСкрипт.

en: Filename to print to
sr: Име датотеке у коју штампати

en: Filename to print to.
sr: Име датотеке у коју треба штампати.

en: For find in page, whether to start again at the beginning after reaching the end of the page.
sr: За претрагу у страници, да ли да тражи од почетка странице када стигне до краја.

en: History pages time range
sr: Временски опсег за странице историјата

en: Home page
sr: Почетна страница

en: Languages
sr: Језици

en: Lists the active extensions.
sr: Исписује учитана проширења.

en: Match case for find in page
sr: Поклапање величине слова при претрази

en: Match case for find in page.
sr: Поклапање величине слова при претрази странице.

en: Middle click to open the web page pointed to by the currently selected text
sr: Користите средњи клик за отварање странице на коју показује тренутно изабрани текст

en: Middle clicking on the main view pane will open the web page pointed to by the currently selected text.
sr: Средњи клик на главну површ за преглед ће отварити страницу на коју показује тренутно изабрани текст.

en: Paper type
sr: Врста папира

en: Paper type. Supported values are "A4", "Letter", "Legal" and "Executive".
sr: Врста папира. Подржане вредности су „A4“, „Letter“, „Legal“ и “Executive“.

en: Preferred languages, two letter codes.
sr: Жељени језици, двословне ознаке.

en: Printer name
sr: Име штампача

en: Printer name.
sr: Име штампача.

en: Printing bottom margin
sr: Доња маргина при штампи

en: Printing bottom margin (in mm).
sr: Доња маргина при штампи (у милиметрима).

en: Printing left margin
sr: Лева маргина при штампи

en: Printing left margin (in mm).
sr: Лева маргина при штампи (у милиметрима).

en: Printing right margin
sr: Десна маргина при штампи

en: Printing right margin (in mm).
sr: Десна маргина при штампи (у милиметрима).

en: Printing top margin
sr: Горња маргина при штампи

en: Printing top margin (in mm).
sr: Горња маргина при штампи (у милиметрима).

en: Show bookmarks bar by default
sr: Уобичајено прикажи обележиваче

en: Show bookmarks bar by default.
sr: Уобичајено прикажи обележиваче.

en: Show statusbar by default
sr: Уобичајено прикажи линију са стањем

en: Show statusbar by default.
sr: Уобичајено прикажи линију са стањем.

en: Show the history pages visited "ever", "last_two_days", "last_three_days", "today".
sr: Прикажите странице из историјата које су посећене било када („ever“), у последња два дана („last_two_days“), у последња три дана („last_three_days“) или данас („today“).

en: Show the tab bar also when there is only one tab open.
sr: Прикажи језичке чак и када је само један лист отворен.

en: Show toolbars by default
sr: Уобичајено прикажи алатке

en: Show toolbars by default.
sr: Уобичајено прикажи алатке.

en: Size of disk cache
sr: Величина одвојеног простора на диску

en: Size of disk cache, in MB.
sr: Величина одвојеног простора на диску, у МБ.

en: The bookmark information shown in the editor view
sr: Подаци о обележивачима приказани у уређивачу

en: The bookmark information shown in the editor view. Valid values in the list are "address" and "title".
sr: Који подаци о обележивачима се приказују при уређивању. Дозвољене вредности у списку су „address“ за адресу и „title“ за наслов.

en: The currently selected fonts language
sr: Тренутно изабрани језик за фонтове

en: The currently selected fonts language. Valid values are "ar" (arabic), "x-baltic" (baltic languages), "x-central-euro" (central european languages), "x-cyrillic" (languages written with cyrillic alphabet), "el" (greek), "he" (hebrew), "ja" (japanese), "ko" (korean), "zh-CN" (simplified chinese), "th" (thai), "zh-TW" (traditional chinese), "tr" (turkish), "x-unicode" (other languages), "x-western" (languages written in latin script), "x-tamil" (tamil) and "x-devanagari" (devanagari).
sr: Тренутно изабрани језик за фонтове. Дозвољене вредности су „ar“ (арапски), „x-baltic“ (балтички језици), „x-central-euro“ (централноевропски језици), „x-cyrillic“ (језици који користе ћирилицу), „el“ (грчки), „he“ (јеврејски), „ja“ (јапански), „ko“ (корејски), „zh-CN“ (поједностављени кинески), „th“ (таи), „zh-TW“ (традиционални кинески), „tr“ (турски), „x-unicode“ (остали језици), „x-western“ (језици који користе латиницу), „x-tamil“ (тамил) и „x-devanagari“ (деванагари).

en: The downloads folder
sr: Директоријум за преузето

en: The encoding autodetector. Empty string means autodetect is off
sr: Препознавање кодирања. Ако је празно онда се не врши препознавање.

en: The encoding autodetector. Valid entries are "" (autodetectors off), "cjk_parallel_state_machine" (autodetect east asian encodings), "ja_parallel_state_machine" (autodetect japanese encodings), "ko_parallel_state_machine" (autodetect korean encodings), "ruprob" (autodetect russian encodings), "ukprob" (autodetect ukrainian encodings), "zh_parallel_state_machine" (autodetect chinese encodings), "zhcn_parallel_state_machine" (autodetect simplified chinese encodings), "zhtw_parallel_state_machine" (autodetect traditional chinese encodings) and "universal_charset_detector" (autodetect most encodings).
sr: Препознавање кодирања. Дозвољене вредности су: „“ (препознавање искључено), „cjk_parallel_state_machine“ (препознавање источноазијског кодирања), „ja_parallel_state_machine“ (препознавање јапанског кодирања), „ko_parallel_state_machine“ (препознавање корејског кодирања), „ruprob“ (препознавање руског кодирања), „ukprob“ (препознавање украјинског кодирања), „zh_parallel_state_machine“ (препознавање кинеског кодирања), „zhcn_parallel_state_machine“ (препознавање поједностављеног кинеског кодирања), „zhtw_parallel_state_machine“ (препознавање традиционалног кинеског кодирања) и „universal_charset_detector“ (препознавање већине кодирања).

en: The page information shown in the history view
sr: Подаци о страници приказани у историјату

en: The page information shown in the history view. Valid values in the list are "address", "title".
sr: Који подаци о страници се приказују у историјату. Дозвољене вредности у списку су „address“ за адресу и „title“ за наслов.

en: The path of the folder where downloads are saved.
sr: Путања директоријума у који се смешта преузето.

en: Toolbar style
sr: Стил алатки

en: Toolbar style. Allowed values are "" (use GNOME default style), "both" (text and icons), "both-horiz" (text besides icons), "icons", and "text".
sr: Стил алатки. Допуштене вредности су „“ (користи подразумевани стил у Гному), „both“ (текст и иконе), „both-horiz“ (текст поред икона), „icons“, и „text“.

en: Use caret browsing mode.
sr: Користи режим прегледања са показивачем.

en: Use own colors
sr: Користи изабране боје

en: Use own fonts
sr: Користи изабране фонтове

en: Use your own colors instead of the colors the page requests.
sr: Користи боје које сте ви изабрали уместо боја које страница захтева.

en: Use your own fonts instead of the fonts the page requests.
sr: Користи фонтове које сте ви изабрали уместо фонтове које захтева страница.

en: When files cannot be opened by the browser they are automatically downloaded to the download folder and opened with the appropriate application.
sr: Када читач не може да отвори датотеке, сам их преузима у директоријум за преузето и отвара одговарајућим програмом.

en: Where to accept cookies from. Possible values are "anywhere", "current site" and "nowhere".
sr: Одакле да прихвата колачиће. Дозвољене вредности су „anywhere“, „current site“ и „nowhere“.

en: Whether to print the date in the footer
sr: Штампање датума у подножју

en: Whether to print the date in the footer.
sr: Штампање датума у подножју.

en: Whether to print the page address in the header
sr: Штампање адресе странице у заглављу

en: Whether to print the page address in the header.
sr: Штампање адресе странице у заглављу.

en: Whether to print the page numbers (x of total) in the footer
sr: Штампање бројева страница (x од укупно) у подножју

en: Whether to print the page numbers (x of total) in the footer.
sr: Штампање бројева страница (x од укупно) у подножју.

en: Whether to print the page title in the header
sr: Штампање наслова странице у заглављу

en: Whether to print the page title in the header.
sr: Штампање наслова странице у заглављу.

en: x-western
sr: x-cyrillic

en: <b>Fingerprints</b>
sr: <b>Отисци прстију</b>

en: <b>Issued By</b>
sr: <b>Издао</b>

en: <b>Issued To</b>
sr: <b>Издато коме</b>

en: <b>Validity</b>
sr: <b>Исправност</b>

en: Certificate _Fields
sr: _Поља сертификата

en: Certificate _Hierarchy
sr: _Хијерархија сертификата

en: Common Name:
sr: Заједничко име:

en: DYNAMIC
sr: ДИНАМИЧКИ

en: Details
sr: Детаљи

en: Expires On:
sr: Истиче:

en: Field _Value
sr: _Вредност поља

en: General
sr: Опште

en: Issued On:
sr: Издато:

en: MD5 Fingerprint:
sr: MD5 отисак:

en: Organization:
sr: Организација:

en: Organizational Unit:
sr: Јединица организације:

en: SHA1 Fingerprint:
sr: SHA1 отисак:

en: Serial Number:
sr: Серијски број:

en: <b>_Automatic</b>
sr: <b>_Самостално</b>

en: <b>_Use a different encoding:</b>
sr: <b>Користи неко друго _кодирање:</b>

en: C_ase sensitive
sr: Величин_а слова је битна

en: Cookies
sr: Колачићи

en: Download Manager
sr: Преузимање

en: Find
sr: Пронађи

en: Passwords
sr: Лозинке

en: Personal Data Manager
sr: Управљање личним подацима

en: Text Encoding
sr: Кодирање текста

en: Use the encoding specified by the document
sr: Користи кодирање које је назначио документ

en: _Find:
sr: _Пронађи:

en: _Next
sr: _Следећи

en: _Pause
sr: _Паузирај

en: _Previous
sr: _Претходни

en: _Wrap around
sr: Иди у _круг

en: <b>Colors</b>
sr: <b>Боје</b>

en: <b>Cookies</b>
sr: <b>Колачићи</b>

en: <b>Downloads</b>
sr: <b>Преузето</b>

en: <b>Encodings</b>
sr: <b>Кодирања</b>

en: <b>Fonts</b>
sr: <b>Фонтови</b>

en: <b>Home page</b>
sr: <b>Почетна страница</b>

en: <b>Languages</b>
sr: <b>Језици</b>

en: <b>Temporary Files</b>
sr: <b>Привремене датотеке</b>

en: <b>Web Content</b>
sr: <b>Садржај веба</b>

en: A_utomatically download and open files
sr: _Сам преузми и отвори датотеке

en: Add Language
sr: Додај језик

en: Al_ways use the desktop theme colors
sr: Увек користи боје из теме _радне површине

en: Allow popup _windows
sr: Дозволи и_скачуће прозоре

en: Always use _these fonts
sr: Увек користи ове _фонтове

en: Au_todetect:
sr: Сам _препознај:

en: Choose a l_anguage:
sr: Изабери _језик:

note: Translators: the mnemonic shouldn't conflict with any of the * standard items in the GtkEntry context menu (Cut, Copy, Paste, Delete, * Select All, Input Methods and Insert Unicode control character.)
en: Cl_ear
sr: О_чисти

en: De_fault:
sr: _Уобичајено:

en: Enable Java_Script
sr: Укључи Јава_Скрипт

en: Enable _Java
sr: Укључи _Јаву

en: Fonts and Colors
sr: Фонтови и боје

en: For l_anguage:
sr: За _језик:

en: Language
sr: Језик

en: MB
sr: МБ

en: Only _from sites you visit
sr: Само са стр_аница које посећујете

en: Preferences
sr: Поставке

en: Privacy
sr: Приватност

en: Set to Current _Page
sr: Постави на _текућу страницу

en: Set to _Blank Page
sr: Постави на _празну страницу

en: _Address:
sr: _Адреса:

en: _Always accept
sr: _Увек прихвати

en: _Disk space:
sr: Простор на _диску:

en: _Download folder:
sr: _Директоријум за преузето:

en: _Fixed width:
sr: _Утврђене ширине:

en: _Minimum size:
sr: Нај_мања величина:

en: _Never accept
sr: _Никад не прихватај

en: _Variable width:
sr: _Променљиве ширине:

en: <b>Footers</b>
sr: <b>Подножје</b>

en: <b>Headers</b>
sr: <b>Заглавље</b>

en: <b>Margins (in mm)</b>
sr: <b>Маргине (у мм)</b>

en: <b>Orientation</b>
sr: <b>Оријентација</b>

en: <b>Page Range</b>
sr: <b>Опсег страница</b>

en: <b>Print To</b>
sr: <b>Штампај на</b>

en: <b>Size</b>
sr: <b>Величина</b>

en: A_4
sr: А_4

en: Appearance
sr: Изглед

en: C_olor
sr: _Боја

en: E_xecutive
sr: Е_гзекјутив

en: L_egal
sr: Л_егал

en: Lan_dscape
sr: _Попреко

en: P_age title
sr: Наслов _странице

en: P_ortrait
sr: _Уздуж

en: P_rinter:
sr: _Штампач:

en: Pa_ges
sr: С_транице

en: Page _numbers
sr: _Бројеви страница

en: Paper
sr: Папир

en: Print
sr: Штампај

en: Print Setup
sr: Подешавање штампе

en: _All pages
sr: _Све странице

en: _Bottom:
sr: _Дно:

en: _Browse...
sr: _Прегледај...

en: _Date
sr: _Датум

en: _File:
sr: _Датотека:

en: _Grayscale
sr: _Сиве нијансе

en: _Left:
sr: _Лево:

en: _Letter
sr: _Летер

en: _Page address
sr: А_дреса странице

en: _Right:
sr: _Десно:

en: _Selection
sr: _Избор

en: _Top:
sr: _Врх:

en: _to:
sr: _до:

en: fr_om:
sr: _од:

note: this opens the downloader window, or brings it to the foreground if already open
en: _Show Downloader...
sr: _Прикажи преузимања...

en: %u:%02u.%02u
sr: %u:%02u:%02u

en: %02u.%02u
sr: %02u:%02u

en: _Resume
sr: Нас_тави

note: translators: first %s is filename, "%s of %s" is current/total file size
en: %s
    %s of %s
sr: %s
    %s од %s

en: Unknown
sr: Непознато

en: %d download | %d downloads
sr[0]: %d преузимање
sr[1]: %d преузимања
sr[2]: %d преузимања

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: download status|Unknown
sr: Непознато

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: download status|Failed
sr: Неуспешно

en: File
sr: Датотека

en: Remaining
sr: Преостало

en: Arabic (_IBM-864)
sr: Арапски (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
sr: Арапски (ISO-_8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
sr: Арапски (_MacArabic)

en: Arabic (_Windows-1256)
sr: Арапски (_Windows-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
sr: Балтички (_ISO-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
sr: Балтички (I_SO-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
sr: Балтички (_Windows-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
sr: _Јерменски (ARMSCII-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
sr: _Грузијски (GEOSTD8)

en: Central European (_IBM-852)
sr: Централноевропски (_IBM-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
sr: Централноевропски (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
sr: Централноевропски (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
sr: Централноевропски (_Windows-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
sr: Кинески поједностављени (_GB18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
sr: Кинески поједностављени (G_B2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
sr: Кинески поједностављени (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
sr: Кинески поједностављени (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
sr: Кинески поједностављени (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
sr: Кинески Традиционални (Big_5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
sr: Кинески Традиционални (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
sr: Кинески Традиционални (_EUC-TW)

en: Cyrillic (_IBM-855)
sr: Ћирилица (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
sr: Ћирилица (I_SO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
sr: Ћирилица (IS_O-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
sr: Ћирилица (_KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
sr: Ћирилица (_MacCyrillic)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
sr: Ћирилица (_Windows-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
sr: Ћирилица/_Руски (CP-866)

en: Greek (_ISO-8859-7)
sr: Грчки (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
sr: Грчки (_MacGreek)

en: Greek (_Windows-1253)
sr: Грчки (_Windows-1253)

en: Gujarati (_MacGujarati)
sr: Гуџарати (_MacGujarati)

en: Gurmukhi (Mac_Gurmukhi)
sr: Гурмуки (Mac_Gurmukhi)

en: Hindi (Mac_Devanagari)
sr: Хинду (Mac_Devanagari)

en: Hebrew (_IBM-862)
sr: Хебрејски (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
sr: Хебрејски (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
sr: Хебрејски (_MacHebrew)

en: Hebrew (_Windows-1255)
sr: Хебрејски (_Windows-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
sr: _Визуелни Хебрејски (ISO-8859-8)

en: Japanese (_EUC-JP)
sr: Јапански (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
sr: Јапански (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
sr: Јапански (_Shift_JIS)

en: Korean (_EUC-KR)
sr: Корејски (_EUC-KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
sr: Корејски (_ISO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
sr: Корејски (_JOHAB)

en: Korean (_UHC)
sr: Корсејски (_UHC)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
sr: _Келтски (ISO-8859-14)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
sr: _Исландски (MacIcelandic)

en: _Nordic (ISO-8859-10)
sr: _Нордијски (ISO-8859-10)

en: _Persian (MacFarsi)
sr: _Фарси (MacFarsi)

en: Croatian (Mac_Croatian)
sr: Хрватски (Mac_Croatian)

en: _Romanian (MacRomanian)
sr: _Румунски (MacRomanian)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
sr: Р_умунски (ISO-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
sr: Јужно_европски (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-_620)
sr: Тајландски (TIS-_620)

en: Thai (IS_O-8859-11)
sr: Тајландски (IS_O-8859-11)

en: _Thai (Windows-874)
sr: _Тајландски (Windows-874)

en: Turkish (_IBM-857)
sr: Турски (_IBM-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
sr: Турски (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
sr: Турски (_MacTurkish)

en: Turkish (_Windows-1254)
sr: Турски (_Windows-1254)

en: Unicode (UTF-_8)
sr: Уникод (UTF-_8)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
sr: Ћирилица/Украјински (_KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
sr: Ћирилица/Украјински (Mac_Ukrainian)

en: Vietnamese (_TCVN)
sr: Вијетнамски (_TCVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
sr: Вијетнамски (_VISCII)

en: Vietnamese (V_PS)
sr: Вијетнамски (V_PS)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
sr: Вијетнамски (_Windows-1258)

en: Western (_IBM-850)
sr: Западни (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
sr: Западни (I_SO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
sr: Западни (IS_O-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
sr: Западни (_MacRoman)

en: Western (_Windows-1252)
sr: Западни (_Windows-1252)

note: the following encodings are so rarely used that we don't want to pollute the "related" * part of the encodings menu with them, so we set the language group to 0 here
en: English (_US-ASCII)
sr: Енглески (_АСКРИ)

en: Unicode (UTF-_16 BE)
sr: Уникод (УТФ-_16 BE)

en: Unicode (UTF-1_6 LE)
sr: Уникод (УТФ-1_6 LE)

en: Unicode (UTF-_32 BE)
sr: Уникод (УТФ-_32 BE)

en: Unicode (UTF-3_2 LE)
sr: Уникод (УТФ-3_2 LE)

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: autodetectors|Off
sr: Искључено

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: automatically detect ... character encodings|Chinese
sr: кинески

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: automatically detect ... character encodings|Simplified Chinese
sr: поједностављени кинески

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: automatically detect ... character encodings|Traditional Chinese
sr: традиционални кинески

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: automatically detect ... character encodings|East Asian
sr: источноазијски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: automatically detect ... character encodings|Japanese
sr: јапански

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: automatically detect ... character encodings|Korean
sr: корејски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: automatically detect ... character encodings|Russian
sr: руски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: automatically detect ... character encodings|Universal
sr: опште

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: automatically detect ... character encodings|Ukrainian
sr: украјински

note: translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
sr: Непознато (%s)

en: All
sr: Све

en: Others
sr: Остали

en: Local files
sr: Локалне датотеке

en: Save
sr: Сачувај

en: Download the unsafe file?
sr: Преузети небезбедну датотеку?

en: This type of file could potentially damage your documents or invade your privacy. It's not safe to open it directly. You can save it instead.
sr: Ова врста датотеке може оштетити ваше документе или угрозити вашу приватност. Није безбедно непосредно је отворити. Можете је сачувати уместо тога.

note: translators: %s is the name of the application
en: Open this file with "%s"?
sr: Отвори ову датотеку помоћу „%s“?

note: translators: %s is the name of the application
en: It's not possible to view this file type directly in the browser. You can open it with "%s" or save it.
sr: Није могуће погледати датотеку ове врсте непосредно у читачу. Можете је отворити помоћу „%s“ или је сачувати.

en: Download the file?
sr: Преузети датотеку?

en: It's not possible to view this file because there is no application installed that can open it. You can save it instead.
sr: Није могуће погледати ову датотеку зато што није постављен програм за њено отварање. Можете је уместо тога сачувати.

en: _Save As...
sr: Сачувај _као...

en: Untitled
sr: Неименована

en: All files
sr: Све датотеке

en: Web pages
sr: Веб странице

en: Text files
sr: Текстуалне датотеке

en: Images
sr: Слике

en: XML files
sr: XML датотеке

en: XUL files
sr: XUL датотеке

en: _Select Certificate
sr: _Изабери сертификат

en: Choose a certificate to present as identification to "%s".
sr: Изаберите сертификат који да користим за идентификацију на „%s“.

en: Select a certificate to identify yourself.
sr: Изаберите сертификат за вашу идентификацију.

en: Certificate _Details
sr: _Детаљи сертификата

note: Add the buttons
en: _View Certificate
sr: _Погледај сертификат

en: _Accept
sr: При_хвати

en: The site "%s" returned security information for "%s". It is possible that someone is intercepting your communication to obtain your confidential information.
sr: Страница „%s“ је вратила безбедносне податке за %s. Могуће је да неко прислушкује вашу везу како би прибавио ваше поверљиве податке.

en: You should only accept the security information if you trust "%s" and "%s".
sr: Прихватите безбедносне податке једино ако имате поверења у „%s“ и „%s“.

en: Accept incorrect security information?
sr: Да прихватим неисправне безбедносне податке?

en: It was not possible to automatically trust "%s". It is possible that someone is intercepting your communication to obtain your confidential information.
sr: Ваш читач не може да има поверења у „%s“. Могуће је да неко прислушкује вашу везу како би прибавио ваше поверљиве податке.

en: You should only connect to the site if you are certain you are connected to "%s".
sr: Повежите се на ову страницу једино ако сте сигурни да сте повезани на „%s“.

en: Connect to untrusted site?
sr: Да се повежем на непоуздану страницу?

en: _Don't show this message again for this site
sr: _Не приказуј више ову поруку за ову страницу

en: Co_nnect
sr: По_вежи се

en: Accept expired security information?
sr: Прихвати истекле безбедносне податке?

en: The security information for "%s" expired on %s.
sr: Безбедносни подаци за „%s“ су истекли у %s.

en: Accept not yet valid security information?
sr: Прихвати још увек неважеће безбедносне податке?

en: The security information for "%s" isn't valid until %s.
sr: Безбедносни подаци за „%s“ нису важећи до %s.

note: To translators: this a time format that is used while displaying the * expiry or start date of an SSL certificate, for the format see * strftime(3)
en: %a %d %b %Y
sr: %a, %d. %b %Y.

en: You should ensure that your computer's time is correct.
sr: Проверите да ли је часовник вашег рачунара исправан.

en: Cannot establish connection to "%s".
sr: Не могу да успоставим везу са „%s“.

en: The certificate revocation list (CRL) from "%s" needs to be updated.
sr: Списак повучених сертификата (CRL) са „%s“ је потребно освежити.

en: Please ask your system administrator for assistance.
sr: Затражите помоћ од администратора вашег система.

en: _Trust CA
sr: _Веруј издавачу

en: Trust "%s" to identify:
sr: Веруј „%s“ ради идентификације:

en: Trust new Certificate Authority?
sr: Веровати новом издавачу сертификата?

en: Before trusting a Certificate Authority (CA) you should verify the certificate is authentic.
sr: Пре указивања поверења издавачу сертификата, треба да проверите да ли је сертификат аутентичан.

en: _Web sites
sr: _Веб странице

en: _Software developers
sr: _Програмери

en: Certificate already exists.
sr: Овај сертификат већ постоји.

en: The certificate has already been imported.
sr: Овај сертификат је већ увежен.

en: _Backup Certificate
sr: _Резервна копија сертификата

en: Select password.
sr: Изаберите лозинку.

en: Select a password to protect this certificate.
sr: Изаберите лозинку ради заштите овог сертификата.

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: Con_firm password:
sr: По_тврдите лозинку:

note: TODO: We need a better password quality meter
en: Password quality:
sr: Квалитет лозинке:

en: I_mport Certificate
sr: У_вези сертификат

en: Password required.
sr: Лозинка је обавезна.

en: Enter the password for this certificate.
sr: Унесите лозинку за овај сертификат.

en: Certificate Revocation list successfully imported.
sr: Списак повучених сертификата је успешно увежен.

en: Certificate Revocation list (CRL) imported:
sr: Списак повучених сертификата (CRL) увежен:

en: Unit:
sr: Јединица:

en: Next Update:
sr: Следеће освежавање:

en: Not part of certificate
sr: Није део сертификата

en: Certificate Properties
sr: Особине сертификата

en: This certificate has been verified for the following uses:
sr: Овај сертификат је одобрен за следећу употребу:

en: Could not verify this certificate because it has been revoked.
sr: Не могу да одобрим овај сертификат зато што је повучен.

en: Could not verify this certificate because it has expired.
sr: Не могу да одобрим овај сертификат зато што је истекао.

en: Could not verify this certificate because it is not trusted.
sr: Не могу да одобрим овај сертификат зато што немам поверења у њега.

en: Could not verify this certificate because the issuer is not trusted.
sr: Не могу да одобрим овај сертификат зато што немам поверења у издавача.

en: Could not verify this certificate because the issuer is unknown.
sr: Не могу да одобрим овај сертификат зато што издавач није познат.

en: Could not verify this certificate because the CA certificate is invalid.
sr: Не могу да одобрим овај сертификат зато што је CA сертификат неисправан.

en: Could not verify this certificate for unknown reasons.
sr: Не могу да одобрим овај сертификат из непознатих разлога.

en: Generating Private Key.
sr: Образујем приватни кључ.

en: Please wait while a new private key is generated. This process could take a few minutes.
sr: Сачекајте мало док се образује нови приватни кључ. Овај поступак може потрајати неколико минута.

en: Security Notice
sr: Безбедносно обавештење

en: This page is loaded over a secure connection
sr: Ова страница је учитана преко безбедне везе

en: You can always see the security status of a page from the padlock icon on the statusbar.
sr: Увек можете видети безбедносно стање странице помоћу иконе катанца у линији са стањем.

en: Security Warning
sr: Безбедносно упозорење

en: This page is loaded over a low security connection
sr: Ова страница је учитана преко слабе безбедне везе

en: Any information you see or enter on this page could easily be intercepted by a third party.
sr: Сви подаци које видите или унесете на ову страницу се лако могу пресрести од стране трећег лица.

en: Some parts of this page are loaded over an insecure connection
sr: Неки делови ове стране су учитани преко небезбедне везе

en: Some information you see or enter will be sent over an insecure connection, and could easily be intercepted by a third party.
sr: Неки подаци које видите или уносите ће бити послати преко небезбедне везе, и лако их могу пресрести трећа лица.

en: Send this information over an insecure connection?
sr: Послати ове податке преко небезбедне везе?

en: The information you have entered will be sent over an insecure connection, and could easily be intercepted by a third party.
sr: Подаци које видите или уносите ће бити послати преко небезбедне везе, и лако их могу пресрести трећа лица.

en: _Send
sr: _Пошаљи

en: Although this page was loaded over a secure connection, the information you have entered will be sent over an insecure connection, and could easily be intercepted by a third party.
sr: Иако је ова страница учитана преко безбедне везе, подаци које сте унели ће бити послати небезбедном везом, и лако их може пресрести треће лице.

en: Files
sr: Датотеке

en: Epiphany can't be used now. Mozilla initialization failed.
sr: Спознаја се сада не може користити. Неуспешно покретање Мозиле.

en: Print to
sr: Штампај на

en: Postscript files
sr: Постскрипт датотеке

en: GConf error:
      %s
sr: ГКонф грешка:
      %s

en: _Remove Toolbar
sr: _Уклони алатке

en: Separator
sr: Раздвајач

en: All supported types
sr: Све подржане врсте

note: The name of the default downloads folder
en: Downloads
sr: Преузето

en: Failed to find %s
sr: Не може да пронађе %s

en: %s exists, please move it out of the way.
sr: %s већ постоји, уклоните га.

en: Failed to create directory %s.
sr: Не може да направи директоријум %s.

en: Overwrite "%s"?
sr: Пресними „%s“?

en: A file with this name already exists. If you choose to overwrite this file, the contents will be lost.
sr: Датотека таквог имена већ постоји. Уколико одлучите да преснимите ову датотеку, њен садржај ће бити изгубљен.

en: _Overwrite
sr: Пре_сними

en: Overwrite File?
sr: Пресними датотеку?

en: Could not display help: %s
sr: Не могу да прикажем помоћ: %s

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Arabic
sr: арапски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Baltic
sr: балтички

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Central European
sr: централноевропски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Cyrillic
sr: ћирилични

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Devanagari
sr: деванагари

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Greek
sr: грчки

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Hebrew
sr: хебрејски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Japanese
sr: јапански

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Korean
sr: корејски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Simplified Chinese
sr: поједностављени кинески

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Tamil
sr: тамил

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Thai
sr: тајландски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Traditional Chinese
sr: традиционални кинески

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Traditional Chinese (Hong Kong)
sr: традиционални кинески (Хонг Конг)

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Turkish
sr: турски

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Unicode
sr: Уникод

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: select fonts for|Western
sr: западни

en: Close Tab
sr: Затвори лист

en: Popup Windows
sr: Искачући прозори

en: History
sr: Историјат

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

en: Address Entry
sr: Поље за адресу

en: _Download
sr: _Преузми

en: Drag and drop this icon to create a link to this page
sr: Превуците и пустите ову икону како би направили везу ка овој страни

en: Open in New _Tab | Open in New _Tabs
sr[0]: Отвору у новом _листу
sr[1]: Отвору у новим _листовима
sr[2]: Отвору у новим _листовима

note: File Menu
en: Open in New _Window | Open in New _Windows
sr[0]: Отвори у _новом прозору
sr[1]: Отвори у _новим прозорима
sr[2]: Отвори у _новим прозорима

en: _Remove from Toolbar
sr: _Уклони са траке алатки

en: Move _Left
sr: Пребаци _лево

en: Move Ri_ght
sr: Пребаци _десно

en: %s Properties
sr: Особине „%s“

en: _Title:
sr: _Наслов:

en: To_pics:
sr: _Теме:

en: _Show in bookmarks bar
sr: _Прикажи у линији са обележивачима

note: Toplevel
en: _File
sr: _Датотека

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _View
sr: П_реглед

en: _Help
sr: _Помоћ

note: File Menu
en: _New Topic
sr: _Нова тема

en: Create a new topic
sr: Направи нову тему

en: Open the selected bookmark in a new window
sr: Отвори изабрани обележивач у новом прозору

en: Open the selected bookmark in a new tab
sr: Отвори изабрани обележивач у новом листу

en: _Rename...
sr: _Преименуј...

en: Rename the selected bookmark or topic
sr: Преименуј изабрани обележивач или тему

en: _Delete
sr: _Обриши

en: Delete the selected bookmark or topic
sr: Уклони изабрани обележивач или тему

en: _Properties
sr: Особ_ине

en: View or modify the properties of the selected bookmark
sr: Прегледајте или измените особине изабраног обележивача

en: _Import Bookmarks...
sr: У_вези обележиваче...

en: Import bookmarks from another browser or a bookmarks file
sr: Увезите обележиваче из неког другог веб читача или из датотеке са обележивачима

en: _Export Bookmarks...
sr: И_звези обележиваче...

en: Export bookmarks to a file
sr: Извезите обележиваче у датотеку

en: _Close
sr: _Затвори

en: Close the bookmarks window
sr: Затвори прозор са обележивачима

note: Edit Menu
en: Cu_t
sr: И_сеци

en: Cut the selection
sr: Исеци изабрано

en: _Copy
sr: _Умножи

en: Copy the selection
sr: Умножи изабрано

en: _Paste
sr: У_баци

en: Paste the clipboard
sr: Убаци из списка исечака

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select all bookmarks or text
sr: Изабери све обележиваче или сав текст

note: Help Menu Help menu
en: _Contents
sr: _Садржај

en: Display bookmarks help
sr: Прикажи помоћ за обележиваче

en: _About
sr: _О програму

en: Display credits for the web browser creators
sr: Прикажи заслуге за творце овог веб читача

note: File Menu
en: _Show in Bookmarks Bar
sr: _Прикажи у линији са обележивачима

en: Show the selected bookmark or topic in the bookmarks bar
sr: Прикажи изабрани обележивач или тему у линији са обележивачима

note: View Menu
en: _Title
sr: _Наслов

en: Show only the title column
sr: Прикажи само насловну колону

en: T_itle and Address
sr: Нас_лов и адреса

en: Show both the title and address columns
sr: Прикажи колоне и за наслов и за адресу

en: Type a topic
sr: Унеси тему

en: Delete topic "%s"?
sr: Обрисати тему „%s“?

en: Delete this topic?
sr: Обрисати ову тему?

en: Deleting this topic will cause all its bookmarks to become uncategorized, unless they also belong to other topics. The bookmarks will not be deleted.
sr: Брисањем теме сви обележивачи из ње постају несврстани, осим ако већ припадају другим темама. Обележивачи неће бити уклоњени.

en: _Delete Topic
sr: _Обриши тему

en: Firefox
sr: Firefox-а

en: Firebird
sr: Firebird-а

note: Translators: The %s is the name of a Mozilla profile.
en: Mozilla "%s" profile
sr: Профил „%s“ из Мозиле

en: Galeon
sr: Галије

en: Konqueror
sr: Конкверора

en: Import failed
sr: Неуспешан увоз

en: Import Failed
sr: Неуспешан увоз

en: The bookmarks from "%s" could not be imported because the file is corrupted or of an unsupported type.
sr: Обележивачи из „%s“ се не могу увести зато што је датотека оштећена или неподржане врсте.

en: Import bookmarks from file
sr: Увези обележиваче из датотеке

en: Firefox/Mozilla bookmarks
sr: Обележивачи Firefox-а или Мозиле

en: Galeon/Konqueror bookmarks
sr: Обележивачи Конкверора или Галије

en: Epiphany bookmarks
sr: Обележивачи Спознаје

en: Export Bookmarks
sr: Извези обележиваче

note: Make a format selection combo & label
en: File format:
sr: Врста датотеке:

en: Epiphany (RDF)
sr: Спознаја (RDF)

en: Mozilla (HTML)
sr: Мозилa (HTML)

en: Import Bookmarks
sr: Увези обележиваче

en: I_mport
sr: У_вези

en: Import bookmarks from:
sr: Увези обележиваче из:

en: _Copy Address
sr: _Умножи адресу

en: _Search:
sr: _Претрага:

en: Topics
sr: Теме

en: Title
sr: Наслов

en: Address
sr: Адреса

note: Translators you should change these links to respect your locale. * For instance in .nl these should be * "http://www.google.nl" and "http://www.google.nl/search?q=%s"
en: Search the web
sr: Претражи веб

en: Entertainment
sr: Забава

en: News
sr: Вести

en: Shopping
sr: Куповина

en: Sports
sr: Спорт

en: Travel
sr: Путовања

en: Work
sr: Посао

note: translators: the %s is the title of the bookmark
en: Update bookmark "%s"?
sr: Освежи обележивач „%s“?

note: translators: the %s is a URL
en: The bookmarked page has moved to "%s".
sr: Обележена страница је премештена на „%s“.

en: _Don't Update
sr: _Не освежавај

en: _Update
sr: _Освежи

en: Update Bookmark?
sr: Освежи обележивач?

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string. Translators: this topic contains all bookmarks
en: bookmarks|All
sr: Сви

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string. Translators: this topic contains the most used bookmarks
en: bookmarks|Most Visited
sr: Најпосећенији

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string. Translators: this topic contains the not categorized bookmarks
en: bookmarks|Not Categorized
sr: Неразврстани

en: Add Bookmark
sr: Додај обележивач

en: You already have a bookmark titled "%s" for this page.
sr: Већ постоји обележивач са насловом „%s“ за ову страницу.

en: _View Properties
sr: По_гледај особине

en: Duplicated Bookmark
sr: Поновљени обележивач

note: This is the adjective, not the verb
en: Empty
sr: Празно

en: Encodings
sr: Кодирања

en: _Other...
sr: _Остала...

en: Other encodings
sr: Остала кодирања

en: _Automatic
sr: _Самостално

note: exit button
en: Leave Fullscreen
sr: Не преко целог екрана

en: Go
sr: Иди

en: Open the selected history link in a new window
sr: Отвори изабрану везу из историјата у новом прозору

en: Open the selected history link in a new tab
sr: Отвори изабрану везу из историјата у новом листу

en: Delete the selected history link
sr: Уклони изабрану везу из историјата

en: Add _Bookmark...
sr: _Додај обележивач...

en: Bookmark the selected history link
sr: Постави обележивач за изабрану везу из историјата

en: Close the history window
sr: Затвори прозор историјата

en: Select all history links or text
sr: Изабери све везе из историјата или сав текст

en: Clear _History
sr: О_чисти историјат

en: Clear your browsing history
sr: Очисти записе о прегледу страница

en: Display history help
sr: Прикажи помоћ за историјат

en: _Address
sr: _Адреса

en: Show only the address column
sr: Прикажи само колону са адресом

en: Clear browsing history?
sr: Очисти записе о прегледу страница?

en: Clearing the browsing history will cause all history links to be permanently deleted.
sr: Чишћење записа о прегледу страница ће трајно уклонити све ставке из историјата.

en: Clear History
sr: О_чисти историјат

en: Last 30 Minutes
sr: Последњих 30 минута

en: Today
sr: Данас

note: keep this in sync with embed/ephy-history.c's HISTORY_PAGE_OBSOLETE_DAYS
en: Last %d day | Last %d days
sr[0]: Последњи %d дан
sr[1]: Последња %d дана
sr[2]: Последњих %d дана

en: Sites
sr: Странице

en: Open a new tab in an existing Epiphany window
sr: Отвори нови лист у постојећем прозору Спознаје

en: Run Epiphany in full screen mode
sr: Користи Спознају преко целог екрана

en: Load the given session file
sr: Учитај дату датотеку сесије

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Add a bookmark (don't open any window)
sr: Додај обележивач (не отварај никакав прозор)

en: URL
sr: Адреса

en: Import bookmarks from the given file
sr: Увезите обележиваче из изабране датотеке

en: Launch the bookmarks editor
sr: Покрени уређивач обележивача

en: Ephy
sr: Спознаја

en: Close tab
sr: Затвори лист

en: Recover previous browser windows and tabs?
sr: Врати претходне прозоре и листове читача?

en: Epiphany appears to have exited unexpectedly the last time it was run. You can recover the opened windows and tabs.
sr: Изгледа да је Спознаја пукла или је била убијена у току последњег рада. Можете вратити отворене прозоре и листове.

en: _Don't Recover
sr: _Не желите опоравак

en: _Recover
sr: _Опоравак

en: Crash Recovery
sr: Опоравак након пада

en: Sidebar extension required
sr: Неопходан је додатак за бочни оквир

en: Sidebar Extension Required
sr: Неопходан је додатак за бочни оквир

en: The link you clicked needs the sidebar extension to be installed.
sr: Веза на коју сте кликнули захтева да буде инсталиран додатак за бочни оквир.

en: Bonobo couldn't locate the GNOME_Epiphany_Automation.server file. You can use bonobo-activation-sysconf to configure the search path for bonobo server files.
sr: Бонобо није успео да нађе датотеку GNOME_Epiphany_Automation.server. Можте користити bonobo-activation-sysconf за подешавање путање тражења серверских датотека за бонобо.

en: Epiphany can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to register the automation server
sr: Спознају је сада немогуће користити, због неочекиване грешке у Бонобу при покушају регистровања сервера аутоматизације

en: Epiphany can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the automation object.
sr: Спознају је сада немогуће користити, због неочекиване грешке у Бонобу при покушају проналажења објекта аутоматизације

en: Blank page
sr: Празна страница

en: Redirecting to %s...
sr: Преусмерава на %s...

en: Transferring data from %s...
sr: Преноси податке са %s...

en: Waiting for authorization from %s...
sr: Очекује овлашћење од %s...

en: Loading %s...
sr: Учитава %s...

en: Switch to this tab
sr: Пређи на овај лист

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string.
en: toolbar style|Default
sr: Уобичајени

note: separator row Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string. * * Translators: translate the same as in gnome-control-center
en: toolbar style|Text below icons
sr: Текст испод иконица

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string. * * Translators: translate the same as in gnome-control-center
en: toolbar style|Text beside icons
sr: Текст поред иконица

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string. * * Translators: translate the same as in gnome-control-center
en: toolbar style|Icons only
sr: Само иконице

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string. * * Translators: translate the same as in gnome-control-center
en: toolbar style|Text only
sr: Само текст

en: Toolbar Editor
sr: Уређивање алатки

note: translators: translate the same as in gnome-control-center
en: Toolbar _button labels:
sr: Ознаке _дугмића алатки:

en: _Add a New Toolbar
sr: _Додај нову палету алатки

en: Back
sr: Назад

en: Go back
sr: Иди назад

note: this is the tooltip on the Back button's drop-down arrow, which will show * a menu with all sites you can go 'back' to
en: Back history
sr: Уназад по историјату

en: Forward
sr: Напред

en: Go forward
sr: Иди напред

note: this is the tooltip on the Forward button's drop-down arrow, which will show * a menu with all sites you can go 'forward' to
en: Forward history
sr: Унапред по историјату

en: Up
sr: Горе

en: Go up one level
sr: Иди један ниво изнад

note: this is the tooltip on the Up button's drop-down arrow, which will show * a menu with al sites you can go 'up' to
en: List of upper levels
sr: Списак виших нивоа

en: Enter a web address to open, or a phrase to search for on the web
sr: Унесите веб адресу коју желите да отворите, или израз који желите да пронађете на вебу

en: Zoom
sr: Увећај

en: Adjust the text size
sr: Прилагоди величину текста

en: Go to the address entered in the address entry
sr: Иди на адресу наведену у пољу за унос адресе.

en: _Home
sr: _Почетак

en: Go to the home page
sr: Иди на почетну страницу

en: _Bookmarks
sr: О_бележивачи

en: _Go
sr: _Иди

en: T_ools
sr: _Алатке

en: _Tabs
sr: _Листови

note: File menu
en: _New Window
sr: _Нови прозор

en: Open a new window
sr: Отвори нови прозор

en: New _Tab
sr: Нови _лист

en: Open a new tab
sr: Отвори нови лист

en: _Open...
sr: _Отвори...

en: Open a file
sr: Отвори датотеку

en: Save _As...
sr: Сними _као...

en: Save the current page
sr: Сними текућу страницу

en: Print Set_up...
sr: По_дешавање штампе...

en: Setup the page settings for printing
sr: Подесите особине странице за штампу

en: Print Pre_view
sr: _Преглед пред штампу

en: Print preview
sr: Преглед пред штампу

en: _Print...
sr: _Штампај...

en: Print the current page
sr: Штампај текућу страницу

en: S_end To...
sr: По_шаљи на...

en: Send a link of the current page
sr: Пошаљи везу на текућу страницу

en: Close this tab
sr: Затвори овај лист

note: Edit menu
en: _Undo
sr: _Опозови

en: Undo the last action
sr: Опозови последњу радњу

en: Re_do
sr: По_нови

en: Redo the last undone action
sr: Понови последњу опозвану радњу

en: Paste clipboard
sr: Убаци из списка исечака

en: Select the entire page
sr: Изабери целу страницу

en: _Find...
sr: _Пронађи...

en: Find a word or phrase in the page
sr: Нађи реч или израз на страници

en: Find Ne_xt
sr: Пронађи _следеће

en: Find next occurrence of the word or phrase
sr: Пронађи следећу појаву речи или израза

en: Find Pre_vious
sr: Пронађи _претходно

en: Find previous occurrence of the word or phrase
sr: Пронађи претходну појаву речи или израза

en: P_ersonal Data
sr: _Лични подаци

en: View and remove cookies and passwords
sr: Гледај и уклони колачиће и лозинке

en: T_oolbars
sr: _Алатке

en: Customize toolbars
sr: Прилагоди алатке

en: P_references
sr: П_оставке

en: Configure the web browser
sr: Подесите веб читач

note: View menu
en: _Stop
sr: _Заустави

en: Stop current data transfer
sr: Прекини тренутни пренос података

en: _Reload
sr: _Освежи

en: Display the latest content of the current page
sr: Прикажи најновији садржај текуће странице

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: Increase the text size
sr: Увећај величину текста

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: Decrease the text size
sr: Умањи величину текста

en: _Normal Size
sr: _Обична величина

en: Use the normal text size
sr: Користи обичну величину текста

en: Text _Encoding
sr: _Кодирање текста

en: Change the text encoding
sr: Измените кодирање текста

en: _Page Source
sr: _Изворно издање странице

en: View the source code of the page
sr: Погледај изворни код странице

note: Bookmarks menu
en: _Add Bookmark...
sr: _Додај обележивач...

en: Add a bookmark for the current page
sr: Додај обележивач за текућу страницу

en: _Edit Bookmarks
sr: У_реди обележиваче

en: Open the bookmarks window
sr: Отвори прозор са обележивачима

note: Go menu
en: _Back
sr: _Назад

en: Go to the previous visited page
sr: Иди на претходно посећену страницу

en: _Forward
sr: На_пред

en: Go to the next visited page
sr: Иди на следеће посећену страницу

en: _Up
sr: _Изнад

en: _Location...
sr: _Адреса...

en: Go to a specified location
sr: Иди на наведену адресу

en: H_istory
sr: _Историјат

en: Open the history window
sr: Отвори прозор историјата

note: Tabs menu
en: _Previous Tab
sr: _Претходни лист

en: Activate previous tab
sr: Активирај претходни лист

en: _Next Tab
sr: _Следећи лист

en: Activate next tab
sr: Активирај следећи лист

en: Move Tab _Left
sr: Пребаци лист _лево

en: Move current tab to left
sr: Пребаци текући лист лево

en: Move Tab _Right
sr: Пребаци лист _десно

en: Move current tab to right
sr: Пребаци текући лист десно

en: _Detach Tab
sr: _Одвој лист

en: Detach current tab
sr: Одвој текући лист

en: Display web browser help
sr: Прикажи помоћ за веб читач

note: File Menu
en: _Work Offline
sr: Рад _без мреже

en: Toggle network status
sr: Измени стање мреже

note: View Menu
en: _Toolbar
sr: _Алатке

en: Show or hide toolbar
sr: Прикажи или сакриј алатке

en: _Bookmarks Bar
sr: _Линија са обележивачима

en: Show or hide bookmarks bar
sr: Прикажи или сакриј линију са обележивачима

en: St_atusbar
sr: Линија са ст_ањем

en: Show or hide statusbar
sr: Прикажи или сакриј линију стања

en: _Fullscreen
sr: _Цео екран

en: Browse at full screen
sr: Читај преко целог екрана

en: Popup _Windows
sr: И_скачући прозори

en: Show or hide unrequested popup windows from this site
sr: Приказати или сакрити нежељене искачуће прозоре са ове странице

en: Selection Caret
sr: Показивач избора

note: Document
en: _Save Background As...
sr: _Сними позадину као...

en: Add Boo_kmark...
sr: Додај обеле_живач...

note: Framed document
en: Show Only This _Frame
sr: Прикажи само овај _оквир

en: Show only this frame in this window
sr: Прикажи само овај оквир у овом прозору

note: Links
en: _Open Link
sr: _Отвори везу

en: Open link in this window
sr: Отвори везу у овом прозору

en: Open Link in New _Window
sr: Отвори везу у _новом прозору

en: Open link in a new window
sr: Отвори везу у новом прозору

en: Open Link in New _Tab
sr: Отвори везу у новом _листу

en: Open link in a new tab
sr: Отвори везу у новом листу

en: _Download Link
sr: Преузми _везу

en: _Save Link As...
sr: Сачувај везу _као...

en: Save link with a different name
sr: Сачувај везу под другим именом

en: _Bookmark Link...
sr: _Обележи везу...

en: _Copy Link Address
sr: _Умножи адресу везе

note: Email links This is on the context menu on a mailto: link and opens the mail program
en: _Send Email...
sr: Пошаљи _е-поруку...

en: _Copy Email Address
sr: Умножи е-поштанску _адресу

note: Images
en: Open _Image
sr: Отвори _слику

en: _Save Image As...
sr: _Сачувај слику као...

en: _Use Image As Background
sr: Упо_треби слику за позадину

en: Copy I_mage Address
sr: Умножи адресу сли_ке

en: There are unsubmitted changes to form elements
sr: Има непослатих измена у елементима обрасца.

en: If you close the document anyway, you will lose that information.
sr: Уколико ипак затворите документ, изгубићете те податке.

en: Close _Document
sr: _Затвори документ

en: Open
sr: Отвори

en: Save As
sr: Сачувај као

en: Bookmark
sr: Обележивач

en: Insecure
sr: Небезбедно

en: Broken
sr: Разбијен

en: Low
sr: Низак

en: High
sr: Висок

en: Security level: %s
sr: Ниво безбедности: %s

en: %d hidden popup window | %d hidden popup windows
sr[0]: %d искачући прозор
sr[1]: %d искачућа прозора
sr[2]: %d искачућих прозора

en: Save background image '%s'
sr: Сачувај слику позадине као „%s“

en: Open image '%s'
sr: Отвори слику „%s“

en: Use as desktop background '%s'
sr: Употреби „%s“ за позадину радне површи

en: Save image '%s'
sr: Сачувај слику „%s“

en: Copy image address '%s'
sr: Умножи адресу слике „%s“

en: Send email to address '%s'
sr: Пошаљи е-писмо на адресу „%s“

en: Copy email address '%s'
sr: Умножи е-поштанску адресу „%s“

en: Save link '%s'
sr: Сачувај везу „%s“

en: Bookmark link '%s'
sr: Обележивач за везу „%s“

en: Copy link's address '%s'
sr: Умножи адресу везе „%s“

en: Domain
sr: Домен

en: Name
sr: Име

en: Host
sr: Сервер

en: User Name
sr: Корисничко име

en: Cookie Properties
sr: Особине колачића

en: Content:
sr: Садржај:

en: Path:
sr: Путања:

en: Send for:
sr: Пошаљи за:

en: Encrypted connections only
sr: Само шифроване везе

en: Any type of connection
sr: Било која врста везе

en: Expires:
sr: Истиче:

en: End of current session
sr: Крај текуће сесије

en: Download Link
sr: Преузми везу

en: Save Link As
sr: Сачувај везу као

en: Save Image As
sr: Сачувај слику као

en: Save Background As
sr: Сачувај позадину као

en: First
sr: Прво

en: Go to the first page
sr: Иди на прву страницу

en: Last
sr: Последње

en: Go to the last page
sr: Иди на последњу страницу

en: Previous
sr: Претходно

en: Go to the previous page
sr: Иди на претходну страницу

en: Next
sr: Следеће

en: Go to next page
sr: Иди на следећу страницу

en: Close
sr: Затвори

en: Close print preview
sr: Затвори преглед пред штампу

en: Afrikaans
sr: Афрички

en: Arabic
sr: Арапски

en: Azerbaijani
sr: Азербејџански

en: Byelorussian
sr: Белоруски

en: Bulgarian
sr: Бугарски

en: Breton
sr: Бретонски

en: Catalan
sr: Каталонски

en: Czech
sr: Чешки

en: Danish
sr: Дански

en: German
sr: Немачки

en: English
sr: Енглески

en: Greek
sr: Грчки

en: Esperanto
sr: Есперанто

en: Spanish
sr: Шпански

en: Estonian
sr: Естонски

en: Basque
sr: Баскијски

en: Finnish
sr: Фински

en: Faeroese
sr: Фарски

en: French
sr: Француски

en: Irish
sr: Ирски

en: Scots Gaelic
sr: Шкотски Гаелски

en: Galician
sr: Галски

en: Hebrew
sr: Јеврејски

en: Croatian
sr: Хрватски

en: Hungarian
sr: Мађарски

en: Indonesian
sr: Индонежански

en: Icelandic
sr: Исландски

en: Italian
sr: Италијански

en: Japanese
sr: Јапански

en: Korean
sr: Корејски

en: Lithuanian
sr: Литвански

en: Latvian
sr: Летонски

en: Macedonian
sr: Македонски

en: Malay
sr: Малајски

en: Dutch
sr: Холандски

en: Norwegian/Bokmal
sr: Норвешки/Бокмал

en: Norwegian/Nynorsk
sr: Норвешки/Нинорск

en: Norwegian
sr: Норвешки

en: Polish
sr: Пољски

en: Portuguese
sr: Португалски

en: Portuguese of Brazil
sr: Португалски у Бразилу

en: Romanian
sr: Румунски

en: Russian
sr: Руски

en: Slovak
sr: Словачки

en: Slovenian
sr: Словенски

en: Albanian
sr: Албански

en: Serbian
sr: Српски

en: Swedish
sr: Шведски

en: Tamil
sr: Тамил

en: Turkish
sr: Турски

en: Ukrainian
sr: Украјински

en: Vietnamese
sr: Вијетнамски

en: Walloon
sr: Валун

en: Chinese
sr: Кинески

en: Simplified Chinese
sr: Поједностаљени кинески

en: Traditional Chinese
sr: Традиционални кинески

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string. * Translators: the first %s is the language name, and the * second %s is the locale name. Example: * "French (France)"
en: language|%s (%s)
sr: %s (%s)

note: Translators: The text before the "|" is context to help you decide on * the correct translation. You MUST OMIT it in the translated string. * Translators: this refers to a user-define language code * (one which isn't in our built-in list).
en: language|User defined (%s)
sr: Подешавање корисника (%s)

en: System language (%s) | System languages (%s)
sr[0]: Језик на систему (%s)
sr[1]: Језици на систему (%s)
sr[2]: Језици на систему (%s)

en: Home
sr: Лично

en: Desktop
sr: Радна површ

en: Select a directory
sr: Изаберите директоријум

en: Check this out!
sr: Погледајте ово!

en: Epiphany
sr: Спознаја
