system-config-network - en to sr translation catalogue (658 entries)

en: Control and monitor network devices
sr: Контролише и надгледа мрежне уређаје

en: Network Device Control
sr: Контрола мрежног уређаја

en: Configure network devices and connections
sr: Подешава мрежне уређаје и везе

en: Network
sr: Мрежа

en: Network Configuration
sr: Подешавање мреже

en: ERROR: Unable to initialize graphical environment.
sr: ГРЕШКА: Не могу да иницијализујем графичко окружење.

en: Most likely cause of failure is that the tool was not run using a graphical environment.
sr: Нејвероватнији узрок неуспеха је да алат није покренут користећи графичко окружење.

en: Please either start your graphical user interface or set your DISPLAY variable.
sr: Молим или покрените графичко корисничко окружење или поставите DISPLAY променљиву.

en: Copyright (c) 2001-2005 Red Hat, Inc.
sr: Copyright (c) 2001-2003 Red Hat, Inc.

en: This software is distributed under the GPL. Please Report bugs to Red Hat's Bug Tracking System: http://bugzilla.redhat.com/
sr: Овај софтвер је раздељен под ГЈЛ-ом. Молим пријавите грешке Red Hat-овом систему за праћење грешака: http://bugzilla.redhat.com/

en: Cannot configure network device %s
sr: Не могу да подесим мрежни уређај %s

en: Switching Profiles
sr: Мењам између профила

en: Switching to profile %s
sr: Мењам на профил %s

en: Failed to switch to profile %s
sr: Неуспела промена на профил %s

note: TBD
en: To be rewritten!
sr: Биће пребрисано!

en:  (active)
sr:  (активан)

en: An unhandled exception has occured.  This is most likely a bug.  Please save the crash dump and file a detailed bug report against system-config-network at https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
sr: Дошло је до необрађеног одступања.  Ово је највероватније грешка.  Молим сачувајте избачај краха и поднесите детаљан извештај о грешци за system-config-network код https://bugzilla.redhat.com/bugzilla

en: What do you want to configure?
sr: Шта желите да подесите?

en: Configure
sr: Подеси

en: Exit
sr: Изађи

en: Name
sr: Име

en: Device
sr: Уређај

en: Use DHCP
sr: Користи DHCP

en: Static IP
sr: Статички IP

en: Netmask
sr: Мрежна маска

en: Default gateway IP
sr: IP подразумеваног мрежног пролаза

en: Ok
sr: У реду

en: Cancel
sr: Откажи

en: Ethernet Configuration
sr: Ethernet подешавање

en: ISP Phonenumber
sr: Телефонски број ISP-а

en: ISP Login
sr: ISP пријава

en: ISP Password
sr: ISP лозинка

en: Modem Initstring
sr: Низ иницијализације модема

en: Modem Configuration
sr: Подешавање модема

en: ISDN Configuration
sr: ISDN подешавање

en: Error: %s, %s!
sr: Грешка: %s, %s!

en: Starting text version
sr: Покрећем текстуалну верзију

en: Loading Network Configuration...
sr: Учитавам мрежна подешавања...

en: system-config-network - network configuration tool
    
    Usage: system-config-network -v --verbose
sr: system-config-network - алат за подешавање мреже
    
    Употреба: system-config-network -v --verbose

en: Please start system-config-network with root permissions!
sr: Молим покрените system-config-network са root дозволама!

en: An unhandled exception has occured.  This is most likely a bug.
    Please file a detailed bug report against the component %s at 
    https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    using the text below.
sr: Дошло је до необрађеног одступања.  Ово је највероватније грешка.
    Молим поднесите детаљан извештај о грешци за део %s код 
    https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
    користећи текст испод.

en: %s - network configuration commandline tool
sr: %s - алат за мрежно подешавање у командној линији

en: Usage: %s
sr: Употреба: %s

en: switch / activate profile
sr: Промени / активирај профил

en: export / import hardware list
sr: извоз / увоз списка хардвера

en: export / import IPsec list
sr: извоз / увоз IPsec списка

en: export / import device list (default)
sr: извоз / увоз списка уређаја (подразумевано)

en: export / import profile list
sr: извоз / увоз списка профила

en: set the root directory
sr: постави коренски директоријум

en: export list (default)
sr: извоз списка (подразумевано)

en: import list
sr: увоз списка

en: clear existing list prior of importing
sr: очисти постојећи списак пре увожења

en: import from file
sr: увоз из датотеке

en: Unknown option %s
sr: Непозната опција %s

en: Unknown List %s
sr: Непознат списак %s

en: Error parsing line: %s
sr: Грешка при тумачењу датотеке: %s

en: xDSL connection
sr: xDSL веза

en: Create an xDSL connection.  This is a connection that uses one of several types of broadband connections collective known as Digital Subscriber Lines.  This list includes ADSL (Asymmetric, faster downloads than uploads), IDSL (over an ISDN line for distance), SDSL (Symmetric, downloads and uploads at the same speed), and several others.  These types of connections are common in the United States, and are gaining acceptance elsewhere.  Speeds vary according to the technology used, but generally range from 144kbps to 1.0Mbps.
sr: Направи xDSL везу.  Ово је веза која користи једну од неколика врста веза широког опсега заједнички познате као дигиталне претплатничке линије (Digital Subscriber Lines).  Овај списак укључује ADSL (Асиметрична, брже прихватање него постављање), IDSL (преко ISDN линије за даљину), SDSL (Симетрична, прихватање и постављање при истој брзини), и неколико других.  Ове врсте веза су уобичајене у Сједињеним Државама, и прихватање им расте и другде.  Брзине варирају у складу са употребљеном технологијом, али се обично крећу од 144kbps до 1.0Mbps.

en: You have selected the following information:
sr: Одабрали сте следеће податке:

en: Ethernet device:
sr: Ethernet уређај:

en: Provider name:
sr: Име добављача:

en: Login name:
sr: Пријавно име:

en: CIPE (VPN) connection
sr: CIPE (VPN) веза

en: Create a new virtual private network connection with CIPE.
sr: Направи нову везу виртуелне приватне мреже (VPN) користећи CIPE.

en: Device:
sr: Уређај:

en: Tunnel through device:
sr: Тунеловање кроз уређај:

en: Local port:
sr: Локални порт:

en: Remote peer address:
sr: Адреса удаљеног премца:

en: Auto
sr: Самостално

en: Remote peer port:
sr: Порт удаљеног премца:

en: Remote virtual address:
sr: Удаљена виртуелна адреса:

en: Local virtual address:
sr: Локална виртуелна адреса:

en: None - Server Mode
sr: Ништа - серверски режим

en:  (dynamic)
sr:  (динамички)

en: Server Mode
sr: Серверски режим

en: (own choice)
sr: (свој избор)

en: IP address of tunnel device:
sr: IP адреса тунелског уређаја:

en: Secret key:
sr: Тајни кључ:

en: You must enter a secret key or generate one
sr: Морате унети тајни кључ или направити један

en: Hardware:
sr: Хардвер:

en: Phone number:
sr: Телефонски број:

note: raise TypeError, _("Device not specified or alias not a number!")
en: Unknown
sr: Непознато

en: Ethernet connection
sr: Ethernet веза

en: Create a new ethernet connection.
sr: Направи нову ethernet везу

en: Other Ethernet Card
sr: Друга Ethernet картица

en: Address:
sr: Адреса:

en: Subnet mask:
sr: Маска подмреже:

en: Default gateway address:
sr: Адреса подразумеваног мрежног пролаза:

en: Automatically obtain IP address settings with:
sr: Самостално добави IP адресу користећи:

en: Failed to run:
    %s
sr: Неуспело покретање:
    %s

en: Succeeded. Please read the output.
sr: Успело. Молим прочитајте излаз.

en: %s connection
sr: %s веза

en: Create a new %s connection.
sr: Направи нову %s везу.

en: This wizard still has to be written.
sr: Овај чаробњак тек треба да буде написан.

en: Press Finish to get the standard configuration dialog.
sr: Притисните „Заврши“ да добијете стандардно прозорче подешавања.

en: Then, at first, enter the nickname for the device.
sr: Затим, за почетак, унесите надимак за уређај.

en: This device can not be edited with this tool!
sr: Овај уређај не може бити уређиван овим алатом!

en: ISDN connection
sr: ISDN веза

en: Create a new ISDN connection. This is a connection that uses an Integrated Services Digital Network line to dial into to your Internet Service Provider. This type of technology requires a special phone line to be installed by your telephone company. It also requires a device known as a Terminal Adapter(TA) to terminate the ISDN connection from your ISP. This type of connection is popular in Europe and several other technologically advanced regions.  It is available but uncommon in the USA.  Speeds range from 64kbps to 128kbps.
sr: Направи нову ISDN везу. Ово је веза која користи линију дигиталне мреже интегрисаних сервиса (Integrated Services Digital Network) да се повеже са Вашим добављачем Интернет услуга (ISP-ом). Ова врста технологије захтева да Вам телефонска компанија инсталира посебну телефонску линију. Такође захтева и уређај познат као Терминални Адаптер (TA) за терминацију ISDN везе од Вашег ISP-а. Ова врста везе је популарна у Европи и неколико других технолошки напредних региона.  Доступна је, али неуобичајена у САД.  Брзине се крећу од 64kbps до 128kbps.

en: Modem connection
sr: Модемска веза

en: Create a new Modem connection.  This is a connection that uses a serial analog modem to dial into to your Internet Service Provider. These modems use sound over a normal copper telephone line to transmit data.  These types of connections are available just about anywhere in the world where there is a phone system.
sr: Направи нову модемску везу.  Ово је веза која користи серијски аналогни модем да се повеже са Вашим добављачем Интернет услуга (ISP-ом). Ови модеми користе звук преко обичних бакарних телефонских линија за одашиљање података.  Ове врсте веза су доступне скоро свугде у свету где постоји телефонски систем.

en: Modem probing...
sr: Испитивање модема...

en: Probing for Modems, please wait...
sr: Испитујем за модеме, молим причекајте...

en: No modem was found on your system.
sr: Ниједан модем није пронађен на Вашем систему.

en: Generic Modem
sr: Уопштени модем

en: Off
sr: Искључено

en: Low
sr: Тихо

en: Medium
sr: Средње

en: High
sr: Гласно

en: Very High
sr: Веома гласно

en: Wireless connection
sr: Бежична веза

en: Create a new wireless connection.
sr: Направи нову бежичну везу.

en: Other Wireless Card
sr: Друга бежична картица

en: Mode:
sr: Режим:

en: ESSID (network ID):
sr: ESSID (мрежни ID):

en: Automatic
sr: Самостално

en: Channel:
sr: Канал:

en: Transmit rate:
sr: Брзина преноса:

en: Key:
sr: Кључ:

en: encryption disabled
sr: шифровање искључено

en: Token Ring connection
sr: Token Ring веза

en: Create a new Token Ring connection.
sr: Направи нову Token Ring везу.

en: Other Tokenring Card
sr: Друга Token Ring картица

en: IP address of tunnel device:
sr: IP адреса тунелског уређаја:

en: Local port:
sr: Локални порт:

en: Remote peer address:
sr: Адреса удаљеног премца:

en: Remote virtual address:
sr: Удаљена виртуелна адреса:

en: Local virtual address:
sr: Локална виртуелна адреса:

en: Secret key:
sr: Тајни кључ:

en: CTC Device
sr: CTC уређај

en: Nickname %s is already in use!
    Please choose another one.
sr: Надимак %s је већ у употреби!
    Молим изаберите неки други.

en: Dialup Configuration
sr: Подешавање телефонског повезивања

en: ISDN Dialup Configuration
sr: Подешавање ISDN повезивања

en: in
sr: улаз

en: out
sr: излаз

en: raw IP
sr: сиров IP

en: sync PPP
sr: синхр. PPP

en: none
sr: ништа

en: Modem Dialup Configuration
sr: Подешавање модемског повезивања

en: Loading configuration...
sr: Учитавам подешавања...

en: Loading device configuration...
sr: Учитавам подешавања уређаја...

en: Loading hardware configuration...
sr: Учитавам подешавања хардвера...

en: Loading profile configuration...
sr: Учитавам подешавања профила...

en: Loading IPsec configuration...
sr: Учитавам IPsec подешавања...

en: Testing configuration set...
sr: Испробавам скуп подешавања...

en: Active profile: %s (modified)
sr: Активни профил: %s (измењен)

en: Active profile: %s
sr: Активни профил: %s

en: Saving configuration...
sr: Чувам подешавања...

en: Error saving configuration!
    %s
sr: Грешка при чувању подешавања!
    %s

en: Changes are saved. You may want to restart the network and network services or restart the computer.
sr: Промене су сачуване. Можда би требало да поново покренете мрежу и мрежне сервисе или изнова покренете рачунар.

en: Saving device configuration...
sr: Чувам подешавања уређаја...

en: Saving hardware configuration...
sr: Чувам подешавања хардвера...

en: Saving profile configuration...
sr: Чувам подешавања профила...

en: Saving IPsec configuration...
sr: Чувам IPsec подешавања...

en: Updating devices...
sr: Освежавам уређаје...

en: Updating hardware...
sr: Освежавам хардвер...

en: Updating profiles...
sr: Освежавам профиле...

en: Do you want to save your changes?
sr: Желите ли да сачувате промене?

en: The Loopback device can not be edited!
sr: Уређај повратне петље не може бити уређиван!

en: Edit device...
sr: Уреди уређај...

en: The device type %s cannot be edited!
sr: Уређај врсте %s не може бити уређиван!

en: The Loopback device can not be removed!
sr: Уређај повратне петље не може бити уклањан!

en: Do you really want to delete device "%s"?
sr: Стварно хоћете да уклоните уређај „%s“?

en: You have made some changes in your configuration.
sr: Направили сте неке промене у подешавањима.

en: To activate the network device %s, the changes have to be saved.
sr: За активацију %s мрежног уређаја, промене морају да буду сачуване.

en: Do you want to continue?
sr: Желите ли да наставите?

en: To deactivate the network device %s, the changes have to be saved.
sr: За деактивацију %s мрежног уређаја, промене морају да буду сачуване.

en: The Loopback device can not be disabled!
sr: Уређај повратне петље не може бити искључиван!

en: The name may only contain letters and digits!
sr: Име може да садржи само слова и бројке!

en: The profile can't be named "%s"!
sr: Профил не може бити назван „%s“!

en: The profile name already exists!
sr: Име профила већ постоји!

en: The "%s" profile can't be renamed!
sr: Профил „%s“ не може бити преименован!

en: The "%s" Profile can not be deleted!
sr: Профил „%s“ не може бити брисан!

en: Do you really want to delete profile "%s"?
sr: Стварно желите да обришете профил „%s“?

en: Sorry, there is nothing to be edited, or this type cannot be edited yet.
sr: Жалим, нема ничега за уређивање, или ова врста још не може бити уређивана.

en: Do you really want to delete "%s"?
sr: Стварно желите да обришете „%s“?

en: Do you want to delete all devices that used "%s"?
sr: Желите ли да обришете све уређаје који су користили „%s“?

en: This software is distributed under the GPL. Please report bugs to Red Hat's bug tracking system: http://bugzilla.redhat.com/
sr: Овај софтвер је раздељен под ГЈЛ-ом. Молим пријавите грешке Red Hat-овом систему за праћење грешака: http://bugzilla.redhat.com/

en: To activate the IPsec connection %s, the changes have to be saved.
sr: За активирање IPsec везе %s, промене морају да буду сачуване.

en: To deactivate the IPsec connection %s, the changes have to be saved.
sr: За деактивирање IPsec везе %s, промене морају да буду сачуване.

en: Command failed:
sr: Наредба неуспела:

en: Output:
sr: Испис:

en: The Ethernet card could not be initialized. Please verify your settings and try again.
sr: Ethernet картица није могла бити иницијализована. Молим проверите поставке и покушајте поново.

en: Please enter a unique security parameter index between 256 and 4294967295.
sr: Молим унестите јединствени индекс безбедносног параметра између 256 и 4294967295.

en: Command failed: %s
    
    Output:
    %s
sr: Наредба неуспела: %s
    
    Испис:
    %s

en: The Token Ring card could not be initialized. Please verify your settings and try again.
sr: Token Ring картица није могла бити иницијализована. Молим проверите поставке и покушајте поново.

en: CTC connection
sr: CTC веза

en: Create a new CTC connection.
sr: Направи нову CTC везу.

en: IUCV Device
sr: IUCV уређај

en: IUCV connection
sr: IUCV веза

en: Create a new IUCV connection.
sr: Направи нову IUCV везу.

en: Point to Point (IP):
sr: Од тачке до тачке (IP):

en: Active
sr: Активно

en: Inactive
sr: Неактивно

en: Directory %s is missing!
    Will create it for you!
    You should install the cipe rpm package!
sr: Директоријум %s недостаје!
    Направићу га за Вас!
    Треба да инсталирате cipe rpm пакет!

en: Could not create
    directory %s!
sr: Не могу да направим
    директоријум %s!

en: auto
sr: самостално

en: manual
sr: ручно

en: None
sr: Ништа

en: Afghanistan
sr: Авганистан

en: Albania
sr: Албанија

en: Algeria
sr: Алжир

en: American Samoa
sr: Америчка Самоа

en: Andorra
sr: Андора

en: Argentina
sr: Аргентина

en: Australia
sr: Аустралија

en: Austria
sr: Аустрија

en: Belarus
sr: Белорусија

en: Belgium
sr: Белгија

en: Bosnia and Hercegovina
sr: Босна и Херцеговина

en: Brazil
sr: Бразил

en: British Virgin Islands
sr: Британска Девичанска острва

en: Bulgaria
sr: Бугарска

en: Canada
sr: Канада

en: Central African Republic
sr: Централно Афричка Република

en: Chile
sr: Чиле

en: China
sr: Кина

en: Colombia
sr: Колумбија

en: Croatia
sr: Хрватска

en: Cuba
sr: Куба

en: Cyprus
sr: Кипар

en: Czech Republic
sr: Чешка Република

en: Denmark
sr: Данска

en: Finland
sr: Финска

en: France
sr: Француска

en: Germany
sr: Немачка

en: Greece
sr: Грчка

en: Hong Kong
sr: Хонг Конг

en: Hungary
sr: Мађарска

en: Iceland
sr: Исланд

en: India
sr: Индија

en: Indonesia
sr: Индонезија

en: Ireland
sr: Ирска

en: Israel
sr: Израел

en: Italy
sr: Италија

en: Japan
sr: Јапан

en: Kazakhstan
sr: Казахстан

en: Korea North
sr: Северна Кореја

en: Korea Republic
sr: Република Кореја

en: Liechtenstein
sr: Лихтенштајн

en: Lithuania
sr: Литванија

en: Luxembourg
sr: Луксембург

en: Macedonia
sr: Македонија

en: Malaysia
sr: Малезија

en: Malta
sr: Малта

en: Mexico
sr: Мексико

en: Moldova
sr: Молдавија

en: Monaco
sr: Монако

en: Netherlands
sr: Холандија

en: New Zealand
sr: Нови Зеланд

en: Norway
sr: Норвешка

en: Palestine
sr: Палестина

en: Philippines
sr: Филипини

en: Poland
sr: Пољска

en: Portugal
sr: Португал

en: Romania
sr: Румунија

en: Russia
sr: Русија

en: Singapore
sr: Сингапур

en: Slovakia
sr: Словачка

en: Slovenia
sr: Словенија

en: Spain
sr: Шпанија

en: Sweden
sr: Шведска

en: Switzerland
sr: Швајцарска

en: Taiwan
sr: Тајван

en: Thailand
sr: Тајланд

en: Turkey
sr: Турска

en: Ukraine
sr: Украјина

en: United Kingdom
sr: Уједињено Краљевство

en: United States of America
sr: Сједињене Америчке Државе

en: Vietnam
sr: Вијетнам

en: Yugoslavia
sr: Србија и Црна Гора

en: Device %s uses the same Hardware Device "%s" like %s!
sr: Уређај %s користи исти хардверски уређај „%s“ као %s!

en: Please select another Hardware Device or 
    activate only one of them.
sr: Молим изаберите други хардверски уређај или 
    активирајте само један од њих.

en: Common
sr: Заједничко

en: Hardware (CRTSCTS)
sr: Хардверска (CRTSCTS)

en: Software (XON/XOFF)
sr: Софтверска (XON/XOFF)

en: Shall the following packages, which are needed on your system, be installed?
sr: Да ли следећи пакети, који су потребни на систему, могу да буду инсталирани?

en: You have to install the following packages, which are needed on your system!
sr: Морате да инсталирате следеће пакете, који су потребни на систему!

en: Error removing
    %s:
    %s!
sr: Грешка при уклањању
    %s:
    %s!

en: Error copying 
    %s
    to %s:
    %s!
sr: Грешка при умножавању 
    %s
    у %s:
    %s!

en: Error linking 
    %s
    to %s:
    %s!
sr: Грешка при превезивању 
    %s
    на %s:
    %s!

en: Error renaming 
    %s
    to %s:
    %s!
sr: Грешка при преименовању 
    %s
    у %s:
    %s!

en: Error creating directory!
    %s
sr: Грешка при прављењу директоријума!
    %s

en: Linking %s to devices and putting it in profile %s.
sr: Превезујем %s на уређаје и стављам у профил %s.

en: inactive
sr: неактивно

note: not found in last config and not in actual system
en: system
sr: системско

note: found in system
en: configured
sr: подешено

note: found in config but not in system
en: ok
sr: у реду

en: %s, Device not specified or alias not a number!
sr: %s, уређај није наведен или псеудоним није број!

en: Static routes file %s is invalid
sr: Датотека статичких рута %s је неисправна

en: Network device activating...
sr: Активирање мрежног уређаја...

en: Activating network device %s, please wait...
sr: Активирам мрежни уређај  %s, молим причекајте...

en: Cannot activate network device %s!
sr: Не могу да активирам мрежни уређај %s!

en: Network device deactivating...
sr: Деактивирање мрежног уређаја...

en: Deactivating network device %s, please wait...
sr: Деактивирам мрежни уређај %s, молим причекајте...

en: Cannot deactivate network device %s!
sr: Не могу да деактивирам мрежни уређај %s!

en: Changed the following Nicknames due to the initscripts:
sr: Промењени су следећи надимци због инитскрипта:

en: Nicknames changed
sr: Промењени надимци

en: IPsec activating...
sr: IPsec активирање...

en: Activating IPsec connection %s, please wait...
sr: Активирам IPsec везу %s, молим причекајте...

en: Cannot activate IPsec connection %s!
sr: Не могу да активирам IPsec везу %s!

en: IPsec deactivating...
sr: IPsec деактивирање...

en: Deactivating IPsec connection %s, please wait...
sr: Деактивирам IPsec везу %s, молим причекајте...

en: Cannot deactivate IPsec connection %s!
sr: Не могу да деактивирам IPsec везу %s!

en: <b>Account Typ:</b>
sr: <b>Врста налога:</b>

en: Associated T-Online _number:
sr: Пратећи T-Online _број:

en: Configure DSL connection
sr: Подеси DSL везу

en: Create DSL connection
sr: Направи DSL везу

en: Enter the login name, that your ISP gave you here.
sr: Унесите овде пријавно име које Вам је дао Ваш ISP.

en: Enter the name of this configuration, usually just the name of your ISP.
sr: Унесите име за ово подешавање, обично само име Вашег ISP-а.

en: Enter the password for your account. If you do not know it, please contact your ISP.
sr: Унесите лозинку за овај налог. Ако је не знате, молим контактирајте Вашег ISP-а.

en: Enter the provider name for this account.
sr: Унесите име добављача за овај налог.

en: Ethernet _device:
sr: Ethernet у_ређај:

en: Normal
sr: Обичан

en: Normal
    T-Online
sr: Обичан
    T-Online

en: Pass_word:
sr: _Лозинка:

en: Password (_again):
sr: Лозинка (_опет):

en: Select the ethernet device connected to the DSL modem.
sr: Изаберите ethernet уређај повезаног са DSL модемом.

en: Select the ethernet device for this account.
sr: Изаберите ethernet уређај за овај налог.

en: _Adapter identifier:
sr: Идентификатор _адаптера:

en: _Concurrent user number/suffix:
sr: Упо_редни кориснички број/додатак:

en: _Login name:
sr: При_јавно име:

en: _Personal password:
sr: _Лична лозинка:

en: _Provider name:
sr: Име до_бављача:

en: <b>Configuration for your remote partner</b>
sr: <b>Подешавање за Вашег удаљеног партнера</b>

en: Configure Tunnel
sr: Подеси тунел

en: Create Cipe Connection
sr: Направи Cipe везу

en: Lo_cal virtual address:
sr: Ло_кална виртуелна адреса:

en: New Interface
sr: Нова спрега

en: Remote _virtual address:
sr: Удаљена _виртуелна адреса:

en: Remote peer p_ort:
sr: П_орт удаљеног премца:

en: _Device:
sr: У_ређај:

en: _Generate
sr: Н_аправи

en: _Local port:
sr: _Локални порт:

en: _Remote peer address:
sr: Адреса уд_аљеног премца:

en: _Secret key:
sr: Та_јни кључ:

en: _Tunnel through device:
sr: _Тунелирање кроз уређај:

en: _auto
sr: _самостално

en: <b>Phone number</b>
sr: <b>Телефонски број</b>

en: A_rea code:
sr: По_зивни број:

en: Automatically obtain _DNS information from provider
sr: Самостално прибави _DNS податке од добављача

en: Automatically obtain _IP address settings
sr: Самостално добави поставке _IP адресе

en: Create Dialup Connection
sr: Направи телефонску везу

en: Default _gateway address:
sr: Адреса подразумеваног мрежног п_ролаза:

en: Encapsulation mode:
sr: Режим енкапсулације:

en: Enter any numbers you need to dial before the normal phone number. For example, if you need to reach an outside line, or disable call waiting, put the necessary numbers here.
sr: Унесите ма које бројеве потребне за окретање пре обичног телефонског броја. На пример, ако треба да досегнете спољну линију, или искључите чекање позива, овде ставите неопходне бројеве.

en: Enter the area code needed to reach your internet provider.
sr: Унесите позивни број потребан да добијете Вашег добављача интернета.

en: Enter the phone number of your ISP (without prefix/area/country code).
sr: Унесите телефонски број Вашег ISP-а (без предметка/позивног броја за град/земљу).

en: IP Settings
sr: IP поставке

en: Internet Provider
sr: Добављач Интернета

en: Manual IP Address Settings
sr: Ручне поставке IP адресе

en: PPP Settings
sr: PPP поставке

en: Prefi_x:
sr: Предмета_к:

en: Provider _name:
sr: _Име добављача:

en: Select Provider
sr: Изаберите добављача

en: Statically set IP addresses:
sr: Статички постави IP адресе:

en: Use this form to enter your T-Online account data.
sr: Употребите овај образац за унос података Вашег T-Online налога.

en: _Address:
sr: _Адреса:

en: _Phone number:
sr: _Телефонски број:

en: _Subnet mask:
sr: Маска п_одмреже:

en: _T-Online Account Setup
sr: Поставка _T-Online налога

en: Resource
sr: Ресурс

en: Select Ethernet Adapter
sr: Изаберите Ethernet адаптер

en: _Adapter:
sr: _Адаптер:

en: Configure Network Settings
sr: Подеси мрежне поставке

en: Create Ethernet Device
sr: Направи Ethernet уређај

en: Ethernet card
sr: Ethernet картица

en: Please enter the MTU parameter to set the maximum Transfer Unit of this interface. On s390/s390x the MTU has 1492 as default setting
sr: Молим унесите MTU параметар за постављање највеће јединице преноса (Maximum Transfer Unit) за ову спрегу. Код s390/s390x MTU има 1492 као подразумевану поставку

en: Select Ethernet Device
sr: Изаберите Ethernet уређај

en: Select the ethernet card you want to configure:
sr: Изаберите ethernet картицу коју желите да подесите:

en: <b>D-channel protocol</b>
sr: <b>Протокол D-канала</b>

en: <b>Resources</b>
sr: <b>Ресурси</b>

en: ISDN _adapters:
sr: ISDN _адаптери:

en: Select ISDN Adapter
sr: Изаберите ISDN адаптер

en: <b>Modem properties</b>
sr: <b>Особине модема</b>

en: Modem _volume:
sr: Јачина _звука модема:

en: Select Modem
sr: Изаберите модем

en: _Baud rate:
sr: Брзина у _бодима:

en: _Flow control:
sr: Контрола про_тока:

en: _Modem device:
sr: _Модемски уређај:

en: _Use touch tone dialing
sr: _Користи тонско бирање

en: Add new Device Type
sr: Додај нову врсту уређаја

en: Device Type
sr: Врста уређаја

en: Select Device Type
sr: Изаберите врсту уређаја

en: Select Token Ring Adapter
sr: Изаберите Token Ring адаптер

en: Create Token Ring Device
sr: Направи Token Ring уређај

en: Please enter the MTU parameter to set the Maximum Transfer Unit of this interface. On s390/s390x the MTU has 1492 as default setting
sr: Молим унесите MTU параметар за постављање највеће јединице преноса (Maximum Transfer Unit) за ову спрегу. Код s390/s390x MTU има 1492 као подразумевану поставку

en: Select Token Ring Device
sr: Изаберите Token Ring уређај

en: Select the token ring card you want to configure:
sr: Изаберите token ring картицу коју желите да подесите:

en: Token ring card
sr: Token ring картица

en: <b>T-Online account</b>
sr: <b>T-Online налог<b>

en: Account Setup
sr: Поставка налога

en: Please enter here your personal account data. Without this data, access to T-Online is unfortunately not posssible.
sr: Молим унесите овде личне податке Вашег налога. Без ових података, приступ на T-Online нажалост није могућ.

en: Choose a Provider
sr: Изаберите добављача

en: Allow all _users to enable and disable the device
sr: Дозволи свим _корисницима да укључе или искључе уређај

en: CIPE Configuration
sr: CIPE подешавање

en: Configuration for your remote partner
sr: Подешавање за Вашег удаљеног партнера

en: Enable IPv_6 configuration for this interface
sr: Укључи IPv_6 подешавање за ову спрегу

en: _Activate device when computer starts
sr: _Активирај уређај када се рачунар покреће

en: _Activate device when parent device starts
sr: _Активирај уређај када се родитељски уређај покреће

en: _General
sr: _Опште

en: _Nickname:
sr: Н_адимак:

en: _Route
sr: _Рута

en: _Tunnel Settings
sr: Поставке _тунела

en: Choose Hardware Device Type
sr: Одаберите врсту хардверског уређаја

en: Please select the type of hardware device to add:
sr: Молим изаберите врсту хардверског уређаја за додавање:

en: _Device type:
sr: Врста у_ређаја:

en: A_rea Code
sr: Пози_вни број

en: Ca_llback
sr: Позив на_зад

en: Callback _delay:
sr: Зад_ршка позива назад:

en: Callback _mode:
sr: Режим позива назад:

en: Callback setting
sr: Поставка позива назад

en: Click here, if you want to choose a new provider from the ISP database.
sr: Притисните овде ако желите да одаберете новог добављача из ISP базе података

en: Dial _mode:
sr: _Режим бирања:

en: Dial-in _number:
sr: Бро_ј за позив:

en: Enable VJ Connection-_ID Compression
sr: Укључи VJ компресију _ID-везе

en: Enable _Address/Control Compression
sr: Укључи компресију _адресе/контроле

en: Enable _BSD Compression
sr: Укључи _BSD компресију

en: Enable _CCP Compression Control Protocol
sr: Укључи _CCP контролни протокол компресије

en: Enable _Protocol Field Compression
sr: Укључи компресију _протокола поља

en: Enable _VJ TCP/IP Header Compression
sr: Укључи _VJ компресију TCP/IP заглавља

en: Enter your local phone number. It's optional, if you use a modem.
sr: Унесите Ваш локални телефонски број. Није обавезан ако користите модем.

en: Han_gup timeout:
sr: Чекање пре прекидања:

en: Let _PPP do all authentication
sr: Нека _PPP обавља сву аутентификацију

en: Make this connection the default _route
sr: Нека ова веза буде подразумевана _рута

en: Modem _initialization string:
sr: Низ _иницијализације модема:

en: Modem p_ort:
sr: П_орт модема:

en: Modem0
sr: Модем0

en: Modem1
sr: Модем1

en: Modem2
sr: Модем2

en: Modem3
sr: Модем3

en: PPP Option List
sr: Списак PPP опција

en: Phone Number
sr: Телефонски број

en: Prefi_x
sr: Предмета_к

en: Restart if _connection dies
sr: Поновно покретање ако се _веза прекине

en: Select the authentication protocol used by your ISP.
sr: Изаберите протокол аутентификације који користи Ваш ISP.

en: Use _Callback Control Protocol (CBCP)
sr: Користи контролни протокол пози_ва назад (CBCP)

en: Use _Channel Bundling
sr: Користи свезивање _канала

en: _Add...
sr: Д_одај...

en: _Advanced
sr: Н_апредно

en: _Allow only above Dial-In Number
sr: Д_озволи само горњи број за позив

en: _Authentication:
sr: _Аутентификација:

en: _Choose Provider...
sr: Иза_бери добављача...

en: _Compression
sr: _Компресија

en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Dial mode:
sr: Режим _бирања:

en: _Encapsulation mode:
sr: Режим _енкапсулације:

en: _Hangup timeout:
sr: Чекање пре пре_кидања:

en: _Options
sr: _Опције

en: _PPP option:
sr: _PPP опција:

en: _Phone Number
sr: _Телефонски број

en: _Provider
sr: До_бављач

en: _Use Callback
sr: _Користи позив назад

en: Allow dial on _demand
sr: Дозволи позив на за_хтев

en: Allow the link come up on demand.
sr: Дозволи успостављање везе на захтев.

en: Demand setting
sr: Поставка захтевања

en: Enable synchronous PPP for the connection
sr: Укључи синхронизовани PPP за везу

en: Enter the Access Concentrator name, if you have been given one by your ISP. In most cases you can leave this blank.
sr: Унесите име концентратора приступа, ако Вам је Ваш ISP дао једно. У већини случајева ово можете оставити празно.

en: Enter the Service Name, if your ISP requires it. If you don't know it, please contact your ISP. In most cases you can leave this blank.
sr: Унесите име сервиса ако га Ваш ISP захтева. Ако га не знате, молим контактираје Вашег ISP-а. У већини случајева ово можете оставити празно.

en: Enter the idle time in seconds after which the link should be dropped.
sr: Унесите беспослено време у секундама после кога веза треба да се раскине.

en: _AC-name:
sr: _AC-име:

en: _Hardware Device
sr: _Хардверски уређај

en: _Maximum idle time:
sr: На_јдуже беспослено време:

en: _Service-name:
sr: Име-_сервиса:

en: _Use synchronous PPP
sr: _Користи синхронизовани PPP

en: xDSL Configuration
sr: xDSL подешавање

en: Add / Edit IP Address
sr: Додај / уреди IP адресу

en: _Gateway:
sr: Мрежни п_ролаз:

en: Domain name:
sr: Име домена:

en: Edit Domain Name
sr: Уреди име домена

en: Add / Edit Hosts entry
sr: Додај / уреди ставку домаћина

en: Aliases:
sr: Псеудоними:

en: Hostname:
sr: Име домаћина:

en: Ethernet Device
sr: Ethernet уређај

en: Network Adapters Configuration
sr: Подешавање мрежног адаптера

en: Choose Hardware Type
sr: Одаберите врсту хардвера

en: Hardware type:
sr: Врста хардвера:

en: Modem
sr: Модем

en: Please select the hardware device type you want to create
sr: Молим изаберите врсту хардверског уређаја којег желите да направите

en: <b>D channel protocol</b>
sr: <b>Протокол D канала</b>

en: ISDN Adapters Configuration
sr: Подешавање ISDN адаптера

en: Waiting to connect to
sr: Чекам повезивање на

en: Waiting...
sr: Чекам...

en: Online time:
sr: Време на вези:

en: click the right mouse button for properties
sr: притисните десно дугме миша за особине

en: Connect to
sr: Повежи се на

en: Disconnect from
sr: Прекини везу са

en: _Configure...
sr: Поде_си...

en: $
sr: дин.

en: Confirm _starting connection
sr: Потврда по_кретања везе

en: Confirm stopping _connection
sr: Потврда заус_тављања везе

en: Cos_t accumulated from the past connection:
sr: _Цена сакупљена од претходне везе:

en: Cost per:
sr: Цена по:

en: Count:
sr: Износ:

en: M_inimum number of seconds charged:
sr: Нај_мањи број наплаћених секунди:

en: _Accumulate cost over multiple connections
sr: _Сакупљај цене током више веза

en: _Basic
sr: _Основно

en: _Cost
sr: _Цена

en: _Debug mode
sr: Режим отклона _грешака

en: _Extra cost to start a connection:
sr: Дода_тна цена за покретање везе:

en: _Hour
sr: Са_т

en: _Minute
sr: _Минут

en: _Number of seconds in basic accounting unit:
sr: _Број секунди у основној јединици одбројавања:

en: _Second
sr: _Секунд

en: _Terminate connection when session closes
sr: _Раскини везу када се сеанса заврши

en: _Time
sr: _Време

en: redhat network control - Properties
sr: redhat network контрола - особине

en: A_ddress:
sr: Адре_са:

en: Automatically obtain _IP address settings with:
sr: Самостално добави поставке _IP адресе кроз:

en: Bind to _MAC address:
sr: Вежи за _MAC адресу:

en: DHCP Settings
sr: DHCP поставке

en: Default ga_teway address:
sr: Адреса подразумеваног мрежног п_ролаза:

en: Destination Network
sr: Мрежа одредишта

en: Device _alias number:
sr: Број псеудони_ма уређаја:

en: Difficulty level:
sr: Ниво тешкоће:

en: Each connection needs to be associated with a physical device which can be selected below.
sr: Свака веза мора бити придружена физичком уређају који може бити изабран испод.

en: Easy
sr: Лаган

en: Gateway
sr: Мрежни пролаз

en: H_ostname (optional):
sr: Име до_маћина (изборно):

en: Hardware device:
sr: Хардверски уређај:

en: IPsec Tunnel Settings
sr: Поставке IPsec тунела

en: Local Network
sr: Локална мрежа

en: Please select the level of security for this device.
sr: Молим изаберите безбедносни ниво за овај уређај.

en: Prefix (Netmask)
sr: Предметак (мрежна маска)

en: Professional
sr: Професионални

en: Remote Host / GW
sr: Удаљени домаћин / МПР

en: Remote Network
sr: Удаљена мрежа

en: Security Level
sr: Безбедносни ниво

en: Select the services you want to provide through this device
sr: Изаберите сервисе које желите да пружате кроз овај уређај

en: Service
sr: Сервис

en: Service Description
sr: Опис сервиса

en: Services
sr: Сервиси

en: Static Network Routes
sr: Статичке мрежне руте

en: Tie to specific ethernet card
sr: Вежи за одређену ethernet картицу

en: Use ethernet device aliases
sr: Користи псеудониме ethernet уређаја

en: _Delete...
sr: _Обриши...

en: _Edit...
sr: У_реди...

en: _Hardware Address
sr: _Хардверска адреса

en: _Hardware:
sr: _Хардвер:

en: _High Security (Internet)
sr: _Висока безбедност (Интернет)

en: _Low Security
sr: Н_иска безбедност

en: _Probe
sr: Испи_тај

en: _Probe for Address...
sr: Испи_тај за адресу...

en: _Secure Device (LAN)
sr: _Безбедан уређај (LAN)

en: dialup
sr: телефонско

en: Managed
sr: Управљан

en: Network name (SSID):
sr: Име мреже (SSID):

en: Used to manipulate encryption or scrambling keys and encryption mode. To set the current encryption key in hex digits enter the key with 0x prepended as 0xXXXXXXXX.
sr: Користи се за обраду шифрарских или помућених кључева и шифрарског режима. За постављање текућег шифрарског кључа са хексадекадним бројкама унесите кључ са 0x предметнутим као 0xXXXXXXXX.

en: Wireless Device Configuration
sr: Подешавање бежичног уређаја

en: _Auto
sr: _Самостално

en: _Channel:
sr: К_анал:

en: _Hardware device
sr: _Хардверски уређај

en: _Key (use 0x for hex):
sr: _Кључ (користите 0x за хекса):

en: _Mode:
sr: _Режим:

en: _Specified:
sr: На_ведено:

en: _Transmit rate:
sr: Брзина прено_са:

en: _Wireless Settings
sr: _Бежичне поставке

en: Each device needs to be attached to a physical device which can be selected below. Device Alias support allows you to use multiple virtual devices for one physical device.
sr: Сваки уређај мора да буде привезан за физички уређај кога можете изабрати испод. Подршка за псеудониме уређаја допушта употребу неколико виртуелних уређаја по једном физичком уређају.

en: Enable _Device Alias support
sr: Укључи подршку за псеудониме у_ређаја

en: Ha_rdware address:
sr: Х_ардверска адреса:

en: Token Ring Device
sr: Token Ring уређај

en: _Alias:
sr: П_сеудоним:

en: _Hardware device:
sr: _Хардверски уређај:

en: _Probe for Address
sr: _Испитај за адресу

en: _Use Hardware Address
sr: _Користи хардверску адресу

en: Activate the selected device, calling ifup <device>.
sr: Активирај изабрани уређај, позивом ifup <уређај>.

en: Aliases
sr: Псеудоними

en: Contents
sr: Садржај

en: DNS search path:
sr: Путања DNS претраге:

en: Deactivate the selected device, calling ifdown <device>.
sr: Деактивирај изабрани уређај, позивом ifdown <уређај>.

en: Description
sr: Опис

en: Destination
sr: Одредиште

en: Dev_ices
sr: У_ређаји

en: Do_main:
sr: До_мен:

en: H_osts
sr: Д_омаћини

en: Hard_ware
sr: Хард_вер

en: List of devices which are currently configurable on your system.
sr: Списак уређаја који тренутно могу бити подешавани на систему.

en: Monitor the selected device.
sr: Надгледање изабраног уређаја.

en: New Profile
sr: Нови профил

en: Nickname
sr: Надимак

en: Please enter the name for the profile. The name may only contain letters and digits.
sr: Молим унесите име за профил. Име сме да садржи само слова и бројке.

en: Profile
sr: Профил

en: Status
sr: Статус

en: Type
sr: Врста

en: You may configure IPsec tunnels and host to host connections here.
sr: Овде можете да подесите IPsec тунеле и везе од домаћина до домаћина.

en: You may configure network devices associated with physical hardware here.  Multiple logical devices can be associated with a single piece of hardware.
sr: Овде можете да подесите мрежне уређаје придружене физичком хардверу.  Неколико логичких уређаја може бити придружено једном комаду хардвера.

en: You may configure network hardware physically attached to the computer here.
sr: Овде можете да подесите мрежни хардвер који је физички прикачен на рачунар.

en: You may configure the system's hostname, domain, name servers, and search domain. Name servers are used to look up other hosts on the network.
sr: Овде можете да подесите системско име домаћина, домен, сервере имена, и домен претраге. Сервери имена се користе за потражњу других домаћина у мрежи.

en: You may specify static computer hostname to IP address mappings here.  If DNS is in use, these settings will take precedence over any information it may provide.
sr: Овде можете да наведете статичко пресликавање имена домаћина на IP адресу.  Ако је DNS у употреби, ове поставке ће имати предност над ма којим подацима које он пружа.

en: _Activate
sr: _Активирај

en: _Deactivate
sr: Д_еактивирај

en: _Edit
sr: У_реди

en: _Hostname:
sr: Име до_маћина:

en: _Monitor
sr: Над_гледање

en: _New...
sr: Но_во...

en: _Primary DNS:
sr: _Основни DNS:

en: _Profile
sr: Про_фил

en: _Secondary DNS:
sr: _Споредни DNS:

en: _Tertiary DNS:
sr: _Трећи DNS:

en: Configure Wireless Connection
sr: Подеси бежичну везу

en: Create Wireless Device
sr: Направи бежични уређај

en: Select Wireless Device
sr: Изаберите бежични уређај

en: Select the wireless card you want to configure:
sr: Изаберите бежичну картицу коју желите да подесите:

en: Wireless card
sr: Бежична картица

en: A_uthentication key:
sr: Кључ за _аутентификацију:

en: Automatic encryption mode selection via IKA (racoon)
sr: Самостални избор режима шифровања кроз IKA (racoon)

en: Ge_nerate
sr: Напра_ви

en: Host to Host encryption
sr: Шифровање од домаћина до домаћина

en: IPsec - Connection Type
sr: IPsec - врста везе

en: IPsec - Encryption Mode
sr: IPsec - режим шифровања

en: IPsec - Keys
sr: IPsec - кључеви

en: IPsec - Local Network
sr: IPsec - локална мрежа

en: IPsec - Nickname
sr: IPsec - надимак

en: IPsec - Remote Network
sr: IPsec - удаљена мрежа

en: IPsec - Summary
sr: IPsec - сажетак

en: IPsec Settings
sr: IPsec поставке

en: Local network _address:
sr: _Адреса локалне мреже:

en: Local network _gateway:
sr: П_ролаз локалне мреже:

en: Local subnet _mask:
sr: _Маска локалне подмреже:

en: Manual encryption with a fixed key
sr: Ручно шифровање са утврђеним кључем

en: Network to Network encryption (VPN)
sr: Шифровање од мреже до мреже (VPN)

en: Please enter a nickname for the connection:
sr: Молим унесите надимак за везу:

en: Please enter a passphrase to generate the key.
sr: Молим унесите лозинку за прављење кључа.

en: Please enter your local network settings:
sr: Молим унесите поставке за локалну мрежу:

en: Please enter your remote network settings:
sr: Молим унесите поставке за удаљену мрежу:

en: Please select the type of connection:
sr: Молим изаберите врсту везе:

en: Please select the type of encryption:
sr: Молим изаберите врсту шифровања:

en: Please specify your keys or generate them. 
    The keys are symmetric, so your remote partner need to have the same.
sr: Молим наведите Ваше кључеве, или их направите. 
    Кључеви су симетрични, тако да Ваш удаљени партнер мора имати исти.

en: Remote _IP address:
sr: Удаљена _IP адреса:

en: Remote network _address:
sr: _Адреса удаљене мреже:

en: Remote network _gateway:
sr: П_ролаз удаљене мреже:

en: Remote subnet _mask:
sr: _Маска удаљене подмреже:

en: Security parameter index for authentication:
sr: Индекс безбедносног параметра за аутентификацију

en: Security parameter index for encryption:
sr: Индекс безбедносног параметра за шифровање

en: You will now be guided through the setup of the IPsec connection.
sr: Сада ћете бити проведени кроз постављање IPsec везе.

en: _Activate connection when computer starts
sr: _Активирај везу када се рачунар покреће

en: _Encryption key:
sr: Ши_фрарски кључ:

en: dialog1
sr: прозорче1

en: unique SPI for AH (256 - 4294967295), like a TCP/IP port number
sr: јединствени SPI за AH (256 - 4294967295), као број TCP/IP порта

en: unique SPI for ESP (256 - 4294967295), like a TCP/IP port number
sr: јединствени SPI за ESP (256 - 4294967295), као број TCP/IP порта

en: <b>Active profile</b>
sr: <b>Активни профил</b>

en: Ac_tivate
sr: Ак_тивирај

en: Auto _Select
sr: Самосталан _избор

en: Click to activate the selected profile
sr: Притисните за активирање изабраног профила

en: Click to bring up the interface
sr: Притисните за подизање спреге

en: Click to configure the interface
sr: Притисните за подешавање спреге

en: Click to get infos
sr: Притисните да добијете податке

en: Click to have the system automatically select and activate a profile
sr: Притисните да систем самостално изабере и активира профил

en: Click to monitor the interface
sr: Притисните за надгледање спреге

en: Click to shutdown the interface
sr: Притисните за обарање спреге

en: Select a profile
sr: Изаберите профил

en: The following network interfaces are configured in the active profile.
sr: Следеће мрежне спреге су подешене у активном профилу.

en: _Info
sr: П_одаци

en: Card
sr: Картица

en: Create Device
sr: Направи уређај

en: Select Device
sr: Изаберите уређај

en: Select the card you want to configure:
sr: Изаберите картицу коју желите да подесите:

en: _Point to Point (IP):
sr: Од _тачке до тачке (IP):
